All in One Time Clock Lite - Tracking Employee Time Has Never Been Easier - en to sv translation catalogue (182 entries)

en: All in One Time Clock Lite - Tracking Employee Time Has Never Been Easier
sv: Allt på en gång har klockan lite spårning av anställdas tid aldrig varit enklare

en: Codebangers
sv: Kodbangare

en: Employees can easily clock in and out.  Managers can run reports, keep track of employees and their time.
sv: Anställda kan enkelt klocka in och ut.Chefer kan köra rapporter, hålla reda på anställda och deras tid.

en: [Employee Profile Placeholder – Not visible in editor]
sv: [Anställdas profil PlaceHolder - Inte synligt i redaktör]

en: [Time Clock Placeholder – Not visible in editor]
sv: [Time Clock PlaceHolder - inte synlig i redaktör]

[ctx: aio-time-clock]
en: Login
sv: Inloggning

[ctx: aio-time-clock]
en: Time Clock Widget Title
sv: Time Clock Widget -titel

[ctx: aio-time-clock]
en: Time Clock is only available for users that are logged in
sv: Tidsklocka är endast tillgänglig för användare som är inloggade

[ctx: aio-time-clock]
en: Working
sv: Arbetssätt

[ctx: aio-time-clock]
en: Your user group does not have permission to view the Time Clock.
sv: Din användargrupp har inte tillåtelse att se tidsklockan.

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Action does not exist
sv: Åtgärder finns inte

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Add Employee
sv: Lägg till anställd

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Add New Department
sv: Lägg till ny avdelning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Add Note
sv: Lägg till anteckning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Add or remove departments
sv: Lägg till eller ta bort avdelningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Add your own custom roles for time clock access
sv: Lägg till dina egna anpassade roller för tidsklockans åtkomst

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Added new UI features
sv: Lade till nya användargränssnitt

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Advanced
sv: Avancerad

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: All Departments
sv: Alla avdelningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: All In One Time Clock Pro
sv: Allt på en gång klocka proffs

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: All Shifts
sv: Alla skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Allows employees to add their own shift notes
sv: Låter anställda lägga till sina egna skiftanteckningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Allows employees to log break times separately for accurate tracking
sv: Gör det möjligt för anställda att logga in brytningstider separat för korrekt spårning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Available in
sv: Finns i

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Back to Time Clock
sv: Tillbaka till tidsklockan

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Cancel
sv: Avboka

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Charts and Graphs
sv: Diagram och grafer

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Choose from the most popular departments
sv: Välj bland de mest populära avdelningarna

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Click CLOCK IN to START your shift
sv: Klicka på klocka in för att starta din skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Clock In
sv: Klocka

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Clock In Empty
sv: Klocka i tom

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Clock In Time
sv: Klocka

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Clock In failed
sv: Klocka i misslyckades

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Clock Out
sv: Klocka ut

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Clock Out Empty
sv: Klocka ut tom

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Clock Out Time
sv: Klocka ut tiden

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Clock out failed
sv: Klocka ut misslyckades

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Close
sv: Nära

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Company Name
sv: Företagsnamn

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Configure Permalinks
sv: Konfigurera permalänkar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Congratulations
sv: Grattis

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Create prefined shifts that employees can choose from instead of a dynamic clock
sv: Skapa prefinerade förändringar som anställda kan välja mellan istället för en dynamisk klocka

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Current Time
sv: Aktuell tid

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Custom Roles
sv: Anpassade roller

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Custom Simple and Advanced Shift Reports
sv: Anpassade enkla och avancerade skiftrapporter

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Date Range
sv: Datumintervall

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Department
sv: Avdelning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Departments
sv: Avdelningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Disabled
sv: Funktionshindrad

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Easily customize the time clock for your company
sv: Anpassa enkelt tidsklockan för ditt företag

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Edit Clock In Time
sv: Redigera klocka i tid

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Edit Clock Out Time
sv: Redigera klocka ut tid

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Edit Department
sv: Redigeringsavdelning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Edit Employee
sv: Redigera anställd

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Edit Page
sv: Redigera sida

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Edit Shift
sv: Redigera skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employee
sv: Anställd

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employee Name
sv: Anställds namn

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employee Profile
sv: Anställdsprofil

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employee Profile page created successfully.
sv: Anställdas profilsida skapades framgångsrikt.

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employee Profile page not found. Create one?
sv: Anställdas profilsida hittades inte.Skapa en?

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employee Shifts
sv: Anställdskift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employee shifts dates and times
sv: Anställdskift datum och tider

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employees
sv: Anställds

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Employees Currently Working
sv: Anställda som för närvarande arbetar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Enable Breaks
sv: Aktivera pauser

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Enable Employee Wage Management
sv: Aktivera anställdas lönhantering

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Enable Shift Notes
sv: Aktivera skiftanteckningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Enabled
sv: Aktiverad

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Enter Company Name
sv: Ange företagsnamn

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Extendable
sv: Utdragbar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Extensions/Addons Supported to allow anything to be possible
sv: Tillägg/tillägg som stöds för att låta allt vara möjligt

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Finished
sv: Färdig

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: From
sv: Från

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: General Settings
sv: Allmänna inställningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Get Pro
sv: Få proffs

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Get Support
sv: Få stöd

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Help
sv: Hjälp

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: IP Address
sv: IP -adress

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: IP And GPS Tracking
sv: IP- och GPS -spårning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Improved Reports
sv: Förbättrade rapporter

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: In
sv: I

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Introduction
sv: Introduktion

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: List style time clock page with pin pad entry instead of a login
sv: Lista Style Time Clock -sida med PIN PAD -post istället för en inloggning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Location Required
sv: Plats krävs

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Login
sv: Inloggning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Logout
sv: Utloggning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Manage Departments
sv: Hantera avdelningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Manager
sv: Chef

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Manager Profiles
sv: Managerprofiler

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Manager profiles that can export, import and edit shifts
sv: Managerprofiler som kan exportera, importera och redigera skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: More Settings
sv: Fler inställningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: More features than you can shake a stick at
sv: Fler funktioner än du kan skaka en pinne på

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Multiple Shift Views
sv: Flera skiftvyer

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Name
sv: Namn

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Navigate to Settings Page
sv: Navigera till inställningssidan

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Need Support
sv: Behöver stöd

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: New Department Name
sv: Nytt avdelningsnamn

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: New Shift
sv: Ny skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: News
sv: Nybörjare

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: No required actions at this time
sv: Inga nödvändiga åtgärder just nu

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: No shifts found
sv: Inga skift hittades

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: No shifts found in the Trash
sv: Inga skift finns i papperskorgen

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Not authorized to perform this action
sv: Inte behörig att utföra denna åtgärd

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Options
sv: Alternativ

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Out
sv: Ut

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Page link not available so cannot redirect
sv: Sidlänk inte tillgänglig så kan inte omdirigera

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Popular Departments
sv: Populära avdelningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Predefined Locations
sv: Fördefinierade platser

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Predefined Shifts
sv: Fördefinierade skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Profile page for employees. Shortcode:
sv: Profilsida för anställda.Kortkod:

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Quick Pick Time Clock
sv: Snabb plocktidsklocka

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Quick Pick Time Clock Page
sv: Snabb plockningstidsklocka

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Real Time Monitoring
sv: Realtidsövervakning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Redirect Employees to Time Clock Page
sv: Omdirigera anställda till tidsklockan

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Redirects employees to the Time Clock page on login
sv: Omdirigerar anställda till tidsklockan vid inloggning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Report action cannot be null
sv: Rapportåtgärder kan inte vara noll

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Reports
sv: Rapporter

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Required Actions
sv: Nödvändiga åtgärder

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Search Departments
sv: Sökavdelningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Search Shifts
sv: Sökförskjutningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Select Department
sv: Välj avdelning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Separate departments with commas
sv: Separata avdelningar med komma

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Settings
sv: Inställningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Shift
sv: Flytta

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Shift Info
sv: Skiftinfo

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Shift Picker Time Clock Page
sv: Skiftväljar tidsklockan

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Shift Total
sv: Skift total

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Shifts
sv: Skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Shifts can show the location of an IP address and a GPS coordinate
sv: Skift kan visa platsen för en IP -adress och en GPS -koordinat

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Show All
sv: Visa alla

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Submit
sv: Överlämna

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Thank you
sv: Tack

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Thanks again for using the All In One Time Clock Lite
sv: Tack igen för att du använde allt i en gång klocka lite

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: The company name associated with this Account
sv: Företagets namn associerat med detta konto

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: There are no departments available
sv: Det finns inga avdelningar tillgängliga

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Through
sv: Genom

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Time Clock
sv: Tidsklocka

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Time Clock QR Page
sv: Time Clock QR -sida

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Time Clock page created successfully.
sv: Time Clock -sidan skapades framgångsrikt.

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Time Clock page not found. Create one?
sv: Tidsklockasida hittades inte.Skapa en?

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Total Clocked In
sv: Totalt klockat in

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Total Employees
sv: Totala anställda

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Total Shift Time
sv: Total skifttid

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Total Shifts
sv: Totala förändringar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Total Time
sv: Total tid

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Track wages along with time for detailed reports and graphs
sv: Spåra löner tillsammans med tid för detaljerade rapporter och grafer

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Tracking Employee Time Has Never Been Easier
sv: Spårning av anställdas tid har aldrig varit enklare

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Unable to create Employee Profile page.
sv: Det går inte att skapa anställdas profilsida.

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Unable to create Time Clock page.
sv: Det går inte att skapa tidsklocksida.

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Unlimited Clock in Locations
sv: Obegränsad klocka på platser

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Update Department
sv: Uppdateringsavdelning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Update News
sv: Uppdatera nyheter

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Update Note
sv: Uppdateringsanteckning

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Updated translations
sv: Uppdaterade översättningar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Updates
sv: Uppdateringar

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Users
sv: Användare

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: View Page
sv: Visa sida

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: View Pro Product Page
sv: Visa pro -produktsida

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: View Shift
sv: Visningsskift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: View activity in the form of a chart
sv: Visa aktivitet i form av ett diagram

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: View, edit or create bulk shifts
sv: Visa, redigera eller skapa bulkskift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Volunteer
sv: Volontär

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: WARNING!! Permalinks have to be set to anything other than default for the Timeclock to work properly.  We recommend you use the Post Name setting
sv: VARNING!!Permalänkar måste ställas in på något annat än standard för att tidsperioden ska fungera ordentligt.Vi rekommenderar att du använder inställningen Post Namn

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Wage
sv: Lön

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Wage Total
sv: Lönesumman

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: We got you. Visit the link below for help.
sv: Vi har dig.Besök länken nedan för hjälp.

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Where employees clock in and out of shifts
sv: Där anställda klocka in och ut ur skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: Widget time clock disabled while on time clock page
sv: Widget tidsklocka inaktiverad när du är på tidsklockans sida

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You already have a Time Clock page created.
sv: Du har redan skapat en tidsklocksida.

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You already have an Employee Profile page created.
sv: Du har redan skapat en anställdsprofilsida.

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You are currently clocked in
sv: Du är för närvarande klockad i

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You cannot clock in as another employee
sv: Du kan inte klocka in som en annan anställd

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You cannot clock out of another employee\'s shift
sv: Du kan inte klocka ut från en annan anställds skift

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You have been clocked out
sv: Du har blivit klockad

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You have successfully updated to version
sv: Du har framgångsrikt uppdaterat till version

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You must be logged in to use the time clock
sv: Du måste vara inloggad för att använda tidsklockan

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: You must be logged in to view the Employee Profile Page
sv: Du måste vara inloggad för att se sidan Anställdas profil

[ctx: aio-time-clock-lite]
en: action does not exist
sv: Åtgärder finns inte

en: https://codebangers.com
sv: https://codebangers.com (sv)

en: https://codebangers.com/product/all-in-one-time-clock-lite/
sv: https://codebangers.com/product/all-in-one-time-clock-lite/ (sv)

[ctx: shift]
en: Add New
sv: Lägga till ny
