Mappress - en to fi translation catalogue (85 entries)

en: Google error: BAD REQUEST
fi: Googlen virhe: paha pyyntö!

en: Google internal error.  Try again later.
fi: Googlen sisäinen virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: The starting or ending address was missing.
fi: Lähtöpaikan tai määränpään osoite puuttuu.

en: The starting or ending address could not be found.
fi: Lähtöpaikan tai määränpään osoitetta ei voida löytää.

en: Google cannot return those directions for legal or contractual reasons
fi: Google ei voi antaa ajo-ohjeita laki- tai sopimusteknisistä syistä.

en: Google cannot return directions between those addresses.  There is no route between them or the routing information is not available.
fi: Google ei pysty luomaan reittiä osoitteidesi välille. Tieyhteyttä ei ole tai ajo-ohjeita ei ole saatavilla.

en: Invalid map API key
fi: API-avain ei kelpaa

en: Your key has issued too many queries in one day.
fi: Avaimellasi on tehty liikaa päivittäisiä hakuja.

en: Unknown error, unable to return directions.  Status code =
fi: Tuntematon virhe, ajo-ohjeita ei voi ladata. Tilatunnus =

en: Enter address
fi: Anna osoite

en: No matching address
fi: Osoitetta ei löydy

en: Did you mean:
fi: Tarkoititko:

en: Error: your browser does not seem to support the street view Flash player
fi: Virhe: selaimesi ei näytä tukevan katunäkymään tarvittavaa Flash-soitinta

en: Sorry, no street view data is available for this location
fi: Sorry, katunäkymää ei ole saatavana tähän osoitteeseen

en: Sorry, Google was unable to display the street view in your browser
fi: Sorry, Google ei voi näyttää katunäkymää selaimessasi

en: Street view
fi: Katunäkymä

en: Get directions
fi: Hae ajo-ohjeet

en: Address
fi: Osoite <small>(HUOM! å=a, ä=a, ö=o)</small>

en: to here
fi: tänne

en: from here
fi: täältä

en: Go
fi: Hae

en: Please enter your API key. Need an API key?  Get one
fi: Ole hyvä ja anna API-avaimesi. Jos sinulla ei ole sellaista, saat omasi

en: MapPress could not load google maps.  Either your browser is incompatible or your API key is invalid.  Need an API key?  Get one
fi: MapPress ei voinut ladata karttaa. Selaimesi on kelvoton tai API-avaimesi ei kelpaa. Saat API-avaimen

en: here
fi: täältä

en: That address is already on the map :
fi: Osoite on jo kartalla:

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Cancel
fi: Peru

en: Delete
fi: Poista

en: Please enter a location to map
fi: Anna sijainti kartalla

en: Title
fi: Otsikko

en: Delete this map marker?
fi: Poistetaanko merkitsin?

en: Press escape or click here to cancel:
fi: Paina esc tai sulje klikkaamalla:

en: Currently mapped
fi: Nyt kartalla

en: MapPress isn't ready yet.  Please enter your Google Maps API Key on the
fi: MapPress ei ole vielä valmis. Ole hyvä ja anna Google Maps API-avaimesi:

en: MapPress options screen.
fi: MapPress Asetusnäkymä

en: Small
fi: Pieni

en: Medium
fi: Keskikoko

en: Large
fi: Suuri

en: Custom
fi: Valinnainen

en: Report a bug
fi: Ilmoita virheestä

en: MapPress help
fi: MapPress Help

en: Map size
fi: Kartan koko

en: Insert map shortcode in post &raquo;
fi: Liitä kartta merkintään &raquo;

en: Add locations
fi: Lisää sijainteja

en: Street Address, city, state, country, or place
fi: Katuosoite, kaupunki, maakunta, maa tai paikka

en: Latitude/Longitude
fi: Leveysaste/Pituusaste

en: Add location
fi: Lisää sijainti

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Automatically center/zoom map when saved (uncheck to display map exactly as shown below)
fi: Keskitä ja lähennä kartta automaattisesti tallennettaessa (ilman valintaa kartta näytetään juuri kuten alla)

en: Center/zoom now
fi: Keskitä/lähennä nyt

en: Click on a marker or use the links below to edit or delete markers.
fi: Klikkaa merkitsintä tai käytä alla olevia linkkejä, jos haluat muokata tai poistaa merkitsimiä.

en: Close
fi: Sulje

en: Get Directions
fi: Hae ajo-ohjeet

en: Print Directions
fi: Tulosta ajo-ohjeet

en: ACCESS DENIED: You don't have permission to do this.
fi: PÄÄSY ESTETTY: Sinulla ei ole oikeuksia tähän.

en: Settings saved
fi: Asetukset tallennettu

en: what's my country code?
fi: mikä on maatunnukseni?

en: supported languages
fi: tuetut kielet

en: MapPress Options
fi: MapPress Asetukset

en: Google Maps API Key
fi: Google Maps API-avain

en: Optional Settings
fi: Lisäasetukset

en: Address format
fi: Osoitteen muoto

en: Exactly as entered
fi: Täsmällinen

en: Corrected address
fi: Korjattu

en: Country code for searches
fi: Hakujen maatunnus

en: Enter a country code to use as a default when searching for an address.
fi: Anna maatunnus, jota käytetään oletusarvona osoitteita haettaessa.

en: Force map language
fi: Pakkokieli

en: Force Google to use a specific language for map controls.
fi: Pakota Google käyttämään tiettyä kieltä kartan säätimissä.

en: Directions
fi: Ajo-ohjeet

en: Check to enable directions to/from map markers
fi: Valitse, jos haluat ottaa käyttöön ajo-ohjeiden haun merkitsimeen

en: Big map controls
fi: Kaikki valitsimet

en: Check to show large map controls; uncheck for a small zoom control instead
fi: Valitse tämä, jos haluat näyttää kaikki kartan valitsimet (tyhjä = vain pieni zoomaustyökalu)

en: Map types button
fi: Karttatyyppipainike

en: Check to enable the "map types" button on the map
fi: Valitse tämä, jos haluat kartalle Karttatyypit-painikkeen.

en: Initial map type
fi: Oletuskarttatyyppi

en: Choose the map type to use when the map is first displayed
fi: Valitse karttatyyppi, jota käytetään karttaa avattaessa.

en: Initial marker
fi: Oletusmerkitsin

en: Check to open the first marker when the map is displayed.
fi: Valitse tämä, jos haluat avata ensimmäisen merkitsimen karttaa avattaessa.

en: Check to show the "GoogleBar" search box for local business listings.
fi: Valitse tämä, jos haluat näyttää kartalla GoogleBar-hakupalkin.

en: Scrollwheel zoom
fi: Rullazoom

en: Enable zooming with the mouse scroll wheel.
fi: Ota käyttöön loitonnus ja lähennys hiiren rullan avulla.

en: Default map icon:
fi: Kartan oletuskuvake:

en: (click the icon to choose)
fi: (valitse klikkaamalla kuvaketta)

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset
