Bit Form 3.0.0 - en to cs_CZ translation catalogue (2612 entries)

note: Description of the plugin
en: Contact Form Builder Plugin: Multi Step Contact Form, Payment Form, Custom Contact Form Plugin by Bit Form
cs_CZ: Plugin pro tvorbu kontaktních formulářů: Vícekrokový kontaktní formulář, platební formulář, vlastní kontaktní formulář od Bit Form

note: Author of the plugin
en: Contact Form Builder - Bit Form
cs_CZ: Tvůrce kontaktních formulářů - Bit Form

en: Token expired
cs_CZ: Platnost tokenu vypršela

en: No Integration Found
cs_CZ: Nenalezena žádná integrace

en: No Connected App Found
cs_CZ: Nenalezena žádná připojená aplikace

en: Some of the test fields are empty or an invalid email supplied
cs_CZ: Některá testovací pole jsou prázdná nebo byl zadán neplatný e-mail

en: Migration Complete
cs_CZ: Migrace dokončena

en: Invalid file type
cs_CZ: Neplatný typ souboru

en: Invalid form id
cs_CZ: Neplatné ID formuláře

en: Meta Box must be activated!
cs_CZ: Meta Box musí být aktivován!

en: Conversational CSS Saved Successfully!
cs_CZ: Konverzační CSS bylo úspěšně uloženo!

en: Bit Form - Most advanced form builder and entries management plugin
cs_CZ: Bit Form - Nejpokročilejší nástroj pro tvorbu formulářů a správu záznamů

en: All Forms
cs_CZ: Všechny formuláře

en: Form Templates
cs_CZ: Šablony formulářů

en: App Settings
cs_CZ: Nastavení aplikace

en: Integrations
cs_CZ: Integrace

en: PDF Setting
cs_CZ: Nastavení PDF

en: Payments
cs_CZ: Platby

en: Doc & Support
cs_CZ: Dokumentace a podpora

en: Get 74% OFF
cs_CZ: Získejte 74% SLEVU

en: Template not found, by this name:
cs_CZ: Šablona nebyla nalezena pod tímto názvem:

en: Error Occurred, Please Reload
cs_CZ: Došlo k chybě, prosím načtěte stránku znovu

en: You are allowed to add maximum 2 workflows
cs_CZ: Můžete přidat maximálně 2 pracovní postupy

en: Can not save empty form.
cs_CZ: Nelze uložit prázdný formulář.

en: Form Name Should Be Within 50 Characters
cs_CZ: Název formuláře musí mít maximálně 50 znaků

en: All Entries
cs_CZ: Všechny záznamy

en: Form Saved successfully
cs_CZ: Formulář byl úspěšně uložen

en: User
cs_CZ: Uživatel

en: IP address
cs_CZ: IP adresa

en: Form update failed.
cs_CZ: Aktualizace formuláře selhala.

en: Error Occured in saving %s
cs_CZ: Při ukládání %s došlo k chybě

en: Form updated successfully.
cs_CZ: Formulář byl úspěšně aktualizován.

en: Form status change failed.
cs_CZ: Změna stavu formuláře selhala.

en: Form status changed successfully
cs_CZ: Stav formuláře byl úspěšně změněn

en: Form id is empty.
cs_CZ: ID formuláře je prázdné.

en: Form is not exists.
cs_CZ: Formulář neexistuje.

en: Form id is invalid.
cs_CZ: ID formuláře je neplatné.

en: Form deleted successfully.
cs_CZ: Formulář byl úspěšně smazán.

en: Form id is invalid
cs_CZ: ID formuláře je neplatné

en: Forms deleted successfully.
cs_CZ: Formuláře byly úspěšně smazány.

en: Form does not exists.
cs_CZ: Formulář neexistuje.

en: Form duplicated successfully
cs_CZ: Formulář byl úspěšně duplikován

en: Please import a valid json.
cs_CZ: Prosím, importujte platný JSON.

en: Form imported successfully.
cs_CZ: Formulář byl úspěšně importován.

en: Form does not exists
cs_CZ: Formulář neexistuje

en: Entry Not Found!
cs_CZ: Záznam nebyl nalezen!

en: Invalid Form ID or Entries ID.
cs_CZ: Neplatné ID formuláře nebo ID záznamu.

en: Entries id is invalid
cs_CZ: ID záznamu je neplatné

en: Form does not exist.
cs_CZ: Formulář neexistuje.

en: Entry Deletetion prevented by workflow
cs_CZ: Smazání záznamu bylo zablokováno workflow

en: Entry Deleted successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně smazán

en: Entry Deleted successfully, Some prevented by workflow
cs_CZ: Záznam byl úspěšně smazán, některé byly zablokovány workflow

en: Form entry deletion failed.
cs_CZ: Smazání záznamu formuláře selhalo.

en: Form id or entries id is invalid
cs_CZ: ID formuláře nebo ID záznamů je neplatné

en: Form does not exist
cs_CZ: Formulář neexistuje

en: Entry Duplicated successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně duplikován

en: Entries Duplicated successfully
cs_CZ: Záznamy byly úspěšně duplikovány

en: Form entries does not exist.
cs_CZ: Záznamy formuláře neexistují.

en: Failed to update, Data is empty.
cs_CZ: Aktualizace se nezdařila, data jsou prázdná.

en: Invalid Form ID or entries ID.
cs_CZ: Neplatné ID formuláře nebo ID záznamů.

en: Invalid Form id or entries id.
cs_CZ: Neplatné ID formuláře nebo ID záznamů.

en: Integration deleted
cs_CZ: Integrace byla smazána

en: Message deleted
cs_CZ: Zpráva byla smazána

en: workflow deleted
cs_CZ: workflow byl smazán

en: Email Template deleted
cs_CZ: E-mailová šablona byla smazána

en: Email Template duplicated
cs_CZ: E-mailová šablona byla duplikována

en: Report preferrences saved successfully
cs_CZ: Nastavení reportu bylo úspěšně uloženo

en: g-ReCAPTCHA details is empty
cs_CZ: Detaily g-ReCAPTCHA jsou prázdné

en: reCAPTCHA saved successfully
cs_CZ: reCAPTCHA byla úspěšně uložena

en: reCAPTCHA updated successfully
cs_CZ: reCAPTCHA byla úspěšně aktualizována

en: Setting details is empty
cs_CZ: Detaily nastavení jsou prázdné

en: Please re-check your Client ID & Secret
cs_CZ: Prosím, znovu zkontrolujte své Client ID & Secret

en: Payment setting saved successfully
cs_CZ: Nastavení platby bylo úspěšně uloženo

en: Payment setting updated successfully
cs_CZ: Nastavení platby bylo úspěšně aktualizováno

en: This field is required
cs_CZ: Toto pole je povinné

en: Please, enter a valid email address
cs_CZ: Zadejte platnou e-mailovou adresu

en: Please, enter a valid URL
cs_CZ: Zadejte platnou URL adresu

en: Minimum ${field.minimum} is required
cs_CZ: Je vyžadováno minimálně ${field.minimum}

en: Maximum ${field.maximum} is allowed
cs_CZ: Je povoleno maximálně ${field.maximum}

en: Please, enter only numbers
cs_CZ: Zadejte pouze čísla

en: Please, enter a valid phone number
cs_CZ: Zadejte platné telefonní číslo

en: Select at least ${field.minimum} option(s)
cs_CZ: Vyberte alespoň ${field.minimum} možnost(i)

en: Please, select no more than ${field.maximum} option(s)
cs_CZ: Vyberte nejvýše ${field.maximum} možnost(i)

en: Input does not match the required pattern
cs_CZ: Vstup neodpovídá požadovanému vzoru

en: Minimum ${field.minimum_file} file(s) required
cs_CZ: Je vyžadováno minimálně ${field.minimum_file} soubor(ů)

en: Maximum ${field.maximum_file} file(s) allowed
cs_CZ: Je povoleno maximálně ${field.maximum_file} soubor(ů)

en: Maximum file size exceeded. (Max: ${field.maximum_size}MB)
cs_CZ: Byla překročena maximální velikost souboru. (Max: ${field.maximum_size}MB)

en: File type is not supported
cs_CZ: Typ souboru není podporován

en: This value is already taken. Please, choose a different one.
cs_CZ: Tato hodnota je již použita. Zvolte prosím jinou.

en: This username or email is already registered. Please, use another.
cs_CZ: Toto uživatelské jméno nebo e-mail je již registrován. Použijte prosím jiný.

en: Custom Option Required
cs_CZ: Vyžadována vlastní možnost

en: Minimum amount of ${field.minimum_amount} is required
cs_CZ: Je vyžadována minimální částka ${field.minimum_amount}

en: Maximum amount of ${field.maximum_amount} is allowed
cs_CZ: Je povolena maximální částka ${field.maximum_amount}

en: Form data is empty
cs_CZ: Data formuláře jsou prázdná

en: At least 1 condition needed
cs_CZ: Je potřeba alespoň 1 podmínka

en: Result is empty
cs_CZ: Výsledek je prázdný

en: Nothing to update
cs_CZ: Není co aktualizovat

en: Nothing to duplicate
cs_CZ: Není co duplikovat

en: prepared query is empty
cs_CZ: Připravený dotaz je prázdný

en: is required
cs_CZ: je povinné

en: Minimum number is
cs_CZ: Minimální počet je

en: Maximum number is
cs_CZ: Maximální počet je

en: Email is invalid
cs_CZ: E-mail je neplatný

en: URL is invalid
cs_CZ: URL je neplatná

en: Sorry, Error occurred in saving form entry
cs_CZ: Omlouváme se, při ukládání záznamu formuláře došlo k chybě

en: Sorry, error occurred in logging form entry
cs_CZ: Omlouváme se, při zaznamenávání záznamu formuláře došlo k chybě

en: Sorry, Error occured in saving form entry data
cs_CZ: Omlouváme se, při ukládání dat záznamu formuláře došlo k chybě

en: provided form entries does not exists
cs_CZ: Poskytnuté záznamy formuláře neexistují

en: Entry Updated Successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován

en:  is required.
cs_CZ:  je povinné.

en:  should be an email. please provide a valid email address.
cs_CZ:  by měl být e-mail. prosím zadejte platnou e-mailovou adresu.

en:  should be Time Format
cs_CZ:  by měl být časový formát

en:  should be a phone number
cs_CZ:  by mělo být telefonní číslo

en:  should be a number
cs_CZ: musí být číslo

en:  should be an URL
cs_CZ: musí být URL

en:  should be a date
cs_CZ: musí být datum

en: Bitform Pages
cs_CZ: Bitform stránky

en: Requested parameter is empty
cs_CZ: Požadovaný parametr je prázdný

en: module, fields are required for Sendinblue api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Sendinblue API

en: module, fields are required for Acumbamail api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Acumbamail API

en: Autonami Pro Plugins not found
cs_CZ: Pluginy Autonami Pro nebyly nalezeny

en: module, fields are required for Autonami api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Autonami API

en: Required data not found.
cs_CZ: Požadovaná data nebyla nalezena.

en: module, fields are required for Elastic Email api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Elastic Email API

en: module, fields are required for Encharge api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Encharge API

en: Fluent CRM Plugins not found
cs_CZ: Pluginy Fluent CRM nebyly nalezeny

en: Please! Insatall Fluent CRM
cs_CZ: Prosím! Nainstalujte Fluent CRM

en: module, fields are required for Fluent CRM api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Fluent CRM API

en: module, fields are required for Gist api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Gist API

en: module, fields are required for Google sheet api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Google Sheets API

en: module, fields are required for Trello api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadovány pro Trello API

en: Request parameter is empty
cs_CZ: Požadovaný parametr je prázdný

en: api key field is required for hubspot api
cs_CZ: pole API klíče je vyžadováno pro HubSpot API

en: Integration execution failed
cs_CZ: Vykonání integrace selhalo

en: module, fields are required for Mail Chimp api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadována pro Mail Chimp API

en: Invalid API Token
cs_CZ: Neplatný API token

en: module, fields are required for MailerLite api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadována pro MailerLite API

en: Please! Insatall MailPoet
cs_CZ: Prosím! Nainstalujte MailPoet

en: Please! Install MailPoet
cs_CZ: Prosím! Nainstalujte MailPoet

en: module, fields are required for Mail Poet api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadována pro Mail Poet API

en: username, password, fields are required for rapidmail api
cs_CZ: uživatelské jméno, heslo, pole jsou vyžadována pro rapidmail API

en: Recipient List are required for rapidmail api
cs_CZ: Seznam příjemců je vyžadován pro rapidmail API

en: module, fields are required for SendFox api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadována pro SendFox API

en: module, fields are required for Telegram api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadována pro Telegram API

en: SID, Auth Token,From Number and mapping fields are required for rapidmail api
cs_CZ: SID, Auth Token, číslo odesílatele a mapovací pole jsou vyžadovány pro rapidmail API

en: webhook url is empty
cs_CZ: URL webhooku je prázdná

en: %s is required for woocommerce %s
cs_CZ: %s je vyžadován pro WooCommerce %s

en: WooCommerce must be activated!
cs_CZ: WooCommerce musí být aktivován!

en: module and field map are required for woocommerce
cs_CZ: modul a mapování polí jsou vyžadovány pro WooCommerce

en: workspace, table, fields are required for zoho analytics api
cs_CZ: pracovní prostor, tabulka, pole jsou vyžadována pro Zoho Analytics API

en: %s is required for zoho bigin, %s module
cs_CZ: %s je vyžadován pro Zoho Bigin, %s modul

en: module, fields are required for zoho bigin api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadována pro Zoho Bigin API

en: %s is required for zoho campaigns
cs_CZ: %s je vyžadován pro Zoho Campaigns

en: list are required for zoho campaigns api
cs_CZ: seznam je vyžadován pro Zoho Campaigns API

en: %s is required for zoho creator
cs_CZ: %s je vyžadován pro Zoho Creator

en: tokenDetails error
cs_CZ: Chyba tokenDetails

en: %s is required for zoho crm, %s module
cs_CZ: %s je vyžadován pro Zoho CRM, modul %s

en: zoho crm field %s's maximum length is %s, Given %s
cs_CZ: Maximální délka pole %s ve Zoho CRM je %s, zadáno %s

en: Tag is empty
cs_CZ: Tag je prázdný

en: Assignment rules is empty
cs_CZ: Pravidla přiřazení jsou prázdná

en: RelatedList is empty
cs_CZ: RelatedList je prázdný

en: module, layout are required for zoho crm relatedlist
cs_CZ: modul a rozložení jsou vyžadovány pro Zoho CRM RelatedList

en: module, layout, fields are required for zoho crm api
cs_CZ: modul, rozložení a pole jsou vyžadovány pro Zoho CRM API

en: %s is required for zoho bigin
cs_CZ: %s je vyžadován pro Zoho Bigin

en: list are required for zoho desk api
cs_CZ: seznam je vyžadován pro Zoho Desk API

en: module, fields are required for zoho mail api
cs_CZ: modul a pole jsou vyžadovány pro Zoho Mail API

en: is required for zoho marketing hub
cs_CZ: je vyžadován pro Zoho Marketing Hub

en: list are required for zoho marketingHub api
cs_CZ: seznam je vyžadován pro Zoho MarketingHub API

en: %s is required for %s
cs_CZ: %s je vyžadován pro %s

en: list are required for zoho projects api
cs_CZ: seznam je vyžadován pro Zoho Projects API

en: %s is required for zoho recruit, %s module
cs_CZ: %s je vyžadován pro Zoho Recruit, modul %s

en: module, fields are required for zoho recruit api
cs_CZ: modul a pole jsou vyžadovány pro Zoho Recruit API

en: module, fields are required for zoho sheet api
cs_CZ: modul a pole jsou vyžadovány pro Zoho Sheet API

en: module, fields are required for zoho sign api
cs_CZ: modul, pole jsou vyžadována pro Zoho Sign API

en: parent folder are required for zoho workdrive api
cs_CZ: rodičovská složka je vyžadována pro Zoho WorkDrive API

en: Sorry, Error occured in updated form
cs_CZ: Omlouváme se, došlo k chybě v aktualizovaném formuláři

en: Bitforms Pages
cs_CZ: Stránky Bitforms

en: Sorry! Submission limit exceeded.
cs_CZ: Omlouváme se! Limit odeslání byl překročen.

en: Sorry! You have exceeded the submission limit.
cs_CZ: Omlouváme se! Překročili jste limit odeslání.

en: Unknown upload error
cs_CZ: Neznámá chyba nahrávání

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
cs_CZ: Nahraný soubor překračuje direktivu upload_max_filesize v php.ini.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
cs_CZ: Nahraný soubor překračuje MAX_FILE_SIZE direktivu, která byla zadána v HTML formuláři.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
cs_CZ: Nahraný soubor byl nahrán pouze částečně.

en: No file was uploaded.
cs_CZ: Žádný soubor nebyl nahrán.

en: Missing a temporary folder.
cs_CZ: Chybí dočasná složka.

en: Failed to write file to disk.
cs_CZ: Nepodařilo se zapsat soubor na disk.

en: A PHP extension stopped the file upload.
cs_CZ: PHP rozšíření zastavilo nahrávání souboru.

en: Total File size is too large
cs_CZ: Celková velikost souboru je příliš velká

en: Upload failed
cs_CZ: Nahrávání selhalo

en: Untrusted upload source
cs_CZ: Nedůvěryhodný zdroj nahrávání

en: Temporary file not accessible
cs_CZ: Dočasný soubor není přístupný

en: Empty filename
cs_CZ: Prázdný název souboru

en: Cannot read file size
cs_CZ: Nelze přečíst velikost souboru

en: File size is too large
cs_CZ: Velikost souboru je příliš velká

en: This file type is not allowed
cs_CZ: Tento typ souboru není povolen

en: File type is not allowed
cs_CZ: Typ souboru není povolen

en: Invalid SVG
cs_CZ: Neplatný SVG

en: SVG file is not valid
cs_CZ: SVG soubor není platný

en: File size is too large after sanitation
cs_CZ: Velikost souboru je po sanaci příliš velká

en: File not allowed by policy
cs_CZ: Soubor není povolen politikou

en: Form Submitted Successfully
cs_CZ: Formulář byl úspěšně odeslán

en: provided form does not exists
cs_CZ: poskytnutý formulář neexistuje

en: Form ID cannot be empty
cs_CZ: ID formuláře nemůže být prázdné

en: #%s no. Form doesn't exists
cs_CZ: Formulář číslo #%s neexistuje

en: #%s no. Form is not active
cs_CZ: Formulář číslo #%s není aktivní

en: Entry Update Successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován

en: Token verification failed
cs_CZ: Ověření tokenu selhalo

en: You are already logged in
cs_CZ: Již jste přihlášen

en: Please submit form with valid fields
cs_CZ: Prosím, odešlete formulář s platnými poli

en: Please recheck your reCaptcha Configuration
cs_CZ: Prosím zkontrolujte konfiguraci reCaptcha

en: Please verify reCAPTCHA
cs_CZ: Prosím ověřte reCAPTCHA

en: Please verify hCaptcha
cs_CZ: Prosím ověřte hCaptcha

en: hCaptcha verification failed
cs_CZ: Ověření hCaptcha selhalo

en: Please verify Cloudflare Turnstile Captcha
cs_CZ: Prosím ověřte Cloudflare Turnstile Captcha

en: Cloudflare Turnstile Validation Error:
cs_CZ: Chyba ověření Cloudflare Turnstile:

en: Sorry!! You have already submitted from this IP address
cs_CZ: Omlouváme se!! Z této IP adresy jste již odeslali

en: within %s to %s
cs_CZ: v rozmezí %s až %s

en: %s to %s
cs_CZ: %s až %s

en: Form is available %s From %s
cs_CZ: Formulář je k dispozici %s od %s

en: Form is available %s
cs_CZ: Formulář je k dispozici %s

en: Form is available on %s
cs_CZ: Formulář je k dispozici dne %s

en: Sorry!! Your IP address is %s, Blocked from submitting the form
cs_CZ: Omlouváme se!! Vaše IP adresa %s je blokována pro odesílání formuláře

en: Other...
cs_CZ: Jiné...

en: Select a Bitform
cs_CZ: Vyberte Bitform

en: Invalid request method. POST required.
cs_CZ: Neplatná metoda požadavku. Vyžaduje se POST.

en: No form selected
cs_CZ: Formulář nebyl vybrán

en: Please select a form from the Form List available in the Bit Form element settings.
cs_CZ: Vyberte prosím formulář ze seznamu formulářů dostupných v nastavení prvku Bit Form.

en: Select Forms
cs_CZ: Vyberte formuláře

en: Forms
cs_CZ: Formuláře

en: Unsplash Images
cs_CZ: Obrázky z Unsplash

en: Go to the Google reCaptcha V2 Admin Dashboard
cs_CZ: Přejděte na administrační panel Google reCaptcha V2

en: Click on the Register button and add Label.
cs_CZ: Klikněte na tlačítko Registrovat a přidejte štítek.

en: Choose the type of reCaptcha V2 (either I'm not a robot checkbox or Invisible reCaptcha badge).
cs_CZ: Vyberte typ reCaptcha V2 (buď zaškrtávací políčko „Nejsem robot“ nebo neviditelnou značku reCaptcha).

en: Copy Your Domain URL and Goto Google ReCaptcha Dashboard, paste it under Domains.
cs_CZ: Zkopírujte URL vaší domény a přejděte na Google ReCaptcha Dashboard, vložte ji do sekce Domény.

en: Click on the Submit button.
cs_CZ: Klikněte na tlačítko Odeslat.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Google reCaptcha Settings to paste them into the corresponding
cs_CZ: Poté uvidíte klíč webu a tajný klíč. Zkopírujte oba klíče a vraťte se do Bit form Google reCaptcha Nastavení, kde je vložíte do příslušných

en: Site Key
cs_CZ: Klíč webu

en: and
cs_CZ: a

en: Secret Key
cs_CZ: Tajný klíč

en: fields.
cs_CZ: poli.

en: Click on the
cs_CZ: Klikněte na

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: button to apply the settings.
cs_CZ: tlačítko pro použití nastavení.

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V2 field.
cs_CZ: Nyní prosím přejděte do svého formuláře a přidejte pole Google reCaptcha V2.

en: For more details, please visit the
cs_CZ: Pro více informací navštivte

en: Bit form Google reCaptcha V2 documentation
cs_CZ: Bit form Google reCaptcha V2 dokumentaci

en: and watch
cs_CZ: a sledujte

en: YouTube Video
cs_CZ: YouTube video

en: Go to the Google reCaptcha V3 Admin Dashboard
cs_CZ: Přejděte na Google reCaptcha V3 Admin Dashboard

en: Choose the type of reCaptcha V3 (reCaptcha V3).
cs_CZ: Vyberte typ reCaptcha V3 (reCaptcha V3).

en: Now, Please go to your form and add a Google reCaptcha V3 field.
cs_CZ: Nyní prosím přejděte do svého formuláře a přidejte pole Google reCaptcha V3.

en: Bit form Google reCaptcha V3 documentation
cs_CZ: Bit form Google reCaptcha V3 dokumentace

en: Go to the Turnstile Admin Dashboard
cs_CZ: Přejděte na Turnstile Admin Dashboard

en: If you haven't created a Turnstile Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
cs_CZ: Pokud jste ještě nevytvořili Turnstile Site, klikněte na tlačítko „Přidat stránku“ a vyplňte požadovaná pole.

en: If you already have a Turnstile Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
cs_CZ: Pokud již máte Turnstile Site, klikněte na název stránky pro otevření panelu stránky.

en: You will then see the site key and secret key. Copy both keys and back to Bit form Turnstile Settings to paste them into the corresponding
cs_CZ: Poté uvidíte klíč stránky a tajný klíč. Zkopírujte oba klíče a vraťte se do Bit form Turnstile Nastavení, kde je vložte do odpovídajících polí

en: Now, Please go to your form and add a Turnstile field.
cs_CZ: Nyní prosím přejděte do svého formuláře a přidejte pole Turnstile.

en: Bit form Turnstile documentation
cs_CZ: Dokumentace Bit form Turnstile

en: Go to the hCaptcha Admin Dashboard
cs_CZ: Přejděte do administračního panelu hCaptcha

en: If you haven't created a hCaptcha Site yet, click on the "Add Site" button and fill out the required fields.
cs_CZ: Pokud jste ještě nevytvořili hCaptcha Site, klikněte na tlačítko „Přidat stránku“ a vyplňte požadovaná pole.

en: If you already have a hCaptcha Site, click on the Site Name to open the Site Dashboard.
cs_CZ: Pokud již máte hCaptcha Site, klikněte na název stránky pro otevření panelu stránky.

en: You will then see the site. Copy
cs_CZ: Poté uvidíte stránku. Zkopírujte

en: and back to Bit form hCaptcha Settings to paste in Site Key fields.
cs_CZ: a vraťte se do Bit form hCaptcha Nastavení, kde vložte do polí Site Key.

en: Then get the secret key. Go to the Profile → Settings and click the secret tab. You will find secret list or Generate New Secret.
cs_CZ: Pak získejte tajný klíč. Přejděte na Profil → Nastavení a klikněte na záložku tajný klíč. Najdete zde seznam tajných klíčů nebo možnost Vygenerovat nový tajný klíč.

en: Now, Please go to your form and add a hCaptcha field.
cs_CZ: Nyní prosím přejděte do svého formuláře a přidejte pole hCaptcha.

en: Bit form hCaptcha documentation
cs_CZ: Dokumentace Bit form hCaptcha

en: Captcha Settings
cs_CZ: Nastavení Captcha

en: Note:
cs_CZ: Poznámka:

en: Please click on the available Captcha option for configuration.
cs_CZ: Pro konfiguraci klikněte na dostupnou možnost Captcha.

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Captcha Settings Updated
cs_CZ: Nastavení Captcha aktualizováno

en: reCAPTCHA is a free service that protects your website from spam and abuse.
cs_CZ: reCAPTCHA je bezplatná služba, která chrání vaše webové stránky před spamem a zneužitím.

en: Learn More
cs_CZ: Zjistit více

en: Domain URL:
cs_CZ: URL domény:

en: To get Site Key and SECRET , Please Visit
cs_CZ: Pro získání Site Key a SECRET navštivte prosím

en: Update
cs_CZ: Aktualizovat

en: hCaptcha is a free service that protects your website from spam and abuse.
cs_CZ: hCaptcha je bezplatná služba, která chrání váš web před spamem a zneužitím.

en: To get Site Key and Secret, Please Visit
cs_CZ: Pro získání Site Key a Secret navštivte prosím

en: hCaptcha Admin Dashboard
cs_CZ: hCaptcha Admin Panel

en: Turnstile is a free service that protects your website from spam and abuse.
cs_CZ: Turnstile je bezplatná služba, která chrání váš web před spamem a zneužitím.

en: How to set up
cs_CZ: Jak nastavit

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Are you sure to delete this template
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tuto šablonu

en: Duplicate
cs_CZ: Duplikovat

en: Are you sure to duplicate this template?
cs_CZ: Opravdu chcete duplikovat tuto šablonu?

en: Template Name
cs_CZ: Název šablony

en: Action
cs_CZ: Akce

en: Email Templates
cs_CZ: E-mailové šablony

en: How to setup Email Templates & Send Email Notification:
cs_CZ: Jak nastavit šablony e-mailů a odesílat oznámení e-mailem:

en: Documentation
cs_CZ: Dokumentace

en: Add New Template
cs_CZ: Přidat novou šablonu

en: Empty
cs_CZ: Prázdné

en: Post Type cann't be empty
cs_CZ: Typ příspěvku nesmí být prázdný

en: Post Status cann't be empty
cs_CZ: Stav příspěvku nesmí být prázdný

en: Please map mandatory fields
cs_CZ: Prosím, namapujte povinná pole

en: Integration Name
cs_CZ: Název integrace

en: Integration Name...
cs_CZ: Název integrace...

en: Post Type
cs_CZ: Typ příspěvku

en: Refresh Post Types
cs_CZ: Obnovit typy příspěvků

en: Post Status
cs_CZ: Stav příspěvku

en: Select Status
cs_CZ: Vyberte stav

en: Author
cs_CZ: Autor

en: Select Author
cs_CZ: Vyberte autora

en: Comment Status
cs_CZ: Stav komentáře

en: Field Mapping
cs_CZ: Mapování polí

en: Form Fields
cs_CZ: Pole formuláře

en: Post Fields
cs_CZ: Pole příspěvku

en: ACF fields Mapping
cs_CZ: Mapování polí ACF

en: Refresh ACF fields
cs_CZ: Obnovit pole ACF

en: ACF Fields
cs_CZ: Pole ACF

en: ACF File Upload Fields Map
cs_CZ: Mapa polí pro nahrávání souborů ACF

en: Error Occured
cs_CZ: Došlo k chybě

en: Loading ACF Fields...
cs_CZ: Načítání polí ACF...

en: Loading Post Types...
cs_CZ: Načítání typů příspěvků...

en: Select one of the defined WordPress post types Or custom post types for the post.
cs_CZ: Vyberte jeden z definovaných typů příspěvků WordPress nebo vlastní typy příspěvků pro příspěvek.

en: Select Post Type
cs_CZ: Vybrat typ příspěvku

en: Select the status for the post. If published status is selected and the post date is in the future, it will automatically be changed to scheduled
cs_CZ: Vyberte stav příspěvku. Pokud je vybrán stav publikováno a datum příspěvku je v budoucnosti, bude automaticky změněn na naplánováno

en: Select the user to be assigned to the post.
cs_CZ: Vyberte uživatele, který bude přiřazen k příspěvku.

en: Select Field
cs_CZ: Vybrat pole

en: Custom...
cs_CZ: Vlastní...

en: Custom Value
cs_CZ: Vlastní hodnota

en: Connect New Active Campaing API
cs_CZ: Připojit nové API ActiveCampaign

en: Update ActiveCampaign
cs_CZ: Aktualizovat ActiveCampaign

en: Update Responses with ActiveCampaign existing email?
cs_CZ: Aktualizovat odpovědi s existujícím e-mailem v ActiveCampaign?

en: Integration name cann't be empty
cs_CZ: Název integrace nesmí být prázdný

en: Access API Key cann't be empty
cs_CZ: Klíč API nesmí být prázdný

en: Access API URL cann't be empty
cs_CZ: URL API nesmí být prázdné

en: Authorized Successfully
cs_CZ: Autorizace proběhla úspěšně

en: Integration Name:
cs_CZ: Název integrace:

en: Access API URL:
cs_CZ: URL přístupu k API:

en: Access API URL...
cs_CZ: URL přístupu k API...

en: Access API Key:
cs_CZ: Klíč přístupu k API:

en: Access API Key...
cs_CZ: Klíč přístupu k API...

en: ActiveCampaign lists refreshed
cs_CZ: Seznamy ActiveCampaign obnoveny

en: No ActiveCampaign lists found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné seznamy ActiveCampaign. Zkuste změnit číslo řádku záhlaví nebo to zkuste znovu

en: ActiveCampaign lists refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení seznamů ActiveCampaign selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: ActiveCampaign tags refreshed
cs_CZ: Štítky ActiveCampaign obnoveny

en: No ActiveCampaign tags found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné štítky ActiveCampaign. Zkuste změnit číslo řádku záhlaví nebo to zkuste znovu

en: ActiveCampaign tags refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení štítků ActiveCampaign selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: ActiveCampaign fields refreshed
cs_CZ: Pole ActiveCampaign obnoveny

en: No ActiveCampaign fields found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné pole ActiveCampaign. Zkuste změnit číslo řádku záhlaví nebo to zkuste znovu

en: ActiveCampaign fields refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení polí ActiveCampaign selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Connected API:
cs_CZ: Připojené API:

en: Select an App
cs_CZ: Vyberte aplikaci

en: List:
cs_CZ: Seznam:

en: Select List
cs_CZ: Vyberte seznam

en: Tags:
cs_CZ: Štítky:

en: Refresh Activecapmaign Tags
cs_CZ: Obnovit tagy ActiveCampaign

en: Map Fields
cs_CZ: Přidělit pole

en: Refresh Activecapmaign Field
cs_CZ: Obnovit pole ActiveCampaign

en: ActiveCampaign Fields
cs_CZ: Pole ActiveCampaign

en: Actions
cs_CZ: Akce

en: To Get Auth token, Please Visit
cs_CZ: Pro získání Auth tokenu navštivte

en: Acumbamail documentation
cs_CZ: Dokumentaci Acumbamail

en: Auth Token:
cs_CZ: Auth token:

en: Auth Token...
cs_CZ: Auth token...

en: All list field fetched successfully
cs_CZ: Všechna pole seznamu byla úspěšně načtena

en: Failed to fetch list fields
cs_CZ: Nepodařilo se načíst pole seznamu

en: Lists fetched successfully
cs_CZ: Seznamy byly úspěšně načteny

en: Lists fetch failed. please try again
cs_CZ: Načtení seznamů selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Api Key can't be empty
cs_CZ: Api klíč nesmí být prázdný

en: Authorized successfully
cs_CZ: Autorizace byla úspěšná

en: Authorized failed
cs_CZ: Autorizace selhala

en: Connected API List:
cs_CZ: Připojený API seznam:

en: Select API
cs_CZ: Vyberte API

en: Actions:
cs_CZ: Akce:

en: Select Actions
cs_CZ: Vyberte akce

en: All List:
cs_CZ: Všechny seznamy:

en: Fetch Subscriber List
cs_CZ: Načíst seznam odběratelů

en: Field Map
cs_CZ: Mapování polí

en: Refresh Acumbamail Fields
cs_CZ: Aktualizovat pole Acumbamail

en: Acumbamail Fields
cs_CZ: Pole Acumbamail

en: Authorized ✔
cs_CZ: Autorizováno ✔

en: Authorize
cs_CZ: Autorizovat

en: Next
cs_CZ: Další

en: Skip exist Contact
cs_CZ: Přeskočit existující kontakt

en: Skip if contact already exist in Autonami
cs_CZ: Přeskočit, pokud kontakt již existuje v Autonami

en: Connect Successfully
cs_CZ: Připojení úspěšné

en: Autonami lists and tags refreshed
cs_CZ: Seznamy a štítky Autonami aktualizovány

en: Autonami lists and tags refresh failed Cause:
cs_CZ: Aktualizace seznamů a štítků Autonami selhala. Příčina:

en: please try again
cs_CZ: zkuste to prosím znovu

en: Autonami lists and tags refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace seznamů a štítků Autonami selhala. Zkuste to prosím znovu

en: Autonami fields refreshed
cs_CZ: Pole Autonami aktualizována

en: No Autonami fields found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nenalezena žádná pole Autonami. Zkuste změnit číslo hlavičkového řádku nebo to zkuste znovu

en: Autonami fields refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace polí Autonami selhala. Zkuste to prosím znovu

en: Autonami Lists:
cs_CZ: Seznamy Autonami:

en: Refresh Autonami Lists And Tags
cs_CZ: Aktualizovat seznamy a štítky Autonami

en: Autonami Tags:
cs_CZ: Štítky Autonami:

en: Refresh Autonami Fields
cs_CZ: Obnovit pole Autonami

en: Autonami Fields
cs_CZ: Pole Autonami

en: Loaded integration:
cs_CZ: Načtená integrace:

en: Integration Info
cs_CZ: Informace o integraci

en: Add New
cs_CZ: Přidat nové

en: App
cs_CZ: Aplikace

en: Authorize New Dropbox App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Dropbox

en: Delete File From Wordpress
cs_CZ: Smazat soubor z WordPressu

en: Delete file from Wordpress after upload in Dropbox
cs_CZ: Smazat soubor z WordPressu po nahrání do Dropboxu

en: Please enter API key and API secret
cs_CZ: Zadejte prosím API klíč a API tajemství

en: To Get Api Key & Secret, Please Visit
cs_CZ: Pro získání API klíče a tajemství navštivte

en: Dropbox API Console
cs_CZ: Konzoli API Dropbox

en: Dropbox Api Key:
cs_CZ: API klíč Dropbox:

en: Api Key...
cs_CZ: API klíč...

en: Dropbox Api Secret:
cs_CZ: API tajemství Dropbox:

en: Api Secret...
cs_CZ: API tajemství...

en: To Get Access Code, Please Visit
cs_CZ: Pro získání přístupového kódu navštivte

en: Dropbox Access Code
cs_CZ: Přístupový kód Dropbox

en: Dropbox Access Code:
cs_CZ: Přístupový kód Dropbox:

en: Access Code...
cs_CZ: Přístupový kód...

en: Error Occurred
cs_CZ: Došlo k chybě

en: Loading Dropbox Folders List...
cs_CZ: Načítání seznamu složek Dropboxu...

en: Dropbox ApiKey, ApiSecret & Access Code can't be empty
cs_CZ: Dropbox ApiKey, ApiSecret a přístupový kód nesmí být prázdné

en: Authorization failed Cause:
cs_CZ: Autorizace selhala, příčina:

en: Authorization failed. please try again
cs_CZ: Autorizace selhala. Zkuste to prosím znovu

en: Select Folder
cs_CZ: Vyberte složku

en: Fetch All Dropbox Folders
cs_CZ: Načíst všechny složky Dropboxu

en: File Input
cs_CZ: Vstupní soubor

en: Dropbox Folder
cs_CZ: Složka Dropbox

en: Integration Settings
cs_CZ: Nastavení integrace

en: Status
cs_CZ: Stav

en: Add Status to contact
cs_CZ: Přidat stav ke kontaktu

en: Ok
cs_CZ: OK

en: API Key cann't be empty
cs_CZ: API klíč nesmí být prázdný

en: API Key:
cs_CZ: API klíč:

en: API Key...
cs_CZ: API klíč...

en: To get API Key, Please Visit
cs_CZ: Pro získání API klíče navštivte prosím

en: Elastic Email API Console
cs_CZ: Elastic Email API konzoli

en: Loading Lists...
cs_CZ: Načítání seznamů...

en: Lists:
cs_CZ: Seznamy:

en: Fetch All Recipients
cs_CZ: Načíst všechny příjemce

en: Elastic Email Fields
cs_CZ: Pole Elastic Email

en: API key
cs_CZ: API klíč

en: To get API , Please Visit
cs_CZ: Chcete-li získat API, navštivte prosím

en: Encharge API Console
cs_CZ: Konzole Encharge API

en: Encharge fields refreshed
cs_CZ: Pole Encharge aktualizována

en: No Encharge fields found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nebyla nalezena žádná pole Encharge. Zkuste změnit číslo hlavičkového řádku nebo to zkuste znovu

en: Encharge fields refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace polí Encharge selhala. prosím zkuste to znovu

en: Encharge Fields
cs_CZ: Pole Encharge

en: Skip if contact already exist in FluentCRM
cs_CZ: Přeskočit, pokud kontakt již existuje ve FluentCRM

en: Double Opt-in
cs_CZ: Dvojité potvrzení

en: Enable Double Option for new contacts
cs_CZ: Povolit dvojité potvrzení pro nové kontakty

en: FluentCRM list refreshed
cs_CZ: Seznam FluentCRM aktualizován

en: FluentCRM list refresh failed Cause:
cs_CZ: Aktualizace seznamu FluentCRM selhala. Důvod:

en: FluentCRM list refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace seznamu FluentCRM selhala. prosím zkuste to znovu

en: Fluent CRM fields refreshed
cs_CZ: Pole Fluent CRM aktualizována

en: No Fluent CRM fields found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nebyla nalezena žádná pole Fluent CRM. Zkuste změnit číslo hlavičkového řádku nebo to zkuste znovu

en: Fluent CRM fields refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace polí Fluent CRM selhala. prosím zkuste to znovu

en: Fluent CRM List:
cs_CZ: Seznam Fluent CRM:

en: Select Fluent CRM list
cs_CZ: Vyberte seznam Fluent CRM

en: Refresh Fluent CRM List
cs_CZ: Obnovit seznam Fluent CRM

en: Fluent CRM Tags:
cs_CZ: Štítky Fluent CRM:

en: Fluent CRM Fields
cs_CZ: Pole Fluent CRM

en: Tags
cs_CZ: Štítky

en: Add tags to contact
cs_CZ: Přidat štítky ke kontaktu

en: Refresh Tags
cs_CZ: Obnovit štítky

en: Integration API Key...
cs_CZ: Klíč API pro integraci...

en: To get API, Please Visit
cs_CZ: Pro získání API navštivte

en: Getgist API Console
cs_CZ: Konzole API Getgist

en: Loading Tags...
cs_CZ: Načítání štítků...

en: User Type:
cs_CZ: Typ uživatele:

en: Select User Type
cs_CZ: Vyberte typ uživatele

en: Gist Fields
cs_CZ: Pole Gist

en: Authorize New Google App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Google

en: Update Row
cs_CZ: Aktualizovat řádek

en: Control how the row gets updated.
cs_CZ: Ovládejte, jak se řádek aktualizuje.

en: Update google Sheet
cs_CZ: Aktualizovat Google tabulku

en: Update Responses with Google Sheet?
cs_CZ: Aktualizovat odpovědi pomocí Google tabulky?

en: Enter the criteria to update rows. Please use the below format.
cs_CZ: Zadejte kritéria pro aktualizaci řádků. Použijte prosím níže uvedený formát.

en: Update Preferance
cs_CZ: Nastavení aktualizace

en: update row for first match only?
cs_CZ: aktualizovat řádek pouze při prvním shodě?

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: No
cs_CZ: Ne

en: insert new row if the above criteria doesn't met?
cs_CZ: vložit nový řádek, pokud výše uvedená kritéria nejsou splněna?

en: Share Settings
cs_CZ: Sdílet nastavení

en: Homepage URL:
cs_CZ: URL domovské stránky:

en: Authorized Redirect URIs:
cs_CZ: Autorizované přesměrovací URI:

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit
cs_CZ: Pro získání ID klienta a SECRET navštivte prosím

en: Client id:
cs_CZ: ID klienta:

en: Client id...
cs_CZ: ID klienta...

en: Client secret:
cs_CZ: Tajný klíč klienta:

en: Client secret...
cs_CZ: Tajný klíč klienta...

en: Spreadsheet refreshed
cs_CZ: Tabulka byla aktualizována

en: Spreadsheet refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Aktualizace tabulky selhala, důvod: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Spreadsheet refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace tabulky selhala. Zkuste to prosím znovu

en: Worksheets refreshed
cs_CZ: Listy byly aktualizovány

en: Worksheets refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace listů selhala. Zkuste to prosím znovu

en: Worksheet Headers refreshed
cs_CZ: Záhlaví listu obnovena

en: No Worksheet headers found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nenalezena žádná záhlaví listu. Zkuste změnit číslo řádku záhlaví nebo to zkuste znovu

en: Worksheet Headers refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace záhlaví listu selhala. Zkuste to prosím znovu

en: Client ID cann't be empty
cs_CZ: ID klienta nesmí být prázdné

en: Secret key cann't be empty
cs_CZ: Tajný klíč nesmí být prázdný

en: Authorization failed
cs_CZ: Autorizace selhala

en: Authorize App:
cs_CZ: Autorizovat aplikaci:

en: Spreadsheets:
cs_CZ: Tabulky:

en: Select Spreadsheet
cs_CZ: Vyberte tabulku

en: Select Worksheet
cs_CZ: Vyberte list

en: Header Row:
cs_CZ: Řádek záhlaví:

en: By default, first row of the worksheet is considered as header row. This can be used if tabular data starts from any row other than the first row.
cs_CZ: Ve výchozím nastavení je první řádek listu považován za řádek záhlaví. Toto lze použít, pokud tabulková data začínají na jiném řádku než na prvním.

en: Google Fields
cs_CZ: Google pole

en: Add Tags
cs_CZ: Přidat štítky

en: Add Contact Tag
cs_CZ: Přidat štítek kontaktu

en: Select tag
cs_CZ: Vyberte štítek

en: Refresh Groundhogg Tags
cs_CZ: Obnovit štítky Groundhogg

en: Your Domain Name:
cs_CZ: Vaše doména:

en: Public Key:
cs_CZ: Veřejný klíč:

en: Public Key...
cs_CZ: Veřejný klíč...

en: Public Key can't be empty
cs_CZ: Veřejný klíč nemůže být prázdný

en: token can't be empty
cs_CZ: token nemůže být prázdný

en: Domain Name can't be empty
cs_CZ: Doménové jméno nemůže být prázdné

en: Authorization Successful
cs_CZ: Autorizace byla úspěšná

en: Authorization Failed
cs_CZ: Autorizace selhala

en: Groundhogg all tag fetched successfully
cs_CZ: Všechny značky Groundhogg byly úspěšně načteny

en: Failed to fetch groundhoggtag
cs_CZ: Načtení značky Groundhogg selhalo

en: Email:
cs_CZ: E-mail:

en: Groundhogg Fields
cs_CZ: Pole Groundhogg

en: Add Meta field
cs_CZ: Přidat meta pole

en: Groundhogg Meta Fields
cs_CZ: Meta pole Groundhogg

en: All Tags:
cs_CZ: Všechny značky:

en: Custom Groundhogg Value
cs_CZ: Vlastní hodnota Groundhogg

en: Contact Owner
cs_CZ: Vlastník kontaktu

en: Add a contact owner
cs_CZ: Přidat vlastníka kontaktu

en: Lifecycle Stage
cs_CZ: Fáze životního cyklu

en: Add a lifecycle stage
cs_CZ: Přidat fázi životního cyklu

en: Lead Status
cs_CZ: Stav potenciálního zákazníka

en: Add lead status
cs_CZ: Přidat stav leadu

en: Contact
cs_CZ: Kontakt

en: Associate deal with contacts
cs_CZ: Připojit obchod ke kontaktům

en: Company
cs_CZ: Společnost

en: Associate deal with company
cs_CZ: Připojit obchod ke společnosti

en: Deal Type
cs_CZ: Typ obchodu

en: Add type to deal
cs_CZ: Přidat typ k obchodu

en: Priority
cs_CZ: Priorita

en: Add priority to deal
cs_CZ: Přidat prioritu k obchodu

en: Refresh Owners
cs_CZ: Obnovit vlastníky

en: Contacts
cs_CZ: Kontakty

en: Refresh CRM Tags
cs_CZ: Obnovit CRM štítky

en: Hubspot API Console
cs_CZ: Konzole Hubspot API

en: Loading Pipelines...
cs_CZ: Načítání pipeline...

en: Loading Owners...
cs_CZ: Načítání vlastníků...

en: Loading Contacts...
cs_CZ: Načítání kontaktů...

en: Loading Company...
cs_CZ: Načítání společnosti...

en: Action:
cs_CZ: Akce:

en: Select Action
cs_CZ: Vyberte akci

en: Select Pipeline
cs_CZ: Vyberte Pipeline

en: Stage:
cs_CZ: Fáze:

en: Select Stage
cs_CZ: Vyberte fázi

en: Hubspot Fields
cs_CZ: Pole Hubspot

en: Data center cann't be empty
cs_CZ: Datové centrum nemůže být prázdné

en: Data Center:
cs_CZ: Datové centrum:

en: --Select a data center--
cs_CZ: --Vyberte datové centrum--

en: Zoho API Console
cs_CZ: Konzole Zoho API

en: Successfully Integrated
cs_CZ: Úspěšně integrováno

en: Finish & Save
cs_CZ: Dokončit a uložit

en: Webhook tests failed. please try again
cs_CZ: Testy webhooku selhaly. Prosím, zkuste to znovu

en: Integration name
cs_CZ: Název integrace

en: Link:
cs_CZ: Odkaz:

en: To got Webhook , Please Visit
cs_CZ: Pro získání Webhooku navštivte

en: Method:
cs_CZ: Metoda:

en: Add Url Parameter: (optional)
cs_CZ: Přidat URL parametr: (volitelné)

en: Key
cs_CZ: Klíč

en: Value
cs_CZ: Hodnota

en: Add field
cs_CZ: Přidat pole

en: Test Webhook
cs_CZ: Testovat webhook

en: Response:
cs_CZ: Odezva:

en: Try our free webhook test website:
cs_CZ: Vyzkoušejte naši bezplatnou testovací webovou stránku webhooku:

en: Authorize New Mailchimp App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Mailchimp

en: Add Address Field
cs_CZ: Přidat pole adresy

en: Add Double Opt-in
cs_CZ: Přidat dvojí potvrzení (Double Opt-in)

en: Update Mail Chimp
cs_CZ: Aktualizovat Mailchimp

en: Update Responses with MailChimp exist Aduience?
cs_CZ: Aktualizovat odpovědi s existujícím publikem MailChimp?

en: Authorize App Name:
cs_CZ: Autorizovat název aplikace:

en: Authorize App Name...
cs_CZ: Autorizovat název aplikace...

en: Mail Chimp API Console
cs_CZ: Konzole API Mailchimp

en: Audience list refreshed
cs_CZ: Seznam publika obnoven

en: Audience list refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení seznamu publika selhalo, důvod: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Audience list failed. please try again
cs_CZ: Seznam publika selhal. Zkuste to prosím znovu

en: Audience tags refreshed
cs_CZ: Štítky publika obnoveny

en: Audience tags refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení štítků publika selhalo, důvod: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Audience tags failed. please try again
cs_CZ: Štítky publika selhaly. Zkuste to prosím znovu

en: Fields refreshed
cs_CZ: Pole obnovena

en: Fields refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení polí selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Authorized App:
cs_CZ: Autorizovaná aplikace:

en: Audience List:
cs_CZ: Seznam publika:

en: Select Audience List
cs_CZ: Vyberte seznam publika

en: Refresh MailChimp Tags
cs_CZ: Obnovit značky MailChimp

en: Mail Chimp Fields
cs_CZ: Pole MailChimp

en: Address Field Map
cs_CZ: Mapování polí adresy

en: Form Address Fields
cs_CZ: Pole adresy formuláře

en: Mail Chimp Address Fields
cs_CZ: Pole adresy MailChimp

en: Groups
cs_CZ: Skupiny

en: Add Groups
cs_CZ: Přidat skupiny

en: Add Subscriber Status
cs_CZ: Přidat stav odběratele

en: Update Subscriber
cs_CZ: Aktualizovat odběratele

en: Update Responses with MailerLite exist Subscriber?
cs_CZ: Aktualizovat odpovědi u existujícího odběratele MailerLite?

en: Refresh Groups
cs_CZ: Obnovit skupiny

en: Type
cs_CZ: Typ

en: Select Version:
cs_CZ: Vyberte verzi:

en: To Get API token, Please Visit
cs_CZ: Pro získání API tokenu navštivte

en: MailerLite API Token
cs_CZ: MailerLite API token

en: API Token:
cs_CZ: API token:

en: API Token...
cs_CZ: API token...

en: Fields refresh successfully
cs_CZ: Pole úspěšně obnovena

en: Authorized Failed
cs_CZ: Autorizace selhala

en: Fields refresh failed
cs_CZ: Obnovení polí selhalo

en: Group fetch successfully
cs_CZ: Skupina úspěšně načtena

en: Group fetch failed
cs_CZ: Načtení skupiny selhalo

en: MailerLite Fields
cs_CZ: Políčka MailerLite

en: Update MailPoet
cs_CZ: Aktualizovat MailPoet

en: Update Responses with Mailpoet exist Subscriber?
cs_CZ: Aktualizovat odpovědi s existujícím odběratelem MailPoet?

en: Newsletter list refreshed
cs_CZ: Seznam newsletteru obnoven

en: Newsletter list refresh failed Cause:
cs_CZ: Selhání obnovení seznamu newsletteru. Důvod:

en: Newsletter list refresh failed. please try again
cs_CZ: Selhání obnovení seznamu newsletteru. Zkuste to prosím znovu

en: Mailpoet fields refreshed
cs_CZ: Políčka MailPoet obnovena

en: No Mailpoet fields found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nenalezena žádná políčka MailPoet. Zkuste změnit číslo řádku záhlaví nebo to zkuste znovu

en: Mailpoet fields refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení políček MailPoet selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Refresh MailPoet List
cs_CZ: Obnovit seznam MailPoet

en: MailPoet Fields
cs_CZ: Políčka MailPoet

en: MetaBox Fields Mapping
cs_CZ: Mapování polí MetaBoxu

en: Refresh MetaBox List
cs_CZ: Obnovit seznam MetaBoxu

en: Metabox Fields
cs_CZ: Políčka MetaBoxu

en: Metabox File Upload Fields Map
cs_CZ: Mapování polí pro nahrávání souborů MetaBoxu

en: Metaxbox Fields
cs_CZ: Políčka MetaBoxu

en: Metabox Fields Mapping
cs_CZ: Mapování polí MetaBoxu

en: Loading MetaBox Fields...
cs_CZ: Načítání polí MetaBox...

en: Authorize New One Drive App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci OneDrive

en: Upload Files
cs_CZ: Nahrát soubory

en: Add attachments from Bit-integration-pro to OneDrive folder.
cs_CZ: Přidat přílohy z Bit-integration-pro do složky OneDrive.

en: This action is required.
cs_CZ: Tento krok je vyžadován.

en: Select Attachment
cs_CZ: Vybrat přílohu

en: Select file upload fields
cs_CZ: Vybrat pole pro nahrání souborů

en: Delete file from Wordpress after upload in OneDrive
cs_CZ: Smazat soubor z WordPress po nahrání do OneDrive

en: To Get Client Id & Secret, Please Visit
cs_CZ: Pro získání Id klienta a tajného klíče navštivte prosím

en: OneDrive Client Id:
cs_CZ: OneDrive Id klienta:

en: Client Id...
cs_CZ: Id klienta...

en: OneDrive Client Secret:
cs_CZ: OneDrive tajný klíč klienta:

en: Client Secret...
cs_CZ: Tajný klíč klienta...

en: Loading OneDrive Folders List...
cs_CZ: Načítání seznamu složek OneDrive...

en: Sub Folders refreshed
cs_CZ: Podadresáře obnoveny

en: No Sub Folder Found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné podadresáře

en: Sub Folders refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení podadresářů selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Client Id can't be empty
cs_CZ: Id klienta nesmí být prázdné

en: Client Secret can't be empty
cs_CZ: Tajný klíč klienta nesmí být prázdný

en: Refresh All oneDrive Folders
cs_CZ: Aktualizovat všechny složky OneDrive

en: Refresh Sub Folders
cs_CZ: Aktualizovat podsložky

en: Pod Fields
cs_CZ: Pole Pod

en: Pod cann't be empty
cs_CZ: Pole Pod nesmí být prázdné

en: Authorize New Rapidmail Account
cs_CZ: Autorizovat nový účet Rapidmail

en: Send Activation Email
cs_CZ: Odeslat aktivační e-mail

en: Add Send Activation Email
cs_CZ: Přidat odeslání aktivačního e-mailu

en: To get Username and Password , Please Visit
cs_CZ: Pro získání uživatelského jména a hesla navštivte

en: Create API User
cs_CZ: Vytvořit API uživatele

en: User Name:
cs_CZ: Uživatelské jméno:

en: User name...
cs_CZ: Uživatelské jméno...

en: Password:
cs_CZ: Heslo:

en: Password...
cs_CZ: Heslo...

en: Loading Recipientslist...
cs_CZ: Načítání seznamu příjemců...

en: Username can't be empty
cs_CZ: Uživatelské jméno nesmí být prázdné

en: Password can't be empty
cs_CZ: Heslo nesmí být prázdné

en: Recipient:
cs_CZ: Příjemce:

en: Select Recipients
cs_CZ: Vybrat příjemce

en: Rapidmail Fields
cs_CZ: Pole Rapidmail

en: To Get Client Auth token, Please Visit
cs_CZ: Pro získání Client Auth tokenu navštivte prosím

en: SendFox Access Token
cs_CZ: SendFox přístupový token

en: Access Token:
cs_CZ: Přístupový token:

en: Access Token...
cs_CZ: Přístupový token...

en: Access Token can't be empty
cs_CZ: Přístupový token nesmí být prázdný

en: SendFox List Fields
cs_CZ: Pole seznamu SendFox

en: Refresh SendFox List
cs_CZ: Obnovit seznam SendFox

en: SendFox Fields
cs_CZ: Pole SendFox

en: SendFox Unsubscribe Fields
cs_CZ: Pole pro odhlášení SendFox

en: Template name cann't be empty
cs_CZ: Název šablony nesmí být prázdný

en: Redirection url name cann't be empty
cs_CZ: Název přesměrovací URL nesmí být prázdný

en: Update Sendinblue
cs_CZ: Aktualizovat Sendinblue

en: Update Responses with Sendinblue existing email?
cs_CZ: Aktualizovat odpovědi s existujícím e-mailem Sendinblue?

en: Brevo(SendinBlue) API Console
cs_CZ: Konzole API Brevo (SendinBlue)

en: List refreshed
cs_CZ: Seznam obnoven

en: List refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení seznamu selhalo, důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: List failed. please try again
cs_CZ: Seznam selhal. zkuste to prosím znovu

en: Templates refreshed
cs_CZ: Šablony obnoveny

en: Templates refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení šablon selhalo, důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Templates failed. please try again
cs_CZ: Šablony selhaly. zkuste to prosím znovu

en: Sendinblue fields refreshed
cs_CZ: Pole Sendinblue byla obnovena

en: No Sendinblue fields found. Try changing the header row number or try again
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné pole Sendinblue. Zkuste změnit číslo řádku záhlaví nebo to zkuste znovu

en: Sendinblue fields refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení polí Sendinblue se nezdařilo. zkuste to prosím znovu

en: Refresh Sendinblue Lists
cs_CZ: Obnovit seznamy Sendinblue

en: Sendinblue Fields
cs_CZ: Pole Sendinblue

en: Template:
cs_CZ: Šablona:

en: Select Template
cs_CZ: Vyberte šablonu

en: Refresh Sendinblue Templates
cs_CZ: Obnovit šablony Sendinblue

en: RedirectionUrl:
cs_CZ: Přesměrovací URL:

en: Attachments or Signature field
cs_CZ: Přílohy nebo pole podpisu

en: Add attachments or Signature field from BitForm to send Telegram.
cs_CZ: Přidejte přílohy nebo pole podpisu z BitForm pro odeslání Telegramem.

en: Please select file upload or signature field
cs_CZ: Vyberte prosím pole pro nahrání souboru nebo podpis

en: Authorized Filled
cs_CZ: Autorizováno vyplněno

en: Bot API Key:
cs_CZ: API klíč bota:

en: Bot API Key...
cs_CZ: API klíč bota...

en: Chat list refreshed
cs_CZ: Seznam chatů obnoven

en: Chat list refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení seznamu chatů se nezdařilo, důvod:

en: Chat list refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení seznamu chatů se nezdařilo. zkuste to prosím znovu

en: Chat List:
cs_CZ: Seznam chatů:

en: Select Chat List
cs_CZ: Vyberte seznam chatů

en: Refresh Telegram List
cs_CZ: Obnovit seznam Telegramu

en: Parse Mode:
cs_CZ: Režim parsování:

en: Messages:
cs_CZ: Zprávy:

en: Account SID:
cs_CZ: SID účtu:

en: Account SID...
cs_CZ: SID účtu...

en: To get Account SID and Auth Token , Please Visit
cs_CZ: Pro získání SID účtu a Auth Tokenu navštivte

en: Twilio Console
cs_CZ: Twilio konzoli

en: From:
cs_CZ: Od:

en: Phone Number...
cs_CZ: Telefonní číslo...

en: Account SID can't be empty
cs_CZ: SID účtu nesmí být prázdný

en: Auth Token can't be empty
cs_CZ: Auth Token nesmí být prázdný

en: Phone number can't be empty
cs_CZ: Telefonní číslo nesmí být prázdné

en: Twilio Fields
cs_CZ: Twilio pole

en: Connected with WooCommerce Successfully
cs_CZ: Úspěšně připojeno k WooCommerce

en: Connect
cs_CZ: Připojit

en: Module:
cs_CZ: Modul:

en: Select Module
cs_CZ: Vyberte modul

en: Refresh Fields
cs_CZ: Obnovit pole

en: WooCommerce Fields
cs_CZ: Pole WooCommerce

en: Map File Upload Fields
cs_CZ: Mapovat pole pro nahrávání souborů

en: Downloadable
cs_CZ: Ke stažení

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
cs_CZ: Produkty ke stažení poskytují přístup k souboru po zakoupení.

en: Downloadable Product
cs_CZ: Produkt ke stažení

en: Select File Upload Fields
cs_CZ: Vyberte pole pro nahrávání souborů

en: Select Fields
cs_CZ: Vybrat pole

en: Authorize New Zoho Analytics App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Zoho Analytics

en: Share Table
cs_CZ: Sdílet tabulku

en: Share Table with users pushed to Zoho Analytics.
cs_CZ: Sdílet tabulku s uživateli odeslanými do Zoho Analytics.

en: Example
cs_CZ: Příklad

en: Here Department, Salary and Country are Zoho Analytics table column name
cs_CZ: Zde jsou Department, Salary a Country názvy sloupců tabulky Zoho Analytics

en: Supported Arithmetic Operators: ( +, -, *, / ) and Supported Relational Operators: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )
cs_CZ: Podporovaní aritmetičtí operátoři: ( +, -, *, / ) a podporovaní relační operátoři: ( =, !=, <, >, <=, >=, LIKE, NOT LIKE, IN, NOT IN, BETWEEN )

en: Enter Email Addresses
cs_CZ: Zadejte e-mailové adresy

en: you can select analytics users or select form fields value or even can input custom email address as well
cs_CZ: můžete vybrat analytické uživatele, nebo vybrat hodnoty polí formuláře, nebo také zadat vlastní e-mailovou adresu

en: Permissions Settings
cs_CZ: Nastavení oprávnění

en: Zoho Analytics Owner Email:
cs_CZ: E-mail vlastníka Zoho Analytics:

en: Owner Email
cs_CZ: E-mail vlastníka

en: Workspaces refreshed
cs_CZ: Pracovní prostory obnoveny

en: Workspaces refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení pracovních prostorů selhalo, příčina:

en: Workspaces refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení pracovních prostorů se nezdařilo. zkuste to prosím znovu

en: Users refreshed
cs_CZ: Uživatelé obnovení

en: Users refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení uživatelů selhalo, příčina:

en: Users refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení uživatelů se nezdařilo. zkuste to prosím znovu

en: Tables refreshed
cs_CZ: Tabulky obnoveny

en: Tables refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení tabulek se nezdařilo. zkuste to prosím znovu

en: Table Headers refreshed
cs_CZ: Hlavičky tabulek obnoveny

en: Zoho didn't provide column names for this table
cs_CZ: Zoho neposkytl názvy sloupců pro tuto tabulku

en: Table Headers refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení hlaviček tabulek se nezdařilo. zkuste to prosím znovu

en: Workspace:
cs_CZ: Pracovní prostor:

en: Select Workspace
cs_CZ: Vyberte pracovní prostor

en: Refresh Analytics Workspaces
cs_CZ: Obnovit analytické pracovní prostory

en: Table:
cs_CZ: Tabulka:

en: Select Table
cs_CZ: Vyberte tabulku

en: ** Zoho Analytics doesn't support data INSERT / UPDATE in other integration table
cs_CZ: ** Zoho Analytics nepodporuje vkládání / aktualizaci dat v jiné integrační tabulce

en: Refresh Analytics Table Headers
cs_CZ: Obnovit hlavičky tabulky Analytics

en: Zoho Fields
cs_CZ: Pole Zoho

en: Authorize New Zoho Bigin App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Zoho Bigin

en: Workflow
cs_CZ: Pracovní postup

en: Trigger workflows in Zoho Bigin.
cs_CZ: Spouštějte pracovní postupy v Zoho Bigin.

en: Approval
cs_CZ: Schválení

en: Send entries to approval list in Zoho Bigin.
cs_CZ: Odeslat položky do seznamu schválení v Zoho Bigin.

en: Add a Note
cs_CZ: Přidat poznámku

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Bigin.
cs_CZ: Přidat poznámku z bitform pro odeslání do Zoho Bigin.

en: Upload Photo
cs_CZ: Nahrát fotografii

en: Attachment
cs_CZ: Příloha

en: Add attachments from BitForm to Zoho Bigin.
cs_CZ: Přidat přílohy z BitForm do Zoho Bigin.

en: Record Owner
cs_CZ: Vlastník záznamu

en: Tag Name
cs_CZ: Název štítku

en: Notes
cs_CZ: Poznámky

en: Note Title
cs_CZ: Název poznámky

en: Note Content
cs_CZ: Obsah poznámky

en: Field
cs_CZ: Pole

en: Modules refreshed
cs_CZ: Moduly obnoveny

en: Modules refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení modulů selhalo, příčina: %s. zkuste to prosím znovu

en: Modules refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení modulů selhalo. zkuste to prosím znovu

en: RelatedLists refreshed
cs_CZ: Související seznamy obnoveny

en: RelatedLists refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení souvisejících seznamů selhalo, příčina:

en: RelatedLists refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení souvisejících seznamů selhalo. zkuste to prosím znovu

en: Tags Refreshed
cs_CZ: Štítky obnoveny

en: Tags refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace značek selhala. zkuste to prosím znovu

en: Users Refreshed
cs_CZ: Uživatelé aktualizováni

en: Refresh Bigin Modules
cs_CZ: Aktualizovat moduly Bigin

en: New Record
cs_CZ: Nový záznam

en: Map Attachments
cs_CZ: Připojení mapy

en: Related List:
cs_CZ: Související seznam:

en: Select Related Module
cs_CZ: Vyberte související modul

en: Refresh Bigin Related Lists
cs_CZ: Aktualizovat související seznamy Bigin

en: Authorize New Zoho Campaigns App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Zoho Campaigns

en: Lists refreshed
cs_CZ: Seznamy aktualizovány

en: Lists refresh failed Cause:
cs_CZ: Aktualizace seznamů selhala, důvod:

en: Lists refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace seznamů selhala. zkuste to prosím znovu

en: Contact Fields refreshed
cs_CZ: Pole kontaktu aktualizována

en: Zoho didn't provide fields names for this list
cs_CZ: Zoho neposkytlo názvy polí pro tento seznam

en: Contact Fields refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace polí kontaktu selhala. zkuste to prosím znovu

en: Contact Email
cs_CZ: E-mail kontaktu

en: Refresh Campaigns Lists
cs_CZ: Aktualizovat seznamy kampaní

en: Refresh Campaigns Contact Fields
cs_CZ: Aktualizovat pole kontaktů kampaní

en: Authorize New Zoho Creator App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Zoho Creator

en: Update Record
cs_CZ: Aktualizovat záznam

en: Control how the record gets updated.
cs_CZ: Ovládání, jak se záznam aktualizuje.

en: Enter the criteria to update records. Please use the below format.
cs_CZ: Zadejte kritéria pro aktualizaci záznamů. Použijte prosím níže uvedený formát.

en: Example:
cs_CZ: Příklad:

en: Here Email is Zoho Creator Field link name. info:
cs_CZ: Zde je Email název odkazu pole Zoho Creator. info:

en: Zoho Creator Criteria Guide
cs_CZ: Průvodce kritérii Zoho Creator

en: insert new record if the above criteria doesn&apos;t met?
cs_CZ: vložit nový záznam, pokud výše uvedená kritéria nejsou splněna?

en: Owner Name (Your Zoho Creator screen name):
cs_CZ: Jméno vlastníka (vaše zobrazované jméno v Zoho Creator):

en: Your Zoho Creator screen name...
cs_CZ: Vaše zobrazované jméno v Zoho Creator...

en: Applications refreshed
cs_CZ: Aplikace obnoveny

en: Applications refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení aplikací selhalo, důvod:

en: Applications refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení aplikací selhalo. zkuste to prosím znovu

en: Forms refreshed
cs_CZ: Formuláře obnoveny

en: Forms refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení formulářů selhalo, důvod:

en: Forms refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení formulářů selhalo. zkuste to prosím znovu

en: Fields refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení polí selhalo, důvod:

en: Application:
cs_CZ: Aplikace:

en: Select Application
cs_CZ: Vyberte aplikaci

en: Form:
cs_CZ: Formulář:

en: Select Form
cs_CZ: Vyberte formulář

en: Refresh Creator Fields
cs_CZ: Obnovit pole Creator

en: Authorize New Zoho CRM App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Zoho CRM

en: Trigger CRM workflows
cs_CZ: Spustit pracovní postupy CRM

en: Add attachments or signatures from BitForm to CRM.
cs_CZ: Přidat přílohy nebo podpisy z BitForm do CRM.

en: Send entries to CRM approval list.
cs_CZ: Odeslat záznamy do seznamu schvalování CRM.

en: Blueprint
cs_CZ: Plán

en: Trigger CRM Blueprint
cs_CZ: Spustit plán CRM

en: Capture GCLID
cs_CZ: Zachytit GCLID

en: Sends the click details of AdWords Ads to Zoho CRM.
cs_CZ: Odesílá podrobnosti kliknutí na reklamy AdWords do Zoho CRM.

en: Upsert Records
cs_CZ: Vložit nebo aktualizovat záznamy

en: The record is updated if it already exists else it is inserted as a new record.
cs_CZ: Záznam se aktualizuje, pokud již existuje, jinak je vložen jako nový záznam.

en: Assignment Rules
cs_CZ: Pravidla přiřazení

en: Trigger Assignment Rules in Zoho CRM.
cs_CZ: Spustit pravidla přiřazení v Zoho CRM.

en: Tag Records
cs_CZ: Označit záznamy

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM.
cs_CZ: Přidat štítek k záznamům odeslaným do Zoho CRM.

en: Add a owner to records pushed to Zoho CRM.
cs_CZ: Přidat vlastníka k záznamům odeslaným do Zoho CRM.

en: Select Assignment Rule
cs_CZ: Vybrat pravidlo přiřazení

en: Refresh CRM Assignment Rules
cs_CZ: Aktualizovat pravidla přiřazení CRM

en: Add a tag to records pushed to Zoho CRM
cs_CZ: Přidat štítek k záznamům odeslaným do Zoho CRM

en: Owner Name
cs_CZ: Jméno vlastníka

en: Select Owner
cs_CZ: Vybrat vlastníka

en: Refresh CRM Owners
cs_CZ: Obnovit vlastníky CRM

en: Upsert Record
cs_CZ: Vložit nebo aktualizovat záznam

en: Upsert Using
cs_CZ: Vložit nebo aktualizovat pomocí

en: Arrange fields in order of preferance for upsertion
cs_CZ: Uspořádejte pole podle pořadí preference pro vkládání nebo aktualizaci

en: Upsert Preferance
cs_CZ: Preference vkládání nebo aktualizace

en: Overwrite existing field values in Zoho CRM with empty field values from Bit Form while upserting a record?
cs_CZ: Přepsat existující hodnoty polí v Zoho CRM prázdnými hodnotami z Bit Form při vkládání nebo aktualizaci záznamu?

en: Layouts refreshed
cs_CZ: Rozvržení obnoveno

en: Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení rozvržení se nezdařilo. Příčina: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Layouts refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení rozvržení se nezdařilo. Zkuste to prosím znovu

en: Tags refreshed
cs_CZ: Štítky obnoveny

en: Tags refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení štítků se nezdařilo. Příčina:

en: Owners refreshed
cs_CZ: Vlastníci obnovení

en: Owners refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení vlastníků se nezdařilo. Zkuste to prosím znovu

en: Assignment Rules refreshed
cs_CZ: Pravidla přiřazení obnovena

en: Assignment Rules refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení pravidel přiřazení se nezdařilo. Zkuste to prosím znovu

en: Refresh CRM Modules
cs_CZ: Obnovit moduly CRM

en: Related List #
cs_CZ: Související seznam č.

en: Add More Related List
cs_CZ: Přidat další související seznam

en: Layout:
cs_CZ: Rozvržení:

en: Select Layout
cs_CZ: Vyberte rozvržení

en: Refresh CRM Layouts
cs_CZ: Obnovit rozvržení CRM

en: Refresh CRM Related Lists
cs_CZ: Obnovit související seznamy CRM

en: File Upload Field Map
cs_CZ: Mapa pole pro nahrávání souborů

en: Please select a ticket owner
cs_CZ: Prosím vyberte vlastníka tiketu

en: Authorize New Zoho Desk App
cs_CZ: Autorizovat novou aplikaci Zoho Desk

en: Ticket Owner
cs_CZ: Vlastník tiketu

en: Add a owner to ticket pushed to Zoho Desk.
cs_CZ: Přidat vlastníka k tiketu odeslanému do Zoho Desk.

en: ticket owner is required
cs_CZ: vlastník tiketu je povinný

en: Product Name
cs_CZ: Název produktu

en: Add a product to ticket pushed to Zoho Desk.
cs_CZ: Přidat produkt k tiketu odeslanému do Zoho Desk.

en: Attachments
cs_CZ: Přílohy

en: Add attachments from BitForm to ticket pushed to Zoho Desk.
cs_CZ: Přidat přílohy z BitForm k tiketu odeslanému do Zoho Desk.

en: Select Product
cs_CZ: Vybrat produkt

en: Portals refreshed
cs_CZ: Portály obnoveny

en: Portals refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení portálů selhalo, příčina:

en: Portals refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení portálů selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Departments refreshed
cs_CZ: Oddělení obnovena

en: Departments refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení oddělení selhalo, příčina: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Departments refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení oddělení selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Owners refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení vlastníků selhalo, příčina:

en: Products refreshed
cs_CZ: Produkty obnoveny

en: Products refresh failed Cause:
cs_CZ: Obnovení produktů selhalo. Příčina:

en: Products refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení produktů selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Portal:
cs_CZ: Portál:

en: Select Portal
cs_CZ: Vyberte portál

en: Refresh Desk Portals
cs_CZ: Obnovit Desk portály

en: Department:
cs_CZ: Oddělení:

en: Select Department
cs_CZ: Vyberte oddělení

en: Refresh Desk Departments
cs_CZ: Obnovit Desk oddělení

en: Refresh Desk Fields
cs_CZ: Obnovit Desk pole

en: Add attachments from BitForm to mail pushed to Zoho Mail.
cs_CZ: Přidat přílohy z BitForm do mailu odeslaného do Zoho Mail.

en: Type:
cs_CZ: Typ:

en: Select type
cs_CZ: Vyberte typ

en: Send Email
cs_CZ: Odeslat e-mail

en: Save as Draft
cs_CZ: Uložit jako koncept

en: Add Email Receiver
cs_CZ: Přidat příjemce e-mailu

en: CC:
cs_CZ: Kopie (CC):

en: Add Email CC
cs_CZ: Přidat kopii e-mailu (CC)

en: BCC:
cs_CZ: Skrytá kopie (BCC):

en: Add Email BCC
cs_CZ: Přidat skrytou kopii e-mailu (BCC)

en: Subject:
cs_CZ: Předmět:

en: Email Subject Here
cs_CZ: Předmět e-mailu zde

en: Add form field
cs_CZ: Přidat pole formuláře

en: Body:
cs_CZ: Tělo:

en: Refresh MarketingHub Lists
cs_CZ: Aktualizovat seznamy MarketingHub

en: Refresh MarketingHub Contact Fields
cs_CZ: Aktualizovat pole kontaktů MarketingHub

en: Create
cs_CZ: Vytvořit

en: %s Owner
cs_CZ: %s vlastník

en: Add an owner to %s  pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: Přidat vlastníka k %s odeslanému do Zoho Projects.

en: Task Layout
cs_CZ: Rozvržení úkolu

en: Add a layout to project pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: Přidat rozvržení k projektu odeslanému do Zoho Projects.

en: task layout is required
cs_CZ: rozvržení úkolu je povinné

en: Public Project
cs_CZ: Veřejný projekt

en: by default, it is set as private project.
cs_CZ: výchozí nastavení je jako soukromý projekt.

en: Project user
cs_CZ: Uživatel projektu

en: Assign users to project pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: Přiřadit uživatele k projektu odeslanému do Zoho Projects.

en: Group Name
cs_CZ: Název skupiny

en: Add a group to project pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: Přidat skupinu k projektu odeslanému do Zoho Projects.

en: %s Flag
cs_CZ: %s vlajka

en: Add a flag to
cs_CZ: Přidat vlajku k

en: pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: odesláno do Zoho Projects.

en: flag is required
cs_CZ: příznak je vyžadován

en: Issue Followers
cs_CZ: Sledující problému

en: Add followers to issue pushed to Zoho Projects
cs_CZ: Přidat sledující k problému odeslanému do Zoho Projects

en: Issue %s
cs_CZ: Problém %s

en: Add %s to issue pushed to Zoho Projects
cs_CZ: Přidat %s k problému odeslanému do Zoho Projects

en: %s Attachments
cs_CZ: %s Přílohy

en: %s Time Log
cs_CZ: %s Časový záznam

en: Add time log to %s pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: Přidat časový záznam k %s odeslanému do Zoho Projects.

en: %s Recurrence
cs_CZ: %s Opakování

en: Add recurrence to %s pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: Přidat opakování k %s odeslanému do Zoho Projects.

en: %s Reminder
cs_CZ: %s Připomenutí

en: Add reminder to %s pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: Přidat připomenutí k %s odeslanému do Zoho Projects.

en: %s Tags
cs_CZ: %s Štítky

en: Add tags to %s pushed to Zoho Projects.
cs_CZ: Přidat štítky k %s odeslaným do Zoho Projects.

en: Refresh Portal Users
cs_CZ: Obnovit uživatele portálu

en: Refresh Task Layouts
cs_CZ: Obnovit rozvržení úkolů

en: Assign Project Users
cs_CZ: Přiřadit uživatele projektu

en: Project Group
cs_CZ: Skupina projektu

en: Select Group
cs_CZ: Vybrat skupinu

en: Refresh Project Groups
cs_CZ: Aktualizovat skupiny projektů

en: Select Flag
cs_CZ: Vybrat vlajku

en: Internal
cs_CZ: Interní

en: External
cs_CZ: Externí

en: Select Date
cs_CZ: Vybrat datum

en: Billing Status
cs_CZ: Stav fakturace

en: Billable
cs_CZ: Fakturovatelné

en: Non Billable
cs_CZ: Nefakturovatelné

en: Enter Hours
cs_CZ: Zadat hodiny

en: set start & end time
cs_CZ: nastavit čas začátku a konce

en: Start Time
cs_CZ: Čas začátku

en: End Time
cs_CZ: Čas konce

en: set hours
cs_CZ: nastavit hodiny

en: Select Reminder Type
cs_CZ: Vybrat typ připomenutí

en: Select Type
cs_CZ: Vybrat typ

en: Daily
cs_CZ: Denně

en: On Same Day
cs_CZ: Ve stejný den

en: Before Due Date
cs_CZ: Před termínem

en: Custom Date
cs_CZ: Vlastní datum

en: Day Before
cs_CZ: Den předem

en: Select Time
cs_CZ: Vyberte čas

en: Notify Users
cs_CZ: Upozornit uživatele

en: Select Recurring Frequency
cs_CZ: Vyberte opakující se frekvenci

en: Select Frequency
cs_CZ: Vyberte frekvenci

en: Weekley
cs_CZ: Týdně

en: Monthly
cs_CZ: Měsíčně

en: Yearly
cs_CZ: Ročně

en: Once Every
cs_CZ: Jednou za

en: End After
cs_CZ: Ukončit po

en: Set to previous business day
cs_CZ: Nastavit na předchozí pracovní den

en: Retain comments for subsequent recurrences
cs_CZ: Zachovat komentáře pro následující opakování

en: Create next recurrence after the close of current task.
cs_CZ: Vytvořit další opakování po uzavření aktuální úlohy.

en: Custom Tags
cs_CZ: Vlastní štítky

en: Add Custom Tag
cs_CZ: Přidat vlastní štítek

en: No Portal Found
cs_CZ: Nebyl nalezen žádný portál

en: Portals refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení portálů selhalo. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Projects refreshed
cs_CZ: Projekty obnoveny

en: No Project Found
cs_CZ: Nebyl nalezen žádný projekt

en: Projects refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení projektů selhalo. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Projects refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení projektů selhalo. zkuste to prosím znovu

en: Milestones refreshed
cs_CZ: Milníky obnoveny

en: No Milestone Found
cs_CZ: Nenalezen žádný milník

en: Milestones refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení milníků selhalo. Příčina: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Milestones refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení milníků selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Tasklists refreshed
cs_CZ: Seznamy úkolů obnoveny

en: No Tasklist Found
cs_CZ: Nenalezen žádný seznam úkolů

en: Tasklists refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení seznamů úkolů selhalo. Příčina: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Tasklists refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení seznamů úkolů selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Tasks refreshed
cs_CZ: Úkoly obnoveny

en: No Task Found
cs_CZ: Nenalezen žádný úkol

en: Tasks refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení úkolů selhalo. Příčina: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Tasks refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení úkolů selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Fields refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení polí selhalo. Příčina: %s. Zkuste to prosím znovu

en: No Owner Found
cs_CZ: Nenalezen žádný vlastník

en: Owners refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení vlastníků selhalo. Příčina: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Task Layouts refreshed
cs_CZ: Rozvržení úkolů obnovena

en: No Task Layout Found
cs_CZ: Nenalezeno žádné rozvržení úkolu

en: Task Layouts refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení rozvržení úkolů selhalo. Příčina: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Task Layouts refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení rozvržení úkolů selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Project Groups refreshed
cs_CZ: Skupiny projektů obnoveny

en: No Project Group Found
cs_CZ: Nenalezena žádná skupina projektů

en: Project Groups refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení skupin projektů selhalo. Důvod: %s. Zkuste to prosím znovu

en: Project Groups refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení skupin projektů selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: No Tag Found
cs_CZ: Nenalezen žádný štítek

en: Tags refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení štítků selhalo. Důvod: %s. Zkuste to prosím znovu

en: please map mandatory fields
cs_CZ: prosím namapujte povinná pole

en: please fill up the required actions
cs_CZ: prosím vyplňte požadované akce

en: to create a subtask you must select a task or create a new task
cs_CZ: pro vytvoření podúkolu musíte vybrat úkol nebo vytvořit nový úkol

en: to create a %s under milestone you must select a tasklist or create a new tasklist
cs_CZ: pro vytvoření %s pod milníkem musíte vybrat seznam úkolů nebo vytvořit nový seznam úkolů

en: Refresh Projects Portals
cs_CZ: Obnovit portály projektů

en: Event:
cs_CZ: Událost:

en: Select Event
cs_CZ: Vyberte událost

en: Create Project
cs_CZ: Vytvořit projekt

en: Create Milestone
cs_CZ: Vytvořit milník

en: Create Tasklist
cs_CZ: Vytvořit seznam úkolů

en: Create Task
cs_CZ: Vytvořit úkol

en: Create Sub Task
cs_CZ: Vytvořit podúkol

en: Create Issue
cs_CZ: Vytvořit problém

en: Select Project
cs_CZ: Vyberte projekt

en: Refresh Projects
cs_CZ: Obnovit projekty

en: create a new project
cs_CZ: vytvořit nový projekt

en: Milestone:
cs_CZ: Milník:

en: Select Milestone
cs_CZ: Vyberte milník

en: Refresh Milestones
cs_CZ: Obnovit milníky

en: create a new milestone
cs_CZ: vytvořit nový milník

en: Tasklist Flag:
cs_CZ: Značka seznamu úkolů:

en: Tasklist:
cs_CZ: Seznam úkolů:

en: Select Tasklist Flag
cs_CZ: Vyberte značku seznamu úkolů

en: Select Tasklist
cs_CZ: Vyberte seznam úkolů

en: create a new tasklist
cs_CZ: vytvořit nový seznam úkolů

en: Task:
cs_CZ: Úkol:

en: Select Task
cs_CZ: Vyberte úkol

en: create a new task
cs_CZ: vytvořit nový úkol

en: Trigger workflows in Zoho Recruit.
cs_CZ: Spustit pracovní postupy v Zoho Recruit.

en: Send entries to approval list in Zoho Recruit
cs_CZ: Odeslat záznamy do seznamu schválení v Zoho Recruit

en: A record gets updated if the email already exists, else a new record will be created.
cs_CZ: Záznam se aktualizuje, pokud e-mail již existuje, jinak bude vytvořen nový záznam.

en: Add a note from bitform to pushed to Zoho Recruit.
cs_CZ: Přidat poznámku z bitformu k odeslání do Zoho Recruit.

en: Set owner of current record
cs_CZ: Nastavit vlastníka aktuálního záznamu

en: Owner ID
cs_CZ: ID vlastníka

en: Enter Owner ID
cs_CZ: Zadejte ID vlastníka

en: Select Note Type
cs_CZ: Vyberte typ poznámky

en: Note Types refreshed
cs_CZ: Typy poznámek obnoveny

en: Note Types refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení typů poznámek selhalo. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Note Types refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení typů poznámek selhalo. zkuste to prosím znovu

en: RelatedLists refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení RelatedLists selhalo. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Share Workbook
cs_CZ: Sdílet sešit

en: Share workbook with users pushed to Zoho Sheet.
cs_CZ: Sdílet sešit s uživateli odeslanými do Zoho Sheet.

en: Workbooks refreshed
cs_CZ: Sešity obnoveny

en: Workbooks refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení sešitů selhalo. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Workbooks refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení sešitů selhalo. zkuste to prosím znovu

en: Workbook:
cs_CZ: Sešit:

en: Select Workbook
cs_CZ: Vyberte sešit

en: Templates refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení šablon selhalo. zkuste to prosím znovu

en: Template Details refreshed
cs_CZ: Detaily šablony obnoveny

en: Template Details refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení detailů šablony selhalo. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Template Details refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení detailů šablony selhalo. zkuste to prosím znovu

en: Templates:
cs_CZ: Šablony:

en: Refresh Sign Templates
cs_CZ: Obnovit šablony podpisů

en: Recipients:
cs_CZ: Příjemci:

en: Refresh Template Details
cs_CZ: Obnovit detaily šablony

en: In Person Email (Optional)
cs_CZ: E-mail osoby na místě (volitelné)

en: In Person Email
cs_CZ: E-mail osoby na místě

en: In Person Name
cs_CZ: Jméno osoby na místě

en: Recipient Email
cs_CZ: E-mail příjemce

en: Recipient Name
cs_CZ: Jméno příjemce

en: Language
cs_CZ: Jazyk

en: Private Note
cs_CZ: Soukromá poznámka

en: Leave a Note:
cs_CZ: Zanechat poznámku:

en: Create New Folder
cs_CZ: Vytvořit novou složku

en: Create a new folder in the selected folder
cs_CZ: Vytvořit novou složku ve vybrané složce

en: Add attachments from BitForm to Zoho Workdrive folder.
cs_CZ: Přidat přílohy z BitForm do složky Zoho Workdrive.

en: Add field value to use as folder name
cs_CZ: Přidat hodnotu pole pro použití jako název složky

en: Add Random Number
cs_CZ: Přidat náhodné číslo

en: Share with users: (optional)
cs_CZ: Sdílet s uživateli: (volitelné)

en: Send Notification Mail
cs_CZ: Odeslat upozornění e-mailem

en: Teams refreshed
cs_CZ: Týmy aktualizovány

en: Teams refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Aktualizace týmů selhala. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Teams refresh failed. please try again
cs_CZ: Aktualizace týmů selhala. zkuste to prosím znovu

en: Folders refreshed
cs_CZ: Složky aktualizovány

en: Folders refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení složek se nezdařilo. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Folders refresh failed. please try again
cs_CZ: Obnovení složek se nezdařilo. zkuste to prosím znovu

en: Users refresh failed Cause: %s. please try again
cs_CZ: Obnovení uživatelů se nezdařilo. Důvod: %s. zkuste to prosím znovu

en: Team:
cs_CZ: Tým:

en: Select Team
cs_CZ: Vyberte tým

en: Refresh WorkDrive Teams
cs_CZ: Obnovit WorkDrive týmy

en: Refresh WorkDrive Team Folders
cs_CZ: Obnovit složky WorkDrive týmu

en: Announcement
cs_CZ: Oznámení

en: Get Year End Deal
cs_CZ: Získejte nabídku na konec roku

en: API key saved successfully
cs_CZ: API klíč byl úspěšně uložen

en: Saving API key...
cs_CZ: Ukládám API klíč...

en: API Integration
cs_CZ: API integrace

en: Learn more about Bit Form API
cs_CZ: Zjistěte více o Bit Form API

en: Domain URL
cs_CZ: URL domény

en: API Key
cs_CZ: API klíč

en: Generate new API key
cs_CZ: Vygenerovat nový API klíč

en: Registration successfully done.
cs_CZ: Registrace byla úspěšně dokončena.

en: Activate Your Account
cs_CZ: Aktivujte svůj účet

en: Your account has been activated successfully.&nbsp;You can now login.
cs_CZ: Váš účet byl úspěšně aktivován.&nbsp;Nyní se můžete přihlásit.

en: Your account is already activated!
cs_CZ: Váš účet je již aktivován!

en: Sorry! Your URL Is Invalid!!
cs_CZ: Promiňte! Vaše URL je neplatná!!

en: This Requested account has been rejected successfully.
cs_CZ: Požadovaný účet byl úspěšně zamítnut.

en: Your account is pending for admin approval.
cs_CZ: Váš účet čeká na schválení administrátorem.

en: Your account is pending for admin approval. Please wait for admin approval.
cs_CZ: Váš účet čeká na schválení administrátorem. Prosím, čekejte na schválení administrátorem.

en: New User Registration Request
cs_CZ: Žádost o registraci nového uživatele

en: Your account has been rejected.
cs_CZ: Váš účet byl zamítnut.

en: <p>Your account has been rejected by admin.</p>
cs_CZ: <p>Váš účet byl administrátorem zamítnut.</p>

en: You have been successfully logged in.
cs_CZ: Byli jste úspěšně přihlášeni.

en: We have e-mailed your password reset link!
cs_CZ: Odkaz pro resetování hesla jsme vám poslali e-mailem!

en: Saved successfully.
cs_CZ: Uloženo úspěšně.

en: Saving...
cs_CZ: Ukládá se...

en: Something went wrong, Try again.
cs_CZ: Něco se pokazilo, zkuste to znovu.

en: WP Authentication
cs_CZ: WP autentizace

en: How to setup WP Authentication:
cs_CZ: Jak nastavit WP autentizaci:

en: Enable
cs_CZ: Povolit

en: Note :
cs_CZ: Poznámka :

en: When the login, forgot password or reset password any of these feature enabled in the form, the entries will not be saved in the WP database.
cs_CZ: Když je v formuláři povolena některá z funkcí přihlášení, zapomenutí hesla nebo resetování hesla, záznamy nebudou uloženy do databáze WP.

en: Get $10 Cashback
cs_CZ: Získejte 10 $ zpět

en: Review us
cs_CZ: Ohodnoťte nás

en: What's New
cs_CZ: Co je nového

en: Get Christmas Deal!
cs_CZ: Získejte vánoční nabídku!

en: For more details,
cs_CZ: Pro více informací,

en: Click here
cs_CZ: Klikněte zde

en: Accept and complete to share non-sensitive diagnostic data to help us improve your experience.
cs_CZ: Přijměte a dokončete sdílení nesenzitivních diagnostických dat, abychom mohli zlepšit váš zážitek.

en: What we collect?
cs_CZ: Co shromažďujeme?

en: Click here to see terms
cs_CZ: Klikněte zde pro zobrazení podmínek

en: Skip
cs_CZ: Přeskočit

en: Accept And Continue
cs_CZ: Přijmout a pokračovat

en: Changelog
cs_CZ: Změny

en: What's New?
cs_CZ: Co je nového?

en: Accept and continue to share usage data for improvements, or skip for using the plugin.
cs_CZ: Přijměte a pokračujte ve sdílení údajů o používání pro zlepšení, nebo přeskočte pro použití pluginu.

en: Capture
cs_CZ: Zachytit

en: Basic
cs_CZ: Základní

en: Multiple file upload
cs_CZ: Vícenásobné nahrávání souborů

en: Allow File Browse
cs_CZ: Povolit procházení souborů

en: Drag n Drop
cs_CZ: Přetáhnout a pustit

en: Allow copy to Pasting of files
cs_CZ: Povolit kopírování a vložení souborů

en: Allow reorder files
cs_CZ: Povolit změnu pořadí souborů

en: Upload on select
cs_CZ: Nahrát při výběru

en: Full page droppable
cs_CZ: Celá stránka je cílem pro přetažení

en: Labels Customization
cs_CZ: Přizpůsobení štítků

en: File size validation
cs_CZ: Validace velikosti souboru

en: File type validation
cs_CZ: Validace typu souboru

en: Allowed File Mime Type:
cs_CZ: Povolený MIME typ souboru:

en: Select File Type
cs_CZ: Vyberte typ souboru

en: Image Preview
cs_CZ: Náhled obrázku

en: Video/Pdf Preview
cs_CZ: Náhled videa/PDF

en: Image Crop
cs_CZ: Oříznutí obrázku

en: Image Resize
cs_CZ: Změna velikosti obrázku

en: Image Transform
cs_CZ: Transformace obrázku

en: Image validate size
cs_CZ: Ověření velikosti obrázku

en: Edit Options
cs_CZ: Upravit možnosti

en: Panel Layout
cs_CZ: Rozložení panelu

en: Remove Button
cs_CZ: Tlačítko odebrat

en: Process Button
cs_CZ: Tlačítko zpracovat

en: Load Indicator
cs_CZ: Indikátor načítání

en: Progress Indicator
cs_CZ: Indikátor průběhu

en: Min File Size
cs_CZ: Minimální velikost souboru

en: Max File Size
cs_CZ: Maximální velikost souboru

en: Max Total File Size
cs_CZ: Maximální celková velikost souborů

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Back to fields list
cs_CZ: Zpět na seznam polí

en: Left
cs_CZ: Vlevo

en: Center
cs_CZ: Na střed

en: Right
cs_CZ: Vpravo

en: Already have a submit button
cs_CZ: Tlačítko odeslat již existuje

en: Button Text
cs_CZ: Text tlačítka

en: Leading Icon
cs_CZ: Ikona vlevo

en: Trailing Icon
cs_CZ: Ikona vpravo

en: Full Width
cs_CZ: Plná šířka

en: Button Align
cs_CZ: Zarovnání tlačítka

en: Text Align
cs_CZ: Zarovnání textu

en: Button Type
cs_CZ: Typ tlačítka

en: Icons
cs_CZ: Ikony

en: Admin Label
cs_CZ: Administrátorský popisek

en: Edit Custom Error Message
cs_CZ: Upravit vlastní chybovou zprávu

en: Edit Decision Box Label
cs_CZ: Upravit popisek rozhodovacího políčka

en: Show Error Message
cs_CZ: Zobrazit chybovou zprávu

en: Custom Error Message
cs_CZ: Vlastní chybová zpráva

en: Disabled
cs_CZ: Zakázáno

en: Hidden
cs_CZ: Skryté

en: Label
cs_CZ: Popisek

en: Duplicate field name
cs_CZ: Duplicitní název pole

en: Field name cannot be empty
cs_CZ: Název pole nesmí být prázdný

en: Name Attribute
cs_CZ: Atribut jména

en: Read-only
cs_CZ: Pouze pro čtení

en: Helper Text
cs_CZ: Doprovodný text

en: Edit HTML Content
cs_CZ: Upravit HTML obsah

en: Input Icons
cs_CZ: Ikony vstupu

en: Disable if maximum selected:
cs_CZ: Zakázat, pokud je vybráno maximum:

en: Allow Other Option
cs_CZ: Povolit možnost Jiná

en: Placeholder
cs_CZ: Zástupný text

en: Button Alignment:
cs_CZ: Zarovnání tlačítka:

en: Required
cs_CZ: Povinné

en: Show Asterisk Symbol
cs_CZ: Zobrazit symbol hvězdičky

en: Subtitle
cs_CZ: Podtitul

en: Search Placeholder
cs_CZ: Zástupný text pro vyhledávání

en: Country Not Found Text
cs_CZ: Text země nebyl nalezen

en: Show Selected Flag Image
cs_CZ: Zobrazit vybraný obrázek vlajky

en: Selected Country Clearable
cs_CZ: Vybranou zemi lze vymazat

en: Search Clearable
cs_CZ: Vyhledávání lze vymazat

en: Option Flag Image
cs_CZ: Obrázek vlajky volby

en: Detect Country By IP
cs_CZ: Detekovat zemi podle IP

en: Detect Country By Geo
cs_CZ: Detekovat zemi podle polohy

en: Options
cs_CZ: Možnosti

en: Default Amount Value
cs_CZ: Výchozí hodnota částky

en: Minimum amount:
cs_CZ: Minimální částka:

en: Maximum amount:
cs_CZ: Maximální částka:

en: Input Format Options
cs_CZ: Možnosti formátu vstupu

en: Formatter:
cs_CZ: Formátovač:

en: None
cs_CZ: Žádný

en: Browser
cs_CZ: Prohlížeč

en: Custom
cs_CZ: Vlastní

en: Currency Symbol:
cs_CZ: Symbol měny:

en: Round to Closest Integer:
cs_CZ: Zaokrouhlit na nejbližší celé číslo:

en: Round to Closest Fraction Digits:
cs_CZ: Zaokrouhlit na nejbližší desetinná místa:

en: Minimum Fraction Digit:
cs_CZ: Minimální počet desetinných míst:

en: Maximum Fraction Digit:
cs_CZ: Maximální počet desetinných míst:

en: Decimal Separator:
cs_CZ: Desetinný oddělovač:

en: Number Format:
cs_CZ: Formát čísla:

en: Currency Position:
cs_CZ: Pozice měny:

en: Symbol Position:
cs_CZ: Pozice symbolu:

en: Left Number
cs_CZ: Číslo vlevo

en: Right Number
cs_CZ: Číslo vpravo

en: Left Currency
cs_CZ: Měna vlevo

en: Right Currency
cs_CZ: Měna vpravo

en: Value Format Options
cs_CZ: Možnosti formátu hodnoty

en: Currency Not Found Text
cs_CZ: Text pro nenalezenou měnu

en: Selected Currency Clearable
cs_CZ: Vybranou měnu lze vymazat

en: Updating...
cs_CZ: Aktualizuji...

en: Error occurred, Please try again.
cs_CZ: Došlo k chybě, prosím zkuste to znovu.

en: Snippets
cs_CZ: Útržky

en: Edit your decision box label by clicking on edit icon
cs_CZ: Upravte popisek rozhodovacího boxu kliknutím na ikonu úprav

en: Checked Value
cs_CZ: Zaškrtnutá hodnota

en: Unchecked Value
cs_CZ: Nezaškrtnutá hodnota

en: Checked by Default
cs_CZ: Ve výchozím nastavení zaškrtnuto

en: Email field is mandatory for double opt-in.
cs_CZ: Pole pro e-mail je povinné pro dvojí potvrzení.

en: Double Opt-In
cs_CZ: Dvojí potvrzení

en: How to setup Double Opt-In & Send Email Notification:
cs_CZ: Jak nastavit dvojí potvrzení (Double Opt-In) a odeslat e-mailové upozornění:

en: Delete the unconfirmed entries from responses after days:
cs_CZ: Smazat nepotvrzené záznamy z odpovědí po uplynutí dnů:

en: Disable double opt-in confirmation for logged in users.
cs_CZ: Zakázat potvrzení dvojího opt-inu pro přihlášené uživatele.

en: Configure default confirmation email template
cs_CZ: Konfigurovat výchozí šablonu potvrzovacího e-mailu

en: By disabling this option, you can configure the double opt-in confirmation email from Conditional Logics manually.
cs_CZ: Vypnutím této možnosti můžete ručně nastavit potvrzovací e-mail dvojího opt-inu pomocí podmíněné logiky.

en: Select Email Field
cs_CZ: Vyberte pole e-mailu

en: Customize Email template
cs_CZ: Přizpůsobit šablonu e-mailu

en: Edit verification messages
cs_CZ: Upravit ověřovací zprávy

en: The webhook, email notification & integrations will trigger after the responder confirms their Opt-In.
cs_CZ: Webhook, e-mailová upozornění a integrace se spustí po potvrzení opt-inu odpovídajícím uživatelem.

en: Active Options
cs_CZ: Aktivní možnosti

en: Show Selected Option Image
cs_CZ: Zobrazit obrázek vybrané možnosti

en: Selected Option Clearable:
cs_CZ: Vybranou možnost lze vymazat:

en: Search Clearable:
cs_CZ: Vyhledávání lze vymazat:

en: Option Icon/Image:
cs_CZ: Ikona/obrázek možnosti:

en: Allow Custom Option:
cs_CZ: Povolit vlastní možnost:

en: Allow Multiple Select:
cs_CZ: Povolit více výběrů:

en: Show Selected Option Chip:
cs_CZ: Zobrazit štítek vybrané možnosti:

en: Close On Select:
cs_CZ: Zavřít po výběru:

en: Validate as Entry Unique
cs_CZ: Ověřit jako jedinečný záznam

en: Enabling this option will check from the entry database whether its value is duplicate.
cs_CZ: Povolením této volby se z databáze záznamů ověří, zda její hodnota není duplicitní.

en: Add Options List
cs_CZ: Přidat seznam možností

en: Add More
cs_CZ: Přidat více

en: Add Group
cs_CZ: Přidat skupinu

en: Key:
cs_CZ: Klíč:

en: No field found with this key.
cs_CZ: Nebyl nalezen žádný pole s tímto klíčem.

en: The field you are trying to access does not exist or has been removed.
cs_CZ: Pole, ke kterému se pokoušíte přistoupit, neexistuje nebo bylo odstraněno.

en: Please select a valid field to customize its settings.
cs_CZ: Vyberte prosím platné pole pro přizpůsobení jeho nastavení.

en: Advanced Configuration
cs_CZ: Pokročilé nastavení

en: Basic Configuration
cs_CZ: Základní nastavení

en: Single
cs_CZ: Jednotný

en: Range
cs_CZ: Rozsah

en: Multiple
cs_CZ: Vícenásobný

en: View Format
cs_CZ: Zobrazovací formát

en: Show the user a readable date (as per altFormat), but return something totally different to the server. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Learn more</>
cs_CZ: Uživatelovi se zobrazí čitelné datum (dle altFormat), ale serveru se odešle něco úplně jiného. <a href="https://flatpickr.js.org/options/#:~:text=Description-,altFormat,-String" target="_blank">Zjistit více</>

en: Value Format
cs_CZ: Formát hodnoty

en: A string of characters which are used to define how the date will be displayed in the input box. The supported characters are defined in the <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">documentation.</a>
cs_CZ: Řetězec znaků, který definuje, jak bude datum zobrazeno v poli pro zadání. Podporované znaky jsou definovány v <a href="https://flatpickr.js.org/formatting/" target="_blank">dokumentaci.</a>

en: Relative to Today (± Days)
cs_CZ: Relativně k dnešku (± dní)

en: Days before today
cs_CZ: Dny před dneškem

en: Days after today
cs_CZ: Dny po dnešku

en: Allow Input
cs_CZ: Povolit zadávání

en: Allows the user to enter a date directly into the input field. By default, direct entry is disabled.
cs_CZ: Umožňuje uživateli zadat datum přímo do vstupního pole. Ve výchozím nastavení je přímé zadávání zakázáno.

en: Enable Time
cs_CZ: Povolit čas

en: Enables time picker. By default, time picker is disabled. If you want to use time picker, you need to enable this.
cs_CZ: Povolí výběr času. Ve výchozím nastavení je výběr času zakázán. Pokud chcete používat výběr času, musíte toto povolit.

en: 24H Format
cs_CZ: Formát 24 hodin

en: Enables 24-hour format for time. By default, 12-hour format is used. If you want to use 24-hour format, you need to enable this.
cs_CZ: Povolí 24hodinový formát času. Ve výchozím nastavení je použit 12hodinový formát. Pokud chcete používat 24hodinový formát, musíte toto povolit.

en: Hide Calender
cs_CZ: Skrýt kalendář

en: Hides the calendar. By default, calendar is shown. If you want to hide the calendar, you need to enable this.
cs_CZ: Skrývá kalendář. Ve výchozím nastavení je kalendář zobrazen. Pokud chcete kalendář skrýt, musíte toto povolit.

en: Only valid JS object will work. for more details please check<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> the documentation for available configuration options</a>
cs_CZ: Funguje pouze platný objekt JS. Pro více informací prosím zkontrolujte<a target="_blank" href="https://flatpickr.js.org/options/" rel="noreferrer"> dokumentaci k dostupným konfiguračním možnostem</a>

en: Current Date
cs_CZ: Aktuální datum

en: Static
cs_CZ: Statické

en: Dynamic
cs_CZ: Dynamické

en: Upload Button Text:
cs_CZ: Text tlačítka nahrávání:

en: Button Icons
cs_CZ: Ikony tlačítek

en: Allow Multiple:
cs_CZ: Povolit více:

en: File Select Status
cs_CZ: Stav výběru souboru

en: Show Maximum Size
cs_CZ: Zobrazit maximální velikost

en: Allow Maximum Upload Size
cs_CZ: Povolit maximální velikost nahrávání

en: Total Maximum Size
cs_CZ: Celková maximální velikost

en: Show File List
cs_CZ: Zobrazit seznam souborů

en: Show File Preview
cs_CZ: Zobrazit náhled souboru

en: Show File Size
cs_CZ: Zobrazit velikost souboru

en: File Exist Message
cs_CZ: Zpráva o existenci souboru

en: Allowed File Type:
cs_CZ: Povolený typ souboru:

en: Edit GDPR Concent label by clicking on edit icon
cs_CZ: Upravte štítek GDPR souhlasu kliknutím na ikonu pro úpravu

en: Edit GDPR Concent Label
cs_CZ: Upravit štítek GDPR souhlasu

en: Visibility Mode
cs_CZ: Režim viditelnosti

en: Visible
cs_CZ: Viditelný

en: Invisible
cs_CZ: Neviditelný

en: Passive
cs_CZ: Pasivní

en: Theme
cs_CZ: Téma

en: Dark
cs_CZ: Tmavé

en: Light
cs_CZ: Světlé

en: Size
cs_CZ: Velikost

en: Normal
cs_CZ: Normální

en: Compact
cs_CZ: Kompaktní

en: Default value
cs_CZ: Výchozí hodnota

en: Suggestion
cs_CZ: Návrh

en: Edit the HTML field content by clicking on edit icon
cs_CZ: Upravte obsah pole HTML kliknutím na ikonu pro úpravu

en: Add/Edit Options
cs_CZ: Přidat/Upravit možnosti

en: Allow Multiple
cs_CZ: Povolit více

en: Item Size
cs_CZ: Velikost položky

en: Specify item's minimum size (in pixels)
cs_CZ: Zadejte minimální velikost položky (v pixelech)

en: Check Position
cs_CZ: Pozice zaškrtnutí

en: Specify the check position.
cs_CZ: Zadejte pozici zaškrtnutí.

en: Unique Entry
cs_CZ: Unikátní položka

en: Hide Image Label
cs_CZ: Skrýt popisek obrázku

en: Background Image
cs_CZ: Pozadí obrázku

en: Width
cs_CZ: Šířka

en: Height
cs_CZ: Výška

en: Image Alt Text
cs_CZ: Alternativní text obrázku

en: Replace Previous Options
cs_CZ: Nahradit předchozí možnosti

en: Merge with Previous Options
cs_CZ: Sloučit s předchozími možnostmi

en: Import & Edit
cs_CZ: Importovat a upravit

en: Loading ACF fields...
cs_CZ: Načítání polí ACF...

en: Loading Posts...
cs_CZ: Načítání příspěvků...

en: Loading Terms...
cs_CZ: Načítání termínů...

en: Use Post Taxonomy Fields
cs_CZ: Použít pole taxonomie příspěvků

en: Loading Users...
cs_CZ: Načítání uživatelů...

en: Mollie Minimum Amount is
cs_CZ: Minimální částka Mollie je

en: Mollie Dynamic Amount Field is not Selected
cs_CZ: Pole dynamické částky Mollie není vybráno

en: Mollie Fixed Amount is not valid
cs_CZ: Pevná částka Mollie není platná

en: Copied on clipboard.
cs_CZ: Zkopírováno do schránky.

en: Failed to Copy, Try Again.
cs_CZ: Nepodařilo se zkopírovat, zkuste to znovu.

en: Redirect Page Url
cs_CZ: URL přesměrovací stránky

en: Select Page
cs_CZ: Vyberte stránku

en: Pay Button Text
cs_CZ: Text tlačítka platby

en: Payment Method
cs_CZ: Platební metoda

en: Currency
cs_CZ: Měna

en: Select Currency
cs_CZ: Vyberte měnu

en: Amount Type
cs_CZ: Typ částky

en: Fixed
cs_CZ: Pevná

en: Amount
cs_CZ: Částka

en: Select Amount Field
cs_CZ: Vyberte pole částky

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Select Locale
cs_CZ: Vyberte locale

en: Multisteps Settings
cs_CZ: Nastavení více kroků

en: Show Step Header
cs_CZ: Zobrazit záhlaví kroku

en: Show Header Label
cs_CZ: Zobrazit popisek záhlaví

en: Show Header Subtitle
cs_CZ: Zobrazit podtitul záhlaví

en: Show Header Icon
cs_CZ: Zobrazit ikonu záhlaví

en: Icon Type:
cs_CZ: Typ ikony:

en: Show Progress Bar
cs_CZ: Zobrazit průběhový pruh

en: Show Percentage
cs_CZ: Zobrazit procenta

en: Show Buttons
cs_CZ: Zobrazit tlačítka

en: Button Position:
cs_CZ: Pozice tlačítka:

en: Validate on Step Change
cs_CZ: Ověřit při změně kroku

en: Step Header Switchable
cs_CZ: Přepínání záhlaví kroku

en: Maintain Step History
cs_CZ: Uchovat historii kroků

en: Save Step Progress
cs_CZ: Uložit postup kroku

en: PayPal Dynamic Amount Field is not Selected
cs_CZ: Dynamické pole částky PayPal není vybráno

en: PayPal Fixed Amount is not valid
cs_CZ: Pevná částka PayPal není platná

en: PayPal Plan Id missing
cs_CZ: Chybí ID plánu PayPal

en: Subscription:
cs_CZ: Předplatné:

en: Plan Id
cs_CZ: ID plánu

en: Disable Card
cs_CZ: Zakázat kartu

en: Shipping Amount
cs_CZ: Částka za dopravu

en: Shipping Cost
cs_CZ: Náklady na dopravu

en: Select Shipping Amount Field
cs_CZ: Vyberte pole částky za dopravu

en: Tax Amount Type
cs_CZ: Typ částky daně

en: Tax (%)
cs_CZ: Daň (%)

en: Default Phone Number
cs_CZ: Výchozí telefonní číslo

en: Input Format Option
cs_CZ: Možnost formátu vstupu

en: Value Format Option
cs_CZ: Možnost formátu hodnoty

en: Custom Validation (RegEx) Pattern
cs_CZ: Vlastní ověření (RegEx) vzor

en: Expression
cs_CZ: Výraz

en: Fields
cs_CZ: Pole

en: Flags:
cs_CZ: Příznaky:

en: Hide Country List
cs_CZ: Skrýt seznam zemí

en: Options 2
cs_CZ: Možnosti 2

en: Options Column
cs_CZ: Sloupec možností

en: Specify the number of columns to display the options in. Leave blank to display the options as needed space.
cs_CZ: Zadejte počet sloupců pro zobrazení možností. Nechte prázdné pro zobrazení možností podle dostupného místa.

en: Rating Position
cs_CZ: Pozice hodnocení

en: Add/Edit Rating Options
cs_CZ: Přidat/Upravit možnosti hodnocení

en: Show Rating Message On hover
cs_CZ: Zobrazit zprávu hodnocení při najetí myší

en: Show Rating Message On Selected
cs_CZ: Zobrazit zprávu hodnocení při výběru

en: Razorpay Dyanmic Amount Field is not Selected
cs_CZ: Pole Dynamické částky Razorpay není vybráno

en: Razorpay Fixed Amount is not valid
cs_CZ: Pevná částka Razorpay není platná

en: Razorpay Order ID Field is not Selected
cs_CZ: Pole ID objednávky Razorpay není vybráno

en: Razorpay Accounts
cs_CZ: Účty Razorpay

en: Account Name
cs_CZ: Název účtu

en: Generate new ID
cs_CZ: Vygenerovat nové ID

en: Select Order Id Field
cs_CZ: Vyberte pole ID objednávky

en: Button Align:
cs_CZ: Zarovnání tlačítka:

en: Subtitle:
cs_CZ: Podtitul:

en: Theme Color:
cs_CZ: Barva motivu:

en: Background Color:
cs_CZ: Barva pozadí:

en: Confirm on Close:
cs_CZ: Potvrdit při zavření:

en: Name :
cs_CZ: Jméno :

en: Contact :
cs_CZ: Kontakt :

en: Key :
cs_CZ: Klíč :

en: Value :
cs_CZ: Hodnota :

en: Default Row:
cs_CZ: Výchozí řádek:

en: Minimum Row:
cs_CZ: Minimální řádek:

en: Maximum Row:
cs_CZ: Maximální řádek:

en: Button View:
cs_CZ: Zobrazení tlačítka:

en: Name
cs_CZ: Jméno

en: Allow Other Option:
cs_CZ: Povolit jinou možnost:

en: Multiple Select:
cs_CZ: Vícenásobný výběr:

en: Set minimum number to be selected for dropdown option
cs_CZ: Nastavte minimální počet vybraných položek pro rozevírací nabídku

en: Set maximum number to be selected for dropdown option
cs_CZ: Nastavte maximální počet vybraných položek pro rozevírací nabídku

en: Available On
cs_CZ: Dostupné na

en: Enter the shortcode in this Input.
cs_CZ: Zadejte shortcode do tohoto vstupu.

en: Button Reverse
cs_CZ: Obrácené tlačítko

en: Clear
cs_CZ: Vymazat

en: Clear Button
cs_CZ: Tlačítko Vymazat

en: Space Between
cs_CZ: Mezera mezi

en: Redo
cs_CZ: Znovu

en: Redo Button
cs_CZ: Tlačítko Znovu

en: Pen Color
cs_CZ: Barva pera

en: Background Color
cs_CZ: Barva pozadí

en: Pen Width
cs_CZ: Šířka pera

en: Image Type
cs_CZ: Typ obrázku

en: Signature Pad
cs_CZ: Podložka pro podpis

en: Undo
cs_CZ: Zpět

en: Undo Button
cs_CZ: Tlačítko Zpět

en: Add/Edit Suggestions
cs_CZ: Přidat/Upravit návrhy

en: Auto Complete
cs_CZ: Automatické dokončování

en: Step:
cs_CZ: Krok:

en: Step Settings
cs_CZ: Nastavení kroku

en: Step Icon
cs_CZ: Ikona kroku

en: Step Label
cs_CZ: Popisek kroku

en: Step Subtitle
cs_CZ: Podtitul kroku

en: Stripe Minimum Amount is
cs_CZ: Minimální částka Stripe je

en: Stripe Dynamic Amount Field is not Selected
cs_CZ: Dynamické pole částky Stripe není vybráno

en: Select a valid currency for the selected payment method types
cs_CZ: Vyberte platnou měnu pro vybrané typy platebních metod

en: Stripe Dyanmic Amount Field is not Selected
cs_CZ: Dynamické pole částky Stripe není vybráno

en: Stripe Fixed Amount is not valid
cs_CZ: Pevná částka Stripe není platná

en: Payment Method Type
cs_CZ: Typ platební metody

en: Mode :
cs_CZ: Režim :

en: Billing
cs_CZ: Fakturace

en: Shipping
cs_CZ: Doručení

en: Autocomplete :
cs_CZ: Automatické dokončování :

en: Automatic
cs_CZ: Automaticky

en: Google Maps API Key
cs_CZ: Klíč Google Maps API

en: Allowed Countries :
cs_CZ: Povolené země :

en: Name Mode:
cs_CZ: Režim jména:

en: Full
cs_CZ: Plné

en: Split
cs_CZ: Rozdělené

en: Full Name:
cs_CZ: Celé jméno:

en: First Name:
cs_CZ: Křestní jméno:

en: Last Name:
cs_CZ: Příjmení:

en: Phone Number:
cs_CZ: Telefonní číslo:

en: Phone:
cs_CZ: Telefon:

en: Line 1:
cs_CZ: Řádek 1:

en: Line 2:
cs_CZ: Řádek 2:

en: City:
cs_CZ: Město:

en: State:
cs_CZ: Stát:

en: Postal Code:
cs_CZ: PSČ:

en: Country:
cs_CZ: Země:

en: Color Picker
cs_CZ: Výběr barvy

en: Solid
cs_CZ: Plná barva

en: Gradient
cs_CZ: Přechod

en: Phone View
cs_CZ: Zobrazení telefonu

en: Tablet View
cs_CZ: Zobrazení tabletu

en: Laptop View
cs_CZ: Zobrazení notebooku

en: Back
cs_CZ: Zpět

en: Paypal Style
cs_CZ: Styl Paypal

en: There is no paypal field in your form.
cs_CZ: Ve vašem formuláři není pole Paypal.

en: There is more than one paypal field in your form. please select the style icon
cs_CZ: Ve vašem formuláři je více než jedno pole Paypal. Prosím vyberte ikonu stylu

en: in paypal field to customize the style.
cs_CZ: v poli Paypal pro přizpůsobení stylu.

en: Layout
cs_CZ: Rozvržení

en: Vertical
cs_CZ: Svislé

en: Horizontal
cs_CZ: Vodorovné

en: Standalone
cs_CZ: Samostatné

en: Pay Button
cs_CZ: Tlačítko platby

en: CARD
cs_CZ: KARTA

en: Color
cs_CZ: Barva

en: Gold
cs_CZ: Zlatá

en: Blue
cs_CZ: Modrá

en: Silver
cs_CZ: Stříbrná

en: White
cs_CZ: Bílá

en: Black
cs_CZ: Černá

en: Shape
cs_CZ: Tvar

en: Rectangle
cs_CZ: Obdélník

en: Pill
cs_CZ: Kapsle

en: Paypal Button Text
cs_CZ: Text tlačítka Paypal

en: Paypal Checkout
cs_CZ: Paypal Pokladna

en: Paypal Buy Now
cs_CZ: Paypal Koupit nyní

en: Pay with Paypal
cs_CZ: Zaplatit přes Paypal

en: Background
cs_CZ: Pozadí

en: Color Fill
cs_CZ: Výplň barvou

en: Picture
cs_CZ: Obrázek

en: Picture Upload
cs_CZ: Nahrání obrázku

en: Browse...
cs_CZ: Procházet...

en: Image Link....
cs_CZ: Odkaz na obrázek....

en: Background Blend Mode
cs_CZ: Režim prolínání pozadí

en: Multiply
cs_CZ: Násobit

en: Screen
cs_CZ: Snímek

en: Overlay
cs_CZ: Překrytí

en: Darken
cs_CZ: Ztmavit

en: Lighten
cs_CZ: Zesvětlit

en: Color-dodge
cs_CZ: Zesvětlovací krytí barev

en: Saturation
cs_CZ: Sytost

en: Luminosity
cs_CZ: Jas

en: Background Img Repeat
cs_CZ: Opakování pozadí obrázku

en: Repeat
cs_CZ: Opakovat

en: Repeat-X
cs_CZ: Opakovat-X

en: Repeat-Y
cs_CZ: Opakovat-Y

en: Np Repeat
cs_CZ: Žádné opakování

en: Space
cs_CZ: Mezera

en: Round
cs_CZ: Zaokrouhlit

en: Background Img Position
cs_CZ: Pozice pozadí obrázku

en: Background Img Size
cs_CZ: Velikost pozadí obrázku

en: BG Width
cs_CZ: Šířka pozadí

en: BG Height
cs_CZ: Výška pozadí

en: BG Height/Width
cs_CZ: Poměr výšky/šířky pozadí

en: Background Filter
cs_CZ: Filtr pozadí

en: Blur
cs_CZ: Rozostření

en: Brightness
cs_CZ: Jas

en: Contrast
cs_CZ: Kontrast

en: Grayscale
cs_CZ: Šedá škála

en: Invert
cs_CZ: Invertovat

en: Opacity
cs_CZ: Průhlednost

en: Sepia
cs_CZ: Sépie

en: Saturate
cs_CZ: Sytost

en: Border
cs_CZ: Rámeček

en: Border Color
cs_CZ: Barva rámečku

en: Border Width
cs_CZ: Šířka rámečku

en: Border Radius
cs_CZ: Poloměr rámečku

en: Default
cs_CZ: Výchozí

en: On Mouse Over
cs_CZ: Při najetí myší

en: On Focus
cs_CZ: Při zaostření

en: Text Color
cs_CZ: Barva textu

en: Placeholder Color
cs_CZ: Barva zástupného textu

en: Direction
cs_CZ: Směr

en: Content Direction
cs_CZ: Směr obsahu

en: Left to Right
cs_CZ: Zleva doprava

en: Right to Left
cs_CZ: Zprava doleva

en: Font
cs_CZ: Písmo

en: Font Size
cs_CZ: Velikost písma

en: Block Gap
cs_CZ: Mezera mezi bloky

en: Row Gap
cs_CZ: Mezera řádku

en: Column Gap
cs_CZ: Mezera sloupce

en: Both Side Gap
cs_CZ: Mezera na obou stranách

en: Margin
cs_CZ: Okraj

en: Margin Top
cs_CZ: Horní okraj

en: Margin Right
cs_CZ: Pravý okraj

en: Margin Bottom
cs_CZ: Dolní okraj

en: Margin Left
cs_CZ: Levý okraj

en: All Side
cs_CZ: Všechny strany

en: Padding
cs_CZ: Výplň

en: Padding Top
cs_CZ: Horní výplň

en: Padding Right
cs_CZ: Pravá výplň

en: Padding Bottom
cs_CZ: Dolní výplň

en: Padding Left
cs_CZ: Levá výplň

en: Shadow
cs_CZ: Stín

en: Inside
cs_CZ: Uvnitř

en: Outside
cs_CZ: Vně

en: Shadow Color
cs_CZ: Barva stínu

en: Shadow Style
cs_CZ: Styl stínu

en: Pattern not matched
cs_CZ: Vzor neodpovídá

en: Input mode
cs_CZ: Režim zadání

en: Input Mask
cs_CZ: Maska zadání

en: RegEx Pattern
cs_CZ: RegEx vzor

en: Validations
cs_CZ: Validace

en: At least one digit (0-9)
cs_CZ: Alespoň jedna číslice (0-9)

en: At least one lowercase character (a-z)
cs_CZ: Alespoň jeden malý znak (a-z)

en: At least one uppercase character (A-Z)
cs_CZ: Alespoň jeden velký znak (A-Z)

en: At least one special character (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)
cs_CZ: Alespoň jeden speciální znak (~!@#$%^&*(){}[]<>+-_=/\|;:,.)

en: Limit Password Length
cs_CZ: Omezit délku hesla

en: Validate as User Unique
cs_CZ: Ověřit jako jedinečné uživatelské jméno

en: Title
cs_CZ: Název

en: More Options
cs_CZ: Další možnosti

en: Auto
cs_CZ: Automaticky

en: Appearance
cs_CZ: Vzhled

en: <p style="margin:0">Successfully Submitted.</p>
cs_CZ: <p style="margin:0">Úspěšně odesláno.</p>

en: Are you sure to delete this message ?
cs_CZ: Opravdu chcete tuto zprávu smazat?

en: Add More Alternative Success Message
cs_CZ: Přidat další alternativní zprávu o úspěchu

en: Add
cs_CZ: Přidat

en: Message Styles
cs_CZ: Styly zpráv

en: Message Type
cs_CZ: Typ zprávy

en: Close Icon Color
cs_CZ: Barva ikony zavření

en: Confirmations
cs_CZ: Potvrzení

en: How to set up Confirmation messages or Redirect page:
cs_CZ: Jak nastavit potvrzovací zprávy nebo přesměrovací stránku:

en: Success/Error Messages
cs_CZ: Zprávy o úspěchu/chybě

en: Redirect Page
cs_CZ: Přesměrovací stránka

en: Be sure to configure conditional logic for displaying Success/Error messages and Redirect Page. If no conditional logic is set, the default confirmation will be displayed.
cs_CZ: Nezapomeňte nastavit podmíněnou logiku pro zobrazování zpráv o úspěchu/chybě a přesměrovací stránky. Pokud není nastavena žádná podmíněná logika, zobrazí se výchozí potvrzení.

en: Conversational Form Settings
cs_CZ: Nastavení konverzačního formuláře

en: Note: In the Conversational Form feature, certain fields such as Captcha, Payments, HTML, etc are currently not supported.
cs_CZ: Poznámka: Ve funkci konverzačního formuláře nejsou momentálně podporována určitá pole, jako Captcha, platby, HTML atd.

en: How to setup Conversational form:
cs_CZ: Jak nastavit konverzační formulář:

en: Theme settings
cs_CZ: Nastavení motivu

en: Conversational Steps settings
cs_CZ: Nastavení konverzačních kroků

en: Navigation
cs_CZ: Navigace

en: Add New Post Type
cs_CZ: Přidat nový typ příspěvku

en: Edit Post Types
cs_CZ: Upravit typy příspěvků

en: CPT added successfully, refresh your window
cs_CZ: CPT byl úspěšně přidán, obnovte okno

en: Learn more about CPT Integration
cs_CZ: Zjistit více o integraci CPT

en: Post Type Slug *
cs_CZ: Slug typu příspěvku *

en: Singular Label *
cs_CZ: Jednotné označení *

en: Menu Name *
cs_CZ: Název menu *

en: Menu Icon
cs_CZ: Ikona menu

en: Public
cs_CZ: Veřejné

en: This type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
cs_CZ: Tento typ by měl být zobrazen v administračním rozhraní a být veřejně dotazovatelný

en: Publicly Queryable
cs_CZ: Veřejně dotazovatelné

en: Queries can be performed on the front end
cs_CZ: Dotazy mohou být prováděny na frontendu

en: Show in REST API
cs_CZ: Zobrazit v REST API

en: To show this post type in the WP REST API
cs_CZ: Pro zobrazení tohoto typu příspěvku v WP REST API

en: Show in Menu
cs_CZ: Zobrazit v menu

en: Show the post type in the admin menu
cs_CZ: Zobrazit typ příspěvku v administračním menu

en: Show UI
cs_CZ: Zobrazit uživatelské rozhraní

en: Generate UI for managing this post type
cs_CZ: Vygenerovat uživatelské rozhraní pro správu tohoto typu příspěvku

en: Add Post Type
cs_CZ: Přidat typ příspěvku

en: Delete successfully, refresh your window
cs_CZ: Úspěšně smazáno, obnovte své okno

en: Delete Post Type
cs_CZ: Smazat typ příspěvku

en: Confirmation
cs_CZ: Potvrzení

en: Are you sure to delete post type?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat typ příspěvku?

en: cpt type update successfully, refresh your window
cs_CZ: Typ CPT úspěšně aktualizován, obnovte své okno

en: Select Type *
cs_CZ: Vyberte typ *

en: Menu Icon *
cs_CZ: Ikona nabídky *

en: public
cs_CZ: veřejný

en: Posts of this type should be shown in the admin UI and is publicly queryable
cs_CZ: Příspěvky tohoto typu by měly být zobrazeny v administrátorském rozhraní a jsou veřejně dotazovatelné

en: Queries can be performed on the front end as part of parse_request()
cs_CZ: Dotazy lze provádět na frontendu jako součást parse_request()

en: To show this post type data in the WP REST API
cs_CZ: Zobrazit data tohoto typu příspěvku v WP REST API

en: This show the post type in the admin menu and where to show that menu
cs_CZ: Zobrazit tento typ příspěvku v administrační nabídce a kde tuto nabídku zobrazit

en: Generate a default UI for managing this post type
cs_CZ: Vygenerovat výchozí uživatelské rozhraní pro správu tohoto typu příspěvku

en: Update Post Type
cs_CZ: Aktualizovat typ příspěvku

en: Update Template
cs_CZ: Aktualizovat šablonu

en: Template Name:
cs_CZ: Název šablony:

en: Browse Template
cs_CZ: Procházet šablonu

en: Email Templates Coming soon
cs_CZ: E-mailové šablony již brzy

en: Save Template
cs_CZ: Uložit šablonu

en: Payment
cs_CZ: Platba

en: Timeline
cs_CZ: Časová osa

en: PDF Downloads
cs_CZ: Stahování PDF

en: Google Ads Information
cs_CZ: Informace o Google Ads

en: No PDF templates available
cs_CZ: Žádné PDF šablony nejsou k dispozici

en: Related Info
cs_CZ: Související informace

en: Note Deleted Successfully
cs_CZ: Poznámka byla úspěšně smazána

en: updated on:
cs_CZ: aktualizováno:

en: created at:
cs_CZ: vytvořeno:

en: create new note
cs_CZ: vytvořit novou poznámku

en: Are you sure to delete this note
cs_CZ: Opravdu chcete tuto poznámku smazat

en: No Payment Info Found!
cs_CZ: Nebyla nalezena žádná platební informace!

en: No field data change
cs_CZ: Nedošlo ke změně dat pole

en: Form Submitted
cs_CZ: Formulář odeslán

en: Show Integration Logs
cs_CZ: Zobrazit protokoly integrace

en: Hide Integration Logs
cs_CZ: Skrýt protokoly integrace

en: Note
cs_CZ: Poznámka

en: Added
cs_CZ: Přidáno

en: Updated
cs_CZ: Aktualizováno

en: Deleted
cs_CZ: Smazáno

en: Read More
cs_CZ: Číst více

en: Show Less
cs_CZ: Zobrazit méně

en: Note no change
cs_CZ: Poznámka se nezměnila

en: Note Updated Successfully
cs_CZ: Poznámka byla úspěšně aktualizována

en: Note Added Successfully
cs_CZ: Poznámka byla úspěšně přidána

en: Edit Note
cs_CZ: Upravit poznámku

en: Create New Note
cs_CZ: Vytvořit novou poznámku

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Transaction ID
cs_CZ: ID transakce

en: Total Paid
cs_CZ: Celková částka zaplacena

en: no data found
cs_CZ: nenalezeny žádné údaje

en: Subscription
cs_CZ: Předplatné

en: Order
cs_CZ: Objednávka

en: Plan ID
cs_CZ: ID plánu

en: Next Billing Time
cs_CZ: Další datum fakturace

en: Email
cs_CZ: E-mail

en: no response found
cs_CZ: nenalezena žádná odpověď

en: How many rows to export
cs_CZ: Kolik řádků exportovat

en: Enter row number
cs_CZ: Zadejte číslo řádku

en: Select filter
cs_CZ: Vyberte filtr

en: Sort Order
cs_CZ: Pořadí třídění

en: Sort by
cs_CZ: Seřadit podle

en: Export File Format
cs_CZ: Formát exportovaného souboru

en: Export
cs_CZ: Exportovat

en: Export Form Data
cs_CZ: Exportovat data formuláře

en: Preview Data
cs_CZ: Náhled dat

en: Move
cs_CZ: Přesunout

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Clone
cs_CZ: Klonovat

en: Add Field
cs_CZ: Přidat pole

en: Remove
cs_CZ: Odstranit

en: Mollie API key is missing
cs_CZ: Chybí Mollie API klíč

en: Mollie Redirect Url is not Selected
cs_CZ: Není vybrána Mollie přesměrovací URL

en: PayPal Client ID is missing
cs_CZ: Chybí PayPal Client ID

en: Razorpay Client ID is missing
cs_CZ: Chybí Razorpay Client ID

en: Drag and drop fields here
cs_CZ: Přetáhněte pole sem

en: Stripe publishable key is missing
cs_CZ: Chybí Stripe publishable key

en: History Empty
cs_CZ: Historie je prázdná

en: Please select property you want to import with form
cs_CZ: Vyberte prosím vlastnost, kterou chcete importovat s formulářem

en: Preview Form
cs_CZ: Náhled formuláře

en: Preview
cs_CZ: Náhled

en: Custom CSS/JS
cs_CZ: Vlastní CSS/JS

en: How to add Custom CSS/JS:
cs_CZ: Jak přidat vlastní CSS/JS:

en: You can write your custom CSS/JS her. This CSS/JS will be applied in this form only.
cs_CZ: Zde můžete napsat svůj vlastní CSS/JS. Tento CSS/JS bude aplikován pouze v tomto formuláři.

en: In order to repopulate form fields, it is necessary to store the submitted data in the database. Please make sure to turn off the "disable storing form submission data" option in the form settings.
cs_CZ: Pro opětovné naplnění polí formuláře je nutné uložit odeslaná data do databáze. Ujistěte se, že v nastavení formuláře máte vypnutou možnost „zakázat ukládání dat odeslaných formulářů“.

en: Form Abandonment
cs_CZ: Opouštění formuláře

en: How to setup Form Abandonment & save partial form progress:
cs_CZ: Jak nastavit opouštění formuláře a uložit částečný postup formuláře:

en: Show warning message below the form description
cs_CZ: Zobrazit varovnou zprávu pod popisem formuláře

en: Places an admin-defined message below the form description, making your users aware that their field values are being saved before submission.
cs_CZ: Umístí správou definovanou administrátorem pod popis formuláře, aby uživatelé věděli, že hodnoty jejich polí jsou ukládány před odesláním.

en: Save draft only for logged in users
cs_CZ: Ukládat koncept pouze pro přihlášené uživatele

en: Repopulate form fields with previous partial entry
cs_CZ: Opětovné naplnění polí formuláře předchozím částečným záznamem

en: If the user is logged in, the form will be repopulated with the previous partial entry from the database.
                        Otherwise, from the local storage of the browser.
cs_CZ: Pokud je uživatel přihlášen, formulář bude naplněn předchozím částečným záznamem z databáze. Jinak z místního úložiště prohlížeče.

en: Save draft when user leaves the form page
cs_CZ: Ukládat koncept při opuštění stránky formuláře

en: If turned off, the form will save draft when clicks on the save button or using conditional logic.
cs_CZ: Pokud je vypnuto, formulář uloží koncept pouze po kliknutí na tlačítko Uložit nebo pomocí podmíněné logiky.

en: Allow empty form as Save draft
cs_CZ: Povolit prázdný formulář jako uložený koncept

en: If turned on, the empty form save as draft when leave page.
cs_CZ: Pokud je zapnuto, prázdný formulář se uloží jako koncept při opuštění stránky.

en: When to save:
cs_CZ: Kdy ukládat:

en: Always save abandoned form entries
cs_CZ: Vždy ukládat opuštěné záznamy formuláře

en: Save only if email address or phone number is provided
cs_CZ: Ukládat pouze pokud je zadána e-mailová adresa nebo telefonní číslo

en: Landing Page
cs_CZ: Cílová stránka

en: How to setup Landinge Page
cs_CZ: Jak nastavit cílovou stránku

en: Custom URL
cs_CZ: Vlastní URL

en: Please try to avoid any duplicate custom url, as it will conflict between the page and Bit Form.
cs_CZ: Snažte se vyhnout duplicitním vlastním URL, protože by to vedlo ke konfliktu mezi stránkou a Bit Form.

en: Page Title
cs_CZ: Název stránky

en: Share via Direct URL
cs_CZ: Sdílet pomocí přímé URL

en: Share via Direct URL (Conversational Form)
cs_CZ: Sdílet pomocí přímé URL (konverzační forma)

en: Embed via HTML Code
cs_CZ: Vložit pomocí HTML kódu

en: Embed via HTML Code (Conversational Form)
cs_CZ: Vložit pomocí HTML kódu (konverzační forma)

en: Customer ID key cann't be empty
cs_CZ: Klíč ID zákazníka nesmí být prázdný

en: save Successfully
cs_CZ: Uloženo úspěšně

en: save failed Cause:
cs_CZ: Uložení selhalo, příčina:

en: save failed. please try again
cs_CZ: Uložení selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Learn more about Google Ads configuration
cs_CZ: Zjistěte více o konfiguraci Google Ads

en: Client ID
cs_CZ: ID klienta

en: Client Secret
cs_CZ: Tajný klíč klienta

en: To get Client ID and SECRET , Please Visit Google API Console
cs_CZ: Pro získání ID klienta a tajného klíče navštivte Google API Console

en: Customer Id (non manager account)
cs_CZ: ID zákazníka (účet bez oprávnění správce)

en: To get Customer ID , Please Visit
cs_CZ: Pro získání ID zákazníka navštivte

en: Google Ads Manager Account
cs_CZ: Správcovský účet Google Ads

en: Saving Generel Settings...
cs_CZ: Ukládání obecných nastavení...

en: Global Settings
cs_CZ: Globální nastavení

en: Validation Error/Invalid Message.
cs_CZ: Chyba ověření/neplatná zpráva.

en: Generate Token after page load to prevent conflict with cache plugins.
cs_CZ: Generovat token po načtení stránky, aby se předešlo konfliktu s cache pluginy.

en: Other Settings
cs_CZ: Další nastavení

en: Delete all data table when delete plugin.
cs_CZ: Smazat všechny datové tabulky při odinstalaci pluginu.

en: Usage Reporting Opt In.
cs_CZ: Souhlas se zasíláním reportů o používání.

en: Edit Global Message (Type:
cs_CZ: Upravit globální zprávu (Typ:

en: Messages saved successfully.
cs_CZ: Zprávy byly úspěšně uloženy.

en: Note: This global message will be applied to all forms and fields unless a custom error message is set for an individual field. Also you can use the
cs_CZ: Poznámka: Tato globální zpráva bude použita pro všechny formuláře a pole, pokud není pro jednotlivé pole nastavena vlastní chybová zpráva. Také můžete použít

en: Shortcode patterns (Ex:
cs_CZ: Vzory shortcode (např.:

en: to dynamically replace field-specific labels/values.
cs_CZ: k dynamickému nahrazení specifických popisků/hodnot polí.

en: Required Field
cs_CZ: Povinné pole

en: Invalid Email
cs_CZ: Neplatný e-mail

en: Invalid URL
cs_CZ: Neplatná URL adresa

en: Invalid Number
cs_CZ: Neplatné číslo

en: Invalid Phone Number
cs_CZ: Neplatné telefonní číslo

en: Minimum Value
cs_CZ: Minimální hodnota

en: Maximum Value
cs_CZ: Maximální hodnota

en: Input mask
cs_CZ: Vstupní maska

en: Regex Pattern
cs_CZ: Regex vzor

en: Minimum Option Count
cs_CZ: Minimální počet možností

en: Maximum Option Count
cs_CZ: Maximální počet možností

en: Minimum File Count
cs_CZ: Minimální počet souborů

en: Maximum File Count
cs_CZ: Maximální počet souborů

en: Maximum File Size
cs_CZ: Maximální velikost souboru

en: Other Option Required
cs_CZ: Je vyžadována jiná možnost

en: Unique Entry Value
cs_CZ: Jedinečná hodnota záznamu

en: Unique User
cs_CZ: Jedinečný uživatel

en: App delete successfully.
cs_CZ: Aplikace byla úspěšně smazána.

en: App deletion failed Cause
cs_CZ: Příčina neúspěšného smazání aplikace

en: App deletion failed. please try again
cs_CZ: Smazání aplikace selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Are you sure to delete this App configuration?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tuto konfiguraci aplikace?

en: How to setup Integrations:
cs_CZ: Jak nastavit integrace:

en: Connected/Authorized Platforms
cs_CZ: Připojené/autorizované platformy

en: Search Available Integrations...
cs_CZ: Hledat dostupné integrace...

en: Available Integrations
cs_CZ: Dostupné integrace

en: Submit button cannot be removed
cs_CZ: Tlačítko odeslat nelze odstranit

en: Integration deletion failed Cause
cs_CZ: Příčina neúspěšného smazání integrace

en: Integration deletion failed. please try again
cs_CZ: Smazání integrace selhalo. Zkuste to prosím znovu

en: Are you sure to delete this integration?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tuto integraci?

en: Are you sure to clone this integration?
cs_CZ: Opravdu chcete klonovat tuto integraci?

en: Integration clone failed Cause
cs_CZ: Příčina neúspěšného klonování integrace

en: Integration clone failed.
cs_CZ: Klonování integrace selhalo.

en: Integrate your form with your favorite apps and services.
cs_CZ: Propojte svůj formulář s oblíbenými aplikacemi a službami.

en: Date Time (Advanced)
cs_CZ: Datum a čas (Pokročilé)

en: Advanced Date Time
cs_CZ: Pokročilé datum a čas

en: Please Select a Date
cs_CZ: Vyberte datum

en: Spacer
cs_CZ: Oddělovač

en: First Name
cs_CZ: Jméno

en: Last Name
cs_CZ: Příjmení

en: Placeholder...
cs_CZ: Zástupný text...

en: Multiline Text
cs_CZ: Víceřádkový text

en: Multi-Line Text
cs_CZ: Víceřádkový text

en: Number
cs_CZ: Číslo

en: e.g. 123
cs_CZ: např. 123

en: Select
cs_CZ: Vybrat

en: Radio Button
cs_CZ: Přepínač

en: Option 1
cs_CZ: Možnost 1

en: Option 2
cs_CZ: Možnost 2

en: Option 3
cs_CZ: Možnost 3

en: Checkbox
cs_CZ: Zaškrtávací políčko

en: Check Boxs
cs_CZ: Zaškrtávací políčka

en: Dropdown
cs_CZ: Rozbalovací seznam

en: File Upload
cs_CZ: Nahrání souboru

en: Advance File Upload
cs_CZ: Pokročilé nahrání souboru

en: Advanced File Upload
cs_CZ: Pokročilé nahrání souboru

en: Country
cs_CZ: Země

en: Enter Amount..
cs_CZ: Zadejte částku..

en: Phone Number
cs_CZ: Telefonní číslo

en: Enter Phone Number
cs_CZ: Zadejte telefonní číslo

en: Username
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: e.g. John Doe
cs_CZ: např. John Doe

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Password Field
cs_CZ: Pole pro heslo

en: Slider
cs_CZ: Posuvník

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Pick A Date
cs_CZ: Vyberte datum

en: Time
cs_CZ: Čas

en: Date-Time
cs_CZ: Datum a čas

en: Select Date-Time
cs_CZ: Vyberte datum a čas

en: Week
cs_CZ: Týden

en: Select Week
cs_CZ: Vyberte týden

en: Month
cs_CZ: Měsíc

en: Month Input
cs_CZ: Vstup měsíce

en: GDPR Agreement
cs_CZ: Souhlas s GDPR

en: I consent to having this website store my submitted information so they can respond to my inquiry. Learn more in
cs_CZ: Souhlasím s tím, že tento web uloží mé zaslané informace, aby mohl odpovědět na můj dotaz. Další informace naleznete v

en: Our Privacy Policy.
cs_CZ: Našich zásadách ochrany osobních údajů.

en: Decision Box
cs_CZ: Rozhodovací políčko

en: Repeater
cs_CZ: Opakovač

en: Signature
cs_CZ: Podpis

en: Rating
cs_CZ: Hodnocení

en: Terrible
cs_CZ: Hrozný

en: Bad
cs_CZ: Špatný

en: Satisfied
cs_CZ: Spokojený

en: Good
cs_CZ: Dobrý

en: Excellent
cs_CZ: Vynikající

en: Image Select
cs_CZ: Výběr obrázku

en: Option 4
cs_CZ: Možnost 4

en: Hidden Field
cs_CZ: Skryté pole

en: Set Default Value
cs_CZ: Nastavit výchozí hodnotu

en: Pay with Stripe
cs_CZ: Zaplatit přes Stripe

en: Pay now
cs_CZ: Zaplatit nyní

en: Pay with Mollie
cs_CZ: Zaplatit přes Mollie

en: Shortcode
cs_CZ: Krátký kód

en: Button
cs_CZ: Tlačítko

en: Draft Button
cs_CZ: Tlačítko konceptu

en: Save Draft
cs_CZ: Uložit koncept

en: Next Step
cs_CZ: Další krok

en: Previous Step
cs_CZ: Předchozí krok

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Section
cs_CZ: Sekce

en: Image
cs_CZ: Obrázek

en: Divider
cs_CZ: Oddělovač

en: Migration Issue Detected
cs_CZ: Zjištěn problém s migrací

en: There may have been a problem during auto-migrating your Bit Forms from V1 to V2.
cs_CZ: Při automatické migraci vašich Bit Forms z V1 na V2 mohlo dojít k problému.

en: Please contact support for assistance at
cs_CZ: Pro pomoc kontaktujte podporu na

en: Migrating to V2
cs_CZ: Přechod na V2

en: Please wait while we migrate your data to V2
cs_CZ: Prosím, počkejte, zatímco migrujeme vaše data do V2

en: This may take a few minutes...
cs_CZ: Toto může trvat několik minut...

en: Meanwhile do not close this window.
cs_CZ: Mezitím nezavírejte toto okno.

en: Mollie Settings
cs_CZ: Nastavení Mollie

en: API key:
cs_CZ: API klíč:

en: To get API key, Please Visit
cs_CZ: Pro získání API klíče navštivte

en: Mollie Developer Dashboard
cs_CZ: Vývojářský panel Mollie

en: Step-
cs_CZ: Krok-

en: Clone Step
cs_CZ: Klonovat krok

en: Delete Step
cs_CZ: Smazat krok

en: Add New Step
cs_CZ: Přidat nový krok

en: Add Steps
cs_CZ: Přidat kroky

en: Multi step settings
cs_CZ: Nastavení vícekrokového procesu

en: All fields are required
cs_CZ: Všechna pole jsou povinná

en: Saving Payment Setting...
cs_CZ: Ukládání nastavení platby...

en: Choose a unique name to identify this integration within your app.
cs_CZ: Vyberte jedinečný název, kterým tuto integraci identifikujete ve své aplikaci.

en: Login to you Mollie account (or create on if you haven't already).
cs_CZ: Přihlaste se ke svému účtu Mollie (nebo si ho vytvořte, pokud ho ještě nemáte).

en: Go to your Mollie Dashboard
cs_CZ: Přejděte do svého panelu Mollie

en: and find the API section.
cs_CZ: a najděte sekci API.

en: Generate a new API key or use an existing one (you can use test API key for testing purposes). This key is required for authenticating API requests.
cs_CZ: Vygenerujte nový API klíč nebo použijte existující (pro testovací účely můžete použít testovací API klíč). Tento klíč je vyžadován pro autentizaci API požadavků.

en: Copy the API key and paste it in the Bit Form
cs_CZ: Zkopírujte API klíč a vložte jej do Bit formuláře

en: field above.
cs_CZ: výše uvedeného pole.

en: Then click on the
cs_CZ: Poté klikněte na

en: button to save the settings.
cs_CZ: tlačítko pro uložení nastavení.

en: Please go to your form now and add a Mollie payment field.
cs_CZ: Nyní přejděte do svého formuláře a přidejte pole pro platbu Mollie.

en: Bit form Mollie Payment Gateway documentation
cs_CZ: Dokumentace Bit formuláře Mollie Payment Gateway

en: Login to you PayPal account (or create on if you haven't already).
cs_CZ: Přihlaste se ke svému účtu PayPal (nebo si jej vytvořte, pokud jej ještě nemáte).

en: Go to your PayPal Dashboard
cs_CZ: Přejděte do svého PayPal Dashboardu

en: Select Transaction Mode (Live or Sandbox).
cs_CZ: Vyberte režim transakce (Živý nebo Sandbox).

en: Copy the
cs_CZ: Zkopírujte

en: from PayPal Dashboard and paste it in the Bit Form
cs_CZ: z PayPal Dashboardu a vložte jej do Bit formuláře

en: field above (you can use Sandbox or Live mode).
cs_CZ: výše uvedeného pole (můžete použít režim Sandbox nebo Živý).

en: Please go to your form now and add a PayPal payment field.
cs_CZ: Nyní přejděte do svého formuláře a přidejte pole pro platbu PayPal.

en: Bit form PayPal Payment Gateway documentation
cs_CZ: Dokumentace Bit formuláře PayPal Payment Gateway

en: PayPal Integrations Video
cs_CZ: Video integrace PayPal

en: Login to you Stripe account (or create on if you haven't already).
cs_CZ: Přihlaste se ke svému účtu Stripe (nebo si jej vytvořte, pokud jej ještě nemáte).

en: Go to your Stripe Dashboard
cs_CZ: Přejděte do svého Stripe Dashboardu

en: and find the API Key section.
cs_CZ: a najděte sekci API klíčů.

en: from Stripe API Dashboard and paste it in the Bit Form
cs_CZ: z řídicího panelu Stripe API a vložte jej do formuláře Bit

en: field above (you can use test API key for testing purposes).
cs_CZ: pole výše (můžete použít testovací API klíč pro testovací účely).

en: Please go to your form now and add a Stripe payment field.
cs_CZ: Přejděte nyní na svůj formulář a přidejte pole pro platbu Stripe.

en: Bit form Stripe Payment Gateway documentation
cs_CZ: Dokumentace platební brány Stripe pro Bit form

en: Stripe Integrations Video
cs_CZ: Video o integracích Stripe

en: Login to you Razorpay account (or create on if you haven't already).
cs_CZ: Přihlaste se ke svému účtu Razorpay (nebo si jej vytvořte, pokud jej ještě nemáte).

en: Go to your Razorpay Dashboard
cs_CZ: Přejděte na svůj řídicí panel Razorpay

en: from Razorpay API Dashboard and paste it in the Bit Form
cs_CZ: z řídicího panelu Razorpay API a vložte jej do formuláře Bit

en: Please go to your form now and add a Razorpay payment field.
cs_CZ: Přejděte nyní na svůj formulář a přidejte pole pro platbu Razorpay.

en: Bit form Razorpay Payment Gateway documentation
cs_CZ: Dokumentace platební brány Razorpay pro Bit form

en: Razorpay Integrations Video
cs_CZ: Video o integracích Razorpay

en: Available Payment Gateways
cs_CZ: Dostupné platební brány

en: Please click on the available payment gateway option for configuration.
cs_CZ: Klikněte na dostupnou možnost platební brány pro konfiguraci.

en: Available on
cs_CZ: Dostupné na

en: Connected Accounts
cs_CZ: Propojené účty

en: Currently, no payment gateway has been connected.
cs_CZ: V současné době není připojena žádná platební brána.

en: PayPal Settings
cs_CZ: Nastavení PayPal

en: Transaction Mode:
cs_CZ: Režim transakce:

en: Client ID:
cs_CZ: ID klienta:

en: Client Secret:
cs_CZ: Tajný klíč klienta:

en: To get Client ID & Secret, Please Visit
cs_CZ: Chcete-li získat ID klienta a tajný klíč, navštivte prosím

en: PayPal Developer Dashboard
cs_CZ: Vývojářský panel PayPal

en: PDF Global Setting
cs_CZ: Globální nastavení PDF

en: Available Font for PDF
cs_CZ: Dostupné písmo pro PDF

en: PDF Templates
cs_CZ: Šablony PDF

en: How to setup PDF Templates:
cs_CZ: Jak nastavit šablony PDF:

en: PDF File Name
cs_CZ: Název PDF souboru

en: PDF Password
cs_CZ: Heslo PDF

en: Static Password
cs_CZ: Statické heslo

en: PDF Password Shortcode
cs_CZ: Krátký kód hesla PDF

en: Allow Download (Link)
cs_CZ: Povolit stažení (odkaz)

en: All User
cs_CZ: Všichni uživatelé

en: Only Logged In User
cs_CZ: Pouze přihlášení uživatelé

en: Download Link Shortcode
cs_CZ: Krátký kód odkazu ke stažení

en: Override Default Settings
cs_CZ: Přepsat výchozí nastavení

en: Paper Size
cs_CZ: Velikost papíru

en: Orientation
cs_CZ: Orientace

en: Portrait
cs_CZ: Na výšku

en: Landscape
cs_CZ: Na šířku

en: Font Family
cs_CZ: Rodina písem

en: Font Size (Pixels)
cs_CZ: Velikost písma (pixely)

en: Watermark
cs_CZ: Vodoznak

en: Watermark Text
cs_CZ: Text vodoznaku

en: Watermark Image
cs_CZ: Obrázek vodoznaku

en: Position X (Units in millimeters)
cs_CZ: Pozice X (jednotky v milimetrech)

en: Position Y (Units in millimeters)
cs_CZ: Pozice Y (jednotky v milimetrech)

en: Show watermark behind the page content
cs_CZ: Zobrazit vodoznak za obsahem stránky

en: Opacity (0-100)
cs_CZ: Průhlednost (0-100)

en: Language Direction
cs_CZ: Směr jazyka

en: LTR
cs_CZ: Zleva doprava

en: RTL
cs_CZ: Zprava doleva

en: Go to PDF Settings
cs_CZ: Přejít na nastavení PDF

en: Please configure PDF settings first.
cs_CZ: Nejprve prosím nakonfigurujte nastavení PDF.

en: Upload
cs_CZ: Nahrát

en: Image width
cs_CZ: Šířka obrázku

en: Image height
cs_CZ: Výška obrázku

en: Position X
cs_CZ: Pozice X

en: Position Y
cs_CZ: Pozice Y

en: Learn more about PDF Attachment
cs_CZ: Zjistit více o příloze PDF

en: This global settings will be set as the default for any new PDF attachment generated from your forms.
cs_CZ: Toto globální nastavení bude nastaveno jako výchozí pro jakoukoli novou přílohu PDF generovanou z vašich formulářů.

en: Remember,
cs_CZ: Pamatujte,

en: If you haven't used PDFs yet, you'll need to click the "Save" button to apply these global PDF settings. You can also customize settings for a specific PDF template by accessing the PDF templates in your form settings.
cs_CZ: Pokud jste dosud PDF nepoužívali, musíte kliknout na tlačítko „Uložit“, abyste použili tato globální nastavení PDF. Nastavení můžete také přizpůsobit pro konkrétní šablonu PDF v nastavení formuláře.

en: Please update your PHP version is 7.4 or higher.
cs_CZ: Aktualizujte prosím svou verzi PHP na 7.4 nebo vyšší.

en: PHP extension is missing in your server. Please install it.
cs_CZ: Na vašem serveru chybí rozšíření PHP. Prosím, nainstalujte jej.

en: To use Arabic, Chinese, Japanese and Korean languages, you need to install additional fonts! Please navigate to the
cs_CZ: Pro použití arabštiny, čínštiny, japonštiny a korejštiny je potřeba nainstalovat další fonty! Přejděte prosím na

en: tab to proceed.
cs_CZ: záložku pro pokračování.

en: Copy Shortcode
cs_CZ: Kopírovat krátký kód

en: Embed
cs_CZ: Vložit

en: Razorpay Settings
cs_CZ: Nastavení Razorpay

en: API Secret:
cs_CZ: API tajný klíč:

en: To get API Key & Secret, Please Visit
cs_CZ: Pro získání API klíče a tajného klíče navštivte prosím

en: Are you sure to delete this URL ?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tuto URL?

en: Select A Page:
cs_CZ: Vyberte stránku:

en: Custom Link
cs_CZ: Vlastní odkaz

en: set Form Field
cs_CZ: nastavit pole formuláře

en: Select Form Field
cs_CZ: Vyberte pole formuláře

en: Add More Alternative URL
cs_CZ: Přidat další alternativní URL

en: Filter Entries between Dates
cs_CZ: Filtrovat záznamy mezi daty

en: Filter
cs_CZ: Filtrovat

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: report name cann't be empty
cs_CZ: název reportu nemůže být prázdný

en: Refresh
cs_CZ: Obnovit

en: Premium Feature
cs_CZ: Prémiová funkce

en: Buy Premium
cs_CZ: Koupit Premium

en: Are you sure to delete this report
cs_CZ: Opravdu chcete tento report smazat

en: Deleting ...
cs_CZ: Mazání ...

en: Filter List
cs_CZ: Seznam filtrů

en: Search filters...
cs_CZ: Hledat filtry...

en: New Filter
cs_CZ: Nový filtr

en: No matching filter found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné odpovídající filtry

en: Equal
cs_CZ: Rovná se

en: Not equal
cs_CZ: Nerovná se

en: Not empty
cs_CZ: Není prázdné

en: Start With
cs_CZ: Začíná na

en: End With
cs_CZ: Končí na

en: Not Start With
cs_CZ: Nezačíná na

en: Not End With
cs_CZ: Nekončí na

en: Not contains
cs_CZ: Neobsahuje

en: Contains
cs_CZ: Obsahuje

en: Contain All
cs_CZ: Obsahuje vše

en: Greater Than
cs_CZ: Větší než

en: Less Than
cs_CZ: Menší než

en: Greater Than or Equal
cs_CZ: Větší nebo rovno

en: Less Than or Equal
cs_CZ: Menší nebo rovno

en: Today
cs_CZ: Dnes

en: Till Today
cs_CZ: Až do dneška

en: Tomorrow
cs_CZ: Zítra

en: Yesterday
cs_CZ: Včera

en: Till Yesterday
cs_CZ: Až do včerejška

en: Last 7 Days
cs_CZ: Posledních 7 dní

en: Last 30 Days
cs_CZ: Posledních 30 dní

en: Last 60 Days
cs_CZ: Posledních 60 dní

en: Last 90 Days
cs_CZ: Posledních 90 dní

en: Last 120 Days
cs_CZ: Posledních 120 dní

en: Next 7 Days
cs_CZ: Následujících 7 dní

en: Next 30 Days
cs_CZ: Následujících 30 dní

en: Next 60 Days
cs_CZ: Následujících 60 dní

en: Next 90 Days
cs_CZ: Následujících 90 dní

en: Next 120 Days
cs_CZ: Následujících 120 dní

en: Current Week
cs_CZ: Tento týden

en: Next Week
cs_CZ: Příští týden

en: Last Week
cs_CZ: Minulý týden

en: Current Month
cs_CZ: Tento měsíc

en: Next Month
cs_CZ: Příští měsíc

en: Last Month
cs_CZ: Minulý měsíc

en: Current Year
cs_CZ: Tento rok

en: Next Year
cs_CZ: Příští rok

en: Last Year
cs_CZ: Minulý rok

en: Read entries
cs_CZ: Přečtené položky

en: Unread entries
cs_CZ: Nepřečtené položky

en: Confirmed entries
cs_CZ: Potvrzené položky

en: Unconfirmed entries
cs_CZ: Nepotvrzené položky

en: Draft entries
cs_CZ: Návrhy položek

en: Logic
cs_CZ: Logika

en: OR
cs_CZ: NEBO

en: AND
cs_CZ: A

en: ReCaptcha validation failed.
cs_CZ: Ověření ReCaptcha selhalo.

en: The form has reached its maximum number of submissions.
cs_CZ: Formulář dosáhl maximálního počtu odeslání.

en: You have reached the maximum number of submissions allowed.
cs_CZ: Dosáhli jste maximálního povoleného počtu odeslání.

en: You must be logged in.
cs_CZ: Musíte být přihlášeni.

en: Empty form cannot be submitted.
cs_CZ: Prázdný formulář nelze odeslat.

en: Validate form input on focus lost
cs_CZ: Ověřit vstup formuláře při ztrátě fokusu

en: Allow single entry for each IP address
cs_CZ: Povolit jeden záznam na každou IP adresu

en: Require user to be logged in for submit form
cs_CZ: Vyžadovat přihlášení uživatele pro odeslání formuláře

en: Prevent empty form submission
cs_CZ: Zabránit odeslání prázdného formuláře

en: Disable entry storing in WordPress database
cs_CZ: Zakázat ukládání záznamů do databáze WordPress

en: Enable ReCaptcha V3
cs_CZ: Povolit ReCaptcha V3

en: Enable / Disable
cs_CZ: Povolit / Zakázat

en: Hide ReCaptcha Badge
cs_CZ: Skrýt ReCaptcha odznak

en: Honeypot trap for bot
cs_CZ: Past pro roboty (honeypot)

en: Manage Submission Limits (by count, time, or user)
cs_CZ: Spravovat limity odeslání (podle počtu, času nebo uživatele)

en: Limit By Submission Count
cs_CZ: Omezit podle počtu odeslání

en: Submission Limit
cs_CZ: Limit odeslání

en: Limit period type
cs_CZ: Typ omezení období

en: Limit By Per User
cs_CZ: Omezit podle uživatele

en: User verify type
cs_CZ: Typ ověření uživatele

en: Limit Form Submission Period
cs_CZ: Omezit období odeslání formuláře

en: Every Day
cs_CZ: Každý den

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

en: From
cs_CZ: Od

en: To
cs_CZ: Do

en: Time:
cs_CZ: Čas:

en: Blocked IP list
cs_CZ: Seznam zablokovaných IP

en: Add Blocked IP
cs_CZ: Přidat zablokovanou IP

en: Allowed IP
cs_CZ: Povolená IP

en: By enabling this option only listed IP can submit this form.
cs_CZ: Povolením této možnosti mohou formulář odeslat pouze uvedené IP.

en: Add Allowed IP
cs_CZ: Přidat povolenou IP

en: Capture Google Ads (Click ID)
cs_CZ: Zachytit Google Ads (ID kliknutí)

en: Email sent successfully.
cs_CZ: E-mail byl úspěšně odeslán.

en: Sending...
cs_CZ: Odesílání...

en: Email Test
cs_CZ: Test e-mailu

en: To:
cs_CZ: Komu:

en: Message:
cs_CZ: Zpráva:

en: Send Test Mail
cs_CZ: Odeslat testovací e-mail

en: Configuration
cs_CZ: Konfigurace

en: Mail Test
cs_CZ: Test e-mailu

en: SMTP config saved successfully.
cs_CZ: Konfigurace SMTP byla úspěšně uložena.

en: Learn more about SMTP configuration
cs_CZ: Zjistit více o konfiguraci SMTP

en: Enable SMTP
cs_CZ: Povolit SMTP

en: From Email Address
cs_CZ: E-mail odesílatele

en: Some servers block emails if "From Email" differs from the authenticated (login) email— use the same email to ensure delivery.
cs_CZ: Některé servery blokují e-maily, pokud se „E-mail odesílatele“ liší od ověřeného (přihlašovacího) e-mailu— použijte stejný e-mail pro zajištění doručení.

en: From Name
cs_CZ: Jméno odesílatele

en: Reply-To Email Address
cs_CZ: E-mail pro odpověď

en: SMTP Host
cs_CZ: SMTP server

en: Type of Encryption
cs_CZ: Typ šifrování

en: SMTP Port
cs_CZ: SMTP port

en: SMTP Authentication
cs_CZ: SMTP autentizace

en: SMTP Username
cs_CZ: Uživatelské jméno SMTP

en: SMTP Password
cs_CZ: Heslo SMTP

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Stripe Settings
cs_CZ: Nastavení Stripe

en: Publishable key:
cs_CZ: Publikovatelný klíč:

en: Secret Key:
cs_CZ: Tajný klíč:

en: To get Publishable key & Secret key, Please Visit
cs_CZ: Pro získání Publishable klíče & Secret klíče navštivte prosím

en: Stripe Developer Dashboard
cs_CZ: Vývojářský panel Stripe

en: Transparant
cs_CZ: Průhledný

en: Add Property
cs_CZ: Přidat vlastnost

en: Override theme and common styles
cs_CZ: Přepsat téma a obecné styly

en: Multi Step Quick Tweaks
cs_CZ: Vícekrokové rychlé úpravy

en: Step Container
cs_CZ: Kontejner kroku

en: Step Header Wrapper
cs_CZ: Obal záhlaví kroku

en: Step Header
cs_CZ: Záhlaví kroku

en: Step Header Label
cs_CZ: Štítek záhlaví kroku

en: Step Header Subtitle
cs_CZ: Podtitul záhlaví kroku

en: Step Wrapper
cs_CZ: Obal kroku

en: Step Progress Wrapper
cs_CZ: Obal průběhu kroku

en: Step Progress Bar
cs_CZ: Průběhový pruh kroku

en: Step Content
cs_CZ: Obsah kroku

en: Step Button Wrapper
cs_CZ: Obal tlačítka kroku

en: Step Button
cs_CZ: Tlačítko kroku

en: Step Label Prefix Icon
cs_CZ: Ikona předpony štítku kroku

en: Step Label Suffix Icon
cs_CZ: Ikona přípony štítku kroku

en: Step Subtitle Prefix Icon
cs_CZ: Ikona předpony podtitulu kroku

en: Step Subtitle Suffix Icon
cs_CZ: Ikona přípony podtitulu kroku

en: Previous Button Prefix Icon
cs_CZ: Ikona předpony tlačítka Zpět

en: Previous Button Suffix Icon
cs_CZ: Ikona přípony tlačítka Zpět

en: Next Button Prefix Icon
cs_CZ: Ikona předpony tlačítka Další

en: Next Button Suffix Icon
cs_CZ: Ikona přípony tlačítka Další

en: Theme Customization
cs_CZ: Přizpůsobení motivu

en: Multi Step Customize
cs_CZ: Vícekrokové přizpůsobení

en: Multi step quick tweaks is not available. this feature will coming soon.
cs_CZ: Rychlé úpravy vícekrokového režimu nejsou dostupné. Tato funkce bude brzy k dispozici.

en: Transparent
cs_CZ: Průhledný

en: Go to Theme Gallery Settings
cs_CZ: Přejít do nastavení galerie motivů

en: Add important rule to all styles to override the conflicting styles in frontend.
cs_CZ: Přidat důležité pravidlo ke všem stylům pro přepsání konfliktních stylů na frontendu.

en: Add prefix to atomic class names to avoid conflicts.
cs_CZ: Přidat předponu k atomovým názvům tříd, aby se zabránilo konfliktům.

en: Transition
cs_CZ: Přechod

en: Please setup your payment settings before using this template.
cs_CZ: Nastavte prosím své platební údaje před použitím této šablony.

en: Please setup your
cs_CZ: Nastavte prosím své

en: Please update your Pro Plugin to the latest version (
cs_CZ: Aktualizujte prosím svůj Pro plugin na nejnovější verzi (

en: this feature
cs_CZ: tato funkce

en: New
cs_CZ: Nové

en: Use Template
cs_CZ: Použít šablonu

en: Go to Payment Settings
cs_CZ: Přejít na nastavení plateb

en: Import Form
cs_CZ: Importovat formulář

en: Search Result
cs_CZ: Výsledek hledání

en: No Template Found
cs_CZ: Šablona nenalezena

en: Prefix Icon
cs_CZ: Ikona prefixu

en: Suffix Icon
cs_CZ: Ikona suffixu

en: Always (default)
cs_CZ: Vždy (výchozí)

en: Interaction Only
cs_CZ: Pouze interakce

en: Container Class
cs_CZ: Třída kontejneru

en: Show Option Flag Image
cs_CZ: Zobrazit vlajku volby

en: Mollie Description is Required
cs_CZ: Popis Mollie je povinný

en: Select Account
cs_CZ: Vybrat účet

en: Razorpay Dynamic Amount Field is not Selected
cs_CZ: Dynamické pole částky Razorpay není vybráno

en: Rounded
cs_CZ: Zaoblené

en: No fields available
cs_CZ: Žádná pole nejsou k dispozici

en: You haven’t added any fields to this form or step yet.
cs_CZ: Do tohoto formuláře nebo kroku jste ještě nepřidali žádná pole.

en: Please add fields from the Form Fields panel.
cs_CZ: Přidejte prosím pole z panelu Formulářová pole.

en: No field key provided
cs_CZ: Nebyl zadán žádný klíč pole

en: Advanced
cs_CZ: Pokročilé

en: Conditional Logic
cs_CZ: Podmíněná logika

en: Individual Customize
cs_CZ: Individuální přizpůsobení

en: Global Customize
cs_CZ: Globální přizpůsobení

en: Reset
cs_CZ: Obnovit

en: Import
cs_CZ: Importovat

en: Rename
cs_CZ: Přejmenovat

en: Reset Theme Style
cs_CZ: Obnovit styl motivu

en: Update Theme Style
cs_CZ: Aktualizovat styl motivu

en: Save as New Theme
cs_CZ: Uložit jako nový motiv

en: Click to Highlight Element in Builder
cs_CZ: Klikněte pro zvýraznění prvku v editoru

en: Enable Conditional Logic
cs_CZ: Povolit podmíněnou logiku

en: Configure when this field should be shown or hidden
cs_CZ: Nastavte, kdy se toto pole má zobrazit nebo skrýt

en: Hide
cs_CZ: Skrýt

en: Show
cs_CZ: Zobrazit

en: this field if
cs_CZ: toto pole pokud

en: And
cs_CZ: A

en: Or
cs_CZ: Nebo

en: Need Advanced Conditional Logic?
cs_CZ: Potřebujete pokročilou podmíněnou logiku?

en: Switch now
cs_CZ: Přepnout nyní

en: Theme Quick Tweaks
cs_CZ: Rychlé úpravy motivu

en: Global Elements
cs_CZ: Globální prvky

en: Multi-Step Elements
cs_CZ: Prvky s více kroky

en: Individual Elements
cs_CZ: Jednotlivé prvky

en: found
cs_CZ: nalezeno

en: Search fields..
cs_CZ: Hledat pole..

en: Search results for:
cs_CZ: Výsledky vyhledávání pro:

en: No fields found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádná pole

en: We couldn't find any fields matching
cs_CZ: Nebylo možné najít žádná pole odpovídající

en: Try searching with different keywords
cs_CZ: Zkuste hledat s jinými klíčovými slovy

en: Create New Theme
cs_CZ: Vytvořit nové téma

en: Click to upload
cs_CZ: Klikněte pro nahrání

en: or drag and drop
cs_CZ: nebo přetáhněte

en: Import from Form
cs_CZ: Importovat z formuláře

en: Import from File
cs_CZ: Importovat ze souboru

en: Import Theme (Style)
cs_CZ: Importovat téma (styl)

en: Customize
cs_CZ: Přizpůsobit

en: Applied Styles
cs_CZ: Použité styly

en: Your customizations apply only to this form's styling. To preserve changes, create or update a custom theme from the Options menu.
cs_CZ: Vaše úpravy se vztahují pouze na stylování tohoto formuláře. Pro zachování změn vytvořte nebo aktualizujte vlastní téma v nabídce Možnosti.

en: App Themes
cs_CZ: Témata aplikace

en: Custom Themes
cs_CZ: Vlastní témata

en: Please write form name
cs_CZ: Prosím, zadejte název formuláře

en: Search forms here...
cs_CZ: Hledejte formuláře zde...

en: No forms found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné formuláře

en: Search fields...
cs_CZ: Hledejte pole...

en: Clear search
cs_CZ: Vymazat hledání

en: No fields available in this category
cs_CZ: V této kategorii nejsou dostupná žádná pole

en: Recent
cs_CZ: Nedávné

en: No fields found by your search keywords:
cs_CZ: Vaše hledané výrazy nenašly žádná pole:

en: fields found for
cs_CZ: nalezená pole pro

en: Update Form
cs_CZ: Aktualizovat formulář

en: Save Form
cs_CZ: Uložit formulář

en: Please fix the errors
cs_CZ: Prosím opravte chyby

en: Sorry
cs_CZ: Omlouváme se

en: Please add a submit button
cs_CZ: Prosím přidejte tlačítko odeslat

en: Choose/Drop your file (.json)
cs_CZ: Vyberte/Přetáhněte váš soubor (.json)

en: Issue
cs_CZ: Problém

en: Idea
cs_CZ: Nápad

en: Other
cs_CZ: Jiné

en: Send
cs_CZ: Odeslat

en: Thank you for using our product! We're sorry,
cs_CZ: Děkujeme, že používáte náš produkt! Omlouváme se,

en: is not available in your plan.
cs_CZ: není ve vašem plánu k dispozici.

en: Please upgrade to the PRO plan to unlock all these awesome features.
cs_CZ: Pro odemknutí všech těchto úžasných funkcí prosím upgradujte na plán PRO.

en: Try Demo
cs_CZ: Vyzkoušet demo

en: Check out our
cs_CZ: Podívejte se na naše

en: to see what can you do with Pro version.
cs_CZ: a zjistěte, co můžete dělat s Pro verzí.

en: Available On Pro
cs_CZ: Dostupné v Pro

en: Do You want Deplicate these
cs_CZ: Chcete tyto zduplikovat

en: item
cs_CZ: položku

en: Disable
cs_CZ: Zakázat

en: Do you want to change these
cs_CZ: Chcete změnit tento

en: status
cs_CZ: stav

en: Are you sure to delete these
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tyto

en: items
cs_CZ: položky

en: Row Selected
cs_CZ: Řádek vybrán

en: Total Entries:
cs_CZ: Celkem položek:

en: Page
cs_CZ: Stránka

en: of
cs_CZ: z

en: No response from the server
cs_CZ: Žádná odpověď od serveru

en: Are you sure to delete this web hook?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat tento webový hook?

en: Add More Hook
cs_CZ: Přidat další háček

en: Select One
cs_CZ: Vyberte jeden

en: Click
cs_CZ: Kliknout

en: Readonly
cs_CZ: Pouze pro čtení

en: Writeable
cs_CZ: Zapisovatelné

en: Not Required
cs_CZ: Není vyžadováno

en: Active List
cs_CZ: Aktivní seznam

en: Sub Title
cs_CZ: Podtitul

en: Config Option
cs_CZ: Konfigurační možnost

en: Email Template:
cs_CZ: Šablona e-mailu:

en: Select Email Template
cs_CZ: Vyberte šablonu e-mailu

en: Add mail from address
cs_CZ: Přidat adresu odesílatele

en: From Mail
cs_CZ: Od e-mailu

en: CC
cs_CZ: Kopie (CC)

en: BCC
cs_CZ: Skrytá kopie (BCC)

en: Reply To
cs_CZ: Odpovědět na

en: PDF Attachment Template:
cs_CZ: Šablona přílohy PDF:

en: Select PDF Template
cs_CZ: Vyberte šablonu PDF

en: Field Actions
cs_CZ: Akce pole

en: Integration
cs_CZ: Integrace

en: Select Integation
cs_CZ: Vybrat integraci

en: Logged In
cs_CZ: Přihlášen

en: Logged Out
cs_CZ: Odhlášen

en: Date Format
cs_CZ: Formát data

en: Meta Key
cs_CZ: Meta klíč

en: Query Param
cs_CZ: Parametr dotazu

en: Redirect URL
cs_CZ: URL přesměrování

en: Select Page To Redirect
cs_CZ: Vyberte stránku pro přesměrování

en: Success Message
cs_CZ: Zpráva o úspěchu

en: Select Message
cs_CZ: Vyberte zprávu

en: Select Hooks to Call
cs_CZ: Vyberte háčky k zavolání

en: On Load
cs_CZ: Při načtení

en: On Field Input
cs_CZ: Při zadání do pole

en: On Form Validate
cs_CZ: Při ověření formuláře

en: On Form Submit
cs_CZ: Při odeslání formuláře

en: Record Create/Edit
cs_CZ: Vytvoření/úprava záznamu

en: Record Create
cs_CZ: Vytvoření záznamu

en: Record Edit
cs_CZ: Úprava záznamu

en: Record Delete
cs_CZ: Smazání záznamu

en: Always
cs_CZ: Vždy

en: With Condition
cs_CZ: S podmínkou

en: Conditional Logics
cs_CZ: Podmíněná logika

en: Add Conditional Logic
cs_CZ: Přidat podmíněnou logiku

en: For
cs_CZ: Pro

en: UNLIMITED
cs_CZ: NEOMEZENĚ

en: Conditional logics execute according to the sequence of their logic groups. A group placed higher will have greater priority. To adjust the priority, simply drag and drop the logic groups as needed.
cs_CZ: Podmíněné logiky se vykonávají podle pořadí jejich logických skupin. Skupina umístěná výše má vyšší prioritu. Pro úpravu priority jednoduše přetáhněte logické skupiny podle potřeby.

en: Additional Actions
cs_CZ: Další akce

en: Email Notification
cs_CZ: Emailová notifikace

en: Action Run When:
cs_CZ: Akce se spustí, když:

en: Action Effect:
cs_CZ: Efekt akce:

en: Only on Form Load
cs_CZ: Pouze při načtení formuláře

en: Only on Field Input
cs_CZ: Pouze při zadání pole

en: Only on Form Validate
cs_CZ: Pouze při ověření formuláře

en: Only on Form Submit
cs_CZ: Pouze při odeslání formuláře

en: Action Behaviour:
cs_CZ: Chování akce:

en: Condition
cs_CZ: Podmínka

en: Forgot Password Fields
cs_CZ: Pole pro zapomenuté heslo

en: Redirect Page:
cs_CZ: Přesměrovací stránka:

en: Password reset email template
cs_CZ: Šablona emailu pro reset hesla

en: Success Message:
cs_CZ: Zpráva o úspěchu:

en: Login Fields
cs_CZ: Přihlašovací políčka

en: Success redirect Page:
cs_CZ: Stránka přesměrování po úspěchu:

en: Redirect page (already activated):
cs_CZ: Stránka přesměrování (již aktivováno):

en: Invalid redirect page:
cs_CZ: Neplatná stránka přesměrování:

en: Rejection Success redirect page:
cs_CZ: Stránka přesměrování po úspěšném zamítnutí:

en: Activation success
cs_CZ: Úspěšná aktivace

en: Already activated account
cs_CZ: Účet již aktivován

en: Invalid activation key
cs_CZ: Neplatný aktivační klíč

en: Reject Success Message
cs_CZ: Zpráva o úspěšném zamítnutí

en: If the Username and Password fields are blank then the user will take the value of the email field as the field and the password will be auto-generated.
cs_CZ: Pokud jsou pole Uživatelské jméno a Heslo prázdná, pak uživatel převezme hodnotu pole e-mail a heslo bude automaticky vygenerováno.

en: Field Mappping
cs_CZ: Mapování polí

en: User Fields
cs_CZ: Uživatelská pole

en: User Email Notification
cs_CZ: Uživatelské e-mailové oznámení

en: Admin Email Notification
cs_CZ: Administrační e-mailové oznámení

en: WP User Role
cs_CZ: Role uživatele WP

en: Success Messages
cs_CZ: Zprávy o úspěchu

en: User Approval  Method:
cs_CZ: Metoda schválení uživatele:

en: Select approval method
cs_CZ: Vyberte metodu schválení

en: Auto Login After Registration
cs_CZ: Automatické přihlášení po registraci

en: Customize Email templates
cs_CZ: Přizpůsobit šablony e-mailů

en: Edit verification Messages/Redirect URL
cs_CZ: Upravit ověřovací zprávy/přesměrovací URL

en: User Meta Field Mappping
cs_CZ: Mapování uživatelských meta polí

en: Meta Value
cs_CZ: Hodnota meta

en: Reset Password Fields
cs_CZ: Resetovat pole pro heslo

en: Bit Form - Contact Form Builder Plugin for WordPress
cs_CZ: Bit Form – plugin pro tvorbu kontaktních formulářů pro WordPress

en: Contact Form
cs_CZ: Kontaktní formulář

en: Select a Form
cs_CZ: Vyberte formulář

en: Bitform block settings
cs_CZ: Nastavení bloku Bitform

en: Form settings
cs_CZ: Nastavení formuláře

en: Failed to change Form Status
cs_CZ: Nepodařilo se změnit stav formuláře

en: Form Name
cs_CZ: Název formuláře

en: Entries
cs_CZ: Záznamy

en: Views
cs_CZ: Zobrazení

en: Completion Rate
cs_CZ: Míra dokončení

en: Created
cs_CZ: Vytvořeno

en: Edit Form
cs_CZ: Upravit formulář

en: Data Table
cs_CZ: Datová tabulka

en: Form Deleted Successfully
cs_CZ: Formulář úspěšně odstraněn

en: Duplicate...
cs_CZ: Duplikovat...

en: Exporting...
cs_CZ: Exportuji...

en: Are you sure to delete this form?
cs_CZ: Opravdu chcete tento formulář smazat?

en: Are you sure to duplicate this form ?
cs_CZ: Opravdu chcete tento formulář duplikovat?

en: Are you sure to export this form ?
cs_CZ: Opravdu chcete tento formulář exportovat?

en: Create a New Form
cs_CZ: Vytvořit nový formulář

en: Create Form
cs_CZ: Vytvořit formulář

en: General
cs_CZ: Obecné

en: View Name
cs_CZ: Název pohledu

en: Edit Table
cs_CZ: Upravit tabulku

en: Table Deleted Successfully
cs_CZ: Tabulka byla úspěšně smazána

en: Are you sure to delete this table?
cs_CZ: Opravdu chcete tuto tabulku smazat?

en: Create View
cs_CZ: Vytvořit pohled

en: Prevent Public View of Entries
cs_CZ: Zabránit veřejnému zobrazení záznamů

en: (Allow only selected rules to View Entries)
cs_CZ: (Povolit zobrazení záznamů pouze vybraným pravidlům)

en: Allow Roles to view own entries
cs_CZ: Povolit rolím zobrazit vlastní záznamy

en: Allow Roles to view Other's entries
cs_CZ: Povolit rolím zobrazit záznamy ostatních

en: Allow Users to Edit Form Entries
cs_CZ: Povolit uživatelům upravovat záznamy formuláře

en: Allow Roles to edit own entries
cs_CZ: Povolit rolím upravovat vlastní záznamy

en: Allow Roles to edit Other's entries
cs_CZ: Povolit rolím upravovat záznamy ostatních

en: By Roles
cs_CZ: Podle rolí

en: Selected User
cs_CZ: Vybraný uživatel

en: Users
cs_CZ: Uživatelé

en: Access Setting
cs_CZ: Nastavení přístupu

en: Entry View
cs_CZ: Zobrazení záznamu

en: Entry Edit
cs_CZ: Úprava záznamu

en: Single Entry View
cs_CZ: Zobrazení jednoho záznamu

en: Single Entry Details View
cs_CZ: Zobrazení detailů jednoho záznamu

en: All Submitted Response
cs_CZ: Všechny odeslané odpovědi

en: Own Submitted Response
cs_CZ: Vlastní odeslané odpovědi

en: View List
cs_CZ: Zobrazit seznam

en: Details Page
cs_CZ: Stránka s detaily

en: Details Page Styling
cs_CZ: Styling stránky s detaily

en: Setting
cs_CZ: Nastavení

en: Style
cs_CZ: Styl

en: Table Caption
cs_CZ: Popisek tabulky

en: Column Mapping
cs_CZ: Mapování sloupců

en: Column Header
cs_CZ: Hlavička sloupce

en: Column Width
cs_CZ: Šířka sloupce

en: Form Field
cs_CZ: Formulářové pole

en: Action Column
cs_CZ: Sloupec akce

en: Column Title
cs_CZ: Název sloupce

en: Edit Button
cs_CZ: Tlačítko Upravit

en: Custom Page
cs_CZ: Vlastní stránka

en: View Button
cs_CZ: Tlačítko Zobrazit

en: Redirect Link
cs_CZ: Přesměrovací odkaz

en: Caption
cs_CZ: Popisek

en: Table Even Row
cs_CZ: Sudý řádek tabulky

en: Table Odd Row
cs_CZ: Lichý řádek tabulky

en: Page Select Box
cs_CZ: Výběr stránky

en: Pagination Button
cs_CZ: Tlačítko stránkování

en: Search Box
cs_CZ: Vyhledávací pole

en: Table
cs_CZ: Tabulka

en: Table Rows
cs_CZ: Řádky tabulky

en: Background color
cs_CZ: Barva pozadí

en: Font Weight
cs_CZ: Tloušťka písma

en: Font Style
cs_CZ: Styl písma

en: Table Wrapper
cs_CZ: Obal tabulky

en: Welcome to Bit Form Views (Beta)
cs_CZ: Vítejte v Bit Form Views (Beta)

en: Create First View
cs_CZ: Vytvořit první zobrazení

en: Professional & Easy To Use WordPress Form Builder
cs_CZ: Profesionální a snadno použitelný tvůrce formulářů pro WordPress

en: Drag and Drop WordPress Form Builder will allow you to build any kind of forms for WordPress website that you can imagine. The Professional design of Bit Form keeps all the tools right where you want them! You can make integration among various CRM and application with no zero experience.
cs_CZ: Drag and Drop tvůrce formulářů pro WordPress vám umožní vytvořit jakýkoli typ formulářů pro web WordPress, jaký si dokážete představit. Profesionální design Bit Form umisťuje všechny nástroje přesně tam, kde je chcete! Můžete provádět integraci mezi různými CRM a aplikacemi bez jakýchkoli předchozích zkušeností.

en: Explore our extensive documentation. From beginners to developers - everyone will get an answer
cs_CZ: Prozkoumejte naši rozsáhlou dokumentaci. Od začátečníků po vývojáře – každý zde najde odpověď

en: here
cs_CZ: zde

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: In Bit Apps, we provide all kind product support for any types of customer, it doesn't matter FREE or PRO user. We actively provide support through Email and Live Chat. Our support team is always ready to help you. We are here to answer your questions and help you with any issues you may have.
cs_CZ: V Bit Apps poskytujeme veškerou podporu produktů pro všechny typy zákazníků, ať už jste uživatel FREE nebo PRO. Aktivně poskytujeme podporu prostřednictvím e-mailu a živého chatu. Náš tým podpory je vždy připraven vám pomoci. Jsme tu, abychom odpověděli na vaše otázky a pomohli vám s jakýmikoli problémy.

en: Facebook support group
cs_CZ: Podpůrná skupina na Facebooku

en: YouTube channel
cs_CZ: YouTube kanál

en: Chat here
cs_CZ: Chatujte zde

en: Rate us on WordPress
cs_CZ: Ohodnoťte nás na WordPressu

en: Lost In Space
cs_CZ: Ztraceno ve vesmíru

en: Redirecting Home in
cs_CZ: Přesměrování na domovskou stránku za

en: Go Home
cs_CZ: Jít na domovskou stránku

en: Are you sure to duplicate this entry?
cs_CZ: Opravdu chcete duplikovat tento záznam?

en: View Repeater Data
cs_CZ: Zobrazit data opakovače

en: Entry Details #
cs_CZ: Detaily záznamu #

en: Data Views & Edit
cs_CZ: Zobrazit a upravit data

en: View Analytics Report
cs_CZ: Zobrazit analytickou zprávu

en: No Entry Found.
cs_CZ: Nebyl nalezen žádný záznam.

en: Form Settings
cs_CZ: Nastavení formuláře

en: Conversational Form
cs_CZ: Konverzační formulář

en: Landing Form
cs_CZ: Vstupní formulář

en: WP Auth
cs_CZ: WP autentizace

en: Entries are loading...
cs_CZ: Načítají se záznamy...

en: Advance Field Wise Report
cs_CZ: Pokročilá zpráva podle polí

en: Please select fields to view reports individually
cs_CZ: Vyberte pole pro zobrazení jednotlivých zpráv

en: Thank you for using Bit Form. If you like the plugin, please give us a
cs_CZ: Děkujeme, že používáte Bit Form. Pokud se vám plugin líbí, prosím dejte nám

en: review
cs_CZ: recenzi

en: on WordPress.org to help us spread more.
cs_CZ: na WordPress.org, abychom mohli více růst.

en: Filter Options
cs_CZ: Možnosti filtru

en: All filters below will get entries based on analytics report
cs_CZ: Všechny níže uvedené filtry získají záznamy na základě analytické zprávy

en: Filter by Date
cs_CZ: Filtrovat podle data

en: Entry Status
cs_CZ: Stav záznamu

en: Select Fields for Report:
cs_CZ: Vyberte pole pro zprávu:

en: Other Info
cs_CZ: Další informace

en: Total Entry:
cs_CZ: Celkem záznamů:

en: Loading...
cs_CZ: Načítání...

en: Printing...
cs_CZ: Tisknu...

en: Print Report
cs_CZ: Tisknout zprávu

en: Welcome to Bit Form
cs_CZ: Vítejte v Bit Form

en: Thank you for installing Bit Form.
cs_CZ: Děkujeme za instalaci Bit Form.

en: Modern Form builder and database management  system
cs_CZ: Moderní nástroj pro tvorbu formulářů a správu databází

en: for Wordpress
cs_CZ: pro Wordpress

en: Create First Form
cs_CZ: Vytvořit první formulář

en: Add More +
cs_CZ: Přidat více +

en: Country Field available in Pro version of Bit Form.
cs_CZ: Pole Země je k dispozici v Pro verzi Bit Form.

en: You can use either ReCaptcha-V2 or ReCaptcha-V3 in a form. to use ReCaptcha-V2 disable the ReCaptcha-V3 from the Form Settings.
cs_CZ: Ve formuláři můžete použít buď ReCaptcha-V2 nebo ReCaptcha-V3. Pro použití ReCaptcha-V2 deaktivujte ReCaptcha-V3 v nastavení formuláře.

en: <p style="font-size: 16px">To use reCaptchav2, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
cs_CZ: <p style="font-size: 16px">Pro použití reCaptchav2 musíte nastavit Site Key a Secret Key z <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use Turnstile, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
cs_CZ: <p style="font-size: 16px">Pro použití Turnstile musíte nastavit Site Key a Secret Key z <a href="

en: <p style="font-size: 16px">To use hCaptcha, you must set Site Key and Secret Key from <a href="
cs_CZ: <p style="font-size: 16px">Pro použití hCaptcha musíte nastavit Site Key a Secret Key z <a href="

en: You cannot add more than one
cs_CZ: Nelze přidat více než jedno

en: Save Draft Button available in Pro version of Bit Form.
cs_CZ: Tlačítko Uložit koncept je k dispozici v Pro verzi Bit Form.

en: You cannot add
cs_CZ: Nelze přidat

en: <p style="font-size: 16px">To use
cs_CZ: <p style="font-size: 16px">Pro použití

en: Change
cs_CZ: Změnit

en: Not Equal
cs_CZ: Není rovno

en: Is Null
cs_CZ: Je null

en: Is Not Null
cs_CZ: Není null

en: Contain
cs_CZ: Obsahuje

en: Not Contain
cs_CZ: Neobsahuje

en: Between
cs_CZ: Mezi

en: On Click
cs_CZ: Na kliknutí

en: Advanced File Upload Field
cs_CZ: Pokročilé pole pro nahrávání souborů

en: PayPal Payment Field
cs_CZ: Pole pro platbu PayPal

en: Razorpay Payment Field
cs_CZ: Pole pro platbu Razorpay

en: Stripe Payment Field
cs_CZ: Pole pro platbu Stripe

en: Mollie Payment Field
cs_CZ: Pole pro platbu Mollie

en: Default Value
cs_CZ: Výchozí hodnota

en: Suggestions
cs_CZ: Návrhy

en: Input Mode
cs_CZ: Režim zadávání

en: Read Only
cs_CZ: Pouze pro čtení

en: User Unique
cs_CZ: Unikátní uživatel

en: Input Validation
cs_CZ: Validace vstupu

en: Maximum Option Validation
cs_CZ: Maximální validace možnosti

en: Minimum Option Validation
cs_CZ: Minimální validace možnosti

en: Option Column
cs_CZ: Sloupec možností

en: Other Option
cs_CZ: Jiná možnost

en: Search Placeholder Modify
cs_CZ: Úprava zástupného textu vyhledávání

en: Selected Option Image
cs_CZ: Vybraný obrázek možnosti

en: Showing Selected Option Image
cs_CZ: Zobrazení vybraného obrázku možnosti

en: Option Icon/Image
cs_CZ: Ikona/obrázek možnosti

en: Showing Icon/Image in option
cs_CZ: Zobrazení ikony/obrázku v možnosti

en: Minimum and Maximum Option
cs_CZ: Minimální a maximální možnost

en: Minimum and Maximum Option validation
cs_CZ: Ověření minimální a maximální možnosti

en: List Height
cs_CZ: Výška seznamu

en: Option List Height
cs_CZ: Výška seznamu možností

en: Detect Country by IP
cs_CZ: Detekovat zemi podle IP

en: Detect Country by Geo Location
cs_CZ: Detekovat zemi podle Geo lokace

en: Multiple Option List
cs_CZ: Seznam vícenásobných možností

en: Minimum and Maximum Value
cs_CZ: Minimální a maximální hodnota

en: Minimum and Maximum Value Validation
cs_CZ: Ověření minimální a maximální hodnoty

en: Country Not Found Text Modify
cs_CZ: Úprava textu „Země nenalezena“

en: Currency Not Found Text Modify
cs_CZ: Úprava textu „Měna nenalezena“

en: Modification of File Select Status
cs_CZ: Úprava stavu výběru souboru

en: Show Max Size
cs_CZ: Zobrazit maximální velikost

en: Individual Style
cs_CZ: Individuální styl

en: Individual Field Styling
cs_CZ: Styling jednotlivých polí

en: Custom Class & Attribute
cs_CZ: Vlastní třída a atribut

en: Custom Classes and Attributes
cs_CZ: Vlastní třídy a atributy

en: Custom JS and CSS Editor
cs_CZ: Editor vlastního JS a CSS

en: Custom JS and CSS Code Editor
cs_CZ: Editor vlastního JS a CSS kódu

en: Breakpoint Modification
cs_CZ: Úprava breakpointu

en: Breakpoint width size modification
cs_CZ: Úprava šířky breakpointu

en: Form Width Modification
cs_CZ: Úprava šířky formuláře

en: Field Clone
cs_CZ: Klonování pole

en: Field Cloning
cs_CZ: Klonování polí

en: Disable Entry Storing
cs_CZ: Zakázat ukládání zápisů

en: Capture Google Ads Click
cs_CZ: Zachytit kliknutí na Google Ads

en: Login User
cs_CZ: Přihlásit uživatele

en: Empty Submission
cs_CZ: Prázdné odeslání

en: Allowed IP List
cs_CZ: Seznam povolených IP

en: Blocked IP
cs_CZ: Blokovaná IP

en: Blocked IP List
cs_CZ: Seznam blokovaných IP

en: Entry Limit
cs_CZ: Limit zápisů

en: Single Entry for each IP
cs_CZ: Jeden zápis na každou IP

en: Form Entry Edit
cs_CZ: Úprava zápisu ve formuláři

en: Honeypot trap
cs_CZ: Honeypot past

en: Snackbar Message
cs_CZ: Zpráva ve Snackbaru

en: Modal Message
cs_CZ: Modální zpráva

en: Rating Icon
cs_CZ: Ikona hodnocení

en: Rating Message on Hover
cs_CZ: Zpráva hodnocení při najetí myší

en: Rating Message on Select
cs_CZ: Zpráva hodnocení při výběru

en: PDF Template
cs_CZ: Šablona PDF

en: Custom Theme Feature
cs_CZ: Funkce vlastního tématu

en: Name is the unique identifier for the field. It is used to reference the field in the form submission data.
cs_CZ: Název je jedinečný identifikátor pole. Používá se k odkazování na pole v datech odeslaných z formuláře.

en: Label is the title of the field that appears above or beside the field. You can show or hide the field label by toggling this option.
cs_CZ: Popisek je název pole, který se zobrazuje nad nebo vedle pole. Popisek pole můžete zobrazit nebo skrýt přepnutím této volby.

en: Autocomplete allows you to specify what type of automated assistance the browser should provide for filling out the field, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Learn more</a>
cs_CZ: Automatické doplňování umožňuje určit, jaký typ automatické pomoci má pro vyplnění pole prohlížeč poskytovat, <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Attributes/autocomplete'>Další informace</a>

en: Admin Label is the title of the field that will be used as an alternative reference throughout the dashboard. You can toggle this option to use or disable the admin label.
cs_CZ: Admin popisek je název pole, který bude použit jako alternativní odkaz v celém administračním rozhraní. Tento popisek můžete zapnout nebo vypnout.

en: Subtitle is an optional description that appears under the Field Label. You can show or hide the field subtitle by toggling this option.
cs_CZ: Podtitul je nepovinný popis, který se zobrazuje pod popiskem pole. Podtitul pole můžete zobrazit nebo skrýt přepnutím této volby.

en: Helper Text is an optional text that appears beneath the field to provide additional information to the user. You can show or hide the helper text by toggling this option.
cs_CZ: Pomocný text je nepovinný text, který se zobrazuje pod polem a poskytuje uživateli další informace. Pomocný text můžete zobrazit nebo skrýt přepnutím této volby.

en: Default Value is the initial value that will appear in the field. You can show or hide the default value by toggling this option.
cs_CZ: Výchozí hodnota je počáteční hodnota, která se zobrazí v poli. Výchozí hodnotu můžete zobrazit nebo skrýt přepnutím této volby.

en: Suggestions allows you to add a custom suggestion list that will display suggestions as the user types in the input field.
cs_CZ: Návrhy umožňují přidat vlastní seznam návrhů, který se zobrazí, když uživatel píše do vstupního pole.

en: Placeholder is the text that appears inside the field before your user enters their own content. You can show or hide the field placeholder by toggling this option.
cs_CZ: Zástupný text je text, který se zobrazí uvnitř pole, než uživatel zadá svůj vlastní obsah. Zástupný text můžete zobrazit nebo skrýt přepnutím této volby.

en: This allows browser to display an appropriate virtual keyboard if needed. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Learn more</a>
cs_CZ: Toto umožňuje prohlížeči zobrazit vhodnou virtuální klávesnici, pokud je to potřeba. <a target='_blank' href='https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTML/Global_attributes/inputmode'>Další informace</a>

en: Input Mask allows you to specify a pattern for the input field, helping users enter data in the correct format.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Learn more</a>
cs_CZ: Vstupní maska umožňuje určit vzor pro vstupní pole, který pomáhá uživatelům zadávat data ve správném formátu.<a target='_blank' href='https://bit-form.com/wp-docs/form-fields/bit-form-input-mask/'>Další informace</a>

en: Set a regular expression pattern that the input value should match for the field.
cs_CZ: Nastavte regulární výraz, který by měl vstup odpovídat pro toto pole.

en: This allows to make the field mandatory for users to fill out before submitting the form. You can toggle this option to use or disable the required.
cs_CZ: Toto umožňuje nastavit pole jako povinné pro vyplnění uživatelem před odesláním formuláře. Povinné pole můžete zapnout nebo vypnout.

en: The hide field feature allows you to hide the field from the user on the form. You can toggle this option to show or hide the field.
cs_CZ: Funkce skrýt pole umožňuje skrýt pole před uživatelem ve formuláři. Můžete tuto volbu přepnout pro zobrazení nebo skrytí pole.

en: The reverse button feature allows to reverse the clear and undo button. You can toggle this option to reverse clear and undo button.
cs_CZ: Funkce tlačítka pro převrácení umožňuje obrátit tlačítka Vymazat a Zpět. Můžete přepnout tuto možnost pro obrácení tlačítek Vymazat a Zpět.

en: Readonly feature allows you to set a field as read-only, meaning that users will not be able to edit the content of that field. You can toggle this option to enable or disable the setting.
cs_CZ: Funkce pouze pro čtení vám umožňuje nastavit pole jako pouze pro čtení, což znamená, že uživatelé nebudou moci upravovat obsah tohoto pole. Můžete přepnout tuto možnost pro zapnutí nebo vypnutí nastavení.

en: Disabling a field prevents users from interacting with it or entering data. You can toggle this option to enable or disable the field as needed.
cs_CZ: Zakázání pole zabrání uživatelům v interakci s ním nebo v zadávání dat. Můžete přepnout tuto možnost pro zapnutí nebo vypnutí pole podle potřeby.

en: Enabling this option will check from the submitted entries whether its value is duplicate.
cs_CZ: Povolením této možnosti se zkontroluje, zda hodnota z odeslaných položek není duplicitní.

en: Enabling this option will check from your WordPress user database whether its value is duplicate.
cs_CZ: Povolením této možnosti se zkontroluje, zda hodnota není duplicitní ve vaší databázi uživatelů WordPress.

en: Stripe provide a variety of themes for the payment form. You can choose the theme that best suits theme your payment form. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Learn more</a>
cs_CZ: Stripe poskytuje různé motivy pro platební formulář. Můžete si vybrat motiv, který nejlépe vyhovuje vašemu platebnímu formuláři. <a target="_blank" href="https://stripe.com/docs/elements/appearance-api">Více informací</a>

en: Stripe provide minimum or maximum amount for different payment method type and currency. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>learn more</a>
cs_CZ: Stripe stanovuje minimální nebo maximální částku pro různé typy platebních metod a měny. <a target='_blank' href='https://stripe.com/docs/currencies#minimum-and-maximum-charge-amounts'>více informací</a>

en: Allows you to preset the language to be used in the hosted payment pages shown to the consumer. This option is Optional. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>learn more</a>
cs_CZ: Umožňuje přednastavit jazyk, který bude použit na hostovaných platebních stránkách zobrazených spotřebiteli. Tato možnost je nepovinná. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/v2/payments-api/create-payment#:~:text=locale,OPTIONAL,-Allows%20you%20to'>více informací</a>

en: Mollie provide a description for the payment. This option is required. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>learn more</a>. and also you add field value in this description. e.g: This Payment from Name: ${field_key}
cs_CZ: Mollie vyžaduje popis platby. Tato možnost je povinná. <a target='_blank' href='https://docs.mollie.com/reference/create-payment#:~:text=Body%20Params-,description,required,-The%20description%20of'>více informací</a>. Také můžete do tohoto popisu přidat hodnotu pole, např.: Tato platba od jména: ${field_key}

en: You can add or remove Undo button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Undo button.
cs_CZ: Můžete přidat nebo odebrat tlačítko Zpět z pole Podpis. Můžete přepnout tuto možnost pro přidání nebo odebrání tlačítka Zpět.

en: You can add or remove Clear button form Signature Field. You can toggle this option to add or remove the Clear button.
cs_CZ: Můžete přidat nebo odebrat tlačítko Vymazat z pole Podpis. Můžete přepnout tuto možnost pro přidání nebo odebrání tlačítka Vymazat.

en: This allows to show the rating message on hover. You can toggle this option to show or hide the rating message on hover.
cs_CZ: Toto umožňuje zobrazit zprávu hodnocení při najetí myší. Můžete přepnout tuto možnost pro zobrazení nebo skrytí zprávy hodnocení při najetí myší.

en: This allows to show the rating message on rating selected. You can toggle this option to show or hide the rating message on rating selected.
cs_CZ: Toto umožňuje zobrazit zprávu hodnocení při vybrání hodnocení. Můžete přepnout tuto možnost pro zobrazení nebo skrytí zprávy hodnocení po výběru hodnocení.

en: By enabling this feature, you will enable to select multiple image.
cs_CZ: Povolením této funkce umožníte výběr více obrázků.

en: By enabling this feature, you will be hide image label.
cs_CZ: Povolením této funkce skryjete popisek obrázku.

en: This allows to show the header icon. You can toggle this option to show or hide the header icon.
cs_CZ: Toto umožňuje zobrazit ikonu záhlaví. Můžete přepnout tuto možnost pro zobrazení nebo skrytí ikony záhlaví.

en: This allows to show the stem button settings. You can toggle this option to show or hide the stem button settings.
cs_CZ: Toto umožňuje zobrazit nastavení tlačítka stonku. Můžete přepnout tuto možnost pro zobrazení nebo skrytí nastavení tlačítka stonku.

en: This allows to show the step label. You can toggle this option to show or hide the step label.
cs_CZ: Toto umožňuje zobrazit popisek kroku. Můžete přepnout tuto možnost pro zobrazení nebo skrytí popisku kroku.

en: This allows to show the step subtitle. You can toggle this option to show or hide the step subtitle.
cs_CZ: Toto umožňuje zobrazit podtitul kroku. Můžete přepnout tuto možnost pro zobrazení nebo skrytí podtitulu kroku.

en: Container Class allows you to add custom CSS classes to the field container. You can use this to apply custom styles to the field wrapper.
cs_CZ: Třída kontejneru vám umožňuje přidat vlastní CSS třídy do kontejneru pole. Můžete ji použít k aplikaci vlastních stylů na obalovací element pole.

en: Allow only one entry for each IP address.
cs_CZ: Povolit pouze jeden záznam pro každou IP adresu.

en: Allow only logged in users to submit the form.
cs_CZ: Povolit odesílání formuláře pouze přihlášeným uživatelům.

en: This will prevent empty form submission.
cs_CZ: Tím se zabrání odeslání prázdného formuláře.

en: This will validate the field when the user leaves the field.
cs_CZ: Pole bude ověřeno, když uživatel opustí pole.

en: This will disable storing the user entry in the database.
cs_CZ: Tím se zakáže ukládání uživatelského záznamu do databáze.

en: This will enable reCAPTCHA v3.
cs_CZ: Tím se povolí reCAPTCHA v3.

en: This will limit the number of entries.
cs_CZ: Tím se omezí počet záznamů.

en: this will limit the form submission for specific period.
cs_CZ: Tím se omezí odesílání formuláře na určité období.

en: This will block the specific IP address from submitting the form.
cs_CZ: Tím se zablokuje konkrétní IP adresa před odesíláním formuláře.

en: This will allow the specific IP address to submit the form.
cs_CZ: Tím se konkrétní IP adresa povolí k odesílání formuláře.

en: This will enable Google Ads conversion tracking.
cs_CZ: Tím se povolí sledování konverzí Google Ads.

en: How to Configure Confirmation Message/Redirect page
cs_CZ: Jak nakonfigurovat potvrzovací zprávu/přesměrovací stránku

en: How to Configure Conditional Logic
cs_CZ: Jak nakonfigurovat podmíněnou logiku

en: How to enable Conversational Form
cs_CZ: Jak povolit konverzační formulář

en: How to Setup Integrations
cs_CZ: Jak nastavit integrace

en: How to Configure Email Templates
cs_CZ: Jak nakonfigurovat e-mailové šablony

en: How to Setup ACF integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci ACF

en: How to Setup ActiveCampaign integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci ActiveCampaign

en: How to Setup Acumbamail integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Acumbamail

en: How to Setup Autonami integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Autonami

en: How to Setup Dropbox integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Dropbox

en: How to Setup Elastic Email Integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Elastic Email

en: How to Setup Encharge integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Encharge

en: How to Setup Fluent-CRM integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Fluent-CRM

en: How to Setup Google Sheets integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Google Sheets

en: How to Setup Integrately integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Integrately

en: How to Setup Integromat integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Integromat

en: How to Setup MailChamp integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci MailChamp

en: How to Setup MailPoet integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci MailPoet

en: How to Setup MailerLite integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci MailerLite

en: How to Setup MetaBox integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci MetaBox

en: How to Setup Pabbly integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Pabbly

en: How to Setup Pods integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Pods

en: How to Setup Brevo(SendinBlue) integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Brevo (SendinBlue)

en: How to Setup Telegram integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Telegram

en: How to Setup WooCommerce integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci WooCommerce

en: How to Setup Zapier integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zapier

en: How to Setup Zoho Analytics integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Analytics

en: How to Setup Zoho Bigin integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Bigin

en: How to Setup Zoho Campaigns integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Campaigns

en: How to Setup Zoho Creator integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Creator

en: How to Setup Zoho-CRM integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho-CRM

en: How to Setup Zoho Desk integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Desk

en: How to Setup Zoho Flow integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Flow

en: How to Setup Zoho Mail integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Mail

en: How to Setup Zoho Marketing Hub integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Marketing Hub

en: How to Setup Zoho Projects integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Projects

en: How to Setup Zoho Recruit integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Recruit

en: How to Setup Zoho Sheet integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Sheet

en: How to Setup Zoho Sign integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Sign

en: How to Setup Zoho Work Drive integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Zoho Work Drive

en: How to Configure Double Opt-In
cs_CZ: Jak nastavit dvojí potvrzení (Double Opt-In)

en: How to Configure Form Abandonment
cs_CZ: Jak nastavit opuštění formuláře (Form Abandonment)

en: How to Configure PDF Template
cs_CZ: Jak nastavit šablonu PDF

en: How to Setup FlowMattic integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci FlowMattic

en: How to Setup AutomatorWP integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci AutomatorWP

en: How to Setup Uncanny Automator integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Uncanny Automator

en: How to Setup Automate Hub by Sperse.IO integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Automate Hub od Sperse.IO

en: How to Setup Thrive Automator integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Thrive Automator

en: How to Setup WP Webhooks integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci WP Webhooks

en: How to Setup Advanced Form Integration
cs_CZ: Jak nastavit pokročilou integraci formulářů

en: How to Setup IFTTT integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci IFTTT

en: How to Setup n8n.io integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci n8n.io

en: How to Setup Sure Triggers integration
cs_CZ: Jak nastavit integraci Sure Triggers

en: How to Configure WP User Registration
cs_CZ: Jak nakonfigurovat registraci uživatelů WP

en: Allow Only logged in users to view all entries
cs_CZ: Povolit zobrazování všech záznamů pouze přihlášeným uživatelům

en: Allow logged in users to edit form entries
cs_CZ: Povolit přihlášeným uživatelům upravovat záznamy formuláře

en: Allow to Configure Global Validation Message
cs_CZ: Povolit konfiguraci globální validační zprávy

en: How to add Custom CSS/JS
cs_CZ: Jak přidat vlastní CSS/JS
