editoria11y 3.0.0 - en to cs translation catalogue (578 entries)

en: "Autodetect" selects:<br><em><code>body &gt; *:not(#wpadminbar, script, style, .ed11y-element)</code></em>
cs: „Autodetekce“ vybírá:<br><em><code>body &gt; *:not(#wpadminbar, script, style, .ed11y-element)</code></em>

en: %1$s of %2$s sites visited (%3$s updated).
cs: Navštíveno %1$s z %2$s webů (%3$s aktualizováno).

en: %d minute
cs: %d minuta

en: %d minutes
cs: %d minut

en: %d result
cs: %d výsledek

en: %d results
cs: %d výsledků

en: %d second
cs: %d sekunda

en: %d seconds
cs: %d sekund

en: %s hour
cs: %s hodina

en: %s hours
cs: %s hodin

en: %s pages
cs: Stránky: %s

en: (Part of CSA suite)
cs: (Součást sady CSA)

en: (text match only)
cs: (pouze shoda textu)

en: ...other...
cs: …jiné…

en: A duplicate copy of Editoria11y Accessibility Checker (the free version) was deactivated here: Editoria11y CSA is already active and provides the same checks.
cs: Duplicitní kopie pluginu Editoria11y – kontrola přístupnosti (bezplatná verze) zde byla deaktivována: Editoria11y CSA je již aktivní a poskytuje stejné kontroly.

en: A previous update attempt did not finish.
cs: Předchozí pokus o aktualizaci nebyl dokončen.

en: A schema update is required.
cs: Je vyžadována aktualizace schématu.

en: API error.
cs: Chyba API.

en: ARIA and focus
cs: ARIA a fokus

en: Accessibility
cs: Přístupnost

en: Activate a license network-wide
cs: Aktivovat licenci v celé síti

en: Activate on every site in this network
cs: Aktivovat na každém webu v této síti

en: Activated %1$d of %2$d sites.
cs: Aktivováno %1$d z %2$d webů.

en: Activation API returned an unspecified error.
cs: Aktivační API vrátilo nespecifikovanou chybu.

en: Activation cancelled. Already-activated sites keep their license.
cs: Aktivace byla zrušena. Weby, které již byly aktivovány, si svou licenci zachovají.

en: Activation finished with %d sites in error. Review the list below and retry once the cause is fixed.
cs: Aktivace skončila s %d weby v chybovém stavu. Prohlédněte si níže uvedený seznam a po odstranění příčiny akci opakujte.

en: Activation in progress
cs: Probíhá aktivace

en: Active
cs: Aktivní

en: Active (enforced)
cs: Aktivní (vynuceno)

en: Add New
cs: Přidat nové

en: Add custom rule
cs: Přidat vlastní pravidlo

en: Add network custom rule
cs: Přidat vlastní pravidlo sítě

en: Add or remove filetypes. Set to "false" to disable the test altogether. Providing any value will override the default.
cs: Přidejte nebo odeberte typy souborů. Nastavte na „false“ pro úplné zakázání testu. Zadání jakékoli hodnoty přepíše výchozí nastavení.

en: Add your first rule
cs: Přidejte první pravidlo

en: Added to the built-in detection list (Looker/Data Studio, Tableau, Power BI, Qlik). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments. To stop flagging visualizations entirely, disable that test above.
cs: Přidáno k vestavěnému seznamu detekce (Looker/Data Studio, Tableau, Power BI, Qlik). Zadejte seznam domén nebo částí URL oddělených čárkami. Chcete-li zcela zastavit označování vizualizací, zakažte výše uvedený test.

en: Added to the built-in detection list (SoundCloud, Simplecast, Podbean, Buzzsprout, Spotify, Apple Podcasts and other major hosts). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments. To stop flagging audio entirely, disable that test above.
cs: Přidáno k vestavěnému seznamu detekce (SoundCloud, Simplecast, Podbean, Buzzsprout, Spotify, Apple Podcasts a další velké hostingy). Zadejte seznam domén nebo částí URL oddělených čárkami. Chcete-li zcela zastavit označování zvukových záznamů, zakažte výše uvedený test.

en: Added to the built-in detection list (YouTube, Vimeo, Panopto, Wistia, Dailymotion, Brightcove, Vidyard and generic video URLs). Provide a comma-separated list of domains or URL fragments, e.g. yuja.com. To stop flagging videos entirely, disable that test above.
cs: Přidáno k vestavěnému seznamu detekce (YouTube, Vimeo, Panopto, Wistia, Dailymotion, Brightcove, Vidyard a obecné URL adresy videí). Zadejte seznam domén nebo částí URL oddělených čárkami, např. yuja.com. Chcete-li zcela zastavit označování videí, zakažte výše uvedený test.

en: Admin label for the configuration page
cs: Administrátorský popisek pro stránku konfigurace

en: Admin label is required.
cs: Administrátorský popisek je povinný.

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Alert
cs: Upozornění

en: Alert content
cs: Obsah upozornění

en: Alert report: "%s"
cs: Zpráva upozornění: „%s“

en: Alert type
cs: Typ upozornění

en: Alert type must be Error or Manual check.
cs: Typ upozornění musí být Chyba nebo Ruční kontrola.

en: Alert types
cs: Typy upozornění

en: Alerts
cs: Upozornění

en: Alerts by page
cs: Upozornění podle stránky

en: Alerts dismissed by
cs: Upozornění zamítnutá uživatelem

en: Alerts dismissed by %s
cs: Upozornění zamítnutá uživatelem %s

en: Alerts in these regions will be shown to both developers and editors. One selector per line.
cs: Upozornění v těchto oblastech se zobrazí jak vývojářům, tak editorům. Jeden selektor na řádek.

en: Alerts on pages created by %s
cs: Upozornění na stránkách vytvořených uživatelem %s

en: Alerts on pages created by author
cs: Upozornění na stránkách vytvořených autorem

en: Alerts on pages of type "%s"
cs: Upozornění na stránkách typu „%s“

en: All custom rules
cs: Všechna vlastní pravidla

en: All elements
cs: Všechny prvky

en: All network rules
cs: Všechna síťová pravidla

en: All text elements: Headings, Paragraphs, Blockquotes and Lists
cs: Všechny textové prvky: Nadpisy, Odstavce, Blokové citace a Seznamy

en: Alt text should not be the same as caption text
cs: Alternativní text by neměl být stejný jako text popisku

en: Alt text used as a link should not be a URL
cs: Alternativní text použitý jako odkaz by neměl být URL

en: Always start open
cs: Vždy otevřít

en: An activation run is already in progress.
cs: Aktivace již probíhá.

en: An unknown error occurred.
cs: Došlo k neznámé chybě.

en: Any
cs: Libovolné

en: Apply all the tests and role assignments below to
cs: Použít všechna níže uvedená přiřazení testů a rolí na

en: Apply filters
cs: Použít filtry

en: Are the symbols or emoji in this link meaningful?
cs: Jsou symboly nebo emoji v tomto odkazu smysluplné?

en: Are there redundant words in this alt text?
cs: Obsahuje tento alternativní text nadbytečná slova?

en: Assertiveness
cs: Razantnost

en: At least one rule criterion is required: a filter selector OR one or more include-text strings.
cs: Je vyžadováno alespoň jedno kritérium pravidla: selektor filtru NEBO jeden či více řetězců pro shodu textu.

en: Attributes on tag (e.g. href and src)
cs: Atributy značky (např. href a src)

en: Audio flagged as needing a manual check for transcripts
cs: Zvukové nahrávky označené jako vyžadující ruční kontrolu přepisů

en: Author
cs: Autor

en: Auto-detect any Web components
cs: Automaticky detekovat webové komponenty

en: Autodetect
cs: Autodetekce

en: Back
cs: Zpět

en: Back to dashboard
cs: Zpět na přehled

en: Background data update is in progress. Click below to drive it to completion now.
cs: Na pozadí probíhá aktualizace dat. Kliknutím níže ji nyní dokončete.

en: Background licensing tasks run slowly via WP-Cron; leave this page open to run a batch every 15 seconds.
cs: Úlohy licencování na pozadí běží přes WP-Cron pomalu; ponechte tuto stránku otevřenou, aby se každých 15 sekund spustila jedna dávka.

en: Body fields are preceded by an H1 (the post or page title), so their highest heading level should be H2.
cs: Pole těla jsou uvozena nadpisem H1 (název příspěvku nebo stránky), takže jejich nejvyšší úroveň nadpisu by měla být H2.

en: Broken same-page link
cs: Nefunkční odkaz na stejné stránce

en: Browsers pause API operations in background tabs.
cs: Prohlížeče pozastavují operace API v záložkách na pozadí.

en: Button has an invalid ARIA label
cs: Tlačítko má neplatný ARIA popisek

en: Button is missing an accessible label
cs: Tlačítku chybí přístupný popisek

en: Button name repeats the word "button"
cs: Název tlačítka opakuje slovo „button“

en: By
cs: Od

en: By default both admins and editors can view reports.
cs: Výchozím nastavením je, že zprávy mohou zobrazovat správci i editoři.

en: Can this alt text be shorter?
cs: Může být tento alternativní text kratší?

en: Can this heading be shorter?
cs: Může být tento nadpis kratší?

en: Can this linked alt text be shorter?
cs: Může být tento alternativní text odkazu kratší?

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cancelled
cs: Zrušeno

en: Cancelling…
cs: Ruším…

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Check inside these specific Web components
cs: Kontrolovat uvnitř těchto konkrétních webových komponent

en: Check the %s for roadmap proposals and discussions.
cs: Návrhy plánu rozvoje a diskuse najdete na %s.

en: Checker mode for content roles
cs: Režim kontroly pro role obsahu

en: Checker mode for developer roles
cs: Režim kontroly pro role vývojářů

en: Checker mode inside editor
cs: Režim kontroly uvnitř editoru

en: Checking schema state…
cs: Kontrola stavu schématu…

en: Choose when the control panel should open and show inline tips. "Start open if there are any alerts" is recommended, as it helps tips get noticed over time.
cs: Zvolte, kdy se má ovládací panel otevírat a zobrazovat vložené tipy. Doporučuje se možnost „Otevřít při jakýchkoli upozorněních“, protože pomáhá, aby si uživatelé tipů postupně všimli.

en: Choose whether to show inline tips while editing post and page content. The checker always hides while editing templates and layouts.
cs: Zvolte, zda zobrazovat vložené tipy při úpravách obsahu příspěvků a stránek. Kontrola se při úpravách šablon a rozvržení vždy skrývá.

en: Comma-separated selectors for competing widgets, e.g. .interface-interface-skeleton__sidebar.
cs: Čárkami oddělené selektory pro konkurující widgety, např. .interface-interface-skeleton__sidebar.

en: Common choices
cs: Časté volby

en: Configuration Guide
cs: Průvodce konfigurací

en: Contact Editoria11y
cs: Kontaktujte Editoria11y

en: Content alerts
cs: Upozornění k obsahu

en: Content headings should not be used inside tables
cs: Nadpisy obsahu by se neměly používat uvnitř tabulek

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Could not load the page list. Reload this page to retry; if the problem persists, your login session may have expired.
cs: Nepodařilo se načíst seznam stránek. Obnovte tuto stránku a zkuste to znovu; pokud problém přetrvává, možná vypršelo vaše přihlášení.

en: Count
cs: Počet

en: Crawl delay
cs: Prodleva prohledávání

en: Crawl preview
cs: Náhled prohledávání

en: Crawler
cs: Prohledávač

en: Create rule
cs: Vytvořit pravidlo

en: Current
cs: Aktuální

en: Custom Rules
cs: Vlastní pravidla

en: Custom rule deleted.
cs: Vlastní pravidlo bylo smazáno.

en: Custom rule not found
cs: Vlastní pravidlo nebylo nalezeno

en: Custom rule saved.
cs: Vlastní pravidlo bylo uloženo.

en: Custom rules
cs: Vlastní pravidla

en: Custom rules (CSA)
cs: Vlastní pravidla (CSA)

en: Custom rules are a CSA feature. Activate CSA to add and edit rules; existing rules remain stored and become editable again on reactivation.
cs: Vlastní pravidla jsou funkce CSA. Aktivujte CSA, abyste mohli přidávat a upravovat pravidla; stávající pravidla zůstanou uložena a po opětovné aktivaci budou opět editovatelná.

en: Custom rules let CSA admins register additional accessibility tests with their own selectors, labels, and tip content. Activate CSA to manage them here.
cs: Vlastní pravidla umožňují správcům CSA registrovat další testy přístupnosti s vlastními selektory, popisky a obsahem tipů. Aktivujte CSA, abyste je zde mohli spravovat.

en: DISABLE_WP_CRON is enabled on this site. The activation worker depends on WP-Cron firing — make sure your system cron is hitting wp-cron.php, or activation will not progress.
cs: Na tomto webu je povolena konstanta DISABLE_WP_CRON. Aktivační proces závisí na spouštění WP-Cron – ověřte, že váš systémový cron volá wp-cron.php, jinak aktivace nepostoupí.

en: Database update complete.
cs: Aktualizace databáze byla dokončena.

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Date modified
cs: Datum úpravy

en: Deactivate license network-wide
cs: Deaktivovat licenci v celé síti

en: Deactivate licenses network-wide
cs: Deaktivovat licence v celé síti

en: Deactivate the Editoria11y CSA license on every site in this network? Each site's license slot will be returned to your Freemius account.
cs: Deaktivovat licenci Editoria11y CSA na každém webu v této síti? Licenční slot každého webu bude vrácen na váš účet Freemius.

en: Deactivated %1$d of %2$d sites.
cs: Deaktivováno %1$d z %2$d webů.

en: Deactivation API call did not clear the install license.
cs: Volání API pro deaktivaci nevymazalo licenci instalace.

en: Deactivation cancelled. Already-deactivated sites stay deactivated.
cs: Deaktivace byla zrušena. Weby, které již byly deaktivovány, zůstávají deaktivovány.

en: Deactivation finished with %d sites in error. Review the list below and retry once the cause is fixed.
cs: Deaktivace skončila s %d weby v chybovém stavu. Prohlédněte si níže uvedený seznam a po odstranění příčiny akci opakujte.

en: Deactivation in progress
cs: Probíhá deaktivace

en: Default for all sites (skip custom values)
cs: Výchozí pro všechny weby (přeskočit vlastní hodnoty)

en: Default for new sites
cs: Výchozí pro nové weby

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Define the parts of each page Editoria11y checks. Activating CSA unlocks an additional "developer area" superset that runs more checks and routes alerts to the roles you choose.
cs: Definujte části každé stránky, které Editoria11y kontroluje. Aktivací CSA se odemkne doplňková nadmnožina „vývojářské oblasti“, která provádí více kontrol a směruje upozornění na vámi zvolené role.

en: Define your own accessibility tests. Each rule pairs a CSS selector with a tip shown to users; rules ship over the cached static config alongside the built-in test catalog.
cs: Definujte vlastní testy přístupnosti. Každé pravidlo páruje CSS selektor s tipem zobrazeným uživatelům; pravidla jsou doručována přes statickou konfiguraci spolu s vestavěným katalogem testů.

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete this custom rule?
cs: Smazat toto vlastní pravidlo?

en: Delete this network rule? Every site on the network will stop receiving it.
cs: Smazat toto síťové pravidlo? Každý web v síti přestane pravidlo dostávat.

en: Detected
cs: Zjištěno

en: Detected on
cs: Datum zjištění

en: Detecting dynamic and shadow content
cs: Detekce dynamického a shadow obsahu

en: Dev alerts
cs: Vývojářská upozornění

en: Developer alerts
cs: Vývojářská upozornění

en: Developer roles
cs: Role vývojářů

en: Developer scan area
cs: Oblast skenování pro vývojáře

en: Developers only
cs: Pouze vývojáři

en: Did you mean a different language code?
cs: Nemělo to být jiný kód jazyka?

en: Disable on this site
cs: Zakázat na tomto webu

en: Disable sync altogether
cs: Zcela zakázat synchronizaci

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Disabled in network defaults
cs: Zakázáno ve výchozích nastaveních sítě

en: Disabled on this site
cs: Zakázáno na tomto webu

en: Disabled rules stay in network storage but are not sent to any site.
cs: Zakázaná pravidla zůstávají uložena v síti, ale nejsou odesílána žádnému webu.

en: Disabled rules stay in storage but are not sent to the browser.
cs: Zakázaná pravidla zůstanou uložena, ale nejsou odesílána do prohlížeče.

en: Dismiss key
cs: Klíč zamítnutí

en: Dismiss key must be Text content or Attributes.
cs: Klíč zamítnutí musí být Textový obsah nebo Atributy.

en: Dismissals
cs: Zamítnutí

en: Dismissed alert
cs: Zamítnuté upozornění

en: Do not check contrast for these elements
cs: Nekontrolovat kontrast pro tyto prvky

en: Do not check for any errors inside these elements
cs: Nekontrolovat žádné chyby uvnitř těchto prvků

en: Do not check for content errors inside these elements
cs: Nekontrolovat chyby obsahu uvnitř těchto prvků

en: Do not check on pages with these elements
cs: Nekontrolovat na stránkách s těmito prvky

en: Do not justify text
cs: Nepoužívejte zarovnání do bloku

en: Do not use sub/superscript as visual formatting
cs: Nepoužívejte dolní a horní index jen pro vizuální formátování

en: Do not watch for changes
cs: Nesledovat změny

en: Does this alt text describe the link or the image?
cs: Popisuje tento alternativní text odkaz nebo obrázek?

en: Does this alt text make sense as part of this link?
cs: Dává tento alternativní text smysl jako součást tohoto odkazu?

en: Does this audio have a transcript?
cs: Má tento zvukový obsah přepis?

en: Does this graphic or icon have enough contrast?
cs: Má tato grafika nebo ikona dostatečný kontrast?

en: Does this image's alt describe the image or the link?
cs: Popisuje alternativní text tohoto obrázku obrázek, nebo odkaz?

en: Does this link open a new tab without warning?
cs: Otevírá tento odkaz novou záložku bez upozornění?

en: Does this linked image need a description?
cs: Potřebuje tento odkazovaný obrázek popis?

en: Does this placeholder text have enough contrast?
cs: Má tento zástupný text dostatečný kontrast?

en: Does this text have enough contrast?
cs: Má tento text dostatečný kontrast?

en: Don't flag elements if they contain any of these words or phrases. E.g., a link to a development server is ok if it contains "dev." One per line.
cs: Neoznačujte prvky, pokud obsahují některé z těchto slov nebo frází. Např. odkaz na vývojový server je v pořádku, pokud obsahuje „dev“. Jeden na řádek.

en: Don't show edit links on tips in these containers
cs: Nezobrazovat odkazy pro úpravy v tipech uvnitř těchto kontejnerů

en: Done
cs: Hotovo

en: Download results as CSV
cs: Stáhnout výsledky jako CSV

en: Duplicate ID attribute
cs: Duplicitní atribut ID

en: Dynamically refresh if new content appears
cs: Dynamicky obnovit při výskytu nového obsahu

en: Each rule pairs a CSS selector (and/or text-content match) with an alert shown to users. Rules ship over the cached static config alongside built-in tests.
cs: Každé pravidlo páruje CSS selektor (a/nebo shodu textového obsahu) s upozorněním zobrazeným uživatelům. Pravidla jsou doručována přes statickou konfiguraci spolu s vestavěnými testy.

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit Media
cs: Upravit médium

en: Edit custom rule
cs: Upravit vlastní pravidlo

en: Edit network custom rule
cs: Upravit vlastní pravidlo sítě

en: Editoria11y Accessibility Checker (CSA)
cs: Editoria11y – kontrola přístupnosti (CSA)

en: Editoria11y Accessibility Report
cs: Editoria11y – zpráva o přístupnosti

en: Editoria11y CSA license
cs: Editoria11y CSA – licence

en: Editoria11y CSA pricing
cs: Editoria11y CSA – ceník

en: Editoria11y CSA: the loaded Freemius SDK (version %1$s) is newer than the highest tested version (%2$s). Another Freemius-using plugin on this site has bundled a newer SDK build. The network license activation page may not behave as expected; review release notes or contact support if you hit issues.
cs: Editoria11y CSA: načtené Freemius SDK (verze %1$s) je novější než nejvýše testovaná verze (%2$s). Jiný plugin využívající Freemius na tomto webu obsahuje novější sestavení SDK. Stránka aktivace síťové licence nemusí fungovat podle očekávání; pokud narazíte na problémy, prostudujte poznámky k vydání nebo kontaktujte podporu.

en: Editoria11y Crawler
cs: Editoria11y – prohledávač

en: Editoria11y Custom Rules
cs: Editoria11y – vlastní pravidla

en: Editoria11y Drupal issue queue
cs: Fronta problémů Editoria11y pro Drupal

en: Editoria11y Library issue queue
cs: Fronta problémů knihovny Editoria11y

en: Editoria11y License & Account
cs: Editoria11y – licence a účet

en: Editoria11y Settings
cs: Nastavení Editoria11y

en: Editoria11y WordPress issue queue
cs: Fronta problémů Editoria11y pro WordPress

en: Editoria11y database tables are missing.
cs: Databázové tabulky Editoria11y chybí.

en: Editoria11y database update
cs: Editoria11y – aktualizace databáze

en: Editoria11y database update did not complete; the crawler is paused until an administrator retries the update.
cs: Aktualizace databáze Editoria11y nebyla dokončena; prohledávač je pozastaven, dokud správce aktualizaci nezopakuje.

en: Editoria11y database update did not complete; the dashboard is paused until an administrator retries the update.
cs: Aktualizace databáze Editoria11y nebyla dokončena; přehled je pozastaven, dokud správce aktualizaci nezopakuje.

en: Editoria11y database update did not complete; writes are paused until an administrator retries the update.
cs: Aktualizace databáze Editoria11y nebyla dokončena; zápisy jsou pozastaveny, dokud správce aktualizaci nezopakuje.

en: Editoria11y database update encountered an error during finalization.
cs: Aktualizace databáze Editoria11y narazila na chybu při finalizaci.

en: Editoria11y database update failed and writes are paused.
cs: Aktualizace databáze Editoria11y selhala a zápisy jsou pozastaveny.

en: Editoria11y default or locked network settings
cs: Editoria11y – výchozí nebo zamčená síťová nastavení

en: Editoria11y defaults
cs: Editoria11y – výchozí nastavení

en: Editoria11y detects hidden tooltips and warns the user when they try to jump to them from the panel. For elements on this list, Editoria11y will dispatch a JS event instead of a warning, so custom JS in your theme can first reveal the hidden tip (e.g., open an accordion or tab panel).
cs: Editoria11y detekuje skryté nástrojové tipy a varuje uživatele, když se z panelu pokusí na ně přejít. U prvků na tomto seznamu Editoria11y místo varování odešle JS událost, aby vlastní JS ve vašem motivu mohl nejprve odhalit skrytý tip (např. otevřít harmoniku nebo záložkový panel).

en: Editoria11y is missing its vendored dependencies. Run "composer install" inside the plugin directory or reinstall the plugin from a complete release archive.
cs: Editoria11y postrádá své závislosti dodávané s pluginem. Spusťte příkaz „composer install“ v adresáři pluginu nebo plugin přeinstalujte z úplného archivu vydání.

en: Editoria11y is not, however, free to develop or support.
cs: Vývoj a podpora Editoria11y však zdarma nejsou.

en: Editoria11y is updating existing dismissal records in the background.
cs: Editoria11y aktualizuje stávající záznamy zamítnutí na pozadí.

en: Editoria11y library forums
cs: Fóra knihovny Editoria11y

en: Editoria11y license
cs: Editoria11y – licence

en: Editoria11y needs to update its database tables.
cs: Editoria11y potřebuje aktualizovat databázové tabulky.

en: Editoria11y network custom rules
cs: Editoria11y – vlastní pravidla sítě

en: Editoria11y network licenses are activated from a dedicated page that walks every site in the network in cron-driven batches. This avoids the SDK's 1,000-site limit and keeps the page responsive on large multisites.
cs: Síťové licence Editoria11y se aktivují z vyhrazené stránky, která postupně zpracovává každý web v síti v dávkách řízených cronem. Díky tomu se obchází limit SDK pro 1 000 webů a stránka zůstává responzivní i na rozsáhlých multisites.

en: Editoria11y promotes accessibility in a unique way. Its tools are highly effective at helping non-technical authors prepare content that can be enjoyed equally by disabled Web users. We consider this a public good, so <strong>Editoria11y will always be free to use</strong>.
cs: Editoria11y prosazuje přístupnost jedinečným způsobem. Jeho nástroje jsou vysoce efektivní v tom, jak pomáhají netechnickým autorům připravovat obsah, který si mohou stejnou měrou užít i uživatelé webu se zdravotním postižením. Považujeme to za veřejně prospěšnou věc, a proto <strong>Editoria11y bude vždy zdarma k použití</strong>.

en: Editoria11y reports populate and update in real time as editors work, so a manual crawl is generally only helpful when first installing the plugin or after making major theme or configuration changes.
cs: Zprávy Editoria11y se vyplňují a aktualizují v reálném čase při práci editorů. Ruční prohledávání je proto obecně užitečné pouze při prvním instalování pluginu nebo po zásadních změnách motivu nebo konfigurace.

en: Editoria11y theme
cs: Motiv Editoria11y

en: Element set "%s" is not one of the recognized element categories.
cs: Sada prvků „%s“ není jednou z rozpoznaných kategorií prvků.

en: Elements
cs: Prvky

en: Elements to check
cs: Prvky ke kontrole

en: Elements with overflow hidden
cs: Prvky se skrytým přetečením

en: Embedded iframes need manual checks
cs: Vložené prvky iframe vyžadují ruční kontrolu

en: Embeds flagged as needing manual review
cs: Vložené objekty označené jako vyžadující ruční kontrolu

en: Empty button-style link
cs: Prázdný odkaz ve stylu tlačítka

en: Empty link
cs: Prázdný odkaz

en: Enable on this site
cs: Aktivovat na tomto webu

en: Error
cs: Chyba

en: Error:
cs: Chyba:

en: Errors
cs: Chyby

en: Errors in these elements should only be shown to developers
cs: Chyby v těchto prvcích by měly být zobrazovány pouze vývojářům

en: Errors: %s (most recent retained). Check server logs for details.
cs: Chyby: %s (zachovány nejnovější). Podrobnosti najdete v protokolech serveru.

en: Estimated %s remaining.
cs: Odhadovaný zbývající čas: %s.

en: Estimated time: %s
cs: Odhadovaný čas: %s

en: Every fifteen minutes (Editoria11y license watchdog)
cs: Každých patnáct minut (Editoria11y kontrola licence)

en: Every five minutes (Editoria11y rehash)
cs: Každých pět minut (Editoria11y přepočet)

en: Everyone
cs: Všichni

en: Exclude elements that match this text
cs: Vyloučit prvky, které odpovídají tomuto textu

en: Exclude elements that show unhelpful, repetitive, or inaccurate alerts.
cs: Vyloučte prvky, které zobrazují neužitečná, opakující se nebo nepřesná upozornění.

en: Filter by
cs: Filtrovat podle

en: Filter selector has an unclosed quote, bracket, or parenthesis. The browser would reject it and skip every custom rule on the page.
cs: Selektor filtru obsahuje neuzavřenou uvozovku, hranatou nebo kulatou závorku. Prohlížeč by ho odmítl a přeskočil všechna vlastní pravidla na stránce.

en: Filter selector looks like a CSS rule block, not a selector. Remove the curly braces.
cs: Selektor filtru vypadá jako blok CSS pravidel, nikoli selektor. Odstraňte složené závorky.

en: Filter which pages will be crawled
cs: Filtrovat stránky, které budou prohledávány

en: Flag elements containing any of these text strings. One per line.
cs: Označte prvky obsahující kterýkoli z těchto textových řetězců. Jeden na řádek.

en: Formal support:
cs: Formální podpora:

en: Forms
cs: Formuláře

en: Frame missing "title" attribute
cs: Rámci chybí atribut „title“

en: Frame with tabindex="-1" will not be keyboard accessible.
cs: Rámec s tabindex="-1" nebude dostupný pomocí klávesnice.

en: Freemius SDK wrapper unavailable.
cs: Wrapper Freemius SDK není dostupný.

en: From
cs: Od

en: From network
cs: Ze sítě

en: From network (locked)
cs: Ze sítě (zamčeno)

en: Getting started
cs: Začínáme

en: Graphic or icon does not have enough contrast
cs: Grafika nebo ikona nemá dostatečný kontrast

en: H2 level content (body content)
cs: Obsah úrovně H2 (obsah těla)

en: H3 level content (blocks or widgets with separate titles)
cs: Obsah úrovně H3 (bloky nebo widgety s vlastními nadpisy)

en: H4 level content (deeply nested blocks or widgets)
cs: Obsah úrovně H4 (hluboce vnořené bloky nebo widgety)

en: HTML displayed in the tooltip. The provided template is optional.<br>Allowed tags: %s.
cs: HTML zobrazené v nástrojovém tipu. Poskytnutá šablona je nepovinná.<br>Povolené značky: %s.

en: Handling tips on hidden content
cs: Zpracování tipů na skrytém obsahu

en: Has alerts
cs: Má upozornění

en: Has dev alerts
cs: Má vývojářská upozornění

en: Has this document been tagged for screen readers?
cs: Je tento dokument označen pro čtečky obrazovky?

en: Heading outline position of editable content
cs: Pozice osnovy nadpisů editovatelného obsahu

en: Headings
cs: Nadpisy

en: Heads up: "Default for all sites" and "Override for all sites" overwrite a site's current value whenever that value is still an Editoria11y default or a previous network default — including a per-site value that happens to match a default. Sites where an admin has chosen a different value are left untouched. "Default for new sites" only affects sites created from now on.
cs: Pozor: „Výchozí pro všechny weby“ a „Přepsat pro všechny weby“ přepíšou aktuální hodnotu webu vždy, když je tato hodnota stále výchozí hodnotou Editoria11y nebo předchozí výchozí hodnotou sítě – včetně hodnoty jednotlivého webu, která výchozí hodnotě jen náhodou odpovídá. Weby, na kterých správce zvolil jinou hodnotu, zůstanou nedotčeny. „Výchozí pro nové weby“ ovlivňuje pouze weby vytvořené od tohoto okamžiku.

en: Hide reports shortcut on toggle
cs: Skrýt zkratku ke zprávám na přepínači

en: How dismissals are tracked. 'Text content' uses the text inside the element, 'Attributes on tag' uses its attributes (href, id, class, src).
cs: Způsob sledování zamítnutí. „Textový obsah“ používá text uvnitř prvku, „Atributy značky“ používá atributy značky (href, id, class, src).

en: If Editoria11y is flagging things editors cannot fix, e.g., theme-generated "read more" links or social media widgets,
    				provide CSS selectors for elements you would like it to ignore. Be specific, e.g. <code>.read-more a, .wp-block-post-excerpt__more-link, #comments h3</code>
cs: Pokud Editoria11y označuje věci, které editoři nemohou opravit, např. tématem generované odkazy „číst dál“ nebo widgety sociálních sítí,
    				zadejte CSS selektory prvků, které má ignorovat. Buďte konkrétní, např. <code>.read-more a, .wp-block-post-excerpt__more-link, #comments h3</code>

en: If you are new at this, start by opening your browser's developer tools, inspecting the element you do not want flagged, and looking for unique-looking CSS selectors.
cs: Pokud s tím začínáte, otevřete vývojářské nástroje prohlížeče, prozkoumejte prvek, který nechcete označovat, a hledejte výrazně unikátní CSS selektory.

en: If you need help:
cs: Pokud potřebujete pomoc:

en: Image in a carousel or gallery marked as decorative
cs: Obrázek v karuselu nebo galerii je označen jako dekorativní

en: Images
cs: Obrázky

en: Include all parts of the page that contain your theme and content.
cs: Zahrněte všechny části stránky, které obsahují váš motiv a obsah.

en: Input does not provide enough contrast to be easily legible
cs: Vstupní pole nemá dostatečný kontrast pro snadné čtení

en: Install record not created after API call.
cs: Záznam instalace nebyl vytvořen po volání API.

en: Insufficient permissions.
cs: Nedostatečná oprávnění.

en: Insufficient privileges.
cs: Nedostatečná oprávnění.

en: Invalid HTML list
cs: Neplatný seznam HTML

en: Invalid HTML: image has no alt attribute
cs: Neplatné HTML: obrázku chybí atribut alt

en: Invalid HTML: image in link missing alt attribute
cs: Neplatné HTML: obrázku v odkazu chybí atribut alt

en: Invalid HTML: linked image missing alt attribute
cs: Neplatné HTML: odkazovanému obrázku chybí atribut alt

en: Invalid language code
cs: Neplatný kód jazyka

en: Is there a visible label for this field?
cs: Má toto pole viditelný popisek?

en: Is there an alternative for this PDF?
cs: Existuje alternativa k tomuto PDF?

en: Is this a clear and concise description of the image?
cs: Je toto jasný a stručný popis obrázku?

en: Is this image actually meaningless?
cs: Je tento obrázek skutečně bez významu?

en: Is this link actually a button?
cs: Je tento odkaz ve skutečnosti tlačítko?

en: Is this reset button needed?
cs: Je toto tlačítko pro reset nutné?

en: Is this uppercase text needed?
cs: Je tento text velkými písmeny nutný?

en: Is this video accurately captioned?
cs: Je toto video přesně titulkováno?

en: Is this visualization accessible?
cs: Je tato vizualizace přístupná?

en: Issue
cs: Upozornění

en: Issue Queue
cs: Fronta problémů

en: JS injected custom rules
cs: Vlastní pravidla vložená přes JS

en: JavaScript is required to use this page.
cs: Pro použití této stránky je vyžadován JavaScript.

en: Language tag does not match the content
cs: Jazykový atribut neodpovídá obsahu

en: Large blocks of emphasized text are harder to read
cs: Velké bloky zvýrazněného textu jsou hůře čitelné

en: Lead maintainer %1$s can usually be found on Slack for informal support, configuration tips and debugging any time the sun is up in the western hemisphere in %2$s, %3$s, %4$s and %5$s.
cs: Hlavní správce projektu %1$s je obvykle k zastižení na Slacku v kanálech %2$s, %3$s, %4$s a %5$s, a to kdykoli je na západní polokouli nad obzorem slunce – pro neformální podporu, konfigurační tipy a pomoc s laděním.

en: Left
cs: Vlevo

en: Letters, numbers and underscores only.<br>Rules that share an ID will be grouped on dashboard reports.
cs: Pouze písmena, číslice a podtržítka.<br>Pravidla se stejným ID budou seskupena ve zprávách přehledu.

en: License & Account
cs: Licence a účet

en: License activated on every site in the network.
cs: Licence byla aktivována na každém webu v síti.

en: License deactivated on every site in the network.
cs: Licence byla deaktivována na každém webu v síti.

en: License key
cs: Licenční klíč

en: License key is no longer stored. Start a new activation.
cs: Licenční klíč již není uložen. Zahajte novou aktivaci.

en: License key is required.
cs: Licenční klíč je povinný.

en: Link article titles, not DOI numbers
cs: Odkazujte na názvy článků, ne na čísla DOI

en: Link points to a file without warning
cs: Odkaz vede na soubor bez upozornění

en: Link text should not be a URL
cs: Text odkazu by neměl být URL

en: Link with invalid "aria-labelledby" attribute
cs: Odkaz s neplatným atributem „aria-labelledby“

en: Linked images
cs: Propojené obrázky

en: Linked images need pronounceable alt text
cs: Obrázky jako odkazy potřebují vyslovitelný alternativní text

en: Links
cs: Odkazy

en: Links with the same text link to different pages
cs: Odkazy se stejným textem vedou na různé stránky

en: Lock
cs: Zamknout

en: Lock this rule across the network
cs: Zamknout toto pravidlo v celé síti

en: Locked
cs: Zamčeno

en: Locked by network admin
cs: Zamčeno správcem sítě

en: Locked rules are enforced on every site: per-site admins cannot disable them, and a per-site rule sharing this ID is suppressed in favor of this one. Unlocked rules can be disabled per-site.
cs: Zamčená pravidla jsou vynucena na každém webu: správci jednotlivých webů je nemohou zakázat a pravidlo webu se stejným ID je potlačeno ve prospěch tohoto. Nezamčená pravidla lze na jednotlivých webech zakázat.

en: Lowercase letters, digits, and underscores only. Cannot be changed after creation.
cs: Pouze malá písmena, číslice a podtržítka. Po vytvoření nelze změnit.

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Machine name is required.
cs: Strojový název je povinný.

en: Machine name must be lowercase letters, digits, and underscores, starting with a letter.
cs: Strojový název musí obsahovat pouze malá písmena, číslice a podtržítka a musí začínat písmenem.

en: Manage custom rules (%d active) | Manage custom rules (%d active)
cs[0]: Spravovat vlastní pravidla (%d aktivní)
cs[1]: Spravovat vlastní pravidla (%d aktivní)
cs[2]: Spravovat vlastní pravidla (%d aktivních)

en: Manage network custom rules (%d defined) | Manage network custom rules (%d defined)
cs[0]: Spravovat vlastní pravidla sítě (%d definováno)
cs[1]: Spravovat vlastní pravidla sítě (%d definována)
cs[2]: Spravovat vlastní pravidla sítě (%d definováno)

en: Managed at the network level
cs: Spravováno na úrovni sítě

en: Managed at the network level.
cs: Spravováno na úrovni sítě.

en: Manual check
cs: Ruční kontrola

en: Manual check: link contains "click here"
cs: Tento odkaz obsahuje „klikněte zde“

en: Manual crawl
cs: Ruční prohledávání

en: Marked
cs: Označeno

en: Match using CSS selectors.<br>Use :not() to skip elements, e.g. <code>:is(.check1, .check2):not(.ignore, .ignore *)</code>.<br>Use attribute selectors for URLs, e.g. <code>[href*=".dev/"]</code>.
cs: Shoda pomocí CSS selektorů.<br>Pomocí :not() přeskočte prvky, např. <code>:is(.check1, .check2):not(.ignore, .ignore *)</code>.<br>Pro URL používejte selektory atributů, např. <code>[href*=".dev/"]</code>.

en: Meta tag automatically refreshes page
cs: Meta tag automaticky obnovuje stránku

en: Meta tag for page language missing
cs: Chybí meta tag jazyka stránky

en: Meta tag for page title missing
cs: Chybí meta tag názvu stránky

en: Meta tag limits how much users can enlarge text
cs: Meta tag omezuje možnost zvětšení textu

en: Meta tag prevents users from enlarging text
cs: Meta tag zabraňuje uživatelům zvětšit text

en: Migrating dismissals: %1$d of %2$d processed.
cs: Migrace zamítnutí: zpracováno %1$d z %2$d.

en: Modify content tests
cs: Upravit testy obsahu

en: Modify network license
cs: Upravit síťovou licenci

en: Modify template tests
cs: Upravit testy šablon

en: Nested interactive layout components
cs: Vnořené interaktivní komponenty rozvržení

en: Network Super Admin
cs: Super administrátor sítě

en: Network custom rule deleted.
cs: Vlastní pravidlo sítě bylo smazáno.

en: Network custom rule saved.
cs: Vlastní pravidlo sítě bylo uloženo.

en: Network custom rules
cs: Vlastní pravidla sítě

en: Network defaults propagated.
cs: Výchozí nastavení sítě byla rozšířena.

en: Network defaults propagation failed.
cs: Šíření výchozích nastavení sítě selhalo.

en: Network defaults propagation idle.
cs: Šíření výchozích nastavení sítě je nečinné.

en: Network defaults saved.
cs: Výchozí nastavení sítě byla uložena.

en: Network defaults were not saved.
cs: Výchozí nastavení sítě nebyla uložena.

en: Network rule disabled on this site.
cs: Síťové pravidlo bylo na tomto webu zakázáno.

en: Network rule not found
cs: Síťové pravidlo nebylo nalezeno

en: Network rule re-enabled on this site.
cs: Síťové pravidlo bylo na tomto webu znovu aktivováno.

en: Network-level custom rules apply to every site in the network.
cs: Vlastní pravidla na úrovni sítě platí pro každý web v síti.

en: Newest first
cs: Nejnovější jako první

en: No
cs: Ne

en: No alerts
cs: Žádná upozornění

en: No custom rules defined yet.
cs: Zatím nejsou definována žádná vlastní pravidla.

en: No dev alerts
cs: Žádná vývojářská upozornění

en: No matching content. Adjust the filters and apply.
cs: Žádný odpovídající obsah. Upravte filtry a použijte je.

en: No matching custom rule found to delete.
cs: Nebylo nalezeno žádné odpovídající vlastní pravidlo ke smazání.

en: No matching network rule found to delete.
cs: Nebylo nalezeno žádné odpovídající síťové pravidlo ke smazání.

en: No matching network rule found to toggle.
cs: Nebylo nalezeno žádné odpovídající síťové pravidlo k přepnutí.

en: No network rules defined yet.
cs: Zatím nejsou definována žádná síťová pravidla.

en: No previous errors to retry.
cs: Nejsou žádné předchozí chyby k opakování.

en: No valid sites in batch.
cs: V dávce nejsou žádné platné weby.

en: None
cs: Žádné

en: Note: combining Links with Paragraphs and other text containers can lead to duplicate alerts.
cs: Poznámka: kombinace Odkazů s Odstavci a dalšími textovými kontejnery může vést k duplicitním upozorněním.

en: Off
cs: Vypnuto

en: Oldest first
cs: Nejstarší jako první

en: On
cs: Zapnuto

en: Only admins can view reports
cs: Zprávy mohou zobrazovat pouze správci

en: Only links should be underlined
cs: Podtržené by měly být pouze odkazy

en: Only network administrators can manage the Editoria11y license.
cs: Licenci Editoria11y mohou spravovat pouze správci sítě.

en: Only user-editable content
cs: Pouze obsah editovatelný uživatelem

en: Only watch for changes to content containers present on load
cs: Sledovat pouze změny kontejnerů obsahu přítomných při načtení

en: Open Editoria11y license page
cs: Otevřít stránku licence Editoria11y

en: Open Editoria11y settings
cs: Otevřít nastavení Editoria11y

en: Other
cs: Jiné

en: Overridden by a site rule with the same ID
cs: Přepsáno pravidlem webu se stejným ID

en: Override for all sites (delete custom values)
cs: Přepsat pro všechny weby (odstranit vlastní hodnoty)

en: Page
cs: Stránka

en: Page %d
cs: Stránka %d

en: Page Type
cs: Typ stránky

en: Page language may not match the content
cs: Jazyk stránky nemusí odpovídat obsahu

en: Page metadata
cs: Metadata stránky

en: Page regions with user-editable content
cs: Oblasti stránky s uživatelsky editovatelným obsahem

en: Pages
cs: Stránky

en: Paragraphs
cs: Odstavce

en: Parts of the page to test
cs: Části stránky ke kontrole

en: Paste your <a>Editoria11y CSA license key</a> to begin.
cs: Vložte svůj <a>licenční klíč Editoria11y CSA</a> a začněte.

en: Path
cs: Cesta

en: Pause crawl
cs: Pozastavit prohledávání

en: Per-site license rows are not shown to keep this page responsive on large networks. The license you choose below applies to every site in the network. To activate or deactivate on individual sites, visit each site's per-site Settings → Editoria11y → License & Account.
cs: Řádky licencí pro jednotlivé weby se nezobrazují, aby tato stránka zůstala responzivní na velkých sítích. Licence, kterou zvolíte níže, platí pro každý web v síti. Chcete-li ji aktivovat nebo deaktivovat pro konkrétní weby, navštivte nastavení každého webu: Nastavení → Editoria11y → Licence a účet.

en: Pin panel to
cs: Ukotvit panel k

en: Placeholder text does not have enough contrast to be easily legible
cs: Zástupný text nemá dostatečný kontrast pro snadné čtení

en: Prefer visible labels to placeholders
cs: Preferujte viditelné popisky před zástupnými texty

en: Preserve query parameters
cs: Zachovat parametry dotazu

en: Propagating network defaults to existing sites…
cs: Šíření výchozích nastavení sítě do stávajících webů…

en: Propagation
cs: Šíření

en: Provide CSS selectors. Content authors will only see the alerts within these parts of the page. Do not provide selectors that nest within each other, or the inner content will be checked twice.
cs: Zadejte CSS selektory. Autoři obsahu uvidí upozornění pouze v těchto částech stránky. Nezadávejte selektory, které jsou do sebe vnořeny – jinak bude vnitřní obsah kontrolován dvakrát.

en: Provide a CSS selector for elements your themes or plugins programmatically add to links (usually external or open-in-new-window markers), so they can be ignored when the link text is checked for the "link has no text" and "link text is not meaningful" tests.
cs: Zadejte CSS selektor pro prvky, které vaše motivy nebo pluginy programově přidávají k odkazům (obvykle označení externích odkazů nebo odkazů otevírajících se v novém okně), aby mohly být ignorovány při kontrole textu odkazu v testech „odkaz nemá text“ a „text odkazu není smysluplný“.

en: Provide a comma-separated list of page sections where edit links should not show. To hide the links everywhere, set this field to an asterisk (*).
cs: Zadejte čárkami oddělený seznam sekcí stránky, kde se nemají zobrazovat odkazy pro úpravy. Chcete-li je skrýt všude, nastavte toto pole na hvězdičku (*).

en: Provide a comma-separated list of selectors for elements to ignore for all users.
cs: Zadejte čárkami oddělený seznam selektorů prvků, které mají být ignorovány pro všechny uživatele.

en: Provide a comma-separated list of selectors you wish to flag for the editor, e.g.: .my-embedded-feed, #my-social-link-block.
cs: Zadejte čárkami oddělený seznam selektorů, které chcete označit pro editora, např.: .my-embedded-feed, #my-social-link-block.

en: Provide a pipe-separated ("|") list of phrases your themes or plugins programmatically add to links to hint a purpose (external, mail, phone, open-in-new-window), so they can be ignored when the link text is checked for the "link has no text" and "link text is not meaningful" tests; e.g.: (link is external)|(link sends email).
cs: Zadejte seznam frází oddělených svislítkem („|“), které vaše motivy nebo pluginy programově přidávají k odkazům jako nápovědu účelu (externí, e-mail, telefon, otevřít v novém okně), aby mohly být ignorovány při kontrole textu odkazu v testech „odkaz nemá text“ a „text odkazu není smysluplný“; např.: (odkaz je externí)|(odkaz odesílá e-mail).

en: Provide a pipe-separated list of phrases your site uses to warn users a link opens in a new tab; e.g.: new tab|new window|external.
cs: Zadejte seznam frází oddělených svislítkem, které váš web používá k varování uživatelů, že odkaz se otevírá na nové záložce; např.: new tab|new window|external.

en: Provide base URL ("/mysite") if your site is installed in a subdirectory. Subdirectories tend to get duplicated (/mysite/mysite/mypage) and throw errors from the API.
cs: Zadejte základní URL („/mysite“), pokud je váš web nainstalován v podadresáři. Podadresáře mají tendenci se duplikovat (/mysite/mysite/mypage) a způsobovat chyby API.

en: Provide selectors for elements with shadow DOM you want tested. E.g.: my-fancy-accordion-widget, my-magical-slideshow.
cs: Zadejte selektory pro prvky se shadow DOM, které chcete testovat. Např.: my-fancy-accordion-widget, my-magical-slideshow.

en: Recent alerts
cs: Nedávná upozornění

en: Recent dismissals
cs: Nedávná zamítnutí

en: Remind editor that content in these embeds needs manual review
cs: Připomenout editorovi, že obsah v těchto vložených objektech vyžaduje ruční kontrolu

en: Remind the editor that these linked documents need a manual check
cs: Připomenout editorovi, že tyto propojené dokumenty vyžadují ruční kontrolu

en: Remove elements that match these selectors before testing link text
cs: Odstraňte prvky odpovídající těmto selektorům před testováním textu odkazu

en: Remove redundant base url from URLs
cs: Odebrat nadbytečnou základní URL z adres URL

en: Remove these strings before testing link text
cs: Odstraňte tyto řetězce před testováním textu odkazu

en: Removes the Editoria11y CSA license from every site on the network. Each site's install record stays in place; only the license link is cleared.
cs: Odstraní licenci Editoria11y CSA ze všech webů v síti. Záznam instalace každého webu zůstane zachován; vymaže se pouze propojení s licencí.

en: Reports will still be available on the WordPress admin dashboard.
cs: Zprávy budou stále dostupné v administrátorském přehledu WordPress.

en: Resetting…
cs: Resetuji…

en: Results not recorded
cs: Výsledky nebyly zaznamenány

en: Resume crawl
cs: Obnovit prohledávání

en: Retry
cs: Opakovat

en: Retry failed sites
cs: Opakovat pro weby s chybou

en: Return to the network rules list
cs: Zpět na seznam síťových pravidel

en: Return to the rules list
cs: Zpět na seznam pravidel

en: Right
cs: Vpravo

en: Roles that will see developer alerts
cs: Role, které uvidí vývojářská upozornění

en: Rule
cs: Pravidlo

en: Rules defined here apply to every site on the network. Locked rules cannot be disabled per-site.
cs: Pravidla definovaná zde platí pro každý web v síti. Zamčená pravidla nelze na jednotlivých webech zakázat.

en: Run update now
cs: Spustit aktualizaci nyní

en: SDK _deactivate_license() method unavailable.
cs: Metoda SDK _deactivate_license() není dostupná.

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: Save network defaults
cs: Uložit výchozí nastavení sítě

en: Save rule
cs: Uložit pravidlo

en: Saving the form now will restart propagation with the new settings.
cs: Uložením formuláře nyní se šíření restartuje s novými nastaveními.

en: Select by attributes
cs: Vybrat podle atributů

en: Select by text
cs: Vybrat podle textu

en: Selectors you add are appended to the built-in list, which is always ignored: %s
cs: Selektory, které přidáte, se připojí k vestavěnému seznamu, který je vždy ignorován: %s

en: Set to "anywhere" if changes are being missed; set to "do not watch" if you notice performance issues.
cs: Nastavte na „kdekoli“, pokud jsou přehlíženy změny; nastavte na „nesledovat“, pokud zaznamenáte problémy s výkonem.

en: Set to the number of other themes or plugins that will be injecting custom result JS events. Editoria11y will wait until it receives this number of <code>ed11yResume</code> notifications before showing results.
cs: Nastavte na počet dalších motivů nebo pluginů, které budou vkládat vlastní JS události výsledků. Editoria11y počká, dokud neobdrží tento počet notifikací <code>ed11yResume</code>, a pak zobrazí výsledky.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Shift panel position if it overlaps these elements
cs: Posunout panel, pokud překrývá tyto prvky

en: Should this bold text be a heading?
cs: Měl by být tento tučný text nadpisem?

en: Should this have list formatting?
cs: Měl by mít tento obsah formátování seznamu?

en: Should this quote be a heading?
cs: Měla by být tato citace nadpisem?

en: Show to
cs: Zobrazit pro

en: Showing %1$d of %2$d matching page.
cs: Zobrazena %1$d z %2$d odpovídající stránky.

en: Showing %1$d of %2$d matching pages.
cs: Zobrazeno %1$d z %2$d odpovídajících stránek.

en: Sometimes buttons get drawn and visually truncated outside the bounds of a positioned element. Provide a selector list.
cs: Tlačítka jsou někdy vykreslována a vizuálně ořezávána mimo hranice pozicovaného prvku. Zadejte seznam selektorů.

en: Sort by
cs: Řadit podle

en: Source
cs: Zdroj

en: Specific elements and combinations
cs: Konkrétní prvky a kombinace

en: Specify regions to check
cs: Určit oblasti ke kontrole

en: Start crawling
cs: Spustit prohledávání

en: Start minimized
cs: Spustit minimalizovaně

en: Start open if there are any alerts
cs: Otevřít při jakýchkoli upozorněních

en: Start open if there are new alerts
cs: Otevřít při nových upozorněních

en: Starting…
cs: Spouštím…

en: Status
cs: Stav

en: Strings in links that indicate new tabs
cs: Řetězce v odkazech signalizující nové záložky

en: Submit a support request
cs: Odeslat žádost o podporu

en: Support contacts
cs: Kontakty podpory

en: Support the project
cs: Podpořte projekt

en: Syncing results to reports
cs: Synchronizace výsledků se zprávami

en: Syncing test results is required for the issue dashboard, dismissal dashboard, and "mark OK" buttons.
cs: Synchronizace výsledků testů je vyžadována pro přehled problémů, přehled zamítnutí a tlačítka „označit OK“.

en: Tabindex overrides interrupt the focus order
cs: Přepsání hodnot tabindex narušuje pořadí zaměření

en: Tables
cs: Tabulky

en: Test grouping ID
cs: ID skupiny testů

en: Test grouping ID "%s" is reserved by the v3 migration drop list and cannot be used.
cs: ID skupiny testů „%s“ je vyhrazeno seznamem pro migraci v3 a nelze jej použít.

en: Test grouping ID is required.
cs: ID skupiny testů je povinné.

en: Test grouping ID may only contain letters, digits, and underscores.
cs: ID skupiny testů může obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka.

en: Tests + roles assignment
cs: Přiřazení testů a rolí

en: Tests by group
cs: Testy podle skupiny

en: Text content
cs: Textový obsah

en: Text does not have enough contrast to be easily legible
cs: Text nemá dostatečný kontrast pro snadné čtení

en: Text formatting
cs: Formátování textu

en: Text is too small
cs: Text je příliš malý

en: The "tests + roles assignment" propagation setting under "Modify content tests" above also governs the template-test selection — both are stored together.
cs: Nastavení šíření „přiřazení testů a rolí“ v části „Upravit testy obsahu“ výše řídí také výběr testů šablon – obojí je uloženo společně.

en: The Community Supported Add-ons (CSA) project fills the gap: project members support the development of the Editoria11y library, its CMS plugins, and the CSA suite: a rapidly growing set of quality assurance tools that provide similar functionality to commercial products, open-source and on-prem. In return, they get access to premium features and support.
cs: Tuto mezeru zaplňuje projekt Community Supported Add-ons (CSA): jeho členové podporují vývoj knihovny Editoria11y, jejích CMS pluginů a sady CSA – rychle rostoucí sady nástrojů pro kontrolu kvality, které nabízejí podobnou funkčnost jako komerční produkty, open-source řešení i on-premise nástroje. Na oplátku získávají přístup k prémiovým funkcím a podpoře.

en: The button style link is missing its URL.
cs: Odkazu ve stylu tlačítka chybí adresa URL.

en: The crawler is a CSA feature. Activate CSA to schedule sitewide accessibility scans across posts, pages, and custom post types.
cs: Prohledávač je funkce CSA. Aktivujte CSA, abyste mohli plánovat celoplošné kontroly přístupnosti příspěvků, stránek a vlastních typů příspěvků.

en: The crawler is a premium feature.
cs: Prohledávač je prémiová funkce.

en: The dashboard ignores most parameters: results for both /news?f=1 and /news?f=2 will show up as just /news. Provide a comma-separated list of parameters that are meaningful and should appear as separate pages in results.
cs: Přehled ignoruje většinu parametrů: výsledky pro /news?f=1 i /news?f=2 se zobrazí pouze jako /news. Zadejte čárkami oddělený seznam parametrů, které jsou smysluplné a mají se ve výsledcích zobrazovat jako samostatné stránky.

en: The default is <code>main</code> or <code>body</code>, depending on theme.
cs: Výchozí hodnota je <code>main</code> nebo <code>body</code> podle motivu.

en: The first heading on this page is a subheading
cs: První nadpis na této stránce je podnadpis

en: The highest heading level should be H3.
cs: Nejvyšší úroveň nadpisu by měla být H3.

en: The highest heading level should be H4.
cs: Nejvyšší úroveň nadpisu by měla být H4.

en: The purpose of this link is visually hidden
cs: Účel tohoto odkazu je vizuálně skrytý

en: Theme JS will handle revealing hidden tooltips inside these containers
cs: JS motivu zajistí zobrazení skrytých nástrojových tipů uvnitř těchto kontejnerů

en: Theme and plugin compatibility
cs: Kompatibilita motivu a pluginů

en: These parts of the page will be ignored entirely.
cs: Tyto části stránky budou zcela ignorovány.

en: These sets contain elements that match your check area and skip over configuration.
cs: Tyto sady obsahují prvky, které odpovídají oblasti kontroly a přeskočí konfiguraci.

en: These tests detect issues content editors can fix. Checks can be individually turned off; sites with CSA licenses can split tests between roles.
cs: Tyto testy odhalují problémy, které mohou opravit editoři obsahu. Jednotlivé kontroly lze vypnout; weby s licencí CSA mohou testy rozdělit mezi role.

en: These tests detect issues that usually need theme or plugin changes to fix, and are part of the CSA license for site administrators and developers.
cs: Tyto testy odhalují problémy, které obvykle vyžadují změny motivu nebo pluginu, a jsou součástí licence CSA pro správce webu a vývojáře.

en: This alt text appears to be in a different language
cs: Zdá se, že tento alternativní text je v jiném jazyce

en: This alt text is a filename, not a description
cs: Tento alternativní text je název souboru, ne popis

en: This alt text is unpronounceable
cs: Tento alternativní text nelze vyslovit

en: This alt text may be a placeholder
cs: Alternativní text může být zástupný

en: This button is unpronounceable
cs: Toto tlačítko nelze vyslovit

en: This captioned image has no alt text
cs: Tento obrázek s popiskem nemá alternativní text

en: This content appears to be in a different language
cs: Zdá se, že tento obsah je v jiném jazyce

en: This custom input field is missing a label
cs: Tomuto vlastnímu vstupnímu poli chybí popisek

en: This element cannot be described by screen readers
cs: Tento prvek nemohou čtečky obrazovky popsat

en: This header cell needs text
cs: Tato buňka záhlaví potřebuje text

en: This heading has no text
cs: Tento nadpis nemá žádný text

en: This heading is tagged at the wrong level
cs: Tento nadpis je označen na nesprávné úrovni

en: This heading is unpronounceable
cs: Tento nadpis nelze vyslovit

en: This image input is missing alt text
cs: Tomuto obrázkovému tlačítku chybí alternativní text

en: This image is used as a heading, so it needs alt text
cs: Tento obrázek je použit jako nadpis, proto potřebuje alternativní text

en: This input has an empty label
cs: Toto vstupní pole má prázdný popisek

en: This input is not connected to a label
cs: Toto vstupní pole není propojeno s popiskem

en: This is a <strong>contribute what you can</strong> "farmshare" model. The Editoria11y LLC site has options for %s, options to contribute as a coder or tester instead, and options for cross-platform and unlimited-site licenses.
cs: Jde o model ve stylu <strong>přispějte, jak můžete</strong>. Web Editoria11y LLC nabízí možnosti pro %s, možnosti přispívat jako vývojář nebo tester, a možnosti mezplatformních licencí a licencí pro neomezený počet webů.

en: This is easier to configure than specifying components, but may slow test runs on very complicated pages.
cs: Je to snadnější na konfiguraci než zadávání jednotlivých komponent, ale může zpomalit běh testů na velmi složitých stránkách.

en: This link contains no words
cs: Tento odkaz neobsahuje žádná slova

en: This link has a tooltip with the same text as the link
cs: Tento odkaz má tooltip se stejným textem jako odkaz

en: This link is unpronounceable
cs: Tento odkaz nelze vyslovit

en: This link needs a label
cs: Tento odkaz potřebuje popisek

en: This link only contains generic words
cs: Tento odkaz obsahuje pouze obecná slova

en: This link target may be invalid
cs: Cíl tohoto odkazu může být neplatný

en: This linked alt might not be clear and concise
cs: Alternativní text tohoto odkazovaného obrázku nemusí být jasný a stručný

en: This linked alt text may be a placeholder
cs: Alternativní text tohoto odkazu může být zástupný

en: This linked image needs alt text
cs: Tento odkazovaný obrázek potřebuje alternativní text

en: This page is missing a Heading 1
cs: Na této stránce chybí nadpis 1. úrovně

en: This rule is locked by the network admin and cannot be disabled per-site.
cs: Toto pravidlo je zamčeno správcem sítě a nelze ho zakázat pro jednotlivé weby.

en: This site
cs: Tento web

en: This site has the community-supported "CSA" version of Editoria11y installed rather than the %s.
cs: Na tomto webu je nainstalována komunitně podporovaná verze „CSA“ Editoria11y, nikoli %s.

en: This site is running the free version of Editoria11y from WordPress.org. The community-supported (CSA) features are not active.
cs: Na tomto webu běží bezplatná verze Editoria11y z WordPress.org. Komunitně podporované funkce (CSA) nejsou aktivní.

en: This tab needs to remain open and in the foreground during the crawl.
cs: Tato záložka musí během prohledávání zůstat otevřená a v popředí.

en: This table has an invalid headers attribute
cs: Tato tabulka má neplatný atribut headers

en: This table needs a header row and/or column
cs: Tato tabulka potřebuje řádek nebo sloupec záhlaví

en: This test builder allows for simple text and attribute tests.
cs: Tento nástroj pro sestavení testu umožňuje jednoduché testy textu a atributů.

en: Tip details
cs: Podrobnosti tipu

en: Tip details must contain some visible text.
cs: Podrobnosti tipu musí obsahovat nějaký viditelný text.

en: Tip title
cs: Nadpis tipu

en: Tip title is required.
cs: Nadpis tipu je povinný.

en: Title
cs: Název

en: To
cs: Do

en: To activate the community-supported features and continue receiving updates, either enter your existing license key or view options for %s.
cs: Chcete-li aktivovat komunitně podporované funkce a nadále dostávat aktualizace, zadejte svůj stávající licenční klíč, nebo si prohlédněte možnosti pro %s.

en: To check headings while editing, Editoria11y needs to know what the first heading level should be in each editable field. Body fields should generally be at the H2 level.
cs: Aby mohl Editoria11y kontrolovat nadpisy při editaci, potřebuje vědět, jaká by měla být první úroveň nadpisu v každém editovatelném poli. Pole těla by obecně měla být na úrovni H2.

en: Try deactivating and reactivating the plugin to reset config and recreate the tables, or %1$s with the information from the WordPress, Server and Database sections on your %2$s.
cs: Zkuste plugin deaktivovat a znovu aktivovat, čímž se obnoví konfigurace a znovu vytvoří tabulky, nebo %1$s s informacemi ze sekcí WordPress, Server a Databáze na %2$s.

en: Type
cs: Typ

en: Unchecked roles only see content checks.
cs: Nezaškrtnuté role vidí pouze kontroly obsahu.

en: Unlock the community-supported features and continued updates by %s.
cs: Odemkněte komunitně podporované funkce a nepřetržité aktualizace – stačí %s.

en: Unlocked
cs: Nezamčeno

en: Update failed. Please retry.
cs: Aktualizace selhala. Zkuste to znovu.

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Used to block checking on site sections or admin pages.
cs: Používá se k zablokování kontroly na sekcích webu nebo stránkách administrace.

en: User friendly content quality assurance, plus the CSA developer suite: ~50 additional code and contrast tests, a custom test builder, role-based test configuration, and a site crawler.
cs: Uživatelsky přívětivá kontrola kvality obsahu doplněná o vývojářskou sadu CSA: ~50 dalších testů kódu a kontrastu, nástroj pro sestavení vlastních testů, konfigurace testů podle rolí a prohledávač webu.

en: Video, audio, frames
cs: Video, zvuk, rámce

en: Videos flagged as needing a manual check for captions
cs: Videa označená jako vyžadující ruční kontrolu titulků

en: View all issues
cs: Zobrazit všechna upozornění

en: View issues on all pages
cs: Zobrazit upozornění na všech stránkách

en: Visible label does not match invisible label
cs: Viditelný popisek neodpovídá neviditelnému popisku

en: Warn users if elements might not be visible when jumping to tips
cs: Varovat uživatele, pokud prvky nemusí být viditelné při přechodu na tipy

en: Watch for changes anywhere on the page
cs: Sledovat změny kdekoli na stránce

en: When tip should appear
cs: Kdy se má tip zobrazit

en: Working…
cs: Pracuji…

en: Yes
cs: Ano

en: You changed the following settings, but their propagation dropdown is still set to "No network default" — your change would not reach any site. Set the dropdown to "Default for new sites", "Default for all sites", or "Override for all sites" — or revert the value — and save again.
cs: Změnili jste následující nastavení, ale jejich rozevírací nabídka šíření je stále nastavena na „Bez výchozí hodnoty sítě“ – vaše změna by se nedostala na žádný web. Nastavte rozevírací nabídku na „Výchozí pro nové weby“, „Výchozí pro všechny weby“ nebo „Přepsat pro všechny weby“ – nebo hodnotu vraťte zpět – a uložte znovu.

en: You do not have permission to manage custom rules.
cs: Nemáte oprávnění spravovat vlastní pravidla.

en: You do not have permission to use the crawler.
cs: Nemáte oprávnění používat prohledávač.

en: Your login session expired. Reload this page to continue.
cs: Vaše přihlášení vypršelo. Chcete-li pokračovat, obnovte tuto stránku.

en: becoming a supporter
cs: stát se podporovatelem

en: free version at WordPress.org
cs: bezplatnou verzi na WordPress.org

en: loading...
cs: načítání…

en: lower (or higher!) support levels
cs: nižší (nebo vyšší!) úrovně podpory

en: post a bug report
cs: nahlaste chybu

en: site health page
cs: stránce Zdraví webu

en: unknown
cs: neznámý

en: — No network default —
cs: — Bez výchozí hodnoty sítě —
