Bit Form 3.0.0 - en to pl_PL translation catalogue (2623 entries)

note: Description of the plugin
en: Contact Form Builder Plugin: Multi Step Contact Form, Payment Form, Custom Contact Form Plugin by Bit Form
pl_PL: Wtyczka do tworzenia formularzy kontaktowych: wieloetapowy formularz kontaktowy, formularz płatności, niestandardowa wtyczka formularza kontaktowego od Bit Form

note: Author of the plugin
en: Contact Form Builder - Bit Form
pl_PL: Twórca formularzy kontaktowych - Bit Form

en: Token expired
pl_PL: Token wygasł

en: No Integration Found
pl_PL: Nie znaleziono integracji

en: No Connected App Found
pl_PL: Nie znaleziono połączonej aplikacji

en: Some of the test fields are empty or an invalid email supplied
pl_PL: Niektóre testowe pola są puste lub podano nieprawidłowy adres e-mail

en: Migration Complete
pl_PL: Migracja zakończona

en: Invalid file type
pl_PL: Nieprawidłowy typ pliku

en: Invalid form id
pl_PL: Nieprawidłowy identyfikator formularza

en: Meta Box must be activated!
pl_PL: Meta Box musi być aktywowany!

en: Conversational CSS Saved Successfully!
pl_PL: CSS konwersacyjny zapisany pomyślnie!

en: Bit Form - Most advanced form builder and entries management plugin
pl_PL: Bit Form - najnowocześniejsza wtyczka do tworzenia formularzy i zarządzania wpisami

en: All Forms
pl_PL: Wszystkie formularze

en: Form Templates
pl_PL: Szablony formularzy

en: App Settings
pl_PL: Ustawienia aplikacji

en: Integrations
pl_PL: Integracje

en: PDF Setting
pl_PL: Ustawienia PDF

en: Bit Form API
pl_PL: API Bit Form

en: Payments
pl_PL: Płatności

en: Doc & Support
pl_PL: Dokumentacja i wsparcie

en: Get 74% OFF
pl_PL: Skorzystaj z 74% rabatu

en: Template not found, by this name:
pl_PL: Szablon o takiej nazwie nie został znaleziony:

en: Error Occurred, Please Reload
pl_PL: Wystąpił błąd, proszę przeładuj

en: You are allowed to add maximum 2 workflows
pl_PL: Możesz dodać maksymalnie 2 workflowy

en: Can not save empty form.
pl_PL: Nie można zapisać pustego formularza.

en: Form Name Should Be Within 50 Characters
pl_PL: Nazwa formularza powinna mieć maksymalnie 50 znaków

en: All Entries
pl_PL: Wszystkie wpisy

en: Form Saved successfully
pl_PL: Formularz został zapisany pomyślnie

en: User
pl_PL: Użytkownik

en: IP address
pl_PL: Adres IP

en: Form update failed.
pl_PL: Aktualizacja formularza nie powiodła się.

en: Error Occured in saving %s
pl_PL: Wystąpił błąd podczas zapisywania %s

en: Form updated successfully.
pl_PL: Formularz został pomyślnie zaktualizowany.

en: Form status change failed.
pl_PL: Zmiana statusu formularza nie powiodła się.

en: Form status changed successfully
pl_PL: Status formularza zmieniony pomyślnie

en: Form id is empty.
pl_PL: Identyfikator formularza jest pusty.

en: Form is not exists.
pl_PL: Formularz nie istnieje.

en: Form id is invalid.
pl_PL: Identyfikator formularza jest nieprawidłowy.

en: Form deleted successfully.
pl_PL: Formularz został pomyślnie usunięty.

en: Form id is invalid
pl_PL: Identyfikator formularza jest nieprawidłowy

en: Forms deleted successfully.
pl_PL: Formularze zostały pomyślnie usunięte.

en: Form does not exists.
pl_PL: Formularz nie istnieje.

en: Form duplicated successfully
pl_PL: Formularz został pomyślnie zduplikowany

en: Please import a valid json.
pl_PL: Proszę zaimportować poprawny plik JSON.

en: Form imported successfully.
pl_PL: Formularz został pomyślnie zaimportowany.

en: Form does not exists
pl_PL: Formularz nie istnieje

en: Entry Not Found!
pl_PL: Wpis nie znaleziony!

en: Invalid Form ID or Entries ID.
pl_PL: Nieprawidłowy identyfikator formularza lub wpisu.

en: Entries id is invalid
pl_PL: Identyfikator wpisu jest nieprawidłowy

en: Form does not exist.
pl_PL: Formularz nie istnieje.

en: Entry Deletetion prevented by workflow
pl_PL: Usunięcie wpisu zablokowane przez workflow

en: Entry Deleted successfully
pl_PL: Wpis został pomyślnie usunięty

en: Entry Deleted successfully, Some prevented by workflow
pl_PL: Wpis został pomyślnie usunięty, niektóre zablokowane przez workflow

en: Form entry deletion failed.
pl_PL: Usunięcie wpisu formularza nie powiodło się.

en: Form id or entries id is invalid
pl_PL: Identyfikator formularza lub wpisu jest nieprawidłowy

en: Form does not exist
pl_PL: Formularz nie istnieje

en: Entry Duplicated successfully
pl_PL: Wpis został pomyślnie zduplikowany

en: Entries Duplicated successfully
pl_PL: Wpisy zostały pomyślnie zduplikowane

en: Form entries does not exist.
pl_PL: Wpisy formularza nie istnieją.

en: Failed to update, Data is empty.
pl_PL: Aktualizacja nie powiodła się, dane są puste.

en: Invalid Form ID or entries ID.
pl_PL: Nieprawidłowy identyfikator formularza lub wpisu.

en: Invalid Form id or entries id.
pl_PL: Nieprawidłowy identyfikator formularza lub wpisu.

en: Integration deleted
pl_PL: Integracja została usunięta

en: Message deleted
pl_PL: Wiadomość została usunięta

en: workflow deleted
pl_PL: Przepływ pracy został usunięty

en: Email Template deleted
pl_PL: Szablon e-mail został usunięty

en: Email Template duplicated
pl_PL: Szablon e-mail został zduplikowany

en: Report preferrences saved successfully
pl_PL: Preferencje raportu zostały pomyślnie zapisane

en: g-ReCAPTCHA details is empty
pl_PL: Szczegóły g-ReCAPTCHA są puste

en: reCAPTCHA saved successfully
pl_PL: reCAPTCHA została pomyślnie zapisana

en: reCAPTCHA updated successfully
pl_PL: reCAPTCHA została pomyślnie zaktualizowana

en: Setting details is empty
pl_PL: Szczegóły ustawień są puste

en: Please re-check your Client ID & Secret
pl_PL: Proszę ponownie sprawdzić swój identyfikator klienta i sekret

en: Payment setting saved successfully
pl_PL: Ustawienia płatności zostały pomyślnie zapisane

en: Payment setting updated successfully
pl_PL: Ustawienie płatności zostało pomyślnie zaktualizowane

en: This field is required
pl_PL: To pole jest wymagane

en: Please, enter a valid email address
pl_PL: Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail

en: Please, enter a valid URL
pl_PL: Proszę wprowadzić prawidłowy adres URL

en: Minimum ${field.minimum} is required
pl_PL: Wymagana jest minimalna wartość ${field.minimum}

en: Maximum ${field.maximum} is allowed
pl_PL: Dozwolona jest maksymalna wartość ${field.maximum}

en: Please, enter only numbers
pl_PL: Proszę wprowadzić tylko cyfry

en: Please, enter a valid phone number
pl_PL: Proszę wprowadzić prawidłowy numer telefonu

en: Select at least ${field.minimum} option(s)
pl_PL: Wybierz co najmniej ${field.minimum} opcję/opcje

en: Please, select no more than ${field.maximum} option(s)
pl_PL: Proszę wybrać nie więcej niż ${field.maximum} opcję/opcje

en: Input does not match the required pattern
pl_PL: Wprowadzone dane nie odpowiadają wymaganemu wzorcowi

en: Minimum ${field.minimum_file} file(s) required
pl_PL: Wymagane co najmniej ${field.minimum_file} plik(i)

en: Maximum ${field.maximum_file} file(s) allowed
pl_PL: Dozwolonych maksymalnie ${field.maximum_file} plik(ów)

en: Maximum file size exceeded. (Max: ${field.maximum_size}MB)
pl_PL: Przekroczono maksymalny rozmiar pliku. (Maks: ${field.maximum_size}MB)

en: File type is not supported
pl_PL: Typ pliku nie jest obsługiwany

en: This value is already taken. Please, choose a different one.
pl_PL: Ta wartość jest już zajęta. Proszę wybrać inną.

en: This username or email is already registered. Please, use another.
pl_PL: Ta nazwa użytkownika lub adres e-mail jest już zarejestrowany. Proszę użyć innego.

en: Custom Option Required
pl_PL: Wymagana jest opcja niestandardowa

en: Minimum amount of ${field.minimum_amount} is required
pl_PL: Wymagana jest minimalna kwota ${field.minimum_amount}

en: Maximum amount of ${field.maximum_amount} is allowed
pl_PL: Dozwolona jest maksymalna kwota ${field.maximum_amount}

en: Form data is empty
pl_PL: Dane formularza są puste

en: At least 1 condition needed
pl_PL: Wymagane jest co najmniej 1 warunek

en: Result is empty
pl_PL: Wynik jest pusty

en: Nothing to update
pl_PL: Brak danych do aktualizacji

en: Nothing to duplicate
pl_PL: Brak danych do duplikowania

en: prepared query is empty
pl_PL: przygotowane zapytanie jest puste

en: is required
pl_PL: jest wymagane

en: Minimum number is
pl_PL: Minimalna liczba to

en: Maximum number is
pl_PL: Maksymalna liczba to

en: Email is invalid
pl_PL: Adres email jest nieprawidłowy

en: URL is invalid
pl_PL: Adres URL jest nieprawidłowy

en: Sorry, Error occurred in saving form entry
pl_PL: Przepraszamy, wystąpił błąd podczas zapisywania wpisu formularza

en: Sorry, error occurred in logging form entry
pl_PL: Przepraszamy, wystąpił błąd podczas logowania wpisu formularza

en: Sorry, Error occured in saving form entry data
pl_PL: Przepraszamy, wystąpił błąd podczas zapisywania danych wpisu formularza

en: provided form entries does not exists
pl_PL: Podane wpisy formularza nie istnieją

en: Entry Updated Successfully
pl_PL: Wpis został pomyślnie zaktualizowany

en:  is required.
pl_PL:  jest wymagane.

en:  should be an email. please provide a valid email address.
pl_PL:  powinien być adresem e-mail. Proszę podać poprawny adres e-mail.

en:  should be Time Format
pl_PL:  powinien mieć format czasu

en:  should be a phone number
pl_PL:  powinien być numerem telefonu

en:  should be a number
pl_PL: powinno być liczbą

en:  should be an URL
pl_PL: powinno być URL

en:  should be a date
pl_PL: powinno być datą

en: Bitform Pages
pl_PL: Strony Bitform

en: Requested parameter is empty
pl_PL: Żądany parametr jest pusty

en: module, fields are required for Sendinblue api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Sendinblue

en: module, fields are required for Acumbamail api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Acumbamail

en: Autonami Pro Plugins not found
pl_PL: Wtyczki Autonami Pro nie zostały znalezione

en: module, fields are required for Autonami api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Autonami

en: Required data not found.
pl_PL: Wymagane dane nie zostały znalezione.

en: module, fields are required for Elastic Email api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Elastic Email

en: module, fields are required for Encharge api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Encharge

en: Fluent CRM Plugins not found
pl_PL: Wtyczki Fluent CRM nie zostały znalezione

en: Please! Insatall Fluent CRM
pl_PL: Proszę! Zainstaluj Fluent CRM

en: module, fields are required for Fluent CRM api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Fluent CRM

en: module, fields are required for Gist api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Gist

en: module, fields are required for Google sheet api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Google Sheets

en: module, fields are required for Trello api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla API Trello

en: Request parameter is empty
pl_PL: Parametr żądania jest pusty

en: api key field is required for hubspot api
pl_PL: pole klucza API jest wymagane dla API HubSpot

en: Integration execution failed
pl_PL: Wykonanie integracji nie powiodło się

en: module, fields are required for Mail Chimp api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla Mail Chimp api

en: Invalid API Token
pl_PL: Nieprawidłowy token API

en: module, fields are required for MailerLite api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla MailerLite api

en: Please! Insatall MailPoet
pl_PL: Proszę! Zainstaluj MailPoet

en: Please! Install MailPoet
pl_PL: Proszę! Zainstaluj MailPoet

en: module, fields are required for Mail Poet api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla Mail Poet api

en: username, password, fields are required for rapidmail api
pl_PL: nazwa użytkownika, hasło, pola są wymagane dla rapidmail api

en: Recipient List are required for rapidmail api
pl_PL: Lista odbiorców jest wymagana dla rapidmail api

en: module, fields are required for SendFox api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla SendFox api

en: module, fields are required for Telegram api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla Telegram api

en: SID, Auth Token,From Number and mapping fields are required for rapidmail api
pl_PL: SID, token uwierzytelniający, numer nadawcy i mapowanie pól są wymagane dla rapidmail api

en: webhook url is empty
pl_PL: adres URL webhook jest pusty

en: %s is required for woocommerce %s
pl_PL: %s jest wymagany dla woocommerce %s

en: WooCommerce must be activated!
pl_PL: WooCommerce musi być aktywowany!

en: module and field map are required for woocommerce
pl_PL: moduł i mapowanie pól są wymagane dla woocommerce

en: workspace, table, fields are required for zoho analytics api
pl_PL: obszar roboczy, tabela, pola są wymagane dla zoho analytics api

en: %s is required for zoho bigin, %s module
pl_PL: %s jest wymagany dla zoho bigin, moduł %s

en: module, fields are required for zoho bigin api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla zoho bigin api

en: %s is required for zoho campaigns
pl_PL: %s jest wymagany dla zoho campaigns

en: list are required for zoho campaigns api
pl_PL: lista jest wymagana dla Zoho Campaigns API

en: %s is required for zoho creator
pl_PL: %s jest wymagany dla Zoho Creator

en: tokenDetails error
pl_PL: błąd tokenDetails

en: %s is required for zoho crm, %s module
pl_PL: %s jest wymagany dla Zoho CRM, moduł %s

en: zoho crm field %s's maximum length is %s, Given %s
pl_PL: maksymalna długość pola Zoho CRM %s to %s, podano %s

en: Tag is empty
pl_PL: Tag jest pusty

en: Assignment rules is empty
pl_PL: Reguły przypisania są puste

en: RelatedList is empty
pl_PL: RelatedList jest pusta

en: module, layout are required for zoho crm relatedlist
pl_PL: moduł, układ są wymagane dla Zoho CRM RelatedList

en: module, layout, fields are required for zoho crm api
pl_PL: moduł, układ, pola są wymagane dla Zoho CRM API

en: %s is required for zoho bigin
pl_PL: %s jest wymagany dla Zoho Bigin

en: list are required for zoho desk api
pl_PL: lista jest wymagana dla Zoho Desk API

en: module, fields are required for zoho mail api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla Zoho Mail API

en: is required for zoho marketing hub
pl_PL: jest wymagany dla Zoho Marketing Hub

en: list are required for zoho marketingHub api
pl_PL: lista jest wymagana dla Zoho MarketingHub API

en: %s is required for %s
pl_PL: %s jest wymagany dla %s

en: list are required for zoho projects api
pl_PL: lista jest wymagana dla Zoho Projects API

en: %s is required for zoho recruit, %s module
pl_PL: %s jest wymagany dla Zoho Recruit, moduł %s

en: module, fields are required for zoho recruit api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla Zoho Recruit API

en: module, fields are required for zoho sheet api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla Zoho Sheet API

en: module, fields are required for zoho sign api
pl_PL: moduł, pola są wymagane dla zoho sign api

en: parent folder are required for zoho workdrive api
pl_PL: folder nadrzędny jest wymagany dla zoho workdrive api

en: Sorry, Error occured in updated form
pl_PL: Przepraszamy, wystąpił błąd w zaktualizowanym formularzu

en: Bitforms Pages
pl_PL: Strony Bitforms

en: Sorry! Submission limit exceeded.
pl_PL: Przepraszamy! Przekroczono limit zgłoszeń.

en: Sorry! You have exceeded the submission limit.
pl_PL: Przepraszamy! Przekroczyłeś limit zgłoszeń.

en: Unknown upload error
pl_PL: Nieznany błąd przesyłania

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
pl_PL: Przesłany plik przekracza dyrektywę upload_max_filesize w php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
pl_PL: Przesłany plik przekracza dyrektywę MAX_FILE_SIZE określoną w formularzu HTML.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
pl_PL: Przesłany plik został wysłany tylko częściowo.

en: No file was uploaded.
pl_PL: Nie przesłano żadnego pliku.

en: Missing a temporary folder.
pl_PL: Brak tymczasowego folderu.

en: Failed to write file to disk.
pl_PL: Nie udało się zapisać pliku na dysku.

en: A PHP extension stopped the file upload.
pl_PL: Rozszerzenie PHP zatrzymało przesyłanie pliku.

en: Total File size is too large
pl_PL: Całkowity rozmiar pliku jest zbyt duży

en: Upload failed
pl_PL: Przesyłanie nie powiodło się

en: Untrusted upload source
pl_PL: Nieznane źródło przesyłania

en: Temporary file not accessible
pl_PL: Tymczasowy plik niedostępny

en: Empty filename
pl_PL: Pusta nazwa pliku

en: Cannot read file size
pl_PL: Nie można odczytać rozmiaru pliku

en: File size is too large
pl_PL: Rozmiar pliku jest zbyt duży

en: This file type is not allowed
pl_PL: Ten typ pliku nie jest dozwolony

en: File type is not allowed
pl_PL: Typ pliku nie jest dozwolony

en: Invalid SVG
pl_PL: Nieprawidłowy SVG

en: SVG file is not valid
pl_PL: Plik SVG jest nieprawidłowy

en: File size is too large after sanitation
pl_PL: Rozmiar pliku jest zbyt duży po oczyszczeniu

en: File not allowed by policy
pl_PL: Plik niedozwolony przez politykę

en: Form Submitted Successfully
pl_PL: Formularz został pomyślnie przesłany

en: provided form does not exists
pl_PL: podany formularz nie istnieje

en: Form ID cannot be empty
pl_PL: ID formularza nie może być puste

en: #%s no. Form doesn't exists
pl_PL: Formularz nr #%s nie istnieje

en: #%s no. Form is not active
pl_PL: Formularz nr #%s nie jest aktywny

en: Entry Update Successfully
pl_PL: Wpis został pomyślnie zaktualizowany

en: Token verification failed
pl_PL: Weryfikacja tokena nie powiodła się

en: You are already logged in
pl_PL: Jesteś już zalogowany

en: Please submit form with valid fields
pl_PL: Proszę przesłać formularz z prawidłowymi polami

en: Please recheck your reCaptcha Configuration
pl_PL: Proszę sprawdzić konfigurację reCaptcha

en: Please verify reCAPTCHA
pl_PL: Proszę zweryfikować reCAPTCHA

en: Please verify hCaptcha
pl_PL: Proszę zweryfikować hCaptcha

en: hCaptcha verification failed
pl_PL: Weryfikacja hCaptcha nie powiodła się

en: Please verify Cloudflare Turnstile Captcha
pl_PL: Proszę zweryfikować Captcha Cloudflare Turnstile

en: Cloudflare Turnstile Validation Error:
pl_PL: Błąd weryfikacji Cloudflare Turnstile:

en: Sorry!! You have already submitted from this IP address
pl_PL: Przepraszamy!! Z tego adresu IP już dokonano zgłoszenia

en: within %s to %s
pl_PL: w ciągu %s do %s

en: %s to %s
pl_PL: %s do %s

en: Form is available %s From %s
pl_PL: Formularz jest dostępny %s Od %s

en: Form is available %s
pl_PL: Formularz jest dostępny %s

en: Form is available on %s
pl_PL: Formularz jest dostępny w %s

en: Sorry!! Your IP address is %s, Blocked from submitting the form
pl_PL: Przepraszamy!! Twój adres IP %s jest zablokowany przed wysłaniem formularza

en: Other...
pl_PL: Inne...

en: Select a Bitform
pl_PL: Wybierz Bitform

en: Invalid request method. POST required.
pl_PL: Nieprawidłowa metoda żądania. Wymagane POST.

en: No form selected
pl_PL: Nie wybrano formularza

en: Please select a form from the Form List available in the Bit Form element settings.
pl_PL: Proszę wybrać formularz z listy formularzy dostępnej w ustawieniach elementu Bit Form.

en: Select Forms
pl_PL: Wybierz formularze

en: Forms
pl_PL: Formularze

en: Unsplash Images
pl_PL: Obrazy Unsplash

en: Go to the Google reCaptcha V2 Admin Dashboard
pl_PL: Przejdź do panelu administratora Google reCaptcha V2

en: Click on the Register button and add Label.
pl_PL: Kliknij przycisk Rejestruj i dodaj etykietę.

en: Choose the type of reCaptcha V2 (either I'm not a robot checkbox or Invisible reCaptcha badge).
pl_PL: Wybierz typ reCaptcha V2 (pole wyboru „Nie jestem robotem” lub niewidoczna odznaka reCaptcha).

en: Copy Your Domain URL and Goto Google ReCaptcha Dashboard, paste it under Domains.
pl_PL: Skopiuj adres URL swojej domeny i przejdź do panelu Google ReCaptcha, wklej go w sekcji Domeny.

en: Click on the Submit button.
pl_PL: Kliknij przycisk Wyślij.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Google reCaptcha Settings to paste them into the corresponding
pl_PL: Następnie zobaczysz klucz strony i klucz tajny. Skopiuj oba klucze i wróć do ustawień Bit form Google reCaptcha, aby wkleić je w odpowiednie

en: Site Key
pl_PL: Klucz strony

en: and
pl_PL: oraz

en: Secret Key
pl_PL: Klucz tajny

en: fields.
pl_PL: pola.

en: Click on the
pl_PL: Kliknij przycisk

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: button to apply the settings.
pl_PL: , aby zastosować ustawienia.

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V2 field.
pl_PL: Teraz przejdź do swojego formularza i dodaj pole Google reCaptcha V2.

en: For more details, please visit the
pl_PL: Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź

en: Bit form Google reCaptcha V2 documentation
pl_PL: dokumentację Bit form Google reCaptcha V2

en: and watch
pl_PL: i obejrzyj

en: YouTube Video
pl_PL: film na YouTube

en: Go to the Google reCaptcha V3 Admin Dashboard
pl_PL: Przejdź do panelu administratora Google reCaptcha V3

en: Choose the type of reCaptcha V3 (reCaptcha V3).
pl_PL: Wybierz typ reCaptcha V3 (reCaptcha V3).

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V3 field.
pl_PL: Teraz przejdź do swojego formularza i dodaj pole Google reCaptcha V3.

en: Bit form Google reCaptcha V3 documentation
pl_PL: dokumentację Bit form Google reCaptcha V3

en: Go to the Turnstile Admin Dashboard
pl_PL: Przejdź do panelu administratora Turnstile

en: If you haven't created a Turnstile Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
pl_PL: Jeśli nie utworzyłeś jeszcze witryny Turnstile, kliknij przycisk „Dodaj witrynę” i wypełnij wymagane pola.

en: If you already have a Turnstile Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
pl_PL: Jeśli masz już witrynę Turnstile, kliknij nazwę witryny, aby otworzyć panel witryny.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Turnstile Settings to paste them into the corresponding
pl_PL: Następnie zobaczysz klucz witryny i klucz tajny. Skopiuj oba klucze i wróć do Bit form Ustawienia Turnstile, aby wkleić je w odpowiednie

en: Now, Please go to your form and add a Turnstile field.
pl_PL: Teraz przejdź do swojego formularza i dodaj pole Turnstile.

en: Bit form Turnstile documentation
pl_PL: Dokumentacja Bit form Turnstile

en: Go to the hCaptcha Admin Dashboard
pl_PL: Przejdź do panelu administracyjnego hCaptcha

en: If you haven't created a hCaptcha Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
pl_PL: Jeśli nie utworzyłeś jeszcze witryny hCaptcha, kliknij przycisk „Dodaj witrynę” i wypełnij wymagane pola.

en: If you already have a hCaptcha Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
pl_PL: Jeśli masz już witrynę hCaptcha, kliknij nazwę witryny, aby otworzyć panel witryny.

en: You will then see the site. Copy
pl_PL: Następnie zobaczysz witrynę. Skopiuj

en: and back to Bit form hCaptcha Settings to paste in Site Key fields.
pl_PL: i wróć do Bit form Ustawienia hCaptcha, aby wkleić w pola Klucz witryny.

en: Then get the secret key. Go to the Profile → Settings and click the secret tab. You will find secret list or Generate New Secret.
pl_PL: Następnie pobierz klucz tajny. Przejdź do Profil → Ustawienia i kliknij kartę tajny. Znajdziesz tam listę tajnych kluczy lub opcję Wygeneruj nowy klucz tajny.

en: Now, Please go to your form and add a hCaptcha field.
pl_PL: Teraz przejdź do swojego formularza i dodaj pole hCaptcha.

en: Bit form hCaptcha documentation
pl_PL: Dokumentacja Bit form hCaptcha

en: Captcha Settings
pl_PL: Ustawienia Captcha

en: Note:
pl_PL: Uwaga:

en: Please click on the available Captcha option for configuration.
pl_PL: Kliknij na dostępną opcję Captcha, aby ją skonfigurować.

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Captcha Settings Updated
pl_PL: Ustawienia Captcha zostały zaktualizowane

en: reCAPTCHA is a free service that protects your website from spam and abuse.
pl_PL: reCAPTCHA to bezpłatna usługa, która chroni Twoją stronę przed spamem i nadużyciami.

en: Learn More
pl_PL: Dowiedz się więcej

en: Domain URL:
pl_PL: Adres URL domeny:

en: To get Site Key and SECRET , Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać klucz witryny i SECRET, odwiedź

en: Google reCAPTCHA Admin
pl_PL: Panel administracyjny Google reCAPTCHA

en: Update
pl_PL: Aktualizuj

en: hCaptcha is a free service that protects your website from spam and abuse.
pl_PL: hCaptcha to darmowa usługa, która chroni Twoją stronę przed spamem i nadużyciami.

en: To get Site Key and Secret, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać klucz witryny i sekret, odwiedź

en: hCaptcha Admin Dashboard
pl_PL: Panel administracyjny hCaptcha

en: Turnstile is a free service that protects your website from spam and abuse.
pl_PL: Turnstile to darmowa usługa, która chroni Twoją stronę przed spamem i nadużyciami.

en: Cloudflare Turnstile reCAPTCHA Admin
pl_PL: Panel administracyjny Cloudflare Turnstile reCAPTCHA

en: How to set up
pl_PL: Jak skonfigurować

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Are you sure to delete this template
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten szablon

en: Duplicate
pl_PL: Duplikuj

en: Are you sure to duplicate this template?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zduplikować ten szablon?

en: Template Name
pl_PL: Nazwa szablonu

en: Action
pl_PL: Akcja

en: Email Templates
pl_PL: Szablony e-mail

en: How to setup Email Templates & Send Email Notification:
pl_PL: Jak skonfigurować Szablony Email i Wysyłać Powiadomienia Email:

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: Add New Template
pl_PL: Dodaj Nowy Szablon

en: Empty
pl_PL: Pusty

en: Post Type cann't be empty
pl_PL: Typ wpisu nie może być pusty

en: Post Status cann't be empty
pl_PL: Status wpisu nie może być pusty

en: Please map mandatory fields
pl_PL: Proszę zmapować pola obowiązkowe

en: Integration Name
pl_PL: Nazwa integracji

en: Integration Name...
pl_PL: Nazwa integracji...

en: Post Type
pl_PL: Typ wpisu

en: Refresh Post Types
pl_PL: Odśwież typy wpisów

en: Post Status
pl_PL: Status wpisu

en: Select Status
pl_PL: Wybierz status

en: Author
pl_PL: Autor

en: Select Author
pl_PL: Wybierz autora

en: Comment Status
pl_PL: Status komentarza

en: Field Mapping
pl_PL: Mapowanie pól

en: Form Fields
pl_PL: Pola formularza

en: Post Fields
pl_PL: Pola wpisu

en: ACF fields Mapping
pl_PL: Mapowanie pól ACF

en: Refresh ACF fields
pl_PL: Odśwież pola ACF

en: ACF Fields
pl_PL: Pola ACF

en: ACF File Upload Fields Map
pl_PL: Mapa pól do przesyłania plików ACF

en: Error Occured
pl_PL: Wystąpił błąd

en: Loading ACF Fields...
pl_PL: Ładowanie pól ACF...

en: Loading Post Types...
pl_PL: Ładowanie typów wpisów...

en: Select one of the defined WordPress post types Or custom post types for the post.
pl_PL: Wybierz jeden z zdefiniowanych typów wpisów WordPress lub niestandardowych typów wpisów dla wpisu.

en: Select Post Type
pl_PL: Wybierz typ wpisu

en: Select the status for the post. If published status is selected and the post date is in the future, it will automatically be changed to scheduled
pl_PL: Wybierz status wpisu. Jeśli wybrano status opublikowany, a data wpisu jest w przyszłości, status zostanie automatycznie zmieniony na zaplanowany

en: Select the user to be assigned to the post.
pl_PL: Wybierz użytkownika, który zostanie przypisany do wpisu.

en: Select Field
pl_PL: Wybierz pole

en: Custom...
pl_PL: Niestandardowe...

en: Custom Value
pl_PL: Niestandardowa wartość

en: Connect New Active Campaing API
pl_PL: Połącz nowy API Active Campaign

en: Update ActiveCampaign
pl_PL: Aktualizuj ActiveCampaign

en: Update Responses with ActiveCampaign existing email?
pl_PL: Aktualizować odpowiedzi z istniejącym e-mailem ActiveCampaign?

en: Integration name cann't be empty
pl_PL: Nazwa integracji nie może być pusta

en: Access API Key cann't be empty
pl_PL: Klucz API dostępu nie może być pusty

en: Access API URL cann't be empty
pl_PL: URL API dostępu nie może być pusty

en: Authorized Successfully
pl_PL: Autoryzowano pomyślnie

en: Integration Name:
pl_PL: Nazwa integracji:

en: Access API URL:
pl_PL: URL API dostępu:

en: Access API URL...
pl_PL: URL API dostępu...

en: Access API Key:
pl_PL: Klucz API dostępu:

en: Access API Key...
pl_PL: Klucz API dostępu...

en: ActiveCampaign lists refreshed
pl_PL: Listy ActiveCampaign odświeżone

en: No ActiveCampaign lists found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono list ActiveCampaign. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: ActiveCampaign lists refresh failed. please try again
pl_PL: Nie udało się odświeżyć list ActiveCampaign. Proszę spróbować ponownie

en: ActiveCampaign tags refreshed
pl_PL: Tagi ActiveCampaign odświeżone

en: No ActiveCampaign tags found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono tagów ActiveCampaign. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: ActiveCampaign tags refresh failed. please try again
pl_PL: Nie udało się odświeżyć tagów ActiveCampaign. Proszę spróbować ponownie

en: ActiveCampaign fields refreshed
pl_PL: Pola ActiveCampaign odświeżone

en: No ActiveCampaign fields found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono pól ActiveCampaign. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: ActiveCampaign fields refresh failed. please try again
pl_PL: Nie udało się odświeżyć pól ActiveCampaign. Proszę spróbować ponownie

en: Connected API:
pl_PL: Połączone API:

en: Select an App
pl_PL: Wybierz aplikację

en: List:
pl_PL: Lista:

en: Select List
pl_PL: Wybierz listę

en: Tags:
pl_PL: Tagi:

en: Refresh Activecapmaign Tags
pl_PL: Odśwież tagi ActiveCampaign

en: Map Fields
pl_PL: Mapuj pola

en: Refresh Activecapmaign Field
pl_PL: Odśwież pole ActiveCampaign

en: ActiveCampaign Fields
pl_PL: Pola ActiveCampaign

en: Actions
pl_PL: Akcje

en: To Get Auth token, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać token uwierzytelniający, odwiedź

en: Acumbamail documentation
pl_PL: dokumentację Acumbamail

en: Auth Token:
pl_PL: Token uwierzytelniający:

en: Auth Token...
pl_PL: Token uwierzytelniający...

en: All list field fetched successfully
pl_PL: Wszystkie pola listy zostały pomyślnie pobrane

en: Failed to fetch list fields
pl_PL: Nie udało się pobrać pól listy

en: Lists fetched successfully
pl_PL: Listy zostały pomyślnie pobrane

en: Lists fetch failed. please try again
pl_PL: Pobieranie list nie powiodło się. Spróbuj ponownie

en: Api Key can't be empty
pl_PL: Klucz API nie może być pusty

en: Authorized successfully
pl_PL: Autoryzowano pomyślnie

en: Authorized failed
pl_PL: Autoryzacja nie powiodła się

en: Connected API List:
pl_PL: Połączona lista API:

en: Select API
pl_PL: Wybierz API

en: Actions:
pl_PL: Akcje:

en: Select Actions
pl_PL: Wybierz akcje

en: All List:
pl_PL: Wszystkie listy:

en: Fetch Subscriber List
pl_PL: Pobierz listę subskrybentów

en: Field Map
pl_PL: Mapowanie pól

en: Refresh Acumbamail Fields
pl_PL: Odśwież pola Acumbamail

en: Acumbamail Fields
pl_PL: Pola Acumbamail

en: Authorized ✔
pl_PL: Autoryzowano ✔

en: Authorize
pl_PL: Autoryzuj

en: Next
pl_PL: Dalej

en: Skip exist Contact
pl_PL: Pomiń istniejący kontakt

en: Skip if contact already exist in Autonami
pl_PL: Pomiń, jeśli kontakt już istnieje w Autonami

en: Connect Successfully
pl_PL: Połączenie zakończone sukcesem

en: Autonami lists and tags refreshed
pl_PL: Listy i tagi Autonami zostały odświeżone

en: Autonami lists and tags refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżenie list i tagów Autonami nie powiodło się. Powód:

en: please try again
pl_PL: proszę spróbować ponownie

en: Autonami lists and tags refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżenie list i tagów Autonami nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Autonami fields refreshed
pl_PL: Pola Autonami zostały odświeżone

en: No Autonami fields found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono pól Autonami. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: Autonami fields refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżenie pól Autonami nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Autonami Lists:
pl_PL: Listy Autonami:

en: Refresh Autonami Lists And Tags
pl_PL: Odśwież listy i tagi Autonami

en: Autonami Tags:
pl_PL: Tagi Autonami:

en: Refresh Autonami Fields
pl_PL: Odśwież pola Autonami

en: Autonami Fields
pl_PL: Pola Autonami

en: Loaded integration:
pl_PL: Załadowana integracja:

en: Integration Info
pl_PL: Informacje o integracji

en: Add New
pl_PL: Dodaj nowy

en: App
pl_PL: Aplikacja

en: Authorize New Dropbox App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Dropbox

en: Delete File From Wordpress
pl_PL: Usuń plik z WordPressa

en: Delete file from Wordpress after upload in Dropbox
pl_PL: Usuń plik z WordPressa po przesłaniu do Dropbox

en: Please enter API key and API secret
pl_PL: Proszę wprowadzić klucz API i sekret API

en: To Get Api Key & Secret, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać klucz i sekret API, odwiedź

en: Dropbox API Console
pl_PL: Konsola API Dropbox

en: Dropbox Api Key:
pl_PL: Klucz API Dropbox:

en: Api Key...
pl_PL: Klucz API...

en: Dropbox Api Secret:
pl_PL: Sekret API Dropbox:

en: Api Secret...
pl_PL: Sekret API...

en: To Get Access Code, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać kod dostępu, odwiedź

en: Dropbox Access Code
pl_PL: Kod dostępu Dropbox

en: Dropbox Access Code:
pl_PL: Kod dostępu Dropbox:

en: Access Code...
pl_PL: Kod dostępu...

en: Error Occurred
pl_PL: Wystąpił błąd

en: Loading Dropbox Folders List...
pl_PL: Ładowanie listy folderów Dropbox...

en: Dropbox ApiKey, ApiSecret & Access Code can't be empty
pl_PL: Dropbox ApiKey, ApiSecret i kod dostępu nie mogą być puste

en: Authorization failed Cause:
pl_PL: Autoryzacja nie powiodła się. Powód:

en: Authorization failed. please try again
pl_PL: Autoryzacja nie powiodła się. Proszę spróbuj ponownie

en: Select Folder
pl_PL: Wybierz folder

en: Fetch All Dropbox Folders
pl_PL: Pobierz wszystkie foldery Dropbox

en: File Input
pl_PL: Wczytywanie pliku

en: Dropbox Folder
pl_PL: Folder Dropbox

en: Integration Settings
pl_PL: Ustawienia integracji

en: Add Status to contact
pl_PL: Dodaj status do kontaktu

en: Ok
pl_PL: OK

en: API Key cann't be empty
pl_PL: Klucz API nie może być pusty

en: API Key:
pl_PL: Klucz API:

en: API Key...
pl_PL: Klucz API...

en: To get API Key, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać klucz API, odwiedź

en: Elastic Email API Console
pl_PL: Konsola API Elastic Email

en: Loading Lists...
pl_PL: Ładowanie list...

en: Lists:
pl_PL: Listy:

en: Fetch All Recipients
pl_PL: Pobierz wszystkich odbiorców

en: Elastic Email Fields
pl_PL: Pola Elastic Email

en: API key
pl_PL: Klucz API

en: To get API , Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać API, odwiedź

en: Encharge API Console
pl_PL: Konsola API Encharge

en: Encharge fields refreshed
pl_PL: Pola Encharge odświeżone

en: No Encharge fields found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono pól Encharge. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: Encharge fields refresh failed. please try again
pl_PL: Nie udało się odświeżyć pól Encharge. Proszę spróbuj ponownie

en: Encharge Fields
pl_PL: Pola Encharge

en: Skip if contact already exist in FluentCRM
pl_PL: Pomiń, jeśli kontakt już istnieje w FluentCRM

en: Double Opt-in
pl_PL: Podwójne potwierdzenie (Double Opt-in)

en: Enable Double Option for new contacts
pl_PL: Włącz podwójną zgodę dla nowych kontaktów

en: FluentCRM list refreshed
pl_PL: Lista FluentCRM odświeżona

en: FluentCRM list refresh failed Cause:
pl_PL: Przyczyna niepowodzenia odświeżenia listy FluentCRM:

en: FluentCRM list refresh failed. please try again
pl_PL: Nie udało się odświeżyć listy FluentCRM. Proszę spróbuj ponownie

en: Fluent CRM fields refreshed
pl_PL: Pola Fluent CRM odświeżone

en: No Fluent CRM fields found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono pól Fluent CRM. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: Fluent CRM fields refresh failed. please try again
pl_PL: Nie udało się odświeżyć pól Fluent CRM. Proszę spróbuj ponownie

en: Fluent CRM List:
pl_PL: Lista Fluent CRM:

en: Select Fluent CRM list
pl_PL: Wybierz listę Fluent CRM

en: Refresh Fluent CRM List
pl_PL: Odśwież listę Fluent CRM

en: Fluent CRM Tags:
pl_PL: Tagi Fluent CRM:

en: Fluent CRM Fields
pl_PL: Pola Fluent CRM

en: Tags
pl_PL: Tagi

en: Add tags to contact
pl_PL: Dodaj tagi do kontaktu

en: Refresh Tags
pl_PL: Odśwież tagi

en: Integration API Key...
pl_PL: Klucz API integracji...

en: To get API, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać API, odwiedź

en: Getgist API Console
pl_PL: Konsola API Getgist

en: Loading Tags...
pl_PL: Ładowanie tagów...

en: User Type:
pl_PL: Typ użytkownika:

en: Select User Type
pl_PL: Wybierz typ użytkownika

en: Gist Fields
pl_PL: Pola Gist

en: Authorize New Google App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Google

en: Update Row
pl_PL: Aktualizuj wiersz

en: Control how the row gets updated.
pl_PL: Kontroluj sposób aktualizacji wiersza.

en: Update google Sheet
pl_PL: Aktualizuj arkusz Google

en: Update Responses with Google Sheet?
pl_PL: Aktualizować odpowiedzi w arkuszu Google?

en: Enter the criteria to update rows. Please use the below format.
pl_PL: Wprowadź kryteria aktualizacji wierszy. Proszę użyć poniższego formatu.

en: Update Preferance
pl_PL: Preferencje aktualizacji

en: update row for first match only?
pl_PL: aktualizować wiersz tylko dla pierwszego dopasowania?

en: Yes
pl_PL: Tak

en: No
pl_PL: Nie

en: insert new row if the above criteria doesn't met?
pl_PL: wstawić nowy wiersz, jeśli powyższe kryteria nie zostaną spełnione?

en: Share Settings
pl_PL: Udostępnij ustawienia

en: Homepage URL:
pl_PL: Adres URL strony głównej:

en: Authorized Redirect URIs:
pl_PL: Autoryzowane URI przekierowań:

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać identyfikator klienta (Client ID) i sekret (SECRET), odwiedź

en: Google API Console
pl_PL: Konsolę API Google

en: Client id:
pl_PL: Identyfikator klienta:

en: Client id...
pl_PL: Identyfikator klienta...

en: Client secret:
pl_PL: Sekret klienta:

en: Client secret...
pl_PL: Sekret klienta...

en: Spreadsheet refreshed
pl_PL: Arkusz kalkulacyjny odświeżony

en: Spreadsheet refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie arkusza kalkulacyjnego nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Spreadsheet refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie arkusza kalkulacyjnego nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Worksheets refreshed
pl_PL: Arkusze robocze odświeżone

en: Worksheets refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie arkuszy roboczych nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Worksheet Headers refreshed
pl_PL: Nagłówki arkusza zostały odświeżone

en: No Worksheet headers found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono nagłówków arkusza. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: Worksheet Headers refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie nagłówków arkusza nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: Client ID cann't be empty
pl_PL: ID klienta nie może być puste

en: Secret key cann't be empty
pl_PL: Klucz tajny nie może być pusty

en: Authorization failed
pl_PL: Autoryzacja nie powiodła się

en: Authorize App:
pl_PL: Autoryzuj aplikację:

en: Spreadsheets:
pl_PL: Arkusze kalkulacyjne:

en: Select Spreadsheet
pl_PL: Wybierz arkusz kalkulacyjny

en: Select Worksheet
pl_PL: Wybierz arkusz

en: Header Row:
pl_PL: Wiersz nagłówka:

en: By default, first row of the worksheet is considered as header row. This can be used if tabular data starts from any row other than the first row.
pl_PL: Domyślnie pierwszy wiersz arkusza jest traktowany jako wiersz nagłówka. Opcja ta może być używana, jeśli dane tabelaryczne zaczynają się od innego wiersza niż pierwszy.

en: Google Fields
pl_PL: Pola Google

en: Add Tags
pl_PL: Dodaj tagi

en: Add Contact Tag
pl_PL: Dodaj tag kontaktu

en: Select tag
pl_PL: Wybierz tag

en: Refresh Groundhogg Tags
pl_PL: Odśwież tagi Groundhogg

en: Your Domain Name:
pl_PL: Twoja nazwa domeny:

en: Public Key:
pl_PL: Klucz publiczny:

en: Public Key...
pl_PL: Klucz publiczny...

en: Public Key can't be empty
pl_PL: Klucz publiczny nie może być pusty

en: token can't be empty
pl_PL: token nie może być pusty

en: Domain Name can't be empty
pl_PL: Nazwa domeny nie może być pusta

en: Authorization Successful
pl_PL: Autoryzacja zakończona sukcesem

en: Authorization Failed
pl_PL: Autoryzacja nie powiodła się

en: Groundhogg all tag fetched successfully
pl_PL: Wszystkie tagi Groundhogg zostały pobrane pomyślnie

en: Failed to fetch groundhoggtag
pl_PL: Nie udało się pobrać tagu Groundhogg

en: Email:
pl_PL: E-mail:

en: Groundhogg Fields
pl_PL: Pola Groundhogg

en: Add Meta field
pl_PL: Dodaj pole meta

en: Groundhogg Meta Fields
pl_PL: Pola meta Groundhogg

en: All Tags:
pl_PL: Wszystkie tagi:

en: Custom Groundhogg Value
pl_PL: Niestandardowa wartość Groundhogg

en: Contact Owner
pl_PL: Właściciel kontaktu

en: Add a contact owner
pl_PL: Dodaj właściciela kontaktu

en: Lifecycle Stage
pl_PL: Etap cyklu życia

en: Add a lifecycle stage
pl_PL: Dodaj etap cyklu życia

en: Lead Status
pl_PL: Status leada

en: Add lead status
pl_PL: Dodaj status leadu

en: Contact
pl_PL: Kontakt

en: Associate deal with contacts
pl_PL: Powiąż transakcję z kontaktami

en: Company
pl_PL: Firma

en: Associate deal with company
pl_PL: Powiąż transakcję z firmą

en: Deal Type
pl_PL: Typ transakcji

en: Add type to deal
pl_PL: Dodaj typ do transakcji

en: Priority
pl_PL: Priorytet

en: Add priority to deal
pl_PL: Dodaj priorytet do transakcji

en: Refresh Owners
pl_PL: Odśwież właścicieli

en: Contacts
pl_PL: Kontakty

en: Refresh CRM Tags
pl_PL: Odśwież tagi CRM

en: Hubspot API Console
pl_PL: Konsola API Hubspot

en: Loading Pipelines...
pl_PL: Ładowanie pipeline’ów...

en: Loading Owners...
pl_PL: Ładowanie właścicieli...

en: Loading Contacts...
pl_PL: Ładowanie kontaktów...

en: Loading Company...
pl_PL: Ładowanie firmy...

en: Action:
pl_PL: Akcja:

en: Select Action
pl_PL: Wybierz akcję

en: Select Pipeline
pl_PL: Wybierz pipeline

en: Stage:
pl_PL: Etap:

en: Select Stage
pl_PL: Wybierz etap

en: Hubspot Fields
pl_PL: Pola Hubspot

en: Data center cann't be empty
pl_PL: Centrum danych nie może być puste

en: Data Center:
pl_PL: Centrum danych:

en: --Select a data center--
pl_PL: --Wybierz centrum danych--

en: Zoho API Console
pl_PL: Konsola API Zoho

en: Successfully Integrated
pl_PL: Pomyślnie zintegrowano

en: Finish & Save
pl_PL: Zakończ i zapisz

en: Webhook tests failed. please try again
pl_PL: Testy webhooka nie powiodły się. Spróbuj ponownie

en: Integration name
pl_PL: Nazwa integracji

en: To got Webhook , Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać webhook, odwiedź

en: Method:
pl_PL: Metoda:

en: Add Url Parameter: (optional)
pl_PL: Dodaj parametr URL: (opcjonalnie)

en: Key
pl_PL: Klucz

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Add field
pl_PL: Dodaj pole

en: Test Webhook
pl_PL: Testuj webhook

en: Response:
pl_PL: Odpowiedź:

en: Try our free webhook test website:
pl_PL: Wypróbuj naszą darmową stronę do testowania webhooków:

en: Authorize New Mailchimp App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Mailchimp

en: Add Address Field
pl_PL: Dodaj pole adresowe

en: Add Double Opt-in
pl_PL: Dodaj podwójne potwierdzenie (Double Opt-in)

en: Update Mail Chimp
pl_PL: Aktualizuj Mailchimp

en: Update Responses with MailChimp exist Aduience?
pl_PL: Aktualizuj odpowiedzi, czy istnieje odbiorca w MailChimp?

en: Authorize App Name:
pl_PL: Autoryzuj nazwę aplikacji:

en: Authorize App Name...
pl_PL: Autoryzuj nazwę aplikacji...

en: Mail Chimp API Console
pl_PL: Konsola API Mailchimp

en: Audience list refreshed
pl_PL: Lista odbiorców odświeżona

en: Audience list refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie listy odbiorców nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Audience list failed. please try again
pl_PL: Lista odbiorców nie powiodła się. Proszę spróbować ponownie

en: Audience tags refreshed
pl_PL: Tagi odbiorców odświeżone

en: Audience tags refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie tagów odbiorców nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Audience tags failed. please try again
pl_PL: Tagi odbiorców nie powiodły się. Proszę spróbować ponownie

en: Fields refreshed
pl_PL: Pola odświeżone

en: Fields refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie pól nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Authorized App:
pl_PL: Autoryzowana aplikacja:

en: Audience List:
pl_PL: Lista odbiorców:

en: Select Audience List
pl_PL: Wybierz listę odbiorców

en: Refresh MailChimp Tags
pl_PL: Odśwież tagi MailChimp

en: Mail Chimp Fields
pl_PL: Pola MailChimp

en: Address Field Map
pl_PL: Mapowanie pól adresowych

en: Form Address Fields
pl_PL: Pola adresowe formularza

en: Mail Chimp Address Fields
pl_PL: Pola adresowe MailChimp

en: Groups
pl_PL: Grupy

en: Add Groups
pl_PL: Dodaj grupy

en: Add Subscriber Status
pl_PL: Dodaj status subskrybenta

en: Update Subscriber
pl_PL: Aktualizuj subskrybenta

en: Update Responses with MailerLite exist Subscriber?
pl_PL: Aktualizować odpowiedzi dla istniejącego subskrybenta MailerLite?

en: Refresh Groups
pl_PL: Odśwież grupy

en: Type
pl_PL: Typ

en: Select Version:
pl_PL: Wybierz wersję:

en: To Get API token, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać token API, odwiedź

en: MailerLite API Token
pl_PL: Token API MailerLite

en: API Token:
pl_PL: Token API:

en: API Token...
pl_PL: Token API...

en: Fields refresh successfully
pl_PL: Pola zostały pomyślnie odświeżone

en: Authorized Failed
pl_PL: Autoryzacja nie powiodła się

en: Fields refresh failed
pl_PL: Odświeżanie pól nie powiodło się

en: Group fetch successfully
pl_PL: Pobieranie grupy powiodło się

en: Group fetch failed
pl_PL: Pobieranie grupy nie powiodło się

en: MailerLite Fields
pl_PL: Pola MailerLite

en: Update MailPoet
pl_PL: Aktualizuj MailPoet

en: Update Responses with Mailpoet exist Subscriber?
pl_PL: Aktualizuj odpowiedzi z istniejącym subskrybentem Mailpoet?

en: Newsletter list refreshed
pl_PL: Lista newslettera odświeżona

en: Newsletter list refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie listy newslettera nie powiodło się. Powód:

en: Newsletter list refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie listy newslettera nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Mailpoet fields refreshed
pl_PL: Pola Mailpoet odświeżone

en: No Mailpoet fields found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono pól Mailpoet. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: Mailpoet fields refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie pól Mailpoet nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Refresh MailPoet List
pl_PL: Odśwież listę MailPoet

en: MailPoet Fields
pl_PL: Pola MailPoet

en: MetaBox Fields Mapping
pl_PL: Mapowanie pól MetaBox

en: Refresh MetaBox List
pl_PL: Odśwież listę MetaBox

en: Metabox Fields
pl_PL: Pola MetaBox

en: Metabox File Upload Fields Map
pl_PL: Mapowanie pól przesyłania plików MetaBox

en: Metaxbox Fields
pl_PL: Pola Metaxbox

en: Metabox Fields Mapping
pl_PL: Mapowanie pól MetaBox

en: Loading MetaBox Fields...
pl_PL: Ładowanie pól MetaBox...

en: Authorize New One Drive App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację One Drive

en: Upload Files
pl_PL: Prześlij pliki

en: Add attachments from Bit-integration-pro to OneDrive folder.
pl_PL: Dodaj załączniki z Bit-integration-pro do folderu OneDrive.

en: This action is required.
pl_PL: Ta akcja jest wymagana.

en: Select Attachment
pl_PL: Wybierz załącznik

en: Select file upload fields
pl_PL: Wybierz pola do przesyłania plików

en: Delete file from Wordpress after upload in OneDrive
pl_PL: Usuń plik z WordPress po przesłaniu do OneDrive

en: To Get Client Id & Secret, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać identyfikator klienta i sekret, odwiedź

en: Azure Portal
pl_PL: Portal Azure

en: OneDrive Client Id:
pl_PL: Identyfikator klienta OneDrive:

en: Client Id...
pl_PL: Identyfikator klienta...

en: OneDrive Client Secret:
pl_PL: Sekret klienta OneDrive:

en: Client Secret...
pl_PL: Sekret klienta...

en: Loading OneDrive Folders List...
pl_PL: Ładowanie listy folderów OneDrive...

en: Sub Folders refreshed
pl_PL: Podfoldery odświeżone

en: No Sub Folder Found
pl_PL: Nie znaleziono podfolderów

en: Sub Folders refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie podfolderów nie powiodło się. Spróbuj ponownie

en: Client Id can't be empty
pl_PL: Identyfikator klienta nie może być pusty

en: Client Secret can't be empty
pl_PL: Sekret klienta nie może być pusty

en: Refresh All oneDrive Folders
pl_PL: Odśwież wszystkie foldery OneDrive

en: Refresh Sub Folders
pl_PL: Odśwież podfoldery

en: Pod Fields
pl_PL: Pola Pod

en: Pod cann't be empty
pl_PL: Pod nie może być puste

en: Authorize New Rapidmail Account
pl_PL: Autoryzuj nowe konto Rapidmail

en: Send Activation Email
pl_PL: Wyślij e-mail aktywacyjny

en: Add Send Activation Email
pl_PL: Dodaj wysyłanie e-maila aktywacyjnego

en: To get Username and Password , Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać nazwę użytkownika i hasło, odwiedź

en: Create API User
pl_PL: Utwórz użytkownika API

en: User Name:
pl_PL: Nazwa użytkownika:

en: User name...
pl_PL: Nazwa użytkownika...

en: Password:
pl_PL: Hasło:

en: Password...
pl_PL: Hasło...

en: Loading Recipientslist...
pl_PL: Ładowanie listy odbiorców...

en: Username can't be empty
pl_PL: Nazwa użytkownika nie może być pusta

en: Password can't be empty
pl_PL: Hasło nie może być puste

en: Recipient:
pl_PL: Odbiorca:

en: Select Recipients
pl_PL: Wybierz odbiorców

en: Rapidmail Fields
pl_PL: Pola Rapidmail

en: To Get Client Auth token, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać token uwierzytelniania klienta, odwiedź

en: SendFox Access Token
pl_PL: Token dostępu SendFox

en: Access Token:
pl_PL: Token dostępu:

en: Access Token...
pl_PL: Token dostępu...

en: Access Token can't be empty
pl_PL: Token dostępu nie może być pusty

en: SendFox List Fields
pl_PL: Pola listy SendFox

en: Refresh SendFox List
pl_PL: Odśwież listę SendFox

en: SendFox Fields
pl_PL: Pola SendFox

en: SendFox Unsubscribe Fields
pl_PL: Pola rezygnacji z subskrypcji SendFox

en: Template name cann't be empty
pl_PL: Nazwa szablonu nie może być pusta

en: Redirection url name cann't be empty
pl_PL: Nazwa adresu URL przekierowania nie może być pusta

en: Update Sendinblue
pl_PL: Aktualizuj Sendinblue

en: Update Responses with Sendinblue existing email?
pl_PL: Aktualizować odpowiedzi dla istniejącego adresu e-mail Sendinblue?

en: Brevo(SendinBlue) API Console
pl_PL: Konsola API Brevo (SendinBlue)

en: List refreshed
pl_PL: Lista została odświeżona

en: List refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżenie listy nie powiodło się. Powód: %s. Spróbuj ponownie

en: List failed. please try again
pl_PL: Lista nie powiodła się. Spróbuj ponownie

en: Templates refreshed
pl_PL: Szablony zostały odświeżone

en: Templates refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżenie szablonów nie powiodło się. Powód: %s. Spróbuj ponownie

en: Templates failed. please try again
pl_PL: Szablony nie powiodły się. Spróbuj ponownie

en: Sendinblue fields refreshed
pl_PL: Pola Sendinblue odświeżone

en: No Sendinblue fields found. Try changing the header row number or try again
pl_PL: Nie znaleziono pól Sendinblue. Spróbuj zmienić numer wiersza nagłówka lub spróbuj ponownie

en: Sendinblue fields refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie pól Sendinblue nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Refresh Sendinblue Lists
pl_PL: Odśwież listy Sendinblue

en: Sendinblue Fields
pl_PL: Pola Sendinblue

en: Template:
pl_PL: Szablon:

en: Select Template
pl_PL: Wybierz szablon

en: Refresh Sendinblue Templates
pl_PL: Odśwież szablony Sendinblue

en: Attachments or Signature field
pl_PL: Załączniki lub pole podpisu

en: Add attachments or Signature field from BitForm to send Telegram.
pl_PL: Dodaj załączniki lub pole podpisu z BitForm, aby wysłać Telegram.

en: Please select file upload or signature field
pl_PL: Proszę wybrać pole przesyłania plików lub pole podpisu

en: Authorized Filled
pl_PL: Autoryzowane wypełnione

en: Bot API Key:
pl_PL: Klucz API bota:

en: Bot API Key...
pl_PL: Klucz API bota...

en: Chat list refreshed
pl_PL: Lista czatów odświeżona

en: Chat list refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie listy czatów nie powiodło się. Powód:

en: Chat list refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie listy czatów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Chat List:
pl_PL: Lista czatów:

en: Select Chat List
pl_PL: Wybierz listę czatów

en: Refresh Telegram List
pl_PL: Odśwież listę Telegram

en: Parse Mode:
pl_PL: Tryb parsowania:

en: Messages:
pl_PL: Wiadomości:

en: Account SID:
pl_PL: SID konta:

en: Account SID...
pl_PL: SID konta...

en: To get Account SID and Auth Token , Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać SID konta i token uwierzytelniający, odwiedź

en: Twilio Console
pl_PL: Konsolę Twilio

en: From:
pl_PL: Od:

en: Phone Number...
pl_PL: Numer telefonu...

en: Account SID can't be empty
pl_PL: SID konta nie może być pusty

en: Auth Token can't be empty
pl_PL: Token uwierzytelniający nie może być pusty

en: Phone number can't be empty
pl_PL: Numer telefonu nie może być pusty

en: Twilio Fields
pl_PL: Pola Twilio

en: Connected with WooCommerce Successfully
pl_PL: Pomyślnie połączono z WooCommerce

en: Connect
pl_PL: Połącz

en: Module:
pl_PL: Moduł:

en: Select Module
pl_PL: Wybierz moduł

en: Refresh Fields
pl_PL: Odśwież pola

en: WooCommerce Fields
pl_PL: Pola WooCommerce

en: Map File Upload Fields
pl_PL: Mapuj pola przesyłania plików

en: Downloadable
pl_PL: Do pobrania

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
pl_PL: Produkty do pobrania dają dostęp do pliku po zakupie.

en: Downloadable Product
pl_PL: Produkt do pobrania

en: Select File Upload Fields
pl_PL: Wybierz pola przesyłania plików

en: Select Fields
pl_PL: Wybierz pola

en: Authorize New Zoho Analytics App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Zoho Analytics

en: Share Table
pl_PL: Udostępnij tabelę

en: Share Table with users pushed to Zoho Analytics.
pl_PL: Udostępnij tabelę użytkownikom przesyłanym do Zoho Analytics.

en: Example
pl_PL: Przykład

en: Here Department, Salary and Country are Zoho Analytics table column name
pl_PL: Tutaj Department, Salary i Country to nazwy kolumn tabeli Zoho Analytics

en: Supported Arithmetic Operators: ( +, -, *, / ) and Supported Relational Operators: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )
pl_PL: Obsługiwane operatory arytmetyczne: ( +, -, *, / ) oraz obsługiwane operatory relacyjne: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )

en: Enter Email Addresses
pl_PL: Wprowadź adresy e-mail

en: you can select analytics users or select form fields value or even can input custom email address as well
pl_PL: możesz wybrać użytkowników analityki lub wybrać wartość pól formularza, a także wprowadzić własny adres e-mail

en: Permissions Settings
pl_PL: Ustawienia uprawnień

en: Zoho Analytics Owner Email:
pl_PL: Adres e-mail właściciela Zoho Analytics:

en: Owner Email
pl_PL: Adres e-mail właściciela

en: Workspaces refreshed
pl_PL: Obszary robocze odświeżone

en: Workspaces refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie obszarów roboczych nie powiodło się. Przyczyna:

en: Workspaces refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie przestrzeni roboczych nie powiodło się. Spróbuj ponownie

en: Users refreshed
pl_PL: Użytkownicy odświeżeni

en: Users refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie użytkowników nie powiodło się. Przyczyna:

en: Users refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie użytkowników nie powiodło się. Spróbuj ponownie

en: Tables refreshed
pl_PL: Tabele odświeżone

en: Tables refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie tabel nie powiodło się. Spróbuj ponownie

en: Table Headers refreshed
pl_PL: Nagłówki tabel odświeżone

en: Zoho didn't provide column names for this table
pl_PL: Zoho nie dostarczyło nazw kolumn dla tej tabeli

en: Table Headers refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie nagłówków tabel nie powiodło się. Spróbuj ponownie

en: Workspace:
pl_PL: Przestrzeń robocza:

en: Select Workspace
pl_PL: Wybierz przestrzeń roboczą

en: Refresh Analytics Workspaces
pl_PL: Odśwież przestrzenie robocze Analytics

en: Table:
pl_PL: Tabela:

en: Select Table
pl_PL: Wybierz tabelę

en: ** Zoho Analytics doesn't support data INSERT / UPDATE in other integration table
pl_PL: ** Zoho Analytics nie obsługuje wstawiania / aktualizacji danych w innych tabelach integracji

en: Refresh Analytics Table Headers
pl_PL: Odśwież nagłówki tabel Analytics

en: Zoho Fields
pl_PL: Pola Zoho

en: Authorize New Zoho Bigin App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Zoho Bigin

en: Trigger workflows in Zoho Bigin.
pl_PL: Uruchamiaj workflowy w Zoho Bigin.

en: Approval
pl_PL: Zatwierdzenie

en: Send entries to approval list in Zoho Bigin.
pl_PL: Wyślij wpisy do listy zatwierdzeń w Zoho Bigin.

en: Add a Note
pl_PL: Dodaj notatkę

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Bigin.
pl_PL: Dodaj notatkę z bitform do wysłania do Zoho Bigin.

en: Upload Photo
pl_PL: Prześlij zdjęcie

en: Attachment
pl_PL: Załącznik

en: Add attachments from BitForm to Zoho Bigin.
pl_PL: Dodaj załączniki z BitForm do Zoho Bigin.

en: Record Owner
pl_PL: Właściciel rekordu

en: Tag Name
pl_PL: Nazwa tagu

en: Notes
pl_PL: Notatki

en: Note Title
pl_PL: Tytuł notatki

en: Note Content
pl_PL: Treść notatki

en: Field
pl_PL: Pole

en: Modules refreshed
pl_PL: Moduły odświeżone

en: Modules refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie modułów nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbuj ponownie

en: Modules refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie modułów nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: RelatedLists refreshed
pl_PL: Listy powiązane odświeżone

en: RelatedLists refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie list powiązanych nie powiodło się. Powód:

en: RelatedLists refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie list powiązanych nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: Tags Refreshed
pl_PL: Tagi odświeżone

en: Tags refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie tagów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Users Refreshed
pl_PL: Użytkownicy odświeżeni

en: Refresh Bigin Modules
pl_PL: Odśwież moduły Bigin

en: New Record
pl_PL: Nowy rekord

en: Map Attachments
pl_PL: Mapuj załączniki

en: Related List:
pl_PL: Lista powiązana:

en: Select Related Module
pl_PL: Wybierz powiązany moduł

en: Refresh Bigin Related Lists
pl_PL: Odśwież powiązane listy Bigin

en: Authorize New Zoho Campaigns App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Zoho Campaigns

en: Lists refreshed
pl_PL: Listy odświeżone

en: Lists refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie list nie powiodło się. Powód:

en: Lists refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie list nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Contact Fields refreshed
pl_PL: Pola kontaktu odświeżone

en: Zoho didn't provide fields names for this list
pl_PL: Zoho nie dostarczyło nazw pól dla tej listy

en: Contact Fields refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie pól kontaktu nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Contact Email
pl_PL: Email kontaktu

en: Refresh Campaigns Lists
pl_PL: Odśwież listy kampanii

en: Refresh Campaigns Contact Fields
pl_PL: Odśwież pola kontaktu kampanii

en: Authorize New Zoho Creator App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Zoho Creator

en: Update Record
pl_PL: Aktualizuj rekord

en: Control how the record gets updated.
pl_PL: Kontroluj, jak rekord jest aktualizowany.

en: Enter the criteria to update records. Please use the below format.
pl_PL: Wprowadź kryteria aktualizacji rekordów. Proszę użyj poniższego formatu.

en: Example:
pl_PL: Przykład:

en: Here Email is Zoho Creator Field link name. info:
pl_PL: Tutaj Email to nazwa powiązanego pola Zoho Creator.

en: Zoho Creator Criteria Guide
pl_PL: Przewodnik po kryteriach Zoho Creator

en: insert new record if the above criteria doesn&apos;t met?
pl_PL: wstawić nowy rekord, jeśli powyższe kryteria nie są spełnione?

en: Owner Name (Your Zoho Creator screen name):
pl_PL: Nazwa właściciela (Twoja nazwa ekranu Zoho Creator):

en: Your Zoho Creator screen name...
pl_PL: Twoja nazwa ekranu Zoho Creator...

en: Applications refreshed
pl_PL: Aplikacje odświeżone

en: Applications refresh failed Cause:
pl_PL: Przyczyna niepowodzenia odświeżenia aplikacji:

en: Applications refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżenie aplikacji nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: Forms refreshed
pl_PL: Formularze odświeżone

en: Forms refresh failed Cause:
pl_PL: Przyczyna niepowodzenia odświeżenia formularzy:

en: Forms refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżenie formularzy nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: Fields refresh failed Cause:
pl_PL: Przyczyna niepowodzenia odświeżenia pól:

en: Application:
pl_PL: Aplikacja:

en: Select Application
pl_PL: Wybierz aplikację

en: Form:
pl_PL: Formularz:

en: Select Form
pl_PL: Wybierz formularz

en: Refresh Creator Fields
pl_PL: Odśwież pola Creator

en: Authorize New Zoho CRM App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Zoho CRM

en: Trigger CRM workflows
pl_PL: Wyzwól przepływy pracy CRM

en: Add attachments or signatures from BitForm to CRM.
pl_PL: Dodaj załączniki lub podpisy z BitForm do CRM.

en: Send entries to CRM approval list.
pl_PL: Wyślij wpisy do listy zatwierdzeń CRM.

en: Trigger CRM Blueprint
pl_PL: Wyzwól Blueprint CRM

en: Capture GCLID
pl_PL: Przechwyć GCLID

en: Sends the click details of AdWords Ads to Zoho CRM.
pl_PL: Wysyła szczegóły kliknięć reklam AdWords do Zoho CRM.

en: Upsert Records
pl_PL: Aktualizuj lub dodaj rekordy

en: The record is updated if it already exists else it is inserted as a new record.
pl_PL: Rekord jest aktualizowany, jeśli już istnieje, w przeciwnym razie jest dodawany jako nowy rekord.

en: Assignment Rules
pl_PL: Reguły przypisywania

en: Trigger Assignment Rules in Zoho CRM.
pl_PL: Wyzwól reguły przypisywania w Zoho CRM.

en: Tag Records
pl_PL: Oznacz rekordy

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM.
pl_PL: Dodaj tag do rekordów przesłanych do Zoho CRM.

en: Add a owner to records pushed to Zoho CRM.
pl_PL: Dodaj właściciela do rekordów przesłanych do Zoho CRM.

en: Select Assignment Rule
pl_PL: Wybierz regułę przypisywania

en: Refresh CRM Assignment Rules
pl_PL: Odśwież reguły przypisywania CRM

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM
pl_PL: Dodaj tag do rekordów przesłanych do Zoho CRM

en: Owner Name
pl_PL: Nazwa właściciela

en: Select Owner
pl_PL: Wybierz właściciela

en: Refresh CRM Owners
pl_PL: Odśwież właścicieli CRM

en: Upsert Record
pl_PL: Wstaw lub zaktualizuj rekord

en: Upsert Using
pl_PL: Wstaw lub zaktualizuj używając

en: Arrange fields in order of preferance for upsertion
pl_PL: Ułóż pola według kolejności preferencji do wstawiania/aktualizacji

en: Upsert Preferance
pl_PL: Preferencje wstawiania/aktualizacji

en: Overwrite existing field values in Zoho CRM with empty field values from Bit Form while upserting a record?
pl_PL: Nadpisać istniejące wartości pól w Zoho CRM pustymi wartościami z Bit Form podczas wstawiania/aktualizacji rekordu?

en: Layouts refreshed
pl_PL: Układy odświeżone

en: Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie układów nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Layouts refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie układów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Tags refreshed
pl_PL: Tagi odświeżone

en: Tags refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie tagów nie powiodło się. Przyczyna:

en: Owners refreshed
pl_PL: Właściciele odświeżeni

en: Owners refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie właścicieli nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Assignment Rules refreshed
pl_PL: Zasady przypisywania odświeżone

en: Assignment Rules refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie zasad przypisywania nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Refresh CRM Modules
pl_PL: Odśwież moduły CRM

en: Related List #
pl_PL: Lista powiązana #

en: Add More Related List
pl_PL: Dodaj więcej list powiązanych

en: Layout:
pl_PL: Układ:

en: Select Layout
pl_PL: Wybierz układ

en: Refresh CRM Layouts
pl_PL: Odśwież układy CRM

en: Refresh CRM Related Lists
pl_PL: Odśwież powiązane listy CRM

en: File Upload Field Map
pl_PL: Mapa pola przesyłania plików

en: Please select a ticket owner
pl_PL: Proszę wybrać właściciela zgłoszenia

en: Authorize New Zoho Desk App
pl_PL: Autoryzuj nową aplikację Zoho Desk

en: Ticket Owner
pl_PL: Właściciel zgłoszenia

en: Add a owner to ticket pushed to Zoho Desk.
pl_PL: Dodaj właściciela do zgłoszenia przesłanego do Zoho Desk.

en: ticket owner is required
pl_PL: wymagany jest właściciel zgłoszenia

en: Product Name
pl_PL: Nazwa produktu

en: Add a product to ticket pushed to Zoho Desk.
pl_PL: Dodaj produkt do zgłoszenia przesłanego do Zoho Desk.

en: Attachments
pl_PL: Załączniki

en: Add attachments from BitForm to ticket pushed to Zoho Desk.
pl_PL: Dodaj załączniki z BitForm do zgłoszenia przesłanego do Zoho Desk.

en: Select Product
pl_PL: Wybierz produkt

en: Portals refreshed
pl_PL: Portale odświeżone

en: Portals refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie portali nie powiodło się. Powód:

en: Portals refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie portali nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Departments refreshed
pl_PL: Departamenty odświeżone

en: Departments refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie departamentów nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Departments refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie departamentów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Owners refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie właścicieli nie powiodło się. Powód:

en: Products refreshed
pl_PL: Produkty odświeżone

en: Products refresh failed Cause:
pl_PL: Odświeżanie produktów nie powiodło się. Przyczyna:

en: Products refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie produktów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Select Portal
pl_PL: Wybierz portal

en: Refresh Desk Portals
pl_PL: Odśwież portale Desk

en: Department:
pl_PL: Dział:

en: Select Department
pl_PL: Wybierz dział

en: Refresh Desk Departments
pl_PL: Odśwież działy Desk

en: Refresh Desk Fields
pl_PL: Odśwież pola Desk

en: Add attachments from BitForm to mail pushed to Zoho Mail.
pl_PL: Dodaj załączniki z BitForm do wiadomości wysłanej do Zoho Mail.

en: Type:
pl_PL: Typ:

en: Select type
pl_PL: Wybierz typ

en: Send Email
pl_PL: Wyślij e-mail

en: Save as Draft
pl_PL: Zapisz jako szkic

en: Add Email Receiver
pl_PL: Dodaj odbiorcę e-maila

en: CC:
pl_PL: DW:

en: Add Email CC
pl_PL: Dodaj DW e-mail

en: BCC:
pl_PL: UDW:

en: Add Email BCC
pl_PL: Dodaj UDW e-mail

en: Subject:
pl_PL: Temat:

en: Email Subject Here
pl_PL: Temat wiadomości e-mail

en: Add form field
pl_PL: Dodaj pole formularza

en: Body:
pl_PL: Treść:

en: Refresh MarketingHub Lists
pl_PL: Odśwież listy MarketingHub

en: Refresh MarketingHub Contact Fields
pl_PL: Odśwież pola kontaktowe MarketingHub

en: Create
pl_PL: Utwórz

en: %s Owner
pl_PL: %s Właściciel

en: Add an owner to %s  pushed to Zoho Projects.
pl_PL: Dodaj właściciela do %s wysłanego do Zoho Projects.

en: Task Layout
pl_PL: Układ zadania

en: Add a layout to project pushed to Zoho Projects.
pl_PL: Dodaj układ do projektu wysłanego do Zoho Projects.

en: task layout is required
pl_PL: wymagany jest układ zadania

en: Public Project
pl_PL: Projekt publiczny

en: by default, it is set as private project.
pl_PL: domyślnie ustawiony jest jako projekt prywatny.

en: Project user
pl_PL: Użytkownik projektu

en: Assign users to project pushed to Zoho Projects.
pl_PL: Przypisz użytkowników do projektu wysłanego do Zoho Projects.

en: Group Name
pl_PL: Nazwa grupy

en: Add a group to project pushed to Zoho Projects.
pl_PL: Dodaj grupę do projektu wysłanego do Zoho Projects.

en: %s Flag
pl_PL: %s Flaga

en: Add a flag to
pl_PL: Dodaj flagę do

en: pushed to Zoho Projects.
pl_PL: przesłano do Zoho Projects.

en: flag is required
pl_PL: flaga jest wymagana

en: Issue Followers
pl_PL: Obserwujący zgłoszenie

en: Add followers to issue pushed to Zoho Projects
pl_PL: Dodaj obserwujących do zgłoszenia przesłanego do Zoho Projects

en: Issue %s
pl_PL: Zgłoszenie %s

en: Add %s to issue pushed to Zoho Projects
pl_PL: Dodaj %s do zgłoszenia przesłanego do Zoho Projects

en: %s Attachments
pl_PL: %s Załączniki

en: %s Time Log
pl_PL: %s Rejestr czasu

en: Add time log to %s pushed to Zoho Projects.
pl_PL: Dodaj rejestr czasu do %s przesłanego do Zoho Projects.

en: %s Recurrence
pl_PL: %s Powtarzanie

en: Add recurrence to %s pushed to Zoho Projects.
pl_PL: Dodaj powtarzanie do %s przesłanego do Zoho Projects.

en: %s Reminder
pl_PL: %s Przypomnienie

en: Add reminder to %s pushed to Zoho Projects.
pl_PL: Dodaj przypomnienie do %s przesłanego do Zoho Projects.

en: %s Tags
pl_PL: %s Tagi

en: Add tags to %s pushed to Zoho Projects.
pl_PL: Dodaj tagi do %s przesłanego do Zoho Projects.

en: Refresh Portal Users
pl_PL: Odśwież użytkowników portalu

en: Refresh Task Layouts
pl_PL: Odśwież układy zadań

en: Assign Project Users
pl_PL: Przypisz użytkowników projektu

en: Project Group
pl_PL: Grupa projektu

en: Select Group
pl_PL: Wybierz grupę

en: Refresh Project Groups
pl_PL: Odśwież grupy projektów

en: Select Flag
pl_PL: Wybierz flagę

en: Internal
pl_PL: Wewnętrzny

en: External
pl_PL: Zewnętrzny

en: Select Date
pl_PL: Wybierz datę

en: Billing Status
pl_PL: Status rozliczenia

en: Billable
pl_PL: Podlegający rozliczeniu

en: Non Billable
pl_PL: Niepodlegający rozliczeniu

en: Enter Hours
pl_PL: Wprowadź godziny

en: set start & end time
pl_PL: ustaw czas rozpoczęcia i zakończenia

en: Start Time
pl_PL: Czas rozpoczęcia

en: End Time
pl_PL: Czas zakończenia

en: set hours
pl_PL: ustaw godziny

en: Select Reminder Type
pl_PL: Wybierz typ przypomnienia

en: Select Type
pl_PL: Wybierz typ

en: Daily
pl_PL: Codziennie

en: On Same Day
pl_PL: Tego samego dnia

en: Before Due Date
pl_PL: Przed terminem

en: Custom Date
pl_PL: Niestandardowa data

en: Day Before
pl_PL: Dzień wcześniej

en: Select Time
pl_PL: Wybierz czas

en: Notify Users
pl_PL: Powiadom użytkowników

en: Select Recurring Frequency
pl_PL: Wybierz częstotliwość powtarzania

en: Select Frequency
pl_PL: Wybierz częstotliwość

en: Weekley
pl_PL: Cotygodniowo

en: Monthly
pl_PL: Comiesięcznie

en: Yearly
pl_PL: Corocznie

en: Once Every
pl_PL: Co

en: End After
pl_PL: Zakończ po

en: Set to previous business day
pl_PL: Ustaw na poprzedni dzień roboczy

en: Retain comments for subsequent recurrences
pl_PL: Zachowaj komentarze dla kolejnych powtórzeń

en: Create next recurrence after the close of current task.
pl_PL: Utwórz następne powtórzenie po zamknięciu bieżącego zadania.

en: Custom Tags
pl_PL: Niestandardowe tagi

en: Add Custom Tag
pl_PL: Dodaj niestandardowy tag

en: No Portal Found
pl_PL: Nie znaleziono portalu

en: Portals refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie portali nie powiodło się. Przyczyna: %s. Spróbuj ponownie

en: Projects refreshed
pl_PL: Projekty odświeżone

en: No Project Found
pl_PL: Nie znaleziono projektu

en: Projects refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie projektów nie powiodło się. Przyczyna: %s. Spróbuj ponownie

en: Projects refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie projektów nie powiodło się. Spróbuj ponownie

en: Milestones refreshed
pl_PL: Kamienie milowe odświeżone

en: No Milestone Found
pl_PL: Nie znaleziono kamienia milowego

en: Milestones refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie kamieni milowych nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbuj ponownie

en: Milestones refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie kamieni milowych nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: Tasklists refreshed
pl_PL: Listy zadań odświeżone

en: No Tasklist Found
pl_PL: Nie znaleziono listy zadań

en: Tasklists refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie list zadań nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbuj ponownie

en: Tasklists refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie list zadań nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: Tasks refreshed
pl_PL: Zadania odświeżone

en: No Task Found
pl_PL: Nie znaleziono zadania

en: Tasks refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie zadań nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbuj ponownie

en: Tasks refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie zadań nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: Fields refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie pól nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbuj ponownie

en: No Owner Found
pl_PL: Nie znaleziono właściciela

en: Owners refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie właścicieli nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbuj ponownie

en: Task Layouts refreshed
pl_PL: Układy zadań odświeżone

en: No Task Layout Found
pl_PL: Nie znaleziono układu zadania

en: Task Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie układów zadań nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbuj ponownie

en: Task Layouts refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie układów zadań nie powiodło się. Proszę spróbuj ponownie

en: Project Groups refreshed
pl_PL: Grupy projektów odświeżone

en: No Project Group Found
pl_PL: Nie znaleziono grupy projektów

en: Project Groups refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie grup projektów nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Project Groups refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie grup projektów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: No Tag Found
pl_PL: Nie znaleziono etykiety

en: Tags refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie etykiet nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: please map mandatory fields
pl_PL: proszę przypisać pola obowiązkowe

en: please fill up the required actions
pl_PL: proszę wypełnić wymagane działania

en: to create a subtask you must select a task or create a new task
pl_PL: aby utworzyć podzadanie, musisz wybrać zadanie lub utworzyć nowe zadanie

en: to create a %s under milestone you must select a tasklist or create a new tasklist
pl_PL: aby utworzyć %s pod kamieniem milowym, musisz wybrać listę zadań lub utworzyć nową listę zadań

en: Refresh Projects Portals
pl_PL: Odśwież portale projektów

en: Event:
pl_PL: Wydarzenie:

en: Select Event
pl_PL: Wybierz wydarzenie

en: Create Project
pl_PL: Utwórz projekt

en: Create Milestone
pl_PL: Utwórz kamień milowy

en: Create Tasklist
pl_PL: Utwórz listę zadań

en: Create Task
pl_PL: Utwórz zadanie

en: Create Sub Task
pl_PL: Utwórz podzadanie

en: Create Issue
pl_PL: Utwórz problem

en: Select Project
pl_PL: Wybierz projekt

en: Refresh Projects
pl_PL: Odśwież projekty

en: create a new project
pl_PL: utwórz nowy projekt

en: Milestone:
pl_PL: Kamień milowy:

en: Select Milestone
pl_PL: Wybierz kamień milowy

en: Refresh Milestones
pl_PL: Odśwież kamienie milowe

en: create a new milestone
pl_PL: utwórz nowy kamień milowy

en: Tasklist Flag:
pl_PL: Flaga listy zadań:

en: Tasklist:
pl_PL: Lista zadań:

en: Select Tasklist Flag
pl_PL: Wybierz flagę listy zadań

en: Select Tasklist
pl_PL: Wybierz listę zadań

en: create a new tasklist
pl_PL: utwórz nową listę zadań

en: Task:
pl_PL: Zadanie:

en: Select Task
pl_PL: Wybierz zadanie

en: create a new task
pl_PL: utwórz nowe zadanie

en: Trigger workflows in Zoho Recruit.
pl_PL: Uruchom przepływy pracy w Zoho Recruit.

en: Send entries to approval list in Zoho Recruit
pl_PL: Wyślij wpisy do listy zatwierdzeń w Zoho Recruit

en: A record gets updated if the email already exists, else a new record will be created.
pl_PL: Rekord zostanie zaktualizowany, jeśli adres e-mail już istnieje, w przeciwnym razie zostanie utworzony nowy rekord.

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Recruit.
pl_PL: Dodaj notatkę z bitform do wysłania do Zoho Recruit.

en: Set owner of current record
pl_PL: Ustaw właściciela bieżącego rekordu

en: Owner ID
pl_PL: ID właściciela

en: Enter Owner ID
pl_PL: Wprowadź ID właściciela

en: Select Note Type
pl_PL: Wybierz typ notatki

en: Note Types refreshed
pl_PL: Typy notatek odświeżone

en: Note Types refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie typów notatek nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Note Types refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie typów notatek nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: RelatedLists refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie list powiązanych nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Share Workbook
pl_PL: Udostępnij skoroszyt

en: Share workbook with users pushed to Zoho Sheet.
pl_PL: Udostępnij skoroszyt użytkownikom przesłanym do Zoho Sheet.

en: Workbooks refreshed
pl_PL: Skoroszyty odświeżone

en: Workbooks refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie skoroszytów nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Workbooks refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie skoroszytów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Workbook:
pl_PL: Skoroszyt:

en: Select Workbook
pl_PL: Wybierz skoroszyt

en: Templates refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie szablonów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Template Details refreshed
pl_PL: Szczegóły szablonu odświeżone

en: Template Details refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie szczegółów szablonu nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Template Details refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie szczegółów szablonu nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Templates:
pl_PL: Szablony:

en: Refresh Sign Templates
pl_PL: Odśwież szablony podpisów

en: Recipients:
pl_PL: Odbiorcy:

en: Refresh Template Details
pl_PL: Odśwież szczegóły szablonu

en: In Person Email (Optional)
pl_PL: Email osobiście (opcjonalnie)

en: In Person Email
pl_PL: Email osobiście

en: In Person Name
pl_PL: Imię osoby osobiście

en: Recipient Email
pl_PL: Email odbiorcy

en: Recipient Name
pl_PL: Imię odbiorcy

en: Language
pl_PL: Język

en: Role
pl_PL: Rola

en: Private Note
pl_PL: Notatka prywatna

en: Leave a Note:
pl_PL: Zostaw notatkę:

en: Create New Folder
pl_PL: Utwórz nowy folder

en: Create a new folder in the selected folder
pl_PL: Utwórz nowy folder w wybranym folderze

en: Add attachments from BitForm to Zoho Workdrive folder.
pl_PL: Dodaj załączniki z BitForm do folderu Zoho Workdrive.

en: Add field value to use as folder name
pl_PL: Dodaj wartość pola do użycia jako nazwa folderu

en: Add Random Number
pl_PL: Dodaj losowy numer

en: Share with users: (optional)
pl_PL: Udostępnij użytkownikom: (opcjonalnie)

en: Send Notification Mail
pl_PL: Wyślij powiadomienie e-mail

en: Teams refreshed
pl_PL: Zespoły odświeżone

en: Teams refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie zespołów nie powiodło się. Przyczyna: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Teams refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie zespołów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Folders refreshed
pl_PL: Foldery odświeżone

en: Folders refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie folderów nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Folders refresh failed. please try again
pl_PL: Odświeżanie folderów nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Users refresh failed Cause: %s. please try again
pl_PL: Odświeżanie użytkowników nie powiodło się. Powód: %s. Proszę spróbować ponownie

en: Team:
pl_PL: Zespół:

en: Select Team
pl_PL: Wybierz zespół

en: Refresh WorkDrive Teams
pl_PL: Odśwież zespoły WorkDrive

en: Refresh WorkDrive Team Folders
pl_PL: Odśwież foldery zespołu WorkDrive

en: Announcement
pl_PL: Ogłoszenie

en: Get Year End Deal
pl_PL: Skorzystaj z oferty na koniec roku

en: API key saved successfully
pl_PL: Klucz API został pomyślnie zapisany

en: Saving API key...
pl_PL: Zapisywanie klucza API...

en: API Integration
pl_PL: Integracja API

en: Learn more about Bit Form API
pl_PL: Dowiedz się więcej o API Bit Form

en: Domain URL
pl_PL: Adres URL domeny

en: API Key
pl_PL: Klucz API

en: Generate new API key
pl_PL: Wygeneruj nowy klucz API

en: Registration successfully done.
pl_PL: Rejestracja zakończona sukcesem.

en: Activate Your Account
pl_PL: Aktywuj swoje konto

en: Your account has been activated successfully.&nbsp;You can now login.
pl_PL: Twoje konto zostało pomyślnie aktywowane.&nbsp;Możesz się teraz zalogować.

en: Your account is already activated!
pl_PL: Twoje konto jest już aktywne!

en: Sorry! Your URL Is Invalid!!
pl_PL: Przepraszamy! Twój URL jest nieprawidłowy!!

en: This Requested account has been rejected successfully.
pl_PL: Żądane konto zostało pomyślnie odrzucone.

en: Your account is pending for admin approval.
pl_PL: Twoje konto oczekuje na zatwierdzenie przez administratora.

en: Your account is pending for admin approval. Please wait for admin approval.
pl_PL: Twoje konto oczekuje na zatwierdzenie przez administratora. Proszę czekać na zatwierdzenie przez administratora.

en: New User Registration Request
pl_PL: Nowe zgłoszenie rejestracji użytkownika

en: Your account has been rejected.
pl_PL: Twoje konto zostało odrzucone.

en: <p>Your account has been rejected by admin.</p>
pl_PL: <p>Twoje konto zostało odrzucone przez administratora.</p>

en: You have been successfully logged in.
pl_PL: Zostałeś pomyślnie zalogowany.

en: We have e-mailed your password reset link!
pl_PL: Wysłaliśmy link do resetowania hasła na Twój e-mail!

en: Saved successfully.
pl_PL: Zapisano pomyślnie.

en: Saving...
pl_PL: Zapisywanie...

en: Something went wrong, Try again.
pl_PL: Coś poszło nie tak, spróbuj ponownie.

en: WP Authentication
pl_PL: Uwierzytelnianie WP

en: How to setup WP Authentication:
pl_PL: Jak skonfigurować uwierzytelnianie WP:

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Note :
pl_PL: Uwaga :

en: When the login, forgot password or reset password any of these feature enabled in the form, the entries will not be saved in the WP database.
pl_PL: Gdy funkcje logowania, zapomnianego hasła lub resetowania hasła są włączone w formularzu, wpisy nie będą zapisywane w bazie danych WP.

en: Respect Large Device Order
pl_PL: Uwzględnij kolejność urządzeń dużych

en: When this option is enabled tablet and mobile devices layout will auto genarate according to desktop device field order.
pl_PL: Po włączeniu tej opcji układ tabletów i urządzeń mobilnych będzie automatycznie generowany zgodnie z kolejnością pól na urządzeniu stacjonarnym.

en: Get $10 Cashback
pl_PL: Odbierz 10$ zwrotu gotówki

en: Review us
pl_PL: Oceń nas

en: What's New
pl_PL: Co nowego

en: Get Christmas Deal!
pl_PL: Skorzystaj z oferty świątecznej!

en: For more details,
pl_PL: Więcej szczegółów,

en: Click here
pl_PL: Kliknij tutaj

en: Accept and complete to share non-sensitive diagnostic data to help us improve your experience.
pl_PL: Zaakceptuj i zakończ, aby udostępnić niesensytywne dane diagnostyczne, które pomogą nam poprawić twoje doświadczenie.

en: What we collect?
pl_PL: Co zbieramy?

en: Click here to see terms
pl_PL: Kliknij tutaj, aby zobaczyć warunki

en: Skip
pl_PL: Pomiń

en: Accept And Continue
pl_PL: Akceptuj i kontynuuj

en: Changelog
pl_PL: Lista zmian

en: What's New?
pl_PL: Co nowego?

en: Accept and continue to share usage data for improvements, or skip for using the plugin.
pl_PL: Zaakceptuj i kontynuuj, aby udostępniać dane o użyciu w celu ulepszeń, lub pomiń, aby korzystać z wtyczki.

en: Capture
pl_PL: Przechwyć

en: Basic
pl_PL: Podstawowy

en: Multiple file upload
pl_PL: Wielokrotny przesył plików

en: Allow File Browse
pl_PL: Zezwól na przeglądanie plików

en: Drag n Drop
pl_PL: Przeciągnij i upuść

en: Allow copy to Pasting of files
pl_PL: Zezwól na kopiowanie i wklejanie plików

en: Allow reorder files
pl_PL: Zezwól na zmianę kolejności plików

en: Upload on select
pl_PL: Przesyłaj po wyborze

en: Full page droppable
pl_PL: Cała strona obsługuje upuszczanie

en: Labels Customization
pl_PL: Dostosowywanie etykiet

en: File size validation
pl_PL: Weryfikacja rozmiaru pliku

en: File type validation
pl_PL: Weryfikacja typu pliku

en: Allowed File Mime Type:
pl_PL: Dozwolone typy MIME plików:

en: Select File Type
pl_PL: Wybierz typ pliku

en: Image Preview
pl_PL: Podgląd obrazu

en: Video/Pdf Preview
pl_PL: Podgląd wideo/PDF

en: Image Crop
pl_PL: Przycinanie obrazu

en: Image Resize
pl_PL: Zmiana rozmiaru obrazu

en: Image Transform
pl_PL: Transformacja obrazu

en: Image validate size
pl_PL: Weryfikacja rozmiaru obrazu

en: Edit Options
pl_PL: Opcje edycji

en: Panel Layout
pl_PL: Układ panelu

en: Remove Button
pl_PL: Przycisk usuwania

en: Process Button
pl_PL: Przycisk przetwarzania

en: Load Indicator
pl_PL: Wskaźnik ładowania

en: Progress Indicator
pl_PL: Wskaźnik postępu

en: Min File Size
pl_PL: Minimalny rozmiar pliku

en: Max File Size
pl_PL: Maksymalny rozmiar pliku

en: Max Total File Size
pl_PL: Maksymalny łączny rozmiar plików

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Back to fields list
pl_PL: Powrót do listy pól

en: Left
pl_PL: Lewo

en: Center
pl_PL: Środek

en: Right
pl_PL: Prawo

en: Already have a submit button
pl_PL: Przycisk wysyłania już istnieje

en: Button Text
pl_PL: Tekst przycisku

en: Leading Icon
pl_PL: Ikona przed tekstem

en: Trailing Icon
pl_PL: Ikona po tekście

en: Full Width
pl_PL: Pełna szerokość

en: Button Align
pl_PL: Wyrównanie przycisku

en: Text Align
pl_PL: Wyrównanie tekstu

en: Button Type
pl_PL: Typ przycisku

en: Icons
pl_PL: Ikony

en: Admin Label
pl_PL: Etykieta administratora

en: Edit Custom Error Message
pl_PL: Edytuj niestandardowy komunikat o błędzie

en: Edit Decision Box Label
pl_PL: Edytuj etykietę pola decyzyjnego

en: Show Error Message
pl_PL: Pokaż komunikat o błędzie

en: Custom Error Message
pl_PL: Niestandardowy komunikat o błędzie

en: Disabled
pl_PL: Wyłączone

en: Hidden
pl_PL: Ukryte

en: Label
pl_PL: Etykieta

en: Duplicate field name
pl_PL: Zduplikowana nazwa pola

en: Field name cannot be empty
pl_PL: Nazwa pola nie może być pusta

en: Name Attribute
pl_PL: Atrybut nazwy

en: Read-only
pl_PL: Tylko do odczytu

en: Helper Text
pl_PL: Tekst pomocniczy

en: Edit HTML Content
pl_PL: Edytuj zawartość HTML

en: Input Icons
pl_PL: Ikony wejściowe

en: Maximum
pl_PL: Maksymalna

en: Disable if maximum selected:
pl_PL: Wyłącz, jeśli wybrano maksymalną liczbę:

en: Minimum
pl_PL: Minimalna

en: Maximum:
pl_PL: Maksimum:

en: Allow Other Option
pl_PL: Zezwalaj na opcję inną

en: Placeholder
pl_PL: Pole zastępcze

en: Button Alignment:
pl_PL: Wyrównanie przycisku:

en: Required
pl_PL: Wymagane

en: Show Asterisk Symbol
pl_PL: Pokaż symbol gwiazdki

en: Subtitle
pl_PL: Podtytuł

en: Search Placeholder
pl_PL: Wyszukaj – tekst zastępczy

en: Country Not Found Text
pl_PL: Nie znaleziono kraju

en: Show Selected Flag Image
pl_PL: Pokaż obraz wybranej flagi

en: Selected Country Clearable
pl_PL: Możliwość usunięcia wybranego kraju

en: Search Clearable
pl_PL: Możliwość wyczyszczenia wyszukiwania

en: Option Flag Image
pl_PL: Obraz flagi opcji

en: Detect Country By IP
pl_PL: Wykryj kraj według IP

en: Detect Country By Geo
pl_PL: Wykryj kraj według lokalizacji

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Default Amount Value
pl_PL: Domyślna wartość kwoty

en: Minimum amount:
pl_PL: Minimalna kwota:

en: Maximum amount:
pl_PL: Maksymalna kwota:

en: Input Format Options
pl_PL: Opcje formatu wprowadzania

en: Formatter:
pl_PL: Formatowanie:

en: None
pl_PL: Brak

en: Browser
pl_PL: Przeglądarka

en: Custom
pl_PL: Niestandardowe

en: Currency Symbol:
pl_PL: Symbol waluty:

en: Round to Closest Integer:
pl_PL: Zaokrąglaj do najbliższej liczby całkowitej:

en: Round to Closest Fraction Digits:
pl_PL: Zaokrąglij do najbliższej liczby miejsc dziesiętnych:

en: Minimum Fraction Digit:
pl_PL: Minimalna liczba miejsc dziesiętnych:

en: Maximum Fraction Digit:
pl_PL: Maksymalna liczba miejsc dziesiętnych:

en: Decimal Separator:
pl_PL: Separator dziesiętny:

en: Number Format:
pl_PL: Format liczby:

en: Currency Position:
pl_PL: Pozycja waluty:

en: Symbol Position:
pl_PL: Pozycja symbolu:

en: Left Number
pl_PL: Liczba po lewej

en: Right Number
pl_PL: Liczba po prawej

en: Left Currency
pl_PL: Waluta po lewej

en: Right Currency
pl_PL: Waluta po prawej

en: Value Format Options
pl_PL: Opcje formatu wartości

en: Currency Not Found Text
pl_PL: Tekst, gdy waluta nie została znaleziona

en: Selected Currency Clearable
pl_PL: Możliwość wyczyszczenia wybranej waluty

en: Updating...
pl_PL: Trwa aktualizacja...

en: Error occurred, Please try again.
pl_PL: Wystąpił błąd, spróbuj ponownie.

en: Snippets
pl_PL: Fragmenty

en: Edit your decision box label by clicking on edit icon
pl_PL: Edytuj etykietę pola decyzji, klikając ikonę edycji

en: Checked Value
pl_PL: Wartość zaznaczona

en: Unchecked Value
pl_PL: Wartość niezaznaczona

en: Checked by Default
pl_PL: Zaznaczone domyślnie

en: Email field is mandatory for double opt-in.
pl_PL: Pole e-mail jest obowiązkowe dla podwójnego potwierdzenia (double opt-in).

en: Double Opt-In
pl_PL: Podwójne potwierdzenie (Double Opt-In)

en: How to setup Double Opt-In & Send Email Notification:
pl_PL: Jak skonfigurować Double Opt-In i wysłać powiadomienie e-mail:

en: Delete the unconfirmed entries from responses after days:
pl_PL: Usuń niepotwierdzone wpisy z odpowiedzi po upływie dni:

en: Disable double opt-in confirmation for logged in users.
pl_PL: Wyłącz potwierdzenie double opt-in dla zalogowanych użytkowników.

en: Configure default confirmation email template
pl_PL: Skonfiguruj domyślny szablon potwierdzenia e-mail

en: By disabling this option, you can configure the double opt-in confirmation email from Conditional Logics manually.
pl_PL: Wyłączając tę opcję, możesz ręcznie skonfigurować potwierdzenie double opt-in w Logice Warunkowej.

en: Select Email Field
pl_PL: Wybierz pole e-mail

en: Customize Email template
pl_PL: Dostosuj szablon e-mail

en: Edit verification messages
pl_PL: Edytuj wiadomości weryfikacyjne

en: The webhook, email notification & integrations will trigger after the responder confirms their Opt-In.
pl_PL: Webhook, powiadomienia e-mail i integracje zostaną uruchomione po potwierdzeniu opt-in przez respondenta.

en: Active Options
pl_PL: Aktywne opcje

en: Show Selected Option Image
pl_PL: Pokaż obraz wybranej opcji

en: Selected Option Clearable:
pl_PL: Możliwość czyszczenia wybranej opcji:

en: Search Clearable:
pl_PL: Możliwość czyszczenia wyszukiwania:

en: Option Icon/Image:
pl_PL: Ikona/obraz opcji:

en: Allow Custom Option:
pl_PL: Zezwól na niestandardową opcję:

en: Allow Multiple Select:
pl_PL: Zezwól na wielokrotny wybór:

en: Show Selected Option Chip:
pl_PL: Pokaż etykietę wybranej opcji:

en: Close On Select:
pl_PL: Zamknij po wybraniu:

en: Validate as Entry Unique
pl_PL: Sprawdź unikalność wpisu

en: Enabling this option will check from the entry database whether its value is duplicate.
pl_PL: Włączenie tej opcji spowoduje sprawdzenie w bazie danych wpisów, czy jej wartość się powtarza.

en: Add Options List
pl_PL: Dodaj listę opcji

en: Add More
pl_PL: Dodaj więcej

en: Add Group
pl_PL: Dodaj grupę

en: Key:
pl_PL: Klucz:

en: No field found with this key.
pl_PL: Nie znaleziono pola o tym kluczu.

en: The field you are trying to access does not exist or has been removed.
pl_PL: Pole, do którego próbujesz uzyskać dostęp, nie istnieje lub zostało usunięte.

en: Please select a valid field to customize its settings.
pl_PL: Proszę wybrać prawidłowe pole, aby dostosować jego ustawienia.

en: Advanced Configuration
pl_PL: Zaawansowana konfiguracja

en: Basic Configuration
pl_PL: Podstawowa konfiguracja

en: Single
pl_PL: Pojedynczy

en: Range
pl_PL: Zakres

en: Multiple
pl_PL: Wielokrotny

en: View Format
pl_PL: Format wyświetlania

en: Show the user a readable date (as per altFormat), but return something totally different to the server. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Learn more</>
pl_PL: Pokaż użytkownikowi czytelną datę (według altFormat), ale prześlij na serwer coś zupełnie innego. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Dowiedz się więcej</>

en: Value Format
pl_PL: Format wartości

en: A string of characters which are used to define how the date will be displayed in the input box. The supported characters are defined in the <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentation.</a>
pl_PL: Ciąg znaków używany do określenia, jak data będzie wyświetlana w polu wejściowym. Obsługiwane znaki zdefiniowane są w <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">dokumentacji.</a>

en: Relative to Today (± Days)
pl_PL: Względem dzisiaj (± dni)

en: Days before today
pl_PL: Dni przed dzisiaj

en: Days after today
pl_PL: Dni po dzisiaj

en: Allow Input
pl_PL: Zezwól na wprowadzanie

en: Allows the user to enter a date directly into the input field. By default, direct entry is disabled.
pl_PL: Pozwala użytkownikowi na bezpośrednie wpisanie daty w polu wprowadzania. Domyślnie bezpośrednie wpisywanie jest wyłączone.

en: Enable Time
pl_PL: Włącz czas

en: Enables time picker. By default, time picker is disabled. If you want to use time picker, you need to enable this.
pl_PL: Włącza wybór czasu. Domyślnie wybór czasu jest wyłączony. Jeśli chcesz korzystać z wyboru czasu, musisz to włączyć.

en: 24H Format
pl_PL: Format 24H

en: Enables 24-hour format for time. By default, 12-hour format is used. If you want to use 24-hour format, you need to enable this.
pl_PL: Włącza 24-godzinny format czasu. Domyślnie używany jest format 12-godzinny. Jeśli chcesz korzystać z formatu 24-godzinnego, musisz to włączyć.

en: Hide Calender
pl_PL: Ukryj kalendarz

en: Hides the calendar. By default, calendar is shown. If you want to hide the calendar, you need to enable this.
pl_PL: Ukrywa kalendarz. Domyślnie kalendarz jest widoczny. Jeśli chcesz ukryć kalendarz, musisz to włączyć.

en: Only valid JS object will work. for more details please check<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> the documentation for available configuration options</a>
pl_PL: Działa tylko poprawny obiekt JS. Więcej informacji znajdziesz w<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> dokumentacji dostępnych opcji konfiguracji</a>

en: Current Date
pl_PL: Aktualna data

en: Static
pl_PL: Statyczny

en: Dynamic
pl_PL: Dynamiczny

en: Upload Button Text:
pl_PL: Tekst przycisku przesyłania:

en: Button Icons
pl_PL: Ikony przycisków

en: Allow Multiple:
pl_PL: Zezwól na wiele:

en: File Select Status
pl_PL: Status wyboru pliku

en: Show Maximum Size
pl_PL: Pokaż maksymalny rozmiar

en: Allow Maximum Upload Size
pl_PL: Zezwól na maksymalny rozmiar przesyłania

en: Total Maximum Size
pl_PL: Całkowity Maksymalny Rozmiar

en: Show File List
pl_PL: Pokaż Listę Plików

en: Show File Preview
pl_PL: Pokaż Podgląd Pliku

en: Show File Size
pl_PL: Pokaż Rozmiar Pliku

en: File Exist Message
pl_PL: Komunikat o Istniejącym Pliku

en: Allowed File Type:
pl_PL: Dozwolony Typ Pliku:

en: Edit GDPR Concent label by clicking on edit icon
pl_PL: Edytuj etykietę zgody RODO, klikając ikonę edycji

en: Edit GDPR Concent Label
pl_PL: Edytuj Etykietę Zgody RODO

en: Visibility Mode
pl_PL: Tryb Widoczności

en: Visible
pl_PL: Widoczny

en: Invisible
pl_PL: Niewidoczny

en: Passive
pl_PL: Pasywny

en: Theme
pl_PL: Motyw

en: Dark
pl_PL: Ciemny

en: Light
pl_PL: Jasny

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: Normal
pl_PL: Normalny

en: Compact
pl_PL: Kompaktowy

en: Default value
pl_PL: Wartość domyślna

en: Suggestion
pl_PL: Sugestia

en: Edit the HTML field content by clicking on edit icon
pl_PL: Edytuj zawartość pola HTML, klikając ikonę edycji

en: Add/Edit Options
pl_PL: Dodaj/Edytuj Opcje

en: Allow Multiple
pl_PL: Zezwól na wiele

en: Item Size
pl_PL: Rozmiar elementu

en: Specify item's minimum size (in pixels)
pl_PL: Określ minimalny rozmiar elementu (w pikselach)

en: Check Position
pl_PL: Pozycja zaznaczenia

en: Specify the check position.
pl_PL: Określ pozycję zaznaczenia.

en: Unique Entry
pl_PL: Unikalny wpis

en: Hide Image Label
pl_PL: Ukryj etykietę obrazu

en: Background Image
pl_PL: Obraz tła

en: Width
pl_PL: Szerokość

en: Height
pl_PL: Wysokość

en: Image Alt Text
pl_PL: Tekst alternatywny obrazu

en: Replace Previous Options
pl_PL: Zastąp poprzednie opcje

en: Merge with Previous Options
pl_PL: Scal z poprzednimi opcjami

en: Import & Edit
pl_PL: Importuj i edytuj

en: Loading ACF fields...
pl_PL: Ładowanie pól ACF...

en: Loading Posts...
pl_PL: Ładowanie wpisów...

en: Loading Terms...
pl_PL: Ładowanie terminów...

en: Use Post Taxonomy Fields
pl_PL: Użyj pól taksonomii wpisów

en: Loading Users...
pl_PL: Ładowanie użytkowników...

en: Mollie Minimum Amount is
pl_PL: Minimalna kwota Mollie to

en: Mollie Dynamic Amount Field is not Selected
pl_PL: Pole dynamicznej kwoty Mollie nie jest wybrane

en: Mollie Fixed Amount is not valid
pl_PL: Stała kwota Mollie jest nieprawidłowa

en: Copied on clipboard.
pl_PL: Skopiowano do schowka.

en: Failed to Copy, Try Again.
pl_PL: Nie udało się skopiować, spróbuj ponownie.

en: Redirect Page Url
pl_PL: Adres URL strony przekierowania

en: Select Page
pl_PL: Wybierz stronę

en: Pay Button Text
pl_PL: Tekst przycisku zapłać

en: Payment Method
pl_PL: Metoda płatności

en: Currency
pl_PL: Waluta

en: Select Currency
pl_PL: Wybierz walutę

en: Amount Type
pl_PL: Typ kwoty

en: Fixed
pl_PL: Stała

en: Amount
pl_PL: Kwota

en: Select Amount Field
pl_PL: Wybierz pole kwoty

en: Description
pl_PL: Opis

en: Locale
pl_PL: Lokalizacja

en: Select Locale
pl_PL: Wybierz lokalizację

en: Multisteps Settings
pl_PL: Ustawienia wieloetapowe

en: Show Step Header
pl_PL: Pokaż nagłówek kroku

en: Show Header Label
pl_PL: Pokaż etykietę nagłówka

en: Show Header Subtitle
pl_PL: Pokaż podtytuł nagłówka

en: Show Header Icon
pl_PL: Pokaż ikonę nagłówka

en: Icon Type:
pl_PL: Typ ikony:

en: Show Progress Bar
pl_PL: Pokaż pasek postępu

en: Show Percentage
pl_PL: Pokaż procent

en: Show Buttons
pl_PL: Pokaż przyciski

en: Button Position:
pl_PL: Pozycja przycisku:

en: Validate on Step Change
pl_PL: Weryfikuj przy zmianie kroku

en: Step Header Switchable
pl_PL: Przełącznik nagłówka kroku

en: Maintain Step History
pl_PL: Zachowaj historię kroków

en: Save Step Progress
pl_PL: Zapisz postęp kroku

en: PayPal Dynamic Amount Field is not Selected
pl_PL: Pole dynamicznej kwoty PayPal nie jest wybrane

en: PayPal Fixed Amount is not valid
pl_PL: Stała kwota PayPal jest nieprawidłowa

en: PayPal Plan Id missing
pl_PL: Brak identyfikatora planu PayPal

en: Subscription:
pl_PL: Subskrypcja:

en: Plan Id
pl_PL: Identyfikator planu

en: Disable Card
pl_PL: Wyłącz kartę

en: Shipping Amount
pl_PL: Kwota za wysyłkę

en: Shipping Cost
pl_PL: Koszt wysyłki

en: Select Shipping Amount Field
pl_PL: Wybierz pole kwoty wysyłki

en: Tax Amount Type
pl_PL: Typ kwoty podatku

en: Tax (%)
pl_PL: Podatek (%)

en: Default Phone Number
pl_PL: Domyślny numer telefonu

en: Input Format Option
pl_PL: Opcja formatu wejściowego

en: Value Format Option
pl_PL: Opcja formatu wartości

en: Custom Validation (RegEx) Pattern
pl_PL: Niestandardowy wzorzec walidacji (RegEx)

en: Expression
pl_PL: Wyrażenie

en: Fields
pl_PL: Pola

en: Flags:
pl_PL: Flagi:

en: Hide Country List
pl_PL: Ukryj listę krajów

en: Options 2
pl_PL: Opcje 2

en: Options Column
pl_PL: Kolumna opcji

en: Specify the number of columns to display the options in. Leave blank to display the options as needed space.
pl_PL: Określ liczbę kolumn, w których mają być wyświetlane opcje. Pozostaw puste, aby wyświetlać opcje w zależności od dostępnej przestrzeni.

en: Rating Position
pl_PL: Pozycja oceny

en: Add/Edit Rating Options
pl_PL: Dodaj/edytuj opcje oceny

en: Show Rating Message On hover
pl_PL: Pokaż komunikat oceny po najechaniu

en: Show Rating Message On Selected
pl_PL: Pokaż komunikat oceny po zaznaczeniu

en: Razorpay Dyanmic Amount Field is not Selected
pl_PL: Nie wybrano pola dynamicznej kwoty Razorpay

en: Razorpay Fixed Amount is not valid
pl_PL: Stała kwota Razorpay jest nieprawidłowa

en: Razorpay Order ID Field is not Selected
pl_PL: Pole ID zamówienia Razorpay nie zostało wybrane

en: Razorpay Accounts
pl_PL: Konta Razorpay

en: Account Name
pl_PL: Nazwa konta

en: Generate new ID
pl_PL: Wygeneruj nowe ID

en: Select Order Id Field
pl_PL: Wybierz pole ID zamówienia

en: Button Align:
pl_PL: Wyrównanie przycisku:

en: Subtitle:
pl_PL: Podtytuł:

en: Theme Color:
pl_PL: Kolor motywu:

en: Background Color:
pl_PL: Kolor tła:

en: Confirm on Close:
pl_PL: Potwierdź przy zamknięciu:

en: Name :
pl_PL: Imię :

en: Contact :
pl_PL: Kontakt :

en: Key :
pl_PL: Klucz :

en: Value :
pl_PL: Wartość :

en: Default Row:
pl_PL: Domyślny wiersz:

en: Minimum Row:
pl_PL: Minimalny wiersz:

en: Maximum Row:
pl_PL: Maksymalny wiersz:

en: Button View:
pl_PL: Widok przycisku:

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Allow Other Option:
pl_PL: Zezwól na inną opcję:

en: Multiple Select:
pl_PL: Wielokrotny wybór:

en: Set minimum number to be selected for dropdown option
pl_PL: Ustaw minimalną liczbę do wybrania dla opcji rozwijanej

en: Set maximum number to be selected for dropdown option
pl_PL: Ustaw maksymalną liczbę do wybrania dla opcji rozwijanej

en: Available On
pl_PL: Dostępne na

en: Enter the shortcode in this Input.
pl_PL: Wprowadź shortcode w tym polu.

en: Button Reverse
pl_PL: Odwróć przycisk

en: Clear
pl_PL: Wyczyść

en: Clear Button
pl_PL: Przycisk czyszczenia

en: Space Between
pl_PL: Przestrzeń między

en: Redo
pl_PL: Ponów

en: Redo Button
pl_PL: Przycisk ponów

en: Pen Color
pl_PL: Kolor pióra

en: Background Color
pl_PL: Kolor tła

en: Pen Width
pl_PL: Szerokość pióra

en: Image Type
pl_PL: Typ obrazu

en: Signature Pad
pl_PL: Podkładka podpisu

en: Undo
pl_PL: Cofnij

en: Undo Button
pl_PL: Przycisk Cofnij

en: Add/Edit Suggestions
pl_PL: Dodaj/Edytuj sugestie

en: Auto Complete
pl_PL: Autouzupełnianie

en: Max:
pl_PL: Maks:

en: Step:
pl_PL: Krok:

en: Step Settings
pl_PL: Ustawienia kroku

en: Step Icon
pl_PL: Ikona kroku

en: Step Label
pl_PL: Etykieta kroku

en: Step Subtitle
pl_PL: Podtytuł kroku

en: Stripe Minimum Amount is
pl_PL: Minimalna kwota Stripe to

en: Stripe Dynamic Amount Field is not Selected
pl_PL: Pole dynamicznej kwoty Stripe nie jest wybrane

en: Select a valid currency for the selected payment method types
pl_PL: Wybierz prawidłową walutę dla wybranego typu metody płatności

en: Stripe Dyanmic Amount Field is not Selected
pl_PL: Pole dynamicznej kwoty Stripe nie jest wybrane

en: Stripe Fixed Amount is not valid
pl_PL: Stała kwota Stripe jest nieprawidłowa

en: Payment Method Type
pl_PL: Typ metody płatności

en: Mode :
pl_PL: Tryb :

en: Billing
pl_PL: Rozliczenie

en: Shipping
pl_PL: Wysyłka

en: Autocomplete :
pl_PL: Autouzupełnianie :

en: Automatic
pl_PL: Automatyczne

en: Google Maps API Key
pl_PL: Klucz Google Maps API

en: Allowed Countries :
pl_PL: Dozwolone kraje :

en: Name Mode:
pl_PL: Tryb nazwy:

en: Full
pl_PL: Pełny

en: Split
pl_PL: Podzielony

en: Full Name:
pl_PL: Pełne imię i nazwisko:

en: First Name:
pl_PL: Imię:

en: Last Name:
pl_PL: Nazwisko:

en: Phone Number:
pl_PL: Numer telefonu:

en: Phone:
pl_PL: Telefon:

en: Line 1:
pl_PL: Linia 1:

en: Line 2:
pl_PL: Linia 2:

en: City:
pl_PL: Miasto:

en: State:
pl_PL: Województwo:

en: Postal Code:
pl_PL: Kod pocztowy:

en: Country:
pl_PL: Kraj:

en: Color Picker
pl_PL: Wybór koloru

en: Solid
pl_PL: Jednolity

en: Phone View
pl_PL: Widok telefonu

en: Tablet View
pl_PL: Widok tabletu

en: Laptop View
pl_PL: Widok laptopa

en: Back
pl_PL: Wstecz

en: Paypal Style
pl_PL: Styl Paypal

en: There is no paypal field in your form.
pl_PL: W Twoim formularzu nie ma pola PayPal.

en: There is more than one paypal field in your form. please select the style icon
pl_PL: W Twoim formularzu jest więcej niż jedno pole PayPal. Proszę wybrać ikonę stylu

en: in paypal field to customize the style.
pl_PL: w polu PayPal, aby dostosować styl.

en: Layout
pl_PL: Układ

en: Vertical
pl_PL: Pionowy

en: Horizontal
pl_PL: Poziomy

en: Standalone
pl_PL: Samodzielny

en: Pay Button
pl_PL: Przycisk płatności

en: CARD
pl_PL: KARTA

en: Color
pl_PL: Kolor

en: Gold
pl_PL: Złoto

en: Blue
pl_PL: Niebieski

en: Silver
pl_PL: Srebro

en: White
pl_PL: Biały

en: Black
pl_PL: Czarny

en: Shape
pl_PL: Kształt

en: Rectangle
pl_PL: Prostokąt

en: Pill
pl_PL: Tabletka

en: Paypal Button Text
pl_PL: Tekst przycisku Paypal

en: Paypal Buy Now
pl_PL: Paypal Kup Teraz

en: Pay with Paypal
pl_PL: Zapłać przez Paypal

en: Background
pl_PL: Tło

en: Color Fill
pl_PL: Wypełnienie kolorem

en: Picture
pl_PL: Obraz

en: Picture Upload
pl_PL: Przesyłanie obrazu

en: Browse...
pl_PL: Przeglądaj...

en: Image Link....
pl_PL: Link do obrazu....

en: Background Blend Mode
pl_PL: Tryb mieszania tła

en: Multiply
pl_PL: Mnożenie

en: Screen
pl_PL: Ekran

en: Overlay
pl_PL: Nakładka

en: Darken
pl_PL: Przyciemnianie

en: Lighten
pl_PL: Rozjaśnianie

en: Color-dodge
pl_PL: Rozjaśnianie koloru

en: Saturation
pl_PL: Nasycenie

en: Luminosity
pl_PL: Jasność

en: Background Img Repeat
pl_PL: Powtarzanie tła

en: Repeat
pl_PL: Powtórz

en: Repeat-X
pl_PL: Powtórz w poziomie

en: Repeat-Y
pl_PL: Powtórz w pionie

en: Np Repeat
pl_PL: Brak powtórzeń

en: Space
pl_PL: Rozmieszczenie

en: Round
pl_PL: Zaokrąglenie

en: Background Img Position
pl_PL: Pozycja tła

en: Background Img Size
pl_PL: Rozmiar tła

en: BG Width
pl_PL: Szerokość tła

en: BG Height
pl_PL: Wysokość tła

en: BG Height/Width
pl_PL: Wysokość/Szerokość tła

en: Background Filter
pl_PL: Filtr tła

en: Blur
pl_PL: Rozmycie

en: Brightness
pl_PL: Jasność

en: Contrast
pl_PL: Kontrast

en: Grayscale
pl_PL: Skala szarości

en: Invert
pl_PL: Negatyw

en: Opacity
pl_PL: Przezroczystość

en: Saturate
pl_PL: Nasycenie

en: Border
pl_PL: Obramowanie

en: Border Color
pl_PL: Kolor obramowania

en: Border Width
pl_PL: Szerokość obramowania

en: Border Radius
pl_PL: Promień obramowania

en: Default
pl_PL: Domyślny

en: On Mouse Over
pl_PL: Po najechaniu myszką

en: On Focus
pl_PL: Po ustawieniu fokusu

en: Text Color
pl_PL: Kolor tekstu

en: Placeholder Color
pl_PL: Kolor podpowiedzi

en: Direction
pl_PL: Kierunek

en: Content Direction
pl_PL: Kierunek zawartości

en: Left to Right
pl_PL: Od lewej do prawej

en: Right to Left
pl_PL: Od prawej do lewej

en: Font
pl_PL: Czcionka

en: Font Size
pl_PL: Rozmiar czcionki

en: Block Gap
pl_PL: Odstęp między blokami

en: Row Gap
pl_PL: Odstęp między wierszami

en: Column Gap
pl_PL: Odstęp między kolumnami

en: Both Side Gap
pl_PL: Odstęp po obu stronach

en: Margin
pl_PL: Margines

en: Margin Top
pl_PL: Margines u góry

en: Margin Right
pl_PL: Margines z prawej

en: Margin Bottom
pl_PL: Margines u dołu

en: Margin Left
pl_PL: Margines z lewej

en: All Side
pl_PL: Wszystkie strony

en: Padding
pl_PL: Wypełnienie

en: Padding Top
pl_PL: Wypełnienie u góry

en: Padding Right
pl_PL: Wypełnienie z prawej

en: Padding Bottom
pl_PL: Wypełnienie u dołu

en: Padding Left
pl_PL: Wypełnienie z lewej

en: Shadow
pl_PL: Cień

en: Inside
pl_PL: Wewnątrz

en: Outside
pl_PL: Na zewnątrz

en: Shadow Color
pl_PL: Kolor cienia

en: Shadow Style
pl_PL: Styl cienia

en: Pattern not matched
pl_PL: Wzorzec nie pasuje

en: Input mode
pl_PL: Tryb wprowadzania

en: Input Mask
pl_PL: Maska wprowadzania

en: RegEx Pattern
pl_PL: Wzorzec RegEx

en: Validations
pl_PL: Walidacje

en: At least one digit (0-9)
pl_PL: Przynajmniej jedna cyfra (0-9)

en: At least one lowercase character (a-z)
pl_PL: Przynajmniej jeden znak małej litery (a-z)

en: At least one uppercase character (A-Z)
pl_PL: Przynajmniej jeden znak wielkiej litery (A-Z)

en: At least one special character (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)
pl_PL: Przynajmniej jeden znak specjalny (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)

en: Limit Password Length
pl_PL: Ogranicz długość hasła

en: Validate as User Unique
pl_PL: Waliduj jako unikalny użytkownik

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: More Options
pl_PL: Więcej opcji

en: Auto
pl_PL: Automatycznie

en: Appearance
pl_PL: Wygląd

en: <p style="margin:0">Successfully Submitted.</p>
pl_PL: <p style="margin:0">Pomyślnie wysłano.</p>

en: Are you sure to delete this message ?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę wiadomość?

en: Add More Alternative Success Message
pl_PL: Dodaj więcej alternatywnych komunikatów sukcesu

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Message Styles
pl_PL: Style wiadomości

en: Message Type
pl_PL: Typ wiadomości

en: Close Icon Color
pl_PL: Kolor ikony zamknięcia

en: Confirmations
pl_PL: Potwierdzenia

en: How to set up Confirmation messages or Redirect page:
pl_PL: Jak ustawić komunikaty potwierdzenia lub stronę przekierowania:

en: Success/Error Messages
pl_PL: Komunikaty sukcesu/błędu

en: Redirect Page
pl_PL: Strona przekierowania

en: Be sure to configure conditional logic for displaying Success/Error messages and Redirect Page. If no conditional logic is set, the default confirmation will be displayed.
pl_PL: Upewnij się, że skonfigurowano logikę warunkową dla wyświetlania komunikatów sukcesu/błędu oraz strony przekierowania. Jeśli nie ustawiono logiki warunkowej, zostanie wyświetlone domyślne potwierdzenie.

en: Conversational Form Settings
pl_PL: Ustawienia formularza konwersacyjnego

en: Note: In the Conversational Form feature, certain fields such as Captcha, Payments, HTML, etc are currently not supported.
pl_PL: Uwaga: W funkcji formularza konwersacyjnego nie są obecnie obsługiwane niektóre pola, takie jak Captcha, płatności, HTML itp.

en: How to setup Conversational form:
pl_PL: Jak skonfigurować formularz konwersacyjny:

en: Theme settings
pl_PL: Ustawienia motywu

en: Conversational Steps settings
pl_PL: Ustawienia kroków konwersacyjnych

en: Navigation
pl_PL: Nawigacja

en: Add New Post Type
pl_PL: Dodaj nowy typ wpisu

en: Edit Post Types
pl_PL: Edytuj typy wpisów

en: CPT added successfully, refresh your window
pl_PL: CPT dodany pomyślnie, odśwież okno

en: Learn more about CPT Integration
pl_PL: Dowiedz się więcej o integracji CPT

en: Post Type Slug *
pl_PL: Slug typu wpisu *

en: Singular Label *
pl_PL: Etykieta w liczbie pojedynczej *

en: Menu Name *
pl_PL: Nazwa menu *

en: Menu Icon
pl_PL: Ikona menu

en: Public
pl_PL: Publiczny

en: This type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
pl_PL: Ten typ powinien być widoczny w interfejsie administratora i dostępny publicznie

en: Publicly Queryable
pl_PL: Dostępny publicznie

en: Queries can be performed on the front end
pl_PL: Zapytania mogą być wykonywane na froncie

en: Show in REST API
pl_PL: Pokaż w REST API

en: To show this post type in the WP REST API
pl_PL: Aby pokazać ten typ wpisu w WP REST API

en: Show in Menu
pl_PL: Pokaż w menu

en: Show the post type in the admin menu
pl_PL: Pokaż typ wpisu w menu administratora

en: Show UI
pl_PL: Pokaż interfejs użytkownika

en: Generate UI for managing this post type
pl_PL: Wygeneruj interfejs do zarządzania tym typem wpisu

en: Add Post Type
pl_PL: Dodaj typ wpisu

en: Delete successfully, refresh your window
pl_PL: Usunięto pomyślnie, odśwież okno

en: Delete Post Type
pl_PL: Usuń typ wpisu

en: Confirmation
pl_PL: Potwierdzenie

en: Are you sure to delete post type?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć typ wpisu?

en: cpt type update successfully, refresh your window
pl_PL: aktualizacja typu cpt zakończona sukcesem, odśwież swoje okno

en: Select Type *
pl_PL: Wybierz typ *

en: Menu Icon *
pl_PL: Ikona menu *

en: public
pl_PL: publiczny

en: Posts of this type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
pl_PL: Posty tego typu powinny być widoczne w panelu administratora i dostępne publicznie

en: Queries can be performed on the front end as part of parse_request()
pl_PL: Zapytania mogą być wykonywane na froncie w ramach parse_request()

en: To show this post type data in the WP REST API
pl_PL: Aby pokazać dane tego typu postu w WP REST API

en: This show the post type in the admin menu and where to show that menu
pl_PL: To pokazuje typ postu w menu administratora oraz miejsce wyświetlania tego menu

en: Generate a default UI for managing this post type
pl_PL: Wygeneruj domyślny interfejs do zarządzania tym typem postu

en: Update Post Type
pl_PL: Aktualizuj typ postu

en: Update Template
pl_PL: Aktualizuj szablon

en: Template Name:
pl_PL: Nazwa szablonu:

en: Browse Template
pl_PL: Przeglądaj szablon

en: Email Templates Coming soon
pl_PL: Szablony e-mail już wkrótce

en: Save Template
pl_PL: Zapisz szablon

en: Payment
pl_PL: Płatność

en: Timeline
pl_PL: Oś czasu

en: PDF Downloads
pl_PL: Pobrania PDF

en: Google Ads Information
pl_PL: Informacje o Google Ads

en: No PDF templates available
pl_PL: Brak dostępnych szablonów PDF

en: Related Info
pl_PL: Powiązane informacje

en: Note Deleted Successfully
pl_PL: Notatka została pomyślnie usunięta

en: updated on:
pl_PL: zaktualizowano:

en: created at:
pl_PL: utworzono:

en: create new note
pl_PL: utwórz nową notatkę

en: Are you sure to delete this note
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę notatkę

en: No Payment Info Found!
pl_PL: Nie znaleziono informacji o płatności!

en: No field data change
pl_PL: Brak zmian w danych pola

en: Form Submitted
pl_PL: Formularz został wysłany

en: Show Integration Logs
pl_PL: Pokaż logi integracji

en: Hide Integration Logs
pl_PL: Ukryj logi integracji

en: Note
pl_PL: Notatka

en: Added
pl_PL: Dodano

en: Updated
pl_PL: Zaktualizowano

en: Deleted
pl_PL: Usunięto

en: Read More
pl_PL: Czytaj więcej

en: Show Less
pl_PL: Pokaż mniej

en: Note no change
pl_PL: Brak zmian w notatce

en: Note Updated Successfully
pl_PL: Notatka została pomyślnie zaktualizowana

en: Note Added Successfully
pl_PL: Notatka została pomyślnie dodana

en: Edit Note
pl_PL: Edytuj notatkę

en: Create New Note
pl_PL: Utwórz nową notatkę

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Transaction ID
pl_PL: ID transakcji

en: Total Paid
pl_PL: Łączna zapłata

en: no data found
pl_PL: nie znaleziono danych

en: Subscription
pl_PL: Subskrypcja

en: Order
pl_PL: Zamówienie

en: Plan ID
pl_PL: ID planu

en: Next Billing Time
pl_PL: Następny termin płatności

en: Email
pl_PL: E-mail

en: no response found
pl_PL: brak odpowiedzi

en: How many rows to export
pl_PL: Ile wierszy wyeksportować

en: Enter row number
pl_PL: Wprowadź numer wiersza

en: Select filter
pl_PL: Wybierz filtr

en: Sort Order
pl_PL: Kolejność sortowania

en: Sort by
pl_PL: Sortuj według

en: Export File Format
pl_PL: Format pliku eksportu

en: Export
pl_PL: Eksportuj

en: Export Form Data
pl_PL: Eksportuj dane formularza

en: Preview Data
pl_PL: Podgląd danych

en: Move
pl_PL: Przenieś

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Clone
pl_PL: Klonuj

en: Add Field
pl_PL: Dodaj pole

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: Mollie API key is missing
pl_PL: Brak klucza API Mollie

en: Mollie Redirect Url is not Selected
pl_PL: Nie wybrano adresu URL przekierowania Mollie

en: PayPal Client ID is missing
pl_PL: Brak identyfikatora klienta PayPal

en: Razorpay Client ID is missing
pl_PL: Brak identyfikatora klienta Razorpay

en: Drag and drop fields here
pl_PL: Przeciągnij i upuść tutaj pola

en: Stripe publishable key is missing
pl_PL: Brak klucza publikowalnego Stripe

en: History Empty
pl_PL: Historia jest pusta

en: Please select property you want to import with form
pl_PL: Wybierz właściwość, którą chcesz importować z formularzem

en: Preview Form
pl_PL: Podgląd formularza

en: Preview
pl_PL: Podgląd

en: Custom CSS/JS
pl_PL: Niestandardowy CSS/JS

en: How to add Custom CSS/JS:
pl_PL: Jak dodać niestandardowy CSS/JS:

en: You can write your custom CSS/JS her. This CSS/JS will be applied in this form only.
pl_PL: Możesz tutaj napisać swój niestandardowy CSS/JS. Ten CSS/JS będzie stosowany tylko w tym formularzu.

en: In order to repopulate form fields, it is necessary to store the submitted data in the database. Please make sure to turn off the "disable storing form submission data" option in the form settings.
pl_PL: Aby ponownie wypełnić pola formularza, konieczne jest przechowywanie przesłanych danych w bazie danych. Upewnij się, że opcja „wyłącz przechowywanie danych przesłanych formularzy” jest wyłączona w ustawieniach formularza.

en: Form Abandonment
pl_PL: Porzucenie formularza

en: How to setup Form Abandonment & save partial form progress:
pl_PL: Jak skonfigurować porzucenie formularza i zapisywanie częściowego postępu formularza:

en: Show warning message below the form description
pl_PL: Pokaż komunikat ostrzegawczy pod opisem formularza

en: Places an admin-defined message below the form description, making your users aware that their field values are being saved before submission.
pl_PL: Umieszcza zdefiniowaną przez administratora wiadomość pod opisem formularza, informując użytkowników, że ich wartości pól są zapisywane przed wysłaniem.

en: Save draft only for logged in users
pl_PL: Zapisz wersję roboczą tylko dla zalogowanych użytkowników

en: Repopulate form fields with previous partial entry
pl_PL: Ponownie wypełnij pola formularza poprzednim częściowym wpisem

en: If the user is logged in, the form will be repopulated with the previous partial entry from the database.
                        Otherwise, from the local storage of the browser.
pl_PL: Jeśli użytkownik jest zalogowany, formularz zostanie ponownie wypełniony poprzednim częściowym wpisem z bazy danych.
                        W przeciwnym razie z lokalnej pamięci przeglądarki.

en: Save draft when user leaves the form page
pl_PL: Zapisz wersję roboczą, gdy użytkownik opuszcza stronę formularza

en: If turned off, the form will save draft when clicks on the save button or using conditional logic.
pl_PL: Jeśli wyłączone, formularz zapisze wersję roboczą tylko po kliknięciu przycisku zapisu lub użyciu logiki warunkowej.

en: Allow empty form as Save draft
pl_PL: Zezwól na zapis pustego formularza jako wersji roboczej

en: If turned on, the empty form save as draft when leave page.
pl_PL: Jeśli włączone, pusty formularz zostanie zapisany jako wersja robocza po opuszczeniu strony.

en: When to save:
pl_PL: Kiedy zapisywać:

en: Always save abandoned form entries
pl_PL: Zawsze zapisuj porzucone wpisy formularza

en: Save only if email address or phone number is provided
pl_PL: Zapisuj tylko jeśli podano adres email lub numer telefonu

en: Landing Page
pl_PL: Strona docelowa

en: How to setup Landinge Page
pl_PL: Jak skonfigurować stronę docelową

en: Custom URL
pl_PL: Niestandardowy adres URL

en: Please try to avoid any duplicate custom url, as it will conflict between the page and Bit Form.
pl_PL: Proszę unikać powielania niestandardowego adresu URL, ponieważ spowoduje to konflikt między stroną a Bit Form.

en: Page Title
pl_PL: Tytuł strony

en: Share via Direct URL
pl_PL: Udostępnij przez bezpośredni URL

en: Share via Direct URL (Conversational Form)
pl_PL: Udostępnij przez bezpośredni URL (formularz konwersacyjny)

en: Embed via HTML Code
pl_PL: Osadź za pomocą kodu HTML

en: Embed via HTML Code (Conversational Form)
pl_PL: Osadź za pomocą kodu HTML (formularz konwersacyjny)

en: Customer ID key cann't be empty
pl_PL: Klucz ID klienta nie może być pusty

en: save Successfully
pl_PL: Zapisano pomyślnie

en: save failed Cause:
pl_PL: Zapis nie powiódł się, przyczyna:

en: save failed. please try again
pl_PL: Zapis nie powiódł się. Proszę spróbować ponownie

en: Learn more about Google Ads configuration
pl_PL: Dowiedz się więcej o konfiguracji Google Ads

en: Client ID
pl_PL: ID klienta

en: Client Secret
pl_PL: Sekret klienta

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit Google API Console
pl_PL: Aby uzyskać ID klienta i sekret, odwiedź Google API Console

en: Customer Id (non manager account)
pl_PL: ID klienta (konto nie będące kontem menedżera)

en: To get Customer ID , Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać ID klienta, odwiedź

en: Google Ads Manager Account
pl_PL: Konto menedżera Google Ads

en: Saving Generel Settings...
pl_PL: Zapisywanie ustawień ogólnych...

en: Global Settings
pl_PL: Ustawienia globalne

en: Validation Error/Invalid Message.
pl_PL: Błąd walidacji/Niepoprawna wiadomość.

en: Generate Token after page load to prevent conflict with cache plugins.
pl_PL: Generuj token po załadowaniu strony, aby zapobiec konfliktom z wtyczkami pamięci podręcznej.

en: Other Settings
pl_PL: Inne ustawienia

en: Delete all data table when delete plugin.
pl_PL: Usuń całą tabelę danych przy usuwaniu wtyczki.

en: Usage Reporting Opt In.
pl_PL: Zgoda na raportowanie użycia.

en: Edit Global Message (Type:
pl_PL: Edytuj globalną wiadomość (Typ:

en: Messages saved successfully.
pl_PL: Wiadomości zapisane pomyślnie.

en: Note: This global message will be applied to all forms and fields unless a custom error message is set for an individual field. Also you can use the
pl_PL: Uwaga: Ta globalna wiadomość będzie stosowana do wszystkich formularzy i pól, chyba że dla pojedynczego pola ustawiono niestandardowy komunikat o błędzie. Możesz również użyć

en: Shortcode patterns (Ex:
pl_PL: wzorców shortcode (np.:

en: to dynamically replace field-specific labels/values.
pl_PL: do dynamicznej zamiany etykiet/wartości specyficznych dla pola.

en: Required Field
pl_PL: Pole wymagane

en: Invalid Email
pl_PL: Nieprawidłowy email

en: Invalid URL
pl_PL: Nieprawidłowy URL

en: Invalid Number
pl_PL: Nieprawidłowa liczba

en: Invalid Phone Number
pl_PL: Nieprawidłowy numer telefonu

en: Minimum Value
pl_PL: Wartość minimalna

en: Maximum Value
pl_PL: Wartość maksymalna

en: Input mask
pl_PL: Maska wejściowa

en: Regex Pattern
pl_PL: Wzorzec regex

en: Minimum Option Count
pl_PL: Minimalna liczba opcji

en: Maximum Option Count
pl_PL: Maksymalna liczba opcji

en: Minimum File Count
pl_PL: Minimalna liczba plików

en: Maximum File Count
pl_PL: Maksymalna liczba plików

en: Maximum File Size
pl_PL: Maksymalny rozmiar pliku

en: Other Option Required
pl_PL: Wymagana opcja Inne

en: Unique Entry Value
pl_PL: Unikalna wartość wpisu

en: Unique User
pl_PL: Unikalny użytkownik

en: App delete successfully.
pl_PL: Aplikacja została pomyślnie usunięta.

en: App deletion failed Cause
pl_PL: Przyczyna niepowodzenia usunięcia aplikacji

en: App deletion failed. please try again
pl_PL: Usunięcie aplikacji nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Are you sure to delete this App configuration?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę konfigurację aplikacji?

en: How to setup Integrations:
pl_PL: Jak skonfigurować integracje:

en: Connected/Authorized Platforms
pl_PL: Połączone/Autoryzowane platformy

en: Search Available Integrations...
pl_PL: Wyszukaj dostępne integracje...

en: Available Integrations
pl_PL: Dostępne integracje

en: Submit button cannot be removed
pl_PL: Przycisk wysyłania nie może zostać usunięty

en: Integration deletion failed Cause
pl_PL: Przyczyna niepowodzenia usunięcia integracji

en: Integration deletion failed. please try again
pl_PL: Usunięcie integracji nie powiodło się. Proszę spróbować ponownie

en: Are you sure to delete this integration?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę integrację?

en: Are you sure to clone this integration?
pl_PL: Czy na pewno chcesz sklonować tę integrację?

en: Integration clone failed Cause
pl_PL: Przyczyna niepowodzenia klonowania integracji

en: Integration clone failed.
pl_PL: Klonowanie integracji nie powiodło się.

en: Integrate your form with your favorite apps and services.
pl_PL: Zintegruj swój formularz z ulubionymi aplikacjami i usługami.

en: Date Time (Advanced)
pl_PL: Data i godzina (Zaawansowane)

en: Advanced Date Time
pl_PL: Zaawansowana data i godzina

en: Please Select a Date
pl_PL: Proszę wybrać datę

en: Spacer
pl_PL: Przerwa

en: First Name
pl_PL: Imię

en: Last Name
pl_PL: Nazwisko

en: Text
pl_PL: Tekst

en: Placeholder...
pl_PL: Miejsce na tekst...

en: Multiline Text
pl_PL: Tekst wielowierszowy

en: Multi-Line Text
pl_PL: Tekst wielowierszowy

en: Number
pl_PL: Liczba

en: e.g. 123
pl_PL: np. 123

en: Select
pl_PL: Wybierz

en: Radio Button
pl_PL: Przycisk radiowy

en: Option 1
pl_PL: Opcja 1

en: Option 2
pl_PL: Opcja 2

en: Option 3
pl_PL: Opcja 3

en: Checkbox
pl_PL: Pole wyboru

en: Check Boxs
pl_PL: Pola wyboru

en: Dropdown
pl_PL: Lista rozwijana

en: File Upload
pl_PL: Przesyłanie pliku

en: Advance File Upload
pl_PL: Zaawansowane przesyłanie pliku

en: Advanced File Upload
pl_PL: Zaawansowane przesyłanie pliku

en: Country
pl_PL: Kraj

en: Enter Amount..
pl_PL: Wprowadź kwotę..

en: Phone Number
pl_PL: Numer telefonu

en: Enter Phone Number
pl_PL: Wprowadź numer telefonu

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: e.g. John Doe
pl_PL: np. John Doe

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Password Field
pl_PL: Pole hasła

en: Slider
pl_PL: Suwak

en: Date
pl_PL: Data

en: Pick A Date
pl_PL: Wybierz datę

en: Time
pl_PL: Czas

en: Date-Time
pl_PL: Data i godzina

en: Select Date-Time
pl_PL: Wybierz datę i godzinę

en: Week
pl_PL: Tydzień

en: Select Week
pl_PL: Wybierz tydzień

en: Month
pl_PL: Miesiąc

en: Month Input
pl_PL: Wprowadzenie miesiąca

en: GDPR Agreement
pl_PL: Zgoda RODO

en: I consent to having this website store my submitted information so they can respond to my inquiry. Learn more in
pl_PL: Wyrażam zgodę na przechowywanie przez tę stronę moich przesłanych informacji, aby mogli odpowiedzieć na moje zapytanie. Dowiedz się więcej w

en: Our Privacy Policy.
pl_PL: Naszej Polityce Prywatności.

en: Decision Box
pl_PL: Pole Decyzyjne

en: Signature
pl_PL: Podpis

en: Rating
pl_PL: Ocena

en: Terrible
pl_PL: Okropnie

en: Bad
pl_PL: Źle

en: Satisfied
pl_PL: Zadowolony

en: Good
pl_PL: Dobry

en: Excellent
pl_PL: Doskonały

en: Image Select
pl_PL: Wybór obrazu

en: Option 4
pl_PL: Opcja 4

en: Hidden Field
pl_PL: Ukryte pole

en: Set Default Value
pl_PL: Ustaw wartość domyślną

en: Pay with Stripe
pl_PL: Zapłać przez Stripe

en: Pay now
pl_PL: Zapłać teraz

en: Pay with Mollie
pl_PL: Zapłać przez Mollie

en: Shortcode
pl_PL: Krótki kod

en: Button
pl_PL: Przycisk

en: Draft Button
pl_PL: Przycisk szkicu

en: Save Draft
pl_PL: Zapisz szkic

en: Next Step
pl_PL: Następny krok

en: Previous Step
pl_PL: Poprzedni krok

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Section
pl_PL: Sekcja

en: Image
pl_PL: Obraz

en: Divider
pl_PL: Separator

en: Migration Issue Detected
pl_PL: Wykryto problem z migracją

en: There may have been a problem during auto-migrating your Bit Forms from V1 to V2.
pl_PL: Podczas automatycznej migracji formularzy Bit z wersji V1 do V2 mogło wystąpić problem.

en: Please contact support for assistance at
pl_PL: Prosimy o kontakt z pomocą techniczną pod adresem

en: Migrating to V2
pl_PL: Migracja do V2

en: Please wait while we migrate your data to V2
pl_PL: Proszę czekać, trwa migracja Twoich danych do V2

en: This may take a few minutes...
pl_PL: To może potrwać kilka minut...

en: Meanwhile do not close this window.
pl_PL: W międzyczasie nie zamykaj tego okna.

en: Mollie Settings
pl_PL: Ustawienia Mollie

en: API key:
pl_PL: Klucz API:

en: To get API key, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać klucz API, odwiedź

en: Mollie Developer Dashboard
pl_PL: Panel programisty Mollie

en: Step-
pl_PL: Krok-

en: Clone Step
pl_PL: Klonuj krok

en: Delete Step
pl_PL: Usuń krok

en: Add New Step
pl_PL: Dodaj nowy krok

en: Add Steps
pl_PL: Dodaj kroki

en: Multi step settings
pl_PL: Ustawienia wieloetapowe

en: All fields are required
pl_PL: Wszystkie pola są wymagane

en: Saving Payment Setting...
pl_PL: Zapisywanie ustawień płatności...

en: Choose a unique name to identify this integration within your app.
pl_PL: Wybierz unikalną nazwę, aby zidentyfikować tę integrację w swojej aplikacji.

en: Login to you Mollie account (or create on if you haven't already).
pl_PL: Zaloguj się na swoje konto Mollie (lub utwórz je, jeśli jeszcze go nie masz).

en: Go to your Mollie Dashboard
pl_PL: Przejdź do swojego pulpitu Mollie

en: and find the API section.
pl_PL: i znajdź sekcję API.

en: Generate a new API key or use an existing one (you can use test API key for testing purposes). This key is required for authenticating API requests.
pl_PL: Wygeneruj nowy klucz API lub użyj istniejącego (możesz użyć testowego klucza API do celów testowych). Ten klucz jest wymagany do uwierzytelniania żądań API.

en: Copy the API key and paste it in the Bit Form
pl_PL: Skopiuj klucz API i wklej go w pole Bit Form

en: field above.
pl_PL: powyżej.

en: Then click on the
pl_PL: Następnie kliknij

en: button to save the settings.
pl_PL: przycisk, aby zapisać ustawienia.

en: Please go to your form now and add a Mollie payment field.
pl_PL: Przejdź teraz do swojego formularza i dodaj pole płatności Mollie.

en: Bit form Mollie Payment Gateway documentation
pl_PL: Dokumentacja bramki płatności Mollie dla Bit Form

en: Login to you PayPal account (or create on if you haven't already).
pl_PL: Zaloguj się na swoje konto PayPal (lub utwórz je, jeśli jeszcze go nie masz).

en: Go to your PayPal Dashboard
pl_PL: Przejdź do swojego pulpitu PayPal

en: Select Transaction Mode (Live or Sandbox).
pl_PL: Wybierz tryb transakcji (Live lub Sandbox).

en: Copy the
pl_PL: Skopiuj

en: from PayPal Dashboard and paste it in the Bit Form
pl_PL: z pulpitu PayPal i wklej w pole Bit Form

en: field above (you can use Sandbox or Live mode).
pl_PL: powyżej (możesz użyć trybu Sandbox lub Live).

en: Please go to your form now and add a PayPal payment field.
pl_PL: Przejdź teraz do swojego formularza i dodaj pole płatności PayPal.

en: Bit form PayPal Payment Gateway documentation
pl_PL: Dokumentacja bramki płatności PayPal dla Bit Form

en: PayPal Integrations Video
pl_PL: Wideo integracji z PayPal

en: Login to you Stripe account (or create on if you haven't already).
pl_PL: Zaloguj się na swoje konto Stripe (lub utwórz je, jeśli jeszcze go nie masz).

en: Go to your Stripe Dashboard
pl_PL: Przejdź do swojego panelu Stripe

en: and find the API Key section.
pl_PL: i znajdź sekcję Klucz API.

en: from Stripe API Dashboard and paste it in the Bit Form
pl_PL: z panelu API Stripe i wklej go w Bit Form

en: field above (you can use test API key for testing purposes).
pl_PL: pole powyżej (możesz użyć testowego klucza API do celów testowych).

en: Please go to your form now and add a Stripe payment field.
pl_PL: Proszę przejdź teraz do swojego formularza i dodaj pole płatności Stripe.

en: Bit form Stripe Payment Gateway documentation
pl_PL: Dokumentacja bramki płatności Stripe w Bit Form

en: Stripe Integrations Video
pl_PL: Wideo integracji Stripe

en: Login to you Razorpay account (or create on if you haven't already).
pl_PL: Zaloguj się na swoje konto Razorpay (lub utwórz je, jeśli jeszcze go nie masz).

en: Go to your Razorpay Dashboard
pl_PL: Przejdź do swojego panelu Razorpay

en: from Razorpay API Dashboard and paste it in the Bit Form
pl_PL: z panelu API Razorpay i wklej go w Bit Form

en: Please go to your form now and add a Razorpay payment field.
pl_PL: Proszę przejdź teraz do swojego formularza i dodaj pole płatności Razorpay.

en: Bit form Razorpay Payment Gateway documentation
pl_PL: Dokumentacja bramki płatności Razorpay w Bit Form

en: Razorpay Integrations Video
pl_PL: Wideo integracji Razorpay

en: Available Payment Gateways
pl_PL: Dostępne bramki płatności

en: Please click on the available payment gateway option for configuration.
pl_PL: Kliknij proszę na opcję dostępnej bramki płatności, aby ją skonfigurować.

en: Available on
pl_PL: Dostępne na

en: Connected Accounts
pl_PL: Połączone konta

en: Currently, no payment gateway has been connected.
pl_PL: Obecnie żadna bramka płatności nie została połączona.

en: PayPal Settings
pl_PL: Ustawienia PayPal

en: Transaction Mode:
pl_PL: Tryb transakcji:

en: Client ID:
pl_PL: ID klienta:

en: Client Secret:
pl_PL: Sekret klienta:

en: To get Client ID & Secret, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać ID klienta i sekret, odwiedź

en: PayPal Developer Dashboard
pl_PL: Panel deweloperski PayPal

en: PDF Global Setting
pl_PL: Ustawienia globalne PDF

en: Available Font for PDF
pl_PL: Dostępna czcionka dla PDF

en: PDF Templates
pl_PL: Szablony PDF

en: How to setup PDF Templates:
pl_PL: Jak skonfigurować szablony PDF:

en: PDF File Name
pl_PL: Nazwa pliku PDF

en: PDF Password
pl_PL: Hasło PDF

en: Static Password
pl_PL: Hasło statyczne

en: PDF Password Shortcode
pl_PL: Skrót hasła PDF

en: Allow Download (Link)
pl_PL: Zezwól na pobieranie (link)

en: All User
pl_PL: Wszyscy użytkownicy

en: Only Logged In User
pl_PL: Tylko zalogowani użytkownicy

en: Download Link Shortcode
pl_PL: Skrót linku do pobrania

en: Override Default Settings
pl_PL: Nadpisz domyślne ustawienia

en: Paper Size
pl_PL: Rozmiar papieru

en: Orientation
pl_PL: Orientacja

en: Portrait
pl_PL: Pionowa

en: Landscape
pl_PL: Orientacja pozioma

en: Font Family
pl_PL: Czcionka

en: Font Size (Pixels)
pl_PL: Rozmiar czcionki (piksele)

en: Watermark
pl_PL: Znak wodny

en: Watermark Text
pl_PL: Tekst znaku wodnego

en: Watermark Image
pl_PL: Obraz znaku wodnego

en: Position X (Units in millimeters)
pl_PL: Pozycja X (jednostki w milimetrach)

en: Position Y (Units in millimeters)
pl_PL: Pozycja Y (jednostki w milimetrach)

en: Show watermark behind the page content
pl_PL: Pokaż znak wodny za zawartością strony

en: Opacity (0-100)
pl_PL: Przezroczystość (0-100)

en: Language Direction
pl_PL: Kierunek języka

en: Go to PDF Settings
pl_PL: Przejdź do ustawień PDF

en: Please configure PDF settings first.
pl_PL: Proszę najpierw skonfigurować ustawienia PDF.

en: Upload
pl_PL: Prześlij

en: Image width
pl_PL: Szerokość obrazu

en: Image height
pl_PL: Wysokość obrazu

en: Position X
pl_PL: Pozycja X

en: Position Y
pl_PL: Pozycja Y

en: Learn more about PDF Attachment
pl_PL: Dowiedz się więcej o załączniku PDF

en: This global settings will be set as the default for any new PDF attachment generated from your forms.
pl_PL: Te globalne ustawienia zostaną ustawione jako domyślne dla każdego nowego załącznika PDF generowanego z Twoich formularzy.

en: Remember,
pl_PL: Pamiętaj,

en: If you haven't used PDFs yet, you'll need to click the "Save" button to apply these global PDF settings. You can also customize settings for a specific PDF template by accessing the PDF templates in your form settings.
pl_PL: Jeśli jeszcze nie korzystałeś z plików PDF, musisz kliknąć przycisk „Zapisz”, aby zastosować te globalne ustawienia PDF. Możesz także dostosować ustawienia dla konkretnego szablonu PDF, uzyskując do nich dostęp w ustawieniach formularza.

en: Please update your PHP version is 7.4 or higher.
pl_PL: Proszę zaktualizować swoją wersję PHP do 7.4 lub wyższej.

en: PHP extension is missing in your server. Please install it.
pl_PL: Na Twoim serwerze brakuje rozszerzenia PHP. Proszę je zainstalować.

en: To use Arabic, Chinese, Japanese and Korean languages, you need to install additional fonts! Please navigate to the
pl_PL: Aby korzystać z języków arabskiego, chińskiego, japońskiego i koreańskiego, musisz zainstalować dodatkowe czcionki! Proszę przejść do

en: tab to proceed.
pl_PL: zakładki, aby kontynuować.

en: Copy Shortcode
pl_PL: Kopiuj skrót

en: Embed
pl_PL: Osadź

en: Razorpay Settings
pl_PL: Ustawienia Razorpay

en: API Secret:
pl_PL: Sekret API:

en: To get API Key & Secret, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać klucz API i sekret, proszę odwiedzić

en: Razorpay Dashboard
pl_PL: Panel Razorpay

en: Are you sure to delete this URL ?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten URL?

en: Select A Page:
pl_PL: Wybierz stronę:

en: Custom Link
pl_PL: Niestandardowy link

en: set Form Field
pl_PL: ustaw pole formularza

en: Select Form Field
pl_PL: Wybierz pole formularza

en: Add More Alternative URL
pl_PL: Dodaj więcej alternatywnych URL

en: Filter Entries between Dates
pl_PL: Filtruj wpisy między datami

en: Filter
pl_PL: Filtruj

en: Search
pl_PL: Szukaj

en: report name cann't be empty
pl_PL: nazwa raportu nie może być pusta

en: Refresh
pl_PL: Odśwież

en: Premium Feature
pl_PL: Funkcja premium

en: Buy Premium
pl_PL: Kup premium

en: Are you sure to delete this report
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten raport

en: Deleting ...
pl_PL: Usuwanie ...

en: Filter List
pl_PL: Lista filtrów

en: Search filters...
pl_PL: Szukaj filtrów...

en: New Filter
pl_PL: Nowy filtr

en: No matching filter found
pl_PL: Nie znaleziono pasującego filtra

en: Equal
pl_PL: Równe

en: Not equal
pl_PL: Nie równe

en: Not empty
pl_PL: Niepuste

en: Start With
pl_PL: Zaczyna się od

en: End With
pl_PL: Kończy się na

en: Not Start With
pl_PL: Nie zaczyna się od

en: Not End With
pl_PL: Nie kończy się na

en: Not contains
pl_PL: Nie zawiera

en: Contains
pl_PL: Zawiera

en: Contain All
pl_PL: Zawiera wszystkie

en: Greater Than
pl_PL: Większe niż

en: Less Than
pl_PL: Mniejsze niż

en: Greater Than or Equal
pl_PL: Większe lub równe

en: Less Than or Equal
pl_PL: Mniejsze lub równe

en: Today
pl_PL: Dzisiaj

en: Till Today
pl_PL: Do dzisiaj

en: Tomorrow
pl_PL: Jutro

en: Yesterday
pl_PL: Wczoraj

en: Till Yesterday
pl_PL: Do wczoraj

en: Last 7 Days
pl_PL: Ostatnie 7 dni

en: Last 30 Days
pl_PL: Ostatnie 30 dni

en: Last 60 Days
pl_PL: Ostatnie 60 dni

en: Last 90 Days
pl_PL: Ostatnie 90 dni

en: Last 120 Days
pl_PL: Ostatnie 120 dni

en: Next 7 Days
pl_PL: Następne 7 dni

en: Next 30 Days
pl_PL: Następne 30 dni

en: Next 60 Days
pl_PL: Następne 60 dni

en: Next 90 Days
pl_PL: Następne 90 dni

en: Next 120 Days
pl_PL: Następne 120 dni

en: Current Week
pl_PL: Bieżący tydzień

en: Next Week
pl_PL: Następny tydzień

en: Last Week
pl_PL: Poprzedni tydzień

en: Current Month
pl_PL: Bieżący miesiąc

en: Next Month
pl_PL: Następny miesiąc

en: Last Month
pl_PL: Poprzedni miesiąc

en: Current Year
pl_PL: Bieżący rok

en: Next Year
pl_PL: Następny rok

en: Last Year
pl_PL: Poprzedni rok

en: Read entries
pl_PL: Przeczytane wpisy

en: Unread entries
pl_PL: Nieprzeczytane wpisy

en: Confirmed entries
pl_PL: Potwierdzone wpisy

en: Unconfirmed entries
pl_PL: Niepotwierdzone wpisy

en: Draft entries
pl_PL: Szkice wpisów

en: Logic
pl_PL: Logika

en: OR
pl_PL: LUB

en: AND
pl_PL: I

en: ReCaptcha validation failed.
pl_PL: Weryfikacja ReCaptcha nie powiodła się.

en: The form has reached its maximum number of submissions.
pl_PL: Formularz osiągnął maksymalną liczbę zgłoszeń.

en: You have reached the maximum number of submissions allowed.
pl_PL: Osiągnąłeś maksymalną dozwoloną liczbę zgłoszeń.

en: You must be logged in.
pl_PL: Musisz być zalogowany.

en: Empty form cannot be submitted.
pl_PL: Nie można wysłać pustego formularza.

en: Validate form input on focus lost
pl_PL: Waliduj dane formularza po utracie fokusu

en: Allow single entry for each IP address
pl_PL: Zezwól na pojedyncze zgłoszenie z każdego adresu IP

en: Require user to be logged in for submit form
pl_PL: Wymagaj zalogowania użytkownika do wysłania formularza

en: Prevent empty form submission
pl_PL: Zapobiegaj wysłaniu pustego formularza

en: Disable entry storing in WordPress database
pl_PL: Wyłącz zapisywanie zgłoszeń w bazie danych WordPress

en: Enable ReCaptcha V3
pl_PL: Włącz ReCaptcha V3

en: Enable / Disable
pl_PL: Włącz / Wyłącz

en: Hide ReCaptcha Badge
pl_PL: Ukryj odznakę ReCaptcha

en: Honeypot trap for bot
pl_PL: Pułapka typu honeypot dla bota

en: Manage Submission Limits (by count, time, or user)
pl_PL: Zarządzaj limitami zgłoszeń (według ilości, czasu lub użytkownika)

en: Limit By Submission Count
pl_PL: Ogranicz według liczby zgłoszeń

en: Submission Limit
pl_PL: Limit zgłoszeń

en: Limit period type
pl_PL: Typ okresu limitu

en: Limit By Per User
pl_PL: Ogranicz według użytkownika

en: User verify type
pl_PL: Typ weryfikacji użytkownika

en: Limit Form Submission Period
pl_PL: Ogranicz okres wysyłania formularza

en: Every Day
pl_PL: Codziennie

en: Friday
pl_PL: Piątek

en: Saturday
pl_PL: Sobota

en: Sunday
pl_PL: Niedziela

en: Monday
pl_PL: Poniedziałek

en: Tuesday
pl_PL: Wtorek

en: Wednesday
pl_PL: Środa

en: Thursday
pl_PL: Czwartek

en: From
pl_PL: Od

en: To
pl_PL: Do

en: Time:
pl_PL: Czas:

en: Blocked IP list
pl_PL: Lista zablokowanych IP

en: Add Blocked IP
pl_PL: Dodaj zablokowane IP

en: Allowed IP
pl_PL: Dozwolone IP

en: By enabling this option only listed IP can submit this form.
pl_PL: Włączając tę opcję, tylko wymienione IP mogą przesłać ten formularz.

en: Add Allowed IP
pl_PL: Dodaj dozwolone IP

en: Capture Google Ads (Click ID)
pl_PL: Przechwyć Google Ads (ID kliknięcia)

en: Email sent successfully.
pl_PL: E-mail został pomyślnie wysłany.

en: Sending...
pl_PL: Wysyłanie...

en: Email Test
pl_PL: Test e-maila

en: To:
pl_PL: Do:

en: Message:
pl_PL: Wiadomość:

en: Send Test Mail
pl_PL: Wyślij testowy e-mail

en: Configuration
pl_PL: Konfiguracja

en: Mail Test
pl_PL: Test poczty

en: SMTP config saved successfully.
pl_PL: Konfiguracja SMTP została pomyślnie zapisana.

en: Learn more about SMTP configuration
pl_PL: Dowiedz się więcej o konfiguracji SMTP

en: Enable SMTP
pl_PL: Włącz SMTP

en: From Email Address
pl_PL: Adres e-mail nadawcy

en: Some servers block emails if "From Email" differs from the authenticated (login) email— use the same email to ensure delivery.
pl_PL: Niektóre serwery blokują e-maile, jeśli „Adres e-mail nadawcy” różni się od uwierzytelnionego (login) — użyj tego samego adresu, aby zapewnić dostarczenie.

en: From Name
pl_PL: Nazwa nadawcy

en: Reply-To Email Address
pl_PL: Adres e-mail do odpowiedzi

en: SMTP Host
pl_PL: Host SMTP

en: Type of Encryption
pl_PL: Typ szyfrowania

en: SMTP Port
pl_PL: Port SMTP

en: SMTP Authentication
pl_PL: Uwierzytelnianie SMTP

en: SMTP Username
pl_PL: Nazwa użytkownika SMTP

en: SMTP Password
pl_PL: Hasło SMTP

en: Save Changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Stripe Settings
pl_PL: Ustawienia Stripe

en: Publishable key:
pl_PL: Klucz publikowalny:

en: Secret Key:
pl_PL: Klucz tajny:

en: To get Publishable key & Secret key, Please Visit
pl_PL: Aby uzyskać klucz publikowalny i klucz tajny, odwiedź

en: Stripe Developer Dashboard
pl_PL: Panel deweloperski Stripe

en: Transparant
pl_PL: Przezroczysty

en: Add Property
pl_PL: Dodaj właściwość

en: Override theme and common styles
pl_PL: Nadpisz motyw i wspólne style

en: Multi Step Quick Tweaks
pl_PL: Szybkie poprawki wieloetapowe

en: Step Container
pl_PL: Kontener kroku

en: Step Header Wrapper
pl_PL: Opakowanie nagłówka kroku

en: Step Header
pl_PL: Nagłówek kroku

en: Step Header Label
pl_PL: Etykieta nagłówka kroku

en: Step Header Subtitle
pl_PL: Podtytuł nagłówka kroku

en: Step Wrapper
pl_PL: Opakowanie kroku

en: Step Progress Wrapper
pl_PL: Opakowanie paska postępu kroku

en: Step Progress Bar
pl_PL: Pasek postępu kroku

en: Step Content
pl_PL: Zawartość kroku

en: Step Button Wrapper
pl_PL: Opakowanie przycisku kroku

en: Step Button
pl_PL: Przycisk kroku

en: Step Label Prefix Icon
pl_PL: Ikona przedrostka etykiety kroku

en: Step Label Suffix Icon
pl_PL: Ikona sufiksu etykiety kroku

en: Step Subtitle Prefix Icon
pl_PL: Ikona prefiksu podtytułu kroku

en: Step Subtitle Suffix Icon
pl_PL: Ikona sufiksu podtytułu kroku

en: Previous Button Prefix Icon
pl_PL: Ikona prefiksu przycisku Wstecz

en: Previous Button Suffix Icon
pl_PL: Ikona sufiksu przycisku Wstecz

en: Next Button Prefix Icon
pl_PL: Ikona prefiksu przycisku Dalej

en: Next Button Suffix Icon
pl_PL: Ikona sufiksu przycisku Dalej

en: Theme Customization
pl_PL: Personalizacja motywu

en: Multi Step Customize
pl_PL: Wielokrokowa personalizacja

en: Multi step quick tweaks is not available. this feature will coming soon.
pl_PL: Szybkie poprawki wielokrokowe nie są dostępne. Ta funkcja pojawi się wkrótce.

en: Transparent
pl_PL: Przezroczysty

en: Go to Theme Gallery Settings
pl_PL: Przejdź do ustawień galerii motywów

en: Add important rule to all styles to override the conflicting styles in frontend.
pl_PL: Dodaj ważną regułę do wszystkich stylów, aby nadpisać konfliktujące style na froncie.

en: Add prefix to atomic class names to avoid conflicts.
pl_PL: Dodaj prefiks do nazw klas atomowych, aby uniknąć konfliktów.

en: Transition
pl_PL: Przejście

en: Please setup your payment settings before using this template.
pl_PL: Skonfiguruj ustawienia płatności przed użyciem tego szablonu.

en: Please setup your
pl_PL: Skonfiguruj swoje

en: Please update your Pro Plugin to the latest version (
pl_PL: Zaktualizuj swój wtyczkę Pro do najnowszej wersji (

en: this feature
pl_PL: ta funkcja

en: New
pl_PL: Nowy

en: Use Template
pl_PL: Użyj szablonu

en: Go to Payment Settings
pl_PL: Przejdź do ustawień płatności

en: Search Template
pl_PL: Szukaj szablonu

en: Import Form
pl_PL: Importuj formularz

en: Search Result
pl_PL: Wynik wyszukiwania

en: No Template Found
pl_PL: Nie znaleziono szablonu

en: Prefix Icon
pl_PL: Ikona przedrostka

en: Suffix Icon
pl_PL: Ikona przyrostka

en: Always (default)
pl_PL: Zawsze (domyślnie)

en: Interaction Only
pl_PL: Tylko interakcja

en: Container Class
pl_PL: Klasa kontenera

en: Show Option Flag Image
pl_PL: Pokaż flagę opcji

en: Mollie Description is Required
pl_PL: Opis Mollie jest wymagany

en: Select Account
pl_PL: Wybierz konto

en: Razorpay Dynamic Amount Field is not Selected
pl_PL: Nie wybrano pola dynamicznej kwoty Razorpay

en: Rounded
pl_PL: Zaokrąglony

en: No fields available
pl_PL: Brak dostępnych pól

en: You haven’t added any fields to this form or step yet.
pl_PL: Nie dodałeś jeszcze żadnych pól do tego formularza lub kroku.

en: Please add fields from the Form Fields panel.
pl_PL: Proszę dodać pola z panelu pól formularza.

en: No field key provided
pl_PL: Nie podano klucza pola

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: Conditional Logic
pl_PL: Logika warunkowa

en: Individual Customize
pl_PL: Indywidualna personalizacja

en: Global Customize
pl_PL: Globalna personalizacja

en: Select Your Theme
pl_PL: Wybierz swój motyw

en: Reset
pl_PL: Resetuj

en: Import
pl_PL: Importuj

en: Rename
pl_PL: Zmień nazwę

en: Reset Theme Style
pl_PL: Resetuj styl motywu

en: Update Theme Style
pl_PL: Aktualizuj styl motywu

en: Save as New Theme
pl_PL: Zapisz jako nowy motyw

en: Click to Highlight Element in Builder
pl_PL: Kliknij, aby wyróżnić element w kreatorze

en: Enable Conditional Logic
pl_PL: Włącz logikę warunkową

en: Configure when this field should be shown or hidden
pl_PL: Skonfiguruj, kiedy to pole ma być pokazane lub ukryte

en: Hide
pl_PL: Ukryj

en: Show
pl_PL: Pokaż

en: this field if
pl_PL: to pole, jeśli

en: And
pl_PL: I

en: Or
pl_PL: Lub

en: Need Advanced Conditional Logic?
pl_PL: Potrzebujesz zaawansowanej logiki warunkowej?

en: Switch now
pl_PL: Przełącz teraz

en: Theme Quick Tweaks
pl_PL: Szybkie poprawki motywu

en: Global Elements
pl_PL: Elementy globalne

en: Multi-Step Elements
pl_PL: Elementy wieloetapowe

en: Individual Elements
pl_PL: Elementy indywidualne

en: found
pl_PL: znaleziono

en: Search fields..
pl_PL: Wyszukaj pola..

en: Search results for:
pl_PL: Wyniki wyszukiwania dla:

en: No fields found
pl_PL: Nie znaleziono pól

en: We couldn't find any fields matching
pl_PL: Nie znaleźliśmy żadnych pól pasujących do

en: Try searching with different keywords
pl_PL: Spróbuj wyszukać za pomocą innych słów kluczowych

en: Create New Theme
pl_PL: Utwórz nowy motyw

en: Click to upload
pl_PL: Kliknij, aby przesłać

en: or drag and drop
pl_PL: lub przeciągnij i upuść

en: Import from Form
pl_PL: Importuj z formularza

en: Import from File
pl_PL: Importuj z pliku

en: Import Theme (Style)
pl_PL: Importuj motyw (styl)

en: Customize
pl_PL: Dostosuj

en: Applied Styles
pl_PL: Zastosowane style

en: Your customizations apply only to this form's styling. To preserve changes, create or update a custom theme from the Options menu.
pl_PL: Twoje dostosowania dotyczą tylko stylizacji tego formularza. Aby zachować zmiany, utwórz lub zaktualizuj własny motyw w menu Opcje.

en: App Themes
pl_PL: Motywy aplikacji

en: Custom Themes
pl_PL: Motywy niestandardowe

en: Please write form name
pl_PL: Proszę wpisać nazwę formularza

en: Search forms here...
pl_PL: Wyszukaj formularze tutaj...

en: No forms found
pl_PL: Nie znaleziono formularzy

en: Search fields...
pl_PL: Wyszukaj pola...

en: Clear search
pl_PL: Wyczyść wyszukiwanie

en: No fields available in this category
pl_PL: Brak dostępnych pól w tej kategorii

en: Recent
pl_PL: Ostatnie

en: No fields found by your search keywords:
pl_PL: Nie znaleziono pól według podanych słów kluczowych:

en: fields found for
pl_PL: znaleziono pól dla

en: Update Form
pl_PL: Aktualizuj formularz

en: Save Form
pl_PL: Zapisz formularz

en: Please fix the errors
pl_PL: Proszę popraw błędy

en: Sorry
pl_PL: Przepraszamy

en: Please add a submit button
pl_PL: Proszę dodać przycisk wysyłania

en: Choose/Drop your file (.json)
pl_PL: Wybierz lub upuść plik (.json)

en: Issue
pl_PL: Problem

en: Idea
pl_PL: Pomysł

en: Other
pl_PL: Inne

en: Send
pl_PL: Wyślij

en: Upgrade to Pro
pl_PL: Uaktualnij do wersji Pro

en: This feature
pl_PL: Ta funkcja

en: is available in Pro
pl_PL: jest dostępna w Pro

en: Thank you for using our product! We're sorry,
pl_PL: Dziękujemy za korzystanie z naszego produktu! Przepraszamy,

en: is not available in your plan.
pl_PL: nie jest dostępna w Twoim planie.

en: Please upgrade to the PRO plan to unlock all these awesome features.
pl_PL: Prosimy o uaktualnienie do planu PRO, aby odblokować wszystkie te wspaniałe funkcje.

en: Try Demo
pl_PL: Wypróbuj demo

en: Check out our
pl_PL: Sprawdź nasze

en: to see what can you do with Pro version.
pl_PL: aby zobaczyć, co możesz zrobić z wersją Pro.

en: Available On Pro
pl_PL: Dostępne w Pro

en: Do You want Deplicate these
pl_PL: Czy chcesz zduplikować te

en: item
pl_PL: element

en: Disable
pl_PL: Wyłącz

en: Do you want to change these
pl_PL: Czy chcesz zmienić te

en: Are you sure to delete these
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć te

en: items
pl_PL: elementy

en: Row Selected
pl_PL: Wiersz wybrany

en: Total Entries:
pl_PL: Łączna liczba wpisów:

en: Page
pl_PL: Strona

en: of
pl_PL: z

en: No response from the server
pl_PL: Brak odpowiedzi od serwera

en: Are you sure to delete this web hook?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten webhook?

en: Add More Hook
pl_PL: Dodaj kolejny webhook

en: Select One
pl_PL: Wybierz jeden

en: Click
pl_PL: Kliknij

en: Readonly
pl_PL: Tylko do odczytu

en: Writeable
pl_PL: Do zapisu

en: Not Required
pl_PL: Nie wymagane

en: Active List
pl_PL: Aktywna lista

en: Sub Title
pl_PL: Podtytuł

en: Config Option
pl_PL: Opcja konfiguracji

en: Email Template:
pl_PL: Szablon e-mail:

en: Select Email Template
pl_PL: Wybierz szablon e-mail

en: Add mail from address
pl_PL: Dodaj adres nadawcy

en: From Mail
pl_PL: Nadawca maila

en: CC
pl_PL: DW

en: BCC
pl_PL: UDW

en: Reply To
pl_PL: Odpowiedz do

en: PDF Attachment Template:
pl_PL: Szablon załącznika PDF:

en: Select PDF Template
pl_PL: Wybierz szablon PDF

en: Field Actions
pl_PL: Akcje pól

en: Integration
pl_PL: Integracja

en: Select Integation
pl_PL: Wybierz integrację

en: Logged In
pl_PL: Zalogowany

en: Logged Out
pl_PL: Wylogowany

en: Date Format
pl_PL: Format daty

en: Meta Key
pl_PL: Klucz meta

en: Query Param
pl_PL: Parametr zapytania

en: Redirect URL
pl_PL: Adres URL przekierowania

en: Select Page To Redirect
pl_PL: Wybierz stronę przekierowania

en: Success Message
pl_PL: Wiadomość o powodzeniu

en: Select Message
pl_PL: Wybierz wiadomość

en: Select Hooks to Call
pl_PL: Wybierz wywoływane hooki

en: On Load
pl_PL: Przy ładowaniu

en: On Field Input
pl_PL: Podczas wprowadzania danych w polu

en: On Form Validate
pl_PL: Podczas walidacji formularza

en: On Form Submit
pl_PL: Podczas wysyłania formularza

en: Record Create/Edit
pl_PL: Tworzenie/edycja rekordu

en: Record Create
pl_PL: Tworzenie rekordu

en: Record Edit
pl_PL: Edycja rekordu

en: Record Delete
pl_PL: Usuwanie rekordu

en: Always
pl_PL: Zawsze

en: With Condition
pl_PL: Z warunkiem

en: Conditional Logics
pl_PL: Logika warunkowa

en: Add Conditional Logic
pl_PL: Dodaj logikę warunkową

en: For
pl_PL: Dla

en: UNLIMITED
pl_PL: NIEOGRANICZONE

en: Conditional logics execute according to the sequence of their logic groups. A group placed higher will have greater priority. To adjust the priority, simply drag and drop the logic groups as needed.
pl_PL: Logiki warunkowe wykonują się zgodnie z kolejnością ich grup logicznych. Grupa umieszczona wyżej ma wyższy priorytet. Aby dostosować priorytet, wystarczy przeciągnąć i upuścić grupy logiczne według potrzeb.

en: Additional Actions
pl_PL: Dodatkowe działania

en: Email Notification
pl_PL: Powiadomienie e-mail

en: Action Run When:
pl_PL: Działanie uruchamiane gdy:

en: Action Effect:
pl_PL: Efekt działania:

en: Only on Form Load
pl_PL: Tylko podczas ładowania formularza

en: Only on Field Input
pl_PL: Tylko podczas wprowadzania danych w polu

en: Only on Form Validate
pl_PL: Tylko przy walidacji formularza

en: Only on Form Submit
pl_PL: Tylko przy wysłaniu formularza

en: Action Behaviour:
pl_PL: Zachowanie akcji:

en: Condition
pl_PL: Warunek

en: Forgot Password Fields
pl_PL: Pola zapomnianego hasła

en: Redirect Page:
pl_PL: Strona przekierowania:

en: Password reset email template
pl_PL: Szablon e-maila do resetowania hasła

en: Success Message:
pl_PL: Komunikat o powodzeniu:

en: Login Fields
pl_PL: Pola logowania

en: Success redirect Page:
pl_PL: Strona przekierowania po sukcesie:

en: Redirect page (already activated):
pl_PL: Strona przekierowania (już aktywowana):

en: Invalid redirect page:
pl_PL: Nieprawidłowa strona przekierowania:

en: Rejection Success redirect page:
pl_PL: Strona przekierowania po odrzuceniu sukcesu:

en: Activation success
pl_PL: Aktywacja zakończona sukcesem

en: Already activated account
pl_PL: Konto już aktywowane

en: Invalid activation key
pl_PL: Nieprawidłowy klucz aktywacji

en: Reject Success Message
pl_PL: Komunikat o odrzuceniu sukcesu

en: If the Username and Password fields are blank then the user will take the value of the email field as the field and the password will be auto-generated.
pl_PL: Jeśli pola Nazwa użytkownika i Hasło są puste, użytkownik przyjmie wartość pola e-mail jako nazwę użytkownika, a hasło zostanie wygenerowane automatycznie.

en: Field Mappping
pl_PL: Mapowanie pól

en: User Fields
pl_PL: Pola użytkownika

en: User Email Notification
pl_PL: Powiadomienie e-mail użytkownika

en: Admin Email Notification
pl_PL: Powiadomienie e-mail administratora

en: WP User Role
pl_PL: Rola użytkownika WP

en: Success Messages
pl_PL: Komunikaty o sukcesie

en: User Approval  Method:
pl_PL: Metoda zatwierdzania użytkownika:

en: Select approval method
pl_PL: Wybierz metodę zatwierdzania

en: Auto Login After Registration
pl_PL: Automatyczne logowanie po rejestracji

en: Customize Email templates
pl_PL: Dostosuj szablony e-mail

en: Edit verification Messages/Redirect URL
pl_PL: Edytuj komunikaty weryfikacyjne/URL przekierowania

en: User Meta Field Mappping
pl_PL: Mapowanie pola meta użytkownika

en: Meta Value
pl_PL: Wartość meta

en: Reset Password Fields
pl_PL: Zresetuj pola hasła

en: Bit Form - Contact Form Builder Plugin for WordPress
pl_PL: Bit Form - Wtyczka kreatora formularzy kontaktowych dla WordPress

en: Contact Form
pl_PL: Formularz kontaktowy

en: Select a Form
pl_PL: Wybierz formularz

en: Bitform block settings
pl_PL: Ustawienia bloku Bitform

en: Form settings
pl_PL: Ustawienia formularza

en: Failed to change Form Status
pl_PL: Nie udało się zmienić statusu formularza

en: Form Name
pl_PL: Nazwa formularza

en: Entries
pl_PL: Zgłoszenia

en: Views
pl_PL: Wyświetlenia

en: Completion Rate
pl_PL: Wskaźnik ukończenia

en: Created
pl_PL: Utworzono

en: Edit Form
pl_PL: Edytuj formularz

en: Data Table
pl_PL: Tabela danych

en: Form Deleted Successfully
pl_PL: Formularz został pomyślnie usunięty

en: Duplicate...
pl_PL: Duplikuj...

en: Exporting...
pl_PL: Eksportowanie...

en: Are you sure to delete this form?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten formularz?

en: Are you sure to duplicate this form ?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zduplikować ten formularz?

en: Are you sure to export this form ?
pl_PL: Czy na pewno chcesz wyeksportować ten formularz?

en: Create a New Form
pl_PL: Utwórz nowy formularz

en: Create Form
pl_PL: Utwórz formularz

en: General
pl_PL: Ogólne

en: View Name
pl_PL: Nazwa widoku

en: Edit Table
pl_PL: Edytuj tabelę

en: Table Deleted Successfully
pl_PL: Tabela została pomyślnie usunięta

en: Are you sure to delete this table?
pl_PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę tabelę?

en: Create View
pl_PL: Utwórz widok

en: Prevent Public View of Entries
pl_PL: Zablokuj publiczny podgląd wpisów

en: (Allow only selected rules to View Entries)
pl_PL: (Zezwalaj tylko wybranym regułom na podgląd wpisów)

en: Allow Roles to view own entries
pl_PL: Zezwalaj rolom na podgląd własnych wpisów

en: Allow Roles to view Other's entries
pl_PL: Zezwalaj rolom na podgląd wpisów innych

en: Allow Users to Edit Form Entries
pl_PL: Zezwalaj użytkownikom na edycję wpisów w formularzu

en: Allow Roles to edit own entries
pl_PL: Zezwalaj rolom na edycję własnych wpisów

en: Allow Roles to edit Other's entries
pl_PL: Zezwalaj rolom na edycję wpisów innych

en: By Roles
pl_PL: Według ról

en: Selected User
pl_PL: Wybrany użytkownik

en: Users
pl_PL: Użytkownicy

en: Access Setting
pl_PL: Ustawienia dostępu

en: Entry View
pl_PL: Podgląd wpisu

en: Entry Edit
pl_PL: Edycja wpisu

en: Single Entry View
pl_PL: Podgląd pojedynczego wpisu

en: Single Entry Details View
pl_PL: Szczegóły pojedynczego wpisu

en: All Submitted Response
pl_PL: Wszystkie przesłane odpowiedzi

en: Own Submitted Response
pl_PL: Własne przesłane odpowiedzi

en: View List
pl_PL: Wyświetl listę

en: Details Page
pl_PL: Strona szczegółów

en: Details Page Styling
pl_PL: Stylizacja strony szczegółów

en: Setting
pl_PL: Ustawienie

en: Style
pl_PL: Styl

en: Table Caption
pl_PL: Podpis tabeli

en: Column Mapping
pl_PL: Mapowanie kolumn

en: Column Header
pl_PL: Nagłówek kolumny

en: Column Width
pl_PL: Szerokość kolumny

en: Form Field
pl_PL: Pole formularza

en: Action Column
pl_PL: Kolumna akcji

en: Column Title
pl_PL: Tytuł kolumny

en: Edit Button
pl_PL: Przycisk edycji

en: Custom Page
pl_PL: Niestandardowa strona

en: View Button
pl_PL: Przycisk podglądu

en: Redirect Link
pl_PL: Link przekierowujący

en: Caption
pl_PL: Podpis

en: Table Even Row
pl_PL: Parzysty wiersz tabeli

en: Table Odd Row
pl_PL: Nieparzysty wiersz tabeli

en: Page Select Box
pl_PL: Pole wyboru strony

en: Pagination Button
pl_PL: Przycisk paginacji

en: Search Box
pl_PL: Pole wyszukiwania

en: Table
pl_PL: Tabela

en: Table Rows
pl_PL: Wiersze tabeli

en: Background color
pl_PL: Kolor tła

en: Font Weight
pl_PL: Grubość czcionki

en: Font Style
pl_PL: Styl czcionki

en: Table Wrapper
pl_PL: Obramowanie tabeli

en: Welcome to Bit Form Views (Beta)
pl_PL: Witamy w Bit Form Views (Beta)

en: Create First View
pl_PL: Utwórz pierwszy widok

en: Professional & Easy To Use WordPress Form Builder
pl_PL: Profesjonalny i łatwy w użyciu kreator formularzy WordPress

en: Drag and Drop WordPress Form Builder will allow you to build any kind of forms for WordPress website that you can imagine. The Professional design of Bit Form keeps all the tools right where you want them! You can make integration among various CRM and application with no zero experience.
pl_PL: Kreator formularzy WordPress z funkcją przeciągnij i upuść pozwoli Ci stworzyć dowolne formularze dla strony WordPress, jakie tylko możesz sobie wyobrazić. Profesjonalny design Bit Form umieszcza wszystkie narzędzia dokładnie tam, gdzie ich potrzebujesz! Możesz integrować różne CRM i aplikacje bez żadnego doświadczenia.

en: Explore our extensive documentation. From beginners to developers - everyone will get an answer
pl_PL: Przeglądaj naszą obszerną dokumentację. Od początkujących po programistów – każdy znajdzie odpowiedź

en: here
pl_PL: tutaj

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: In Bit Apps, we provide all kind product support for any types of customer, it doesn't matter FREE or PRO user. We actively provide support through Email and Live Chat. Our support team is always ready to help you. We are here to answer your questions and help you with any issues you may have.
pl_PL: W Bit Apps zapewniamy wsparcie dla wszystkich rodzajów klientów, niezależnie czy jesteś użytkownikiem darmowym czy PRO. Aktywnie udzielamy pomocy przez e-mail i czat na żywo. Nasz zespół wsparcia jest zawsze gotowy, by Ci pomóc. Jesteśmy tu, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc z wszelkimi problemami.

en: Facebook support group
pl_PL: Grupa wsparcia na Facebooku

en: YouTube channel
pl_PL: Kanał YouTube

en: Chat here
pl_PL: Czat tutaj

en: Rate us on WordPress
pl_PL: Oceń nas na WordPress

en: Lost In Space
pl_PL: Zagubieni w przestrzeni

en: Redirecting Home in
pl_PL: Przekierowywanie do strony głównej za

en: Go Home
pl_PL: Idź do strony głównej

en: Warning
pl_PL: Ostrzeżenie

en: Are you sure you want to leave the form? Unsaved data will be lost.
pl_PL: Czy na pewno chcesz opuścić formularz? Niezapisane dane zostaną utracone.

en: Okay
pl_PL: OK

en: Are you sure you want to switch forms? Unsaved data will be lost.
pl_PL: Czy na pewno chcesz zmienić formularz? Niezapisane dane zostaną utracone.

en: Switch Form
pl_PL: Zmień formularz

en: Are you sure to duplicate this entry?
pl_PL: Czy na pewno chcesz zduplikować ten wpis?

en: View Repeater Data
pl_PL: Pokaż dane powtarzalne

en: Entry Details #
pl_PL: Szczegóły wpisu #

en: Data Views & Edit
pl_PL: Widoki danych i edycja

en: View Analytics Report
pl_PL: Pokaż raport analityczny

en: No Entry Found.
pl_PL: Nie znaleziono wpisu.

en: Form Settings
pl_PL: Ustawienia formularza

en: Conversational Form
pl_PL: Formularz konwersacyjny

en: Landing Form
pl_PL: Formularz docelowy

en: Entries are loading...
pl_PL: Ładowanie wpisów...

en: Advance Field Wise Report
pl_PL: Zaawansowany raport według pól

en: Please select fields to view reports individually
pl_PL: Proszę wybrać pola, aby wyświetlić raporty indywidualnie

en: Thank you for using Bit Form. If you like the plugin, please give us a
pl_PL: Dziękujemy za korzystanie z Bit Form. Jeśli podoba Ci się wtyczka, prosimy o

en: review
pl_PL: recenzję

en: on WordPress.org to help us spread more.
pl_PL: na WordPress.org, aby pomóc nam ją szerzej rozpowszechnić.

en: Filter Options
pl_PL: Opcje filtrowania

en: All filters below will get entries based on analytics report
pl_PL: Wszystkie poniższe filtry pobiorą wpisy na podstawie raportu analitycznego

en: Filter by Date
pl_PL: Filtruj według daty

en: Entry Status
pl_PL: Status wpisu

en: Select Fields for Report:
pl_PL: Wybierz pola do raportu:

en: Other Info
pl_PL: Inne informacje

en: Total Entry:
pl_PL: Łączna liczba wpisów:

en: Loading...
pl_PL: Ładowanie...

en: Printing...
pl_PL: Drukowanie...

en: Print Report
pl_PL: Drukuj raport

en: Welcome to Bit Form
pl_PL: Witamy w Bit Form

en: Thank you for installing Bit Form.
pl_PL: Dziękujemy za zainstalowanie Bit Form.

en: Modern Form builder and database management  system
pl_PL: Nowoczesny kreator formularzy i system zarządzania bazą danych

en: for Wordpress
pl_PL: dla WordPress

en: Create First Form
pl_PL: Utwórz pierwszy formularz

en: Add More +
pl_PL: Dodaj więcej +

en: Country Field available in Pro version of Bit Form.
pl_PL: Pole kraju dostępne w wersji Pro Bit Form.

en: You can use either ReCaptcha-V2 or ReCaptcha-V3 in a form. to use ReCaptcha-V2 disable the ReCaptcha-V3 from the Form Settings.
pl_PL: Możesz używać ReCaptcha-V2 lub ReCaptcha-V3 w formularzu. Aby używać ReCaptcha-V2, wyłącz ReCaptcha-V3 w ustawieniach formularza.

en: <p style="font-size: 16px">To use reCaptchav2, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
pl_PL: <p style="font-size: 16px">Aby używać reCaptchav2, musisz ustawić Klucz Witryny i Klucz Tajny z <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use Turnstile, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
pl_PL: <p style="font-size: 16px">Aby używać Turnstile, musisz ustawić Klucz Witryny i Klucz Tajny z <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use hCaptcha, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
pl_PL: <p style="font-size: 16px">Aby używać hCaptcha, musisz ustawić Klucz Witryny i Klucz Tajny z <a href="

en: You cannot add more than one
pl_PL: Nie możesz dodać więcej niż jeden

en: Save Draft Button available in Pro version of Bit Form.
pl_PL: Przycisk Zapisz Szkic dostępny w wersji Pro Bit Form.

en: You cannot add
pl_PL: Nie możesz dodać

en: <p style="font-size: 16px">To use
pl_PL: <p style="font-size: 16px">Aby używać

en: Change
pl_PL: Zmień

en: Not Equal
pl_PL: Nie równa się

en: Is Null
pl_PL: Jest null

en: Is Not Null
pl_PL: Nie jest null

en: Contain
pl_PL: Zawiera

en: Not Contain
pl_PL: Nie zawiera

en: Between
pl_PL: Pomiędzy

en: On Click
pl_PL: Po kliknięciu

en: Advanced File Upload Field
pl_PL: Zaawansowane pole przesyłania plików

en: PayPal Payment Field
pl_PL: Pole płatności PayPal

en: Razorpay Payment Field
pl_PL: Pole płatności Razorpay

en: Stripe Payment Field
pl_PL: Pole płatności Stripe

en: Mollie Payment Field
pl_PL: Pole płatności Mollie

en: Default Value
pl_PL: Wartość domyślna

en: Suggestions
pl_PL: Sugestie

en: Input Mode
pl_PL: Tryb wprowadzania

en: Read Only
pl_PL: Tylko do odczytu

en: User Unique
pl_PL: Unikalny dla użytkownika

en: Input Validation
pl_PL: Walidacja wprowadzania

en: Maximum Option Validation
pl_PL: Walidacja maksymalnej liczby opcji

en: Minimum Option Validation
pl_PL: Walidacja minimalnej liczby opcji

en: Option Column
pl_PL: Kolumna opcji

en: Other Option
pl_PL: Inna opcja

en: Search Placeholder Modify
pl_PL: Modyfikacja tekstu zastępczego wyszukiwania

en: Selected Option Image
pl_PL: Obraz wybranej opcji

en: Showing Selected Option Image
pl_PL: Wyświetlanie obrazu wybranej opcji

en: Option Icon/Image
pl_PL: Ikona/obraz opcji

en: Showing Icon/Image in option
pl_PL: Wyświetlanie ikony/obrazu w opcji

en: Minimum and Maximum Option
pl_PL: Minimalna i maksymalna opcja

en: Minimum and Maximum Option validation
pl_PL: Walidacja minimalnej i maksymalnej opcji

en: List Height
pl_PL: Wysokość listy

en: Option List Height
pl_PL: Wysokość listy opcji

en: Detect Country by IP
pl_PL: Wykryj kraj po IP

en: Detect Country by Geo Location
pl_PL: Wykryj kraj na podstawie lokalizacji geograficznej

en: Multiple Option List
pl_PL: Lista z wieloma opcjami

en: Minimum and Maximum Value
pl_PL: Wartość minimalna i maksymalna

en: Minimum and Maximum Value Validation
pl_PL: Walidacja wartości minimalnej i maksymalnej

en: Country Not Found Text Modify
pl_PL: Modyfikacja tekstu „Kraj nie znaleziony”

en: Currency Not Found Text Modify
pl_PL: Modyfikacja tekstu „Waluta nie znaleziona”

en: Modification of File Select Status
pl_PL: Modyfikacja statusu wyboru pliku

en: Show Max Size
pl_PL: Pokaż maksymalny rozmiar

en: Individual Style
pl_PL: Indywidualny styl

en: Individual Field Styling
pl_PL: Indywidualne stylizowanie pola

en: Custom Class & Attribute
pl_PL: Niestandardowa klasa i atrybut

en: Custom Classes and Attributes
pl_PL: Niestandardowe klasy i atrybuty

en: Custom JS and CSS Editor
pl_PL: Edytor niestandardowego JS i CSS

en: Custom JS and CSS Code Editor
pl_PL: Edytor kodu niestandardowego JS i CSS

en: Breakpoint Modification
pl_PL: Modyfikacja punktu przerwania

en: Breakpoint width size modification
pl_PL: Modyfikacja szerokości punktu przerwania

en: Form Width Modification
pl_PL: Modyfikacja szerokości formularza

en: Field Clone
pl_PL: Klonowanie pola

en: Field Cloning
pl_PL: Klonowanie pól

en: Disable Entry Storing
pl_PL: Wyłącz zapisywanie wpisów

en: Capture Google Ads Click
pl_PL: Przechwyć kliknięcie Google Ads

en: Login User
pl_PL: Zaloguj użytkownika

en: Empty Submission
pl_PL: Puste zgłoszenie

en: Allowed IP List
pl_PL: Lista dozwolonych IP

en: Blocked IP
pl_PL: Zablokowane IP

en: Blocked IP List
pl_PL: Lista zablokowanych IP

en: Entry Limit
pl_PL: Limit wpisów

en: Single Entry for each IP
pl_PL: Pojedynczy wpis dla każdego IP

en: Form Entry Edit
pl_PL: Edycja wpisu formularza

en: Honeypot trap
pl_PL: Pułapka Honeypot

en: Snackbar Message
pl_PL: Komunikat Snackbar

en: Modal Message
pl_PL: Komunikat modalny

en: Rating Icon
pl_PL: Ikona oceny

en: Rating Message on Hover
pl_PL: Komunikat oceny po najechaniu

en: Rating Message on Select
pl_PL: Komunikat oceny po wybraniu

en: PDF Template
pl_PL: Szablon PDF

en: Custom Theme Feature
pl_PL: Funkcja niestandardowego motywu

en: Name is the unique identifier for the field. It is used to reference the field in the form submission data.
pl_PL: Nazwa jest unikalnym identyfikatorem pola. Służy do odwoływania się do pola w danych przesłania formularza.

en: Label is the title of the field that appears above or beside the field. You can show or hide the field label by toggling this option.
pl_PL: Etykieta to tytuł pola, który pojawia się nad lub obok pola. Możesz pokazać lub ukryć etykietę pola, przełączając tę opcję.

en: Autocomplete allows you to specify what type of automated assistance the browser should provide for filling out the field, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Learn more</a>
pl_PL: Autouzupełnianie pozwala określić, jaki rodzaj automatycznej pomocy przeglądarka powinna zapewnić przy wypełnianiu pola, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Dowiedz się więcej</a>

en: Admin Label is the title of the field that will be used as an alternative reference throughout the dashboard. You can toggle this option to use or disable the admin label.
pl_PL: Etykieta administratora to tytuł pola, który będzie używany jako alternatywne odniesienie w całym panelu. Możesz przełączać tę opcję, aby używać lub wyłączyć etykietę administratora.

en: Subtitle is an optional description that appears under the Field Label. You can show or hide the field subtitle by toggling this option.
pl_PL: Podtytuł to opcjonalny opis, który pojawia się pod etykietą pola. Możesz pokazać lub ukryć podtytuł pola, przełączając tę opcję.

en: Helper Text is an optional text that appears beneath the field to provide additional information to the user. You can show or hide the helper text by toggling this option.
pl_PL: Tekst pomocniczy to opcjonalny tekst pojawiający się pod polem, który dostarcza użytkownikowi dodatkowych informacji. Możesz pokazać lub ukryć tekst pomocniczy, przełączając tę opcję.

en: Default Value is the initial value that will appear in the field. You can show or hide the default value by toggling this option.
pl_PL: Wartość domyślna to początkowa wartość, która pojawi się w polu. Możesz pokazać lub ukryć wartość domyślną, przełączając tę opcję.

en: Suggestions allows you to add a custom suggestion list that will display suggestions as the user types in the input field.
pl_PL: Sugestie pozwalają dodać niestandardową listę sugestii, która będzie wyświetlać propozycje podczas wpisywania tekstu w polu.

en: Placeholder is the text that appears inside the field before your user enters their own content. You can show or hide the field placeholder by toggling this option.
pl_PL: Znak zastępczy to tekst pojawiający się w polu, zanim użytkownik wpisze własną treść. Możesz pokazać lub ukryć znak zastępczy pola, przełączając tę opcję.

en: This allows browser to display an appropriate virtual keyboard if needed. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Learn more</a>
pl_PL: To pozwala przeglądarce wyświetlić odpowiednią wirtualną klawiaturę, jeśli jest to potrzebne. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Dowiedz się więcej</a>

en: Input Mask allows you to specify a pattern for the input field, helping users enter data in the correct format.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Learn more</a>
pl_PL: Maska wejściowa pozwala określić wzór dla pola wejściowego, pomagając użytkownikom wprowadzać dane w odpowiednim formacie.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Dowiedz się więcej</a>

en: Set a regular expression pattern that the input value should match for the field.
pl_PL: Ustaw wzór wyrażenia regularnego, który wartość wejściowa powinna spełniać dla pola.

en: This allows to make the field mandatory for users to fill out before submitting the form. You can toggle this option to use or disable the required.
pl_PL: To pozwala uczynić pole obowiązkowym do wypełnienia przez użytkowników przed przesłaniem formularza. Możesz przełączać tę opcję, aby używać lub wyłączyć wymóg.

en: The hide field feature allows you to hide the field from the user on the form. You can toggle this option to show or hide the field.
pl_PL: Funkcja ukrywania pola pozwala ukryć pole przed użytkownikiem w formularzu. Możesz przełączać tę opcję, aby pokazać lub ukryć pole.

en: The reverse button feature allows to reverse the clear and undo button. You can toggle this option to reverse clear and undo button.
pl_PL: Funkcja odwrócenia przycisku pozwala odwrócić działanie przycisków wyczyść i cofnij. Możesz przełączać tę opcję, aby odwrócić działanie tych przycisków.

en: Readonly feature allows you to set a field as read-only, meaning that users will not be able to edit the content of that field. You can toggle this option to enable or disable the setting.
pl_PL: Funkcja tylko do odczytu pozwala ustawić pole jako tylko do odczytu, co oznacza, że użytkownicy nie będą mogli edytować zawartości tego pola. Możesz przełączać tę opcję, aby włączyć lub wyłączyć to ustawienie.

en: Disabling a field prevents users from interacting with it or entering data. You can toggle this option to enable or disable the field as needed.
pl_PL: Wyłączenie pola uniemożliwia użytkownikom interakcję z nim lub wprowadzanie danych. Możesz przełączać tę opcję, aby włączyć lub wyłączyć pole w zależności od potrzeb.

en: Enabling this option will check from the submitted entries whether its value is duplicate.
pl_PL: Włączenie tej opcji spowoduje sprawdzanie, czy w przesłanych wpisach wartość ta jest duplikatem.

en: Enabling this option will check from your WordPress user database whether its value is duplicate.
pl_PL: Włączenie tej opcji spowoduje sprawdzanie w bazie użytkowników WordPress, czy wartość ta jest duplikatem.

en: Stripe provide a variety of themes for the payment form. You can choose the theme that best suits theme your payment form. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Learn more</a>
pl_PL: Stripe oferuje różnorodne motywy dla formularza płatności. Możesz wybrać motyw, który najlepiej pasuje do Twojego formularza płatności. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Dowiedz się więcej</a>

en: Stripe provide minimum or maximum amount for different payment method type and currency. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>learn more</a>
pl_PL: Stripe określa minimalną lub maksymalną kwotę dla różnych typów metod płatności i walut. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>dowiedz się więcej</a>

en: Allows you to preset the language to be used in the hosted payment pages shown to the consumer. This option is Optional. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>learn more</a>
pl_PL: Pozwala ustawić język, który będzie używany na hostowanych stronach płatności wyświetlanych konsumentowi. Ta opcja jest opcjonalna. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>dowiedz się więcej</a>

en: Mollie provide a description for the payment. This option is required. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>learn more</a>. and also you add field value in this description. e.g: This Payment from Name: ${field_key}
pl_PL: Mollie wymaga podania opisu płatności. Ta opcja jest obowiązkowa. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>dowiedz się więcej</a>. oraz możesz dodać wartość pola w tym opisie. np.: Ta płatność od Nazwa: ${field_key}

en: You can add or remove Undo button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Undo button.
pl_PL: Możesz dodać lub usunąć przycisk Cofnij z pola podpisu. Możesz przełączyć tę opcję, aby dodać lub usunąć przycisk Cofnij.

en: You can add or remove Clear button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Clear button.
pl_PL: Możesz dodać lub usunąć przycisk Wyczyść z pola podpisu. Możesz przełączyć tę opcję, aby dodać lub usunąć przycisk Wyczyść.

en: This allows to show the rating message on hover. You can toggle this option to show or hide the rating message on hover.
pl_PL: To pozwala na wyświetlanie komunikatu oceny po najechaniu kursorem. Możesz przełączyć tę opcję, aby pokazać lub ukryć komunikat oceny po najechaniu kursorem.

en: This allows to show the rating message on rating selected. You can toggle this option to show or hide the rating message on rating selected.
pl_PL: To pozwala na wyświetlanie komunikatu oceny po wybraniu oceny. Możesz przełączyć tę opcję, aby pokazać lub ukryć komunikat oceny po wybraniu oceny.

en: By enabling this feature, you will enable to select multiple image.
pl_PL: Włączając tę funkcję, umożliwisz wybór wielu obrazów.

en: By enabling this feature, you will be hide image label.
pl_PL: Włączając tę funkcję, ukryjesz etykietę obrazu.

en: This allows to show the header icon. You can toggle this option to show or hide the header icon.
pl_PL: To pozwala na wyświetlanie ikony nagłówka. Możesz przełączyć tę opcję, aby pokazać lub ukryć ikonę nagłówka.

en: This allows to show the stem button settings. You can toggle this option to show or hide the stem button settings.
pl_PL: To pozwala na wyświetlanie ustawień przycisku gałęzi. Możesz przełączyć tę opcję, aby pokazać lub ukryć ustawienia przycisku gałęzi.

en: This allows to show the step label. You can toggle this option to show or hide the step label.
pl_PL: To pozwala na wyświetlanie etykiety kroku. Możesz przełączyć tę opcję, aby pokazać lub ukryć etykietę kroku.

en: This allows to show the step subtitle. You can toggle this option to show or hide the step subtitle.
pl_PL: To pozwala na wyświetlanie podtytułu kroku. Możesz przełączyć tę opcję, aby pokazać lub ukryć podtytuł kroku.

en: Container Class allows you to add custom CSS classes to the field container. You can use this to apply custom styles to the field wrapper.
pl_PL: Klasa kontenera pozwala dodać niestandardowe klasy CSS do kontenera pola. Możesz to wykorzystać, aby zastosować niestandardowe style do opakowania pola.

en: Allow only one entry for each IP address.
pl_PL: Zezwól tylko na jedno zgłoszenie z każdego adresu IP.

en: Allow only logged in users to submit the form.
pl_PL: Zezwól na przesyłanie formularza tylko zalogowanym użytkownikom.

en: This will prevent empty form submission.
pl_PL: To zapobiegnie przesyłaniu pustego formularza.

en: This will validate the field when the user leaves the field.
pl_PL: To spowoduje walidację pola, gdy użytkownik opuści pole.

en: This will disable storing the user entry in the database.
pl_PL: To wyłączy zapisywanie wpisu użytkownika w bazie danych.

en: This will enable reCAPTCHA v3.
pl_PL: To włączy reCAPTCHA v3.

en: This will limit the number of entries.
pl_PL: To ograniczy liczbę zgłoszeń.

en: this will limit the form submission for specific period.
pl_PL: To ograniczy przesyłanie formularza do określonego okresu.

en: This will block the specific IP address from submitting the form.
pl_PL: To zablokuje konkretny adres IP przed przesłaniem formularza.

en: This will allow the specific IP address to submit the form.
pl_PL: To pozwoli konkretnemu adresowi IP na przesłanie formularza.

en: This will enable Google Ads conversion tracking.
pl_PL: To włączy śledzenie konwersji Google Ads.

en: How to Configure Confirmation Message/Redirect page
pl_PL: Jak skonfigurować wiadomość potwierdzającą / stronę przekierowania

en: How to Configure Conditional Logic
pl_PL: Jak skonfigurować logikę warunkową

en: How to enable Conversational Form
pl_PL: Jak włączyć formularz konwersacyjny

en: How to Setup Integrations
pl_PL: Jak skonfigurować integracje

en: How to Configure Email Templates
pl_PL: Jak skonfigurować szablony e-mail

en: How to Setup ACF integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację ACF

en: How to Setup ActiveCampaign integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację ActiveCampaign

en: How to Setup Acumbamail integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Acumbamail

en: How to Setup Autonami integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Autonami

en: How to Setup Dropbox integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Dropbox

en: How to Setup Elastic Email Integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Elastic Email

en: How to Setup Encharge integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Encharge

en: How to Setup Fluent-CRM integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Fluent-CRM

en: How to Setup Google Sheets integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Google Sheets

en: How to Setup Integrately integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Integrately

en: How to Setup Integromat integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Integromat

en: How to Setup MailChamp integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację MailChamp

en: How to Setup MailPoet integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację MailPoet

en: How to Setup MailerLite integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację MailerLite

en: How to Setup MetaBox integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację MetaBox

en: How to Setup Pabbly integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Pabbly

en: How to Setup Pods integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Pods

en: How to Setup Brevo(SendinBlue) integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Brevo (SendinBlue)

en: How to Setup Telegram integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Telegram

en: How to Setup WooCommerce integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację WooCommerce

en: How to Setup Zapier integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zapier

en: How to Setup Zoho Analytics integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Analytics

en: How to Setup Zoho Bigin integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Bigin

en: How to Setup Zoho Campaigns integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Campaigns

en: How to Setup Zoho Creator integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Creator

en: How to Setup Zoho-CRM integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho CRM

en: How to Setup Zoho Desk integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Desk

en: How to Setup Zoho Flow integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Flow

en: How to Setup Zoho Mail integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Mail

en: How to Setup Zoho Marketing Hub integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Marketing Hub

en: How to Setup Zoho Projects integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Projects

en: How to Setup Zoho Recruit integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Recruit

en: How to Setup Zoho Sheet integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Sheet

en: How to Setup Zoho Sign integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Sign

en: How to Setup Zoho Work Drive integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Zoho Work Drive

en: How to Configure Double Opt-In
pl_PL: Jak skonfigurować podwójną zgodę (Double Opt-In)

en: How to Configure Form Abandonment
pl_PL: Jak skonfigurować porzucanie formularza

en: How to Configure PDF Template
pl_PL: Jak skonfigurować szablon PDF

en: How to Setup FlowMattic integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację FlowMattic

en: How to Setup AutomatorWP integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację AutomatorWP

en: How to Setup Uncanny Automator integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Uncanny Automator

en: How to Setup Automate Hub by Sperse.IO integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Automate Hub by Sperse.IO

en: How to Setup Thrive Automator integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Thrive Automator

en: How to Setup WP Webhooks integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację WP Webhooks

en: How to Setup Advanced Form Integration
pl_PL: Jak skonfigurować zaawansowaną integrację formularzy

en: How to Setup IFTTT integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację IFTTT

en: How to Setup n8n.io integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację n8n.io

en: How to Setup Sure Triggers integration
pl_PL: Jak skonfigurować integrację Sure Triggers

en: How to Configure WP User Registration
pl_PL: Jak skonfigurować rejestrację użytkowników WP

en: Allow Only logged in users to view all entries
pl_PL: Zezwól tylko zalogowanym użytkownikom na przeglądanie wszystkich wpisów

en: Allow logged in users to edit form entries
pl_PL: Zezwól zalogowanym użytkownikom na edycję wpisów w formularzu

en: Allow to Configure Global Validation Message
pl_PL: Zezwól na konfigurację globalnej wiadomości walidacyjnej

en: How to add Custom CSS/JS
pl_PL: Jak dodać niestandardowy CSS/JS
