AliPlugin - en to mk translation catalogue (303 entries)

en: API Keys not found
mk: API клучевите не се најдени

en: API name input parameter error
mk: Грешка на внесен параметар од API name

en: API name space input parameter error
mk: Грешка на внесен параметар за API name space

en: API version input parameter error
mk: Грешка на параметар од верзија на API

en: APP Key
mk: API клуч

en: Action
mk: Акција

en: Activate
mk: Активирај

en: Add a new Item
mk: Додај нова ставка

en: Add a new category
mk: Додај нова категорија

en: Add new
mk: Додај ново

en: Add new Category
mk: Додај нова категорија

en: Affiliate link
mk: Affiliate линк

en: AliPlugin Migrate
mk: Миграција

en: Alignment
mk: Порамнување

en: All Categories
mk: Сите категории

en: All Items
mk: Сите ставки

en: All categories
mk: Сите категории

en: All existent products imported in your store will be removed.
mk: Сите постоечки продукти во продавницата ќе бидат избришани.

en: Amend
mk: Измени

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
mk: Неочекувана HTTP грешка се појави за време на API request-от.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Пробај пак</a>

en: An unknown error occurred
mk: Се случи непозната грешка

en: Apparel & Accessories
mk: Облека и Додатоци

en: Apply Filter
mk: Внеси филтер

en: Arabic
mk: Арабски

en: Archive
mk: Архива

en: Are you sure you want to delete all products?
mk: Сигурно сакаш да ги избришеш сите продукти?

en: Attributes
mk: Атрибути

en: Australian Dollar (A$)
mk: Австралиски Долар (A$)

en: Auto updating system will keep your product info fresh with the latest data from AliExpress.
mk: Системот за авто-ажурирање објавува најнови информации од AliExpress.

en: Automatic Updates
mk: Автоматско ажурирање

en: Automobiles & Motorcycles
mk: Автомобили и Моторцикли

en: Availability
mk: Расположливост

en: Average star rating of the product on a 5-star scale
mk: Просечна оцена на продуктот на скала од 1 до 5

en: Back
mk: Назад

en: Banner Preview
mk: Преглед на банер

en: Beauty & Health
mk: Убавина и Здравје

en: Brazilian Real (R$)
mk: Бразилски Реал (R$)

en: British Pound Sterling (£)
mk: Британска Фунта (£)

en: Bulk Import
mk: Внесување на големо

en: Buy now
mk: Кликни да купиш

en: Call succeeds
mk: Повикот е успешен

en: Can not be tested!
mk: Не може да се тестира!

en: Canadian Dollar (CA$)
mk: Канадски Долар (CA$)

en: Categories
mk: Категории

en: Category
mk: Категорија

en: Category ID input parameter error
mk: Грешка на параметар од Категорија ID

en: Center
mk: Центар

en: Chinese Yuan (CN¥)
mk: Кинески Јуан (CN¥)

en: Choose the number of products to import
mk: Одбери број на продукти за внесување

en: Cleanup
mk: Чистење

en: Close
mk: Затвори

en: Commission
mk: Провизија

en: Commission Rate
mk: Стапка на провизија

en: Commission rate input parameter error
mk: Грешка на параметар од стапка на провизија

en: Commission you will earn
mk: Колку ќе земеш провизија

en: Configuration
mk: Конфигурација

en: Consumer Electronics
mk: Електроника

en: Contact Us
mk: Контакт

en: Convert U.S. Dollars to foreign currencies
mk: Промени долари во други валути

en: Could not be imported
mk: Не може да се внесе

en: Could not connect to AliExpress
mk: Не може да се спои на AliExpress

en: Credit Score input parameter error
mk: Грешка на внесен параметар за кредитен рејтинг

en: Currency
mk: Валута

en: Currency converter settings
mk: Сетинзи за курсни разлики

en: Currency converter settings will not be saved
mk: Сетинзите за курсни разлики нема да бидат зачувани

en: Custom field deleted.
mk: Твоето поле е избришано.

en: Custom field updated.
mk: Твоето поле е обновено.

en: Czech Republic Koruna (CZK)
mk: Чешка Круна (CZK)

en: Dashboard
mk: Контролна табла

en: Discount input parameter error
mk: Грешка на параметар од попуст

en: Draft
mk: Подготовка

en: Edit Item
mk: Уреди ставка

en: Edit category
mk: Промени категорија

en: Electrical Equipment & Supplies
mk: Електрична опрема и Делови

en: Enable auto updating system
mk: Вклучи систем за авто-ажурирање

en: Enable currency converter
mk: Вклучи конвертор на валути

en: Enable noindex
mk: Вклучи noindex

en: Enabled Scheduled Import
mk: Вклучено внесување по распоред

en: English
mk: Англиски

en: Enter Keywords
mk: Внеси клучни зборови

en: Enter Product ID or a list of Product IDs separated by commas
mk: Внеси еден Продукт ID или листа на Продукт ID-а разделени со запирка

en: Enter your License Key to activate the Plugin.
mk: Внеси број на лиценца за да го активираш Plugin-от.

en: Error code is:
mk: Кодот на грешката е:

en: Error, please try again
mk: Грешка, обиди се повторно

en: Euro (€)
mk: Евро (€)

en: Example: Samsung Galaxy Tab 10.1 GT
mk: Пример: Samsung Galaxy Tab 10.1 GT

en: Example: US $10.44
mk: Пример: US $10.44

en: Example: US $14.98
mk: Пример: US $14.98

en: Example: World Map PU Leather Hard Stand Case For Samsung Galaxy Tab 10.1 GT P7500 P7510 Free Shipping
mk: Пример: World Map PU Leather Hard Stand Case For Samsung Galaxy Tab 10.1 GT P7500 P7510 Free Shipping

en: Example: screen protector
mk: Пример: заштита на екран

en: Features
mk: Карактеристики

en: Feedback Score
mk: Ниво на фидбек

en: Fields input parameter error
mk: Грешка на параметар од поле

en: Find and select particular products to import
mk: Најди и одбери продукти за внесување

en: Food
mk: Храна

en: For proper operation of the plugin necessary to make changes to the database.
mk: За системот добро да работи, треба да се направат промени на базата.

en: Free Shipping
mk: Бесплатна испорака

en: French
mk: Француски

en: Full Size
mk: Низ цел екран

en: Furniture
mk: Намештај

en: General Search
mk: Пребарување

en: German
mk: Германски

en: Get link
mk: Земи линк

en: HTML Code
mk: HTML код

en: Hair & Accessories
mk: Коса и Додатоци

en: Hardware
mk: Хардвер

en: Hebrew
mk: Израелски

en: Home Appliances
mk: Куќни апарати

en: How It Works
mk: Како функционира

en: Image Only
mk: Само слика

en: Image Size
mk: Големина на слика

en: Image on Below, Text on Top
mk: Слика доле, текст горе

en: Image on Left, Text on Right
mk: Слика на лево, текст на десно

en: Image on Right, Text on Left
mk: Слика на десно, текст на лево

en: Image on Top, Text on Below
mk: Слика горе, текстот доле

en: Images
mk: Слики

en: Import Now
mk: Внеси сега

en: Import Products
mk: Внеси продукти

en: Import products with free shipping option only
mk: Внеси продукти само со бесплатна испорака

en: Industry & Business
mk: Индустрија и Бизнис

en: Insert Products
mk: Внеси продукти

en: Invalid protocol format
mk: Погрешен формат на протокол

en: Italian
mk: Италијански

en: Item
mk: Ставка

en: Item not found
mk: Не е пронајдено

en: Japanese
mk: Јапонски

en: Keyword input parameter error
mk: Грешка на параметар од клучен збор

en: Korean
mk: Корејски

en: Language
mk: Јазик

en: Latest
mk: Најнови

en: Layout
mk: Изглед

en: Leave the field blank to import ALL products from selected category
mk: Остави го полето празно за да ги внесеш СИТЕ продукти од категоријата

en: Left
mk: Лево

en: License
mk: Лиценца

en: License key
mk: Број на лиценца

en: License type: %s
mk: Тип на лиценца: %s

en: Lights & Lighting
mk: Светло и Расвета

en: Link
mk: Линк

en: List Price
mk: Малопродажна цена

en: Luggage & Bags
mk: Патни торни и Чанти

en: Malaysian Ringgit (MYR)
mk: Малезиски Ринггит (MYR)

en: Medium 220x220
mk: Средна 220х220

en: New Item
mk: Нова ставка

en: Next
mk: Следно

en: No categories
mk: Нема категории

en: Norwegian Krone (NOK)
mk: Норвешка Круна (NOK)

en: Not Found
mk: Не е пронајдено

en: Not found
mk: Не е најдено

en: Number of necessary changes
mk: Број на потребни промени

en: Office & School Supplies
mk: Канц. и Школски материјали

en: One-time update can refresh only 10 products for one cycle.
mk: Еднократното ажурирање обновува само 10 продукти во еден циклус.

en: Open in New Window
mk: Отвори во нов прозорец

en: Original Price input parameter error
mk: Грешка на параметар од оригинална цена

en: Original Title
mk: Оригинално име

en: Overall Progress
mk: Вкупен прогрес

en: Page %s
mk: Страна %s

en: Page number input parameter error
mk: Грешка на параметар од број на страна

en: Page size input parameter error
mk: Грешка на параметар за големина на страна

en: Pages
mk: Страни

en: Parent category
mk: Главна категорија

en: Parent category:
mk: Главна категорија:

en: Pieces per package
mk: Цена по пакет

en: Polish Zloty (PLN)
mk: Полски Злоти (PLN)

en: Portuguese (Brasil)
mk: Португалски

en: Prev
mk: Претх.

en: Preview
mk: Преглед

en: Price
mk: Цена

en: Product Categories
mk: Категории продукти

en: Product ID
mk: Продукт ID

en: Product ID input parameter error
mk: Грешка на параметар за Продукт ID

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
mk: Промените на продуктот е направени. <a target="_blank" href="%s">Прегледај продукт</a>

en: Product published. <a href="%s">View product</a>
mk: Продуктот е објавен. <a href="%s">Прегледај го продуктот</a>

en: Product restored to revision from %s
mk: Продуктот е реставриран на ревизија од %s

en: Product saved.
mk: Продуктот е зачуван.

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
mk: Продуктот е на распоред за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Прегледај продукт</a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
mk: Продуктот е поднесен. <a target="_blank" href="%s">Прегледај продукт</a>

en: Product updated.
mk: Продуктот е обновен.

en: Product updated. <a href="%s">View product</a>
mk: Продуктот е обновен. <a href="%s">Прегледај продукт</a>

en: Products
mk: Продукти

en: Products Option
mk: Опции за продукти

en: Products Performances
mk: Перформанси на продукт

en: Products not found
mk: Продуктите не се пронајдени

en: Promote with Link
mk: Промовирај со линк

en: Promoted by banner
mk: Промовирано со банер

en: Promoted by link
mk: Промовирано со линк

en: Publish
mk: Објави

en: Publish failed
mk: Објавата не успеа

en: Publish success
mk: Успешно објавување

en: Purchase Volume
mk: Куповен волумен

en: Purchase volume
mk: Волумен за купување

en: Rate
mk: Стапка

en: Rating
mk: Рејтинг

en: Redirects
mk: Преусмерувања

en: Remove
mk: Отстрани

en: Repair Original
mk: Поправи оригинал

en: Required parameters
mk: Потребни параметри

en: Reset Counter
mk: Ресетирај го бројачот

en: Restore
mk: Реставрирање

en: Right
mk: Десно

en: Rounding
mk: Заокружување

en: Russian
mk: Руски

en: Russian Ruble (RUB)
mk: Руска Рубља (RUB)

en: SEO Description
mk: SEO Опис

en: SEO Keywords
mk: SEO Клучни зборови

en: SEO Title
mk: SEO Име

en: Sale Price
mk: Продажна цена

en: Saudi Riyal (SAR)
mk: Саудски Ријал (SAR)

en: Save Changes
mk: Зачувај промени

en: Save Shortcode
mk: Зачувај Shortcode

en: Scheduled Import
mk: Закажано внесување

en: Search
mk: Пребарај

en: Search Again
mk: Пребарај пак

en: Search by Product ID
mk: Пребарај по Продукт ID

en: Search for products by using the product ID
mk: Пребарај продукти преку Продукт ID

en: Security & Protection
mk: Безбедност и Заштита

en: Select All
mk: Одбери сé

en: Select Category
mk: Одбери категорија

en: Select Currency
mk: Одбери валута

en: Select Interval
mk: Одбери интервал

en: Select Method
mk: Одбери метод

en: Select Products to Import
mk: Одбери продукти за внес

en: Select language used for importing products data
mk: Избери јазик за внесување инфо за продукти

en: Select method used to request data from AliExpress and test connection
mk: Одбери метод за побарување инфо од AliExpress и тестирај конекција

en: Selective Import
mk: Селективно внесување

en: Setting
mk: Сетинг

en: Shipping
mk: Испорака

en: Shoes
mk: Чевли

en: Show All
mk: Прикажи сите

en: Small 50x50
mk: Мала 50х50

en: Sort by:
mk: Сортирај по:

en: Sort input parameter error
mk: Сортирај грешки на внесен параметар

en: South African Rand (ZAR)
mk: Јужно-Афрички Ранд (ZAR)

en: South Korean Won (₩)
mk: Јужно-Корејски Вон (₩)

en: Spanish
mk: Шпански

en: Sports & Entertainment
mk: Спорт и Забава

en: Start Import
mk: Започни внесување

en: Status
mk: Статус

en: Step 1. Method:
mk: Чекор 1. Метод:

en: Step 2. Method:
mk: Чекор 2. Метод:

en: Step 3. Method:
mk: Чекор 3. Метод:

en: Stock
mk: Залиха

en: Stop Import
mk: Прекини внесување

en: Successfully imported
mk: Успешно внесени

en: System Error
mk: Системска грешка

en: Test Connection
mk: Тестирај конекција

en: Text Only
mk: Само текст

en: Thai
mk: Тајландски

en: The Prices will be rounded off to an integer
mk: Цените ќе бидат заокружени.

en: The amount of purchases of the product over the last 30-day period
mk: Број на купувања на продуктот во последните 30 дена

en: The following fields are required in order to send requests to AliExpress and retrieve data about products.
mk: Следните полиња се потреби да се прати барање до AliExpress и да се повлече информации за продукти.

en: The new name of the category
mk: Новото име на категоријата е

en: The total number of positive feedback received by a seller
mk: Вкупен број на позитивен фидбек од продавачот

en: This displays the current information about your online store
mk: Тука се прикажани моменталните информации за твојата продавница

en: This parameter can be changed in
mk: Овој параметар може да се промени во

en: This product does not participate in the Affiliate Program
mk: Овој продукт не е во Affiliate програмата

en: Thumbnail
mk: Мала слика

en: Title
mk: Име

en: Tools
mk: Алати

en: Top
mk: Горе

en: Total Number of Products
mk: Вкупен број на продукти

en: Total Products Views
mk: Вкупен број на прегледи за продукт

en: Total Redirected to AliExpress
mk: Вкупно пренесено кај AliExpress

en: Total number of Products available for importing
mk: Вкупен број продукти на располагање за внесување

en: Total number of Products available for importing:
mk: Вкупен број продукти на располагање за внес:

en: Toys & Hobbies
mk: Играчки и Хоби

en: Tracking ID input parameter error
mk: Грешка на параметар од Tracking ID

en: Translate
mk: Преведи

en: Translate Now
mk: Преведи сега

en: Translate Page Titles and Categories
mk: Преведи имиња и категории на страни

en: Translate from
mk: Преведи од

en: Translate to
mk: Преведи во

en: Translation
mk: Превод

en: Trash is empty
mk: Кантата е празна

en: Turkish
mk: Турски

en: URL input parameter error or beyond the maximum number of the URLs
mk: Грешка на внесен параметар на URL или повеќе од макс. број на URL-ови

en: US Dollar ($)
mk: Американски Долар ($)

en: Unauthorized transfer request
mk: Неавторизирано барање за исплата

en: Unit Price
mk: Единечна цена

en: United Arab Emirates Dirham (AED)
mk: Обединети Арапски Емирати Дирам (AED)

en: Update Links
mk: Ажурирај ги линковите

en: Update all Tracking IDs and product affiliate links.
mk: Обнови ги сите Tracking ID-а и affiliate линкови.

en: Update category
mk: Обнови категорија

en: Use Publish option if you want to publish products instantly. Use Draft option if you need to edit products before they appear on your site.
mk: Користи ја опцијата Објави ако сакаш да објавиш продукти веднаш. Користи Подготовка опцијата ако сакаш да уредиш продукти пред да се појават на сајтот.

en: Using this module the system will automatically import and update products on your site according  to given parameters
mk: Со овој модул, системот автоматски ќе внесе и обнови продукти на твојот сајт според дадените параметри

en: Vietnamese
mk: Виетнамски

en: View
mk: Поглед

en: Views
mk: Прегледи

en: Volume
mk: Волумен

en: Volume input parameter error
mk: Грешка на параметар од волумен

en: Watches
mk: Часовници

en: Way of packaging
mk: Начин на пакување

en: Where can I find product ID?
mk: Каде да го најдам Продукт ID-то?

en: Wrong Request!
mk: Погрешно барање!

en: You can upload not more than 10,000 Products at once.
mk: Може да внесеш не повеќе од 10.000 продукти одеднаш.

en: You did not indicate how many imported products
mk: Не наведе колку внесени продукти

en: You specified a value greater than can be import
mk: Внесе број на продукти кој е преголем да се внесе

en: Your commission is calculated based on your Affiliate Level
mk: Провизијата е пресметана по твоето Affiliate ниво

en: failed to connection
mk: неуспешна конекција

en: failed:
mk: не успеа:

en: lot
mk: лот

en: piece
mk: парче

en: saved
mk: зачувано

en: the test is successful
mk: тестот е успешен
