AliPlugin - en to ru translation catalogue (490 entries)

en:  You will get your Tracking ID and API key after Registration with
ru: Вы получите Ваши Tracking ID и API key регистрации в

en: API Keys not found
ru: Ключ API не найден

en: API name input parameter error
ru: Параметр название API указан неверно

en: API name space input parameter error
ru: Параметр места названия API указан неверно

en: API version input parameter error
ru: Версия API параметра неверная

en: APP Key
ru: APP ключ

en: Access Control
ru: Контроль доступа

en: Action
ru: Действие

en: Activate
ru: Активировать

en: Activate this option if you want to update all the products on your site at once
ru: Активируйте эту опцию если хотите обновить все товары на сайте.

en: Active Components
ru: Активные компоненты

en: Add Reviews to your products.
ru: Добавить отзывы для товаров.

en: Add a new Item
ru: Добавить новый элемент

en: Add a new category
ru: Добавить категорию

en: Add new
ru: Добавить новый

en: Add new Category
ru: Добавить новую категорию

en: Adhesives & Sealers
ru: Клеи и герметики

en: Affiliate link
ru: Партнерская ссылка

en: After completion of all 4 steps you will get up to 40 reviews for each item.
ru: После завершения 4-го шага для каждого товара будет загружено до 40-ка отзывов

en: Air Conditioning Appliances
ru: Кондиционерные приборы

en: AliPlugin Migrate
ru: AliPlugin Обновление

en: Alibaba link
ru: Партнёрская ссылка

en: Alignment
ru: Выравнивание

en: All Categories
ru: Все категории

en: All Items
ru: Все элементы

en: All categories
ru: Все категории

en: All existent products imported in your store will be removed.
ru: Все товары на сайте будут удалены.

en: Amend
ru: Применить

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
ru: Возникла непредвиденная ошибка HTTP во время API запроса.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>

en: An unknown error occurred
ru: Произошла неизвестная ошибка

en: Apparel & Accessories
ru: Одежда и аксессуары

en: Apply Filter
ru: Применить фильтр

en: Arabic
ru: Арабский

en: Archive
ru: Архив

en: Are you sure you want to delete all products?
ru: Вы уверены, что хотите удалить все продукты?

en: Attributes
ru: Особенности

en: Australian Dollar (A$)
ru: Австралийский доллар (A$)

en: Auto Replacement Parts
ru: Автозапчасти

en: Auto updating system will keep your product info fresh with the latest data from AliExpress.
ru: Система автоматического обновления будет максимально часто обновлять информацию о товарах на вашем сайте, используя данные с AliExpress.

en: Automatic Updates
ru: Автоматические обновления

en: Automobiles & Motorcycles
ru: Автомобили и мотоциклы

en: Availability
ru: Доступность

en: Average star rating of the product on a 5-star scale
ru: Средний рейтинг товара по 5-балльной шкале

en: Baby Shoes
ru: Детская обувь

en: Back
ru: Назад

en: Bahasa Indonesia
ru: Индонезийский

en: Banner Preview
ru: Просмотр баннера

en: Baseball
ru: Бейсбол

en: Bath & Shower
ru: Ванная и душ

en: Beauty & Health
ru: Красота и здоровье

en: Brazilian Real (R$)
ru: Бразильский реал (R$)

en: British Pound Sterling (£)
ru: Британский фунт стерлингов (£)

en: Bulgarian lev (BGN)
ru: Болгарский лев (BGN)

en: Bulk Import
ru: Массовый импорт

en: Buy now
ru: Купить сейчас

en: Call succeeds
ru: Запрос успешен

en: Can not be tested!
ru: Тест невозможен!

en: Canadian Dollar (CA$)
ru: Канадский доллар (CA$)

en: Car Electronics
ru: Автоэлектроника

en: Categories
ru: Категории

en: Category
ru: Категория

en: Category ID input parameter error
ru: Параметр категория ID указан неверно

en: Center
ru: По центру

en: Certified Human Hair
ru: Сертифицированные человеческие волосы

en: Checking connection in 3 steps
ru: Проверка соединения (3 шага)

en: Cheerleading & Souvenirs
ru: Черлидинг и Сувениры

en: Chinese Yuan (CN¥)
ru: Китайский юань (CN¥)

en: Choose the number of products to import
ru: Выберите количество товаров для импорта

en: Cleaning Appliances
ru: Очистительная техника

en: Cleanup
ru: Очистка

en: Close
ru: Закрыть

en: Commercial Furniture
ru: Коммерческая мебель

en: Commission
ru: Комиссия

en: Commission Rate
ru: Процент комиссии

en: Commission rate input parameter error
ru: Параметр комиссии указан неверно

en: Commission you will earn
ru: Комиссия, которую вы получите

en: Communication Equipment
ru: Коммуникационное оборудование

en: Computer & Office
ru: Компьютеры и офис

en: Configuration
ru: Настройки

en: Connectors & Terminals
ru: Коннекторы и терминалы

en: Construction Tools
ru: Инструменты для строительства

en: Consumer Electronics
ru: Бытовая электроника

en: Contact Us
ru: Связаться с нами

en: Convert U.S. Dollars to foreign currencies
ru: Конвертировать доллар США в другие иностранные валюты

en: Could not be imported
ru: Не может быть импортировано

en: Could not connect to AliExpress
ru: Не удалось установить соединение с AliExpress

en: Count of reviews
ru: Количество отзывов

en: Credit Score input parameter error
ru: Параметр кредитный счет указан неверно

en: Ctrip
ru: Предметы для путешествий

en: Currency
ru: Валюта

en: Currency converter settings
ru: Настройки конвертера валют

en: Currency converter settings will not be saved
ru: Настройки конвертера валют не будут сохранены

en: Current position
ru: Текущая позиция

en: Custom field deleted.
ru: Пользовательское поле удалено

en: Custom field updated.
ru: Пользовательское поле обновлено

en: Cycling
ru: Езда на велосипеде

en: Czech Republic Koruna (CZK)
ru: Чешская крона (CZK)

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Delete product
ru: Удалить товар

en: Desk Accessories & Organizer
ru: Настольные аксессуары и органайзеры

en: Discount input parameter error
ru: Параметр скидки указан неверно

en: Do not import the reviews with a rating less than selected
ru: Не импортировать отзывы с рейтингом ниже выбранного

en: Do nothing
ru: Ничего не делать

en: Door Hardware
ru: Дверная фурнитура

en: Door Intercom
ru: Домофон

en: Draft
ru: Черновик

en: Edit Item
ru: Редактировать элемент

en: Edit category
ru: Редактировать категорию

en: Electrical Equipment & Supplies
ru: Электрооборудование

en: Electronic Accessories & Supplies
ru: Электронные приборы и аксессуары

en: Electronic Cigarettes
ru: Электронные сигареты

en: Electronics
ru: Электроника

en: Enable auto updating system
ru: Включить систему автоматического обновления

en: Enable currency converter
ru: Включить конвертер валют

en: Enable day timer for the products with exclusive discount price
ru: Включить реальный таймер для продуктов со скидкой

en: Enable hour timer for the products with exclusive discount price
ru: Включить часовой таймер для продуктов со скидкой

en: Enable noindex
ru: Включить noindex

en: Enable pop-up window with alibaba.com affiliate link
ru: Включить всплывающее окно с партнёрской ссылкой alibaba.com

en: Enable special
ru: Опубликовать в товары со скидкой

en: Enabled Scheduled Import
ru: Включить запланированнй импорт

en: English
ru: Английский

en: Enter Keywords
ru: Ввести ключевые слова

en: Enter Product ID or a list of Product IDs separated by commas
ru: Добавить ID товара или список ID товаров разделенный запятыми

en: Enter your License Key to activate the Plugin.
ru: Введите лицензионный ключ чтобы активировать плагин

en: Entertainment
ru: Развлечения

en: Error code is:
ru: Код ошибки:

en: Error, please try again
ru: Ошибка, попробуйте позже

en: Euro (€)
ru: Евро (€)

en: Example: Samsung Galaxy Tab 10.1 GT
ru: Пример: Samsung Galaxy Tab 10.1 GT

en: Example: US $10.44
ru: Например: US $10.44

en: Example: US $14.98
ru: Например: US $14.98

en: Example: World Map PU Leather Hard Stand Case For Samsung Galaxy Tab 10.1 GT P7500 P7510 Free Shipping
ru: Пример: World Map PU Leather Hard Stand Case For Samsung Galaxy Tab 10.1 GT P7500 P7510 Free Shipping

en: Example: screen protector
ru: Например: защитная пленка на экран

en: Exterior Accessories
ru: Внешние аксессуары

en: External Storage
ru: Внешние накопители

en: Fashion Jewelry
ru: Бижутерия

en: Fasteners
ru: Крепежные изделия

en: Features
ru: Характеристики

en: Feedback Score
ru: Количество отзывов

en: Feeding
ru: Кормление

en: Fields input parameter error
ru: Параметр поле ввода указан неверно

en: Find and select particular products to import
ru: Найти и выбрать определенные товары для импорта

en: Fine & Fashion Jewelry
ru: Ювелирные украшения

en: Fire Protection
ru: Противопожарная защита

en: Fixed commission for all categories
ru: Фиксированная комиссия для всех категорий

en: Food
ru: Еда

en: For proper operation of the plugin necessary to make changes to the database.
ru: Для правильной работы плагина необходимо внести изменения в базу данных.

en: Fragrances & Deodorants
ru: Духи и дезодоранты

en: Free Shipping
ru: Бесплатная доставка

en: French
ru: Французский

en: Full Size
ru: Полноразмерный

en: Furniture
ru: Мебель

en: Furniture Hardware
ru: Мебельная фурнитура

en: Furniture Parts
ru: Комплектующие детали мебели

en: Garden Supplies
ru: Для дома и сада

en: General
ru: Общие

en: General Search
ru: Общий поиск

en: Generators
ru: Генераторы

en: German
ru: Немецкий

en: Get link
ru: Получить ссылку

en: HTML Code
ru: HTML код

en: Hair & Accessories
ru: Аксессуары для волос

en: Hand Tools
ru: Ручной инструмент

en: Hardware
ru: Оборудование

en: Health Care
ru: Здоровье и гигиена

en: Hebrew
ru: Иврит

en: Hockey
ru: Хоккей

en: Home Appliance Parts
ru: Бытовая техника

en: Home Appliances
ru: Бытовая техника

en: Home Decor
ru: Домашний декор

en: Home Furniture
ru: Мебель для дома

en: Home Heaters
ru: Обогреватели для дома

en: Home Improvement
ru: Техника и инструменты

en: Home Storage & Organization
ru: Домашнее хранение и его организация

en: Home Textile
ru: Домашний текстиль

en: Hot Deal Timer
ru: Таймер для горящих предложений

en: House Ornamentation
ru: Домашняя орнаментация

en: How It Works
ru: Как это работает

en: Image Only
ru: Только изображение

en: Image Size
ru: Размер изображения

en: Image on Below, Text on Top
ru: Изображение снизу, текст сверху

en: Image on Left, Text on Right
ru: Изображение слева, текст справа

en: Image on Right, Text on Left
ru: Изображение справа, текст слева

en: Image on Top, Text on Below
ru: Изображение сверху, текст снизу

en: Images
ru: Изображения

en: Import Now
ru: Импортировать сейчас

en: Import Products
ru: Импорт товаров

en: Import Reviews
ru: Начать импорт

en: Import products with checked unit type
ru: Импортировать товары с выбранным типом заказа

en: Import products with free shipping option only
ru: Импортировать товары только с бесплатной доставкой по всему миру.

en: Indian Rupee (₹)
ru: Индийская рупия (₹)

en: Indonesian rupiah (Rp)
ru: Индонезийский рупий (Rp)

en: Indoor Lighting
ru: Освещение для помещений

en: Industry & Business
ru: Бизнес и промышленность

en: Insert Products
ru: Вставить товары

en: Instructions
ru: Инструкции

en: Invalid protocol format
ru: Неверный формат протокола

en: Israeli New Sheqel (₪)
ru: Новый израильский шекель (₪)

en: Italian
ru: Итальянский

en: Item
ru: Элемент

en: Item not found
ru: Не найдено

en: Japanese
ru: Японский

en: Japanese yen (¥)
ru: Японская иена (¥)

en: Kazakhstani tenge (&#8376;)
ru: Казахстанский тенге (&#8376;)

en: Keyword input parameter error
ru: Параметр ключевое слово указан неверно

en: Kitchen Appliances
ru: Товары для кухни

en: Korean
ru: Корейский

en: LED Lighting
ru: Светодиодные лампы

en: Language
ru: Язык

en: Laptop Accessories
ru: Аксессуары для ноутбуков

en: Latest
ru: Последние

en: Laundry Appliances
ru: Товары для стирки

en: Layout
ru: Разметка

en: Leave the field blank to import ALL products from selected category
ru: Оставьте поле пустым,чтобы импортировать ВСЕ товары из выбранной категории

en: Left
ru: По левому краю

en: Leisure Bags
ru: Сумки для отдыха

en: License
ru: Лицензия

en: License key
ru: Лицензионный ключ

en: License type: %s
ru: Тип лицензии: %s

en: Lighting Accessories
ru: Аксессуары для освещения

en: Lighting Bulbs & Tubes
ru: Светодиодные лампы и трубки

en: Lights & Lighting
ru: Освещение

en: Link
ru: Ссылка

en: List Price
ru:  Цена по каталогу

en: Lot
ru: Партия

en: Luggage & Bags
ru: Сумки

en: Luggage & Travel Bags
ru: Сумки для путешествий и чемоданы

en: Makeup
ru: Макияж

en: Malaysian Ringgit (MYR)
ru: Малайзийский ринггит (MYR)

en: Mandatory fields are APP Key and Tracking ID
ru: Обязательные поля APP Key и Tracking ID

en: Market
ru: Все товары

en: Maternity
ru: Материнство

en: Measurement & Analysis Instruments
ru: Инструменты измерения и анализа

en: Medium 220x220
ru: Средний 220x220

en: Men's Clothing
ru: Мужская одежда

en: Men's Fashion
ru: Мужская мода

en: Mobile Phone Accessories & Parts
ru: Аксессуары и запчасти мобильных телефонов

en: Mother & Kids
ru: Детские товары

en: Motorcycle Accessories & Parts
ru: Аксессцары и запчасти для мотоциклов

en: New Item
ru: Новый элемент

en: New Taiwan Dollar(NT$)
ru: Новый Тайский доллар(NT$)

en: New Zealand dollar (NZ$)
ru: Новозеландский доллар (NZ$)

en: Next
ru: Следующий

en: Nigerian naira (₦)
ru: Негерийская Найра (₦)

en: No Follow
ru: Запретить переход по ссылкам

en: No categories
ru: Нет категорий

en: Norwegian Krone (NOK)
ru: Норвежская крона (NOK)

en: Not Found
ru: Не найдено

en: Not found
ru: Не найдено

en: Not found. Change search parameters and try again
ru: Не найдено. Измените параметры и повторите поиск

en: Novelty & Special Use
ru: Новинки и нестандартные товары

en: Number of necessary changes
ru: Количество необходимых изменений

en: Office & School Supplies
ru: Товары для школы и офиса

en: Office Electronics
ru: Электроника для офиса

en: Office Furniture
ru: Офисная мебель

en: One-time update can refresh only 10 products for one cycle.
ru: Вы можете обновить только 10 товаров за один раз.

en: One-time update can refresh only 25 products for one cycle.
ru: Обновление товаров происходит по 25 позиций за цикл

en: Open in New Window
ru: Открыть в новом окне

en: Optoelectronic Displays
ru: Оптоэлектронные дисплеи

en: Oral Hygiene
ru: Гигиена полости рта

en: Order now
ru: Заказать

en: Original Price input parameter error
ru: Параметр цены указан неверно

en: Original Title
ru: Оригинальное название

en: Other Sports & Entertainment Product
ru: Другие спортивные и развлекательные продукты

en: Outdoor Furniture
ru: Мебель для улицы

en: Outdoor Lighting
ru: Уличное освещение

en: Overall Progress
ru: Процесс

en: Page %s
ru: Страница %s

en: Page number input parameter error
ru: Номер страницы указан неверно

en: Page size input parameter error
ru: Параметр количества товаров на странице указан неверно

en: Pages
ru: Страницы

en: Painting Supplies
ru: Лакокрасочные материалы

en: Pakistan Rupee (PKR)
ru: Пакистанская рупия (PKR)

en: Paper
ru: Бумага

en: Parent category
ru: Родительская категория

en: Parent category:
ru: Родительская категория:

en: Passive Components
ru: Пассивные компоненты

en: Peso mexicano (MXN)
ru: Мексиканский Песо (MXN)

en: Philippine peso (₱)
ru: Филиппинский песо (₱)

en: Piece
ru: Шт.

en: Pieces per package
ru: Количество штук в комплекте

en: Polish
ru: Польский

en: Polish Zloty (PLN)
ru: Польский злотый (PLN)

en: Portable HiFi
ru: Портативные приемники

en: Portable Lighting
ru: Переносные светильники

en: Portuguese (Brasil)
ru: Португальский (Бразилия)

en: Power Supplies
ru: Истотчники питания

en: Power Tools
ru: Электроинструменты

en: Presentation Boards
ru: Презентационные доски

en: Prev
ru: Предыдущий

en: Preview
ru: Просмотр

en: Price
ru: Цена

en: Printing Materials
ru: Материалы для печати

en: Product Categories
ru: Категории товаров

en: Product ID
ru: ID товара

en: Product ID input parameter error
ru: Параметр ID товара указан неверно

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ru: Черновик товара обновлен. <a target="_blank" href="%s">Посмотреть товар</a>

en: Product published. <a href="%s">View product</a>
ru: Товар опубликован. <a href="%s">Просмотр товараt</a>

en: Product restored to revision from %s
ru: Товар восстановлен для исправления с %s

en: Product saved.
ru: Товар сохранен.

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
ru: Импорт товаров запланирован на: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Посмотреть товар</a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ru: Товар подтвержден. <a target="_blank" href="%s">Посмотреть товар</a>

en: Product updated.
ru: Товар обновлен.

en: Product updated. <a href="%s">View product</a>
ru: Товар обновлен. <a href="%s">Посмотреть товар</a>

en: Products
ru: Товары

en: Products Option
ru: Опции товаров

en: Products Performances
ru: Товарные характеристики

en: Products not found
ru: Товары не найдены

en: Promote with Link
ru: Продвижение ссылкой

en: Promoted by banner
ru: Продвижение баннером

en: Promoted by link
ru: Продвижение ссылкой

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Publish Status
ru: Статус публикации

en: Publish failed
ru: Публикация завершилась неудачей

en: Publish success
ru: Публикация прошла успешно

en: Purchase Volume
ru: Объем продаж

en: Purchase volume
ru: Объем закупки

en: Racquet Sports
ru: Спорт с использованием ракеток

en: Rate
ru: Процент

en: Rating
ru: Рейтинг

en: Redirects
ru: Переходы

en: Register Now
ru: Зарегистрироваться

en: Registration with Admitad AliExpress
ru: Регистрация в Admitad AliExpress

en: Registration with EPN
ru: Регистрация в EPN

en: Remote Control
ru: Дистанционное управление

en: Remove
ru: Удалить

en: Rentals
ru: Очки

en: Repair Original
ru: Восстановить оригинал

en: Required parameters
ru: Обязательные параметры

en: Reset Counter
ru: Сбросить счетчики Просмотров и Переадресаций

en: Restore
ru: Восстановление

en: Review Uploading Tool
ru: Загрузка Отзывов

en: Reviews
ru: Отзывы

en: Right
ru: По правому краю

en: Roadway Safety
ru: Дорожная безопасность

en: Roller, Skateboard & Scooters
ru: Валик, скейтборд и скутеры

en: Rounding
ru: Округление цены

en: Rugby
ru: Регби

en: Russian
ru: Русский

en: Russian Ruble (RUB)
ru: Российский рубль (RUB)

en: SEO Description
ru: SEO Описание

en: SEO Keywords
ru: SEO Ключевые слова

en: SEO Metadata
ru: SEO

en: SEO Title
ru: SEO заголовок

en: Safety
ru: Безопасность

en: Sale Price
ru: Распродажная цена

en: Sanitary Paper
ru: Туалетная бумага

en: Saudi Riyal (SAR)
ru: Саудовский риал (SAR)

en: Save Changes
ru: Сохранить

en: Save Shortcode
ru: Сохранить сокращенный код

en: Scheduled Import
ru: Запланированный импорт

en: Search
ru: Поиск

en: Search Again
ru: Искать снова

en: Search by Product ID
ru: Поиск по ID товара

en: Search for products by using the product ID
ru: Поиск товаров по ID товара

en: Security & Protection
ru: Защита и безопасность

en: Security Alarm
ru: Охранная сигнализация

en: Select All
ru: Выбрать все

en: Select Category
ru: Выберите категорию

en: Select Currency
ru: Выбрать валюту

en: Select Interval
ru: Выбрать интервал

en: Select Method
ru: Выберите метод

en: Select Products to Import
ru: Выбрать товары для импорта

en: Select Program
ru: Выберите программу

en: Select Rating
ru: Выберите рейтинг

en: Select Subcategory
ru: Выберите подкатегорию

en: Select affiliate program to use with AliPlugin
ru: Выберите партнерскую программу используемую с AliPlugin

en: Select language used for importing products data
ru: Выберите язык на котором будут импортироваться товары

en: Select method used to request data from AliExpress and test connection
ru: Выберите способ, чтобы запросить данные о товарах с AliExpress и проверить соединения

en: Select the category if you want to upload products in your own categories. Leave this field blank to make the Plugin create categories and upload products automatically. Necessary when selected All Categories
ru: Выберите категорию если вы хотите чтобы товары были загружены в вашу категорию. Оставьте поле пустым и плагин сам создаст необходимые категории. Если поиск по всем категориям, то поле обязательно

en: Selective Import
ru: Выборочный импорт

en: Setting
ru: Настройки

en: Settings
ru: Настройки

en: Shaving & Hair Removal
ru: Бритье и удаление волос

en: Shipping
ru: Доставка

en: Shoes
ru: Обувь

en: Show All
ru: Показать все

en: Skiing & Snowboarding
ru: Горные лыжи и сноуборд

en: Skin Care
ru: Уход за кожей

en: Small 50x50
ru: Маленький 50x50

en: Smart Electronics
ru: Умная электроника

en: Sort by:
ru: Сортировка по:

en: Sort input parameter error
ru: Параметр сортировки указан неверно

en: South African Rand (ZAR)
ru: Южноафриканский рэнд (ZAR)

en: South Korean Won (₩)
ru: Южнокорейская вона (₩)

en: Spanish
ru: Испанский

en: Specials
ru: Со скидкой

en: Sports & Entertainment
ru: Спорт и развлечения

en: Sportswears
ru: Спортивные товары

en: Standards and formats are used to calculate such things as product price.
ru: Стандарты и форматы используемые для расчёта цены товара в соответствующей валюте.

en: Star
ru: Звезда

en: Start Import
ru: Начать импорт

en: Start Import Review
ru: Импортировать Отзывы

en: Stats
ru: Статистика

en: Status
ru: Статус

en: Step 1. Method:
ru: Этап 1. Метод:

en: Step 2. Method:
ru: Этап 2. Метод:

en: Step 3. Method:
ru: Этап 3. Метод:

en: Stock
ru: Наличие

en: Stop Import
ru: Остановить импорт

en: Successfully imported
ru: Успешно импортировано

en: Swedish Krona (SEK)
ru: Шведская Крона(SEK)

en: Swiss Franc (CHF)
ru: Шведские франки(CHF)

en: System Error
ru: Системная ошибка

en: Tablets & PDAs Accessories
ru: Планшеты и аксессуары для карманных компьютеров

en: Tattoo & Body Art
ru: Тату и бодиарт

en: Test Connection
ru: Тест соединения

en: Text Only
ru: Только текст

en: Thai
ru: Тайский

en: Thailand Baht (THB)
ru: Тайский Бат (THB)

en: The Prices will be rounded off to an integer
ru: Цена будет округлена до целых чисел

en: The amount of purchases of the product over the last 30-day period
ru: Количество продаж данного товара за последние 30 дней

en: The following fields are required in order to send requests to AliExpress and retrieve data about products.
ru: Данные поля обязательны для заполнения чтобы отправлять и запрашивать данные о товарах с AliExpress.

en: The new name of the category
ru: Новое название категории

en: The process works in 4 steps. 10 reviews are added to each product on your store during every step.
ru: Загрузка идёт в 4 шага. На каждом шаге добавляется по 10 отзывов.

en: The total number of positive feedback received by a seller
ru: Общее количество положительных отзывов продавца

en: This displays the current information about your online store
ru: Здесь указана актуальная информация о вашем онлайн магазине

en: This parameter can be changed in
ru: Этот параметр можно изменить в

en: This product does not participate in the Affiliate Program
ru: Данный товар не участвует в партнерской программе AliExpress

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Title
ru: Название

en: Today&lsquo;s Deal
ru: Сделка дня

en: Tools
ru: Инструменты

en: Top
ru: Топ

en: Total Number of Products
ru: Общее количество товаров

en: Total Products Views
ru: Общее количество просмотров

en: Total Redirected to AliExpress
ru: Всего переадресаций на AliExpress

en: Total number of Products available for importing
ru: Общее количество товаров на импорт

en: Total number of Products available for importing:
ru: Общее количество товаров доступных для импорта:

en: Toys & Hobbies
ru: Игрушки и хобби

en: Tracking ID
ru: Tracking ID ключ

en: Tracking ID and API key are set by default.
ru: Tracking ID и API устанавливаются по умолчанию

en: Tracking ID input parameter error
ru: Параметр Tracking ID ключ указан неверно

en: Translate
ru: Перевести

en: Translate Now
ru: Перевести

en: Translate Page Titles and Categories
ru: Перевести название страниц и категорий

en: Translate from
ru: Перевести с

en: Translate to
ru: Перевести на

en: Translation
ru: Переводчик

en: Trash is empty
ru: Корзина пуста

en: Travel Discount Coupons
ru: Купоны на скидку в путешествии

en: Travel and Coupon Services
ru: Путешествия и Скидочные услуги

en: Turkish
ru: Турецкий

en: URL input parameter error or beyond the maximum number of the URLs
ru: Параметр URL указан неверно или превышено максимальное количество URL

en: US Dollar ($)
ru: Доллар США ($)

en: Ukrainian hryvnia (₴)
ru: Украинская гривна (₴)

en: Unauthorized transfer request
ru: Неразрешенный запрос

en: Unit Price
ru: Цена за единицу

en: Unit Type
ru: Фасовка

en: United Arab Emirates Dirham (AED)
ru: Дирхам, Объединенные Арабские Эмираты (AED)

en: Update Links
ru: Обновить ссылки

en: Update all Tracking IDs and product affiliate links.
ru: Обновите все партнерские ссылки на продукты.

en: Update all products
ru: Обновить все товары

en: Update category
ru: Обновить категорию

en: Update products
ru: Обновить товары

en: Updates
ru: Обновления

en: Use Publish option if you want to publish products instantly. Use Draft option if you need to edit products before they appear on your site.
ru: Используйте опцию Опубликовать, если вы хотите опубликовать продукты после импорта. Используйте опцию Черновик, если после импорта нужно отредактировать продукты, перед тем как они появятся на вашем сайте.

en: Using this module the system will automatically import and update products on your site according  to given parameters
ru: Данный модуль автоматически импортирует товары на ваш сайт соглазно установленным переметрам

en: Using this module you can bulk import multiple products at once on your store
ru: Массовый импорт товаров в магазин

en: Video Surveillance
ru: Видеонаблюдение

en: Vietnamese
ru: Вьетнамский

en: View
ru: Просмотр

en: Views
ru: Просмотры

en: Volume
ru: Объем

en: Volume input parameter error
ru: Параметр количества продаж указан неверно

en: Wallets & Holders
ru: Держатели для карт и удостоверений личности

en: Watches
ru: Часы

en: Water Heaters
ru: Водонагреватели

en: Way of packaging
ru: Способ упаковки

en: When a product disappears from AliExpress
ru: Когда товар исчезает с AliExpress

en: Where can I find product ID?
ru: Где я могу найти ID товара?

en: Windows Hardware
ru: Оконные металлические изделия

en: Wires, Cables & Cable Assemblies
ru: Провода, кабели и разъемы

en: Wiring Accessories
ru: Проводные аксессуары

en: Women's Clothing
ru: Женская одежда

en: Workplace Safety Supplies
ru: Безопасность на рабочем месте

en: Wrong Request!
ru: Неверный запрос

en: You can not upload more than 10,000 Products at once.
ru: Вы можете загрузить не более 10,000 товаров за один раз.

en: You can update reviews anytime without getting duplicated ones.
ru: Вы можете обновлять отзывы в любое время, дубликаты не будут создаваться

en: You can upload not more than 10,000 Products at once.
ru: Вы можете загрузить не более 10 000 товаров за один раз.

en: You did not indicate how many imported products
ru: Вы не указали количество импортируемых товаров

en: You specified a value greater than can be import
ru: Вы указали большее значение, чем может быть импортировано

en: You will get URL after
ru: Вы получите URL позже

en: Your commission is calculated based on your Affiliate Level
ru: Размер комиссии рассчитывается в соответствии с вашим уровнем в партнерской программе

en: failed to connection
ru: не удалось подключиться

en: failed:
ru: ошибка:

en: lot
ru: партия

en: piece
ru: шт.

en: saved
ru: сохранено

en: the test is successful
ru: тестирование успешно
