Advanced Custom Fields - en to gl_ES translation catalogue (605 entries)

en: [ACF shortcode value disabled for preview]
gl_ES: [valor do shortcode de ACF desactivado na vista previa]

en: Close Modal
gl_ES: Cerrar ventá emerxente

en: Field moved to other group
gl_ES: Campo movido a outro grupo

en: Close modal
gl_ES: Cerrar ventá emerxente

en: Start a new group of tabs at this tab.
gl_ES: Empeza un novo grupo de pestanas nesta pestana

en: New Tab Group
gl_ES: Novo grupo de pestanas

en: Use a stylized checkbox using select2
gl_ES: Usa un recadro de verificación estilizado utilizando select2

en: Save Other Choice
gl_ES: Gardar a opción «Outro»

en: Allow Other Choice
gl_ES: Permitir a opción «Outro»

en: Add Toggle All
gl_ES: Engade un «Alternar todos»

en: Save Custom Values
gl_ES: Gardar os valores personalizados

en: Allow Custom Values
gl_ES: Permitir valores personalizados

en: Checkbox custom values cannot be empty. Uncheck any empty values.
gl_ES: Os valores personalizados do recadro de verificación non poden estar baleiros. Desmarca calquera valor baleiro.

en: Updates
gl_ES: Actualizacións

en: Advanced Custom Fields logo
gl_ES: Logo de Advanced Custom Fields

en: Save Changes
gl_ES: Gardar cambios

en: Field Group Title
gl_ES: Título do grupo de campos

en: Add title
gl_ES: Engadir título

note: translators: %s url to getting started guide
en: New to ACF? Take a look at our <a href="%s" target="_blank">getting started guide</a>.
gl_ES: Novo en ACF? Bota unha ollada á nosa <a href="%s" target="_blank">guía para comezar</a>.

en: Add Field Group
gl_ES: Engadir grupo de campos

note: translators: %s url to creating a field group page
en: ACF uses <a href="%s" target="_blank">field groups</a> to group custom fields together, and then attach those fields to edit screens.
gl_ES: ACF utiliza <a href="%s" target="_blank">grupos de campos</a> para agrupar campos personalizados xuntos, e despois engadir eses campos ás pantallas de edición.

en: Add Your First Field Group
gl_ES: Engade o teu primeiro grupo de campos

en: Upgrade Now
gl_ES: Actualiza agora

en: Options Pages
gl_ES: Páxinas de opcións

en: Gallery Field
gl_ES: Campo galería

en: Flexible Content Field
gl_ES: Campo de contido flexible

en: Repeater Field
gl_ES: Campo repetidor

en: Unlock Extra Features with ACF PRO
gl_ES: Desbloquea as características extra con ACF PRO

en: Delete Field Group
gl_ES: Borrar grupo de campos

note: translators: 1: Post creation date 2: Post creation time
en: Created on %1$s at %2$s
gl_ES: Creado o %1$s ás %2$s

en: Group Settings
gl_ES: Axustes de grupo

en: Location Rules
gl_ES: Regras de ubicación

note: translators: %s url to field types list
en: Choose from over 30 field types. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
gl_ES: Elixe de entre máis de 30 tipos de campos. <a href="%s" target="_blank">Aprende máis</a>.

en: Get started creating new custom fields for your posts, pages, custom post types and other WordPress content.
gl_ES: Comeza creando novos campos personalizados para as túas entradas, páxinas, tipos de contido personalizados e outros contidos de WordPress.

en: Add Your First Field
gl_ES: Engade o teu primeiro campo

en: Add Field
gl_ES: Engadir campo

en: Presentation
gl_ES: Presentación

en: Validation
gl_ES: Validación

en: General
gl_ES: Xeral

en: Import JSON
gl_ES: Importar JSON

en: Export Field Groups - Generate PHP
gl_ES: Exportar grupos de campos - Xerar PHP

en: Export As JSON
gl_ES: Exportar como JSON

en: Field group deactivated. | %s field groups deactivated.
gl_ES[0]: Grupo de campos desactivado.
gl_ES[1]: %s grupos de campos desactivados.

en: Field group activated. | %s field groups activated.
gl_ES[0]: Grupo de campos activado.
gl_ES[1]: %s grupos de campos activados.

en: Deactivate
gl_ES: Desactivar

en: Deactivate this item
gl_ES: Desactiva este elemento

en: Activate
gl_ES: Activar

en: Activate this item
gl_ES: Activa este elemento

en: Move field group to trash?
gl_ES: Mover este grupo de campos á papeleira?

[ctx: post status]
en: Inactive
gl_ES: Inactivo

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields PRO.
gl_ES: Advanced Custom Fields e Advanced Custom Fields non deberían estar activos ao mesmo tempo. Desactivamos automaticamente Advanced Custom Fields PRO.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields.
gl_ES: Advanced Custom Fields e Advanced Custom Fields non deberían estar activos ao mesmo tempo. Desactivamos automaticamente Advanced Custom Fields.

en: <strong>%1$s</strong> - We've detected one or more calls to retrieve ACF field values before ACF has been initialized. This is not supported and can result in malformed or missing data. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to fix this</a>.
gl_ES: <strong>%1$s</strong> -Detectamos unha ou máis chamadas para obter valores de campo de ACF antes de que ACF se iniciara. Isto non é compatible e pode ocasionar datos mal formados ou faltantes. <a href="%2$s" target="_blank">Aprende como corrixilo</a>.

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
gl_ES[0]: %1$s debe ter un usuario co perfil %2$s.
gl_ES[1]: %1$s debe ter un usuario cun dos seguintes perfís: %2$s

en: %1$s must have a valid user ID.
gl_ES: %1$s debe ter un ID de usuario válido.

en: Invalid request.
gl_ES: Petición non válida.

en: %1$s is not one of %2$s
gl_ES: %1$s non é ningunha das seguintes %2$s

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
gl_ES[0]: %1$s debe ter un termo %2$s.
gl_ES[1]: %1$s debe ter un dos seguintes termos: %2$s

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
gl_ES[0]: %1$s debe ser do tipo de contido %2$s.
gl_ES[1]: %1$s debe ser dun dos seguintes tipos de contido: %2$s

en: %1$s must have a valid post ID.
gl_ES: %1$s debe ter un ID de entrada válido.

en: %s requires a valid attachment ID.
gl_ES: %s necesita un ID de adxunto válido.

en: Show in REST API
gl_ES: Amosar na API REST

en: Enable Transparency
gl_ES: Activar transparencia

en: RGBA Array
gl_ES: Array RGBA

en: RGBA String
gl_ES: Cadea RGBA

en: Hex String
gl_ES: Cadea Hex

en: Gallery (Pro only)
gl_ES: Galería (só Pro)

en: Clone (Pro only)
gl_ES: Clonar (só Pro)

en: Flexible Content (Pro only)
gl_ES: Contido flexible (só Pro)

en: Repeater (Pro only)
gl_ES: Repetidor (só Pro)

[ctx: post status]
en: Active
gl_ES: Activo

en: '%s' is not a valid email address
gl_ES: «%s» non é un enderezo de correo electrónico válido

en: Color value
gl_ES: Valor da cor

en: Select default color
gl_ES: Seleccionar cor por defecto

en: Clear color
gl_ES: Baleirar cor

en: Blocks
gl_ES: Bloques

en: Options
gl_ES: Opcións

en: Users
gl_ES: Usuarios

en: Menu items
gl_ES: Elementos do menú

en: Attachments
gl_ES: Adxuntos

en: Taxonomies
gl_ES: Taxonomías

en: Posts
gl_ES: Entradas

en: JSON field group (newer)
gl_ES: Grupo de campos JSON (máis novo)

en: Original field group
gl_ES: Grupo de campos orixinal

en: Last updated: %s
gl_ES: Última actualización: %s

en: Sorry, this field group is unavailable for diff comparison.
gl_ES: Síntoo, este grupo de campos non está dispoñible para a comparación diff.

en: Invalid field group ID.
gl_ES: ID do grupo de campos non válido.

en: Invalid field group parameter(s).
gl_ES: Parámetro do grupo de campos non válido.

en: Awaiting save
gl_ES: Pendente de gardar

en: Saved
gl_ES: Gardado

en: Import
gl_ES: Importar

en: Review changes
gl_ES: Revisar cambios

en: Located in: %s
gl_ES: Localizado en: %s

en: Located in plugin: %s
gl_ES: Localizado no plugin: %s

en: Located in theme: %s
gl_ES: Localizado no tema: %s

en: Various
gl_ES: Varios

en: Sync changes
gl_ES: Sincronizar cambios

en: Loading diff
gl_ES: Cargando diff

en: Review local JSON changes
gl_ES: Revisar cambios do JSON local

en: Visit website
gl_ES: Visitar a web

en: View details
gl_ES: Ver detalles

en: Version %s
gl_ES: Versión %s

en: Information
gl_ES: Información

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
gl_ES: <a href="%s" target="_blank">Centro de axuda</a>. Os profesionais de soporte do noso xentro de xxuda axudaranche cos problemas máis técnicos.

en: <a href="%s" target="_blank">Discussions</a>. We have an active and friendly community on our Community Forums who may be able to help you figure out the ‘how-tos’ of the ACF world.
gl_ES: <a href="%s" target="_blank">Debates</a>. Temos unha comunidade activa e amistosa, nos nosos foros da comunidade, que poden axudarche a descubrir como facer todo no mundo de ACF.

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
gl_ES: <a href="%s" target="_blank">Documentación</a>. A nosa extensa documentación contén referencias e guías para a maioría das situacións nas que te podes atopar.

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
gl_ES: Nós somos moi fans do soporte, e ti queres tirarlle o máximo partido á túa web con ACF. Se tes algunha dificultade, hai varios sitios onde atopar axuda:

en: Help & Support
gl_ES: Axuda e Soporte

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
gl_ES: Por favor, usa a pestana de Axuda e Soporte para poñerte en contacto se ves que precisas axuda.

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
gl_ES: Antes de crear o teu primeiro Grupo de Campos, recomendámosche que primeiro leas a nosa guía de <a href="%s" target="_blank">Primeiros pasos</a> para familiarizarte coa filosofía do plugin e as mellores prácticas.

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
gl_ES: O plugin Advanced Custom Fields ofrece un maquetador visual co que personalizar as pantallas de edición de WordPress con campos extra, e unha API intuitiva coa que mostrar os valores deses campos en calquera ficheiro modelo do tema.

en: Overview
gl_ES: Resumo

en: Location type "%s" is already registered.
gl_ES: O tipo de ubicación "%s" xa está rexistrado.

en: Class "%s" does not exist.
gl_ES: A clase «%s» non existe.

en: Invalid nonce.
gl_ES: Nonce non válido.

en: Error loading field.
gl_ES: Erro ao cargar o campo.

en: Location not found: %s
gl_ES: Ubicación non encontrada: %s

en: <strong>Error</strong>: %s
gl_ES: <strong>Erro</strong>: %s

en: User Role
gl_ES: Perfil do usuario

en: Comment
gl_ES: Comentario

en: Post Format
gl_ES: Formato de entrada

en: Menu Item
gl_ES: Elemento do menú

en: Post Status
gl_ES: Estado de entrada

en: Menus
gl_ES: Menús

en: Menu Locations
gl_ES: Ubicacións de menú

en: Menu
gl_ES: Menú

en: Post Taxonomy
gl_ES: Taxonomía da entrada

en: Child Page (has parent)
gl_ES: Páxina filla (ten pai)

en: Parent Page (has children)
gl_ES: Páxina superior (con fillos)

en: Top Level Page (no parent)
gl_ES: Páxina de nivel superior (sen pais)

en: Posts Page
gl_ES: Páxina de entradas

en: Front Page
gl_ES: Páxina de inicio

en: Page Type
gl_ES: Tipo de páxina

en: Viewing back end
gl_ES: Vendo a parte traseira

en: Viewing front end
gl_ES: Vendo a web

en: Logged in
gl_ES: Conectado

en: Current User
gl_ES: Usuario actual

en: Page Template
gl_ES: Modelo de páxina

en: Register
gl_ES: Rexistro

en: Add / Edit
gl_ES: Engadir / Editar

en: User Form
gl_ES: Formulario de usuario

en: Page Parent
gl_ES: Páxina pai

en: Super Admin
gl_ES: Super administrador

en: Current User Role
gl_ES: Rol do usuario actual

en: Default Template
gl_ES: Modelo predeterminado

en: Post Template
gl_ES: Modelo de entrada

en: Post Category
gl_ES: Categoría de entrada

en: All %s formats
gl_ES: Todo os formatos de %s

en: Attachment
gl_ES: Adxunto

en: %s value is required
gl_ES: O valor de %s é obligatorio

en: Show this field if
gl_ES: Amosar este campo se

en: Conditional Logic
gl_ES: Lóxica condicional

en: and
gl_ES: e

en: Local JSON
gl_ES: JSON local

en: Clone Field
gl_ES: Campo clonar

en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
gl_ES: Por favor, comproba tamén que todas as extensións premium (%s) estean actualizadas á última versión.

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
gl_ES: Esta versión contén melloras na súa base de datos e require unha actualización.

en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
gl_ES: Grazas por actualizar a %1$s v%2$s!

en: Database Upgrade Required
gl_ES: É preciso actualizar a base de datos

en: Options Page
gl_ES: Páxina de opcións

en: Gallery
gl_ES: Galería

en: Flexible Content
gl_ES: Contido flexible

en: Repeater
gl_ES: Repetidor

en: Back to all tools
gl_ES: Volver a todas as ferramentas

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
gl_ES: Se aparecen múltiples grupos de campos nunha pantalla de edición, utilizaranse as opcións do primeiro grupo (o que teña o número de orde menor)

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
gl_ES: <b>Selecciona</b> os elementos que <b>ocultar</b> da pantalla de edición.

en: Hide on screen
gl_ES: Ocultar en pantalla

en: Send Trackbacks
gl_ES: Enviar trackbacks

en: Tags
gl_ES: Etiquetas

en: Categories
gl_ES: Categorías

en: Page Attributes
gl_ES: Atributos da páxina

en: Format
gl_ES: Formato

en: Author
gl_ES: Autor

en: Revisions
gl_ES: Revisións

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Discussion
gl_ES: Discusión

en: Excerpt
gl_ES: Extracto

en: Content Editor
gl_ES: Editor de contido

en: Permalink
gl_ES: Enlace permanente

en: Shown in field group list
gl_ES: Mostrado en lista de grupos de campos

en: Field groups with a lower order will appear first
gl_ES: Os grupos de campos con menor orde aparecerán primeiro

en: Order No.
gl_ES: Número de orde

en: Below fields
gl_ES: Debaixo dos campos

en: Below labels
gl_ES: Debaixo das etiquetas

en: Instruction placement
gl_ES: Ubicación da instrución

en: Label placement
gl_ES: Ubicación da etiqueta

en: Side
gl_ES: Lateral

en: Normal (after content)
gl_ES: Normal (despois do contido)

en: High (after title)
gl_ES: Alta (despois do título)

en: Position
gl_ES: Posición

en: Seamless (no metabox)
gl_ES: Directo (sen caixa meta)

en: Standard (WP metabox)
gl_ES: Estándar (caixa meta de WP)

en: Style
gl_ES: Estilo

en: Type
gl_ES: Tipo

en: Key
gl_ES: Clave

note: translators: Hidden accessibility text for the positional order number of the field.
en: Order
gl_ES: Orde

en: Close Field
gl_ES: Cerrar campo

en: width
gl_ES: ancho

en: Wrapper Attributes
gl_ES: Atributos do contedor

en: Required
gl_ES: Obrigatorio

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
gl_ES: Instrucións para os autores. Móstrase á hora de enviar os datos

en: Instructions
gl_ES: Instrucións

en: Field Type
gl_ES: Tipo de campo

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
gl_ES: Unha soa palabra, sen espazos. Permítense guións e guións bajos

en: Field Name
gl_ES: Nome do campo

en: This is the name which will appear on the EDIT page
gl_ES: Este é o nome que aparecerá na páxina EDITAR

en: Field Label
gl_ES: Etiqueta do campo

en: Delete
gl_ES: Borrar

en: Delete field
gl_ES: Borrar campo

en: Move
gl_ES: Mover

en: Move field to another group
gl_ES: Mover campo a outro grupo

en: Duplicate field
gl_ES: Duplicar campo

en: Edit field
gl_ES: Editar campo

en: Drag to reorder
gl_ES: Arrastra para reordenar

en: Show this field group if
gl_ES: Amosar este grupo de campos se

en: No updates available.
gl_ES: Non hai actualizacións dispoñibles.

en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
gl_ES: Actualización da base de datos completa. <a href="%s">Ver as novidades</a>

en: Reading upgrade tasks...
gl_ES: Lendo tarefas de actualización...

en: Upgrade failed.
gl_ES: A actualización fallou.

en: Upgrade complete.
gl_ES: Actualización completa

en: Upgrading data to version %s
gl_ES: Actualizando datos á versión %s

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
gl_ES: É moi recomendable que fagas unha copia de seguridade da túa base de datos antes de continuar. Estás seguro que queres executar xa a actualización?

en: Please select at least one site to upgrade.
gl_ES: Por favor, selecciona polo menos un sitio para actualizalo.

en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
gl_ES: Actualización da base de datos completa. <a href="%s">Volver ao escritorio de rede</a>

en: Site is up to date
gl_ES: O sitio está actualizado

en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
gl_ES: O sitio necesita actualizar a base de datos de %1$s a %2$s

en: Site
gl_ES: Sitio

en: Upgrade Sites
gl_ES: Actualizar os sitios

en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
gl_ES: É preciso actualizar a base de datos dos seguintes sitios. Marca os que queiras actualizar e fai clic en %s.

en: Add rule group
gl_ES: Engadir grupo de regras

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
gl_ES: Crea un conxunto de regras para determinar que pantallas de edición utilizarán estes campos personalizados

en: Rules
gl_ES: Regras

en: Copied
gl_ES: Copiado

en: Copy to clipboard
gl_ES: Copiar ao portapapeis

en: The following code can be used to register a local version of the selected field group(s). A local field group can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file.
gl_ES: O seguinte código pode ser utilizado para rexistrar unha versión local del ou dos grupos seleccionados. Un grupo de campos local pode dar moita vantaxe como tempos de carga máis curtos, control de versión e campos/axustes dinámicos. Simplemente copia e pega o seguinte código no arquivo functions.php do teu tema ou inclúeo coma un arquivo externo.

en: Select the field groups you would like to export and then select your export method. Export As JSON to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Generate PHP to export to PHP code which you can place in your theme.
gl_ES: Selecciona os grupos de campos que che gustaría exportar e logo elixe o teu método de exportación. Exporta como JSON para exportar a un arquivo .json que podes importar noutra instalación de ACF. Xera PHP para exportar a código PHP que podes incluír no teu tema.

en: Select Field Groups
gl_ES: Selecciona grupos de campos

en: Exported 1 field group. | Exported %s field groups.
gl_ES[0]: Exportado 1 grupo de campos.
gl_ES[1]: Exportado %s grupos de campos.

en: No field groups selected
gl_ES: Ningún grupo de campos seleccionado

en: Generate PHP
gl_ES: Xerar PHP

en: Export Field Groups
gl_ES: Exportar grupos de campos

en: Imported 1 field group | Imported %s field groups
gl_ES[0]: Importouse un grupo de campos
gl_ES[1]: Importáronse %s grupos de campos

en: Import file empty
gl_ES: Arquivo de imporación baleiro

en: Incorrect file type
gl_ES: Tipo de campo incorrecto

en: Error uploading file. Please try again
gl_ES: Erro ao subir o arquivo. Por favor, inténtao de novo

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the field groups
gl_ES: Selecciona o arquivo JSON de Advanced Custom Fields que che gustaría importar. Cando fagas clic no botón importar de abaixo, ACF importará os grupos de campos

en: Import Field Groups
gl_ES: Importar grupo de campos

en: Sync
gl_ES: Sincronizar

en: Select %s
gl_ES: Selecciona %s

en: Duplicate
gl_ES: Duplicar

en: Duplicate this item
gl_ES: Duplicar este elemento

en: Description
gl_ES: Descrición

en: Sync available
gl_ES: Sincronización dispoñible

en: Field group synchronised. | %s field groups synchronised.
gl_ES[0]: Grupo de campos sincronizado.
gl_ES[1]: %s grupos de campos sincronizados.

en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
gl_ES[0]: Grupo de campos duplicado.
gl_ES[1]: %s grupos de campos duplicados.

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Activo <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[1]: Activos <span class="count">(%s)</span>

en: Review sites & upgrade
gl_ES: Revisar sitios e actualizar

en: Upgrade Database
gl_ES: Actualizar base de datos

en: Custom Fields
gl_ES: Campos personalizados

en: Move Field
gl_ES: Mover campo

en: Please select the destination for this field
gl_ES: Por favor, selecciona o destino para este campo

note: translators: Confirmation message once a field has been moved to a different field group.
en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
gl_ES: O campo %1$s agora pódese atopar no grupo de campos %2$s

en: Move Complete.
gl_ES: Movemento completo.

en: Active
gl_ES: Activo

en: Field Keys
gl_ES: Claves de campo

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Location
gl_ES: Localización

en: copy
gl_ES: copiar

en: (this field)
gl_ES: (este campo)

en: Checked
gl_ES: Seleccionado

en: Move Custom Field
gl_ES: Mover campo personalizado

en: No toggle fields available
gl_ES: Non hai campos de conmutación dispoñibles

en: Field group title is required
gl_ES: O título do grupo de campos é obligatorio

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
gl_ES: Este campo pódese mover ata que os seus trocos garden

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
gl_ES: A cadea "field_" non se debe utilizar ao comezo dun nome de campo

en: Field group draft updated.
gl_ES: Borrador do grupo de campos actualizado.

en: Field group scheduled for.
gl_ES: Grupo de campos programado.

en: Field group submitted.
gl_ES: Grupo de campos enviado.

en: Field group saved.
gl_ES: Grupo de campos gardado.

en: Field group published.
gl_ES: Grupo de campos publicado.

en: Field group deleted.
gl_ES: Grupo de campos eliminado.

en: Field group updated.
gl_ES: Grupo de campos actualizado.

en: Tools
gl_ES: Ferramentas

en: is not equal to
gl_ES: non é igual a

en: is equal to
gl_ES: é igual a

en: Forms
gl_ES: Formularios

en: Page
gl_ES: Páxina

en: Post
gl_ES: Entrada

en: Relational
gl_ES: Relacional

en: Choice
gl_ES: Elección

en: Basic
gl_ES: Básico

en: Unknown
gl_ES: Descoñecido

en: Field type does not exist
gl_ES: O tipo de campo non existe

en: Spam Detected
gl_ES: Spam detectado

en: Post updated
gl_ES: Publicación actualizada

en: Update
gl_ES: Actualizar

en: Validate Email
gl_ES: Validar correo electrónico

en: Content
gl_ES: Contido

en: Title
gl_ES: Título

en: Edit field group
gl_ES: Editar grupo de campos

en: Selection is less than
gl_ES: A selección é menor que

en: Selection is greater than
gl_ES: A selección é maior que

en: Value is less than
gl_ES: O valor é menor que

en: Value is greater than
gl_ES: O valor é maior que

en: Value contains
gl_ES: O valor contén

en: Value matches pattern
gl_ES: O valor coincide co patrón

en: Value is not equal to
gl_ES: O valor non é igual a

en: Value is equal to
gl_ES: O valor é igual a

en: Has no value
gl_ES: Nob ten ningún valor

en: Has any value
gl_ES: Ten algún valor

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: Are you sure?
gl_ES: Estás seguro?

en: %d fields require attention
gl_ES: %d campos requiren atención

en: 1 field requires attention
gl_ES: 1 campo require atención

en: Validation failed
gl_ES: Validación fallida

en: Validation successful
gl_ES: Validación correcta

en: Restricted
gl_ES: Restrinxido

en: Collapse Details
gl_ES: Contraer detalles

en: Expand Details
gl_ES: Ampliar detalles

en: Uploaded to this post
gl_ES: Subido a esta publicación

[ctx: verb]
en: Update
gl_ES: Actualizar

[ctx: verb]
en: Edit
gl_ES: Editar

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
gl_ES: Os trocos que realizaras perderanse se navegas cara á outra páxina

en: File type must be %s.
gl_ES: O tipo de arquivo debe ser %s.

en: or
gl_ES: ou

en: File size must not exceed %s.
gl_ES: O tamaño de arquivo non debe ser maior de %s.

en: File size must be at least %s.
gl_ES: O tamaño do arquivo debe ser polo menos %s.

en: Image height must not exceed %dpx.
gl_ES: A altura da imaxe non debe exceder %dpx.

en: Image height must be at least %dpx.
gl_ES: A altura da imaxe debe ser polo menos %dpx.

en: Image width must not exceed %dpx.
gl_ES: O ancho da imaxe non debe exceder %dpx.

en: Image width must be at least %dpx.
gl_ES: O ancho da imaxe debe ser polo menos %dpx.

en: (no title)
gl_ES: (sen título)

en: Full Size
gl_ES: Tamaño completo

en: Large
gl_ES: Grande

en: Medium
gl_ES: Mediano

en: Thumbnail
gl_ES: Miniatura

en: (no label)
gl_ES: (sen etiqueta)

en: Sets the textarea height
gl_ES: Establece a altura da área de texto

en: Rows
gl_ES: Filas

en: Text Area
gl_ES: Área de texto

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
gl_ES: Antopoñer un recadro de verificación extra para cambiar todas as opcións

en: Save 'custom' values to the field's choices
gl_ES: Garda os valores «personalizados» nas opcións do campo

en: Allow 'custom' values to be added
gl_ES: Permite engadir valores personalizados

en: Add new choice
gl_ES: Engadir nova opción

en: Toggle All
gl_ES: Invertir todos

en: Allow Archives URLs
gl_ES: Permitir as URLs dos arquivos

en: Archives
gl_ES: Arquivo

en: Page Link
gl_ES: Enlace á páxina

en: Add
gl_ES: Engadir

en: Name
gl_ES: Nome

en: %s added
gl_ES: %s engadido(s)

en: %s already exists
gl_ES: %s xa existe

en: User unable to add new %s
gl_ES: O usuario non pode engadir novos %s

en: Term ID
gl_ES: ID do termo

en: Term Object
gl_ES: Obxecto de termo

en: Load value from posts terms
gl_ES: Cargar o valor dos termos da publicación

en: Load Terms
gl_ES: Cargar termos

en: Connect selected terms to the post
gl_ES: Conectar os termos seleccionados coa publicación

en: Save Terms
gl_ES: Gardar termos

en: Allow new terms to be created whilst editing
gl_ES: Permitir a creación de novos termos mentres se edita

en: Create Terms
gl_ES: Crear termos

en: Radio Buttons
gl_ES: Botóns de opción

en: Single Value
gl_ES: Valor único

en: Multi Select
gl_ES: Selección múltiple

en: Checkbox
gl_ES: Caixa de verificación

en: Multiple Values
gl_ES: Valores múltiples

en: Select the appearance of this field
gl_ES: Selecciona a aparencia deste campo

en: Appearance
gl_ES: Aparencia

en: Select the taxonomy to be displayed
gl_ES: Selecciona a taxonomía a amosar

[ctx: No Terms]
en: No %s
gl_ES: Non %s

en: Value must be equal to or lower than %d
gl_ES: O valor debe ser menor ou igual a %d

en: Value must be equal to or higher than %d
gl_ES: O valor debe ser maior ou igual a %d

en: Value must be a number
gl_ES: O valor debe ser un número

en: Number
gl_ES: Número

en: Save 'other' values to the field's choices
gl_ES: Gardar os valores de «outros» nas opcións do campo

en: Add 'other' choice to allow for custom values
gl_ES: Engade a opción «outros» para permitir valores personalizados

en: Radio Button
gl_ES: Botón de opción

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
gl_ES: Define un punto final para que o acordeón anterior se deteña. Este acordeón non será visible.

en: Allow this accordion to open without closing others.
gl_ES: Permite que este acordeón se abra sen pechar outros.

en: Multi-expand
gl_ES: Multi-expansión

en: Display this accordion as open on page load.
gl_ES: Mostrar este acordeón como aberto na carga da páxina.

en: Open
gl_ES: Abrir

en: Accordion
gl_ES: Acordeón

en: Restrict which files can be uploaded
gl_ES: Restrinxir que arquivos se poden subir

en: File ID
gl_ES: ID do arquivo

en: File URL
gl_ES: URL do arquivo

en: File Array
gl_ES: Array do arquivo

en: Add File
gl_ES: Engadir arquivo

en: No file selected
gl_ES: Ningún arquivo seleccionado

en: File name
gl_ES: Nome do arquivo

en: Update File
gl_ES: Actualizar arquivo

en: Edit File
gl_ES: Editar arquivo

en: Select File
gl_ES: Seleccionar arquivo

en: File
gl_ES: Arquivo

en: Password
gl_ES: Contrasinal

en: Specify the value returned
gl_ES: Especifica o valor devolto

en: Use AJAX to lazy load choices?
gl_ES: Usar AJAX para cargar as opcións de xeito diferido?

en: Enter each default value on a new line
gl_ES: Engade cada valor nunha nova liña

[ctx: verb]
en: Select
gl_ES: Selecciona

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
gl_ES: Erro ao cargar

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
gl_ES: Buscando&hellip;

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
gl_ES: Cargando máis resultados&hellip;

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
en: You can only select %d items
gl_ES: Só podes seleccionar %d elementos

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
gl_ES: Só podes seleccionar 1 elemento

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
en: Please delete %d characters
gl_ES: Por favor, borra %d caracteres

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
gl_ES: Por favor, borra 1 carácter

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
en: Please enter %d or more characters
gl_ES: Por favor, insire %d ou máis caracteres

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
gl_ES: Por favor, insire 1 ou máis caracteres

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
gl_ES: Non se encontraron coincidencias

[ctx: Select2 JS matches_n]
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
gl_ES: %d resultados dispoñibles, utiliza as frechas arriba e abaixo para navegar polos resultados.

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
gl_ES: Hai un resultado dispoñible, pulsa enter para seleccionalo.

[ctx: noun]
en: Select
gl_ES: Selecciona

en: User ID
gl_ES: ID do usuario

en: User Object
gl_ES: Obxecto de usuario

en: User Array
gl_ES: Grupo de usuarios

en: All user roles
gl_ES: Todos os roles de usuario

en: Filter by role
gl_ES: Filtrar por perfil

en: User
gl_ES: Usuario

en: Separator
gl_ES: Separador

en: Select Color
gl_ES: Seleccionar cor

en: Default
gl_ES: Por defecto

en: Clear
gl_ES: Baleirar

en: Color Picker
gl_ES: Selector de cor

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
gl_ES: Selecciona

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
gl_ES: Feito

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
gl_ES: Agora

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
gl_ES: Zona horaria

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
gl_ES: Microsegundo

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
gl_ES: Milisegundo

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
gl_ES: Segundo

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
gl_ES: Minuto

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
gl_ES: Hora

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
gl_ES: Hora

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
gl_ES: Elixir hora

en: Date Time Picker
gl_ES: Selector de data e hora

en: Left aligned
gl_ES: Aliñada á esquerda

en: Top aligned
gl_ES: Aliñada arriba

en: Placement
gl_ES: Ubicación

en: Tab
gl_ES: Pestana

en: Value must be a valid URL
gl_ES: O valor debe ser unha URL válida

en: Link URL
gl_ES: URL do enlace

en: Link Array
gl_ES: Array de enlaces

en: Opens in a new window/tab
gl_ES: Abrir nunha nova ventá/pestana

en: Select Link
gl_ES: Elixe o enlace

en: Link
gl_ES: Ligazón

en: Email
gl_ES: Correo electrónico

en: Step Size
gl_ES: Tamaño de paso

en: Maximum Value
gl_ES: Valor máximo

en: Minimum Value
gl_ES: Valor mínimo

en: Range
gl_ES: Rango

en: Both (Array)
gl_ES: Ambos (Array)

en: Label
gl_ES: Etiqueta

en: Value
gl_ES: Valor

en: red : Red
gl_ES: vermello : Vermello

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
gl_ES: Para máis control, podes especificar tanto un valor como unha etiqueta, así:

en: Enter each choice on a new line.
gl_ES: Engade cada opción nunha nova liña.

en: Choices
gl_ES: Opcións

en: Button Group
gl_ES: Grupo de botóns

en: Select multiple values?
gl_ES: Seleccionar múltiples valores?

en: Allow Null?
gl_ES: Permitir Null?

en: Parent
gl_ES: Superior

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
gl_ES: TinyMCE non se iniciará ata que se faga clic no campo

en: Delay initialization?
gl_ES: Retrasar o inicio?

en: Show Media Upload Buttons?
gl_ES: Amosar botóns de subida de medios?

en: Toolbar
gl_ES: Barra de ferramentas

en: Text Only
gl_ES: Só texto

en: Visual Only
gl_ES: Só visual

en: Visual & Text
gl_ES: Visual e Texto

en: Tabs
gl_ES: Pestanas

en: Click to initialize TinyMCE
gl_ES: Fai clic para iniciar TinyMCE

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
gl_ES: Texto

en: Wysiwyg Editor
gl_ES: Editor Wysiwyg

en: Value must not exceed %d characters
gl_ES: O valor non debe exceder os %d caracteres

en: Leave blank for no limit
gl_ES: Déixao en branco para ilimitado

en: Character Limit
gl_ES: Límite de caracteres

en: Appears after the input
gl_ES: Aparece despois da entrada

en: Append
gl_ES: Anexar

en: Appears before the input
gl_ES: Aparece antes do campo

en: Prepend
gl_ES: Antepor

en: Appears within the input
gl_ES: Aparece no campo

en: Placeholder Text
gl_ES: Marcador de posición

en: Appears when creating a new post
gl_ES: Aparece cando se está creando unha nova entrada

en: Text
gl_ES: Texto

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
gl_ES[0]: %1$s necesita polo menos %2$s selección
gl_ES[1]: %1$s necesita polo menos %2$s seleccións

en: Post ID
gl_ES: ID da publicación

en: Post Object
gl_ES: Obxecto de publicación

en: Maximum posts
gl_ES: Publicacións máximas

en: Minimum posts
gl_ES: Publicacións mínimas

en: Featured Image
gl_ES: Imaxe destacada

en: Selected elements will be displayed in each result
gl_ES: Os elementos seleccionados mostraranse en cada resultado

en: Elements
gl_ES: Elementos

en: Taxonomy
gl_ES: Taxonomía

en: Post Type
gl_ES: Tipo de contido

en: Filters
gl_ES: Filtros

en: All taxonomies
gl_ES: Todas as taxonomías

en: Filter by Taxonomy
gl_ES: Filtrar por taxonomía

en: All post types
gl_ES: Todos os tipos de contido

en: Filter by Post Type
gl_ES: Filtrar por tipo de contido

en: Search...
gl_ES: Buscar...

en: Select taxonomy
gl_ES: Selecciona taxonomía

en: Select post type
gl_ES: Seleccionar tipo de contido

en: No matches found
gl_ES: Non se encontraron coincidencias

en: Loading
gl_ES: Cargando

en: Maximum values reached ( {max} values )
gl_ES: Valores máximos alcanzados ( {max} valores )

en: Relationship
gl_ES: Relación

en: Comma separated list. Leave blank for all types
gl_ES: Lista separada por comas. Déixao en branco para todos os tipos

en: Allowed file types
gl_ES: Tipos de arquivos permitidos

en: Maximum
gl_ES: Máximo

en: File size
gl_ES: Tamaño do arquivo

en: Restrict which images can be uploaded
gl_ES: Restrinxir que imaxes se poden subir

en: Minimum
gl_ES: Mínimo

en: Uploaded to post
gl_ES: Subidos ao contido

en: All
gl_ES: Todos

en: Limit the media library choice
gl_ES: Limitar as opcións da biblioteca de medios

en: Library
gl_ES: Biblioteca

en: Preview Size
gl_ES: Tamaño de vista previa

en: Image ID
gl_ES: ID da imaxe

en: Image URL
gl_ES: URL de imaxe

en: Image Array
gl_ES: Array de imaxes

en: Specify the returned value on front end
gl_ES: Especificar o valor devolto na web

en: Return Value
gl_ES: Valor de retorno

en: Add Image
gl_ES: Engadir imaxe

en: No image selected
gl_ES: Non hai ningunha imaxe seleccionada

en: Remove
gl_ES: Quitar

en: Edit
gl_ES: Editar

en: All images
gl_ES: Todas as imaxes

en: Update Image
gl_ES: Actualizar imaxe

en: Edit Image
gl_ES: Editar imaxe

en: Select Image
gl_ES: Seleccionar imaxe

en: Image
gl_ES: Imaxe

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
gl_ES: Permitir que o maquetado HTML se mostre como texto visible no canto de interpretalo

en: Escape HTML
gl_ES: Escapar HTML

en: No Formatting
gl_ES: Sen formato

en: Automatically add &lt;br&gt;
gl_ES: Engadir &lt;br&gt; automaticamente

en: Automatically add paragraphs
gl_ES: Engadir parágrafos automaticamente

en: Controls how new lines are rendered
gl_ES: Controla como se mostran os saltos de liña

en: New Lines
gl_ES: Novas liñas

en: Week Starts On
gl_ES: A semana comeza o

en: The format used when saving a value
gl_ES: O formato utilizado cando se garda un valor

en: Save Format
gl_ES: Gardar formato

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
gl_ES: Sem

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
gl_ES: Anterior

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
gl_ES: Seguinte

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
gl_ES: Hoxe

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
gl_ES: Feito

en: Date Picker
gl_ES: Selector de data

en: Width
gl_ES: Ancho

en: Embed Size
gl_ES: Tamaño da inserción

en: Enter URL
gl_ES: Introduce a URL

en: Text shown when inactive
gl_ES: Texto mostrado cando está inactivo

en: Off Text
gl_ES: Texto desactivado

en: Text shown when active
gl_ES: Texto mostrado cando está activo

en: On Text
gl_ES: Texto activado

en: Stylized UI
gl_ES: UI estilizada

en: Default Value
gl_ES: Valor por defecto

en: Displays text alongside the checkbox
gl_ES: Mostra o texto xunto ao recadro de verificación

en: Message
gl_ES: Mensaxe

en: No
gl_ES: Non

en: Yes
gl_ES: Si

en: True / False
gl_ES: Verdadeiro / Falso

en: Row
gl_ES: Fila

en: Table
gl_ES: Táboa

en: Block
gl_ES: Bloque

en: Specify the style used to render the selected fields
gl_ES: Especifica o estilo utilizado para representar os campos seleccionados

en: Layout
gl_ES: Estrutura

en: Sub Fields
gl_ES: Subcampos

en: Group
gl_ES: Grupo

en: Customize the map height
gl_ES: Personalizar a altura do mapa

en: Height
gl_ES: Altura

en: Set the initial zoom level
gl_ES: Establecer o nivel inicial de zoom

en: Center the initial map
gl_ES: Centrar inicialmente o mapa

en: Center
gl_ES: Centro

en: Search for address...
gl_ES: Buscar enderezo...

en: Find current location
gl_ES: Encontrar ubicación actual

en: Clear location
gl_ES: Borrar ubicación

en: Search
gl_ES: Buscar

en: Sorry, this browser does not support geolocation
gl_ES: Síntoo, este navegador non é compatible coa xeolocalización

en: Google Map
gl_ES: Mapa de Google

en: The format returned via template functions
gl_ES: O formato devolto polas funcións do tema

en: Return Format
gl_ES: Formato de retorno

en: Custom:
gl_ES: Personalizado:

en: The format displayed when editing a post
gl_ES: O formato mostrado cando se edita unha publicación

en: Display Format
gl_ES: Formato de visualización

en: Time Picker
gl_ES: Selector de hora

note: translators: counts for inactive field groups
en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[0]: Inactivo <span class="count">(%s)</span>
gl_ES[1]: Inactivos <span class="count">(%s)</span>

en: No Fields found in Trash
gl_ES: Non se encontraron campos na papeleira

en: No Fields found
gl_ES: Non se encontraron campos

en: Search Fields
gl_ES: Buscar campos

en: View Field
gl_ES: Ver campo

en: New Field
gl_ES: Novo campo

en: Edit Field
gl_ES: Editar campo

en: Add New Field
gl_ES: Engadir novo campo

en: Field
gl_ES: Campo

en: Fields
gl_ES: Campos

en: No Field Groups found in Trash
gl_ES: Non se atoparon os grupos de campos na papeleira

en: No Field Groups found
gl_ES: Non se encontraron grupos de campos

en: Search Field Groups
gl_ES: Buscar grupo de campos

en: View Field Group
gl_ES: Ver grupo de campos

en: New Field Group
gl_ES: Novo grupo de campos

en: Edit Field Group
gl_ES: Editar grupo de campos

en: Add New Field Group
gl_ES: Engadir novo grupo de campos

en: Add New
gl_ES: Engadir novo

en: Field Group
gl_ES: Grupo de campos

en: Field Groups
gl_ES: Grupos de campos

note: Description of the plugin
en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
gl_ES: Personaliza WordPress con campos potentes, profesionais e intuitivos.
