ELEX WooCommerce Request a Quote - Basic - en to sv_SE translation catalogue (424 entries)

en:  -  Product-based exclusion for Request a Quote.
sv_SE: - Produktbaserad uteslutning för Begär offert.

en:  - User role-based exclusion for Request a Quote.
sv_SE: - Användarrollbaserad uteslutning för Begär offert.

en: "Go to Shop Page" button"
sv_SE: "Gå till Butik" - knappen"

en: "Quote List" Page Layout
sv_SE: "Citat Lista" Sidlayout

en: "Send Request" Button Redirectional URl
sv_SE: "Skicka Ansökan" - Knappen Redirectional URl

en: "Send Request" Success Message
sv_SE: "Skicka Förfrågan" För Att Lyckas Meddelande

en: * Please don`t forget to attach your System Info File with the request for better support.
sv_SE: * Glöm inte att bifoga ditt System Info-Fil med begäran för att få bättre stöd.

en: - Accept the Preferred Price/Percentage from the Customer during Quote Submission.
sv_SE: - Acceptera att Föredra Pris/Andel från Kunden under Offert Lämnas.

en: - Accepted Payment Gateway feature to accept the payment method of Shop owner's choice.
sv_SE: - Accepterade Betalning Gateway-funktionen för att acceptera den betalningsmetod Shop ägarens val.

en: - All Buttons Customization including Color and Label
sv_SE: - Alla Knappar Anpassning inklusive Färg och Etikett

en: - Allow Customer to Send Counter Proposal from their My Account Page.
sv_SE: - Gör det möjligt för Kunden att Skicka motförslag från deras Mitt Konto Sida.

en: - Allow Customer to download Quote PDF from their My Account Page.
sv_SE: - Gör det möjligt för Kunden att ladda ner Offert-PDF från deras Mitt Konto Sida.

en: - Attach PDF or image file to Quote Approved/Rejected/Negotiation mails from the Order Page.
sv_SE: - Bifoga en PDF-eller fil för att Citera Godkänd/Avvisad/Förhandling post från det här För Sida.

en: - AutoComplete Quote Form for Registered User.
sv_SE: - Komplettera automatiskt för Offert Formulär för Registrerade Användare.

en: - Create WordPress User when the Guest User submits the Quote Request.
sv_SE: - Skapa WordPress-Användare när Gästen Användaren skickar Offert.

en: - Disable Request a Quote option for unregistered users.
sv_SE: - Inaktivera Begära en Offert alternativ för oregistrerade användare.

en: - Exclude Request a Quote based on the product stocks.
sv_SE:  Att utesluta Begära en Offert baserat på produkt lager.

en: - Option to change the "Add to Quote " Button Position Inline with the "Add to Cart" Button.
sv_SE: - Möjlighet att ändra på "Lägg till Offert" - Knappen Position Infogad med "Lägg i Varukorg" - Knappen.

en: - Option to set the Add to Quote Button Behaviour to redirect to Quote List Page.
sv_SE: - Alternativ för att ställa Lägg till för att Citera-Knappen Beteende för att omdirigera till Citat Lista Sida.

en: - Predefined Templates for the Emails.
sv_SE: - Mallar för E-post.

en: - Product table customization option for the quote list page.
sv_SE: - Produkten tabellen anpassning alternativ för offert lista sida.

en: - Product-based exclusion from the 'Hide Add to Cart and Price' option.
sv_SE: - Produkt-baserade utestängning från "Dölj Lägg till i Kundvagnen och Pris" väljaren.

en: - Quote Button on Cart Page.
sv_SE: - Citera-Knappen på Kundvagn Sidan.

en: - Quote Expiry  feature as per the number of days set by the Admin.
sv_SE: - Citat Utgången har per antalet dagar som fastställts av administratören.

en: - Quote list customization option for an empty quote list page.
sv_SE: - Citat lista anpassning alternativ för en tom citat lista sida.

en: - Send Automatic Reminder emails to the customer as per the number of days set by the admin,when there is no activity from the customer.
sv_SE: - Skicka Automatisk Påminnelse e-post till kunden per antal dagar som är inställt av administratören,när det inte finns någon aktivitet från kunden.

en: - User role-based exclusion from the 'Hide Add to Cart and Price' option.
sv_SE: - Användaren roll-baserade utestängning från "Dölj Lägg till i Kundvagnen och Pris" väljaren.

en: - reCAPTCHA verification for the Quote Submission.
sv_SE: - reCAPTCHA kontroll för Offert Lämnas.

en: API Key Pair
sv_SE: API-nyckelpar

en: Accept & Pay
sv_SE: Acceptera Och Betala

en: Accept Preferred Price from Customer
sv_SE: Acceptera att Föredra Pris från Kunden

en: Accepted Payment Gateways
sv_SE: Accepterade Betalnings-Gateways

en: Add More Items
sv_SE: Lägga Till Fler Objekt

en: Add More Items Button Redirect Page
sv_SE: Lägga Till Fler Objekt-Knappen För Att Omdirigera Sidan

en: Add New Field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Add more Items Button
sv_SE: Lägga till fler Objekt Knappen

en: Add more Items Button Label
sv_SE: Lägga till fler Objekt Knappen Etikett

en: Add to Quote
sv_SE: Lägg till Offert

en: Add to Quote Button Behaviour
sv_SE: Lägg till att Citera-Knappen Beteende

en: Add to Quote Button Position on Product Page
sv_SE: Lägg till att Citera-Knappen Position på Produkt Sidan

en: Add to Quote Success Alert Message
sv_SE: Lägg till Offert Framgång Meddelande

en: Add your email.
sv_SE: Lägg till din e-post.

en: Add your first name.
sv_SE: Lägg till din första namn.

en: Add your last name.
sv_SE: Lägg till ditt efternamn.

en: Additional Options
sv_SE: Ytterligare Alternativ

en: Address 1  should be a string.
sv_SE: Adress 1 bör vara en sträng.

en: Address 2  should be a string.
sv_SE: Adress 2 bör vara en sträng.

en: Address array is empty
sv_SE: Adress matris är tom

en: Address line 1
sv_SE: Adress 1

en: Address line 2
sv_SE: Adressrad 2

en: Allow Customer to Download PDF
sv_SE: Gör det möjligt för Kunden att Ladda ner PDF

en: Allow Customer to Send Counter Proposal
sv_SE: Gör det möjligt för Kunden att Skicka motförslag

en: Already exist
sv_SE: Finns redan

en: Also note, the @payment_link placeholder can only be
                    applied to
                    the email body sent after the quote is approved. You can also include HTML tags and
                    inline styles in the email body but the same wont be applicable to the chat/sms
                    body.
sv_SE: Observera också att platshållaren @payment_link endast kan vara
                    tillämpas på
                    e-posttexten som skickas efter att offerten har godkänts. Du kan också inkludera HTML-taggar och
                    inline-stilar i e-posttexten, men detsamma kommer inte att gälla för chatten/sms
                    kropp.

en: Atleast one option is required
sv_SE: Minst ett alternativ är obligatoriskt

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Before raising the ticket, we recommend you to go through our detailed
sv_SE: Innan vi tar upp biljetten, rekommenderar vi dig att gå igenom våra detaljerade

en: Below Add to Cart
sv_SE: Under Lägg till Kundvagn

en: Billing
sv_SE: Fakturering

en: Billing Address 1
sv_SE: Faktureringsadress 1

en: Billing Address 2
sv_SE: Faktureringsadress 2

en: Billing City
sv_SE: Fakturering City

en: Billing Company
sv_SE: Betalföretag

en: Billing Country
sv_SE: Fakturering Land

en: Billing Email
sv_SE: E-Fakturering

en: Billing First Name
sv_SE: Fakturering Förnamn

en: Billing Last Name
sv_SE: Fakturering Efternamn

en: Billing Phone
sv_SE: Fakturering Telefon

en: Billing Postcode
sv_SE: Fakturering Postnummer

en: Billing State
sv_SE: Fakturering Staten

en: Border
sv_SE: Gräns

en: Button Color
sv_SE: Knappen Färg

en: Button Customization
sv_SE: Knappen Anpassning

en: Button Label
sv_SE: Knappen Etikett

en: Button position may vary depending on the theme.
sv_SE: Knappen position kan variera beroende på tema.

en: By enabling this option guest users can be redirected to the
                                            My Account page for registration.
sv_SE: Genom att aktivera detta alternativ gäst användare kan omdirigeras till Mitt Konto sida för registrering.

en: Can I hide the price of the products?
sv_SE: Jag kan dölja priset på produkterna?

en: Can I hide the “Add to Cart” button on the product page?
sv_SE: Kan jag dölja "Lägg i Varukorgen" - knappen om produkten sidan?

en: Can I restrict guest/ unregistered users from adding products into the Quote List and redirect them to the login or sign up page?
sv_SE: Kan jag begränsa guest/ oregistrerade användare från att lägga till produkter i Citatet Lista och omdirigera dem till logga in eller registrera dig på sidan?

en: Changes Saved Successfully!
sv_SE: Ändringarna Sparats!

en: Checkbox
sv_SE: Kryssrutan

en: Choose What to Show If List is Empty
sv_SE: Välja Vad som ska visas Om Listan är Tom

en: Choose the default color for the buttons.
sv_SE: Välja förinställd färg för knapparna.

en: City
sv_SE: Staden

en: City name  should be a string.
sv_SE: Stadens namn bör vara en sträng.

en: Clear List
sv_SE: Töm Lista

en: Clear List Button Label
sv_SE: Töm Lista-Knappen Etikett

en: Click Enter to add more
sv_SE: Klicka på Enter för att lägga till fler

en: Company
sv_SE: Företaget

en: Company Logo
sv_SE: Företagets Logotyp

en: Company name should be a string.
sv_SE: Företagets namn bör vara en sträng.

en: Contents to Show in Product Table
sv_SE: Innehållet visas i Tabell Produkt

en: Copied Successfully!
sv_SE: Har Kopierats!

en: Copy API Key
sv_SE: Kopiera API-Nyckel

en: Core Fields
sv_SE: Core Fält

en: Country / Region
sv_SE: Land / Region

en: Country name should be a string.
sv_SE: Land namn bör vara en sträng.

en: Create Request a Quote option for your WooCommerce products. You can also create and customize request a quote forms to be displayed on the frontend. The plugin will also send automated email notifications for quote submissions, approvals, and rejections.
sv_SE: Skapa Begär en Offert alternativ för din WooCommerce produkter. Du kan också skapa och anpassa begära en offert formulär att visas på frontend. Insticksprogrammet kommer också att skicka automatiska meddelanden via e-post för offert inlagor, godkännanden, och avvisanden.

en: Create WordPress User
sv_SE: Skapa WordPress-Användare

en: Custom Field
sv_SE: Egna Fält

en: Custom Fields
sv_SE: Egna Fält

en: Custom Fields array is empty
sv_SE: Egna Fält matris är tom

en: Customer Details
sv_SE: Kunden Information

en: Customer Note
sv_SE: Kunden Not

en: Customize Quote List & Form
sv_SE: Anpassa Citat Lista & Form

en: Date
sv_SE: Datum

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Debug Log
sv_SE: Felsökningsloggen

en: Default Button Color
sv_SE: Standard-Knappen Färg

en: Deleted Successfully.
sv_SE: Har Tagits Bort.

en: Disable Quote Request for Unregistered Users
sv_SE: Inaktivera Offert för Oregistrerade Användare

en: Discount
sv_SE: Rabatt

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Does this plugin have the option to customize the Email templates?
sv_SE: Har detta plugin möjlighet att anpassa e-postmallarna?

en: Download System Info
sv_SE: Ladda Systemets Info

en: ELEX WooCommerce Request a Quote - Basic
sv_SE: ELEX WooCommerce Begära en Offert - Grundläggande

en: Each Product Subtotal
sv_SE: Varje Produkt Delsumma

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Body
sv_SE: E-Kropp

en: Email Heading
sv_SE: E-Nr

en: Email Subject
sv_SE: E-Post Ämnet

en: Email Template
sv_SE: Mall För E-Post

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: Email should be a int of length 10.
sv_SE: E-post bör vara en int längd 10.

en: Email should be in valid format.
sv_SE: E-post bör vara giltigt format.

en: Empty Text
sv_SE: Tom Text

en: Enable or disable the "Add to Quote" button on the Cart page. When enabled, this button will appear on the Cart page. Customers can click the "Add to Quote" button to automatically add the products in their cart to a quote list page.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera funktionen "Lägg till Offert" - knappen på Kundvagn sidan. När den är aktiverad, denna knapp kommer att visas på Kundvagn sidan. Kunderna kan klicka på "Lägg till Offert" - knappen för att automatiskt lägga till produkter i sin vagn för att ett citat lista sida.

en: Enable reCAPTCHA
sv_SE: Aktivera reCAPTCHA

en: Enable this option if you wish to include the terms and conditions in the email template.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du vill inkludera villkoren i den e-postmall.

en: Enable this option to create a WordPress user for guest users after they submit the form.
sv_SE: Aktivera det här alternativet för att skapa en WordPress användare för gästanvändare efter att de skickat in formuläret.

en: Enable this option to use predefined email templates within the plugin. You can configure the email content below.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du vill använda fördefinierade mallar e-post inom plugin. Du kan konfigurera e-post nedan.

en: Enable to activate reCAPTCHA v3 verification for submissions on the 'Request a Quote' form.
sv_SE: Aktivera för att aktivera reCAPTCHA v3-verifiering för inlämningar på formuläret "Begär en offert".

en: Enable to receive Google Chat notification when the customer makes a quote request.
sv_SE: Aktivera för att få Google Chat meddelande när kunden gör en offertförfrågan.

en: Enable to receive SMS notification when the customer makes a quote request. Sign up for a new Twilio account %1$s.
sv_SE: Göra det möjligt att få SMS-avisering när kunden gör en offertförfrågan. Registrera dig för ett nytt Twilio konto på %1$s.

en: Enabling the Hide Price will automatically enable the Hide Add to Cart button on the Shop page and the Product Page.
sv_SE: Aktivera Dölja Pris kommer automatiskt att aktivera Dölja Lägg i Varukorg-knappen på Shop-sidan och Produktens Sida.

en: Enter 2 or more values for the selected input type.
sv_SE: Enter 2 eller fler värden för den valda insignalen typ.

en: Enter Your Twilio SID
sv_SE: Ange Ditt Twilio SID

en: Enter Your Twilio Token
sv_SE: Ange Ditt Twilio Token

en: Enter Your Twilio mobile Number
sv_SE: Ange Ditt mobilnummer Twilio

en: Enter a Valid Site Key
sv_SE: Ange en Giltig Plats Nyckel

en: Enter a custom label text for the request a quote button
sv_SE: Ange en anpassad etikett text för att begära en offert knappen

en: Enter a valid secret key. Quotes will not be accepted if entered incorrectly.
sv_SE: Ange en giltig hemliga nyckeln. Citat kommer inte att accepteras om det har angetts felaktigt.

en: Enter custom label text for 'Clear List' Button
sv_SE: Ange anpassad etikett sms: a "en Tydlig Lista" - Knappen

en: Enter custom label text for 'Send Request' Button
sv_SE: Ange anpassad etikett med texten "Skicka Förfrågan" - Knappen

en: Enter custom label text for 'Update List' Button
sv_SE: Ange anpassad etikett sms: a för "Uppdatera Lista" - Knappen

en: Enter custom label text for 'View Quote List' Button
sv_SE: Ange anpassad etikett sms: a för "Visa Citat Lista" - Knappen

en: Enter options for the selcted types
sv_SE: Ange alternativ för selcted typer

en: Enter the Google Chat Webhook URL. You can find this URL on your google chat window.
sv_SE: Ange Google Chat Webhook URL. Du kan hitta denna länk på din google chat-fönstret.

en: Enter the alert message to display on successful addition of the product to the quote list.
sv_SE: Skriv in meddelandet för att visa på framgångsrika utöver produkten citat lista.

en: Enter the body for the email sent to the administrator when a quote is received.
sv_SE: In i kroppen för e-post som skickas till administratören när ett bud har inkommit.

en: Enter the body for the email sent to the customer after the quote request is accepted by the administrator.
sv_SE: In i kroppen för e-post som skickas till kunden efter offert är accepterad av administratören.

en: Enter the body for the email sent to the customer after the quote request is rejected by the administrator.
sv_SE: In i kroppen för e-post som skickas till kunden efter citatet begäran avslås av administratören.

en: Enter the body for the email sent to the customer when a quote is requested.
sv_SE: In i kroppen för e-post som skickas till kunden när en offert begärs.

en: Enter the content for the SMS/google chat notification sent to the administrator on receiving a quote request. you can enter text or fill the fields dynamically using placeholders from the above table. HTML tags are not accepted in this field.
sv_SE: Ange innehållet för SMS/google chat anmälan skickas till administratören på att få en offert. du kan skriva in text eller för att fylla fälten dynamiskt med hjälp av platshållare från ovanstående tabell. HTML-taggar är inte tillåtna i detta fält.

en: Enter the email addresses to receive a notification when the customer places a quote request. By default, the administrator email id is taken to get a notification. Multiple email ids should be separated by commas.
sv_SE: Ange e-postadresser som ska ta emot en anmälan när kunden lägger en offert. Som standard, administratör e-post-id är som vidtagits för att få en anmälan. Flera e-id ska vara åtskilda med kommatecken.

en: Enter the email body for the negotiation email sent to the customer.
sv_SE: Ange e-organ för förhandlingar e-post som skickas till kunden.

en: Enter the email body for the reminder email sent to the customer.
sv_SE: Ange e-organ för påminnelse mail skickas till kunden.

en: Enter the heading for the email sent to the administrator when a quote is received.
sv_SE: Ange rubrik för e-post som skickas till administratören när ett bud har inkommit.

en: Enter the heading for the email sent to the customer after the quote request is accepted by the administrator.
sv_SE: Ange rubrik för e-post som skickas till kunden efter offert är accepterad av administratören.

en: Enter the heading for the email sent to the customer after the quote request is rejected by the administrator.
sv_SE: Ange rubrik för e-post som skickas till kunden efter citatet begäran avslås av administratören.

en: Enter the heading for the email sent to the customer when a quote is requested.
sv_SE: Ange rubrik för e-post som skickas till kunden när en offert begärs.

en: Enter the heading for the negotiation email sent to the customer.
sv_SE: Ange rubrik för förhandling e-post som skickas till kunden.

en: Enter the heading for the reminder email sent to the customer.
sv_SE: Ange rubrik för påminnelsen e-post som skickas till kunden.

en: Enter the label text for 'Add more items' button on the quote list page.
sv_SE: Ange etikettens text för att Lägga till fler objekt " - knappen om offert lista sida.

en: Enter the mobile number where you want to get a notification when the customer places a quote request
sv_SE: Ange mobilnummer om du vill få ett meddelande när kunden gör en offertförfrågan

en: Enter the subject for the email sent to the administrator when a quote is received.
sv_SE: Ange ämnet för e-post som skickas till administratören när ett bud har inkommit.

en: Enter the subject for the email sent to the customer when a quote is accepted by the administrator.
sv_SE: Ange ämnet för e-post som skickas till kunden när ett bud är accepterat av administratören.

en: Enter the subject for the email sent to the customer when a quote is rejected by the administrator.
sv_SE: Ange ämnet för e-post som skickas till kunden när ett bud förkastat av administratören.

en: Enter the subject for the email sent to the customer when a quote is requested.
sv_SE: Ange ämnet för e-post som skickas till kunden när en offert begärs.

en: Enter the subject for the email sent to the customer when there is no action from the customer.
sv_SE: Ange ämnet för e-post som skickas till kunden när det inte finns någon åtgärd från kund.

en: Enter the subject for the negotiation email sent to the customer.
sv_SE: Ange ämne för förhandling e-post som skickas till kunden.

en: Enter the text that you want to display as a message after the successful submission of the quote request.
sv_SE: Ange den text som du vill visa som ett meddelande efter den framgångsrika inlämnande av offert.

en: Enter the text you want to display as the header/title of the quote form.
sv_SE: Skriv in den text du vill ska visas som rubrik/titel för offert form.

en: Enter the title on the quote list page.
sv_SE: Ange titeln på citat lista sida.

en: Enter values and click enter to add more
sv_SE: Ange värden och klicka på enter för att lägga till fler

en: Enter your Phone number
sv_SE: Ange ditt Telefonnummer

en: Enter your Secret key
sv_SE: Ange din Hemliga nyckel

en: Enter your Site Key
sv_SE: Ange din Webbplats Nyckel

en: Error copying text
sv_SE: Fel vid kopiering av text

en: Exclude Product
sv_SE: Utesluta Produkt

en: Exclude Products
sv_SE: Utesluta Produkter

en: Exclude Products By Category
sv_SE: Utesluta Produkter Av Kategori

en: Exclude Products By Name
sv_SE: Utesluta Produkter Med Namn

en: Exclude Products By Tags
sv_SE: Utesluta Produkter Med Taggar

en: Exclude Roles
sv_SE: Utesluta Roller

en: Expiry Date: 04-March-2022
sv_SE: Utgångsdatum: 04-Mars-2022

en: FAQs
sv_SE: Vanliga frågor

en: Fees
sv_SE: Avgifter

en: Field has been added successfully
sv_SE: Området har lagts till

en: Field has been edited successfully
sv_SE: Området har redigerats framgångsrikt

en: Field has been rearranged successfully
sv_SE: Området har arrangerats med framgång

en: Field with same name Already Exist
sv_SE: Fält med samma namn Redan Finns

en: Fill Your Details
sv_SE: Fyll I Dina Uppgifter

en: Filter Products
sv_SE: Filtrera Produkter

en: Find email, sms and google chat logs here (wp-content\uploads\wc-logs).
sv_SE: Hitta e-post, sms och google chatt-loggar här (wp-content\uploads\wc-loggar).

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: First name should be a string.
sv_SE: Första namnet bör vara en sträng.

en: Fixed
sv_SE: Fast

en: Float
sv_SE: Flyta

en: Form Field Settings
sv_SE: Inställningar Formulärfält

en: Form Header Title
sv_SE: Form Rubrik Titel

en: Form Settings
sv_SE: Form Inställningar

en: Form Submit Actions
sv_SE: Formen Fram Åtgärder

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Settings
sv_SE: Allmänna Inställningar

en: Go Premium!
sv_SE: Gå Premie!

en: Go to Shop Page
sv_SE: Gå till Butik

en: Google Chat Notification
sv_SE: Google Chat Meddelande

en: Help & Support
sv_SE: Hjälp & Support

en: Hide Add to Cart & Price
sv_SE: Dölj Lägg till i Varukorgen & Pris

en: Hide Add to Cart Button on Product Page
sv_SE: Dölj Lägg i Varukorg-Knappen på Produkt Sidan

en: Hide Add to Cart Button on Shop Page
sv_SE: Dölj Lägg i Varukorg-Knappen på Shop-Sidan

en: Hide Add to Quote button for Out of Stock products
sv_SE: Döljer du för att Citera-knappen för slut i Lager produkter

en: Hide Price
sv_SE: Dölj Pris

en: If there is No Activity on Quote by Customer, Send Reminder Email in Every
sv_SE: Om det är Någon Aktivitet på Citat av Kunden, Skicka Påminnelse via E-post i Varje

en: Image
sv_SE: Bild

en: In a Light Box
sv_SE: I en ljuslåda

en: In a New Page
sv_SE: I en Ny Sida

en: In case you want to get quote requests/orders via third party plugins, Turn On the below
    					functionality & get the API Key.
sv_SE: Om du vill få offert förfrågningar/beställningar via tredje part plugins, Vända På den under funktionalitet och få en API-Nyckel.

en: Include Products
sv_SE: Inkluderar Produkter

en: Include Products By Category
sv_SE: Inkluderar Produkter Av Kategori

en: Include Products By Name
sv_SE: Inkluderar Produkter Med Namn

en: Include Products By Tags
sv_SE: Inkluderar Produkter Efter Taggar

en: Include Roles
sv_SE: Inkludera Roller

en: Include/Exclude products based on stock
sv_SE: Inkludera/Exkludera produkter baserade på lager

en: Inline with Add to Cart
sv_SE: Inline med Lägg till i Varukorgen

en: Issued By: Max Smith
sv_SE: Utgiven Av: Max Smith

en: Issued Date: 02-March-2022
sv_SE: Utfärdat: 02-Mars-2022

en: Label Name
sv_SE: Namnet På Etiketten

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: Last name should be a string.
sv_SE: Efternamn bör vara en sträng.

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt
    						ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos.
sv_SE: Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. På vero eos.

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt
                            ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos.
sv_SE: Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. På vero eos.

en: Name and type Can not be empty
sv_SE: Namn och typ Kan inte vara tomt

en: Negotiation Email Template: Sent to the Customer
sv_SE: Förhandling E-Mall: Skickas till Kunden

en: No Field Exist
sv_SE: Nej-Fält Finns

en: Non Logo Template
sv_SE: Icke Logotyp Mallen

en: Note: Basic version supports only few features.
sv_SE: Obs: de Grundläggande versionen stöder bara några funktioner.

en: Notification Mobile Number
sv_SE: Anmälan Mobilnummer

en: Notification Settings
sv_SE: Anmälan Inställningar

en: Notifications Email Address
sv_SE: Meddelanden E-Post Adress

en: Number
sv_SE: Antal

en: On hover
sv_SE: På hover

en: Open Quote Form
sv_SE: Öppna Offert Form

en: Or
sv_SE: Eller

en: Order ID
sv_SE: Order-ID

en: Order Items
sv_SE: För Poster

en: Payment Link
sv_SE: Betalning Länk

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Placeholder
sv_SE: Platshållare

en: Please enter the text that you would like to display as a button label.
sv_SE: Ange den text som du vill visa som en knapp etikett.

en: Please note that placeholders can be applied only to
                    the
                    email and chat/sms body.
sv_SE: Observera att platshållare kan tillämpas endast i den e-post och chatt/sms kroppen.

en: Please provide the page URL that you wish to redirect to, After clicking the "Send Request" button
sv_SE: Ange WEBBADRESSEN till sidan som du vill omdirigera till, Efter att ha klickat på "Skicka ansökan" knappen

en: Postcode  should be a string.
sv_SE: Postnummer bör vara en sträng.

en: Postcode / ZIP
sv_SE: Postnummer / ZIP

en: Powered by ELEX Request a Quote
sv_SE: Drivs av ELEX Begära en Offert

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Preview Template
sv_SE: Förhandsgranska Mallen

en: Price
sv_SE: Pris

en: Product Detail
sv_SE: Produktinformation

en: Product Image
sv_SE: Bild

en: Product Name
sv_SE: Produkt Namn

en: Product Name: Price * Quantity = Subtotal
sv_SE: Produktnamn: Pris * Kvantitet = Delsumma

en: Product Price
sv_SE: Produkt Pris

en: Product SKU
sv_SE: Produkten SKU

en: Product list on the left & form on the right
sv_SE: Produkt lista på vänster & formuläret till höger

en: Product list on the top & form on the bottom
sv_SE: Produkt lista på topp & form på botten

en: Product successfully added to the Quote List
sv_SE: Produkten har lagts till Citatet Lista

en: Products
sv_SE: Produkter

en: Qty.
sv_SE: Vägl.

en: Quantity
sv_SE: Mängd

en: Quote Approved
sv_SE: Citat Godkänd

en: Quote Approved Email Template: Sent to the Customer
sv_SE: Citat Godkänd Mall för E-post: Skickas till Kunden

en: Quote Button Configurations
sv_SE: Citera-Knappen Konfigurationer

en: Quote Button Customization
sv_SE: Citera-Knappen Anpassning

en: Quote Button Label
sv_SE: Citera-Knappen Etikett

en: Quote Button on Cart Page
sv_SE: Citera-Knappen på Kundvagn Sidan

en: Quote Button on Product Page
sv_SE: Citera-Knappen på Produkt Sidan

en: Quote Button on Shop Page
sv_SE: Citera-Knappen på Shop-Sidan

en: Quote Expires in
sv_SE: Citat går ut i

en: Quote Form
sv_SE: Citat Form

en: Quote List
sv_SE: Citat Lista

en: Quote List Color On Hover
sv_SE: Citat Lista Färg På Muspekaren

en: Quote List Icon Type
sv_SE: Citat Lista Ikon Typ

en: Quote List Menu
sv_SE: Citat Lista Meny

en: Quote List Page
sv_SE: Citat Lista Sidan

en: Quote List Page Title
sv_SE: Citat Lista Sidans Titel

en: Quote Received
sv_SE: Citat Fick

en: Quote Rejected
sv_SE: Citat Avvisas

en: Quote Rejected Email Template: Sent to the Customer
sv_SE: Citat Avvisade E-Mall: Skickas till Kunden

en: Quote Request Email Template: Sent to the Site Administrator
sv_SE: Offert E-Mall: Skickas till Administratören

en: Quote Request Form
sv_SE: Offertformuläret

en: Quote Requested
sv_SE: Citat Begärd

en: Quote Requested Email Template: Sent to the Customer
sv_SE: Citat Begärd E-Mall: Skickas till Kunden

en: Quote Requested SMS / Google Chat Template: Sent to the Site Administrator
sv_SE: Citat Begärd SMS / Google Chat Mall: Skickas till Administratören

en: Quote a Request Form
sv_SE: Citat i ett Formulär

en: Quotes List
sv_SE: Citat Lista

en: Raise a Ticket
sv_SE: Höja en Biljett

en: Raise a ticket
sv_SE: Höja en biljett

en: Received a Quote!
sv_SE: Fick en Offert!

en: Rectangle Logo
    											Template
sv_SE: Rektangel Logotyp Mallen

en: Redirect to the Quote List Page
sv_SE: Omdirigera till Citatet List Sidan

en: Reminder Email Template: Sent to the Customer
sv_SE: Påminnelse E-Mall: Skickas till Kunden

en: Request a Quote
sv_SE: Begär en Offert

en: Rest API Key
sv_SE: Resten API-Nyckel

en: Role Based Filter
sv_SE: Roll Baserade Filter

en: SMS And Google Chat Body
sv_SE: SMS Och Google Chat Kroppen

en: SMS Notification
sv_SE: SMS-Avisering

en: Save Changes
sv_SE: Spara Ändringar

en: Saved Successfully
sv_SE: Sparat

en: Saved Successfully.
sv_SE: Sparat.

en: Secret Key
sv_SE: Hemlig Nyckel

en: Select "Quote List" Page
sv_SE: Välj "Citat Lista" - Sidan

en: Select "Redirect to the Quote List Page" to enable automatic redirection to the Quote List Page upon clicking the "Add to Quote" button.
sv_SE: Välj "Omdirigera till Citat Lista Sida" för att aktivera automatisk omdirigering till Citatet Listan genom att klicka på "Lägg till Offert" - knappen.

en: Select Connected To
sv_SE: Välj Ansluten Till

en: Select Order Statuses To Notify Customers
sv_SE: Välj Status För Att Underrätta Kunder

en: Select a country / region&hellip;
sv_SE: Välj ett land / region...

en: Select a type
sv_SE: Välj en typ

en: Select an option to determine how you want to display the add to quote button based on the product availablity
sv_SE: Välj ett alternativ för att avgöra hur du vill visa på lägg till för att citera-knappen baserat på produkten ledigt

en: Select how you want to show the quote list to your user.
sv_SE: Välj hur du vill visa citat lista till din användare.

en: Select the WooCommerce page where you want to display the quote list.
sv_SE: Välj WooCommerce sidan där du vill visa citat lista.

en: Select the color of the widget when a customer hovers over it.
sv_SE: Välj färg för widgeten när en kund svävar över den.

en: Select the individual product names for which you don't want to display the request a quote button
sv_SE: Välj den enskilda produktens namn för vilket du vill inte att visa begära en offert knappen

en: Select the order statuses for which customers should receive an email notification.
sv_SE: Välj för status för vilka kunder som får ett e-postmeddelande.

en: Select the page where you want the customer to be redirected to upon clicking the add more items button
sv_SE: Välj den sida där du vill att kunden ska bli omdirigerad till genom att klicka på lägg till fler objekt knappen

en: Select the product categories that you want to exclude from the above applied settings
sv_SE: Välj de kategorier som du vill utesluta från ovan tillämpas inställningar

en: Select the product names that you want to exclude from the above applied settings
sv_SE: Välj den produkt namn som du vill utesluta från ovan tillämpas inställningar

en: Select the product tags that you want to exclude from the above applied settings
sv_SE: Välj den produkt som du vill utesluta från ovan tillämpas inställningar

en: Select the products categories for which you don't want to display the request a quote button
sv_SE: Välj produkter kategorier för vilka du inte vill visa begära en offert knappen

en: Select the products categories for which you want to display the request a quote button
sv_SE: Välj produkter kategorier för vilka du vill visa begära en offert knappen

en: Select the products for which request a quote settings should
                                            be applied. Rest of the products will be excluded
                                            automatically.
sv_SE: Välj de produkter som begär en offert inställningar bör tillämpas. Resten av produkterna kommer att undantas automatiskt.

en: Select the products for which request a quote settings should
                                            not be applied.
sv_SE: Välj de produkter som begär en offert inställningar bör inte tillämpas.

en: Select the products names for which you want to display the request a quote button
sv_SE: Välj produkter namn som du vill visa begära en offert knappen

en: Select the products tags for which you don't want to display the request a quote button
sv_SE: Välj produkter taggar som du inte vill visa begära en offert knappen

en: Select the products tags for which you want to display the request a quote button
sv_SE: Välj produkter taggar som du vill visa begära en offert knappen

en: Select the roles for which request a quote settings should be
                                            applied/not.
sv_SE: Välj de roller som begär en offert inställningar som ska tillämpas eller inte.

en: Select the roles for which the above settings should be
                                            applied/not.
sv_SE: Välj de roller som ovanstående inställningar som ska tillämpas eller inte.

en: Select the store payment methods to display during checkout. Leave blank to show all payment methods.
sv_SE: Välj store betalningsmetoder för att visa i kassan. Lämna tomt för att visa alla betalningsmetoder.

en: Select the user roles for which you don't want to display the request a quote button
sv_SE: Välj den användare roller som du inte vill visa begära en offert knappen

en: Select the user roles for which you want to display the request a quote button
sv_SE: Välj den användare roller som du vill visa begära en offert knappen

en: Send Request
sv_SE: Skicka Förfrågan

en: Send Request Button Label
sv_SE: Skicka Förfrågan Knappen Etikett

en: Set the number of days after the quote request date for the quote to expire. Leave blank if the quote should not expire.
sv_SE: Ange antal dagar efter offertens datum för begäran om offert för att upphöra att gälla. Lämna tomt om offerten bör inte gälla.

en: Set the number of days for sending a reminder email to the customer. Leave blank to skip automatic reminders.
sv_SE: Ange antal dagar för att skicka en påminnelse via e-post till kunden. Lämna tomt för att hoppa automatiska påminnelser.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Shipping
sv_SE: Frakt

en: Show "Clear List" Button
sv_SE: Visa "Clear Lista" - Knappen

en: Show "Powered by ELEX Request a Quote"
sv_SE: Visa "som Drivs av ELEX Begära en Offert"

en: Show "Update List" Button
sv_SE: Visa "Uppdatera Lista" - Knappen

en: Show Add to Quote Button for all the products
sv_SE: Visa Lägg till för att Citera-Knappen för alla produkter

en: Show Add to Quote button only for Out of Stock
                                            products
sv_SE: Visa Lägg till för att Citera-knappen för endast Ut produkter i Lager

en: Show Button Label Next to Icon
sv_SE: Knappen visa Etiketten Bredvid Ikonen

en: Show List Pop Up on Hover
sv_SE: Visa Listan som Dyker Upp på Muspekaren

en: Show Quote List Icon
sv_SE: Visa Offert List Ikonen

en: Show Request a Quote
sv_SE: Visa Begär en Offert

en: Show Request a Quote Form
sv_SE: Visa Begär en Offert Form

en: State / County
sv_SE: Stat / Län

en: Stay on the Shop/Product page
sv_SE: Vistelse på Butik/Produkt sidan

en: Subtotal
sv_SE: Delsumma

en: Support
sv_SE: Stöd

en: Tax
sv_SE: Skatt

en: Taxes
sv_SE: Skatter

en: Template Settings
sv_SE: Mallinställningar

en: Terms & Conditions
sv_SE: Regler & Villkor

en: Terms and Condition
sv_SE: Regler och Villkor

en: Terms and Condition Content
sv_SE: Villkor och Tillstånd Innehåll

en: Text
sv_SE: Sms: a

en: The quote button will be added to all the products by
                    default. If you want to include
                    or exclude certain products, use the filter options given below.
sv_SE: På citera-knappen kommer att läggas till alla de produkter som standard. Om du vill inkludera eller utesluta vissa produkter, använda filter alternativ nedan.

en: Third Party API key
sv_SE: Tredje Part API-nyckel

en: Third Party Usage
sv_SE: Tredje Parts Användning

en: Title
sv_SE: Titel

en: To copy the System Info, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
sv_SE: För att kopiera Systemet Info, klicka nedan och tryck sedan Ctrl + C (PC) eller Cmd + C (Mac).

en: To customize your website's quote request form and quote items listing page, visit  %1$s section.
sv_SE: För att anpassa din webbplats offert formuläret för förfrågan och offert poster notering sidan finns %1$s avsnitt.

en: To get in touch with one of our helpdesk representatives, please raise a support ticket on our website.
sv_SE: För att komma i kontakt med en av våra helpdesk företrädare, var snäll och ta upp ett supportärende på vår hemsida.

en: To set up request a quote on your site, visit  %1$s section.
sv_SE: Att ställa upp begära en offert på din webbplats, besöker %1$s avsnitt.

en: Toggle On or Off the display of the Add to Quote button on the product page
sv_SE: Växla På eller stänger Av displayen för att Lägga till Citat på produktsidan

en: Toggle On or Off to display the Add to Quote button on the shop page
sv_SE: Växla mellan På eller Av för att visa på Lägg till för att Citera-knappen på shop-sidan

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total :
sv_SE: Totalt :

en: Trials
sv_SE: Prövningar

en: Turn On or Off if you want to show or hide the ELEXtensions watermark on the quote list page.
sv_SE: Slå På eller Av om du vill visa eller dölja ELEXtensions vattenstämpel på citat lista sida.

en: Turn On/Off if you want to show/hide add more items button on the quote list page.
sv_SE: Slå På/Av om du vill visa/dölja lägga till fler objekt knappen på citat lista sida.

en: Turn On/Off if you want to show/hide the clear list button on the quote list page.
sv_SE: Slå På/Av om du vill visa/dölja töm lista-knappen på citat lista sida.

en: Turn On/Off if you want to show/hide update list button on the quote list page.
sv_SE: Slå På/Av om du vill visa/dölja uppdatera list-knappen om offert lista sida.

en: Turn it on or off if you want to display or hide the list of products in the quote list by hovering over the quote list widget.
sv_SE: Slå på eller av om du vill visa eller dölja listan över produkter i citatet lista genom att hålla muspekaren över citat widget lista.

en: Turn on & Select the Products for which the above settings should not be applied
sv_SE: Slå på och Välj de Produkter för vilka den ovannämnda inställningar bör inte tillämpas

en: Turn on if you want to allow customer to download PDF.
sv_SE: Slå på om du vill tillåta kunden att ladda ner PDF.

en: Turn on if you want to allow customer to send Counter Proposal.
sv_SE: Slå på om du vill tillåta kunden att skicka motförslag.

en: Turn on to hide price in the Product page, Shop Page and Quote List Page.
sv_SE: Slå på för att dölja pris på Produkt sidan, Butik och Citat Lista Sida.

en: Turn on to hide the add to cart button on the product page.
sv_SE: Aktivera om du vill dölja knappen lägg till varukorgen på produktsidan.

en: Turn on to hide the add to cart button on the shop page.
sv_SE: Slå på för att dölja lägg i varukorg-knappen på shop-sidan.

en: Turn this ON, to get the API Key.
sv_SE: Slå PÅ, för att få en API-Nyckel.

en: Turn this Off, if you want to use any third party form to get the quote requests.
sv_SE: Stänga Av detta om du vill använda någon tredje part form för att få offert begär.

en: Turn this On to autocomplete request quote form with user account details.
sv_SE: Aktivera denna funktion för att komplettera begäran om offert formulär med användarens konto.

en: Twilio Mobile Number
sv_SE: Twilio Mobilnummer

en: Unauthorize Access
sv_SE: Obehörig Åtkomst

en: Update List
sv_SE: Uppdatera Lista

en: Update List Button Label
sv_SE: Uppdatera Lista-Knappen Etikett

en: Updated Successfully
sv_SE: Uppdaterats

en: Updated Successfully.
sv_SE: Uppdaterats.

en: Upload Image
sv_SE: Ladda Upp Bild

en: Use Predefined Email Templates
sv_SE: Använda Fördefinierade Mallar E-Post

en: User not found
sv_SE: Användare som inte finns

en: View Quote List
sv_SE: Visa Citat Lista

en: View Quote List Button Label
sv_SE: Visa Citat Lista-Knappen Etikett

en: Will Miller
sv_SE: Kommer Miller

en: WooCommerce plugin must be active for ELEX Request a Quote Plugin to work.
sv_SE: WooCommerce plugin måste vara aktiv för ELEX Begära en Offert Plugin för att fungera.

en: Yes, You can easily hide the ‘Add to Cart’ button on the product page as well as the shop page.
sv_SE: Ja, Du kan lätt gömma "Lägg i Varukorgen" - knappen på produktsidan samt butik.

en: You May Also like
sv_SE: Du Kanske Också gillar

en: You can configure your email and sms/chat template here,
                    Make use of placeholders to
                    fill the fields dynamically.
sv_SE: Du kan konfigurera din e-post och sms/chatt mall här, använd platshållare för att fylla dynamiskt fält.

en: You may face compatibility issues with specific themes when Fixed icon type is chosen.
sv_SE: Du kan stöta på kompatibilitetsproblem med särskilda teman när Fast ikon typ är vald.

en: Your Quote List is Empty
sv_SE: Din Offert Listan är Tom

en: Your business is precious! Go Premium to get below features.
sv_SE: Ditt företag är dyrbar! Gå Premie för att få nedan funktioner.

en: Your request has been sent successfully
sv_SE: Din förfrågan har skickats

en: Your request has been sent successfully.
sv_SE: Din begäran har skickats.

en: Your request has been submitted.
sv_SE: Din begäran har skickats.

en: documentation.
sv_SE: dokumentationen.

en: for assistance.
sv_SE: för att få hjälp.

en: for your site.
sv_SE: för din webbplats.

en: items in Quote List
sv_SE: artiklar i Citat Lista

en: state name  should be a string.
sv_SE: ange namn bör vara en sträng.

en: upload png or jpeg file
sv_SE: ladda upp png-eller jpeg-fil
