fluid-checkout - en to ro translation catalogue (515 entries)

en: "Add" link button
ro: Butonul de legătură "Adaugă"

en: (Required)
ro: (obligatoriu)

en: (originally "%s")
ro: (inițial "%s")

en: * For as long as you have an active subscription.
ro: * Atâta timp cât aveți un abonament activ.

en: 1 column
ro: 1 coloană

en: 2 columns
ro: 2 coloane

en: 226 EUR value (Save 42%)
ro: 226 EUR valoare (Economisiți 42%)

en: <a href="%s" target="_blank">Purchase a new license key</a> and continue to receive updates and support.
ro: <a href="%s" target="_blank">Achiziționați o nouă cheie de licență</a> și continuați să primiți actualizări și asistență.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to get your license key, or <a href="%s" target="_blank">purchase a new license key</a>.
ro: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Conectați-vă la contul dvs.</a> pentru a obține cheia de licență sau <a href="%s" target="_blank">achiziționați o nouă cheie de licență</a>.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to renew your license key and continue to receive updates and support.
ro: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Conectați-vă la contul dvs.</a> pentru a reînnoi cheia de licență și a continua să primiți actualizări și asistență.

en: <a target="_blank" href="%s">Upgrade to PRO</a> to unlock more options.
ro: <a target="_blank" href="%s">Actualizați la PRO</a> pentru a debloca mai multe opțiuni.

en: <p>Fluid Checkout needs the classic WooCommerce shortcode-based checkout form to work. When using the Divi Builder to customize the look and feel of the checkout page, the classic shortcodes are replaced with custom widgets from the Divi Builder for each part of the checkout page. These custom widgets are not compatible with Fluid Checkout.</p><p>Please edit your checkout page replacing the Divi Builder widgets with the a text widget containing the shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>
ro: <p>Fluid Checkout are nevoie de formularul clasic de checkout WooCommerce bazat pe coduri scurte pentru a funcționa. Atunci când utilizați Divi Builder pentru a personaliza aspectul paginii de checkout, codurile scurte clasice sunt înlocuite cu widgeturi personalizate din Divi Builder pentru fiecare parte a paginii de checkout. Aceste widgeturi personalizate nu sunt compatibile cu Fluid Checkout.</p><p>Vă rugăm să editați pagina de checkout înlocuind widgeturile Divi Builder cu un widget text care conține codul scurt <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>

en: <p>This widget has been replaced by Fluid Checkout. </p><p>When using Fluid Checkout, the checkout page needs to use the original WooCommerce shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code> to work properly.</p><p>For more information, visit the Fluid Checkout documentation.</p>
ro: <p>Acest widget a fost înlocuit de Fluid Checkout. </p><p>Când utilizați Fluid Checkout, pagina de checkout trebuie să utilizeze codul scurt original WooCommerce <code>[woocommerce_checkout]</code> pentru a funcționa corect.</p><p>Pentru mai multe informații, vizitați documentația Fluid Checkout.</p>

en: <p>We detected that you are using the plugins Delivery & Pickup Date Time for WooCommerce (free and PRO) by CodeRockz. Integration with these plugins have been moved to Fluid Checkout PRO.</p>
ro: <p>Am detectat că utilizați pluginurile Delivery & Pickup Date Time pentru WooCommerce (gratuit și PRO) de la CodeRockz. Integrarea cu aceste pluginuri a fost mutată la Fluid Checkout PRO.</p>

en: <strong>%1$s</strong> requires <strong>%2$s</strong> to be installed and activated. <a href="%4$s">%3$s</a>
ro: <strong>%1$s</strong> necesită <strong>%2$s</strong> pentru a fi instalat și activat. <a href="%4$s">%3$s</a>

en: Account matching
ro: Potrivirea conturilor

en: Account matching / user matching
ro: Potrivirea contului / potrivirea utilizatorului

en: Account password
ro: Parola contului

en: Action link on the order summary at checkout.
ro: Link de acțiune pe sumarul comenzii la finalizarea comenzii.

en: Activate %s
ro: Activați %s

en: Activated
ro: Activat

en: Add %s
ro: Adăugați %s

en: Add billing phone field to the checkout form.
ro: Adăugați câmpul telefonic de facturare la formularul de plată.

en: Add extra fields to the checkout form
ro: Adăugați câmpuri suplimentare la formularul de plată

en: Add shipping phone field to the checkout form.
ro: Adăugați câmpul de telefon pentru expediere la formularul de plată.

en: Add widget areas to the cart page
ro: Adăugați zone widget la pagina coșului

en: Add widget areas to the checkout page
ro: Adăugați zone de widget-uri la pagina de checkout

en: Add widget areas to the order pay page
ro: Adăugați zone widget la pagina de plată a comenzii

en: Add widget areas to the thank you page
ro: Adăugați zone widget la pagina de mulțumire

en: Add-ons
ro: Suplimente

en: Additional header sections
ro: Secțiuni de antet suplimentare

en: Additional notes
ro: Note suplimentare

en: Address Book
ro: Carnet de adrese

en: Address book
ro: Carnet de adrese

en: Adds an extra shipping email and shipping phone field to the shipping address section.
ro: Adaugă un e-mail de expediere suplimentar și un câmp de telefon de expediere la secțiunea adresă de expediere.

en: After Shipping Address
ro: După adresa de expediere

en: After order sections
ro: Secțiuni după comandă

en: After shipping address
ro: După adresa de expediere

en: After the cart actions
ro: După acțiunile din coș

en: After the cart items section
ro: După secțiunea articole din coș

en: After the order items section
ro: După secțiunea elemente de comandă

en: After the order overview
ro: După prezentarea generală a comenzii

en: After the order overview and payment instructions
ro: După prezentarea generală a comenzii și instrucțiunile de plată

en: After the order summary
ro: După rezumatul comenzii

en: After the order totals
ro: După totalul comenzilor

en: After the progress bar
ro: După bara de progres

en: After the shipping section
ro: După secțiunea de expediere

en: All PRO features + All add-ons for a special price.
ro: Toate funcțiile PRO + Toate suplimentele la un preț special.

en: All add-ons are sold separately and require the <strong>Fluid Checkout Lite</strong> plugin to be installed and activated, except when noted.
ro: Toate suplimentele sunt vândute separat și necesită instalarea și activarea pluginului <strong>Fluid Checkout Lite</strong>, cu excepția cazurilor menționate.

en: All future add-ons *
ro: Toate add-ons viitoare *

en: All prices shown in EUR. If there are any divergencies with the prices on our website, the offers shown on the website superseed these and will be applied.
ro: Toate prețurile sunt afișate în EUR. În cazul în care există divergențe cu prețurile de pe site-ul nostru web, ofertele afișate pe site se suprapun acestora și vor fi aplicate.

en: Allow customers to add a gift message and other gift related options to the order.
ro: Permiteți clienților să adauge un mesaj cadou și alte opțiuni legate de cadou la comandă.

en: Allow customers to change product quantities or removing items directly at the checkout page.
ro: Permiteți clienților să modifice cantitățile de produse sau să elimine articole direct pe pagina de plată.

en: Allows customers to make payments for orders that are either created manually by the store admin or not completed during checkout.
ro: Permite clienților să efectueze plăți pentru comenzi care sunt create manual de administratorul magazinului sau care nu sunt finalizate în timpul procesului de checkout.

en: Already have an account?
ro: Aveți deja un cont?

en: Always show
ro: Afișați întotdeauna

en: An account will be created with the information provided at checkout when completing the order.
ro: Un cont va fi creat cu informațiile furnizate la finalizarea comenzii.

en: Apartment, unit, building, floor, etc.
ro: Apartament, unitate, clădire, etaj, etc.

en: Apply styles to the Stripe payment form fields
ro: Aplicați stiluri câmpurilor formularului de plată Stripe

en: As a step after shipping
ro: Ca o etapă după expediere

en: As a step before shipping
ro: Ca un pas înainte de expediere

en: As a sub-step after the shipping address section
ro: Ca un pas secundar după secțiunea privind adresa de expediere

en: As a sub-step before the payment section
ro: Ca o etapă secundară înaintea secțiunii de plată

en: As a sub-step before the shipping address section
ro: Ca o etapă secundară înainte de secțiunea privind adresa de expediere

en: As a substep after payment methods
ro: Ca substep după metodele de plată

en: As a substep before payment methods
ro: Ca substep înainte de metodele de plată

en: Associate the guest customer's orders with their existing account when an account already exists with the customer's contact details.
ro: Asocierea comenzilor clientului invitat cu contul existent al acestuia, în cazul în care există deja un cont cu datele de contact ale clientului.

en: Avoid delivery delays and unsatisfied customers. Collect the <strong>correct address information</strong> from the first time they buy with you.
ro: Evitați întârzierile la livrare și clienții nemulțumiți. Colectați <strong>informațiile corecte privind adresa</strong> de la prima dată când cumpără de la dvs.

en: Bars
ro: Bare

en: Before Shipping Address
ro: Înainte de adresa de expediere

en: Before checkout steps
ro: Pași înainte de checkout

en: Before coupon codes section
ro: Înainte de secțiunea coduri promoționale

en: Before shipping address
ro: Înainte de adresa de expediere

en: Before the cart actions
ro: Înainte de acțiunile din coș

en: Before the cart items section
ro: Înainte de secțiunea articole din coș

en: Before the checkout steps
ro: Înainte de etapele de plată

en: Before the order items section
ro: Înainte de secțiunea elemente de comandă

en: Before the order summary
ro: Înainte de rezumatul comenzii

en: Before the order totals
ro: Înainte de totalul comenzii

en: Before the progress bar
ro: Înainte de bara de progres

en: Before the shipping section
ro: Înainte de secțiunea de expediere

en: Below the order summary
ro: Sub rezumatul comenzii

en: Below the payment section
ro: Sub secțiunea de plată

en: Billing address
ro: Adresa de facturare

en: Billing phone
ro: Telefon de facturare

en: Both below the payment section and the order summary
ro: Atât sub secțiunea de plată, cât și sub rezumatul comenzii

en: Boxed
ro: Cutie

en: Breadcrumbs
ro: Firimituri de pâine

[ctx: Button label for applying coupon codes]
en: Apply
ro: Aplicați

en: Captcha Pro by BestWebSoft
ro: Captcha Pro de BestWebSoft

en: Captcha position
ro: Poziția Captcha

[ctx: Captcha position]
en: Before place order button
ro: Înainte de a plasa butonul de comandă

[ctx: Captcha position]
en: Before place order section
ro: Înainte de a plasa secțiunea de comandă

en: Carrier:
ro: Transportator:

en: Cart elements
ro: Elemente ale coșului

en: Cart items
ro: Articole din coș

en: Cart items count
ro: Numărul de articole din coș

en: Cart layout
ro: Dispunerea coșului

en: Cart optimizations
ro: Optimizări coș

en: Cart total:
ro: Total coș:

en: Change email address to: {suggestion-value}
ro: Schimbați adresa de e-mail la: {sugestie-valoare}

en: Change visibility for the company name field for the billing address section on the checkout form.
ro: Schimbați vizibilitatea câmpului Nume companie pentru secțiunea Adresa de facturare din formularul de plată.

en: Change visibility for the company name field for the shipping address section on the checkout form.
ro: Schimbați vizibilitatea câmpului cu numele companiei pentru secțiunea cu adresa de expediere din formularul de plată.

en: Change: %s
ro: Modificare: %s

en: Changes the layout of order details on the thank you page and account pages.
ro: Modifică aspectul detaliilor comenzii pe pagina de mulțumire și pe paginile de cont.

en: Changes the layout of order pay page for existing orders pending payment from the customer.
ro: Modifică aspectul paginii de plată a comenzii pentru comenzile existente care așteaptă plata de la client.

en: Check if there are any <a href="%s">integration options</a> available for other plugins you have installed.
ro: Verificați dacă există <a href="%s">opțiuni de integrare</a> disponibile pentru alte pluginuri pe care le-ați instalat.

en: Checkbox for "Same as shipping/billing address" checked by default
ro: Caseta de selectare pentru "Aceeași ca adresa de expediere/facturare" bifată implicit

en: Checkout Below Place Order
ro: Checkout Mai jos Plasați comanda

en: Checkout Footer
ro: Picior de subsol Checkout

en: Checkout Header - Desktop
ro: Antet de plată - Desktop

en: Checkout Header - Mobile
ro: Antet de plată - mobil

en: Checkout Order Summary
ro: Checkout Rezumatul comenzii

en: Checkout elements
ro: Elemente de checkout

en: Checkout fields
ro: Câmpuri de checkout

en: Checkout layout
ro: Layout de checkout

en: Checkout options
ro: Opțiuni de checkout

en: Checkout progress
ro: Progresul checkout-ului

[ctx: Checkout step title]
en: Billing
ro: Facturare

[ctx: Checkout step title]
en: Contact
ro: Persoană de contact

[ctx: Checkout step title]
en: Payment
ro: Plata

[ctx: Checkout step title]
en: Shipping
ro: Transport maritim

[ctx: Checkout substep change link label]
en: Change
ro: Schimbare

[ctx: Checkout substep save link label]
en: Save changes
ro: Salvați modificările

en: Choose a background color for the checkout page footer. Only applies when using the distraction free header and footer.
ro: Alegeți o culoare de fundal pentru subsolul paginii de checkout. Se aplică numai atunci când utilizați antetul și subsolul fără distragere.

en: Choose a background color for the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
ro: Alegeți o culoare de fundal pentru antetul paginii de checkout. Se aplică numai atunci când utilizați antetul și subsolul fără distragere.

en: Choose a background color for the checkout page. Color is applied to the <em>body</em> element.
ro: Alegeți o culoare de fundal pentru pagina de checkout. Culoarea este aplicată elementului <em>body</em>.

en: Choose a background color for the order summary section.
ro: Alegeți o culoare de fundal pentru secțiunea de rezumat al comenzii.

en: Choose an image to be displayed on the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
ro: Alegeți o imagine care să fie afișată pe antetul paginii de plată. Se aplică numai atunci când utilizați antetul și subsolul fără distragere.

en: Choose in which position to display the order actions.
ro: Alegeți în ce poziție să afișați acțiunile de comandă.

en: Choose in which position to display the section.
ro: Alegeți în ce poziție să afișați secțiunea.

en: Choose in which position to display the shipping methods section.
ro: Alegeți în ce poziție să afișați secțiunea metode de expediere.

en: Choose in which step to display the billing phone field.
ro: Alegeți în ce etapă să afișați câmpul telefon de facturare.

en: Choose in which step to display the shipping phone field.
ro: Alegeți în ce etapă să afișați câmpul telefon de expediere.

en: Choose the style of the progress bar.
ro: Alegeți stilul barei de progres.

en: Choose where to display the available coupons section on the checkout page.
ro: Alegeți unde să afișați secțiunea cupoane disponibile pe pagina de checkout.

en: Choose which address to save as the shipping address for local pickup orders.
ro: Alegeți ce adresă să salvați ca adresă de expediere pentru comenzile de preluare locală.

en: Classic
ro: Clasic

[ctx: Clear image selection on admin pages.]
en: Remove image
ro: Eliminați imaginea

en: Click to go to the order summary
ro: Faceți clic pentru a merge la rezumatul comenzii

en: Close and continue with checkout
ro: Închideți și continuați cu finalizarea comenzii

[ctx: Close button aria-label]
en: Close
ro: Închidere

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Collect and <strong>validate EU VAT numbers at the checkout page</strong>, removes tax charges on reverse charge basis and confirms customer location when needed.
ro: Colectează și <strong>validează numerele de TVA UE la pagina de plată</strong>, elimină taxele pe baza taxării inverse și confirmă locația clientului atunci când este necesar.

en: Company name field for billing address
ro: Câmpul Nume companie pentru adresa de facturare

en: Company name field for shipping address
ro: Câmpul Nume companie pentru adresa de expediere

en: Confirm
ro: Confirmați

en: Contact
ro: Persoană de contact

en: Contact step
ro: Pas de contact

en: Continue
ro: Continuați

en: Controls whether to use the distraction free page header and footer or keep the currently active theme's header and footer.
ro: Controlează dacă să se utilizeze antetul și subsolul paginii care nu distrage atenția sau să se păstreze antetul și subsolul temei active în prezent.

en: Coupon codes
ro: Coduri de cupon

en: Create an account
ro: Creați un cont

en: Cross-sells
ro: Vânzări încrucișate

en: Custom fields
ro: Câmpuri personalizate

en: Dark mode
ro: Modul întunecat

en: Dashboard
ro: Tablou de bord

en: Debug mode
ro: Modul de depanare

en: Debug options
ro: Opțiuni de depanare

en: Default button style
ro: Stilul implicit al butonului

en: Define the position to display "Place order" and terms checkbox section.
ro: Definiți poziția de afișare a secțiunii "Plasați comanda" și a căsuței de verificare a termenilor.

en: Define the position to display the captcha section. Some positions might not work depending on the captcha type chosen.
ro: Definiți poziția de afișare a secțiunii captcha. Unele poziții pot să nu funcționeze în funcție de tipul de captcha ales.

en: Define the visibility of the additional order notes field.
ro: Definiți vizibilitatea câmpului de note de comandă suplimentare.

en: Design template
ro: Șablon de design

en: Design templates, optimized cart and order received pages, account matching, and much more.
ro: Șabloane de design, coș optimizat și pagini de primire a comenzilor, potrivirea conturilor și multe altele.

en: Did you mean %s?
ro: Ați vrut să spuneți %s?

en: Disable the theme checkout options
ro: Dezactivați opțiunile de checkout ale temei

en: Dismiss
ro: Respinge

en: Display as a cart section
ro: Afișare ca secțiune a coșului

en: Display checkout sidebar widgets only when viewing the last checkout step on mobile devices when using multi-step checkout layout
ro: Afișarea widget-urilor din bara laterală de checkout numai la vizualizarea ultimului pas de checkout pe dispozitivele mobile atunci când se utilizează aspectul de checkout cu mai mulți pași

en: Display express checkout buttons in one line for larger screens
ro: Afișați butoanele de plată rapidă pe o singură linie pentru ecrane mai mari

en: Display gift message and other gift options at the checkout page
ro: Afișați mesajul de cadou și alte opțiuni de cadou la pagina de finalizare a comenzii

en: Display message when an account exists with the email address provided
ro: Afișați un mesaj atunci când există un cont cu adresa de e-mail furnizată

en: Display new sections and change order of sections on email notifications. Styles of order details on email notifications remain unchanged.
ro: Afișați secțiuni noi și modificați ordinea secțiunilor în notificările prin e-mail. Stilurile detaliilor comenzii pe notificările prin e-mail rămân neschimbate.

en: Display order progress from the theme
ro: Afișarea progresului comenzii din temă

en: Display the "Add" link buttons in lowercase
ro: Afișați butoanele de legătură "Adaugă" cu litere mici

en: Display the cart page with a layout similar to the checkout page.
ro: Afișați pagina coșului cu un aspect similar cu cel al paginii de plată.

en: Display the checkout progress bar when using multi-step checkout layout
ro: Afișați bara de progres a comenzii atunci când utilizați aspectul comenzii în mai multe etape

en: Display the coupon codes section title
ro: Afișați titlul secțiunii coduri promoționale

en: Display the form field labels visible on the page
ro: Afișați etichetele câmpurilor de formular vizibile pe pagină

en: Display the gift message as part of the order details table instead of a separate section
ro: Afișați mesajul cadou ca parte a tabelului cu detaliile comenzii în loc de o secțiune separată

en: Display the gift message fields always expanded
ro: Afișați câmpurile mesajului cadou întotdeauna extinse

en: Display the order details with wide layout on the thank you page
ro: Afișarea detaliilor comenzii cu aspect larg pe pagina de mulțumire

en: Display the order status progress bar
ro: Afișați bara de progres a stării comenzii

en: Display widgets below the checkout header for mobile devices. Only displayed if using the plugin's checkout header.
ro: Afișează widget-uri sub antetul de plată pentru dispozitive mobile. Afișat numai dacă se utilizează antetul de checkout al pluginului.

en: Display widgets below the place order button at the checkout page.
ro: Afișați widget-uri sub butonul de plasare a comenzii la pagina de plată.

en: Display widgets inside the order summary at the checkout page.
ro: Afișați widget-uri în cadrul sumarului comenzii la pagina de plată.

en: Display widgets on the checkout footer. Only displayed if using the plugin's checkout footer.
ro: Afișează widget-uri în subsolul paginii de checkout. Afișat numai dacă utilizați subsolul de plată al pluginului.

en: Display widgets on the checkout header for large screens. Only displayed if using the plugin's checkout header.
ro: Afișează widget-uri pe antetul de plată pentru ecrane mari. Afișat numai dacă utilizați antetul de plată al pluginului.

en: Display widgets on the checkout sidebar after the order summary.
ro: Afișați widget-uri în bara laterală a comenzii după rezumatul comenzii.

en: Displays the express checkout section at checkout when supported payment gateways have this feature enabled.
ro: Afișează secțiunea de plată rapidă la finalizarea comenzii atunci când gateway-urile de plată acceptate au această caracteristică activată.

en: Distraction free header and footer
ro: Antet și subsol fără distragere a atenției

en: Do not change placeholders
ro: Nu modificați marcatorii de poziție

en: Do not display the cart items errors message at the top of the checkout page. When submitting the checkout form to complete the purchase, these error messages will always be displayed.
ro: Nu afișați mesajul de eroare privind articolele din coș în partea de sus a paginii de plată. Atunci când trimiteți formularul de plată pentru a finaliza achiziția, aceste mesaje de eroare vor fi întotdeauna afișate.

en: Do not hide "Address line 2" fields behind a link button
ro: Nu ascundeți câmpurile "Linia de adresă 2" în spatele unui buton de legătură

en: Do not save any shipping address
ro: Nu salvați nicio adresă de expediere

en: Do not show
ro: Nu afișați

en: Don't show this again
ro: Nu arătați asta din nou

en: EU-VAT Assistant
ro: Asistent EU-VAT

en: Edit cart
ro: Editare coș

en: Edit cart contents at checkout page
ro: Editarea conținutului coșului la pagina de plată

en: Edit cart link
ro: Editare link coș

en: Edit the checkout page
ro: Editarea paginii de checkout

en: Enable Mail Check: (disabled feature)
ro: Enable Mail Check: (caracteristică dezactivată)

en: Enable cart page optimizations
ro: Activați optimizările paginii coșului

en: Enable custom shipping email field
ro: Activați câmpul de e-mail de expediere personalizat

en: Enable dark mode
ro: Activați modul întunecat

en: Enable integrated coupon code section
ro: Activați secțiunea de coduri promoționale integrate

en: Enable international phone number fields
ro: Activați câmpurile pentru numerele de telefon internaționale

en: Enable options to edit cart items on the checkout page
ro: Activați opțiunile de editare a articolelor din coș pe pagina de checkout

en: Enable order details customizations on email notifications
ro: Activați personalizarea detaliilor comenzii pe notificările prin e-mail

en: Enable order pay page optimizations
ro: Activați optimizările paginii de plată a comenzilor

en: Enable phone number validation based on country rules
ro: Activați validarea numărului de telefon în funcție de regulile țării

en: Enable thank you page and order details optimizations
ro: Activați optimizarea paginii de mulțumire și a detaliilor comenzii

en: Enable the account matching feature
ro: Activați funcția de potrivire a conturilor

en: Enable the express checkout section
ro: Activați secțiunea de checkout expres

en: Enable wide layout on "My account" page.
ro: Activați aspectul larg pe pagina "Contul meu".

en: Enhance your checkout experience with these add-ons.
ro: Îmbunătățiți experiența de checkout cu aceste add-on-uri.

en: Enhanced select fields
ro: Câmpuri de selectare îmbunătățite

en: Enter your code here
ro: Introduceți codul dvs. aici

en: Error:
ro: Eroare:

en: Expanded
ro: Extinse

en: Expired on %s.
ro: Expirat la %s.

en: Express Checkout buttons from supported payment methods
ro: Butoane Express Checkout din metodele de plată acceptate

en: Express checkout
ro: Checkout expres

en: Extend all the goodness of Fluid Checkout to your cart page and thank you pages.
ro: Extindeți toate avantajele Fluid Checkout la pagina coșului și la paginile de mulțumire.

en: Fix automatic zoom-in on form fields
ro: Fixare zoom-in automat pe câmpurile de formular

en: Fixed line
ro: Linie fixă

en: Fluid Checkout
ro: Verificarea fluidelor

en: Fluid Checkout PRO
ro: Verificarea fluidelor PRO

en: Fluid Checkout PRO – Bundle
ro: Fluid Checkout PRO - Pachet

en: Fluid Checkout and Delivery Date plugins by CodeRockz
ro: Plugin-uri Fluid Checkout și Delivery Date de CodeRockz

en: Fluid Checkout database update
ro: Actualizarea bazei de date Fluid Checkout

en: Fluid Checkout database updated successfully
ro: Baza de date Fluid Checkout a fost actualizată cu succes

en: Fluid Checkout is not compatible with the Divi Builder checkout layout
ro: Fluid Checkout nu este compatibil cu aspectul de checkout Divi Builder

en: Footer background color
ro: Culoarea de fundal a footer-ului

en: Force billing and shipping addresses to the same (single section)
ro: Forțați adresele de facturare și de expediere să fie aceleași (secțiune unică)

en: Force wide layout on WooCommerce pages
ro: Forțați aspectul larg pe paginile WooCommerce

en: Format phone numbers according to the rules for each country.
ro: Formatați numerele de telefon în conformitate cu normele din fiecare țară.

en: General styles for the checkout steps, order summary and other sections. <br>Might also apply to other pages such as the Cart, Order Received and View Order pages.
ro: Stiluri generale pentru etapele de plată, rezumatul comenzii și alte secțiuni. <br>Se pot aplica și altor pagini, cum ar fi paginile Coș, Comanda primită și Vizualizare comandă.

en: Germanized PRO multistep checkout feature needs to be disabled when using Fluid Checkout
ro: Funcția de checkout în mai mulți pași Germanized PRO trebuie să fie dezactivată atunci când se utilizează Fluid Checkout

en: Get the Bundle – Only 129 EUR
ro: Obțineți pachetul - Doar 129 EUR

en: Get this add-on &mdash; 29 EUR
ro: Obțineți acest add-on &mdash; 29 EUR

en: Get this add-on &mdash; 39 EUR
ro: Obțineți acest add-on &mdash; 39 EUR

en: Get this add-on &mdash; 59 EUR
ro: Obțineți acest add-on &mdash; 59 EUR

en: Gift message
ro: Mesaj cadou

en: Gift messages and packing slips
ro: Mesaje cadou și fișe de ambalare

en: Gift options
ro: Opțiuni de cadouri

en: Go to Germanized settings
ro: Du-te la setările germanizate

en: Go to Plugin Search
ro: Mergeți la Căutare plugin

en: Go to the home page
ro: Mergeți la pagina de pornire

en: Google Address Autocomplete
ro: Autocompletarea adresei Google

en: Great! Your checkout page is now running on Fluid Checkout.
ro: Grozav! Pagina dvs. de checkout rulează acum pe Fluid Checkout.

en: HTML color value. ie: #f3f3f3
ro: Valoarea culorii HTML. de ex: #f3f3f3

en: Header
ro: Antet

en: Header and footer
ro: Antet și subsol

en: Header and footer template
ro: Șablon pentru antet și subsol

en: Header and footer templates
ro: Șabloane pentru antet și subsol

en: Header background color
ro: Culoarea de fundal a antetului

en: Here are a few resources for you to get started:
ro: Iată câteva resurse pentru a vă ajuta să începeți:

en: Hidden
ro: Ascunse

en: Hidden (remove field)
ro: Ascuns (eliminați câmpul)

en: Hide cart items errors at the checkout page
ro: Ascundeți erorile articolelor din coș la pagina de checkout

en: Hide optional fields behind a link button
ro: Ascunderea câmpurilor opționale în spatele unui buton de legătură

en: Highlight the billing address section in the checkout form
ro: Evidențiați secțiunea privind adresa de facturare în formularul de plată

en: Highlight the order totals row in the order summary table
ro: Evidențiați rândul de totaluri ale comenzii în tabelul de rezumat al comenzii

en: Highlight the shipping address section in the checkout form
ro: Evidențiați secțiunea privind adresa de expediere în formularul de plată

en: I already have it – Hide this offer
ro: Îl am deja - Ascundeți această ofertă

en: I need help!
ro: Am nevoie de ajutor!

en: If checked informs typos in email to users. (This feature has been disabled because Fluid Checkout offers the feature. Changes to this option will not take effect)
ro: Dacă este bifată, informează utilizatorii cu privire la greșelile de scriere în e-mail. (Această caracteristică a fost dezactivată deoarece Fluid Checkout oferă această caracteristică. Modificările aduse acestei opțiuni nu vor avea efect)

en: If field is set as "optional", which is the default visibility state, no changes will be applied to let other plugins apply any changes they need.
ro: Dacă câmpul este setat ca "opțional", care este starea de vizibilitate implicită, nu se va aplica nicio modificare pentru a permite altor plugin-uri să aplice orice modificări de care au nevoie.

en: If you ever need help, <a href="%s" target="_blank">open a support ticket</a> on our official support channel.
ro: Dacă aveți vreodată nevoie de ajutor, <a href="%s" target="_blank">deschideți un bilet de asistență</a> pe canalul nostru oficial de asistență.

en: Ignore additional checkout required fields when paying with a compatible express checkout payment gateway
ro: Ignorați câmpurile suplimentare obligatorii pentru checkout atunci când plătiți cu un gateway de plată compatibil cu checkout expres

[ctx: Image uploader.]
en: No image selected.
ro: Nu este selectată nicio imagine.

en: Initial state for the expansible order summary section on mobile.
ro: Starea inițială pentru secțiunea expansibilă de rezumat al comenzii pe mobil.

en: Inside the cart items section
ro: În secțiunea Articole din coș

en: Inside the order items section
ro: În interiorul secțiunii Articole de comandă

en: Inside the order overview
ro: În prezentarea generală a comenzii

en: Inside the order summary
ro: În rezumatul comenzii

en: Installed &mdash; Activate
ro: Instalat &mdash; Activați

en: Integrated coupon code field on the cart page
ro: Câmp cod cupon integrat pe pagina coșului

en: Integrations
ro: Integrări

en: International phone numbers
ro: Numere de telefon internaționale

en: It is recommended to keep this option checked to reduce the number of open input fields, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">read the research</a>.
ro: Este recomandat să păstrați această opțiune bifată pentru a reduce numărul de câmpuri de introducere deschise, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">citiți cercetarea</a>.

en: It is recommended to keep this option enabled for a better user experience.
ro: Este recomandat să păstrați această opțiune activată pentru o experiență mai bună a utilizatorului.

en: Layout of cross-sell items on the cart page.
ro: Dispunerea elementelor de vânzare încrucișată pe pagina coșului.

en: Let customers <strong>save multiple shipping and billing addresses</strong> on their account and choose which ones to use at checkout and cart pages.
ro: Permiteți clienților <strong>să salveze mai multe adrese de expediere și de facturare</strong> în contul lor și să aleagă pe care să le utilizeze la checkout și în paginile de coș.

en: License key cancelled.
ro: Cheie de licență anulată.

en: License keys
ro: Chei de licență

en: Link to shop page
ro: Link către pagina magazinului

en: Load unminified assets
ro: Încărcați activele neminificate

en: Local pickup
ro: Ridicare locală

en: Local pickup and in-store collection
ro: Ridicare locală și colectare în magazin

[ctx: Log in link label at checkout contact step]
en: Log in
ro: Conectați-vă

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue as a guest
ro: Sau continuați ca invitat

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue below
ro: Sau continuați mai jos

en: Log in to your account
ro: Conectați-vă la contul dvs.

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Log out</a>
ro: Conectat ca %1$s. <a href="%2$s">Leg out</a>

en: Logo image
ro: Imagine logo

en: Mailchimp for WooCommerce
ro: Mailchimp pentru WooCommerce

en: Make the checkout progress bar stay visible while scrolling
ro: Faceți ca bara de progres a comenzii să rămână vizibilă în timpul derulării

en: Make the labels of optional field "Add" link button as <code>lowercase</code> (ie. "Add phone number" instead of "Add Phone Number"). This option also affects the link buttons for coupon code fields.
ro: Faceți ca etichetele butonului de legătură al câmpului opțional "Add" să fie <code>lowercase</code> (adică "Add phone number" în loc de "Add Phone Number"). Această opțiune afectează, de asemenea, butoanele de legătură pentru câmpurile cu cod de cupon.

en: Make the order summary stay visible on the cart page while scrolling
ro: Faceți ca rezumatul comenzii să rămână vizibil pe pagina coșului în timpul derulării

en: Make the order summary stay visible while scrolling
ro: Faceți ca rezumatul comenzii să rămână vizibil în timpul derulării

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the billing address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the billing address can be copied to the billing address when that option is checked.
ro: Poate fi forțat ca "obligatoriu" dacă secțiunea adresă de facturare este afișată după secțiunea adresă de facturare, iar câmpul telefon de facturare este setat ca "obligatoriu". Acest lucru este necesar pentru a se asigura că adresa de facturare poate fi copiată la adresa de facturare atunci când opțiunea respectivă este bifată.

en: Maybe be forced as "required" if the billing address section is displayed after the shipping address section, and the billing phone field is set as "required. This is needed to ensure the shipping address can be copied to the billing address when that option is checked.
ro: Poate fi forțat ca "obligatoriu" dacă secțiunea adresă de facturare este afișată după secțiunea adresă de expediere, iar câmpul telefon de facturare este setat ca "obligatoriu". Acest lucru este necesar pentru a se asigura că adresa de expediere poate fi copiată la adresa de facturare atunci când opțiunea respectivă este bifată.

en: Mobile
ro: Mobil

en: More design templates
ro: Mai multe modele de design

en: More information
ro: Mai multe informații

en: More positions for the coupon code on the checkout page
ro: Mai multe poziții pentru codul cuponului pe pagina de checkout

en: Most useful when the order summary section does not have a highlighted background color. Might also apply to the Cart, Order Received and View Order pages when using Fluid Checkout PRO.
ro: Cel mai util atunci când secțiunea de rezumat al comenzii nu are o culoare de fundal evidențiată. S-ar putea aplica, de asemenea, paginilor Coș, Comanda primită și Vizualizare comandă atunci când utilizați Fluid Checkout PRO.

en: Move the sign up checkbox to the contact step
ro: Mutați caseta de selectare pentru înscriere la etapa de contact

en: Multi step
ro: Mai multe etape

en: Multiple saved addresses for shipping and billing.
ro: Adrese multiple salvate pentru expediere și facturare.

en: My account layout
ro: Aspectul contului meu

en: No
ro: Nu

en: No integrations available at the moment on this section. The options related to each plugin will only appear here if that plugin is activated.
ro: În acest moment nu sunt disponibile integrări în această secțiune. Opțiunile legate de fiecare plugin vor apărea aici numai dacă pluginul respectiv este activat.

en: No license keys options available at the moment on this section. The options related to each plugin or add-on will appear here when that plugin is activated.
ro: În acest moment nu sunt disponibile opțiuni pentru cheile de licență în această secțiune. Opțiunile legate de fiecare plugin sau add-on vor apărea aici atunci când pluginul respectiv este activat.

en: Not selected yet.
ro: Nu a fost selectat încă.

en: Number of cross-sell items to display on the cart page
ro: Numărul de articole de vânzare încrucișată care urmează să fie afișate pe pagina coșului de cumpărături

en: Ok
ro: Bine

en: On the sidebar
ro: Pe bara laterală

en: On the site header (requires distraction-free header)
ro: Pe antetul site-ului (necesită un antet care să nu distragă atenția)

en: Only applicable if use of coupon codes are enabled in the WooCommerce settings.
ro: Se aplică numai dacă utilizarea codurilor cupon este activată în setările WooCommerce.

en: Only applicable when coupon code is displayed as a separate section on the checkout or cart pages.
ro: Se aplică numai atunci când codul cuponului este afișat ca o secțiune separată pe paginile de plată sau de coș.

en: Only applicable when using the Impreza theme header at the checkout page.
ro: Se aplică numai atunci când utilizați antetul temei Impreza la pagina de plată.

en: Only applies when using a block-based theme.
ro: Se aplică numai atunci când se utilizează o temă bazată pe blocuri.

en: Only show allowed countries for shipping or billing
ro: Afișați numai țările permise pentru expediere sau facturare

en: Only used for shipping-related questions.
ro: Utilizat numai pentru întrebări legate de expediere.

en: Optimized cart page
ro: Pagina de coș optimizată

en: Optimized horizontal cross-sells layout
ro: Layout orizontal optimizat pentru vânzări încrucișate

en: Optimized order received / thank you page
ro: Pagina optimizată de primire a comenzii / de mulțumire

en: Optional
ro: Opțional

en: Optional fields
ro: Câmpuri opționale

en: Or
ro: Sau

en: Order actions
ro: Acțiuni de comandă

en: Order details layout
ro: Layout detalii comandă

en: Order details optimizations
ro: Optimizarea detaliilor comenzii

en: Order downloads
ro: Descărcări de comandă

en: Order notes
ro: Note de comandă

en: Order number and receipt will be sent to this email address.
ro: Numărul comenzii și chitanța vor fi trimise la această adresă de e-mail.

en: Order pay
ro: Comanda de plată

en: Order pay page
ro: Pagina de plată a comenzii

en: Order progress
ro: Progresul comenzii

en: Order status
ro: Stadiul comenzii

en: Order summary
ro: Rezumatul comenzii

en: Output additional header sections if enabled in the theme settings.
ro: Afișează secțiuni de antet suplimentare dacă sunt activate în setările temei.

en: Output the breadcrumbs section from the Fennik theme when using Fluid Checkout header and footer.
ro: Scoateți secțiunea breadcrumbs din tema Fennik atunci când utilizați antetul și subsolul Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from Betheme on the checkout, cart and order received pages.
ro: Afișați secțiunea pași de plată din Betheme pe paginile de plată, coș și comandă primită.

en: Output the checkout steps section from The Gem theme when using Fluid Checkout header and footer.
ro: Ieșirea secțiunii Pași de plată din tema The Gem atunci când utilizați antetul și subsolul Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Bookshelf theme when using Fluid Checkout.
ro: Scoateți secțiunea pași de plată din tema Bookshelf atunci când utilizați Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Kapee theme on the checkout, cart and order received pages.
ro: Afișați secțiunea pași de finalizare a comenzii din tema Kapee pe paginile de finalizare a comenzii, coș și comandă primită.

en: Output the checkout steps section from the Nyture theme when using Fluid Checkout.
ro: Scoateți secțiunea pași de plată din tema Nyture atunci când utilizați Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Porto theme on the checkout, cart and order received pages.
ro: Afișați secțiunea pași de finalizare a comenzii din tema Porto pe paginile de finalizare a comenzii, coș și comandă primită.

en: Output the checkout steps section from the Pressmart theme on the checkout, cart and order received pages.
ro: Afișați secțiunea pași de plată din tema Pressmart pe paginile de plată, coș și comandă primită.

en: Output the checkout steps section from the Woodmart theme when using Fluid Checkout header and footer.
ro: Scoateți secțiunea pașilor de plată din tema Woodmart atunci când utilizați antetul și subsolul Fluid Checkout.

en: Override the position for the subscribe checkbox on the checkout page and always display it on the contact step
ro: Suprascrieți poziția căsuței de selectare a abonamentului pe pagina de checkout și afișați-o întotdeauna pe pasul de contact

en: Page background color
ro: Culoarea de fundal a paginii

en: Page template
ro: Șablon de pagină

en: Parcel terminal
ro: Terminal de colete

en: Payment form
ro: Formular de plată

en: Payment method
ro: Metoda de plată

en: Phone number validation types used when precise validation is enabled.
ro: Tipuri de validare a numărului de telefon utilizate atunci când validarea precisă este activată.

en: Pick a Locker
ro: Alege un dulap

en: Pickup point
ro: Punct de preluare

en: Pickup point not selected yet.
ro: Punctul de preluare nu a fost selectat încă.

en: Pickup point:
ro: Punct de preluare:

en: Place order
ro: Plasați comanda

en: Please verify your phone number.
ro: Vă rugăm să vă verificați numărul de telefon.

en: Position for the extra order summary section on mobile.
ro: Poziția pentru secțiunea suplimentară de rezumat al comenzii pe mobil.

en: Position on checkout page
ro: Poziția pe pagina de checkout

en: Prevent automatic selection of the first shipping method
ro: Prevenirea selecției automate a primei metode de expediere

en: Proceed to %s
ro: Continuați la %s

en: Proceed to billing
ro: Treceți la facturare

en: Proceed to contact
ro: Procedați la contact

en: Proceed to payment
ro: Procedați la plată

en: Proceed to shipping
ro: Procedați la expediere

en: Progress bar
ro: Bara de progres

en: Rate the plugin
ro: Evaluați pluginul

en: Read documentation
ro: Citește documentația

en: Read the documentation.
ro: Citiți documentația.

en: Read the installation guide <a href="%s" target="_blank">Getting stated with Fluid Checkout</a>.
ro: Citiți ghidul de instalare <a href="%s" target="_blank">Confirmarea cu Fluid Checkout</a>.

en: Recommended only when most customers actually need the "Address line 2" field, or when getting the right shipping address is crucial (ie. if delivering food and other perishable products).
ro: Recomandat numai atunci când majoritatea clienților au nevoie de câmpul "Linia de adresă 2" sau atunci când obținerea adresei de expediere corecte este esențială (de exemplu, în cazul livrării de alimente și alte produse perisabile).

en: Remove
ro: Eliminați

en: Removes shipping address section when a local pickup shipping method is selected.
ro: Elimină secțiunea privind adresa de expediere atunci când este selectată o metodă de expediere cu preluare locală.

en: Replace <code>select2</code> dropdown components with <code>TomSelect</code>
ro: Înlocuiți componentele dropdown <code>select2</code> cu <code>TomSelect</code>

en: Replaces the account creation fields with a notification and option to log in. In some contexts, it might be recommended to leave this option disabled to protect the privacy of customers.
ro: Înlocuiește câmpurile de creare a contului cu o notificare și o opțiune de conectare. În anumite contexte, ar putea fi recomandat să lăsați această opțiune dezactivată pentru a proteja confidențialitatea clienților.

en: Replaces the shipping address with the pickup point location when a local pickup shipping method is selected.
ro: Înlocuiește adresa de expediere cu locația punctului de preluare atunci când este selectată o metodă de expediere cu preluare locală.

en: Required
ro: Necesar

en: Same as billing address
ro: Aceeași ca adresa de facturare

en: Same as shipping address
ro: Aceeași ca adresa de expediere

en: Save same as the billing address
ro: Salvați aceeași ca adresa de facturare

en: Save the selected pickup location
ro: Salvați locația de preluare selectată

en: Select an image
ro: Selectați o imagine

en: Select position where to display the billing address section on the checkout page.
ro: Selectați poziția în care să afișați secțiunea privind adresa de facturare pe pagina de plată.

en: Select position where to display the coupon codes section on the cart page. Only applicable when AJAX cart and the integrated coupon codes in the checkout page are enabled.
ro: Selectați poziția în care să afișați secțiunea codurilor cupon pe pagina coșului. Se aplică numai atunci când sunt activate coșul AJAX și codurile de cupoane integrate în pagina de checkout.

en: Select position where to display the coupon codes section on the checkout page.
ro: Selectați poziția în care să afișați secțiunea coduri promoționale pe pagina de checkout.

en: Select position where to display the cross-sells section on the cart page.
ro: Selectați poziția în care să afișați secțiunea de vânzări încrucișate pe pagina coșului.

en: Select position where to display the shipping costs and calculator on the cart page.
ro: Selectați poziția în care să afișați costurile de expediere și calculatorul pe pagina coșului.

en: Select style of the "apply coupon" button. Only applicable when the coupon code section is displayed "Before the checkout steps" on the checkout page, or "Before the cart items section" on the cart page.
ro: Selectați stilul butonului "Aplicare cupon". Se aplică numai atunci când secțiunea codului cuponului este afișată "Înainte de etapele de plată" pe pagina de plată sau "Înainte de secțiunea articolelor din coș" pe pagina coșului.

en: Selecting a collection point is required when shipping with FermoPoint.
ro: Selectarea unui punct de colectare este necesară la expedierea cu FermoPoint.

en: Selecting a pickup point is required before proceeding.
ro: Selectarea unui punct de preluare este necesară înainte de a continua.

en: Set <code>font-size</code> inside form fields to 16px
ro: Setați <code>font-size</code> în interiorul câmpurilor de formular la 16px

en: Settings
ro: Setări

[ctx: Settings section]
en: Order pay
ro: Comanda de plată

[ctx: Settings section]
en: Thank you
ro: Vă mulțumim

[ctx: Settings section title]
en: Integrations
ro: Integrări

[ctx: Settings section title]
en: License keys
ro: Chei de licență

en: Setup & Documentation
ro: Configurare și documentație

en: Setup layout and design on the <a href="%s">checkout options</a>.
ro: Configurați aspectul și designul <a href="%s">opțiuni de plată</a>.

en: Shipping
ro: Transport maritim

en: Shipping address
ro: Adresa de expediere

en: Shipping method
ro: Metoda de expediere

en: Shipping methods
ro: Metode de expediere

en: Shipping phone
ro: Telefon de expediere

en: Show a link button on the pickup location substep to clear the chosen shipping methods. This can be used to allow showing the shipping address section again if a local pickup method was previously selected.
ro: Afișați un buton de legătură în substep-ul locației de preluare pentru a șterge metodele de expediere alese. Acest lucru poate fi utilizat pentru a permite afișarea din nou a secțiunii privind adresa de expediere dacă a fost selectată anterior o metodă de preluare locală.

en: Show an example of a valid phone number inside phone fields
ro: Afișați un exemplu de număr de telefon valid în câmpurile telefonice

en: Show country code beside the flag
ro: Afișați codul țării lângă steag

en: Show if not defined
ro: Afișați dacă nu este definit

en: Show option to clear shipping methods in the pickup location substep
ro: Afișați opțiunea de ștergere a metodelor de expediere în substep-ul locației de preluare

en: Sign up checkbox position
ro: Poziția căsuței de selectare pentru înscriere

en: Simplified EU-VAT validation for your store.
ro: Validare simplificată a TVA UE pentru magazinul dvs.

en: Single step
ro: Un singur pas

en: Skip to content
ro: Salt la conținut

en: Some changes to the database are required. As with any update, we recommend you to <strong>take a full backup of your website before proceeding</strong>.
ro: Sunt necesare unele modificări ale bazei de date. Ca în cazul oricărei actualizări, vă recomandăm să <strong>faceți o copie de rezervă completă a site-ului dvs. înainte de a continua</strong>.

en: Some features of WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers might not work as expected when using it with Fluid Checkout. Read <a href="%s">our documentation</a> for more information and alternative solutions.
ro: Este posibil ca unele caracteristici ale WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers să nu funcționeze conform așteptărilor atunci când îl utilizați cu Fluid Checkout. Citiți <a href="%s">documentația noastră</a> pentru mai multe informații și soluții alternative.

en: Some options might not be compatible with some plugins and themes.
ro: Este posibil ca unele opțiuni să nu fie compatibile cu anumite pluginuri și teme.

en: Spacing for site header at the checkout page (in pixels)
ro: Spațiere pentru antetul site-ului la pagina de plată (în pixeli)

en: Special offers
ro: Oferte speciale

en: Split
ro: Despărțit

en: Step %1$s of %2$s
ro: Pasul %1$s din %2$s

en: Subscribe checkbox
ro: Caseta de selectare Abonare

[ctx: Substep review text]
en: None.
ro: Niciuna.

en: Support
ro: Sprijin

en: Thank you page
ro: Mulțumesc pagina

en: Thank you page & order details layout
ro: Pagina de mulțumire și aspectul detaliilor comenzii

en: Thanks for choosing Fluid Checkout!
ro: Vă mulțumim pentru că ați ales Fluid Checkout!

en: The Bluehost Plugin
ro: Plugin-ul Bluehost

en: The CNPJ number "{cnpj_number}" is invalid.
ro: Numărul CNPJ "{cnpj_number}" este invalid.

en: The CPF number "{cpf_number}" is invalid.
ro: Numărul CPF "{cpf_number}" este invalid.

en: The best tools to further <strong>improve your WooCommerce checkout conversion rate</strong> and make the purchase experience consistent on the entire journey.
ro: Cele mai bune instrumente pentru a vă <strong>îmbunătăți în continuare rata de conversie la checkout WooCommerce</strong> și pentru a face ca experiența de cumpărare să fie consecventă pe întreaga călătorie.

en: The bundle includes all add-ons we currently offer and Fluid Checkout add-ons we launch in the future.
ro: Pachetul include toate suplimentele pe care le oferim în prezent și suplimentele Fluid Checkout pe care le vom lansa în viitor.

en: The checkbox "Same as shiping address" will start as checked by default when the shipping address section is displayed first. <br>The checkbox "Same as billing address" will start as checked by default when the billing address section is displayed first. <br> It is recommended to leave this option checked as to significantly reduce the number of open input fields at checkout, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">read the research</a>.
ro: Caseta de selectare "Aceeași ca adresa de expediere" va începe să fie bifată în mod implicit atunci când secțiunea privind adresa de expediere este afișată prima. <Căsuța de selectare "Aceeași ca adresa de facturare" va începe să fie bifată în mod implicit atunci când secțiunea cu adresa de facturare este afișată prima. <br> Se recomandă să lăsați această opțiune bifată pentru a reduce semnificativ numărul de câmpuri de intrare deschise la finalizarea comenzii, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">citiți cercetarea</a>.

en: The database changes where applied successfully.
ro: Modificările aduse bazei de date au fost aplicate cu succes.

en: The design template <em>"Split"</em> is not available when using <em>"1 column"</em> layout and will fall back to <em>"Minimalist"</em> if chosen.
ro: Șablonul de design <em>"Split"</em> nu este disponibil atunci când se utilizează aspectul <em>"1 coloană"</em> și va reveni la <em>"Minimalist"</em> dacă este ales.

en: The option <em>"On the site header"</em> only applies when using the distraction-free header.
ro: Opțiunea <em>"Pe antetul site-ului"</em> se aplică numai atunci când se utilizează antetul fără distragere a atenției.

en: The options display product image, quantity field, remove button and link to product page added by the theme are disabled by default.
ro: Opțiunile afișare imagine produs, câmp cantitate, buton eliminare și link către pagina produsului adăugate de temă sunt dezactivate implicit.

en: The plugin WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers is not compatible with Fluid Checkout
ro: Pluginul WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers nu este compatibil cu Fluid Checkout

en: The shipping destination is always set to "Default to customer shipping address" when Fluid Checkout is activated. Customers can still provide different shipping and billing addresses during checkout, an option for setting the default billing address to be the same as the shipping address is available at WooCommerce > Settings > Fluid Checkout.
ro: Destinația de expediere este întotdeauna setată la "Default to customer shipping address" atunci când Fluid Checkout este activat. Clienții pot furniza în continuare adrese de expediere și de facturare diferite în timpul procesului de checkout, o opțiune pentru setarea adresei de facturare implicite pentru a fi aceeași cu adresa de expediere este disponibilă la WooCommerce > Setări > Fluid Checkout.

en: Theme Atomion
ro: Tema Atomion

en: Theme Betheme
ro: Temă Betheme

en: Theme Bookshelf
ro: Raft tematic

en: Theme Fennik
ro: Tema Fennik

en: Theme Go
ro: Tema Go

en: Theme Impreza
ro: Tema Impreza

en: Theme Ireca
ro: Tema Ireca

en: Theme Kapee
ro: Tema Kapee

en: Theme Nyture
ro: Tema Nyture

en: Theme Porto
ro: Tema Porto

en: Theme Pressmart
ro: Tema Pressmart

en: Theme The Gem
ro: Tema gemului

en: Theme The7
ro: Tema The7

en: Theme Woodmart
ro: Tema Woodmart

en: Theme ZK Nito
ro: Tema ZK Nito

en: Theme's cross-sells layout
ro: Aspectul vânzărilor încrucișate al temei

en: Theme's header and footer
ro: Antetul și subsolul temei

en: These options affect the thank you page , view order details on account pages and on email notifications.
ro: Aceste opțiuni afectează pagina de mulțumire , vizualizarea detaliilor comenzii pe paginile de cont și pe notificările prin e-mail.

en: These options affect the thank you page, also known as order received or order confirmation pages.
ro: Aceste opțiuni afectează pagina de mulțumire, cunoscută și ca pagini de primire sau confirmare a comenzii.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the cart page.
ro: Aceste zone de widget-uri sunt utilizate pentru a adăuga simboluri de încredere și insigne de încredere pe pagina coșului.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the checkout page.
ro: Aceste zone widget sunt utilizate pentru a adăuga simboluri de încredere și insigne de încredere pe pagina de plată.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the order pay page.
ro: Aceste zone widget sunt utilizate pentru a adăuga simboluri de încredere și insigne de încredere pe pagina de plată a comenzii.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the thank you page.
ro: Aceste zone de widget-uri sunt utilizate pentru a adăuga simboluri de încredere și insigne de încredere pe pagina de mulțumire.

en: This ensures the content section is not too narrow on WooCommerce pages including checkout, cart, order received, order pay and account pages.
ro: Acest lucru asigură că secțiunea de conținut nu este prea îngustă pe paginile WooCommerce, inclusiv paginile de checkout, coș, comandă primită, plată comandă și cont.

en: This field does not match the related field value.
ro: Acest câmp nu corespunde valorii câmpului aferent.

en: This is a required field.
ro: Acesta este un câmp obligatoriu.

en: This is an experimental feature and may not work as expected in all setups. Use it with caution.
ro: Aceasta este o caracteristică experimentală și este posibil să nu funcționeze conform așteptărilor în toate configurațiile. Utilizați-o cu precauție.

en: This is not a valid email address.
ro: Aceasta nu este o adresă de e-mail validă.

en: This option affects the order confirmation page (thank you page) and order details on account pages, emails and packing slips.
ro: Această opțiune afectează pagina de confirmare a comenzii (pagina de mulțumire) și detaliile comenzii de pe paginile de cont, e-mailurile și bonurile de livrare.

en: Toll free
ro: Apel gratuit

en: TomSelect is a simpler dropdown selection component which is less prone to errors than Select2, while offering the same features that are actually used on WooCommerce checkout pages.
ro: TomSelect este o componentă de selecție dropdown mai simplă, care este mai puțin predispusă la erori decât Select2, oferind în același timp aceleași caracteristici care sunt de fapt utilizate pe paginile de checkout WooCommerce.

en: Tools
ro: Instrumente

en: Troubleshooting
ro: Rezolvarea problemelor

en: Trust symbols &amp; badges
ro: Simboluri de încredere &amp; insigne

en: Trust symbols on the cart and thank you pages
ro: Simboluri de încredere pe paginile de coș și de mulțumire

en: Try to ensure the phone number is a valid mobile or landline number based on the rules for the selected country code. This option uses the <code>intl-tel-input</code> precise validation feature, which may give false positives for some phone numbers.
ro: Încercați să vă asigurați că numărul de telefon este un număr valid de telefon mobil sau fix pe baza regulilor pentru codul de țară selectat. Această opțiune utilizează funcția de validare precisă <code>intl-tel-input</code>, care poate da rezultate fals pozitive pentru unele numere de telefon.

en: Up to 40% less checkout fields to fill in.
ro: Cu până la 40% mai puține câmpuri de verificare de completat.

en: Update database
ro: Actualizarea bazei de date

en: Upgrade to PRO
ro: Upgrade la PRO

en: Upgrade to PRO &mdash; 99 EUR
ro: Upgrade la PRO &mdash; 99 EUR

en: Use `Order confirmation` page template for block-based themes
ro: Utilizați șablonul de pagină `Confirmare comandă` pentru temele bazate pe blocuri

en: Use precise phone number validation
ro: Utilizați validarea exactă a numărului de telefon

[ctx: Used as fallback for "Proceed to next step" button label]
en: next step
ro: pasul următor

en: Using debug mode affects the website performance. Only use this option while troubleshooting.
ro: Utilizarea modului de depanare afectează performanța site-ului. Utilizați această opțiune numai în timpul depanării.

en: Valid until %s.
ro: Valabil până la %s.

en: Verify Phone Number
ro: Verificarea numărului de telefon

en: Visit <a href="%s" target="_blank">our documentation</a> for more information about Fluid Checkout features.
ro: Vizitați <a href="%s" target="_blank">documentația noastră</a> pentru mai multe informații despre caracteristicile Fluid Checkout.

en: Visit our website for more information about our plugins and add-ons.
ro: Vizitați site-ul nostru web pentru mai multe informații despre plugin-urile și suplimentele noastre.

en: We recommend setting it as <em>expanded</em> for the following countries due to regulatory requirements: <strong>Germany</strong>, <strong>Austria</strong>, <strong>Switzerland</strong>, <strong>Netherlands</strong>, <strong>Poland</strong>, <strong>Belgium</strong> and <strong>France</strong>.
ro: Vă recomandăm să o setați ca <em>expanded</em> pentru următoarele țări din cauza cerințelor de reglementare: <strong>Germania</strong>, <strong>Austria</strong>, <strong>Suedia</strong>, <strong>Țările de Jos</strong>, <strong>Polonia</strong>, <strong>Belgia</strong> și <strong>Franța</strong>.

en: We recommend using the distraction free header and footer to avoid distractions at the checkout page. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Read the research about cart abandonment</a>.
ro: Vă recomandăm să utilizați antetul și subsolul fără distragere a atenției pentru a evita distragerea atenției la pagina de checkout. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Citește cercetările despre abandonul coșului de cumpărături</a>.

en: When disabled, the phone field validation will not check if country or area codes are valid for the country.
ro: Atunci când este dezactivată, validarea câmpului telefonic nu va verifica dacă codurile de țară sau de zonă sunt valabile pentru țara respectivă.

en: When enabled, Fluid Checkout will apply styles optimized for compatibility with the plugin. You may want to disable this if you are using custom styles for the Stripe payment form fields.
ro: Atunci când este activat, Fluid Checkout va aplica stiluri optimizate pentru compatibilitatea cu pluginul. Este posibil să doriți să dezactivați această opțiune dacă utilizați stiluri personalizate pentru câmpurile formularului de plată Stripe.

en: When enabled, only the countries allowed for shipping will be available in the shipping phone field, and only countries allowed for billing will be available for the billing phone field.
ro: Atunci când este activat, numai țările permise pentru expediere vor fi disponibile în câmpul de telefon pentru expediere, iar numai țările permise pentru facturare vor fi disponibile în câmpul de telefon pentru facturare.

en: When enabled, the checkbox will be moved to the contact step independently of the display location defined in the Sendinblue plugin settings.
ro: Atunci când este activată, caseta de selectare va fi mutată la pasul de contact independent de locația de afișare definită în setările pluginului Sendinblue.

en: When enabled, the first shipping method available will not be automatically selected when no other shipping method was previously selected for each shipping package. <br>This option will be automatically enabled if the option for clearing the selected shipping method is enabled for the Local Pickup feature.
ro: Atunci când este activată, prima metodă de expediere disponibilă nu va fi selectată automat atunci când nu a fost selectată anterior nicio altă metodă de expediere pentru fiecare pachet de expediere. <br>Această opțiune va fi activată automat dacă opțiunea de ștergere a metodei de expediere selectate este activată pentru funcția Ridicare locală.

en: When enabled, the shipping email field from the Bluehost plugin will be added to the checkout form.
ro: Atunci când este activat, câmpul e-mail de expediere din pluginul Bluehost va fi adăugat la formularul de plată.

en: When the font size inside form fields is smaller than 16px, Safari and other browsers might automatically zoom in on mobile devices to make the text easier to read. When this option is enabled, it will set the font size for inside the form fields to 16px on pages optimized by Fluid Checkout to avoid it zooming in.
ro: Atunci când dimensiunea fontului din interiorul câmpurilor de formular este mai mică de 16px, Safari și alte browsere pot mări automat pe dispozitivele mobile pentru a face textul mai ușor de citit. Atunci când această opțiune este activată, se va seta dimensiunea fontului din interiorul câmpurilor de formular la 16px pe paginile optimizate de Fluid Checkout pentru a evita mărirea.

en: When using Fluid Checkout, the multistep feature from the Germanized PRO plugin becomes unnecessary and can cause <strong>critical errors while processing new orders</strong>. Please disable the Germanized PRO multistep checkout feature in the plugin settings.
ro: Atunci când utilizați Fluid Checkout, funcția în mai mulți pași din pluginul Germanized PRO devine inutilă și poate cauza <strong>erori critice în timpul procesării comenzilor noi</strong>. Vă rugăm să dezactivați funcția de checkout în mai mulți pași Germanized PRO în setările pluginului.

en: When using the <em>"1 column"</em> checkout layout this option is always set to <em>"Before checkout steps"</em> and also applies to desktop view.
ro: Atunci când se utilizează aspectul de plată <em>"1 coloană"</em>, această opțiune este întotdeauna setată la <em>"Înainte de etapele de plată"</em> și se aplică, de asemenea, la vizualizarea desktop.

en: WooCommerce Smart Coupons
ro: Cupoane inteligente WooCommerce

en: WooCommerce page layout
ro: Aspectul paginii WooCommerce

en: Yes
ro: Da

en: You have been using the plugin for a while now. How do you like it so far? <br>Please give us a quick rating, we appreciate every bit of feedback and it encourages us to keep improving the plugin :)
ro: Folosiți pluginul de ceva timp. Cum vă place până acum? <br>Vă rugăm să ne dați un rating rapid, apreciem fiecare feedback și ne încurajează să continuăm să îmbunătățim plugin-ul :)

en: Your order has a total amount due of %s. No further payment is needed.
ro: Comanda dvs. are o sumă totală datorată de %s. Nu este necesară nicio altă plată.

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
ro: Transport maritim

[ctx: shipping packages]
en: Shipping %d
ro: Transport %d
