Bit Form 3.0.0 - en to ro_RO translation catalogue (2601 entries)

note: Description of the plugin
en: Contact Form Builder Plugin: Multi Step Contact Form, Payment Form, Custom Contact Form Plugin by Bit Form
ro_RO: Plugin Constructor Formular Contact: Formular Contact în Mai Mulți Pași, Formular de Plată, Plugin Formular Contact Personalizat de Bit Form

note: Author of the plugin
en: Contact Form Builder - Bit Form
ro_RO: Constructor Formular Contact - Bit Form

en: Token expired
ro_RO: Token expirat

en: No Integration Found
ro_RO: Nicio integrare găsită

en: No Connected App Found
ro_RO: Nicio aplicație conectată găsită

en: Some of the test fields are empty or an invalid email supplied
ro_RO: Unele câmpuri de test sunt goale sau a fost introdus un email invalid

en: Migration Complete
ro_RO: Migrarea a fost finalizată

en: Invalid file type
ro_RO: Tip de fișier invalid

en: Invalid form id
ro_RO: ID formular invalid

en: Meta Box must be activated!
ro_RO: Meta Box trebuie activat!

en: Conversational CSS Saved Successfully!
ro_RO: CSS Conversațional salvat cu succes!

en: Bit Form - Most advanced form builder and entries management plugin
ro_RO: Bit Form - Cel mai avansat plugin pentru creare formulare și gestionare intrări

en: All Forms
ro_RO: Toate formularele

en: Form Templates
ro_RO: Șabloane formular

en: App Settings
ro_RO: Setări aplicație

en: Integrations
ro_RO: Integrări

en: PDF Setting
ro_RO: Setare PDF

en: Bit Form API
ro_RO: API Formular Bit

en: Payments
ro_RO: Plăți

en: Doc & Support
ro_RO: Doc & Suport

en: Get 74% OFF
ro_RO: Obține 74% REDUCERE

en: Template not found, by this name:
ro_RO: Șablonul nu a fost găsit, cu acest nume:

en: Error Occurred, Please Reload
ro_RO: A apărut o eroare, vă rugăm reîncărcați

en: You are allowed to add maximum 2 workflows
ro_RO: Aveți permisiunea să adăugați maximum 2 fluxuri de lucru

en: Can not save empty form.
ro_RO: Nu se poate salva un formular gol.

en: Form Name Should Be Within 50 Characters
ro_RO: Numele formularului trebuie să aibă maximum 50 de caractere

en: All Entries
ro_RO: Toate înregistrările

en: Form Saved successfully
ro_RO: Formularul a fost salvat cu succes

en: User
ro_RO: Utilizator

en: IP address
ro_RO: Adresă IP

en: Form update failed.
ro_RO: Actualizarea formularului a eșuat.

en: Error Occured in saving %s
ro_RO: A apărut o eroare la salvarea %s

en: Form updated successfully.
ro_RO: Formularul a fost actualizat cu succes.

en: Form status change failed.
ro_RO: Modificarea stării formularului a eșuat.

en: Form status changed successfully
ro_RO: Starea formularului a fost schimbată cu succes

en: Form id is empty.
ro_RO: ID-ul formularului este gol.

en: Form is not exists.
ro_RO: Formularul nu există.

en: Form id is invalid.
ro_RO: ID-ul formularului este invalid.

en: Form deleted successfully.
ro_RO: Formularul a fost șters cu succes.

en: Form id is invalid
ro_RO: ID-ul formularului este invalid

en: Forms deleted successfully.
ro_RO: Formularele au fost șterse cu succes.

en: Form does not exists.
ro_RO: Formularul nu există.

en: Form duplicated successfully
ro_RO: Formularul a fost duplicat cu succes

en: Please import a valid json.
ro_RO: Vă rugăm să importați un fișier JSON valid.

en: Form imported successfully.
ro_RO: Formularul a fost importat cu succes.

en: Form does not exists
ro_RO: Formularul nu există

en: Entry Not Found!
ro_RO: Înregistrarea nu a fost găsită!

en: Invalid Form ID or Entries ID.
ro_RO: ID formular sau ID înregistrări invalid.

en: Entries id is invalid
ro_RO: ID-ul înregistrărilor este invalid

en: Form does not exist.
ro_RO: Formularul nu există.

en: Entry Deletetion prevented by workflow
ro_RO: Ștergerea înregistrării a fost împiedicată de fluxul de lucru

en: Entry Deleted successfully
ro_RO: Înregistrarea a fost ștearsă cu succes

en: Entry Deleted successfully, Some prevented by workflow
ro_RO: Înregistrarea a fost ștearsă cu succes, unele au fost împiedicate de fluxul de lucru

en: Form entry deletion failed.
ro_RO: Ștergerea înregistrării din formular a eșuat.

en: Form id or entries id is invalid
ro_RO: ID-ul formularului sau ID-ul înregistrărilor este invalid

en: Form does not exist
ro_RO: Formularul nu există

en: Entry Duplicated successfully
ro_RO: Înregistrarea a fost duplicată cu succes

en: Entries Duplicated successfully
ro_RO: Înregistrările au fost duplicate cu succes

en: Form entries does not exist.
ro_RO: Înregistrările formularului nu există.

en: Failed to update, Data is empty.
ro_RO: Actualizarea a eșuat, datele sunt goale.

en: Invalid Form ID or entries ID.
ro_RO: ID-ul formularului sau ID-ul înregistrărilor este invalid.

en: Invalid Form id or entries id.
ro_RO: ID-ul formularului sau ID-ul înregistrărilor este invalid.

en: Integration deleted
ro_RO: Integrare ștearsă

en: Message deleted
ro_RO: Mesaj șters

en: workflow deleted
ro_RO: Flux de lucru șters

en: Email Template deleted
ro_RO: Șablon de e-mail șters

en: Email Template duplicated
ro_RO: Șablon de e-mail duplicat

en: Report preferrences saved successfully
ro_RO: Preferințele raportului au fost salvate cu succes

en: g-ReCAPTCHA details is empty
ro_RO: Detaliile g-ReCAPTCHA sunt goale

en: reCAPTCHA saved successfully
ro_RO: reCAPTCHA salvat cu succes

en: reCAPTCHA updated successfully
ro_RO: reCAPTCHA actualizat cu succes

en: Setting details is empty
ro_RO: Detaliile setărilor sunt goale

en: Please re-check your Client ID & Secret
ro_RO: Vă rugăm să verificați din nou Client ID & Secret

en: Payment setting saved successfully
ro_RO: Setarea plății a fost salvată cu succes

en: Payment setting updated successfully
ro_RO: Setarea plății a fost actualizată cu succes

en: This field is required
ro_RO: Acest câmp este obligatoriu

en: Please, enter a valid email address
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o adresă de email validă

en: Please, enter a valid URL
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un URL valid

en: Minimum ${field.minimum} is required
ro_RO: Este necesar minim ${field.minimum}

en: Maximum ${field.maximum} is allowed
ro_RO: Este permis maxim ${field.maximum}

en: Please, enter only numbers
ro_RO: Vă rugăm să introduceți doar numere

en: Please, enter a valid phone number
ro_RO: Vă rugăm să introduceți un număr de telefon valid

en: Select at least ${field.minimum} option(s)
ro_RO: Selectați cel puțin ${field.minimum} opțiune/opțiuni

en: Please, select no more than ${field.maximum} option(s)
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel mult ${field.maximum} opțiune/opțiuni

en: Input does not match the required pattern
ro_RO: Intrarea nu corespunde modelului cerut

en: Minimum ${field.minimum_file} file(s) required
ro_RO: Sunt necesare minimum ${field.minimum_file} fișier/fișiere

en: Maximum ${field.maximum_file} file(s) allowed
ro_RO: Sunt permise maximum ${field.maximum_file} fișier/fișiere

en: Maximum file size exceeded. (Max: ${field.maximum_size}MB)
ro_RO: Dimensiunea maximă a fișierului a fost depășită. (Max: ${field.maximum_size}MB)

en: File type is not supported
ro_RO: Tipul fișierului nu este acceptat

en: This value is already taken. Please, choose a different one.
ro_RO: Această valoare este deja folosită. Vă rugăm să alegeți alta.

en: This username or email is already registered. Please, use another.
ro_RO: Acest nume de utilizator sau email este deja înregistrat. Vă rugăm să folosiți altul.

en: Custom Option Required
ro_RO: Opțiune personalizată obligatorie

en: Minimum amount of ${field.minimum_amount} is required
ro_RO: Este necesară o sumă minimă de ${field.minimum_amount}

en: Maximum amount of ${field.maximum_amount} is allowed
ro_RO: Este permisă o sumă maximă de ${field.maximum_amount}

en: Form data is empty
ro_RO: Datele formularului sunt goale

en: At least 1 condition needed
ro_RO: Este necesară cel puțin o condiție

en: Result is empty
ro_RO: Rezultatul este gol

en: Nothing to update
ro_RO: Nimic de actualizat

en: Nothing to duplicate
ro_RO: Nimic de duplicat

en: prepared query is empty
ro_RO: interogarea pregătită este goală

en: is required
ro_RO: este obligatoriu

en: Minimum number is
ro_RO: Numărul minim este

en: Maximum number is
ro_RO: Numărul maxim este

en: Email is invalid
ro_RO: Email-ul este invalid

en: URL is invalid
ro_RO: URL-ul este invalid

en: Sorry, Error occurred in saving form entry
ro_RO: Ne pare rău, a apărut o eroare la salvarea intrării în formular

en: Sorry, error occurred in logging form entry
ro_RO: Ne pare rău, a apărut o eroare la înregistrarea intrării în formular

en: Sorry, Error occured in saving form entry data
ro_RO: Ne pare rău, a apărut o eroare la salvarea datelor intrării în formular

en: provided form entries does not exists
ro_RO: intrările furnizate în formular nu există

en: Entry Updated Successfully
ro_RO: Intrarea a fost actualizată cu succes

en:  is required.
ro_RO:  este obligatoriu.

en:  should be an email. please provide a valid email address.
ro_RO:  ar trebui să fie un email. Vă rugăm să furnizați o adresă de email validă.

en:  should be Time Format
ro_RO:  ar trebui să fie în format oră

en:  should be a phone number
ro_RO:  ar trebui să fie un număr de telefon

en:  should be a number
ro_RO: ar trebui să fie un număr

en:  should be an URL
ro_RO: ar trebui să fie un URL

en:  should be a date
ro_RO: ar trebui să fie o dată

en: Bitform Pages
ro_RO: Pagini Bitform

en: Requested parameter is empty
ro_RO: Parametrul solicitat este gol

en: module, fields are required for Sendinblue api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Sendinblue

en: module, fields are required for Acumbamail api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Acumbamail

en: Autonami Pro Plugins not found
ro_RO: Plugin-urile Autonami Pro nu au fost găsite

en: module, fields are required for Autonami api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Autonami

en: Required data not found.
ro_RO: Datele necesare nu au fost găsite.

en: module, fields are required for Elastic Email api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Elastic Email

en: module, fields are required for Encharge api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Encharge

en: Fluent CRM Plugins not found
ro_RO: Plugin-urile Fluent CRM nu au fost găsite

en: Please! Insatall Fluent CRM
ro_RO: Vă rugăm! Instalați Fluent CRM

en: module, fields are required for Fluent CRM api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Fluent CRM

en: module, fields are required for Gist api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Gist

en: module, fields are required for Google sheet api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Google sheet

en: module, fields are required for Trello api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Trello

en: Request parameter is empty
ro_RO: Parametrul cererii este gol

en: api key field is required for hubspot api
ro_RO: câmpul cheii API este necesar pentru API-ul HubSpot

en: Integration execution failed
ro_RO: Executarea integrării a eșuat

en: module, fields are required for Mail Chimp api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Mail Chimp

en: Invalid API Token
ro_RO: Token API invalid

en: module, fields are required for MailerLite api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul MailerLite

en: Please! Insatall MailPoet
ro_RO: Vă rugăm! Instalați MailPoet

en: Please! Install MailPoet
ro_RO: Vă rugăm! Instalați MailPoet

en: module, fields are required for Mail Poet api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Mail Poet

en: username, password, fields are required for rapidmail api
ro_RO: nume de utilizator, parolă, câmpurile sunt necesare pentru API-ul rapidmail

en: Recipient List are required for rapidmail api
ro_RO: Lista destinatari este necesară pentru API-ul rapidmail

en: module, fields are required for SendFox api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul SendFox

en: module, fields are required for Telegram api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul Telegram

en: SID, Auth Token,From Number and mapping fields are required for rapidmail api
ro_RO: SID, Auth Token, Numărul expeditorului și câmpurile de mapare sunt necesare pentru API-ul rapidmail

en: webhook url is empty
ro_RO: URL-ul webhook este gol

en: %s is required for woocommerce %s
ro_RO: %s este necesar pentru woocommerce %s

en: WooCommerce must be activated!
ro_RO: WooCommerce trebuie activat!

en: module and field map are required for woocommerce
ro_RO: modulul și maparea câmpurilor sunt necesare pentru woocommerce

en: workspace, table, fields are required for zoho analytics api
ro_RO: spațiu de lucru, tabel, câmpuri sunt necesare pentru API-ul zoho analytics

en: %s is required for zoho bigin, %s module
ro_RO: %s este necesar pentru zoho bigin, modulul %s

en: module, fields are required for zoho bigin api
ro_RO: modul, câmpurile sunt necesare pentru API-ul zoho bigin

en: %s is required for zoho campaigns
ro_RO: %s este necesar pentru zoho campaigns

en: list are required for zoho campaigns api
ro_RO: listele sunt necesare pentru zoho campaigns api

en: %s is required for zoho creator
ro_RO: %s este necesar pentru zoho creator

en: tokenDetails error
ro_RO: eroare tokenDetails

en: %s is required for zoho crm, %s module
ro_RO: %s este necesar pentru zoho crm, modulul %s

en: zoho crm field %s's maximum length is %s, Given %s
ro_RO: lungimea maximă a câmpului %s din zoho crm este %s, dat %s

en: Tag is empty
ro_RO: Eticheta este goală

en: Assignment rules is empty
ro_RO: Regulile de atribuire sunt goale

en: RelatedList is empty
ro_RO: Lista asociată este goală

en: module, layout are required for zoho crm relatedlist
ro_RO: modulul, aspectul sunt necesare pentru lista asociată zoho crm

en: module, layout, fields are required for zoho crm api
ro_RO: modulul, aspectul, câmpurile sunt necesare pentru zoho crm api

en: %s is required for zoho bigin
ro_RO: %s este necesar pentru zoho bigin

en: list are required for zoho desk api
ro_RO: listele sunt necesare pentru zoho desk api

en: module, fields are required for zoho mail api
ro_RO: modulul, câmpurile sunt necesare pentru zoho mail api

en: is required for zoho marketing hub
ro_RO: este necesar pentru zoho marketing hub

en: list are required for zoho marketingHub api
ro_RO: listele sunt necesare pentru zoho marketingHub api

en: %s is required for %s
ro_RO: %s este necesar pentru %s

en: list are required for zoho projects api
ro_RO: listele sunt necesare pentru zoho projects api

en: %s is required for zoho recruit, %s module
ro_RO: %s este necesar pentru zoho recruit, modulul %s

en: module, fields are required for zoho recruit api
ro_RO: modulul, câmpurile sunt necesare pentru zoho recruit api

en: module, fields are required for zoho sheet api
ro_RO: modulul, câmpurile sunt necesare pentru zoho sheet api

en: module, fields are required for zoho sign api
ro_RO: modul, câmpurile sunt obligatorii pentru API-ul zoho sign

en: parent folder are required for zoho workdrive api
ro_RO: folderul părinte este obligatoriu pentru API-ul zoho workdrive

en: Sorry, Error occured in updated form
ro_RO: Ne pare rău, a apărut o eroare în formularul actualizat

en: Bitforms Pages
ro_RO: Pagini Bitforms

en: Sorry! Submission limit exceeded.
ro_RO: Ne pare rău! Limita de trimitere a fost depășită.

en: Sorry! You have exceeded the submission limit.
ro_RO: Ne pare rău! Ați depășit limita de trimitere.

en: Unknown upload error
ro_RO: Eroare necunoscută la încărcare

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
ro_RO: Fișierul încărcat depășește directiva upload_max_filesize din php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
ro_RO: Fișierul încărcat depășește directiva MAX_FILE_SIZE specificată în formularul HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ro_RO: Fișierul încărcat a fost încărcat doar parțial.

en: No file was uploaded.
ro_RO: Niciun fișier nu a fost încărcat.

en: Missing a temporary folder.
ro_RO: Lipsește un folder temporar.

en: Failed to write file to disk.
ro_RO: Nu s-a putut scrie fișierul pe disc.

en: A PHP extension stopped the file upload.
ro_RO: O extensie PHP a oprit încărcarea fișierului.

en: Total File size is too large
ro_RO: Dimensiunea totală a fișierelor este prea mare

en: Upload failed
ro_RO: Încărcarea a eșuat

en: Untrusted upload source
ro_RO: Sursă de încărcare nesigură

en: Temporary file not accessible
ro_RO: Fișier temporar inaccesibil

en: Empty filename
ro_RO: Nume de fișier gol

en: Cannot read file size
ro_RO: Nu se poate citi dimensiunea fișierului

en: File size is too large
ro_RO: Dimensiunea fișierului este prea mare

en: This file type is not allowed
ro_RO: Acest tip de fișier nu este permis

en: File type is not allowed
ro_RO: Tipul fișierului nu este permis

en: Invalid SVG
ro_RO: SVG invalid

en: SVG file is not valid
ro_RO: Fișierul SVG nu este valid

en: File size is too large after sanitation
ro_RO: Dimensiunea fișierului este prea mare după sanitizare

en: File not allowed by policy
ro_RO: Fișierul nu este permis de politică

en: Form Submitted Successfully
ro_RO: Formularul a fost trimis cu succes

en: provided form does not exists
ro_RO: formularul furnizat nu există

en: Form ID cannot be empty
ro_RO: ID-ul formularului nu poate fi gol

en: #%s no. Form doesn't exists
ro_RO: #%s nr. Formularul nu există

en: #%s no. Form is not active
ro_RO: #%s nr. Formularul nu este activ

en: Entry Update Successfully
ro_RO: Actualizarea intrării a fost realizată cu succes

en: Token verification failed
ro_RO: Verificarea token-ului a eșuat

en: You are already logged in
ro_RO: Sunteți deja autentificat

en: Please submit form with valid fields
ro_RO: Vă rugăm să trimiteți formularul cu câmpuri valide

en: Please recheck your reCaptcha Configuration
ro_RO: Vă rugăm să verificați din nou configurația reCaptcha

en: Please verify reCAPTCHA
ro_RO: Vă rugăm să verificați reCAPTCHA

en: Please verify hCaptcha
ro_RO: Vă rugăm să verificați hCaptcha

en: hCaptcha verification failed
ro_RO: Verificarea hCaptcha a eșuat

en: Please verify Cloudflare Turnstile Captcha
ro_RO: Vă rugăm să verificați Captcha Cloudflare Turnstile

en: Cloudflare Turnstile Validation Error:
ro_RO: Eroare de validare Cloudflare Turnstile:

en: Sorry!! You have already submitted from this IP address
ro_RO: Ne pare rău!! Ați trimis deja de pe această adresă IP

en: within %s to %s
ro_RO: în intervalul %s până la %s

en: %s to %s
ro_RO: %s până la %s

en: Form is available %s From %s
ro_RO: Formularul este disponibil %s De la %s

en: Form is available %s
ro_RO: Formularul este disponibil %s

en: Form is available on %s
ro_RO: Formularul este disponibil pe %s

en: Sorry!! Your IP address is %s, Blocked from submitting the form
ro_RO: Ne pare rău!! Adresa dvs. IP este %s, blocată pentru trimiterea formularului

en: Other...
ro_RO: Altele...

en: Select a Bitform
ro_RO: Selectați un Bitform

en: Invalid request method. POST required.
ro_RO: Metodă de solicitare invalidă. Este necesar POST.

en: No form selected
ro_RO: Niciun formular selectat

en: Please select a form from the Form List available in the Bit Form element settings.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un formular din lista de formulare disponibilă în setările elementului Bit Form.

en: Select Forms
ro_RO: Selectați formulare

en: Forms
ro_RO: Formulare

en: Unsplash Images
ro_RO: Imagini Unsplash

en: Go to the Google reCaptcha V2 Admin Dashboard
ro_RO: Accesați panoul de administrare Google reCaptcha V2

en: Click on the Register button and add Label.
ro_RO: Faceți clic pe butonul Înregistrare și adăugați o etichetă.

en: Choose the type of reCaptcha V2 (either I'm not a robot checkbox or Invisible reCaptcha badge).
ro_RO: Alegeți tipul de reCaptcha V2 (fie caseta de selectare „Nu sunt un robot”, fie insigna reCaptcha invizibilă).

en: Copy Your Domain URL and Goto Google ReCaptcha Dashboard, paste it under Domains.
ro_RO: Copiază URL-ul domeniului tău și accesează Panoul de control Google ReCaptcha, apoi lipește-l sub Domenii.

en: Click on the Submit button.
ro_RO: Apasă butonul Trimite.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Google reCaptcha Settings to paste them into the corresponding
ro_RO: Apoi vei vedea cheia site-ului și cheia secretă. Copiază ambele chei și întoarce-te la Bit form Setările Google reCaptcha pentru a le lipi în câmpurile corespunzătoare

en: Site Key
ro_RO: Cheia site-ului

en: and
ro_RO: și

en: Secret Key
ro_RO: Cheia secretă

en: fields.
ro_RO: .

en: Click on the
ro_RO: Apasă pe

en: Save
ro_RO: Salvează

en: button to apply the settings.
ro_RO: pentru a aplica setările.

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V2 field.
ro_RO: Acum, te rog să accesezi formularul tău și să adaugi un câmp Google reCaptcha V2.

en: For more details, please visit the
ro_RO: Pentru mai multe detalii, te rugăm să vizitezi

en: Bit form Google reCaptcha V2 documentation
ro_RO: documentația Bit form Google reCaptcha V2

en: and watch
ro_RO: și să urmărești

en: YouTube Video
ro_RO: Video YouTube

en: Go to the Google reCaptcha V3 Admin Dashboard
ro_RO: Accesează Panoul de control Admin Google reCaptcha V3

en: Choose the type of reCaptcha V3 (reCaptcha V3).
ro_RO: Alege tipul reCaptcha V3 (reCaptcha V3).

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V3 field.
ro_RO: Acum, te rog să accesezi formularul tău și să adaugi un câmp Google reCaptcha V3.

en: Bit form Google reCaptcha V3 documentation
ro_RO: documentația Bit form Google reCaptcha V3

en: Go to the Turnstile Admin Dashboard
ro_RO: Accesează Panoul de control Admin Turnstile

en: If you haven't created a Turnstile Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
ro_RO: Dacă nu ați creat încă un Site Turnstile, faceți clic pe butonul „Adaugă Site” și completați câmpurile obligatorii.

en: If you already have a Turnstile Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
ro_RO: Dacă aveți deja un Site Turnstile, faceți clic pe Numele Site-ului pentru a deschide Panoul de Control al Site-ului.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Turnstile Settings to paste them into the corresponding
ro_RO: Veți vedea apoi cheia site-ului și cheia secretă. Copiați ambele chei și reveniți la setările Bit form Turnstile pentru a le lipi în câmpurile corespunzătoare

en: Now, Please go to your form and add a Turnstile field.
ro_RO: Acum, vă rugăm să mergeți la formularul dvs. și să adăugați un câmp Turnstile.

en: Bit form Turnstile documentation
ro_RO: Documentația Bit form Turnstile

en: Go to the hCaptcha Admin Dashboard
ro_RO: Accesați Panoul de Control hCaptcha

en: If you haven't created a hCaptcha Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
ro_RO: Dacă nu ați creat încă un Site hCaptcha, faceți clic pe butonul „Adaugă Site” și completați câmpurile obligatorii.

en: If you already have a hCaptcha Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
ro_RO: Dacă aveți deja un Site hCaptcha, faceți clic pe Numele Site-ului pentru a deschide Panoul de Control al Site-ului.

en: You will then see the site. Copy
ro_RO: Veți vedea apoi site-ul. Copiați

en: and back to Bit form hCaptcha Settings to paste in Site Key fields.
ro_RO: și reveniți la setările Bit form hCaptcha pentru a le lipi în câmpurile Cheie Site.

en: Then get the secret key. Go to the Profile → Settings and click the secret tab. You will find secret list or Generate New Secret.
ro_RO: Apoi obțineți cheia secretă. Accesați Profil → Setări și faceți clic pe fila secretă. Veți găsi lista secretă sau opțiunea Generează Secret Nou.

en: Now, Please go to your form and add a hCaptcha field.
ro_RO: Acum, vă rugăm să mergeți la formularul dvs. și să adăugați un câmp hCaptcha.

en: Bit form hCaptcha documentation
ro_RO: Documentația Bit form hCaptcha

en: Captcha Settings
ro_RO: Setări Captcha

en: Note:
ro_RO: Notă:

en: Please click on the available Captcha option for configuration.
ro_RO: Vă rugăm să faceți clic pe opțiunea Captcha disponibilă pentru configurare.

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Captcha Settings Updated
ro_RO: Setările Captcha au fost actualizate

en: reCAPTCHA is a free service that protects your website from spam and abuse.
ro_RO: reCAPTCHA este un serviciu gratuit care vă protejează site-ul de spam și abuzuri.

en: Learn More
ro_RO: Aflați mai multe

en: Domain URL:
ro_RO: URL domeniu:

en: To get Site Key and SECRET , Please Visit
ro_RO: Pentru a obține Site Key și SECRET, vă rugăm să vizitați

en: Google reCAPTCHA Admin
ro_RO: Administrator Google reCAPTCHA

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: hCaptcha is a free service that protects your website from spam and abuse.
ro_RO: hCaptcha este un serviciu gratuit care protejează site-ul dvs. de spam și abuzuri.

en: To get Site Key and Secret, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține Site Key și Secret, vă rugăm să vizitați

en: hCaptcha Admin Dashboard
ro_RO: Tablou de bord hCaptcha Admin

en: Turnstile is a free service that protects your website from spam and abuse.
ro_RO: Turnstile este un serviciu gratuit care protejează site-ul dvs. de spam și abuzuri.

en: Cloudflare Turnstile reCAPTCHA Admin
ro_RO: Administrator Cloudflare Turnstile reCAPTCHA

en: How to set up
ro_RO: Cum să configurați

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Are you sure to delete this template
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest șablon

en: Duplicate
ro_RO: Duplică

en: Are you sure to duplicate this template?
ro_RO: Sigur doriți să duplicați acest șablon?

en: Template Name
ro_RO: Nume șablon

en: Action
ro_RO: Acțiune

en: Email Templates
ro_RO: Șabloane Email

en: How to setup Email Templates & Send Email Notification:
ro_RO: Cum să configurați Șabloanele de Email & să trimiteți Notificări prin Email:

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Add New Template
ro_RO: Adaugă Șablon Nou

en: Empty
ro_RO: Gol

en: Post Type cann't be empty
ro_RO: Tipul postării nu poate fi gol

en: Post Status cann't be empty
ro_RO: Starea postării nu poate fi golă

en: Please map mandatory fields
ro_RO: Vă rugăm să mapați câmpurile obligatorii

en: Integration Name
ro_RO: Numele Integrării

en: Integration Name...
ro_RO: Numele Integrării...

en: Post Type
ro_RO: Tipul Postării

en: Refresh Post Types
ro_RO: Reîmprospătează Tipurile de Postări

en: Post Status
ro_RO: Starea Postării

en: Select Status
ro_RO: Selectați Starea

en: Author
ro_RO: Autor

en: Select Author
ro_RO: Selectați Autorul

en: Comment Status
ro_RO: Starea Comentariului

en: Field Mapping
ro_RO: Mapare Câmpuri

en: Form Fields
ro_RO: Câmpuri Formular

en: Post Fields
ro_RO: Câmpuri Postare

en: ACF fields Mapping
ro_RO: Mapare câmpuri ACF

en: Refresh ACF fields
ro_RO: Reîmprospătare câmpuri ACF

en: ACF Fields
ro_RO: Câmpuri ACF

en: ACF File Upload Fields Map
ro_RO: Mapare câmpuri încărcare fișier ACF

en: Error Occured
ro_RO: A apărut o eroare

en: Loading ACF Fields...
ro_RO: Se încarcă câmpurile ACF...

en: Loading Post Types...
ro_RO: Se încarcă tipurile de postări...

en: Select one of the defined WordPress post types Or custom post types for the post.
ro_RO: Selectați unul dintre tipurile de postări WordPress definite sau tipurile de postări personalizate pentru postare.

en: Select Post Type
ro_RO: Selectați tipul de postare

en: Select the status for the post. If published status is selected and the post date is in the future, it will automatically be changed to scheduled
ro_RO: Selectați starea pentru postare. Dacă este selectată starea publicată și data postării este în viitor, aceasta va fi schimbată automat în programată

en: Select the user to be assigned to the post.
ro_RO: Selectați utilizatorul care va fi atribuit postării.

en: Select Field
ro_RO: Selectați câmpul

en: Custom...
ro_RO: Personalizat...

en: Custom Value
ro_RO: Valoare personalizată

en: Connect New Active Campaing API
ro_RO: Conectați noua API Active Campaign

en: Update ActiveCampaign
ro_RO: Actualizează ActiveCampaign

en: Update Responses with ActiveCampaign existing email?
ro_RO: Actualizați răspunsurile cu emailul existent în ActiveCampaign?

en: Integration name cann't be empty
ro_RO: Numele integrării nu poate fi gol

en: Access API Key cann't be empty
ro_RO: Cheia API de acces nu poate fi goală

en: Access API URL cann't be empty
ro_RO: URL-ul API de acces nu poate fi gol

en: Authorized Successfully
ro_RO: Autorizat cu succes

en: Integration Name:
ro_RO: Numele integrării:

en: Access API URL:
ro_RO: URL API de acces:

en: Access API URL...
ro_RO: URL API de acces...

en: Access API Key:
ro_RO: Cheia API de acces:

en: Access API Key...
ro_RO: Cheia API de acces...

en: ActiveCampaign lists refreshed
ro_RO: Listele ActiveCampaign au fost actualizate

en: No ActiveCampaign lists found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu s-au găsit liste ActiveCampaign. Încearcă să schimbi numărul rândului de antet sau încearcă din nou

en: ActiveCampaign lists refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea listelor ActiveCampaign a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: ActiveCampaign tags refreshed
ro_RO: Etichetele ActiveCampaign au fost actualizate

en: No ActiveCampaign tags found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu s-au găsit etichete ActiveCampaign. Încearcă să schimbi numărul rândului de antet sau încearcă din nou

en: ActiveCampaign tags refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea etichetelor ActiveCampaign a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: ActiveCampaign fields refreshed
ro_RO: Câmpurile ActiveCampaign au fost actualizate

en: No ActiveCampaign fields found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu s-au găsit câmpuri ActiveCampaign. Încearcă să schimbi numărul rândului de antet sau încearcă din nou

en: ActiveCampaign fields refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea câmpurilor ActiveCampaign a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Connected API:
ro_RO: API conectat:

en: Select an App
ro_RO: Selectează o aplicație

en: List:
ro_RO: Listă:

en: Select List
ro_RO: Selectează listă

en: Tags:
ro_RO: Etichete:

en: Refresh Activecapmaign Tags
ro_RO: Reîmprospătează etichetele ActiveCampaign

en: Map Fields
ro_RO: Mapează câmpurile

en: Refresh Activecapmaign Field
ro_RO: Reîmprospătează câmpul ActiveCampaign

en: ActiveCampaign Fields
ro_RO: Câmpuri ActiveCampaign

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: To Get Auth token, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține token-ul de autentificare, vă rugăm să vizitați

en: Acumbamail documentation
ro_RO: Documentația Acumbamail

en: Auth Token:
ro_RO: Token de autentificare:

en: Auth Token...
ro_RO: Token de autentificare...

en: All list field fetched successfully
ro_RO: Toate câmpurile listei au fost preluate cu succes

en: Failed to fetch list fields
ro_RO: Eroare la preluarea câmpurilor listei

en: Lists fetched successfully
ro_RO: Listele au fost preluate cu succes

en: Lists fetch failed. please try again
ro_RO: Eroare la preluarea listelor. Vă rugăm să încercați din nou

en: Api Key can't be empty
ro_RO: Cheia API nu poate fi goală

en: Authorized successfully
ro_RO: Autorizare reușită

en: Authorized failed
ro_RO: Autorizare eșuată

en: Connected API List:
ro_RO: Lista API conectată:

en: Select API
ro_RO: Selectați API

en: Actions:
ro_RO: Acțiuni:

en: Select Actions
ro_RO: Selectați acțiuni

en: All List:
ro_RO: Toată lista:

en: Fetch Subscriber List
ro_RO: Preia lista abonaților

en: Field Map
ro_RO: Hartă câmpuri

en: Refresh Acumbamail Fields
ro_RO: Reîmprospătează câmpurile Acumbamail

en: Acumbamail Fields
ro_RO: Câmpuri Acumbamail

en: Authorized ✔
ro_RO: Autorizat ✔

en: Authorize
ro_RO: Autorizează

en: Next
ro_RO: Următorul

en: Skip exist Contact
ro_RO: Sari peste contactul existent

en: Skip if contact already exist in Autonami
ro_RO: Sari peste dacă contactul există deja în Autonami

en: Connect Successfully
ro_RO: Conectare reușită

en: Autonami lists and tags refreshed
ro_RO: Listele și etichetele Autonami au fost reîmprospătate

en: Autonami lists and tags refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea listelor și etichetelor Autonami a eșuat. Cauza:

en: please try again
ro_RO: vă rugăm să încercați din nou

en: Autonami lists and tags refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea listelor și etichetelor Autonami a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Autonami fields refreshed
ro_RO: Câmpurile Autonami au fost reîmprospătate

en: No Autonami fields found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu s-au găsit câmpuri Autonami. Încercați să schimbați numărul rândului antet sau încercați din nou

en: Autonami fields refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea câmpurilor Autonami a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Autonami Lists:
ro_RO: Liste Autonami:

en: Refresh Autonami Lists And Tags
ro_RO: Reîmprospătează listele și etichetele Autonami

en: Autonami Tags:
ro_RO: Etichete Autonami:

en: Refresh Autonami Fields
ro_RO: Reîmprospătează câmpurile Autonami

en: Autonami Fields
ro_RO: Câmpuri Autonami

en: Loaded integration:
ro_RO: Integrare încărcată:

en: Integration Info
ro_RO: Informații Integrare

en: Add New
ro_RO: Adaugă Nou

en: App
ro_RO: Aplicație

en: Authorize New Dropbox App
ro_RO: Autorizează o nouă aplicație Dropbox

en: Delete File From Wordpress
ro_RO: Șterge fișierul din Wordpress

en: Delete file from Wordpress after upload in Dropbox
ro_RO: Șterge fișierul din Wordpress după încărcarea în Dropbox

en: Please enter API key and API secret
ro_RO: Vă rugăm să introduceți cheia API și secretul API

en: To Get Api Key & Secret, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține cheia și secretul Api, vă rugăm să vizitați

en: Dropbox API Console
ro_RO: Consola API Dropbox

en: Dropbox Api Key:
ro_RO: Cheia API Dropbox:

en: Api Key...
ro_RO: Cheie API...

en: Dropbox Api Secret:
ro_RO: Secret API Dropbox:

en: Api Secret...
ro_RO: Secret API...

en: To Get Access Code, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține codul de acces, vă rugăm să vizitați

en: Dropbox Access Code
ro_RO: Cod de acces Dropbox

en: Dropbox Access Code:
ro_RO: Cod de acces Dropbox:

en: Access Code...
ro_RO: Cod de acces...

en: Error Occurred
ro_RO: A apărut o eroare

en: Loading Dropbox Folders List...
ro_RO: Se încarcă lista folderelor Dropbox...

en: Dropbox ApiKey, ApiSecret & Access Code can't be empty
ro_RO: Dropbox ApiKey, ApiSecret și Codul de acces nu pot fi goale

en: Authorization failed Cause:
ro_RO: Autorizare eșuată Cauză:

en: Authorization failed. please try again
ro_RO: Autorizarea a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Select Folder
ro_RO: Selectați folderul

en: Fetch All Dropbox Folders
ro_RO: Preia toate folderele Dropbox

en: File Input
ro_RO: Intrare fișier

en: Dropbox Folder
ro_RO: Folder Dropbox

en: Integration Settings
ro_RO: Setări integrare

en: Status
ro_RO: Stare

en: Add Status to contact
ro_RO: Adaugă stare contactului

en: API Key cann't be empty
ro_RO: Cheia API nu poate fi goală

en: API Key:
ro_RO: Cheia API:

en: API Key...
ro_RO: Cheia API...

en: To get API Key, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține cheia API, vă rugăm să vizitați

en: Elastic Email API Console
ro_RO: Consola API Elastic Email

en: Loading Lists...
ro_RO: Se încarcă listele...

en: Lists:
ro_RO: Liste:

en: Fetch All Recipients
ro_RO: Preia toți destinatarii

en: Elastic Email Fields
ro_RO: Câmpuri Elastic Email

en: API key
ro_RO: Cheie API

en: To get API , Please Visit
ro_RO: Pentru a obține API, vă rugăm să vizitați

en: Encharge API Console
ro_RO: Consola API Encharge

en: Encharge fields refreshed
ro_RO: Câmpurile Encharge au fost actualizate

en: No Encharge fields found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu s-au găsit câmpuri Encharge. Încercați să schimbați numărul rândului antet sau încercați din nou

en: Encharge fields refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea câmpurilor Encharge a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Encharge Fields
ro_RO: Câmpuri Encharge

en: Skip if contact already exist in FluentCRM
ro_RO: Sari peste dacă contactul există deja în FluentCRM

en: Double Opt-in
ro_RO: Dublă confirmare

en: Enable Double Option for new contacts
ro_RO: Activează dublă confirmare pentru contactele noi

en: FluentCRM list refreshed
ro_RO: Lista FluentCRM a fost actualizată

en: FluentCRM list refresh failed Cause:
ro_RO: Actualizarea listei FluentCRM a eșuat. Motiv:

en: FluentCRM list refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea listei FluentCRM a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Fluent CRM fields refreshed
ro_RO: Câmpurile Fluent CRM au fost actualizate

en: No Fluent CRM fields found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu s-au găsit câmpuri Fluent CRM. Încercați să schimbați numărul rândului antet sau încercați din nou

en: Fluent CRM fields refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea câmpurilor Fluent CRM a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Fluent CRM List:
ro_RO: Listă Fluent CRM:

en: Select Fluent CRM list
ro_RO: Selectați lista Fluent CRM

en: Refresh Fluent CRM List
ro_RO: Reîmprospătați lista Fluent CRM

en: Fluent CRM Tags:
ro_RO: Etichete Fluent CRM:

en: Fluent CRM Fields
ro_RO: Câmpuri Fluent CRM

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Add tags to contact
ro_RO: Adăugați etichete la contact

en: Refresh Tags
ro_RO: Reîmprospătați etichetele

en: Integration API Key...
ro_RO: Cheie API de integrare...

en: To get API, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține API, vă rugăm să vizitați

en: Getgist API Console
ro_RO: Consola API Getgist

en: Loading Tags...
ro_RO: Se încarcă etichetele...

en: User Type:
ro_RO: Tip utilizator:

en: Select User Type
ro_RO: Selectați tipul de utilizator

en: Gist Fields
ro_RO: Câmpuri Gist

en: Authorize New Google App
ro_RO: Autorizați o nouă aplicație Google

en: Update Row
ro_RO: Actualizați rândul

en: Control how the row gets updated.
ro_RO: Controlați modul în care se actualizează rândul.

en: Update google Sheet
ro_RO: Actualizați foaia Google

en: Update Responses with Google Sheet?
ro_RO: Actualizați răspunsurile cu Google Sheet?

en: Enter the criteria to update rows. Please use the below format.
ro_RO: Introduceți criteriile pentru actualizarea rândurilor. Vă rugăm să folosiți formatul de mai jos.

en: Update Preferance
ro_RO: Actualizare Preferință

en: update row for first match only?
ro_RO: actualizați rândul doar pentru prima potrivire?

en: Yes
ro_RO: Da

en: No
ro_RO: Nu

en: insert new row if the above criteria doesn't met?
ro_RO: inserați un rând nou dacă criteriile de mai sus nu sunt îndeplinite?

en: Share Settings
ro_RO: Setări de partajare

en: Homepage URL:
ro_RO: URL pagină principală:

en: Authorized Redirect URIs:
ro_RO: URI-uri autorizate de redirecționare:

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit
ro_RO: Pentru a obține ID-ul Client și SECRET-ul, vă rugăm să vizitați

en: Client id:
ro_RO: ID client:

en: Client id...
ro_RO: ID client...

en: Client secret:
ro_RO: Secret client:

en: Client secret...
ro_RO: Secret client...

en: Spreadsheet refreshed
ro_RO: Foi de calcul actualizate

en: Spreadsheet refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea foii de calcul a eșuat. Motiv: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Spreadsheet refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea foii de calcul a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Worksheets refreshed
ro_RO: Foi de lucru actualizate

en: Worksheets refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea foilor de lucru a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Worksheet Headers refreshed
ro_RO: Anteturile foii de lucru au fost reîmprospătate

en: No Worksheet headers found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu au fost găsite anteturi pentru foaia de lucru. Încercați să schimbați numărul rândului antet sau încercați din nou

en: Worksheet Headers refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea anteturilor foii de lucru a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Client ID cann't be empty
ro_RO: ID-ul clientului nu poate fi gol

en: Secret key cann't be empty
ro_RO: Cheia secretă nu poate fi goală

en: Authorization failed
ro_RO: Autorizare eșuată

en: Authorize App:
ro_RO: Autorizează aplicația:

en: Spreadsheets:
ro_RO: Foi de calcul:

en: Select Spreadsheet
ro_RO: Selectați foaia de calcul

en: Select Worksheet
ro_RO: Selectați foaia de lucru

en: Header Row:
ro_RO: Rând antet:

en: By default, first row of the worksheet is considered as header row. This can be used if tabular data starts from any row other than the first row.
ro_RO: În mod implicit, primul rând al foii de lucru este considerat rând antet. Acest lucru poate fi utilizat dacă datele tabelare încep de la orice alt rând în afară de primul.

en: Google Fields
ro_RO: Câmpuri Google

en: Add Tags
ro_RO: Adaugă etichete

en: Add Contact Tag
ro_RO: Adaugă etichetă de contact

en: Select tag
ro_RO: Selectați eticheta

en: Refresh Groundhogg Tags
ro_RO: Reîmprospătează etichetele Groundhogg

en: Your Domain Name:
ro_RO: Numele domeniului dumneavoastră:

en: Public Key:
ro_RO: Cheie publică:

en: Public Key...
ro_RO: Cheie publică...

en: Public Key can't be empty
ro_RO: Cheia publică nu poate fi goală

en: token can't be empty
ro_RO: token-ul nu poate fi gol

en: Domain Name can't be empty
ro_RO: Numele domeniului nu poate fi gol

en: Authorization Successful
ro_RO: Autorizare reușită

en: Authorization Failed
ro_RO: Autorizare eșuată

en: Groundhogg all tag fetched successfully
ro_RO: Toate etichetele Groundhogg au fost preluate cu succes

en: Failed to fetch groundhoggtag
ro_RO: Eșec la preluarea etichetei Groundhogg

en: Groundhogg Fields
ro_RO: Câmpuri Groundhogg

en: Add Meta field
ro_RO: Adaugă câmp Meta

en: Groundhogg Meta Fields
ro_RO: Câmpuri Meta Groundhogg

en: All Tags:
ro_RO: Toate etichetele:

en: Custom Groundhogg Value
ro_RO: Valoare personalizată Groundhogg

en: Contact Owner
ro_RO: Proprietar contact

en: Add a contact owner
ro_RO: Adaugă un proprietar de contact

en: Lifecycle Stage
ro_RO: Stadiul ciclului de viață

en: Add a lifecycle stage
ro_RO: Adaugă un stadiu al ciclului de viață

en: Lead Status
ro_RO: Starea lead-ului

en: Add lead status
ro_RO: Adaugă stadiu lead

en: Associate deal with contacts
ro_RO: Asociază tranzacția cu contacte

en: Company
ro_RO: Companie

en: Associate deal with company
ro_RO: Asociază tranzacția cu compania

en: Deal Type
ro_RO: Tip tranzacție

en: Add type to deal
ro_RO: Adaugă tip tranzacției

en: Priority
ro_RO: Prioritate

en: Add priority to deal
ro_RO: Adaugă prioritate tranzacției

en: Refresh Owners
ro_RO: Reîmprospătează proprietarii

en: Contacts
ro_RO: Contacte

en: Refresh CRM Tags
ro_RO: Reîmprospătează etichetele CRM

en: Hubspot API Console
ro_RO: Consola API Hubspot

en: Loading Pipelines...
ro_RO: Se încarcă pipeline-uri...

en: Loading Owners...
ro_RO: Se încarcă proprietarii...

en: Loading Contacts...
ro_RO: Se încarcă contactele...

en: Loading Company...
ro_RO: Se încarcă compania...

en: Action:
ro_RO: Acțiune:

en: Select Action
ro_RO: Selectează acțiunea

en: Select Pipeline
ro_RO: Selectați Pipeline

en: Stage:
ro_RO: Etapă:

en: Select Stage
ro_RO: Selectați Etapa

en: Hubspot Fields
ro_RO: Câmpuri Hubspot

en: Data center cann't be empty
ro_RO: Centrul de date nu poate fi gol

en: Data Center:
ro_RO: Centru de date:

en: --Select a data center--
ro_RO: --Selectați un centru de date--

en: Zoho API Console
ro_RO: Consola API Zoho

en: Successfully Integrated
ro_RO: Integrat cu succes

en: Finish & Save
ro_RO: Termină și Salvează

en: Webhook tests failed. please try again
ro_RO: Testele webhook au eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Integration name
ro_RO: Numele integrării

en: To got Webhook , Please Visit
ro_RO: Pentru a obține Webhook, vă rugăm să vizitați

en: Method:
ro_RO: Metodă:

en: Add Url Parameter: (optional)
ro_RO: Adăugați parametru URL: (opțional)

en: Key
ro_RO: Cheie

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Add field
ro_RO: Adaugă câmp

en: Test Webhook
ro_RO: Testează Webhook

en: Response:
ro_RO: Răspuns:

en: Try our free webhook test website:
ro_RO: Încercați site-ul nostru gratuit de testare webhook:

en: Authorize New Mailchimp App
ro_RO: Autorizează aplicația nouă Mailchimp

en: Add Address Field
ro_RO: Adaugă câmp adresă

en: Add Double Opt-in
ro_RO: Adaugă dublă confirmare (Double Opt-in)

en: Update Mail Chimp
ro_RO: Actualizează Mailchimp

en: Update Responses with MailChimp exist Aduience?
ro_RO: Actualizează răspunsurile cu existența audienței Mailchimp?

en: Authorize App Name:
ro_RO: Autorizează numele aplicației:

en: Authorize App Name...
ro_RO: Autorizează numele aplicației...

en: Mail Chimp API Console
ro_RO: Consola API Mailchimp

en: Audience list refreshed
ro_RO: Lista de audiență a fost reîmprospătată

en: Audience list refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea listei de audiență a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Audience list failed. please try again
ro_RO: Lista de audiență a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Audience tags refreshed
ro_RO: Etichetele audienței au fost reîmprospătate

en: Audience tags refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea etichetelor audienței a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Audience tags failed. please try again
ro_RO: Etichetele audienței au eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Fields refreshed
ro_RO: Câmpurile au fost reîmprospătate

en: Fields refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea câmpurilor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Authorized App:
ro_RO: Aplicația autorizată:

en: Audience List:
ro_RO: Lista de audiență:

en: Select Audience List
ro_RO: Selectați lista de audiență

en: Refresh MailChimp Tags
ro_RO: Reîmprospătează etichetele MailChimp

en: Mail Chimp Fields
ro_RO: Câmpuri MailChimp

en: Address Field Map
ro_RO: Hartă câmp adresă

en: Form Address Fields
ro_RO: Câmpuri adresă formular

en: Mail Chimp Address Fields
ro_RO: Câmpuri adresă MailChimp

en: Groups
ro_RO: Grupuri

en: Add Groups
ro_RO: Adaugă grupuri

en: Add Subscriber Status
ro_RO: Adaugă status abonat

en: Update Subscriber
ro_RO: Actualizează abonatul

en: Update Responses with MailerLite exist Subscriber?
ro_RO: Actualizează răspunsurile cu abonatul existent în MailerLite?

en: Refresh Groups
ro_RO: Reîmprospătează grupurile

en: Type
ro_RO: Tip

en: Select Version:
ro_RO: Selectați versiunea:

en: To Get API token, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține token-ul API, vă rugăm să vizitați

en: MailerLite API Token
ro_RO: Token API MailerLite

en: API Token:
ro_RO: Token API:

en: API Token...
ro_RO: Token API...

en: Fields refresh successfully
ro_RO: Câmpurile au fost reîmprospătate cu succes

en: Authorized Failed
ro_RO: Autorizare eșuată

en: Fields refresh failed
ro_RO: Reîmprospătarea câmpurilor a eșuat

en: Group fetch successfully
ro_RO: Preluarea grupului a reușit

en: Group fetch failed
ro_RO: Preluarea grupului a eșuat

en: MailerLite Fields
ro_RO: Câmpuri MailerLite

en: Update MailPoet
ro_RO: Actualizează MailPoet

en: Update Responses with Mailpoet exist Subscriber?
ro_RO: Actualizează răspunsurile cu abonatul MailPoet existent?

en: Newsletter list refreshed
ro_RO: Lista de newsletter a fost reîmprospătată

en: Newsletter list refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea listei de newsletter a eșuat. Cauza:

en: Newsletter list refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea listei de newsletter a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Mailpoet fields refreshed
ro_RO: Câmpurile MailPoet au fost reîmprospătate

en: No Mailpoet fields found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu au fost găsite câmpuri MailPoet. Încercați să schimbați numărul rândului antet sau să încercați din nou

en: Mailpoet fields refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea câmpurilor MailPoet a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Refresh MailPoet List
ro_RO: Reîmprospătează lista MailPoet

en: MailPoet Fields
ro_RO: Câmpuri MailPoet

en: MetaBox Fields Mapping
ro_RO: Maparea câmpurilor MetaBox

en: Refresh MetaBox List
ro_RO: Reîmprospătează lista MetaBox

en: Metabox Fields
ro_RO: Câmpuri Metabox

en: Metabox File Upload Fields Map
ro_RO: Maparea câmpurilor de încărcare fișiere Metabox

en: Metaxbox Fields
ro_RO: Câmpuri Metaxbox

en: Metabox Fields Mapping
ro_RO: Maparea câmpurilor Metabox

en: Loading MetaBox Fields...
ro_RO: Se încarcă câmpurile MetaBox...

en: Authorize New One Drive App
ro_RO: Autorizează noua aplicație One Drive

en: Upload Files
ro_RO: Încarcă fișiere

en: Add attachments from Bit-integration-pro to OneDrive folder.
ro_RO: Adaugă atașamente din Bit-integration-pro în folderul OneDrive.

en: This action is required.
ro_RO: Această acțiune este necesară.

en: Select Attachment
ro_RO: Selectează atașamentul

en: Select file upload fields
ro_RO: Selectează câmpurile de încărcare fișiere

en: Delete file from Wordpress after upload in OneDrive
ro_RO: Șterge fișierul din Wordpress după încărcarea în OneDrive

en: To Get Client Id & Secret, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține Client Id & Secret, te rugăm să vizitezi

en: Azure Portal
ro_RO: Portalul Azure

en: Loading OneDrive Folders List...
ro_RO: Se încarcă lista de foldere OneDrive...

en: Sub Folders refreshed
ro_RO: Subfolderele au fost reîmprospătate

en: No Sub Folder Found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun subfolder

en: Sub Folders refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea subfolderelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Client Id can't be empty
ro_RO: Client Id nu poate fi gol

en: Client Secret can't be empty
ro_RO: Client Secret nu poate fi gol

en: Refresh All oneDrive Folders
ro_RO: Reîmprospătează toate folderele OneDrive

en: Refresh Sub Folders
ro_RO: Reîmprospătează subfolderele

en: Pod Fields
ro_RO: Câmpuri Pod

en: Pod cann't be empty
ro_RO: Pod nu poate fi gol

en: Authorize New Rapidmail Account
ro_RO: Autorizează un cont Rapidmail nou

en: Send Activation Email
ro_RO: Trimite email de activare

en: Add Send Activation Email
ro_RO: Adaugă trimite email de activare

en: To get Username and Password , Please Visit
ro_RO: Pentru a obține Nume de utilizator și Parolă, vă rugăm să vizitați

en: Create API User
ro_RO: Creează utilizator API

en: User Name:
ro_RO: Nume utilizator:

en: User name...
ro_RO: Nume utilizator...

en: Password:
ro_RO: Parolă:

en: Password...
ro_RO: Parolă...

en: Loading Recipientslist...
ro_RO: Se încarcă lista de destinatari...

en: Username can't be empty
ro_RO: Numele de utilizator nu poate fi gol

en: Password can't be empty
ro_RO: Parola nu poate fi goală

en: Recipient:
ro_RO: Destinatar:

en: Select Recipients
ro_RO: Selectează destinatari

en: Rapidmail Fields
ro_RO: Câmpuri Rapidmail

en: To Get Client Auth token, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține tokenul de autentificare client, vă rugăm să vizitați

en: SendFox Access Token
ro_RO: Token de acces SendFox

en: Access Token:
ro_RO: Token de acces:

en: Access Token...
ro_RO: Token de acces...

en: Access Token can't be empty
ro_RO: Tokenul de acces nu poate fi gol

en: SendFox List Fields
ro_RO: Câmpuri listă SendFox

en: Refresh SendFox List
ro_RO: Reîmprospătare listă SendFox

en: SendFox Fields
ro_RO: Câmpuri SendFox

en: SendFox Unsubscribe Fields
ro_RO: Câmpuri dezabonare SendFox

en: Template name cann't be empty
ro_RO: Numele șablonului nu poate fi gol

en: Redirection url name cann't be empty
ro_RO: Numele URL-ului de redirecționare nu poate fi gol

en: Update Sendinblue
ro_RO: Actualizează Sendinblue

en: Update Responses with Sendinblue existing email?
ro_RO: Actualizează răspunsurile cu emailul existent în Sendinblue?

en: Brevo(SendinBlue) API Console
ro_RO: Consola API Brevo(SendinBlue)

en: List refreshed
ro_RO: Lista a fost reîmprospătată

en: List refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea listei a eșuat Cauză: %s. vă rugăm să încercați din nou

en: List failed. please try again
ro_RO: Lista a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Templates refreshed
ro_RO: Șabloanele au fost reîmprospătate

en: Templates refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea șabloanelor a eșuat Cauză: %s. vă rugăm să încercați din nou

en: Templates failed. please try again
ro_RO: Șabloanele au eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Sendinblue fields refreshed
ro_RO: Câmpurile Sendinblue au fost actualizate

en: No Sendinblue fields found. Try changing the header row number or try again
ro_RO: Nu au fost găsite câmpuri Sendinblue. Încercați să schimbați numărul rândului de antet sau încercați din nou

en: Sendinblue fields refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea câmpurilor Sendinblue a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Refresh Sendinblue Lists
ro_RO: Reîmprospătează listele Sendinblue

en: Sendinblue Fields
ro_RO: Câmpuri Sendinblue

en: Template:
ro_RO: Șablon:

en: Select Template
ro_RO: Selectează șablon

en: Refresh Sendinblue Templates
ro_RO: Reîmprospătează șabloanele Sendinblue

en: Attachments or Signature field
ro_RO: Câmp atașamente sau semnătură

en: Add attachments or Signature field from BitForm to send Telegram.
ro_RO: Adaugă câmpuri atașamente sau semnătură din BitForm pentru a trimite Telegram.

en: Please select file upload or signature field
ro_RO: Vă rugăm să selectați câmp pentru încărcarea fișierului sau semnătură

en: Authorized Filled
ro_RO: Autorizat completat

en: Bot API Key:
ro_RO: Cheia API Bot:

en: Bot API Key...
ro_RO: Cheia API Bot...

en: Chat list refreshed
ro_RO: Lista de chat a fost actualizată

en: Chat list refresh failed Cause:
ro_RO: Actualizarea listei de chat a eșuat. Cauză:

en: Chat list refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea listei de chat a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Chat List:
ro_RO: Listă de chat:

en: Select Chat List
ro_RO: Selectează lista de chat

en: Refresh Telegram List
ro_RO: Reîmprospătează lista Telegram

en: Parse Mode:
ro_RO: Mod analiză:

en: Messages:
ro_RO: Mesaje:

en: Account SID:
ro_RO: SID cont:

en: Account SID...
ro_RO: SID cont...

en: To get Account SID and Auth Token , Please Visit
ro_RO: Pentru a obține SID cont și Auth Token, vă rugăm să vizitați

en: Twilio Console
ro_RO: Consola Twilio

en: From:
ro_RO: De la:

en: Phone Number...
ro_RO: Număr de telefon...

en: Account SID can't be empty
ro_RO: SID cont nu poate fi gol

en: Auth Token can't be empty
ro_RO: Auth Token nu poate fi gol

en: Phone number can't be empty
ro_RO: Numărul de telefon nu poate fi gol

en: Twilio Fields
ro_RO: Câmpuri Twilio

en: Connected with WooCommerce Successfully
ro_RO: Conectat cu WooCommerce cu succes

en: Connect
ro_RO: Conectează

en: Module:
ro_RO: Modul:

en: Select Module
ro_RO: Selectează modul

en: Refresh Fields
ro_RO: Reîmprospătează câmpurile

en: WooCommerce Fields
ro_RO: Câmpuri WooCommerce

en: Map File Upload Fields
ro_RO: Mapează câmpurile de încărcare fișier

en: Downloadable
ro_RO: Descărcabil

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
ro_RO: Produsele descărcabile oferă acces la un fișier după achiziție.

en: Downloadable Product
ro_RO: Produs descărcabil

en: Select File Upload Fields
ro_RO: Selectați câmpurile de încărcare fișier

en: Select Fields
ro_RO: Selectați câmpurile

en: Authorize New Zoho Analytics App
ro_RO: Autorizează noua aplicație Zoho Analytics

en: Share Table
ro_RO: Partajează tabelul

en: Share Table with users pushed to Zoho Analytics.
ro_RO: Partajează tabelul cu utilizatorii importați în Zoho Analytics.

en: Example
ro_RO: Exemplu

en: Here Department, Salary and Country are Zoho Analytics table column name
ro_RO: Aici Department, Salary și Country sunt numele coloanelor din tabelul Zoho Analytics

en: Supported Arithmetic Operators: ( +, -, *, / ) and Supported Relational Operators: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )
ro_RO: Operatori aritmetici acceptați: ( +, -, *, / ) și operatori relaționali acceptați: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )

en: Enter Email Addresses
ro_RO: Introduceți adrese de e-mail

en: you can select analytics users or select form fields value or even can input custom email address as well
ro_RO: puteți selecta utilizatori analytics sau puteți selecta valoarea câmpurilor din formular sau chiar puteți introduce o adresă de e-mail personalizată

en: Permissions Settings
ro_RO: Setări permisiuni

en: Zoho Analytics Owner Email:
ro_RO: E-mailul proprietarului Zoho Analytics:

en: Owner Email
ro_RO: E-mail proprietar

en: Workspaces refreshed
ro_RO: Spațiile de lucru au fost reîmprospătate

en: Workspaces refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea spațiilor de lucru a eșuat. Motiv:

en: Workspaces refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea spațiilor de lucru a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Users refreshed
ro_RO: Utilizatori reîmprospătați

en: Users refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea utilizatorilor a eșuat Motivul:

en: Users refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea utilizatorilor a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Tables refreshed
ro_RO: Tabele reîmprospătate

en: Tables refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea tabelelor a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Table Headers refreshed
ro_RO: Anteturile tabelelor au fost reîmprospătate

en: Zoho didn't provide column names for this table
ro_RO: Zoho nu a furnizat nume de coloane pentru acest tabel

en: Table Headers refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea anteturilor tabelelor a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Workspace:
ro_RO: Spațiu de lucru:

en: Select Workspace
ro_RO: Selectați spațiul de lucru

en: Refresh Analytics Workspaces
ro_RO: Reîmprospătare spații de lucru Analytics

en: Table:
ro_RO: Tabel:

en: Select Table
ro_RO: Selectați tabelul

en: ** Zoho Analytics doesn't support data INSERT / UPDATE in other integration table
ro_RO: ** Zoho Analytics nu suportă INSERT / UPDATE de date în alte tabele de integrare

en: Refresh Analytics Table Headers
ro_RO: Reîmprospătare anteturi tabele Analytics

en: Zoho Fields
ro_RO: Câmpuri Zoho

en: Authorize New Zoho Bigin App
ro_RO: Autorizați noua aplicație Zoho Bigin

en: Workflow
ro_RO: Flux de lucru

en: Trigger workflows in Zoho Bigin.
ro_RO: Declanșați fluxuri de lucru în Zoho Bigin.

en: Approval
ro_RO: Aprobare

en: Send entries to approval list in Zoho Bigin.
ro_RO: Trimite înregistrările în lista de aprobare din Zoho Bigin.

en: Add a Note
ro_RO: Adaugă o Notă

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Bigin.
ro_RO: Adaugă o notă din bitform care va fi trimisă în Zoho Bigin.

en: Upload Photo
ro_RO: Încarcă Fotografie

en: Attachment
ro_RO: Atașament

en: Add attachments from BitForm to Zoho Bigin.
ro_RO: Adaugă atașamente din BitForm în Zoho Bigin.

en: Record Owner
ro_RO: Proprietar Înregistrare

en: Tag Name
ro_RO: Nume Etichetă

en: Notes
ro_RO: Note

en: Note Title
ro_RO: Titlu Notă

en: Note Content
ro_RO: Conținut Notă

en: Field
ro_RO: Câmp

en: Modules refreshed
ro_RO: Module reîmprospătate

en: Modules refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea modulelor a eșuat. Cauză: %s. Te rugăm să încerci din nou

en: Modules refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea modulelor a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: RelatedLists refreshed
ro_RO: Listele Relaționate reîmprospătate

en: RelatedLists refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea Listelor Relaționate a eșuat. Cauză:

en: RelatedLists refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea Listelor Relaționate a eșuat. Te rugăm să încerci din nou

en: Tags Refreshed
ro_RO: Etichete Reîmprospătate

en: Tags refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea etichetelor a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Users Refreshed
ro_RO: Utilizatori reîmprospătați

en: Refresh Bigin Modules
ro_RO: Reîmprospătare module Bigin

en: New Record
ro_RO: Înregistrare nouă

en: Map Attachments
ro_RO: Atașamente hartă

en: Related List:
ro_RO: Listă relaționată:

en: Select Related Module
ro_RO: Selectați modulul relaționat

en: Refresh Bigin Related Lists
ro_RO: Reîmprospătare liste relaționate Bigin

en: Authorize New Zoho Campaigns App
ro_RO: Autorizați noua aplicație Zoho Campaigns

en: Lists refreshed
ro_RO: Liste reîmprospătate

en: Lists refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea listelor a eșuat Motivul:

en: Lists refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea listelor a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Contact Fields refreshed
ro_RO: Câmpuri contact reîmprospătate

en: Zoho didn't provide fields names for this list
ro_RO: Zoho nu a furnizat nume de câmpuri pentru această listă

en: Contact Fields refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea câmpurilor contact a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Contact Email
ro_RO: Email contact

en: Refresh Campaigns Lists
ro_RO: Reîmprospătare liste campanii

en: Refresh Campaigns Contact Fields
ro_RO: Reîmprospătare câmpuri contact campanii

en: Authorize New Zoho Creator App
ro_RO: Autorizați noua aplicație Zoho Creator

en: Update Record
ro_RO: Actualizare înregistrare

en: Control how the record gets updated.
ro_RO: Controlează modul în care înregistrarea este actualizată.

en: Enter the criteria to update records. Please use the below format.
ro_RO: Introduceți criteriile pentru actualizarea înregistrărilor. Vă rugăm să utilizați formatul de mai jos.

en: Example:
ro_RO: Exemplu:

en: Here Email is Zoho Creator Field link name. info:
ro_RO: Aici Email este numele linkului câmpului Zoho Creator. info:

en: Zoho Creator Criteria Guide
ro_RO: Ghid criterii Zoho Creator

en: insert new record if the above criteria doesn&apos;t met?
ro_RO: inserați o înregistrare nouă dacă criteriile de mai sus nu sunt îndeplinite?

en: Owner Name (Your Zoho Creator screen name):
ro_RO: Numele proprietarului (Numele dvs. de utilizator Zoho Creator):

en: Your Zoho Creator screen name...
ro_RO: Numele dvs. de utilizator Zoho Creator...

en: Applications refreshed
ro_RO: Aplicații reîmprospătate

en: Applications refresh failed Cause:
ro_RO: Eșec la reîmprospătarea aplicațiilor Cauză:

en: Applications refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea aplicațiilor a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Forms refreshed
ro_RO: Formulare reîmprospătate

en: Forms refresh failed Cause:
ro_RO: Eșec la reîmprospătarea formularelor Cauză:

en: Forms refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea formularelor a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Fields refresh failed Cause:
ro_RO: Eșec la reîmprospătarea câmpurilor Cauză:

en: Application:
ro_RO: Aplicație:

en: Select Application
ro_RO: Selectați aplicația

en: Form:
ro_RO: Formular:

en: Select Form
ro_RO: Selectați formularul

en: Refresh Creator Fields
ro_RO: Reîmprospătează câmpurile Creator

en: Authorize New Zoho CRM App
ro_RO: Autorizează aplicația nouă Zoho CRM

en: Trigger CRM workflows
ro_RO: Declanșează fluxurile de lucru CRM

en: Add attachments or signatures from BitForm to CRM.
ro_RO: Adaugă atașamente sau semnături din BitForm în CRM.

en: Send entries to CRM approval list.
ro_RO: Trimite înregistrările către lista de aprobare CRM.

en: Blueprint
ro_RO: Plan de acțiune

en: Trigger CRM Blueprint
ro_RO: Declanșează Planul de acțiune CRM

en: Capture GCLID
ro_RO: Capturare GCLID

en: Sends the click details of AdWords Ads to Zoho CRM.
ro_RO: Trimite detaliile clicurilor reclamelor AdWords către Zoho CRM.

en: Upsert Records
ro_RO: Actualizare/Inserați înregistrări

en: The record is updated if it already exists else it is inserted as a new record.
ro_RO: Înregistrarea este actualizată dacă există deja, altfel este inserată ca o înregistrare nouă.

en: Assignment Rules
ro_RO: Reguli de atribuire

en: Trigger Assignment Rules in Zoho CRM.
ro_RO: Declanșează regulile de atribuire în Zoho CRM.

en: Tag Records
ro_RO: Etichetează înregistrările

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM.
ro_RO: Adaugă o etichetă înregistrărilor trimise către Zoho CRM.

en: Add a owner to records pushed to Zoho CRM.
ro_RO: Adaugă un proprietar înregistrărilor trimise către Zoho CRM.

en: Select Assignment Rule
ro_RO: Selectează regula de atribuire

en: Refresh CRM Assignment Rules
ro_RO: Reîmprospătează regulile de atribuire CRM

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM
ro_RO: Adaugă o etichetă înregistrărilor trimise către Zoho CRM

en: Owner Name
ro_RO: Nume proprietar

en: Select Owner
ro_RO: Selectează proprietar

en: Refresh CRM Owners
ro_RO: Reîmprospătare Proprietari CRM

en: Upsert Record
ro_RO: Inserare sau Actualizare Înregistrare

en: Upsert Using
ro_RO: Inserare sau Actualizare Folosind

en: Arrange fields in order of preferance for upsertion
ro_RO: Aranjați câmpurile în ordinea preferinței pentru inserare sau actualizare

en: Upsert Preferance
ro_RO: Preferință Inserare/Actualizare

en: Overwrite existing field values in Zoho CRM with empty field values from Bit Form while upserting a record?
ro_RO: Suprascrie valorile câmpurilor existente în Zoho CRM cu valori goale din Bit Form în timpul inserării sau actualizării unei înregistrări?

en: Layouts refreshed
ro_RO: Aspecte reîmprospătate

en: Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea aspectelor a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Layouts refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea aspectelor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Tags refreshed
ro_RO: Etichete reîmprospătate

en: Tags refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea etichetelor a eșuat. Cauză:

en: Owners refreshed
ro_RO: Proprietari reîmprospătați

en: Owners refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea proprietarilor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Assignment Rules refreshed
ro_RO: Reguli de atribuire reîmprospătate

en: Assignment Rules refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea regulilor de atribuire a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Refresh CRM Modules
ro_RO: Reîmprospătare Module CRM

en: Related List #
ro_RO: Listă Relaționată #

en: Add More Related List
ro_RO: Adaugă Mai Multe Liste Relaționate

en: Layout:
ro_RO: Aspect:

en: Select Layout
ro_RO: Selectați Aspect

en: Refresh CRM Layouts
ro_RO: Reîmprospătare aspecte CRM

en: Refresh CRM Related Lists
ro_RO: Reîmprospătare liste legate CRM

en: File Upload Field Map
ro_RO: Mapare câmp încărcare fișier

en: Please select a ticket owner
ro_RO: Vă rugăm să selectați un proprietar al tichetului

en: Authorize New Zoho Desk App
ro_RO: Autorizare aplicație nouă Zoho Desk

en: Ticket Owner
ro_RO: Proprietar tichet

en: Add a owner to ticket pushed to Zoho Desk.
ro_RO: Adaugă un proprietar tichetului trimis către Zoho Desk.

en: ticket owner is required
ro_RO: Proprietarul tichetului este obligatoriu

en: Product Name
ro_RO: Numele produsului

en: Add a product to ticket pushed to Zoho Desk.
ro_RO: Adaugă un produs tichetului trimis către Zoho Desk.

en: Attachments
ro_RO: Atașamente

en: Add attachments from BitForm to ticket pushed to Zoho Desk.
ro_RO: Adaugă atașamente din BitForm tichetului trimis către Zoho Desk.

en: Select Product
ro_RO: Selectează produs

en: Portals refreshed
ro_RO: Portaluri reîmprospătate

en: Portals refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea portalurilor a eșuat Cauză:

en: Portals refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea portalurilor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Departments refreshed
ro_RO: Departamente reîmprospătate

en: Departments refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea departamentelor a eșuat Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Departments refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea departamentelor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Owners refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea proprietarilor a eșuat Cauză:

en: Products refreshed
ro_RO: Produse reîmprospătate

en: Products refresh failed Cause:
ro_RO: Reîmprospătarea produselor a eșuat Cauza:

en: Products refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea produselor a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: Select Portal
ro_RO: Selectați Portal

en: Refresh Desk Portals
ro_RO: Reîmprospătați Portalurile Desk

en: Department:
ro_RO: Departament:

en: Select Department
ro_RO: Selectați Departamentul

en: Refresh Desk Departments
ro_RO: Reîmprospătați Departamentele Desk

en: Refresh Desk Fields
ro_RO: Reîmprospătați Câmpurile Desk

en: Add attachments from BitForm to mail pushed to Zoho Mail.
ro_RO: Adăugați atașamente din BitForm în mailul trimis către Zoho Mail.

en: Type:
ro_RO: Tip:

en: Select type
ro_RO: Selectați tipul

en: Send Email
ro_RO: Trimite Email

en: Save as Draft
ro_RO: Salvează ca Schiță

en: Add Email Receiver
ro_RO: Adaugă Destinatar Email

en: Add Email CC
ro_RO: Adaugă CC Email

en: Add Email BCC
ro_RO: Adaugă BCC Email

en: Subject:
ro_RO: Subiect:

en: Email Subject Here
ro_RO: Subiectul Email-ului aici

en: Add form field
ro_RO: Adaugă câmp formular

en: Body:
ro_RO: Conținut:

en: Refresh MarketingHub Lists
ro_RO: Reîmprospătează listele MarketingHub

en: Refresh MarketingHub Contact Fields
ro_RO: Reîmprospătează câmpurile de contact MarketingHub

en: Create
ro_RO: Creează

en: %s Owner
ro_RO: %s Proprietar

en: Add an owner to %s  pushed to Zoho Projects.
ro_RO: Adaugă un proprietar pentru %s trimis către Zoho Projects.

en: Task Layout
ro_RO: Aspect sarcină

en: Add a layout to project pushed to Zoho Projects.
ro_RO: Adaugă un aspect pentru proiectul trimis către Zoho Projects.

en: task layout is required
ro_RO: aspectul sarcinii este obligatoriu

en: Public Project
ro_RO: Proiect public

en: by default, it is set as private project.
ro_RO: implicit, este setat ca proiect privat.

en: Project user
ro_RO: Utilizator proiect

en: Assign users to project pushed to Zoho Projects.
ro_RO: Atribuie utilizatori proiectului trimis către Zoho Projects.

en: Group Name
ro_RO: Nume grup

en: Add a group to project pushed to Zoho Projects.
ro_RO: Adaugă un grup proiectului trimis către Zoho Projects.

en: %s Flag
ro_RO: %s Steag

en: Add a flag to
ro_RO: Adaugă un steag pentru

en: pushed to Zoho Projects.
ro_RO: trimis la Zoho Projects.

en: flag is required
ro_RO: steagul este obligatoriu

en: Issue Followers
ro_RO: Urmăritori problemă

en: Add followers to issue pushed to Zoho Projects
ro_RO: Adaugă urmăritori la problema trimisă la Zoho Projects

en: Issue %s
ro_RO: Problemă %s

en: Add %s to issue pushed to Zoho Projects
ro_RO: Adaugă %s la problema trimisă la Zoho Projects

en: %s Attachments
ro_RO: %s Atașamente

en: %s Time Log
ro_RO: %s Înregistrare timp

en: Add time log to %s pushed to Zoho Projects.
ro_RO: Adaugă înregistrare timp la %s trimisă la Zoho Projects.

en: %s Recurrence
ro_RO: %s Recurență

en: Add recurrence to %s pushed to Zoho Projects.
ro_RO: Adaugă recurență la %s trimisă la Zoho Projects.

en: %s Reminder
ro_RO: %s Memento

en: Add reminder to %s pushed to Zoho Projects.
ro_RO: Adaugă memento la %s trimisă la Zoho Projects.

en: %s Tags
ro_RO: %s Etichete

en: Add tags to %s pushed to Zoho Projects.
ro_RO: Adaugă etichete la %s trimisă la Zoho Projects.

en: Refresh Portal Users
ro_RO: Reîmprospătează utilizatorii portalului

en: Refresh Task Layouts
ro_RO: Reîmprospătează aspectele sarcinilor

en: Assign Project Users
ro_RO: Atribuie utilizatorilor proiectului

en: Project Group
ro_RO: Grup proiect

en: Select Group
ro_RO: Selectează grup

en: Refresh Project Groups
ro_RO: Reîmprospătează Grupurile de Proiecte

en: Select Flag
ro_RO: Selectați Steagul

en: Internal
ro_RO: Intern

en: External
ro_RO: Extern

en: Select Date
ro_RO: Selectați Data

en: Billing Status
ro_RO: Stare Facturare

en: Billable
ro_RO: Facturabil

en: Non Billable
ro_RO: Nefacturabil

en: Enter Hours
ro_RO: Introduceți Orele

en: set start & end time
ro_RO: setează ora de început și de sfârșit

en: Start Time
ro_RO: Ora de Început

en: End Time
ro_RO: Ora de Sfârșit

en: set hours
ro_RO: setează orele

en: Select Reminder Type
ro_RO: Selectați Tipul Memento-ului

en: Select Type
ro_RO: Selectați Tipul

en: Daily
ro_RO: Zilnic

en: On Same Day
ro_RO: În aceeași zi

en: Before Due Date
ro_RO: Înainte de Data Limită

en: Custom Date
ro_RO: Dată Personalizată

en: Day Before
ro_RO: Ziua Anterioară

en: Select Time
ro_RO: Selectați ora

en: Notify Users
ro_RO: Notificați utilizatorii

en: Select Recurring Frequency
ro_RO: Selectați frecvența recurenței

en: Select Frequency
ro_RO: Selectați frecvența

en: Weekley
ro_RO: Săptămânal

en: Monthly
ro_RO: Lunar

en: Yearly
ro_RO: Anual

en: Once Every
ro_RO: O dată la fiecare

en: End After
ro_RO: Se încheie după

en: Set to previous business day
ro_RO: Setați la ultima zi lucrătoare anterioară

en: Retain comments for subsequent recurrences
ro_RO: Păstrați comentariile pentru recurențele ulterioare

en: Create next recurrence after the close of current task.
ro_RO: Creați următoarea recurență după închiderea sarcinii curente.

en: Custom Tags
ro_RO: Etichete personalizate

en: Add Custom Tag
ro_RO: Adăugați etichetă personalizată

en: No Portal Found
ro_RO: Niciun portal găsit

en: Portals refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea portalurilor a eșuat. Cauza: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Projects refreshed
ro_RO: Proiectele au fost reîmprospătate

en: No Project Found
ro_RO: Niciun proiect găsit

en: Projects refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea proiectelor a eșuat. Cauza: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Projects refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea proiectelor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Milestones refreshed
ro_RO: Repere actualizate

en: No Milestone Found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun reper

en: Milestones refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea reperelor a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Milestones refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea reperelor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Tasklists refreshed
ro_RO: Listele de sarcini au fost actualizate

en: No Tasklist Found
ro_RO: Nu a fost găsită nicio listă de sarcini

en: Tasklists refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea listelor de sarcini a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Tasklists refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea listelor de sarcini a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Tasks refreshed
ro_RO: Sarcinile au fost actualizate

en: No Task Found
ro_RO: Nu a fost găsită nicio sarcină

en: Tasks refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea sarcinilor a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Tasks refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea sarcinilor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Fields refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea câmpurilor a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: No Owner Found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun proprietar

en: Owners refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea proprietarilor a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Task Layouts refreshed
ro_RO: Layout-urile sarcinilor au fost actualizate

en: No Task Layout Found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun layout pentru sarcină

en: Task Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea layout-urilor sarcinilor a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Task Layouts refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea layout-urilor sarcinilor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Project Groups refreshed
ro_RO: Grupurile de proiecte au fost actualizate

en: No Project Group Found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun Grup de Proiecte

en: Project Groups refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea Grupurilor de Proiecte a eșuat Cauza: %s. vă rugăm să încercați din nou

en: Project Groups refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea Grupurilor de Proiecte a eșuat. vă rugăm să încercați din nou

en: No Tag Found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun Etichetă

en: Tags refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea Etichetelor a eșuat Cauza: %s. vă rugăm să încercați din nou

en: please map mandatory fields
ro_RO: vă rugăm să mapați câmpurile obligatorii

en: please fill up the required actions
ro_RO: vă rugăm să completați acțiunile necesare

en: to create a subtask you must select a task or create a new task
ro_RO: pentru a crea o sub-sarcină trebuie să selectați o sarcină sau să creați o sarcină nouă

en: to create a %s under milestone you must select a tasklist or create a new tasklist
ro_RO: pentru a crea un %s sub piatră de hotar trebuie să selectați o listă de sarcini sau să creați o listă de sarcini nouă

en: Refresh Projects Portals
ro_RO: Reîmprospătează Portalurile Proiectelor

en: Event:
ro_RO: Eveniment:

en: Select Event
ro_RO: Selectați Eveniment

en: Create Project
ro_RO: Creează Proiect

en: Create Milestone
ro_RO: Creează Piatra de Hotar

en: Create Tasklist
ro_RO: Creează Listă de Sarcini

en: Create Task
ro_RO: Creează Sarcină

en: Create Sub Task
ro_RO: Creează Sub-Sarcină

en: Create Issue
ro_RO: Creează Problemă

en: Select Project
ro_RO: Selectați Proiect

en: Refresh Projects
ro_RO: Reîmprospătează Proiectele

en: create a new project
ro_RO: creează un proiect nou

en: Milestone:
ro_RO: Etapă:

en: Select Milestone
ro_RO: Selectează Etapa

en: Refresh Milestones
ro_RO: Reîmprospătează Etapele

en: create a new milestone
ro_RO: creează o nouă etapă

en: Tasklist Flag:
ro_RO: Flag listă de sarcini:

en: Tasklist:
ro_RO: Listă sarcini:

en: Select Tasklist Flag
ro_RO: Selectează Flag listă de sarcini

en: Select Tasklist
ro_RO: Selectează Listă sarcini

en: create a new tasklist
ro_RO: creează o nouă listă de sarcini

en: Task:
ro_RO: Sarcină:

en: Select Task
ro_RO: Selectează Sarcina

en: create a new task
ro_RO: creează o nouă sarcină

en: Trigger workflows in Zoho Recruit.
ro_RO: Declanșează fluxurile de lucru în Zoho Recruit.

en: Send entries to approval list in Zoho Recruit
ro_RO: Trimite intrările către lista de aprobare în Zoho Recruit

en: A record gets updated if the email already exists, else a new record will be created.
ro_RO: Un înregistrare este actualizată dacă email-ul există deja, altfel va fi creată o înregistrare nouă.

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Recruit.
ro_RO: Adaugă o notă din bitform care să fie trimisă către Zoho Recruit.

en: Set owner of current record
ro_RO: Setează proprietarul înregistrării curente

en: Owner ID
ro_RO: ID Proprietar

en: Enter Owner ID
ro_RO: Introduceți ID-ul Proprietarului

en: Select Note Type
ro_RO: Selectați Tipul Notiței

en: Note Types refreshed
ro_RO: Tipurile de Notițe au fost actualizate

en: Note Types refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea Tipurilor de Notițe a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Note Types refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea Tipurilor de Notițe a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: RelatedLists refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea Listelor Asociate a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Share Workbook
ro_RO: Partajați Registrul de Lucru

en: Share workbook with users pushed to Zoho Sheet.
ro_RO: Partajați registrul de lucru cu utilizatorii încărcat în Zoho Sheet.

en: Workbooks refreshed
ro_RO: Registrele de lucru au fost actualizate

en: Workbooks refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea Registrelor de lucru a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Workbooks refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea Registrelor de lucru a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Workbook:
ro_RO: Registru de lucru:

en: Select Workbook
ro_RO: Selectați Registrul de Lucru

en: Templates refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea Șabloanelor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Template Details refreshed
ro_RO: Detaliile Șablonului au fost actualizate

en: Template Details refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Actualizarea Detaliilor Șablonului a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Template Details refresh failed. please try again
ro_RO: Actualizarea Detaliilor Șablonului a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Templates:
ro_RO: Șabloane:

en: Refresh Sign Templates
ro_RO: Reîmprospătați Șabloanele de Semnătură

en: Recipients:
ro_RO: Destinatari:

en: Refresh Template Details
ro_RO: Reîmprospătați Detaliile Șablonului

en: In Person Email (Optional)
ro_RO: Email personal (Opțional)

en: In Person Email
ro_RO: Email personal

en: In Person Name
ro_RO: Nume personal

en: Recipient Email
ro_RO: Email destinatar

en: Recipient Name
ro_RO: Nume destinatar

en: Language
ro_RO: Limbă

en: Role
ro_RO: Rol

en: Private Note
ro_RO: Notă privată

en: Leave a Note:
ro_RO: Lasă o notă:

en: Create New Folder
ro_RO: Creează folder nou

en: Create a new folder in the selected folder
ro_RO: Creează un folder nou în folderul selectat

en: Add attachments from BitForm to Zoho Workdrive folder.
ro_RO: Adaugă atașamente din BitForm în folderul Zoho Workdrive.

en: Add field value to use as folder name
ro_RO: Adaugă valoarea câmpului pentru a folosi ca nume de folder

en: Add Random Number
ro_RO: Adaugă număr aleator

en: Share with users: (optional)
ro_RO: Partajează cu utilizatorii: (opțional)

en: Send Notification Mail
ro_RO: Trimite notificare prin email

en: Teams refreshed
ro_RO: Echipe reîmprospătate

en: Teams refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea echipelor a eșuat Cauză: %s. te rugăm să încerci din nou

en: Teams refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea echipelor a eșuat. te rugăm să încerci din nou

en: Folders refreshed
ro_RO: Foldere reîmprospătate

en: Folders refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea folderelor a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Folders refresh failed. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea folderelor a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Users refresh failed Cause: %s. please try again
ro_RO: Reîmprospătarea utilizatorilor a eșuat. Cauză: %s. Vă rugăm să încercați din nou

en: Team:
ro_RO: Echipă:

en: Select Team
ro_RO: Selectați echipa

en: Refresh WorkDrive Teams
ro_RO: Reîmprospătează echipele WorkDrive

en: Refresh WorkDrive Team Folders
ro_RO: Reîmprospătează folderele echipei WorkDrive

en: Announcement
ro_RO: Anunț

en: Get Year End Deal
ro_RO: Obține oferta de sfârșit de an

en: API key saved successfully
ro_RO: Cheia API a fost salvată cu succes

en: Saving API key...
ro_RO: Se salvează cheia API...

en: API Integration
ro_RO: Integrare API

en: Learn more about Bit Form API
ro_RO: Aflați mai multe despre Bit Form API

en: Domain URL
ro_RO: URL domeniu

en: API Key
ro_RO: Cheie API

en: Generate new API key
ro_RO: Generează o cheie API nouă

en: Registration successfully done.
ro_RO: Înregistrarea a fost realizată cu succes.

en: Activate Your Account
ro_RO: Activează-ți contul

en: Your account has been activated successfully.&nbsp;You can now login.
ro_RO: Contul tău a fost activat cu succes.&nbsp;Acum te poți conecta.

en: Your account is already activated!
ro_RO: Contul tău este deja activat!

en: Sorry! Your URL Is Invalid!!
ro_RO: Ne pare rău! URL-ul dvs. este invalid!!

en: This Requested account has been rejected successfully.
ro_RO: Contul solicitat a fost respins cu succes.

en: Your account is pending for admin approval.
ro_RO: Contul dvs. este în așteptare pentru aprobarea administratorului.

en: Your account is pending for admin approval. Please wait for admin approval.
ro_RO: Contul dvs. este în așteptare pentru aprobarea administratorului. Vă rugăm să așteptați aprobarea administratorului.

en: New User Registration Request
ro_RO: Cerere de înregistrare utilizator nou

en: Your account has been rejected.
ro_RO: Contul dvs. a fost respins.

en: <p>Your account has been rejected by admin.</p>
ro_RO: <p>Contul dvs. a fost respins de către administrator.</p>

en: You have been successfully logged in.
ro_RO: Ați fost autentificat cu succes.

en: We have e-mailed your password reset link!
ro_RO: V-am trimis pe e-mail link-ul pentru resetarea parolei!

en: Saved successfully.
ro_RO: Salvat cu succes.

en: Saving...
ro_RO: Se salvează...

en: Something went wrong, Try again.
ro_RO: Ceva nu a mers bine, încercați din nou.

en: WP Authentication
ro_RO: Autentificare WP

en: How to setup WP Authentication:
ro_RO: Cum să configurați autentificarea WP:

en: Enable
ro_RO: Activează

en: Note :
ro_RO: Notă :

en: When the login, forgot password or reset password any of these feature enabled in the form, the entries will not be saved in the WP database.
ro_RO: Când funcțiile de autentificare, uitare parolă sau resetare parolă sunt activate în formular, intrările nu vor fi salvate în baza de date WP.

en: Respect Large Device Order
ro_RO: Respectă ordinea dispozitivelor mari

en: When this option is enabled tablet and mobile devices layout will auto genarate according to desktop device field order.
ro_RO: Când această opțiune este activată, aspectul pentru tablete și dispozitive mobile se va genera automat conform ordinii câmpurilor pentru dispozitive desktop.

en: Get $10 Cashback
ro_RO: Primește 10 $ cashback

en: Review us
ro_RO: Evaluează-ne

en: What's New
ro_RO: Noutăți

en: Get Christmas Deal!
ro_RO: Profită de oferta de Crăciun!

en: For more details,
ro_RO: Pentru mai multe detalii,

en: Click here
ro_RO: Click aici

en: Accept and complete to share non-sensitive diagnostic data to help us improve your experience.
ro_RO: Acceptă și finalizează pentru a partaja date de diagnosticare non-sensibile care să ne ajute să îți îmbunătățim experiența.

en: What we collect?
ro_RO: Ce colectăm?

en: Click here to see terms
ro_RO: Click aici pentru a vedea termenii

en: Skip
ro_RO: Sari peste

en: Accept And Continue
ro_RO: Acceptă și Continuă

en: Changelog
ro_RO: Jurnal de modificări

en: What's New?
ro_RO: Ce e nou?

en: Accept and continue to share usage data for improvements, or skip for using the plugin.
ro_RO: Acceptă și continuă pentru a partaja date de utilizare pentru îmbunătățiri, sau sari peste pentru a folosi pluginul.

en: Capture
ro_RO: Captură

en: Basic
ro_RO: De bază

en: Multiple file upload
ro_RO: Încărcare fișiere multiple

en: Allow File Browse
ro_RO: Permite navigarea fișierelor

en: Drag n Drop
ro_RO: Trage și plasează

en: Allow copy to Pasting of files
ro_RO: Permite copierea și lipirea fișierelor

en: Allow reorder files
ro_RO: Permite reordonarea fișierelor

en: Upload on select
ro_RO: Încărcare la selectare

en: Full page droppable
ro_RO: Pagină completă acceptă plasare

en: Labels Customization
ro_RO: Personalizarea etichetelor

en: File size validation
ro_RO: Validare dimensiune fișier

en: File type validation
ro_RO: Validare tip fișier

en: Allowed File Mime Type:
ro_RO: Tip Mime fișier permis:

en: Select File Type
ro_RO: Selectați tipul fișierului

en: Image Preview
ro_RO: Previzualizare imagine

en: Video/Pdf Preview
ro_RO: Previzualizare Video/Pdf

en: Image Crop
ro_RO: Decupare imagine

en: Image Resize
ro_RO: Redimensionare imagine

en: Image Transform
ro_RO: Transformare imagine

en: Image validate size
ro_RO: Validare dimensiune imagine

en: Edit Options
ro_RO: Opțiuni editare

en: Panel Layout
ro_RO: Aspect panou

en: Remove Button
ro_RO: Buton eliminare

en: Process Button
ro_RO: Buton procesare

en: Load Indicator
ro_RO: Indicator încărcare

en: Progress Indicator
ro_RO: Indicator progres

en: Min File Size
ro_RO: Dimensiune minimă fișier

en: Max File Size
ro_RO: Dimensiune maximă fișier

en: Max Total File Size
ro_RO: Dimensiune totală maximă fișier

en: Close
ro_RO: Închide

en: Back to fields list
ro_RO: Înapoi la lista de câmpuri

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Center
ro_RO: Centru

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Already have a submit button
ro_RO: Există deja un buton de trimitere

en: Button Text
ro_RO: Text buton

en: Leading Icon
ro_RO: Pictogramă principală

en: Trailing Icon
ro_RO: Pictogramă secundară

en: Full Width
ro_RO: Lățime completă

en: Button Align
ro_RO: Aliniere buton

en: Text Align
ro_RO: Aliniere text

en: Button Type
ro_RO: Tip buton

en: Icons
ro_RO: Pictograme

en: Admin Label
ro_RO: Etichetă admin

en: Edit Custom Error Message
ro_RO: Editează mesaj de eroare personalizat

en: Edit Decision Box Label
ro_RO: Editează eticheta casetei de decizie

en: Show Error Message
ro_RO: Afișează mesaj de eroare

en: Custom Error Message
ro_RO: Mesaj de eroare personalizat

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Hidden
ro_RO: Ascuns

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Duplicate field name
ro_RO: Nume de câmp duplicat

en: Field name cannot be empty
ro_RO: Numele câmpului nu poate fi gol

en: Name Attribute
ro_RO: Atribut Nume

en: Read-only
ro_RO: Numai citire

en: Helper Text
ro_RO: Text ajutor

en: Edit HTML Content
ro_RO: Editează conținut HTML

en: Input Icons
ro_RO: Pictograme de intrare

en: Maximum
ro_RO: Maxim

en: Disable if maximum selected:
ro_RO: Dezactivează dacă s-a selectat maxim:

en: Minimum
ro_RO: Minim

en: Maximum:
ro_RO: Maxim:

en: Allow Other Option
ro_RO: Permite opțiunea „Altele”

en: Button Alignment:
ro_RO: Alinierea butonului:

en: Required
ro_RO: Obligatoriu

en: Show Asterisk Symbol
ro_RO: Afișează simbolul asterisc

en: Subtitle
ro_RO: Subtitlu

en: Search Placeholder
ro_RO: Text Căutare

en: Country Not Found Text
ro_RO: Text Țară Negăsită

en: Show Selected Flag Image
ro_RO: Afișează Imaginea Steagului Selectat

en: Selected Country Clearable
ro_RO: Țara Selectată Poate Fi Ștearsă

en: Search Clearable
ro_RO: Căutare Poate Fi Ștearsă

en: Option Flag Image
ro_RO: Imagine Steag Opțiune

en: Detect Country By IP
ro_RO: Detectează Țara După IP

en: Detect Country By Geo
ro_RO: Detectează Țara După Geolocalizare

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Default Amount Value
ro_RO: Valoare Implicită Sumă

en: Minimum amount:
ro_RO: Sumă minimă:

en: Maximum amount:
ro_RO: Sumă maximă:

en: Input Format Options
ro_RO: Opțiuni Format Introducere

en: Formatter:
ro_RO: Formator:

en: None
ro_RO: Niciunul

en: Custom
ro_RO: Personalizat

en: Currency Symbol:
ro_RO: Simbol Valută:

en: Round to Closest Integer:
ro_RO: Rotunjire la Cel Mai Apropiat Număr Întreg:

en: Round to Closest Fraction Digits:
ro_RO: Rotunjește la cele mai apropiate cifre fracționare:

en: Minimum Fraction Digit:
ro_RO: Cifra fracționară minimă:

en: Maximum Fraction Digit:
ro_RO: Cifra fracționară maximă:

en: Decimal Separator:
ro_RO: Separator zecimal:

en: Number Format:
ro_RO: Format număr:

en: Currency Position:
ro_RO: Poziția monedei:

en: Symbol Position:
ro_RO: Poziția simbolului:

en: Left Number
ro_RO: Număr stânga

en: Right Number
ro_RO: Număr dreapta

en: Left Currency
ro_RO: Monedă stânga

en: Right Currency
ro_RO: Monedă dreapta

en: Value Format Options
ro_RO: Opțiuni format valoare

en: Currency Not Found Text
ro_RO: Text monedă negăsită

en: Selected Currency Clearable
ro_RO: Moneda selectată poate fi ștearsă

en: Updating...
ro_RO: Se actualizează...

en: Error occurred, Please try again.
ro_RO: A apărut o eroare, vă rugăm să încercați din nou.

en: Snippets
ro_RO: Fragmentări

en: Edit your decision box label by clicking on edit icon
ro_RO: Editează eticheta casetei de decizie făcând clic pe pictograma de editare

en: Checked Value
ro_RO: Valoare bifată

en: Unchecked Value
ro_RO: Valoare nebifată

en: Checked by Default
ro_RO: Bifat implicit

en: Email field is mandatory for double opt-in.
ro_RO: Câmpul de email este obligatoriu pentru dublă confirmare.

en: Double Opt-In
ro_RO: Dublă confirmare (Double Opt-In)

en: How to setup Double Opt-In & Send Email Notification:
ro_RO: Cum să configurați Dublă confirmare & Trimitere notificare prin email:

en: Delete the unconfirmed entries from responses after days:
ro_RO: Șterge răspunsurile neconfirmate după numărul de zile:

en: Disable double opt-in confirmation for logged in users.
ro_RO: Dezactivează confirmarea dublă pentru utilizatorii conectați.

en: Configure default confirmation email template
ro_RO: Configurează șablonul implicit pentru emailul de confirmare

en: By disabling this option, you can configure the double opt-in confirmation email from Conditional Logics manually.
ro_RO: Dezactivând această opțiune, poți configura manual emailul de confirmare dublă din Logica condiționată.

en: Select Email Field
ro_RO: Selectează câmpul Email

en: Customize Email template
ro_RO: Personalizează șablonul emailului

en: Edit verification messages
ro_RO: Editează mesajele de verificare

en: The webhook, email notification & integrations will trigger after the responder confirms their Opt-In.
ro_RO: Webhook-ul, notificarea prin email și integrările se vor declanșa după ce respondentul confirmă Opt-In-ul.

en: Active Options
ro_RO: Opțiuni active

en: Show Selected Option Image
ro_RO: Afișează imaginea opțiunii selectate

en: Selected Option Clearable:
ro_RO: Opțiunea selectată poate fi ștearsă:

en: Search Clearable:
ro_RO: Căutare poate fi ștearsă:

en: Option Icon/Image:
ro_RO: Pictogramă/Imagine opțiune:

en: Allow Custom Option:
ro_RO: Permite opțiune personalizată:

en: Allow Multiple Select:
ro_RO: Permite selecție multiplă:

en: Show Selected Option Chip:
ro_RO: Afișează eticheta opțiunii selectate:

en: Close On Select:
ro_RO: Închidere la selecție:

en: Validate as Entry Unique
ro_RO: Validare ca intrare unică

en: Enabling this option will check from the entry database whether its value is duplicate.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni va verifica în baza de date a intrărilor dacă valoarea este duplicat.

en: Add Options List
ro_RO: Adaugă listă de opțiuni

en: Add More
ro_RO: Adaugă mai multe

en: Add Group
ro_RO: Adaugă grup

en: Key:
ro_RO: Cheie:

en: No field found with this key.
ro_RO: Nu a fost găsit niciun câmp cu această cheie.

en: The field you are trying to access does not exist or has been removed.
ro_RO: Câmpul la care încercați să accesați nu există sau a fost eliminat.

en: Please select a valid field to customize its settings.
ro_RO: Vă rugăm să selectați un câmp valid pentru a-i personaliza setările.

en: Advanced Configuration
ro_RO: Configurare avansată

en: Basic Configuration
ro_RO: Configurare de bază

en: Single
ro_RO: Simplu

en: Range
ro_RO: Interval

en: Multiple
ro_RO: Multiplu

en: View Format
ro_RO: Format afișare

en: Show the user a readable date (as per altFormat), but return something totally different to the server. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Learn more</>
ro_RO: Afișați utilizatorului o dată lizibilă (conform altFormat), dar returnați ceva complet diferit serverului. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Aflați mai multe</>

en: Value Format
ro_RO: Format valoare

en: A string of characters which are used to define how the date will be displayed in the input box. The supported characters are defined in the <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentation.</a>
ro_RO: Un șir de caractere folosit pentru a defini modul în care data va fi afișată în caseta de introducere. Caracterele acceptate sunt definite în <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentație.</a>

en: Relative to Today (± Days)
ro_RO: Relativ la astăzi (± zile)

en: Days before today
ro_RO: Zile înainte de astăzi

en: Days after today
ro_RO: Zile după astăzi

en: Allow Input
ro_RO: Permite introducerea

en: Allows the user to enter a date directly into the input field. By default, direct entry is disabled.
ro_RO: Permite utilizatorului să introducă o dată direct în câmpul de intrare. Implicit, introducerea directă este dezactivată.

en: Enable Time
ro_RO: Activează timpul

en: Enables time picker. By default, time picker is disabled. If you want to use time picker, you need to enable this.
ro_RO: Activează selectorul de timp. Implicit, selectorul de timp este dezactivat. Dacă doriți să utilizați selectorul de timp, trebuie să îl activați.

en: 24H Format
ro_RO: Format 24H

en: Enables 24-hour format for time. By default, 12-hour format is used. If you want to use 24-hour format, you need to enable this.
ro_RO: Activează formatul de 24 de ore pentru timp. Implicit, se folosește formatul de 12 ore. Dacă doriți să utilizați formatul de 24 de ore, trebuie să îl activați.

en: Hide Calender
ro_RO: Ascunde calendarul

en: Hides the calendar. By default, calendar is shown. If you want to hide the calendar, you need to enable this.
ro_RO: Ascunde calendarul. Implicit, calendarul este afișat. Dacă doriți să ascundeți calendarul, trebuie să activați această opțiune.

en: Only valid JS object will work. for more details please check<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> the documentation for available configuration options</a>
ro_RO: Funcționează doar un obiect JS valid. Pentru mai multe detalii, vă rugăm să verificați <a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer">documentația pentru opțiunile de configurare disponibile</a>

en: Current Date
ro_RO: Data curentă

en: Dynamic
ro_RO: Dinamic

en: Upload Button Text:
ro_RO: Textul butonului de încărcare:

en: Button Icons
ro_RO: Iconițe butoane

en: Allow Multiple:
ro_RO: Permite multiple:

en: File Select Status
ro_RO: Starea selectării fișierului

en: Show Maximum Size
ro_RO: Afișează dimensiunea maximă

en: Allow Maximum Upload Size
ro_RO: Permite dimensiunea maximă de încărcare

en: Total Maximum Size
ro_RO: Dimensiunea maximă totală

en: Show File List
ro_RO: Afișează lista de fișiere

en: Show File Preview
ro_RO: Afișează previzualizarea fișierului

en: Show File Size
ro_RO: Afișează dimensiunea fișierului

en: File Exist Message
ro_RO: Mesaj fișier existent

en: Allowed File Type:
ro_RO: Tip fișier permis:

en: Edit GDPR Concent label by clicking on edit icon
ro_RO: Editează eticheta GDPR Concent făcând clic pe pictograma de editare

en: Edit GDPR Concent Label
ro_RO: Editează eticheta GDPR Concent

en: Visibility Mode
ro_RO: Mod vizibilitate

en: Visible
ro_RO: Vizibil

en: Invisible
ro_RO: Invizibil

en: Passive
ro_RO: Pasiv

en: Theme
ro_RO: Temă

en: Dark
ro_RO: Întunecat

en: Light
ro_RO: Deschis

en: Size
ro_RO: Dimensiune

en: Default value
ro_RO: Valoare implicită

en: Suggestion
ro_RO: Sugestie

en: Edit the HTML field content by clicking on edit icon
ro_RO: Editează conținutul câmpului HTML făcând clic pe pictograma de editare

en: Add/Edit Options
ro_RO: Adaugă/Editează Opțiuni

en: Allow Multiple
ro_RO: Permite Multiple

en: Item Size
ro_RO: Dimensiunea Elementului

en: Specify item's minimum size (in pixels)
ro_RO: Specifică dimensiunea minimă a elementului (în pixeli)

en: Check Position
ro_RO: Poziția Bifării

en: Specify the check position.
ro_RO: Specifică poziția bifării.

en: Unique Entry
ro_RO: Intrare Unică

en: Hide Image Label
ro_RO: Ascunde Eticheta Imaginii

en: Background Image
ro_RO: Imagine de Fundal

en: Width
ro_RO: Lățime

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: Image Alt Text
ro_RO: Text Alternativ Imagine

en: Replace Previous Options
ro_RO: Înlocuiește Opțiunile Anterioare

en: Merge with Previous Options
ro_RO: Combină cu Opțiunile Anterioare

en: Import & Edit
ro_RO: Importă & Editează

en: Loading ACF fields...
ro_RO: Se încarcă câmpurile ACF...

en: Loading Posts...
ro_RO: Se încarcă Postările...

en: Loading Terms...
ro_RO: Se încarcă Termenii...

en: Use Post Taxonomy Fields
ro_RO: Folosește Câmpurile Taxonomiei Postărilor

en: Loading Users...
ro_RO: Se încarcă utilizatorii...

en: Mollie Minimum Amount is
ro_RO: Suma minimă Mollie este

en: Mollie Dynamic Amount Field is not Selected
ro_RO: Câmpul Suma Dinamică Mollie nu este selectat

en: Mollie Fixed Amount is not valid
ro_RO: Suma fixă Mollie nu este validă

en: Copied on clipboard.
ro_RO: Copiat în clipboard.

en: Failed to Copy, Try Again.
ro_RO: Copiere eșuată, încearcă din nou.

en: Redirect Page Url
ro_RO: URL pagină de redirecționare

en: Select Page
ro_RO: Selectează pagină

en: Pay Button Text
ro_RO: Text buton plată

en: Payment Method
ro_RO: Metodă de plată

en: Currency
ro_RO: Monedă

en: Select Currency
ro_RO: Selectează monedă

en: Amount Type
ro_RO: Tip sumă

en: Fixed
ro_RO: Fixă

en: Amount
ro_RO: Sumă

en: Select Amount Field
ro_RO: Selectează câmp sumă

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Locale
ro_RO: Localizare

en: Select Locale
ro_RO: Selectează localizare

en: Multisteps Settings
ro_RO: Setări multistep

en: Show Step Header
ro_RO: Afișează antetul pasului

en: Show Header Label
ro_RO: Afișează eticheta antetului

en: Show Header Subtitle
ro_RO: Afișează subtitlul antetului

en: Show Header Icon
ro_RO: Afișează pictograma antetului

en: Icon Type:
ro_RO: Tip pictogramă:

en: Show Progress Bar
ro_RO: Afișează bara de progres

en: Show Percentage
ro_RO: Afișează procentajul

en: Show Buttons
ro_RO: Afișează butoanele

en: Button Position:
ro_RO: Poziția butonului:

en: Validate on Step Change
ro_RO: Validează la schimbarea pasului

en: Step Header Switchable
ro_RO: Antetul pasului comutabil

en: Maintain Step History
ro_RO: Păstrează istoricul pașilor

en: Save Step Progress
ro_RO: Salvează progresul pasului

en: PayPal Dynamic Amount Field is not Selected
ro_RO: Câmpul sumă dinamică PayPal nu este selectat

en: PayPal Fixed Amount is not valid
ro_RO: Suma fixă PayPal nu este validă

en: PayPal Plan Id missing
ro_RO: Lipsește Id-ul planului PayPal

en: Subscription:
ro_RO: Abonament:

en: Plan Id
ro_RO: Id plan

en: Disable Card
ro_RO: Dezactivează cardul

en: Shipping Amount
ro_RO: Sumă transport

en: Shipping Cost
ro_RO: Cost de livrare

en: Select Shipping Amount Field
ro_RO: Selectați câmpul pentru suma de livrare

en: Tax Amount Type
ro_RO: Tipul sumei taxei

en: Tax (%)
ro_RO: Taxă (%)

en: Default Phone Number
ro_RO: Număr de telefon implicit

en: Input Format Option
ro_RO: Opțiune format de introducere

en: Value Format Option
ro_RO: Opțiune format valoare

en: Custom Validation (RegEx) Pattern
ro_RO: Model personalizat de validare (RegEx)

en: Expression
ro_RO: Expresie

en: Fields
ro_RO: Câmpuri

en: Flags:
ro_RO: Steaguri:

en: Hide Country List
ro_RO: Ascunde lista țărilor

en: Options 2
ro_RO: Opțiuni 2

en: Options Column
ro_RO: Coloana opțiunilor

en: Specify the number of columns to display the options in. Leave blank to display the options as needed space.
ro_RO: Specificați numărul de coloane în care să se afișeze opțiunile. Lăsați gol pentru a afișa opțiunile în funcție de spațiul necesar.

en: Rating Position
ro_RO: Poziția evaluării

en: Add/Edit Rating Options
ro_RO: Adăugați/editați opțiunile de evaluare

en: Show Rating Message On hover
ro_RO: Afișați mesajul de evaluare la trecerea mouse-ului

en: Show Rating Message On Selected
ro_RO: Afișați mesajul de evaluare la selectare

en: Razorpay Dyanmic Amount Field is not Selected
ro_RO: Câmpul pentru suma dinamică Razorpay nu este selectat

en: Razorpay Fixed Amount is not valid
ro_RO: Suma fixă Razorpay nu este validă

en: Razorpay Order ID Field is not Selected
ro_RO: Câmpul ID Comandă Razorpay nu este selectat

en: Razorpay Accounts
ro_RO: Conturi Razorpay

en: Account Name
ro_RO: Nume cont

en: Generate new ID
ro_RO: Generează ID nou

en: Select Order Id Field
ro_RO: Selectează câmpul ID Comandă

en: Button Align:
ro_RO: Alinierea butonului:

en: Subtitle:
ro_RO: Subtitlu:

en: Theme Color:
ro_RO: Culoare temă:

en: Background Color:
ro_RO: Culoare fundal:

en: Confirm on Close:
ro_RO: Confirmare la închidere:

en: Name :
ro_RO: Nume :

en: Key :
ro_RO: Cheie :

en: Value :
ro_RO: Valoare :

en: Default Row:
ro_RO: Rând implicit:

en: Minimum Row:
ro_RO: Rând minim:

en: Maximum Row:
ro_RO: Rând maxim:

en: Button View:
ro_RO: Vizualizare buton:

en: Name
ro_RO: Nume

en: Allow Other Option:
ro_RO: Permite Opțiunea „Altele”:

en: Multiple Select:
ro_RO: Selecție Multipla:

en: Minimum:
ro_RO: Minim:

en: Set minimum number to be selected for dropdown option
ro_RO: Setați numărul minim care trebuie selectat pentru opțiunea dropdown

en: Set maximum number to be selected for dropdown option
ro_RO: Setați numărul maxim care trebuie selectat pentru opțiunea dropdown

en: Available On
ro_RO: Disponibil pe

en: Enter the shortcode in this Input.
ro_RO: Introduceți shortcode-ul în acest câmp.

en: Button Reverse
ro_RO: Buton Invers

en: Clear
ro_RO: Șterge

en: Clear Button
ro_RO: Buton de Ștergere

en: Space Between
ro_RO: Spațiu Între

en: Redo
ro_RO: Refă

en: Redo Button
ro_RO: Buton Refă

en: Pen Color
ro_RO: Culoare Stilou

en: Background Color
ro_RO: Culoare Fundal

en: Pen Width
ro_RO: Lățime Stilou

en: Image Type
ro_RO: Tip Imagine

en: Signature Pad
ro_RO: Tableta de Semnătură

en: Undo
ro_RO: Anulare

en: Undo Button
ro_RO: Buton Anulare

en: Add/Edit Suggestions
ro_RO: Adăugare/Editare Sugestii

en: Auto Complete
ro_RO: Completare Automată

en: Step:
ro_RO: Pas:

en: Step Settings
ro_RO: Setări Pas

en: Step Icon
ro_RO: Pictogramă Pas

en: Step Label
ro_RO: Etichetă Pas

en: Step Subtitle
ro_RO: Subtitlu Pas

en: Stripe Minimum Amount is
ro_RO: Suma minimă Stripe este

en: Stripe Dynamic Amount Field is not Selected
ro_RO: Câmpul Suma Dinamică Stripe nu este selectat

en: Select a valid currency for the selected payment method types
ro_RO: Selectați o monedă validă pentru tipurile de metode de plată selectate

en: Stripe Dyanmic Amount Field is not Selected
ro_RO: Câmpul Suma Dinamică Stripe nu este selectat

en: Stripe Fixed Amount is not valid
ro_RO: Suma fixă Stripe nu este validă

en: Payment Method Type
ro_RO: Tip Metodă de Plată

en: Mode :
ro_RO: Mod :

en: Billing
ro_RO: Facturare

en: Shipping
ro_RO: Transport

en: Autocomplete :
ro_RO: Autocompletare :

en: Automatic
ro_RO: Automat

en: Google Maps API
ro_RO: API Google Maps

en: Google Maps API Key
ro_RO: Cheie API Google Maps

en: Allowed Countries :
ro_RO: Țări permise :

en: Name Mode:
ro_RO: Mod Nume:

en: Full
ro_RO: Complet

en: Split
ro_RO: Separat

en: Full Name:
ro_RO: Nume complet:

en: First Name:
ro_RO: Prenume:

en: Last Name:
ro_RO: Nume de familie:

en: Phone Number:
ro_RO: Număr de telefon:

en: Phone:
ro_RO: Telefon:

en: Line 1:
ro_RO: Linia 1:

en: Line 2:
ro_RO: Linia 2:

en: City:
ro_RO: Oraș:

en: State:
ro_RO: Stat:

en: Postal Code:
ro_RO: Cod poștal:

en: Country:
ro_RO: Țară:

en: Color Picker
ro_RO: Selector de culoare

en: Phone View
ro_RO: Vizualizare telefon

en: Tablet View
ro_RO: Vizualizare tabletă

en: Laptop View
ro_RO: Vizualizare laptop

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Paypal Style
ro_RO: Stil Paypal

en: There is no paypal field in your form.
ro_RO: Nu există niciun câmp paypal în formularul dvs.

en: There is more than one paypal field in your form. please select the style icon
ro_RO: Există mai mult de un câmp paypal în formularul dvs. vă rugăm să selectați pictograma stilului

en: in paypal field to customize the style.
ro_RO: în câmpul paypal pentru a personaliza stilul.

en: Layout
ro_RO: Aspect

en: Horizontal
ro_RO: Orizontal

en: Standalone
ro_RO: Independent

en: Pay Button
ro_RO: Buton de plată

en: PAYLATER
ro_RO: PLĂTEȘTE MAI TÂRZIU

en: Color
ro_RO: Culoare

en: Gold
ro_RO: Auriu

en: Blue
ro_RO: Albastru

en: Silver
ro_RO: Argintiu

en: White
ro_RO: Alb

en: Black
ro_RO: Negru

en: Shape
ro_RO: Formă

en: Rectangle
ro_RO: Dreptunghi

en: Pill
ro_RO: Pastilă

en: Paypal Button Text
ro_RO: Text Buton Paypal

en: Paypal Checkout
ro_RO: Finalizare Paypal

en: Paypal Buy Now
ro_RO: Cumpără Acum Paypal

en: Pay with Paypal
ro_RO: Plătește cu Paypal

en: Background
ro_RO: Fundal

en: Color Fill
ro_RO: Umplere Culoare

en: Picture
ro_RO: Imagine

en: Picture Upload
ro_RO: Încărcare Imagine

en: Browse...
ro_RO: Răsfoiește...

en: Image Link....
ro_RO: Link Imagine....

en: Background Blend Mode
ro_RO: Mod Îmbinare Fundal

en: Multiply
ro_RO: Înmulțire

en: Screen
ro_RO: Ecran

en: Overlay
ro_RO: Suprapunere

en: Darken
ro_RO: Întunecare

en: Lighten
ro_RO: Luminare

en: Saturation
ro_RO: Saturație

en: Luminosity
ro_RO: Luminozitate

en: Background Img Repeat
ro_RO: Repetare imagine fundal

en: Repeat
ro_RO: Repetare

en: Repeat-X
ro_RO: Repetare-X

en: Repeat-Y
ro_RO: Repetare-Y

en: Np Repeat
ro_RO: Fără repetare

en: Space
ro_RO: Spațiu

en: Round
ro_RO: Rotund

en: Background Img Position
ro_RO: Poziția imaginii de fundal

en: Background Img Size
ro_RO: Dimensiunea imaginii de fundal

en: BG Width
ro_RO: Lățime fundal

en: BG Height
ro_RO: Înălțime fundal

en: BG Height/Width
ro_RO: Înălțime/Lățime fundal

en: Background Filter
ro_RO: Filtru de fundal

en: Blur
ro_RO: Estompare

en: Brightness
ro_RO: Luminozitate

en: Grayscale
ro_RO: Gri

en: Invert
ro_RO: Invertire

en: Opacity
ro_RO: Opacitate

en: Saturate
ro_RO: Saturare

en: Border
ro_RO: Chenar

en: Border Color
ro_RO: Culoare chenar

en: Border Width
ro_RO: Lățime chenar

en: Border Radius
ro_RO: Rază chenar

en: Default
ro_RO: Implicit

en: On Mouse Over
ro_RO: La trecerea mouse-ului

en: On Focus
ro_RO: La focalizare

en: Text Color
ro_RO: Culoare text

en: Placeholder Color
ro_RO: Culoare text de ajutor

en: Direction
ro_RO: Direcție

en: Content Direction
ro_RO: Direcția conținutului

en: Left to Right
ro_RO: De la stânga la dreapta

en: Right to Left
ro_RO: De la dreapta la stânga

en: Font Size
ro_RO: Dimensiune font

en: Block Gap
ro_RO: Distanță între blocuri

en: Row Gap
ro_RO: Distanță între rânduri

en: Column Gap
ro_RO: Distanță între coloane

en: Both Side Gap
ro_RO: Distanță pe ambele părți

en: Margin
ro_RO: Margine

en: Margin Top
ro_RO: Margine sus

en: Margin Right
ro_RO: Margine dreapta

en: Margin Bottom
ro_RO: Margine jos

en: Margin Left
ro_RO: Margine stânga

en: All Side
ro_RO: Toate părțile

en: Padding
ro_RO: Umplutură

en: Padding Top
ro_RO: Umplutură sus

en: Padding Right
ro_RO: Umplutură dreapta

en: Padding Bottom
ro_RO: Umplutură jos

en: Padding Left
ro_RO: Umplutură stânga

en: Shadow
ro_RO: Umbra

en: Inside
ro_RO: În interior

en: Outside
ro_RO: În exterior

en: Shadow Color
ro_RO: Culoare umbră

en: Shadow Style
ro_RO: Stil umbră

en: Pattern not matched
ro_RO: Modelul nu a fost găsit

en: Input mode
ro_RO: Mod introducere

en: Input Mask
ro_RO: Mască de intrare

en: RegEx Pattern
ro_RO: Model RegEx

en: Validations
ro_RO: Validări

en: At least one digit (0-9)
ro_RO: Cel puțin o cifră (0-9)

en: At least one lowercase character (a-z)
ro_RO: Cel puțin o literă mică (a-z)

en: At least one uppercase character (A-Z)
ro_RO: Cel puțin o literă mare (A-Z)

en: At least one special character (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)
ro_RO: Cel puțin un caracter special (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)

en: Limit Password Length
ro_RO: Limitează lungimea parolei

en: Validate as User Unique
ro_RO: Validare unicitate utilizator

en: Title
ro_RO: Titlu

en: More Options
ro_RO: Mai multe opțiuni

en: Auto
ro_RO: Automat

en: Appearance
ro_RO: Aspect

en: <p style="margin:0">Successfully Submitted.</p>
ro_RO: <p style="margin:0">Trimis cu succes.</p>

en: Are you sure to delete this message ?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest mesaj ?

en: Add More Alternative Success Message
ro_RO: Adaugă mai multe mesaje alternative de succes

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Message Styles
ro_RO: Stiluri mesaje

en: Message Type
ro_RO: Tip mesaj

en: Close Icon Color
ro_RO: Culoare pictogramă închidere

en: Confirmations
ro_RO: Confirmări

en: How to set up Confirmation messages or Redirect page:
ro_RO: Cum se configurează mesajele de confirmare sau pagina de redirecționare:

en: Success/Error Messages
ro_RO: Mesaje de succes/eroare

en: Redirect Page
ro_RO: Pagina de redirecționare

en: Be sure to configure conditional logic for displaying Success/Error messages and Redirect Page. If no conditional logic is set, the default confirmation will be displayed.
ro_RO: Asigurați-vă că configurați logica condițională pentru afișarea mesajelor de succes/eroare și a paginii de redirecționare. Dacă nu este setată nicio logică condițională, va fi afișată confirmarea implicită.

en: Conversational Form Settings
ro_RO: Setări formular conversațional

en: Note: In the Conversational Form feature, certain fields such as Captcha, Payments, HTML, etc are currently not supported.
ro_RO: Notă: În funcția Formular conversațional, anumite câmpuri precum Captcha, Plăți, HTML etc. nu sunt în prezent suportate.

en: How to setup Conversational form:
ro_RO: Cum se configurează formularul conversațional:

en: Theme settings
ro_RO: Setări temă

en: Conversational Steps settings
ro_RO: Setări pași conversaționali

en: Navigation
ro_RO: Navigare

en: Add New Post Type
ro_RO: Adaugă tip nou de postare

en: Edit Post Types
ro_RO: Editează tipuri de postări

en: CPT added successfully, refresh your window
ro_RO: CPT adăugat cu succes, reîmprospătează fereastra

en: Learn more about CPT Integration
ro_RO: Aflați mai multe despre Integrarea CPT

en: Post Type Slug *
ro_RO: Slug Tip Postare *

en: Singular Label *
ro_RO: Etichetă Singulară *

en: Menu Name *
ro_RO: Nume Meniu *

en: Menu Icon
ro_RO: Pictogramă Meniu

en: This type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
ro_RO: Acest tip ar trebui să fie afișat în interfața de administrare și să fie interogabil public

en: Publicly Queryable
ro_RO: Interogabil Public

en: Queries can be performed on the front end
ro_RO: Interogările pot fi efectuate pe partea frontală

en: Show in REST API
ro_RO: Afișează în REST API

en: To show this post type in the WP REST API
ro_RO: Pentru a afișa acest tip de postare în WP REST API

en: Show in Menu
ro_RO: Afișează în Meniu

en: Show the post type in the admin menu
ro_RO: Afișează tipul de postare în meniul de administrare

en: Show UI
ro_RO: Afișează UI

en: Generate UI for managing this post type
ro_RO: Generează UI pentru administrarea acestui tip de postare

en: Add Post Type
ro_RO: Adaugă Tip Postare

en: Delete successfully, refresh your window
ro_RO: Șters cu succes, reîmprospătați fereastra

en: Delete Post Type
ro_RO: Șterge Tip Postare

en: Confirmation
ro_RO: Confirmare

en: Are you sure to delete post type?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți tipul de postare?

en: cpt type update successfully, refresh your window
ro_RO: tipul cpt actualizat cu succes, reîmprospătează fereastra ta

en: Select Type *
ro_RO: Selectează Tip *

en: Menu Icon *
ro_RO: Pictogramă Meniu *

en: Posts of this type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
ro_RO: Postările de acest tip ar trebui să fie afișate în interfața de administrare și să fie interogabile public

en: Queries can be performed on the front end as part of parse_request()
ro_RO: Interogările pot fi efectuate în partea frontală ca parte a parse_request()

en: To show this post type data in the WP REST API
ro_RO: Pentru a afișa datele acestui tip de postare în WP REST API

en: This show the post type in the admin menu and where to show that menu
ro_RO: Aceasta afișează tipul postării în meniul de administrare și unde să se afișeze acel meniu

en: Generate a default UI for managing this post type
ro_RO: Generează o interfață implicită pentru gestionarea acestui tip de postare

en: Update Post Type
ro_RO: Actualizează Tipul Postării

en: Update Template
ro_RO: Actualizează Șablonul

en: Template Name:
ro_RO: Numele Șablonului:

en: Browse Template
ro_RO: Răsfoiește Șablonul

en: Email Templates Coming soon
ro_RO: Șabloane de Email Disponibile în curând

en: Save Template
ro_RO: Salvează Șablonul

en: Payment
ro_RO: Plată

en: Timeline
ro_RO: Cronologie

en: PDF Downloads
ro_RO: Descărcări PDF

en: Google Ads Information
ro_RO: Informații Google Ads

en: No PDF templates available
ro_RO: Nu există șabloane PDF disponibile

en: Related Info
ro_RO: Informații conexe

en: Note Deleted Successfully
ro_RO: Notă ștearsă cu succes

en: updated on:
ro_RO: actualizat la:

en: created at:
ro_RO: creat la:

en: create new note
ro_RO: crează o notă nouă

en: Are you sure to delete this note
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi această notă

en: No Payment Info Found!
ro_RO: Nu s-au găsit informații despre plată!

en: No field data change
ro_RO: Nicio modificare a datelor câmpului

en: Form Submitted
ro_RO: Formular trimis

en: Show Integration Logs
ro_RO: Afișează jurnalele de integrare

en: Hide Integration Logs
ro_RO: Ascunde jurnalele de integrare

en: Note
ro_RO: Notă

en: Added
ro_RO: Adăugat

en: Updated
ro_RO: Actualizat

en: Deleted
ro_RO: Șters

en: Read More
ro_RO: Citește mai mult

en: Show Less
ro_RO: Afișează mai puțin

en: Note no change
ro_RO: Notă fără modificări

en: Note Updated Successfully
ro_RO: Notă actualizată cu succes

en: Note Added Successfully
ro_RO: Notă adăugată cu succes

en: Edit Note
ro_RO: Editează Notița

en: Create New Note
ro_RO: Creează Notiță Nouă

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Transaction ID
ro_RO: ID Tranzacție

en: Total Paid
ro_RO: Total Plătit

en: no data found
ro_RO: nu s-au găsit date

en: Subscription
ro_RO: Abonament

en: Order
ro_RO: Comandă

en: Plan ID
ro_RO: ID Plan

en: Next Billing Time
ro_RO: Următorul Timp de Facturare

en: no response found
ro_RO: nu s-a găsit răspuns

en: How many rows to export
ro_RO: Câte rânduri să se exporte

en: Enter row number
ro_RO: Introduceți numărul rândului

en: Select filter
ro_RO: Selectați filtru

en: Sort Order
ro_RO: Ordinea Sortării

en: Sort by
ro_RO: Sortează după

en: Export File Format
ro_RO: Format fișier export

en: Export
ro_RO: Exportă

en: Export Form Data
ro_RO: Exportă datele formularului

en: Preview Data
ro_RO: Previzualizează datele

en: Move
ro_RO: Mută

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Clone
ro_RO: Clonează

en: Add Field
ro_RO: Adaugă câmp

en: Remove
ro_RO: Elimină

en: Mollie API key is missing
ro_RO: Lipsește cheia API Mollie

en: Mollie Redirect Url is not Selected
ro_RO: URL de redirecționare Mollie nu este selectat

en: PayPal Client ID is missing
ro_RO: Lipsește ID-ul client PayPal

en: Razorpay Client ID is missing
ro_RO: Lipsește ID-ul client Razorpay

en: Drag and drop fields here
ro_RO: Trage și plasează câmpurile aici

en: Stripe publishable key is missing
ro_RO: Lipsea cheia publicabilă Stripe

en: History Empty
ro_RO: Istoric gol

en: Please select property you want to import with form
ro_RO: Te rugăm să selectezi proprietatea pe care vrei să o imporți cu formularul

en: Preview Form
ro_RO: Previzualizează formularul

en: Preview
ro_RO: Previzualizează

en: Custom CSS/JS
ro_RO: CSS/JS personalizat

en: How to add Custom CSS/JS:
ro_RO: Cum să adăugați CSS/JS personalizat:

en: You can write your custom CSS/JS her. This CSS/JS will be applied in this form only.
ro_RO: Puteți scrie aici CSS/JS personalizat. Acest CSS/JS va fi aplicat doar în acest formular.

en: In order to repopulate form fields, it is necessary to store the submitted data in the database. Please make sure to turn off the "disable storing form submission data" option in the form settings.
ro_RO: Pentru a reumple câmpurile formularului, este necesar să stocați datele trimise în baza de date. Vă rugăm să vă asigurați că opțiunea „dezactivează stocarea datelor trimise prin formular” este oprită în setările formularului.

en: Form Abandonment
ro_RO: Abandonarea formularului

en: How to setup Form Abandonment & save partial form progress:
ro_RO: Cum să configurați abandonarea formularului și să salvați progresul parțial al formularului:

en: Show warning message below the form description
ro_RO: Afișează mesaj de avertizare sub descrierea formularului

en: Places an admin-defined message below the form description, making your users aware that their field values are being saved before submission.
ro_RO: Plasează un mesaj definit de administrator sub descrierea formularului, informând utilizatorii că valorile câmpurilor lor sunt salvate înainte de trimitere.

en: Save draft only for logged in users
ro_RO: Salvează schița doar pentru utilizatorii autentificați

en: Repopulate form fields with previous partial entry
ro_RO: Reumple câmpurile formularului cu intrarea parțială anterioară

en: If the user is logged in, the form will be repopulated with the previous partial entry from the database.
                        Otherwise, from the local storage of the browser.
ro_RO: Dacă utilizatorul este autentificat, formularul va fi reumplut cu intrarea parțială anterioară din baza de date.
                        Altfel, din stocarea locală a browserului.

en: Save draft when user leaves the form page
ro_RO: Salvează schița când utilizatorul părăsește pagina formularului

en: If turned off, the form will save draft when clicks on the save button or using conditional logic.
ro_RO: Dacă este dezactivat, formularul va salva schița doar când se apasă butonul de salvare sau se folosește logica condițională.

en: Allow empty form as Save draft
ro_RO: Permite salvarea formularului gol ca schiță

en: If turned on, the empty form save as draft when leave page.
ro_RO: Dacă este activat, formularul gol se salvează ca schiță când se părăsește pagina.

en: When to save:
ro_RO: Când să salvezi:

en: Always save abandoned form entries
ro_RO: Salvează întotdeauna intrările abandonate ale formularului

en: Save only if email address or phone number is provided
ro_RO: Salvează doar dacă este furnizat adresa de email sau numărul de telefon

en: Landing Page
ro_RO: Pagina de aterizare

en: How to setup Landinge Page
ro_RO: Cum să configurezi pagina de aterizare

en: Custom URL
ro_RO: URL personalizat

en: Please try to avoid any duplicate custom url, as it will conflict between the page and Bit Form.
ro_RO: Vă rugăm să încercați să evitați orice URL personalizat duplicat, deoarece va exista un conflict între pagină și Bit Form.

en: Page Title
ro_RO: Titlul paginii

en: Share via Direct URL
ro_RO: Partajează prin URL direct

en: Share via Direct URL (Conversational Form)
ro_RO: Partajează prin URL direct (Formular conversațional)

en: Embed via HTML Code
ro_RO: Încorporează prin cod HTML

en: Embed via HTML Code (Conversational Form)
ro_RO: Încorporează prin cod HTML (Formular conversațional)

en: Customer ID key cann't be empty
ro_RO: Cheia ID client nu poate fi goală

en: save Successfully
ro_RO: Salvat cu succes

en: save failed Cause:
ro_RO: Salvare eșuată. Motiv:

en: save failed. please try again
ro_RO: Salvare eșuată. Vă rugăm să încercați din nou

en: Learn more about Google Ads configuration
ro_RO: Aflați mai multe despre configurarea Google Ads

en: Client ID
ro_RO: ID client

en: Client Secret
ro_RO: Secret client

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit Google API Console
ro_RO: Pentru a obține ID-ul client și SECRETUL, vă rugăm să vizitați Google API Console

en: Customer Id (non manager account)
ro_RO: ID client (cont non-manager)

en: To get Customer ID , Please Visit
ro_RO: Pentru a obține ID client, vă rugăm să vizitați

en: Google Ads Manager Account
ro_RO: Cont manager Google Ads

en: Saving Generel Settings...
ro_RO: Se salvează setările generale...

en: Global Settings
ro_RO: Setări globale

en: Validation Error/Invalid Message.
ro_RO: Eroare de validare/Mesaj invalid.

en: Generate Token after page load to prevent conflict with cache plugins.
ro_RO: Generează token după încărcarea paginii pentru a preveni conflictul cu pluginurile de cache.

en: Other Settings
ro_RO: Alte setări

en: Delete all data table when delete plugin.
ro_RO: Șterge toate tabelele de date la dezinstalarea pluginului.

en: Usage Reporting Opt In.
ro_RO: Acceptare raportare utilizare.

en: Edit Global Message (Type:
ro_RO: Editează mesaj global (Tip:

en: Messages saved successfully.
ro_RO: Mesaje salvate cu succes.

en: Note: This global message will be applied to all forms and fields unless a custom error message is set for an individual field. Also you can use the
ro_RO: Notă: Acest mesaj global va fi aplicat tuturor formularelor și câmpurilor, cu excepția cazului în care este setat un mesaj de eroare personalizat pentru un câmp individual. De asemenea, poți folosi

en: Shortcode patterns (Ex:
ro_RO: Șabloane shortcode (Ex:

en: to dynamically replace field-specific labels/values.
ro_RO: pentru a înlocui dinamic etichetele/valorile specifice câmpului.

en: Required Field
ro_RO: Câmp obligatoriu

en: Invalid Email
ro_RO: Email invalid

en: Invalid URL
ro_RO: URL invalid

en: Invalid Number
ro_RO: Număr invalid

en: Invalid Phone Number
ro_RO: Număr de telefon invalid

en: Minimum Value
ro_RO: Valoare minimă

en: Maximum Value
ro_RO: Valoare maximă

en: Input mask
ro_RO: Mască de intrare

en: Regex Pattern
ro_RO: Model Regex

en: Minimum Option Count
ro_RO: Număr minim de opțiuni

en: Maximum Option Count
ro_RO: Număr maxim de opțiuni

en: Minimum File Count
ro_RO: Număr minim de fișiere

en: Maximum File Count
ro_RO: Număr maxim de fișiere

en: Maximum File Size
ro_RO: Dimensiune maximă a fișierului

en: Other Option Required
ro_RO: Este necesară o altă opțiune

en: Unique Entry Value
ro_RO: Valoare unică de intrare

en: Unique User
ro_RO: Utilizator unic

en: App delete successfully.
ro_RO: Aplicația a fost ștearsă cu succes.

en: App deletion failed Cause
ro_RO: Eroare la ștergerea aplicației Cauză

en: App deletion failed. please try again
ro_RO: Ștergerea aplicației a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Are you sure to delete this App configuration?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această configurație a aplicației?

en: How to setup Integrations:
ro_RO: Cum să configurați integrările:

en: Connected/Authorized Platforms
ro_RO: Platforme conectate/autorizate

en: Search Available Integrations...
ro_RO: Caută integrările disponibile...

en: Available Integrations
ro_RO: Integrări disponibile

en: Submit button cannot be removed
ro_RO: Butonul de trimitere nu poate fi eliminat

en: Integration deletion failed Cause
ro_RO: Eroare la ștergerea integrării Cauză

en: Integration deletion failed. please try again
ro_RO: Ștergerea integrării a eșuat. Vă rugăm să încercați din nou

en: Are you sure to delete this integration?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această integrare?

en: Are you sure to clone this integration?
ro_RO: Sigur doriți să clonați această integrare?

en: Integration clone failed Cause
ro_RO: Eșec la clonarea integrării Cauză

en: Integration clone failed.
ro_RO: Clonarea integrării a eșuat.

en: Integrate your form with your favorite apps and services.
ro_RO: Integrați formularul dvs. cu aplicațiile și serviciile preferate.

en: Date Time (Advanced)
ro_RO: Dată Ora (Avansat)

en: Advanced Date Time
ro_RO: Dată Ora Avansată

en: Please Select a Date
ro_RO: Vă rugăm să selectați o dată

en: Spacer
ro_RO: Spațiu

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Last Name
ro_RO: Nume de familie

en: Placeholder...
ro_RO: Loc rezervat...

en: Multiline Text
ro_RO: Text pe mai multe linii

en: Multi-Line Text
ro_RO: Text pe mai multe linii

en: example@mail.com
ro_RO: exemplu@mail.com

en: Number
ro_RO: Număr

en: e.g. 123
ro_RO: de ex. 123

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Radio Button
ro_RO: Buton radio

en: Option 1
ro_RO: Opțiunea 1

en: Option 2
ro_RO: Opțiunea 2

en: Option 3
ro_RO: Opțiunea 3

en: Checkbox
ro_RO: Casetă de bifat

en: Check Boxs
ro_RO: Casete de bifat

en: Dropdown
ro_RO: Listă derulantă

en: File Upload
ro_RO: Încărcare fișier

en: Advance File Upload
ro_RO: Încărcare fișier avansată

en: Advanced File Upload
ro_RO: Încărcare fișier avansată

en: Country
ro_RO: Țară

en: Enter Amount..
ro_RO: Introduceți sumă..

en: Phone Number
ro_RO: Număr de telefon

en: Enter Phone Number
ro_RO: Introduceți numărul de telefon

en: Username
ro_RO: Nume utilizator

en: e.g. John Doe
ro_RO: ex. John Doe

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Password Field
ro_RO: Câmp parolă

en: Slider
ro_RO: Glisor

en: Date
ro_RO: Data

en: Pick A Date
ro_RO: Alege o dată

en: Time
ro_RO: Ora

en: Date-Time
ro_RO: Dată-Ora

en: Select Date-Time
ro_RO: Selectați Data și Ora

en: Week
ro_RO: Săptămână

en: Select Week
ro_RO: Selectați Săptămâna

en: Month
ro_RO: Lună

en: Month Input
ro_RO: Introducere Lună

en: GDPR Agreement
ro_RO: Acord GDPR

en: I consent to having this website store my submitted information so they can respond to my inquiry. Learn more in
ro_RO: Sunt de acord ca acest site să stocheze informațiile pe care le-am trimis pentru a putea răspunde solicitării mele. Aflați mai multe în

en: Our Privacy Policy.
ro_RO: Politica noastră de confidențialitate.

en: Decision Box
ro_RO: Casetă de Decizie

en: Turnstile
ro_RO: Turnichet

en: Repeater
ro_RO: Repetor

en: Signature
ro_RO: Semnătură

en: Rating
ro_RO: Evaluare

en: Terrible
ro_RO: Groaznic

en: Bad
ro_RO: Rău

en: Satisfied
ro_RO: Mulțumit

en: Good
ro_RO: Bine

en: Excellent
ro_RO: Excelent

en: Image Select
ro_RO: Selectare Imagine

en: Option 4
ro_RO: Opțiunea 4

en: Hidden Field
ro_RO: Câmp Ascuns

en: Set Default Value
ro_RO: Setează Valoarea Implicită

en: Pay with Stripe
ro_RO: Plătește cu Stripe

en: Pay now
ro_RO: Plătește acum

en: Pay with Mollie
ro_RO: Plătește cu Mollie

en: Shortcode
ro_RO: Cod scurt

en: Button
ro_RO: Buton

en: Draft Button
ro_RO: Buton Schiță

en: Save Draft
ro_RO: Salvează Schița

en: Next Step
ro_RO: Pasul Următor

en: Previous Step
ro_RO: Pasul Anterior

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Section
ro_RO: Secțiune

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Divider
ro_RO: Separator

en: Migration Issue Detected
ro_RO: Problema de migrare detectată

en: There may have been a problem during auto-migrating your Bit Forms from V1 to V2.
ro_RO: Este posibil să fi apărut o problemă în timpul migrării automate a formularelor Bit de la V1 la V2.

en: Please contact support for assistance at
ro_RO: Vă rugăm să contactați asistența pentru ajutor la

en: Migrating to V2
ro_RO: Migrare la V2

en: Please wait while we migrate your data to V2
ro_RO: Vă rugăm să așteptați în timp ce migrăm datele dumneavoastră la V2

en: This may take a few minutes...
ro_RO: Aceasta poate dura câteva minute...

en: Meanwhile do not close this window.
ro_RO: Între timp, nu închideți această fereastră.

en: Mollie Settings
ro_RO: Setări Mollie

en: API key:
ro_RO: Cheie API:

en: To get API key, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține cheia API, vă rugăm să vizitați

en: Mollie Developer Dashboard
ro_RO: Tabloul de bord pentru dezvoltatori Mollie

en: Step-
ro_RO: Pas-

en: Clone Step
ro_RO: Clonează pasul

en: Delete Step
ro_RO: Șterge pasul

en: Add New Step
ro_RO: Adaugă pas nou

en: Add Steps
ro_RO: Adaugă pași

en: Multi step settings
ro_RO: Setări pentru pași multipli

en: All fields are required
ro_RO: Toate câmpurile sunt obligatorii

en: Saving Payment Setting...
ro_RO: Se salvează setarea de plată...

en: Choose a unique name to identify this integration within your app.
ro_RO: Alegeți un nume unic pentru a identifica această integrare în aplicația dumneavoastră.

en: Login to you Mollie account (or create on if you haven't already).
ro_RO: Conectați-vă la contul dvs. Mollie (sau creați unul dacă nu aveți deja).

en: Go to your Mollie Dashboard
ro_RO: Accesați Panoul de control Mollie

en: and find the API section.
ro_RO: și găsiți secțiunea API.

en: Generate a new API key or use an existing one (you can use test API key for testing purposes). This key is required for authenticating API requests.
ro_RO: Generați o nouă cheie API sau folosiți una existentă (puteți folosi cheia API de testare pentru scopuri de testare). Această cheie este necesară pentru autentificarea cererilor API.

en: Copy the API key and paste it in the Bit Form
ro_RO: Copiați cheia API și inserați-o în câmpul Bit Form

en: field above.
ro_RO: de mai sus.

en: Then click on the
ro_RO: Apoi faceți clic pe

en: button to save the settings.
ro_RO: butonul pentru a salva setările.

en: Please go to your form now and add a Mollie payment field.
ro_RO: Vă rugăm să mergeți acum la formularul dvs. și să adăugați un câmp de plată Mollie.

en: Bit form Mollie Payment Gateway documentation
ro_RO: Documentația Bit form Mollie Payment Gateway

en: Login to you PayPal account (or create on if you haven't already).
ro_RO: Conectați-vă la contul dvs. PayPal (sau creați unul dacă nu aveți deja).

en: Go to your PayPal Dashboard
ro_RO: Accesați Panoul de control PayPal

en: Select Transaction Mode (Live or Sandbox).
ro_RO: Selectați modul de tranzacție (Live sau Sandbox).

en: Copy the
ro_RO: Copiați

en: from PayPal Dashboard and paste it in the Bit Form
ro_RO: din Panoul de control PayPal și inserați-l în câmpul Bit Form

en: field above (you can use Sandbox or Live mode).
ro_RO: de mai sus (puteți folosi modul Sandbox sau Live).

en: Please go to your form now and add a PayPal payment field.
ro_RO: Vă rugăm să mergeți acum la formularul dvs. și să adăugați un câmp de plată PayPal.

en: Bit form PayPal Payment Gateway documentation
ro_RO: Documentația Bit form PayPal Payment Gateway

en: PayPal Integrations Video
ro_RO: Video integrare PayPal

en: Login to you Stripe account (or create on if you haven't already).
ro_RO: Conectați-vă la contul dvs. Stripe (sau creați unul dacă nu aveți deja).

en: Go to your Stripe Dashboard
ro_RO: Accesați Panoul dvs. Stripe

en: and find the API Key section.
ro_RO: și găsiți secțiunea Cheie API.

en: from Stripe API Dashboard and paste it in the Bit Form
ro_RO: din Panoul API Stripe și lipiți-l în formularul Bit

en: field above (you can use test API key for testing purposes).
ro_RO: câmpul de mai sus (puteți folosi cheia API de test pentru scopuri de testare).

en: Please go to your form now and add a Stripe payment field.
ro_RO: Vă rugăm să mergeți acum la formularul dvs. și să adăugați un câmp de plată Stripe.

en: Bit form Stripe Payment Gateway documentation
ro_RO: Documentația gateway-ului de plată Stripe pentru Bit Form

en: Stripe Integrations Video
ro_RO: Video integrări Stripe

en: Login to you Razorpay account (or create on if you haven't already).
ro_RO: Conectați-vă la contul dvs. Razorpay (sau creați unul dacă nu aveți deja).

en: Go to your Razorpay Dashboard
ro_RO: Accesați Panoul dvs. Razorpay

en: from Razorpay API Dashboard and paste it in the Bit Form
ro_RO: din Panoul API Razorpay și lipiți-l în formularul Bit

en: Please go to your form now and add a Razorpay payment field.
ro_RO: Vă rugăm să mergeți acum la formularul dvs. și să adăugați un câmp de plată Razorpay.

en: Bit form Razorpay Payment Gateway documentation
ro_RO: Documentația gateway-ului de plată Razorpay pentru Bit Form

en: Razorpay Integrations Video
ro_RO: Video integrări Razorpay

en: Available Payment Gateways
ro_RO: Gateway-uri de plată disponibile

en: Please click on the available payment gateway option for configuration.
ro_RO: Vă rugăm să faceți clic pe opțiunea gateway-ului de plată disponibil pentru configurare.

en: Available on
ro_RO: Disponibil pe

en: Connected Accounts
ro_RO: Conturi conectate

en: Currently, no payment gateway has been connected.
ro_RO: În prezent, niciun gateway de plată nu este conectat.

en: PayPal Settings
ro_RO: Setări PayPal

en: Transaction Mode:
ro_RO: Mod tranzacție:

en: Client ID:
ro_RO: ID Client:

en: Client Secret:
ro_RO: Secret Client:

en: To get Client ID & Secret, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține ID-ul Client și Secretul, vă rugăm să vizitați

en: PayPal Developer Dashboard
ro_RO: Panoul de Control pentru Dezvoltatori PayPal

en: PDF Global Setting
ro_RO: Setare Globală PDF

en: Available Font for PDF
ro_RO: Font Disponibil pentru PDF

en: PDF Templates
ro_RO: Șabloane PDF

en: How to setup PDF Templates:
ro_RO: Cum să configurați șabloanele PDF:

en: PDF File Name
ro_RO: Numele Fișierului PDF

en: PDF Password
ro_RO: Parola PDF

en: Static Password
ro_RO: Parolă Statică

en: PDF Password Shortcode
ro_RO: Cod Scurt Parolă PDF

en: Allow Download (Link)
ro_RO: Permite Descărcarea (Link)

en: All User
ro_RO: Toți Utilizatorii

en: Only Logged In User
ro_RO: Doar Utilizatorii Autentificați

en: Download Link Shortcode
ro_RO: Cod Scurt Link Descărcare

en: Override Default Settings
ro_RO: Suprascrie Setările Implicite

en: Paper Size
ro_RO: Dimensiunea Hârtiei

en: Orientation
ro_RO: Orientare

en: Portrait
ro_RO: Portret

en: Landscape
ro_RO: Peisaj

en: Font Family
ro_RO: Familie de fonturi

en: Font Size (Pixels)
ro_RO: Dimensiune font (pixeli)

en: Watermark
ro_RO: Filigran

en: Watermark Text
ro_RO: Text filigran

en: Watermark Image
ro_RO: Imagine filigran

en: Position X (Units in millimeters)
ro_RO: Poziția X (unități în milimetri)

en: Position Y (Units in millimeters)
ro_RO: Poziția Y (unități în milimetri)

en: Show watermark behind the page content
ro_RO: Afișează filigranul în spatele conținutului paginii

en: Opacity (0-100)
ro_RO: Opacitate (0-100)

en: Language Direction
ro_RO: Direcția limbii

en: Go to PDF Settings
ro_RO: Mergi la Setările PDF

en: Please configure PDF settings first.
ro_RO: Te rugăm să configurezi mai întâi setările PDF.

en: Upload
ro_RO: Încarcă

en: Image width
ro_RO: Lățimea imaginii

en: Image height
ro_RO: Înălțimea imaginii

en: Position X
ro_RO: Poziția X

en: Position Y
ro_RO: Poziția Y

en: Learn more about PDF Attachment
ro_RO: Aflați mai multe despre Atașamentul PDF

en: This global settings will be set as the default for any new PDF attachment generated from your forms.
ro_RO: Aceste setări globale vor fi stabilite ca implicit pentru orice atașament PDF nou generat din formularele dvs.

en: Remember,
ro_RO: Rețineți,

en: If you haven't used PDFs yet, you'll need to click the "Save" button to apply these global PDF settings. You can also customize settings for a specific PDF template by accessing the PDF templates in your form settings.
ro_RO: Dacă nu ați folosit PDF-uri până acum, va trebui să faceți clic pe butonul „Salvează” pentru a aplica aceste setări globale PDF. De asemenea, puteți personaliza setările pentru un șablon PDF specific accesând șabloanele PDF din setările formularului dvs.

en: Please update your PHP version is 7.4 or higher.
ro_RO: Vă rugăm să actualizați versiunea PHP la 7.4 sau mai mare.

en: PHP extension is missing in your server. Please install it.
ro_RO: Extensia PHP lipsește pe serverul dvs. Vă rugăm să o instalați.

en: To use Arabic, Chinese, Japanese and Korean languages, you need to install additional fonts! Please navigate to the
ro_RO: Pentru a utiliza limbile arabă, chineză, japoneză și coreeană, trebuie să instalați fonturi suplimentare! Vă rugăm să navigați la

en: tab to proceed.
ro_RO: fila pentru a continua.

en: Copy Shortcode
ro_RO: Copiază codul scurt

en: Embed
ro_RO: Încorporează

en: Razorpay Settings
ro_RO: Setări Razorpay

en: API Secret:
ro_RO: Secret API:

en: To get API Key & Secret, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține cheia și secretul API, vă rugăm să vizitați

en: Razorpay Dashboard
ro_RO: Panoul de control Razorpay

en: Are you sure to delete this URL ?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această adresă URL?

en: Select A Page:
ro_RO: Selectați o pagină:

en: Custom Link
ro_RO: Link personalizat

en: set Form Field
ro_RO: setează câmpul formularului

en: Select Form Field
ro_RO: Selectați câmpul formularului

en: Add More Alternative URL
ro_RO: Adaugă mai multe adrese URL alternative

en: Filter Entries between Dates
ro_RO: Filtrează intrările între date

en: Filter
ro_RO: Filtrează

en: Search
ro_RO: Caută

en: report name cann't be empty
ro_RO: numele raportului nu poate fi gol

en: Refresh
ro_RO: Reîmprospătează

en: Premium Feature
ro_RO: Funcție Premium

en: Buy Premium
ro_RO: Cumpără Premium

en: Are you sure to delete this report
ro_RO: Sigur dorești să ștergi acest raport

en: Deleting ...
ro_RO: Ștergere ...

en: Filter List
ro_RO: Listă filtre

en: Search filters...
ro_RO: Caută filtre...

en: New Filter
ro_RO: Filtru nou

en: No matching filter found
ro_RO: Nu s-a găsit niciun filtru corespunzător

en: Equal
ro_RO: Egal

en: Not equal
ro_RO: Diferit de

en: Not empty
ro_RO: Nu este gol

en: Start With
ro_RO: Începe cu

en: End With
ro_RO: Se termină cu

en: Not Start With
ro_RO: Nu începe cu

en: Not End With
ro_RO: Nu se termină cu

en: Not contains
ro_RO: Nu conține

en: Contains
ro_RO: Conține

en: Contain All
ro_RO: Conține toate

en: Greater Than
ro_RO: Mai mare decât

en: Less Than
ro_RO: Mai mic decât

en: Greater Than or Equal
ro_RO: Mai mare sau egal cu

en: Less Than or Equal
ro_RO: Mai mic sau egal cu

en: Today
ro_RO: Astăzi

en: Till Today
ro_RO: Până astăzi

en: Tomorrow
ro_RO: Mâine

en: Yesterday
ro_RO: Ieri

en: Till Yesterday
ro_RO: Până ieri

en: Last 7 Days
ro_RO: Ultimele 7 zile

en: Last 30 Days
ro_RO: Ultimele 30 de zile

en: Last 60 Days
ro_RO: Ultimele 60 de zile

en: Last 90 Days
ro_RO: Ultimele 90 de zile

en: Last 120 Days
ro_RO: Ultimele 120 de zile

en: Next 7 Days
ro_RO: Următoarele 7 zile

en: Next 30 Days
ro_RO: Următoarele 30 de zile

en: Next 60 Days
ro_RO: Următoarele 60 de zile

en: Next 90 Days
ro_RO: Următoarele 90 de zile

en: Next 120 Days
ro_RO: Următoarele 120 de zile

en: Current Week
ro_RO: Săptămâna curentă

en: Next Week
ro_RO: Săptămâna viitoare

en: Last Week
ro_RO: Săptămâna trecută

en: Current Month
ro_RO: Luna curentă

en: Next Month
ro_RO: Luna viitoare

en: Last Month
ro_RO: Luna trecută

en: Current Year
ro_RO: Anul curent

en: Next Year
ro_RO: Anul viitor

en: Last Year
ro_RO: Anul trecut

en: Read entries
ro_RO: Intrări citite

en: Unread entries
ro_RO: Intrări necitite

en: Confirmed entries
ro_RO: Intrări confirmate

en: Unconfirmed entries
ro_RO: Intrări neconfirmate

en: Draft entries
ro_RO: Intrări în ciornă

en: Logic
ro_RO: Logică

en: OR
ro_RO: SAU

en: AND
ro_RO: ȘI

en: ReCaptcha validation failed.
ro_RO: Validarea ReCaptcha a eșuat.

en: The form has reached its maximum number of submissions.
ro_RO: Formularul a atins numărul maxim de trimitere.

en: You have reached the maximum number of submissions allowed.
ro_RO: Ați atins numărul maxim de trimitere permis.

en: You must be logged in.
ro_RO: Trebuie să fiți autentificat.

en: Empty form cannot be submitted.
ro_RO: Formularul gol nu poate fi trimis.

en: Validate form input on focus lost
ro_RO: Validează datele formularului la pierderea focusului

en: Allow single entry for each IP address
ro_RO: Permite o singură intrare pentru fiecare adresă IP

en: Require user to be logged in for submit form
ro_RO: Solicită autentificarea utilizatorului pentru trimiterea formularului

en: Prevent empty form submission
ro_RO: Previne trimiterea formularului gol

en: Disable entry storing in WordPress database
ro_RO: Dezactivează stocarea intrărilor în baza de date WordPress

en: Enable ReCaptcha V3
ro_RO: Activează ReCaptcha V3

en: Enable / Disable
ro_RO: Activează / Dezactivează

en: Hide ReCaptcha Badge
ro_RO: Ascunde badge-ul ReCaptcha

en: Honeypot trap for bot
ro_RO: Capcană honeypot pentru bot

en: Manage Submission Limits (by count, time, or user)
ro_RO: Gestionează limitele de trimitere (după număr, timp sau utilizator)

en: Limit By Submission Count
ro_RO: Limitează după numărul de trimitere

en: Submission Limit
ro_RO: Limită de trimitere

en: Limit period type
ro_RO: Tipul perioadei de limită

en: Limit By Per User
ro_RO: Limitează după utilizator

en: User verify type
ro_RO: Tipul de verificare a utilizatorului

en: Limit Form Submission Period
ro_RO: Limitează perioada de trimitere a formularului

en: Every Day
ro_RO: În fiecare zi

en: Friday
ro_RO: Vineri

en: Saturday
ro_RO: Sâmbătă

en: Sunday
ro_RO: Duminică

en: Monday
ro_RO: Luni

en: Tuesday
ro_RO: Marți

en: Wednesday
ro_RO: Miercuri

en: Thursday
ro_RO: Joi

en: From
ro_RO: De la

en: To
ro_RO: Până la

en: Time:
ro_RO: Timp:

en: Blocked IP list
ro_RO: Listă IP blocate

en: Add Blocked IP
ro_RO: Adaugă IP blocat

en: Allowed IP
ro_RO: IP permis

en: By enabling this option only listed IP can submit this form.
ro_RO: Activând această opțiune, doar IP-urile listate pot trimite acest formular.

en: Add Allowed IP
ro_RO: Adaugă IP permis

en: Capture Google Ads (Click ID)
ro_RO: Capturare Google Ads (ID Click)

en: Email sent successfully.
ro_RO: Email trimis cu succes.

en: Sending...
ro_RO: Se trimite...

en: Email Test
ro_RO: Test email

en: To:
ro_RO: Către:

en: Message:
ro_RO: Mesaj:

en: Send Test Mail
ro_RO: Trimite e-mail de test

en: Configuration
ro_RO: Configurare

en: Mail Test
ro_RO: Test e-mail

en: SMTP config saved successfully.
ro_RO: Configurația SMTP a fost salvată cu succes.

en: Learn more about SMTP configuration
ro_RO: Aflați mai multe despre configurarea SMTP

en: Enable SMTP
ro_RO: Activează SMTP

en: From Email Address
ro_RO: Adresa de e-mail expeditor

en: Some servers block emails if "From Email" differs from the authenticated (login) email— use the same email to ensure delivery.
ro_RO: Unele servere blochează e-mailurile dacă „Adresa de e-mail expeditor” diferă de e-mailul autentificat (login) — folosiți aceeași adresă pentru a asigura livrarea.

en: From Name
ro_RO: Numele expeditorului

en: Reply-To Email Address
ro_RO: Adresa de e-mail pentru răspuns

en: SMTP Host
ro_RO: Gazda SMTP

en: Type of Encryption
ro_RO: Tipul de criptare

en: SMTP Port
ro_RO: Port SMTP

en: SMTP Authentication
ro_RO: Autentificare SMTP

en: SMTP Username
ro_RO: Nume utilizator SMTP

en: SMTP Password
ro_RO: Parolă SMTP

en: Save Changes
ro_RO: Salvează modificările

en: Stripe Settings
ro_RO: Setări Stripe

en: Publishable key:
ro_RO: Cheie publicabilă:

en: Secret Key:
ro_RO: Cheie secretă:

en: To get Publishable key & Secret key, Please Visit
ro_RO: Pentru a obține cheia publicabilă și cheia secretă, vă rugăm să vizitați

en: Stripe Developer Dashboard
ro_RO: Panoul de dezvoltare Stripe

en: Transparant
ro_RO: Transparent

en: Add Property
ro_RO: Adaugă proprietate

en: Override theme and common styles
ro_RO: Suprascrie tema și stilurile comune

en: Multi Step Quick Tweaks
ro_RO: Ajustări rapide în mai mulți pași

en: Step Container
ro_RO: Container pas

en: Step Header Wrapper
ro_RO: Înfășurător antet pas

en: Step Header
ro_RO: Antet pas

en: Step Header Label
ro_RO: Etichetă antet pas

en: Step Header Subtitle
ro_RO: Subtitlu antet pas

en: Step Wrapper
ro_RO: Înfășurător pas

en: Step Progress Wrapper
ro_RO: Înfășurător progres pas

en: Step Progress Bar
ro_RO: Bară progres pas

en: Step Content
ro_RO: Conținut pas

en: Step Button Wrapper
ro_RO: Înfășurător buton pas

en: Step Button
ro_RO: Buton pas

en: Step Label Prefix Icon
ro_RO: Iconiță prefix etichetă pas

en: Step Label Suffix Icon
ro_RO: Pictogramă sufix etichetă pas

en: Step Subtitle Prefix Icon
ro_RO: Pictogramă prefix subtitlu pas

en: Step Subtitle Suffix Icon
ro_RO: Pictogramă sufix subtitlu pas

en: Previous Button Prefix Icon
ro_RO: Pictogramă prefix buton anterior

en: Previous Button Suffix Icon
ro_RO: Pictogramă sufix buton anterior

en: Next Button Prefix Icon
ro_RO: Pictogramă prefix buton următor

en: Next Button Suffix Icon
ro_RO: Pictogramă sufix buton următor

en: Theme Customization
ro_RO: Personalizare temă

en: Multi Step Customize
ro_RO: Personalizare multi pași

en: Multi step quick tweaks is not available. this feature will coming soon.
ro_RO: Modificările rapide multi pași nu sunt disponibile. Această funcție va fi disponibilă în curând.

en: Go to Theme Gallery Settings
ro_RO: Accesează setările galeriei de teme

en: Add important rule to all styles to override the conflicting styles in frontend.
ro_RO: Adaugă o regulă importantă pentru toate stilurile pentru a suprascrie stilurile conflictuale din frontend.

en: Add prefix to atomic class names to avoid conflicts.
ro_RO: Adaugă un prefix numelor claselor atomice pentru a evita conflictele.

en: Transition
ro_RO: Tranziție

en: Please setup your payment settings before using this template.
ro_RO: Te rugăm să configurezi setările de plată înainte de a folosi acest șablon.

en: Please setup your
ro_RO: Te rugăm să configurezi

en: Please update your Pro Plugin to the latest version (
ro_RO: Te rugăm să actualizezi pluginul Pro la cea mai recentă versiune (

en: this feature
ro_RO: această funcție

en: New
ro_RO: Nou

en: Use Template
ro_RO: Folosește Șablon

en: Go to Payment Settings
ro_RO: Accesează Setările de Plată

en: Search Template
ro_RO: Caută Șablon

en: Import Form
ro_RO: Importă Formular

en: Search Result
ro_RO: Rezultat Căutare

en: No Template Found
ro_RO: Nu a fost găsit niciun șablon

en: Prefix Icon
ro_RO: Pictogramă Prefix

en: Suffix Icon
ro_RO: Pictogramă Sufix

en: Always (default)
ro_RO: Întotdeauna (implicit)

en: Interaction Only
ro_RO: Numai Interacțiune

en: Container Class
ro_RO: Clasă Container

en: Show Option Flag Image
ro_RO: Afișează Imagine Steag Opțiune

en: Mollie Description is Required
ro_RO: Descrierea Mollie este obligatorie

en: Select Account
ro_RO: Selectează Cont

en: Razorpay Dynamic Amount Field is not Selected
ro_RO: Câmpul Suma Dinamică Razorpay nu este selectat

en: Rounded
ro_RO: Rotunjit

en: No fields available
ro_RO: Nu există câmpuri disponibile

en: You haven’t added any fields to this form or step yet.
ro_RO: Nu ai adăugat încă niciun câmp în acest formular sau pas.

en: Please add fields from the Form Fields panel.
ro_RO: Te rugăm să adaugi câmpuri din panoul Câmpuri Formular.

en: No field key provided
ro_RO: Nici o cheie de câmp furnizată

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: Conditional Logic
ro_RO: Logică condițională

en: Individual Customize
ro_RO: Personalizare individuală

en: Global Customize
ro_RO: Personalizare globală

en: Select Your Theme
ro_RO: Selectați tema dvs.

en: Reset
ro_RO: Resetează

en: Import
ro_RO: Importă

en: Rename
ro_RO: Redenumește

en: Reset Theme Style
ro_RO: Resetează stilul temei

en: Update Theme Style
ro_RO: Actualizează stilul temei

en: Save as New Theme
ro_RO: Salvează ca temă nouă

en: Click to Highlight Element in Builder
ro_RO: Faceți clic pentru a evidenția elementul în constructor

en: Enable Conditional Logic
ro_RO: Activează logica condițională

en: Configure when this field should be shown or hidden
ro_RO: Configurează când acest câmp ar trebui să fie afișat sau ascuns

en: Show
ro_RO: Arată

en: this field if
ro_RO: acest câmp dacă

en: And
ro_RO: Și

en: Or
ro_RO: Sau

en: Need Advanced Conditional Logic?
ro_RO: Ai nevoie de logică condițională avansată?

en: Switch now
ro_RO: Comută acum

en: Theme Quick Tweaks
ro_RO: Ajustări rapide ale temei

en: Global Elements
ro_RO: Elemente globale

en: Multi-Step Elements
ro_RO: Elemente cu pași multipli

en: Individual Elements
ro_RO: Elemente individuale

en: found
ro_RO: găsit

en: Search fields..
ro_RO: Caută câmpuri..

en: Search results for:
ro_RO: Rezultate căutare pentru:

en: No fields found
ro_RO: Niciun câmp găsit

en: We couldn't find any fields matching
ro_RO: Nu am găsit niciun câmp care să corespundă

en: Try searching with different keywords
ro_RO: Încearcă să cauți cu alte cuvinte cheie

en: Create New Theme
ro_RO: Creează temă nouă

en: Click to upload
ro_RO: Click pentru a încărca

en: or drag and drop
ro_RO: sau trage și plasează

en: Import from Form
ro_RO: Importă din formular

en: Import from File
ro_RO: Importă din fișier

en: Import Theme (Style)
ro_RO: Importă temă (stil)

en: Customize
ro_RO: Personalizează

en: Applied Styles
ro_RO: Stiluri aplicate

en: Your customizations apply only to this form's styling. To preserve changes, create or update a custom theme from the Options menu.
ro_RO: Personalizările dvs. se aplică doar stilizării acestui formular. Pentru a păstra modificările, creați sau actualizați o temă personalizată din meniul Opțiuni.

en: App Themes
ro_RO: Teme aplicație

en: Custom Themes
ro_RO: Teme personalizate

en: Please write form name
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele formularului

en: Search forms here...
ro_RO: Căutați formulare aici...

en: No forms found
ro_RO: Nu s-au găsit formulare

en: Search fields...
ro_RO: Căutați câmpuri...

en: Clear search
ro_RO: Șterge căutarea

en: No fields available in this category
ro_RO: Nu există câmpuri disponibile în această categorie

en: Recent
ro_RO: Recente

en: No fields found by your search keywords:
ro_RO: Nu s-au găsit câmpuri pentru cuvintele dvs. cheie de căutare:

en: fields found for
ro_RO: câmpuri găsite pentru

en: Update Form
ro_RO: Actualizează formular

en: Save Form
ro_RO: Salvează formular

en: Please fix the errors
ro_RO: Vă rugăm să corectați erorile

en: Sorry
ro_RO: Ne pare rău

en: Please add a submit button
ro_RO: Vă rugăm să adăugați un buton de trimitere

en: Choose/Drop your file (.json)
ro_RO: Alegeți/Trageți fișierul dvs. (.json)

en: Issue
ro_RO: Problemă

en: Idea
ro_RO: Idee

en: Other
ro_RO: Altul

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Upgrade to Pro
ro_RO: Upgrade la Pro

en: This feature
ro_RO: Această funcție

en: is available in Pro
ro_RO: este disponibilă în Pro

en: Thank you for using our product! We're sorry,
ro_RO: Vă mulțumim că folosiți produsul nostru! Ne pare rău,

en: is not available in your plan.
ro_RO: nu este disponibil în planul dumneavoastră.

en: Please upgrade to the PRO plan to unlock all these awesome features.
ro_RO: Vă rugăm să faceți upgrade la planul PRO pentru a debloca toate aceste funcții grozave.

en: Try Demo
ro_RO: Încearcă Demo

en: Check out our
ro_RO: Consultați

en: to see what can you do with Pro version.
ro_RO: pentru a vedea ce puteți face cu versiunea Pro.

en: Available On Pro
ro_RO: Disponibil în Pro

en: Do You want Deplicate these
ro_RO: Doriți să duplicați aceste

en: item
ro_RO: element

en: Disable
ro_RO: Dezactivează

en: Do you want to change these
ro_RO: Doriți să schimbați aceste

en: status
ro_RO: stare

en: Are you sure to delete these
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți aceste

en: items
ro_RO: element

en: Row Selected
ro_RO: Rând Selectat

en: Total Entries:
ro_RO: Total Înregistrări:

en: Page
ro_RO: Pagină

en: of
ro_RO: din

en: No response from the server
ro_RO: Fără răspuns de la server

en: Are you sure to delete this web hook?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest web hook?

en: Add More Hook
ro_RO: Adaugă Mai Multe Hook-uri

en: Select One
ro_RO: Selectează Unul

en: Readonly
ro_RO: Doar citire

en: Writeable
ro_RO: Scriere

en: Not Required
ro_RO: Nu este necesar

en: Active List
ro_RO: Listă Activă

en: Sub Title
ro_RO: Subtitlu

en: Config Option
ro_RO: Opțiune Config

en: Email Template:
ro_RO: Șablon Email:

en: Select Email Template
ro_RO: Selectează Șablon Email

en: Add mail from address
ro_RO: Adaugă adresă de expeditor

en: From Mail
ro_RO: De la Email

en: Reply To
ro_RO: Răspunde către

en: PDF Attachment Template:
ro_RO: Șablon atașament PDF:

en: Select PDF Template
ro_RO: Selectați șablon PDF

en: Field Actions
ro_RO: Acțiuni câmp

en: Integration
ro_RO: Integrare

en: Select Integation
ro_RO: Selectați integrarea

en: Logged In
ro_RO: Conectat

en: Logged Out
ro_RO: Deconectat

en: Date Format
ro_RO: Format dată

en: Meta Key
ro_RO: Cheie Meta

en: Query Param
ro_RO: Parametru interogare

en: Redirect URL
ro_RO: URL redirecționare

en: Select Page To Redirect
ro_RO: Selectați pagina pentru redirecționare

en: Success Message
ro_RO: Mesaj de succes

en: Select Message
ro_RO: Selectați mesajul

en: Select Hooks to Call
ro_RO: Selectați hook-urile de apelat

en: On Load
ro_RO: La încărcare

en: On Field Input
ro_RO: La introducerea în câmp

en: On Form Validate
ro_RO: La validarea formularului

en: On Form Submit
ro_RO: La trimiterea formularului

en: Record Create/Edit
ro_RO: Creare/Editare înregistrare

en: Record Create
ro_RO: Creare înregistrare

en: Record Edit
ro_RO: Editare înregistrare

en: Record Delete
ro_RO: Ștergere înregistrare

en: Always
ro_RO: Întotdeauna

en: With Condition
ro_RO: Cu condiție

en: Conditional Logics
ro_RO: Logici condiționale

en: Add Conditional Logic
ro_RO: Adaugă logică condițională

en: For
ro_RO: Pentru

en: UNLIMITED
ro_RO: NELIMITAT

en: Conditional logics execute according to the sequence of their logic groups. A group placed higher will have greater priority. To adjust the priority, simply drag and drop the logic groups as needed.
ro_RO: Logicile condiționale se execută în ordinea grupurilor lor de logică. Un grup plasat mai sus va avea o prioritate mai mare. Pentru a ajusta prioritatea, pur și simplu trage și plasează grupurile de logică după cum este necesar.

en: Additional Actions
ro_RO: Acțiuni suplimentare

en: Email Notification
ro_RO: Notificare prin email

en: Action Run When:
ro_RO: Acțiunea se execută când:

en: Action Effect:
ro_RO: Efectul acțiunii:

en: Only on Form Load
ro_RO: Doar la încărcarea formularului

en: Only on Field Input
ro_RO: Doar la introducerea în câmp

en: Only on Form Validate
ro_RO: Doar la Validarea Formularului

en: Only on Form Submit
ro_RO: Doar la Trimiterea Formularului

en: Action Behaviour:
ro_RO: Comportamentul Acțiunii:

en: Condition
ro_RO: Condiție

en: Forgot Password Fields
ro_RO: Câmpuri Parolă Uitată

en: Redirect Page:
ro_RO: Pagina de redirecționare:

en: Password reset email template
ro_RO: Șablon email resetare parolă

en: Success Message:
ro_RO: Mesaj de succes:

en: Login Fields
ro_RO: Câmpuri de autentificare

en: Success redirect Page:
ro_RO: Pagina de redirecționare după succes:

en: Redirect page (already activated):
ro_RO: Pagina de redirecționare (deja activată):

en: Invalid redirect page:
ro_RO: Pagina de redirecționare invalidă:

en: Rejection Success redirect page:
ro_RO: Pagina de redirecționare după respingere cu succes:

en: Activation success
ro_RO: Activare reușită

en: Already activated account
ro_RO: Cont deja activat

en: Invalid activation key
ro_RO: Cheie de activare invalidă

en: Reject Success Message
ro_RO: Mesaj de respingere cu succes

en: If the Username and Password fields are blank then the user will take the value of the email field as the field and the password will be auto-generated.
ro_RO: Dacă câmpurile Nume de utilizator și Parolă sunt goale, atunci utilizatorul va prelua valoarea câmpului email ca nume de utilizator iar parola va fi generată automat.

en: Field Mappping
ro_RO: Maparea câmpurilor

en: User Fields
ro_RO: Câmpuri utilizator

en: User Email Notification
ro_RO: Notificare prin Email Utilizator

en: Admin Email Notification
ro_RO: Notificare prin Email Administrator

en: WP User Role
ro_RO: Rol Utilizator WP

en: Success Messages
ro_RO: Mesaje de Succes

en: User Approval  Method:
ro_RO: Metoda de Aprobare a Utilizatorului:

en: Select approval method
ro_RO: Selectați metoda de aprobare

en: Auto Login After Registration
ro_RO: Autentificare Automată După Înregistrare

en: Customize Email templates
ro_RO: Personalizați șabloanele de Email

en: Edit verification Messages/Redirect URL
ro_RO: Editați Mesajele de Verificare/URL-ul de Redirecționare

en: User Meta Field Mappping
ro_RO: Mapare Câmp Meta Utilizator

en: Meta Value
ro_RO: Valoare Meta

en: Reset Password Fields
ro_RO: Resetați Câmpurile de Parolă

en: Bit Form - Contact Form Builder Plugin for WordPress
ro_RO: Bit Form - Plugin Constructor Formular de Contact pentru WordPress

en: Contact Form
ro_RO: Formular de Contact

en: Select a Form
ro_RO: Selectați un Formular

en: Bitform block settings
ro_RO: Setările blocului Bitform

en: Form settings
ro_RO: Setările formularului

en: Failed to change Form Status
ro_RO: Eșuat la schimbarea Stării Formularului

en: Form Name
ro_RO: Numele Formularului

en: Entries
ro_RO: Înregistrări

en: Views
ro_RO: Vizualizări

en: Completion Rate
ro_RO: Rata de finalizare

en: Created
ro_RO: Creat

en: Edit Form
ro_RO: Editează formular

en: Data Table
ro_RO: Tabel de date

en: Form Deleted Successfully
ro_RO: Formular șters cu succes

en: Duplicate...
ro_RO: Duplică...

en: Exporting...
ro_RO: Se exportă...

en: Are you sure to delete this form?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest formular?

en: Are you sure to duplicate this form ?
ro_RO: Sigur doriți să duplicați acest formular?

en: Are you sure to export this form ?
ro_RO: Sigur doriți să exportați acest formular?

en: Create a New Form
ro_RO: Creează un formular nou

en: Create Form
ro_RO: Creează formular

en: View Name
ro_RO: Numele vizualizării

en: Edit Table
ro_RO: Editează tabel

en: Table Deleted Successfully
ro_RO: Tabel șters cu succes

en: Are you sure to delete this table?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți acest tabel?

en: Create View
ro_RO: Creează Vizualizare

en: Prevent Public View of Entries
ro_RO: Prevenire Vizualizare Publică a Înregistrărilor

en: (Allow only selected rules to View Entries)
ro_RO: (Permite doar regulilor selectate să vadă înregistrările)

en: Allow Roles to view own entries
ro_RO: Permite Rolurilor să vadă propriile înregistrări

en: Allow Roles to view Other's entries
ro_RO: Permite Rolurilor să vadă înregistrările altora

en: Allow Users to Edit Form Entries
ro_RO: Permite Utilizatorilor să editeze înregistrările formularului

en: Allow Roles to edit own entries
ro_RO: Permite Rolurilor să editeze propriile înregistrări

en: Allow Roles to edit Other's entries
ro_RO: Permite Rolurilor să editeze înregistrările altora

en: By Roles
ro_RO: După Roluri

en: Selected User
ro_RO: Utilizator Selectat

en: Users
ro_RO: Utilizatori

en: Access Setting
ro_RO: Setare Acces

en: Entry View
ro_RO: Vizualizare Înregistrare

en: Entry Edit
ro_RO: Editare Înregistrare

en: Single Entry View
ro_RO: Vizualizare Înregistrare Unică

en: Single Entry Details View
ro_RO: Vizualizare Detalii Înregistrare Unică

en: All Submitted Response
ro_RO: Toate Răspunsurile Trimise

en: Own Submitted Response
ro_RO: Răspunsurile Proprii Trimise

en: View List
ro_RO: Vezi Listă

en: Details Page
ro_RO: Pagina de detalii

en: Details Page Styling
ro_RO: Stilizare pagină de detalii

en: Setting
ro_RO: Setare

en: Style
ro_RO: Stil

en: Table Caption
ro_RO: Legendă tabel

en: Column Mapping
ro_RO: Mapare coloană

en: Column Header
ro_RO: Antet coloană

en: Column Width
ro_RO: Lățime coloană

en: Form Field
ro_RO: Câmp formular

en: Action Column
ro_RO: Coloană acțiune

en: Column Title
ro_RO: Titlu coloană

en: Edit Button
ro_RO: Buton Editare

en: Custom Page
ro_RO: Pagină personalizată

en: View Button
ro_RO: Buton Vizualizare

en: Redirect Link
ro_RO: Link redirecționare

en: Caption
ro_RO: Legendă

en: Table Even Row
ro_RO: Rând par tabel

en: Table Odd Row
ro_RO: Rând impar tabel

en: Page Select Box
ro_RO: Casetă selecție pagină

en: Pagination Button
ro_RO: Buton paginare

en: Search Box
ro_RO: Casetă de Căutare

en: Table
ro_RO: Tabel

en: Table Rows
ro_RO: Rânduri Tabel

en: Background color
ro_RO: Culoare de Fundal

en: Font Weight
ro_RO: Grosimea Fontului

en: Font Style
ro_RO: Stilul Fontului

en: Table Wrapper
ro_RO: Încapsularea Tabelului

en: Welcome to Bit Form Views (Beta)
ro_RO: Bine ați venit la Bit Form Views (Beta)

en: Create First View
ro_RO: Creează Prima Vizualizare

en: Professional & Easy To Use WordPress Form Builder
ro_RO: Constructor Profesional și Ușor de Folosit de Formulare WordPress

en: Drag and Drop WordPress Form Builder will allow you to build any kind of forms for WordPress website that you can imagine. The Professional design of Bit Form keeps all the tools right where you want them! You can make integration among various CRM and application with no zero experience.
ro_RO: Constructorul de Formulare WordPress Drag and Drop vă permite să creați orice tip de formulare pentru site-ul WordPress pe care îl puteți imagina. Designul profesional al Bit Form păstrează toate uneltele exact acolo unde le doriți! Puteți face integrarea între diverse CRM-uri și aplicații fără nicio experiență.

en: Explore our extensive documentation. From beginners to developers - everyone will get an answer
ro_RO: Explorați documentația noastră extinsă. De la începători la dezvoltatori - toată lumea va găsi un răspuns

en: here
ro_RO: aici

en: Support
ro_RO: Suport

en: In Bit Apps, we provide all kind product support for any types of customer, it doesn't matter FREE or PRO user. We actively provide support through Email and Live Chat. Our support team is always ready to help you. We are here to answer your questions and help you with any issues you may have.
ro_RO: La Bit Apps, oferim suport pentru toate tipurile de produse pentru orice tipuri de clienți, indiferent dacă sunt utilizatori GRATUITI sau PRO. Oferim suport activ prin Email și Live Chat. Echipa noastră de suport este întotdeauna pregătită să vă ajute. Suntem aici să vă răspundem la întrebări și să vă ajutăm cu orice probleme ați avea.

en: Facebook support group
ro_RO: Grup de suport pe Facebook

en: YouTube channel
ro_RO: Canal YouTube

en: Chat here
ro_RO: Chat aici

en: Rate us on WordPress
ro_RO: Evaluează-ne pe WordPress

en: Lost In Space
ro_RO: Pierdut în Spațiu

en: Redirecting Home in
ro_RO: Redirecționare către Acasă în

en: Go Home
ro_RO: Du-te Acasă

en: Warning
ro_RO: Avertisment

en: Are you sure you want to leave the form? Unsaved data will be lost.
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să părăsiți formularul? Datele nesalvate vor fi pierdute.

en: Okay
ro_RO: OK

en: Are you sure you want to switch forms? Unsaved data will be lost.
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să schimbați formularul? Datele nesalvate vor fi pierdute.

en: Switch Form
ro_RO: Schimbă Formular

en: Are you sure to duplicate this entry?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să duplicați această intrare?

en: View Repeater Data
ro_RO: Vezi Date Repetitor

en: Entry Details #
ro_RO: Detalii Intrare #

en: Data Views & Edit
ro_RO: Vizualizare și Editare Date

en: View Analytics Report
ro_RO: Vezi Raport Analitic

en: No Entry Found.
ro_RO: Nicio intrare găsită.

en: Form Settings
ro_RO: Setări Formular

en: Conversational Form
ro_RO: Formular Conversațional

en: Landing Form
ro_RO: Formular de Întâmpinare

en: WP Auth
ro_RO: Autentificare WP

en: Entries are loading...
ro_RO: Se încarcă intrările...

en: Advance Field Wise Report
ro_RO: Raport Avansat pe Câmpuri

en: Please select fields to view reports individually
ro_RO: Vă rugăm să selectați câmpurile pentru a vizualiza rapoartele individual

en: Thank you for using Bit Form. If you like the plugin, please give us a
ro_RO: Vă mulțumim că folosiți Bit Form. Dacă vă place pluginul, vă rugăm să ne oferiți un

en: on WordPress.org to help us spread more.
ro_RO: pe WordPress.org pentru a ne ajuta să ne răspândim mai mult.

en: Filter Options
ro_RO: Opțiuni Filtru

en: All filters below will get entries based on analytics report
ro_RO: Toate filtrele de mai jos vor primi intrări bazate pe raportul de analiză

en: Filter by Date
ro_RO: Filtrează după Dată

en: Entry Status
ro_RO: Starea Intrării

en: Select Fields for Report:
ro_RO: Selectați Câmpurile pentru Raport:

en: Other Info
ro_RO: Alte Informații

en: Total Entry:
ro_RO: Total Intrări:

en: Loading...
ro_RO: Se încarcă...

en: Printing...
ro_RO: Se tipărește...

en: Print Report
ro_RO: Tipărește Raportul

en: Welcome to Bit Form
ro_RO: Bine ați venit la Bit Form

en: Thank you for installing Bit Form.
ro_RO: Vă mulțumim pentru instalarea Bit Form.

en: Modern Form builder and database management  system
ro_RO: Constructor de formulare modern și sistem de gestionare a bazei de date

en: for Wordpress
ro_RO: pentru WordPress

en: Create First Form
ro_RO: Creează Primul Formular

en: Add More +
ro_RO: Adaugă Mai Mult +

en: Country Field available in Pro version of Bit Form.
ro_RO: Câmpul Țară este disponibil în versiunea Pro a Bit Form.

en: You can use either ReCaptcha-V2 or ReCaptcha-V3 in a form. to use ReCaptcha-V2 disable the ReCaptcha-V3 from the Form Settings.
ro_RO: Puteți utiliza fie ReCaptcha-V2, fie ReCaptcha-V3 într-un formular. Pentru a folosi ReCaptcha-V2, dezactivați ReCaptcha-V3 din Setările Formularului.

en: <p style="font-size: 16px">To use reCaptchav2, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
ro_RO: <p style="font-size: 16px">Pentru a folosi reCaptchav2, trebuie să setați Site Key și Secret Key din <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use Turnstile, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
ro_RO: <p style="font-size: 16px">Pentru a folosi Turnstile, trebuie să setați Site Key și Secret Key din <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use hCaptcha, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
ro_RO: <p style="font-size: 16px">Pentru a folosi hCaptcha, trebuie să setați Site Key și Secret Key din <a href="

en: You cannot add more than one
ro_RO: Nu puteți adăuga mai mult de unul

en: Save Draft Button available in Pro version of Bit Form.
ro_RO: Butonul de Salvare a Schiței este disponibil în versiunea Pro a Bit Form.

en: You cannot add
ro_RO: Nu puteți adăuga

en: <p style="font-size: 16px">To use
ro_RO: <p style="font-size: 16px">Pentru a folosi

en: Change
ro_RO: Schimbă

en: Not Equal
ro_RO: Nu este egal

en: Is Null
ro_RO: Este nul

en: Is Not Null
ro_RO: Nu este nul

en: Contain
ro_RO: Conține

en: Not Contain
ro_RO: Nu conține

en: Between
ro_RO: Între

en: On Click
ro_RO: La clic

en: Advanced File Upload Field
ro_RO: Câmp avansat de încărcare fișiere

en: PayPal Payment Field
ro_RO: Câmp de plată PayPal

en: Razorpay Payment Field
ro_RO: Câmp de plată Razorpay

en: Stripe Payment Field
ro_RO: Câmp de plată Stripe

en: Mollie Payment Field
ro_RO: Câmp de plată Mollie

en: Default Value
ro_RO: Valoare implicită

en: Suggestions
ro_RO: Sugestii

en: Input Mode
ro_RO: Mod de introducere

en: Read Only
ro_RO: Doar citire

en: User Unique
ro_RO: Unic pentru utilizator

en: Input Validation
ro_RO: Validare introducere

en: Maximum Option Validation
ro_RO: Validare opțiune maximă

en: Minimum Option Validation
ro_RO: Validare opțiune minimă

en: Option Column
ro_RO: Coloană opțiune

en: Other Option
ro_RO: Altă opțiune

en: Search Placeholder Modify
ro_RO: Modificare text sugestie căutare

en: Selected Option Image
ro_RO: Imagine opțiune selectată

en: Showing Selected Option Image
ro_RO: Afișare imagine opțiune selectată

en: Option Icon/Image
ro_RO: Pictogramă/Imagine opțiune

en: Showing Icon/Image in option
ro_RO: Afișare pictogramă/Imagine în opțiune

en: Minimum and Maximum Option
ro_RO: Opțiune minimă și maximă

en: Minimum and Maximum Option validation
ro_RO: Validare opțiune minimă și maximă

en: List Height
ro_RO: Înălțime listă

en: Option List Height
ro_RO: Înălțime listă opțiuni

en: Detect Country by IP
ro_RO: Detectare țară după IP

en: Detect Country by Geo Location
ro_RO: Detectare țară după locația geo

en: Multiple Option List
ro_RO: Listă cu opțiuni multiple

en: Minimum and Maximum Value
ro_RO: Valoare minimă și maximă

en: Minimum and Maximum Value Validation
ro_RO: Validarea valorii minime și maxime

en: Country Not Found Text Modify
ro_RO: Modificare text țară negăsită

en: Currency Not Found Text Modify
ro_RO: Modificare text monedă negăsită

en: Modification of File Select Status
ro_RO: Modificare stare selecție fișier

en: Show Max Size
ro_RO: Afișare dimensiune maximă

en: Individual Style
ro_RO: Stil individual

en: Individual Field Styling
ro_RO: Stilizare câmp individual

en: Custom Class & Attribute
ro_RO: Clasă personalizată și atribut

en: Custom Classes and Attributes
ro_RO: Clase și atribute personalizate

en: Custom JS and CSS Editor
ro_RO: Editor JS și CSS personalizat

en: Custom JS and CSS Code Editor
ro_RO: Editor cod JS și CSS personalizat

en: Breakpoint Modification
ro_RO: Modificare punct de întrerupere

en: Breakpoint width size modification
ro_RO: Modificare lățime punct de întrerupere

en: Form Width Modification
ro_RO: Modificare lățime formular

en: Field Clone
ro_RO: Clonare câmp

en: Field Cloning
ro_RO: Clonarea câmpului

en: Disable Entry Storing
ro_RO: Dezactivează Stocarea Intrărilor

en: Capture Google Ads Click
ro_RO: Capturare Click Google Ads

en: Login User
ro_RO: Utilizator Autentificat

en: Empty Submission
ro_RO: Trimitere Goală

en: Allowed IP List
ro_RO: Listă IP-uri Permise

en: Blocked IP
ro_RO: IP Blocată

en: Blocked IP List
ro_RO: Listă IP-uri Blocate

en: Entry Limit
ro_RO: Limită Intrări

en: Single Entry for each IP
ro_RO: O singură intrare pentru fiecare IP

en: Form Entry Edit
ro_RO: Editare Intrare Formular

en: Honeypot trap
ro_RO: Capcană Honeypot

en: Snackbar Message
ro_RO: Mesaj Snackbar

en: Modal Message
ro_RO: Mesaj Modal

en: Rating Icon
ro_RO: Pictogramă de Evaluare

en: Rating Message on Hover
ro_RO: Mesaj de Evaluare la Plasarea Cursorului

en: Rating Message on Select
ro_RO: Mesaj de Evaluare la Selectare

en: PDF Template
ro_RO: Șablon PDF

en: Custom Theme Feature
ro_RO: Funcționalitate Temă Personalizată

en: Name is the unique identifier for the field. It is used to reference the field in the form submission data.
ro_RO: Numele este identificatorul unic pentru câmp. Este folosit pentru a face referire la câmp în datele trimiterii formularului.

en: Label is the title of the field that appears above or beside the field. You can show or hide the field label by toggling this option.
ro_RO: Eticheta este titlul câmpului care apare deasupra sau lângă câmp. Poți arăta sau ascunde eticheta câmpului activând această opțiune.

en: Autocomplete allows you to specify what type of automated assistance the browser should provide for filling out the field, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Learn more</a>
ro_RO: Autocompletarea vă permite să specificați ce tip de asistență automată ar trebui să ofere browserul pentru completarea câmpului, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Aflați mai multe</a>

en: Admin Label is the title of the field that will be used as an alternative reference throughout the dashboard. You can toggle this option to use or disable the admin label.
ro_RO: Eticheta de administrator este titlul câmpului care va fi folosit ca referință alternativă în întregul panou de control. Puteți activa sau dezactiva această opțiune pentru a folosi sau a dezactiva eticheta de administrator.

en: Subtitle is an optional description that appears under the Field Label. You can show or hide the field subtitle by toggling this option.
ro_RO: Subtitlul este o descriere opțională care apare sub Eticheta câmpului. Puteți afișa sau ascunde subtitlul câmpului activând sau dezactivând această opțiune.

en: Helper Text is an optional text that appears beneath the field to provide additional information to the user. You can show or hide the helper text by toggling this option.
ro_RO: Textul de ajutor este un text opțional care apare sub câmp pentru a oferi informații suplimentare utilizatorului. Puteți afișa sau ascunde textul de ajutor activând sau dezactivând această opțiune.

en: Default Value is the initial value that will appear in the field. You can show or hide the default value by toggling this option.
ro_RO: Valoarea implicită este valoarea inițială care va apărea în câmp. Puteți afișa sau ascunde valoarea implicită activând sau dezactivând această opțiune.

en: Suggestions allows you to add a custom suggestion list that will display suggestions as the user types in the input field.
ro_RO: Sugestiile vă permit să adăugați o listă personalizată de sugestii care vor fi afișate pe măsură ce utilizatorul tastează în câmpul de introducere.

en: Placeholder is the text that appears inside the field before your user enters their own content. You can show or hide the field placeholder by toggling this option.
ro_RO: Placeholder-ul este textul care apare în interiorul câmpului înainte ca utilizatorul să introducă propriul conținut. Puteți afișa sau ascunde placeholder-ul câmpului activând sau dezactivând această opțiune.

en: This allows browser to display an appropriate virtual keyboard if needed. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Learn more</a>
ro_RO: Aceasta permite browserului să afișeze o tastatură virtuală adecvată dacă este necesar. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Aflați mai multe</a>

en: Input Mask allows you to specify a pattern for the input field, helping users enter data in the correct format.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Learn more</a>
ro_RO: Mască de intrare vă permite să specificați un model pentru câmpul de introducere, ajutând utilizatorii să introducă datele în formatul corect.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Aflați mai multe</a>

en: Set a regular expression pattern that the input value should match for the field.
ro_RO: Setați un model expresie regulată pe care valoarea introdusă trebuie să îl respecte pentru câmp.

en: This allows to make the field mandatory for users to fill out before submitting the form. You can toggle this option to use or disable the required.
ro_RO: Aceasta permite ca câmpul să fie obligatoriu pentru utilizatori înainte de a trimite formularul. Puteți activa sau dezactiva această opțiune pentru a folosi sau a dezactiva câmpul obligatoriu.

en: The hide field feature allows you to hide the field from the user on the form. You can toggle this option to show or hide the field.
ro_RO: Funcția de ascundere a câmpului vă permite să ascundeți câmpul de utilizator în formular. Puteți activa sau dezactiva această opțiune pentru a afișa sau a ascunde câmpul.

en: The reverse button feature allows to reverse the clear and undo button. You can toggle this option to reverse clear and undo button.
ro_RO: Funcția butonului invers permite inversarea butonului de ștergere și anulare. Puteți activa sau dezactiva această opțiune pentru a inversa funcția butoanelor ștergere și anulare.

en: Readonly feature allows you to set a field as read-only, meaning that users will not be able to edit the content of that field. You can toggle this option to enable or disable the setting.
ro_RO: Funcția doar pentru citire vă permite să setați un câmp ca fiind doar pentru citire, ceea ce înseamnă că utilizatorii nu vor putea edita conținutul acelui câmp. Puteți activa sau dezactiva această setare.

en: Disabling a field prevents users from interacting with it or entering data. You can toggle this option to enable or disable the field as needed.
ro_RO: Dezactivarea unui câmp împiedică utilizatorii să interacționeze cu el sau să introducă date. Puteți activa sau dezactiva această opțiune după cum este necesar.

en: Enabling this option will check from the submitted entries whether its value is duplicate.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni va verifica în intrările trimise dacă valoarea este duplicat.

en: Enabling this option will check from your WordPress user database whether its value is duplicate.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni va verifica în baza de date a utilizatorilor WordPress dacă valoarea este duplicat.

en: Stripe provide a variety of themes for the payment form. You can choose the theme that best suits theme your payment form. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Learn more</a>
ro_RO: Stripe oferă o varietate de teme pentru formularul de plată. Puteți alege tema care se potrivește cel mai bine formularului dvs. de plată. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Aflați mai multe</a>

en: Stripe provide minimum or maximum amount for different payment method type and currency. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>learn more</a>
ro_RO: Stripe oferă sume minime sau maxime pentru diferite tipuri de metode de plată și monede. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>aflați mai multe</a>

en: Allows you to preset the language to be used in the hosted payment pages shown to the consumer. This option is Optional. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>learn more</a>
ro_RO: Vă permite să setați limba care va fi utilizată în paginile de plată găzduite afișate consumatorului. Această opțiune este opțională. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>aflați mai multe</a>

en: Mollie provide a description for the payment. This option is required. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>learn more</a>. and also you add field value in this description. e.g: This Payment from Name: ${field_key}
ro_RO: Mollie solicită o descriere pentru plata efectuată. Această opțiune este obligatorie. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>aflați mai multe</a>. De asemenea, puteți adăuga valoarea câmpului în această descriere. De ex: Această plată de la Nume: ${field_key}

en: You can add or remove Undo button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Undo button.
ro_RO: Puteți adăuga sau elimina butonul Anulare din câmpul semnăturii. Puteți comuta această opțiune pentru a adăuga sau elimina butonul Anulare.

en: You can add or remove Clear button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Clear button.
ro_RO: Puteți adăuga sau elimina butonul Ștergere din câmpul semnăturii. Puteți comuta această opțiune pentru a adăuga sau elimina butonul Ștergere.

en: This allows to show the rating message on hover. You can toggle this option to show or hide the rating message on hover.
ro_RO: Aceasta permite afișarea mesajului de evaluare la trecerea cursorului. Puteți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde mesajul de evaluare la trecerea cursorului.

en: This allows to show the rating message on rating selected. You can toggle this option to show or hide the rating message on rating selected.
ro_RO: Aceasta permite afișarea mesajului de evaluare la selectarea evaluării. Puteți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde mesajul de evaluare la selectarea evaluării.

en: By enabling this feature, you will enable to select multiple image.
ro_RO: Activând această funcție, veți putea selecta mai multe imagini.

en: By enabling this feature, you will be hide image label.
ro_RO: Activând această funcție, eticheta imaginii va fi ascunsă.

en: This allows to show the header icon. You can toggle this option to show or hide the header icon.
ro_RO: Aceasta permite afișarea pictogramei antetului. Puteți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde pictograma antetului.

en: This allows to show the stem button settings. You can toggle this option to show or hide the stem button settings.
ro_RO: Aceasta permite afișarea setărilor butonului stem. Puteți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde setările butonului stem.

en: This allows to show the step label. You can toggle this option to show or hide the step label.
ro_RO: Aceasta permite afișarea etichetei pasului. Puteți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde eticheta pasului.

en: This allows to show the step subtitle. You can toggle this option to show or hide the step subtitle.
ro_RO: Aceasta permite afișarea subtitlului pasului. Puteți comuta această opțiune pentru a afișa sau ascunde subtitlul pasului.

en: Container Class allows you to add custom CSS classes to the field container. You can use this to apply custom styles to the field wrapper.
ro_RO: Clasa container permite adăugarea de clase CSS personalizate la containerul câmpului. Puteți utiliza aceasta pentru a aplica stiluri personalizate învelitorului câmpului.

en: Allow only one entry for each IP address.
ro_RO: Permite doar o singură înscriere pentru fiecare adresă IP.

en: Allow only logged in users to submit the form.
ro_RO: Permite doar utilizatorilor autentificați să trimită formularul.

en: This will prevent empty form submission.
ro_RO: Aceasta va împiedica trimiterea formularului gol.

en: This will validate the field when the user leaves the field.
ro_RO: Aceasta va valida câmpul atunci când utilizatorul părăsește câmpul.

en: This will disable storing the user entry in the database.
ro_RO: Aceasta va dezactiva stocarea intrării utilizatorului în baza de date.

en: This will enable reCAPTCHA v3.
ro_RO: Aceasta va activa reCAPTCHA v3.

en: This will limit the number of entries.
ro_RO: Aceasta va limita numărul de înscrieri.

en: this will limit the form submission for specific period.
ro_RO: Aceasta va limita trimiterea formularului pentru o perioadă specifică.

en: This will block the specific IP address from submitting the form.
ro_RO: Aceasta va bloca adresa IP specifică de la trimiterea formularului.

en: This will allow the specific IP address to submit the form.
ro_RO: Aceasta va permite adresei IP specifice să trimită formularul.

en: This will enable Google Ads conversion tracking.
ro_RO: Aceasta va activa urmărirea conversiilor Google Ads.

en: How to Configure Confirmation Message/Redirect page
ro_RO: Cum să configurați mesajul de confirmare/pagina de redirecționare

en: How to Configure Conditional Logic
ro_RO: Cum să configurați logica condiționată

en: How to enable Conversational Form
ro_RO: Cum să activați formularul conversațional

en: How to Setup Integrations
ro_RO: Cum să configurați integrările

en: How to Configure Email Templates
ro_RO: Cum să configurați șabloanele de e-mail

en: How to Setup ACF integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea ACF

en: How to Setup ActiveCampaign integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea ActiveCampaign

en: How to Setup Acumbamail integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Acumbamail

en: How to Setup Autonami integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Autonami

en: How to Setup Dropbox integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Dropbox

en: How to Setup Elastic Email Integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Elastic Email

en: How to Setup Encharge integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Encharge

en: How to Setup Fluent-CRM integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Fluent-CRM

en: How to Setup Google Sheets integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Google Sheets

en: How to Setup Integrately integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Integrately

en: How to Setup Integromat integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Integromat

en: How to Setup MailChamp integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea MailChamp

en: How to Setup MailPoet integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea MailPoet

en: How to Setup MailerLite integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea MailerLite

en: How to Setup MetaBox integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea MetaBox

en: How to Setup Pabbly integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Pabbly

en: How to Setup Pods integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Pods

en: How to Setup Brevo(SendinBlue) integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Brevo(SendinBlue)

en: How to Setup Telegram integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Telegram

en: How to Setup WooCommerce integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea WooCommerce

en: How to Setup Zapier integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zapier

en: How to Setup Zoho Analytics integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Analytics

en: How to Setup Zoho Bigin integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Bigin

en: How to Setup Zoho Campaigns integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Campaigns

en: How to Setup Zoho Creator integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Creator

en: How to Setup Zoho-CRM integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho-CRM

en: How to Setup Zoho Desk integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Desk

en: How to Setup Zoho Flow integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Flow

en: How to Setup Zoho Mail integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Mail

en: How to Setup Zoho Marketing Hub integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Marketing Hub

en: How to Setup Zoho Projects integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Projects

en: How to Setup Zoho Recruit integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Recruit

en: How to Setup Zoho Sheet integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Sheet

en: How to Setup Zoho Sign integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Sign

en: How to Setup Zoho Work Drive integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Zoho Work Drive

en: How to Configure Double Opt-In
ro_RO: Cum să configurați Double Opt-In

en: How to Configure Form Abandonment
ro_RO: Cum să configurați Abandonarea formularului

en: How to Configure PDF Template
ro_RO: Cum să configurați șablonul PDF

en: How to Setup FlowMattic integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea FlowMattic

en: How to Setup AutomatorWP integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea AutomatorWP

en: How to Setup Uncanny Automator integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Uncanny Automator

en: How to Setup Automate Hub by Sperse.IO integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Automate Hub de Sperse.IO

en: How to Setup Thrive Automator integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Thrive Automator

en: How to Setup WP Webhooks integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea WP Webhooks

en: How to Setup Advanced Form Integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea avansată a formularelor

en: How to Setup IFTTT integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea IFTTT

en: How to Setup n8n.io integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea n8n.io

en: How to Setup Sure Triggers integration
ro_RO: Cum să configurați integrarea Sure Triggers

en: How to Configure WP User Registration
ro_RO: Cum să configurați înregistrarea utilizatorilor WP

en: Allow Only logged in users to view all entries
ro_RO: Permiteți doar utilizatorilor autentificați să vadă toate înregistrările

en: Allow logged in users to edit form entries
ro_RO: Permiteți utilizatorilor autentificați să editeze înregistrările din formular

en: Allow to Configure Global Validation Message
ro_RO: Permite configurarea mesajului global de validare

en: How to add Custom CSS/JS
ro_RO: Cum să adăugați CSS/JS personalizat
