editoria11y 3.0.0 - en to pl translation catalogue (577 entries)

en: "Autodetect" selects:<br><em><code>body &gt; *:not(#wpadminbar, script, style, .ed11y-element)</code></em>
pl: Opcja „Wykrywaj automatycznie” wybiera:<br><em><code>body &gt; *:not(#wpadminbar, script, style, .ed11y-element)</code></em>

en: %1$s of %2$s sites visited (%3$s updated).
pl: Odwiedzono %1$s z %2$s witryn (zaktualizowano: %3$s).

en: %d minute
pl: %d minuta

en: %d minutes
pl: %d minut

en: %d result
pl: %d wynik

en: %d results
pl: %d wyników

en: %d second
pl: %d sekunda

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: %s hour
pl: %s godz.

en: %s hours
pl: %s godz.

en: %s pages
pl: Strony: %s

en: (Part of CSA suite)
pl: (Część pakietu CSA)

en: (text match only)
pl: (tylko dopasowanie tekstu)

en: ...other...
pl: ...inne...

en: A duplicate copy of Editoria11y Accessibility Checker (the free version) was deactivated here: Editoria11y CSA is already active and provides the same checks.
pl: Zduplikowana kopia wtyczki Editoria11y Accessibility Checker (wersja bezpłatna) została tutaj dezaktywowana: Editoria11y CSA jest już aktywna i zapewnia te same testy.

en: A previous update attempt did not finish.
pl: Poprzednia próba aktualizacji nie została ukończona.

en: A schema update is required.
pl: Wymagana jest aktualizacja schematu.

en: API error.
pl: Błąd API.

en: ARIA and focus
pl: ARIA i fokus

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: Activate a license network-wide
pl: Aktywuj licencję w całej sieci

en: Activate on every site in this network
pl: Aktywuj we wszystkich witrynach tej sieci

en: Activated %1$d of %2$d sites.
pl: Aktywowano %1$d z %2$d witryn.

en: Activation API returned an unspecified error.
pl: API aktywacji zwróciło nieokreślony błąd.

en: Activation cancelled. Already-activated sites keep their license.
pl: Aktywacja anulowana. Witryny już aktywowane zachowują swoją licencję.

en: Activation finished with %d sites in error. Review the list below and retry once the cause is fixed.
pl: Aktywacja zakończona z %d witrynami w stanie błędu. Przejrzyj poniższą listę i spróbuj ponownie po usunięciu przyczyny.

en: Activation in progress
pl: Aktywacja w toku

en: Active
pl: Aktywny

en: Active (enforced)
pl: Aktywna (wymuszona)

en: Add New
pl: Dodaj nową

en: Add custom rule
pl: Dodaj regułę niestandardową

en: Add network custom rule
pl: Dodaj regułę niestandardową sieci

en: Add or remove filetypes. Set to "false" to disable the test altogether. Providing any value will override the default.
pl: Dodaj lub usuń typy plików. Ustaw „false”, aby całkowicie wyłączyć test. Podanie jakiejkolwiek wartości zastępuje wartość domyślną.

en: Add your first rule
pl: Dodaj swoją pierwszą regułę

en: Added to the built-in detection list (Looker/Data Studio, Tableau, Power BI, Qlik). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments. To stop flagging visualizations entirely, disable that test above.
pl: Dodane do wbudowanej listy wykrywania (Looker/Data Studio, Tableau, Power BI, Qlik). Podaj listę domen lub fragmentów adresów URL, oddzielonych przecinkami. Aby całkowicie wyłączyć oznaczanie wizualizacji, wyłącz powyższy test.

en: Added to the built-in detection list (SoundCloud, Simplecast, Podbean, Buzzsprout, Spotify, Apple Podcasts and other major hosts). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments. To stop flagging audio entirely, disable that test above.
pl: Dodane do wbudowanej listy wykrywania (SoundCloud, Simplecast, Podbean, Buzzsprout, Spotify, Apple Podcasts i innych głównych serwisów hostingowych). Podaj listę domen lub fragmentów adresów URL, oddzielonych przecinkami. Aby całkowicie wyłączyć oznaczanie audio, wyłącz powyższy test.

en: Added to the built-in detection list (YouTube, Vimeo, Panopto, Wistia, Dailymotion, Brightcove, Vidyard and generic video URLs). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments, e.g. yuja.com. To stop flagging videos entirely, disable that test above.
pl: Dodane do wbudowanej listy wykrywania (YouTube, Vimeo, Panopto, Wistia, Dailymotion, Brightcove, Vidyard oraz ogólne adresy URL wideo). Podaj listę domen lub fragmentów adresów URL, oddzielonych przecinkami, np. yuja.com. Aby całkowicie wyłączyć oznaczanie wideo, wyłącz powyższy test.

en: Admin label for the configuration page
pl: Etykieta administratora dla strony konfiguracji

en: Admin label is required.
pl: Etykieta administratora jest wymagana.

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Alert content
pl: Treść alertu

en: Alert report: "%s"
pl: Raport alertu: „%s”

en: Alert type
pl: Typ alertu

en: Alert type must be Error or Manual check.
pl: Typ alertu musi mieć wartość Błąd lub Sprawdzenie ręczne.

en: Alert types
pl: Typy alertów

en: Alerts
pl: Alerty

en: Alerts by page
pl: Alerty według strony

en: Alerts dismissed by
pl: Alerty odrzucone przez

en: Alerts dismissed by %s
pl: Alerty odrzucone przez %s

en: Alerts in these regions will be shown to both developers and editors. One selector per line.
pl: Alerty w tych obszarach będą wyświetlane zarówno deweloperom, jak i redaktorom. Jeden selektor na linię.

en: Alerts on pages created by %s
pl: Alerty na stronach utworzonych przez %s

en: Alerts on pages created by author
pl: Alerty na stronach utworzonych przez autora

en: Alerts on pages of type "%s"
pl: Alerty na stronach typu „%s”

en: All custom rules
pl: Wszystkie reguły niestandardowe

en: All elements
pl: Wszystkie elementy

en: All network rules
pl: Wszystkie reguły sieciowe

en: All text elements: Headings, Paragraphs, Blockquotes and Lists
pl: Wszystkie elementy tekstowe: Nagłówki, Akapity, Cytaty blokowe i Listy

en: Alt text should not be the same as caption text
pl: Tekst alternatywny nie powinien być identyczny z podpisem pod obrazem

en: Alt text used as a link should not be a URL
pl: Alt użyty jako link nie powinien być adresem URL

en: Always start open
pl: Zawsze otwieraj automatycznie

en: An activation run is already in progress.
pl: Trwa już proces aktywacji.

en: An unknown error occurred.
pl: Wystąpił nieznany błąd.

en: Any
pl: Dowolne

en: Apply all the tests and role assignments below to
pl: Zastosuj poniższe testy i przypisania ról do

en: Apply filters
pl: Zastosuj filtry

en: Are the symbols or emoji in this link meaningful?
pl: Czy symbole/emoji w linku są znaczące?

en: Are there redundant words in this alt text?
pl: Czy w alt-tekście są zbędne słowa?

en: Assertiveness
pl: Stanowczość

en: At least one rule criterion is required: a filter selector OR one or more include-text strings.
pl: Wymagane jest co najmniej jedno kryterium reguły: selektor filtra LUB co najmniej jeden ciąg tekstu do dopasowania.

en: Attributes on tag (e.g. href and src)
pl: Atrybuty tagu (np. href i src)

en: Audio flagged as needing a manual check for transcripts
pl: Materiały audio oznaczone jako wymagające ręcznego sprawdzenia transkrypcji

en: Author
pl: Autor

en: Auto-detect any Web components
pl: Automatycznie wykrywaj wszystkie komponenty Web

en: Autodetect
pl: Wykrywaj automatycznie

en: Back
pl: Wstecz

en: Back to dashboard
pl: Powrót do panelu

en: Background data update is in progress. Click below to drive it to completion now.
pl: Trwa aktualizacja danych w tle. Kliknij poniżej, aby ukończyć ją teraz.

en: Background licensing tasks run slowly via WP-Cron; leave this page open to run a batch every 15 seconds.
pl: Zadania licencyjne w tle są wykonywane powoli przez WP-Cron; pozostaw tę stronę otwartą, aby uruchamiać kolejną partię zadań co 15 sekund.

en: Body fields are preceded by an H1 (the post or page title), so their highest heading level should be H2.
pl: Pola treści głównej są poprzedzone nagłówkiem H1 (tytułem wpisu lub strony), więc ich najwyższym poziomem nagłówka powinien być H2.

en: Broken same-page link
pl: Uszkodzony link wewnętrzny

en: Browsers pause API operations in background tabs.
pl: Przeglądarki wstrzymują operacje API w kartach działających w tle.

en: Button has an invalid ARIA label
pl: Przycisk ma nieprawidłową etykietę ARIA

en: Button is missing an accessible label
pl: Przycisk nie ma dostępnej etykiety

en: Button name repeats the word "button"
pl: Nazwa przycisku powtarza słowo „button”

en: By
pl: Przez

en: By default both admins and editors can view reports.
pl: Domyślnie raporty mogą wyświetlać zarówno administratorzy, jak i redaktorzy.

en: Can this alt text be shorter?
pl: Czy ten tekst alternatywny może być krótszy?

en: Can this heading be shorter?
pl: Czy ten nagłówek może być krótszy?

en: Can this linked alt text be shorter?
pl: Czy alt obrazu-linku może być krótszy?

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Cancelling…
pl: Anulowanie…

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: Check inside these specific Web components
pl: Sprawdzaj wewnątrz tych komponentów Web

en: Check the %s for roadmap proposals and discussions.
pl: Sprawdź %s, aby zapoznać się z propozycjami do planu rozwoju i powiązanymi dyskusjami.

en: Checker mode for content roles
pl: Tryb narzędzia sprawdzającego dla ról redaktorów treści

en: Checker mode for developer roles
pl: Tryb narzędzia sprawdzającego dla ról deweloperskich

en: Checker mode inside editor
pl: Tryb narzędzia sprawdzającego w edytorze

en: Checking schema state…
pl: Sprawdzanie stanu schematu…

en: Choose when the control panel should open and show inline tips. "Start open if there are any alerts" is recommended, as it helps tips get noticed over time.
pl: Określ, kiedy panel sterowania powinien się otwierać i pokazywać wskazówki inline. Zalecana jest opcja „Otwórz automatycznie, jeśli występują alerty” — pomaga to zauważyć wskazówki z czasem.

en: Choose whether to show inline tips while editing post and page content. The checker always hides while editing templates and layouts.
pl: Określ, czy wyświetlać wskazówki inline podczas edycji treści wpisów i stron. Narzędzie sprawdzające zawsze ukrywa się podczas edytowania szablonów i układów.

en: Comma-separated selectors for competing widgets, e.g. .interface-interface-skeleton__sidebar.
pl: Selektory oddzielone przecinkami dla nakładających się widżetów, np. .interface-interface-skeleton__sidebar.

en: Common choices
pl: Częste wybory

en: Configuration Guide
pl: Przewodnik konfiguracji

en: Contact Editoria11y
pl: Kontakt z Editoria11y

en: Content alerts
pl: Alerty treści

en: Content headings should not be used inside tables
pl: Nagłówków treści nie należy używać w tabelach

en: Content type
pl: Typ treści

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Could not load the page list. Reload this page to retry; if the problem persists, your login session may have expired.
pl: Nie można wczytać listy stron. Odśwież tę stronę, aby spróbować ponownie; jeśli problem się powtarza, Twoja sesja logowania mogła wygasnąć.

en: Count
pl: Liczba

en: Crawl delay
pl: Opóźnienie skanowania

en: Crawl preview
pl: Podgląd skanowania

en: Create rule
pl: Utwórz regułę

en: Current
pl: Bieżąca

en: Custom Rules
pl: Reguły niestandardowe

en: Custom rule deleted.
pl: Reguła niestandardowa usunięta.

en: Custom rule not found
pl: Nie znaleziono reguły niestandardowej

en: Custom rule saved.
pl: Reguła niestandardowa zapisana.

en: Custom rules
pl: Reguły niestandardowe

en: Custom rules (CSA)
pl: Reguły niestandardowe (CSA)

en: Custom rules are a CSA feature. Activate CSA to add and edit rules; existing rules remain stored and become editable again on reactivation.
pl: Reguły niestandardowe są funkcją CSA. Aktywuj CSA, aby dodawać i edytować reguły; istniejące reguły pozostają zapisane i ponownie staną się edytowalne po reaktywacji.

en: Custom rules let CSA admins register additional accessibility tests with their own selectors, labels, and tip content. Activate CSA to manage them here.
pl: Reguły niestandardowe pozwalają administratorom CSA rejestrować dodatkowe testy dostępności z własnymi selektorami, etykietami i treścią podpowiedzi. Aktywuj CSA, aby zarządzać nimi w tym miejscu.

en: DISABLE_WP_CRON is enabled on this site. The activation worker depends on WP-Cron firing — make sure your system cron is hitting wp-cron.php, or activation will not progress.
pl: W tej witrynie jest włączone DISABLE_WP_CRON. Proces aktywacji wymaga działania WP-Cron — upewnij się, że systemowy cron wywołuje wp-cron.php, inaczej aktywacja nie postąpi.

en: Database update complete.
pl: Aktualizacja bazy danych zakończona.

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Date modified
pl: Data modyfikacji

en: Deactivate license network-wide
pl: Dezaktywuj licencję w całej sieci

en: Deactivate licenses network-wide
pl: Dezaktywuj licencje w całej sieci

en: Deactivate the Editoria11y CSA license on every site in this network? Each site's license slot will be returned to your Freemius account.
pl: Dezaktywować licencję Editoria11y CSA we wszystkich witrynach tej sieci? Slot licencji każdej witryny zostanie zwrócony na konto Freemius.

en: Deactivated %1$d of %2$d sites.
pl: Dezaktywowano %1$d z %2$d witryn.

en: Deactivation API call did not clear the install license.
pl: Wywołanie API dezaktywacji nie wyczyściło licencji instalacji.

en: Deactivation cancelled. Already-deactivated sites stay deactivated.
pl: Dezaktywacja anulowana. Witryny już dezaktywowane pozostają dezaktywowane.

en: Deactivation finished with %d sites in error. Review the list below and retry once the cause is fixed.
pl: Dezaktywacja zakończona z %d witrynami w stanie błędu. Przejrzyj poniższą listę i spróbuj ponownie po usunięciu przyczyny.

en: Deactivation in progress
pl: Dezaktywacja w toku

en: Default for all sites (skip custom values)
pl: Domyślne dla wszystkich witryn (pomiń wartości niestandardowe)

en: Default for new sites
pl: Domyślne dla nowych witryn

en: Defaults
pl: Ustawienia domyślne

en: Define the parts of each page Editoria11y checks. Activating CSA unlocks an additional "developer area" superset that runs more checks and routes alerts to the roles you choose.
pl: Określ części każdej strony, które sprawdza Editoria11y. Aktywacja CSA odblokowuje dodatkowy nadzbiór „obszar deweloperski”, który uruchamia więcej testów i kieruje alerty do wybranych ról.

en: Define your own accessibility tests. Each rule pairs a CSS selector with a tip shown to users; rules ship over the cached static config alongside the built-in test catalog.
pl: Zdefiniuj własne testy dostępności. Każda reguła łączy selektor CSS z podpowiedzią wyświetlaną użytkownikom; reguły są dostarczane razem z buforowaną statyczną konfiguracją obok wbudowanego katalogu testów.

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete this custom rule?
pl: Usunąć tę regułę niestandardową?

en: Delete this network rule? Every site on the network will stop receiving it.
pl: Usunąć tę regułę sieciową? Wszystkie witryny w sieci przestaną ją otrzymywać.

en: Detected
pl: Wykryto

en: Detected on
pl: Data wykrycia

en: Detecting dynamic and shadow content
pl: Wykrywanie treści dynamicznej i shadow DOM

en: Dev alerts
pl: Alerty deweloperskie

en: Developer alerts
pl: Alerty deweloperskie

en: Developer roles
pl: Role deweloperskie

en: Developer scan area
pl: Obszar skanowania deweloperskiego

en: Developers only
pl: Tylko deweloperzy

en: Did you mean a different language code?
pl: Czy miałeś na myśli inny kod języka?

en: Disable on this site
pl: Wyłącz w tej witrynie

en: Disable sync altogether
pl: Całkowicie wyłącz synchronizację

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disabled in network defaults
pl: Wyłączona w ustawieniach domyślnych sieci

en: Disabled on this site
pl: Wyłączona w tej witrynie

en: Disabled rules stay in network storage but are not sent to any site.
pl: Wyłączone reguły pozostają zapisane w magazynie sieci, ale nie są wysyłane do żadnej witryny.

en: Disabled rules stay in storage but are not sent to the browser.
pl: Wyłączone reguły pozostają zapisane, ale nie są wysyłane do przeglądarki.

en: Dismiss key
pl: Klucz odrzucenia

en: Dismiss key must be Text content or Attributes.
pl: Klucz odrzucenia musi mieć wartość Treść tekstowa lub Atrybuty.

en: Dismissals
pl: Odrzucenia

en: Dismissed alert
pl: Odrzucony alert

en: Do not check contrast for these elements
pl: Nie sprawdzaj kontrastu dla tych elementów

en: Do not check for any errors inside these elements
pl: Nie sprawdzaj żadnych błędów wewnątrz tych elementów

en: Do not check for content errors inside these elements
pl: Nie sprawdzaj błędów treści wewnątrz tych elementów

en: Do not check on pages with these elements
pl: Nie sprawdzaj stron zawierających te elementy

en: Do not justify text
pl: Prosimy nie stosować justowania tekstu

en: Do not use sub/superscript as visual formatting
pl: Prosimy nie używać indeksu górnego/dolnego tylko dla efektu wizualnego

en: Do not watch for changes
pl: Nie monitoruj zmian

en: Does this alt text describe the link or the image?
pl: Czy ten tekst alternatywny opisuje link, czy obraz?

en: Does this alt text make sense as part of this link?
pl: Czy ten alt ma sens w kontekście linku?

en: Does this audio have a transcript?
pl: Czy ten materiał audio ma transkrypcję?

en: Does this graphic or icon have enough contrast?
pl: Czy ta grafika lub ikona ma wystarczający kontrast?

en: Does this image's alt describe the image or the link?
pl: Czy alt opisuje obraz, czy cel linku?

en: Does this link open a new tab without warning?
pl: Czy link otwiera nowe okno/zakładkę bez uprzedzenia?

en: Does this linked image need a description?
pl: Czy ten obraz-link wymaga opisu?

en: Does this placeholder text have enough contrast?
pl: Czy ten tekst zastępczy ma wystarczający kontrast?

en: Does this text have enough contrast?
pl: Czy ten tekst ma wystarczający kontrast?

en: Don't flag elements if they contain any of these words or phrases. E.g., a link to a development server is ok if it contains "dev." One per line.
pl: Nie zaznaczaj elementów, jeśli zawierają którekolwiek z tych słów lub fraz. Np. link do serwera deweloperskiego jest w porządku, jeśli zawiera "dev." Jeden na linię.

en: Don't show edit links on tips in these containers
pl: Nie pokazuj linków edycji w podpowiedziach znajdujących się w tych kontenerach

en: Done
pl: Gotowe

en: Download results as CSV
pl: Pobierz wyniki jako CSV

en: Duplicate ID attribute
pl: Zduplikowany atrybut ID

en: Dynamically refresh if new content appears
pl: Odświeżaj dynamicznie po pojawieniu się nowej treści

en: Each rule pairs a CSS selector (and/or text-content match) with an alert shown to users. Rules ship over the cached static config alongside built-in tests.
pl: Każda reguła łączy selektor CSS (i/lub dopasowanie treści tekstowej) z alertem wyświetlanym użytkownikom. Reguły są dostarczane razem z buforowaną statyczną konfiguracją obok testów wbudowanych.

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit Media
pl: Edytuj plik

en: Edit custom rule
pl: Edytuj regułę niestandardową

en: Edit network custom rule
pl: Edytuj regułę niestandardową sieci

en: Editoria11y Accessibility Report
pl: Raport dostępności Editoria11y

en: Editoria11y CSA license
pl: Licencja Editoria11y CSA

en: Editoria11y CSA pricing
pl: Cennik Editoria11y CSA

en: Editoria11y CSA: the loaded Freemius SDK (version %1$s) is newer than the highest tested version (%2$s). Another Freemius-using plugin on this site has bundled a newer SDK build. The network license activation page may not behave as expected; review release notes or contact support if you hit issues.
pl: Editoria11y CSA: załadowane SDK Freemius (wersja %1$s) jest nowsze niż najwyższa testowana wersja (%2$s). Inna wtyczka korzystająca z Freemius w tej witrynie dołączyła nowszą wersję SDK. Strona aktywacji licencji sieciowej może nie działać zgodnie z oczekiwaniami; przejrzyj informacje o wydaniu lub skontaktuj się z pomocą techniczną w razie problemów.

en: Editoria11y Crawler
pl: Crawler Editoria11y

en: Editoria11y Custom Rules
pl: Reguły niestandardowe Editoria11y

en: Editoria11y Drupal issue queue
pl: Kolejka zgłoszeń Editoria11y dla Drupal

en: Editoria11y Library issue queue
pl: Kolejka zgłoszeń biblioteki Editoria11y

en: Editoria11y License & Account
pl: Licencja i konto Editoria11y

en: Editoria11y Settings
pl: Ustawienia Editoria11y

en: Editoria11y WordPress issue queue
pl: Kolejka zgłoszeń Editoria11y dla WordPress

en: Editoria11y database tables are missing.
pl: Brakuje tabel bazy danych Editoria11y.

en: Editoria11y database update
pl: Aktualizacja bazy danych Editoria11y

en: Editoria11y database update did not complete; the crawler is paused until an administrator retries the update.
pl: Aktualizacja bazy danych Editoria11y nie została zakończona; crawler jest wstrzymany do czasu ponownego uruchomienia aktualizacji przez administratora.

en: Editoria11y database update did not complete; the dashboard is paused until an administrator retries the update.
pl: Aktualizacja bazy danych Editoria11y nie została zakończona; panel jest wstrzymany do czasu ponownego uruchomienia aktualizacji przez administratora.

en: Editoria11y database update did not complete; writes are paused until an administrator retries the update.
pl: Aktualizacja bazy danych Editoria11y nie została zakończona; zapisy są wstrzymane do czasu ponownego uruchomienia aktualizacji przez administratora.

en: Editoria11y database update encountered an error during finalization.
pl: Podczas finalizacji aktualizacji bazy danych Editoria11y wystąpił błąd.

en: Editoria11y database update failed and writes are paused.
pl: Aktualizacja bazy danych Editoria11y nie powiodła się i zapisy są wstrzymane.

en: Editoria11y default or locked network settings
pl: Domyślne lub zablokowane ustawienia sieciowe Editoria11y

en: Editoria11y defaults
pl: Ustawienia domyślne Editoria11y

en: Editoria11y detects hidden tooltips and warns the user when they try to jump to them from the panel. For elements on this list, Editoria11y will dispatch a JS event instead of a warning, so custom JS in your theme can first reveal the hidden tip (e.g., open an accordion or tab panel).
pl: Editoria11y wykrywa ukryte podpowiedzi i ostrzega użytkownika, gdy próbuje do nich przejść z panelu. Dla elementów z tej listy Editoria11y zamiast ostrzeżenia wyśle zdarzenie JS, aby niestandardowy JavaScript motywu mógł najpierw odsłonić ukrytą podpowiedź (np. otworzyć akordeon lub panel zakładek).

en: Editoria11y is missing its vendored dependencies. Run "composer install" inside the plugin directory or reinstall the plugin from a complete release archive.
pl: We wtyczce Editoria11y brakuje zależności vendor. Uruchom polecenie "composer install" w katalogu wtyczki lub zainstaluj ponownie wtyczkę z kompletnego archiwum wydania.

en: Editoria11y is not, however, free to develop or support.
pl: Rozwijanie i wspieranie Editoria11y nie jest jednak bezpłatne.

en: Editoria11y is updating existing dismissal records in the background.
pl: Editoria11y aktualizuje istniejące rekordy odrzuceń w tle.

en: Editoria11y library forums
pl: Fora biblioteki Editoria11y

en: Editoria11y license
pl: Licencja Editoria11y

en: Editoria11y needs to update its database tables.
pl: Editoria11y wymaga aktualizacji tabel bazy danych.

en: Editoria11y network custom rules
pl: Reguły niestandardowe sieci Editoria11y

en: Editoria11y network licenses are activated from a dedicated page that walks every site in the network in cron-driven batches. This avoids the SDK's 1,000-site limit and keeps the page responsive on large multisites.
pl: Licencje sieciowe Editoria11y są aktywowane z dedykowanej strony, która przetwarza każdą witrynę w sieci w partiach sterowanych przez cron. Pozwala to ominąć limit 1000 witryn SDK i utrzymuje responsywność strony w dużych środowiskach multisite.

en: Editoria11y promotes accessibility in a unique way. Its tools are highly effective at helping non-technical authors prepare content that can be enjoyed equally by disabled Web users. We consider this a public good, so <strong>Editoria11y will always be free to use</strong>.
pl: Editoria11y promuje dostępność w unikalny sposób. Jego narzędzia bardzo skutecznie pomagają nietechnicznym autorom przygotowywać treści, z których równie dobrze mogą korzystać użytkownicy internetu z niepełnosprawnościami. Uważamy to za dobro publiczne, więc <strong>korzystanie z Editoria11y zawsze będzie bezpłatne</strong>.

en: Editoria11y reports populate and update in real time as editors work, so a manual crawl is generally only helpful when first installing the plugin or after making major theme or configuration changes.
pl: Raporty Editoria11y są wypełniane i aktualizowane na bieżąco w trakcie pracy redaktorów, dlatego skanowanie ręczne jest zwykle przydatne tylko po pierwszej instalacji wtyczki lub po istotnych zmianach motywu albo konfiguracji.

en: Editoria11y theme
pl: Motyw Editoria11y

en: Element set "%s" is not one of the recognized element categories.
pl: Zestaw elementów „%s” nie należy do żadnej z rozpoznawanych kategorii elementów.

en: Elements
pl: Elementy

en: Elements to check
pl: Elementy do sprawdzenia

en: Elements with overflow hidden
pl: Elementy z overflow hidden

en: Embedded iframes need manual checks
pl: Osadzone elementy iframe wymagają ręcznej weryfikacji

en: Embeds flagged as needing manual review
pl: Osadzenia oznaczone jako wymagające ręcznej weryfikacji

en: Empty button-style link
pl: Pusty link w stylu przycisku

en: Empty link
pl: Pusty link

en: Enable on this site
pl: Włącz w tej witrynie

en: Error
pl: Błąd

en: Error:
pl: Błąd:

en: Errors
pl: Błędy

en: Errors in these elements should only be shown to developers
pl: Błędy w tych elementach powinny być pokazywane tylko deweloperom

en: Errors: %s (most recent retained). Check server logs for details.
pl: Błędy: %s (zachowany ostatni). Sprawdź dzienniki serwera, aby uzyskać szczegóły.

en: Estimated %s remaining.
pl: Szacowany czas pozostały: %s.

en: Estimated time: %s
pl: Szacowany czas: %s

en: Every fifteen minutes (Editoria11y license watchdog)
pl: Co piętnaście minut (stróż licencji Editoria11y)

en: Every five minutes (Editoria11y rehash)
pl: Co pięć minut (ponowne przeliczenie Editoria11y)

en: Everyone
pl: Wszyscy

en: Exclude elements that match this text
pl: Wyklucz elementy pasujące do tego tekstu

en: Exclude elements that show unhelpful, repetitive, or inaccurate alerts.
pl: Wyklucz elementy, które wyświetlają nieprzydatne, powtarzające się lub niedokładne powiadomienia.

en: Filter by
pl: Filtruj według

en: Filter selector has an unclosed quote, bracket, or parenthesis. The browser would reject it and skip every custom rule on the page.
pl: Selektor filtra ma niezamknięty cudzysłów, nawias kwadratowy lub okrągły. Przeglądarka odrzuciłaby go i pominęłaby każdą regułę niestandardową na stronie.

en: Filter selector looks like a CSS rule block, not a selector. Remove the curly braces.
pl: Selektor filtra wygląda jak blok reguły CSS, a nie selektor. Usuń nawiasy klamrowe.

en: Filter which pages will be crawled
pl: Filtruj, które strony będą skanowane

en: Flag elements containing any of these text strings. One per line.
pl: Zaznacz elementy zawierające którykolwiek z tych ciągów tekstowych. Jeden na linię.

en: Formal support:
pl: Wsparcie formalne:

en: Forms
pl: Formularze

en: Frame missing "title" attribute
pl: Brak atrybutu „title” w ramce (iframe)

en: Frame with tabindex="-1" will not be keyboard accessible.
pl: Ramka z tabindex="-1" nie będzie dostępna z klawiatury

en: Freemius SDK wrapper unavailable.
pl: Opakowanie SDK Freemius jest niedostępne.

en: From
pl: Od

en: From network
pl: Z sieci

en: From network (locked)
pl: Z sieci (zablokowana)

en: Getting started
pl: Pierwsze kroki

en: Graphic or icon does not have enough contrast
pl: Grafika lub ikona ma zbyt niski kontrast

en: H2 level content (body content)
pl: Treść poziomu H2 (treść główna)

en: H3 level content (blocks or widgets with separate titles)
pl: Treść poziomu H3 (bloki lub widżety z osobnymi tytułami)

en: H4 level content (deeply nested blocks or widgets)
pl: Treść poziomu H4 (głęboko zagnieżdżone bloki lub widżety)

en: HTML displayed in the tooltip. The provided template is optional.<br>Allowed tags: %s.
pl: HTML wyświetlany w podpowiedzi. Dostarczony szablon jest opcjonalny.<br>Dozwolone tagi: %s.

en: Handling tips on hidden content
pl: Obsługa podpowiedzi dotyczących ukrytych treści

en: Has alerts
pl: Zawiera alerty

en: Has dev alerts
pl: Zawiera alerty deweloperskie

en: Has this document been tagged for screen readers?
pl: Czy dokument jest prawidłowo otagowany dla czytników ekranu?

en: Heading outline position of editable content
pl: Pozycja struktury nagłówków edytowalnej treści

en: Headings
pl: Nagłówki

en: Heads up: "Default for all sites" and "Override for all sites" overwrite a site's current value whenever that value is still an Editoria11y default or a previous network default — including a per-site value that happens to match a default. Sites where an admin has chosen a different value are left untouched. "Default for new sites" only affects sites created from now on.
pl: Uwaga: opcje „Domyślne dla wszystkich witryn” i „Nadpisz dla wszystkich witryn” nadpisują bieżącą wartość witryny, jeśli ta wartość wciąż odpowiada wartości domyślnej Editoria11y lub poprzedniej wartości domyślnej sieci — w tym wartość witryny, która akurat zgadza się z wartością domyślną. Witryny, w których administrator wybrał inną wartość, pozostają nietknięte. Opcja „Domyślne dla nowych witryn” wpływa tylko na witryny utworzone od teraz.

en: Hide reports shortcut on toggle
pl: Ukryj skrót do raportów na przełączniku

en: How dismissals are tracked. 'Text content' uses the text inside the element, 'Attributes on tag' uses its attributes (href, id, class, src).
pl: Jak śledzone są odrzucenia. „Treść tekstowa” używa tekstu znajdującego się wewnątrz elementu, „Atrybuty tagu” używa jego atrybutów (href, id, class, src).

en: If Editoria11y is flagging things editors cannot fix, e.g., theme-generated "read more" links or social media widgets,
    				provide CSS selectors for elements you would like it to ignore. Be specific, e.g. <code>.read-more a, .wp-block-post-excerpt__more-link, #comments h3</code>
pl: Jeśli Editoria11y oznacza elementy, których redaktorzy nie mogą naprawić, np. generowane przez motyw linki „read more” lub widżety mediów społecznościowych,
    				podaj selektory CSS elementów, które ma ignorować. Bądź precyzyjny, np. <code>.read-more a, .wp-block-post-excerpt__more-link, #comments h3</code>

en: If you are new at this, start by opening your browser's developer tools, inspecting the element you do not want flagged, and looking for unique-looking CSS selectors.
pl: Jeśli dopiero zaczynasz, otwórz narzędzia deweloperskie przeglądarki, sprawdź element, którego nie chcesz oznaczać, i poszukaj unikalnych selektorów CSS.

en: If you need help:
pl: Jeśli potrzebujesz pomocy:

en: Image in a carousel or gallery marked as decorative
pl: Obraz w karuzeli/galerii oznaczony jako dekoracyjny

en: Images
pl: Obrazy

en: Include all parts of the page that contain your theme and content.
pl: Uwzględnij wszystkie części strony zawierające motyw i treść.

en: Input does not provide enough contrast to be easily legible
pl: Pole wprowadzania ma zbyt niski kontrast, aby było czytelne

en: Install record not created after API call.
pl: Rekord instalacji nie został utworzony po wywołaniu API.

en: Insufficient permissions.
pl: Niewystarczające uprawnienia.

en: Insufficient privileges.
pl: Niewystarczające uprawnienia.

en: Invalid HTML list
pl: Nieprawidłowa lista HTML

en: Invalid HTML: image has no alt attribute
pl: Nieprawidłowy HTML: obraz bez atrybutu alt

en: Invalid HTML: image in link missing alt attribute
pl: Nieprawidłowy HTML: obraz w linku bez atrybutu alt

en: Invalid HTML: linked image missing alt attribute
pl: Nieprawidłowy HTML: obraz-link bez atrybutu alt

en: Invalid language code
pl: Nieprawidłowy kod języka

en: Is there a visible label for this field?
pl: Czy to pole ma widoczną etykietę?

en: Is there an alternative for this PDF?
pl: Czy jest alternatywa dla tego pliku PDF?

en: Is this a clear and concise description of the image?
pl: Czy to jest jasny i zwięzły opis obrazu?

en: Is this image actually meaningless?
pl: Czy ta grafika rzeczywiście jest tylko dekoracyjna?

en: Is this link actually a button?
pl: Czy ten link w rzeczywistości jest przyciskiem?

en: Is this reset button needed?
pl: Czy ten przycisk „Resetuj” jest potrzebny?

en: Is this uppercase text needed?
pl: Czy WIELKIE LITERY są tu konieczne?

en: Is this video accurately captioned?
pl: Czy ten film ma poprawne napisy?

en: Is this visualization accessible?
pl: Czy ta wizualizacja jest dostępna?

en: Issue
pl: Problem

en: Issue Queue
pl: Kolejka zgłoszeń

en: JS injected custom rules
pl: Reguły niestandardowe wstrzykiwane przez JS

en: JavaScript is required to use this page.
pl: Do korzystania z tej strony wymagany jest JavaScript.

en: Language tag does not match the content
pl: Znacznik języka nie pasuje do treści

en: Large blocks of emphasized text are harder to read
pl: Duże bloki wyróżnień (pogrubienie/kursywa) pogarszają czytelność

en: Lead maintainer %1$s can usually be found on Slack for informal support, configuration tips and debugging any time the sun is up in the western hemisphere in %2$s, %3$s, %4$s and %5$s.
pl: Główny opiekun projektu %1$s jest zwykle dostępny na Slacku, gdzie nieformalnie pomaga, dzieli się wskazówkami konfiguracyjnymi i debuguje, kiedy tylko słońce świeci na zachodniej półkuli — w %2$s, %3$s, %4$s i %5$s.

en: Left
pl: Lewo

en: Letters, numbers and underscores only.<br>Rules that share an ID will be grouped on dashboard reports.
pl: Tylko litery, cyfry i podkreślenia.<br>Reguły z tym samym ID będą grupowane w raportach panelu.

en: License & Account
pl: Licencja i konto

en: License activated on every site in the network.
pl: Licencja aktywowana we wszystkich witrynach sieci.

en: License deactivated on every site in the network.
pl: Licencja dezaktywowana we wszystkich witrynach sieci.

en: License key
pl: Klucz licencji

en: License key is no longer stored. Start a new activation.
pl: Klucz licencji nie jest już przechowywany. Rozpocznij nową aktywację.

en: License key is required.
pl: Klucz licencji jest wymagany.

en: Link article titles, not DOI numbers
pl: Linkuj tytuły artykułów, nie numery DOI

en: Link points to a file without warning
pl: Link prowadzi do pliku bez ostrzeżenia

en: Link text should not be a URL
pl: Tekst linku nie powinien być adresem URL

en: Link with invalid "aria-labelledby" attribute
pl: Link ma nieprawidłowy atrybut aria-labelledby

en: Linked images
pl: Obrazy w linkach

en: Linked images need pronounceable alt text
pl: Obrazy-linki muszą mieć wymawialny tekst alternatywny

en: Links
pl: Linki

en: Links with the same text link to different pages
pl: Linki o tym samym tekście prowadzą do różnych stron

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Lock this rule across the network
pl: Zablokuj tę regułę w całej sieci

en: Locked
pl: Zablokowane

en: Locked by network admin
pl: Zablokowana przez administratora sieci

en: Locked rules are enforced on every site: per-site admins cannot disable them, and a per-site rule sharing this ID is suppressed in favor of this one. Unlocked rules can be disabled per-site.
pl: Zablokowane reguły są wymuszane we wszystkich witrynach: administratorzy poszczególnych witryn nie mogą ich wyłączać, a reguła witryny z tym samym ID jest pomijana na rzecz tej reguły. Niezablokowane reguły można wyłączyć dla poszczególnych witryn.

en: Lowercase letters, digits, and underscores only. Cannot be changed after creation.
pl: Tylko małe litery, cyfry i podkreślenia. Nie można jej zmienić po utworzeniu.

en: Machine name
pl: Nazwa maszynowa

en: Machine name is required.
pl: Nazwa maszynowa jest wymagana.

en: Machine name must be lowercase letters, digits, and underscores, starting with a letter.
pl: Nazwa maszynowa musi zawierać wyłącznie małe litery, cyfry i podkreślenia oraz zaczynać się od litery.

en: Manage custom rules (%d active) | Manage custom rules (%d active)
pl[0]: Zarządzaj regułami niestandardowymi (%d aktywna)
pl[1]: Zarządzaj regułami niestandardowymi (%d aktywne)
pl[2]: Zarządzaj regułami niestandardowymi (%d aktywnych)

en: Manage network custom rules (%d defined) | Manage network custom rules (%d defined)
pl[0]: Zarządzaj regułami niestandardowymi sieci (zdefiniowano: %d)
pl[1]: Zarządzaj regułami niestandardowymi sieci (zdefiniowano: %d)
pl[2]: Zarządzaj regułami niestandardowymi sieci (zdefiniowano: %d)

en: Managed at the network level
pl: Zarządzane na poziomie sieci

en: Managed at the network level.
pl: Zarządzane na poziomie sieci.

en: Manual check
pl: Sprawdzenie ręczne

en: Manual check: link contains "click here"
pl: Ten link zawiera „kliknij tutaj”

en: Manual crawl
pl: Skanowanie ręczne

en: Marked
pl: Oznaczono

en: Match using CSS selectors.<br>Use :not() to skip elements, e.g. <code>:is(.check1, .check2):not(.ignore, .ignore *)</code>.<br>Use attribute selectors for URLs, e.g. <code>[href*=".dev/"]</code>.
pl: Dopasowanie przy użyciu selektorów CSS.<br>Użyj :not(), aby pominąć elementy, np. <code>:is(.check1, .check2):not(.ignore, .ignore *)</code>.<br>Użyj selektorów atrybutów dla adresów URL, np. <code>[href*=".dev/"]</code>.

en: Meta tag automatically refreshes page
pl: Meta-tag automatycznie odświeża stronę

en: Meta tag for page language missing
pl: Brakuje meta-tagu określającego język strony

en: Meta tag for page title missing
pl: Brakuje meta-tagu tytułu strony

en: Meta tag limits how much users can enlarge text
pl: Meta-tag ogranicza powiększanie tekstu przez użytkownika

en: Meta tag prevents users from enlarging text
pl: Meta-tag uniemożliwia powiększanie

en: Migrating dismissals: %1$d of %2$d processed.
pl: Migracja odrzuceń: przetworzono %1$d z %2$d.

en: Modify content tests
pl: Modyfikuj testy treści

en: Modify network license
pl: Modyfikuj licencję sieciową

en: Modify template tests
pl: Modyfikuj testy szablonu

en: Nested interactive layout components
pl: Zagnieżdżone komponenty interaktywne

en: Network Super Admin
pl: Superadministrator sieci

en: Network custom rule deleted.
pl: Reguła niestandardowa sieci usunięta.

en: Network custom rule saved.
pl: Reguła niestandardowa sieci zapisana.

en: Network custom rules
pl: Reguły niestandardowe sieci

en: Network defaults propagated.
pl: Ustawienia domyślne sieci zostały propagowane.

en: Network defaults propagation failed.
pl: Propagowanie ustawień domyślnych sieci nie powiodło się.

en: Network defaults propagation idle.
pl: Propagowanie ustawień domyślnych sieci bezczynne.

en: Network defaults saved.
pl: Ustawienia domyślne sieci zapisane.

en: Network defaults were not saved.
pl: Ustawienia domyślne sieci nie zostały zapisane.

en: Network rule disabled on this site.
pl: Reguła sieciowa wyłączona w tej witrynie.

en: Network rule not found
pl: Nie znaleziono reguły sieciowej

en: Network rule re-enabled on this site.
pl: Reguła sieciowa ponownie włączona w tej witrynie.

en: Network-level custom rules apply to every site in the network.
pl: Reguły niestandardowe na poziomie sieci dotyczą wszystkich witryn w sieci.

en: Newest first
pl: Najnowsze najpierw

en: No
pl: Nie

en: No alerts
pl: Bez alertów

en: No custom rules defined yet.
pl: Nie zdefiniowano jeszcze żadnych reguł niestandardowych.

en: No dev alerts
pl: Bez alertów deweloperskich

en: No matching content. Adjust the filters and apply.
pl: Brak pasujących treści. Dostosuj filtry i zastosuj je ponownie.

en: No matching custom rule found to delete.
pl: Nie znaleziono pasującej reguły niestandardowej do usunięcia.

en: No matching network rule found to delete.
pl: Nie znaleziono pasującej reguły sieciowej do usunięcia.

en: No matching network rule found to toggle.
pl: Nie znaleziono pasującej reguły sieciowej do przełączenia.

en: No network rules defined yet.
pl: Nie zdefiniowano jeszcze żadnych reguł sieciowych.

en: No previous errors to retry.
pl: Brak poprzednich błędów do ponowienia.

en: No valid sites in batch.
pl: Brak prawidłowych witryn w partii.

en: None
pl: Brak

en: Note: combining Links with Paragraphs and other text containers can lead to duplicate alerts.
pl: Uwaga: łączenie Linków z Akapitami i innymi kontenerami tekstu może prowadzić do zduplikowanych alertów.

en: Off
pl: Wyłączone

en: Oldest first
pl: Najstarsze najpierw

en: On
pl: Data

en: Only admins can view reports
pl: Tylko administratorzy mogą wyświetlać raporty

en: Only links should be underlined
pl: Podkreślenie powinno oznaczać link — nie zwykły akcent

en: Only network administrators can manage the Editoria11y license.
pl: Licencją Editoria11y mogą zarządzać wyłącznie administratorzy sieci.

en: Only user-editable content
pl: Tylko treści edytowalne przez użytkownika

en: Only watch for changes to content containers present on load
pl: Monitoruj tylko zmiany w kontenerach treści obecnych przy wczytaniu strony

en: Open Editoria11y license page
pl: Otwórz stronę licencji Editoria11y

en: Open Editoria11y settings
pl: Otwórz ustawienia Editoria11y

en: Other
pl: Inne

en: Overridden by a site rule with the same ID
pl: Zastąpiona przez regułę witryny o tym samym ID

en: Override for all sites (delete custom values)
pl: Nadpisz dla wszystkich witryn (usuń wartości niestandardowe)

en: Page
pl: Strona

en: Page %d
pl: Strona %d

en: Page Type
pl: Typ strony

en: Page language may not match the content
pl: Język strony może nie pasować do treści

en: Page metadata
pl: Metadane strony

en: Page regions with user-editable content
pl: Obszary strony z treściami edytowalnymi przez użytkownika

en: Pages
pl: Strony

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Parts of the page to test
pl: Części strony do przetestowania

en: Paste your <a>Editoria11y CSA license key</a> to begin.
pl: Wklej <a>klucz licencji Editoria11y CSA</a>, aby rozpocząć.

en: Path
pl: Ścieżka

en: Pause crawl
pl: Wstrzymaj skanowanie

en: Per-site license rows are not shown to keep this page responsive on large networks. The license you choose below applies to every site in the network. To activate or deactivate on individual sites, visit each site's per-site Settings → Editoria11y → License & Account.
pl: Wiersze licencji poszczególnych witryn nie są wyświetlane, aby zachować responsywność strony w dużych sieciach. Wybrana poniżej licencja dotyczy wszystkich witryn w sieci. Aby aktywować lub dezaktywować licencję dla poszczególnych witryn, przejdź do Ustawienia → Editoria11y → Licencja i konto dla każdej witryny.

en: Pin panel to
pl: Przypnij panel do

en: Placeholder text does not have enough contrast to be easily legible
pl: Tekst zastępczy ma zbyt niski kontrast

en: Prefer visible labels to placeholders
pl: Preferuj widoczne etykiety zamiast tekstu zastępczego

en: Preserve query parameters
pl: Zachowaj parametry zapytań

en: Propagating network defaults to existing sites…
pl: Propagowanie ustawień domyślnych sieci do istniejących witryn…

en: Propagation
pl: Propagacja

en: Provide CSS selectors. Content authors will only see the alerts within these parts of the page. Do not provide selectors that nest within each other, or the inner content will be checked twice.
pl: Podaj selektory CSS. Autorzy treści zobaczą alerty wyłącznie w obrębie tych części strony. Nie podawaj selektorów zagnieżdżonych, ponieważ wewnętrzna treść zostanie sprawdzona dwukrotnie.

en: Provide a CSS selector for elements your themes or plugins programmatically add to links (usually external or open-in-new-window markers), so they can be ignored when the link text is checked for the "link has no text" and "link text is not meaningful" tests.
pl: Podaj selektor CSS elementów, które motywy lub wtyczki dodają programowo do linków (zwykle oznaczeń linków zewnętrznych lub otwieranych w nowym oknie), aby zostały pominięte podczas testów „link nie ma tekstu” i „tekst linku jest nieznaczący”.

en: Provide a comma-separated list of page sections where edit links should not show. To hide the links everywhere, set this field to an asterisk (*).
pl: Podaj listę sekcji strony oddzielonych przecinkami, w których linki edycji nie powinny być wyświetlane. Aby ukryć linki wszędzie, ustaw to pole na gwiazdkę (*).

en: Provide a comma-separated list of selectors for elements to ignore for all users.
pl: Podaj listę selektorów oddzielonych przecinkami dla elementów ignorowanych dla wszystkich użytkowników.

en: Provide a comma-separated list of selectors you wish to flag for the editor, e.g.: .my-embedded-feed, #my-social-link-block.
pl: Podaj listę selektorów (oddzielonych przecinkami), które mają zostać oznaczone dla redaktora, np.: .my-embedded-feed, #my-social-link-block.

en: Provide a pipe-separated ("|") list of phrases your themes or plugins programmatically add to links to hint a purpose (external, mail, phone, open-in-new-window), so they can be ignored when the link text is checked for the "link has no text" and "link text is not meaningful" tests; e.g.: (link is external)|(link sends email).
pl: Podaj listę fraz rozdzielonych znakiem „|”, które motywy lub wtyczki dodają programowo do linków, aby wskazać ich przeznaczenie (zewnętrzny, e-mail, telefon, otwarcie w nowym oknie). Frazy zostaną pominięte podczas testów „link nie ma tekstu” i „tekst linku jest nieznaczący”. Np.: (link is external)|(link sends email).

en: Provide a pipe-separated list of phrases your site uses to warn users a link opens in a new tab; e.g.: new tab|new window|external.
pl: Podaj listę fraz (oddzielonych znakiem „|”), których Twoja witryna używa, aby ostrzegać, że link otworzy się w nowej karcie; np.: new tab|new window|external.

en: Provide base URL ("/mysite") if your site is installed in a subdirectory. Subdirectories tend to get duplicated (/mysite/mysite/mypage) and throw errors from the API.
pl: Podaj bazowy URL (np. „/mysite”), jeśli witryna jest zainstalowana w podkatalogu. Podkatalogi mogą się duplikować (/mysite/mysite/mypage) i powodować błędy API.

en: Provide selectors for elements with shadow DOM you want tested. E.g.: my-fancy-accordion-widget, my-magical-slideshow.
pl: Podaj selektory elementów korzystających z shadow DOM, które mają być sprawdzane. Np.: my-fancy-accordion-widget, my-magical-slideshow.

en: Recent alerts
pl: Najnowsze problemy

en: Recent dismissals
pl: Najnowsze odrzucenia

en: Remind editor that content in these embeds needs manual review
pl: Przypomnij edytorowi, że zawartość w tych osadzeniach wymaga ręcznej kontroli

en: Remind the editor that these linked documents need a manual check
pl: Przypomnij edytorowi, że te dokumenty podlinkowane wymagają ręcznej kontroli

en: Remove elements that match these selectors before testing link text
pl: Usuń elementy zgodne z tymi selektorami przed analizą tekstu linku

en: Remove redundant base url from URLs
pl: Usuń zbędną bazową część URL z adresów

en: Remove these strings before testing link text
pl: Usuń te frazy przed sprawdzaniem tekstu linku

en: Removes the Editoria11y CSA license from every site on the network. Each site's install record stays in place; only the license link is cleared.
pl: Usuwa licencję Editoria11y CSA ze wszystkich witryn w sieci. Rekord instalacji każdej witryny pozostaje nienaruszony; usuwane jest tylko powiązanie z licencją.

en: Reports will still be available on the WordPress admin dashboard.
pl: Raporty pozostaną dostępne w panelu administracyjnym WordPressa.

en: Resetting…
pl: Resetowanie…

en: Results not recorded
pl: Wyniki nie zostały zapisane

en: Resume crawl
pl: Wznów skanowanie

en: Retry
pl: Spróbuj ponownie

en: Retry failed sites
pl: Ponów próbę dla witryn z błędami

en: Return to the network rules list
pl: Powrót do listy reguł sieciowych

en: Return to the rules list
pl: Powrót do listy reguł

en: Right
pl: Prawo

en: Roles that will see developer alerts
pl: Role, które będą widzieć alerty deweloperskie

en: Rule
pl: Reguła

en: Rules defined here apply to every site on the network. Locked rules cannot be disabled per-site.
pl: Reguły zdefiniowane tutaj dotyczą wszystkich witryn w sieci. Zablokowanych reguł nie można wyłączyć dla poszczególnych witryn.

en: Run update now
pl: Uruchom aktualizację teraz

en: SDK _deactivate_license() method unavailable.
pl: Metoda SDK _deactivate_license() jest niedostępna.

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Save network defaults
pl: Zapisz ustawienia domyślne sieci

en: Save rule
pl: Zapisz regułę

en: Saving the form now will restart propagation with the new settings.
pl: Zapisanie formularza spowoduje ponowne uruchomienie propagacji z nowymi ustawieniami.

en: Select by attributes
pl: Wybierz według atrybutów

en: Select by text
pl: Wybierz według tekstu

en: Selectors you add are appended to the built-in list, which is always ignored: %s
pl: Dodawane selektory są dołączane do wbudowanej listy, która jest zawsze ignorowana: %s

en: Set to "anywhere" if changes are being missed; set to "do not watch" if you notice performance issues.
pl: Ustaw „anywhere”, jeśli zmiany są pomijane; ustaw „do not watch”, jeśli występują problemy z wydajnością.

en: Set to the number of other themes or plugins that will be injecting custom result JS events. Editoria11y will wait until it receives this number of <code>ed11yResume</code> notifications before showing results.
pl: Ustaw liczbę innych motywów lub wtyczek, które będą emitować niestandardowe zdarzenia JS dotyczące wyników. Editoria11y zaczeka, aż otrzyma tę liczbę powiadomień <code>ed11yResume</code>, zanim wyświetli wyniki.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Shift panel position if it overlaps these elements
pl: Przesuń pozycję panelu, jeśli nakłada się na te elementy

en: Should this bold text be a heading?
pl: Czy ten pogrubiony tekst to w istocie nagłówek?

en: Should this have list formatting?
pl: Czy to powinno być sformatowane jako lista?

en: Should this quote be a heading?
pl: Czy ten cytat powinien być nagłówkiem?

en: Show to
pl: Pokaż dla

en: Showing %1$d of %2$d matching page.
pl: Wyświetlono %1$d z %2$d pasującej strony.

en: Showing %1$d of %2$d matching pages.
pl: Wyświetlono %1$d z %2$d pasujących stron.

en: Sometimes buttons get drawn and visually truncated outside the bounds of a positioned element. Provide a selector list.
pl: Czasem przyciski są renderowane częściowo poza granicami elementu i obcinane. Podaj listę selektorów takich elementów.

en: Sort by
pl: Sortuj według

en: Source
pl: Źródło

en: Specific elements and combinations
pl: Konkretne elementy i kombinacje

en: Specify regions to check
pl: Określ obszary do sprawdzenia

en: Start crawling
pl: Rozpocznij skanowanie

en: Start minimized
pl: Uruchom w trybie zminimalizowanym

en: Start open if there are any alerts
pl: Otwórz automatycznie, jeśli występują alerty

en: Start open if there are new alerts
pl: Otwórz automatycznie, jeśli pojawiły się nowe alerty

en: Starting…
pl: Uruchamianie…

en: Strings in links that indicate new tabs
pl: Frazy w linkach wskazujące otwarcie w nowej karcie

en: Submit a support request
pl: Złóż zgłoszenie do wsparcia

en: Support contacts
pl: Kontakt do wsparcia

en: Support the project
pl: Wsparcie projektu

en: Syncing results to reports
pl: Synchronizacja wyników z raportami

en: Syncing test results is required for the issue dashboard, dismissal dashboard, and "mark OK" buttons.
pl: Synchronizacja wyników testów jest wymagana dla panelu problemów, panelu odrzuceń oraz przycisków „mark OK”.

en: Tabindex overrides interrupt the focus order
pl: Nadpisania tabindex zakłócają kolejność fokusu

en: Tables
pl: Tabele

en: Test grouping ID
pl: ID grupy testowej

en: Test grouping ID "%s" is reserved by the v3 migration drop list and cannot be used.
pl: ID grupy testowej „%s” jest zarezerwowane przez listę usuniętych testów migracji v3 i nie może zostać użyte.

en: Test grouping ID is required.
pl: ID grupy testowej jest wymagane.

en: Test grouping ID may only contain letters, digits, and underscores.
pl: ID grupy testowej może zawierać tylko litery, cyfry i podkreślenia.

en: Tests + roles assignment
pl: Przypisanie testów i ról

en: Tests by group
pl: Testy według grup

en: Text content
pl: Treść tekstowa

en: Text does not have enough contrast to be easily legible
pl: Tekst ma zbyt niski kontrast, aby był czytelny

en: Text formatting
pl: Formatowanie tekstu

en: Text is too small
pl: Tekst jest zbyt mały

en: The "tests + roles assignment" propagation setting under "Modify content tests" above also governs the template-test selection — both are stored together.
pl: Ustawienie propagacji „przypisanie testów i ról” w sekcji „Modyfikuj testy treści” powyżej obejmuje także wybór testów szablonów — oba są przechowywane łącznie.

en: The Community Supported Add-ons (CSA) project fills the gap: project members support the development of the Editoria11y library, its CMS plugins, and the CSA suite: a rapidly growing set of quality assurance tools that provide similar functionality to commercial products, open-source and on-prem. In return, they get access to premium features and support.
pl: Projekt Community Supported Add-ons (CSA) wypełnia tę lukę: jego uczestnicy wspierają rozwój biblioteki Editoria11y, jej wtyczek CMS oraz pakietu CSA — szybko rozwijającego się zestawu narzędzi do zapewniania jakości, oferujących funkcjonalność podobną do produktów komercyjnych, open source i on-premise. W zamian zyskują dostęp do funkcji premium oraz wsparcia.

en: The button style link is missing its URL.
pl: Link w stylu przycisku nie ma adresu URL.

en: The crawler is a CSA feature. Activate CSA to schedule sitewide accessibility scans across posts, pages, and custom post types.
pl: Crawler jest funkcją CSA. Aktywuj CSA, aby zaplanować skanowanie dostępności w całej witrynie obejmujące wpisy, strony i niestandardowe typy treści.

en: The crawler is a premium feature.
pl: Crawler jest funkcją premium.

en: The dashboard ignores most parameters: results for both /news?f=1 and /news?f=2 will show up as just /news. Provide a comma-separated list of parameters that are meaningful and should appear as separate pages in results.
pl: Panel ignoruje większość parametrów: wyniki dla /news?f=1 i /news?f=2 będą widoczne jako /news. Podaj listę istotnych parametrów (oddzielonych przecinkami), które powinny być traktowane w wynikach jako oddzielne strony.

en: The default is <code>main</code> or <code>body</code>, depending on theme.
pl: Wartością domyślną jest <code>main</code> lub <code>body</code>, w zależności od motywu.

en: The first heading on this page is a subheading
pl: Pierwszy nagłówek na stronie jest nagłówkiem niższego poziomu

en: The highest heading level should be H3.
pl: Najwyższym poziomem nagłówka powinien być H3.

en: The highest heading level should be H4.
pl: Najwyższym poziomem nagłówka powinien być H4.

en: The purpose of this link is visually hidden
pl: Cel tego linku jest wizualnie ukryty

en: Theme JS will handle revealing hidden tooltips inside these containers
pl: JavaScript motywu ujawni ukryte podpowiedzi w tych kontenerach

en: Theme and plugin compatibility
pl: Kompatybilność z motywem i wtyczkami

en: These parts of the page will be ignored entirely.
pl: Te części strony zostaną całkowicie zignorowane.

en: These sets contain elements that match your check area and skip over configuration.
pl: Te zestawy zawierają elementy pasujące do obszaru kontroli i pomijają konfigurację.

en: These tests detect issues content editors can fix. Checks can be individually turned off; sites with CSA licenses can split tests between roles.
pl: Te testy wykrywają problemy, które mogą naprawić redaktorzy treści. Poszczególne testy można wyłączać indywidualnie; witryny z licencjami CSA mogą przydzielać testy do różnych ról.

en: These tests detect issues that usually need theme or plugin changes to fix, and are part of the CSA license for site administrators and developers.
pl: Te testy wykrywają problemy, które zwykle wymagają zmian w motywie lub wtyczce, i są częścią licencji CSA dla administratorów witryny i deweloperów.

en: This alt text appears to be in a different language
pl: Ten tekst alternatywny wydaje się być w innym języku

en: This alt text is a filename, not a description
pl: Ten tekst alternatywny jest nazwą pliku, a nie opisem

en: This alt text is unpronounceable
pl: Ten tekst alternatywny jest niewymawialny

en: This alt text may be a placeholder
pl: Ten tekst alternatywny może być tekstem zastępczym

en: This button is unpronounceable
pl: Ten przycisk jest niewymawialny

en: This captioned image has no alt text
pl: Ten obraz z podpisem nie ma tekstu alternatywnego

en: This content appears to be in a different language
pl: Ta treść wydaje się być w innym języku

en: This custom input field is missing a label
pl: To niestandardowe pole wejściowe nie ma etykiety

en: This element cannot be described by screen readers
pl: Tego elementu nie można właściwie opisać w czytniku ekranu

en: This header cell needs text
pl: Komórka nagłówka tabeli wymaga tekstu

en: This heading has no text
pl: Nagłówek nie zawiera tekstu

en: This heading is tagged at the wrong level
pl: Ten nagłówek ma nieprawidłowy poziom

en: This heading is unpronounceable
pl: Ten nagłówek jest niewymawialny

en: This image input is missing alt text
pl: Temu przyciskowi obrazkowi brakuje tekstu alternatywnego

en: This image is used as a heading, so it needs alt text
pl: Ten obraz jest użyty jako nagłówek, więc wymaga tekstu alternatywnego

en: This input has an empty label
pl: To pole ma pustą etykietę

en: This input is not connected to a label
pl: To pole wejściowe nie jest połączone z etykietą

en: This is a <strong>contribute what you can</strong> "farmshare" model. The Editoria11y LLC site has options for %s, options to contribute as a coder or tester instead, and options for cross-platform and unlimited-site licenses.
pl: To jest model <strong>dawaj, ile możesz</strong>. Witryna Editoria11y LLC oferuje opcje dla %s, opcje wsparcia w roli programisty lub testera, a także opcje licencji wieloplatformowych oraz licencji bez limitu liczby witryn.

en: This is easier to configure than specifying components, but may slow test runs on very complicated pages.
pl: To łatwiejsze niż określanie komponentów, ale może spowolnić testy na bardzo złożonych stronach.

en: This link contains no words
pl: Ten link nie zawiera żadnych słów.

en: This link has a tooltip with the same text as the link
pl: Ten link ma podpowiedź (tooltip) z taką samą treścią jak link

en: This link is unpronounceable
pl: Ten link jest niewymawialny

en: This link needs a label
pl: Ten link wymaga etykiety

en: This link only contains generic words
pl: Ten link zawiera tylko ogólne, mało znaczące słowa

en: This link target may be invalid
pl: Cel tego linku może być nieprawidłowy

en: This linked alt might not be clear and concise
pl: Ten alt w linku może nie być jasny i zwięzły

en: This linked alt text may be a placeholder
pl: Obraz-link wymaga znaczącego tekstu alternatywnego

en: This linked image needs alt text
pl: Obraz użyty jako link wymaga alt-tekstu

en: This page is missing a Heading 1
pl: Na tej stronie brakuje nagłówka poziomu 1

en: This rule is locked by the network admin and cannot be disabled per-site.
pl: Ta reguła jest zablokowana przez administratora sieci i nie można jej wyłączyć dla poszczególnych witryn.

en: This site
pl: Ta witryna

en: This site has the community-supported "CSA" version of Editoria11y installed rather than the %s.
pl: W tej witrynie zainstalowana jest wspierana przez społeczność wersja „CSA” Editoria11y, a nie %s.

en: This site is running the free version of Editoria11y from WordPress.org. The community-supported (CSA) features are not active.
pl: Ta witryna korzysta z bezpłatnej wersji Editoria11y z WordPress.org. Funkcje wspierane przez społeczność (CSA) nie są aktywne.

en: This tab needs to remain open and in the foreground during the crawl.
pl: Podczas skanowania ta karta musi pozostać otwarta i na pierwszym planie.

en: This table has an invalid headers attribute
pl: Ta tabela ma nieprawidłowy atrybut headers

en: This table needs a header row and/or column
pl: W tabeli brakuje wiersza nagłówków i/lub nagłówków kolumn

en: This test builder allows for simple text and attribute tests.
pl: Ten kreator testów umożliwia tworzenie prostych testów tekstu i atrybutów.

en: Tip details
pl: Szczegóły wskazówki

en: Tip details must contain some visible text.
pl: Szczegóły wskazówki muszą zawierać widoczny tekst.

en: Tip title
pl: Tytuł wskazówki

en: Tip title is required.
pl: Tytuł wskazówki jest wymagany.

en: Title
pl: Tytuł

en: To
pl: Do

en: To activate the community-supported features and continue receiving updates, either enter your existing license key or view options for %s.
pl: Aby aktywować funkcje wspierane przez społeczność i nadal otrzymywać aktualizacje, wprowadź istniejący klucz licencji lub wyświetl opcje dotyczące %s.

en: To check headings while editing, Editoria11y needs to know what the first heading level should be in each editable field. Body fields should generally be at the H2 level.
pl: Aby sprawdzać nagłówki podczas edycji, Editoria11y musi znać odpowiedni pierwszy poziom nagłówków w każdym edytowalnym polu. Pola treści głównej zazwyczaj powinny zaczynać się od poziomu H2.

en: Try deactivating and reactivating the plugin to reset config and recreate the tables, or %1$s with the information from the WordPress, Server and Database sections on your %2$s.
pl: Spróbuj wyłączyć i włączyć ponownie wtyczkę, aby zresetować konfigurację i odtworzyć tabele, albo %1$s z informacjami z sekcji WordPress, Serwer i Baza danych na Twojej %2$s.

en: Type
pl: Typ

en: Unchecked roles only see content checks.
pl: Niezaznaczone role widzą tylko testy treści.

en: Unlock the community-supported features and continued updates by %s.
pl: Odblokuj funkcje wspierane przez społeczność i stałe aktualizacje dzięki %s.

en: Unlocked
pl: Odblokowane

en: Update failed. Please retry.
pl: Aktualizacja nie powiodła się. Spróbuj ponownie.

en: Updated
pl: Zaktualizowano

en: Used to block checking on site sections or admin pages.
pl: Służy do blokowania sprawdzania w sekcjach witryny lub na stronach administracyjnych.

en: User friendly content quality assurance, plus the CSA developer suite: ~50 additional code and contrast tests, a custom test builder, role-based test configuration, and a site crawler.
pl: Przyjazne dla użytkownika zapewnianie jakości treści oraz pakiet deweloperski CSA: ok. 50 dodatkowych testów kodu i kontrastu, własny kreator testów, konfiguracja testów według ról i crawler witryny.

en: Video, audio, frames
pl: Wideo, audio, ramki

en: Videos flagged as needing a manual check for captions
pl: Filmy oznaczone jako wymagające ręcznego sprawdzenia napisów

en: View all issues
pl: Wyświetl wszystkie problemy

en: View issues on all pages
pl: Wyświetl problemy na wszystkich stronach

en: Visible label does not match invisible label
pl: Widoczna etykieta nie zgadza się z dostępną nazwą

en: Warn users if elements might not be visible when jumping to tips
pl: Ostrzegaj użytkowników, że elementy mogą nie być widoczne podczas przechodzenia do podpowiedzi

en: Watch for changes anywhere on the page
pl: Monitoruj zmiany w dowolnym miejscu strony

en: When tip should appear
pl: Kiedy wskazówka powinna się pojawiać

en: Working…
pl: Trwa praca…

en: Yes
pl: Tak

en: You changed the following settings, but their propagation dropdown is still set to "No network default" — your change would not reach any site. Set the dropdown to "Default for new sites", "Default for all sites", or "Override for all sites" — or revert the value — and save again.
pl: Zmodyfikowano poniższe ustawienia, jednak lista rozwijana propagacji jest nadal ustawiona na „Brak domyślnej sieci” — zmiana nie dotrze do żadnej witryny. Ustaw listę na „Domyślne dla nowych witryn”, „Domyślne dla wszystkich witryn” lub „Nadpisz dla wszystkich witryn” — albo przywróć poprzednią wartość — i zapisz ponownie.

en: You do not have permission to manage custom rules.
pl: Brak uprawnień do zarządzania regułami niestandardowymi.

en: You do not have permission to use the crawler.
pl: Brak uprawnień do korzystania z crawlera.

en: Your login session expired. Reload this page to continue.
pl: Twoja sesja logowania wygasła. Odśwież tę stronę, aby kontynuować.

en: ascending
pl: rosnąco

en: becoming a supporter
pl: roli wspierającego

en: descending
pl: malejąco

en: free version at WordPress.org
pl: wersja bezpłatna w WordPress.org

en: loading...
pl: wczytywanie…

en: lower (or higher!) support levels
pl: niższe (lub wyższe!) poziomy wsparcia

en: n/a
pl: nd.

en: post a bug report
pl: zgłoś błąd

en: site health page
pl: stronie kondycji witryny

en: unknown
pl: nieznany

en: — No network default —
pl: — Brak domyślnej sieci —
