Bit Form 3.0.0 - en to fi translation catalogue (2634 entries)

note: Description of the plugin
en: Contact Form Builder Plugin: Multi Step Contact Form, Payment Form, Custom Contact Form Plugin by Bit Form
fi: Yhteydenottolomakkeen rakennuslisäosa: Monivaiheinen yhteydenottolomake, maksulomake, räätälöity yhteydenottolomake Bit Formilta

en: Token expired
fi: Tunniste vanhentunut

en: No Integration Found
fi: Yhteyttä integraatioon ei löytynyt

en: No Connected App Found
fi: Yhteyttä sovellukseen ei löytynyt

en: Some of the test fields are empty or an invalid email supplied
fi: Jotkut testikentät ovat tyhjiä tai sähköpostiosoite on virheellinen

en: Migration Complete
fi: Siirto valmis

en: Invalid file type
fi: Virheellinen tiedostotyyppi

en: Invalid form id
fi: Virheellinen lomakkeen tunniste

en: Meta Box must be activated!
fi: Meta Box on aktivoitava!

en: Conversational CSS Saved Successfully!
fi: Conversational CSS tallennettu onnistuneesti!

en: Bit Form - Most advanced form builder and entries management plugin
fi: Bit Form – kehittynein lomakkeen rakentaja ja merkintöjen hallintalisäosa

en: All Forms
fi: Kaikki lomakkeet

en: Form Templates
fi: Lomakemallit

en: App Settings
fi: Sovellusasetukset

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: PDF Setting
fi: PDF-asetus

en: Payments
fi: Maksut

en: Doc & Support
fi: Dokumentaatio & Tuki

en: Get 74% OFF
fi: Saat 74 % ALENNUSTA

en: Template not found, by this name:
fi: Mallia ei löydy nimellä:

en: Error Occurred, Please Reload
fi: Virhe tapahtui, lataa sivu uudelleen

en: You are allowed to add maximum 2 workflows
fi: Saat lisätä enintään 2 työnkulkua

en: Can not save empty form.
fi: Tyhjää lomaketta ei voi tallentaa.

en: Form Name Should Be Within 50 Characters
fi: Lomakkeen nimen tulee olla enintään 50 merkkiä

en: All Entries
fi: Kaikki merkinnät

en: Form Saved successfully
fi: Lomake tallennettu onnistuneesti

en: User
fi: Käyttäjä

en: IP address
fi: IP-osoite

en: Form update failed.
fi: Lomakkeen päivitys epäonnistui.

en: Error Occured in saving %s
fi: Virhe tallennettaessa %s

en: Form updated successfully.
fi: Lomake päivitetty onnistuneesti.

en: Form status change failed.
fi: Lomakkeen tilan muutos epäonnistui.

en: Form status changed successfully
fi: Lomakkeen tila muutettu onnistuneesti

en: Form id is empty.
fi: Lomakkeen tunniste on tyhjä.

en: Form is not exists.
fi: Lomaketta ei ole olemassa.

en: Form id is invalid.
fi: Lomakkeen tunniste on virheellinen.

en: Form deleted successfully.
fi: Lomake poistettu onnistuneesti.

en: Form id is invalid
fi: Lomakkeen tunniste on virheellinen

en: Forms deleted successfully.
fi: Lomakkeet poistettu onnistuneesti.

en: Form does not exists.
fi: Lomaketta ei ole olemassa.

en: Form duplicated successfully
fi: Lomake kopioitu onnistuneesti

en: Please import a valid json.
fi: Tuo kelvollinen json-tiedosto.

en: Form imported successfully.
fi: Lomake tuotu onnistuneesti.

en: Form does not exists
fi: Lomaketta ei ole olemassa

en: Entry Not Found!
fi: Merkintää ei löytynyt!

en: Invalid Form ID or Entries ID.
fi: Virheellinen lomakkeen tunniste tai merkinnän tunniste.

en: Entries id is invalid
fi: Merkinnän tunniste on virheellinen

en: Form does not exist.
fi: Lomaketta ei ole olemassa.

en: Entry Deletetion prevented by workflow
fi: Merkinnän poisto estetty työnkulun toimesta

en: Entry Deleted successfully
fi: Merkintä poistettu onnistuneesti

en: Entry Deleted successfully, Some prevented by workflow
fi: Merkintä poistettu onnistuneesti, osa estetty työnkulun toimesta

en: Form entry deletion failed.
fi: Lomakkeen merkinnän poisto epäonnistui.

en: Form id or entries id is invalid
fi: Lomakkeen tunnus tai merkintöjen tunnus on virheellinen

en: Form does not exist
fi: Lomaketta ei ole olemassa

en: Entry Duplicated successfully
fi: Merkintä kopioitu onnistuneesti

en: Entries Duplicated successfully
fi: Merkinnät kopioitu onnistuneesti

en: Form entries does not exist.
fi: Lomakkeen merkintöjä ei ole olemassa.

en: Failed to update, Data is empty.
fi: Päivitys epäonnistui, tiedot ovat tyhjiä.

en: Invalid Form ID or entries ID.
fi: Virheellinen lomakkeen tunnus tai merkintöjen tunnus.

en: Invalid Form id or entries id.
fi: Virheellinen lomakkeen tunnus tai merkintöjen tunnus.

en: Integration deleted
fi: Integraatio poistettu

en: Message deleted
fi: Viesti poistettu

en: workflow deleted
fi: Työnkulku poistettu

en: Email Template deleted
fi: Sähköpostimalli poistettu

en: Email Template duplicated
fi: Sähköpostimalli kopioitu

en: Report preferrences saved successfully
fi: Raporttiasetukset tallennettu onnistuneesti

en: g-ReCAPTCHA details is empty
fi: g-ReCAPTCHA-tiedot ovat tyhjät

en: reCAPTCHA saved successfully
fi: reCAPTCHA tallennettu onnistuneesti

en: reCAPTCHA updated successfully
fi: reCAPTCHA päivitetty onnistuneesti

en: Setting details is empty
fi: Asetustiedot ovat tyhjät

en: Please re-check your Client ID & Secret
fi: Tarkista Client ID & Secret uudelleen

en: Payment setting saved successfully
fi: Maksuasetukset tallennettu onnistuneesti

en: Payment setting updated successfully
fi: Maksuasetukset päivitetty onnistuneesti

en: This field is required
fi: Tämä kenttä on pakollinen

en: Please, enter a valid email address
fi: Anna kelvollinen sähköpostiosoite

en: Please, enter a valid URL
fi: Anna kelvollinen URL-osoite

en: Minimum ${field.minimum} is required
fi: Vähintään ${field.minimum} vaaditaan

en: Maximum ${field.maximum} is allowed
fi: Enintään ${field.maximum} sallitaan

en: Please, enter only numbers
fi: Anna vain numeroita

en: Please, enter a valid phone number
fi: Anna kelvollinen puhelinnumero

en: Select at least ${field.minimum} option(s)
fi: Valitse vähintään ${field.minimum} vaihtoehto(a)

en: Please, select no more than ${field.maximum} option(s)
fi: Valitse enintään ${field.maximum} vaihtoehto(a)

en: Input does not match the required pattern
fi: Syöte ei vastaa vaadittua mallia

en: Minimum ${field.minimum_file} file(s) required
fi: Vähintään ${field.minimum_file} tiedosto(a) vaaditaan

en: Maximum ${field.maximum_file} file(s) allowed
fi: Enintään ${field.maximum_file} tiedosto(a) sallitaan

en: Maximum file size exceeded. (Max: ${field.maximum_size}MB)
fi: Suurin tiedostokoko ylitetty. (Max: ${field.maximum_size}MB)

en: File type is not supported
fi: Tiedostotyyppiä ei tueta

en: This value is already taken. Please, choose a different one.
fi: Tämä arvo on jo käytössä. Valitse eri arvo.

en: This username or email is already registered. Please, use another.
fi: Tämä käyttäjätunnus tai sähköposti on jo rekisteröity. Käytä toista.

en: Custom Option Required
fi: Mukautettu vaihtoehto vaaditaan

en: Minimum amount of ${field.minimum_amount} is required
fi: Vähimmäismäärä ${field.minimum_amount} vaaditaan

en: Maximum amount of ${field.maximum_amount} is allowed
fi: Enimmäismäärä ${field.maximum_amount} sallitaan

en: Form data is empty
fi: Lomaketiedot ovat tyhjät

en: At least 1 condition needed
fi: Vähintään 1 ehto vaaditaan

en: Result is empty
fi: Tulos on tyhjä

en: Nothing to update
fi: Päivitettävää ei ole

en: Nothing to duplicate
fi: Kopioitavaa ei ole

en: prepared query is empty
fi: valmisteltu kysely on tyhjä

en: is required
fi: on pakollinen

en: Minimum number is
fi: Minimimäärä on

en: Maximum number is
fi: Maksimimäärä on

en: Email is invalid
fi: Sähköposti on virheellinen

en: URL is invalid
fi: URL on virheellinen

en: Sorry, Error occurred in saving form entry
fi: Valitettavasti, virhe tapahtui lomakkeen tallennuksessa

en: Sorry, error occurred in logging form entry
fi: Valitettavasti, virhe tapahtui lomakkeen kirjaamisessa

en: Sorry, Error occured in saving form entry data
fi: Valitettavasti, virhe tapahtui lomakkeen tietojen tallennuksessa

en: provided form entries does not exists
fi: toimitettuja lomakekirjauksia ei ole olemassa

en: Entry Updated Successfully
fi: Kirjaus päivitettiin onnistuneesti

en:  is required.
fi:  on pakollinen.

en:  should be an email. please provide a valid email address.
fi:  pitäisi olla sähköpostiosoite. Anna kelvollinen sähköpostiosoite.

en:  should be Time Format
fi:  pitäisi olla aika-muodossa

en:  should be a phone number
fi:  pitäisi olla puhelinnumero

en:  should be a number
fi:  pitäisi olla numero

en:  should be an URL
fi:  pitäisi olla URL-osoite

en:  should be a date
fi:  pitäisi olla päivämäärä

en: Bitform Pages
fi: Bitform-sivut

en: Requested parameter is empty
fi: Pyydetty parametri on tyhjä

en: module, fields are required for Sendinblue api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Sendinblue API:lle

en: module, fields are required for Acumbamail api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Acumbamail API:lle

en: Autonami Pro Plugins not found
fi: Autonami Pro -lisäosia ei löytynyt

en: module, fields are required for Autonami api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Autonami API:lle

en: Required data not found.
fi: Vaadittuja tietoja ei löytynyt.

en: module, fields are required for Elastic Email api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Elastic Email API:lle

en: module, fields are required for Encharge api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Encharge API:lle

en: Fluent CRM Plugins not found
fi: Fluent CRM -lisäosia ei löytynyt

en: Please! Insatall Fluent CRM
fi: Ole hyvä! Asenna Fluent CRM

en: module, fields are required for Fluent CRM api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Fluent CRM API:lle

en: module, fields are required for Gist api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Gist API:lle

en: module, fields are required for Google sheet api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Google Sheets API:lle

en: module, fields are required for Trello api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Trello API:lle

en: Request parameter is empty
fi: Pyyntöparametri on tyhjä

en: api key field is required for hubspot api
fi: API-avaimen kenttä vaaditaan HubSpot API:lle

en: Integration execution failed
fi: Integraation suoritus epäonnistui

en: module, fields are required for Mail Chimp api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Mail Chimp -API:lle

en: Invalid API Token
fi: Virheellinen API-avain

en: module, fields are required for MailerLite api
fi: moduuli, kentät vaaditaan MailerLite-API:lle

en: Please! Insatall MailPoet
fi: Ole hyvä! Asenna MailPoet

en: Please! Install MailPoet
fi: Ole hyvä! Asenna MailPoet

en: module, fields are required for Mail Poet api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Mail Poet -API:lle

en: username, password, fields are required for rapidmail api
fi: käyttäjätunnus, salasana, kentät vaaditaan rapidmail-API:lle

en: Recipient List are required for rapidmail api
fi: Vastaanottajalista vaaditaan rapidmail-API:lle

en: module, fields are required for SendFox api
fi: moduuli, kentät vaaditaan SendFox-API:lle

en: module, fields are required for Telegram api
fi: moduuli, kentät vaaditaan Telegram-API:lle

en: SID, Auth Token,From Number and mapping fields are required for rapidmail api
fi: SID, Auth Token, Lähtönumero ja kenttien kartoitus vaaditaan rapidmail-API:lle

en: webhook url is empty
fi: webhook-osoite on tyhjä

en: %s is required for woocommerce %s
fi: %s vaaditaan woocommerce %s:lle

en: WooCommerce must be activated!
fi: WooCommerce on aktivoitava!

en: module and field map are required for woocommerce
fi: moduuli ja kenttäkartta vaaditaan woocommercea varten

en: workspace, table, fields are required for zoho analytics api
fi: työtila, taulukko, kentät vaaditaan zoho analytics -API:lle

en: %s is required for zoho bigin, %s module
fi: %s vaaditaan zoho bigin, %s -moduuliin

en: module, fields are required for zoho bigin api
fi: moduuli, kentät vaaditaan zoho bigin -API:lle

en: %s is required for zoho campaigns
fi: %s vaaditaan zoho campaignsille

en: list are required for zoho campaigns api
fi: luettelo vaaditaan zoho campaigns -rajapinnalle

en: %s is required for zoho creator
fi: %s vaaditaan zoho creatorille

en: tokenDetails error
fi: tokenDetails-virhe

en: %s is required for zoho crm, %s module
fi: %s vaaditaan zoho crm:lle, %s moduuli

en: zoho crm field %s's maximum length is %s, Given %s
fi: zoho crm -kentän %s enimmäispituus on %s, annettu %s

en: Tag is empty
fi: Tunniste on tyhjä

en: RelatedList is empty
fi: Liittyvä luettelo on tyhjä

en: module, layout are required for zoho crm relatedlist
fi: moduuli ja asettelu vaaditaan zoho crm liittyvälle luettelolle

en: module, layout, fields are required for zoho crm api
fi: moduuli, asettelu ja kentät vaaditaan zoho crm -rajapinnalle

en: %s is required for zoho bigin
fi: %s vaaditaan zoho biginille

en: list are required for zoho desk api
fi: luettelo vaaditaan zoho desk -rajapinnalle

en: module, fields are required for zoho mail api
fi: moduuli ja kentät vaaditaan zoho mail -rajapinnalle

en: is required for zoho marketing hub
fi: vaaditaan zoho marketing hubille

en: list are required for zoho marketingHub api
fi: luettelo vaaditaan zoho marketingHub -rajapinnalle

en: %s is required for %s
fi: %s vaaditaan kohteelle %s

en: list are required for zoho projects api
fi: luettelo vaaditaan zoho projects -rajapinnalle

en: %s is required for zoho recruit, %s module
fi: %s vaaditaan zoho recruitille, %s moduuli

en: module, fields are required for zoho recruit api
fi: moduuli ja kentät vaaditaan zoho recruit -rajapinnalle

en: module, fields are required for zoho sheet api
fi: moduuli ja kentät vaaditaan zoho sheet -rajapinnalle

en: module, fields are required for zoho sign api
fi: moduuli, kentät ovat pakollisia Zoho Sign API:lle

en: parent folder are required for zoho workdrive api
fi: yläkansio on pakollinen Zoho WorkDrive API:lle

en: Sorry, Error occured in updated form
fi: Valitettavasti, virhe tapahtui päivitettyä lomaketta käsiteltäessä

en: Bitforms Pages
fi: Bitforms-sivut

en: Sorry! Submission limit exceeded.
fi: Valitettavasti! Lähetyksen raja ylittyi.

en: Sorry! You have exceeded the submission limit.
fi: Valitettavasti! Olet ylittänyt lähetysrajan.

en: Unknown upload error
fi: Tuntematon latausvirhe

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
fi: Ladattu tiedosto ylittää php.ini-tiedoston upload_max_filesize-määrityksen.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
fi: Ladattu tiedosto ylittää HTML-lomakkeessa määritellyn MAX_FILE_SIZE-määrityksen.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
fi: Ladattu tiedosto ladattiin vain osittain.

en: No file was uploaded.
fi: Tiedostoa ei ladattu.

en: Missing a temporary folder.
fi: Väliaikainen kansio puuttuu.

en: Failed to write file to disk.
fi: Tiedoston kirjoittaminen levylle epäonnistui.

en: A PHP extension stopped the file upload.
fi: PHP-laajennus keskeytti tiedoston latauksen.

en: Total File size is too large
fi: Tiedoston kokonaiskoko on liian suuri

en: Upload failed
fi: Lataus epäonnistui

en: Untrusted upload source
fi: Epäluotettava latauslähde

en: Temporary file not accessible
fi: Väliaikaiseen tiedostoon ei pääse käsiksi

en: Empty filename
fi: Tyhjä tiedostonimi

en: Cannot read file size
fi: Tiedoston kokoa ei voi lukea

en: File size is too large
fi: Tiedoston koko on liian suuri

en: This file type is not allowed
fi: Tiedostotyyppi ei ole sallittu

en: File type is not allowed
fi: Tiedostotyyppi ei ole sallittu

en: Invalid SVG
fi: Virheellinen SVG

en: SVG file is not valid
fi: SVG-tiedosto ei ole kelvollinen

en: File size is too large after sanitation
fi: Tiedoston koko on liian suuri puhdistuksen jälkeen

en: File not allowed by policy
fi: Tiedosto ei ole sallittu käytännön mukaan

en: Form Submitted Successfully
fi: Lomake lähetetty onnistuneesti

en: provided form does not exists
fi: annettua lomaketta ei ole olemassa

en: Form ID cannot be empty
fi: Lomakkeen tunnus ei voi olla tyhjä

en: #%s no. Form doesn't exists
fi: #%s nro. Lomaketta ei ole olemassa

en: #%s no. Form is not active
fi: #%s nro. Lomake ei ole aktiivinen

en: Entry Update Successfully
fi: Tietue päivitetty onnistuneesti

en: Token verification failed
fi: Tokenin vahvistus epäonnistui

en: You are already logged in
fi: Olet jo kirjautunut sisään

en: Please submit form with valid fields
fi: Lähetä lomake kelvollisilla kentillä

en: Please recheck your reCaptcha Configuration
fi: Tarkista reCaptcha-asetuksesi uudelleen

en: Please verify reCAPTCHA
fi: Vahvista reCAPTCHA

en: Please verify hCaptcha
fi: Vahvista hCaptcha

en: hCaptcha verification failed
fi: hCaptcha-vahvistus epäonnistui

en: Please verify Cloudflare Turnstile Captcha
fi: Vahvista Cloudflare Turnstile Captcha

en: Cloudflare Turnstile Validation Error:
fi: Cloudflare Turnstile -todennusvirhe:

en: Sorry!! You have already submitted from this IP address
fi: Valitettavasti!! Olet jo lähettänyt tästä IP-osoitteesta

en: within %s to %s
fi: välillä %s - %s

en: %s to %s
fi: %s - %s

en: Form is available %s From %s
fi: Lomake on saatavilla %s alkaen %s

en: Form is available %s
fi: Lomake on saatavilla %s

en: Form is available on %s
fi: Lomake on saatavilla %s

en: Sorry!! Your IP address is %s, Blocked from submitting the form
fi: Valitettavasti!! IP-osoitteesi %s on estetty lähettämästä lomaketta

en: Other...
fi: Muu...

en: Select a Bitform
fi: Valitse Bitform

en: Invalid request method. POST required.
fi: Virheellinen pyyntömenetelmä. POST vaaditaan.

en: No form selected
fi: Lomaketta ei ole valittu

en: Please select a form from the Form List available in the Bit Form element settings.
fi: Valitse lomake Lomakelistalta, joka löytyy Bit Form -elementin asetuksista.

en: Select Forms
fi: Valitse lomakkeet

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Unsplash Images
fi: Unsplash-kuvat

en: Go to the Google reCaptcha V2 Admin Dashboard
fi: Siirry Google reCaptcha V2 -hallintapaneeliin

en: Click on the Register button and add Label.
fi: Napsauta Rekisteröidy-painiketta ja lisää tunniste.

en: Choose the type of reCaptcha V2 (either I'm not a robot checkbox or Invisible reCaptcha badge).
fi: Valitse reCaptcha V2 -tyyppi ( joko "En ole robotti" -valintaruutu tai näkymätön reCaptcha-badge ).

en: Copy Your Domain URL and Goto Google ReCaptcha Dashboard, paste it under Domains.
fi: Kopioi verkkotunnuksesi URL ja siirry Google ReCaptcha -hallintapaneeliin, liitä se kohtaan Verkkotunnukset.

en: Click on the Submit button.
fi: Napsauta Lähetä-painiketta.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Google reCaptcha Settings to paste them into the corresponding
fi: Näet sitten sivuston avaimen ja salaisen avaimen. Kopioi molemmat avaimet ja palaa Bit-lomakkeeseen Google reCaptcha -asetuksiin liittääksesi ne vastaaviin

en: Site Key
fi: Sivuston avain

en: and
fi: ja

en: Secret Key
fi: Salainen avain

en: fields.
fi: kenttiin.

en: Click on the
fi: Napsauta

en: Save
fi: Tallenna

en: button to apply the settings.
fi: painiketta soveltaaksesi asetuksia.

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V2 field.
fi: Siirry nyt lomakkeeseesi ja lisää Google reCaptcha V2 -kenttä.

en: For more details, please visit the
fi: Lisätietoja saat osoitteesta

en: Bit form Google reCaptcha V2 documentation
fi: Bit-lomakkeen Google reCaptcha V2 -dokumentaatio

en: and watch
fi: ja katso

en: YouTube Video
fi: YouTube-video

en: Go to the Google reCaptcha V3 Admin Dashboard
fi: Siirry Google reCaptcha V3 -hallintapaneeliin

en: Choose the type of reCaptcha V3 (reCaptcha V3).
fi: Valitse reCaptcha V3:n tyyppi (reCaptcha V3).

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V3 field.
fi: Siirry nyt lomakkeeseesi ja lisää Google reCaptcha V3 -kenttä.

en: Bit form Google reCaptcha V3 documentation
fi: Bit-lomakkeen Google reCaptcha V3 -dokumentaatio

en: Go to the Turnstile Admin Dashboard
fi: Siirry Turnstile-hallintapaneeliin

en: If you haven't created a Turnstile Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
fi: Jos et ole vielä luonut Turnstile-sivustoa, napsauta "Lisää sivusto" -painiketta ja täytä vaaditut kentät.

en: If you already have a Turnstile Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
fi: Jos sinulla on jo Turnstile-sivusto, napsauta sivuston nimeä avataksesi sivuston kojelaudan.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Turnstile Settings to paste them into the corresponding
fi: Näet sitten sivuston avaimen ja salaisen avaimen. Kopioi molemmat avaimet ja palaa Bit-lomakkeen Turnstile-asetuksiin liittääksesi ne vastaaviin kenttiin

en: Now, Please go to your form and add a Turnstile field.
fi: Siirry nyt lomakkeeseesi ja lisää Turnstile-kenttä.

en: Bit form Turnstile documentation
fi: Bit-lomakkeen Turnstile-dokumentaatio

en: Go to the hCaptcha Admin Dashboard
fi: Siirry hCaptcha-hallintapaneeliin

en: If you haven't created a hCaptcha Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
fi: Jos et ole vielä luonut hCaptcha-sivustoa, napsauta "Lisää sivusto" -painiketta ja täytä vaaditut kentät.

en: If you already have a hCaptcha Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
fi: Jos sinulla on jo hCaptcha-sivusto, napsauta sivuston nimeä avataksesi sivuston kojelaudan.

en: You will then see the site. Copy
fi: Näet sitten sivuston. Kopioi

en: and back to Bit form hCaptcha Settings to paste in Site Key fields.
fi: ja palaa Bit-lomakkeen hCaptcha-asetuksiin liittääksesi sen sivuston avainkenttiin.

en: Then get the secret key. Go to the Profile → Settings and click the secret tab. You will find secret list or Generate New Secret.
fi: Hanki sitten salainen avain. Siirry Profiili → Asetukset ja napsauta salainen-välilehteä. Löydät salainen lista tai Luo uusi salainen.

en: Now, Please go to your form and add a hCaptcha field.
fi: Siirry nyt lomakkeeseesi ja lisää hCaptcha-kenttä.

en: Bit form hCaptcha documentation
fi: Bit-lomakkeen hCaptcha-dokumentaatio

en: Captcha Settings
fi: Captcha-asetukset

en: Note:
fi: Huomautus:

en: Please click on the available Captcha option for configuration.
fi: Napsauta käytettävissä olevaa Captcha-vaihtoehtoa konfigurointia varten.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Captcha Settings Updated
fi: Captcha-asetukset päivitetty

en: reCAPTCHA is a free service that protects your website from spam and abuse.
fi: reCAPTCHA on ilmainen palvelu, joka suojaa verkkosivustoasi roskapostilta ja väärinkäytöksiltä.

en: Learn More
fi: Lisätietoja

en: Domain URL:
fi: Verkkotunnuksen URL:

en: To get Site Key and SECRET , Please Visit
fi: Saadaksesi sivuston avaimen ja SALAISUUDEN, vieraile

en: Google reCAPTCHA Admin
fi: Google reCAPTCHA -hallinta

en: Update
fi: Päivitä

en: hCaptcha is a free service that protects your website from spam and abuse.
fi: hCaptcha on ilmainen palvelu, joka suojaa verkkosivustosi roskapostilta ja väärinkäytöksiltä.

en: To get Site Key and Secret, Please Visit
fi: Saadaksesi sivuston avaimen ja salaisuuden, vieraile

en: hCaptcha Admin Dashboard
fi: hCaptcha-hallintapaneeli

en: Turnstile is a free service that protects your website from spam and abuse.
fi: Turnstile on ilmainen palvelu, joka suojaa verkkosivustosi roskapostilta ja väärinkäytöksiltä.

en: Cloudflare Turnstile reCAPTCHA Admin
fi: Cloudflare Turnstile reCAPTCHA -hallinta

en: How to set up
fi: Kuinka määrittää

en: Delete
fi: Poista

en: Are you sure to delete this template
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän mallin

en: Duplicate
fi: Kopioi

en: Are you sure to duplicate this template?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän mallin?

en: Template Name
fi: Mallin nimi

en: Action
fi: Toiminto

en: Email Templates
fi: Sähköpostimallit

en: How to setup Email Templates & Send Email Notification:
fi: Kuinka asettaa sähköpostipohjat ja lähettää sähköposti-ilmoitus:

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Add New Template
fi: Lisää uusi pohja

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Post Type cann't be empty
fi: Julkaisutyypin ei voi olla tyhjä

en: Post Status cann't be empty
fi: Julkaisun tilan ei voi olla tyhjä

en: Please map mandatory fields
fi: Ole hyvä ja määritä pakolliset kentät

en: Integration Name
fi: Integroinnin nimi

en: Integration Name...
fi: Integroinnin nimi...

en: Post Type
fi: Julkaisun tyyppi

en: Refresh Post Types
fi: Päivitä julkaisutyypit

en: Post Status
fi: Julkaisun tila

en: Select Status
fi: Valitse tila

en: Author
fi: Tekijä

en: Select Author
fi: Valitse tekijä

en: Comment Status
fi: Kommenttien tila

en: Field Mapping
fi: Kenttien kartoitus

en: Form Fields
fi: Lomakkeen kentät

en: Post Fields
fi: Julkaisun kentät

en: ACF fields Mapping
fi: ACF-kenttien kartoitus

en: Refresh ACF fields
fi: Päivitä ACF-kentät

en: ACF Fields
fi: ACF-kentät

en: ACF File Upload Fields Map
fi: ACF-tiedoston latauskenttien kartoitus

en: Error Occured
fi: Tapahtui virhe

en: Loading ACF Fields...
fi: Ladataan ACF-kenttiä...

en: Loading Post Types...
fi: Ladataan artikkelityyppejä...

en: Select one of the defined WordPress post types Or custom post types for the post.
fi: Valitse yksi määritellyistä WordPress-artikkelityypeistä tai mukautetuista artikkelityypeistä artikkelille.

en: Select Post Type
fi: Valitse artikkelityyppi

en: Select the status for the post. If published status is selected and the post date is in the future, it will automatically be changed to scheduled
fi: Valitse artikkelin tila. Jos valitaan julkaistu tila ja artikkelin päivämäärä on tulevaisuudessa, tila muutetaan automaattisesti aikataulutetuksi

en: Select the user to be assigned to the post.
fi: Valitse käyttäjä, jolle artikkeli osoitetaan.

en: Select Field
fi: Valitse kenttä

en: Custom...
fi: Mukautettu...

en: Custom Value
fi: Mukautettu arvo

en: Connect New Active Campaing API
fi: Yhdistä uusi ActiveCampaign API

en: Update ActiveCampaign
fi: Päivitä ActiveCampaign

en: Update Responses with ActiveCampaign existing email?
fi: Päivitetäänkö vastaukset olemassa olevan ActiveCampaign-sähköpostin perusteella?

en: Integration name cann't be empty
fi: Integraation nimi ei voi olla tyhjä

en: Access API Key cann't be empty
fi: API-avaimen käyttöoikeus ei voi olla tyhjä

en: Access API URL cann't be empty
fi: API-URL-osoite ei voi olla tyhjä

en: Authorized Successfully
fi: Valtuutettu onnistuneesti

en: Integration Name:
fi: Integraation nimi:

en: Access API URL:
fi: API:n URL-osoite:

en: Access API URL...
fi: API:n URL-osoite...

en: Access API Key:
fi: API:n avain:

en: Access API Key...
fi: API:n avain...

en: ActiveCampaign lists refreshed
fi: ActiveCampaign-listat päivitetty

en: No ActiveCampaign lists found. Try changing the header row number or try again
fi: ActiveCampaign-listoja ei löytynyt. Kokeile vaihtaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: ActiveCampaign lists refresh failed. please try again
fi: ActiveCampaign-listojen päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: ActiveCampaign tags refreshed
fi: ActiveCampaign-tunnisteet päivitetty

en: No ActiveCampaign tags found. Try changing the header row number or try again
fi: ActiveCampaign-tunnisteita ei löytynyt. Kokeile vaihtaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: ActiveCampaign tags refresh failed. please try again
fi: ActiveCampaign-tunnisteiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: ActiveCampaign fields refreshed
fi: ActiveCampaign-kentät päivitetty

en: No ActiveCampaign fields found. Try changing the header row number or try again
fi: ActiveCampaign-kenttiä ei löytynyt. Kokeile vaihtaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: ActiveCampaign fields refresh failed. please try again
fi: ActiveCampaign-kenttien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Connected API:
fi: Yhdistetty API:

en: Select an App
fi: Valitse sovellus

en: List:
fi: Lista:

en: Select List
fi: Valitse lista

en: Tags:
fi: Tunnisteet:

en: Refresh Activecapmaign Tags
fi: Päivitä ActiveCampaign-tunnisteet

en: Map Fields
fi: Kartta kentät

en: Refresh Activecapmaign Field
fi: Päivitä ActiveCampaign-kenttä

en: ActiveCampaign Fields
fi: ActiveCampaign-kentät

en: Actions
fi: Toiminnot

en: To Get Auth token, Please Visit
fi: Hanki Auth-tunnus, käy osoitteessa

en: Acumbamail documentation
fi: Acumbamail-dokumentaatio

en: Auth Token:
fi: Auth-tunnus:

en: Auth Token...
fi: Auth-tunnus...

en: All list field fetched successfully
fi: Kaikki listakentät haettu onnistuneesti

en: Failed to fetch list fields
fi: Listakenttien hakeminen epäonnistui

en: Lists fetched successfully
fi: Listat haettu onnistuneesti

en: Lists fetch failed. please try again
fi: Listojen hakeminen epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Api Key can't be empty
fi: API-avain ei voi olla tyhjä

en: Authorized successfully
fi: Valtuutus onnistui

en: Authorized failed
fi: Valtuutus epäonnistui

en: Connected API List:
fi: Yhdistetty API-lista:

en: Select API
fi: Valitse API

en: Actions:
fi: Toiminnot:

en: Select Actions
fi: Valitse toiminnot

en: All List:
fi: Kaikki lista:

en: Fetch Subscriber List
fi: Hae tilaajaluettelo

en: Field Map
fi: Kenttäkartta

en: Refresh Acumbamail Fields
fi: Päivitä Acumbamail-kentät

en: Acumbamail Fields
fi: Acumbamail-kentät

en: Authorized ✔
fi: Valtuutettu ✔

en: Authorize
fi: Valtuuta

en: Next
fi: Seuraava

en: Skip exist Contact
fi: Ohita olemassa oleva yhteystieto

en: Skip if contact already exist in Autonami
fi: Ohita, jos yhteystieto on jo Autonamissa

en: Connect Successfully
fi: Yhdistäminen onnistui

en: Autonami lists and tags refreshed
fi: Autonamin listat ja tunnisteet päivitetty

en: Autonami lists and tags refresh failed Cause:
fi: Autonamin listojen ja tunnisteiden päivitys epäonnistui. Syynä:

en: please try again
fi: yritä uudelleen

en: Autonami lists and tags refresh failed. please try again
fi: Autonamin listojen ja tunnisteiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Autonami fields refreshed
fi: Autonamin kentät päivitetty

en: No Autonami fields found. Try changing the header row number or try again
fi: Autonamin kenttiä ei löytynyt. Yritä vaihtaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: Autonami fields refresh failed. please try again
fi: Autonamin kenttien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Autonami Lists:
fi: Autonamin listat:

en: Refresh Autonami Lists And Tags
fi: Päivitä Autonamin listat ja tunnisteet

en: Autonami Tags:
fi: Autonami-tunnisteet:

en: Refresh Autonami Fields
fi: Päivitä Autonami-kentät

en: Autonami Fields
fi: Autonami-kentät

en: Loaded integration:
fi: Ladattu integraatio:

en: Integration Info
fi: Integraatiotiedot

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: App
fi: Sovellus

en: Authorize New Dropbox App
fi: Valtuuta uusi Dropbox-sovellus

en: Delete File From Wordpress
fi: Poista tiedosto WordPressistä

en: Delete file from Wordpress after upload in Dropbox
fi: Poista tiedosto WordPressistä latauksen jälkeen Dropboxiin

en: Please enter API key and API secret
fi: Syötä API-avain ja API-salaisuus

en: To Get Api Key & Secret, Please Visit
fi: API-avaimen ja salaisuuden saamiseksi, käy osoitteessa

en: Dropbox API Console
fi: Dropbox API -konsoli

en: Dropbox Api Key:
fi: Dropbox API-avain:

en: Api Key...
fi: API-avain...

en: Dropbox Api Secret:
fi: Dropbox API-salaisuus:

en: Api Secret...
fi: API-salaisuus...

en: To Get Access Code, Please Visit
fi: Pääsykoodin saamiseksi, käy osoitteessa

en: Dropbox Access Code
fi: Dropboxin pääsykoodi

en: Dropbox Access Code:
fi: Dropboxin pääsykoodi:

en: Access Code...
fi: Käyttöoikeuskoodi...

en: Error Occurred
fi: Virhe tapahtui

en: Loading Dropbox Folders List...
fi: Ladataan Dropbox-kansioiden luetteloa...

en: Dropbox ApiKey, ApiSecret & Access Code can't be empty
fi: Dropbox ApiKey, ApiSecret & käyttöoikeuskoodi eivät voi olla tyhjiä

en: Authorization failed Cause:
fi: Valtuutus epäonnistui Syynä:

en: Authorization failed. please try again
fi: Valtuutus epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Select Folder
fi: Valitse kansio

en: Fetch All Dropbox Folders
fi: Hae kaikki Dropbox-kansiot

en: File Input
fi: Tiedoston syöte

en: Dropbox Folder
fi: Dropbox-kansio

en: Integration Settings
fi: Integraatioasetukset

en: Status
fi: Tila

en: Add Status to contact
fi: Lisää tila yhteystietoon

en: API Key cann't be empty
fi: API-avain ei voi olla tyhjä

en: API Key:
fi: API-avain:

en: API Key...
fi: API-avain...

en: To get API Key, Please Visit
fi: API-avaimen saamiseksi, käy osoitteessa

en: Elastic Email API Console
fi: Elastic Email API -konsoli

en: Loading Lists...
fi: Ladataan listoja...

en: Lists:
fi: Listat:

en: Fetch All Recipients
fi: Hae kaikki vastaanottajat

en: Elastic Email Fields
fi: Elastic Email -kentät

en: API key
fi: API-avain

en: To get API , Please Visit
fi: API-avaimen saamiseksi, käy osoitteessa

en: Encharge API Console
fi: Encharge API -konsoli

en: Encharge fields refreshed
fi: Encharge-kentät päivitetty

en: No Encharge fields found. Try changing the header row number or try again
fi: Encharge-kenttiä ei löytynyt. Kokeile muuttaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: Encharge fields refresh failed. please try again
fi: Encharge-kenttien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Encharge Fields
fi: Encharge-kentät

en: Skip if contact already exist in FluentCRM
fi: Ohita, jos yhteystieto on jo FluentCRM:ssä

en: Double Opt-in
fi: Kaksoisvahvistus

en: Enable Double Option for new contacts
fi: Ota kaksoisvahvistus käyttöön uusille kontakteille

en: FluentCRM list refreshed
fi: FluentCRM-lista päivitetty

en: FluentCRM list refresh failed Cause:
fi: FluentCRM-listan päivitys epäonnistui. Syynä:

en: FluentCRM list refresh failed. please try again
fi: FluentCRM-listan päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Fluent CRM fields refreshed
fi: Fluent CRM -kentät päivitetty

en: No Fluent CRM fields found. Try changing the header row number or try again
fi: Fluent CRM -kenttiä ei löytynyt. Kokeile muuttaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: Fluent CRM fields refresh failed. please try again
fi: Fluent CRM -kenttien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Fluent CRM List:
fi: Fluent CRM -lista:

en: Select Fluent CRM list
fi: Valitse Fluent CRM -lista

en: Refresh Fluent CRM List
fi: Päivitä Fluent CRM -lista

en: Fluent CRM Tags:
fi: Fluent CRM -tagit:

en: Fluent CRM Fields
fi: Fluent CRM -kentät

en: Tags
fi: Tagit

en: Add tags to contact
fi: Lisää tagit yhteystiedolle

en: Refresh Tags
fi: Päivitä tagit

en: Integration API Key...
fi: Integrointin API-avain...

en: To get API, Please Visit
fi: API:n saamiseksi, käy osoitteessa

en: Getgist API Console
fi: Getgist API -konsoli

en: Loading Tags...
fi: Ladataan tageja...

en: User Type:
fi: Käyttäjätyyppi:

en: Select User Type
fi: Valitse käyttäjätyyppi

en: Gist Fields
fi: Gist-kentät

en: Authorize New Google App
fi: Valtuuta uusi Google-sovellus

en: Update Row
fi: Päivitä rivi

en: Control how the row gets updated.
fi: Ohjaa, miten rivi päivitetään.

en: Update google Sheet
fi: Päivitä Google-taulukko

en: Update Responses with Google Sheet?
fi: Päivitetäänkö vastaukset Google-taulukkoon?

en: Enter the criteria to update rows. Please use the below format.
fi: Anna ehdot rivien päivittämiseksi. Käytä alla olevaa muotoa.

en: Update Preferance
fi: Päivitä asetukset

en: update row for first match only?
fi: Päivitetäänkö vain ensimmäisen osuman rivi?

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: insert new row if the above criteria doesn't met?
fi: Lisätäänkö uusi rivi, jos yllä olevat ehdot eivät täyty?

en: Share Settings
fi: Jaa asetukset

en: Homepage URL:
fi: Kotisivun URL-osoite:

en: Authorized Redirect URIs:
fi: Valtuutetut uudelleenohjaus-URI:t:

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit
fi: Asiakastunnuksen ja SALAISUUDEN saamiseksi, käy osoitteessa

en: Google API Console
fi: Google API -konsoli

en: Client id:
fi: Asiakastunnus:

en: Client id...
fi: Asiakastunnus...

en: Client secret:
fi: Asiakkaan salaisuus:

en: Client secret...
fi: Asiakkaan salaisuus...

en: Spreadsheet refreshed
fi: Taulukko päivitetty

en: Spreadsheet refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Taulukon päivitys epäonnistui syystä: %s. Yritä uudelleen

en: Spreadsheet refresh failed. please try again
fi: Taulukon päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Worksheets refreshed
fi: Työkirjat päivitetty

en: Worksheets refresh failed. please try again
fi: Työkirjojen päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Worksheet Headers refreshed
fi: Työtaulukon otsikot päivitetty

en: No Worksheet headers found. Try changing the header row number or try again
fi: Työtaulukon otsikoita ei löydetty. Kokeile muuttaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: Worksheet Headers refresh failed. please try again
fi: Työtaulukon otsikoiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Client ID cann't be empty
fi: Asiakas-ID ei voi olla tyhjä

en: Secret key cann't be empty
fi: Salainen avain ei voi olla tyhjä

en: Authorize App:
fi: Valtuuta sovellus:

en: Spreadsheets:
fi: Taulukot:

en: Select Spreadsheet
fi: Valitse taulukko

en: Select Worksheet
fi: Valitse työtaulukko

en: Header Row:
fi: Otsikkorivi:

en: By default, first row of the worksheet is considered as header row. This can be used if tabular data starts from any row other than the first row.
fi: Oletuksena työtaulukon ensimmäinen rivi katsotaan otsikkoriviksi. Tätä voidaan käyttää, jos taulukkomuotoinen data alkaa joltakin muulta riviltä kuin ensimmäiseltä.

en: Google Fields
fi: Googlen kentät

en: Add Tags
fi: Lisää tageja

en: Add Contact Tag
fi: Lisää kontaktitagi

en: Select tag
fi: Valitse tagi

en: Refresh Groundhogg Tags
fi: Päivitä Groundhogg-tagit

en: Your Domain Name:
fi: Verkkotunnuksesi nimi:

en: Public Key:
fi: Julkinen avain:

en: Public Key...
fi: Julkinen avain...

en: Public Key can't be empty
fi: Julkinen avain ei voi olla tyhjä

en: token can't be empty
fi: token ei voi olla tyhjä

en: Domain Name can't be empty
fi: Verkkotunnus ei voi olla tyhjä

en: Authorization Successful
fi: Valtuutus onnistui

en: Authorization Failed
fi: Valtuutus epäonnistui

en: Groundhogg all tag fetched successfully
fi: Groundhoggin kaikki tagit haettu onnistuneesti

en: Failed to fetch groundhoggtag
fi: Groundhoggtagin hakeminen epäonnistui

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Groundhogg Fields
fi: Groundhogg-kentät

en: Add Meta field
fi: Lisää metatietokenttä

en: Groundhogg Meta Fields
fi: Groundhogg-metatietokentät

en: All Tags:
fi: Kaikki tagit:

en: Custom Groundhogg Value
fi: Oma Groundhogg-arvo

en: Contact Owner
fi: Yhteyshenkilön omistaja

en: Add a contact owner
fi: Lisää yhteyshenkilön omistaja

en: Lifecycle Stage
fi: Elinkaaren vaihe

en: Add a lifecycle stage
fi: Lisää elinkaaren vaihe

en: Lead Status
fi: Liidin tila

en: Add lead status
fi: Lisää liidin tila

en: Contact
fi: Yhteystieto

en: Associate deal with contacts
fi: Liitä kauppa yhteystietoihin

en: Company
fi: Yritys

en: Associate deal with company
fi: Liitä kauppa yritykseen

en: Deal Type
fi: Kaupan tyyppi

en: Add type to deal
fi: Lisää tyyppi kauppaan

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Add priority to deal
fi: Lisää prioriteetti kauppaan

en: Refresh Owners
fi: Päivitä omistajat

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Refresh CRM Tags
fi: Päivitä CRM-tunnisteet

en: Hubspot API Console
fi: Hubspot API -konsoli

en: Loading Pipelines...
fi: Ladataan putkia...

en: Loading Owners...
fi: Ladataan omistajia...

en: Loading Contacts...
fi: Ladataan yhteystietoja...

en: Loading Company...
fi: Ladataan yritystä...

en: Action:
fi: Toiminto:

en: Select Action
fi: Valitse toiminto

en: Pipeline:
fi: Putki:

en: Select Pipeline
fi: Valitse putki

en: Stage:
fi: Vaihe:

en: Select Stage
fi: Valitse vaihe

en: Hubspot Fields
fi: Hubspot-kentät

en: Data center cann't be empty
fi: Tietokeskus ei voi olla tyhjä

en: Data Center:
fi: Tietokeskus:

en: --Select a data center--
fi: --Valitse tietokeskus--

en: Zoho API Console
fi: Zoho API -konsoli

en: Successfully Integrated
fi: Integrointi onnistui

en: Finish & Save
fi: Valmis ja tallenna

en: Webhook tests failed. please try again
fi: Webhook-testit epäonnistuivat. Yritä uudelleen

en: Integration name
fi: Integroinnin nimi

en: Link:
fi: Linkki:

en: To got Webhook , Please Visit
fi: Webhookin saamiseksi, käy osoitteessa

en: Method:
fi: Menetelmä:

en: Add Url Parameter: (optional)
fi: Lisää URL-parametri: (valinnainen)

en: Key
fi: Avain

en: Value
fi: Arvo

en: Add field
fi: Lisää kenttä

en: Test Webhook
fi: Testaa webhook

en: Response:
fi: Vastaus:

en: Try our free webhook test website:
fi: Kokeile ilmaista webhook-testaussivustoamme:

en: Authorize New Mailchimp App
fi: Valtuuta uusi Mailchimp-sovellus

en: Add Address Field
fi: Lisää osoitekenttä

en: Add Double Opt-in
fi: Lisää kaksinkertainen vahvistus

en: Update Mail Chimp
fi: Päivitä Mailchimp

en: Update Responses with MailChimp exist Aduience?
fi: Päivitä vastaukset olemassa olevalla MailChimp-yleisöllä?

en: Authorize App Name:
fi: Valtuuta sovelluksen nimi:

en: Authorize App Name...
fi: Valtuuta sovelluksen nimi...

en: Mail Chimp API Console
fi: Mailchimp API -konsoli

en: Audience list refreshed
fi: Yleisölista päivitetty

en: Audience list refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Yleisölistan päivitys epäonnistui syy: %s. Yritä uudelleen

en: Audience list failed. please try again
fi: Yleisölistan päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Audience tags refreshed
fi: Yleisötunnisteet päivitetty

en: Audience tags refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Yleisötunnisteiden päivitys epäonnistui syy: %s. Yritä uudelleen

en: Audience tags failed. please try again
fi: Yleisötunnisteiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Fields refreshed
fi: Kentät päivitetty

en: Fields refresh failed. please try again
fi: Kenttien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Authorized App:
fi: Valtuutettu sovellus:

en: Audience List:
fi: Yleisölista:

en: Select Audience List
fi: Valitse yleisölista

en: Refresh MailChimp Tags
fi: Päivitä MailChimp-tunnisteet

en: Mail Chimp Fields
fi: MailChimp-kentät

en: Address Field Map
fi: Osoitekenttien kartoitus

en: Form Address Fields
fi: Lomakkeen osoitekentät

en: Mail Chimp Address Fields
fi: MailChimp-osoitekentät

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Add Groups
fi: Lisää ryhmiä

en: Add Subscriber Status
fi: Lisää tilaajan tila

en: Update Subscriber
fi: Päivitä tilaaja

en: Update Responses with MailerLite exist Subscriber?
fi: Päivitetäänkö vastaukset olemassa olevalle MailerLite-tilaajalle?

en: Refresh Groups
fi: Päivitä ryhmät

en: Type
fi: Tyyppi

en: Select Version:
fi: Valitse versio:

en: To Get API token, Please Visit
fi: API-tunnuksen saamiseksi, käy osoitteessa

en: MailerLite API Token
fi: MailerLite API-tunnus

en: API Token:
fi: API-tunnus:

en: API Token...
fi: API-tunnus...

en: Fields refresh successfully
fi: Kentät päivitetty onnistuneesti

en: Authorized Failed
fi: Valtuutus epäonnistui

en: Fields refresh failed
fi: Kenttien päivitys epäonnistui

en: Group fetch successfully
fi: Ryhmän haku onnistui

en: Group fetch failed
fi: Ryhmän haku epäonnistui

en: MailerLite Fields
fi: MailerLite-kentät

en: Update MailPoet
fi: Päivitä MailPoet

en: Update Responses with Mailpoet exist Subscriber?
fi: Päivitä vastaukset MailPoet-tilaajien kanssa?

en: Newsletter list refreshed
fi: Uutiskirjelista päivitetty

en: Newsletter list refresh failed Cause:
fi: Uutiskirjelistan päivitys epäonnistui. Syynä:

en: Newsletter list refresh failed. please try again
fi: Uutiskirjelistan päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Mailpoet fields refreshed
fi: MailPoet-kentät päivitetty

en: No Mailpoet fields found. Try changing the header row number or try again
fi: MailPoet-kenttiä ei löytynyt. Kokeile muuttaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: Mailpoet fields refresh failed. please try again
fi: MailPoet-kenttien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Refresh MailPoet List
fi: Päivitä MailPoet-lista

en: MailPoet Fields
fi: MailPoet-kentät

en: MetaBox Fields Mapping
fi: MetaBox-kenttien kartoitus

en: Refresh MetaBox List
fi: Päivitä MetaBox-lista

en: Metabox Fields
fi: MetaBox-kentät

en: Metabox File Upload Fields Map
fi: MetaBox-tiedostojen latauskenttien kartoitus

en: Metaxbox Fields
fi: MetaBox-kentät

en: Metabox Fields Mapping
fi: MetaBox-kenttien kartoitus

en: Loading MetaBox Fields...
fi: Ladataan MetaBox-kenttiä...

en: Authorize New One Drive App
fi: Valtuuta uusi OneDrive-sovellus

en: Upload Files
fi: Lähetä tiedostot

en: Add attachments from Bit-integration-pro to OneDrive folder.
fi: Lisää liitteitä Bit-integration-prosta OneDrive-kansioon.

en: This action is required.
fi: Tämä toimenpide on pakollinen.

en: Select Attachment
fi: Valitse liite

en: Select file upload fields
fi: Valitse tiedostojen latauskentät

en: Delete file from Wordpress after upload in OneDrive
fi: Poista tiedosto WordPressistä latauksen jälkeen OneDriveen

en: To Get Client Id & Secret, Please Visit
fi: Asiakastunnuksen ja salaisuuden saamiseksi käy osoitteessa

en: Azure Portal
fi: Azure-portaali

en: OneDrive Client Id:
fi: OneDrive-asiakastunnus:

en: Client Id...
fi: Asiakastunnus...

en: OneDrive Client Secret:
fi: OneDrive-asiakassalaisuus:

en: Client Secret...
fi: Asiakassalaisuus...

en: Loading OneDrive Folders List...
fi: Ladataan OneDrive-kansioiden luetteloa...

en: Sub Folders refreshed
fi: Alikansiot päivitetty

en: No Sub Folder Found
fi: Alikansiota ei löydy

en: Sub Folders refresh failed. please try again
fi: Alikansioiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Client Id can't be empty
fi: Asiakastunnus ei voi olla tyhjä

en: Client Secret can't be empty
fi: Asiakassalaisuus ei voi olla tyhjä

en: Refresh All oneDrive Folders
fi: Päivitä kaikki OneDrive-kansiot

en: Refresh Sub Folders
fi: Päivitä alikansiot

en: Pod Fields
fi: Pod-kentät

en: Pod cann't be empty
fi: Pod ei voi olla tyhjä

en: Authorize New Rapidmail Account
fi: Valtuuta uusi Rapidmail-tili

en: Send Activation Email
fi: Lähetä aktivointiviesti

en: Add Send Activation Email
fi: Lisää Lähetä aktivointiviesti

en: To get Username and Password , Please Visit
fi: Käyttäjätunnuksen ja salasanan saamiseksi, vieraile

en: Create API User
fi: Luo API-käyttäjä

en: User Name:
fi: Käyttäjätunnus:

en: User name...
fi: Käyttäjätunnus...

en: Password:
fi: Salasana:

en: Password...
fi: Salasana...

en: Loading Recipientslist...
fi: Ladataan vastaanottajalistaa...

en: Username can't be empty
fi: Käyttäjätunnus ei voi olla tyhjä

en: Password can't be empty
fi: Salasana ei voi olla tyhjä

en: Recipient:
fi: Vastaanottaja:

en: Select Recipients
fi: Valitse vastaanottajat

en: Rapidmail Fields
fi: Rapidmail-kentät

en: To Get Client Auth token, Please Visit
fi: Asiakastodistuksen (Client Auth) tokenin saamiseksi, vieraile osoitteessa

en: SendFox Access Token
fi: SendFox-käyttöoikeustunnus

en: Access Token:
fi: Käyttöoikeustunnus:

en: Access Token...
fi: Käyttöoikeustunnus...

en: Access Token can't be empty
fi: Käyttöoikeustunnus ei voi olla tyhjä

en: SendFox List Fields
fi: SendFox-listan kentät

en: Refresh SendFox List
fi: Päivitä SendFox-lista

en: SendFox Fields
fi: SendFox-kentät

en: SendFox Unsubscribe Fields
fi: SendFox-osoitteenpoistokentät

en: Template name cann't be empty
fi: Mallin nimi ei voi olla tyhjä

en: Redirection url name cann't be empty
fi: Uudelleenohjaus-URL:n nimi ei voi olla tyhjä

en: Update Sendinblue
fi: Päivitä Sendinblue

en: Update Responses with Sendinblue existing email?
fi: Päivitetäänkö vastaukset olemassa olevalla Sendinblue-sähköpostilla?

en: Brevo(SendinBlue) API Console
fi: Brevo (SendinBlue) API-konsoli

en: List refreshed
fi: Lista päivitetty

en: List refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Listan päivitys epäonnistui syystä: %s. Yritä uudelleen

en: List failed. please try again
fi: Lista epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Templates refreshed
fi: Mallipohjat päivitetty

en: Templates refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Mallipohjien päivitys epäonnistui syystä: %s. Yritä uudelleen

en: Templates failed. please try again
fi: Mallipohjat epäonnistuivat. Yritä uudelleen

en: Sendinblue fields refreshed
fi: Sendinblue-kentät päivitetty

en: No Sendinblue fields found. Try changing the header row number or try again
fi: Sendinblue-kenttiä ei löytynyt. Kokeile vaihtaa otsikkorivin numeroa tai yritä uudelleen

en: Sendinblue fields refresh failed. please try again
fi: Sendinblue-kenttien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Refresh Sendinblue Lists
fi: Päivitä Sendinblue-listat

en: Sendinblue Fields
fi: Sendinblue-kentät

en: Template:
fi: Mallipohja:

en: Select Template
fi: Valitse mallipohja

en: Refresh Sendinblue Templates
fi: Päivitä Sendinblue-mallipohjat

en: RedirectionUrl:
fi: Uudelleenohjaus-URL:

en: Attachments or Signature field
fi: Liitteet tai allekirjoituskenttä

en: Add attachments or Signature field from BitForm to send Telegram.
fi: Lisää liitteitä tai allekirjoituskenttä BitFormista Telegramin lähettämistä varten.

en: Please select file upload or signature field
fi: Valitse tiedoston lataus- tai allekirjoituskenttä

en: Authorized Filled
fi: Valtuutettu täytetty

en: Bot API Key:
fi: Botin API-avain:

en: Bot API Key...
fi: Botin API-avain...

en: Chat list refreshed
fi: Keskustelulista päivitetty

en: Chat list refresh failed Cause:
fi: Keskustelulistan päivitys epäonnistui. Syynä:

en: Chat list refresh failed. please try again
fi: Keskustelulistan päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Chat List:
fi: Keskustelulista:

en: Select Chat List
fi: Valitse keskustelulista

en: Refresh Telegram List
fi: Päivitä Telegram-lista

en: Parse Mode:
fi: Jäsentämistila:

en: Messages:
fi: Viestit:

en: Account SID:
fi: Tilin SID:

en: Account SID...
fi: Tilin SID...

en: To get Account SID and Auth Token , Please Visit
fi: Tilin SID:n ja Auth Tokenin saamiseksi, käy osoitteessa

en: Twilio Console
fi: Twilio-konsoli

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Phone Number...
fi: Puhelinnumero...

en: Account SID can't be empty
fi: Tilin SID ei voi olla tyhjä

en: Auth Token can't be empty
fi: Auth Token ei voi olla tyhjä

en: Phone number can't be empty
fi: Puhelinnumero ei voi olla tyhjä

en: Twilio Fields
fi: Twilio-kentät

en: Connected with WooCommerce Successfully
fi: Yhdistetty WooCommerceen onnistuneesti

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Module:
fi: Moduuli:

en: Select Module
fi: Valitse moduuli

en: Refresh Fields
fi: Päivitä kentät

en: WooCommerce Fields
fi: WooCommerce-kentät

en: Map File Upload Fields
fi: Määritä tiedoston latauskentät

en: Downloadable
fi: Ladattava

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
fi: Ladattavat tuotteet antavat pääsyn tiedostoon oston yhteydessä.

en: Downloadable Product
fi: Ladattava tuote

en: Select File Upload Fields
fi: Valitse tiedoston latauskentät

en: Select Fields
fi: Valitse kentät

en: Authorize New Zoho Analytics App
fi: Valtuuta uusi Zoho Analytics -sovellus

en: Share Table
fi: Jaa taulukko

en: Share Table with users pushed to Zoho Analytics.
fi: Jaa taulukko Zoho Analyticsiin siirrettyjen käyttäjien kanssa.

en: Example
fi: Esimerkki

en: Here Department, Salary and Country are Zoho Analytics table column name
fi: Tässä Department, Salary ja Country ovat Zoho Analytics -taulukon sarakenimiä

en: Supported Arithmetic Operators: ( +, -, *, / ) and Supported Relational Operators: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )
fi: Tuetut aritmeettiset operaattorit: ( +, -, *, / ) ja tuetut relaatiolaskimet: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )

en: Enter Email Addresses
fi: Syötä sähköpostiosoitteet

en: you can select analytics users or select form fields value or even can input custom email address as well
fi: voit valita analytiikkakäyttäjiä tai valita lomakkeen kenttien arvon tai jopa syöttää mukautetun sähköpostiosoitteen

en: Permissions Settings
fi: Oikeuksien asetukset

en: Zoho Analytics Owner Email:
fi: Zoho Analyticsin omistajan sähköposti:

en: Owner Email
fi: Omistajan sähköposti

en: Workspaces refreshed
fi: Työtilat päivitetty

en: Workspaces refresh failed Cause:
fi: Työtilojen päivitys epäonnistui syy:

en: Workspaces refresh failed. please try again
fi: Työtilojen päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Users refreshed
fi: Käyttäjät päivitetty

en: Users refresh failed Cause:
fi: Käyttäjien päivitys epäonnistui Syy:

en: Users refresh failed. please try again
fi: Käyttäjien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Tables refreshed
fi: Taulut päivitetty

en: Tables refresh failed. please try again
fi: Taulujen päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Table Headers refreshed
fi: Taulukon otsikot päivitetty

en: Zoho didn't provide column names for this table
fi: Zoho ei antanut sarakenimiä tälle taululle

en: Table Headers refresh failed. please try again
fi: Taulukon otsikoiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Workspace:
fi: Työtila:

en: Select Workspace
fi: Valitse työtila

en: Refresh Analytics Workspaces
fi: Päivitä Analytics-työtilat

en: Table:
fi: Taulu:

en: Select Table
fi: Valitse taulu

en: ** Zoho Analytics doesn't support data INSERT / UPDATE in other integration table
fi: ** Zoho Analytics ei tue tietojen LISÄYSTÄ/PÄIVITYSTÄ toisessa integraatiotaulussa

en: Refresh Analytics Table Headers
fi: Päivitä Analytics-taulukon otsikot

en: Zoho Fields
fi: Zoho-kentät

en: Authorize New Zoho Bigin App
fi: Valtuuta uusi Zoho Bigin -sovellus

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Trigger workflows in Zoho Bigin.
fi: Käynnistä työnkulkuja Zoho Biginissä.

en: Approval
fi: Hyväksyntä

en: Send entries to approval list in Zoho Bigin.
fi: Lähetä merkinnät hyväksyntälistalle Zoho Biginissä.

en: Add a Note
fi: Lisää muistiinpano

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Bigin.
fi: Lisää muistiinpano Bitformista lähetettäväksi Zoho Biginille.

en: Upload Photo
fi: Lataa valokuva

en: Attachment
fi: Liite

en: Add attachments from BitForm to Zoho Bigin.
fi: Lisää liitteitä BitFormista Zoho Biginille.

en: Record Owner
fi: Tietueen omistaja

en: Tag Name
fi: Tunnisteen nimi

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Note Title
fi: Muistiinpanon otsikko

en: Note Content
fi: Muistiinpanon sisältö

en: Field
fi: Kenttä

en: Modules refreshed
fi: Moduulit päivitetty

en: Modules refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Moduulien päivitys epäonnistui syy: %s. yritä uudelleen

en: Modules refresh failed. please try again
fi: Moduulien päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: RelatedLists refreshed
fi: Liittyvät listat päivitetty

en: RelatedLists refresh failed Cause:
fi: Liittyvien listojen päivitys epäonnistui syy:

en: RelatedLists refresh failed. please try again
fi: Liittyvien listojen päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Tags Refreshed
fi: Tunnisteet päivitetty

en: Tags refresh failed. please try again
fi: Tunnisteiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Users Refreshed
fi: Käyttäjät päivitetty

en: Refresh Bigin Modules
fi: Päivitä Bigin-moduulit

en: New Record
fi: Uusi tietue

en: Map Attachments
fi: Kartta-liitteet

en: Related List:
fi: Liittyvä lista:

en: Select Related Module
fi: Valitse liittyvä moduuli

en: Refresh Bigin Related Lists
fi: Päivitä Bigin liittyvät listat

en: Authorize New Zoho Campaigns App
fi: Valtuuta uusi Zoho Campaigns -sovellus

en: Lists refreshed
fi: Listat päivitetty

en: Lists refresh failed Cause:
fi: Listojen päivitys epäonnistui syy:

en: Lists refresh failed. please try again
fi: Listojen päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Contact Fields refreshed
fi: Yhteystietokentät päivitetty

en: Zoho didn't provide fields names for this list
fi: Zoho ei tarjonnut kenttien nimiä tälle listalle

en: Contact Fields refresh failed. please try again
fi: Yhteystietokenttien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Contact Email
fi: Yhteystiedon sähköposti

en: Refresh Campaigns Lists
fi: Päivitä kampanjalistat

en: Refresh Campaigns Contact Fields
fi: Päivitä kampanjoiden yhteystietokentät

en: Authorize New Zoho Creator App
fi: Valtuuta uusi Zoho Creator -sovellus

en: Update Record
fi: Päivitä tietue

en: Control how the record gets updated.
fi: Ohjaa, miten tietuetta päivitetään.

en: Enter the criteria to update records. Please use the below format.
fi: Anna ehdot tietueiden päivittämiseen. Käytä alla olevaa muotoa.

en: Example:
fi: Esimerkki:

en: Here Email is Zoho Creator Field link name. info:
fi: Tässä Email on Zoho Creatorin kenttälinkin nimi. info:

en: Zoho Creator Criteria Guide
fi: Zoho Creatorin kriteerigopas

en: insert new record if the above criteria doesn&apos;t met?
fi: Lisätäänkö uusi tietue, jos yllä olevat ehdot eivät täyty?

en: Owner Name (Your Zoho Creator screen name):
fi: Omistajan nimi (Zoho Creatorin näyttönimesi):

en: Your Zoho Creator screen name...
fi: Zoho Creatorin näyttönimesi...

en: Applications refreshed
fi: Sovellukset päivitetty

en: Applications refresh failed Cause:
fi: Sovellusten päivitys epäonnistui syy:

en: Applications refresh failed. please try again
fi: Sovellusten päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Forms refreshed
fi: Lomakkeet päivitetty

en: Forms refresh failed Cause:
fi: Lomakkeiden päivitys epäonnistui syy:

en: Forms refresh failed. please try again
fi: Lomakkeiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Fields refresh failed Cause:
fi: Kenttien päivitys epäonnistui syy:

en: Application:
fi: Sovellus:

en: Select Application
fi: Valitse sovellus

en: Form:
fi: Lomake:

en: Select Form
fi: Valitse lomake

en: Refresh Creator Fields
fi: Päivitä Creator-kentät

en: Authorize New Zoho CRM App
fi: Valtuuta uusi Zoho CRM -sovellus

en: Trigger CRM workflows
fi: Käynnistä CRM-työnkulut

en: Add attachments or signatures from BitForm to CRM.
fi: Lisää liitteitä tai allekirjoituksia BitFormista CRM:ään.

en: Send entries to CRM approval list.
fi: Lähetä merkinnät CRM:n hyväksymislistalle.

en: Trigger CRM Blueprint
fi: Käynnistä CRM Blueprint

en: Capture GCLID
fi: Kaappaa GCLID

en: Sends the click details of AdWords Ads to Zoho CRM.
fi: Lähettää AdWords-mainosten klikkaustiedot Zoho CRM:ään.

en: Upsert Records
fi: Lisää tai päivitä tietueet

en: The record is updated if it already exists else it is inserted as a new record.
fi: Tietue päivitetään, jos se on jo olemassa, muuten se lisätään uutena tietueena.

en: Assignment Rules
fi: Tehtävienjakosäännöt

en: Trigger Assignment Rules in Zoho CRM.
fi: Käynnistä tehtävienjakosäännöt Zoho CRM:ssä.

en: Tag Records
fi: Merkitse tietueet

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM.
fi: Lisää tunniste Zoho CRM:ään siirrettyihin tietueisiin.

en: Add a owner to records pushed to Zoho CRM.
fi: Lisää omistaja Zoho CRM:ään siirrettyihin tietueisiin.

en: Select Assignment Rule
fi: Valitse tehtävienjakosääntö

en: Refresh CRM Assignment Rules
fi: Päivitä CRM-tehtävienjakosäännöt

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM
fi: Lisää tunniste Zoho CRM:ään siirrettyihin tietueisiin

en: Owner Name
fi: Omistajan nimi

en: Select Owner
fi: Valitse omistaja

en: Refresh CRM Owners
fi: Päivitä CRM:n omistajat

en: Upsert Record
fi: Lisää tai päivitä tietue

en: Upsert Using
fi: Lisää tai päivitä käyttäen

en: Arrange fields in order of preferance for upsertion
fi: Järjestä kentät lisäyksen mieltymyksen mukaan

en: Upsert Preferance
fi: Lisäyksen mieltymys

en: Overwrite existing field values in Zoho CRM with empty field values from Bit Form while upserting a record?
fi: Korvataanko olemassa olevat kenttien arvot Zoho CRM:ssä tyhjillä kenttäarvoilla Bit Formista tietuetta lisättäessä tai päivittäessä?

en: Layouts refreshed
fi: Asettelut päivitetty

en: Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Asettelujen päivitys epäonnistui syy: %s. Yritä uudelleen

en: Layouts refresh failed. please try again
fi: Asettelujen päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Tags refreshed
fi: Tunnisteet päivitetty

en: Tags refresh failed Cause:
fi: Tunnisteiden päivitys epäonnistui syy:

en: Owners refreshed
fi: Omistajat päivitetty

en: Owners refresh failed. please try again
fi: Omistajien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Assignment Rules refreshed
fi: Tehtävän säännöt päivitetty

en: Assignment Rules refresh failed. please try again
fi: Tehtävän sääntöjen päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Refresh CRM Modules
fi: Päivitä CRM-moduulit

en: Related List #
fi: Liittyvä luettelo #

en: Add More Related List
fi: Lisää lisää liittyviä luetteloita

en: Layout:
fi: Asettelu:

en: Select Layout
fi: Valitse asettelu

en: Refresh CRM Layouts
fi: Päivitä CRM-asettelut

en: Refresh CRM Related Lists
fi: Päivitä CRM:n liittyvät listat

en: File Upload Field Map
fi: Tiedoston latauskentän kartta

en: Please select a ticket owner
fi: Valitse lippujen omistaja

en: Authorize New Zoho Desk App
fi: Valtuuta uusi Zoho Desk -sovellus

en: Ticket Owner
fi: Lipun omistaja

en: Add a owner to ticket pushed to Zoho Desk.
fi: Lisää omistaja Zoho Desk -sovellukseen siirrettävälle lipulle.

en: ticket owner is required
fi: lipun omistaja vaaditaan

en: Product Name
fi: Tuotteen nimi

en: Add a product to ticket pushed to Zoho Desk.
fi: Lisää tuote Zoho Desk -sovellukseen siirrettävälle lipulle.

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Add attachments from BitForm to ticket pushed to Zoho Desk.
fi: Lisää liitteitä BitFormista Zoho Desk -sovellukseen siirrettävälle lipulle.

en: Select Product
fi: Valitse tuote

en: Portals refreshed
fi: Portaalit päivitetty

en: Portals refresh failed Cause:
fi: Portaalien päivitys epäonnistui. Syynä:

en: Portals refresh failed. please try again
fi: Portaalien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Departments refreshed
fi: Osastot päivitetty

en: Departments refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Osastojen päivitys epäonnistui. Syynä: %s. Yritä uudelleen

en: Departments refresh failed. please try again
fi: Osastojen päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Owners refresh failed Cause:
fi: Omistajien päivitys epäonnistui. Syynä:

en: Products refreshed
fi: Tuotteet päivitetty

en: Products refresh failed Cause:
fi: Tuotteiden päivitys epäonnistui Syy:

en: Products refresh failed. please try again
fi: Tuotteiden päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Portal:
fi: Portaali:

en: Select Portal
fi: Valitse portaali

en: Refresh Desk Portals
fi: Päivitä Desk-portaalit

en: Department:
fi: Osasto:

en: Select Department
fi: Valitse osasto

en: Refresh Desk Departments
fi: Päivitä Desk-osastot

en: Refresh Desk Fields
fi: Päivitä Desk-kentät

en: Add attachments from BitForm to mail pushed to Zoho Mail.
fi: Lisää liitteet BitFormista Zoho Mailiin lähetettyyn sähköpostiin.

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Select type
fi: Valitse tyyppi

en: Send Email
fi: Lähetä sähköposti

en: Save as Draft
fi: Tallenna luonnoksena

en: Add Email Receiver
fi: Lisää sähköpostin vastaanottaja

en: CC:
fi: Kopio:

en: Add Email CC
fi: Lisää sähköpostin kopio

en: BCC:
fi: Piilokopio:

en: Add Email BCC
fi: Lisää sähköpostin piilokopio

en: Subject:
fi: Aihe:

en: Email Subject Here
fi: Sähköpostin aihe tähän

en: Add form field
fi: Lisää lomakkeen kenttä

en: Body:
fi: Sisältö:

en: Refresh MarketingHub Lists
fi: Päivitä MarketingHubin listat

en: Refresh MarketingHub Contact Fields
fi: Päivitä MarketingHubin yhteystietokentät

en: Create
fi: Luo

en: %s Owner
fi: %s Omistaja

en: Add an owner to %s  pushed to Zoho Projects.
fi: Lisää omistaja %s:lle, joka on siirretty Zoho Projects -järjestelmään.

en: Task Layout
fi: Tehtävän asettelu

en: Add a layout to project pushed to Zoho Projects.
fi: Lisää asettelu projektiin, joka on siirretty Zoho Projects -järjestelmään.

en: task layout is required
fi: tehtävän asettelu on pakollinen

en: Public Project
fi: Julkinen projekti

en: by default, it is set as private project.
fi: oletuksena se on asetettu yksityiseksi projektiksi.

en: Project user
fi: Projektin käyttäjä

en: Assign users to project pushed to Zoho Projects.
fi: Määritä käyttäjät projektille, joka on siirretty Zoho Projects -järjestelmään.

en: Group Name
fi: Ryhmä nimi

en: Add a group to project pushed to Zoho Projects.
fi: Lisää ryhmä projektiin, joka on siirretty Zoho Projects -järjestelmään.

en: %s Flag
fi: %s Lippu

en: Add a flag to
fi: Lisää lippu kohteeseen

en: pushed to Zoho Projects.
fi: siirretty Zoho Projectsiin.

en: flag is required
fi: lippu vaaditaan

en: Issue Followers
fi: Ongelman seuraajat

en: Add followers to issue pushed to Zoho Projects
fi: Lisää seuraajia Zoho Projectsiin siirrettyyn ongelmaan

en: Issue %s
fi: Ongelma %s

en: Add %s to issue pushed to Zoho Projects
fi: Lisää %s Zoho Projectsiin siirrettyyn ongelmaan

en: %s Attachments
fi: %s Liitteet

en: %s Time Log
fi: %s Aikaleima

en: Add time log to %s pushed to Zoho Projects.
fi: Lisää aikamerkintä %s:ään, joka siirrettiin Zoho Projectsiin.

en: %s Recurrence
fi: %s Toistuvuus

en: Add recurrence to %s pushed to Zoho Projects.
fi: Lisää toistuvuus %s:ään, joka siirrettiin Zoho Projectsiin.

en: %s Reminder
fi: %s Muistutus

en: Add reminder to %s pushed to Zoho Projects.
fi: Lisää muistutus %s:ään, joka siirrettiin Zoho Projectsiin.

en: %s Tags
fi: %s Tunnisteet

en: Add tags to %s pushed to Zoho Projects.
fi: Lisää tunnisteita %s:ään, joka siirrettiin Zoho Projectsiin.

en: Refresh Portal Users
fi: Päivitä portaalin käyttäjät

en: Refresh Task Layouts
fi: Päivitä tehtävien asettelut

en: Assign Project Users
fi: Määritä projektin käyttäjät

en: Project Group
fi: Projektiryhmä

en: Select Group
fi: Valitse ryhmä

en: Refresh Project Groups
fi: Päivitä projektiryhmät

en: Select Flag
fi: Valitse lippu

en: Internal
fi: Sisäinen

en: External
fi: Ulkoinen

en: Select Date
fi: Valitse päivämäärä

en: Billing Status
fi: Laskutuksen tila

en: Billable
fi: Laskutettava

en: Non Billable
fi: Ei laskutettava

en: Enter Hours
fi: Syötä tunnit

en: set start & end time
fi: aseta aloitus- ja lopetusaika

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: End Time
fi: Lopetusaika

en: set hours
fi: aseta tunnit

en: Select Reminder Type
fi: Valitse muistutustyyppi

en: Select Type
fi: Valitse tyyppi

en: Daily
fi: Päivittäin

en: On Same Day
fi: Saman päivän aikana

en: Before Due Date
fi: Ennen eräpäivää

en: Custom Date
fi: Mukautettu päivämäärä

en: Day Before
fi: Päivää ennen

en: Select Time
fi: Valitse aika

en: Notify Users
fi: Ilmoita käyttäjille

en: Select Recurring Frequency
fi: Valitse toistuvuus

en: Select Frequency
fi: Valitse toistuvuus

en: Weekley
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Once Every
fi: Kerran joka

en: End After
fi: Lopeta jälkeen

en: Set to previous business day
fi: Aseta edelliselle työpäivälle

en: Retain comments for subsequent recurrences
fi: Säilytä kommentit seuraavissa toistuvuuksissa

en: Create next recurrence after the close of current task.
fi: Luo seuraava toistuvuus nykyisen tehtävän sulkemisen jälkeen.

en: Custom Tags
fi: Mukautetut tunnisteet

en: Add Custom Tag
fi: Lisää mukautettu tunniste

en: No Portal Found
fi: Portaalia ei löytynyt

en: Portals refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Portaalien päivitys epäonnistui syy: %s. Yritä uudelleen

en: Projects refreshed
fi: Projektit päivitetty

en: No Project Found
fi: Projektia ei löytynyt

en: Projects refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Projektien päivitys epäonnistui syy: %s. Yritä uudelleen

en: Projects refresh failed. please try again
fi: Projektien päivitys epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Milestones refreshed
fi: Virstanpylväät päivitetty

en: No Milestone Found
fi: Virstanpylväitä ei löytynyt

en: Milestones refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Virstanpylväiden päivitys epäonnistui Syynä: %s. yritä uudelleen

en: Milestones refresh failed. please try again
fi: Virstanpylväiden päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Tasklists refreshed
fi: Tehtävälistat päivitetty

en: No Tasklist Found
fi: Tehtävälistoja ei löytynyt

en: Tasklists refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Tehtävälistojen päivitys epäonnistui Syynä: %s. yritä uudelleen

en: Tasklists refresh failed. please try again
fi: Tehtävälistojen päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Tasks refreshed
fi: Tehtävät päivitetty

en: No Task Found
fi: Tehtäviä ei löytynyt

en: Tasks refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Tehtävien päivitys epäonnistui Syynä: %s. yritä uudelleen

en: Tasks refresh failed. please try again
fi: Tehtävien päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Fields refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Kenttien päivitys epäonnistui Syynä: %s. yritä uudelleen

en: No Owner Found
fi: Omistajaa ei löytynyt

en: Owners refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Omistajien päivitys epäonnistui Syynä: %s. yritä uudelleen

en: Task Layouts refreshed
fi: Tehtävien asettelut päivitetty

en: No Task Layout Found
fi: Tehtävän asettelua ei löytynyt

en: Task Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Tehtävien asettelun päivitys epäonnistui Syynä: %s. yritä uudelleen

en: Task Layouts refresh failed. please try again
fi: Tehtävien asettelun päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Project Groups refreshed
fi: Projektiryhmät päivitetty

en: No Project Group Found
fi: Projektiryhmää ei löytynyt

en: Project Groups refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Projektiryhmien päivitys epäonnistui Syynä: %s. yritä uudelleen

en: Project Groups refresh failed. please try again
fi: Projektiryhmien päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: No Tag Found
fi: Tägää ei löytynyt

en: Tags refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Tägien päivitys epäonnistui Syynä: %s. yritä uudelleen

en: please map mandatory fields
fi: määritä pakolliset kentät

en: please fill up the required actions
fi: täytä vaaditut toimenpiteet

en: to create a subtask you must select a task or create a new task
fi: alakohteen luomiseksi sinun on valittava tehtävä tai luotava uusi tehtävä

en: to create a %s under milestone you must select a tasklist or create a new tasklist
fi: luodaksesi %s virstanpylvään alle sinun on valittava tehtävälista tai luotava uusi tehtävälista

en: Refresh Projects Portals
fi: Päivitä projektien portaalit

en: Event:
fi: Tapahtuma:

en: Select Event
fi: Valitse tapahtuma

en: Create Project
fi: Luo projekti

en: Create Milestone
fi: Luo virstanpylväs

en: Create Tasklist
fi: Luo tehtävälista

en: Create Task
fi: Luo tehtävä

en: Create Sub Task
fi: Luo alatehtävä

en: Create Issue
fi: Luo ongelma

en: Select Project
fi: Valitse projekti

en: Refresh Projects
fi: Päivitä projektit

en: create a new project
fi: luo uusi projekti

en: Milestone:
fi: Virstanpylväs:

en: Select Milestone
fi: Valitse virstanpylväs

en: Refresh Milestones
fi: Päivitä virstanpylväät

en: create a new milestone
fi: luo uusi virstanpylväs

en: Tasklist Flag:
fi: Tehtäväluettelon tunniste:

en: Tasklist:
fi: Tehtäväluettelo:

en: Select Tasklist Flag
fi: Valitse tehtäväluettelon tunniste

en: Select Tasklist
fi: Valitse tehtäväluettelo

en: create a new tasklist
fi: luo uusi tehtäväluettelo

en: Task:
fi: Tehtävä:

en: Select Task
fi: Valitse tehtävä

en: create a new task
fi: luo uusi tehtävä

en: Trigger workflows in Zoho Recruit.
fi: Käynnistä työnkulut Zoho Recruitissa.

en: Send entries to approval list in Zoho Recruit
fi: Lähetä merkinnät hyväksyntälistalle Zoho Recruitissa

en: A record gets updated if the email already exists, else a new record will be created.
fi: Tietuetta päivitetään, jos sähköposti on jo olemassa, muuten luodaan uusi tietue.

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Recruit.
fi: Lisää muistiinpano bitformista, joka lähetetään Zoho Recruitiin.

en: Set owner of current record
fi: Aseta nykyisen tietueen omistaja

en: Owner ID
fi: Omistajan tunnus

en: Enter Owner ID
fi: Syötä omistajan tunnus

en: Select Note Type
fi: Valitse muistiinpanon tyyppi

en: Note Types refreshed
fi: Muistiinpanotyyppien päivitys valmis

en: Note Types refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Muistiinpanotyyppien päivitys epäonnistui Syy: %s. yritä uudelleen

en: Note Types refresh failed. please try again
fi: Muistiinpanotyyppien päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: RelatedLists refresh failed Cause: %s. please try again
fi: RelatedLists-päivitys epäonnistui Syy: %s. yritä uudelleen

en: Share Workbook
fi: Jaa työkirja

en: Share workbook with users pushed to Zoho Sheet.
fi: Jaa työkirja käyttäjien kanssa, jotka on siirretty Zoho Sheetiin.

en: Workbooks refreshed
fi: Työkirjat päivitetty

en: Workbooks refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Työkirjojen päivitys epäonnistui Syy: %s. yritä uudelleen

en: Workbooks refresh failed. please try again
fi: Työkirjojen päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Workbook:
fi: Työkirja:

en: Select Workbook
fi: Valitse työkirja

en: Templates refresh failed. please try again
fi: Mallien päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Template Details refreshed
fi: Mallin tiedot päivitetty

en: Template Details refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Mallin tietojen päivitys epäonnistui Syy: %s. yritä uudelleen

en: Template Details refresh failed. please try again
fi: Mallin tietojen päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Templates:
fi: Mallit:

en: Refresh Sign Templates
fi: Päivitä allekirjoitusmallit

en: Recipients:
fi: Vastaanottajat:

en: Refresh Template Details
fi: Päivitä mallin tiedot

en: In Person Email (Optional)
fi: Henkilökohtainen sähköposti (valinnainen)

en: In Person Email
fi: Henkilökohtainen sähköposti

en: In Person Name
fi: Henkilön nimi

en: Recipient Email
fi: Vastaanottajan sähköposti

en: Recipient Name
fi: Vastaanottajan nimi

en: Language
fi: Kieli

en: Role
fi: Rooli

en: Private Note
fi: Yksityinen muistiinpano

en: Leave a Note:
fi: Jätä muistiinpano:

en: Create New Folder
fi: Luo uusi kansio

en: Create a new folder in the selected folder
fi: Luo uusi kansio valittuun kansioon

en: Add attachments from BitForm to Zoho Workdrive folder.
fi: Lisää liitteitä BitFormista Zoho Workdrive -kansioon.

en: Add field value to use as folder name
fi: Lisää kentän arvo kansion nimeksi

en: Add Random Number
fi: Lisää satunnainen numero

en: Share with users: (optional)
fi: Jaa käyttäjille: (valinnainen)

en: Send Notification Mail
fi: Lähetä ilmoitussähköposti

en: Teams refreshed
fi: Tiimit päivitetty

en: Teams refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Tiimien päivitys epäonnistui syy: %s. yritä uudelleen

en: Teams refresh failed. please try again
fi: Tiimien päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Folders refreshed
fi: Kansiot päivitetty

en: Folders refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Kansioiden päivitys epäonnistui Syy: %s. yritä uudelleen

en: Folders refresh failed. please try again
fi: Kansioiden päivitys epäonnistui. yritä uudelleen

en: Users refresh failed Cause: %s. please try again
fi: Käyttäjien päivitys epäonnistui Syy: %s. yritä uudelleen

en: Team:
fi: Tiimi:

en: Select Team
fi: Valitse tiimi

en: Refresh WorkDrive Teams
fi: Päivitä WorkDrive-tiimit

en: Refresh WorkDrive Team Folders
fi: Päivitä WorkDrive-tiimikansiot

en: Announcement
fi: Ilmoitus

en: Get Year End Deal
fi: Hanki vuoden lopun tarjous

en: API key saved successfully
fi: API-avain tallennettu onnistuneesti

en: Saving API key...
fi: Tallennetaan API-avainta...

en: API Integration
fi: API-integraatio

en: Learn more about Bit Form API
fi: Lisätietoja Bit Form API:sta

en: Domain URL
fi: Verkkotunnuksen URL

en: API Key
fi: API-avain

en: Generate new API key
fi: Luo uusi API-avain

en: Registration successfully done.
fi: Rekisteröityminen onnistui.

en: Activate Your Account
fi: Aktivoi tilisi

en: Your account has been activated successfully.&nbsp;You can now login.
fi: Tilisi on aktivoitu onnistuneesti.&nbsp;Voit nyt kirjautua sisään.

en: Your account is already activated!
fi: Tilisi on jo aktivoitu!

en: Sorry! Your URL Is Invalid!!
fi: Anteeksi! URL-osoitteesi on virheellinen!!

en: This Requested account has been rejected successfully.
fi: Pyydetty tili on hylätty onnistuneesti.

en: Your account is pending for admin approval.
fi: Tilisi odottaa ylläpitäjän hyväksyntää.

en: Your account is pending for admin approval. Please wait for admin approval.
fi: Tilisi odottaa ylläpitäjän hyväksyntää. Odota ylläpitäjän hyväksyntää.

en: New User Registration Request
fi: Uuden käyttäjän rekisteröintipyyntö

en: Your account has been rejected.
fi: Tilisi on hylätty.

en: <p>Your account has been rejected by admin.</p>
fi: <p>Tilisi on hylännyt ylläpitäjä.</p>

en: You have been successfully logged in.
fi: Olet kirjautunut sisään onnistuneesti.

en: We have e-mailed your password reset link!
fi: Olemme lähettäneet sinulle sähköpostitse salasanan palautuslinkin!

en: Saved successfully.
fi: Tallennettu onnistuneesti.

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Something went wrong, Try again.
fi: Jokin meni pieleen, yritä uudelleen.

en: WP Authentication
fi: WP-todennus

en: How to setup WP Authentication:
fi: Kuinka määrittää WP-todennus:

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Note :
fi: Huomautus :

en: When the login, forgot password or reset password any of these feature enabled in the form, the entries will not be saved in the WP database.
fi: Kun lomakkeessa on käytössä kirjautuminen, unohdit salasanan tai nollasit salasanan, merkinnät eivät tallennu WP-tietokantaan.

en: Respect Large Device Order
fi: Kunnioita suurten laitteiden järjestystä

en: When this option is enabled tablet and mobile devices layout will auto genarate according to desktop device field order.
fi: Kun tämä vaihtoehto on käytössä, tabletin ja mobiililaitteiden asettelu luodaan automaattisesti työpöytälaitteen kenttien järjestyksen mukaan.

en: Get $10 Cashback
fi: Saat 10 $ käteispalautusta

en: Review us
fi: Arvostele meidät

en: What's New
fi: Mitä uutta

en: Get Christmas Deal!
fi: Hanki joulutarjous!

en: For more details,
fi: Lisätietoja,

en: Click here
fi: Napsauta tästä

en: Accept and complete to share non-sensitive diagnostic data to help us improve your experience.
fi: Hyväksy ja suorita loppuun jakaaksesi ei-arkaluontoisia diagnostiikkatietoja, jotka auttavat meitä parantamaan käyttökokemustasi.

en: What we collect?
fi: Mitä keräämme?

en: Click here to see terms
fi: Napsauta tästä nähdäksesi ehdot

en: Skip
fi: Ohita

en: Accept And Continue
fi: Hyväksy ja jatka

en: Changelog
fi: Muutokset

en: What's New?
fi: Mitä uutta?

en: Accept and continue to share usage data for improvements, or skip for using the plugin.
fi: Hyväksy ja jatka jakaaksesi käyttötietoja parannuksia varten, tai ohita käyttääksesi laajennusta.

en: Capture
fi: Kaappaa

en: Basic
fi: Perus

en: Multiple file upload
fi: Usean tiedoston lataus

en: Allow File Browse
fi: Salli tiedostojen selaus

en: Drag n Drop
fi: Vedä ja pudota

en: Allow copy to Pasting of files
fi: Salli tiedostojen kopiointi ja liittäminen

en: Allow reorder files
fi: Salli tiedostojen uudelleenjärjestely

en: Upload on select
fi: Lataa valittaessa

en: Full page droppable
fi: Koko sivu pudotettavissa

en: Labels Customization
fi: Tunnisteiden mukautus

en: File size validation
fi: Tiedostokoon tarkistus

en: File type validation
fi: Tiedostotyypin tarkistus

en: Allowed File Mime Type:
fi: Sallitut tiedostojen MIME-tyypit:

en: Select File Type
fi: Valitse tiedostotyyppi

en: Image Preview
fi: Kuvan esikatselu

en: Video/Pdf Preview
fi: Videon/PDF:n esikatselu

en: Image Crop
fi: Kuvan rajaus

en: Image Resize
fi: Kuvan koon muuttaminen

en: Image Transform
fi: Kuvan muuntaminen

en: Image validate size
fi: Kuvan koon tarkistus

en: Edit Options
fi: Muokkausvalinnat

en: Panel Layout
fi: Paneelin asettelu

en: Remove Button
fi: Poistopainike

en: Process Button
fi: Käsittelypainike

en: Load Indicator
fi: Latausilmaisin

en: Progress Indicator
fi: Etenemisen ilmaisin

en: Min File Size
fi: Minimi tiedostokoko

en: Max File Size
fi: Suurin tiedostokoko

en: Max Total File Size
fi: Suurin tiedostojen yhteenlaskettu koko

en: Close
fi: Sulje

en: Back to fields list
fi: Takaisin kenttälistaan

en: Left
fi: Vasen

en: Center
fi: Keski

en: Right
fi: Oikea

en: Already have a submit button
fi: Lähetyspainike on jo olemassa

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Leading Icon
fi: Johtava kuvake

en: Trailing Icon
fi: Jälkimmäinen kuvake

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Button Align
fi: Painikkeen tasaus

en: Text Align
fi: Tekstin tasaus

en: Button Type
fi: Painikkeen tyyppi

en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: Admin Label
fi: Ylläpitäjän tunniste

en: Edit Custom Error Message
fi: Muokkaa mukautettua virheilmoitusta

en: Edit Decision Box Label
fi: Muokkaa päätöslaatikon tunnistetta

en: Show Error Message
fi: Näytä virheilmoitus

en: Custom Error Message
fi: Mukautettu virheilmoitus

en: Disabled
fi: Poissa käytöstä

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Label
fi: Tunniste

en: Duplicate field name
fi: Kentän nimi on kaksoiskappale

en: Field name cannot be empty
fi: Kentän nimi ei voi olla tyhjä

en: Name Attribute
fi: Nimi-attribuutti

en: Read-only
fi: Vain luku -tila

en: Helper Text
fi: Ohjeteksti

en: Edit HTML Content
fi: Muokkaa HTML-sisältöä

en: Input Icons
fi: Syöttökuvakkeet

en: Maximum
fi: Enimmäismäärä

en: Disable if maximum selected:
fi: Poista käytöstä, jos valittu enimmäismäärä:

en: Minimum
fi: Vähimmäismäärä

en: Maximum:
fi: Enimmäismäärä:

en: Allow Other Option
fi: Salli muu vaihtoehto

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Button Alignment:
fi: Painikkeen tasaus:

en: Required
fi: Pakollinen

en: Show Asterisk Symbol
fi: Näytä tähti-symboli

en: Subtitle
fi: Tekstitys

en: Search Placeholder
fi: Hakukentän paikkamerkki

en: Country Not Found Text
fi: Maatta ei löytynyt -teksti

en: Show Selected Flag Image
fi: Näytä valitun lipun kuva

en: Selected Country Clearable
fi: Valittu maa voidaan tyhjentää

en: Search Clearable
fi: Haku voidaan tyhjentää

en: Option Flag Image
fi: Vaihtoehdon lipun kuva

en: Detect Country By IP
fi: Tunnista maa IP-osoitteen perusteella

en: Detect Country By Geo
fi: Tunnista maa geopaikannuksella

en: Options
fi: Valinnat

en: Default Amount Value
fi: Oletusmäärän arvo

en: Minimum amount:
fi: Minimimäärä:

en: Maximum amount:
fi: Maksimimäärä:

en: Input Format Options
fi: Syötteen muotoiluvaihtoehdot

en: Formatter:
fi: Muotoilija:

en: None
fi: Ei mitään

en: Browser
fi: Selain

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Currency Symbol:
fi: Valuuttasymboli:

en: Round to Closest Integer:
fi: Pyöristä lähimpään kokonaislukuun:

en: Round to Closest Fraction Digits:
fi: Pyöristä lähimpään desimaaliosaan:

en: Minimum Fraction Digit:
fi: Minimidesimaalit:

en: Maximum Fraction Digit:
fi: Maksimidesimaalit:

en: Decimal Separator:
fi: Desimaalierotin:

en: Number Format:
fi: Numeromuoto:

en: Currency Position:
fi: Valuutan sijainti:

en: Symbol Position:
fi: Symbolin sijainti:

en: Left Number
fi: Numero vasemmalla

en: Right Number
fi: Numero oikealla

en: Left Currency
fi: Valuutta vasemmalla

en: Right Currency
fi: Valuutta oikealla

en: Value Format Options
fi: Arvomuodon asetukset

en: Currency Not Found Text
fi: Valuuttaa ei löytynyt -teksti

en: Selected Currency Clearable
fi: Valittu valuutta voidaan poistaa

en: Updating...
fi: Päivitetään…

en: Error occurred, Please try again.
fi: Virhe tapahtui, yritä uudelleen.

en: Snippets
fi: Pätkät

en: Edit your decision box label by clicking on edit icon
fi: Muokkaa päätöslaatikon otsikkoa napsauttamalla muokkauskuvaketta

en: Checked Value
fi: Valittu arvo

en: Unchecked Value
fi: Valitsematon arvo

en: Checked by Default
fi: Oletuksena valittu

en: Email field is mandatory for double opt-in.
fi: Sähköpostikenttä on pakollinen kaksoisvahvistukseen.

en: Double Opt-In
fi: Kaksoisvahvistus

en: How to setup Double Opt-In & Send Email Notification:
fi: Kuinka määrittää kaksoisvahvistus ja lähettää sähköpostihälytys:

en: Delete the unconfirmed entries from responses after days:
fi: Poista vahvistamattomat vastaukset tämän päivän jälkeen:

en: Disable double opt-in confirmation for logged in users.
fi: Poista kaksoisvahvistuksen vahvistus käytöstä kirjautuneilta käyttäjiltä.

en: Configure default confirmation email template
fi: Määritä oletusvahvistussähköpostimalli

en: By disabling this option, you can configure the double opt-in confirmation email from Conditional Logics manually.
fi: Tämän asetuksen poistamalla käytöstä voit määrittää kaksoisvahvistuksen vahvistussähköpostin manuaalisesti ehdollisista logiikoista.

en: Select Email Field
fi: Valitse sähköpostikenttä

en: Customize Email template
fi: Mukauta sähköpostimallia

en: Edit verification messages
fi: Muokkaa vahvistusviestejä

en: The webhook, email notification & integrations will trigger after the responder confirms their Opt-In.
fi: Webhook, sähköpostihälytys ja integraatiot aktivoituvat vasta, kun vastaaja vahvistaa valintansa.

en: Active Options
fi: Aktiiviset vaihtoehdot

en: Show Selected Option Image
fi: Näytä valitun vaihtoehdon kuva

en: Selected Option Clearable:
fi: Valittu vaihtoehto tyhjennettävissä:

en: Search Clearable:
fi: Haun tyhjennysmahdollisuus:

en: Option Icon/Image:
fi: Vaihtoehdon kuvake/kuva:

en: Allow Custom Option:
fi: Salli mukautettu vaihtoehto:

en: Allow Multiple Select:
fi: Salli usean valinnan tekeminen:

en: Show Selected Option Chip:
fi: Näytä valitun vaihtoehdon merkki:

en: Close On Select:
fi: Sulje valittaessa:

en: Validate as Entry Unique
fi: Vahvista arvon olevan ainutlaatuinen

en: Enabling this option will check from the entry database whether its value is duplicate.
fi: Tämän valinnan salliminen tarkistaa tietokannasta, onko arvo duplikaatti.

en: Add Options List
fi: Lisää vaihtoehtojen lista

en: Add More
fi: Lisää lisää

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Key:
fi: Avain:

en: No field found with this key.
fi: Kenttää tällä avaimella ei löytynyt.

en: The field you are trying to access does not exist or has been removed.
fi: Yritetty kenttä ei ole olemassa tai se on poistettu.

en: Please select a valid field to customize its settings.
fi: Valitse kelvollinen kenttä muokataksesi sen asetuksia.

en: Advanced Configuration
fi: Lisäasetukset

en: Basic Configuration
fi: Perusasetukset

en: Single
fi: Yksittäinen

en: Range
fi: Alue

en: Multiple
fi: Moninkertainen

en: View Format
fi: Näyttömuoto

en: Show the user a readable date (as per altFormat), but return something totally different to the server. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Learn more</>
fi: Näytä käyttäjälle luettava päivämäärä (altFormatin mukaisesti), mutta lähetä palvelimelle täysin erilainen arvo. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Lue lisää</a>

en: Value Format
fi: Arvomuoto

en: A string of characters which are used to define how the date will be displayed in the input box. The supported characters are defined in the <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentation.</a>
fi: Merkkijono, jolla määritellään, miten päivämäärä näytetään syöttökentässä. Tuetut merkit on määritelty <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">dokumentaatiossa.</a>

en: Relative to Today (± Days)
fi: Suhteessa tähän päivään (± päivää)

en: Days before today
fi: Päiviä ennen tätä päivää

en: Days after today
fi: Päiviä tämän päivän jälkeen

en: Allow Input
fi: Salli syöttö

en: Allows the user to enter a date directly into the input field. By default, direct entry is disabled.
fi: Sallii käyttäjän syöttää päivämäärän suoraan syöttökenttään. Oletuksena suora syöttö on pois päältä.

en: Enable Time
fi: Ota aika käyttöön

en: Enables time picker. By default, time picker is disabled. If you want to use time picker, you need to enable this.
fi: Ottaa aika-valitsimen käyttöön. Oletuksena aika-valitsin on pois päältä. Jos haluat käyttää aika-valitsinta, sinun on otettava tämä käyttöön.

en: 24H Format
fi: 24 tunnin muoto

en: Enables 24-hour format for time. By default, 12-hour format is used. If you want to use 24-hour format, you need to enable this.
fi: Ottaa 24 tunnin ajan muodon käyttöön. Oletuksena käytetään 12 tunnin muotoa. Jos haluat käyttää 24 tunnin muotoa, sinun on otettava tämä käyttöön.

en: Hide Calender
fi: Piilota kalenteri

en: Hides the calendar. By default, calendar is shown. If you want to hide the calendar, you need to enable this.
fi: Piilottaa kalenterin. Oletuksena kalenteri näkyy. Jos haluat piilottaa kalenterin, sinun on otettava tämä käyttöön.

en: Only valid JS object will work. for more details please check<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> the documentation for available configuration options</a>
fi: Vain kelvollinen JS-objekti toimii. Lisätietoja löydät<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> käytettävissä olevien asetusten dokumentaatiosta</a>

en: Current Date
fi: Nykyinen päivämäärä

en: Static
fi: Staattinen

en: Dynamic
fi: Dynaaminen

en: Upload Button Text:
fi: Latauspainikkeen teksti:

en: Button Icons
fi: Painikkeen kuvakkeet

en: Allow Multiple:
fi: Salli useita:

en: File Select Status
fi: Tiedoston valinnan tila

en: Show Maximum Size
fi: Näytä enimmäiskoko

en: Allow Maximum Upload Size
fi: Salli suurin latauskoko

en: Total Maximum Size
fi: Kokonaismaksimikoko

en: Show File List
fi: Näytä tiedostoluettelo

en: Show File Preview
fi: Näytä tiedoston esikatselu

en: Show File Size
fi: Näytä tiedoston koko

en: File Exist Message
fi: Tiedosto on jo olemassa -viesti

en: Allowed File Type:
fi: Sallitut tiedostotyypit:

en: Edit GDPR Concent label by clicking on edit icon
fi: Muokkaa GDPR-suostumusmerkintää napsauttamalla muokkauskuvaketta

en: Edit GDPR Concent Label
fi: Muokkaa GDPR-suostumusmerkintää

en: Visibility Mode
fi: Näkyvyyden tila

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Invisible
fi: Näkymätön

en: Passive
fi: Passiivinen

en: Theme
fi: Teema

en: Dark
fi: Tumma

en: Light
fi: Vaalea

en: Size
fi: Koko

en: Normal
fi: Normaali

en: Compact
fi: Tiivis

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Suggestion
fi: Ehdotus

en: Edit the HTML field content by clicking on edit icon
fi: Muokkaa HTML-kentän sisältöä napsauttamalla muokkauskuvaketta

en: Add/Edit Options
fi: Lisää/Muokkaa vaihtoehtoja

en: Allow Multiple
fi: Salli useita

en: Item Size
fi: Kohteen koko

en: Specify item's minimum size (in pixels)
fi: Määritä kohteen vähimmäiskoko (pikseleinä)

en: Check Position
fi: Valintapaikka

en: Specify the check position.
fi: Määritä valinnan sijainti.

en: Unique Entry
fi: Uniikki merkintä

en: Hide Image Label
fi: Piilota kuvan etiketti

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Image Alt Text
fi: Kuvan vaihtoehtoinen teksti

en: Replace Previous Options
fi: Korvaa aiemmat vaihtoehdot

en: Merge with Previous Options
fi: Yhdistä aiempien vaihtoehtojen kanssa

en: Import & Edit
fi: Tuo ja muokkaa

en: Loading ACF fields...
fi: Ladataan ACF-kenttiä...

en: Loading Posts...
fi: Ladataan viestejä...

en: Loading Terms...
fi: Ladataan termejä...

en: Use Post Taxonomy Fields
fi: Käytä viestin taksonomiakenttiä

en: Loading Users...
fi: Ladataan käyttäjiä...

en: Mollie Minimum Amount is
fi: Mollien vähimmäismäärä on

en: Mollie Dynamic Amount Field is not Selected
fi: Mollien dynaaminen määräkenttä ei ole valittu

en: Mollie Fixed Amount is not valid
fi: Mollien kiinteä määrä ei ole kelvollinen

en: Copied on clipboard.
fi: Kopioitu leikepöydälle.

en: Failed to Copy, Try Again.
fi: Kopiointi epäonnistui, yritä uudelleen.

en: Redirect Page Url
fi: Uudelleenohjaussivun URL

en: Select Page
fi: Valitse sivu

en: Pay Button Text
fi: Maksa-painikkeen teksti

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Currency
fi: Valuutta

en: Select Currency
fi: Valitse valuutta

en: Amount Type
fi: Määrätyyppi

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Amount
fi: Määrä

en: Select Amount Field
fi: Valitse määräkenttä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Locale
fi: Alueasetukset

en: Select Locale
fi: Valitse alueasetukset

en: Multisteps Settings
fi: Monivaiheasetukset

en: Show Step Header
fi: Näytä vaiheen otsikko

en: Show Header Label
fi: Näytä otsikon merkintä

en: Show Header Subtitle
fi: Näytä otsikon alaotsikko

en: Show Header Icon
fi: Näytä otsikon kuvake

en: Icon Type:
fi: Kuvakkeen tyyppi:

en: Show Progress Bar
fi: Näytä edistymispalkki

en: Show Percentage
fi: Näytä prosenttiosuus

en: Show Buttons
fi: Näytä painikkeet

en: Button Position:
fi: Painikkeen sijainti:

en: Validate on Step Change
fi: Vahvista vaiheen vaihtuessa

en: Step Header Switchable
fi: Vaiheotsikko vaihdettavissa

en: Maintain Step History
fi: Säilytä vaiheen historia

en: Save Step Progress
fi: Tallenna vaiheen eteneminen

en: PayPal Dynamic Amount Field is not Selected
fi: PayPalin dynaamista määräkenttää ei ole valittu

en: PayPal Fixed Amount is not valid
fi: PayPalin kiinteä määrä ei ole kelvollinen

en: PayPal Plan Id missing
fi: PayPal-suunnitelman tunnus puuttuu

en: Subscription:
fi: Tilaus:

en: Plan Id
fi: Suunnitelman tunnus

en: Disable Card
fi: Poista kortti käytöstä

en: Shipping Amount
fi: Toimituskulut

en: Shipping Cost
fi: Toimituskulut

en: Select Shipping Amount Field
fi: Valitse toimitussummakenttä

en: Tax Amount Type
fi: Veron määrän tyyppi

en: Tax (%)
fi: Vero (%)

en: Default Phone Number
fi: Oletuspuhelinnumero

en: Input Format Option
fi: Syöttömuotovaihtoehto

en: Value Format Option
fi: Arvomuotovaihtoehto

en: Custom Validation (RegEx) Pattern
fi: Mukautettu validointi (RegEx) -kaava

en: Expression
fi: Lauseke

en: Fields
fi: Kentät

en: Flags:
fi: Liput:

en: Hide Country List
fi: Piilota maat lista

en: Options 2
fi: Vaihtoehdot 2

en: Options Column
fi: Vaihtoehtosarake

en: Specify the number of columns to display the options in. Leave blank to display the options as needed space.
fi: Määritä sarakkeiden määrä, joissa vaihtoehdot näytetään. Jätä tyhjäksi, niin vaihtoehdot näytetään tarvittavan tilan mukaan.

en: Rating Position
fi: Arviointisijainti

en: Add/Edit Rating Options
fi: Lisää/Muokkaa arviointivaihtoehtoja

en: Show Rating Message On hover
fi: Näytä arviointiviesti hiiren ollessa päällä

en: Show Rating Message On Selected
fi: Näytä arviointiviesti valittuna

en: Razorpay Dyanmic Amount Field is not Selected
fi: Razorpay dynaamista summakenttää ei ole valittu

en: Razorpay Fixed Amount is not valid
fi: Razorpay:n kiinteä summa ei ole kelvollinen

en: Razorpay Order ID Field is not Selected
fi: Razorpay-tilauksen tunnuskenttää ei ole valittu

en: Razorpay Accounts
fi: Razorpay-tilit

en: Account Name
fi: Tilin nimi

en: Generate new ID
fi: Luo uusi tunnus

en: Select Order Id Field
fi: Valitse tilauksen tunnuskenttä

en: Button Align:
fi: Painikkeen tasaus:

en: Subtitle:
fi: Alaotsikko:

en: Theme Color:
fi: Teeman väri:

en: Background Color:
fi: Taustaväri:

en: Confirm on Close:
fi: Vahvista suljettaessa:

en: Name :
fi: Nimi :

en: Email :
fi: Sähköposti :

en: Contact :
fi: Yhteystieto :

en: Key :
fi: Avain :

en: Value :
fi: Arvo :

en: Default Row:
fi: Oletusrivi:

en: Minimum Row:
fi: Minimirivi:

en: Maximum Row:
fi: Maksimirivi:

en: Button View:
fi: Painikkeen näkymä:

en: Name
fi: Nimi

en: Allow Other Option:
fi: Salli muu vaihtoehto:

en: Multiple Select:
fi: Monivalinta:

en: Minimum:
fi: Minimi:

en: Set minimum number to be selected for dropdown option
fi: Aseta valittavaksi vähimmäismäärä pudotusvalikosta

en: Set maximum number to be selected for dropdown option
fi: Aseta valittavaksi enimmäismäärä pudotusvalikosta

en: Available On
fi: Saatavilla

en: Enter the shortcode in this Input.
fi: Syötä lyhytkoodi tähän kenttään.

en: Button Reverse
fi: Painikkeen kääntö

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear Button
fi: Tyhjennä-painike

en: Space Between
fi: Väli

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Redo Button
fi: Tee uudelleen -painike

en: Pen Color
fi: Kynän väri

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Pen Width
fi: Kynän leveys

en: Image Type
fi: Kuvantyyppi

en: Signature Pad
fi: Allekirjoituslevy

en: Undo
fi: Kumoa

en: Undo Button
fi: Kumoa-painike

en: Add/Edit Suggestions
fi: Lisää/Muokkaa ehdotuksia

en: Auto Complete
fi: Automaattinen täydennys

en: Step:
fi: Askellus:

en: Step Settings
fi: Askelasetukset

en: Step Icon
fi: Askelkuvake

en: Step Label
fi: Askelmerkintä

en: Step Subtitle
fi: Askelalateksti

en: Stripe Minimum Amount is
fi: Stripe-minimimäärä on

en: Stripe Dynamic Amount Field is not Selected
fi: Stripe-dynaamista määräkenttää ei ole valittu

en: Select a valid currency for the selected payment method types
fi: Valitse kelvollinen valuutta valituille maksutapatyypeille

en: Stripe Dyanmic Amount Field is not Selected
fi: Stripe-dynaamista määräkenttää ei ole valittu

en: Stripe Fixed Amount is not valid
fi: Stripe-kiinteä määrä ei ole kelvollinen

en: Payment Method Type
fi: Maksutapojen tyyppi

en: Mode :
fi: Tila :

en: Billing
fi: Laskutus

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Autocomplete :
fi: Automaattinen täydennys :

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Google Maps API Key
fi: Google Maps API -avain

en: Allowed Countries :
fi: Sallitut maat :

en: Name Mode:
fi: Nimitila:

en: Full
fi: Koko

en: Split
fi: Eroteltu

en: Full Name:
fi: Koko nimi:

en: First Name:
fi: Etunimi:

en: Last Name:
fi: Sukunimi:

en: Phone Number:
fi: Puhelinnumero:

en: Phone:
fi: Puhelin:

en: Line 1:
fi: Rivillä 1:

en: Line 2:
fi: Rivillä 2:

en: City:
fi: Kaupunki:

en: State:
fi: Osavaltio:

en: Postal Code:
fi: Postinumero:

en: Country:
fi: Maa:

en: Color Picker
fi: Värivalitsin

en: Solid
fi: Yhtenäinen

en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Phone View
fi: Puhelinnäkymä

en: Tablet View
fi: Tablettinäkymä

en: Laptop View
fi: Kannettavan tietokoneen näkymä

en: Back
fi: Takaisin

en: Paypal Style
fi: Paypal-tyyli

en: There is no paypal field in your form.
fi: Lomakkeessasi ei ole paypal-kenttää.

en: There is more than one paypal field in your form. please select the style icon
fi: Lomakkeessasi on useampi kuin yksi paypal-kenttä. Valitse tyylikuvake

en: in paypal field to customize the style.
fi: paypal-kentästä mukauttaaksesi tyyliä.

en: Layout
fi: Asettelu

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Standalone
fi: Itsenäinen

en: Pay Button
fi: Maksupainike

en: CARD
fi: KORTTI

en: Color
fi: Väri

en: Gold
fi: Kulta

en: Blue
fi: Sininen

en: Silver
fi: Hopea

en: White
fi: Valkoinen

en: Black
fi: Musta

en: Shape
fi: Muoto

en: Rectangle
fi: Suorakulmio

en: Pill
fi: Pilleri

en: Paypal Button Text
fi: Paypal-painikkeen teksti

en: Paypal Checkout
fi: Paypal-kassa

en: Paypal Buy Now
fi: Osta nyt Paypalilla

en: Pay with Paypal
fi: Maksa Paypalilla

en: Background
fi: Tausta

en: Color Fill
fi: Värin täyttö

en: Picture
fi: Kuva

en: Picture Upload
fi: Kuvan lataus

en: Browse...
fi: Selaa...

en: Image Link....
fi: Kuvan linkki....

en: Background Blend Mode
fi: Taustan sekoitustila

en: Multiply
fi: Kertolasku

en: Screen
fi: Kirkastus

en: Overlay
fi: Päällekkäinen

en: Darken
fi: Tummenna

en: Lighten
fi: Vaahdota

en: Color-dodge
fi: Värin korostus

en: Saturation
fi: Kylläisyys

en: Luminosity
fi: Kirkkaus

en: Background Img Repeat
fi: Taustakuvan toisto

en: Repeat
fi: Toista

en: Repeat-X
fi: Toista-X

en: Repeat-Y
fi: Toista-Y

en: Np Repeat
fi: Ei toistoa

en: Space
fi: Väli

en: Round
fi: Pyöristys

en: Background Img Position
fi: Taustakuvan sijainti

en: Background Img Size
fi: Taustakuvan koko

en: BG Width
fi: TA leveys

en: BG Height
fi: TA korkeus

en: BG Height/Width
fi: TA korkeus/leveys

en: Background Filter
fi: Taustasuodatin

en: Blur
fi: Sumeus

en: Brightness
fi: Kirkkaus

en: Contrast
fi: Kontrasti

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Invert
fi: Käännä värit

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Sepia
fi: Seepia

en: Saturate
fi: Värikylläisyys

en: Border
fi: Reunus

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Border Width
fi: Reunuksen leveys

en: Border Radius
fi: Reunuksen säde

en: Default
fi: Oletus

en: On Mouse Over
fi: Hiiren osoittimen päällä

en: On Focus
fi: Kohdistuksessa

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Placeholder Color
fi: Paikkamerkin väri

en: Direction
fi: Suunta

en: Content Direction
fi: Sisällön suunta

en: Left to Right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Right to Left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Font
fi: Fontti

en: Font Size
fi: Fonttikoko

en: Block Gap
fi: Lohkon väli

en: Row Gap
fi: Rivin väli

en: Column Gap
fi: Sarakkeen väli

en: Both Side Gap
fi: Molempien reunojen väli

en: Margin
fi: Marginaali

en: Margin Top
fi: Marginaalin yläosa

en: Margin Right
fi: Marginaalin oikea puoli

en: Margin Bottom
fi: Marginaalin alaosa

en: Margin Left
fi: Marginaalin vasen puoli

en: All Side
fi: Kaikki reunat

en: Padding
fi: Täyte

en: Padding Top
fi: Täytteen yläosa

en: Padding Right
fi: Täytteen oikea puoli

en: Padding Bottom
fi: Täytteen alaosa

en: Padding Left
fi: Täytteen vasen puoli

en: Shadow
fi: Varjo

en: Inside
fi: Sisällä

en: Outside
fi: Ulkopuolella

en: Shadow Color
fi: Varjon väri

en: Shadow Style
fi: Varjon tyyli

en: Pattern not matched
fi: Kuvio ei täsmää

en: Input mode
fi: Syöttötila

en: Input Mask
fi: Syöttömaski

en: RegEx Pattern
fi: RegEx-kuvio

en: Validations
fi: Validoinnit

en: At least one digit (0-9)
fi: Vähintään yksi numero (0-9)

en: At least one lowercase character (a-z)
fi: Vähintään yksi pieni kirjain (a-z)

en: At least one uppercase character (A-Z)
fi: Vähintään yksi iso kirjain (A-Z)

en: At least one special character (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)
fi: Vähintään yksi erikoismerkki (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)

en: Limit Password Length
fi: Rajoita salasanan pituutta

en: Validate as User Unique
fi: Vahvista käyttäjän ainutlaatuisuus

en: Title
fi: Otsikko

en: More Options
fi: Lisäasetukset

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Appearance
fi: Ulkonäkö

en: <p style="margin:0">Successfully Submitted.</p>
fi: <p style="margin:0">Lähetetty onnistuneesti.</p>

en: Are you sure to delete this message ?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän viestin?

en: Add More Alternative Success Message
fi: Lisää toinen onnistumisviesti

en: Add
fi: Lisää

en: Message Styles
fi: Viestityylit

en: Message Type
fi: Viestityyppi

en: Close Icon Color
fi: Sulje-kuvakkeen väri

en: Confirmations
fi: Vahvistukset

en: How to set up Confirmation messages or Redirect page:
fi: Kuinka asettaa vahvistusviestit tai uudelleenohjaussivu:

en: Success/Error Messages
fi: Onnistumis-/virheviestit

en: Redirect Page
fi: Uudelleenohjaussivu

en: Be sure to configure conditional logic for displaying Success/Error messages and Redirect Page. If no conditional logic is set, the default confirmation will be displayed.
fi: Varmista, että määrität ehdollisen logiikan Onnistumis-/virheviestien ja uudelleenohjaussivun näyttämiseksi. Jos ehdollista logiikkaa ei ole asetettu, näytetään oletusvahvistus.

en: Conversational Form Settings
fi: Keskusteleva lomake -asetukset

en: Note: In the Conversational Form feature, certain fields such as Captcha, Payments, HTML, etc are currently not supported.
fi: Huom: Keskusteleva lomake -ominaisuudessa tietyt kentät, kuten Captcha, Maksut, HTML jne., eivät tällä hetkellä ole tuettuja.

en: How to setup Conversational form:
fi: Kuinka asettaa keskusteleva lomake:

en: Theme settings
fi: Teeman asetukset

en: Conversational Steps settings
fi: Keskustelevat vaiheet -asetukset

en: Navigation
fi: Navigointi

en: Add New Post Type
fi: Lisää uusi viestityyppi

en: Edit Post Types
fi: Muokkaa viestityyppejä

en: CPT added successfully, refresh your window
fi: CPT lisätty onnistuneesti, päivitä ikkuna

en: Learn more about CPT Integration
fi: Lisätietoja CPT-integraatiosta

en: Post Type Slug *
fi: Julkaisutyypin tunniste *

en: Singular Label *
fi: Yksikkömuodon nimi *

en: Menu Name *
fi: Valikon nimi *

en: Menu Icon
fi: Valikon kuvake

en: Public
fi: Julkinen

en: This type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
fi: Tämä tyyppi näytetään hallintaliittymässä ja se on julkisesti haettavissa

en: Publicly Queryable
fi: Julkisesti haettavissa

en: Queries can be performed on the front end
fi: Kyselyjä voidaan suorittaa käyttöliittymässä

en: Show in REST API
fi: Näytä REST API:ssa

en: To show this post type in the WP REST API
fi: Näyttää tämän julkaisutyypin WP REST API:ssa

en: Show in Menu
fi: Näytä valikossa

en: Show the post type in the admin menu
fi: Näytä julkaisutyyppi hallintavalikossa

en: Show UI
fi: Näytä käyttöliittymä

en: Generate UI for managing this post type
fi: Luo käyttöliittymä tämän julkaisutyypin hallintaan

en: Add Post Type
fi: Lisää julkaisutyyppi

en: Delete successfully, refresh your window
fi: Poisto onnistui, päivitä ikkuna

en: Delete Post Type
fi: Poista julkaisutyyppi

en: Confirmation
fi: Vahvistus

en: Are you sure to delete post type?
fi: Haluatko varmasti poistaa julkaisutyypin?

en: cpt type update successfully, refresh your window
fi: cpt-tyypin päivitys onnistui, päivitä ikkunaasi

en: Select Type *
fi: Valitse tyyppi *

en: Menu Icon *
fi: Valikon kuvake *

en: public
fi: julkinen

en: Posts of this type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
fi: Tämän tyyppiset viestit näytetään ylläpito käyttöliittymässä ja ne ovat julkisesti kyseltävissä

en: Queries can be performed on the front end as part of parse_request()
fi: Kyselyitä voidaan suorittaa etupäässä osana parse_request()-funktiota

en: To show this post type data in the WP REST API
fi: Näyttääksesi tämän viestityypin tiedot WP REST API:ssa

en: This show the post type in the admin menu and where to show that menu
fi: Tämä näyttää viestityypin ylläpidon valikossa ja missä valikko näytetään

en: Generate a default UI for managing this post type
fi: Luo oletuskäyttöliittymä tämän viestityypin hallintaan

en: Update Post Type
fi: Päivitä viestityyppi

en: Update Template
fi: Päivitä malli

en: Template Name:
fi: Mallin nimi:

en: Browse Template
fi: Selaa mallia

en: Email Templates Coming soon
fi: Sähköpostimallit tulossa pian

en: Save Template
fi: Tallenna malli

en: Payment
fi: Maksu

en: Timeline
fi: Aikajana

en: PDF Downloads
fi: PDF-lataukset

en: Google Ads Information
fi: Google-mainosten tiedot

en: No PDF templates available
fi: Ei saatavilla PDF-malleja

en: Related Info
fi: Liittyvät tiedot

en: Note Deleted Successfully
fi: Muistio poistettu onnistuneesti

en: updated on:
fi: päivitetty:

en: created at:
fi: luotu:

en: create new note
fi: luo uusi muistio

en: Are you sure to delete this note
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän muistiinpanon

en: No Payment Info Found!
fi: Maksutietoja ei löydy!

en: No field data change
fi: Kentän tietoja ei muutettu

en: Form Submitted
fi: Lomake lähetetty

en: Show Integration Logs
fi: Näytä integraatiolokit

en: Hide Integration Logs
fi: Piilota integraatiolokit

en: Note
fi: Muistio

en: Added
fi: Lisätty

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Show Less
fi: Näytä vähemmän

en: Note no change
fi: Muistiota ei muutettu

en: Note Updated Successfully
fi: Muistio päivitetty onnistuneesti

en: Note Added Successfully
fi: Muistio lisätty onnistuneesti

en: Edit Note
fi: Muokkaa muistiota

en: Create New Note
fi: Luo uusi muistiota

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Transaction ID
fi: Tapahtumatunnus

en: Total Paid
fi: Maksettu yhteensä

en: no data found
fi: ei tietoja löytynyt

en: Subscription
fi: Tilauksen

en: Order
fi: Tilaus

en: Plan ID
fi: Suunnitelman tunnus

en: Next Billing Time
fi: Seuraava laskutusaika

en: Email
fi: Sähköposti

en: no response found
fi: ei vastausta löydetty

en: How many rows to export
fi: Kuinka monta riviä viedään

en: Enter row number
fi: Anna rivin numero

en: Select filter
fi: Valitse suodatin

en: Sort Order
fi: Lajittelujärjestys

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Export File Format
fi: Vie tiedostomuodossa

en: Export
fi: Vie

en: Export Form Data
fi: Vie lomaketiedot

en: Preview Data
fi: Esikatsele tiedot

en: Move
fi: Siirrä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Add Field
fi: Lisää kenttä

en: Remove
fi: Poista

en: Mollie API key is missing
fi: Mollien API-avain puuttuu

en: Mollie Redirect Url is not Selected
fi: Mollien uudelleenohjaus-URL ei ole valittu

en: PayPal Client ID is missing
fi: PayPal-asiakastunnus puuttuu

en: Razorpay Client ID is missing
fi: Razorpay-asiakastunnus puuttuu

en: Drag and drop fields here
fi: Vedä ja pudota kentät tähän

en: Stripe publishable key is missing
fi: Stripen julkaisukelpoinen avain puuttuu

en: History Empty
fi: Historia on tyhjä

en: Please select property you want to import with form
fi: Valitse ominaisuus, jonka haluat tuoda lomakkeen mukana

en: Preview Form
fi: Esikatsele lomake

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Custom CSS/JS
fi: Mukautettu CSS/JS

en: How to add Custom CSS/JS:
fi: Kuinka lisätä mukautettu CSS/JS:

en: You can write your custom CSS/JS her. This CSS/JS will be applied in this form only.
fi: Voit kirjoittaa mukautetun CSS/JS:n tänne. Tämä CSS/JS käytetään vain tässä lomakkeessa.

en: In order to repopulate form fields, it is necessary to store the submitted data in the database. Please make sure to turn off the "disable storing form submission data" option in the form settings.
fi: Jotta lomakkeen kentät voidaan täyttää uudelleen, on lähetetyt tiedot tallennettava tietokantaan. Varmista, että lomakkeen asetuksista on pois päältä "estä lomakkeen lähetyksen tietojen tallennus" -asetus.

en: Form Abandonment
fi: Lomakkeen keskeytys

en: How to setup Form Abandonment & save partial form progress:
fi: Kuinka asettaa lomakkeen keskeytys ja tallentaa osittainen lomakkeen eteneminen:

en: Show warning message below the form description
fi: Näytä varoitusviesti lomakkeen kuvauksen alla

en: Places an admin-defined message below the form description, making your users aware that their field values are being saved before submission.
fi: Lisää ylläpitäjän määrittämä viesti lomakkeen kuvauksen alle, jotta käyttäjät tietävät, että heidän kenttien arvonsa tallennetaan ennen lähettämistä.

en: Save draft only for logged in users
fi: Tallenna luonnos vain kirjautuneille käyttäjille

en: Repopulate form fields with previous partial entry
fi: Täytä lomakkeen kentät uudelleen aiemmalla osittaisella syötteellä

en: If the user is logged in, the form will be repopulated with the previous partial entry from the database.
                        Otherwise, from the local storage of the browser.
fi: Jos käyttäjä on kirjautunut sisään, lomake täytetään uudelleen aiemmalla osittaisella syötteellä tietokannasta. Muussa tapauksessa selaimen paikallisesta tallennustilasta.

en: Save draft when user leaves the form page
fi: Tallenna luonnos, kun käyttäjä poistuu lomakesivulta

en: If turned off, the form will save draft when clicks on the save button or using conditional logic.
fi: Jos pois päältä, lomake tallentaa luonnoksen, kun tallennuspainiketta klikataan tai käytetään ehdollista logiikkaa.

en: Allow empty form as Save draft
fi: Salli tyhjä lomake luonnoksen tallennuksena

en: If turned on, the empty form save as draft when leave page.
fi: Jos päällä, tyhjä lomake tallennetaan luonnoksena sivulta poistuttaessa.

en: When to save:
fi: Milloin tallennetaan:

en: Always save abandoned form entries
fi: Tallenna aina keskeytetyt lomakkeet

en: Save only if email address or phone number is provided
fi: Tallenna vain, jos sähköpostiosoite tai puhelinnumero on annettu

en: Landing Page
fi: Laskeutumissivu

en: How to setup Landinge Page
fi: Kuinka asettaa laskeutumissivu

en: Custom URL
fi: Mukautettu URL

en: Please try to avoid any duplicate custom url, as it will conflict between the page and Bit Form.
fi: Yritä välttää kaksoiskappaleita mukautetussa URL-osoitteessa, sillä se aiheuttaa ristiriitoja sivun ja Bit Formin välillä.

en: Page Title
fi: Sivun otsikko

en: Share via Direct URL
fi: Jaa suoran URL-osoitteen kautta

en: Share via Direct URL (Conversational Form)
fi: Jaa suoran URL-osoitteen kautta (Keskusteleva lomake)

en: Embed via HTML Code
fi: Upota HTML-koodin avulla

en: Embed via HTML Code (Conversational Form)
fi: Upota HTML-koodin avulla (Keskusteleva lomake)

en: Customer ID key cann't be empty
fi: Asiakasavainta ei voi olla tyhjä

en: save Successfully
fi: Tallennus onnistui

en: save failed Cause:
fi: Tallennus epäonnistui syystä:

en: save failed. please try again
fi: Tallennus epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Google Ads
fi: Google-mainokset

en: Learn more about Google Ads configuration
fi: Lisätietoja Google-mainosten asetuksista

en: Client ID
fi: Asiakas-ID

en: Client Secret
fi: Asiakkaan salaisuus

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit Google API Console
fi: Asiakas-ID:n ja SALAISUUDEN saamiseksi vieraile Google API Consolessa

en: Customer Id (non manager account)
fi: Asiakas-ID (ei hallinnointitili)

en: To get Customer ID , Please Visit
fi: Asiakas-ID:n saamiseksi vieraile

en: Google Ads Manager Account
fi: Google Ads -hallintatili

en: Saving Generel Settings...
fi: Yleisasetusten tallennus...

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Validation Error/Invalid Message.
fi: Vahvistusvirhe/virheellinen viesti.

en: Generate Token after page load to prevent conflict with cache plugins.
fi: Luo tunnus sivun latauksen jälkeen estämään ristiriita välimuistilisäosien kanssa.

en: Other Settings
fi: Muut asetukset

en: Delete all data table when delete plugin.
fi: Poista kaikki tietokantataulun tiedot lisäosan poiston yhteydessä.

en: Usage Reporting Opt In.
fi: Käytön raportoinnin suostumus.

en: Edit Global Message (Type:
fi: Muokkaa yleistä viestiä (Tyyppi:

en: Messages saved successfully.
fi: Viestit tallennettu onnistuneesti.

en: Note: This global message will be applied to all forms and fields unless a custom error message is set for an individual field. Also you can use the
fi: Huom: Tämä yleinen viesti sovelletaan kaikkiin lomakkeisiin ja kenttiin, ellei yksittäiselle kentälle ole asetettu omaa virheviestiä. Voit myös käyttää

en: Shortcode patterns (Ex:
fi: Lyhytkoodimalleja (Esim:

en: to dynamically replace field-specific labels/values.
fi: kenttäkohtaisia tunnisteita/arvoja korvaamaan dynaamisesti.

en: Required Field
fi: Pakollinen kenttä

en: Invalid Email
fi: Virheellinen sähköposti

en: Invalid URL
fi: Virheellinen URL

en: Invalid Number
fi: Virheellinen numero

en: Invalid Phone Number
fi: Virheellinen puhelinnumero

en: Minimum Value
fi: Minimiarvo

en: Maximum Value
fi: Maksimiarvo

en: Input mask
fi: Syötemaski

en: Regex Pattern
fi: Regex-kuvio

en: Minimum Option Count
fi: Vähimmäisvaihtoehtojen määrä

en: Maximum Option Count
fi: Enimmäisvaihtoehtojen määrä

en: Minimum File Count
fi: Vähimmäistiedostojen määrä

en: Maximum File Count
fi: Enimmäistiedostojen määrä

en: Maximum File Size
fi: Suurin tiedostokoko

en: Other Option Required
fi: Muu vaihtoehto vaaditaan

en: Unique Entry Value
fi: Ainutlaatuinen syötearvo

en: Unique User
fi: Ainutlaatuinen käyttäjä

en: App delete successfully.
fi: Sovellus poistettu onnistuneesti.

en: App deletion failed Cause
fi: Sovelluksen poistaminen epäonnistui syy

en: App deletion failed. please try again
fi: Sovelluksen poistaminen epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Are you sure to delete this App configuration?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän sovellusasetuksen?

en: How to setup Integrations:
fi: Kuinka määrittää integraatiot:

en: Connected/Authorized Platforms
fi: Yhdistetyt/valtuutetut alustat

en: Search Available Integrations...
fi: Etsi käytettävissä olevia integraatioita...

en: Available Integrations
fi: Saatavilla olevat integraatiot

en: Submit button cannot be removed
fi: Lähetä-painiketta ei voi poistaa

en: Integration deletion failed Cause
fi: Integraation poistaminen epäonnistui syy

en: Integration deletion failed. please try again
fi: Integraation poistaminen epäonnistui. Yritä uudelleen

en: Are you sure to delete this integration?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän integraation?

en: Are you sure to clone this integration?
fi: Oletko varma, että haluat kloonata tämän integraation?

en: Integration clone failed Cause
fi: Integraation kloonaus epäonnistui Syynä

en: Integration clone failed.
fi: Integraation kloonaus epäonnistui.

en: Integrate your form with your favorite apps and services.
fi: Integroi lomakkeesi suosikkisovellustesi ja -palvelujesi kanssa.

en: Date Time (Advanced)
fi: Päivämäärä ja aika (edistynyt)

en: Advanced Date Time
fi: Edistynyt päivämäärä ja aika

en: Please Select a Date
fi: Valitse päivämäärä

en: Spacer
fi: Erotin

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Text
fi: Teksti

en: Placeholder...
fi: Paikkamerkki...

en: Multiline Text
fi: Monirivinen teksti

en: Multi-Line Text
fi: Monirivinen teksti

en: example@mail.com
fi: esimerkki@sahkoposti.com

en: Number
fi: Numero

en: e.g. 123
fi: esim. 123

en: Select
fi: Valitse

en: Radio Button
fi: Valintanappi

en: Option 1
fi: Vaihtoehto 1

en: Option 2
fi: Vaihtoehto 2

en: Option 3
fi: Vaihtoehto 3

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Check Boxs
fi: Valintaruudut

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus

en: Advance File Upload
fi: Edistynyt tiedoston lataus

en: Advanced File Upload
fi: Edistynyt tiedoston lataus

en: Country
fi: Maa

en: Enter Amount..
fi: Syötä määrä..

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Enter Phone Number
fi: Syötä puhelinnumero

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: e.g. John Doe
fi: esim. John Doe

en: Password
fi: Salasana

en: Password Field
fi: Salasanakenttä

en: Slider
fi: Liukusäädin

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Pick A Date
fi: Valitse päivämäärä

en: Time
fi: Aika

en: Date-Time
fi: Päivämäärä ja aika

en: Select Date-Time
fi: Valitse päivämäärä ja aika

en: Week
fi: Viikko

en: Select Week
fi: Valitse viikko

en: Month
fi: Kuukausi

en: Month Input
fi: Kuukausisyöte

en: URL
fi: URL-osoite

en: GDPR Agreement
fi: GDPR-sopimus

en: I consent to having this website store my submitted information so they can respond to my inquiry. Learn more in
fi: Annan suostumukseni siihen, että tämä verkkosivusto tallentaa lähettämäni tiedot voidakseen vastata tiedusteluuni. Lue lisää

en: Our Privacy Policy.
fi: Tietosuojakäytännöstämme.

en: Decision Box
fi: Päätöslokero

en: Repeater
fi: Toistaja

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Rating
fi: Arviointi

en: Terrible
fi: Todella huono

en: Bad
fi: Huono

en: Satisfied
fi: Tyytyväinen

en: Good
fi: Hyvä

en: Excellent
fi: Erinomainen

en: Image Select
fi: Kuvan valinta

en: Option 4
fi: Vaihtoehto 4

en: Hidden Field
fi: Piilotettu kenttä

en: Set Default Value
fi: Aseta oletusarvo

en: Pay with Stripe
fi: Maksa Stripellä

en: Pay now
fi: Maksa nyt

en: Pay with Mollie
fi: Maksa Molliella

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Button
fi: Painike

en: Draft Button
fi: Luonnospainike

en: Save Draft
fi: Tallenna luonnos

en: Next Step
fi: Seuraava vaihe

en: Previous Step
fi: Edellinen vaihe

en: Previous
fi: Edellinen

en: Section
fi: Osio

en: Image
fi: Kuva

en: Divider
fi: Erotin

en: Migration Issue Detected
fi: Siirtymisongelma havaittu

en: There may have been a problem during auto-migrating your Bit Forms from V1 to V2.
fi: Automaattisessa Bit Forms -lomakkeiden siirrossa V1:stä V2:een saattaa olla ilmennyt ongelma.

en: Please contact support for assistance at
fi: Ota yhteyttä tukeen saadaksesi apua osoitteessa

en: Migrating to V2
fi: Siirrytään V2:een

en: Please wait while we migrate your data to V2
fi: Odota, kunnes siirrämme tietosi V2:een

en: This may take a few minutes...
fi: Tämä voi kestää muutaman minuutin...

en: Meanwhile do not close this window.
fi: Älä sulje tätä ikkunaa sillä välin.

en: Mollie Settings
fi: Mollie-asetukset

en: API key:
fi: API-avain:

en: To get API key, Please Visit
fi: API-avaimen saamiseksi vieraile

en: Mollie Developer Dashboard
fi: Mollie-kehittäjäkojelauta

en: Step-
fi: Vaihe-

en: Clone Step
fi: Kloonaa vaihe

en: Delete Step
fi: Poista vaihe

en: Add New Step
fi: Lisää uusi vaihe

en: Add Steps
fi: Lisää vaiheita

en: Multi step settings
fi: Monivaiheasetukset

en: All fields are required
fi: Kaikki kentät ovat pakollisia

en: Saving Payment Setting...
fi: Tallennetaan maksun asetuksia...

en: Choose a unique name to identify this integration within your app.
fi: Valitse yksilöllinen nimi tämän integraation tunnistamiseksi sovelluksessasi.

en: Login to you Mollie account (or create on if you haven't already).
fi: Kirjaudu Mollie-tilillesi (tai luo tili, jos sinulla ei vielä ole sitä).

en: Go to your Mollie Dashboard
fi: Siirry Mollie-käyttöpaneeliisi

en: and find the API section.
fi: ja etsi API-osio.

en: Generate a new API key or use an existing one (you can use test API key for testing purposes). This key is required for authenticating API requests.
fi: Luo uusi API-avain tai käytä olemassa olevaa (voit käyttää testi-API-avainta testaukseen). Tätä avainta tarvitaan API-pyyntöjen todentamiseen.

en: Copy the API key and paste it in the Bit Form
fi: Kopioi API-avain ja liitä se Bit Form

en: field above.
fi: kenttään yllä.

en: Then click on the
fi: Napsauta sitten

en: button to save the settings.
fi: painiketta tallentaaksesi asetukset.

en: Please go to your form now and add a Mollie payment field.
fi: Siirry nyt lomakkeeseesi ja lisää Mollie-maksukenttä.

en: Bit form Mollie Payment Gateway documentation
fi: Bit Form Mollie Payment Gateway -dokumentaatio

en: Login to you PayPal account (or create on if you haven't already).
fi: Kirjaudu PayPal-tilillesi (tai luo tili, jos sinulla ei vielä ole sitä).

en: Go to your PayPal Dashboard
fi: Siirry PayPal-käyttöpaneeliisi

en: Select Transaction Mode (Live or Sandbox).
fi: Valitse tapahtumatila (Live tai Sandbox).

en: Copy the
fi: Kopioi

en: from PayPal Dashboard and paste it in the Bit Form
fi: PayPal-käyttöpaneelista ja liitä se Bit Form

en: field above (you can use Sandbox or Live mode).
fi: kenttään yllä (voit käyttää Sandbox- tai Live-tilaa).

en: Please go to your form now and add a PayPal payment field.
fi: Siirry nyt lomakkeeseesi ja lisää PayPal-maksukenttä.

en: Bit form PayPal Payment Gateway documentation
fi: Bit Form PayPal Payment Gateway -dokumentaatio

en: PayPal Integrations Video
fi: PayPal-integraatioiden video

en: Login to you Stripe account (or create on if you haven't already).
fi: Kirjaudu Stripe-tilillesi (tai luo tili, jos sinulla ei vielä ole sitä).

en: Go to your Stripe Dashboard
fi: Siirry Stripe-hallintapaneeliisi

en: and find the API Key section.
fi: ja etsi API-avaimen osio.

en: from Stripe API Dashboard and paste it in the Bit Form
fi: Stripe API -hallintapaneelista ja liitä se Bit Form -kenttään

en: field above (you can use test API key for testing purposes).
fi: yllä olevaan kenttään (voit käyttää testikäyttöön testin API-avainta).

en: Please go to your form now and add a Stripe payment field.
fi: Siirry lomakkeeseesi nyt ja lisää Stripe-maksukenttä.

en: Bit form Stripe Payment Gateway documentation
fi: Bit Form Stripe -maksusillan dokumentaatio

en: Stripe Integrations Video
fi: Stripe-integraatioiden video

en: Login to you Razorpay account (or create on if you haven't already).
fi: Kirjaudu Razorpay-tilillesi (tai luo tili, jos sinulla ei vielä ole).

en: Go to your Razorpay Dashboard
fi: Siirry Razorpay-hallintapaneeliisi

en: from Razorpay API Dashboard and paste it in the Bit Form
fi: Razorpay API -hallintapaneelista ja liitä se Bit Form -kenttään

en: Please go to your form now and add a Razorpay payment field.
fi: Siirry lomakkeeseesi nyt ja lisää Razorpay-maksukenttä.

en: Bit form Razorpay Payment Gateway documentation
fi: Bit Form Razorpay -maksusillan dokumentaatio

en: Razorpay Integrations Video
fi: Razorpay-integraatioiden video

en: Available Payment Gateways
fi: Saatavilla olevat maksusillat

en: Please click on the available payment gateway option for configuration.
fi: Napsauta saatavilla olevaa maksusiltavaihtoehtoa konfigurointia varten.

en: Available on
fi: Saatavilla

en: Connected Accounts
fi: Yhdistetyt tilit

en: Currently, no payment gateway has been connected.
fi: Tällä hetkellä yhtään maksusiltaa ei ole yhdistetty.

en: PayPal Settings
fi: PayPal-asetukset

en: Transaction Mode:
fi: Tapahtumatila:

en: Client ID:
fi: Asiakas-ID:

en: Client Secret:
fi: Asiakkaan Salaisuus:

en: To get Client ID & Secret, Please Visit
fi: Asiakas-ID:n ja Salaisuuden saamiseksi, käy

en: PayPal Developer Dashboard
fi: PayPal kehittäjän hallintapaneelissa

en: PDF Global Setting
fi: PDF:n Yleisasetus

en: Available Font for PDF
fi: Saatavilla oleva fontti PDF:lle

en: PDF Templates
fi: PDF-mallit

en: How to setup PDF Templates:
fi: Kuinka määrittää PDF-mallit:

en: PDF File Name
fi: PDF-tiedoston nimi

en: PDF Password
fi: PDF-salasana

en: Static Password
fi: Staattinen salasana

en: PDF Password Shortcode
fi: PDF-salasanan shortcode

en: Allow Download (Link)
fi: Salli lataus (linkki)

en: All User
fi: Kaikki käyttäjät

en: Only Logged In User
fi: Vain kirjautuneet käyttäjät

en: Download Link Shortcode
fi: Latauslinkin shortcode

en: Override Default Settings
fi: Ohita oletusasetukset

en: Paper Size
fi: Paperin koko

en: Orientation
fi: Suunta

en: Portrait
fi: Pysty

en: Landscape
fi: Maisema

en: Font Family
fi: Kirjasinperhe

en: Font Size (Pixels)
fi: Kirjasinkoko (pikseleinä)

en: Watermark
fi: Vesileima

en: Watermark Text
fi: Vesileiman teksti

en: Watermark Image
fi: Vesileiman kuva

en: Position X (Units in millimeters)
fi: Sijainti X (yksiköt millimetreinä)

en: Position Y (Units in millimeters)
fi: Sijainti Y (yksiköt millimetreinä)

en: Show watermark behind the page content
fi: Näytä vesileima sivun sisällön takana

en: Opacity (0-100)
fi: Läpinäkyvyys (0-100)

en: Language Direction
fi: Kielisuunta

en: LTR
fi: VAS

en: RTL
fi: OAS

en: Go to PDF Settings
fi: Siirry PDF-asetuksiin

en: Please configure PDF settings first.
fi: Määritä ensin PDF-asetukset.

en: Upload
fi: Lähetä

en: Image width
fi: Kuvan leveys

en: Image height
fi: Kuvan korkeus

en: Position X
fi: Sijainti X

en: Position Y
fi: Sijainti Y

en: Learn more about PDF Attachment
fi: Lisätietoja PDF-liitteestä

en: This global settings will be set as the default for any new PDF attachment generated from your forms.
fi: Nämä globaalit asetukset määritetään oletuksena kaikille lomakkeistasi luoduille uusille PDF-liitteille.

en: Remember,
fi: Muista,

en: If you haven't used PDFs yet, you'll need to click the "Save" button to apply these global PDF settings. You can also customize settings for a specific PDF template by accessing the PDF templates in your form settings.
fi: Jos et ole vielä käyttänyt PDF-tiedostoja, sinun on klikattava "Tallenna"-painiketta ottaaksesi nämä globaalit PDF-asetukset käyttöön. Voit myös mukauttaa asetuksia tietylle PDF-mallille pääsemällä PDF-malleihin lomakeasetuksissasi.

en: Please update your PHP version is 7.4 or higher.
fi: Päivitä PHP-versiosi versioon 7.4 tai uudempi.

en: PHP extension is missing in your server. Please install it.
fi: PHP-laajennus puuttuu palvelimeltasi. Asenna se, kiitos.

en: To use Arabic, Chinese, Japanese and Korean languages, you need to install additional fonts! Please navigate to the
fi: Arabiankielen, kiinan, japanin ja korean käyttöön tarvitset lisäfontteja! Siirry kohtaan

en: tab to proceed.
fi: välilehti jatkaaksesi.

en: Copy Shortcode
fi: Kopioi lyhytkoodi

en: Embed
fi: Upota

en: Razorpay Settings
fi: Razorpay-asetukset

en: API Secret:
fi: API-salaisuus:

en: To get API Key & Secret, Please Visit
fi: API-avaimen ja -salaisuuden saamiseksi käy osoitteessa

en: Razorpay Dashboard
fi: Razorpay-hallintapaneeli

en: Are you sure to delete this URL ?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän URL-osoitteen?

en: Select A Page:
fi: Valitse sivu:

en: Custom Link
fi: Mukautettu linkki

en: set Form Field
fi: määritä lomakekenttä

en: Select Form Field
fi: Valitse lomakekenttä

en: Add More Alternative URL
fi: Lisää vaihtoehtoinen URL

en: Filter Entries between Dates
fi: Suodata merkinnät päivämäärien välillä

en: Filter
fi: Suodata

en: Search
fi: Haku

en: report name cann't be empty
fi: Raportin nimi ei voi olla tyhjä

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Premium Feature
fi: Premium-ominaisuus

en: Buy Premium
fi: Osta Premium

en: Are you sure to delete this report
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän raportin

en: Deleting ...
fi: Poistetaan ...

en: Filter List
fi: Suodatinlista

en: Search filters...
fi: Etsi suodattimia...

en: New Filter
fi: Uusi suodatin

en: No matching filter found
fi: Ei löytynyt vastaavaa suodatinta

en: Equal
fi: Yhtä suuri

en: Not equal
fi: Ei yhtä suuri

en: Not empty
fi: Ei tyhjä

en: Start With
fi: Alkaa

en: End With
fi: Päättyy

en: Not Start With
fi: Ei ala

en: Not End With
fi: Ei pääty

en: Not contains
fi: Ei sisällä

en: Contains
fi: Sisältää

en: Contain All
fi: Sisältää kaikki

en: Greater Than
fi: Suurempi kuin

en: Less Than
fi: Pienempi kuin

en: Greater Than or Equal
fi: Suurempi tai yhtä suuri kuin

en: Less Than or Equal
fi: Pienempi tai yhtä suuri kuin

en: Today
fi: Tänään

en: Till Today
fi: Tähän päivään asti

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Till Yesterday
fi: Eilen asti

en: Last 7 Days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last 30 Days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Last 60 Days
fi: Viimeiset 60 päivää

en: Last 90 Days
fi: Viimeiset 90 päivää

en: Last 120 Days
fi: Viimeiset 120 päivää

en: Next 7 Days
fi: Seuraavat 7 päivää

en: Next 30 Days
fi: Seuraavat 30 päivää

en: Next 60 Days
fi: Seuraavat 60 päivää

en: Next 90 Days
fi: Seuraavat 90 päivää

en: Next 120 Days
fi: Seuraavat 120 päivää

en: Current Week
fi: Nykyinen viikko

en: Next Week
fi: Seuraava viikko

en: Last Week
fi: Viime viikko

en: Current Month
fi: Nykyinen kuukausi

en: Next Month
fi: Seuraava kuukausi

en: Last Month
fi: Viime kuukausi

en: Current Year
fi: Nykyinen vuosi

en: Next Year
fi: Seuraava vuosi

en: Last Year
fi: Viime vuosi

en: Read entries
fi: Luetut merkinnät

en: Unread entries
fi: Lukemattomat merkinnät

en: Confirmed entries
fi: Vahvistetut merkinnät

en: Unconfirmed entries
fi: Vahvistamattomat merkinnät

en: Draft entries
fi: Luonnosmerkinnät

en: Logic
fi: Logiikka

en: OR
fi: TAI

en: AND
fi: JA

en: ReCaptcha validation failed.
fi: ReCaptcha-tarkistus epäonnistui.

en: The form has reached its maximum number of submissions.
fi: Lomake on saavuttanut enimmäismäärän lähetyksiä.

en: You have reached the maximum number of submissions allowed.
fi: Olet saavuttanut sallitun enimmäismäärän lähetyksiä.

en: You must be logged in.
fi: Sinun on kirjauduttava sisään.

en: Empty form cannot be submitted.
fi: Tyhjää lomaketta ei voi lähettää.

en: Validate form input on focus lost
fi: Vahvista lomakkeen syöte, kun kenttä menettää fokuksen

en: Allow single entry for each IP address
fi: Salli yksi lähetys kutakin IP-osoitetta kohden

en: Require user to be logged in for submit form
fi: Vaadi käyttäjän kirjautuminen lomakkeen lähettämiseksi

en: Prevent empty form submission
fi: Estä tyhjän lomakkeen lähettäminen

en: Disable entry storing in WordPress database
fi: Poista tietojen tallennus WordPress-tietokantaan käytöstä

en: Enable ReCaptcha V3
fi: Ota ReCaptcha V3 käyttöön

en: Enable / Disable
fi: Ota käyttöön / Poista käytöstä

en: Hide ReCaptcha Badge
fi: Piilota ReCaptcha-merkkipalkki

en: Honeypot trap for bot
fi: Honeypot-ansa botille

en: Manage Submission Limits (by count, time, or user)
fi: Hallinnoi lähetysrajoja (määrän, ajan tai käyttäjän mukaan)

en: Limit By Submission Count
fi: Rajoita lähetysmäärän mukaan

en: Submission Limit
fi: Lähetysraja

en: Limit period type
fi: Rajoitusjakson tyyppi

en: Limit By Per User
fi: Rajoita käyttäjäkohtaisesti

en: User verify type
fi: Käyttäjän varmistustapa

en: Limit Form Submission Period
fi: Rajoita lomakkeen lähetysaikaa

en: Every Day
fi: Joka päivä

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: From
fi: Alkaen

en: To
fi: Päättyen

en: Time:
fi: Aika:

en: Blocked IP list
fi: Estettyjen IP-osoitteiden lista

en: Add Blocked IP
fi: Lisää estetty IP

en: Allowed IP
fi: Sallittu IP

en: By enabling this option only listed IP can submit this form.
fi: Tämän vaihtoehdon ottamisen avulla vain listatut IP-osoitteet voivat lähettää tämän lomakkeen.

en: Add Allowed IP
fi: Lisää sallittu IP

en: Capture Google Ads (Click ID)
fi: Tallenna Google-mainosten (Click ID) tiedot

en: Email sent successfully.
fi: Sähköposti lähetetty onnistuneesti.

en: Sending...
fi: Lähetetään...

en: Email Test
fi: Sähköpostin testi

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Message:
fi: Viesti:

en: Send Test Mail
fi: Lähetä testiviesti

en: Configuration
fi: Määritykset

en: Mail Test
fi: Sähköpostin testi

en: SMTP config saved successfully.
fi: SMTP-määritykset tallennettu onnistuneesti.

en: Learn more about SMTP configuration
fi: Lisätietoja SMTP-määrityksestä

en: Enable SMTP
fi: Ota SMTP käyttöön

en: From Email Address
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: Some servers block emails if "From Email" differs from the authenticated (login) email— use the same email to ensure delivery.
fi: Jotkut palvelimet estävät sähköpostit, jos ”Lähettäjän sähköposti” eroaa todennetusta (kirjautumis) sähköpostista – käytä samaa sähköpostia varmistamaan toimitus.

en: From Name
fi: Lähettäjän nimi

en: Reply-To Email Address
fi: Vastausosoite

en: SMTP Host
fi: SMTP-palvelin

en: Type of Encryption
fi: Salaustyyppi

en: SMTP Port
fi: SMTP-portti

en: SMTP Authentication
fi: SMTP-todennus

en: SMTP Username
fi: SMTP-käyttäjätunnus

en: SMTP Password
fi: SMTP-salasana

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Stripe Settings
fi: Stripen asetukset

en: Publishable key:
fi: Julkaistava avain:

en: Secret Key:
fi: Salainen avain:

en: To get Publishable key & Secret key, Please Visit
fi: Saadaksesi julkaistavan ja salaisen avaimen, käy osoitteessa

en: Stripe Developer Dashboard
fi: Stripen kehittäjien hallintapaneeli

en: Transparant
fi: Läpinäkyvä

en: Add Property
fi: Lisää ominaisuus

en: Override theme and common styles
fi: Ohita teema ja yleiset tyylit

en: Multi Step Quick Tweaks
fi: Monivaiheiset pikamuutokset

en: Step Container
fi: Vaihekontti

en: Step Header Wrapper
fi: Vaiheen otsikon kääre

en: Step Header
fi: Vaiheen otsikko

en: Step Header Label
fi: Vaiheen otsikon etiketti

en: Step Header Subtitle
fi: Vaiheen otsikon alaotsikko

en: Step Wrapper
fi: Vaiheen kääre

en: Step Progress Wrapper
fi: Vaiheen etenemisen kääre

en: Step Progress Bar
fi: Vaiheen etenemispalkki

en: Step Content
fi: Vaiheen sisältö

en: Step Button Wrapper
fi: Vaiheen painikkeen kääre

en: Step Button
fi: Vaiheen painike

en: Step Label Prefix Icon
fi: Vaiheen etiketin etuikon

en: Step Label Suffix Icon
fi: Vaiheen tunnuksen loppuosa -kuvake

en: Step Subtitle Prefix Icon
fi: Vaiheen alaotsikon alkuosa -kuvake

en: Step Subtitle Suffix Icon
fi: Vaiheen alaotsikon loppuosa -kuvake

en: Previous Button Prefix Icon
fi: Edellisen painikkeen alkuosa -kuvake

en: Previous Button Suffix Icon
fi: Edellisen painikkeen loppuosa -kuvake

en: Next Button Prefix Icon
fi: Seuraavan painikkeen alkuosa -kuvake

en: Next Button Suffix Icon
fi: Seuraavan painikkeen loppuosa -kuvake

en: Theme Customization
fi: Teeman mukauttaminen

en: Multi Step Customize
fi: Monivaiheinen mukautus

en: Multi step quick tweaks is not available. this feature will coming soon.
fi: Monivaiheiset pikamuutokset eivät ole käytettävissä. Tämä ominaisuus tulee pian.

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Go to Theme Gallery Settings
fi: Siirry teeman gallerian asetuksiin

en: Add important rule to all styles to override the conflicting styles in frontend.
fi: Lisää tärkeä sääntö kaikkiin tyyleihin ohittamaan ristiriitaiset tyylit käyttöliittymässä.

en: Add prefix to atomic class names to avoid conflicts.
fi: Lisää etuliite atomiluokkien nimiin ristiriitojen välttämiseksi.

en: Transition
fi: Siirtymä

en: Please setup your payment settings before using this template.
fi: Aseta maksutietosi ennen tämän mallin käyttöä.

en: Please setup your
fi: Aseta ystävällisesti

en: Please update your Pro Plugin to the latest version (
fi: Päivitä Pro-laajennuksesi uusimpaan versioon (

en: this feature
fi: tämä ominaisuus

en: New
fi: Uusi

en: Use Template
fi: Käytä mallia

en: Go to Payment Settings
fi: Siirry maksuasetuksiin

en: Search Template
fi: Etsi mallia

en: Import Form
fi: Tuo lomake

en: Search Result
fi: Hakutulos

en: No Template Found
fi: Mallia ei löydy

en: Prefix Icon
fi: Etuliitteen kuvake

en: Suffix Icon
fi: Jälkiliitteen kuvake

en: Always (default)
fi: Aina (oletus)

en: Interaction Only
fi: Vain vuorovaikutus

en: Container Class
fi: Säiliön luokka

en: Show Option Flag Image
fi: Näytä valintavaihtoehdon lipun kuva

en: Mollie Description is Required
fi: Mollie-kuvaus on pakollinen

en: Select Account
fi: Valitse tili

en: Razorpay Dynamic Amount Field is not Selected
fi: Razorpay-dynaamista määräkenttää ei ole valittu

en: Rounded
fi: Pyöristetty

en: No fields available
fi: Kenttiä ei ole saatavilla

en: You haven’t added any fields to this form or step yet.
fi: Et ole vielä lisännyt kenttiä tähän lomakkeeseen tai vaiheeseen.

en: Please add fields from the Form Fields panel.
fi: Lisää kenttiä Lomakekentät-paneelista.

en: No field key provided
fi: Kentän avainta ei annettu

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Conditional Logic
fi: Ehdollinen logiikka

en: Individual Customize
fi: Yksilöllinen mukautus

en: Global Customize
fi: Globaali mukautus

en: Reset
fi: Palauta

en: Import
fi: Tuo

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Reset Theme Style
fi: Palauta teeman tyyli

en: Update Theme Style
fi: Päivitä teeman tyyli

en: Save as New Theme
fi: Tallenna uutena teemana

en: Click to Highlight Element in Builder
fi: Napsauta korostaaksesi elementin rakennustyökalussa

en: Enable Conditional Logic
fi: Ota ehdollinen logiikka käyttöön

en: Configure when this field should be shown or hidden
fi: Määritä, milloin tämä kenttä näytetään tai piilotetaan

en: Hide
fi: Piilota

en: Show
fi: Näytä

en: this field if
fi: tämä kenttä, jos

en: And
fi: Ja

en: Or
fi: Tai

en: Need Advanced Conditional Logic?
fi: Tarvitsetko edistynyttä ehdollista logiikkaa?

en: Switch now
fi: Vaihda nyt

en: Theme Quick Tweaks
fi: Teeman pikamuokkaukset

en: Global Elements
fi: Globaalit elementit

en: Multi-Step Elements
fi: Monivaiheiset elementit

en: Individual Elements
fi: Yksittäiset elementit

en: found
fi: löytyi

en: Search fields..
fi: Etsi kenttiä..

en: Search results for:
fi: Hakutulokset haulle:

en: No fields found
fi: Kenttiä ei löytynyt

en: We couldn't find any fields matching
fi: Emme löytäneet kenttiä, jotka vastaavat

en: Try searching with different keywords
fi: Kokeile etsiä eri avainsanoilla

en: Create New Theme
fi: Luo uusi teema

en: Click to upload
fi: Napsauta ladataksesi

en: or drag and drop
fi: tai vedä ja pudota

en: Import from Form
fi: Tuo lomakkeesta

en: Import from File
fi: Tuo tiedostosta

en: Import Theme (Style)
fi: Tuo teema (tyyli)

en: Customize
fi: Mukauta

en: Applied Styles
fi: Sovellettu tyyli

en: Your customizations apply only to this form's styling. To preserve changes, create or update a custom theme from the Options menu.
fi: Mukautuksesi koskevat vain tämän lomakkeen ulkoasua. Muutosten säilyttämiseksi luo tai päivitä mukautettu teema Asetukset-valikosta.

en: App Themes
fi: Sovellusten teemat

en: Custom Themes
fi: Mukautetut teemat

en: Please write form name
fi: Kirjoita lomakkeen nimi

en: Search forms here...
fi: Etsi lomakkeita täältä...

en: No forms found
fi: Lomakkeita ei löytynyt

en: Search fields...
fi: Etsi kenttiä...

en: Clear search
fi: Tyhjennä haku

en: No fields available in this category
fi: Tässä kategoriassa ei ole kenttiä

en: Recent
fi: Viimeisimmät

en: No fields found by your search keywords:
fi: Hakusanasi perusteella ei löytynyt kenttiä:

en: fields found for
fi: kenttiä löytyi hakusanalla

en: Update Form
fi: Päivitä lomake

en: Save Form
fi: Tallenna lomake

en: Please fix the errors
fi: Korjaa virheet

en: Sorry
fi: Valitettavasti

en: Please add a submit button
fi: Lisää lähetyspainike

en: Choose/Drop your file (.json)
fi: Valitse/Pudota tiedostosi (.json)

en: Issue
fi: Ongelma

en: Other
fi: Muu

en: Send
fi: Lähetä

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: This feature
fi: Tämä ominaisuus

en: is available in Pro
fi: on saatavilla Pro-versiossa

en: Thank you for using our product! We're sorry,
fi: Kiitos, että käytät tuotettamme! Pahoittelemme,

en: is not available in your plan.
fi: ei ole saatavilla suunnitelmassasi.

en: Please upgrade to the PRO plan to unlock all these awesome features.
fi: Päivitä PRO-suunnitelmaan avataksesi kaikki nämä mahtavat ominaisuudet.

en: Try Demo
fi: Kokeile demoa

en: Check out our
fi: Tutustu

en: Demo
fi: demoomme

en: to see what can you do with Pro version.
fi: näyttääksesi, mitä voit tehdä Pro-versiolla.

en: Available On Pro
fi: Saatavilla Pro-versiossa

en: Do You want Deplicate these
fi: Haluatko kopioida nämä

en: item
fi: kohteen

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Do you want to change these
fi: Haluatko muuttaa nämä

en: status
fi: tilan

en: Are you sure to delete these
fi: Oletko varma, että haluat poistaa nämä

en: items
fi: kohteet

en: Row Selected
fi: Rivi valittu

en: Total Entries:
fi: Yhteensä merkintöjä:

en: Page
fi: Sivu

en: of
fi: koska

en: No response from the server
fi: Ei vastausta palvelimelta

en: Are you sure to delete this web hook?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän webhookin?

en: Add More Hook
fi: Lisää lisää webhook

en: Select One
fi: Valitse yksi

en: Click
fi: Klikkaa

en: Readonly
fi: Vain luku

en: Writeable
fi: Muokattavissa

en: Not Required
fi: Ei vaadita

en: Active List
fi: Aktiivilista

en: Sub Title
fi: Alatunniste

en: Config Option
fi: Asetusvaihtoehto

en: Email Template:
fi: Sähköpostimalli:

en: Select Email Template
fi: Valitse sähköpostimalli

en: Add mail from address
fi: Lisää lähettäjän osoite

en: From Mail
fi: Lähettäjän sähköposti

en: CC
fi: Vastaanottajat (kopio)

en: Reply To
fi: Vastaa osoitteeseen

en: PDF Attachment Template:
fi: PDF-liitetiedoston malli:

en: Select PDF Template
fi: Valitse PDF-malli

en: Field Actions
fi: Kentän toiminnot

en: Integration
fi: Integraatio

en: Select Integation
fi: Valitse integraatio

en: Logged In
fi: Kirjautunut sisään

en: Logged Out
fi: Kirjautunut ulos

en: Date Format
fi: Päivämäärän muoto

en: Meta Key
fi: Meta-avain

en: Query Param
fi: Kyselyparametri

en: Redirect URL
fi: Uudelleenohjauksen URL

en: Select Page To Redirect
fi: Valitse uudelleenohjattava sivu

en: Success Message
fi: Onnistumisviesti

en: Select Message
fi: Valitse viesti

en: Select Hooks to Call
fi: Valitse kutsuttavat hookit

en: On Load
fi: Ladattaessa

en: On Field Input
fi: Kenttään syötettäessä

en: On Form Validate
fi: Lomakkeen validoinnissa

en: On Form Submit
fi: Lomakkeen lähetyksessä

en: Record Create/Edit
fi: Tietueen luonti/muokkaus

en: Record Create
fi: Tietueen luonti

en: Record Edit
fi: Tietueen muokkaus

en: Record Delete
fi: Tietueen poisto

en: Always
fi: Aina

en: With Condition
fi: Ehdolla

en: Conditional Logics
fi: Ehdolliset logiikat

en: Add Conditional Logic
fi: Lisää ehdollinen logiikka

en: For
fi: Kohteelle

en: UNLIMITED
fi: RAJOITTAMATON

en: Conditional logics execute according to the sequence of their logic groups. A group placed higher will have greater priority. To adjust the priority, simply drag and drop the logic groups as needed.
fi: Ehdolliset logiikat suoritetaan logiikkaryhmiensä järjestyksen mukaan. Ylemmällä ryhmällä on suurempi prioriteetti. Prioriteetin säätämiseksi voit yksinkertaisesti raahata ja pudottaa logiikkaryhmiä tarpeen mukaan.

en: Additional Actions
fi: Lisätoiminnot

en: Email Notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Action Run When:
fi: Toiminto suoritetaan, kun:

en: Action Effect:
fi: Toiminnon vaikutus:

en: Only on Form Load
fi: Vain lomakkeen latauksessa

en: Only on Field Input
fi: Vain kentän syötteessä

en: Only on Form Validate
fi: Vain lomakkeen validoinnissa

en: Only on Form Submit
fi: Vain lomakkeen lähetyksessä

en: Action Behaviour:
fi: Toiminnon käyttäytyminen:

en: Condition
fi: Ehto

en: Forgot Password Fields
fi: Salasanan unohtamisen kentät

en: Redirect Page:
fi: Uudelleenohjaussivu:

en: Password reset email template
fi: Salasanan palautussähköpostin malli

en: Success Message:
fi: Onnistumisviesti:

en: Login Fields
fi: Kirjautumiskentät

en: Success redirect Page:
fi: Onnistumisen uudelleenohjaussivu:

en: Redirect page (already activated):
fi: Uudelleenohjaussivu (jo aktivoitu):

en: Invalid redirect page:
fi: Virheellinen uudelleenohjaussivu:

en: Rejection Success redirect page:
fi: Hylkäyksen onnistumisen uudelleenohjaussivu:

en: Activation success
fi: Aktivointi onnistui

en: Already activated account
fi: Tili on jo aktivoitu

en: Invalid activation key
fi: Virheellinen aktivointiavain

en: Reject Success Message
fi: Hylkäyksen onnistumisviesti

en: If the Username and Password fields are blank then the user will take the value of the email field as the field and the password will be auto-generated.
fi: Jos Käyttäjätunnus- ja Salasana-kentät ovat tyhjiä, käyttäjä saa sähköpostikentän arvon kentäksi ja salasana luodaan automaattisesti.

en: Field Mappping
fi: Kenttien kartoitus

en: User Fields
fi: Käyttäjän kentät

en: User Email Notification
fi: Käyttäjän sähköposti-ilmoitus

en: Admin Email Notification
fi: Ylläpitäjän sähköpostiviesti

en: WP User Role
fi: WP-käyttäjärooli

en: Success Messages
fi: Onnistumisviestit

en: User Approval  Method:
fi: Käyttäjän hyväksymismenetelmä:

en: Select approval method
fi: Valitse hyväksymistapa

en: Auto Login After Registration
fi: Automaattinen kirjautuminen rekisteröinnin jälkeen

en: Customize Email templates
fi: Mukauta sähköpostipohjia

en: Edit verification Messages/Redirect URL
fi: Muokkaa vahvistusviestejä/uudelleenohjaus-URL

en: User Meta Field Mappping
fi: Käyttäjän metatietokenttien kartoitus

en: Meta Value
fi: Meta-arvo

en: Reset Password Fields
fi: Nollaa salasanakentät

en: Bit Form - Contact Form Builder Plugin for WordPress
fi: Bit Form – yhteydenottolomakkeen rakentaja WordPressille

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Select a Form
fi: Valitse lomake

en: Bitform block settings
fi: Bitform-lohkon asetukset

en: Form settings
fi: Lomakkeen asetukset

en: Failed to change Form Status
fi: Lomakkeen tilan muuttaminen epäonnistui

en: Form Name
fi: Lomakkeen nimi

en: Entries
fi: Vastaukset

en: Views
fi: Katselukerrat

en: Completion Rate
fi: Täyttöaste

en: Created
fi: Luotu

en: Edit Form
fi: Muokkaa lomaketta

en: Data Table
fi: Tietotaulukko

en: Form Deleted Successfully
fi: Lomake poistettu onnistuneesti

en: Duplicate...
fi: Kopioi...

en: Exporting...
fi: Viedään...

en: Are you sure to delete this form?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lomakkeen?

en: Are you sure to duplicate this form ?
fi: Oletko varma, että haluat kopioida tämän lomakkeen?

en: Are you sure to export this form ?
fi: Oletko varma, että haluat viedä tämän lomakkeen?

en: Create a New Form
fi: Luo uusi lomake

en: Create Form
fi: Luo lomake

en: General
fi: Yleiset

en: View Name
fi: Näkymän nimi

en: Edit Table
fi: Muokkaa taulukkoa

en: Table Deleted Successfully
fi: Taulukko poistettu onnistuneesti

en: Are you sure to delete this table?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän taulukon?

en: Create View
fi: Luo näkymä

en: Prevent Public View of Entries
fi: Estä julkinen pääsy merkintöihin

en: (Allow only selected rules to View Entries)
fi: (Salli vain valittujen sääntöjen katsella merkintöjä)

en: Allow Roles to view own entries
fi: Salli roolien katsella omia merkintöjä

en: Allow Roles to view Other's entries
fi: Salli roolien katsella muiden merkintöjä

en: Allow Users to Edit Form Entries
fi: Salli käyttäjien muokata lomakkeen merkintöjä

en: Allow Roles to edit own entries
fi: Salli roolien muokata omia merkintöjä

en: Allow Roles to edit Other's entries
fi: Salli roolien muokata muiden merkintöjä

en: By Roles
fi: Roolien mukaan

en: Selected User
fi: Valittu käyttäjä

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Access Setting
fi: Käyttöoikeusasetukset

en: Entry View
fi: Merkinnän näkymä

en: Entry Edit
fi: Merkinnän muokkaus

en: Single Entry View
fi: Yksittäisen merkinnän näkymä

en: Single Entry Details View
fi: Yksittäisen merkinnän tiedot

en: All Submitted Response
fi: Kaikki lähetetyt vastaukset

en: Own Submitted Response
fi: Omat lähetetyt vastaukset

en: View List
fi: Näytä luettelo

en: Details Page
fi: Tietosivu

en: Details Page Styling
fi: Yksityiskohtasivun muotoilu

en: Setting
fi: Asetus

en: Style
fi: Tyyli

en: Table Caption
fi: Taulukon otsikko

en: Column Mapping
fi: Sarakkeen kartoitus

en: Column Header
fi: Sarakkeen otsikko

en: Column Width
fi: Sarakkeen leveys

en: Form Field
fi: Lomakkeen kenttä

en: Action Column
fi: Toimintosarake

en: Column Title
fi: Sarakkeen otsikko

en: Edit Button
fi: Muokkauspainike

en: Custom Page
fi: Mukautettu sivu

en: View Button
fi: Näytä-painike

en: Redirect Link
fi: Uudelleenohjauslinkki

en: Caption
fi: Tekstitys

en: Table Even Row
fi: Taulukon parillinen rivi

en: Table Odd Row
fi: Taulukon pariton rivi

en: Page Select Box
fi: Sivun valintaruutu

en: Pagination Button
fi: Sivutuspainike

en: Search Box
fi: Hakukenttä

en: Table
fi: Taulukko

en: Table Rows
fi: Taulukon rivit

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Font Weight
fi: Fontin lihavuus

en: Font Style
fi: Fontin tyyli

en: Table Wrapper
fi: Taulukon kääre

en: Welcome to Bit Form Views (Beta)
fi: Tervetuloa Bit Form Viewsiin (Beta)

en: Create First View
fi: Luo ensimmäinen näkymä

en: Professional & Easy To Use WordPress Form Builder
fi: Ammattimainen ja helppokäyttöinen WordPress-lomakerakentaja

en: Drag and Drop WordPress Form Builder will allow you to build any kind of forms for WordPress website that you can imagine. The Professional design of Bit Form keeps all the tools right where you want them! You can make integration among various CRM and application with no zero experience.
fi: Vedä ja pudota -tyylinen WordPress-lomakerakentaja antaa sinun luoda minkä tahansalaisia lomakkeita WordPress-sivustollesi, mitä vain voit kuvitella. Bit Formin ammattimainen suunnittelu pitää kaikki työkalut juuri siellä missä haluat! Voit tehdä integraatioita eri CRM-järjestelmien ja sovellusten välillä ilman aiempaa kokemusta.

en: Explore our extensive documentation. From beginners to developers - everyone will get an answer
fi: Tutustu laajaan dokumentaatioomme. Aloittelijoista kehittäjiin – jokainen saa vastauksen

en: here
fi: tästä

en: Support
fi: Tuki

en: In Bit Apps, we provide all kind product support for any types of customer, it doesn't matter FREE or PRO user. We actively provide support through Email and Live Chat. Our support team is always ready to help you. We are here to answer your questions and help you with any issues you may have.
fi: Bit Appsissa tarjoamme kaikenlaista tuotetukea kaikille asiakkaille, olitpa sitten ILMAINEN tai PRO-käyttäjä. Tarjoamme aktiivisesti tukea sähköpostitse ja live-chatin kautta. Tukitiimimme on aina valmis auttamaan sinua. Olemme täällä vastaamassa kysymyksiisi ja auttamassa kaikissa ongelmissa.

en: Facebook support group
fi: Facebook-tukiryhmä

en: YouTube channel
fi: YouTube-kanava

en: Chat here
fi: Keskustele täällä

en: Rate us on WordPress
fi: Arvostele meidät WordPressissä

en: Lost In Space
fi: Eksyksissä avaruudessa

en: Redirecting Home in
fi: Uudelleenohjataan kotisivulle

en: Go Home
fi: Siirry kotisivulle

en: Warning
fi: Varoitus

en: Are you sure you want to leave the form? Unsaved data will be lost.
fi: Oletko varma, että haluat poistua lomakkeesta? Tallentamattomat tiedot menetetään.

en: Okay
fi: OK

en: Are you sure you want to switch forms? Unsaved data will be lost.
fi: Oletko varma, että haluat vaihtaa lomaketta? Tallentamattomat tiedot menetetään.

en: Switch Form
fi: Vaihda lomaketta

en: Are you sure to duplicate this entry?
fi: Oletko varma, että haluat kopioida tämän merkinnän?

en: View Repeater Data
fi: Näytä toistotietoja

en: Entry Details #
fi: Merkinnän tiedot #

en: Data Views & Edit
fi: Tietonäkymät & Muokkaus

en: View Analytics Report
fi: Näytä analytiikkaraportti

en: No Entry Found.
fi: Merkintää ei löytynyt.

en: Form Settings
fi: Lomakkeen asetukset

en: Conversational Form
fi: Keskusteleva lomake

en: Landing Form
fi: Saapumislomake

en: WP Auth
fi: WP-todennus

en: Entries are loading...
fi: Merkinnät latautuvat...

en: Advance Field Wise Report
fi: Kenttäkohtainen edistynyt raportti

en: Please select fields to view reports individually
fi: Valitse kentät nähdäksesi raportit yksitellen

en: Thank you for using Bit Form. If you like the plugin, please give us a
fi: Kiitos, että käytät Bit Formia. Jos pidät lisäosasta, ole hyvä ja anna meille

en: review
fi: arvostelu

en: on WordPress.org to help us spread more.
fi: WordPress.orgissa auttaaksesi meitä levittämään enemmän.

en: Filter Options
fi: Suodatusasetukset

en: All filters below will get entries based on analytics report
fi: Kaikki alla olevat suodattimet saavat tietueet analytiikkaraportin perusteella

en: Filter by Date
fi: Suodata päivämäärän mukaan

en: Entry Status
fi: Tietueen tila

en: Select Fields for Report:
fi: Valitse kentät raporttiin:

en: Other Info
fi: Muut tiedot

en: Total Entry:
fi: Yhteensä tietueita:

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Printing...
fi: Tulostetaan...

en: Print Report
fi: Tulosta raportti

en: Welcome to Bit Form
fi: Tervetuloa Bit Formiin

en: Thank you for installing Bit Form.
fi: Kiitos, että asensit Bit Formin.

en: Modern Form builder and database management  system
fi: Moderni lomakkeiden luonti- ja tietokannan hallintajärjestelmä

en: for Wordpress
fi: WordPressille

en: Create First Form
fi: Luo ensimmäinen lomake

en: Add More +
fi: Lisää lisää +

en: Country Field available in Pro version of Bit Form.
fi: Maat-kenttä on saatavilla Bit Formin Pro-versiossa.

en: You can use either ReCaptcha-V2 or ReCaptcha-V3 in a form. to use ReCaptcha-V2 disable the ReCaptcha-V3 from the Form Settings.
fi: Voit käyttää lomakkeessa joko ReCaptcha-V2:ta tai ReCaptcha-V3:ta. Käyttääksesi ReCaptcha-V2:ta poista ReCaptcha-V3 käytöstä lomakkeen asetuksista.

en: <p style="font-size: 16px">To use reCaptchav2, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
fi: <p style="font-size: 16px">Käyttääksesi reCaptchav2, sinun on asetettava sivuston avain ja salainen avain osoitteesta <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use Turnstile, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
fi: <p style="font-size: 16px">Käyttääksesi Turnstilea, sinun on asetettava sivuston avain ja salainen avain osoitteesta <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use hCaptcha, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
fi: <p style="font-size: 16px">Käyttääksesi hCaptchaa, sinun on asetettava sivuston avain ja salainen avain osoitteesta <a href="

en: You cannot add more than one
fi: Et voi lisätä enempää kuin yhden

en: Save Draft Button available in Pro version of Bit Form.
fi: Tallennuspainike luonnoksena on saatavilla Bit Formin Pro-versiossa.

en: You cannot add
fi: Et voi lisätä

en: <p style="font-size: 16px">To use
fi: <p style="font-size: 16px">Käyttääksesi

en: Change
fi: Vaihda

en: Not Equal
fi: Ei ole yhtä suuri

en: Is Null
fi: On tyhjä

en: Is Not Null
fi: Ei ole tyhjä

en: Contain
fi: Sisältää

en: Not Contain
fi: Ei sisällä

en: Between
fi: Välillä

en: On Click
fi: Klikattaessa

en: Advanced File Upload Field
fi: Edistynyt tiedostonlähetyskenttä

en: PayPal Payment Field
fi: PayPal-maksukenttä

en: Razorpay Payment Field
fi: Razorpay-maksukenttä

en: Stripe Payment Field
fi: Stripe-maksukenttä

en: Mollie Payment Field
fi: Mollie-maksukenttä

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Suggestions
fi: Ehdotukset

en: Input Mode
fi: Syöttötila

en: Read Only
fi: Vain luku

en: User Unique
fi: Käyttäjäkohtainen

en: Input Validation
fi: Syötteen validointi

en: Maximum Option Validation
fi: Suurimman vaihtoehdon validointi

en: Minimum Option Validation
fi: Pienimmän vaihtoehdon validointi

en: Option Column
fi: Vaihtoehtosarake

en: Other Option
fi: Muu vaihtoehto

en: Search Placeholder Modify
fi: Haku-paikkamerkin muokkaus

en: Selected Option Image
fi: Valitun vaihtoehdon kuva

en: Showing Selected Option Image
fi: Näytetään valitun vaihtoehdon kuva

en: Option Icon/Image
fi: Vaihtoehdon kuvake/kuva

en: Showing Icon/Image in option
fi: Näytetään kuvake/kuva vaihtoehdossa

en: Minimum and Maximum Option
fi: Pienin ja suurin vaihtoehto

en: Minimum and Maximum Option validation
fi: Pienimmän ja suurimman vaihtoehdon validointi

en: List Height
fi: Listan korkeus

en: Option List Height
fi: Vaihtoehtolistan korkeus

en: Detect Country by IP
fi: Määritä maa IP:n perusteella

en: Detect Country by Geo Location
fi: Määritä maa maantieteellisen sijainnin perusteella

en: Multiple Option List
fi: Monivalintalista

en: Minimum and Maximum Value
fi: Minimi- ja maksimiarvo

en: Minimum and Maximum Value Validation
fi: Minimi- ja maksimiarvon validointi

en: Country Not Found Text Modify
fi: Muokkaa tekstiä, kun maata ei löydy

en: Currency Not Found Text Modify
fi: Muokkaa tekstiä, kun valuuttaa ei löydy

en: Modification of File Select Status
fi: Tiedoston valinnan tilan muokkaus

en: Show Max Size
fi: Näytä maksimi koko

en: Individual Style
fi: Yksilöllinen tyyli

en: Individual Field Styling
fi: Yksittäisen kentän muotoilu

en: Custom Class & Attribute
fi: Mukautettu luokka ja attribuutti

en: Custom Classes and Attributes
fi: Mukautetut luokat ja attribuutit

en: Custom JS and CSS Editor
fi: Mukautettu JS- ja CSS-editori

en: Custom JS and CSS Code Editor
fi: Mukautettu JS- ja CSS-koodieditori

en: Breakpoint Modification
fi: Taukopisteen muokkaus

en: Breakpoint width size modification
fi: Taukopisteen leveyskoon muokkaus

en: Form Width Modification
fi: Lomakkeen leveyden muokkaus

en: Field Clone
fi: Kentän kloonaus

en: Field Cloning
fi: Kenttien kloonaus

en: Disable Entry Storing
fi: Estä tietojen tallennus

en: Capture Google Ads Click
fi: Tallenna Google Ads -klikkaus

en: Login User
fi: Kirjaudu käyttäjä

en: Empty Submission
fi: Tyhjä lähetys

en: Allowed IP List
fi: Sallittu IP-lista

en: Blocked IP
fi: Estetty IP

en: Blocked IP List
fi: Estettyjen IP-osoitteiden lista

en: Entry Limit
fi: Merkintäraja

en: Single Entry for each IP
fi: Yksi merkintä per IP

en: Form Entry Edit
fi: Lomakkeen merkinnän muokkaus

en: Honeypot trap
fi: Honeypot-ansapyynti

en: Snackbar Message
fi: Snackbar-viesti

en: Modal Message
fi: Modaalinen viesti

en: Rating Icon
fi: Arvosteluikoni

en: Rating Message on Hover
fi: Arvosteluviesti hover-tilassa

en: Rating Message on Select
fi: Arvosteluviesti valittaessa

en: PDF Template
fi: PDF-malli

en: Custom Theme Feature
fi: Mukautettu teemaominaisuus

en: Name is the unique identifier for the field. It is used to reference the field in the form submission data.
fi: Nimi on kentän yksilöllinen tunniste. Sitä käytetään viitattaessa kenttään lomakkeen lähetysdatan yhteydessä.

en: Label is the title of the field that appears above or beside the field. You can show or hide the field label by toggling this option.
fi: Tunniste on kentän otsikko, joka näkyy kentän yläpuolella tai vieressä. Voit näyttää tai piilottaa kentän tunnisteen vaihtamalla tätä asetusta.

en: Autocomplete allows you to specify what type of automated assistance the browser should provide for filling out the field, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Learn more</a>
fi: Automaattitäyttö sallii määrittää, millaista automaattista apua selain tarjoaa kentän täyttämiseen, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Lue lisää</a>

en: Admin Label is the title of the field that will be used as an alternative reference throughout the dashboard. You can toggle this option to use or disable the admin label.
fi: Admin-tunniste on kentän otsikko, jota käytetään vaihtoehtoisena viitteenä koko hallintapaneelissa. Voit ottaa tämän vaihtoehdon käyttöön tai poistaa sen käytöstä vaihtaaksesi admin-tunnisteen.

en: Subtitle is an optional description that appears under the Field Label. You can show or hide the field subtitle by toggling this option.
fi: Alaotsikko on valinnainen kuvaus, joka näkyy Kentän otsikon alla. Voit näyttää tai piilottaa kentän alaotsikon vaihtamalla tätä asetusta.

en: Helper Text is an optional text that appears beneath the field to provide additional information to the user. You can show or hide the helper text by toggling this option.
fi: Aputeksti on valinnainen teksti, joka näkyy kentän alla tarjoten lisätietoa käyttäjälle. Voit näyttää tai piilottaa aputekstin vaihtamalla tätä asetusta.

en: Default Value is the initial value that will appear in the field. You can show or hide the default value by toggling this option.
fi: Oletusarvo on alkuarvo, joka näkyy kentässä. Voit näyttää tai piilottaa oletusarvon vaihtamalla tätä asetusta.

en: Suggestions allows you to add a custom suggestion list that will display suggestions as the user types in the input field.
fi: Ehdotukset antavat sinun lisätä mukautetun ehdotuslistan, joka näyttää ehdotuksia käyttäjän kirjoittaessa syötekenttään.

en: Placeholder is the text that appears inside the field before your user enters their own content. You can show or hide the field placeholder by toggling this option.
fi: Paikkamerkki on teksti, joka näkyy kentän sisällä ennen kuin käyttäjä syöttää oman sisältönsä. Voit näyttää tai piilottaa kentän paikkamerkin vaihtamalla tätä asetusta.

en: This allows browser to display an appropriate virtual keyboard if needed. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Learn more</a>
fi: Tämä sallii selaimen näyttää tarvittaessa sopivan virtuaalisen näppäimistön. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Lue lisää</a>

en: Input Mask allows you to specify a pattern for the input field, helping users enter data in the correct format.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Learn more</a>
fi: Syötemaski antaa sinun määrittää kuvion syötekentälle, auttaen käyttäjiä syöttämään tiedot oikeassa muodossa.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Lue lisää</a>

en: Set a regular expression pattern that the input value should match for the field.
fi: Aseta säännöllisen lausekkeen kuvio, johon syötteen arvon tulee kentässä täsmätä.

en: This allows to make the field mandatory for users to fill out before submitting the form. You can toggle this option to use or disable the required.
fi: Tämä asetus tekee kentästä pakollisen täytettävän ennen lomakkeen lähettämistä. Voit ottaa tämän vaihtoehdon käyttöön tai poistaa sen käytöstä vaatimuksen käyttämiseksi.

en: The hide field feature allows you to hide the field from the user on the form. You can toggle this option to show or hide the field.
fi: Kentän piilotusominaisuus sallii kentän piilottamisen käyttäjältä lomakkeessa. Voit näyttää tai piilottaa kentän vaihtamalla tätä asetusta.

en: The reverse button feature allows to reverse the clear and undo button. You can toggle this option to reverse clear and undo button.
fi: Käänteinen painikeominaisuus sallii tyhjennys- ja kumoa-painikkeiden kääntämisen. Voit ottaa tämän vaihtoehdon käyttöön tai poistaa sen käytöstä vaihtaaksesi tyhjennys- ja kumoa-painikkeita.

en: Readonly feature allows you to set a field as read-only, meaning that users will not be able to edit the content of that field. You can toggle this option to enable or disable the setting.
fi: Vain luku -ominaisuus antaa sinun asettaa kentän vain luku -tilaan, mikä tarkoittaa, että käyttäjät eivät voi muokata kentän sisältöä. Voit ottaa tämän asetuksen käyttöön tai poistaa sen käytöstä.

en: Disabling a field prevents users from interacting with it or entering data. You can toggle this option to enable or disable the field as needed.
fi: Kentän poistaminen käytöstä estää käyttäjiä vuorovaikutuksesta sen kanssa tai tietojen syöttämisestä. Voit ottaa tämän vaihtoehdon käyttöön tai poistaa sen käytöstä tarpeen mukaan.

en: Enabling this option will check from the submitted entries whether its value is duplicate.
fi: Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön tarkistaa lähetetyistä merkinnöistä, onko arvo kaksoiskappale.

en: Enabling this option will check from your WordPress user database whether its value is duplicate.
fi: Tämän vaihtoehdon ottaminen käyttöön tarkistaa WordPress-käyttäjätietokannastasi, onko arvo kaksoiskappale.

en: Stripe provide a variety of themes for the payment form. You can choose the theme that best suits theme your payment form. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Learn more</a>
fi: Stripe tarjoaa erilaisia teemoja maksulomakkeelle. Voit valita teeman, joka parhaiten sopii maksulomakkeeseesi. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Lue lisää</a>

en: Stripe provide minimum or maximum amount for different payment method type and currency. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>learn more</a>
fi: Stripe tarjoaa minimimäärän tai maksimimäärän eri maksutapatyypeille ja valuutoille. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>Lue lisää</a>

en: Allows you to preset the language to be used in the hosted payment pages shown to the consumer. This option is Optional. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>learn more</a>
fi: Antaa mahdollisuuden esiasettaa kieli, jota käytetään kuluttajalle näytettävillä isännöidyillä maksusivuilla. Tämä vaihtoehto on valinnainen. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>Lue lisää</a>

en: Mollie provide a description for the payment. This option is required. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>learn more</a>. and also you add field value in this description. e.g: This Payment from Name: ${field_key}
fi: Mollie tarjoaa kuvauksen maksusta. Tämä vaihtoehto on pakollinen. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>Lue lisää</a>. Voit myös lisätä kentän arvon tähän kuvaukseen, esim.: Tämä maksu käyttäjältä: ${field_key}

en: You can add or remove Undo button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Undo button.
fi: Voit lisätä tai poistaa Kumoa-painikkeen allekirjoituskentästä. Voit vaihtaa tätä asetusta lisätäksesi tai poistaaksesi Kumoa-painikkeen.

en: You can add or remove Clear button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Clear button.
fi: Voit lisätä tai poistaa Tyhjennä-painikkeen allekirjoituskentästä. Voit vaihtaa tätä asetusta lisätäksesi tai poistaaksesi Tyhjennä-painikkeen.

en: This allows to show the rating message on hover. You can toggle this option to show or hide the rating message on hover.
fi: Tämän avulla voit näyttää arvostelun viestin hiiren osoittimen ollessa sen päällä. Voit vaihtaa tätä asetusta näyttääksesi tai piilottaaksesi arvostelun viestin hiiren ollessa sen päällä.

en: This allows to show the rating message on rating selected. You can toggle this option to show or hide the rating message on rating selected.
fi: Tämän avulla voit näyttää arvostelun viestin arvostelun valinnan yhteydessä. Voit vaihtaa tätä asetusta näyttääksesi tai piilottaaksesi arvostelun viestin arvostelun valinnan yhteydessä.

en: By enabling this feature, you will enable to select multiple image.
fi: Ota tämä ominaisuus käyttöön, niin voit valita useita kuvia.

en: By enabling this feature, you will be hide image label.
fi: Ota tämä ominaisuus käyttöön piilttääksesi kuvan otsikon.

en: This allows to show the header icon. You can toggle this option to show or hide the header icon.
fi: Tämän avulla voit näyttää otsikon kuvakkeen. Voit vaihtaa tätä asetusta näyttääksesi tai piilottaaksesi otsikon kuvakkeen.

en: This allows to show the stem button settings. You can toggle this option to show or hide the stem button settings.
fi: Tämän avulla voit näyttää varren painikkeen asetukset. Voit vaihtaa tätä asetusta näyttääksesi tai piilottaaksesi varren painikkeen asetukset.

en: This allows to show the step label. You can toggle this option to show or hide the step label.
fi: Tämän avulla voit näyttää vaiheen otsikon. Voit vaihtaa tätä asetusta näyttääksesi tai piilottaaksesi vaiheen otsikon.

en: This allows to show the step subtitle. You can toggle this option to show or hide the step subtitle.
fi: Tämän avulla voit näyttää vaiheen alaotsikon. Voit vaihtaa tätä asetusta näyttääksesi tai piilottaaksesi vaiheen alaotsikon.

en: Container Class allows you to add custom CSS classes to the field container. You can use this to apply custom styles to the field wrapper.
fi: Kontaineriluokka antaa sinun lisätä mukautettuja CSS-luokkia kentän kontaineriin. Voit käyttää tätä soveltaaksesi mukautettuja tyylejä kentän kääreen.

en: Allow only one entry for each IP address.
fi: Salli vain yksi merkintä kutakin IP-osoitetta kohti.

en: Allow only logged in users to submit the form.
fi: Salli vain kirjautuneiden käyttäjien lähettää lomake.

en: This will prevent empty form submission.
fi: Tämä estää tyhjän lomakkeen lähettämisen.

en: This will validate the field when the user leaves the field.
fi: Tämä validoi kentän, kun käyttäjä poistuu kentästä.

en: This will disable storing the user entry in the database.
fi: Tämä estää käyttäjän merkinnän tallentamisen tietokantaan.

en: This will enable reCAPTCHA v3.
fi: Tämä ottaa käyttöön reCAPTCHA v3:n.

en: This will limit the number of entries.
fi: Tämä rajoittaa merkintöjen määrää.

en: this will limit the form submission for specific period.
fi: Tämä rajoittaa lomakkeen lähetykset tietylle ajanjaksolle.

en: This will block the specific IP address from submitting the form.
fi: Tämä estää tietyn IP-osoitteen lähettämästä lomaketta.

en: This will allow the specific IP address to submit the form.
fi: Tämä sallii tietyn IP-osoitteen lähettää lomakkeen.

en: This will enable Google Ads conversion tracking.
fi: Tämä mahdollistaa Google Ads -konversioseurannan.

en: How to Configure Confirmation Message/Redirect page
fi: Kuinka määrittää vahvistusviesti/uudelleenohjaussivu

en: How to Configure Conditional Logic
fi: Kuinka määrittää ehdollinen logiikka

en: How to enable Conversational Form
fi: Kuinka ottaa käyttöön keskustelulomake

en: How to Setup Integrations
fi: Kuinka määrittää integraatiot

en: How to Configure Email Templates
fi: Kuinka määrittää sähköpostipohjat

en: How to Setup ACF integration
fi: Kuinka määrittää ACF-integraatio

en: How to Setup ActiveCampaign integration
fi: Kuinka määrittää ActiveCampaign-integraatio

en: How to Setup Acumbamail integration
fi: Kuinka määrittää Acumbamail-integraatio

en: How to Setup Autonami integration
fi: Kuinka määrittää Autonami-integraatio

en: How to Setup Dropbox integration
fi: Kuinka määrittää Dropbox-integraatio

en: How to Setup Elastic Email Integration
fi: Kuinka määrittää Elastic Email -integraatio

en: How to Setup Encharge integration
fi: Kuinka määrittää Encharge-integraatio

en: How to Setup Fluent-CRM integration
fi: Kuinka määrittää Fluent-CRM-integraatio

en: How to Setup Google Sheets integration
fi: Kuinka määrittää Google Sheets -integraatio

en: How to Setup Integrately integration
fi: Kuinka määrittää Integrately-integraatio

en: How to Setup Integromat integration
fi: Kuinka määrittää Integromat-integraatio

en: How to Setup MailChamp integration
fi: Kuinka määrittää MailChamp-integraatio

en: How to Setup MailPoet integration
fi: Kuinka määrittää MailPoet-integraatio

en: How to Setup MailerLite integration
fi: Miten MailerLite-integraatio asetetaan

en: How to Setup MetaBox integration
fi: Miten MetaBox-integraatio asetetaan

en: How to Setup Pabbly integration
fi: Miten Pabbly-integraatio asetetaan

en: How to Setup Pods integration
fi: Miten Pods-integraatio asetetaan

en: How to Setup Brevo(SendinBlue) integration
fi: Miten Brevo(SendinBlue)-integraatio asetetaan

en: How to Setup Telegram integration
fi: Miten Telegram-integraatio asetetaan

en: How to Setup WooCommerce integration
fi: Miten WooCommerce-integraatio asetetaan

en: How to Setup Zapier integration
fi: Miten Zapier-integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Analytics integration
fi: Miten Zoho Analytics -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Bigin integration
fi: Miten Zoho Bigin -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Campaigns integration
fi: Miten Zoho Campaigns -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Creator integration
fi: Miten Zoho Creator -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho-CRM integration
fi: Miten Zoho-CRM-integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Desk integration
fi: Miten Zoho Desk -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Flow integration
fi: Miten Zoho Flow -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Mail integration
fi: Miten Zoho Mail -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Marketing Hub integration
fi: Miten Zoho Marketing Hub -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Projects integration
fi: Miten Zoho Projects -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Recruit integration
fi: Miten Zoho Recruit -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Sheet integration
fi: Miten Zoho Sheet -integraatio asetetaan

en: How to Setup Zoho Sign integration
fi: Zoho Sign -integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup Zoho Work Drive integration
fi: Zoho Work Drive -integroinnin asennusohjeet

en: How to Configure Double Opt-In
fi: Kaksivaiheisen vahvistuksen määrittäminen

en: How to Configure Form Abandonment
fi: Lomakkeen hylkäämisen määrittäminen

en: How to Configure PDF Template
fi: PDF-mallin määrittäminen

en: How to Setup FlowMattic integration
fi: FlowMattic-integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup AutomatorWP integration
fi: AutomatorWP-integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup Uncanny Automator integration
fi: Uncanny Automator -integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup Automate Hub by Sperse.IO integration
fi: Automate Hub by Sperse.IO -integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup Thrive Automator integration
fi: Thrive Automator -integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup WP Webhooks integration
fi: WP Webhooks -integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup Advanced Form Integration
fi: Edistyneen lomakeintegraation asennusohjeet

en: How to Setup IFTTT integration
fi: IFTTT-integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup n8n.io integration
fi: n8n.io-integroinnin asennusohjeet

en: How to Setup Sure Triggers integration
fi: Sure Triggers -integroinnin asennusohjeet

en: How to Configure WP User Registration
fi: WP User Registration -määritysohjeet

en: Allow Only logged in users to view all entries
fi: Salli vain kirjautuneiden käyttäjien nähdä kaikki merkinnät

en: Allow logged in users to edit form entries
fi: Salli kirjautuneiden käyttäjien muokata lomakkeen merkintöjä

en: Allow to Configure Global Validation Message
fi: Salli globaalin vahvistusviestin määrittäminen

en: How to add Custom CSS/JS
fi: Kuinka lisätä mukautettu CSS/JS
