AliPlugin - en to nl translation catalogue (278 entries)

en: API Keys not found
nl: AKI sleutel niet gevonden

en: API name input parameter error
nl: API naam invoer parameter foutmelding

en: API name space input parameter error
nl: API naam spatie invoer parameter foutmelding

en: API version input parameter error
nl: API versie invoer parameters foutmelding

en: APP Key
nl: APP sleutel

en: Activate
nl: Activeer

en: Add a new Item
nl: Nieuw artikel toevoegen

en: Add a new category
nl: Een nieuwe categorie toevoegen

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: Add new Category
nl: Maak een nieuwe categorie

en: Alignment
nl: Uitlijning

en: All Items
nl: Alle artikelen

en: All categories
nl: Alle categorieën

en: All existent products imported in your store will be removed.
nl: Alle reeds bestaande geïmporteerde producten in uw winkel worden verwijderd

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
nl: Er is een onverwachtse HTTP Error geconstateerd tijdens de API aanvraag.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>

en: An unknown error occurred
nl: Er is een onbekende fout plaatsgevonden

en: Apparel & Accessories
nl: Kleding & Accessoires

en: Apply Filter
nl: Maak gebruik van een filter

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Archive
nl: Archief

en: Are you sure you want to delete all products?
nl: Weet u het zeker om alle producten te verwijderen?

en: Attributes
nl: Attributen

en: Australian Dollar (A$)
nl: Australische Dollar (A$)

en: Auto updating system will keep your product info fresh with the latest data from AliExpress.
nl: Automatische systeem update zorgt ervoor dat uw producten synchroon worden gehouden met AliExpress

en: Automatic Updates
nl: Automatische updates

en: Automobiles & Motorcycles
nl: Auto's & Motors

en: Availability
nl: Beschikbaarheid

en: Average star rating of the product on a 5-star scale
nl: Gemiddelde beoordeling van het product op basis van een 5 sterren tellende schaal

en: Back
nl: Terug

en: Banner Preview
nl: Banner voorbeeld

en: Beauty & Health
nl: Mooi & Gezond

en: Brazilian Real (R$)
nl: Braziliaanse Real (R$)

en: British Pound Sterling (£)
nl: Britse Pond Sterlin (£)

en: Bulk Import
nl: Meerdere producten importeren

en: Buy now
nl: Koop nu

en: Call succeeds
nl: Oproep gelukt

en: Can not be tested!
nl: Kan niet worden getest!

en: Canadian Dollar (CA$)
nl: Canadese Dollar (CA$)

en: Categories
nl: Categorieën

en: Category
nl: Categorie

en: Category ID input parameter error
nl: Categorie ID invoer parameter foutmelding

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Choose the number of products to import
nl: Kies het aantal producten om te importeren

en: Cleanup
nl: Schoonmaken

en: Close
nl: Sluit af

en: Commission
nl: Commissie

en: Commission Rate
nl: Commissie Rate

en: Commission rate input parameter error
nl: Commissie rate invoer parameter foutmelding

en: Commission you will earn
nl: commissie welke je zou verdienen

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Consumer Electronics
nl: Consumenten Elektronica

en: Contact Us
nl: Contactgegevens

en: Convert U.S. Dollars to foreign currencies
nl: Converteer U.S. Dollars naar een buitenlandse munteenheid

en: Could not be imported
nl: Kan niet worden geïmporteerd

en: Could not connect to AliExpress
nl: Kan geen verbinding maken met AliExpress

en: Credit Score input parameter error
nl: Credit score invoer parameter foutmelding

en: Currency
nl: Munteenheid

en: Currency converter settings
nl: Munteenheid converteer instellingen

en: Currency converter settings will not be saved
nl: Munteenheid converteer instelling worden niet opgeslagen

en: Custom field deleted.
nl: Manuele invoer is verwijderd

en: Custom field updated.
nl: Manuele invoer is bijgewerkt

en: Czech Republic Koruna (CZK)
nl: Tsjechische Koruna (CZK)

en: Dashboard
nl: Toegangsscherm

en: Discount input parameter error
nl: Aanbieding invoer parameter foutmelding

en: Edit Item
nl: Artikel bewerken

en: Edit category
nl: Categorie bewerken

en: Electrical Equipment & Supplies
nl: Elektrische gereedschap & benodigdheden

en: Enable auto updating system
nl: Gebruik automatische systeem updates

en: Enable currency converter
nl: Maak gebruik van een munteenheid conversatie

en: Enable noindex
nl: Schakel "noindex" in

en: Enabled Scheduled Import
nl: Maak gebruik van een geplande import

en: English
nl: Engels

en: Enter Keywords
nl: Voer Keywords in

en: Enter Product ID or a list of Product IDs separated by commas
nl: Voer het product ID in of een lijst van producten met IDs gescheiden door komma's

en: Enter your License Key to activate the Plugin.
nl: Voer uw Licentie sleutel in om de Plugin te activeren

en: Error code is:
nl: Foutmelding code is:

en: Error, please try again
nl: Foutmelding, probeer het opnieuw

en: Example: Samsung Galaxy Tab 10.1 GT
nl: Voorbeeld: Samsung Galaxy Tab 10.1 GT

en: Example: US $10.44
nl: Voorbeeld: US $10.44

en: Example: US $14.98
nl: Voorbeeld: US $14.98

en: Example: World Map PU Leather Hard Stand Case For Samsung Galaxy Tab 10.1 GT P7500 P7510 Free Shipping
nl: Voorbeeld: Wereld map PU Lederen harde kaft beschermingshoesje voor Samsung Galaxy Tab 10.1 GT P7500 P7510 Gratis Verzending

en: Example: screen protector
nl: Voorbeeld: beschermhoes

en: Features
nl: Eigenschappen

en: Feedback Score
nl: Feedback score

en: Fields input parameter error
nl: Invoer velden parameter foutmelding

en: Find and select particular products to import
nl: Zoek en selecteer handmatige producten voor het importeren

en: Food
nl: Etenswaren

en: French
nl: Frans

en: Full Size
nl: Volledige weergave

en: Furniture
nl: Meubels

en: General Search
nl: Normale zoekopdracht

en: German
nl: Duits

en: Get link
nl: Maak link

en: Hair & Accessories
nl: Haar & Accessoires

en: Hardware
nl: Gereedschap

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Home Appliances
nl: Wonen & koken

en: How It Works
nl: Hoe het werkt

en: Image Only
nl: Alleen een foto

en: Image Size
nl: Foto grootte

en: Image on Below, Text on Top
nl: Foto beneden, tekst bovenaan

en: Image on Left, Text on Right
nl: Foto links, tekst rechts

en: Image on Right, Text on Left
nl: Foto links, tekst rechts

en: Image on Top, Text on Below
nl: Foto boven, tekst beneden

en: Images
nl: Foto's

en: Import Now
nl: Import nu

en: Import Products
nl: Importeer producten

en: Industry & Business
nl: Industrie & zakelijk

en: Insert Products
nl: Producten invoegen

en: Invalid protocol format
nl: Onjuist protocol formaat

en: Italian
nl: Italiaans

en: Item
nl: Artikel

en: Item not found
nl: Item is niet gevonden

en: Japanese
nl: Japans

en: Keyword input parameter error
nl: Zoekwoorden invoer parameter foutmelding

en: Korean
nl: Koreaans

en: Language
nl: Taal

en: Latest
nl: laatste

en: Leave the field blank to import ALL products from selected category
nl: Voer niks in om alle producten te importeren van dezelfde categorie

en: Left
nl: Links

en: License
nl: Licentie

en: License key
nl: Licentie sleutel

en: License type: %s
nl: Licentie type: %s

en: Lights & Lighting
nl: Lampen & verlichting

en: List Price
nl: Prijs

en: Luggage & Bags
nl: Tassen & koffers

en: Malaysian Ringgit (MYR)
nl: Maleisische Ringgit (MYR)

en: New Item
nl: Nieuw artikel

en: Next
nl: Volgende

en: No Follow
nl: Niet volgen "No Follow"

en: No categories
nl: Geen categorieën

en: Norwegian Krone (NOK)
nl: Noorse Kroon (NOK)

en: Not Found
nl: Niet gevonden

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Office & School Supplies
nl: Kantoor & school benodigdheden

en: One-time update can refresh only 10 products for one cycle.
nl: Eenmalige update kan alleen 10 producten per keer updaten

en: Open in New Window
nl: Openen in een nieuw venster

en: Original Price input parameter error
nl: Originele prijs invoer parameter foutmelding

en: Original Title
nl: Originele titel

en: Overall Progress
nl: Algemene voortgang

en: Page %s
nl: Pagina %s

en: Page number input parameter error
nl: Pagina nummer invoer parameter foutmelding

en: Page size input parameter error
nl: Pagina grootte invoer parameter foutmelding

en: Pages
nl: Paginas

en: Parent category
nl: Moeder categorie

en: Parent category:
nl: Moeder categorie

en: Pieces per package
nl: Aantal per pakketje

en: Polish Zloty (PLN)
nl: Poolse Zloty (PLN)

en: Portuguese (Brasil)
nl: Portugees (Braziliaans)

en: Prev
nl: Vorige

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Price
nl: Prijs

en: Product Categories
nl: Product categorieën

en: Product ID input parameter error
nl: Product ID invoer parameter foutmelding

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
nl: Product concept opgeslagen. <a target="_blank" href="%s">Product bekijken</a>

en: Product published. <a href="%s">View product</a>
nl: Product gepubliceerd <a href="%s">Bekijk product</a>

en: Product restored to revision from %s
nl: Product hersteld tot revisie vanaf %s

en: Product saved.
nl: Product opgeslagen

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
nl: Product gepland voor: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Product bekijken</a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
nl: Product toegevoegd <a target="_blank" href="%s">Product bekijken</a>

en: Product updated.
nl: Product bijgewerkt

en: Product updated. <a href="%s">View product</a>
nl: Product is up-to-date <a href="%s">Bekijk product</a>

en: Products
nl: Producten

en: Products Option
nl: Product opties

en: Products Performances
nl: Product prestaties

en: Products not found
nl: Producten niet gevonden

en: Promote with Link
nl: Promoten met een Link

en: Promoted by banner
nl: Gepromoot met banner

en: Promoted by link
nl: Gepromoot met link

en: Publish failed
nl: Publiceren mislukt

en: Publish success
nl: Publiceren voltooid

en: Purchase Volume
nl: Aangekochte hoeveelheid

en: Purchase volume
nl: Aangekochte hoeveelheid

en: Rate
nl: Score

en: Rating
nl: Waardering

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Repair Original
nl: Repareer Originele

en: Required parameters
nl: Vereiste parameters

en: Restore
nl: Verbouwen

en: Right
nl: Rechts

en: Rounding
nl: Afronden

en: Russian
nl: Russisch

en: Russian Ruble (RUB)
nl: Russische Ruble (RUB)

en: SEO Description
nl: Zoekmachine optimalisatie (SEO) beschrijving

en: SEO Keywords
nl: Zoekmachine optimalisatie (SEO) keywords

en: SEO Metadata
nl: Zoekmachine optimalisatie (SEO) Metadata

en: SEO Title
nl: Zoekmachine optimalisatie (SEO) titel

en: Sale Price
nl: Verkoopprijs

en: Saudi Riyal (SAR)
nl: Saudische Riyal (SAR)

en: Save Changes
nl: Sla wijzigingen op

en: Save Shortcode
nl: Sla Shortcode op

en: Scheduled Import
nl: Geplande import

en: Search
nl: Zoeken

en: Search Again
nl: Opnieuw zoeken

en: Search by Product ID
nl: Zoeken op Product ID

en: Search for products by using the product ID
nl: Maak gebruik van het product ID om te zoeken naar producten

en: Security & Protection
nl: Veiligheid & protectie

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select Category
nl: Selecteer categorie

en: Select Currency
nl: Selecteer uw munteenheid

en: Select Interval
nl: Selecteer interval

en: Select Method
nl: Selecteer methode

en: Select Products to Import
nl: Selecteer producten voor import

en: Select language used for importing products data
nl: Selecteer uw taal welke gebruikt wordt voor het importeren van product data

en: Select method used to request data from AliExpress and test connection
nl: Selecteer een methode om te gebruiken voor de aanvraag van data en om de verbinding te testen tussen AliExpress

en: Selective Import
nl: Selecteer import

en: Setting
nl: Instellingen

en: Shoes
nl: Schoenen

en: Show All
nl: Alles weergeven

en: Small 50x50
nl: Klein 50x50

en: Sort by:
nl: Sorteren op:

en: Sort input parameter error
nl: Sorteer invoer parameter foutmelding

en: South African Rand (ZAR)
nl: Zuid Afrikaanse Rand (ZAR)

en: South Korean Won (₩)
nl: Zuid Koreaanse Won (₩)

en: Spanish
nl: Spaans

en: Sports & Entertainment
nl: Sport & Entertainment

en: Start Import
nl: Uploaden starten

en: Step 1. Method:
nl: Stap 1. Methode:

en: Step 2. Method:
nl: Stap 2. Methode:

en: Step 3. Method:
nl: Stap 3. Methode:

en: Stock
nl: Voorraad

en: Stop Import
nl: Stop importeren

en: Successfully imported
nl: Importeren is voltooid

en: System Error
nl: Systeem foutmelding

en: Test Connection
nl: Test verbinding

en: Text Only
nl: Alleen tekst

en: Thai
nl: Thais

en: The Prices will be rounded off to an integer
nl: De prijzen worden afgerond in hele bedragen

en: The amount of purchases of the product over the last 30-day period
nl: Het aantal verkopen van dit product over de periode van 30 dagen

en: The following fields are required in order to send requests to AliExpress and retrieve data about products.
nl: De volgende velden zijn verplicht om in te vullen voor het ophalen van product gegevens van AliExpress.

en: The new name of the category
nl: De nieuwe naam van de categorie

en: The total number of positive feedback received by a seller
nl: Het totale aantal positive feedback ontvangen van een verkoper

en: This displays the current information about your online store
nl: Dit weergeeft de laatste informatie weer over uw winkel

en: This parameter can be changed in
nl: Deze parameter kan gewijzigd worden in

en: This product does not participate in the Affiliate Program
nl: Dit product doet niet mee in het Affiliate programma

en: Title
nl: Titel

en: Tools
nl: Gereedschap

en: Top
nl: Boven

en: Total Number of Products
nl: Totaal aantal producten

en: Total Products Views
nl: Totaal bekeken producten

en: Total Redirected to AliExpress
nl: Totaal aantal doorgevoerd naar AliExpress

en: Total number of Products available for importing
nl: Totaal aantal producten gereed voor import

en: Total number of Products available for importing:
nl: Totaal aantal producten beschikbaar voor importeren:

en: Toys & Hobbies
nl: Speelgoed & Hobby

en: Tracking ID
nl: Traceer ID

en: Tracking ID input parameter error
nl: Traceer ID invoer parameter foutmelding

en: Translate
nl: Vertalen

en: Translate Now
nl: Nu vertalen

en: Translate Page Titles and Categories
nl: Vertaal pagina titels en categorieën

en: Translate from
nl: Vertaal vanaf

en: Translate to
nl: Vertaal naar

en: Translation
nl: Vertaling

en: Trash is empty
nl: Prullenbank is leeg

en: Turkish
nl: Turks

en: URL input parameter error or beyond the maximum number of the URLs
nl: URL invoer parameter foutmelding of meer dan het maximaal aantal of URLs

en: Unauthorized transfer request
nl: Ongeautoriseerde verzend aanvraag

en: Unit Price
nl: Prijs per stuk

en: United Arab Emirates Dirham (AED)
nl: Verenigde Arabische Emiraten Dirham (AED)

en: Update Links
nl: Update links

en: Update all Tracking IDs and product affiliate links.
nl: Update alle Tracking IDs en affiliate product links

en: Update category
nl: Categorie updaten

en: Using this module the system will automatically import and update products on your site according  to given parameters
nl: Met deze module gaat het systeem automatisch producten importeren en updaten aan de hand van uw gegeven parameters

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: View
nl: Bekijken

en: Views
nl: Kijkers

en: Volume input parameter error
nl: Volume invoer parameter foutmelding

en: Watches
nl: Horloges

en: Way of packaging
nl: Manier van verpakking

en: Where can I find product ID?
nl: Waar kan ik het product ID vinden?

en: Wrong Request!
nl: Foute invoer!

en: You can upload not more than 10,000 Products at once.
nl: Uw kunt niet meer dan 10,000 Producten tegelijk importeren

en: You did not indicate how many imported products
nl: U heeft niet vastgesteld hoeveel producten u wilt importeren

en: You specified a value greater than can be import
nl: U heeft een te groot volume geselecteerd voor het importeren

en: Your commission is calculated based on your Affiliate Level
nl: Je commissie wordt berekend op basis van jouw Affiliate level

en: failed to connection
nl: Connectie mislukt

en: failed:
nl: Mislukt:

en: saved
nl: Opgeslagen

en: the test is successful
nl: De test is gelukt
