PublishPress Capabilities 2.42.0 - en to el translation catalogue (768 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: PublishPress Capabilities
el: Δυνατότητες PublishPress

note: Description of the plugin
en: PublishPress Capabilities is the access control plugin for WordPress. You can manage all your WordPress user roles, from Administrators to Subscribers.
el: Οι Δυνατότητες PublishPress είναι το πρόσθετο ελέγχου πρόσβασης για το WordPress. Μπορείτε να διαχειριστείτε όλους τους ρόλους χρηστών του WordPress, από Διαχειριστές έως Συνδρομητές.

en: %1s Error: %2s  PublishPress Capabilities cannot function because another copy of the plugin is active.
el: %1s Σφάλμα: %2s Οι Δυνατότητες PublishPress δεν μπορούν να λειτουργήσουν γιατί μια άλλη έκδοση του πρόσθετου είναι ενεργή.

en: This plugin can be deleted.
el: Αυτό το πρόσθετο μπορεί να διαγραφεί.

en: You can block pages by URL or hide Admin elements by entering a CSS class or ID. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
el: Μπορείτε να αποκλείσετε σελίδες με βάση το URL ή να κρύψετε στοιχεία Admin εισάγοντας μια κλάση ή ID CSS. Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη στην έκδοση Pro των Δυνατοτήτων PublishPress.

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Admin Menu Restrictions
el: Περιορισμοί Μενού Admin

en: You can restrict access to admin menu screens. You can also edit, change, add, or remove links from the WordPress admin menu. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
el: Μπορείτε να περιορίσετε την πρόσβαση στις οθόνες μενού admin. Μπορείτε επίσης να επεξεργαστείτε, να αλλάξετε, να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε συνδέσμους από το μενού admin του WordPress. Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη στην έκδοση Pro των Δυνατοτήτων PublishPress.

en: You're using PublishPress Capabilities Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
el: Χρησιμοποιείτε τις Δυνατότητες PublishPress Free. Η έκδοση Pro έχει περισσότερες δυνατότητες και υποστήριξη. %sΑναβάθμιση σε Pro%s

en: Admin Menus
el: Μενού Admin

en: Hide CSS Elements
el: Κρύψτε στοιχεία CSS

en: Block by URL
el: Αποκλεισμός με βάση το URL

en: Admin Menus allows you to edit the admin menu links and control who has access.
el: Τα μενού Admin σας επιτρέπουν να επεξεργαστείτε τους συνδέσμους του μενού admin και να ελέγξετε ποιος έχει πρόσβαση.

en: Select pages...
el: Επιλέξτε σελίδες...

en: You can select page types where this element will be added.
el: Μπορείτε να επιλέξετε τύπους σελίδων όπου θα προστεθεί αυτό το στοιχείο.

en: Metaboxes
el: Μέσα μεταφοράς

en: Checklist
el: Λίστα ελέγχου

en: Editorial Comments
el: Σχόλια Επεξεργασίας

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: TaxoPress - Settings
el: TaxoPress - Ρυθμίσεις

en: You can hide plugin metaboxes. You can also hide specific items by entering their CSS class or ID. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
el: Μπορείτε να κρύψετε τα metaboxes του πρόσθετου. Μπορείτε επίσης να κρύψετε συγκεκριμένα στοιχεία εισάγοντας την κλάση CSS ή το ID τους. Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη στην έκδοση PublishPress Capabilities Pro.

en: Custom Items
el: Προσαρμοσμένα Στοιχεία

en: Custom item one
el: Προσαρμοσμένο στοιχείο ένα

en: Permalink: Descriptive Caption
el: Μόνιμος σύνδεσμος: Περιγραφικός τίτλος

en: Page Attributes: Order
el: Χαρακτηριστικά Σελίδας: Σειρά

en: You can use Frontend Features to target specific posts and pages. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις δυνατότητες Frontend για να στοχεύσετε συγκεκριμένες αναρτήσεις και σελίδες. Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη στην έκδοση PublishPress Capabilities Pro.

en: Select post types...
el: Επιλέξτε τύπους αναρτήσεων...

en: This will add a metabox on the post editing screen. You can use this feature to add body classes only for that post.
el: Αυτό θα προσθέσει ένα metabox στην οθόνη επεξεργασίας αναρτήσεων. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτή τη δυνατότητα για να προσθέσετε κλάσεις σώματος μόνο για αυτή την ανάρτηση.

en: Drag multiple roles selection to change roles order.
el: Σύρετε την επιλογή πολλαπλών ρόλων για να αλλάξετε τη σειρά των ρόλων.

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Capabilities
el: Δυνατότητες

en: No permission!
el: Καμία άδεια!

en: Invalid nonce token!
el: Μη έγκυρο nonce token!

en: Error: wrong data
el: Σφάλμα: λανθασμένα δεδομένα

en: An error occured!
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα!

en: Security check failed
el: Η έλεγχο ασφαλείας απέτυχε

en: Permission denied
el: Η άδεια απορρίφθηκε

en: Settings updated successfully.
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Logged In Users
el: Χρήστες που έχουν συνδεθεί

en: Logged Out Users
el: Χρήστες που έχουν αποσυνδεθεί

en: PublishPress Capabilities Menu Restriction
el: Περιορισμός μενού ικανοτήτων PublishPress

en: This menu is restricted for the following roles
el: Αυτό το μενού είναι περιορισμένο για τους ακόλουθους ρόλους

en: Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Success notices
el: Ειδοποιήσεις επιτυχίας

en: Error notices
el: Ειδοποιήσεις σφάλματος

en: Warning notices
el: Ειδοποιήσεις προειδοποίησης

en: Info notices
el: Ειδοποιήσεις πληροφορίας

en: Current Role
el: Τρέχων ρόλος

en: Admin Notices
el: Ειδοποιήσεις διαχειριστή

en: Save for all Roles
el: Αποθήκευση για όλους τους ρόλους

en: Save for %s
el: Αποθήκευση για %s

en: Notification center access
el: Πρόσβαση στο κέντρο ειδοποιήσεων

en: Enable %1$s access to the Admin Notices area.
el: Ενεργοποίηση πρόσβασης %1$s στην περιοχή Ειδοποιήσεων διαχειριστή.

en: Notifications to remove from WordPress admin pages
el: Ειδοποιήσεις προς αφαίρεση από τις σελίδες διαχείρισης του WordPress

en: Select the notification types that should be hidden when a user in the %1$s role is viewing WordPress admin screens.
el: Επιλέξτε τους τύπους ειδοποιήσεων που θα πρέπει να κρυφτούν όταν ένας χρήστης στον ρόλο %1$s βλέπει τις οθόνες διαχείρισης του WordPress.

en: Click here for more on notice types.
el: Κάντε κλικ εδώ για περισσότερα σχετικά με τους τύπους ειδοποιήσεων.

en: Notifications to display in the Admin Notices area.
el: Ειδοποιήσεις που θα εμφανίζονται στην περιοχή Ειδοποιήσεων Διαχείρισης.

en: Select the notification types that should be displayed in the Admin Notices area after been removed from the WordPress admin screens.
el: Επιλέξτε τους τύπους ειδοποιήσεων που θα πρέπει να εμφανίζονται στην περιοχή Ειδοποιήσεων Διαχείρισης αφού έχουν αφαιρεθεί από τις οθόνες διαχείρισης του WordPress.

en: Admin Notices allows you to clean up the WordPress admin area by organizing extra messages and advertisements into one place.
el: Οι Ειδοποιήσεις Διαχείρισης σας επιτρέπουν να καθαρίσετε την περιοχή διαχείρισης του WordPress οργανώνοντας επιπλέον μηνύματα και διαφημίσεις σε μία θέση.

en: Features include:
el: Οι δυνατότητες περιλαμβάνουν:

en: Move selected notice types out of admin pages
el: Μετακίνηση επιλεγμένων τύπων ειδοποιήσεων εκτός των σελίδων διαχείρισης

en: Show selected notices in a dedicated Admin Notices panel
el: Εμφάνιση επιλεγμένων ειδοποιήσεων σε έναν ειδικό πίνακα Ειδοποιήσεων Διαχείρισης

en: Configure notice visibility by user role
el: Ρύθμιση ορατότητας ειδοποιήσεων κατά ρόλο χρήστη

en: View Documentation
el: Δείτε την τεκμηρίωση

en: How to use Admin Notices
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τις Ειδοποιήσεις Διαχείρισης

en: Display this notice
el: Εμφάνιση αυτής της ειδοποίησης

en: Silence this notice
el: Σίγαση αυτής της ειδοποίησης

en: Hide this notice
el: Απόκρυψη αυτής της ειδοποίησης

en: Move to Hidden Notices
el: Μετακίνηση σε Κρυφές Ειδοποιήσεις

en: Displayed notices will no longer be removed from admin pages.
el: Οι εμφανιζόμενες ειδοποιήσεις δεν θα αφαιρεθούν πλέον από τις σελίδες διαχείρισης.

en: This notice will be moved to the "Silenced Notices" tab and you will not receive a notification if it appears again.
el: Αυτή η ειδοποίηση θα μετακινηθεί στην καρτέλα "Σιγασμένες Ειδοποιήσεις" και δεν θα λάβετε ειδοποίηση αν εμφανιστεί ξανά.

en: Hidden Notices
el: Κρυφές Ειδοποιήσεις

en: Silenced Notices
el: Σιγασμένες Ειδοποιήσεις

en: There are currently no admin notices.
el: Προς το παρόν δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις διαχείρισης.

en: Edit the settings.
el: Επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις.

en: You do not have permission to manage admin notices.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε τις ειδοποιήσεις διαχειριστή.

en: Invalid action. Reload this page and try again.
el: Μη έγκυρη ενέργεια. Επαναφορτώστε αυτή τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid form.
el: Μη έγκυρη φόρμα.

en: Admin notice status updated successfully.
el: Η κατάσταση της ειδοποίησης διαχειριστή ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Warning: This role cannot access the dashboard without the read capability. %1$sClick here to fix this now%2$s.
el: Προειδοποίηση: Αυτός ο ρόλος δεν μπορεί να έχει πρόσβαση στο dashboard χωρίς την ικανότητα ανάγνωσης. %1$sΚάντε κλικ εδώ για να το διορθώσετε τώρα%2$s.

en: Role Capabilities
el: Δυνατότητες Ρόλου

en: Search capabilities...
el: Αναζητήστε δυνατότητες...

en: Application Passwords
el: Κωδικοί πρόσβασης εφαρμογής

en: Nav Menus (Block)
el: Μενού Πλοήγησης (Block)

en: Nav Menus (Legacy)
el: Μενού Πλοήγησης (Legacy)

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Editing
el: Επεξεργασία

en: Deletion
el: Διαγραφή

en: Listing
el: Καταχώριση

en: Create Revision
el: Δημιουργία Αναθεώρησης

en: Submit Revision
el: Υποβολή Αναθεώρησης

en: Approve Revision
el: Έγκριση Αναθεώρησης

en: Can read posts which are currently published with private visibility.
el: Μπορεί να διαβάσει δημοσιεύσεις οι οποίες είναι αυτή τη στιγμή δημοσιευμένες με ιδιωτική ορατότητα.

en: Has basic editing capability (but may need other capabilities based on post status and ownership).
el: Έχει βασική ικανότητα επεξεργασίας (αλλά μπορεί να χρειαστεί άλλες ικανότητες ανάλογα με την κατάσταση και την ιδιοκτησία της δημοσίευσης).

en: Can edit posts which were created by other users.
el: Μπορεί να επεξεργαστεί δημοσιεύσεις που έχουν δημιουργηθεί από άλλους χρήστες.

en: Can edit posts which are currently published.
el: Μπορεί να επεξεργαστεί δημοσιεύσεις που είναι αυτή τη στιγμή δημοσιευμένες.

en: Can edit posts which are currently published with private visibility.
el: Μπορεί να επεξεργαστεί δημοσιεύσεις που είναι αυτή τη στιγμή δημοσιευμένες με ιδιωτική ορατότητα.

en: Can make a post publicly visible.
el: Μπορεί να καταστήσει μια δημοσίευση δημόσια ορατή.

en: Has basic deletion capability (but may need other capabilities based on post status and ownership).
el: Έχει βασική ικανότητα διαγραφής (αλλά μπορεί να χρειαστεί άλλες ικανότητες ανάλογα με την κατάσταση και την ιδιοκτησία της δημοσίευσης).

en: Can delete posts which were created by other users.
el: Μπορεί να διαγράψει δημοσιεύσεις που έχουν δημιουργηθεί από άλλους χρήστες.

en: Can delete posts which are currently published.
el: Μπορεί να διαγράψει δημοσιεύσεις που είναι αυτή τη στιγμή δημοσιευμένες.

en: Can delete posts which are currently published with private visibility.
el: Μπορεί να διαγράψει δημοσιεύσεις που είναι αυτή τη στιγμή δημοσιευμένες με ιδιωτική ορατότητα.

en: Invalid Capabilities
el: Μη έγκυρες Ικανότητες

en: Additional
el: Επιπλέον

en: Term %s Capabilities
el: Ικανότητες Όρου %s

en: %s Capabilities
el: Ικανότητες %s

en: Post %s Capabilities
el: Ικανότητες Δημοσίευσης %s

en: Filter by taxonomy
el: Φίλτρο κατά taxonomy

en: Filter by post type
el: Φίλτρο κατά post type

en: The slug for this taxonomy is %s
el: Ο slug για αυτήν την taxonomy είναι %s

en: The slug for this post type is %s
el: Ο slug για αυτόν τον post type είναι %s

en: %s: assigned by Permission Group
el: %s: ανατεθεί από την ομάδα άδειας

en: This capability is %s
el: Αυτή η δυνατότητα είναι %s

en: This capability is controlled by %s
el: Αυτή η δυνατότητα ελέγχεται από %s

en: This capability is controlled by %s Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
el: Αυτή η δυνατότητα ελέγχεται από %s Χρησιμοποιήστε τις ρυθμίσεις της πλαϊνής μπάρας για να επιτρέψετε να ελέγχεται ανεξάρτητα.

en: Use the sidebar settings to allow this to be controlled independently.
el: Χρησιμοποιήστε τις ρυθμίσεις της πλαϊνής μπάρας για να επιτρέψετε να ελέγχεται ανεξάρτητα.

en: This capability is not available for this post type.
el: Αυτή η δυνατότητα δεν είναι διαθέσιμη για αυτόν τον post type.

en: Admin listing access is normally provided by the "Edit" capabilities. These "List" capabilities only apply if the corresponding "Edit" capability is missing. Also, these "List" capabilities can grant access, but not deny access.
el: Η πρόσβαση στη λίστα διαχειριστή παρέχεται κανονικά από τις δυνατότητες "Επεξεργασία". Αυτές οι δυνατότητες "Λίστα" ισχύουν μόνο αν λείπει η αντίστοιχη δυνατότητα "Επεξεργασία". Επίσης, αυτές οι δυνατότητες "Λίστα" μπορούν να παρέχουν πρόσβαση, αλλά όχι να αρνούνται πρόσβαση.

en: Filter by capability
el: Φίλτρο κατά δυνατότητα

en: No results found. Please try again with a different word.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά με μια διαφορετική λέξη.

en: check / uncheck / negate all
el: επιλογή / αποεπιλογή / αρνηση όλων

en: Capability Name
el: Όνομα Δυνατότητας

en: WordPress Core Capabilities
el: Δυνατότητες Πυρήνα WordPress

en: General
el: Γενικά

en: Plugin Capabilities &ndash; %s
el: Δυνατότητες Προσθέτων &ndash; %s

en: The User Testing feature also requires the %1$s edit_users %2$s capability.
el: Η δυνατότητα Δοκιμών Χρηστών απαιτεί επίσης τη δυνατότητα %1$s edit_users %2$s.

en: The following entries have no effect. Please assign desired capabilities on the Editing / Deletion / Private tabs.
el: Οι παρακάτω καταχωρίσεις δεν έχουν καμία επίδραση. Παρακαλώ αναθέστε τις επιθυμητές δυνατότητες στις καρτέλες Επεξεργασίας / Διαγραφής / Ιδιωτικό.

en: Additional Capabilities
el: Επιπλέον Δυνατότητες

en: You have no additional capabilities.
el: Δεν έχετε επιπλέον δυνατότητες.

en: Capabilities allows you change the permissions for any user role.
el: Οι δυνατότητες σας επιτρέπουν να αλλάξετε τις άδειες για οποιοδήποτε ρόλο χρήστη.

en: %1$s = Capability granted %2$s
el: %1$s = Δυνατότητα παραχωρηθείσα %2$s

en: usage key
el: κλειδί χρήσης

en: %1$s = Capability not granted %2$s
el: %1$s = Δυνατότητα μη παραχωρηθείσα %2$s

en: %1$s = Capability denied, even if granted by another role %2$s
el: %1$s = Δυνατότητα απορριφθείσα, ακόμα και αν παραχωρήθηκε από άλλο ρόλο %2$s

en: You can also configure this role as a %sPermission Group%s.
el: Μπορείτε επίσης να διαμορφώσετε αυτόν τον ρόλο ως %sΟμάδα Αδειών%s.

en: How to use Capabilities
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τις Δυνατότητες

en: Capabilities is Safe to Use
el: Οι Δυνατότητες είναι ασφαλείς προς χρήση

en: WordPress stores role capabilities in your database, where they remain even if the plugin is deactivated.
el: Το WordPress αποθηκεύει τις δυνατότητες ρόλων στη βάση δεδομένων σας, όπου παραμένουν ακόμα και αν το πρόσθετο απενεργοποιηθεί.

en: Whenever you use PublishPress Capabilities to save changes, it also creates a backup which you can use to restore a previous configuration.
el: Κάθε φορά που χρησιμοποιείτε τις Δυνατότητες του PublishPress για να αποθηκεύσετε αλλαγές, δημιουργεί επίσης ένα αντίγραφο ασφαλείας που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε για να αποκαταστήσετε μια προηγούμενη διαμόρφωση.

en: Go to the Backup feature
el: Μεταβείτε στη δυνατότητα Αντίγραφου Ασφαλείας

en: Add a New Capability
el: Προσθέστε μια Νέα Δυνατότητα

en: Add to role
el: Προσθήκη σε ρόλο

en: New capabilities are controlled on the Additonal tab.
el: Οι νέες δυνατότητες ελέγχονται στην καρτέλα Επιπλέον.

en: PublishPress Permissions
el: Άδειες του PublishPress

en: Automatically define type-specific capabilities for your custom post types and taxonomies
el: Ορίστε αυτόματα δυνατότητες συγκεκριμένες για τύπο για τους προσαρμοσμένους τύπους καταχώρησης και τις ταξινομίες σας

en: Assign standard WP roles supplementally for a specific post type
el: Αναθέστε τυπικούς ρόλους WP επιπλέον για έναν συγκεκριμένο τύπο καταχώρησης

en: Assign custom WP roles supplementally for a specific post type <em>(Pro)</em>
el: Αναθέστε προσαρμοσμένους ρόλους WP επιπλέον για έναν συγκεκριμένο post type <em>(Pro)</em>

en: Customize reading permissions per-category or per-post
el: Προσαρμόστε τις άδειες ανάγνωσης ανά κατηγορία ή ανά ανάρτηση

en: Customize editing permissions per-category or per-post <em>(Pro)</em>
el: Προσαρμόστε τις άδειες επεξεργασίας ανά κατηγορία ή ανά ανάρτηση <em>(Pro)</em>

en: Custom Post Visibility statuses, fully implemented throughout wp-admin <em>(Pro)</em>
el: Καταστάσεις Ορατότητας Ανάρτησης προσαρμοσμένες, πλήρως υλοποιημένες σε όλο το wp-admin <em>(Pro)</em>

en: Custom Moderation statuses for access-controlled, multi-step publishing workflow <em>(Pro)</em>
el: Καταστάσεις Διαχείρισης προσαρμοσμένες για ροή δημοσίευσης ελέγχου πρόσβασης, πολλαπλών βημάτων <em>(Pro)</em>

en: Regulate permissions for Edit Flow post statuses <em>(Pro)</em>
el: Ρυθμίστε τις άδειες για τις καταστάσεις ανάρτησης του Edit Flow <em>(Pro)</em>

en: Customize the moderated editing of published content with Revisionary or Post Forking <em>(Pro)</em>
el: Προσαρμόστε την μετρημένη επεξεργασία του δημοσιευμένου περιεχομένου με το Revisionary ή το Post Forking <em>(Pro)</em>

en: Grant Spectator, Participant or Moderator access to specific bbPress forums <em>(Pro)</em>
el: Δώστε πρόσβαση σε θεατή, συμμετέχοντα ή διαχειριστή σε συγκεκριμένα bbPress φόρουμ <em>(Pro)</em>

en: Grant supplemental content permissions to a BuddyPress group <em>(Pro)</em>
el: Δώστε επιπλέον άδειες περιεχομένου σε μια ομάδα BuddyPress <em>(Pro)</em>

en: WPML integration to mirror permissions to translations <em>(Pro)</em>
el: Ενσωμάτωση WPML για την αντιγραφή άδειας στις μεταφράσεις <em>(Pro)</em>

en: Member support forum
el: Φόρουμ υποστήριξης μελών

en: %s (free install)
el: %s (εγκατάσταση δωρεάν)

en: %s info/purchase
el: %s πληροφορίες/αγορά

en: Role level is mostly deprecated. However, it still determines eligibility for Post Author assignment and limits the application of user editing capabilities.
el: Το επίπεδο ρόλου είναι κυρίως απαρχαιωμένο. Ωστόσο, εξακολουθεί να καθορίζει την επιλεξιμότητα για την ανάθεση του Συγγραφέα Ανάρτησης και περιορίζει την εφαρμογή των δυνατοτήτων επεξεργασίας χρηστών.

en: Level:
el: Επίπεδο:

en: Create this role definition in new (future) sites
el: Δημιουργήστε αυτήν την ορισμό ρόλου σε νέες (μελλοντικές) τοποθεσίες

en: Include in new sites.
el: Συμπεριλάβετε σε νέες τοποθεσίες.

en: Copy / update this role definition to all sites now
el: Αντιγράψτε / ενημερώστε αυτήν την ορισμό ρόλου σε όλες τις τοποθεσίες τώρα

en: Sync role to all sites.
el: Συγχρονίστε τον ρόλο σε όλες τις τοποθεσίες.

en: Copy option settings to all sites now
el: Αντιγράψτε τις ρυθμίσεις επιλογών σε όλες τις τοποθεσίες τώρα

en: Sync options to all sites.
el: Συγχρονίστε τις επιλογές σε όλες τις τοποθεσίες.

en: Unnamed application password
el: Ακαθόριστος κωδικός πρόσβασης εφαρμογής

en: You do not have permission to restore backup.
el: Δεν έχετε άδεια να επαναφέρετε αντίγραφο ασφαλείας.

en: New backup saved.
el: Νέο αντίγραφο ασφαλείας αποθηκεύτηκε.

en: Roles and Capabilities restored from initial backup.
el: Ρόλοι και Δυνατότητες αποκαταστάθηκαν από το αρχικό αντίγραφο ασφαλείας.

en: Restore failed. No backup found.
el: Η αποκατάσταση απέτυχε. Δεν βρέθηκε αντίγραφο ασφαλείας.

en: %s restored from last backup.
el: %s αποκαταστάθηκε από το τελευταίο αντίγραφο ασφαλείας.

en: Roles and Capabilities restored from selected auto-backup.
el: Ρόλοι και Δυνατότητες αποκαταστάθηκαν από το επιλεγμένο αυτόματο αντίγραφο ασφαλείας.

en: Please upload a file to import
el: Παρακαλώ ανεβάστε ένα αρχείο για εισαγωγή

en: Please upload a valid .json file
el: Παρακαλώ ανεβάστε ένα έγκυρο αρχείο .json

en: Error importing settings! Please try again.
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή ρυθμίσεων! Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Error importing settings! Please check that you uploaded a valid json file.
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή ρυθμίσεων! Παρακαλώ ελέγξτε ότι ανεβάσατε ένα έγκυρο αρχείο json.

en: Skipped %d invalid or unsupported import entries.
el: Παραλείφθηκαν %d μη έγκυρες ή μη υποστηριζόμενες εγγραφές εισαγωγής.

en: %s successfully imported from uploaded data.
el: %s εισήχθη με επιτυχία από τα ανεβασμένα δεδομένα.

en: No valid backup data found to import.
el: Δεν βρέθηκαν έγκυρα δεδομένα αντιγράφου ασφαλείας προς εισαγωγή.

en: Needed function to create default roles not found!
el: Η απαραίτητη λειτουργία για τη δημιουργία προεπιλεγμένων ρόλων δεν βρέθηκε!

en: Roles and Capabilities reset to WordPress defaults
el: Ρόλοι και Δυνατότητες επαναρυθμίστηκαν στις προεπιλογές του WordPress

en: Backup Tool for PublishPress Capabilities
el: Εργαλείο Αντιγράφου Ασφαλείας για τις Δυνατότητες του PublishPress

en: Restore
el: Αποκατάσταση

en: Backup
el: Αντίγραφο Ασφαλείας

en: Reset Roles
el: Επαναφορά Ρόλων

en: Export / Import
el: Εξαγωγή / Εισαγωγή

en: Backup Roles and Capabilities
el: Αντίγραφα ασφαλείας Ρόλων και Δυνατοτήτων

en: PublishPress Capabilities automatically creates a backup on installation and whenever you save changes. The initial backup and last %d auto-backups are kept.
el: Η PublishPress Δυνατότητες δημιουργεί αυτόματα ένα αντίγραφο ασφαλείας κατά την εγκατάσταση και κάθε φορά που αποθηκεύετε αλλαγές. Το αρχικό αντίγραφο ασφαλείας και τα τελευταία %d αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας διατηρούνται.

en: A backup created on this screen replaces any previous manual backups, but is never automatically replaced.
el: Ένα αντίγραφο ασφαλείας που δημιουργείται σε αυτήν την οθόνη αντικαθιστά οποιαδήποτε προηγούμενα χειροκίνητα αντίγραφα ασφαλείας, αλλά ποτέ δεν αντικαθίσταται αυτόματα.

en: Manual Backup
el: Χειροκίνητο αντίγραφο ασφαλείας

en: Last Manual Backup - %s
el: Τελευταίο Χειροκίνητο Αντίγραφο Ασφαλείας - %s

en: Last Backup
el: Τελευταίο Αντίγραφο Ασφαλείας

en: Restore Previous Roles and Capabilities
el: Επαναφορά Προηγούμενων Ρόλων και Δυνατοτήτων

en: PublishPress Capabilities automatically creates a backup on installation and whenever you save changes.
el: Η PublishPress Δυνατότητες δημιουργεί αυτόματα ένα αντίγραφο ασφαλείας κατά την εγκατάσταση και κάθε φορά που αποθηκεύετε αλλαγές.

en: On this screen, you can restore an earlier version of your roles and capabilities.
el: Σε αυτήν την οθόνη, μπορείτε να επαναφέρετε μια προηγούμενη έκδοση των ρόλων και δυνατοτήτων σας.

en: Available Backups:
el: Διαθέσιμα Αντίγραφα Ασφαλείας:

en: all roles
el: όλοι οι ρόλοι

en: Manual backup of %s (%s)
el: Χειροκίνητο αντίγραφο ασφαλείας του %s (%s)

en: Auto-backup of all roles (%s)
el: Αυτόματο αντίγραφο ασφαλείας όλων των ρόλων (%s)

en: Initial backup of all roles
el: Αρχικό αντίγραφο ασφαλείας όλων των ρόλων

en: Restore Selected Roles
el: Επαναφορά Επιλεγμένων Ρόλων

en: Show changes from current roles only
el: Εμφάνιση αλλαγών μόνο από τους τρέχοντες ρόλους

en: Initial Backup - %s
el: Αρχικό Αντίγραφο Ασφαλείας - %s

en: Initial Backup
el: Αρχικό Αντίγραφο Ασφαλείας

en: %s (%s roles)
el: %s (%s ρόλοι)

en: (this role will be removed if you restore backup)
el: (αυτή η ρόλος θα αφαιρεθεί αν επαναφέρετε το αντίγραφο ασφαλείας)

en: %s (level %s)
el: %s (επίπεδο %s)

en: No changes
el: Καμία αλλαγή

en: Reset WordPress Defaults
el: Επαναφορά προεπιλεγμένων ρυθμίσεων WordPress

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Reseting default Roles and Capabilities will set them to the WordPress install defaults.
el: Η επαναφορά των προεπιλεγμένων ρόλων και δυνατοτήτων θα τους επαναφέρει στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις εγκατάστασης του WordPress.

en: If you have installed any plugin that adds new roles or capabilities, these will be lost.
el: Αν έχετε εγκαταστήσει οποιοδήποτε πρόσθετο που προσθέτει νέους ρόλους ή δυνατότητες, αυτές θα χαθούν.

en: It is recommended to use this only as a last resource!
el: Συνιστάται να χρησιμοποιείτε αυτό μόνο ως έσχατη λύση!

en: Reset Roles and Capabilities to WordPress defaults
el: Επαναφορά ρόλων και δυνατοτήτων στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του WordPress

en: You are about to reset Roles and Capabilities to WordPress defaults.
     'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
el: Είστε έτοιμοι να επαναφέρετε τους ρόλους και τις δυνατότητες στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του WordPress.
     'Ακυρώστε' για να σταματήσετε, 'OK' για να επαναφέρετε.

en: Reset to WordPress defaults
el: Επαναφορά στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του WordPress

en: Export Settings
el: Εξαγωγή Ρυθμίσεων

en: Export the plugin settings for this site as a .json file. This allows you to easily import the configuration into another site.
el: Εξάγετε τις ρυθμίσεις του πρόσθετου για αυτόν τον ιστότοπο ως .json αρχείο. Αυτό σας επιτρέπει να εισάγετε εύκολα τη διαμόρφωση σε άλλον ιστότοπο.

en: Roles and Capabilities
el: Ρόλοι και Δυνατότητες

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Import Settings
el: Εισαγωγή Ρυθμίσεων

en: Please make a 'Manual Backup' in the backup tab to enable backup restore in case anything goes wrong.
el: Παρακαλώ κάντε ένα 'Χειροκίνητο Αντίγραφο Ασφαλείας' στην καρτέλα αντιγράφου ασφαλείας για να ενεργοποιήσετε την αποκατάσταση αντίγραφου ασφαλείας σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

en: Import the plugin settings from a .json file. This file can be obtained by exporting the settings on another site using the form above.
el: Εισαγάγετε τις ρυθμίσεις του πρόσθετου από ένα .json αρχείο. Αυτό το αρχείο μπορεί να αποκτηθεί εξάγοντας τις ρυθμίσεις σε άλλο ιστότοπο χρησιμοποιώντας τη φόρμα παραπάνω.

en: Before importing, we recommend using the "Backup" tab to create a backup of your current settings.
el: Πριν από την εισαγωγή, σας συνιστούμε να χρησιμοποιήσετε την καρτέλα "Αντίγραφο Ασφαλείας" για να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας των τρεχουσών ρυθμίσεών σας.

en: Admin Feature Restrictions
el: Περιορισμοί Χαρακτηριστικών Διαχείρισης

en: Toggle all
el: Εναλλαγή όλων

en: Wildcard enabled
el: Ενεργοποιημένο wildcard

en: URL targeted
el: Στοχευμένο URL

en: URL wildcard
el: Wildcard URL

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Admin Features allows you to remove elements from the admin area and toolbar.
el: Οι δυνατότητες διαχείρισης σας επιτρέπουν να αφαιρέσετε στοιχεία από την περιοχή διαχείρισης και την εργαλειοθήκη.

en: No change
el: Καμία αλλαγή

en: This feature is denied
el: Αυτή η δυνατότητα έχει απορριφθεί

en: How to use Admin Features
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τις δυνατότητες διαχείρισης

en: Admin Features Settings
el: Ρυθμίσεις δυνατοτήτων διαχείρισης

en: Hide Submenus
el: Απόκρυψη υπομενού

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Custom style "%s" saved successfully.
el: Προσαρμοσμένο στυλ "%s" αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Custom style "%s" deleted successfully.
el: Προσαρμοσμένο στυλ "%s" διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Custom style name cannot be empty.
el: Το όνομα του προσαρμοσμένου στυλ δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Admin styles saved successfully.
el: Οι στυλ διαχείρισης αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: Admin Styles
el: Στυλ διαχείρισης

en: Setting
el: Ρύθμιση

en: Value
el: Τιμή

en: Admin Color Scheme
el: Χρωματική Παλέτα Διαχείρισης

en: Sets the admin color scheme for all users. Click a scheme to preview it instantly.
el: Ρυθμίζει το χρωματικό σχέδιο διαχείρισης για όλους τους χρήστες. Κάντε κλικ σε ένα σχέδιο για να το προεπισκοπήσετε άμεσα.

en: Start from template
el: Ξεκινήστε από πρότυπο

en: Blank Template
el: Κενό Πρότυπο

en: Add Custom Style
el: Προσθήκη Προσαρμοσμένου Στυλ

en: Edit custom style
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένου στυλ

en: Edit Color Style
el: Επεξεργασία Χρωματικού Στυλ

en: Customize colors for different admin elements. Changes are previewed instantly.
el: Προσαρμόστε τα χρώματα για διάφορα στοιχεία διαχείρισης. Οι αλλαγές προβάλλονται άμεσα.

en: Add more than one custom admin styles. This feature is available in PublishPress Capabilities Pro.
el: Προσθέστε περισσότερα από ένα προσαρμοσμένα στυλ διαχείρισης. Αυτή η δυνατότητα είναι διαθέσιμη στο PublishPress Capabilities Pro.

en: Add CSS selectors (class or ID), choose a style variation, and set a brand color.
el: Προσθέστε επιλεκτές CSS (κλάση ή ID), επιλέξτε μια παραλλαγή στυλ και ρυθμίστε ένα χρώμα μάρκας.

en: Add New Element
el: Προσθήκη Νέου Στοιχείου

en: Selector
el: Επιλογέας

en: e.g. .publishpress-wrap h1, #my-plugin-header
el: π.χ. .publishpress-wrap h1, #my-plugin-header

en: Variation
el: Παραλλαγή

en: Background
el: Φόντο

en: Text
el: Κείμενο

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Brand Color
el: Χρώμα Μάρκας

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Custom Style Name
el: Όνομα Προσαρμοσμένου Στυλ

en: e.g., Company Branding, Dark Mode
el: π.χ., Branding Εταιρείας, Σκοτεινή Λειτουργία

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Delete Custom Style
el: Διαγραφή Προσαρμοσμένου Στυλ

en: Are you sure you want to delete this %1s? %2s %3s
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το %1s; %2s %3s

en: Custom Style
el: Προσαρμοσμένο Στυλ

en: Save Custom Style
el: Αποθήκευση Προσαρμοσμένου Στυλ

en: Custom Admin Logo
el: Προσαρμοσμένο Λογότυπο Admin

en: Upload a custom logo to replace the WordPress icon in the admin bar. Recommended: 20px by 20px in SVG or PNG format.
el: Ανεβάστε ένα προσαρμοσμένο λογότυπο για να αντικαταστήσετε το εικονίδιο WordPress στη γραμμή διαχείρισης. Συνιστάται: 20px επί 20px σε μορφή SVG ή PNG.

en: Select Image
el: Επιλογή Εικόνας

en: Custom Favicon
el: Προσαρμοσμένο Favicon

en: Upload a custom favicon for the admin area. Recommended: 16px by 16px or 32px by 32px in SVG or PNG format.
el: Ανεβάστε ένα προσαρμοσμένο favicon για την περιοχή διαχείρισης. Συνιστάται: 16px επί 16px ή 32px επί 32px σε μορφή SVG ή PNG.

en: Admin Font Family
el: Οικογένεια Γραμματοσειρών Admin

en: Set a font stack for the admin area, for example "Segoe UI", sans-serif.
el: Ορίστε μια στοίβα γραμματοσειρών για την περιοχή διαχείρισης, για παράδειγμα "Segoe UI", sans-serif.

en: Preset Fonts
el: Προκαθορισμένες Γραμματοσειρές

en: Custom Value
el: Προσαρμοσμένη Τιμή

en: Admin Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς Admin

en: Set a base font size for the admin area. Leave empty to use the default WordPress size.
el: Ορίστε ένα βασικό μέγεθος γραμματοσειράς για την περιοχή διαχείρισης. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο μέγεθος WordPress.

en: Named Sizes
el: Ονομασμένα Μεγέθη

en: Pixel Sizes
el: Μεγέθη Πίξελ

en: Typography Overrides
el: Επεμβάσεις Τυπογραφίας

en: Optional target-specific typography rules for common admin elements.
el: Προαιρετικοί κανόνες τυπογραφίας συγκεκριμένοι για το στόχο για κοινά στοιχεία διαχείρισης.

en: Body Text
el: Κείμενο Σώματος

en: Links
el: Συνδέσμοι

en: Headings
el: Επικεφαλίδες

en: Admin Menu
el: Μενού Διαχείρισης

en: Admin Bar
el: Γραμμή Διαχείρισης

en: Form Fields
el: Πεδία Φόρμας

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Target
el: Στόχος

en: Font Family
el: Οικογένεια Γραμματοσειράς

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Preset
el: Προκαθορισμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Admin Footer Text
el: Κείμενο Υποσέλιδου Διαχείρισης

en: Replace the default "Thanks for creating with WordPress" message in the admin footer.
el: Αντικαταστήστε το προεπιλεγμένο μήνυμα "Ευχαριστούμε που δημιουργείτε με το WordPress" στο υποσέλιδο διαχείρισης.

en: Replace "Howdy"
el: Αντικαταστήστε το "Howdy"

en: Replace "Howdy" in the admin bar.
el: Αντικαταστήστε το "Howdy" στη γραμμή διαχείρισης.

en: Control Settings
el: Ρυθμίσεις Ελέγχου

en: Control how admin styles are applied to users.
el: Ελέγξτε πώς εφαρμόζονται τα στυλ διαχείρισης στους χρήστες.

en: Hide Admin Color Scheme settings in user profile
el: Απόκρυψη ρυθμίσεων χρωματικού σχήματος διαχείρισης στο προφίλ χρήστη

en: When enabled, users cannot see or change color scheme settings in their profile. Role-based settings will be applied.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι χρήστες δεν μπορούν να δουν ή να αλλάξουν τις ρυθμίσεις χρωματικού σχήματος στο προφίλ τους. Οι ρυθμίσεις με βάση τον ρόλο θα εφαρμοστούν.

en: Force role settings (override user selection)
el: Επιβολή ρυθμίσεων ρόλου (υπερπήδηση επιλογής χρήστη)

en: When enabled, role settings will always apply, overriding any user selection even if the color scheme UI is visible to them.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένες, οι ρυθμίσεις ρόλου θα εφαρμόζονται πάντα, παρακάμπτοντας οποιαδήποτε επιλογή χρήστη ακόμη και αν η διεπαφή χρωμάτων είναι ορατή σε αυτούς.

en: Admin Styles allows you to customize the WordPress admin area with your own branding.
el: Οι Στυλ Διαχειριστή σας επιτρέπουν να προσαρμόσετε την περιοχή διαχείρισης του WordPress με το δικό σας branding.

en: Custom admin color schemes
el: Προσαρμοσμένα χρωματικά σχήματα διαχειριστή

en: Replace the WordPress logo and favicon
el: Αντικαταστήστε το λογότυπο και το favicon του WordPress

en: Custom footer text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο υποσέλιδου

en: Replace "Howdy" text
el: Αντικαταστήστε το κείμενο "Howdy"

en: How to use Admin Styles
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τους Στυλ Διαχειριστή

en: Security check failed.
el: Η έλεγξη ασφάλειας απέτυχε.

en: You do not have permission to manage admin styles.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε τους στυλ διαχειριστή.

en: No role specified.
el: Δεν έχει καθοριστεί ρόλος.

en: Use this Image
el: Χρησιμοποιήστε αυτή την εικόνα

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Current logo preview
el: Προεπισκόπηση τρέχοντος λογότυπου

en: Add New Custom Style
el: Προσθήκη νέου προσαρμοσμένου στυλ

en: Edit Custom Style
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένου στυλ

en: Are you sure you want to delete "%s" custom style?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το προσαρμοσμένο στυλ "%s"?

en: this custom style
el: αυτό το προσαρμοσμένο στυλ

en: Primary Button
el: Κύριο κουμπί

en: Hover State
el: Κατάσταση ποντικιού

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: Live preview of your custom color scheme
el: Ζωντανή προεπισκόπηση της προσαρμοσμένης χρωματικής σας διάταξης

en: Custom Style Name is required.
el: Απαιτείται όνομα προσαρμοσμένου στυλ.

en: Main Admin Color is required.
el: Απαιτείται το κύριο χρώμα διαχειριστή.

en: Display Name
el: Όνομα Εμφάνισης

en: Change how this style is displayed
el: Αλλάξτε τον τρόπο εμφάνισης αυτού του στυλ

en: Enter a name for your custom style
el: Εισάγετε ένα όνομα για το προσαρμοσμένο στυλ σας

en: Forest
el: Δάσος

en: Mint Breeze
el: Μέντα

en: Cherry
el: Κεράσι

en: Graphite
el: Γραφίτης

en: Midnight Teal
el: Μεσονύκτιο Τεάλ

en: Sunrise
el: Ανατολή

en: Desert Sand
el: Άμμος Ερήμου

en: Amber Glow
el: Φωτεινός Ώχρας

en: Citrus
el: Εσπεριδοειδή

en: Ocean Deep
el: Βάθος Ωκεανών

en: Sage
el: Σαλάβρα

en: Modern Slate
el: Μοντέρνος Σαπφείρος

en: Page background color
el: Χρώμα φόντου σελίδας

en: Link element colors
el: Χρώματα στοιχείων συνδέσμων

en: Default Link Color
el: Προεπιλεγμένο χρώμα συνδέσμου

en: Standard link color
el: Κανονικό χρώμα συνδέσμου

en: Link Hover Color
el: Χρώμα συνδέσμου σε επικάλυψη

en: Color on hover
el: Χρώμα κατά την επικάλυψη

en: Delete Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου διαγραφής

en: Color for delete/trash actions
el: Χρώμα για ενέργειες διαγραφής/κάδου

en: Trash Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου κάδου

en: Color for trash actions
el: Χρώμα για ενέργειες κάδου

en: Spam Link Color
el: Χρώμα συνδέσμου ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: Color for spam actions
el: Χρώμα για ενέργειες ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: Inactive Link Color
el: Χρώμα ανενεργού συνδέσμου

en: Color for inactive items
el: Χρώμα για ανενεργά στοιχεία

en: Tables
el: Πίνακες

en: Table element colors
el: Χρώματα στοιχείων πίνακα

en: Table Header Background
el: Φόντο κεφαλίδας πίνακα

en: Table Header Text
el: Κείμενο κεφαλίδας πίνακα

en: Table Row Background
el: Φόντο γραμμής πίνακα

en: Table Row Text Color
el: Χρώμα κειμένου γραμμής πίνακα

en: Row Hover Background
el: Χρώμα φόντου για την επικάλυψη σειράς

en: Table Border Color
el: Χρώμα περιγράμματος πίνακα

en: Alternate Row Background
el: Χρώμα φόντου εναλλακτικής σειράς

en: Alternate Row Text Color
el: Χρώμα κειμένου εναλλακτικής σειράς

en: Forms
el: Φόρμες

en: Form input colors
el: Χρώματα εισόδου φόρμας

en: Input Border Color
el: Χρώμα περιγράμματος εισόδου

en: Input Focus Border
el: Περίγραμμα εστίασης εισόδου

en: Input Background Color
el: Χρώμα φόντου εισόδου

en: Input Text Color
el: Χρώμα κειμένου εισόδου

en: Placeholder Text Color
el: Χρώμα κειμένου υποδείξεων

en: Button colors
el: Χρώματα κουμπιών

en: Primary Button Background
el: Φόντο κύριου κουμπιού

en: Primary Button Text
el: Κείμενο κύριου κουμπιού

en: Primary Button Hover
el: Επικάλυψη κύριου κουμπιού

en: Secondary Button Background
el: Φόντο δευτερεύοντος κουμπιού

en: Secondary Button Text
el: Κείμενο δευτερεύοντος κουμπιού

en: Secondary Button Hover
el: Επικάλυψη δευτερεύοντος κουμπιού

en: Admin menu colors
el: Χρώματα μενού διαχειριστή

en: Menu Background
el: Φόντο μενού

en: Menu Text Color
el: Χρώμα κειμένου μενού

en: Menu Icon Color
el: Χρώμα εικονιδίου μενού

en: Menu Hover Background
el: Φόντο αιωρούμενου μενού

en: Menu Hover Text
el: Κείμενο αιωρούμενου μενού

en: Current Menu Background
el: Φόντο τρέχοντος μενού

en: Current Menu Text
el: Κείμενο τρέχοντος μενού

en: Submenu Background
el: Φόντο υπομενού

en: Submenu Text Color
el: Χρώμα κειμένου υπομενού

en: Admin bar colors
el: Χρώματα μπάρας διαχείρισης

en: Admin Bar Background
el: Φόντο μπάρας διαχείρισης

en: Admin Bar Text
el: Κείμενο μπάρας διαχείρισης

en: Admin Bar Icon
el: Εικονίδιο μπάρας διαχείρισης

en: Admin Bar Hover Background
el: Φόντο αιωρούμενης μπάρας διαχείρισης

en: Admin Bar Hover Text
el: Κείμενο αιωρούμενης μπάρας διαχείρισης

en: Dashboard Widgets
el: Widgets πίνακα ελέγχου

en: Dashboard widget colors
el: Χρώματα widget πίνακα ελέγχου

en: Widget Background
el: Φόντο widget

en: Widget Border
el: Περίγραμμα widget

en: Widget Header Background
el: Φόντο κεφαλίδας widget

en: Widget Title Text
el: Κείμενο τίτλου widget

en: Widget Body Text
el: Κείμενο Σώματος Widget

en: Widget Link
el: Σύνδεσμος Widget

en: Widget Link Hover
el: Σύνδεσμος Widget Hover

en: Advanced
el: Προχωρημένα

en: Custom selector color rules
el: Κανόνες χρώματος προσαρμοσμένου επιλεγέα

en: Classic Editor %s Restrictions
el: Περιορισμοί Classic Editor %s

en: No metaboxes found for %1s. %2s Click here %3s to visit the %4s screen and refresh this page afterwards to load the new metaboxes.
el: Δεν βρέθηκαν metaboxes για %1s. %2s Κάντε κλικ εδώ %3s για να επισκεφθείτε την οθόνη %4s και ανανεώστε αυτή τη σελίδα μετά για να φορτώσετε τα νέα metaboxes.

en: Gutenberg Editor %s Restrictions
el: Περιορισμοί Gutenberg Editor %s

en: Editor Feature Restrictions
el: Περιορισμοί Χαρακτηριστικών Επεξεργαστή

en: Save for all Post Types
el: Αποθήκευση για όλους τους Τύπους Δημοσιεύσεων

en: Save %s Restrictions
el: Αποθήκευση %s Περιορισμών

en: show Classic Editor controls
el: εμφάνιση ελέγχων Classic Editor

en: Editor Features allows you to remove elements from the post editing screen.
el: Τα Χαρακτηριστικά Επεξεργαστή σας επιτρέπουν να αφαιρείτε στοιχεία από την οθόνη επεξεργασίας δημοσιεύσεων.

en: How to use Editor Features
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τα Χαρακτηριστικά Επεξεργαστή

en: You do not have permission to manage frontend features.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε τα χαρακτηριστικά frontend.

en: All fields are required.
el: Όλα τα πεδία είναι υποχρεωτικά.

en: Load on page types is required.
el: Η φόρτωση σε τύπους σελίδων είναι υποχρεωτική.

en: Frontend element item updated. Save changes to enable for role.
el: Το στοιχείο του frontend ενημερώθηκε. Αποθηκεύστε τις αλλαγές για να ενεργοποιήσετε για τον ρόλο.

en: New frontend element added. Save changes to enable for role.
el: Νέο στοιχείο frontend προστέθηκε. Αποθηκεύστε τις αλλαγές για να ενεργοποιήσετε για τον ρόλο.

en: Invalid request!.
el: Μη έγκυρη αίτηση!.

en: Selected item deleted successfully
el: Το επιλεγμένο στοιχείο διαγράφηκε επιτυχώς

en: Site Dark Mode
el: Μαύρη Λειτουργία Ιστοσελίδας

en: Site Light Mode
el: Λευκή Λειτουργία Ιστοσελίδας

en: Hide Twenty Twenty-Three Credit Footer
el: Απόκρυψη του υποσέλιδου πιστώσεων Twenty Twenty-Three

en: Frontend Features
el: Λειτουργίες Frontend

en: Choose Frontend Features that will apply to this post.
el: Επιλέξτε Λειτουργίες Frontend που θα εφαρμοστούν σε αυτή τη δημοσίευση.

en: Select %1$s...
el: Επιλέξτε %1$s...

en: This feature allows you to modify the site frontend by hiding IDs or classes, adding CSS styles, or adding body classes.
el: Αυτή η δυνατότητα σας επιτρέπει να τροποποιήσετε το frontend της ιστοσελίδας κρύβοντας IDs ή κλάσεις, προσθέτοντας CSS στυλ ή προσθέτοντας κλάσεις σώματος.

en: Editing:
el: Επεξεργασία:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: This will only show here in the WordPress admin area.
el: Αυτό θα εμφανιστεί μόνο εδώ στην περιοχή διαχείρισης του WordPress.

en: Features:
el: Λειτουργίες:

en: Hide IDs or Classes
el: Απόκρυψη IDs ή Κλάσεων

en: Add Custom CSS
el: Προσθήκη Προσαρμοσμένου CSS

en: Add Body Class
el: Προσθήκη Κλάσης Σώματος

en: Enter IDs or classes to hide. Separate multiple values with a comma (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).
el: Εισάγετε IDs ή κλάσεις για απόκρυψη. Διαχωρίστε πολλές τιμές με κόμμα (.custom-item-one, .custom-item-two, #new-item-id).

en: Enter custom CSS to be added to frontend pages. Examples: .custom-style-1 { color: red; } #custom-header { background: red; }
el: Εισάγετε προσαρμοσμένο CSS που θα προστεθεί στις σελίδες frontend. Παραδείγματα: .custom-style-1 { color: red; } #custom-header { background: red; }

en: Enter classes to add the body HTML. Do not include the . before the HTML.
el: Εισάγετε κλάσεις για να προσθέσετε το HTML του σώματος. Μην συμπεριλάβετε το . πριν από το HTML.

en: Separate multiple values with a space (custom-style-one custom-style-two).
el: Διαχωρίστε πολλαπλές τιμές με ένα διάστημα (custom-style-one custom-style-two).

en: You can add the CSS for your classes by clicking "Add Custom CSS".
el: Μπορείτε να προσθέσετε το CSS για τις κλάσεις σας κάνοντας κλικ στο "Προσθήκη Προσαρμοσμένου CSS".

en: Enter classes that should be added to the body HTML. Separate multiple values with a space (custom-item-one custom-item-two).
el: Εισάγετε κλάσεις που πρέπει να προστεθούν στο HTML του σώματος. Διαχωρίστε πολλαπλές τιμές με ένα διάστημα (custom-item-one custom-item-two).

en: Load on page types:
el: Φορτώστε σε τύπους σελίδων:

en: Whole Site
el: Όλος ο ιστότοπος

en: Selected Pages
el: Επιλεγμένες Σελίδες

en: This feature will be added to all pages.
el: Αυτή η δυνατότητα θα προστεθεί σε όλες τις σελίδες.

en: Add post metabox:
el: Προσθήκη μετα-κουτιού ανάρτησης:

en: Cancel Edit
el: Ακύρωση Επεξεργασίας

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Save Edit
el: Αποθήκευση Επεξεργασίας

en: Hidden IDs or Classes
el: Κρυφά IDs ή Κλάσεις

en: Body Class
el: Κλάση Σώματος

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS

en: Pages
el: Σελίδες

en: Post Type Metabox
el: Μετα-κουτί Τύπου Ανάρτησης

en: Role
el: Ρόλος

en: Enable Frontend Features for %1$s Role
el: Ενεργοποίηση Λειτουργιών Εμπρός για τον Ρόλο %1$s

en: Frontend Features allows you to add or remove elements from the frontend of your site.
el: Οι Λειτουργίες Εμπρός σας επιτρέπουν να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε στοιχεία από το εμπρός μέρος του ιστότοπού σας.

en: Apply custom styling
el: Εφαρμογή προσαρμοσμένου στυλ

en: How to use Frontend Features
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τις δυνατότητες frontend

en: Navigation Menu Restrictions
el: Περιορισμοί μενού πλοήγησης

en: There are no frontend menu links. To control access to navigation menus, please add menu links.
el: Δεν υπάρχουν σύνδεσμοι μενού frontend. Για να ελέγξετε την πρόσβαση στα μενού πλοήγησης, παρακαλώ προσθέστε συνδέσμους μενού.

en: Navigation Menus allows you to block access to frontend menu links.
el: Τα Μενού Πλοήγησης σας επιτρέπουν να αποκλείσετε την πρόσβαση στους συνδέσμους μενού frontend.

en: How to use Navigation Menus
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τα Μενού Πλοήγησης

en: Profile Feature Restrictions
el: Περιορισμοί χαρακτηριστικών προφίλ

en: Click the "Find profile items for this role" button.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί "Βρείτε στοιχεία προφίλ για αυτόν τον ρόλο".

en: There are no users in this role. Please select a role that has users and is able to access the "Profile" screen.
el: Δεν υπάρχουν χρήστες σε αυτόν τον ρόλο. Παρακαλώ επιλέξτε ένα ρόλο που έχει χρήστες και μπορεί να έχει πρόσβαση στην οθόνη "Προφίλ".

en: Allow PublishPress to find profile items for this role.
el: Επιτρέψτε στο PublishPress να βρει στοιχεία προφίλ για αυτόν τον ρόλο.

en: Find profile items for this role
el: Βρείτε στοιχεία προφίλ για αυτόν τον ρόλο

en: The %s role is not enabled for editing. The Find button is disabled.
el: Ο ρόλος %s δεν είναι ενεργοποιημένος για επεξεργασία. Το κουμπί Βρείτε είναι απενεργοποιημένο.

en: This feature will test the "Profile" screen as a user in the %s role.
el: Αυτή η δυνατότητα θα δοκιμάσει την οθόνη "Προφίλ" ως χρήστης στον ρόλο %s.

en: Refresh Profile Features
el: Ανανεώστε τα Χαρακτηριστικά Προφίλ

en: Profile Features allows you to remove elements from the Profile screen.
el: Τα Χαρακτηριστικά Προφίλ σας επιτρέπουν να αφαιρέσετε στοιχεία από την οθόνη Προφίλ.

en: How to use Profile Features
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τα Χαρακτηριστικά Προφίλ

en: Hide Default Items
el: Απόκρυψη Προκαθορισμένων Στοιχείων

en: Hide Admin Toolbar
el: Απόκρυψη της Γραμμής Εργαλείων Διαχείρισης

en: Hide Dashboard Widgets
el: Απόκρυψη Γραφικών Πινάκων Ελέγχου

en: Mobile Menu Toggle
el: Εναλλαγή Μενού για Κινητά

en: WordPress Logo
el: Λογότυπο WordPress

en: WordPress External Links
el: Εξωτερικοί Σύνδεσμοι WordPress

en: Right bar
el: Δεξιά μπάρα

en: User actions
el: Ενέργειες Χρηστών

en: New
el: Νέο

en: User Display Name
el: Όνομα Εμφάνισης Χρήστη

en: Edit Post
el: Επεξεργασία Δημοσίευσης

en: Edit Site
el: Επεξεργασία Ιστοσελίδας

en: Thank you for creating with WordPress
el: Σας ευχαριστώ που δημιουργείτε με το WordPress

en: Welcome panel
el: Πίνακας καλωσορίσματος

en: Remove Admin Toolbar
el: Αφαίρεση Γραμμής Εργαλείων Διαχειριστή

en: Top Tabs
el: Κορυφαίοι Καρτέλες

en: Media Buttons (all)
el: Κουμπιά Μέσων (όλα)

en: HTML Editor Button
el: Κουμπί Επεξεργαστή HTML

en: Word count
el: Μετρητής Λέξεων

en: Publish Box
el: Κουτί Δημοσίευσης

en: Publish Actions
el: Ενέργειες Δημοσίευσης

en: Taxonomy Boxes
el: Κουτιά Ταξινόμησης

en: Page Boxes
el: Κουτιά Σελίδας

en: Other Boxes
el: Άλλα Κουτιά

en: Featured Image
el: Επιλεγμένη Εικόνα

en: Coupon Description
el: Περιγραφή Κουπονιού

en: Top Bar - Left
el: Επάνω Μπάρα - Αριστερά

en: Add block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: Modes
el: Λειτουργίες

en: Outline
el: Περιγράμματα

en: Document Overview
el: Επισκόπηση Εγγράφου

en: Document Bar Title
el: Τίτλος Μπάρας Εγγράφου

en: Top Bar - Right
el: Επάνω Μπάρα - Δεξιά

en: Switch to Draft
el: Μετάβαση σε Προσχέδιο

en: Publish / Update
el: Δημοσίευση / Ενημέρωση

en: Options
el: Επιλογές

en: Body
el: Κείμενο

en: Add new block
el: Προσθήκη νέου μπλοκ

en: Document Panel
el: Πάνελ Εγγράφου

en: Settings Panel
el: Πάνελ Ρυθμίσεων

en: Status & visibility
el: Κατάσταση & ορατότητα

en: Permalink
el: Μόνιμος Σύνδεσμος

en: Featured image
el: Επιλεγμένη εικόνα

en: Post Attributes
el: Αναρτήσεις Χαρακτηριστικά

en: Block Panel
el: Πάνελ Μπλοκ

en: Paragraph
el: Παράγραφος

en: Typography
el: Τυπογραφία

en: Color settings
el: Ρυθμίσεις χρώματος

en: Text settings
el: Ρυθμίσεις κειμένου

en: This role is not enabled for profile feature editing.
el: Αυτός ο ρόλος δεν είναι ενεργοποιημένος για την επεξεργασία χαρακτηριστικών προφίλ.

en: An error occurred!
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα!

en: Profile features access disabled.
el: Η πρόσβαση στα χαρακτηριστικά προφίλ έχει απενεργοποιηθεί.

en: Invalid role provided.
el: Παρέχεται μη έγκυρος ρόλος.

en: Profile features access enabled for this role.
el: Η πρόσβαση στα χαρακτηριστικά προφίλ έχει ενεργοποιηθεί για αυτόν τον ρόλο.

en: Editor Features
el: Χαρακτηριστικά Συντάκτη

en: Admin Features
el: Χαρακτηριστικά Διαχειριστή

en: Profile Features
el: Χαρακτηριστικά Προφίλ

en: Redirects
el: Ανακατευθύνσεις

en: Nav Menu
el: Μενού Πλοήγηση

en: Application Password Capabilities
el: Δυνατότητες κωδικών πρόσβασης εφαρμογής

en: Roles allows you to create, edit, and delete all the user roles on your site.
el: Οι ρόλοι σας επιτρέπουν να δημιουργείτε, να επεξεργάζεστε και να διαγράφετε όλους τους ρόλους χρηστών στον ιστότοπό σας.

en: Capabilities allows you to change the permissions for any user role.
el: Οι δυνατότητες σας επιτρέπουν να αλλάξετε τις άδειες για οποιονδήποτε ρόλο χρήστη.

en: Admin Styles allows you to customize the admin area with your own branding.
el: Οι Στυλ Διαχειριστή σας επιτρέπουν να προσαρμόσετε την περιοχή διαχείρισης με τη δική σας επωνυμία.

en: Redirects allows you to redirect users in a role after Registration, Login or Logout.
el: Οι ανακατευθύνσεις σας επιτρέπουν να ανακατευθύνετε τους χρήστες σε έναν ρόλο μετά την εγγραφή, την είσοδο ή την έξοδο.

en: Navigation Menus
el: Μενού πλοήγησης

en: User Testing
el: Δοκιμή χρηστών

en: Test your site by instantly logging in as another user. Available accounts include any which the current user can edit.
el: Δοκιμάστε τον ιστότοπό σας συνδεόμενοι άμεσα ως άλλος χρήστης. Οι διαθέσιμες λογαριασμοί περιλαμβάνουν οποιονδήποτε μπορεί να επεξεργαστεί ο τρέχων χρήστης.

en: Remove Admin Notices from WordPress admin screen and organize them in to a single area.
el: Αφαιρέστε τις ειδοποιήσεις διαχειριστή από την οθόνη διαχείρισης του WordPress και οργανώστε τις σε μία μόνο περιοχή.

en: Login permission denied.
el: Άδεια σύνδεσης απορρίφθηκε.

en: You do not have permission to access this page.
el: Δεν έχετε άδεια να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα.

en: Need PublishPress Capabilities Support?
el: Χρειάζεστε υποστήριξη για τις δυνατότητες του PublishPress;

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
el: Εάν χρειάζεστε βοήθεια ή έχετε αίτημα για νέα δυνατότητα, ενημερώστε μας.

en: Request Support
el: Αίτημα υποστήριξης

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
el: Λεπτομερής τεκμηρίωση είναι επίσης διαθέσιμη στον ιστότοπο του πρόσθετου.

en: View Knowledge Base
el: Δείτε τη βάση γνώσεων

en: Social Links
el: Κοινωνικοί σύνδεσμοι

en: Page Lists
el: Λίστες σελίδων

en: New role created.
el: Δημιουργήθηκε νέος ρόλος.

en: Error: Failed creating the new role.
el: Σφάλμα: Αποτυχία δημιουργίας του νέου ρόλου.

en: The selected role is not editable.
el: Ο επιλεγμένος ρόλος δεν είναι επεξεργάσιμος.

en: Incorrect capability name.
el: Λάθος όνομα ικανότητας.

en: Type / Taxonomy settings saved.
el: Ρυθμίσεις τύπου / κατηγορίας αποθηκεύτηκαν.

en: Bad form received.
el: Λανθασμένη φόρμα λήφθηκε.

en: You cannot remove Manage Capabilities from Administrators
el: Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε τις δυνατότητες διαχείρισης από τους Διαχειριστές

en: The selected application password is not editable.
el: Ο επιλεγμένος κωδικός πρόσβασης εφαρμογής δεν είναι επεξεργάσιμος.

en: Application password capabilities saved.
el: Οι δυνατότητες κωδικών πρόσβασης εφαρμογής αποθηκεύτηκαν.

en: This capability is explicitly negated. Click to add/remove normally.
el: Αυτή η δυνατότητα αναιρείται ρητά. Κάντε κλικ για να προσθέσετε/αφαιρέσετε κανονικά.

en: Explicity negate this capability by storing as disabled
el: Αναιρέστε ρητά αυτή τη δυνατότητα αποθηκεύοντας ως απενεργοποιημένη

en: Explicitly negate these capabilities by storing as disabled
el: Αναιρέστε ρητά αυτές τις δυνατότητες αποθηκεύοντας ως απενεργοποιημένες

en: Post type registration does not define this capability distinctly
el: Η καταχώριση τύπου ανάρτησης δεν ορίζει αυτή τη δυνατότητα διακριτά

en: Add or remove this capability from the WordPress role
el: Προσθέστε ή αφαιρέστε αυτή τη δυνατότητα από τον ρόλο WordPress

en: Add or remove capability from the role normally
el: Προσθέστε ή αφαιρέστε τη δυνατότητα από τον ρόλο κανονικά

en: Are you sure you want to delete this item ?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το στοιχείο;

en: Add or clear custom item entry before saving changes.
el: Προσθέστε ή καθαρίστε την καταχώριση προσαρμοσμένου στοιχείου πριν αποθηκεύσετε τις αλλαγές.

en: Role Name
el: Όνομα Ρόλου

en: Role Type
el: Τύπος Ρόλου

en: Default Role
el: Προκαθορισμένος Ρόλος

en: Admin Access
el: Πρόσβαση Διαχειριστή

en: You do not have permission to manage roles.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε ρόλους.

en: You do not have permission to manage editor features.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε χαρακτηριστικά επεξεργαστή.

en: Settings updated.
el: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν.

en: You do not have permission to manage admin features.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε χαρακτηριστικά διαχειριστή.

en: You do not have permission to manage navigation menus.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε μενού πλοήγησης.

en: You do not have permission to manage profile features.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε χαρακτηριστικά προφίλ.

en: You do not have permission to manage redirect.
el: Δεν έχετε άδεια να διαχειριστείτε ανακατευθύνσεις.

en: Invalid form. Reload this page and try again.
el: Μη έγκυρη φόρμα. Επαναφορτώστε αυτή τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: You do not have permission to manage capabilities.
el: Δεν έχετε άδεια για να διαχειριστείτε τις δυνατότητες.

en: Network sync completed.
el: Η συγχρονισμός δικτύου ολοκληρώθηκε.

en: Network sync has been queued and will continue in the background.
el: Η συγχρονισμός δικτύου έχει προγραμματιστεί και θα συνεχιστεί στο παρασκήνιο.

en: New capability added to role.
el: Μια νέα δυνατότητα προστέθηκε στον ρόλο.

en: Bad form Received
el: Κακή φόρμα λήφθηκε

en: You do not have permission to restore roles.
el: Δεν έχετε άδεια για να επαναφέρετε ρόλους.

en: You do not have permission to perform this action.
el: Δεν έχετε άδεια να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια.

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
el: Αν σας αρέσει %s, παρακαλούμε αφήστε μας μια αξιολόγηση %s. Ευχαριστούμε!

en: About PublishPress Capabilities
el: Σχετικά με τις Δυνατότητες του PublishPress

en: About
el: Σχετικά

en: Capabilites Documentation
el: Τεκμηρίωση Δυνατοτήτων

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Contact the PublishPress team
el: Επικοινωνήστε με την ομάδα του PublishPress

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Permissions & Access
el: Άδειες & Πρόσβαση

en: Administer advanced content permissions and visibility rules.
el: Διαχειριστείτε προηγμένες άδειες περιεχομένου και κανόνες ορατότητας.

en: Manage plugin permission settings.
el: Διαχειριστείτε τις ρυθμίσεις άδειας του πρόσθετου.

en: Bypass content restrictions for editorial workflows.
el: Παρακάμψτε τους περιορισμούς περιεχομένου για συντακτικές ροές εργασίας.

en: Set custom post statuses for content items.
el: Ορίστε προσαρμοσμένες καταστάσεις δημοσίευσης για στοιχεία περιεχομένου.

en: Force Quick Edit access when restrictions would otherwise block it.
el: Επιβάλετε πρόσβαση στην Γρήγορη Επεξεργασία όταν οι περιορισμοί θα την εμπόδιζαν αλλιώς.

en: Roles & Groups
el: Ρόλοι & Ομάδες

en: Assign or change role assignments for users.
el: Αναθέστε ή αλλάξτε τις αναθέσεις ρόλων για τους χρήστες.

en: Create new permission groups.
el: Δημιουργήστε νέες ομάδες δικαιωμάτων.

en: Edit existing permission groups.
el: Επεξεργαστείτε τις υπάρχουσες ομάδες δικαιωμάτων.

en: Delete permission groups.
el: Διαγράψτε τις ομάδες δικαιωμάτων.

en: Add or remove members from permission groups.
el: Προσθέστε ή αφαιρέστε μέλη από τις ομάδες δικαιωμάτων.

en: Create network-wide permission groups in multisite.
el: Δημιουργήστε ομάδες δικαιωμάτων σε όλο το δίκτυο σε περιβάλλον πολλών ιστότοπων.

en: Manage members of network-wide permission groups.
el: Διαχειριστείτε τα μέλη των ομάδων δικαιωμάτων σε όλο το δίκτυο.

en: Exception Management
el: Διαχείριση Εξαιρέσεων

en: Set per-item association exceptions.
el: Ορίστε εξαιρέσεις συσχέτισης ανά στοιχείο.

en: Set per-item edit exceptions.
el: Ορίστε εξαιρέσεις επεξεργασίας ανά στοιχείο.

en: Set per-item read exceptions.
el: Ορίστε εξαιρέσεις ανάγνωσης ανά στοιχείο.

en: Set per-item revision exceptions.
el: Ορίστε εξαιρέσεις αναθεώρησης ανά στοιχείο.

en: Set taxonomy term assignment exceptions.
el: Ορίστε εξαιρέσεις αναθέσεων όρων ταξινόμησης.

en: Set taxonomy term association exceptions.
el: Ορίστε εξαιρέσεις συσχέτισης όρων ταξινόμησης.

en: Set taxonomy term management exceptions.
el: Ορίστε εξαιρέσεις διαχείρισης όρων ταξινόμησης.

en: Content Associations
el: Συσχετίσεις Περιεχομένου

en: Associate users or groups with any page.
el: Συσχετίστε χρήστες ή ομάδες με οποιαδήποτε σελίδα.

en: Define and apply custom post statuses.
el: Ορίστε και εφαρμόστε προσαρμοσμένες καταστάσεις δημοσίευσης.

en: Define custom privacy policies for content.
el: Ορίστε προσαρμοσμένες πολιτικές απορρήτου για το περιεχόμενο.

en: Moderate any item regardless of authorship.
el: Μετριάστε οποιοδήποτε στοιχείο ανεξαρτήτως συγγραφικότητας.

en: Media & Misc
el: Μέσα & Διάφορα

en: Edit attachments uploaded by the current user.
el: Επεξεργαστείτε τα συνημμένα που έχουν ανεβάσει οι τρέχοντες χρήστες.

en: List unattached files uploaded by other users.
el: Λίστα μη συνημμένων αρχείων που έχουν ανεβάσει άλλοι χρήστες.

en: List all media library files.
el: Λίστα όλων των αρχείων της βιβλιοθήκης πολυμέσων.

en: Exempt user from edit-circle restrictions.
el: Εξαιρέστε τον χρήστη από τους περιορισμούς του κύκλου επεξεργασίας.

en: Exempt user from read-circle restrictions.
el: Εξαιρέστε τον χρήστη από τους περιορισμούς του κύκλου ανάγνωσης.

en: see %1$sRole Usage%2$s: "Pattern Roles"
el: δείτε %1$sΧρήση Ρόλων%2$s: "Ρόλοι Πρότυπα"

en: activate %1$sAdvanced settings%2$s, see Role Usage
el: ενεργοποιήστε %1$sΡυθμίσεις προχωρημένων%2$s, δείτε τη Χρήση Ρόλων

en: "Posts" capabilities selected here also define type-specific role assignment for Permission Groups%s.
el: "Δημοσιεύσεις" ικανότητες που επιλέγονται εδώ καθορίζουν επίσης την ανάθεση ρόλων συγκεκριμένων τύπων για τις ομάδες άδειας%s.

en: "Posts" capabilities selected here also define type-specific role assignment for Permit Groups%s.
el: "Δημοσιεύσεις" ικανότητες που επιλέγονται εδώ καθορίζουν επίσης την ανάθεση ρόλων συγκεκριμένων τύπων για τις ομάδες επιτρεπόμενης%s.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added here. (See %sPermissions > Post Statuses%s for applicable names). %sSupplemental status-specific roles%s are usually more convenient, though.
el: Οι ικανότητες για προσαρμοσμένες καταστάσεις μπορούν να προστεθούν χειροκίνητα εδώ. (Δείτε %sΆδειες > Καταστάσεις Δημοσιεύσεων%s για τις σχετικές ονομασίες). %sΣυμπληρωματικοί ρόλοι συγκεκριμένων καταστάσεων%s είναι συνήθως πιο βολικοί, όμως.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added here. Or activate the PP Custom Post Statuses extension to assign status-specific supplemental roles.
el: Οι ικανότητες για προσαρμοσμένες καταστάσεις μπορούν να προστεθούν χειροκίνητα εδώ. Ή ενεργοποιήστε την επέκταση PP Custom Post Statuses για να αναθέσετε συμπληρωματικούς ρόλους συγκεκριμένων καταστάσεων.

en: Capabilities for custom statuses can be manually added to a role here (see Conditions > Status > Capability Mapping for applicable names). However, it is usually more convenient to use Permit Groups to assign a supplemental status-specific role.
el: Οι ικανότητες για προσαρμοσμένες καταστάσεις μπορούν να προστεθούν χειροκίνητα σε έναν ρόλο εδώ (δείτε Συνθήκες > Κατάσταση > Χαρτογράφηση Ικανότητας για τις σχετικές ονομασίες). Ωστόσο, είναι συνήθως πιο βολικό να χρησιμοποιείτε τις ομάδες επιτρεπόμενης για την ανάθεση ενός συμπληρωματικού ρόλου συγκεκριμένης κατάστασης.

en: Unique Post Type Capabilities
el: Μοναδικές Ικανότητες Τύπου Δημοσίευσης

note: translators: %1$s and %2$s are link tags for 'Find out more.'
en: Allow post type permissions to be controlled separately from other areas of WordPress. %1$sFind out more.%2$s
el: Επιτρέψτε στους ρόλους τύπου δημοσίευσης να ελέγχονται ξεχωριστά από άλλες περιοχές του WordPress. %1$sΜάθετε περισσότερα.%2$s

en: Use the "Create" capability for selected post types
el: Χρησιμοποιήστε την ικανότητα "Δημιουργία" για επιλεγμένους τύπους δημοσιεύσεων

en: This will cause a new capability to be required for creating posts, and enable a checkbox column here for role assignments. Normally, post creation is controlled by the "Edit" capability.
el: Αυτό θα απαιτήσει μια νέα ικανότητα για τη δημιουργία δημοσιεύσεων και θα ενεργοποιήσει μια στήλη επιλογών εδώ για τις αναθέσεις ρόλων. Κανονικά, η δημιουργία δημοσιεύσεων ελέγχεται από την ικανότητα "Επεξεργασία".

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Unique Taxonomy Capabilities
el: Μοναδικές Ικανότητες Ταξινόμησης

en: Allow taxonomy permissions to be controlled separately from other areas of WordPress.
el: Επιτρέψτε στους ρόλους ταξινόμησης να ελέγχονται ξεχωριστά από άλλες περιοχές του WordPress.

en: Detailed Taxonomy Capabilities
el: Λεπτομερείς Δυνατότητες Ταξινόμησης

en: Allow "Edit", "Delete" and "Assign" capabilities separately from the "Manage" capability.
el: Επιτρέψτε τις δυνατότητες "Επεξεργασία", "Διαγραφή" και "Ανάθεση" ξεχωριστά από τη δυνατότητα "Διαχείριση".

en: Login Redirect
el: Ανακατεύθυνση Σύνδεσης

en: Logout Redirect
el: Ανακατεύθυνση Αποσύνδεσης

en: Registration Redirect
el: Ανακατεύθυνση Εγγραφής

en: First Login Redirect
el: Ανακατεύθυνση Πρώτης Σύνδεσης

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after login.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL στην οποία οι χρήστες σε αυτόν τον ρόλο θα πρέπει να ανακατευθυνθούν μετά τη σύνδεση.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after logout.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL στην οποία οι χρήστες σε αυτόν τον ρόλο θα πρέπει να ανακατευθυνθούν μετά την αποσύνδεση.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after registration.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL στην οποία οι χρήστες σε αυτόν τον ρόλο θα πρέπει να ανακατευθυνθούν μετά την εγγραφή.

en: Enter the URL users in this role should be redirected to after their first login.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL στην οποία οι χρήστες σε αυτόν τον ρόλο θα πρέπει να ανακατευθυνθούν μετά την πρώτη τους σύνδεση.

en: %s Redirects
el: %s Ανακατευθύνσεις

en: Save Changes
el: Αποθηκεύστε τις Αλλαγές

en: Redirect users to the URL they were viewing before login.
el: Ανακατευθύνετε τους χρήστες στη διεύθυνση URL που παρακολουθούσαν πριν από τη σύνδεση.

en: Redirect users to a specified URL.
el: Ανακατευθύνετε τους χρήστες σε μια καθορισμένη διεύθυνση URL.

en: Enter the relative path only without domain for login redirect.
el: Εισάγετε μόνο το σχετικό μονοπάτι χωρίς το τομέα για την ανακατεύθυνση σύνδεσης.

en: You must enter the Login Redirect URL.
el: Πρέπει να εισάγετε τη διεύθυνση URL Ανακατεύθυνσης Σύνδεσης.

en: Enter the relative path only without domain for logout redirect.
el: Εισάγετε μόνο το σχετικό μονοπάτι χωρίς το τομέα για την ανακατεύθυνση αποσύνδεσης.

en: Redirect Features allows you to redirect users in a role after Registration, Login or Logout.
el: Οι Δυνατότητες Ανακατεύθυνσης σας επιτρέπουν να ανακατευθύνετε τους χρήστες σε έναν ρόλο μετά την Εγγραφή, Σύνδεση ή Αποσύνδεση.

en: How to use Redirect Features
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε τις Δυνατότητες Ανακατεύθυνσης

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
el: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια.

en: Your link has expired, refresh the page and try again.
el: Ο σύνδεσμός σας έχει λήξει, ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Missing parameters, refresh the page and try again.
el: Λείπουν παράμετροι, ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Invalid role name entry: %s
el: Μη έγκυρη καταχώρηση ονόματος ρόλου: %s

en: The role "%s" already exists. Please choose a different name.
el: Ο ρόλος "%s" υπάρχει ήδη. Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: Something went wrong, the system wasn't able to create the role, refresh the page and try again.
el: Κάτι πήγε στραβά, το σύστημα δεν μπόρεσε να δημιουργήσει τον ρόλο, ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: The new role %s was created successfully.
el: Ο νέος ρόλος %s δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: %s role updated successfully.
el: %s ρόλος ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: Cannot delete default role. You <a href="%s">have to change it first</a>.
el: Δεν μπορείτε να διαγράψετε τον προεπιλεγμένο ρόλο. Πρέπει <a href="%s">να τον αλλάξετε πρώτα</a>.

en: Deleting a system role is not allowed.
el: Η διαγραφή ενός ρόλου συστήματος δεν επιτρέπεται.

en: %1$d users moved to default role %2$s.
el: %1$d χρήστες μεταφέρθηκαν στον προεπιλεγμένο ρόλο %2$s.

en: The role %1$s was successfully deleted. %2$s
el: Ο ρόλος %1$s διαγράφηκε με επιτυχία. %2$s

en: The selected %1$s roles were successfully deleted. %2$s
el: Οι επιλεγμένοι %1$s ρόλοι διαγράφηκαν με επιτυχία. %2$s

en: The role could not be deleted.
el: Ο ρόλος δεν μπόρεσε να διαγραφεί.

en: The role %1$s was successfully hidden.
el: Ο ρόλος %1$s αποκρύφτηκε με επιτυχία.

en: The role %1$s was successfully unhidden.
el: Ο ρόλος %1$s αποκαλύφθηκε με επιτυχία.

en: Gutenberg editor
el: Επεξεργαστής Gutenberg

en: Classic editor
el: Κλασικός επεξεργαστής

en: Role Slug
el: Slug Ρόλου

en: The "slug" is the URL-friendly version of the role. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers and underscores.
el: Το "slug" είναι η φιλική προς το URL έκδοση του ρόλου. Συνήθως είναι όλα με πεζά γράμματα και περιέχει μόνο γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Block Login
el: Αποκλεισμός Σύνδεσης

en: Block users in this role from logging into the site.
el: Αποκλεισμός χρηστών σε αυτόν τον ρόλο από τη σύνδεση στον ιστότοπο.

en: Block Dashboard Access
el: Αποκλεισμός Πρόσβασης στον Πίνακα Ελέγχου

en: Block users in this role from accessing admin area.
el: Αποκλεισμός χρηστών σε αυτόν τον ρόλο από την πρόσβαση στην περιοχή διαχείρισης.

en: Role Level
el: Επίπεδο Ρόλου

en: Each user role has a level from 0 to 10. The Subscriber role defaults to the lowest level (0). The Administrator role defaults to level 10.
el: Κάθε ρόλος χρήστη έχει ένα επίπεδο από 0 έως 10. Ο ρόλος του Συνδρομητή έχει προεπιλεγμένο το χαμηλότερο επίπεδο (0). Ο ρόλος του Διαχειριστή έχει προεπιλεγμένο το επίπεδο 10.

en: Delete role
el: Διαγραφή ρόλου

en: Deleting this role will completely remove it from database and is irrecoverable.
el: Η διαγραφή αυτού του ρόλου θα τον αφαιρέσει εντελώς από τη βάση δεδομένων και είναι μη ανακτήσιμος.

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Disable Code Editor
el: Απενεργοποίηση Επεξεργαστή Κώδικα

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Disable the "Code editor" option for the Gutenberg block editor.
el: Απενεργοποίηση της επιλογής "Επεξεργαστής κώδικα" για τον επεξεργαστή μπλοκ Gutenberg.

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Control Allowed Editors
el: Έλεγχος Επιτρεπόμενων Επεξεργαστών

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Select the allowed editor options for users in this role.
el: Επιλέξτε τις επιτρεπόμενες επιλογές επεξεργαστή για τους χρήστες σε αυτόν τον ρόλο.

en: Disable WooCommerce admin restrictions
el: Απενεργοποίηση περιορισμών διαχείρισης WooCommerce

en: By default, WooCommerce prevents most users from accessing the WordPress admin area. When enabled, this setting will remove those restrictions for this role. %1s Click here for more details. %2s
el: Από προεπιλογή, το WooCommerce αποτρέπει τους περισσότερους χρήστες από την πρόσβαση στην περιοχή διαχείρισης του WordPress. Όταν είναι ενεργοποιημένη, αυτή η ρύθμιση θα αφαιρέσει αυτούς τους περιορισμούς για αυτόν τον ρόλο. %1s Κάντε κλικ εδώ για περισσότερες λεπτομέρειες. %2s

en: Slug already exists
el: Το slug υπάρχει ήδη

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: Select allowed editor
el: Επιλέξτε επιτρεπόμενο επεξεργαστή

note: Translators: "Editor" means post editor like Gutenberg
en: You must select at least one editor for the role when managing allowed editor.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον έναν επεξεργαστή για τον ρόλο κατά τη διαχείριση του επιτρεπόμενου επεξεργαστή.

en: Select %s
el: Επιλέξτε %s

en: Read more on Role Level.
el: Διαβάστε περισσότερα σχετικά με το Επίπεδο Ρόλου.

en: Are you sure you want to delete this role?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον ρόλο;

en: %s role copied. Please click the "Create Role" button to create this new role.
el: %s ρόλος αντιγράφηκε. Παρακαλώ κάντε κλικ στο κουμπί "Δημιουργία Ρόλου" για να δημιουργήσετε αυτόν τον νέο ρόλο.

en: Edit Role: %s
el: Επεξεργασία Ρόλου: %s

en: Copy Role
el: Αντιγραφή Ρόλου

en: Create New Role
el: Δημιουργία Νέου Ρόλου

en: All Roles
el: Όλοι οι Ρόλοι

en: These can be edited on the %1s Capabilities screen %2s
el: Αυτά μπορούν να επεξεργαστούν στην οθόνη Δυνατοτήτων %1s %2s

en: Load More
el: Φόρτωσε Περισσότερα

en: Load Less
el: Φόρτωσε Λιγότερα

en: All %s | All %s
el[0]: Όλοι %s
el[1]: Όλοι %s

en: Mine %s | Mine %s
el[0]: Δικοί μου %s
el[1]: Δικοί μου %s

en: Has Users %s | Has Users %s
el[0]: Έχει Χρήστες %s
el[1]: Έχει Χρήστες %s

en: No Users %s | No Users %s
el[0]: Δεν έχει Χρήστες %s
el[1]: Δεν έχει Χρήστες %s

en: Editable %s | Editable %s
el[0]: Επεξεργάσιμο %s
el[1]: Επεξεργάσιμο %s

en: Uneditable %s | Uneditable %s
el[0]: Μη Επεξεργάσιμο %s
el[1]: Μη Επεξεργάσιμο %s

en: System %s | System %s
el[0]: Σύστημα %s
el[1]: Σύστημα %s

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: (non-editable role)
el: (ρόλος μη επεξεργάσιμος)

en: Unhide
el: Αναδείξτε

en: Your Role
el: Ο Ρόλος σας

en: Search Roles
el: Αναζήτηση Ρόλων

en: Multiples roles on "Add New User" screen
el: Πολλαπλοί ρόλοι στην οθόνη "Προσθήκη Νέου Χρήστη"

en: This allows you to assign a new user to multiples roles.
el: Αυτό σας επιτρέπει να αναθέσετε έναν νέο χρήστη σε πολλαπλούς ρόλους.

en: Multiples roles on "User Edit" screen
el: Πολλαπλοί ρόλοι στην οθόνη "Επεξεργασία Χρήστη"

en: This allows you to assign an existing user to multiple roles.
el: Αυτό σας επιτρέπει να αναθέσετε έναν υπάρχοντα χρήστη σε πολλούς ρόλους.

en: Set login redirect cookie
el: Ρύθμιση cookie ανακατεύθυνσης σύνδεσης

en: Use cookie to determine pages users were viewing before login. This is useful when login redirect is not working correctly due to wp_get_referer() limitation.
el: Χρησιμοποιήστε το cookie για να προσδιορίσετε τις σελίδες που οι χρήστες έβλεπαν πριν από τη σύνδεση. Αυτό είναι χρήσιμο όταν η ανακατεύθυνση σύνδεσης δεν λειτουργεί σωστά λόγω περιορισμού της wp_get_referer().

en: Show private post types
el: Εμφάνιση ιδιωτικών τύπων αναρτήσεων

en: This will show all post types on the "Capabilities" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
el: Αυτό θα εμφανίσει όλους τους τύπους αναρτήσεων στην οθόνη "Δυνατότητες", ακόμη και εκείνους που είναι κανονικά κρυμμένοι στην περιοχή διαχείρισης του WordPress.

en: Show private taxonomies
el: Εμφάνιση ιδιωτικών ταξινομιών

en: This will show all taxonomies on the "Capabilities" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
el: Αυτό θα εμφανίσει όλες τις ταξινομίες στην οθόνη "Δυνατότητες", ακόμη και εκείνες που είναι κανονικά κρυμμένες στην περιοχή διαχείρισης του WordPress.

en: Application password capabilities
el: Δυνατότητες κωδικών πρόσβασης εφαρμογής

en: Allow the Capabilities screen to deny selected capabilities for individual WordPress application passwords.
el: Επιτρέψτε στην οθόνη Δυνατοτήτων να αρνείται επιλεγμένες δυνατότητες για ατομικούς κωδικούς πρόσβασης εφαρμογής WordPress.

en: Show all post types on the "Editor Features" screen, even ones normally hidden in the WordPress admin area.
el: Εμφάνιση όλων των τύπων αναρτήσεων στην οθόνη "Χαρακτηριστικά Επεξεργαστή", ακόμη και εκείνων που είναι κανονικά κρυμμένες στην περιοχή διαχείρισης του WordPress.

en: Enable Classic Editor tab
el: Ενεργοποίηση καρτέλας Κλασικού Επεξεργαστή

en: Always show the Classic Editor tab in "Editor Features" screen.
el: Πάντα να εμφανίζεται η καρτέλα Κλασικού Επεξεργαστή στην οθόνη "Χαρακτηριστικά Επεξεργαστή".

en: Admin Bar modification
el: Τροποποίηση Γραμμής Διαχείρισης

en: When testing, display a caption and return link in the Admin Bar.
el: Κατά τη διάρκεια δοκιμών, εμφανίστε μια λεζάντα και έναν σύνδεσμο επιστροφής στη Γραμμή Διαχείρισης.

en: Admin Bar search
el: Αναζήτηση στη Γραμμή Διαχείρισης

en: Add option to search and user testing in the Admin Bar.
el: Προσθήκη επιλογής για αναζήτηση και δοκιμή χρηστών στη Γραμμή Διαχείρισης.

en: Front End footer notice
el: Ειδοποίηση υποσέλιδου Front End

en: When testing, display a return link in the front end footer.
el: Κατά τη διάρκεια δοκιμών, εμφανίστε έναν σύνδεσμο επιστροφής στο υποσέλιδο του front end.

en: Exclude role from User Testing
el: Αφαίρεση ρόλου από τη Δοκιμή Χρηστών

en: Select roles...
el: Επιλέξτε ρόλους...

en: Exclude users in selected roles from User Testing.
el: Αφαίρεση χρηστών στους επιλεγμένους ρόλους από τη Δοκιμή Χρηστών.

en: Automatically refresh profile elements
el: Αυτόματη ανανέωση στοιχείων προφίλ

en: Always try to automatically find profile elements. This may cause temporary issues when updating user roles that do not have access to the WordPress admin area.
el: Προσπαθήστε πάντα να βρείτε αυτόματα τα στοιχεία προφίλ. Αυτό μπορεί να προκαλέσει προσωρινά προβλήματα κατά την ενημέρωση ρόλων χρηστών που δεν έχουν πρόσβαση στην περιοχή διαχείρισης του WordPress.

en: Capabilities Settings
el: Ρυθμίσεις Δυνατοτήτων

en: Search user...
el: Αναζητήστε χρήστη...

en: Search
el: Αναζήτηση

en: No results found.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: Permission denied.
el: Απαγορεύεται η πρόσβαση.

en: Test user
el: Δοκιμαστικός χρήστης

en: Test this user
el: Δοκιμάστε αυτόν τον χρήστη

en: Testing:
el: Δοκιμή:

en: %1$sReturn to Administrator view%2$s
el: %1$sΕπιστροφή στην προβολή Διαχειριστή%2$s

en: Testing as user: %1$s. %2$sReturn to Administrator view%3$s
el: Δοκιμή ως χρήστης: %1$s. %2$sΕπιστροφή στην προβολή Διαχειριστή%3$s

en: Unable to retrieve user data.
el: Αδύνατη η ανάκτηση δεδομένων χρήστη.

en: Updating Settings...
el: Ενημέρωση Ρυθμίσεων...

en: Updating access...
el: Ενημέρωση πρόσβασης...

en: Error updating access.
el: Σφάλμα κατά την ενημέρωση πρόσβασης.
