Bit Form 3.0.0 - en to tr_TR translation catalogue (2628 entries)

note: Description of the plugin
en: Contact Form Builder Plugin: Multi Step Contact Form, Payment Form, Custom Contact Form Plugin by Bit Form
tr_TR: İletişim Formu Oluşturucu Eklentisi: Çok Adımlı İletişim Formu, Ödeme Formu, Bit Form tarafından Özel İletişim Formu Eklentisi

note: Author of the plugin
en: Contact Form Builder - Bit Form
tr_TR: İletişim Formu Oluşturucu - Bit Form

en: Token expired
tr_TR: Jeton süresi doldu

en: No Integration Found
tr_TR: Entegrasyon Bulunamadı

en: No Connected App Found
tr_TR: Bağlı Uygulama Bulunamadı

en: Some of the test fields are empty or an invalid email supplied
tr_TR: Bazı test alanları boş veya geçersiz e-posta sağlandı

en: Migration Complete
tr_TR: Geçiş Tamamlandı

en: Invalid file type
tr_TR: Geçersiz dosya türü

en: Invalid form id
tr_TR: Geçersiz form kimliği

en: Meta Box must be activated!
tr_TR: Meta Kutusu etkinleştirilmelidir!

en: Conversational CSS Saved Successfully!
tr_TR: Konuşma CSS’si başarıyla kaydedildi!

en: Bit Form - Most advanced form builder and entries management plugin
tr_TR: Bit Form - En gelişmiş form oluşturucu ve kayıt yönetimi eklentisi

en: All Forms
tr_TR: Tüm Formlar

en: Form Templates
tr_TR: Form Şablonları

en: App Settings
tr_TR: Uygulama Ayarları

en: Integrations
tr_TR: Entegrasyonlar

en: PDF Setting
tr_TR: PDF Ayarı

en: Payments
tr_TR: Ödemeler

en: Doc & Support
tr_TR: Dok. & Destek

en: Get 74% OFF
tr_TR: %74 İNDİRİM AL

en: Template not found, by this name:
tr_TR: Şu isimde şablon bulunamadı:

en: Error Occurred, Please Reload
tr_TR: Hata Oluştu, Lütfen Yenileyin

en: You are allowed to add maximum 2 workflows
tr_TR: En fazla 2 iş akışı ekleyebilirsiniz

en: Can not save empty form.
tr_TR: Boş form kaydedilemez.

en: Form Name Should Be Within 50 Characters
tr_TR: Form Adı 50 Karakteri Geçmemelidir

en: All Entries
tr_TR: Tüm Kayıtlar

en: Form Saved successfully
tr_TR: Form başarıyla kaydedildi

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en: IP address
tr_TR: IP adresi

en: Form update failed.
tr_TR: Form güncelleme başarısız.

en: Error Occured in saving %s
tr_TR: %s kaydedilirken hata oluştu

en: Form updated successfully.
tr_TR: Form başarıyla güncellendi.

en: Form status change failed.
tr_TR: Form durumu değişikliği başarısız oldu.

en: Form status changed successfully
tr_TR: Form durumu başarıyla değiştirildi

en: Form id is empty.
tr_TR: Form kimliği boş.

en: Form is not exists.
tr_TR: Form mevcut değil.

en: Form id is invalid.
tr_TR: Form kimliği geçersiz.

en: Form deleted successfully.
tr_TR: Form başarıyla silindi.

en: Form id is invalid
tr_TR: Form kimliği geçersiz

en: Forms deleted successfully.
tr_TR: Formlar başarıyla silindi.

en: Form does not exists.
tr_TR: Form mevcut değil.

en: Form duplicated successfully
tr_TR: Form başarıyla çoğaltıldı

en: Please import a valid json.
tr_TR: Lütfen geçerli bir json içe aktarın.

en: Form imported successfully.
tr_TR: Form başarıyla içe aktarıldı.

en: Form does not exists
tr_TR: Form mevcut değil

en: Entry Not Found!
tr_TR: Girdi Bulunamadı!

en: Invalid Form ID or Entries ID.
tr_TR: Geçersiz Form ID veya Girdi ID.

en: Entries id is invalid
tr_TR: Girdi kimliği geçersiz

en: Form does not exist.
tr_TR: Form mevcut değil.

en: Entry Deletetion prevented by workflow
tr_TR: Girdi silme işlemi iş akışı tarafından engellendi

en: Entry Deleted successfully
tr_TR: Girdi başarıyla silindi

en: Entry Deleted successfully, Some prevented by workflow
tr_TR: Girdi başarıyla silindi, bazıları iş akışı tarafından engellendi

en: Form entry deletion failed.
tr_TR: Form girdi silme başarısız oldu.

en: Form id or entries id is invalid
tr_TR: Form kimliği veya kayıt kimliği geçersiz

en: Form does not exist
tr_TR: Form mevcut değil

en: Entry Duplicated successfully
tr_TR: Kayıt başarıyla çoğaltıldı

en: Entries Duplicated successfully
tr_TR: Kayıtlar başarıyla çoğaltıldı

en: Form entries does not exist.
tr_TR: Form kayıtları mevcut değil.

en: Failed to update, Data is empty.
tr_TR: Güncelleme başarısız, Veri boş.

en: Invalid Form ID or entries ID.
tr_TR: Geçersiz Form Kimliği veya kayıt Kimliği.

en: Invalid Form id or entries id.
tr_TR: Geçersiz Form kimliği veya kayıt kimliği.

en: Integration deleted
tr_TR: Entegrasyon silindi

en: Message deleted
tr_TR: Mesaj silindi

en: workflow deleted
tr_TR: İş akışı silindi

en: Email Template deleted
tr_TR: E-posta Şablonu silindi

en: Email Template duplicated
tr_TR: E-posta Şablonu çoğaltıldı

en: Report preferrences saved successfully
tr_TR: Rapor tercihleri başarıyla kaydedildi

en: g-ReCAPTCHA details is empty
tr_TR: g-ReCAPTCHA detayları boş

en: reCAPTCHA saved successfully
tr_TR: reCAPTCHA başarıyla kaydedildi

en: reCAPTCHA updated successfully
tr_TR: reCAPTCHA başarıyla güncellendi

en: Setting details is empty
tr_TR: Ayar detayları boş

en: Please re-check your Client ID & Secret
tr_TR: Lütfen Müşteri Kimliğinizi ve Gizli Anahtarınızı tekrar kontrol edin

en: Payment setting saved successfully
tr_TR: Ödeme ayarı başarıyla kaydedildi

en: Payment setting updated successfully
tr_TR: Ödeme ayarı başarıyla güncellendi

en: This field is required
tr_TR: Bu alan zorunludur

en: Please, enter a valid email address
tr_TR: Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz

en: Please, enter a valid URL
tr_TR: Lütfen geçerli bir URL giriniz

en: Minimum ${field.minimum} is required
tr_TR: En az ${field.minimum} gereklidir

en: Maximum ${field.maximum} is allowed
tr_TR: En fazla ${field.maximum} izin verilir

en: Please, enter only numbers
tr_TR: Lütfen sadece sayı giriniz

en: Please, enter a valid phone number
tr_TR: Lütfen geçerli bir telefon numarası giriniz

en: Select at least ${field.minimum} option(s)
tr_TR: En az ${field.minimum} seçenek seçiniz

en: Please, select no more than ${field.maximum} option(s)
tr_TR: Lütfen en fazla ${field.maximum} seçenek seçiniz

en: Input does not match the required pattern
tr_TR: Girdi gereken desenle eşleşmiyor

en: Minimum ${field.minimum_file} file(s) required
tr_TR: En az ${field.minimum_file} dosya gereklidir

en: Maximum ${field.maximum_file} file(s) allowed
tr_TR: En fazla ${field.maximum_file} dosya izin verilir

en: Maximum file size exceeded. (Max: ${field.maximum_size}MB)
tr_TR: Maksimum dosya boyutu aşıldı. (Maks: ${field.maximum_size}MB)

en: File type is not supported
tr_TR: Dosya türü desteklenmiyor

en: This value is already taken. Please, choose a different one.
tr_TR: Bu değer zaten alınmış. Lütfen farklı bir tane seçiniz.

en: This username or email is already registered. Please, use another.
tr_TR: Bu kullanıcı adı veya e-posta zaten kayıtlı. Lütfen başka bir tane kullanınız.

en: Custom Option Required
tr_TR: Özel Seçenek Gereklidir

en: Minimum amount of ${field.minimum_amount} is required
tr_TR: En az ${field.minimum_amount} miktarı gereklidir

en: Maximum amount of ${field.maximum_amount} is allowed
tr_TR: En fazla ${field.maximum_amount} miktarına izin verilir

en: Form data is empty
tr_TR: Form verisi boş

en: At least 1 condition needed
tr_TR: En az 1 koşul gereklidir

en: Result is empty
tr_TR: Sonuç boş

en: Nothing to update
tr_TR: Güncellenecek bir şey yok

en: Nothing to duplicate
tr_TR: Kopyalanacak bir şey yok

en: prepared query is empty
tr_TR: hazırlanmış sorgu boş

en: is required
tr_TR: gereklidir

en: Minimum number is
tr_TR: Minimum sayı

en: Maximum number is
tr_TR: Maksimum sayı

en: Email is invalid
tr_TR: E-posta geçersiz

en: URL is invalid
tr_TR: URL geçersiz

en: Sorry, Error occurred in saving form entry
tr_TR: Üzgünüz, form girişi kaydedilirken hata oluştu

en: Sorry, error occurred in logging form entry
tr_TR: Üzgünüz, form girişi kaydı sırasında hata oluştu

en: Sorry, Error occured in saving form entry data
tr_TR: Üzgünüz, form girişi verisi kaydedilirken hata oluştu

en: provided form entries does not exists
tr_TR: sağlanan form girişleri mevcut değil

en: Entry Updated Successfully
tr_TR: Girdi başarıyla güncellendi

en:  is required.
tr_TR:  gereklidir.

en:  should be an email. please provide a valid email address.
tr_TR:  bir e-posta olmalıdır. Lütfen geçerli bir e-posta adresi sağlayın.

en:  should be Time Format
tr_TR:  Zaman Formatı olmalıdır

en:  should be a phone number
tr_TR:  telefon numarası olmalıdır

en:  should be a number
tr_TR:  bir sayı olmalıdır

en:  should be an URL
tr_TR:  bir URL olmalıdır

en:  should be a date
tr_TR:  bir tarih olmalıdır

en: Bitform Pages
tr_TR: Bitform Sayfaları

en: Requested parameter is empty
tr_TR: İstenen parametre boş

en: module, fields are required for Sendinblue api
tr_TR: Sendinblue api için modül, alanlar gereklidir

en: module, fields are required for Acumbamail api
tr_TR: Acumbamail api için modül, alanlar gereklidir

en: Autonami Pro Plugins not found
tr_TR: Autonami Pro Eklentileri bulunamadı

en: module, fields are required for Autonami api
tr_TR: Autonami api için modül, alanlar gereklidir

en: Required data not found.
tr_TR: Gerekli veri bulunamadı.

en: module, fields are required for Elastic Email api
tr_TR: Elastic Email api için modül, alanlar gereklidir

en: module, fields are required for Encharge api
tr_TR: Encharge api için modül, alanlar gereklidir

en: Fluent CRM Plugins not found
tr_TR: Fluent CRM Eklentileri bulunamadı

en: Please! Insatall Fluent CRM
tr_TR: Lütfen! Fluent CRM'i yükleyin

en: module, fields are required for Fluent CRM api
tr_TR: Fluent CRM api için modül, alanlar gereklidir

en: module, fields are required for Gist api
tr_TR: Gist api için modül, alanlar gereklidir

en: module, fields are required for Google sheet api
tr_TR: Google sheet api için modül, alanlar gereklidir

en: module, fields are required for Trello api
tr_TR: Trello api için modül, alanlar gereklidir

en: Request parameter is empty
tr_TR: İstek parametresi boş

en: api key field is required for hubspot api
tr_TR: hubspot api için api anahtarı alanı gereklidir

en: Integration execution failed
tr_TR: Entegrasyon yürütme başarısız oldu

en: module, fields are required for Mail Chimp api
tr_TR: Mail Chimp API için modül, alanlar gereklidir

en: Invalid API Token
tr_TR: Geçersiz API Anahtarı

en: module, fields are required for MailerLite api
tr_TR: MailerLite API için modül, alanlar gereklidir

en: Please! Insatall MailPoet
tr_TR: Lütfen! MailPoet'i Yükleyin

en: Please! Install MailPoet
tr_TR: Lütfen! MailPoet'i Yükleyin

en: module, fields are required for Mail Poet api
tr_TR: Mail Poet API için modül, alanlar gereklidir

en: username, password, fields are required for rapidmail api
tr_TR: rapidmail API için kullanıcı adı, şifre, alanlar gereklidir

en: Recipient List are required for rapidmail api
tr_TR: rapidmail API için Alıcı Listesi gereklidir

en: module, fields are required for SendFox api
tr_TR: SendFox API için modül, alanlar gereklidir

en: module, fields are required for Telegram api
tr_TR: Telegram API için modül, alanlar gereklidir

en: SID, Auth Token,From Number and mapping fields are required for rapidmail api
tr_TR: rapidmail API için SID, Yetki Anahtarı, Gönderen Numarası ve eşleme alanları gereklidir

en: webhook url is empty
tr_TR: webhook URL boş

en: %s is required for woocommerce %s
tr_TR: %s için woocommerce %s gereklidir

en: WooCommerce must be activated!
tr_TR: WooCommerce etkinleştirilmelidir!

en: module and field map are required for woocommerce
tr_TR: woocommerce için modül ve alan haritası gereklidir

en: workspace, table, fields are required for zoho analytics api
tr_TR: zoho analytics API için çalışma alanı, tablo, alanlar gereklidir

en: %s is required for zoho bigin, %s module
tr_TR: zoho bigin, %s modülü için %s gereklidir

en: module, fields are required for zoho bigin api
tr_TR: zoho bigin API için modül, alanlar gereklidir

en: %s is required for zoho campaigns
tr_TR: %s zoho campaigns için gereklidir

en: list are required for zoho campaigns api
tr_TR: zoho campaigns api için liste gereklidir

en: %s is required for zoho creator
tr_TR: %s zoho creator için gereklidir

en: tokenDetails error
tr_TR: tokenDetails hatası

en: %s is required for zoho crm, %s module
tr_TR: %s zoho crm, %s modülü için gereklidir

en: zoho crm field %s's maximum length is %s, Given %s
tr_TR: zoho crm alanı %s'in maksimum uzunluğu %s, verilen %s

en: Tag is empty
tr_TR: Etiket boş

en: RelatedList is empty
tr_TR: İlişkili Liste boş

en: module, layout are required for zoho crm relatedlist
tr_TR: zoho crm ilişkili liste için modül, düzen gereklidir

en: module, layout, fields are required for zoho crm api
tr_TR: zoho crm api için modül, düzen, alanlar gereklidir

en: %s is required for zoho bigin
tr_TR: %s zoho bigin için gereklidir

en: list are required for zoho desk api
tr_TR: zoho desk api için liste gereklidir

en: module, fields are required for zoho mail api
tr_TR: zoho mail api için modül, alanlar gereklidir

en: is required for zoho marketing hub
tr_TR: zoho marketing hub için gereklidir

en: list are required for zoho marketingHub api
tr_TR: zoho marketingHub api için liste gereklidir

en: %s is required for %s
tr_TR: %s %s için gereklidir

en: list are required for zoho projects api
tr_TR: zoho projects api için liste gereklidir

en: %s is required for zoho recruit, %s module
tr_TR: %s zoho recruit, %s modülü için gereklidir

en: module, fields are required for zoho recruit api
tr_TR: zoho recruit api için modül, alanlar gereklidir

en: module, fields are required for zoho sheet api
tr_TR: zoho sheet api için modül, alanlar gereklidir

en: module, fields are required for zoho sign api
tr_TR: modül, alanlar zoho sign api için gereklidir

en: parent folder are required for zoho workdrive api
tr_TR: ebeveyn klasör zoho workdrive api için gereklidir

en: Sorry, Error occured in updated form
tr_TR: Üzgünüz, güncellenen formda hata oluştu

en: Bitforms Pages
tr_TR: Bitforms Sayfaları

en: Sorry! Submission limit exceeded.
tr_TR: Üzgünüz! Gönderim limiti aşıldı.

en: Sorry! You have exceeded the submission limit.
tr_TR: Üzgünüz! Gönderim limitini aştınız.

en: Unknown upload error
tr_TR: Bilinmeyen yükleme hatası

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
tr_TR: Yüklenen dosya, php.ini dosyasındaki upload_max_filesize yönergesini aşıyor.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
tr_TR: Yüklenen dosya, HTML formunda belirtilen MAX_FILE_SIZE yönergesini aşıyor.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
tr_TR: Yüklenen dosya sadece kısmen yüklendi.

en: No file was uploaded.
tr_TR: Hiçbir dosya yüklenmedi.

en: Missing a temporary folder.
tr_TR: Geçici klasör eksik.

en: Failed to write file to disk.
tr_TR: Dosya diske yazılamadı.

en: A PHP extension stopped the file upload.
tr_TR: Bir PHP uzantısı dosya yüklemesini durdurdu.

en: Total File size is too large
tr_TR: Toplam dosya boyutu çok büyük

en: Upload failed
tr_TR: Yükleme başarısız oldu

en: Untrusted upload source
tr_TR: Güvenilmeyen yükleme kaynağı

en: Temporary file not accessible
tr_TR: Geçici dosyaya erişilemiyor

en: Empty filename
tr_TR: Boş dosya adı

en: Cannot read file size
tr_TR: Dosya boyutu okunamıyor

en: File size is too large
tr_TR: Dosya boyutu çok büyük

en: This file type is not allowed
tr_TR: Bu dosya türüne izin verilmiyor

en: File type is not allowed
tr_TR: Dosya türüne izin verilmiyor

en: Invalid SVG
tr_TR: Geçersiz SVG

en: SVG file is not valid
tr_TR: SVG dosyası geçerli değil

en: File size is too large after sanitation
tr_TR: Temizlemeden sonra dosya boyutu çok büyük

en: File not allowed by policy
tr_TR: Politika tarafından dosyaya izin verilmedi

en: Form Submitted Successfully
tr_TR: Form başarıyla gönderildi

en: provided form does not exists
tr_TR: sağlanan form mevcut değil

en: Form ID cannot be empty
tr_TR: Form ID boş olamaz

en: #%s no. Form doesn't exists
tr_TR: #%s no.lu Form mevcut değil

en: #%s no. Form is not active
tr_TR: #%s no.lu Form aktif değil

en: Entry Update Successfully
tr_TR: Kayıt başarıyla güncellendi

en: Token verification failed
tr_TR: Token doğrulaması başarısız

en: You are already logged in
tr_TR: Zaten giriş yaptınız

en: Please submit form with valid fields
tr_TR: Lütfen geçerli alanlarla formu gönderin

en: Please recheck your reCaptcha Configuration
tr_TR: Lütfen reCaptcha yapılandırmanızı tekrar kontrol edin

en: Please verify reCAPTCHA
tr_TR: Lütfen reCAPTCHA doğrulayın

en: Please verify hCaptcha
tr_TR: Lütfen hCaptcha doğrulayın

en: hCaptcha verification failed
tr_TR: hCaptcha doğrulaması başarısız

en: Please verify Cloudflare Turnstile Captcha
tr_TR: Lütfen Cloudflare Turnstile Captcha'yı doğrulayın

en: Cloudflare Turnstile Validation Error:
tr_TR: Cloudflare Turnstile Doğrulama Hatası:

en: Sorry!! You have already submitted from this IP address
tr_TR: Üzgünüz!! Bu IP adresinden zaten gönderim yaptınız

en: within %s to %s
tr_TR: %s ile %s arasında

en: %s to %s
tr_TR: %s ile %s

en: Form is available %s From %s
tr_TR: %s tarihinden itibaren form kullanılabilir %s

en: Form is available %s
tr_TR: %s tarihinde form kullanılabilir

en: Form is available on %s
tr_TR: %s tarihinde form kullanılabilir

en: Sorry!! Your IP address is %s, Blocked from submitting the form
tr_TR: Üzgünüz!! IP adresiniz %s, form gönderimi engellendi

en: Other...
tr_TR: Diğer...

en: Select a Bitform
tr_TR: Bir Bitform seçin

en: Invalid request method. POST required.
tr_TR: Geçersiz istek yöntemi. POST gerekli.

en: No form selected
tr_TR: Form seçilmedi

en: Please select a form from the Form List available in the Bit Form element settings.
tr_TR: Lütfen Bit Form öğesi ayarlarında bulunan Form Listesinden bir form seçin.

en: Select Forms
tr_TR: Formları Seçin

en: Forms
tr_TR: Formlar

en: Unsplash Images
tr_TR: Unsplash Görselleri

en: Go to the Google reCaptcha V2 Admin Dashboard
tr_TR: Google reCaptcha V2 Yönetici Paneline git

en: Click on the Register button and add Label.
tr_TR: Kayıt butonuna tıklayın ve Etiket ekleyin.

en: Choose the type of reCaptcha V2 (either I'm not a robot checkbox or Invisible reCaptcha badge).
tr_TR: reCaptcha V2 türünü seçin (Ya "Ben robot değilim" kutucuğu ya da Görünmez reCaptcha rozeti).

en: Copy Your Domain URL and Goto Google ReCaptcha Dashboard, paste it under Domains.
tr_TR: Alan Adı URL'nizi kopyalayın ve Google ReCaptcha Kontrol Paneline gidin, Alan Adları kısmına yapıştırın.

en: Click on the Submit button.
tr_TR: Gönder düğmesine tıklayın.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Google reCaptcha Settings to paste them into the corresponding
tr_TR: Ardından site anahtarını ve gizli anahtarı göreceksiniz. Her iki anahtarı da kopyalayın ve Bit form Google reCaptcha Ayarlarına geri dönerek ilgili alanlara yapıştırın

en: Site Key
tr_TR: Site Anahtarı

en: and
tr_TR: ve

en: Secret Key
tr_TR: Gizli Anahtar

en: fields.
tr_TR: alanlarına.

en: Click on the
tr_TR: Ayarları uygulamak için

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: button to apply the settings.
tr_TR: düğmesine tıklayın.

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V2 field.
tr_TR: Şimdi, lütfen formunuza gidin ve bir Google reCaptcha V2 alanı ekleyin.

en: For more details, please visit the
tr_TR: Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin

en: Bit form Google reCaptcha V2 documentation
tr_TR: Bit form Google reCaptcha V2 dokümantasyonu

en: and watch
tr_TR: ve izleyin

en: YouTube Video
tr_TR: YouTube Videosu

en: Go to the Google reCaptcha V3 Admin Dashboard
tr_TR: Google reCaptcha V3 Yönetici Kontrol Paneline gidin

en: Choose the type of reCaptcha V3 (reCaptcha V3).
tr_TR: reCaptcha V3 türünü seçin (reCaptcha V3).

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V3 field.
tr_TR: Şimdi, lütfen formunuza gidin ve bir Google reCaptcha V3 alanı ekleyin.

en: Bit form Google reCaptcha V3 documentation
tr_TR: Bit form Google reCaptcha V3 dokümantasyonu

en: Go to the Turnstile Admin Dashboard
tr_TR: Turnstile Yönetici Kontrol Paneline gidin

en: If you haven't created a Turnstile Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
tr_TR: Henüz bir Turnstile Sitesi oluşturmadıysanız, "Site Ekle" butonuna tıklayın ve gerekli alanları doldurun.

en: If you already have a Turnstile Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
tr_TR: Zaten bir Turnstile Siteniz varsa, Site Panosunu açmak için Site Adı'na tıklayın.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Turnstile Settings to paste them into the corresponding
tr_TR: Daha sonra site anahtarını ve gizli anahtarı göreceksiniz. Her iki anahtarı kopyalayın ve Bit Form Turnstile Ayarlarına geri dönerek ilgili alanlara yapıştırın

en: Now, Please go to your form and add a Turnstile field.
tr_TR: Şimdi, lütfen formunuza gidin ve bir Turnstile alanı ekleyin.

en: Bit form Turnstile documentation
tr_TR: Bit form Turnstile dokümantasyonu

en: Go to the hCaptcha Admin Dashboard
tr_TR: hCaptcha Yönetici Panosuna gidin

en: If you haven't created a hCaptcha Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
tr_TR: Henüz bir hCaptcha Sitesi oluşturmadıysanız, "Site Ekle" butonuna tıklayın ve gerekli alanları doldurun.

en: If you already have a hCaptcha Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
tr_TR: Zaten bir hCaptcha Siteniz varsa, Site Panosunu açmak için Site Adı'na tıklayın.

en: You will then see the site. Copy
tr_TR: Daha sonra siteyi göreceksiniz. Kopyalayın

en: and back to Bit form hCaptcha Settings to paste in Site Key fields.
tr_TR: ve Bit Form hCaptcha Ayarlarına geri dönerek Site Anahtarı alanlarına yapıştırın.

en: Then get the secret key. Go to the Profile → Settings and click the secret tab. You will find secret list or Generate New Secret.
tr_TR: Sonra gizli anahtarı alın. Profil → Ayarlar bölümüne gidin ve gizli sekmesine tıklayın. Gizli listeyi bulabilir veya Yeni Gizli Oluşturabilirsiniz.

en: Now, Please go to your form and add a hCaptcha field.
tr_TR: Şimdi, lütfen formunuza gidin ve bir hCaptcha alanı ekleyin.

en: Bit form hCaptcha documentation
tr_TR: Bit form hCaptcha dokümantasyonu

en: Captcha Settings
tr_TR: Captcha Ayarları

en: Note:
tr_TR: Not:

en: Please click on the available Captcha option for configuration.
tr_TR: Lütfen yapılandırmak için mevcut Captcha seçeneğine tıklayın.

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Captcha Settings Updated
tr_TR: Captcha Ayarları Güncellendi

en: reCAPTCHA is a free service that protects your website from spam and abuse.
tr_TR: reCAPTCHA, web sitenizi spam ve kötüye kullanımdan koruyan ücretsiz bir hizmettir.

en: Learn More
tr_TR: Daha Fazla Bilgi

en: Domain URL:
tr_TR: Alan Adı URL'si:

en: To get Site Key and SECRET , Please Visit
tr_TR: Site Anahtarı ve GİZLİ anahtarı almak için lütfen ziyaret edin

en: Google reCAPTCHA Admin
tr_TR: Google reCAPTCHA Yönetici

en: Update
tr_TR: Güncelle

en: hCaptcha is a free service that protects your website from spam and abuse.
tr_TR: hCaptcha, web sitenizi spam ve kötüye kullanımdan koruyan ücretsiz bir hizmettir.

en: To get Site Key and Secret, Please Visit
tr_TR: Site Anahtarı ve Gizli Anahtarı almak için lütfen ziyaret edin

en: hCaptcha Admin Dashboard
tr_TR: hCaptcha Yönetici Kontrol Paneli

en: Turnstile is a free service that protects your website from spam and abuse.
tr_TR: Turnstile, web sitenizi spam ve kötüye kullanımdan koruyan ücretsiz bir hizmettir.

en: Cloudflare Turnstile reCAPTCHA Admin
tr_TR: Cloudflare Turnstile reCAPTCHA Yönetici

en: How to set up
tr_TR: Nasıl Ayarlanır

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Are you sure to delete this template
tr_TR: Bu şablonu silmek istediğinizden emin misiniz

en: Duplicate
tr_TR: Çoğalt

en: Are you sure to duplicate this template?
tr_TR: Bu şablonu çoğaltmak istediğinizden emin misiniz?

en: Template Name
tr_TR: Şablon Adı

en: Action
tr_TR: Eylem

en: Email Templates
tr_TR: E-posta Şablonları

en: How to setup Email Templates & Send Email Notification:
tr_TR: E-posta Şablonları Nasıl Ayarlanır ve E-posta Bildirimi Gönderilir:

en: Documentation
tr_TR: Dokümantasyon

en: Add New Template
tr_TR: Yeni Şablon Ekle

en: Empty
tr_TR: Boş

en: Post Type cann't be empty
tr_TR: Gönderi Türü boş olamaz

en: Post Status cann't be empty
tr_TR: Gönderi Durumu boş olamaz

en: Please map mandatory fields
tr_TR: Lütfen zorunlu alanları eşleyin

en: Integration Name
tr_TR: Entegrasyon Adı

en: Integration Name...
tr_TR: Entegrasyon Adı...

en: Post Type
tr_TR: Gönderi Türü

en: Refresh Post Types
tr_TR: Gönderi Türlerini Yenile

en: Post Status
tr_TR: Gönderi Durumu

en: Select Status
tr_TR: Durum Seçin

en: Author
tr_TR: Yazar

en: Select Author
tr_TR: Yazar Seçin

en: Comment Status
tr_TR: Yorum Durumu

en: Field Mapping
tr_TR: Alan Eşleme

en: Form Fields
tr_TR: Form Alanları

en: Post Fields
tr_TR: Gönderi Alanları

en: ACF fields Mapping
tr_TR: ACF Alanları Eşleştirme

en: Refresh ACF fields
tr_TR: ACF Alanlarını Yenile

en: ACF Fields
tr_TR: ACF Alanları

en: ACF File Upload Fields Map
tr_TR: ACF Dosya Yükleme Alanları Haritası

en: Error Occured
tr_TR: Hata Oluştu

en: Loading ACF Fields...
tr_TR: ACF Alanları Yükleniyor...

en: Loading Post Types...
tr_TR: Yazı Türleri Yükleniyor...

en: Select one of the defined WordPress post types Or custom post types for the post.
tr_TR: Yazı için tanımlanmış WordPress yazı türlerinden veya özel yazı türlerinden birini seçin.

en: Select Post Type
tr_TR: Yazı Türü Seç

en: Select the status for the post. If published status is selected and the post date is in the future, it will automatically be changed to scheduled
tr_TR: Yazı için durumu seçin. Eğer yayımlanmış durum seçilmiş ve yazı tarihi gelecekteyse, otomatik olarak planlanmış duruma geçecektir

en: Select the user to be assigned to the post.
tr_TR: Yazıya atanacak kullanıcıyı seçin.

en: Select Field
tr_TR: Alan Seç

en: Custom...
tr_TR: Özel...

en: Custom Value
tr_TR: Özel Değer

en: Connect New Active Campaing API
tr_TR: Yeni Active Campaign API Bağla

en: Update ActiveCampaign
tr_TR: ActiveCampaign Güncelle

en: Update Responses with ActiveCampaign existing email?
tr_TR: Yanıtları mevcut ActiveCampaign e-postası ile güncelle?

en: Integration name cann't be empty
tr_TR: Entegrasyon adı boş bırakılamaz

en: Access API Key cann't be empty
tr_TR: Erişim API Anahtarı boş bırakılamaz

en: Access API URL cann't be empty
tr_TR: Erişim API URL'si boş bırakılamaz

en: Authorized Successfully
tr_TR: Başarıyla Yetkilendirildi

en: Integration Name:
tr_TR: Entegrasyon Adı:

en: Access API URL:
tr_TR: API URL'sine Erişim:

en: Access API URL...
tr_TR: API URL'sine Erişim...

en: Access API Key:
tr_TR: API Anahtarına Erişim:

en: Access API Key...
tr_TR: API Anahtarına Erişim...

en: ActiveCampaign lists refreshed
tr_TR: ActiveCampaign listeleri yenilendi

en: No ActiveCampaign lists found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: ActiveCampaign listesi bulunamadı. Başlık satırı numarasını değiştirip tekrar deneyin

en: ActiveCampaign lists refresh failed. please try again
tr_TR: ActiveCampaign listeleri yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: ActiveCampaign tags refreshed
tr_TR: ActiveCampaign etiketleri yenilendi

en: No ActiveCampaign tags found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: ActiveCampaign etiketi bulunamadı. Başlık satırı numarasını değiştirip tekrar deneyin

en: ActiveCampaign tags refresh failed. please try again
tr_TR: ActiveCampaign etiketleri yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: ActiveCampaign fields refreshed
tr_TR: ActiveCampaign alanları yenilendi

en: No ActiveCampaign fields found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: ActiveCampaign alanı bulunamadı. Başlık satırı numarasını değiştirip tekrar deneyin

en: ActiveCampaign fields refresh failed. please try again
tr_TR: ActiveCampaign alanları yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Connected API:
tr_TR: Bağlı API:

en: Select an App
tr_TR: Bir Uygulama Seçin

en: List:
tr_TR: Liste:

en: Select List
tr_TR: Liste Seçin

en: Tags:
tr_TR: Etiketler:

en: Refresh Activecapmaign Tags
tr_TR: Activecampaign Etiketlerini Yenile

en: Map Fields
tr_TR: Alanları Eşleştir

en: Refresh Activecapmaign Field
tr_TR: Activecampaign Alanını Yenile

en: ActiveCampaign Fields
tr_TR: ActiveCampaign Alanları

en: Actions
tr_TR: Eylemler

en: To Get Auth token, Please Visit
tr_TR: Auth token almak için lütfen ziyaret edin

en: Acumbamail documentation
tr_TR: Acumbamail dokümantasyonu

en: All list field fetched successfully
tr_TR: Tüm liste alanları başarıyla alındı

en: Failed to fetch list fields
tr_TR: Liste alanları alınamadı

en: Lists fetched successfully
tr_TR: Listeler başarıyla alındı

en: Lists fetch failed. please try again
tr_TR: Listeler alınamadı. Lütfen tekrar deneyin

en: Api Key can't be empty
tr_TR: Api Anahtarı boş olamaz

en: Authorized successfully
tr_TR: Başarıyla yetkilendirildi

en: Authorized failed
tr_TR: Yetkilendirme başarısız

en: Connected API List:
tr_TR: Bağlı API Listesi:

en: Select API
tr_TR: API Seçin

en: Actions:
tr_TR: Eylemler:

en: Select Actions
tr_TR: Eylemleri Seçin

en: All List:
tr_TR: Tüm Liste:

en: Fetch Subscriber List
tr_TR: Abone Listesini Al

en: Field Map
tr_TR: Alan Haritası

en: Refresh Acumbamail Fields
tr_TR: Acumbamail Alanlarını Yenile

en: Acumbamail Fields
tr_TR: Acumbamail Alanları

en: Authorized ✔
tr_TR: Yetkilendirildi ✔

en: Authorize
tr_TR: Yetkilendir

en: Next
tr_TR: İleri

en: Skip exist Contact
tr_TR: Var Olan Kişiyi Atla

en: Skip if contact already exist in Autonami
tr_TR: Kişi zaten Autonami’de varsa atla

en: Connect Successfully
tr_TR: Başarıyla Bağlanıldı

en: Autonami lists and tags refreshed
tr_TR: Autonami listeleri ve etiketler yenilendi

en: Autonami lists and tags refresh failed Cause:
tr_TR: Autonami listeleri ve etiketlerin yenilenmesi başarısız oldu Sebep:

en: please try again
tr_TR: lütfen tekrar deneyin

en: Autonami lists and tags refresh failed. please try again
tr_TR: Autonami listeleri ve etiketlerin yenilenmesi başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Autonami fields refreshed
tr_TR: Autonami alanları yenilendi

en: No Autonami fields found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: Autonami alanı bulunamadı. Başlık satırı numarasını değiştirin veya tekrar deneyin

en: Autonami fields refresh failed. please try again
tr_TR: Autonami alanlarının yenilenmesi başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Autonami Lists:
tr_TR: Autonami Listeleri:

en: Refresh Autonami Lists And Tags
tr_TR: Autonami Listelerini ve Etiketlerini Yenile

en: Autonami Tags:
tr_TR: Autonami Etiketleri:

en: Refresh Autonami Fields
tr_TR: Autonami Alanlarını Yenile

en: Autonami Fields
tr_TR: Autonami Alanları

en: Loaded integration:
tr_TR: Yüklenen entegrasyon:

en: Integration Info
tr_TR: Entegrasyon Bilgisi

en: Add New
tr_TR: Yeni Ekle

en: App
tr_TR: Uygulama

en: Authorize New Dropbox App
tr_TR: Yeni Dropbox Uygulamasını Yetkilendir

en: Delete File From Wordpress
tr_TR: Wordpress'ten Dosyayı Sil

en: Delete file from Wordpress after upload in Dropbox
tr_TR: Dropbox'a yükledikten sonra Wordpress'ten dosyayı sil

en: Please enter API key and API secret
tr_TR: Lütfen API anahtarı ve API sırrını girin

en: To Get Api Key & Secret, Please Visit
tr_TR: API Anahtarı ve Sırrı almak için lütfen ziyaret edin

en: Dropbox API Console
tr_TR: Dropbox API Konsolu

en: Dropbox Api Key:
tr_TR: Dropbox API Anahtarı:

en: Api Key...
tr_TR: API Anahtarı...

en: Dropbox Api Secret:
tr_TR: Dropbox API Sırrı:

en: Api Secret...
tr_TR: API Sırrı...

en: To Get Access Code, Please Visit
tr_TR: Erişim Kodu almak için lütfen ziyaret edin

en: Dropbox Access Code
tr_TR: Dropbox Erişim Kodu

en: Dropbox Access Code:
tr_TR: Dropbox Erişim Kodu:

en: Access Code...
tr_TR: Erişim Kodu...

en: Error Occurred
tr_TR: Hata Oluştu

en: Loading Dropbox Folders List...
tr_TR: Dropbox Klasör Listesi Yükleniyor...

en: Dropbox ApiKey, ApiSecret & Access Code can't be empty
tr_TR: Dropbox ApiKey, ApiSecret ve Erişim Kodu boş olamaz

en: Authorization failed Cause:
tr_TR: Yetkilendirme başarısız Nedeni:

en: Authorization failed. please try again
tr_TR: Yetkilendirme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Select Folder
tr_TR: Klasör Seç

en: Fetch All Dropbox Folders
tr_TR: Tüm Dropbox Klasörlerini Getir

en: File Input
tr_TR: Dosya Girişi

en: Dropbox Folder
tr_TR: Dropbox Klasörü

en: Integration Settings
tr_TR: Entegrasyon Ayarları

en: Status
tr_TR: Durum

en: Add Status to contact
tr_TR: Kişiye Durum Ekle

en: Ok
tr_TR: Tamam

en: API Key cann't be empty
tr_TR: API Anahtarı boş olamaz

en: API Key:
tr_TR: API Anahtarı:

en: API Key...
tr_TR: API Anahtarı...

en: To get API Key, Please Visit
tr_TR: API Anahtarı almak için, lütfen ziyaret edin

en: Elastic Email API Console
tr_TR: Elastic Email API Konsolu

en: Loading Lists...
tr_TR: Listeler Yükleniyor...

en: Lists:
tr_TR: Listeler:

en: Fetch All Recipients
tr_TR: Tüm Alıcıları Getir

en: Elastic Email Fields
tr_TR: Elastic Email Alanları

en: API key
tr_TR: API anahtarı

en: To get API , Please Visit
tr_TR: API almak için lütfen ziyaret edin

en: Encharge API Console
tr_TR: Encharge API Konsolu

en: Encharge fields refreshed
tr_TR: Encharge alanları yenilendi

en: No Encharge fields found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: Hiç Encharge alanı bulunamadı. Başlık satırı numarasını değiştirin veya tekrar deneyin

en: Encharge fields refresh failed. please try again
tr_TR: Encharge alanları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: tag-1, tag-2
tr_TR: etiket-1, etiket-2

en: Encharge Fields
tr_TR: Encharge Alanları

en: Skip if contact already exist in FluentCRM
tr_TR: Kişi zaten FluentCRM'de varsa atla

en: Double Opt-in
tr_TR: Çift Onay

en: Enable Double Option for new contacts
tr_TR: Yeni kişiler için Çift Onay'ı etkinleştir

en: FluentCRM list refreshed
tr_TR: FluentCRM listesi yenilendi

en: FluentCRM list refresh failed Cause:
tr_TR: FluentCRM liste yenileme başarısız oldu Sebep:

en: FluentCRM list refresh failed. please try again
tr_TR: FluentCRM liste yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Fluent CRM fields refreshed
tr_TR: Fluent CRM alanları yenilendi

en: No Fluent CRM fields found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: Hiç Fluent CRM alanı bulunamadı. Başlık satırı numarasını değiştirin veya tekrar deneyin

en: Fluent CRM fields refresh failed. please try again
tr_TR: Fluent CRM alanları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Fluent CRM List:
tr_TR: Fluent CRM Listesi:

en: Select Fluent CRM list
tr_TR: Fluent CRM listesini seçin

en: Refresh Fluent CRM List
tr_TR: Fluent CRM Listesini Yenile

en: Fluent CRM Tags:
tr_TR: Fluent CRM Etiketleri:

en: Fluent CRM Fields
tr_TR: Fluent CRM Alanları

en: Tags
tr_TR: Etiketler

en: Add tags to contact
tr_TR: Kişiye etiket ekle

en: Refresh Tags
tr_TR: Etiketleri Yenile

en: Integration API Key...
tr_TR: Entegrasyon API Anahtarı...

en: To get API, Please Visit
tr_TR: API almak için lütfen ziyaret edin

en: Getgist API Console
tr_TR: Getgist API Konsolu

en: Loading Tags...
tr_TR: Etiketler Yükleniyor...

en: User Type:
tr_TR: Kullanıcı Türü:

en: Select User Type
tr_TR: Kullanıcı Türünü Seçin

en: Gist Fields
tr_TR: Gist Alanları

en: Authorize New Google App
tr_TR: Yeni Google Uygulamasını Yetkilendir

en: Update Row
tr_TR: Satırı Güncelle

en: Control how the row gets updated.
tr_TR: Satırın nasıl güncelleneceğini kontrol edin.

en: Update google Sheet
tr_TR: Google Sayfasını Güncelle

en: Update Responses with Google Sheet?
tr_TR: Yanıtlar Google Sayfası ile güncellensin mi?

en: Enter the criteria to update rows. Please use the below format.
tr_TR: Satırları güncellemek için kriterleri girin. Lütfen aşağıdaki formatı kullanın.

en: Update Preferance
tr_TR: Güncelleme Tercihi

en: update row for first match only?
tr_TR: Sadece ilk eşleşme için satır güncellensin mi?

en: Yes
tr_TR: Evet

en: No
tr_TR: Hayır

en: insert new row if the above criteria doesn't met?
tr_TR: Yukarıdaki kriterler karşılanmazsa yeni satır eklensin mi?

en: Share Settings
tr_TR: Ayarları Paylaş

en: Homepage URL:
tr_TR: Ana Sayfa URL'si:

en: Authorized Redirect URIs:
tr_TR: Yetkili Yönlendirme URI'ları:

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit
tr_TR: Client ID ve SECRET almak için lütfen ziyaret edin

en: Google API Console
tr_TR: Google API Konsolu

en: Spreadsheet refreshed
tr_TR: Elektronik tablo yenilendi

en: Spreadsheet refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Elektronik tablo yenileme başarısız oldu, Sebep: %s. Lütfen tekrar deneyin

en: Spreadsheet refresh failed. please try again
tr_TR: Elektronik tablo yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Worksheets refreshed
tr_TR: Çalışma sayfaları yenilendi

en: Worksheets refresh failed. please try again
tr_TR: Çalışma sayfaları yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Worksheet Headers refreshed
tr_TR: Çalışma Sayfası Başlıkları yenilendi

en: No Worksheet headers found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: Çalışma Sayfası başlığı bulunamadı. Başlık satır numarasını değiştirmeyi veya tekrar denemeyi deneyin

en: Worksheet Headers refresh failed. please try again
tr_TR: Çalışma Sayfası Başlıkları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Client ID cann't be empty
tr_TR: Müşteri Kimliği boş olamaz

en: Secret key cann't be empty
tr_TR: Gizli anahtar boş olamaz

en: Authorization failed
tr_TR: Yetkilendirme başarısız oldu

en: Authorize App:
tr_TR: Uygulamaya Yetki Ver:

en: Spreadsheets:
tr_TR: Elektronik Tablolar:

en: Select Spreadsheet
tr_TR: Elektronik Tablo Seç

en: Select Worksheet
tr_TR: Çalışma Sayfası Seç

en: Header Row:
tr_TR: Başlık Satırı:

en: By default, first row of the worksheet is considered as header row. This can be used if tabular data starts from any row other than the first row.
tr_TR: Varsayılan olarak, çalışma sayfasının ilk satırı başlık satırı olarak kabul edilir. Bu, tablosal veriler ilk satırdan farklı bir satırdan başlıyorsa kullanılabilir.

en: Google Fields
tr_TR: Google Alanları

en: Add Tags
tr_TR: Etiket Ekle

en: Add Contact Tag
tr_TR: Kişi Etiketi Ekle

en: Select tag
tr_TR: Etiket seç

en: Refresh Groundhogg Tags
tr_TR: Groundhogg Etiketlerini Yenile

en: Your Domain Name:
tr_TR: Alan Adınız:

en: Public Key:
tr_TR: Genel Anahtar:

en: Public Key...
tr_TR: Genel Anahtar...

en: Token:
tr_TR: Jeton:

en: Token...
tr_TR: Jeton...

en: Public Key can't be empty
tr_TR: Genel Anahtar boş olamaz

en: token can't be empty
tr_TR: jeton boş olamaz

en: Domain Name can't be empty
tr_TR: Alan Adı boş olamaz

en: Authorization Successful
tr_TR: Yetkilendirme Başarılı

en: Authorization Failed
tr_TR: Yetkilendirme Başarısız

en: Groundhogg all tag fetched successfully
tr_TR: Groundhogg tüm etiketler başarıyla alındı

en: Failed to fetch groundhoggtag
tr_TR: groundhoggtag alınamadı

en: Email:
tr_TR: E-posta:

en: Groundhogg Fields
tr_TR: Groundhogg Alanları

en: Add Meta field
tr_TR: Meta alanı ekle

en: Groundhogg Meta Fields
tr_TR: Groundhogg Meta Alanları

en: All Tags:
tr_TR: Tüm Etiketler:

en: Custom Groundhogg Value
tr_TR: Özel Groundhogg Değeri

en: Contact Owner
tr_TR: Kişi Sahibi

en: Add a contact owner
tr_TR: bir kişi sahibi ekle

en: Lifecycle Stage
tr_TR: Yaşam Döngüsü Aşaması

en: Add a lifecycle stage
tr_TR: bir yaşam döngüsü aşaması ekle

en: Lead Status
tr_TR: Potansiyel Müşteri Durumu

en: Add lead status
tr_TR: İlgili durumu ekle

en: Contact
tr_TR: Kişi

en: Associate deal with contacts
tr_TR: Anlaşmayı kişilerle ilişkilendir

en: Company
tr_TR: Şirket

en: Associate deal with company
tr_TR: Anlaşmayı şirketle ilişkilendir

en: Deal Type
tr_TR: Anlaşma Türü

en: Add type to deal
tr_TR: Anlaşmaya tür ekle

en: Priority
tr_TR: Öncelik

en: Add priority to deal
tr_TR: Anlaşmaya öncelik ekle

en: Refresh Owners
tr_TR: Sahipleri Yenile

en: Contacts
tr_TR: Kişiler

en: Refresh CRM Tags
tr_TR: CRM Etiketlerini Yenile

en: Hubspot API Console
tr_TR: Hubspot API Konsolu

en: Loading Pipelines...
tr_TR: Hatlar Yükleniyor...

en: Loading Owners...
tr_TR: Sahipler Yükleniyor...

en: Loading Contacts...
tr_TR: Kişiler Yükleniyor...

en: Loading Company...
tr_TR: Şirket Yükleniyor...

en: Action:
tr_TR: Eylem:

en: Select Action
tr_TR: Eylem Seç

en: Pipeline:
tr_TR: Hat:

en: Select Pipeline
tr_TR: Hattı Seçin

en: Stage:
tr_TR: Aşama:

en: Select Stage
tr_TR: Aşama Seçin

en: Hubspot Fields
tr_TR: Hubspot Alanları

en: Data center cann't be empty
tr_TR: Veri merkezi boş olamaz

en: Data Center:
tr_TR: Veri Merkezi:

en: --Select a data center--
tr_TR: --Bir veri merkezi seçin--

en: Zoho API Console
tr_TR: Zoho API Konsolu

en: Successfully Integrated
tr_TR: Başarıyla Entegre Edildi

en: Finish & Save
tr_TR: Bitir ve Kaydet

en: Webhook tests failed. please try again
tr_TR: Webhook testleri başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Integration name
tr_TR: Entegrasyon adı

en: Link:
tr_TR: Bağlantı:

en: To got Webhook , Please Visit
tr_TR: Webhook almak için, lütfen ziyaret edin

en: Method:
tr_TR: Yöntem:

en: Add Url Parameter: (optional)
tr_TR: URL Parametresi Ekle: (isteğe bağlı)

en: Key
tr_TR: Anahtar

en: Value
tr_TR: Değer

en: Add field
tr_TR: Alan ekle

en: Test Webhook
tr_TR: Webhook'u Test Et

en: Response:
tr_TR: Yanıt:

en: Try our free webhook test website:
tr_TR: Ücretsiz webhook test sitemizi deneyin:

en: Authorize New Mailchimp App
tr_TR: Yeni Mailchimp Uygulamasını Yetkilendir

en: Add Address Field
tr_TR: Adres Alanı Ekle

en: Add Double Opt-in
tr_TR: Çift Onay Ekle

en: Update Mail Chimp
tr_TR: Mailchimp'i Güncelle

en: Update Responses with MailChimp exist Aduience?
tr_TR: MailChimp mevcut Audience ile Yanıtları Güncelle?

en: Authorize App Name:
tr_TR: Uygulama Adını Yetkilendir:

en: Authorize App Name...
tr_TR: Uygulama Adını Yetkilendir...

en: Mail Chimp API Console
tr_TR: Mailchimp API Konsolu

en: Audience list refreshed
tr_TR: Audience listesi yenilendi

en: Audience list refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Audience listesi yenileme başarısız Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Audience list failed. please try again
tr_TR: Audience listesi başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Audience tags refreshed
tr_TR: Audience etiketleri yenilendi

en: Audience tags refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Audience etiketleri yenileme başarısız Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Audience tags failed. please try again
tr_TR: Audience etiketleri başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Fields refreshed
tr_TR: Alanlar yenilendi

en: Fields refresh failed. please try again
tr_TR: Alanlar yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Authorized App:
tr_TR: Yetkilendirilmiş Uygulama:

en: Audience List:
tr_TR: Audience Listesi:

en: Select Audience List
tr_TR: Hedef Kitle Listesini Seç

en: Refresh MailChimp Tags
tr_TR: MailChimp Etiketlerini Yenile

en: Mail Chimp Fields
tr_TR: MailChimp Alanları

en: Address Field Map
tr_TR: Adres Alanı Haritası

en: Form Address Fields
tr_TR: Form Adres Alanları

en: Mail Chimp Address Fields
tr_TR: MailChimp Adres Alanları

en: Groups
tr_TR: Gruplar

en: Add Groups
tr_TR: Gruplar Ekle

en: Add Subscriber Status
tr_TR: Abone Durumu Ekle

en: Update Subscriber
tr_TR: Aboneyi Güncelle

en: Update Responses with MailerLite exist Subscriber?
tr_TR: MailerLite mevcut abone ile yanıtlar güncellensin mi?

en: Refresh Groups
tr_TR: Grupları Yenile

en: Type
tr_TR: Tür

en: Select Version:
tr_TR: Sürüm Seç:

en: To Get API token, Please Visit
tr_TR: API anahtarını almak için lütfen ziyaret edin

en: MailerLite API Token
tr_TR: MailerLite API Anahtarı

en: API Token:
tr_TR: API Anahtarı:

en: API Token...
tr_TR: API Anahtarı...

en: Fields refresh successfully
tr_TR: Alanlar başarıyla yenilendi

en: Authorized Failed
tr_TR: Yetkilendirme Başarısız

en: Fields refresh failed
tr_TR: Alanlar yenileme başarısız oldu

en: Group fetch successfully
tr_TR: Grup başarıyla alındı

en: Group fetch failed
tr_TR: Grup alma başarısız oldu

en: MailerLite Fields
tr_TR: MailerLite Alanları

en: Update MailPoet
tr_TR: MailPoet'i Güncelle

en: Update Responses with Mailpoet exist Subscriber?
tr_TR: Mailpoet mevcut Abone ile Yanıtları Güncelle?

en: Newsletter list refreshed
tr_TR: Bülten listesi yenilendi

en: Newsletter list refresh failed Cause:
tr_TR: Bülten listesi yenileme başarısız oldu Sebep:

en: Newsletter list refresh failed. please try again
tr_TR: Bülten listesi yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Mailpoet fields refreshed
tr_TR: Mailpoet alanları yenilendi

en: No Mailpoet fields found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: Mailpoet alanı bulunamadı. Başlık satırı numarasını değiştirin veya tekrar deneyin

en: Mailpoet fields refresh failed. please try again
tr_TR: Mailpoet alanları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Refresh MailPoet List
tr_TR: MailPoet Listesini Yenile

en: MailPoet Fields
tr_TR: MailPoet Alanları

en: MetaBox Fields Mapping
tr_TR: MetaBox Alan Eşlemesi

en: Refresh MetaBox List
tr_TR: MetaBox Listesini Yenile

en: Metabox Fields
tr_TR: Metabox Alanları

en: Metabox File Upload Fields Map
tr_TR: Metabox Dosya Yükleme Alanları Haritası

en: Metaxbox Fields
tr_TR: Metaxbox Alanları

en: Metabox Fields Mapping
tr_TR: Metabox Alan Eşlemesi

en: Loading MetaBox Fields...
tr_TR: MetaBox Alanları Yükleniyor...

en: Authorize New One Drive App
tr_TR: Yeni OneDrive Uygulamasını Yetkilendir

en: Upload Files
tr_TR: Dosyaları Yükle

en: Add attachments from Bit-integration-pro to OneDrive folder.
tr_TR: Ekleri Bit-integration-pro'dan OneDrive klasörüne ekle.

en: This action is required.
tr_TR: Bu işlem gereklidir.

en: Select Attachment
tr_TR: Ek Seç

en: Select file upload fields
tr_TR: Dosya yükleme alanlarını seçin

en: Delete file from Wordpress after upload in OneDrive
tr_TR: OneDrive'a yükledikten sonra Wordpress'ten dosyayı sil

en: To Get Client Id & Secret, Please Visit
tr_TR: Müşteri Kimliği ve Gizli Anahtar almak için lütfen ziyaret edin

en: Azure Portal
tr_TR: Azure Portalı

en: OneDrive Client Id:
tr_TR: OneDrive Müşteri Kimliği:

en: Client Id...
tr_TR: Müşteri Kimliği...

en: OneDrive Client Secret:
tr_TR: OneDrive Müşteri Gizli Anahtarı:

en: Client Secret...
tr_TR: Gizli Anahtar...

en: Loading OneDrive Folders List...
tr_TR: OneDrive Klasör Listesi Yükleniyor...

en: Sub Folders refreshed
tr_TR: Alt Klasörler yenilendi

en: No Sub Folder Found
tr_TR: Alt Klasör Bulunamadı

en: Sub Folders refresh failed. please try again
tr_TR: Alt klasörler yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Client Id can't be empty
tr_TR: Müşteri Kimliği boş olamaz

en: Client Secret can't be empty
tr_TR: Gizli Anahtar boş olamaz

en: Refresh All oneDrive Folders
tr_TR: Tüm OneDrive Klasörlerini Yenile

en: Refresh Sub Folders
tr_TR: Alt Klasörleri Yenile

en: Pod Fields
tr_TR: Pod Alanları

en: Pod cann't be empty
tr_TR: Pod boş olamaz

en: Authorize New Rapidmail Account
tr_TR: Yeni Rapidmail Hesabını Yetkilendir

en: Send Activation Email
tr_TR: Aktivasyon E-postası Gönder

en: Add Send Activation Email
tr_TR: Aktivasyon E-postası Gönder

en: To get Username and Password , Please Visit
tr_TR: Kullanıcı Adı ve Şifre almak için lütfen ziyaret edin

en: Create API User
tr_TR: API Kullanıcısı Oluştur

en: User Name:
tr_TR: Kullanıcı Adı:

en: User name...
tr_TR: Kullanıcı adı...

en: Password:
tr_TR: Şifre:

en: Password...
tr_TR: Şifre...

en: Loading Recipientslist...
tr_TR: Alıcı Listesi Yükleniyor...

en: Username can't be empty
tr_TR: Kullanıcı adı boş olamaz

en: Password can't be empty
tr_TR: Şifre boş olamaz

en: Recipient:
tr_TR: Alıcı:

en: Select Recipients
tr_TR: Alıcıları Seç

en: Rapidmail Fields
tr_TR: Rapidmail Alanları

en: To Get Client Auth token, Please Visit
tr_TR: İstemci Kimlik Doğrulama jetonunu almak için lütfen ziyaret edin

en: SendFox Access Token
tr_TR: SendFox Erişim Jetonu

en: Access Token:
tr_TR: Erişim Jetonu:

en: Access Token...
tr_TR: Erişim Jetonu...

en: Access Token can't be empty
tr_TR: Erişim Jetonu boş olamaz

en: SendFox List Fields
tr_TR: SendFox Liste Alanları

en: Refresh SendFox List
tr_TR: SendFox Listesini Yenile

en: SendFox Fields
tr_TR: SendFox Alanları

en: SendFox Unsubscribe Fields
tr_TR: SendFox Abonelikten Çıkış Alanları

en: Template name cann't be empty
tr_TR: Şablon adı boş olamaz

en: Redirection url name cann't be empty
tr_TR: Yönlendirme URL adı boş olamaz

en: Update Sendinblue
tr_TR: Sendinblue Güncelle

en: Update Responses with Sendinblue existing email?
tr_TR: Yanıtları Sendinblue mevcut e-postası ile güncelle?

en: Brevo(SendinBlue) API Console
tr_TR: Brevo(SendinBlue) API Konsolu

en: List refreshed
tr_TR: Liste yenilendi

en: List refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Liste yenileme başarısız Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: List failed. please try again
tr_TR: Liste başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Templates refreshed
tr_TR: Şablonlar yenilendi

en: Templates refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Şablon yenileme başarısız Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Templates failed. please try again
tr_TR: Şablonlar başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Sendinblue fields refreshed
tr_TR: Sendinblue alanları yenilendi

en: No Sendinblue fields found. Try changing the header row number or try again
tr_TR: Sendinblue alanı bulunamadı. Başlık satırı numarasını değiştirin veya tekrar deneyin

en: Sendinblue fields refresh failed. please try again
tr_TR: Sendinblue alanları yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Refresh Sendinblue Lists
tr_TR: Sendinblue Listelerini Yenile

en: Sendinblue Fields
tr_TR: Sendinblue Alanları

en: Template:
tr_TR: Şablon:

en: Select Template
tr_TR: Şablon Seç

en: Refresh Sendinblue Templates
tr_TR: Sendinblue Şablonlarını Yenile

en: RedirectionUrl:
tr_TR: YönlendirmeUrl:

en: Attachments or Signature field
tr_TR: Ekler veya İmza alanı

en: Add attachments or Signature field from BitForm to send Telegram.
tr_TR: Telegram göndermek için BitForm'dan ekler veya İmza alanı ekleyin.

en: Please select file upload or signature field
tr_TR: Lütfen dosya yükleme veya imza alanı seçin

en: Authorized Filled
tr_TR: Yetkili Dolduruldu

en: Bot API Key:
tr_TR: Bot API Anahtarı:

en: Bot API Key...
tr_TR: Bot API Anahtarı...

en: Chat list refreshed
tr_TR: Sohbet listesi yenilendi

en: Chat list refresh failed Cause:
tr_TR: Sohbet listesi yenileme başarısız Nedeni:

en: Chat list refresh failed. please try again
tr_TR: Sohbet listesi yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Chat List:
tr_TR: Sohbet Listesi:

en: Select Chat List
tr_TR: Sohbet Listesi Seç

en: Refresh Telegram List
tr_TR: Telegram Listesini Yenile

en: Parse Mode:
tr_TR: Parçalama Modu:

en: Messages:
tr_TR: Mesajlar:

en: Account SID:
tr_TR: Hesap SID:

en: Account SID...
tr_TR: Hesap SID...

en: To get Account SID and Auth Token , Please Visit
tr_TR: Hesap SID ve Yetkilendirme Jetonu almak için, Lütfen Ziyaret Edin

en: Twilio Console
tr_TR: Twilio Konsolu

en: From:
tr_TR: Gönderen:

en: Phone Number...
tr_TR: Telefon Numarası...

en: Account SID can't be empty
tr_TR: Hesap SID boş olamaz

en: Auth Token can't be empty
tr_TR: Yetkilendirme Jetonu boş olamaz

en: Phone number can't be empty
tr_TR: Telefon numarası boş olamaz

en: Twilio Fields
tr_TR: Twilio Alanları

en: Connected with WooCommerce Successfully
tr_TR: WooCommerce ile Başarıyla Bağlandı

en: Connect
tr_TR: Bağlan

en: Module:
tr_TR: Modül:

en: Select Module
tr_TR: Modül Seç

en: Refresh Fields
tr_TR: Alanları Yenile

en: WooCommerce Fields
tr_TR: WooCommerce Alanları

en: Map File Upload Fields
tr_TR: Dosya Yükleme Alanlarını Eşle

en: Downloadable
tr_TR: İndirilebilir

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
tr_TR: İndirilebilir ürünler satın alındığında bir dosyaya erişim sağlar.

en: Downloadable Product
tr_TR: İndirilebilir Ürün

en: Select File Upload Fields
tr_TR: Dosya Yükleme Alanlarını Seç

en: Select Fields
tr_TR: Alanları Seç

en: Authorize New Zoho Analytics App
tr_TR: Yeni Zoho Analytics Uygulamasını Yetkilendir

en: Share Table
tr_TR: Tabloyu Paylaş

en: Share Table with users pushed to Zoho Analytics.
tr_TR: Zoho Analytics'e aktarılan kullanıcılarla tabloyu paylaş.

en: Example
tr_TR: Örnek

en: Here Department, Salary and Country are Zoho Analytics table column name
tr_TR: Burada Department, Salary ve Country Zoho Analytics tablo sütun adlarıdır

en: Supported Arithmetic Operators: ( +, -, *, / ) and Supported Relational Operators: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )
tr_TR: Desteklenen Aritmetik Operatörler: ( +, -, *, / ) ve Desteklenen İlişkisel Operatörler: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )

en: Enter Email Addresses
tr_TR: E-posta Adreslerini Girin

en: you can select analytics users or select form fields value or even can input custom email address as well
tr_TR: analitik kullanıcıları seçebilir, form alanı değerini seçebilir veya özel e-posta adresi de girebilirsiniz

en: Permissions Settings
tr_TR: İzin Ayarları

en: Zoho Analytics Owner Email:
tr_TR: Zoho Analytics Sahibi E-postası:

en: Owner Email
tr_TR: Sahip E-postası

en: Workspaces refreshed
tr_TR: Çalışma Alanları yenilendi

en: Workspaces refresh failed Cause:
tr_TR: Çalışma Alanları yenileme başarısız oldu Nedeni:

en: Workspaces refresh failed. please try again
tr_TR: Çalışma alanları yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Users refreshed
tr_TR: Kullanıcılar yenilendi

en: Users refresh failed Cause:
tr_TR: Kullanıcı yenileme başarısız oldu Sebep:

en: Users refresh failed. please try again
tr_TR: Kullanıcı yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Tables refreshed
tr_TR: Tablolar yenilendi

en: Tables refresh failed. please try again
tr_TR: Tablolar yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Table Headers refreshed
tr_TR: Tablo Başlıkları yenilendi

en: Zoho didn't provide column names for this table
tr_TR: Zoho bu tablo için sütun adları sağlamadı

en: Table Headers refresh failed. please try again
tr_TR: Tablo Başlıkları yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Workspace:
tr_TR: Çalışma Alanı:

en: Select Workspace
tr_TR: Çalışma Alanı Seç

en: Refresh Analytics Workspaces
tr_TR: Analitik Çalışma Alanlarını Yenile

en: Table:
tr_TR: Tablo:

en: Select Table
tr_TR: Tablo Seç

en: ** Zoho Analytics doesn't support data INSERT / UPDATE in other integration table
tr_TR: ** Zoho Analytics diğer entegrasyon tablolarında veri EKLEME / GÜNCELLEME desteklemez

en: Refresh Analytics Table Headers
tr_TR: Analitik Tablo Başlıklarını Yenile

en: Zoho Fields
tr_TR: Zoho Alanları

en: Authorize New Zoho Bigin App
tr_TR: Yeni Zoho Bigin Uygulamasını Yetkilendir

en: Workflow
tr_TR: İş Akışı

en: Trigger workflows in Zoho Bigin.
tr_TR: Zoho Bigin'de iş akışlarını tetikleyin.

en: Approval
tr_TR: Onay

en: Send entries to approval list in Zoho Bigin.
tr_TR: Girdileri Zoho Bigin onay listesine gönderin.

en: Add a Note
tr_TR: Not Ekle

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Bigin.
tr_TR: Zoho Bigin'e gönderilmek üzere bitformdan not ekleyin.

en: Upload Photo
tr_TR: Fotoğraf Yükle

en: Attachment
tr_TR: Ek

en: Add attachments from BitForm to Zoho Bigin.
tr_TR: BitFormdan Zoho Bigine ekler ekleyin.

en: Record Owner
tr_TR: Kayıt Sahibi

en: Tag Name
tr_TR: Etiket Adı

en: Notes
tr_TR: Notlar

en: Note Title
tr_TR: Not Başlığı

en: Note Content
tr_TR: Not İçeriği

en: Field
tr_TR: Alan

en: Modules refreshed
tr_TR: Modüller yenilendi

en: Modules refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Modüller yenileme başarısız Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Modules refresh failed. please try again
tr_TR: Modüller yenileme başarısız. lütfen tekrar deneyin

en: RelatedLists refreshed
tr_TR: İlgili Listeler yenilendi

en: RelatedLists refresh failed Cause:
tr_TR: İlgili Listeler yenileme başarısız Nedeni:

en: RelatedLists refresh failed. please try again
tr_TR: İlgili Listeler yenileme başarısız. lütfen tekrar deneyin

en: Tags Refreshed
tr_TR: Etiketler yenilendi

en: Tags refresh failed. please try again
tr_TR: Etiketler yenilenemedi. Lütfen tekrar deneyin

en: Users Refreshed
tr_TR: Kullanıcılar yenilendi

en: Refresh Bigin Modules
tr_TR: Bigin Modüllerini Yenile

en: New Record
tr_TR: Yeni Kayıt

en: Map Attachments
tr_TR: Ekleri Haritalandır

en: Related List:
tr_TR: İlgili Liste:

en: Select Related Module
tr_TR: İlgili Modülü Seç

en: Refresh Bigin Related Lists
tr_TR: Bigin İlgili Listelerini Yenile

en: Authorize New Zoho Campaigns App
tr_TR: Yeni Zoho Kampanyalar Uygulamasını Yetkilendir

en: Lists refreshed
tr_TR: Listeler yenilendi

en: Lists refresh failed Cause:
tr_TR: Listeler yenilenemedi Nedeni:

en: Lists refresh failed. please try again
tr_TR: Listeler yenilenemedi. Lütfen tekrar deneyin

en: Contact Fields refreshed
tr_TR: İletişim Alanları yenilendi

en: Zoho didn't provide fields names for this list
tr_TR: Zoho bu liste için alan adları sağlamadı

en: Contact Fields refresh failed. please try again
tr_TR: İletişim Alanları yenilenemedi. Lütfen tekrar deneyin

en: Contact Email
tr_TR: İletişim E-postası

en: Refresh Campaigns Lists
tr_TR: Kampanya Listelerini Yenile

en: Refresh Campaigns Contact Fields
tr_TR: Kampanya İletişim Alanlarını Yenile

en: Authorize New Zoho Creator App
tr_TR: Yeni Zoho Creator Uygulamasını Yetkilendir

en: Update Record
tr_TR: Kaydı Güncelle

en: Control how the record gets updated.
tr_TR: Kaydın nasıl güncelleneceğini kontrol edin.

en: Enter the criteria to update records. Please use the below format.
tr_TR: Kayıtları güncellemek için kriterleri girin. Lütfen aşağıdaki formatı kullanın.

en: Example:
tr_TR: Örnek:

en: Here Email is Zoho Creator Field link name. info:
tr_TR: Burada Email, Zoho Creator Alan bağlantı adıdır. bilgi:

en: Zoho Creator Criteria Guide
tr_TR: Zoho Creator Kriterler Kılavuzu

en: insert new record if the above criteria doesn&apos;t met?
tr_TR: Yukarıdaki kriterler karşılanmazsa yeni kayıt ekle?

en: Owner Name (Your Zoho Creator screen name):
tr_TR: Sahip Adı (Zoho Creator ekran adınız):

en: Your Zoho Creator screen name...
tr_TR: Zoho Creator ekran adınız...

en: Applications refreshed
tr_TR: Uygulamalar yenilendi

en: Applications refresh failed Cause:
tr_TR: Uygulama yenileme başarısız Nedeni:

en: Applications refresh failed. please try again
tr_TR: Uygulama yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Forms refreshed
tr_TR: Formlar yenilendi

en: Forms refresh failed Cause:
tr_TR: Form yenileme başarısız Nedeni:

en: Forms refresh failed. please try again
tr_TR: Form yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Fields refresh failed Cause:
tr_TR: Alan yenileme başarısız Nedeni:

en: Application:
tr_TR: Uygulama:

en: Select Application
tr_TR: Uygulama Seçin

en: Select Form
tr_TR: Form Seçin

en: Refresh Creator Fields
tr_TR: Creator Alanlarını Yenile

en: Authorize New Zoho CRM App
tr_TR: Yeni Zoho CRM Uygulamasını Yetkilendir

en: Trigger CRM workflows
tr_TR: CRM iş akışlarını tetikle

en: Add attachments or signatures from BitForm to CRM.
tr_TR: BitForm'dan CRM'ye ekler veya imzalar ekle.

en: Send entries to CRM approval list.
tr_TR: Girdileri CRM onay listesine gönder.

en: Blueprint
tr_TR: Şablon

en: Trigger CRM Blueprint
tr_TR: CRM Şablonunu tetikle

en: Capture GCLID
tr_TR: GCLID Yakala

en: Sends the click details of AdWords Ads to Zoho CRM.
tr_TR: AdWords Reklamlarının tıklama detaylarını Zoho CRM'ye gönderir.

en: Upsert Records
tr_TR: Kayıtları Güncelle veya Ekle

en: The record is updated if it already exists else it is inserted as a new record.
tr_TR: Kayıt zaten varsa güncellenir, yoksa yeni kayıt olarak eklenir.

en: Assignment Rules
tr_TR: Atama Kuralları

en: Trigger Assignment Rules in Zoho CRM.
tr_TR: Zoho CRM'de Atama Kurallarını tetikle.

en: Tag Records
tr_TR: Kayıtlara Etiket Ekle

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM.
tr_TR: Zoho CRM'ye gönderilen kayıtlara etiket ekle.

en: Add a owner to records pushed to Zoho CRM.
tr_TR: Zoho CRM'ye gönderilen kayıtlara sahip ekle.

en: Select Assignment Rule
tr_TR: Atama Kuralı Seç

en: Refresh CRM Assignment Rules
tr_TR: CRM Atama Kurallarını Yenile

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM
tr_TR: Zoho CRM'ye gönderilen kayıtlara etiket ekle

en: Owner Name
tr_TR: Sahip Adı

en: Select Owner
tr_TR: Sahip Seç

en: Refresh CRM Owners
tr_TR: CRM Sahiplerini Yenile

en: Upsert Record
tr_TR: Kaydı Güncelle veya Ekle

en: Upsert Using
tr_TR: Şuna Göre Güncelle veya Ekle

en: Arrange fields in order of preferance for upsertion
tr_TR: Güncelleme veya ekleme için alanları tercih sırasına göre düzenleyin

en: Upsert Preferance
tr_TR: Güncelleme veya Ekleme Tercihi

en: Overwrite existing field values in Zoho CRM with empty field values from Bit Form while upserting a record?
tr_TR: Kaydı güncellerken Bit Form'dan boş alan değerleriyle Zoho CRM'deki mevcut alan değerleri üzerine yazılsın mı?

en: Layouts refreshed
tr_TR: Düzenler yenilendi

en: Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Düzen yenileme başarısız Oldukça: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Layouts refresh failed. please try again
tr_TR: Düzen yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Tags refreshed
tr_TR: Etiketler yenilendi

en: Tags refresh failed Cause:
tr_TR: Etiket yenileme başarısız Oldukça:

en: Owners refreshed
tr_TR: Sahipler yenilendi

en: Owners refresh failed. please try again
tr_TR: Sahip yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Assignment Rules refreshed
tr_TR: Atama Kuralları yenilendi

en: Assignment Rules refresh failed. please try again
tr_TR: Atama Kuralları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Refresh CRM Modules
tr_TR: CRM Modüllerini Yenile

en: Related List #
tr_TR: İlgili Liste #

en: Add More Related List
tr_TR: Daha Fazla İlgili Liste Ekle

en: Layout:
tr_TR: Düzen:

en: Select Layout
tr_TR: Düzen Seçin

en: Refresh CRM Layouts
tr_TR: CRM Düzenlerini Yenile

en: Refresh CRM Related Lists
tr_TR: CRM İlgili Listeleri Yenile

en: File Upload Field Map
tr_TR: Dosya Yükleme Alanı Haritası

en: Please select a ticket owner
tr_TR: Lütfen bir bilet sahibi seçin

en: Authorize New Zoho Desk App
tr_TR: Yeni Zoho Desk Uygulamasını Yetkilendir

en: Ticket Owner
tr_TR: Bilet Sahibi

en: Add a owner to ticket pushed to Zoho Desk.
tr_TR: Zoho Desk’e gönderilen bilete bir sahip ekleyin.

en: ticket owner is required
tr_TR: bilet sahibi gereklidir

en: Product Name
tr_TR: Ürün Adı

en: Add a product to ticket pushed to Zoho Desk.
tr_TR: Zoho Desk’e gönderilen bilete bir ürün ekleyin.

en: Attachments
tr_TR: Ekler

en: Add attachments from BitForm to ticket pushed to Zoho Desk.
tr_TR: BitForm’dan Zoho Desk’e gönderilen bilete ekler ekleyin.

en: Select Product
tr_TR: Ürün Seç

en: Portals refreshed
tr_TR: Portallar yenilendi

en: Portals refresh failed Cause:
tr_TR: Portallar yenileme başarısız Nedeni:

en: Portals refresh failed. please try again
tr_TR: Portallar yenileme başarısız. Lütfen tekrar deneyin

en: Departments refreshed
tr_TR: Departmanlar yenilendi

en: Departments refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Departmanlar yenileme başarısız Nedeni: %s. Lütfen tekrar deneyin

en: Departments refresh failed. please try again
tr_TR: Departmanlar yenileme başarısız. Lütfen tekrar deneyin

en: Owners refresh failed Cause:
tr_TR: Sahiplerin yenilenmesi başarısız Nedeni:

en: Products refreshed
tr_TR: Ürünler yenilendi

en: Products refresh failed Cause:
tr_TR: Ürünler yenileme başarısız Nedeni:

en: Products refresh failed. please try again
tr_TR: Ürünler yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Select Portal
tr_TR: Portal Seç

en: Refresh Desk Portals
tr_TR: Masaüstü Portallarını Yenile

en: Department:
tr_TR: Bölüm:

en: Select Department
tr_TR: Bölüm Seç

en: Refresh Desk Departments
tr_TR: Masaüstü Bölümlerini Yenile

en: Refresh Desk Fields
tr_TR: Masaüstü Alanlarını Yenile

en: Add attachments from BitForm to mail pushed to Zoho Mail.
tr_TR: BitForm'dan ekleri Zoho Mail'e gönderilen e-postaya ekle.

en: Type:
tr_TR: Tür:

en: Select type
tr_TR: Tür seç

en: Send Email
tr_TR: E-posta Gönder

en: Save as Draft
tr_TR: Taslak olarak Kaydet

en: Add Email Receiver
tr_TR: E-posta Alıcısı Ekle

en: Add Email CC
tr_TR: E-posta CC Ekle

en: Add Email BCC
tr_TR: E-posta BCC Ekle

en: Subject:
tr_TR: Konu:

en: Email Subject Here
tr_TR: E-posta Konusu Buraya

en: Add form field
tr_TR: Form alanı ekle

en: Body:
tr_TR: Gövde:

en: Refresh MarketingHub Lists
tr_TR: MarketingHub Listelerini Yenile

en: Refresh MarketingHub Contact Fields
tr_TR: MarketingHub İletişim Alanlarını Yenile

en: Create
tr_TR: Oluştur

en: %s Owner
tr_TR: %s Sahibi

en: Add an owner to %s  pushed to Zoho Projects.
tr_TR: %s için Zoho Projects'e aktarılan bir sahip ekle.

en: Task Layout
tr_TR: Görev Düzeni

en: Add a layout to project pushed to Zoho Projects.
tr_TR: Zoho Projects'e aktarılan projeye bir düzen ekle.

en: task layout is required
tr_TR: görev düzeni gereklidir

en: Public Project
tr_TR: Herkese Açık Proje

en: by default, it is set as private project.
tr_TR: varsayılan olarak özel proje olarak ayarlanmıştır.

en: Project user
tr_TR: Proje kullanıcısı

en: Assign users to project pushed to Zoho Projects.
tr_TR: Zoho Projects'e aktarılan projeye kullanıcılar atayın.

en: Group Name
tr_TR: Grup Adı

en: Add a group to project pushed to Zoho Projects.
tr_TR: Zoho Projects'e aktarılan projeye bir grup ekle.

en: %s Flag
tr_TR: %s Bayrağı

en: Add a flag to
tr_TR: Bir bayrak ekle

en: pushed to Zoho Projects.
tr_TR: Zoho Projects'e gönderildi.

en: flag is required
tr_TR: bayrak gereklidir

en: Issue Followers
tr_TR: Sorun Takipçileri

en: Add followers to issue pushed to Zoho Projects
tr_TR: Zoho Projects'e gönderilen soruna takipçi ekle

en: Issue %s
tr_TR: Sorun %s

en: Add %s to issue pushed to Zoho Projects
tr_TR: %s öğesini Zoho Projects'e gönderilen soruna ekle

en: %s Attachments
tr_TR: %s Ekler

en: %s Time Log
tr_TR: %s Zaman Kaydı

en: Add time log to %s pushed to Zoho Projects.
tr_TR: %s öğesine Zoho Projects'e gönderilen zaman kaydı ekle.

en: %s Recurrence
tr_TR: %s Tekrarlama

en: Add recurrence to %s pushed to Zoho Projects.
tr_TR: %s öğesine Zoho Projects'e gönderilen tekrarlama ekle.

en: %s Reminder
tr_TR: %s Hatırlatıcı

en: Add reminder to %s pushed to Zoho Projects.
tr_TR: %s öğesine Zoho Projects'e gönderilen hatırlatıcı ekle.

en: %s Tags
tr_TR: %s Etiketler

en: Add tags to %s pushed to Zoho Projects.
tr_TR: %s öğesine Zoho Projects'e gönderilen etiketler ekle.

en: Refresh Portal Users
tr_TR: Portal Kullanıcılarını Yenile

en: Refresh Task Layouts
tr_TR: Görev Düzenlerini Yenile

en: Assign Project Users
tr_TR: Proje Kullanıcılarını Ata

en: Project Group
tr_TR: Proje Grubu

en: Select Group
tr_TR: Grup Seç

en: Refresh Project Groups
tr_TR: Proje Gruplarını Yenile

en: Select Flag
tr_TR: Bayrak Seç

en: Internal
tr_TR: Dahili

en: External
tr_TR: Harici

en: Select Date
tr_TR: Tarih Seç

en: Billing Status
tr_TR: Faturalama Durumu

en: Billable
tr_TR: Faturalandırılabilir

en: Non Billable
tr_TR: Faturalandırılamaz

en: Enter Hours
tr_TR: Saat Girin

en: set start & end time
tr_TR: başlangıç ve bitiş saatini ayarla

en: Start Time
tr_TR: Başlangıç Saati

en: End Time
tr_TR: Bitiş Saati

en: set hours
tr_TR: saatleri ayarla

en: Select Reminder Type
tr_TR: Hatırlatma Türü Seç

en: Select Type
tr_TR: Tür Seç

en: Daily
tr_TR: Günlük

en: On Same Day
tr_TR: Aynı Gün

en: Before Due Date
tr_TR: Son Tarihten Önce

en: Custom Date
tr_TR: Özel Tarih

en: Day Before
tr_TR: Bir Gün Önce

en: Select Time
tr_TR: Zamanı Seçin

en: Notify Users
tr_TR: Kullanıcıları Bildir

en: Select Recurring Frequency
tr_TR: Tekrarlama Sıklığını Seçin

en: Select Frequency
tr_TR: Sıklığı Seçin

en: Weekley
tr_TR: Haftalık

en: Monthly
tr_TR: Aylık

en: Yearly
tr_TR: Yıllık

en: Once Every
tr_TR: Her

en: End After
tr_TR: Sonlandırma

en: Set to previous business day
tr_TR: Önceki iş gününe ayarla

en: Retain comments for subsequent recurrences
tr_TR: Sonraki tekrarlamalar için yorumları sakla

en: Create next recurrence after the close of current task.
tr_TR: Bir sonraki tekrarlamayı mevcut görevin kapanışından sonra oluştur.

en: Custom Tags
tr_TR: Özel Etiketler

en: Add Custom Tag
tr_TR: Özel Etiket Ekle

en: No Portal Found
tr_TR: Portal Bulunamadı

en: Portals refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Portallar yenileme başarısız oldu Sebep: %s. Lütfen tekrar deneyin

en: Projects refreshed
tr_TR: Projeler yenilendi

en: No Project Found
tr_TR: Proje Bulunamadı

en: Projects refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Projeler yenileme başarısız oldu Sebep: %s. Lütfen tekrar deneyin

en: Projects refresh failed. please try again
tr_TR: Projeler yenileme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Milestones refreshed
tr_TR: Kilometre taşları yenilendi

en: No Milestone Found
tr_TR: Kilometre taşı bulunamadı

en: Milestones refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Kilometre taşları yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Milestones refresh failed. please try again
tr_TR: Kilometre taşları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Tasklists refreshed
tr_TR: Görev listeleri yenilendi

en: No Tasklist Found
tr_TR: Görev listesi bulunamadı

en: Tasklists refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Görev listeleri yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Tasklists refresh failed. please try again
tr_TR: Görev listeleri yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Tasks refreshed
tr_TR: Görevler yenilendi

en: No Task Found
tr_TR: Görev bulunamadı

en: Tasks refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Görevler yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Tasks refresh failed. please try again
tr_TR: Görevler yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Fields refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Alanlar yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: No Owner Found
tr_TR: Sahip bulunamadı

en: Owners refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Sahipler yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Task Layouts refreshed
tr_TR: Görev düzenleri yenilendi

en: No Task Layout Found
tr_TR: Görev düzeni bulunamadı

en: Task Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Görev düzenleri yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Task Layouts refresh failed. please try again
tr_TR: Görev düzenleri yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Project Groups refreshed
tr_TR: Proje grupları yenilendi

en: No Project Group Found
tr_TR: Proje Grubu Bulunamadı

en: Project Groups refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Proje Grupları yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Project Groups refresh failed. please try again
tr_TR: Proje Grupları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: No Tag Found
tr_TR: Etiket Bulunamadı

en: Tags refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Etiketler yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: please map mandatory fields
tr_TR: lütfen zorunlu alanları eşleyin

en: please fill up the required actions
tr_TR: lütfen gerekli işlemleri doldurun

en: to create a subtask you must select a task or create a new task
tr_TR: alt görev oluşturmak için bir görev seçmeli veya yeni görev oluşturmalısınız

en: to create a %s under milestone you must select a tasklist or create a new tasklist
tr_TR: %s oluşturmak için bir görev listesi seçmeli veya yeni görev listesi oluşturmalısınız

en: Refresh Projects Portals
tr_TR: Projeler Portallarını Yenile

en: Event:
tr_TR: Etkinlik:

en: Select Event
tr_TR: Etkinlik Seç

en: Create Project
tr_TR: Proje Oluştur

en: Create Milestone
tr_TR: Kilometre Taşı Oluştur

en: Create Tasklist
tr_TR: Görev Listesi Oluştur

en: Create Task
tr_TR: Görev Oluştur

en: Create Sub Task
tr_TR: Alt Görev Oluştur

en: Create Issue
tr_TR: Sorun Oluştur

en: Select Project
tr_TR: Proje Seç

en: Refresh Projects
tr_TR: Projeleri Yenile

en: create a new project
tr_TR: yeni bir proje oluştur

en: Milestone:
tr_TR: Kilometre Taşı:

en: Select Milestone
tr_TR: Kilometre Taşı Seç

en: Refresh Milestones
tr_TR: Kilometre Taşlarını Yenile

en: create a new milestone
tr_TR: yeni bir kilometre taşı oluştur

en: Tasklist Flag:
tr_TR: Görev Listesi Bayrağı:

en: Tasklist:
tr_TR: Görev Listesi:

en: Select Tasklist Flag
tr_TR: Görev Listesi Bayrağı Seç

en: Select Tasklist
tr_TR: Görev Listesi Seç

en: create a new tasklist
tr_TR: yeni bir görev listesi oluştur

en: Task:
tr_TR: Görev:

en: Select Task
tr_TR: Görev Seç

en: create a new task
tr_TR: yeni bir görev oluştur

en: Trigger workflows in Zoho Recruit.
tr_TR: Zoho Recruit'te iş akışlarını tetikleyin.

en: Send entries to approval list in Zoho Recruit
tr_TR: Kaydı Zoho Recruit'te onay listesine gönder

en: A record gets updated if the email already exists, else a new record will be created.
tr_TR: E-posta zaten varsa kayıt güncellenir, yoksa yeni kayıt oluşturulur.

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Recruit.
tr_TR: Zoho Recruit'e gönderilmek üzere bitform'dan not ekle.

en: Set owner of current record
tr_TR: Mevcut kaydın sahibini ayarla

en: Owner ID
tr_TR: Sahip ID'si

en: Enter Owner ID
tr_TR: Sahip ID'sini girin

en: Select Note Type
tr_TR: Not Türünü Seçin

en: Note Types refreshed
tr_TR: Not Türleri yenilendi

en: Note Types refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Not Türleri yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Note Types refresh failed. please try again
tr_TR: Not Türleri yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: RelatedLists refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: İlgili Listeler yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Share Workbook
tr_TR: Çalışma Kitabını Paylaş

en: Share workbook with users pushed to Zoho Sheet.
tr_TR: Çalışma kitabını Zoho Sheet'e gönderilen kullanıcılarla paylaşın.

en: Workbooks refreshed
tr_TR: Çalışma Kitapları yenilendi

en: Workbooks refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Çalışma Kitapları yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Workbooks refresh failed. please try again
tr_TR: Çalışma Kitapları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Workbook:
tr_TR: Çalışma Kitabı:

en: Select Workbook
tr_TR: Çalışma Kitabı Seçin

en: Templates refresh failed. please try again
tr_TR: Şablonlar yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Template Details refreshed
tr_TR: Şablon Detayları yenilendi

en: Template Details refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Şablon Detayları yenileme başarısız oldu Nedeni: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Template Details refresh failed. please try again
tr_TR: Şablon Detayları yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Templates:
tr_TR: Şablonlar:

en: Refresh Sign Templates
tr_TR: İmza Şablonlarını Yenile

en: Recipients:
tr_TR: Alıcılar:

en: Refresh Template Details
tr_TR: Şablon Detaylarını Yenile

en: In Person Email (Optional)
tr_TR: Yüz Yüze E-posta (İsteğe Bağlı)

en: In Person Email
tr_TR: Yüz Yüze E-posta

en: In Person Name
tr_TR: Yüz Yüze İsim

en: Recipient Email
tr_TR: Alıcı E-posta

en: Recipient Name
tr_TR: Alıcı İsmi

en: Language
tr_TR: Dil

en: Role
tr_TR: Rol

en: Private Note
tr_TR: Özel Not

en: Leave a Note:
tr_TR: Not Bırak:

en: Create New Folder
tr_TR: Yeni Klasör Oluştur

en: Create a new folder in the selected folder
tr_TR: Seçili klasörde yeni bir klasör oluştur

en: Add attachments from BitForm to Zoho Workdrive folder.
tr_TR: BitForm'dan ekleri Zoho Workdrive klasörüne ekle.

en: Add field value to use as folder name
tr_TR: Klasör adı olarak kullanılacak alan değerini ekle

en: Add Random Number
tr_TR: Rastgele Sayı Ekle

en: Share with users: (optional)
tr_TR: Kullanıcılarla paylaş: (isteğe bağlı)

en: Send Notification Mail
tr_TR: Bildirim Maili Gönder

en: Teams refreshed
tr_TR: Takımlar yenilendi

en: Teams refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Takımlar yenileme başarısız oldu Sebep: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Teams refresh failed. please try again
tr_TR: Takımlar yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Folders refreshed
tr_TR: Klasörler yenilendi

en: Folders refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Klasör yenileme başarısız oldu Sebep: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Folders refresh failed. please try again
tr_TR: Klasör yenileme başarısız oldu. lütfen tekrar deneyin

en: Users refresh failed Cause: %s. please try again
tr_TR: Kullanıcılar yenileme başarısız oldu Sebep: %s. lütfen tekrar deneyin

en: Team:
tr_TR: Ekip:

en: Select Team
tr_TR: Ekip Seçin

en: Refresh WorkDrive Teams
tr_TR: WorkDrive Ekiplerini Yenile

en: Refresh WorkDrive Team Folders
tr_TR: WorkDrive Ekip Klasörlerini Yenile

en: Announcement
tr_TR: Duyuru

en: Get Year End Deal
tr_TR: Yıl Sonu Teklifini Al

en: API key saved successfully
tr_TR: API anahtarı başarıyla kaydedildi

en: Saving API key...
tr_TR: API anahtarı kaydediliyor...

en: API Integration
tr_TR: API Entegrasyonu

en: Learn more about Bit Form API
tr_TR: Bit Form API hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Domain URL
tr_TR: Alan Adı URL

en: API Key
tr_TR: API Anahtarı

en: Generate new API key
tr_TR: Yeni API anahtarı oluştur

en: Registration successfully done.
tr_TR: Kayıt başarıyla tamamlandı.

en: Activate Your Account
tr_TR: Hesabınızı Aktive Edin

en: Your account has been activated successfully.&nbsp;You can now login.
tr_TR: Hesabınız başarıyla aktive edildi.&nbsp;Artık giriş yapabilirsiniz.

en: Your account is already activated!
tr_TR: Hesabınız zaten aktif edilmiş!

en: Sorry! Your URL Is Invalid!!
tr_TR: Üzgünüz! URL'niz Geçersiz!!

en: This Requested account has been rejected successfully.
tr_TR: Talep edilen hesap başarıyla reddedildi.

en: Your account is pending for admin approval.
tr_TR: Hesabınız yönetici onayı için bekliyor.

en: Your account is pending for admin approval. Please wait for admin approval.
tr_TR: Hesabınız yönetici onayı için bekliyor. Lütfen yönetici onayını bekleyin.

en: New User Registration Request
tr_TR: Yeni Kullanıcı Kayıt Talebi

en: Your account has been rejected.
tr_TR: Hesabınız reddedildi.

en: <p>Your account has been rejected by admin.</p>
tr_TR: <p>Hesabınız yönetici tarafından reddedildi.</p>

en: You have been successfully logged in.
tr_TR: Başarıyla giriş yaptınız.

en: Saved successfully.
tr_TR: Başarıyla kaydedildi.

en: Saving...
tr_TR: Kaydediliyor...

en: Something went wrong, Try again.
tr_TR: Bir şeyler yanlış gitti, tekrar deneyin.

en: WP Authentication
tr_TR: WP Doğrulaması

en: How to setup WP Authentication:
tr_TR: WP Doğrulaması nasıl kurulur:

en: Enable
tr_TR: Etkinleştir

en: Note :
tr_TR: Not :

en: When the login, forgot password or reset password any of these feature enabled in the form, the entries will not be saved in the WP database.
tr_TR: Formda giriş, şifremi unuttum veya şifre sıfırlama özelliklerinden herhangi biri etkinleştirildiğinde, girdiler WP veritabanında kaydedilmez.

en: Respect Large Device Order
tr_TR: Büyük Cihaz Sırasına Saygı Göster

en: When this option is enabled tablet and mobile devices layout will auto genarate according to desktop device field order.
tr_TR: Bu seçenek etkinleştirildiğinde tablet ve mobil cihaz düzeni masaüstü cihaz alan sırasına göre otomatik oluşturulur.

en: Get $10 Cashback
tr_TR: $10 Geri Ödeme Alın

en: Review us
tr_TR: Bizi değerlendirin

en: What's New
tr_TR: Yenilikler

en: Get Christmas Deal!
tr_TR: Noel Kampanyasını Yakala!

en: For more details,
tr_TR: Daha fazla bilgi için,

en: Click here
tr_TR: Buraya tıklayın

en: Accept and complete to share non-sensitive diagnostic data to help us improve your experience.
tr_TR: Deneyiminizi geliştirmemize yardımcı olmak için hassas olmayan tanılama verilerini paylaşmayı kabul edin ve tamamlayın.

en: What we collect?
tr_TR: Neleri topluyoruz?

en: Click here to see terms
tr_TR: Şartları görmek için buraya tıklayın

en: Skip
tr_TR: Atla

en: Accept And Continue
tr_TR: Kabul Et ve Devam Et

en: Changelog
tr_TR: Değişiklik günlüğü

en: What's New?
tr_TR: Yenilikler?

en: Accept and continue to share usage data for improvements, or skip for using the plugin.
tr_TR: Geliştirmeler için kullanım verilerini paylaşmayı kabul edin veya eklentiyi kullanmak için atlayın.

en: Capture
tr_TR: Yakala

en: Basic
tr_TR: Temel

en: Multiple file upload
tr_TR: Birden fazla dosya yükleme

en: Allow File Browse
tr_TR: Dosya Gözatmaya İzin Ver

en: Drag n Drop
tr_TR: Sürükle ve Bırak

en: Allow copy to Pasting of files
tr_TR: Dosyaların Kopyalanarak Yapıştırılmasına İzin Ver

en: Allow reorder files
tr_TR: Dosyaların Sırasını Değiştirmeye İzin Ver

en: Upload on select
tr_TR: Seçimde yükle

en: Full page droppable
tr_TR: Tam sayfa bırakılabilir

en: Labels Customization
tr_TR: Etiket Özelleştirme

en: File size validation
tr_TR: Dosya boyutu doğrulaması

en: File type validation
tr_TR: Dosya türü doğrulaması

en: Allowed File Mime Type:
tr_TR: İzin verilen Dosya Mime Türü:

en: Select File Type
tr_TR: Dosya Türü Seç

en: Image Preview
tr_TR: Resim Önizleme

en: Video/Pdf Preview
tr_TR: Video/Pdf Önizleme

en: Image Crop
tr_TR: Resim Kırpma

en: Image Resize
tr_TR: Resim Yeniden Boyutlandırma

en: Image Transform
tr_TR: Resim Dönüştürme

en: Image validate size
tr_TR: Resim boyutu doğrulaması

en: Edit Options
tr_TR: Seçenekleri Düzenle

en: Panel Layout
tr_TR: Panel Düzeni

en: Remove Button
tr_TR: Kaldır Butonu

en: Process Button
tr_TR: İşlem Butonu

en: Load Indicator
tr_TR: Yükleme Göstergesi

en: Progress Indicator
tr_TR: İlerleme Göstergesi

en: Min File Size
tr_TR: Minimum Dosya Boyutu

en: Max File Size
tr_TR: Maksimum Dosya Boyutu

en: Max Total File Size
tr_TR: Maksimum Toplam Dosya Boyutu

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Back to fields list
tr_TR: Alanlar listesine geri dön

en: Left
tr_TR: Sol

en: Center
tr_TR: Ortala

en: Right
tr_TR: Sağ

en: Already have a submit button
tr_TR: Zaten bir gönderme düğmesi var

en: Button Text
tr_TR: Düğme Metni

en: Leading Icon
tr_TR: Önde Gelen Simge

en: Trailing Icon
tr_TR: Sonda Gelen Simge

en: Full Width
tr_TR: Tam Genişlik

en: Button Align
tr_TR: Düğme Hizalaması

en: Text Align
tr_TR: Metin Hizalaması

en: Button Type
tr_TR: Düğme Türü

en: Icons
tr_TR: Simge(ler)

en: Admin Label
tr_TR: Yönetici Etiketi

en: Edit Custom Error Message
tr_TR: Özel Hata Mesajını Düzenle

en: Edit Decision Box Label
tr_TR: Karar Kutusu Etiketini Düzenle

en: Show Error Message
tr_TR: Hata Mesajını Göster

en: Custom Error Message
tr_TR: Özel Hata Mesajı

en: Disabled
tr_TR: Devre Dışı

en: Hidden
tr_TR: Gizli

en: Label
tr_TR: Etiket

en: Duplicate field name
tr_TR: Yinelenen alan adı

en: Field name cannot be empty
tr_TR: Alan adı boş olamaz

en: Name Attribute
tr_TR: Ad Özelliği

en: Read-only
tr_TR: Salt okunur

en: Helper Text
tr_TR: Yardımcı Metin

en: Edit HTML Content
tr_TR: HTML İçeriğini Düzenle

en: Input Icons
tr_TR: Giriş Simgeleri

en: Maximum
tr_TR: Maksimum

en: Disable if maximum selected:
tr_TR: Maksimum seçildiğinde devre dışı bırak:

en: Maximum:
tr_TR: Maksimum:

en: Allow Other Option
tr_TR: Diğer Seçeneğe İzin Ver

en: Placeholder
tr_TR: Yer Tutucu

en: Button Alignment:
tr_TR: Düğme Hizalaması:

en: Required
tr_TR: Zorunlu

en: Show Asterisk Symbol
tr_TR: Yıldız Sembolünü Göster

en: Subtitle
tr_TR: Altyazı

en: Search Placeholder
tr_TR: Arama Yer Tutucu

en: Country Not Found Text
tr_TR: Ülke Bulunamadı Metni

en: Show Selected Flag Image
tr_TR: Seçilen Bayrak Görselini Göster

en: Selected Country Clearable
tr_TR: Seçilen Ülke Temizlenebilir

en: Search Clearable
tr_TR: Arama Temizlenebilir

en: Option Flag Image
tr_TR: Seçenek Bayrak Görseli

en: Detect Country By IP
tr_TR: IP ile Ülkeyi Tespit Et

en: Detect Country By Geo
tr_TR: Coğrafi Konum ile Ülkeyi Tespit Et

en: Options
tr_TR: Seçenekler

en: Default Amount Value
tr_TR: Varsayılan Tutar Değeri

en: Minimum amount:
tr_TR: Minimum tutar:

en: Maximum amount:
tr_TR: Maksimum tutar:

en: Input Format Options
tr_TR: Giriş Formatı Seçenekleri

en: Formatter:
tr_TR: Biçimleyici:

en: None
tr_TR: Yok

en: Browser
tr_TR: Tarayıcı

en: Custom
tr_TR: Özel

en: Currency Symbol:
tr_TR: Para Birimi Sembolü:

en: Round to Closest Integer:
tr_TR: En Yakın Tam Sayıya Yuvarla:

en: Round to Closest Fraction Digits:
tr_TR: En Yakın Kesir Basamağına Yuvarla:

en: Minimum Fraction Digit:
tr_TR: Minimum Kesir Basamağı:

en: Maximum Fraction Digit:
tr_TR: Maksimum Kesir Basamağı:

en: Decimal Separator:
tr_TR: Ondalık Ayırıcı:

en: Number Format:
tr_TR: Sayı Formatı:

en: Currency Position:
tr_TR: Para Birimi Konumu:

en: Symbol Position:
tr_TR: Sembol Konumu:

en: Left Number
tr_TR: Sayı Sol

en: Right Number
tr_TR: Sayı Sağ

en: Left Currency
tr_TR: Para Birimi Sol

en: Right Currency
tr_TR: Para Birimi Sağ

en: Value Format Options
tr_TR: Değer Formatı Seçenekleri

en: Currency Not Found Text
tr_TR: Para Birimi Bulunamadı Metni

en: Selected Currency Clearable
tr_TR: Seçilen Para Birimi Temizlenebilir

en: Updating...
tr_TR: Güncelleniyor...

en: Error occurred, Please try again.
tr_TR: Hata oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: Snippets
tr_TR: Parçacıklar

en: Edit your decision box label by clicking on edit icon
tr_TR: Karar kutusu etiketinizi düzenlemek için düzenle simgesine tıklayın

en: Checked Value
tr_TR: İşaretli Değer

en: Unchecked Value
tr_TR: İşaretsiz Değer

en: Checked by Default
tr_TR: Varsayılan olarak işaretli

en: Email field is mandatory for double opt-in.
tr_TR: Çift onay için e-posta alanı zorunludur.

en: Double Opt-In
tr_TR: Çift Onay

en: How to setup Double Opt-In & Send Email Notification:
tr_TR: Çift Onay ve E-posta Bildirimi Gönderme Nasıl Ayarlanır:

en: Delete the unconfirmed entries from responses after days:
tr_TR: Günlerden sonra onaylanmamış yanıtları sil:

en: Disable double opt-in confirmation for logged in users.
tr_TR: Giriş yapmış kullanıcılar için çift onay doğrulamasını devre dışı bırak.

en: Configure default confirmation email template
tr_TR: Varsayılan onay e-posta şablonunu yapılandır

en: By disabling this option, you can configure the double opt-in confirmation email from Conditional Logics manually.
tr_TR: Bu seçeneği devre dışı bırakarak çift onay onay e-postasını Koşullu Mantıklar'dan manuel olarak yapılandırabilirsiniz.

en: Select Email Field
tr_TR: E-posta Alanını Seç

en: Customize Email template
tr_TR: E-posta şablonunu özelleştir

en: Edit verification messages
tr_TR: Doğrulama mesajlarını düzenle

en: The webhook, email notification & integrations will trigger after the responder confirms their Opt-In.
tr_TR: Webhook, e-posta bildirimi ve entegrasyonlar, yanıt veren kişi Onaylarını doğruladıktan sonra tetiklenir.

en: Active Options
tr_TR: Etkin Seçenekler

en: Show Selected Option Image
tr_TR: Seçilen Seçenek Görselini Göster

en: Selected Option Clearable:
tr_TR: Seçilen Seçenek Temizlenebilir:

en: Search Clearable:
tr_TR: Arama Temizlenebilir:

en: Option Icon/Image:
tr_TR: Seçenek Simgesi/Görseli:

en: Allow Custom Option:
tr_TR: Özel Seçeneğe İzin Ver:

en: Allow Multiple Select:
tr_TR: Çoklu Seçime İzin Ver:

en: Show Selected Option Chip:
tr_TR: Seçilen Seçenek Etiketini Göster:

en: Close On Select:
tr_TR: Seçimde Kapat:

en: Validate as Entry Unique
tr_TR: Girişi Benzersiz Olarak Doğrula

en: Enabling this option will check from the entry database whether its value is duplicate.
tr_TR: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, değerin tekrar edip etmediği giriş veritabanından kontrol edilir.

en: Add Options List
tr_TR: Seçenekler Listesi Ekle

en: Add More
tr_TR: Daha Fazla Ekle

en: Add Group
tr_TR: Grup Ekle

en: Key:
tr_TR: Anahtar:

en: No field found with this key.
tr_TR: Bu anahtarla eşleşen alan bulunamadı.

en: The field you are trying to access does not exist or has been removed.
tr_TR: Erişmeye çalıştığınız alan mevcut değil veya kaldırılmıştır.

en: Please select a valid field to customize its settings.
tr_TR: Ayarlarını özelleştirmek için lütfen geçerli bir alan seçiniz.

en: Advanced Configuration
tr_TR: Gelişmiş Yapılandırma

en: Basic Configuration
tr_TR: Temel Yapılandırma

en: Single
tr_TR: Tek

en: Range
tr_TR: Aralık

en: Multiple
tr_TR: Çoklu

en: View Format
tr_TR: Görüntüleme Formatı

en: Show the user a readable date (as per altFormat), but return something totally different to the server. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Learn more</>
tr_TR: Kullanıcıya okunabilir bir tarih gösterir (altFormat’a göre), ancak sunucuya tamamen farklı bir şey gönderir. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Daha fazla bilgi</>

en: Value Format
tr_TR: Değer Formatı

en: A string of characters which are used to define how the date will be displayed in the input box. The supported characters are defined in the <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentation.</a>
tr_TR: Tarihin giriş kutusunda nasıl gösterileceğini tanımlamak için kullanılan karakter dizisi. Desteklenen karakterler <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">belgelerde</a> tanımlanmıştır.

en: Relative to Today (± Days)
tr_TR: Bugüne Göre Göreceli (± Gün)

en: Days before today
tr_TR: Bugünden önceki günler

en: Days after today
tr_TR: Bugünden sonraki günler

en: Allow Input
tr_TR: Girişi İzin Ver

en: Allows the user to enter a date directly into the input field. By default, direct entry is disabled.
tr_TR: Kullanıcının doğrudan giriş alanına tarih girmesine izin verir. Varsayılan olarak, doğrudan giriş devre dışıdır.

en: Enable Time
tr_TR: Zamanı Etkinleştir

en: Enables time picker. By default, time picker is disabled. If you want to use time picker, you need to enable this.
tr_TR: Zaman seçiciyi etkinleştirir. Varsayılan olarak, zaman seçici devre dışıdır. Zaman seçiciyi kullanmak istiyorsanız, bunu etkinleştirmeniz gerekir.

en: 24H Format
tr_TR: 24 Saat Formatı

en: Enables 24-hour format for time. By default, 12-hour format is used. If you want to use 24-hour format, you need to enable this.
tr_TR: Zaman için 24 saat formatını etkinleştirir. Varsayılan olarak, 12 saat formatı kullanılır. 24 saat formatını kullanmak istiyorsanız, bunu etkinleştirmeniz gerekir.

en: Hide Calender
tr_TR: Takvimi Gizle

en: Hides the calendar. By default, calendar is shown. If you want to hide the calendar, you need to enable this.
tr_TR: Takvimi gizler. Varsayılan olarak, takvim gösterilir. Takvimi gizlemek istiyorsanız, bunu etkinleştirmeniz gerekir.

en: Only valid JS object will work. for more details please check<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> the documentation for available configuration options</a>
tr_TR: Yalnızca geçerli JS nesnesi çalışır. Daha fazla ayrıntı için lütfen <a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> mevcut yapılandırma seçenekleri için belgelere</a> bakın

en: Current Date
tr_TR: Mevcut Tarih

en: Static
tr_TR: Statik

en: Dynamic
tr_TR: Dinamik

en: Upload Button Text:
tr_TR: Yükleme Butonu Metni:

en: Button Icons
tr_TR: Buton Simgeleri

en: Allow Multiple:
tr_TR: Çoklu İzin Ver:

en: File Select Status
tr_TR: Dosya Seçim Durumu

en: Show Maximum Size
tr_TR: Maksimum Boyutu Göster

en: Allow Maximum Upload Size
tr_TR: Maksimum Yükleme Boyutuna İzin Ver

en: Total Maximum Size
tr_TR: Toplam Maksimum Boyut

en: Show File List
tr_TR: Dosya Listesini Göster

en: Show File Preview
tr_TR: Dosya Önizlemesini Göster

en: Show File Size
tr_TR: Dosya Boyutunu Göster

en: File Exist Message
tr_TR: Dosya Var Mesajı

en: Allowed File Type:
tr_TR: İzin Verilen Dosya Türü:

en: Edit GDPR Concent label by clicking on edit icon
tr_TR: Düzenleme simgesine tıklayarak GDPR Onay etiketini düzenleyin

en: Edit GDPR Concent Label
tr_TR: GDPR Onay Etiketini Düzenle

en: Visibility Mode
tr_TR: Görünürlük Modu

en: Visible
tr_TR: Görünür

en: Invisible
tr_TR: Görünmez

en: Passive
tr_TR: Pasif

en: Theme
tr_TR: Tema

en: Dark
tr_TR: Koyu

en: Light
tr_TR: Açık

en: Size
tr_TR: Boyut

en: Compact
tr_TR: Kompakt

en: Default value
tr_TR: Varsayılan değer

en: Suggestion
tr_TR: Öneri

en: Edit the HTML field content by clicking on edit icon
tr_TR: Düzenleme simgesine tıklayarak HTML alan içeriğini düzenleyin

en: Add/Edit Options
tr_TR: Seçenek Ekle/Düzenle

en: Allow Multiple
tr_TR: Çoklu Seçime İzin Ver

en: Item Size
tr_TR: Öğe Boyutu

en: Specify item's minimum size (in pixels)
tr_TR: Öğenin minimum boyutunu (piksel cinsinden) belirtin

en: Check Position
tr_TR: Onay Pozisyonu

en: Specify the check position.
tr_TR: Onay pozisyonunu belirtin.

en: Unique Entry
tr_TR: Benzersiz Giriş

en: Hide Image Label
tr_TR: Resim Etiketini Gizle

en: Background Image
tr_TR: Arka Plan Resmi

en: Width
tr_TR: Genişlik

en: Height
tr_TR: Yükseklik

en: Image Alt Text
tr_TR: Resim Alternatif Metni

en: Replace Previous Options
tr_TR: Önceki Seçenekleri Değiştir

en: Merge with Previous Options
tr_TR: Önceki Seçeneklerle Birleştir

en: Import & Edit
tr_TR: İçe Aktar & Düzenle

en: Loading ACF fields...
tr_TR: ACF alanları yükleniyor...

en: Loading Posts...
tr_TR: Gönderiler yükleniyor...

en: Loading Terms...
tr_TR: Terimler yükleniyor...

en: Use Post Taxonomy Fields
tr_TR: Gönderi Taksonomi Alanlarını Kullan

en: Loading Users...
tr_TR: Kullanıcılar Yükleniyor...

en: Mollie Minimum Amount is
tr_TR: Mollie Minimum Tutarı

en: Mollie Dynamic Amount Field is not Selected
tr_TR: Mollie Dinamik Tutar Alanı Seçilmedi

en: Mollie Fixed Amount is not valid
tr_TR: Mollie Sabit Tutar Geçersiz

en: Copied on clipboard.
tr_TR: Panoya kopyalandı.

en: Failed to Copy, Try Again.
tr_TR: Kopyalama Başarısız, Tekrar Deneyin.

en: Redirect Page Url
tr_TR: Yönlendirme Sayfası URL'si

en: Select Page
tr_TR: Sayfa Seç

en: Pay Button Text
tr_TR: Ödeme Butonu Metni

en: Payment Method
tr_TR: Ödeme Yöntemi

en: Currency
tr_TR: Para Birimi

en: Select Currency
tr_TR: Para Birimi Seç

en: Amount Type
tr_TR: Tutar Türü

en: Fixed
tr_TR: Sabit

en: Amount
tr_TR: Tutar

en: Select Amount Field
tr_TR: Tutar Alanı Seç

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Locale
tr_TR: Yerel Ayar

en: Select Locale
tr_TR: Yerel Ayar Seç

en: Multisteps Settings
tr_TR: Çok Adımlı Ayarlar

en: Show Step Header
tr_TR: Adım Başlığını Göster

en: Show Header Label
tr_TR: Başlık Etiketini Göster

en: Show Header Subtitle
tr_TR: Başlık Alt Başlığını Göster

en: Show Header Icon
tr_TR: Başlık Simgesini Göster

en: Icon Type:
tr_TR: Simge Türü:

en: Show Progress Bar
tr_TR: İlerleme Çubuğunu Göster

en: Show Percentage
tr_TR: Yüzdeyi Göster

en: Show Buttons
tr_TR: Düğmeleri Göster

en: Button Position:
tr_TR: Düğme Konumu:

en: Validate on Step Change
tr_TR: Adım Değişiminde Doğrula

en: Step Header Switchable
tr_TR: Adım Başlığı Değiştirilebilir

en: Maintain Step History
tr_TR: Adım Geçmişini Koruyun

en: Save Step Progress
tr_TR: Adım İlerlemesini Kaydet

en: PayPal Dynamic Amount Field is not Selected
tr_TR: PayPal Dinamik Tutar Alanı Seçilmedi

en: PayPal Fixed Amount is not valid
tr_TR: PayPal Sabit Tutar Geçerli Değil

en: PayPal Plan Id missing
tr_TR: PayPal Plan Kimliği Eksik

en: Plan Id
tr_TR: Plan Kimliği

en: Disable Card
tr_TR: Kartı Devre Dışı Bırak

en: Shipping Amount
tr_TR: Kargo Tutarı

en: Shipping Cost
tr_TR: Kargo Ücreti

en: Select Shipping Amount Field
tr_TR: Kargo Tutarı Alanını Seçin

en: Tax Amount Type
tr_TR: Vergi Tutarı Türü

en: Tax (%)
tr_TR: Vergi (%)

en: Default Phone Number
tr_TR: Varsayılan Telefon Numarası

en: Input Format Option
tr_TR: Giriş Formatı Seçeneği

en: Value Format Option
tr_TR: Değer Formatı Seçeneği

en: Custom Validation (RegEx) Pattern
tr_TR: Özel Doğrulama (RegEx) Deseni

en: Expression
tr_TR: İfade

en: Fields
tr_TR: Alanlar

en: Flags:
tr_TR: Bayraklar:

en: Hide Country List
tr_TR: Ülke Listesini Gizle

en: Options 2
tr_TR: Seçenekler 2

en: Options Column
tr_TR: Seçenekler Sütunu

en: Specify the number of columns to display the options in. Leave blank to display the options as needed space.
tr_TR: Seçeneklerin görüntüleneceği sütun sayısını belirtin. Seçeneklerin gerektiği kadar yer kaplaması için boş bırakın.

en: Rating Position
tr_TR: Değerlendirme Konumu

en: Add/Edit Rating Options
tr_TR: Değerlendirme Seçeneklerini Ekle/Düzenle

en: Show Rating Message On hover
tr_TR: Üzerine Gelince Değerlendirme Mesajını Göster

en: Show Rating Message On Selected
tr_TR: Seçildiğinde Değerlendirme Mesajını Göster

en: Razorpay Dyanmic Amount Field is not Selected
tr_TR: Razorpay Dinamik Tutar Alanı Seçilmedi

en: Razorpay Fixed Amount is not valid
tr_TR: Razorpay Sabit Tutar geçersiz

en: Razorpay Order ID Field is not Selected
tr_TR: Razorpay Sipariş ID Alanı Seçilmedi

en: Razorpay Accounts
tr_TR: Razorpay Hesapları

en: Account Name
tr_TR: Hesap Adı

en: Generate new ID
tr_TR: Yeni ID Oluştur

en: Select Order Id Field
tr_TR: Sipariş Id Alanını Seçin

en: Button Align:
tr_TR: Buton Hizalaması:

en: Subtitle:
tr_TR: Alt Başlık:

en: Theme Color:
tr_TR: Tema Rengi:

en: Background Color:
tr_TR: Arka Plan Rengi:

en: Confirm on Close:
tr_TR: Kapatırken Onayla:

en: Name :
tr_TR: İsim :

en: Email :
tr_TR: E-posta :

en: Contact :
tr_TR: İletişim :

en: Key :
tr_TR: Anahtar :

en: Value :
tr_TR: Değer :

en: Default Row:
tr_TR: Varsayılan Satır:

en: Minimum Row:
tr_TR: Minimum Satır:

en: Maximum Row:
tr_TR: Maksimum Satır:

en: Button View:
tr_TR: Buton Görünümü:

en: Name
tr_TR: İsim

en: Allow Other Option:
tr_TR: Diğer Seçeneğe İzin Ver:

en: Multiple Select:
tr_TR: Çoklu Seçim:

en: Set minimum number to be selected for dropdown option
tr_TR: Açılır seçenek için seçilecek minimum sayıyı belirleyin

en: Set maximum number to be selected for dropdown option
tr_TR: Açılır seçenek için seçilecek maksimum sayıyı belirleyin

en: Available On
tr_TR: Mevcut Olduğu Yer

en: Enter the shortcode in this Input.
tr_TR: Kısa kodu bu Girişe yazın.

en: Button Reverse
tr_TR: Düğme Ters

en: Clear
tr_TR: Temizle

en: Clear Button
tr_TR: Temizleme Düğmesi

en: Space Between
tr_TR: Aradaki Boşluk

en: Redo
tr_TR: Yinele

en: Redo Button
tr_TR: Yinele Düğmesi

en: Pen Color
tr_TR: Kalem Rengi

en: Background Color
tr_TR: Arka Plan Rengi

en: Pen Width
tr_TR: Kalem Genişliği

en: Image Type
tr_TR: Resim Türü

en: Signature Pad
tr_TR: İmza Paneli

en: Undo
tr_TR: Geri Al

en: Undo Button
tr_TR: Geri Al Düğmesi

en: Add/Edit Suggestions
tr_TR: Öneri Ekle/Düzenle

en: Auto Complete
tr_TR: Otomatik Tamamlama

en: Max:
tr_TR: Maks:

en: Step:
tr_TR: Adım:

en: Step Settings
tr_TR: Adım Ayarları

en: Step Icon
tr_TR: Adım Simgesi

en: Step Label
tr_TR: Adım Etiketi

en: Step Subtitle
tr_TR: Adım Alt Başlığı

en: Stripe Minimum Amount is
tr_TR: Stripe Minimum Tutarı

en: Stripe Dynamic Amount Field is not Selected
tr_TR: Stripe Dinamik Tutar Alanı Seçilmedi

en: Select a valid currency for the selected payment method types
tr_TR: Seçilen ödeme yöntemi türleri için geçerli bir para birimi seçin

en: Stripe Dyanmic Amount Field is not Selected
tr_TR: Stripe Dinamik Tutar Alanı Seçilmedi

en: Stripe Fixed Amount is not valid
tr_TR: Stripe Sabit Tutar Geçersiz

en: Payment Method Type
tr_TR: Ödeme Yöntemi Türü

en: Mode :
tr_TR: Mod :

en: Billing
tr_TR: Faturalama

en: Shipping
tr_TR: Gönderim

en: Autocomplete :
tr_TR: Otomatik Tamamlama :

en: Automatic
tr_TR: Otomatik

en: Google Maps API Key
tr_TR: Google Maps API Anahtarı

en: Allowed Countries :
tr_TR: İzin Verilen Ülkeler :

en: Name Mode:
tr_TR: İsim Modu:

en: Full
tr_TR: Tam

en: Split
tr_TR: Böl

en: Full Name:
tr_TR: Tam İsim:

en: First Name:
tr_TR: Adı:

en: Last Name:
tr_TR: Soyadı:

en: Phone Number:
tr_TR: Telefon Numarası:

en: Phone:
tr_TR: Telefon:

en: Line 1:
tr_TR: Satır 1:

en: Line 2:
tr_TR: Satır 2:

en: City:
tr_TR: Şehir:

en: State:
tr_TR: Eyalet:

en: Postal Code:
tr_TR: Posta Kodu:

en: Country:
tr_TR: Ülke:

en: Color Picker
tr_TR: Renk Seçici

en: Solid
tr_TR: Düz

en: Gradient
tr_TR: Gradyan

en: Phone View
tr_TR: Telefon Görünümü

en: Tablet View
tr_TR: Tablet Görünümü

en: Laptop View
tr_TR: Dizüstü Görünümü

en: Back
tr_TR: Geri

en: Paypal Style
tr_TR: Paypal Stili

en: There is no paypal field in your form.
tr_TR: Formunuzda paypal alanı yok.

en: There is more than one paypal field in your form. please select the style icon
tr_TR: Formunuzda birden fazla paypal alanı var. Lütfen stil simgesini seçin

en: in paypal field to customize the style.
tr_TR: stili özelleştirmek için paypal alanında.

en: Layout
tr_TR: Düzen

en: Vertical
tr_TR: Dikey

en: Horizontal
tr_TR: Yatay

en: Standalone
tr_TR: Bağımsız

en: Pay Button
tr_TR: Ödeme Butonu

en: CARD
tr_TR: KART

en: Color
tr_TR: Renk

en: Gold
tr_TR: Altın

en: Blue
tr_TR: Mavi

en: Silver
tr_TR: Gümüş

en: White
tr_TR: Beyaz

en: Black
tr_TR: Siyah

en: Shape
tr_TR: Şekil

en: Rectangle
tr_TR: Dikdörtgen

en: Pill
tr_TR: Kapsül

en: Paypal Button Text
tr_TR: Paypal Buton Metni

en: Paypal Checkout
tr_TR: Paypal Ödeme

en: Paypal Buy Now
tr_TR: Paypal Şimdi Satın Al

en: Pay with Paypal
tr_TR: Paypal ile Öde

en: Background
tr_TR: Arka Plan

en: Color Fill
tr_TR: Renk Dolgusu

en: Picture
tr_TR: Resim

en: Picture Upload
tr_TR: Resim Yükleme

en: Browse...
tr_TR: Gözat...

en: Image Link....
tr_TR: Resim Bağlantısı....

en: Background Blend Mode
tr_TR: Arka Plan Karışım Modu

en: Multiply
tr_TR: Çarp

en: Screen
tr_TR: Ekran

en: Overlay
tr_TR: Üstüne Yerleştir

en: Darken
tr_TR: Koyulaştır

en: Lighten
tr_TR: Açıklaştır

en: Color-dodge
tr_TR: Renk Parlatma

en: Saturation
tr_TR: Doygunluk

en: Luminosity
tr_TR: Parlaklık

en: Background Img Repeat
tr_TR: Arka Plan Resmi Tekrarı

en: Repeat
tr_TR: Tekrarla

en: Repeat-X
tr_TR: Yatay Tekrarla

en: Repeat-Y
tr_TR: Dikey Tekrarla

en: Np Repeat
tr_TR: Tekrar Yok

en: Space
tr_TR: Boşluk

en: Round
tr_TR: Yuvarla

en: Background Img Position
tr_TR: Arka Plan Resmi Konumu

en: Background Img Size
tr_TR: Arka Plan Resmi Boyutu

en: BG Width
tr_TR: Arka Plan Genişliği

en: BG Height
tr_TR: Arka Plan Yüksekliği

en: BG Height/Width
tr_TR: Arka Plan Yükseklik/Genislik

en: Background Filter
tr_TR: Arka Plan Filtresi

en: Blur
tr_TR: Bulanıklık

en: Brightness
tr_TR: Parlaklık

en: Contrast
tr_TR: Kontrast

en: Grayscale
tr_TR: Gri Tonlama

en: Invert
tr_TR: Ters Çevir

en: Opacity
tr_TR: Saydamlık

en: Sepia
tr_TR: Sepya

en: Saturate
tr_TR: Doygunluk

en: Border
tr_TR: Kenarlık

en: Border Color
tr_TR: Kenarlık Rengi

en: Border Width
tr_TR: Kenarlık Genişliği

en: Border Radius
tr_TR: Kenarlık Yarıçapı

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: On Mouse Over
tr_TR: Fare Üzerinde

en: On Focus
tr_TR: Odaklandığında

en: Text Color
tr_TR: Metin Rengi

en: Placeholder Color
tr_TR: Yer Tutucu Rengi

en: Direction
tr_TR: Yön

en: Content Direction
tr_TR: İçerik Yönü

en: Left to Right
tr_TR: Soldan Sağa

en: Right to Left
tr_TR: Sağdan Sola

en: Font
tr_TR: Yazı Tipi

en: Font Size
tr_TR: Yazı Boyutu

en: Block Gap
tr_TR: Blok Aralığı

en: Row Gap
tr_TR: Satır Aralığı

en: Column Gap
tr_TR: Sütun Aralığı

en: Both Side Gap
tr_TR: Her İki Taraf Aralığı

en: Margin
tr_TR: Kenar Boşluğu

en: Margin Top
tr_TR: Üst Kenar Boşluğu

en: Margin Right
tr_TR: Sağ Kenar Boşluğu

en: Margin Bottom
tr_TR: Alt Kenar Boşluğu

en: Margin Left
tr_TR: Sol Kenar Boşluğu

en: All Side
tr_TR: Tüm Taraflar

en: Padding
tr_TR: Dolgu

en: Padding Top
tr_TR: Üst Dolgu

en: Padding Right
tr_TR: Sağ Dolgu

en: Padding Bottom
tr_TR: Alt Dolgu

en: Padding Left
tr_TR: Sol Dolgu

en: Shadow
tr_TR: Gölge

en: Inside
tr_TR: İçinde

en: Outside
tr_TR: Dışında

en: Shadow Color
tr_TR: Gölge Rengi

en: Shadow Style
tr_TR: Gölge Stili

en: Pattern not matched
tr_TR: Desen eşleşmedi

en: Input mode
tr_TR: Giriş modu

en: Input Mask
tr_TR: Giriş Maskesi

en: RegEx Pattern
tr_TR: RegEx Deseni

en: Validations
tr_TR: Doğrulamalar

en: At least one digit (0-9)
tr_TR: En az bir rakam (0-9)

en: At least one lowercase character (a-z)
tr_TR: En az bir küçük harf (a-z)

en: At least one uppercase character (A-Z)
tr_TR: En az bir büyük harf (A-Z)

en: At least one special character (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)
tr_TR: En az bir özel karakter (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)

en: Limit Password Length
tr_TR: Parola Uzunluğunu Sınırla

en: Validate as User Unique
tr_TR: Kullanıcıya Özgü Olarak Doğrula

en: Title
tr_TR: Başlık

en: More Options
tr_TR: Daha Fazla Seçenek

en: Auto
tr_TR: Otomatik

en: Appearance
tr_TR: Görünüm

en: <p style="margin:0">Successfully Submitted.</p>
tr_TR: <p style="margin:0">Başarıyla Gönderildi.</p>

en: Are you sure to delete this message ?
tr_TR: Bu mesajı silmek istediğinizden emin misiniz ?

en: Add More Alternative Success Message
tr_TR: Daha Fazla Alternatif Başarı Mesajı Ekle

en: Add
tr_TR: Ekle

en: Message Styles
tr_TR: Mesaj Stilleri

en: Message Type
tr_TR: Mesaj Türü

en: Close Icon Color
tr_TR: Kapatma İkonu Rengi

en: Confirmations
tr_TR: Onaylar

en: How to set up Confirmation messages or Redirect page:
tr_TR: Onay mesajları veya Yönlendirme sayfası nasıl ayarlanır:

en: Success/Error Messages
tr_TR: Başarı/Hata Mesajları

en: Redirect Page
tr_TR: Yönlendirme Sayfası

en: Be sure to configure conditional logic for displaying Success/Error messages and Redirect Page. If no conditional logic is set, the default confirmation will be displayed.
tr_TR: Başarı/Hata mesajlarının ve Yönlendirme Sayfasının gösterimi için koşullu mantığı yapılandırdığınızdan emin olun. Koşullu mantık ayarlanmazsa varsayılan onay gösterilecektir.

en: Conversational Form Settings
tr_TR: Konuşma Formu Ayarları

en: Note: In the Conversational Form feature, certain fields such as Captcha, Payments, HTML, etc are currently not supported.
tr_TR: Not: Konuşma Formu özelliğinde, Captcha, Ödemeler, HTML gibi bazı alanlar şu anda desteklenmemektedir.

en: How to setup Conversational form:
tr_TR: Konuşma formu nasıl kurulur:

en: Theme settings
tr_TR: Tema ayarları

en: Conversational Steps settings
tr_TR: Konuşma Adımları ayarları

en: Navigation
tr_TR: Navigasyon

en: Add New Post Type
tr_TR: Yeni Yazı Türü Ekle

en: Edit Post Types
tr_TR: Yazı Türlerini Düzenle

en: CPT added successfully, refresh your window
tr_TR: CPT başarıyla eklendi, pencerenizi yenileyin

en: Learn more about CPT Integration
tr_TR: CPT Entegrasyonu hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Post Type Slug *
tr_TR: Yazı Tipi Kısa Adı *

en: Singular Label *
tr_TR: Tekil Etiket *

en: Menu Name *
tr_TR: Menü Adı *

en: Menu Icon
tr_TR: Menü İkonu

en: Public
tr_TR: Genel

en: This type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
tr_TR: Bu tür, yönetici arayüzünde gösterilmeli ve genel olarak sorgulanabilir olmalıdır

en: Publicly Queryable
tr_TR: Genel Sorgulanabilir

en: Queries can be performed on the front end
tr_TR: Ön uçta sorgular yapılabilir

en: Show in REST API
tr_TR: REST API'de Göster

en: To show this post type in the WP REST API
tr_TR: Bu yazı tipini WP REST API'de göstermek için

en: Show in Menu
tr_TR: Menüde Göster

en: Show the post type in the admin menu
tr_TR: Yazı tipini yönetici menüsünde göster

en: Show UI
tr_TR: Arayüzü Göster

en: Generate UI for managing this post type
tr_TR: Bu yazı tipini yönetmek için arayüz oluştur

en: Add Post Type
tr_TR: Yazı Tipi Ekle

en: Delete successfully, refresh your window
tr_TR: Başarıyla silindi, pencerenizi yenileyin

en: Delete Post Type
tr_TR: Yazı Tipini Sil

en: Confirmation
tr_TR: Onay

en: Are you sure to delete post type?
tr_TR: Yazı tipini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: cpt type update successfully, refresh your window
tr_TR: cpt türü başarıyla güncellendi, pencerenizi yenileyin

en: Select Type *
tr_TR: Tür Seçin *

en: Menu Icon *
tr_TR: Menü Simgesi *

en: public
tr_TR: genel

en: Posts of this type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
tr_TR: Bu tür gönderiler yönetici arayüzünde gösterilmeli ve genel olarak sorgulanabilir olmalıdır

en: Queries can be performed on the front end as part of parse_request()
tr_TR: Sorgular, parse_request() işleminin bir parçası olarak ön uçta gerçekleştirilebilir

en: To show this post type data in the WP REST API
tr_TR: Bu gönderi türü verilerini WP REST API'de göstermek için

en: This show the post type in the admin menu and where to show that menu
tr_TR: Bu, gönderi türünü yönetici menüsünde ve menünün nerede gösterileceğini belirtir

en: Generate a default UI for managing this post type
tr_TR: Bu gönderi türünü yönetmek için varsayılan bir arayüz oluştur

en: Update Post Type
tr_TR: Gönderi Türünü Güncelle

en: Update Template
tr_TR: Şablonu Güncelle

en: Template Name:
tr_TR: Şablon Adı:

en: Browse Template
tr_TR: Şablonu Gözat

en: Email Templates Coming soon
tr_TR: E-posta Şablonları Yakında

en: Save Template
tr_TR: Şablonu Kaydet

en: Payment
tr_TR: Ödeme

en: Timeline
tr_TR: Zaman Çizelgesi

en: PDF Downloads
tr_TR: PDF İndirmeleri

en: Google Ads Information
tr_TR: Google Reklam Bilgileri

en: No PDF templates available
tr_TR: Kullanılabilir PDF şablonu yok

en: Related Info
tr_TR: İlgili Bilgi

en: Note Deleted Successfully
tr_TR: Not Başarıyla Silindi

en: updated on:
tr_TR: güncellendi:

en: created at:
tr_TR: oluşturuldu:

en: create new note
tr_TR: yeni not oluştur

en: Are you sure to delete this note
tr_TR: Bu notu silmek istediğinize emin misiniz

en: No Payment Info Found!
tr_TR: Ödeme Bilgisi Bulunamadı!

en: No field data change
tr_TR: Alan verisi değişmedi

en: Form Submitted
tr_TR: Form Gönderildi

en: Show Integration Logs
tr_TR: Entegrasyon Kayıtlarını Göster

en: Hide Integration Logs
tr_TR: Entegrasyon Kayıtlarını Gizle

en: Note
tr_TR: Not

en: Added
tr_TR: Eklendi

en: Updated
tr_TR: Güncellendi

en: Deleted
tr_TR: Silindi

en: Read More
tr_TR: Devamını Oku

en: Show Less
tr_TR: Daha Az Göster

en: Note no change
tr_TR: Notta değişiklik yok

en: Note Updated Successfully
tr_TR: Not Başarıyla Güncellendi

en: Note Added Successfully
tr_TR: Not Başarıyla Eklendi

en: Edit Note
tr_TR: Notu Düzenle

en: Create New Note
tr_TR: Yeni Not Oluştur

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Transaction ID
tr_TR: İşlem Kimliği

en: Total Paid
tr_TR: Toplam Ödenen

en: no data found
tr_TR: veri bulunamadı

en: Subscription
tr_TR: Abonelik

en: Order
tr_TR: Sipariş

en: Plan ID
tr_TR: Plan Kimliği

en: Next Billing Time
tr_TR: Sonraki Faturalama Zamanı

en: Email
tr_TR: E-posta

en: no response found
tr_TR: yanıt bulunamadı

en: How many rows to export
tr_TR: Kaç satır dışa aktarılacak

en: Enter row number
tr_TR: Satır numarası girin

en: Select filter
tr_TR: Filtre seçin

en: Sort Order
tr_TR: Sıralama Düzeni

en: Sort by
tr_TR: Sırala

en: Export File Format
tr_TR: Dosya Dışa Aktarma Formatı

en: Export
tr_TR: Dışa Aktar

en: Export Form Data
tr_TR: Form Verilerini Dışa Aktar

en: Preview Data
tr_TR: Verileri Önizle

en: Move
tr_TR: Taşı

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Clone
tr_TR: Klonla

en: Add Field
tr_TR: Alan Ekle

en: Remove
tr_TR: Kaldır

en: Mollie API key is missing
tr_TR: Mollie API anahtarı eksik

en: Mollie Redirect Url is not Selected
tr_TR: Mollie Yönlendirme URL'si seçilmedi

en: PayPal Client ID is missing
tr_TR: PayPal İstemci ID'si eksik

en: Razorpay Client ID is missing
tr_TR: Razorpay İstemci ID'si eksik

en: Drag and drop fields here
tr_TR: Alanları buraya sürükleyip bırakın

en: Stripe publishable key is missing
tr_TR: Stripe yayınlanabilir anahtarı eksik

en: History Empty
tr_TR: Geçmiş Boş

en: Please select property you want to import with form
tr_TR: Form ile içe aktarmak istediğiniz özelliği seçin

en: Preview Form
tr_TR: Formu Önizle

en: Preview
tr_TR: Önizleme

en: Custom CSS/JS
tr_TR: Özel CSS/JS

en: How to add Custom CSS/JS:
tr_TR: Özel CSS/JS nasıl eklenir:

en: You can write your custom CSS/JS her. This CSS/JS will be applied in this form only.
tr_TR: Özel CSS/JS'nizi buraya yazabilirsiniz. Bu CSS/JS yalnızca bu formda uygulanacaktır.

en: In order to repopulate form fields, it is necessary to store the submitted data in the database. Please make sure to turn off the "disable storing form submission data" option in the form settings.
tr_TR: Form alanlarını tekrar doldurmak için, gönderilen verilerin veritabanında saklanması gerekir. Lütfen form ayarlarında "form gönderim verilerini saklamayı devre dışı bırak" seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.

en: Form Abandonment
tr_TR: Form Terk Etme

en: How to setup Form Abandonment & save partial form progress:
tr_TR: Form Terk Etme ve kısmi form ilerlemesini kaydetme nasıl ayarlanır:

en: Show warning message below the form description
tr_TR: Form açıklamasının altında uyarı mesajı göster

en: Places an admin-defined message below the form description, making your users aware that their field values are being saved before submission.
tr_TR: Form açıklamasının altına yönetici tarafından tanımlanan bir mesaj yerleştirir ve kullanıcılarınıza alan değerlerinin gönderim öncesi kaydedildiğini bildirir.

en: Save draft only for logged in users
tr_TR: Taslağı yalnızca giriş yapmış kullanıcılar için kaydet

en: Repopulate form fields with previous partial entry
tr_TR: Form alanlarını önceki kısmi girişle tekrar doldur

en: If the user is logged in, the form will be repopulated with the previous partial entry from the database.
                        Otherwise, from the local storage of the browser.
tr_TR: Kullanıcı giriş yapmışsa, form veritabanındaki önceki kısmi girişle doldurulur.
                        Aksi takdirde, tarayıcının yerel depolamasından doldurulur.

en: Save draft when user leaves the form page
tr_TR: Kullanıcı form sayfasını terk ettiğinde taslağı kaydet

en: If turned off, the form will save draft when clicks on the save button or using conditional logic.
tr_TR: Kapalıysa, form kaydet düğmesine tıklanınca veya koşullu mantık kullanıldığında taslağı kaydeder.

en: Allow empty form as Save draft
tr_TR: Boş formun taslak olarak kaydedilmesine izin ver

en: If turned on, the empty form save as draft when leave page.
tr_TR: Açık ise, sayfayı terk ettiğinde boş form taslak olarak kaydedilir.

en: When to save:
tr_TR: Ne zaman kaydedilsin:

en: Always save abandoned form entries
tr_TR: Terk edilen form girişlerini her zaman kaydet

en: Save only if email address or phone number is provided
tr_TR: Yalnızca e-posta adresi veya telefon numarası sağlanmışsa kaydet

en: Landing Page
tr_TR: Karşılama Sayfası

en: How to setup Landinge Page
tr_TR: Karşılama Sayfası nasıl ayarlanır

en: Custom URL
tr_TR: Özel URL

en: Please try to avoid any duplicate custom url, as it will conflict between the page and Bit Form.
tr_TR: Lütfen sayfa ile Bit Form arasında çakışma yaşanmaması için aynı özel URL'nin tekrarından kaçının.

en: Page Title
tr_TR: Sayfa Başlığı

en: Share via Direct URL
tr_TR: Doğrudan URL ile Paylaş

en: Share via Direct URL (Conversational Form)
tr_TR: Doğrudan URL ile Paylaş (Konuşmalı Form)

en: Embed via HTML Code
tr_TR: HTML Kodu ile Göm

en: Embed via HTML Code (Conversational Form)
tr_TR: HTML Kodu ile Göm (Konuşmalı Form)

en: Customer ID key cann't be empty
tr_TR: Müşteri ID anahtarı boş olamaz

en: save Successfully
tr_TR: Başarıyla kaydedildi

en: save failed Cause:
tr_TR: Kaydetme başarısız oldu Sebep:

en: save failed. please try again
tr_TR: Kaydetme başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin

en: Google Ads
tr_TR: Google Reklamları

en: Learn more about Google Ads configuration
tr_TR: Google Reklamları yapılandırması hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Client ID
tr_TR: İstemci ID

en: Client Secret
tr_TR: İstemci Gizli Anahtarı

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit Google API Console
tr_TR: İstemci ID ve GİZLİ ANAHTAR almak için lütfen Google API Konsolunu ziyaret edin

en: Customer Id (non manager account)
tr_TR: Müşteri Id (yönetici hesabı olmayan)

en: To get Customer ID , Please Visit
tr_TR: Müşteri ID almak için lütfen ziyaret edin

en: Google Ads Manager Account
tr_TR: Google Reklamları Yönetici Hesabı

en: Saving Generel Settings...
tr_TR: Genel Ayarlar Kaydediliyor...

en: Global Settings
tr_TR: Genel Ayarlar

en: Validation Error/Invalid Message.
tr_TR: Doğrulama Hatası/Geçersiz Mesaj.

en: Generate Token after page load to prevent conflict with cache plugins.
tr_TR: Önbellek eklentileriyle çakışmayı önlemek için sayfa yüklendikten sonra Jeton oluştur.

en: Other Settings
tr_TR: Diğer Ayarlar

en: Delete all data table when delete plugin.
tr_TR: Eklenti silindiğinde tüm veri tablosunu sil.

en: Usage Reporting Opt In.
tr_TR: Kullanım Raporlama Onayı.

en: Edit Global Message (Type:
tr_TR: Genel Mesajı Düzenle (Tür:

en: Messages saved successfully.
tr_TR: Mesajlar başarıyla kaydedildi.

en: Note: This global message will be applied to all forms and fields unless a custom error message is set for an individual field. Also you can use the
tr_TR: Not: Bu genel mesaj, bireysel bir alan için özel bir hata mesajı ayarlanmadığı sürece tüm formlara ve alanlara uygulanacaktır. Ayrıca şunu kullanabilirsiniz

en: Shortcode patterns (Ex:
tr_TR: Kısa kod kalıpları (Örnek:

en: to dynamically replace field-specific labels/values.
tr_TR: alanlara özgü etiketleri/değerleri dinamik olarak değiştirmek için.

en: Required Field
tr_TR: Zorunlu Alan

en: Invalid Email
tr_TR: Geçersiz E-posta

en: Invalid URL
tr_TR: Geçersiz URL

en: Invalid Number
tr_TR: Geçersiz Sayı

en: Invalid Phone Number
tr_TR: Geçersiz Telefon Numarası

en: Minimum Value
tr_TR: Minimum Değer

en: Maximum Value
tr_TR: Maksimum Değer

en: Input mask
tr_TR: Giriş maskesi

en: Regex Pattern
tr_TR: Regex Deseni

en: Minimum Option Count
tr_TR: Minimum Seçenek Sayısı

en: Maximum Option Count
tr_TR: Maksimum Seçenek Sayısı

en: Minimum File Count
tr_TR: Minimum Dosya Sayısı

en: Maximum File Count
tr_TR: Maksimum Dosya Sayısı

en: Maximum File Size
tr_TR: Maksimum Dosya Boyutu

en: Other Option Required
tr_TR: Diğer Seçenek Gereklidir

en: Unique Entry Value
tr_TR: Benzersiz Girdi Değeri

en: Unique User
tr_TR: Benzersiz Kullanıcı

en: App delete successfully.
tr_TR: Uygulama başarıyla silindi.

en: App deletion failed Cause
tr_TR: Uygulama silme başarısız Nedeni

en: App deletion failed. please try again
tr_TR: Uygulama silme başarısız. Lütfen tekrar deneyin

en: Are you sure to delete this App configuration?
tr_TR: Bu Uygulama yapılandırmasını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: How to setup Integrations:
tr_TR: Entegrasyonlar nasıl ayarlanır:

en: Connected/Authorized Platforms
tr_TR: Bağlı/Yetkilendirilmiş Platformlar

en: Search Available Integrations...
tr_TR: Mevcut Entegrasyonlarda Ara...

en: Available Integrations
tr_TR: Mevcut Entegrasyonlar

en: Submit button cannot be removed
tr_TR: Gönder butonu kaldırılamaz

en: Integration deletion failed Cause
tr_TR: Entegrasyon silme başarısız Nedeni

en: Integration deletion failed. please try again
tr_TR: Entegrasyon silme başarısız. Lütfen tekrar deneyin

en: Are you sure to delete this integration?
tr_TR: Bu entegrasyonu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure to clone this integration?
tr_TR: Bu entegrasyonu klonlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Integration clone failed Cause
tr_TR: Entegrasyon klonlama hatası Nedeni

en: Integration clone failed.
tr_TR: Entegrasyon klonlama başarısız oldu.

en: Integrate your form with your favorite apps and services.
tr_TR: Formunuzu favori uygulamalarınız ve servislerinizle entegre edin.

en: Date Time (Advanced)
tr_TR: Tarih Saat (Gelişmiş)

en: Advanced Date Time
tr_TR: Gelişmiş Tarih Saat

en: Please Select a Date
tr_TR: Lütfen bir tarih seçin

en: Spacer
tr_TR: Boşluk

en: First Name
tr_TR: Ad

en: Last Name
tr_TR: Soyad

en: Text
tr_TR: Metin

en: Placeholder...
tr_TR: Yer tutucu...

en: Multiline Text
tr_TR: Çok Satırlı Metin

en: Multi-Line Text
tr_TR: Çok Satırlı Metin

en: Number
tr_TR: Sayı

en: e.g. 123
tr_TR: ör. 123

en: Select
tr_TR: Seç

en: Radio Button
tr_TR: Radyo Düğmesi

en: Radio
tr_TR: Radyo

en: Option 1
tr_TR: Seçenek 1

en: Option 2
tr_TR: Seçenek 2

en: Option 3
tr_TR: Seçenek 3

en: Checkbox
tr_TR: Onay Kutusu

en: Check Boxs
tr_TR: Onay Kutuları

en: Dropdown
tr_TR: Açılır Menü

en: File Upload
tr_TR: Dosya Yükleme

en: Advance File Upload
tr_TR: Gelişmiş Dosya Yükleme

en: Advanced File Upload
tr_TR: Gelişmiş Dosya Yükleme

en: Country
tr_TR: Ülke

en: Enter Amount..
tr_TR: Miktar Girin..

en: Phone Number
tr_TR: Telefon Numarası

en: Enter Phone Number
tr_TR: Telefon Numarası Girin

en: Username
tr_TR: Kullanıcı Adı

en: e.g. John Doe
tr_TR: örn. John Doe

en: Password
tr_TR: Şifre

en: Password Field
tr_TR: Şifre Alanı

en: Slider
tr_TR: Kaydırıcı

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Pick A Date
tr_TR: Tarih Seçin

en: Time
tr_TR: Saat

en: Date-Time
tr_TR: Tarih-Saat

en: Select Date-Time
tr_TR: Tarih-Saat Seç

en: Week
tr_TR: Hafta

en: Select Week
tr_TR: Hafta Seç

en: Month
tr_TR: Ay

en: Month Input
tr_TR: Ay Girişi

en: GDPR Agreement
tr_TR: KVKK Onayı

en: I consent to having this website store my submitted information so they can respond to my inquiry. Learn more in
tr_TR: Bu web sitesinin gönderdiğim bilgileri saklamasına ve soruma yanıt verebilmesine izin veriyorum. Daha fazlasını öğrenin

en: Our Privacy Policy.
tr_TR: Gizlilik Politikamızda.

en: Decision Box
tr_TR: Karar Kutusu

en: Turnstile
tr_TR: Turnike

en: Repeater
tr_TR: Tekrarlayıcı

en: Signature
tr_TR: İmza

en: Rating
tr_TR: Değerlendirme

en: Terrible
tr_TR: Berbat

en: Bad
tr_TR: Kötü

en: Satisfied
tr_TR: Memnun

en: Good
tr_TR: İyi

en: Excellent
tr_TR: Mükemmel

en: Image Select
tr_TR: Resim Seç

en: Option 4
tr_TR: Seçenek 4

en: Hidden Field
tr_TR: Gizli Alan

en: Set Default Value
tr_TR: Varsayılan Değeri Ayarla

en: Pay with Stripe
tr_TR: Stripe ile Öde

en: Pay now
tr_TR: Şimdi Öde

en: Pay with Mollie
tr_TR: Mollie ile Öde

en: Shortcode
tr_TR: Kısa Kod

en: Button
tr_TR: Buton

en: Draft Button
tr_TR: Taslak Buton

en: Save Draft
tr_TR: Taslağı Kaydet

en: Next Step
tr_TR: Sonraki Adım

en: Previous Step
tr_TR: Önceki Adım

en: Previous
tr_TR: Önceki

en: Section
tr_TR: Bölüm

en: Image
tr_TR: Resim

en: Divider
tr_TR: Ayırıcı

en: Migration Issue Detected
tr_TR: Göç Sorunu Tespit Edildi

en: There may have been a problem during auto-migrating your Bit Forms from V1 to V2.
tr_TR: Bit Formlarınızı V1'den V2'ye otomatik göç ettirirken bir sorun yaşanmış olabilir.

en: Please contact support for assistance at
tr_TR: Yardım için lütfen destek ile iletişime geçin

en: Migrating to V2
tr_TR: V2'ye Göç

en: Please wait while we migrate your data to V2
tr_TR: Verileriniz V2'ye aktarılırken lütfen bekleyin

en: This may take a few minutes...
tr_TR: Bu birkaç dakika sürebilir...

en: Meanwhile do not close this window.
tr_TR: Bu arada bu pencereyi kapatmayın.

en: Mollie Settings
tr_TR: Mollie Ayarları

en: API key:
tr_TR: API anahtarı:

en: To get API key, Please Visit
tr_TR: API anahtarını almak için lütfen ziyaret edin

en: Mollie Developer Dashboard
tr_TR: Mollie Geliştirici Kontrol Paneli

en: Step-
tr_TR: Adım-

en: Clone Step
tr_TR: Adımı Kopyala

en: Delete Step
tr_TR: Adımı Sil

en: Add New Step
tr_TR: Yeni Adım Ekle

en: Add Steps
tr_TR: Adımlar Ekle

en: Multi step settings
tr_TR: Çok adımlı ayarlar

en: All fields are required
tr_TR: Tüm alanlar zorunludur

en: Saving Payment Setting...
tr_TR: Ödeme Ayarı Kaydediliyor...

en: Choose a unique name to identify this integration within your app.
tr_TR: Bu entegrasyonu uygulamanız içinde tanımlamak için benzersiz bir isim seçin.

en: Login to you Mollie account (or create on if you haven't already).
tr_TR: Mollie hesabınıza giriş yapın (henüz oluşturmadıysanız oluşturun).

en: Go to your Mollie Dashboard
tr_TR: Mollie Kontrol Panelinize gidin

en: and find the API section.
tr_TR: ve API bölümünü bulun.

en: Generate a new API key or use an existing one (you can use test API key for testing purposes). This key is required for authenticating API requests.
tr_TR: Yeni bir API anahtarı oluşturun veya mevcut birini kullanın (test amacıyla test API anahtarı kullanabilirsiniz). Bu anahtar, API isteklerini doğrulamak için gereklidir.

en: Copy the API key and paste it in the Bit Form
tr_TR: API anahtarını kopyalayın ve Bit Form

en: field above.
tr_TR: alanına yapıştırın.

en: Then click on the
tr_TR: Sonra

en: button to save the settings.
tr_TR: düğmesine tıklayarak ayarları kaydedin.

en: Please go to your form now and add a Mollie payment field.
tr_TR: Lütfen şimdi formunuza gidin ve bir Mollie ödeme alanı ekleyin.

en: Bit form Mollie Payment Gateway documentation
tr_TR: Bit form Mollie Ödeme Geçidi dokümantasyonu

en: Login to you PayPal account (or create on if you haven't already).
tr_TR: PayPal hesabınıza giriş yapın (henüz oluşturmadıysanız oluşturun).

en: Go to your PayPal Dashboard
tr_TR: PayPal Kontrol Panelinize gidin

en: Select Transaction Mode (Live or Sandbox).
tr_TR: İşlem Modunu seçin (Canlı veya Sandbox).

en: Copy the
tr_TR: Şunu kopyalayın

en: from PayPal Dashboard and paste it in the Bit Form
tr_TR: PayPal Kontrol Panelinden ve Bit Form

en: field above (you can use Sandbox or Live mode).
tr_TR: alanına yapıştırın (Sandbox veya Canlı mod kullanabilirsiniz).

en: Please go to your form now and add a PayPal payment field.
tr_TR: Lütfen şimdi formunuza gidin ve bir PayPal ödeme alanı ekleyin.

en: Bit form PayPal Payment Gateway documentation
tr_TR: Bit form PayPal Ödeme Geçidi dokümantasyonu

en: PayPal Integrations Video
tr_TR: PayPal Entegrasyonları Videosu

en: Login to you Stripe account (or create on if you haven't already).
tr_TR: Stripe hesabınıza giriş yapın (henüz oluşturmadıysanız oluşturun).

en: Go to your Stripe Dashboard
tr_TR: Stripe Kontrol Panelinize gidin

en: and find the API Key section.
tr_TR: ve API Anahtarı bölümünü bulun.

en: from Stripe API Dashboard and paste it in the Bit Form
tr_TR: Stripe API Kontrol Panelinden alıp Bit Form

en: field above (you can use test API key for testing purposes).
tr_TR: yukarıdaki alana yapıştırın (test amaçlı test API anahtarı kullanabilirsiniz).

en: Please go to your form now and add a Stripe payment field.
tr_TR: Lütfen şimdi formunuza gidin ve bir Stripe ödeme alanı ekleyin.

en: Bit form Stripe Payment Gateway documentation
tr_TR: Bit form Stripe Ödeme Geçidi dokümantasyonu

en: Stripe Integrations Video
tr_TR: Stripe Entegrasyonları Videosu

en: Login to you Razorpay account (or create on if you haven't already).
tr_TR: Razorpay hesabınıza giriş yapın (eğer yoksa oluşturun).

en: Go to your Razorpay Dashboard
tr_TR: Razorpay Kontrol Panelinize gidin

en: from Razorpay API Dashboard and paste it in the Bit Form
tr_TR: Razorpay API Kontrol Panelinden alıp Bit Form

en: Please go to your form now and add a Razorpay payment field.
tr_TR: Lütfen şimdi formunuza gidin ve bir Razorpay ödeme alanı ekleyin.

en: Bit form Razorpay Payment Gateway documentation
tr_TR: Bit form Razorpay Ödeme Geçidi dokümantasyonu

en: Razorpay Integrations Video
tr_TR: Razorpay Entegrasyonları Videosu

en: Available Payment Gateways
tr_TR: Mevcut Ödeme Geçitleri

en: Please click on the available payment gateway option for configuration.
tr_TR: Lütfen yapılandırma için mevcut ödeme geçidi seçeneğine tıklayın.

en: Available on
tr_TR: Şurada mevcut

en: Connected Accounts
tr_TR: Bağlı Hesaplar

en: Currently, no payment gateway has been connected.
tr_TR: Şu anda hiç ödeme geçidi bağlanmamış.

en: PayPal Settings
tr_TR: PayPal Ayarları

en: Transaction Mode:
tr_TR: İşlem Modu:

en: Client ID:
tr_TR: Müşteri Kimliği:

en: Client Secret:
tr_TR: Müşteri Sırrı:

en: To get Client ID & Secret, Please Visit
tr_TR: Müşteri Kimliği ve Sırrını almak için lütfen ziyaret edin

en: PayPal Developer Dashboard
tr_TR: PayPal Geliştirici Paneli

en: PDF Global Setting
tr_TR: PDF Genel Ayarı

en: Available Font for PDF
tr_TR: PDF için Kullanılabilir Yazı Tipi

en: PDF Templates
tr_TR: PDF Şablonları

en: How to setup PDF Templates:
tr_TR: PDF Şablonları nasıl ayarlanır:

en: PDF File Name
tr_TR: PDF Dosya Adı

en: PDF Password
tr_TR: PDF Şifresi

en: Static Password
tr_TR: Sabit Şifre

en: PDF Password Shortcode
tr_TR: PDF Şifre Kısakodu

en: Allow Download (Link)
tr_TR: İndirmeye İzin Ver (Bağlantı)

en: All User
tr_TR: Tüm Kullanıcılar

en: Only Logged In User
tr_TR: Sadece Giriş Yapmış Kullanıcılar

en: Download Link Shortcode
tr_TR: İndirme Bağlantısı Kısakodu

en: Override Default Settings
tr_TR: Varsayılan Ayarları Geçersiz Kıl

en: Paper Size
tr_TR: Kağıt Boyutu

en: Orientation
tr_TR: Yönlendirme

en: Portrait
tr_TR: Dikey

en: Landscape
tr_TR: Yatay

en: Font Family
tr_TR: Yazı Tipi Ailesi

en: Font Size (Pixels)
tr_TR: Yazı Tipi Boyutu (Piksel)

en: Watermark
tr_TR: Filigran

en: Watermark Text
tr_TR: Filigran Metni

en: Watermark Image
tr_TR: Filigran Görüntüsü

en: Position X (Units in millimeters)
tr_TR: Pozisyon X (Birim milimetre)

en: Position Y (Units in millimeters)
tr_TR: Pozisyon Y (Birim milimetre)

en: Show watermark behind the page content
tr_TR: Filigranı sayfa içeriğinin arkasında göster

en: Opacity (0-100)
tr_TR: Saydamlık (0-100)

en: Language Direction
tr_TR: Dil Yönü

en: LTR
tr_TR: Soldan Sağa (LTR)

en: RTL
tr_TR: Sağdan Sola (RTL)

en: Go to PDF Settings
tr_TR: PDF Ayarlarına Git

en: Please configure PDF settings first.
tr_TR: Lütfen önce PDF ayarlarını yapılandırın.

en: Upload
tr_TR: Yükle

en: Image width
tr_TR: Resim genişliği

en: Image height
tr_TR: Resim yüksekliği

en: Position X
tr_TR: Pozisyon X

en: Position Y
tr_TR: Pozisyon Y

en: Learn more about PDF Attachment
tr_TR: PDF Eki hakkında daha fazla bilgi edinin

en: This global settings will be set as the default for any new PDF attachment generated from your forms.
tr_TR: Bu genel ayarlar, formlarınızdan oluşturulan her yeni PDF eki için varsayılan olarak ayarlanacaktır.

en: Remember,
tr_TR: Unutmayın,

en: If you haven't used PDFs yet, you'll need to click the "Save" button to apply these global PDF settings. You can also customize settings for a specific PDF template by accessing the PDF templates in your form settings.
tr_TR: Henüz PDF kullanmadıysanız, bu genel PDF ayarlarını uygulamak için "Kaydet" düğmesine tıklamanız gerekir. Ayrıca, form ayarlarınızda PDF şablonlarına erişerek belirli bir PDF şablonu için ayarları özelleştirebilirsiniz.

en: Please update your PHP version is 7.4 or higher.
tr_TR: Lütfen PHP sürümünüzün 7.4 veya daha yüksek olduğundan emin olun.

en: PHP extension is missing in your server. Please install it.
tr_TR: Sunucunuzda PHP uzantısı eksik. Lütfen yükleyin.

en: To use Arabic, Chinese, Japanese and Korean languages, you need to install additional fonts! Please navigate to the
tr_TR: Arapça, Çince, Japonca ve Korece dillerini kullanmak için ek yazı tipleri yüklemeniz gerekir! Lütfen

en: tab to proceed.
tr_TR: sekmesine gidin.

en: Copy Shortcode
tr_TR: Kısa Kodu Kopyala

en: Embed
tr_TR: Yerleştir

en: Razorpay Settings
tr_TR: Razorpay Ayarları

en: API Secret:
tr_TR: API Sırrı:

en: To get API Key & Secret, Please Visit
tr_TR: API Anahtarı ve Sırrını almak için lütfen ziyaret edin

en: Razorpay Dashboard
tr_TR: Razorpay Kontrol Paneli

en: Are you sure to delete this URL ?
tr_TR: Bu URL’yi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Select A Page:
tr_TR: Bir Sayfa Seçin:

en: Custom Link
tr_TR: Özel Bağlantı

en: set Form Field
tr_TR: Form Alanı Ayarla

en: Select Form Field
tr_TR: Form Alanı Seçin

en: Add More Alternative URL
tr_TR: Daha Fazla Alternatif URL Ekle

en: Filter Entries between Dates
tr_TR: Tarihler Arasında Kayıtları Filtrele

en: Filter
tr_TR: Filtrele

en: Search
tr_TR: Ara

en: report name cann't be empty
tr_TR: Rapor adı boş olamaz

en: Refresh
tr_TR: Yenile

en: Premium Feature
tr_TR: Premium Özellik

en: Buy Premium
tr_TR: Premium Satın Al

en: Are you sure to delete this report
tr_TR: Bu raporu silmek istediğinizden emin misiniz

en: Deleting ...
tr_TR: Siliniyor ...

en: Filter List
tr_TR: Filtre Listesi

en: Search filters...
tr_TR: Filtrelerde ara...

en: New Filter
tr_TR: Yeni Filtre

en: No matching filter found
tr_TR: Eşleşen filtre bulunamadı

en: Equal
tr_TR: Eşit

en: Not equal
tr_TR: Eşit değil

en: Not empty
tr_TR: Boş değil

en: Start With
tr_TR: İle Başlar

en: End With
tr_TR: İle Biter

en: Not Start With
tr_TR: İle başlamaz

en: Not End With
tr_TR: İle bitmez

en: Not contains
tr_TR: İçermiyor

en: Contains
tr_TR: İçeriyor

en: Contain All
tr_TR: Tümünü İçerir

en: Greater Than
tr_TR: Büyüktür

en: Less Than
tr_TR: Küçüktür

en: Greater Than or Equal
tr_TR: Büyük veya Eşit

en: Less Than or Equal
tr_TR: Küçük veya Eşit

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Till Today
tr_TR: Bugüne Kadar

en: Tomorrow
tr_TR: Yarın

en: Yesterday
tr_TR: Dün

en: Till Yesterday
tr_TR: Düne Kadar

en: Last 7 Days
tr_TR: Son 7 Gün

en: Last 30 Days
tr_TR: Son 30 Gün

en: Last 60 Days
tr_TR: Son 60 Gün

en: Last 90 Days
tr_TR: Son 90 Gün

en: Last 120 Days
tr_TR: Son 120 Gün

en: Next 7 Days
tr_TR: Gelecek 7 Gün

en: Next 30 Days
tr_TR: Gelecek 30 Gün

en: Next 60 Days
tr_TR: Gelecek 60 Gün

en: Next 90 Days
tr_TR: Sonraki 90 Gün

en: Next 120 Days
tr_TR: Sonraki 120 Gün

en: Current Week
tr_TR: Mevcut Hafta

en: Next Week
tr_TR: Gelecek Hafta

en: Last Week
tr_TR: Geçen Hafta

en: Current Month
tr_TR: Mevcut Ay

en: Next Month
tr_TR: Gelecek Ay

en: Last Month
tr_TR: Geçen Ay

en: Current Year
tr_TR: Mevcut Yıl

en: Next Year
tr_TR: Gelecek Yıl

en: Last Year
tr_TR: Geçen Yıl

en: Read entries
tr_TR: Okunmuş girişler

en: Unread entries
tr_TR: Okunmamış girişler

en: Confirmed entries
tr_TR: Onaylanmış girişler

en: Unconfirmed entries
tr_TR: Onaylanmamış girişler

en: Draft entries
tr_TR: Taslak girişler

en: Logic
tr_TR: Mantık

en: OR
tr_TR: VEYA

en: AND
tr_TR: VE

en: ReCaptcha validation failed.
tr_TR: ReCaptcha doğrulaması başarısız oldu.

en: The form has reached its maximum number of submissions.
tr_TR: Form maksimum gönderim sayısına ulaştı.

en: You have reached the maximum number of submissions allowed.
tr_TR: İzin verilen maksimum gönderim sayısına ulaştınız.

en: You must be logged in.
tr_TR: Giriş yapmış olmalısınız.

en: Empty form cannot be submitted.
tr_TR: Boş form gönderilemez.

en: Validate form input on focus lost
tr_TR: Odak kaybında form girişini doğrula

en: Allow single entry for each IP address
tr_TR: Her IP adresi için tek girişe izin ver

en: Require user to be logged in for submit form
tr_TR: Form gönderimi için kullanıcının giriş yapması gerekir

en: Prevent empty form submission
tr_TR: Boş form gönderimini engelle

en: Disable entry storing in WordPress database
tr_TR: Girişlerin WordPress veritabanında saklanmasını devre dışı bırak

en: Enable ReCaptcha V3
tr_TR: ReCaptcha V3'ü etkinleştir

en: Enable / Disable
tr_TR: Etkinleştir / Devre Dışı Bırak

en: Hide ReCaptcha Badge
tr_TR: ReCaptcha Rozetini Gizle

en: Honeypot trap for bot
tr_TR: Bot için tuzak (honeypot)

en: Manage Submission Limits (by count, time, or user)
tr_TR: Gönderim Limitlerini Yönet (adet, zaman veya kullanıcı bazında)

en: Limit By Submission Count
tr_TR: Gönderim Sayısına Göre Sınırla

en: Submission Limit
tr_TR: Gönderim Limiti

en: Limit period type
tr_TR: Sınır süre türü

en: Limit By Per User
tr_TR: Kullanıcı Başına Sınırla

en: User verify type
tr_TR: Kullanıcı doğrulama türü

en: Limit Form Submission Period
tr_TR: Form Gönderim Süresini Sınırla

en: Every Day
tr_TR: Her Gün

en: Friday
tr_TR: Cuma

en: Saturday
tr_TR: Cumartesi

en: Sunday
tr_TR: Pazar

en: Monday
tr_TR: Pazartesi

en: Tuesday
tr_TR: Salı

en: Wednesday
tr_TR: Çarşamba

en: Thursday
tr_TR: Perşembe

en: From
tr_TR: Başlangıç

en: To
tr_TR: Bitiş

en: Time:
tr_TR: Saat:

en: Blocked IP list
tr_TR: Engellenen IP listesi

en: Add Blocked IP
tr_TR: Engellenen IP Ekle

en: Allowed IP
tr_TR: İzin Verilen IP

en: By enabling this option only listed IP can submit this form.
tr_TR: Bu seçeneği etkinleştirerek sadece listelenen IP bu formu gönderebilir.

en: Add Allowed IP
tr_TR: İzin Verilen IP Ekle

en: Capture Google Ads (Click ID)
tr_TR: Google Reklamlarını Yakala (Tıklama ID)

en: Email sent successfully.
tr_TR: E-posta başarıyla gönderildi.

en: Sending...
tr_TR: Gönderiliyor...

en: Email Test
tr_TR: E-posta Testi

en: To:
tr_TR: Kime:

en: Message:
tr_TR: Mesaj:

en: Send Test Mail
tr_TR: Test Postası Gönder

en: Configuration
tr_TR: Yapılandırma

en: Mail Test
tr_TR: Posta Testi

en: SMTP config saved successfully.
tr_TR: SMTP yapılandırması başarıyla kaydedildi.

en: Learn more about SMTP configuration
tr_TR: SMTP yapılandırması hakkında daha fazla bilgi edinin

en: Enable SMTP
tr_TR: SMTP'yi Etkinleştir

en: From Email Address
tr_TR: Gönderen E-posta Adresi

en: Some servers block emails if "From Email" differs from the authenticated (login) email— use the same email to ensure delivery.
tr_TR: Bazı sunucular, "Gönderen E-posta" doğrulanmış (giriş) e-postadan farklıysa e-postaları engeller—teslimat için aynı e-postayı kullanın.

en: From Name
tr_TR: Gönderen Adı

en: Reply-To Email Address
tr_TR: Yanıtla E-posta Adresi

en: SMTP Host
tr_TR: SMTP Sunucusu

en: Type of Encryption
tr_TR: Şifreleme Türü

en: SMTP Port
tr_TR: SMTP Portu

en: SMTP Authentication
tr_TR: SMTP Kimlik Doğrulaması

en: SMTP Username
tr_TR: SMTP Kullanıcı Adı

en: SMTP Password
tr_TR: SMTP Parolası

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet

en: Stripe Settings
tr_TR: Stripe Ayarları

en: Publishable key:
tr_TR: Yayınlanabilir anahtar:

en: Secret Key:
tr_TR: Gizli Anahtar:

en: To get Publishable key & Secret key, Please Visit
tr_TR: Yayınlanabilir anahtar ve Gizli anahtar almak için lütfen ziyaret edin

en: Stripe Developer Dashboard
tr_TR: Stripe Geliştirici Kontrol Paneli

en: Transparant
tr_TR: Şeffaf

en: Add Property
tr_TR: Özellik Ekle

en: Override theme and common styles
tr_TR: Tema ve genel stilleri geçersiz kıl

en: Multi Step Quick Tweaks
tr_TR: Çok Adımlı Hızlı Ayarlar

en: Step Container
tr_TR: Adım Kabı

en: Step Header Wrapper
tr_TR: Adım Başlık Sarıcı

en: Step Header
tr_TR: Adım Başlığı

en: Step Header Label
tr_TR: Adım Başlık Etiketi

en: Step Header Subtitle
tr_TR: Adım Başlık Alt Başlığı

en: Step Wrapper
tr_TR: Adım Sarıcı

en: Step Progress Wrapper
tr_TR: Adım İlerlemesi Sarıcı

en: Step Progress Bar
tr_TR: Adım İlerleme Çubuğu

en: Step Content
tr_TR: Adım İçeriği

en: Step Button Wrapper
tr_TR: Adım Düğme Sarıcı

en: Step Button
tr_TR: Adım Düğmesi

en: Step Label Prefix Icon
tr_TR: Adım Etiketi Önek Simgesi

en: Step Label Suffix Icon
tr_TR: Adım Etiketi Son Ek Simgesi

en: Step Subtitle Prefix Icon
tr_TR: Adım Alt Başlık Önek Simgesi

en: Step Subtitle Suffix Icon
tr_TR: Adım Alt Başlık Son Ek Simgesi

en: Previous Button Prefix Icon
tr_TR: Önceki Buton Önek Simgesi

en: Previous Button Suffix Icon
tr_TR: Önceki Buton Son Ek Simgesi

en: Next Button Prefix Icon
tr_TR: Sonraki Buton Önek Simgesi

en: Next Button Suffix Icon
tr_TR: Sonraki Buton Son Ek Simgesi

en: Theme Customization
tr_TR: Tema Özelleştirme

en: Multi Step Customize
tr_TR: Çok Adımlı Özelleştirme

en: Multi step quick tweaks is not available. this feature will coming soon.
tr_TR: Çok adımlı hızlı ayarlar kullanılamıyor. Bu özellik yakında gelecek.

en: Transparent
tr_TR: Şeffaf

en: Go to Theme Gallery Settings
tr_TR: Tema Galerisi Ayarlarına Git

en: Add important rule to all styles to override the conflicting styles in frontend.
tr_TR: Ön uçta çakışan stilleri geçersiz kılmak için tüm stillere önemli kural ekleyin.

en: Add prefix to atomic class names to avoid conflicts.
tr_TR: Çakışmaları önlemek için atomik sınıf adlarına önek ekleyin.

en: Transition
tr_TR: Geçiş

en: Please setup your payment settings before using this template.
tr_TR: Bu şablonu kullanmadan önce ödeme ayarlarınızı yapılandırınız.

en: Please setup your
tr_TR: Lütfen yapılandırınız

en: Please update your Pro Plugin to the latest version (
tr_TR: Lütfen Pro Eklentinizi en son sürüme güncelleyin (

en: this feature
tr_TR: bu özellik

en: New
tr_TR: Yeni

en: Use Template
tr_TR: Şablon Kullan

en: Go to Payment Settings
tr_TR: Ödeme Ayarlarına Git

en: Search Template
tr_TR: Şablon Ara

en: Import Form
tr_TR: Formu İçe Aktar

en: Search Result
tr_TR: Arama Sonucu

en: No Template Found
tr_TR: Şablon Bulunamadı

en: Prefix Icon
tr_TR: Önek Simgesi

en: Suffix Icon
tr_TR: Sonek Simgesi

en: Always (default)
tr_TR: Her Zaman (varsayılan)

en: Interaction Only
tr_TR: Sadece Etkileşim

en: Container Class
tr_TR: Kapsayıcı Sınıfı

en: Show Option Flag Image
tr_TR: Seçenek Bayrağı Resmini Göster

en: Mollie Description is Required
tr_TR: Mollie Açıklaması Gereklidir

en: Select Account
tr_TR: Hesap Seç

en: Razorpay Dynamic Amount Field is not Selected
tr_TR: Razorpay Dinamik Tutar Alanı Seçilmedi

en: Rounded
tr_TR: Yuvarlak

en: No fields available
tr_TR: Kullanılabilir alan yok

en: You haven’t added any fields to this form or step yet.
tr_TR: Bu forma veya adıma henüz alan eklemediniz.

en: Please add fields from the Form Fields panel.
tr_TR: Lütfen Form Alanları panelinden alan ekleyin.

en: No field key provided
tr_TR: Alan anahtarı sağlanmadı

en: Advanced
tr_TR: Gelişmiş

en: Conditional Logic
tr_TR: Koşullu Mantık

en: Individual Customize
tr_TR: Bireysel Özelleştir

en: Global Customize
tr_TR: Genel Özelleştir

en: Select Your Theme
tr_TR: Temanızı Seçin

en: Reset
tr_TR: Sıfırla

en: Import
tr_TR: İçe Aktar

en: Rename
tr_TR: Yeniden Adlandır

en: Reset Theme Style
tr_TR: Tema Stilini Sıfırla

en: Update Theme Style
tr_TR: Tema Stilini Güncelle

en: Save as New Theme
tr_TR: Yeni Tema Olarak Kaydet

en: Click to Highlight Element in Builder
tr_TR: Builder'da Öğeyi Vurgulamak İçin Tıklayın

en: Enable Conditional Logic
tr_TR: Koşullu Mantığı Etkinleştir

en: Configure when this field should be shown or hidden
tr_TR: Bu alanın ne zaman gösterilip gizleneceğini yapılandırın

en: Hide
tr_TR: Gizle

en: Show
tr_TR: Göster

en: this field if
tr_TR: bu alan eğer

en: And
tr_TR: Ve

en: Or
tr_TR: Veya

en: Need Advanced Conditional Logic?
tr_TR: Gelişmiş Koşullu Mantığa mı ihtiyacınız var?

en: Switch now
tr_TR: Şimdi geçiş yap

en: Theme Quick Tweaks
tr_TR: Tema Hızlı Düzenlemeleri

en: Global Elements
tr_TR: Global Öğeler

en: Multi-Step Elements
tr_TR: Çok Adımlı Öğeler

en: Individual Elements
tr_TR: Bireysel Öğeler

en: found
tr_TR: bulundu

en: Search fields..
tr_TR: Alanlarda ara..

en: Search results for:
tr_TR: Arama sonuçları için:

en: No fields found
tr_TR: Alan bulunamadı

en: We couldn't find any fields matching
tr_TR: Eşleşen alan bulunamadı

en: Try searching with different keywords
tr_TR: Farklı anahtar kelimelerle aramayı deneyin

en: Create New Theme
tr_TR: Yeni Tema Oluştur

en: Click to upload
tr_TR: Yüklemek için tıklayın

en: or drag and drop
tr_TR: veya sürükleyip bırakın

en: Import from Form
tr_TR: Formdan İçe Aktar

en: Import from File
tr_TR: Dosyadan İçe Aktar

en: Import Theme (Style)
tr_TR: Temayı (Stil) İçe Aktar

en: Customize
tr_TR: Özelleştir

en: Applied Styles
tr_TR: Uygulanan Stiller

en: Your customizations apply only to this form's styling. To preserve changes, create or update a custom theme from the Options menu.
tr_TR: Özelleştirmeleriniz yalnızca bu formun stilini etkiler. Değişiklikleri korumak için Seçenekler menüsünden özel bir tema oluşturun veya güncelleyin.

en: App Themes
tr_TR: Uygulama Temaları

en: Custom Themes
tr_TR: Özel Temalar

en: Please write form name
tr_TR: Lütfen form adını yazın

en: Search forms here...
tr_TR: Formlarda ara...

en: No forms found
tr_TR: Form bulunamadı

en: Search fields...
tr_TR: Alanlarda ara...

en: Clear search
tr_TR: Aramayı temizle

en: No fields available in this category
tr_TR: Bu kategoride uygun alan yok

en: Recent
tr_TR: Son

en: No fields found by your search keywords:
tr_TR: Arama anahtar kelimelerinizle alan bulunamadı:

en: fields found for
tr_TR: alan bulundu

en: Update Form
tr_TR: Formu Güncelle

en: Save Form
tr_TR: Formu Kaydet

en: Please fix the errors
tr_TR: Lütfen hataları düzeltin

en: Sorry
tr_TR: Üzgünüz

en: Please add a submit button
tr_TR: Lütfen bir gönderme düğmesi ekleyin

en: Choose/Drop your file (.json)
tr_TR: Dosyanızı seçin/bırakın (.json)

en: Issue
tr_TR: Sorun

en: Idea
tr_TR: Fikir

en: Other
tr_TR: Diğer

en: Send
tr_TR: Gönder

en: Upgrade to Pro
tr_TR: Pro\'ya Yükselt

en: This feature
tr_TR: Bu özellik

en: is available in Pro
tr_TR: Pro\'da mevcuttur

en: Thank you for using our product! We're sorry,
tr_TR: Ürünümüzü kullandığınız için teşekkür ederiz! Üzgünüz,

en: is not available in your plan.
tr_TR: planınızda mevcut değil.

en: Please upgrade to the PRO plan to unlock all these awesome features.
tr_TR: Tüm bu harika özelliklerin kilidini açmak için LÜKS planına yükseltin.

en: Try Demo
tr_TR: Demo\'yu Deneyin

en: Check out our
tr_TR: Bizim

en: to see what can you do with Pro version.
tr_TR: Pro versiyonuyla neler yapabileceğinizi görmek için inceleyin.

en: Available On Pro
tr_TR: Pro\'da Mevcut

en: Do You want Deplicate these
tr_TR: Bu öğeleri çoğaltmak istiyor musunuz?

en: item
tr_TR: öğe

en: Disable
tr_TR: Devre Dışı Bırak

en: Do you want to change these
tr_TR: Bu durumu değiştirmek istiyor musunuz?

en: status
tr_TR: durum

en: Are you sure to delete these
tr_TR: Bu öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: items
tr_TR: öğe

en: Row Selected
tr_TR: Satır Seçildi

en: Total Entries:
tr_TR: Toplam Kayıt:

en: Page
tr_TR: Sayfa

en: of
tr_TR: -

en: No response from the server
tr_TR: Sunucudan yanıt alınamadı

en: Are you sure to delete this web hook?
tr_TR: Bu web kancasını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Add More Hook
tr_TR: Daha Fazla Kanca Ekle

en: Select One
tr_TR: Birini Seçin

en: Click
tr_TR: Tıklayın

en: Readonly
tr_TR: Salt Okunur

en: Writeable
tr_TR: Yazılabilir

en: Not Required
tr_TR: Gerekli Değil

en: Active List
tr_TR: Aktif Liste

en: Sub Title
tr_TR: Alt Başlık

en: Config Option
tr_TR: Yapılandırma Seçeneği

en: Email Template:
tr_TR: E-posta Şablonu:

en: Select Email Template
tr_TR: E-posta Şablonu Seçin

en: Add mail from address
tr_TR: Gönderen Mail Ekle

en: From Mail
tr_TR: Gönderen Mail

en: Reply To
tr_TR: Yanıtla

en: PDF Attachment Template:
tr_TR: PDF Eki Şablonu:

en: Select PDF Template
tr_TR: PDF Şablonu Seç

en: Field Actions
tr_TR: Alan İşlemleri

en: Integration
tr_TR: Entegrasyon

en: Select Integation
tr_TR: Entegrasyon Seç

en: Logged In
tr_TR: Giriş Yapıldı

en: Logged Out
tr_TR: Çıkış Yapıldı

en: Date Format
tr_TR: Tarih Formatı

en: Meta Key
tr_TR: Meta Anahtarı

en: Query Param
tr_TR: Sorgu Parametresi

en: Redirect URL
tr_TR: Yönlendirme URL'si

en: Select Page To Redirect
tr_TR: Yönlendirilecek Sayfayı Seç

en: Success Message
tr_TR: Başarı Mesajı

en: Select Message
tr_TR: Mesaj Seç

en: Web Hook
tr_TR: Web Kancası

en: Select Hooks to Call
tr_TR: Çağrılacak Kancaları Seç

en: On Load
tr_TR: Yüklemede

en: On Field Input
tr_TR: Alan Girişi Sırasında

en: On Form Validate
tr_TR: Form Doğrulama Sırasında

en: On Form Submit
tr_TR: Form Gönderme Sırasında

en: Record Create/Edit
tr_TR: Kayıt Oluştur/Düzenle

en: Record Create
tr_TR: Kayıt Oluştur

en: Record Edit
tr_TR: Kayıt Düzenle

en: Record Delete
tr_TR: Kayıt Sil

en: Always
tr_TR: Her Zaman

en: With Condition
tr_TR: Şartlı Olarak

en: Conditional Logics
tr_TR: Koşullu Mantıklar

en: Add Conditional Logic
tr_TR: Koşullu Mantık Ekle

en: For
tr_TR: İçin

en: UNLIMITED
tr_TR: SINIRSIZ

en: Conditional logics execute according to the sequence of their logic groups. A group placed higher will have greater priority. To adjust the priority, simply drag and drop the logic groups as needed.
tr_TR: Koşullu mantıklar, mantık gruplarının sırasına göre çalışır. Daha üstte yer alan grup daha yüksek önceliğe sahiptir. Önceliği ayarlamak için mantık gruplarını istediğiniz gibi sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

en: Additional Actions
tr_TR: Ek İşlemler

en: Email Notification
tr_TR: E-posta Bildirimi

en: Action Run When:
tr_TR: İşlem Çalışma Zamanı:

en: Action Effect:
tr_TR: İşlem Etkisi:

en: Only on Form Load
tr_TR: Sadece Form Yüklenirken

en: Only on Field Input
tr_TR: Sadece Alan Girişi Sırasında

en: Only on Form Validate
tr_TR: Yalnızca Form Doğrulamada

en: Only on Form Submit
tr_TR: Yalnızca Form Gönderiminde

en: Action Behaviour:
tr_TR: Eylem Davranışı:

en: Condition
tr_TR: Koşul

en: Forgot Password Fields
tr_TR: Şifremi Unuttum Alanları

en: Redirect Page:
tr_TR: Yönlendirme Sayfası:

en: Password reset email template
tr_TR: Şifre sıfırlama e-posta şablonu

en: Success Message:
tr_TR: Başarı Mesajı:

en: Login Fields
tr_TR: Giriş Alanları

en: Success redirect Page:
tr_TR: Başarı yönlendirme Sayfası:

en: Redirect page (already activated):
tr_TR: Yönlendirme sayfası (zaten etkinleştirildi):

en: Invalid redirect page:
tr_TR: Geçersiz yönlendirme sayfası:

en: Rejection Success redirect page:
tr_TR: Reddetme Başarılı yönlendirme sayfası:

en: Activation success
tr_TR: Etkinleştirme başarılı

en: Already activated account
tr_TR: Zaten etkinleştirilmiş hesap

en: Invalid activation key
tr_TR: Geçersiz etkinleştirme anahtarı

en: Reject Success Message
tr_TR: Reddet Başarı Mesajı

en: If the Username and Password fields are blank then the user will take the value of the email field as the field and the password will be auto-generated.
tr_TR: Kullanıcı Adı ve Şifre alanları boşsa, kullanıcı e-posta alanının değerini alacak ve şifre otomatik oluşturulacaktır.

en: Field Mappping
tr_TR: Alan Eşleştirme

en: User Fields
tr_TR: Kullanıcı Alanları

en: User Email Notification
tr_TR: Kullanıcı E-posta Bildirimi

en: Admin Email Notification
tr_TR: Yönetici E-posta Bildirimi

en: WP User Role
tr_TR: WP Kullanıcı Rolü

en: Success Messages
tr_TR: Başarı Mesajları

en: User Approval  Method:
tr_TR: Kullanıcı Onay Yöntemi:

en: Select approval method
tr_TR: Onay yöntemini seçin

en: Auto Login After Registration
tr_TR: Kayıttan Sonra Otomatik Giriş

en: Customize Email templates
tr_TR: E-posta şablonlarını özelleştir

en: Edit verification Messages/Redirect URL
tr_TR: Doğrulama Mesajlarını/Yönlendirme URL'sini düzenle

en: User Meta Field Mappping
tr_TR: Kullanıcı Meta Alan Eşlemesi

en: Meta Value
tr_TR: Meta Değeri

en: Reset Password Fields
tr_TR: Şifre Alanlarını Sıfırla

en: Bit Form - Contact Form Builder Plugin for WordPress
tr_TR: Bit Form - WordPress için İletişim Formu Oluşturucu Eklentisi

en: Contact Form
tr_TR: İletişim Formu

en: Select a Form
tr_TR: Bir Form Seçin

en: Bitform block settings
tr_TR: Bitform blok ayarları

en: Form settings
tr_TR: Form ayarları

en: Failed to change Form Status
tr_TR: Form Durumu Değiştirilemedi

en: Form Name
tr_TR: Form Adı

en: Entries
tr_TR: Girişler

en: Views
tr_TR: Görüntülemeler

en: Completion Rate
tr_TR: Tamamlama Oranı

en: Created
tr_TR: Oluşturuldu

en: Edit Form
tr_TR: Formu Düzenle

en: Data Table
tr_TR: Veri Tablosu

en: Form Deleted Successfully
tr_TR: Form Başarıyla Silindi

en: Duplicate...
tr_TR: Kopyala...

en: Exporting...
tr_TR: Dışa Aktarılıyor...

en: Are you sure to delete this form?
tr_TR: Bu formu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure to duplicate this form ?
tr_TR: Bu formu kopyalamak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure to export this form ?
tr_TR: Bu formu dışa aktarmak istediğinizden emin misiniz?

en: Create a New Form
tr_TR: Yeni Bir Form Oluştur

en: Create Form
tr_TR: Form Oluştur

en: General
tr_TR: Genel

en: View Name
tr_TR: Görünüm Adı

en: Edit Table
tr_TR: Tabloyu Düzenle

en: Table Deleted Successfully
tr_TR: Tablo Başarıyla Silindi

en: Are you sure to delete this table?
tr_TR: Bu tabloyu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Create View
tr_TR: Görünüm Oluştur

en: Prevent Public View of Entries
tr_TR: Girişlerin Genel Görünümünü Engelle

en: (Allow only selected rules to View Entries)
tr_TR: (Sadece seçilen kuralların girişleri görmesine izin ver)

en: Allow Roles to view own entries
tr_TR: Rollerin kendi girişlerini görüntülemesine izin ver

en: Allow Roles to view Other's entries
tr_TR: Rollerin başkalarının girişlerini görüntülemesine izin ver

en: Allow Users to Edit Form Entries
tr_TR: Kullanıcıların Form Girişlerini Düzenlemesine İzin Ver

en: Allow Roles to edit own entries
tr_TR: Rollerin kendi girişlerini düzenlemesine izin ver

en: Allow Roles to edit Other's entries
tr_TR: Rollerin başkalarının girişlerini düzenlemesine izin ver

en: By Roles
tr_TR: Rollere Göre

en: Selected User
tr_TR: Seçilen Kullanıcı

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Access Setting
tr_TR: Erişim Ayarı

en: Entry View
tr_TR: Giriş Görünümü

en: Entry Edit
tr_TR: Giriş Düzenleme

en: Single Entry View
tr_TR: Tek Giriş Görünümü

en: Single Entry Details View
tr_TR: Tek Giriş Detay Görünümü

en: All Submitted Response
tr_TR: Tüm Gönderilen Yanıtlar

en: Own Submitted Response
tr_TR: Kendi Gönderdiği Yanıtlar

en: View List
tr_TR: Listeyi Görüntüle

en: Details Page
tr_TR: Detay Sayfası

en: Details Page Styling
tr_TR: Detay Sayfası Stili

en: Setting
tr_TR: Ayar

en: Style
tr_TR: Stil

en: Table Caption
tr_TR: Tablo Başlığı

en: Column Mapping
tr_TR: Sütun Eşleştirme

en: Column Header
tr_TR: Sütun Başlığı

en: Column Width
tr_TR: Sütun Genişliği

en: Form Field
tr_TR: Form Alanı

en: Action Column
tr_TR: Eylem Sütunu

en: Column Title
tr_TR: Sütun Başlığı

en: Edit Button
tr_TR: Düzenle Butonu

en: Custom Page
tr_TR: Özel Sayfa

en: View Button
tr_TR: Görüntüle Butonu

en: Redirect Link
tr_TR: Yönlendirme Bağlantısı

en: Caption
tr_TR: Başlık

en: Table Even Row
tr_TR: Tablo Çift Satır

en: Table Odd Row
tr_TR: Tablo Tek Satır

en: Page Select Box
tr_TR: Sayfa Seçim Kutusu

en: Pagination Button
tr_TR: Sayfalama Butonu

en: Search Box
tr_TR: Arama Kutusu

en: Table
tr_TR: Tablo

en: Table Rows
tr_TR: Tablo Satırları

en: Background color
tr_TR: Arka plan rengi

en: Font Weight
tr_TR: Yazı Tipi Kalınlığı

en: Font Style
tr_TR: Yazı Tipi Stili

en: Table Wrapper
tr_TR: Tablo Kapsayıcı

en: Welcome to Bit Form Views (Beta)
tr_TR: Bit Form Görünümlerine Hoşgeldiniz (Beta)

en: Create First View
tr_TR: İlk Görünümü Oluştur

en: Professional & Easy To Use WordPress Form Builder
tr_TR: Profesyonel ve Kullanımı Kolay WordPress Form Oluşturucu

en: Drag and Drop WordPress Form Builder will allow you to build any kind of forms for WordPress website that you can imagine. The Professional design of Bit Form keeps all the tools right where you want them! You can make integration among various CRM and application with no zero experience.
tr_TR: Sürükle ve Bırak WordPress Form Oluşturucu, hayal edebileceğiniz her türlü formu WordPress sitesi için oluşturmanıza olanak tanır. Bit Form'un profesyonel tasarımı, tüm araçları tam istediğiniz yerde tutar! Sıfır deneyimle çeşitli CRM ve uygulamalar arasında entegrasyon yapabilirsiniz.

en: Explore our extensive documentation. From beginners to developers - everyone will get an answer
tr_TR: Geniş dokümantasyonumuzu keşfedin. Yeni başlayanlardan geliştiricilere kadar herkes cevap bulacak

en: here
tr_TR: burada

en: Support
tr_TR: Destek

en: In Bit Apps, we provide all kind product support for any types of customer, it doesn't matter FREE or PRO user. We actively provide support through Email and Live Chat. Our support team is always ready to help you. We are here to answer your questions and help you with any issues you may have.
tr_TR: Bit Apps'te, ücretsiz veya PRO kullanıcı fark etmeksizin her türlü müşteriye her türlü ürün desteği sağlıyoruz. E-posta ve Canlı Sohbet yoluyla aktif olarak destek sağlıyoruz. Destek ekibimiz her zaman size yardımcı olmaya hazırdır. Sorularınızı yanıtlamak ve karşılaşabileceğiniz sorunlarda size yardımcı olmak için buradayız.

en: Facebook support group
tr_TR: Facebook destek grubu

en: YouTube channel
tr_TR: YouTube kanalı

en: Chat here
tr_TR: Buradan sohbet edin

en: Rate us on WordPress
tr_TR: WordPress'te bizi değerlendirin

en: Lost In Space
tr_TR: Uzayda Kayboldu

en: Redirecting Home in
tr_TR: Ana Sayfaya yönlendiriliyor

en: Go Home
tr_TR: Ana Sayfaya Git

en: Warning
tr_TR: Uyarı

en: Are you sure you want to leave the form? Unsaved data will be lost.
tr_TR: Formdan ayrılmak istediğinize emin misiniz? Kaydedilmemiş veriler kaybolacaktır.

en: Okay
tr_TR: Tamam

en: Are you sure you want to switch forms? Unsaved data will be lost.
tr_TR: Formlar arasında geçiş yapmak istediğinize emin misiniz? Kaydedilmemiş veriler kaybolacaktır.

en: Switch Form
tr_TR: Formu Değiştir

en: Are you sure to duplicate this entry?
tr_TR: Bu kaydı çoğaltmak istediğinize emin misiniz?

en: View Repeater Data
tr_TR: Tekrarlayıcı Verilerini Görüntüle

en: Entry Details #
tr_TR: Kayıt Detayları #

en: Data Views & Edit
tr_TR: Veri Görünümleri & Düzenleme

en: View Analytics Report
tr_TR: Analitik Raporu Görüntüle

en: No Entry Found.
tr_TR: Kayıt Bulunamadı.

en: Form Settings
tr_TR: Form Ayarları

en: Conversational Form
tr_TR: Konuşma Formu

en: Landing Form
tr_TR: Açılış Formu

en: WP Auth
tr_TR: WP Kimlik Doğrulama

en: Entries are loading...
tr_TR: Kayıtlar yükleniyor...

en: Advance Field Wise Report
tr_TR: Alan Bazlı Gelişmiş Rapor

en: Please select fields to view reports individually
tr_TR: Raporları ayrı ayrı görüntülemek için lütfen alanları seçin

en: Thank you for using Bit Form. If you like the plugin, please give us a
tr_TR: Bit Form'u kullandığınız için teşekkürler. Eklentiyi beğendiyseniz, lütfen bize bir

en: review
tr_TR: yorum

en: on WordPress.org to help us spread more.
tr_TR: WordPress.org üzerinde bırakın, böylece daha fazla kişiye ulaşmamıza yardımcı olun.

en: Filter Options
tr_TR: Filtre Seçenekleri

en: All filters below will get entries based on analytics report
tr_TR: Aşağıdaki tüm filtreler, analiz raporuna göre girişleri alacaktır

en: Filter by Date
tr_TR: Tarihe Göre Filtrele

en: Entry Status
tr_TR: Giriş Durumu

en: Select Fields for Report:
tr_TR: Rapor için Alanları Seçin:

en: Other Info
tr_TR: Diğer Bilgiler

en: Total Entry:
tr_TR: Toplam Giriş:

en: Loading...
tr_TR: Yükleniyor...

en: Printing...
tr_TR: Yazdırılıyor...

en: Print Report
tr_TR: Raporu Yazdır

en: Welcome to Bit Form
tr_TR: Bit Form'a Hoşgeldiniz

en: Thank you for installing Bit Form.
tr_TR: Bit Form'u kurduğunuz için teşekkürler.

en: Modern Form builder and database management  system
tr_TR: Wordpress için modern form oluşturucu ve veritabanı yönetim sistemi

en: for Wordpress
tr_TR: için

en: Create First Form
tr_TR: İlk Formu Oluştur

en: Add More +
tr_TR: Daha Fazla Ekle +

en: Country Field available in Pro version of Bit Form.
tr_TR: Ülke Alanı, Bit Form'un Pro sürümünde mevcuttur.

en: You can use either ReCaptcha-V2 or ReCaptcha-V3 in a form. to use ReCaptcha-V2 disable the ReCaptcha-V3 from the Form Settings.
tr_TR: Bir formda ReCaptcha-V2 veya ReCaptcha-V3 kullanabilirsiniz. ReCaptcha-V2 kullanmak için Form Ayarlarından ReCaptcha-V3'ü devre dışı bırakın.

en: <p style="font-size: 16px">To use reCaptchav2, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
tr_TR: <p style="font-size: 16px">ReCaptchav2 kullanmak için <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use Turnstile, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
tr_TR: <p style="font-size: 16px">Turnstile kullanmak için <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use hCaptcha, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
tr_TR: <p style="font-size: 16px">hCaptcha kullanmak için <a href="

en: You cannot add more than one
tr_TR: Birden fazla ekleyemezsiniz

en: Save Draft Button available in Pro version of Bit Form.
tr_TR: Taslak Kaydet Butonu Bit Form'un Pro sürümünde mevcuttur.

en: You cannot add
tr_TR: Ekleyemezsiniz

en: <p style="font-size: 16px">To use
tr_TR: <p style="font-size: 16px">Kullanmak için

en: Change
tr_TR: Değiştir

en: Not Equal
tr_TR: Eşit Değil

en: Is Null
tr_TR: Boş

en: Is Not Null
tr_TR: Boş Değil

en: Contain
tr_TR: İçerir

en: Not Contain
tr_TR: İçermez

en: Between
tr_TR: Arasında

en: On Click
tr_TR: Tıklayınca

en: Advanced File Upload Field
tr_TR: Gelişmiş Dosya Yükleme Alanı

en: PayPal Payment Field
tr_TR: PayPal Ödeme Alanı

en: Razorpay Payment Field
tr_TR: Razorpay Ödeme Alanı

en: Stripe Payment Field
tr_TR: Stripe Ödeme Alanı

en: Mollie Payment Field
tr_TR: Mollie Ödeme Alanı

en: Default Value
tr_TR: Varsayılan Değer

en: Suggestions
tr_TR: Öneriler

en: Input Mode
tr_TR: Giriş Modu

en: Read Only
tr_TR: Salt Okunur

en: User Unique
tr_TR: Kullanıcıya Özel

en: Input Validation
tr_TR: Giriş Doğrulama

en: Maximum Option Validation
tr_TR: Maksimum Seçenek Doğrulaması

en: Minimum Option Validation
tr_TR: Minimum Seçenek Doğrulaması

en: Option Column
tr_TR: Seçenek Sütunu

en: Other Option
tr_TR: Diğer Seçenek

en: Search Placeholder Modify
tr_TR: Arama Yer Tutucusu Değiştir

en: Selected Option Image
tr_TR: Seçilen Seçenek Görseli

en: Showing Selected Option Image
tr_TR: Seçilen Seçenek Görseli Gösteriliyor

en: Option Icon/Image
tr_TR: Seçenek Simgesi/Görseli

en: Showing Icon/Image in option
tr_TR: Seçenekte Simgesi/Görseli Gösteriliyor

en: Minimum and Maximum Option
tr_TR: Minimum ve Maksimum Seçenek

en: Minimum and Maximum Option validation
tr_TR: Minimum ve Maksimum Seçenek Doğrulaması

en: List Height
tr_TR: Liste Yüksekliği

en: Option List Height
tr_TR: Seçenek Listesi Yüksekliği

en: Detect Country by IP
tr_TR: IP ile Ülke Tespiti

en: Detect Country by Geo Location
tr_TR: Coğrafi Konum ile Ülke Tespiti

en: Multiple Option List
tr_TR: Çoklu Seçenek Listesi

en: Minimum and Maximum Value
tr_TR: Minimum ve Maksimum Değer

en: Minimum and Maximum Value Validation
tr_TR: Minimum ve Maksimum Değer Doğrulaması

en: Country Not Found Text Modify
tr_TR: Ülke Bulunamadı Metni Değişikliği

en: Currency Not Found Text Modify
tr_TR: Para Birimi Bulunamadı Metni Değişikliği

en: Modification of File Select Status
tr_TR: Dosya Seçim Durumu Değişikliği

en: Show Max Size
tr_TR: Maksimum Boyutu Göster

en: Individual Style
tr_TR: Bireysel Stil

en: Individual Field Styling
tr_TR: Bireysel Alan Stili

en: Custom Class & Attribute
tr_TR: Özel Sınıf ve Özellik

en: Custom Classes and Attributes
tr_TR: Özel Sınıflar ve Özellikler

en: Custom JS and CSS Editor
tr_TR: Özel JS ve CSS Düzenleyici

en: Custom JS and CSS Code Editor
tr_TR: Özel JS ve CSS Kod Düzenleyici

en: Breakpoint Modification
tr_TR: Breakpoint Değişikliği

en: Breakpoint width size modification
tr_TR: Breakpoint genişlik boyutu değişikliği

en: Form Width Modification
tr_TR: Form Genişliği Değişikliği

en: Field Clone
tr_TR: Alan Kopyalama

en: Field Cloning
tr_TR: Alan Kopyalama İşlemi

en: Disable Entry Storing
tr_TR: Girdi Kaydetmeyi Devre Dışı Bırak

en: Capture Google Ads Click
tr_TR: Google Reklam Tıklamasını Yakala

en: Login User
tr_TR: Kullanıcı Girişi

en: Empty Submission
tr_TR: Boş Gönderim

en: Allowed IP List
tr_TR: İzin Verilen IP Listesi

en: Blocked IP
tr_TR: Engellenen IP

en: Blocked IP List
tr_TR: Engellenen IP Listesi

en: Entry Limit
tr_TR: Girdi Limiti

en: Single Entry for each IP
tr_TR: Her IP için Tek Girdi

en: Form Entry Edit
tr_TR: Form Girdi Düzenleme

en: Honeypot trap
tr_TR: Kandırmaca Tuzak

en: Snackbar Message
tr_TR: Snackbar Mesajı

en: Modal Message
tr_TR: Modal Mesaj

en: Rating Icon
tr_TR: Derecelendirme Simgesi

en: Rating Message on Hover
tr_TR: Üzerine Gelindiğinde Derecelendirme Mesajı

en: Rating Message on Select
tr_TR: Seçildiğinde Derecelendirme Mesajı

en: PDF Template
tr_TR: PDF Şablonu

en: Custom Theme Feature
tr_TR: Özel Tema Özelliği

en: Name is the unique identifier for the field. It is used to reference the field in the form submission data.
tr_TR: Ad, alan için benzersiz tanımlayıcıdır. Form gönderim verilerinde alana referans vermek için kullanılır.

en: Label is the title of the field that appears above or beside the field. You can show or hide the field label by toggling this option.
tr_TR: Etiket, alanın üstünde veya yanında görünen başlıktır. Bu seçeneği açıp kapatarak alan etiketini gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.

en: Autocomplete allows you to specify what type of automated assistance the browser should provide for filling out the field, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Learn more</a>
tr_TR: Otomatik tamamlama, tarayıcının alan doldurma için ne tür otomatik yardım sağlaması gerektiğini belirlemenizi sağlar, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Daha fazla bilgi edin</a>

en: Admin Label is the title of the field that will be used as an alternative reference throughout the dashboard. You can toggle this option to use or disable the admin label.
tr_TR: Yönetici Etiketi, gösterge panelinde alternatif bir referans olarak kullanılacak alanın başlığıdır. Yönetici etiketini kullanmak veya devre dışı bırakmak için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: Subtitle is an optional description that appears under the Field Label. You can show or hide the field subtitle by toggling this option.
tr_TR: Alt Başlık, Alan Etiketi'nin altında görünen isteğe bağlı bir açıklamadır. Alan alt başlığını göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: Helper Text is an optional text that appears beneath the field to provide additional information to the user. You can show or hide the helper text by toggling this option.
tr_TR: Yardımcı Metin, kullanıcıya ek bilgi sağlamak için alanın altında görünen isteğe bağlı bir metindir. Yardımcı metni göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: Default Value is the initial value that will appear in the field. You can show or hide the default value by toggling this option.
tr_TR: Varsayılan Değer, alanda görünecek ilk değerdir. Varsayılan değeri göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: Suggestions allows you to add a custom suggestion list that will display suggestions as the user types in the input field.
tr_TR: Öneriler, kullanıcı girdikçe öneri listesi görüntülemenizi sağlar.

en: Placeholder is the text that appears inside the field before your user enters their own content. You can show or hide the field placeholder by toggling this option.
tr_TR: Yer Tutucu, kullanıcınız kendi içeriğini girmeden önce alanda görünen metindir. Alan yer tutucusunu göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: This allows browser to display an appropriate virtual keyboard if needed. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Learn more</a>
tr_TR: Bu, gerekirse tarayıcının uygun sanal klavyeyi göstermesini sağlar. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Daha fazla bilgi edin</a>

en: Input Mask allows you to specify a pattern for the input field, helping users enter data in the correct format.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Learn more</a>
tr_TR: Girdi Maskesi, kullanıcıların verileri doğru formatta girmesine yardımcı olmak için giriş alanı için bir desen belirlemenizi sağlar.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Daha fazla bilgi edin</a>

en: Set a regular expression pattern that the input value should match for the field.
tr_TR: Alan için giriş değerinin uyması gereken düzenli ifade desenini ayarlayın.

en: This allows to make the field mandatory for users to fill out before submitting the form. You can toggle this option to use or disable the required.
tr_TR: Bu, form gönderilmeden önce alanın kullanıcılar için zorunlu olmasını sağlar. Gerekli seçeneğini kullanmak veya devre dışı bırakmak için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: The hide field feature allows you to hide the field from the user on the form. You can toggle this option to show or hide the field.
tr_TR: Alanı gizle özelliği, formda kullanıcıdan alanı gizlemenizi sağlar. Alanı göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: The reverse button feature allows to reverse the clear and undo button. You can toggle this option to reverse clear and undo button.
tr_TR: Ters düğme özelliği, temizle ve geri al düğmelerini tersine çevirmenizi sağlar. Temizle ve geri al düğmelerini tersine çevirmek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: Readonly feature allows you to set a field as read-only, meaning that users will not be able to edit the content of that field. You can toggle this option to enable or disable the setting.
tr_TR: Salt Okunur özelliği, bir alanı salt okunur olarak ayarlamanıza olanak tanır; bu, kullanıcıların o alanın içeriğini düzenleyemeyeceği anlamına gelir. Bu ayarı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: Disabling a field prevents users from interacting with it or entering data. You can toggle this option to enable or disable the field as needed.
tr_TR: Bir alanı devre dışı bırakmak, kullanıcıların alanla etkileşim kurmasını veya veri girmesini engeller. Alanı gerektiği gibi etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: Enabling this option will check from the submitted entries whether its value is duplicate.
tr_TR: Bu seçeneği etkinleştirmek, gönderilen girişlerden değerinin tekrar edip etmediğini kontrol eder.

en: Enabling this option will check from your WordPress user database whether its value is duplicate.
tr_TR: Bu seçeneği etkinleştirmek, WordPress kullanıcı veritabanınızdan değerinin tekrar edip etmediğini kontrol eder.

en: Stripe provide a variety of themes for the payment form. You can choose the theme that best suits theme your payment form. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Learn more</a>
tr_TR: Stripe, ödeme formu için çeşitli temalar sunar. Ödeme formunuza en uygun temayı seçebilirsiniz. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Daha fazla bilgi edin</a>

en: Stripe provide minimum or maximum amount for different payment method type and currency. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>learn more</a>
tr_TR: Stripe, farklı ödeme yöntemi türü ve para birimi için minimum veya maksimum tutar sağlar. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>daha fazla bilgi edin</a>

en: Allows you to preset the language to be used in the hosted payment pages shown to the consumer. This option is Optional. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>learn more</a>
tr_TR: Tüketiciye gösterilen barındırılan ödeme sayfalarında kullanılacak dili önceden ayarlamanıza olanak tanır. Bu seçenek isteğe bağlıdır. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>daha fazla bilgi edin</a>

en: Mollie provide a description for the payment. This option is required. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>learn more</a>. and also you add field value in this description. e.g: This Payment from Name: ${field_key}
tr_TR: Mollie ödeme için bir açıklama sağlar. Bu seçenek zorunludur. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>daha fazla bilgi edinin</a>. ve ayrıca bu açıklamaya alan değeri ekleyebilirsiniz. Örnek: Bu Ödeme Adı: ${field_key}

en: You can add or remove Undo button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Undo button.
tr_TR: İmza Alanından Geri Al düğmesini ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bu seçeneği, Geri Al düğmesini eklemek veya kaldırmak için değiştirebilirsiniz.

en: You can add or remove Clear button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Clear button.
tr_TR: İmza Alanından Temizle düğmesini ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Bu seçeneği, Temizle düğmesini eklemek veya kaldırmak için değiştirebilirsiniz.

en: This allows to show the rating message on hover. You can toggle this option to show or hide the rating message on hover.
tr_TR: Bu, üzerine gelindiğinde derecelendirme mesajının gösterilmesini sağlar. Üzerine gelindiğinde derecelendirme mesajını göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: This allows to show the rating message on rating selected. You can toggle this option to show or hide the rating message on rating selected.
tr_TR: Bu, derecelendirme seçildiğinde derecelendirme mesajının gösterilmesini sağlar. Derecelendirme seçildiğinde derecelendirme mesajını göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: By enabling this feature, you will enable to select multiple image.
tr_TR: Bu özelliği etkinleştirerek birden fazla resim seçilmesini sağlayabilirsiniz.

en: By enabling this feature, you will be hide image label.
tr_TR: Bu özelliği etkinleştirerek resim etiketini gizleyebilirsiniz.

en: This allows to show the header icon. You can toggle this option to show or hide the header icon.
tr_TR: Bu, başlık simgesinin gösterilmesini sağlar. Başlık simgesini göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: This allows to show the stem button settings. You can toggle this option to show or hide the stem button settings.
tr_TR: Bu, kök düğme ayarlarının gösterilmesini sağlar. Kök düğme ayarlarını göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: This allows to show the step label. You can toggle this option to show or hide the step label.
tr_TR: Bu, adım etiketinin gösterilmesini sağlar. Adım etiketini göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: This allows to show the step subtitle. You can toggle this option to show or hide the step subtitle.
tr_TR: Bu, adım alt başlığının gösterilmesini sağlar. Adım alt başlığını göstermek veya gizlemek için bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

en: Container Class allows you to add custom CSS classes to the field container. You can use this to apply custom styles to the field wrapper.
tr_TR: Kapsayıcı Sınıf, alan kapsayıcısına özel CSS sınıfları eklemenize olanak tanır. Bunu alan sarmalayıcısına özel stiller uygulamak için kullanabilirsiniz.

en: Allow only one entry for each IP address.
tr_TR: Her IP adresi için yalnızca bir girişe izin ver.

en: Allow only logged in users to submit the form.
tr_TR: Formu göndermek için yalnızca giriş yapmış kullanıcıların izin verilmesine izin ver.

en: This will prevent empty form submission.
tr_TR: Bu, boş form gönderimini engelleyecektir.

en: This will validate the field when the user leaves the field.
tr_TR: Bu, kullanıcı alanı terk ettiğinde alanı doğrulayacaktır.

en: This will disable storing the user entry in the database.
tr_TR: Bu, kullanıcı girişinin veritabanında saklanmasını devre dışı bırakacaktır.

en: This will enable reCAPTCHA v3.
tr_TR: Bu, reCAPTCHA v3'ü etkinleştirecektir.

en: This will limit the number of entries.
tr_TR: Bu, giriş sayısını sınırlayacaktır.

en: this will limit the form submission for specific period.
tr_TR: Bu, form gönderimini belirli bir süre için sınırlayacaktır.

en: This will block the specific IP address from submitting the form.
tr_TR: Bu, belirli IP adresinin formu göndermesini engelleyecektir.

en: This will allow the specific IP address to submit the form.
tr_TR: Bu, belirli IP adresinin formu göndermesine izin verecektir.

en: This will enable Google Ads conversion tracking.
tr_TR: Bu, Google Ads dönüşüm takibini etkinleştirecektir.

en: How to Configure Confirmation Message/Redirect page
tr_TR: Onay Mesajı/Yönlendirme Sayfası Nasıl Yapılandırılır

en: How to Configure Conditional Logic
tr_TR: Koşullu Mantık Nasıl Yapılandırılır

en: How to enable Conversational Form
tr_TR: Konuşmalı Form Nasıl Etkinleştirilir

en: How to Setup Integrations
tr_TR: Entegrasyonlar Nasıl Kurulur

en: How to Configure Email Templates
tr_TR: E-posta Şablonları Nasıl Yapılandırılır

en: How to Setup ACF integration
tr_TR: ACF entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup ActiveCampaign integration
tr_TR: ActiveCampaign entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Acumbamail integration
tr_TR: Acumbamail entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Autonami integration
tr_TR: Autonami entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Dropbox integration
tr_TR: Dropbox entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Elastic Email Integration
tr_TR: Elastic Email entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Encharge integration
tr_TR: Encharge entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Fluent-CRM integration
tr_TR: Fluent-CRM entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Google Sheets integration
tr_TR: Google Sheets entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Integrately integration
tr_TR: Integrately entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Integromat integration
tr_TR: Integromat entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup MailChamp integration
tr_TR: MailChamp entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup MailPoet integration
tr_TR: MailPoet entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup MailerLite integration
tr_TR: MailerLite entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup MetaBox integration
tr_TR: MetaBox entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Pabbly integration
tr_TR: Pabbly entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Pods integration
tr_TR: Pods entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Brevo(SendinBlue) integration
tr_TR: Brevo(SendinBlue) entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Telegram integration
tr_TR: Telegram entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup WooCommerce integration
tr_TR: WooCommerce entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zapier integration
tr_TR: Zapier entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Analytics integration
tr_TR: Zoho Analytics entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Bigin integration
tr_TR: Zoho Bigin entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Campaigns integration
tr_TR: Zoho Campaigns entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Creator integration
tr_TR: Zoho Creator entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho-CRM integration
tr_TR: Zoho-CRM entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Desk integration
tr_TR: Zoho Desk entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Flow integration
tr_TR: Zoho Flow entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Mail integration
tr_TR: Zoho Mail entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Marketing Hub integration
tr_TR: Zoho Marketing Hub entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Projects integration
tr_TR: Zoho Projects entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Recruit integration
tr_TR: Zoho Recruit entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Sheet integration
tr_TR: Zoho Sheet entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Sign integration
tr_TR: Zoho Sign entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Zoho Work Drive integration
tr_TR: Zoho Work Drive entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Configure Double Opt-In
tr_TR: Çift Onay nasıl yapılandırılır

en: How to Configure Form Abandonment
tr_TR: Form Terk Etme nasıl yapılandırılır

en: How to Configure PDF Template
tr_TR: PDF Şablonu nasıl yapılandırılır

en: How to Setup FlowMattic integration
tr_TR: FlowMattic entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup AutomatorWP integration
tr_TR: AutomatorWP entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Uncanny Automator integration
tr_TR: Uncanny Automator entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Automate Hub by Sperse.IO integration
tr_TR: Sperse.IO tarafından Automate Hub entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Thrive Automator integration
tr_TR: Thrive Automator entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup WP Webhooks integration
tr_TR: WP Webhooks entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Advanced Form Integration
tr_TR: Gelişmiş Form Entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup IFTTT integration
tr_TR: IFTTT entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup n8n.io integration
tr_TR: n8n.io entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Setup Sure Triggers integration
tr_TR: Sure Triggers entegrasyonu nasıl kurulur

en: How to Configure WP User Registration
tr_TR: WP Kullanıcı Kaydı nasıl yapılandırılır

en: Allow Only logged in users to view all entries
tr_TR: Tüm girişleri sadece giriş yapmış kullanıcıların görmesine izin ver

en: Allow logged in users to edit form entries
tr_TR: Giriş yapmış kullanıcıların form girişlerini düzenlemesine izin ver

en: Allow to Configure Global Validation Message
tr_TR: Genel Doğrulama Mesajını yapılandırmaya izin ver

en: How to add Custom CSS/JS
tr_TR: Özel CSS/JS nasıl eklenir
