Accessibility Checker 1.45.0 - en to sk_SK translation catalogue (1255 entries)

en:  (opens in a new window)
sk_SK:  (otvorí sa v novom okne)

en:  total
sk_SK:  spolu

en: %1$d of %2$d
sk_SK: %1$d z %2$d

en: %1$s of %2$s
sk_SK: %1$s z %2$s

en: %1$s uses %2$s to monitor our website's accessibility.
sk_SK: Na monitorovanie prístupnosti našej webovej stránky používa %1$s %2$s.

en: %d Dismissed | %d Dismissed
sk_SK[0]: %d zamietnutý
sk_SK[1]: %d zamietnuté
sk_SK[2]: %d zamietnutých

en: %d Needs Review | %d Need Review
sk_SK[0]: %d vyžaduje kontrolu
sk_SK[1]: %d vyžadujú kontrolu
sk_SK[2]: %d vyžaduje kontrolu

en: %d Problem | %d Problems
sk_SK[0]: %d problém
sk_SK[1]: %d problémy
sk_SK[2]: %d problémov

en: %d issue found | %d issues found
sk_SK[0]: Nájdený %d problém
sk_SK[1]: Nájdené %d problémy
sk_SK[2]: Nájdených %d problémov

en: %d total
sk_SK: %d celkom

en: %d total issues
sk_SK: Spolu %d problémov

en: %d%% Passed Checks
sk_SK: %d%% prešlo kontrolami

en: %dth
sk_SK: %d.

en: %dth grade
sk_SK: %d. ročník

en: %s grade
sk_SK: %s ročník

en: (opens in a new window)
sk_SK: (otvorí sa v novom okne)

en: * Screen Reader Text
sk_SK: * Text pre čítačku obrazovky

en: * True accessibility requires manual testing in addition to automated scans. %1$sLearn how to manually test for accessibility%2$s
sk_SK: * Skutočná prístupnosť si vyžaduje manuálne testovanie okrem automatických skenov. %1$sZistite, ako manuálne testovať prístupnosť%2$s

en: , opens a new window
sk_SK: , otvorí sa nové okno

en: ...and more
sk_SK: ...a ďalšie

en: 1.1 Text Alternatives
sk_SK: 1.1 textové alternatívy

en: 1.2 Time-based Media
sk_SK: 1.2 časovo založené médiá

en: 1.3 Adaptable
sk_SK: 1.3 prispôsobiteľné

en: 1.4 Distinguishable
sk_SK: 1.4 rozlíšiteľné

en: 2.1 Keyboard Accessible
sk_SK: 2.1 prístupné cez klávesnicu

en: 2.2 Enough Time
sk_SK: 2.2 dostatok času

en: 2.3 Seizures and Physical Reactions
sk_SK: 2.3 záchvaty a fyzické reakcie

en: 2.4 Navigable
sk_SK: 2.4 navigovateľné

en: 2.5 Input Modalities
sk_SK: 2.5 vstupné modality

en: 3 days only • May 20–22
sk_SK: Len 3 dni • 20. – 22. mája

en: 3 days only: Save 15% when you upgrade to Accessibility Checker Pro with coupon code
sk_SK: Len 3 dni: Ušetrite 15 % pri prechode na Accessibility Checker Pro s kupónom

en: 3.1 Readable
sk_SK: 3.1 čitateľné

en: 3.2 Predictable
sk_SK: 3.2 predvídateľné

en: 3.3 Input Assistance
sk_SK: 3.3 pomoc pri vstupe

en: 4.1 Compatible
sk_SK: 4.1 kompatibilné

en: A Simplified summary has not been included for this content.
sk_SK: K tomuto obsahu nebol pridaný zjednodušený súhrn.

en: A Slider is Present
sk_SK: Je prítomný posúvač

en: A Video is Present
sk_SK: Je prítomné video

en: A problem that affects users with disabilities but doesn't map directly to a current WCAG success criterion.
sk_SK: Problém, ktorý ovplyvňuje používateľov so zdravotným postihnutím, ale priamo nezodpovedá súčasnému kritériu úspešnosti WCAG.

en: A pronunciation guide is available for unusual or difficult words, so users can understand how to say them.
sk_SK: Pre neobvyklé alebo ťažké slová je k dispozícii sprievodca výslovnosťou, takže používatelia vedia, ako ich vysloviť.

en: A sign language interpretation must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media, ensuring that users who are deaf and use sign language can fully understand the spoken content.
sk_SK: Pre všetok vopred nahratý zvukový obsah v synchronizovaných médiách musí byť poskytnutý preklad do posunkovej reči, aby sa zabezpečilo, že nepočujúci používatelia, ktorí používajú posunkovú reč, môžu plne porozumieť hovorenému obsahu.

en: A simplified summary has been included for this content.
sk_SK: K tomuto obsahu bol pridaný zjednodušený súhrn.

en: A simplified summary is not necessary when content reading level is 9th grade or below. Choose when to prompt for a simplified summary on the settings page.
sk_SK: Zjednodušené zhrnutie nie je potrebné, ak je úroveň čítania obsahu 9. ročník alebo nižšie. Na stránke nastavení si vyberte, kedy sa má zobraziť výzva na zjednodušené zhrnutie.

en: A simplified summary is required for this content.
sk_SK: Pre tento obsah je potrebný zjednodušený súhrn.

en: A usability improvement or convention that enhances accessibility but is not required for WCAG compliance.
sk_SK: Zlepšenie použiteľnosti alebo konvencia, ktorá zvyšuje prístupnosť, ale nie je vyžadovaná pre súlad s WCAG.

en: A way is available to skip repeated blocks of content, such as navigation menus, so users can quickly reach the main content.
sk_SK: Je k dispozícii spôsob, ako preskočiť opakujúce sa bloky obsahu, ako sú navigačné menu, aby sa používatelia mohli rýchlo dostať k hlavnému obsahu.

en: ARIA Authoring Practices Guide: Developing a Keyboard Interface
sk_SK: Príručka ARIA pre autorov: Vývoj rozhrania pre klávesnicu

en: ARIA attributes like aria-labelledby and aria-describedby are used to improve accessibility by connecting elements to their labels or descriptions. If the reference target does not exist, users of assistive technology will miss important context or instructions.
sk_SK: ARIA atribúty ako aria-labelledby a aria-describedby sa používajú na zlepšenie prístupnosti prepojením prvkov s ich popismi alebo vysvetleniami. Ak cieľ odkazu neexistuje, používatelia asistenčných technológií prídu o dôležitý kontext alebo inštrukcie.

en: ARIA for Beginners (Webinar)
sk_SK: ARIA pre začiatočníkov (Webinár)

en: Abbreviations
sk_SK: Skratky

en: Abbreviations and acronyms are defined the first time they are used, so users can understand their meaning.
sk_SK: Skratky a akronymy sú definované pri ich prvom použití, takže používatelia môžu pochopiť ich význam.

en: Accessibility
sk_SK: Prístupnosť

en: Accessibility Analysis
sk_SK: Analýza prístupnosti

en: Accessibility Checker &mdash; Audit History
sk_SK: Accessibility Checker &mdash; História auditov

en: Accessibility Checker &mdash; Free
sk_SK: Accessibility Checker &mdash; Bezplatná verzia

en: Accessibility Checker (opens in a new window)
sk_SK: Accessibility Checker (otvorí sa v novom okne)

en: Accessibility Checker Pro (opens in a new window)
sk_SK: Accessibility Checker Pro (otvorí sa v novom okne)

en: Accessibility Checker Settings
sk_SK: Nastavenia Accessibility Checker

en: Accessibility Checker Tools
sk_SK: Nástroje Accessibility Checker

en: Accessibility Checker actions
sk_SK: Akcie nástroja Accessibility Checker

en: Accessibility Checker cannot scan any content because no post types have been selected. Without configured post types, no accessibility issues will be detected.
sk_SK: Accessibility Checker nemôže skenovať žiadny obsah, pretože neboli vybrané žiadne typy príspevkov. Bez nakonfigurovaných typov príspevkov nebudú zistené žiadne problémy s prístupnosťou.

en: Accessibility Checker has detected %1$s errors and %2$s warnings.
sk_SK: Accessibility Checker zistil %1$s chýb a %2$s upozornení.

en: Accessibility Checker has not found any issues in scanned content.
sk_SK: Accessibility Checker nenašiel žiadne problémy v skenovanom obsahu.

en: Accessibility Checker has scanned %s post for accessibility issues. | Accessibility Checker has scanned %s posts for accessibility issues.
sk_SK[0]: Accessibility Checker skontroloval %s príspevok na problémy s prístupnosťou.
sk_SK[1]: Accessibility Checker skontroloval %s príspevky na problémy s prístupnosťou.
sk_SK[2]: Accessibility Checker skontroloval %s príspevkov na problémy s prístupnosťou.

en: Accessibility Checker is configured to scan %1$s post type: %2$s. | Accessibility Checker is configured to scan %1$s post types: %2$s.
sk_SK[0]: Accessibility Checker je nakonfigurovaný na skenovanie %1$s typu príspevku: %2$s.
sk_SK[1]: Accessibility Checker je nakonfigurovaný na skenovanie %1$s typov príspevkov: %2$s.
sk_SK[2]: Accessibility Checker je nakonfigurovaný na skenovanie %1$s typov príspevkov: %2$s.

en: Accessibility Checker issues panels
sk_SK: Panely problémov Accessibility Checker

en: Accessibility Events &amp; News in Your Inbox
sk_SK: Udalosti a novinky o prístupnosti vo vašej e-mailovej schránke

en: Accessibility Features On Our Website
sk_SK: Funkcie prístupnosti na našej webovej stránke

en: Accessibility Policy
sk_SK: Zásady prístupnosti

en: Accessibility Policy page
sk_SK: Stránka pravidiel prístupnosti

en: Accessibility Reports
sk_SK: Reporty prístupnosti

en: Accessibility Statement Preview
sk_SK: Náhľad vyhlásenia o prístupnosti

en: Accessibility Status
sk_SK: Stav prístupnosti

en: Accessibility Summary
sk_SK: Súhrn prístupnosti

en: Accessibility Support Contact
sk_SK: Kontakt pre podporu prístupnosti

en: Accessibility issues
sk_SK: Problémy s prístupnosťou

en: Accessibility issues detected
sk_SK: Zistené problémy s prístupnosťou

en: Accessibility scan error.
sk_SK: Chyba pri skenovaní prístupnosti.

en: Accessible Authentication (Enhanced)
sk_SK: Prístupná autentifikácia (rozšírená)

en: Accessible Authentication (Minimum)
sk_SK: Prístupná autentifikácia (minimálna)

en: Account Connection
sk_SK: Prepojenie účtu

en: Actions
sk_SK: Akcie

en: Activation Date
sk_SK: Dátum aktivácie

en: Active license holders of paid Accessibility Checker plans get unlimited email support on plugin usage and troubleshooting.
sk_SK: Aktívni držitelia licencie platených plánov Accessibility Checker získavajú neobmedzenú e-mailovú podporu pri používaní pluginu a riešení problémov.

en: Add "lang" & "dir" Attributes
sk_SK: Pridať atribúty „lang“ a „dir“

en: Add Context to Linked Files
sk_SK: Pridať kontext k odkazovaným súborom

en: Add File Size & Type To Links
sk_SK: Pridať veľkosť a typ súboru k odkazom

en: Add Focus Outline
sk_SK: Pridať zvýraznenie fokusu

en: Add Focus Outlines
sk_SK: Pridať zvýraznenie fokusu

en: Add Footer Accessibility Statement
sk_SK: Pridať vyhlásenie o prístupnosti do pätičky

en: Add Label To Links That Open A New Tab/Window
sk_SK: Pridať označenie k odkazom, ktoré sa otvárajú v novej karte/okne

en: Add Labels to Comment and Search Forms
sk_SK: Pridať označenia k formulárom pre komentáre a vyhľadávanie

en: Add Labels to Unlabelled Form Fields
sk_SK: Pridať označenia k neoznačeným poliam formulára

en: Add Missing Page Title
sk_SK: Pridať chýbajúci titulok stránky

en: Add Missing or Empty Page Titles
sk_SK: Pridať chýbajúce alebo prázdne titulky stránok

en: Add Size & Type To File Links
sk_SK: Pridať veľkosť a typ k odkazom na súbory

en: Add Skip Links
sk_SK: Pridať preskočenie odkazov

en: Add Underlines to all non-nav Links
sk_SK: Pridať podčiarknutie všetkým odkazom mimo navigácie

en: Add a %1$s tag to the page if it's missing or empty.
sk_SK: Pridajte tag %1$s na stránku, ak chýba alebo je prázdny.

en: Add a descriptive %2$s attribute to each %1$s element in your image map. The text should explain the function or destination of the link, not what the area looks like.
sk_SK: Pridaj popisný atribút %2$s ku každému prvku %1$s v tvojej obrazovej mape. Text by mal vysvetľovať funkciu alebo cieľ odkazu, nie to, ako oblasť vyzerá.

en: Add a label and icon to links with %1$s informing users they will open a new tab/window. %2$sNote: This setting will have no effect if the "Block Links Opening New Windows" fix is enabled.%3$s
sk_SK: Pridajte označenie a ikonu k odkazom s %1$s, ktoré informujú používateľov, že sa otvoria v novej karte/okne. %2$sPoznámka: Toto nastavenie nebude mať žiadny účinok, ak je povolená oprava „Blokovať odkazy otvárajúce nové okná“.%3$s

en: Add a missing label to the WordPress search form.
sk_SK: Pridať chýbajúce označenie k formuláru pre vyhľadávanie vo WordPresse.

en: Add a note explaining why this issue is being dismissed.
sk_SK: Pridajte poznámku vysvetľujúcu, prečo sa tento problém zamieta.

en: Add a skip link to all site pages, allowing users to skip directly to the main content.
sk_SK: Pridať odkaz na preskočenie na všetky stránky webu, umožňujúci používateľom preskočiť priamo na hlavný obsah.

en: Add a title attribute to the %1$s tag that accurately describes the content or function of the embedded frame. If the iframe is added by a plugin and the title cannot be edited directly, check the plugin settings for an accessibility option, or contact the developer for support. Consider switching to a WordPress core embed instead.
sk_SK: Pridaj atribút title k tagu %1$s, ktorý presne popisuje obsah alebo funkciu vloženého rámu. Ak je iframe pridaný pluginom a title nemožno priamo upraviť, skontroluj nastavenia pluginu pre možnosť prístupnosti alebo kontaktuj vývojára pre podporu. Zváž prechod na vkladanie obsahu pomocou WordPress core namiesto toho.

en: Add a visible %1$s element that describes the field. Connect it to the corresponding form element using the %2$s attribute, or use aria-label or aria-labelledby if needed. To fix all unlabelled fields automatically, enable the 'Label Form Fields' fix in Accessibility Checker settings.
sk_SK: Pridaj viditeľný prvok %1$s, ktorý popisuje pole. Prepoj ho s príslušným prvkom formulára pomocou atribútu %2$s, alebo použi aria-label či aria-labelledby, ak je to potrebné. Pre automatickú opravu všetkých neoznačených polí zapni opravu „Označiť polia formulára“ v nastaveniach Accessibility Checker.

en: Add an alt attribute that describes the purpose of the link. Focus on where the link goes, not what the image looks like. Alternatively, add an %s to the link.
sk_SK: Pridajte atribút alt, ktorý popisuje účel odkazu. Zamerajte sa na to, kam odkaz vedie, nie na to, ako obrázok vyzerá. Prípadne pridajte %s do odkazu.

en: Add an alt attribute to the image with appropriate text describing the purpose of the image in the page. If the image is decorative, the alt attribute can be empty, but the HTML %1$s attribute still needs to be present.
sk_SK: Pridaj k obrázku atribút alt s vhodným textom opisujúcim účel obrázka na stránke. Ak je obrázok dekoratívny, atribút alt môže byť prázdny, ale HTML atribút %1$s musí byť stále prítomný.

en: Add an outline to elements when they receive keyboard focus.
sk_SK: Pridať obrys prvkom pri získaní fokusu klávesnicou.

en: Add descriptive text inside each %s element that explains the purpose of the row or column. Avoid using empty header cells or placeholder text that lacks meaning. If necessary, you can visually hide text in a table header cell with a screen-reader-text class.
sk_SK: Pridaj popisný text do každého prvku %s, ktorý vysvetľuje účel riadku alebo stĺpca. Vyhni sa používaniu prázdnych buniek hlavičky alebo zástupného textu bez významu. Ak je to potrebné, môžeš vizuálne skryť text v bunke hlavičky tabuľky pomocou triedy screen-reader-text.

en: Add descriptive text inside the %1$s element. If the link uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %2$s and add a descriptive %3$s to the link or include screen reader-only text to explain where the link goes.
sk_SK: Pridaj popisný text do elementu %1$s. Ak odkaz používa iba ikonu (napr. SVG alebo webfont), skry ikonu pomocou %2$s a pridaj popisný %3$s k odkazu alebo zahrň text viditeľný iba pre čítačky obrazovky, aby vysvetlil, kam odkaz vedie.

en: Add labels to unlabelled form fields if field purpose can be determined.
sk_SK: Pridajte označenia k neoznačeným poliam formulára, ak je možné určiť účel poľa.

en: Add lang & dir Attributes
sk_SK: Pridať atribúty lang a dir

en: Add meaningful content inside the heading tag to describe the section that follows. If the heading is not needed, remove it entirely to avoid misleading assistive technologies.
sk_SK: Pridaj zmysluplný obsah do tagu nadpisu, aby popisoval nasledujúcu sekciu. Ak nadpis nie je potrebný, úplne ho odstráň, aby si sa vyhol zavádzaniu asistenčných technológií.

en: Add meaningful heading elements throughout your content to organize it into sections. At a minimum, include one %1$s tag as the main page title, and add subheadings where appropriate to break up content into logical parts.
sk_SK: Pridaj zmysluplné nadpisové prvky v celom obsahu, aby si ho usporiadal do sekcií. Minimálne zahrň jeden %1$s tag ako hlavný nadpis stránky a pridaj podnadpisy tam, kde je to vhodné, aby si rozdelil obsah na logické časti.

en: Add missing labels to WordPress comment and search forms.
sk_SK: Pridať chýbajúce označenia k formulárom pre komentáre a vyhľadávanie vo WordPresse.

en: Add missing labels to the WordPress comment form.
sk_SK: Pridať chýbajúce označenia k formuláru pre komentáre vo WordPresse.

en: Add one or more %1$s elements that describe the columns or rows of data in your table. Each %2$s cell should be associated with a descriptive header to provide proper context for screen reader users.
sk_SK: Pridaj jeden alebo viac %1$s prvkov, ktoré popisujú stĺpce alebo riadky dát v tvojej tabuľke. Každá %2$s bunka by mala byť spojená s popisným nadpisom, aby poskytla správny kontext pre používateľov čítačiek obrazovky.

en: Add the file size and type to linked files that may trigger a download.
sk_SK: Pridajte veľkosť a typ súboru k odkazovaným súborom, ktoré môžu spustiť sťahovanie.

en: Add the site language (%1$s) and text direction (%2$s) attributes to the %3$s element.
sk_SK: Pridať atribúty jazyka stránky (%1$s) a smeru textu (%2$s) k prvku %3$s.

en: Add visible text inside the %1$s element, set a %2$s attribute on an input button, or include an %3$s attribute on a button image. If the button uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %4$s and add a descriptive %5$s to the button or include screen reader-only text.  Each button must have a label that clearly describes its purpose or action.
sk_SK: Pridaj viditeľný text do elementu %1$s, nastav atribút %2$s pre vstupné tlačidlo alebo zahrň atribút %3$s pre obrázkové tlačidlo. Ak tlačidlo používa iba ikonu (napr. SVG alebo webfont), skry ikonu pomocou %4$s a pridaj popisný %5$s k tlačidlu alebo zahrň text viditeľný iba pre čítačky obrazovky. Každé tlačidlo musí mať označenie, ktoré jasne popisuje jeho účel alebo akciu.

en: Add warning when link opens new tab/window
sk_SK: Pridať upozornenie, keď sa odkaz otvorí v novej karte/okne

en: Additional Resources
sk_SK: Ďalšie zdroje

en: Additional Resources for Learning About Accessibility
sk_SK: Ďalšie zdroje pre vzdelávanie o prístupnosti

en: Adjust summary prompts in settings.
sk_SK: Upravte výzvy súhrnu v nastaveniach.

en: Adjust the foreground and background colors of the flagged elements to ensure a contrast ratio of at least 4.5:1 for normal text. Use a contrast checker to confirm that your color combinations meet this requirement.
sk_SK: Uprav farby popredia a pozadia označených prvkov tak, aby bol zabezpečený pomer kontrastu aspoň 4,5:1 pre bežný text. Použi kontrolu kontrastu na potvrdenie, že tvoje farebné kombinácie spĺňajú túto požiadavku.

en: Admin columns to see accessibility status at a glance
sk_SK: Stĺpce v administrácii na rýchle zobrazenie stavu prístupnosti

en: Adobe: Create and verify PDF accessibility (Acrobat Pro)
sk_SK: Adobe: Vytvorenie a overenie prístupnosti PDF (Acrobat Pro)

en: Affected Code
sk_SK: Ovplyvnený kód

en: After fixing each issue, update the post to see the accessibility report change. Your goal is to get every page to say 100% Passed Tests.
sk_SK: Po oprave každého problému aktualizujte príspevok, aby ste videli zmenu v správe o prístupnosti. Vaším cieľom je dosiahnuť, aby každá stránka uvádzala 100% úspešných testov.

en: After the content
sk_SK: Za obsahom

en: All functionality is available from a keyboard interface, with no exceptions.
sk_SK: Všetky funkcie sú dostupné cez rozhranie klávesnice, bez výnimiek.

en: All functionality is available using a keyboard, so users who cannot use a mouse can still operate the content.
sk_SK: Všetky funkcie sú dostupné pomocou klávesnice, takže používatelia, ktorí nemôžu používať myš, môžu stále ovládať obsah.

en: All non-text content must have a text alternative that serves the same purpose, unless it falls into specific exceptions like controls, media, tests, sensory content, CAPTCHA, or decorative elements. Each type must follow specific guidance to ensure accessibility without interfering with the user experience.
sk_SK: Všetok netextový obsah musí mať textovú alternatívu, ktorá slúži rovnakému účelu, pokiaľ nespadá do špecifických výnimiek ako ovládacie prvky, médiá, testy, zmyslový obsah, CAPTCHA alebo dekoratívne prvky. Každý typ musí dodržiavať špecifické pokyny na zabezpečenie prístupnosti bez zasahovania do používateľského zážitku.

en: All pages
sk_SK: Všetky stránky

en: All people including those who do not identify as disabled
sk_SK: Všetci ľudia vrátane tých, ktorí sa neidentifikujú ako zdravotne postihnutí

en: Alt Decision Tree
sk_SK: Rozhodovací strom pre alt

en: Alternative text helps people using screen readers understand the purpose of an image. When alt text includes words like “image,” “graphic,” or a file extension, it adds no useful information and can create confusion or distraction. Clear and relevant alt text improves comprehension and user experience.
sk_SK: Alternatívny text pomáha ľuďom používajúcim čítačky obrazovky pochopiť účel obrázka. Keď alt text obsahuje slová ako „obrázok,“ „grafika,“ alebo príponu súboru, nepridáva to žiadne užitočné informácie a môže vytvárať zmätok alebo rozptýlenie. Jasný a relevantný alt text zlepšuje pochopenie a používateľskú skúsenosť.

en: Alternative text is used by screen readers to describe images to people who cannot see them. If the alt attribute is missing, the screen reader will only say 'Image' or may read out the file URL. Alternative text is also used by search engines to understand the content of the image. If an image does not have alternative text, it can create a poor user experience for people with visual impairments and can negatively impact your site's SEO.
sk_SK: Alternatívny text používajú čítačky obrazovky na opis obrázkov ľuďom, ktorí ich nemôžu vidieť. Ak chýba atribút alt, čítačka obrazovky povie len „Obrázok“ alebo môže prečítať URL súboru. Alternatívny text používajú aj vyhľadávače na pochopenie obsahu obrázka. Ak obrázok nemá alternatívny text, môže to vytvoriť zlú používateľskú skúsenosť pre ľudí so zrakovým postihnutím a môže to negatívne ovplyvniť SEO vašej stránky.

en: Alternative text should be concise and focused on describing the purpose or meaning of the image. Overly long alt text may overwhelm screen reader users, reduce readability, and distract from other content on the page.
sk_SK: Alternatívny text by mal byť stručný a zameraný na opis účelu alebo významu obrázka. Príliš dlhý alt text môže zahltiť používateľov čítačiek obrazovky, znížiť čitateľnosť a odpútavať pozornosť od ostatného obsahu na stránke.

en: Always
sk_SK: Vždy

en: Always show screen reader text
sk_SK: Vždy zobrazovať text pre čítačku obrazovky

en: Always show screen reader text?
sk_SK: Vždy zobrazovať text pre čítačku obrazovky?

en: Ambiguous Anchor Text
sk_SK: Nejednoznačný text odkazu

en: An empty alt attribute on a linked image causes screen reader users to hear just "link" with no context. This makes navigation confusing and may cause them to skip important content.
sk_SK: Prázdny atribút alt na odkazovanom obrázku spôsobuje, že používatelia čítačky obrazovky počujú len „odkaz“ bez kontextu. To robí navigáciu mätúcou a môže spôsobiť, že preskočia dôležitý obsah.

en: An error occurred when loading the issues.
sk_SK: Pri načítavaní problémov sa vyskytla chyba.

en: An error occurred while clearing issues.
sk_SK: Pri vymazávaní problémov sa vyskytla chyba.

en: An error occurred while saving the summary.
sk_SK: Pri ukladaní súhrnu sa vyskytla chyba.

en: An error occurred, please try again.
sk_SK: Vyskytla sa chyba, skúste to prosím znova.

en: Anchor tags (a.k.a. links) are intended for navigation to a new page or a different place on the same page. When they are used to trigger actions (such as expanding accordions or opening modals) without the correct roles or behavior, they confuse users, particularly those using screen readers or keyboards, who expect links to navigate rather than perform actions. They also are likely not to function with the space bar, which is an expectation of a button.
sk_SK: Kotevné značky (známe aj ako odkazy) sú určené na navigáciu na novú stránku alebo na iné miesto na tej istej stránke. Keď sa používajú na spustenie akcií (ako je rozbalenie akordeónov alebo otváranie modálnych okien) bez správnych rolí alebo správania, mätú používateľov, najmä tých, ktorí používajú čítačky obrazovky alebo klávesnice, ktorí očakávajú, že odkazy budú navigovať, a nie vykonávať akcie. Pravdepodobne tiež nefungujú s medzerníkom, čo je očakávanie pri tlačidle.

en: Animated images can be distracting, induce seizures in some individuals, or create cognitive load. WCAG guidelines require that animations that flash or loop continuously provide a mechanism to pause, stop, or hide them.
sk_SK: Animované obrázky môžu byť rušivé, vyvolávať záchvaty u niektorých jednotlivcov alebo vytvárať kognitívnu záťaž. Smernice WCAG vyžadujú, aby animácie, ktoré blikajú alebo sa nepretržite opakujú, poskytovali mechanizmus na ich pozastavenie, zastavenie alebo skrytie.

en: Animation from Interactions
sk_SK: Animácia z interakcií

en: Apply fix
sk_SK: Použiť opravu

en: Archive Scanning
sk_SK: Skenovanie archívu

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing" and is it helping you make your website more accessible? Share your efforts to make your website more accessible with your customers and let them know you're using Accessibility Checker to ensure all people can use your website. Add a small text-only link and statement in the footer of your website.
sk_SK: Myslíte si „Wow, tento plugin je úžasný“ a pomáha vám urobiť vašu webovú stránku prístupnejšou? Podeľte sa o svoje úsilie spraviť vašu webovú stránku prístupnejšou so svojimi zákazníkmi a dajte im vedieť, že používate Accessibility Checker, aby ste sa uistili, že všetci ľudia môžu používať vašu webovú stránku. Pridajte malý textový odkaz a vyhlásenie v pätičke vašej webovej stránky.

en: Article
sk_SK: Článok

en: Aside
sk_SK: Bočný panel

en: Ask a Pre-Sale Question
sk_SK: Položiť predpredajnú otázku

en: Assistive technologies rely on a one-to-one relationship between form fields and labels to provide accurate guidance to users. When multiple labels are associated with the same field, it can confuse screen reader users and make form completion difficult as the screen reader may read the incorrect label for a field.
sk_SK: Asistenčné technológie sa spoliehajú na vzťah jeden k jednému medzi poliami formulára a popismi, aby poskytli používateľom presné pokyny. Keď sú s tým istým poľom spojené viaceré popisy, môže to zmiasť používateľov čítačiek obrazovky a sťažiť vyplnenie formulára, pretože čítačka obrazovky môže prečítať nesprávny popis pre pole.

en: Attempt to add labels to form fields that are missing them. Note: You may need to add custom styles targeting the %1$s class if adding labels affects your form layouts.
sk_SK: Pokúste sa pridať označenia k poliam formulára, ktorým chýbajú. Poznámka: Možno budete musieť pridať vlastné štýly cielené na triedu %1$s, ak pridanie označení ovplyvní rozloženie vašich formulárov.

en: Attend Free
sk_SK: Zúčastnite sa zadarmo

en: Audio Control
sk_SK: Ovládanie zvuku

en: Audio Description (Prerecorded)
sk_SK: Zvukový popis (vopred nahratý)

en: Audio Description or Media Alternative (Prerecorded)
sk_SK: Zvukový popis alebo alternatíva médií (vopred nahraná)

en: Audio-only (Live)
sk_SK: Iba zvuk (naživo)

en: Audit and check your website for accessibility before you hit publish. In-post accessibility scanner and guidance.
sk_SK: Skontrolujte a preverte prístupnosť svojej webovej stránky pred jej zverejnením. Skener prístupnosti v príspevkoch a návod.

en: Auditing and Remediation
sk_SK: Audit a náprava

en: Authentication processes do not rely on cognitive function tests like remembering a password or solving a puzzle, unless an alternative is provided.
sk_SK: Autentifikačné procesy sa nespoliehajú na testy kognitívnych funkcií, ako je zapamätanie si hesla alebo riešenie hádanky, pokiaľ nie je poskytnutá alternatíva.

en: Average Issue Density
sk_SK: Priemerná hustota problémov

en: Average Issues Per Page
sk_SK: Priemerný počet problémov na stránku

en: Avoid using %1$s unless absolutely necessary. If a link must open in a new tab or window, add a visible icon and screen reader text such as "opens in a new window" or "opens in a new tab" to inform users. To automate this and dismiss the warning sitewide, you can activate the 'Add Label To Links That Open A New Tab/Window' fix in Accessibility Checker settings.
sk_SK: Vyhnite sa používaniu %1$s, pokiaľ to nie je absolútne nevyhnutné. Ak sa odkaz musí otvoriť v novej karte alebo okne, pridajte viditeľnú ikonu a text pre čítačku obrazovky, napríklad „otvorí sa v novom okne“ alebo „otvorí sa v novej karte,“ aby ste informovali používateľov. Ak chcete toto automatizovať a odmietnuť upozornenie na celom webe, môžete aktivovať opravu „Pridať označenie k odkazom, ktoré sa otvárajú v novej karte/okne“ v nastaveniach Accessibility Checker.

en: Before the content
sk_SK: Pred obsahom

en: Below the recommended 9th-grade reading level.
sk_SK: Pod odporúčanou úrovňou čítania 9. ročníka.

en: Best Practice
sk_SK: Osvedčené postupy

en: Blind
sk_SK: Nevidiaci

en: Blind and low vision people
sk_SK: Nevidiaci ľudia a ľudia so zrakovým postihnutím

en: Blinking or Scrolling Content
sk_SK: Blikajúci alebo posúvajúci sa obsah

en: Blinking or scrolling content can be distracting or trigger seizures in some users, especially those with photosensitive epilepsy or cognitive disabilities. These effects are deprecated and can negatively impact readability and focus.
sk_SK: Blikajúci alebo posúvajúci sa obsah môže byť rozptyľujúci alebo vyvolať záchvaty u niektorých používateľov, najmä u tých s fotosenzitívnou epilepsiou alebo kognitívnymi poruchami. Tieto efekty sú zastarané a môžu negatívne ovplyvniť čitateľnosť a zameranie.

en: Block Editor Metabox
sk_SK: Metabox editora blokov

en: Block Links Opening New Windows
sk_SK: Blokovať odkazy otvárajúce nové okná

en: Block PDF Uploads
sk_SK: Blokovať nahrávania PDF

en: Blog (opens in a new window)
sk_SK: Blog (otvorí sa v novom okne)

en: Bottom Left Corner
sk_SK: Ľavý dolný roh

en: Bottom Right Corner (default)
sk_SK: Pravý dolný roh (predvolené)

en: Brand Color Contrast Grid
sk_SK: Mriežka kontrastu farieb značky

en: Broken ARIA Reference
sk_SK: Nefunkčný odkaz ARIA

en: Broken Skip or Anchor Link
sk_SK: Nefunkčný odkaz na preskočenie alebo kotvu

en: Buttons must clearly describe the action they perform. An empty button provides no information to screen readers or keyboard users, making it impossible to understand what clicking the button will do. This creates a barrier for people relying on assistive technologies.
sk_SK: Tlačidlá musia jasne popisovať akciu, ktorú vykonávajú. Prázdne tlačidlo neposkytuje žiadne informácie čítačkám obrazovky alebo používateľom klávesnice, čo znemožňuje pochopiť, čo sa stane po kliknutí na tlačidlo. To vytvára prekážku pre ľudí, ktorí sa spoliehajú na asistenčné technológie.

en: By connecting this site, you agree to Equalize Digital's <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">Privacy Policy <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> and <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">Data Processing Agreement <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a>.
sk_SK: Pripojením k tejto stránke súhlasíte so <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">zásadami ochrany osobných údajov <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> a <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">dohodou o spracovaní údajov <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> spoločnosti Equalize Digital.

en: By subscribing, you consent to receive emails in accordance with our %1$sPrivacy Policy%2$s.
sk_SK: Prihlásením sa na odber súhlasíte s prijímaním e-mailov v súlade s našimi %1$sZásadami ochrany osobných údajov%2$s.

en: By:
sk_SK: Od:

en: Bypass Blocks
sk_SK: Preskočenie blokov

en: Can I Hire Equalize Digital to Fix Accessibility Issues on My Website?
sk_SK: Môžem si najať Equalize Digital na opravu problémov s prístupnosťou na mojej webovej stránke?

en: Captions (Live)
sk_SK: Titulky (naživo)

en: Captions (Prerecorded)
sk_SK: Titulky (vopred nahrané)

en: Captions must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media—such as videos where audio and visuals play together—so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information and important sounds.
sk_SK: Titulky musia byť poskytnuté pre všetok vopred nahraný zvukový obsah v synchronizovaných médiách - ako sú videá, kde zvuk a vizuály hrajú spolu - aby používatelia, ktorí sú nepočujúci alebo nedoslýchaví, mohli pristupovať k hovoreným informáciám a dôležitým zvukom.

en: Centralized list of all open issues
sk_SK: Centralizovaný zoznam všetkých otvorených problémov

en: Change on Request
sk_SK: Zmena na požiadanie

en: Changes in content or context that occur as a result of user input do not occur unexpectedly, and users are notified of any changes.
sk_SK: Zmeny v obsahu alebo kontexte, ktoré nastanú v dôsledku vstupu používateľa, sa nedejú neočakávane a používatelia sú o akýchkoľvek zmenách informovaní.

en: Character Key Shortcuts
sk_SK: Klávesové skratky znakov

en: Check all taxonomy term archive pages instead of a representative sample. This requires archive page scanning to be enabled and may add a large number of URLs to the scan list.
sk_SK: Skontrolovať všetky archívne stránky taxonómií namiesto reprezentatívnej vzorky. Toto vyžaduje, aby bolo skenovanie archívnych stránok povolené, a môže pridať veľké množstvo URL adries do zoznamu skenovania.

en: Check and fix accessibility issues in your content.
sk_SK: Skontrolujte a opravte problémy s prístupnosťou vo vašom obsahu.

en: Check whether the element should truly be hidden from screen reader users. If it contains important content or functionality, remove %s. If it's decorative or redundant, leave the element alone and dismiss this warning in Accessibility Checker.
sk_SK: Skontrolujte, či by mal byť prvok skutočne skrytý pre používateľov čítačky obrazovky. Ak obsahuje dôležitý obsah alebo funkcie, odstráňte %s. Ak je dekoratívny alebo redundantný, nechajte prvok tak, ako je, a toto upozornenie zamietnite v Accessibility Checker.

en: Checks if a link's visible text is a URL rather than descriptive anchor text.
sk_SK: Kontroluje, či je viditeľný text odkazu URL adresa namiesto popisného textu kotvy.

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method is used to select taxonomy terms for archive data.
sk_SK: Vyberte, či majú byť archívne stránky zahrnuté do úplných skenovaní stránky. Predvolene sa na výber taxonómií pre archívne údaje používa metóda vzorkovania.

en: Choose which post types should be checked during a scan. Please note, removing a previously selected post type will remove its scanned information and any custom dismissed warnings that have been setup.
sk_SK: Vyberte, ktoré typy príspevkov sa majú kontrolovať počas skenovania. Upozorňujeme, že odstránenie predtým vybraného typu príspevku odstráni jeho naskenované informácie a všetky vlastné zamietnuté upozornenia, ktoré boli nastavené.

en: Choose which user roles have permission to dismiss issues.
sk_SK: Vyberte, ktoré používateľské role majú povolenie zamietnuť problémy.

en: Clear Issues
sk_SK: Vymazať problémy

en: Clear the cache before retrieving the stats (can be intensive).
sk_SK: Vyčistiť vyrovnávaciu pamäť pred získaním štatistík (môže byť náročné).

en: Clearing...
sk_SK: Vymazáva sa...

en: Close
sk_SK: Zavrieť

en: Close fixes modal
sk_SK: Zatvoriť modálne okno s opravami

en: Cognitive
sk_SK: Kognitívne

en: Color blind people
sk_SK: Ľudia s farbosleposťou

en: Color is not used as the only way to convey information, indicate an action, prompt a response, or distinguish a visual element.
sk_SK: Farba sa nepoužíva ako jediný spôsob na sprostredkovanie informácií, označenie akcie, vyvolanie odpovede alebo rozlíšenie vizuálneho prvku.

en: Colorblind
sk_SK: Farboslepí

en: Comment
sk_SK: Komentár

en: Comment (optional)
sk_SK: Komentár (voliteľné)

en: Comment and Search Form Labels
sk_SK: Označenia formulárov pre komentáre a vyhľadávanie

en: Complementary
sk_SK: Doplnkové

en: Complete issue breakdowns
sk_SK: Kompletný rozpis problémov

en: Components that have the same functionality within a set of web pages are identified consistently, so users can recognize them easily.
sk_SK: Komponenty, ktoré majú rovnakú funkčnosť v rámci súboru webových stránok, sú identifikované konzistentne, takže ich používatelia ľahko rozpoznajú.

en: Concurrent Input Mechanisms
sk_SK: Súbežné vstupné mechanizmy

en: Configure post types
sk_SK: Konfigurovať typy príspevkov

en: Configure system-level settings for the Accessibility Checker plugin.
sk_SK: Nakonfiguruj systémové nastavenia pre plugin Accessibility Checker.

en: Configure the types of content that should be checked for accessibility issues.
sk_SK: Nakonfiguruj typy obsahu, ktoré by mali byť kontrolované na problémy s prístupnosťou.

en: Configure which user roles have access to specific Accessibility Checker features.
sk_SK: Nakonfiguruj, ktoré používateľské role majú prístup k špecifickým funkciám Accessibility Checker.

en: Confirm that the link is pointing to a valid ID on the page. If the target element exists, make sure it has a matching id attribute. To automatically fix broken skip links throughout your site, enable the 'Enable Skip Link' fix in Accessibility Checker settings.
sk_SK: Potvrď, že odkaz smeruje na platné ID na stránke. Ak cieľový prvok existuje, uisti sa, že má zodpovedajúci atribút id. Na automatickú opravu nefunkčných odkazov na preskočenie na celom tvojom webe zapni opravu „Povoliť odkaz na preskočenie“ v nastaveniach Accessibility Checker.

en: Confirmed accessible
sk_SK: Potvrdené ako prístupné

en: Connect Site
sk_SK: Prepojiť web

en: Connect this site
sk_SK: Prepojiť tento web

en: Connected as Free
sk_SK: Prepojené ako bezplatné

en: Consistent Help
sk_SK: Konzistentná pomoc

en: Consistent Identification
sk_SK: Konzistentná identifikácia

en: Consistent Navigation
sk_SK: Konzistentná navigácia

en: Content above a 9th-grade reading level requires a simplified summary to meet WCAG AAA guidance.
sk_SK: Obsah nad úrovňou čítania 9. ročníka vyžaduje zjednodušený súhrn, aby spĺňal pokyny WCAG AAA.

en: Content at or below a 9th-grade reading level does not require a simplified summary.
sk_SK: Obsah na alebo pod úrovňou čítania 9. ročníka nevyžaduje zjednodušený súhrn.

en: Content can be viewed without scrolling in more than one direction, so users can easily read and interact with it on small screens or when zoomed in.
sk_SK: Obsah je možné zobraziť bez posúvania vo viac ako jednom smere, takže používatelia ho môžu ľahko čítať a interagovať s ním na malých obrazovkách alebo pri priblížení.

en: Content checked for accessibility
sk_SK: Obsah skontrolovaný na prístupnosť

en: Content does not flash more than three times in any one second period, reducing the risk of seizures for people with photosensitive epilepsy.
sk_SK: Obsah nebliká viac ako trikrát za sekundu, čím sa znižuje riziko záchvatov pre ľudí s fotosenzitívnou epilepsiou.

en: Content does not restrict its view and operation to a single display orientation, such as portrait or landscape, unless a specific orientation is essential.
sk_SK: Obsah neobmedzuje svoje zobrazenie a ovládanie na jedinú orientáciu displeja, ako je portrét alebo krajina, pokiaľ nie je konkrétna orientácia nevyhnutná.

en: Content has not been checked
sk_SK: Obsah nebol skontrolovaný

en: Content is being checked for accessibility
sk_SK: Obsah sa kontroluje na prístupnosť

en: Content is coded so that assistive technologies can accurately interpret and present it to users.
sk_SK: Obsah je kódovaný tak, aby ho asistenčné technológie mohli presne interpretovať a prezentovať používateľom.

en: Content is presented in a meaningful order so that reading or navigation order does not confuse users when using assistive technology.
sk_SK: Obsah je prezentovaný v zmysluplnom poradí, aby poradie čítania alebo navigácie nemiatlo používateľov pri používaní asistenčných technológií.

en: Content is written in a clear and simple language, and does not require specialized knowledge to understand.
sk_SK: Obsah je napísaný jasným a jednoduchým jazykom a nevyžaduje špecializované znalosti na jeho pochopenie.

en: Content on Hover or Focus
sk_SK: Obsah pri prejdení myšou alebo zameraní

en: Contentinfo
sk_SK: Informácie o obsahu

en: Contrast
sk_SK: Kontrast

en: Contrast (Enhanced)
sk_SK: Kontrast (vylepšený)

en: Contrast (Minimum)
sk_SK: Kontrast (minimálny)

en: Contrast Problem | Contrast Problems
sk_SK[0]: Problém s kontrastom
sk_SK[1]: Problémy s kontrastom
sk_SK[2]: Problémy s kontrastom

en: Contrast Problems:
sk_SK: Problémy s kontrastom:

en: Control whether screen reader text stays visible while you edit.
sk_SK: Ovládajte, či text pre čítačku obrazovky zostane viditeľný počas úprav.

en: Create a transcript for each flagged audio or video clip. Include the transcript on the same page or link to a file that contains it. The word “transcript” should appear in a heading before the transcript or in the link text, and must be within 25 characters of the audio or video element.
sk_SK: Vytvor prepis pre každý označený audio alebo video klip. Zahrň prepis na tej istej stránke alebo odkaz na súbor, ktorý ho obsahuje. Slovo „prepis“ by sa malo objaviť v nadpise pred prepisom alebo v texte odkazu a musí byť do 25 znakov od audio alebo video prvku.

en: Critical
sk_SK: Kritické

en: DB Table Count
sk_SK: Počet DB tabuliek

en: Data Processing Agreement (opens in a new window)
sk_SK: Dohoda o spracovaní údajov (otvorí sa v novom okne)

en: Database Version
sk_SK: Verzia databázy

en: Date:
sk_SK: Dátum:

en: Deaf
sk_SK: Nepočujúci

en: Deaf and hard of hearing people
sk_SK: Nepočujúci a nedoslýchaví ľudia

en: Deaf-blind people
sk_SK: Hluchoslepí ľudia

en: Deafblind
sk_SK: Hluchoslepí

en: Define the ID(s) of the main content area(s) to be targeted by skip links. Enter multiple IDs separated by commas; the system will cascade through the list to find the appropriate one for each page.
sk_SK: Definujte ID hlavnej oblasti obsahu, na ktorú majú odkazy na preskočenie smerovať. Zadajte viacero ID oddelených čiarkami; systém postupne prejde zoznamom, aby našiel vhodný pre každú stránku.

en: Delete Data
sk_SK: Vymazať údaje

en: Delete all Accessibility Checker data when the plugin is uninstalled.
sk_SK: Odstrániť všetky údaje Accessibility Checker pri odinštalovaní pluginu.

en: Delete all currently found issues
sk_SK: Odstrániť všetky aktuálne nájdené problémy

en: Detailed reporting
sk_SK: Detailné reporty

en: Disable Email Reports
sk_SK: Zakázať e-mailové reporty

en: Disable Page Styles
sk_SK: Vypnúť štýly stránky

en: Disable Styles
sk_SK: Vypnúť štýly

en: Disabled
sk_SK: Zakázané

en: Disconnect Site
sk_SK: Odpojiť web

en: Dismiss
sk_SK: Zamietnuť

en: Dismiss & Close Modal
sk_SK: Zrušiť a zavrieť modálne okno

en: Dismiss Globally
sk_SK: Zrušiť globálne

en: Dismiss Issue
sk_SK: Zrušiť problém

en: Dismiss Permissions
sk_SK: Povolenia na zamietnutie

en: Dismiss issue
sk_SK: Zrušiť problém

en: Dismiss issue as:
sk_SK: Zrušiť problém ako:

en: Dismissals DB Table Count
sk_SK: Počet záznamov v tabuľke databázy zamietnutí

en: Dismissed
sk_SK: Zamietnuté

en: Dismissed Issue | Dismissed Issues
sk_SK[0]: Zrušený problém
sk_SK[1]: Zrušené problémy
sk_SK[2]: Zrušené problémy

en: Dismissed Issues
sk_SK: Zrušené problémy

en: Dismissing globally...
sk_SK: Zamietanie globálne...

en: Dismissing...
sk_SK: Zrušenie...

en: Dock Panel
sk_SK: Pripojiť panel

en: Documentation
sk_SK: Dokumentácia

en: Documentation (opens in a new window)
sk_SK: Dokumentácia (otvorí sa v novom okne)

en: Documentation and FAQs
sk_SK: Dokumentácia a často kladené otázky

en: Documents in Word, Excel, or PowerPoint format may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or do not follow accessibility best practices. Accessibility laws require that documents posted on web pages also conform to WCAG. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a webpage.
sk_SK: Dokumenty vo formáte Word, Excel alebo PowerPoint nemusia byť prístupné všetkým používateľom, najmä ak nie sú správne označené alebo nedodržiavajú osvedčené postupy prístupnosti. Zákony o prístupnosti vyžadujú, aby dokumenty zverejnené na webových stránkach tiež spĺňali WCAG. Okrem toho by mali byť používatelia upozornení, keď odkaz otvára stiahnuteľný súbor namiesto webovej stránky.

en: Dragging Movements
sk_SK: Pohyby ťahania

en: Duplicate Alternative Text
sk_SK: Duplicitný alternatívny text

en: Duplicate Form Label
sk_SK: Duplicitný štítok formulára

en: EDAC: Did not find a matching target ID on the page for the skip link.
sk_SK: EDAC: Na stránke sa nenašlo zodpovedajúce cieľové ID pre odkaz na preskočenie.

en: EDAC: Error updating history for skip link.
sk_SK: EDAC: Chyba pri aktualizácii histórie pre odkaz na preskočenie.

en: Edit the viewport meta tag in your theme's %3$s section and remove %1$s and any %2$s value less than 2. To fix this site-wide, enable the 'Make Viewport Scalable' fix in Accessibility Checker Settings.
sk_SK: Uprav meta tag viewport v sekcii %3$s tvojej témy a odstráň %1$s a akúkoľvek hodnotu %2$s menšiu ako 2. Pre opravu na celom webe zapni opravu „Urobiť viewport škálovateľným“ v nastaveniach Accessibility Checker.

en: Edit your theme's header file to ensure the <html> tag includes a valid lang attribute (e.g., %s). If your theme receives updates, make this change in a child theme to prevent it from being overwritten. To fix this automatically site-wide, enable the 'Add "lang" & "dir" Attributes' fix in Accessibility Checker settings.
sk_SK: Uprav hlavičkový súbor svojej témy tak, aby tag <html> obsahoval platný atribút lang (napr. %s). Ak tvoja téma dostáva aktualizácie, urob túto zmenu v dcérskej téme, aby sa neprepísala. Ak chceš toto opraviť automaticky na celom webe, povol opravu „Pridať atribúty ‚lang‘ a ‚dir‘“ v nastaveniach Accessibility Checker.

en: Either the post is not yet scanned or all tests passed for post ID %1$d.
sk_SK: Buď príspevok ešte nebol skontrolovaný, alebo všetky testy prešli pre ID príspevku %1$d.

en: Email
sk_SK: E-mail

en: Email support
sk_SK: E-mailová podpora

en: Email*
sk_SK: E-mail*

en: Empty Button
sk_SK: Prázdne tlačidlo

en: Empty Heading Tag
sk_SK: Prázdny tag nadpisu

en: Empty Link
sk_SK: Prázdny odkaz

en: Empty Paragraph Tag
sk_SK: Prázdna značka odstavca

en: Empty Search Handling
sk_SK: Spracovanie prázdneho vyhľadávania

en: Empty Table Header
sk_SK: Prázdna hlavička tabuľky

en: Empty paragraph tags can be announced by screen readers as blank lines or pauses, which may confuse users or disrupt reading flow. They can also interfere with visual layout or spacing, especially in assistive technology or mobile contexts.
sk_SK: Prázdne tagy odsekov môžu byť čítačkami obrazovky oznámené ako prázdne riadky alebo pauzy, čo môže zmiasť používateľov alebo narušiť plynulosť čítania. Môžu tiež zasahovať do vizuálneho rozloženia alebo rozostupu, najmä v kontexte asistenčných technológií alebo mobilných zariadení.

en: Enable Email Reports
sk_SK: Povoliť e-mailové reporty

en: Enable Page Styles
sk_SK: Povoliť štýly stránky

en: Enable Skip Link
sk_SK: Povoliť preskočenie odkazu

en: Enable Styles
sk_SK: Zapnúť štýly

en: Enable scanning of archive pages
sk_SK: Povoliť skenovanie archívnych stránok

en: Enabled
sk_SK: Povolené

en: Enhanced authentication methods are provided that do not rely on cognitive function tests, such as remembering passwords, and do not require a test of cognitive function.
sk_SK: Sú poskytnuté rozšírené metódy autentifikácie, ktoré sa nespoliehajú na testy kognitívnych funkcií, ako je zapamätanie si hesiel, a nevyžadujú test kognitívnych funkcií.

en: Enjoying Accessibility Checker? %1$sPlease leave us a ★★★★★ rating.%2$s We really appreciate your support!
sk_SK: Páči sa vám Accessibility Checker? %1$sZanechajte nám, prosím, ★★★★★ hodnotenie.%2$s Veľmi si vážime vašu podporu!

en: Ensure each form field has only one %1$s element associated with it. If multiple labels are present, remove extras or consolidate them into a single %1$s with a clear description. Make sure each %1$s element correctly references its form field using the %2$s attribute and that all elements on the page have unique IDs. This error happens when you have the same form embedded on a page twice and can be resolved by creating unique forms for different parts of a page rather than repeating the same form throughout.
sk_SK: Uisti sa, že každé pole formulára má priradený iba jeden %1$s element. Ak je prítomných viacero označení, odstráň nadbytočné alebo ich zlúč do jedného %1$s s jasným popisom. Zabezpeč, aby každý %1$s element správne odkazoval na svoje pole formulára pomocou atribútu %2$s a aby všetky elementy na stránke mali jedinečné ID. Táto chyba nastáva, keď máš ten istý formulár vložený na stránke dvakrát a dá sa vyriešiť vytvorením jedinečných formulárov pre rôzne časti stránky namiesto opakovania toho istého formulára.

en: Ensure that non-navigation links are underlined.
sk_SK: Zabezpečiť, aby odkazy mimo navigácie boli podčiarknuté.

en: Ensure that the linked file is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
sk_SK: Uistite sa, že prepojený súbor je otestovaný a opravený z hľadiska prístupnosti. Keď viete, že je prístupný, zamietnite toto upozornenie v Accessibility Checker. Do textu odkazu zahrňte príponu a veľkosť súboru, aby ste informovali používateľov (aktivujte opravu „Pridať veľkosť a typ súboru do odkazov“ v nastaveniach Accessibility Checker, aby sa to vykonalo na celej stránke). Ak je dokument vložený pomocou doplnku, poskytnite aj priamy odkaz na jeho stiahnutie. Ak je sprístupnenie dokumentu náročné, zvážte umiestnenie obsahu na webovú stránku.

en: Ensure the linked PDF is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the PDF accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
sk_SK: Uistite sa, že prepojený PDF súbor je otestovaný a opravený z hľadiska prístupnosti. Keď viete, že je prístupný, zamietnite toto upozornenie v Accessibility Checker. Do textu odkazu zahrňte príponu a veľkosť súboru, aby ste informovali používateľov (aktivujte opravu „Pridať veľkosť a typ súboru do odkazov“ v nastaveniach Accessibility Checker, aby sa to vykonalo na celej stránke). Ak je dokument vložený pomocou doplnku, poskytnite aj priamy odkaz na jeho stiahnutie. Ak je sprístupnenie PDF súboru náročné, zvážte umiestnenie obsahu na webovú stránku.

en: Ensure the linked document is accessible. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension in the visible link text (e.g., “Meeting Notes (ODT)”) so users know what to expect (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded, provide a direct download link as well. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
sk_SK: Uistite sa, že prepojený dokument je prístupný. Keď viete, že je prístupný, zamietnite toto upozornenie v Accessibility Checker. Do viditeľného textu odkazu zahrňte príponu súboru (napr. „Poznámky zo stretnutia (ODT)“), aby používatelia vedeli, čo môžu očakávať (aktivujte opravu „Pridať veľkosť a typ súboru do odkazov“ v nastaveniach Accessibility Checker, aby sa to vykonalo na celej stránke). Ak je dokument vložený, poskytnite aj priamy odkaz na stiahnutie. Ak je sprístupnenie dokumentu náročné, zvážte umiestnenie obsahu na webovú stránku.

en: Ensure the post or page title field is filled in on the backend. If the title field is not empty and the error persists, check your theme's code to make sure it outputs a valid <title> tag and/or og:title meta tag in the document head. To fix this issue site-wide, enable the 'Add Missing Page Title' fix in Accessibility Checker settings.
sk_SK: Uisti sa, že pole titulku príspevku alebo stránky je vyplnené v administrácii. Ak pole titulku nie je prázdne a chyba pretrváva, skontroluj kód svojej témy, aby si sa uistil, že zobrazuje platný tag <title> a/alebo meta tag og:title v hlavičke dokumentu. Ak chceš opraviť tento problém na celom webe, povol opravu „Pridať chýbajúci titulok stránky“ v nastaveniach Accessibility Checker.

en: Ensure the viewport tag allows for scaling, enhancing accessibility on mobile devices.
sk_SK: Zabezpečiť, aby tag viewport umožňoval škálovanie, čím sa zlepší prístupnosť na mobilných zariadeniach.

en: Enter simplified summary...
sk_SK: Zadajte zjednodušený súhrn...

en: Enter your license key
sk_SK: Zadajte váš licenčný kľúč

en: Equalize Digital Logo
sk_SK: Logo Equalize Digital

en: Error Count
sk_SK: Počet chýb

en: Error Identification
sk_SK: Identifikácia chyby

en: Error Prevention (All)
sk_SK: Prevencia chýb (všetky)

en: Error Prevention (Legal, Financial, Data)
sk_SK: Prevencia chýb (právne, finančné, dátové)

en: Error Suggestion
sk_SK: Návrh opravy chyby

en: Error loading %s fix information.
sk_SK: Chyba pri načítaní informácií o oprave %s.

en: Error loading accessibility data
sk_SK: Chyba pri načítaní údajov o prístupnosti

en: Error saving scan results.
sk_SK: Chyba pri ukladaní výsledkov skenovania.

en: Error: Missing required parameters.
sk_SK: Chyba: Chýbajú povinné parametre.

en: Expand each issue to see the code, or click "view on page" if you need help finding the element that needs fixing.
sk_SK: Rozbaľte každý problém, aby ste videli kód, alebo kliknite na „zobraziť na stránke“, ak potrebujete pomoc s nájdením prvku, ktorý treba opraviť.

en: Expand issues for %s
sk_SK: Rozbaliť problémy pre %s

en: Extended Audio Description (Prerecorded)
sk_SK: Rozšírený zvukový popis (vopred nahratý)

en: Failed to clear issues.
sk_SK: Nepodarilo sa vymazať problémy.

en: Failed to load %s fix information.
sk_SK: Nepodarilo sa načítať informácie o oprave %s.

en: Failed to load accessibility data
sk_SK: Nepodarilo sa načítať údaje o prístupnosti

en: Failed to load scanner script.
sk_SK: Nepodarilo sa načítať skript skenera.

en: Failed to register command %1$s because %2$s
sk_SK: Nepodarilo sa zaregistrovať príkaz %1$s, pretože %2$s

en: Failed to save fix settings.
sk_SK: Nepodarilo sa uložiť nastavenia opravy.

en: Failed to save summary. Please try again.
sk_SK: Nepodarilo sa uložiť súhrn. Skúste to znova.

en: Failed to update the issue.
sk_SK: Nepodarilo sa aktualizovať problém.

en: False positive
sk_SK: Falošne pozitívne

en: Fast
sk_SK: Rýchle

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
sk_SK: Rýchlejšie skenovania sú náročnejšie na zdroje a môžu spôsobiť vysoké zaťaženie tvojej webovej stránky.

en: Find the Accessibility Checker meta box below your content. If using a front-end page builder, you must visit the backend edit screen to view Accessibility Checker results.
sk_SK: Nájdite meta box Accessibility Checker pod vaším obsahom. Ak používate editor stránok na frontende, musíte navštíviť obrazovku úprav na backende, aby ste videli výsledky Accessibility Checker.

en: First Name
sk_SK: Meno

en: Fix
sk_SK: Opraviť

en: Fix Issue
sk_SK: Opraviť problém

en: Fix Settings
sk_SK: Nastavenia opravy

en: Fix issue: %s
sk_SK: Opraviť problém: %s

en: Fix not found
sk_SK: Úprava nebola nájdená

en: Fix not found.
sk_SK: Oprava nebola nájdená.

en: Fix settings saved.
sk_SK: Nastavenia opravy uložené.

en: Fix:
sk_SK: Oprava:

en: Fixes
sk_SK: Opravy

en: Focus Appearance
sk_SK: Vzhľad fokusu

en: Focus Not Obscured (Enhanced)
sk_SK: Fokus nie je zakrytý (vylepšené)

en: Focus Not Obscured (Minimum)
sk_SK: Fokus nie je zakrytý (minimum)

en: Focus Order
sk_SK: Poradie zamerania

en: Focus Outline
sk_SK: Zvýraznenie fokusu

en: Focus Visible
sk_SK: Viditeľné zameranie

en: Follow these steps to get started checking your content:
sk_SK: Postupujte podľa týchto krokov, aby ste začali kontrolovať váš obsah:

en: Footer
sk_SK: Pätička

en: Footer Accessibility Statement
sk_SK: Vyhlásenie o prístupnosti v pätičke

en: Footer Statement
sk_SK: Vyhlásenie v pätičke

en: For actions that require a pointer gesture, the user can cancel the action by moving the pointer away before the action is completed.
sk_SK: Pri akciách, ktoré vyžadujú gesto ukazovateľa, môže používateľ akciu zrušiť presunutím ukazovateľa pred dokončením akcie.

en: For all live video content that includes audio, captions must be provided in real time so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information as it happens.
sk_SK: Pre všetok živý video obsah, ktorý zahŕňa zvuk, musia byť poskytnuté titulky v reálnom čase, aby používatelia, ktorí sú nepočujúci alebo nedoslýchaví, mohli pristupovať k hovoreným informáciám, keď sa dejú.

en: For all prerecorded multimedia content, extended audio descriptions must be provided when necessary—meaning the video is paused to insert additional descriptions—so that users who are blind or have low vision can understand important visual details that can't be described during the natural pauses in the audio.
sk_SK: Pre všetok vopred nahratý multimediálny obsah musia byť v prípade potreby poskytnuté rozšírené zvukové popisy - čo znamená, že video je pozastavené, aby sa vložili dodatočné popisy - aby nevidiaci používatelia alebo používatelia so zrakovým postihnutím mohli porozumieť dôležitým vizuálnym detailom, ktoré nemožno opísať počas prirodzených prestávok vo zvuku.

en: For functionality that can be operated by a pointer gesture, at least one of the following is true: the gesture can be performed by a simple tap, the gesture can be performed with a single finger, or the gesture can be performed with a voice command.
sk_SK: Pre funkcie, ktoré je možné ovládať gestom ukazovateľa, platí aspoň jedno z nasledujúcich: gesto je možné vykonať jednoduchým ťuknutím, gesto je možné vykonať jedným prstom alebo gesto je možné vykonať hlasovým príkazom.

en: For functionality that requires dragging movements, the action can also be completed by simpler actions, so users with limited dexterity can still use the functionality.
sk_SK: Pri funkciách, ktoré vyžadujú pohyby ťahania, je možné akciu dokončiť aj jednoduchšími úkonmi, takže používatelia s obmedzenou zručnosťou môžu tieto funkcie stále používať.

en: For live audio-only content, a text alternative is provided in real time so people who cannot hear the audio can still access the information.
sk_SK: Pre živý obsah, ktorý je iba zvukový, sa v reálnom čase poskytuje textová alternatíva, aby ľudia, ktorí nemôžu počuť zvuk, mali stále prístup k informáciám.

en: For prerecorded audio-only and video-only content, a text alternative must be provided that presents equivalent information. This ensures users who cannot hear or see the media can still access its content through text.
sk_SK: Pre vopred nahraný obsah, ktorý je len zvukový alebo len video, musí byť poskytnutá textová alternatíva, ktorá prezentuje ekvivalentné informácie. Tým sa zabezpečí, že používatelia, ktorí nemôžu počuť alebo vidieť médiá, môžu stále pristupovať k ich obsahu prostredníctvom textu.

en: For prerecorded audio-only content, background sounds are either low, can be turned off, or are not present, so speech is easier to understand.
sk_SK: Pri vopred nahranom obsahu len so zvukom sú zvuky na pozadí buď nízke, dajú sa vypnúť, alebo nie sú prítomné, takže reč je ľahšie zrozumiteľná.

en: For prerecorded synchronized media, a full text alternative (such as a transcript) is provided that gives all the information in both the video and audio tracks, so users who cannot see or hear the content can still access it.
sk_SK: Pre vopred nahraté synchronizované médiá je poskytnutá úplná textová alternatíva (napríklad prepis), ktorá poskytuje všetky informácie z video aj zvukovej stopy, takže používatelia, ktorí nemôžu vidieť alebo počuť obsah, k nemu stále môžu pristupovať.

en: For prerecorded video content with audio (synchronized media), an audio description—or a written transcript that includes visual details—must be provided to ensure users who are blind or have low vision can understand important visual information that isn't spoken.
sk_SK: Pre vopred nahraný video obsah so zvukom (synchronizované médiá) musí byť poskytnutý zvukový popis - alebo písomný prepis, ktorý zahŕňa vizuálne detaily - aby sa zabezpečilo, že používatelia, ktorí sú nevidiaci alebo majú slabý zrak, môžu porozumieť dôležitým vizuálnym informáciám, ktoré nie sú vyslovené.

en: For prerecorded video with audio, an audio description of important visual content must be provided, allowing users who are blind or have low vision to understand visual information that is not described in the main audio.
sk_SK: Pre vopred nahraté video so zvukom musí byť poskytnutý zvukový popis dôležitého vizuálneho obsahu, čo umožňuje nevidiacim používateľom alebo používateľom so zrakovým postihnutím porozumieť vizuálnym informáciám, ktoré nie sú opísané v hlavnom zvuku.

en: For web pages that require user input, users are warned of errors and can correct them before finalizing the submission.
sk_SK: Pri webových stránkach, ktoré vyžadujú vstup od používateľa, sú používatelia upozornení na chyby a môžu ich opraviť pred finalizáciou odoslania.

en: Force Error on Empty Search
sk_SK: Vynútiť chybu pri prázdnom vyhľadávaní

en: Force Link Underline
sk_SK: Vynútiť podčiarknutie odkazov

en: Force WordPress to show a search results page when a search is submitted with an empty query.
sk_SK: Prinúťte WordPress zobraziť stránku s výsledkami vyhľadávania, keď je vyhľadávanie odoslané s prázdnym dopytom.

en: Form
sk_SK: Formulár

en: Form fields must be clearly labeled so that users of screen readers and voice input technologies can understand their purpose. Without labels, users may not know what information to enter or how the form will behave.
sk_SK: Polia formulára musia byť jasne označené, aby používatelia čítačiek obrazovky a technológií hlasového vstupu mohli pochopiť ich účel. Bez označení používatelia nemusia vedieť, aké informácie majú zadať alebo ako sa bude formulár správať.

en: Free License Key
sk_SK: Bezplatný licenčný kľúč

en: Free Plugin Support
sk_SK: Bezplatná podpora pluginu

en: Free plugin support is available via the WordPress.org forums. You'll need to create an account then you can open a new support thread.
sk_SK: Bezplatná podpora pluginu je k dispozícii prostredníctvom fór WordPress.org. Budete si musieť vytvoriť účet a potom môžete otvoriť nové vlákno podpory.

en: Frontend Accessibility Checker
sk_SK: Accessibility Checker pre frontend

en: Frontend Accessibility Checker Position
sk_SK: Pozícia Accessibility Checker pre frontend

en: Full Coverage
sk_SK: Plné pokrytie

en: Full Site Accessibility Status
sk_SK: Stav prístupnosti celého webu

en: Full-site scanning enabled
sk_SK: Skenovanie celého webu povolené

en: Functionality that can be operated by a motion gesture can also be operated by a simple touch or click, so users who cannot perform motion gestures can still use the functionality.
sk_SK: Funkcie, ktoré je možné ovládať gestom pohybu, je možné ovládať aj jednoduchým dotykom alebo kliknutím, takže používatelia, ktorí nemôžu vykonávať gestá pohybu, môžu tieto funkcie stále používať.

en: General
sk_SK: Všeobecné

en: General Fixes
sk_SK: Všeobecné opravy

en: Get Accessibility Checker Pro
sk_SK: Získajte Accessibility Checker Pro

en: Get Accessibility Checker Pro (opens in new window)
sk_SK: Získať Accessibility Checker Pro (otvorí sa v novom okne)

en: Get Accessibility Checker Pro, opens in new window
sk_SK: Získať Accessibility Checker Pro, otvorí sa v novom okne

en: Get Detailed Accessibility Reports
sk_SK: Získajte podrobné reporty o prístupnosti

en: Get Pro
sk_SK: Získať pro verziu

en: Get Pro to unlock this feature, opens in a new window.
sk_SK: Získajte Pro verziu pre odomknutie tejto funkcie, otvára sa v novom okne.

en: Get Remediation Help
sk_SK: Získať pomoc s nápravou

en: Get a Free License Key
sk_SK: Získať bezplatný licenčný kľúč

en: Get full issue breakdowns
sk_SK: Získať kompletný rozpis problémov

en: Get help making your website accessible. Expert auditing, user testing, and dev support. Conformance letters available.
sk_SK: Získajte pomoc pri sprístupňovaní vašej webovej stránky. Expertný audit, testovanie používateľmi a podpora vývojárov. K dispozícii sú aj listy o zhode.

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first.
sk_SK: Získajte pravidelné e-mailové reporty s prehľadom prístupnosti vášho webu, vrátane celkového počtu problémov, časového vývoja trendov, najproblematickejších stránok a najzávažnejších problémov, ktoré je potrebné vyriešiť ako prvé.

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first. Some details, like full-site coverage and issue breakdowns, are available in Pro.
sk_SK: Získajte pravidelné e-mailové reporty s prehľadom prístupnosti vášho webu, vrátane celkového počtu problémov, časového vývoja trendov, najproblematickejších stránok a najzávažnejších problémov, ktoré je potrebné vyriešiť ako prvé. Niektoré detaily, ako napríklad pokrytie celého webu a podrobný rozpis problémov, sú dostupné vo verzii Pro.

en: Get support for Accessibility Checker (opens in new window)
sk_SK: Získať podporu pre Accessibility Checker (otvorí sa v novom okne)

en: Go to Support Forum
sk_SK: Prejsť na fórum podpory

en: Go to the edit screen for the post you want to check.
sk_SK: Prejdite na obrazovku úprav príspevku, ktorý chcete skontrolovať.

en: Google: Make your document, presentation, sheets & videos more accessible
sk_SK: Google: Sprístupnite svoj dokument, prezentáciu, tabuľky a videá

en: Got the plugin from Equalize Digital? Your key is in your <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dashboard</a>.
sk_SK: Získali ste plugin od Equalize Digital? Váš kľúč nájdete vo svojom <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">ovládacom paneli</a>.

en: HTML Standard: The img element
sk_SK: HTML štandard: Element img

en: Hard of hearing
sk_SK: Nedoslýchaví

en: Header
sk_SK: Hlavička

en: Headings and Labels
sk_SK: Nadpisy a označenia

en: Headings and labels describe the topic or purpose of content, and are not ambiguous or misleading.
sk_SK: Nadpisy a označenia popisujú tému alebo účel obsahu a nie sú nejednoznačné ani zavádzajúce.

en: Headings help all users—especially those using screen readers or keyboard navigation—understand the structure of the page. Skipping heading levels can create confusion and make it harder to follow the content hierarchy or navigate efficiently.
sk_SK: Nadpisy pomáhajú všetkým používateľom – najmä tým, ktorí používajú čítačky obrazovky alebo klávesovú navigáciu – pochopiť štruktúru stránky. Preskočenie úrovní nadpisov môže vytvoriť zmätok a sťažiť sledovanie hierarchie obsahu alebo efektívnu navigáciu.

en: Headings help structure content and provide important navigation points for screen reader users. An empty heading communicates no useful information and may cause confusion or disorientation when navigating by headings.
sk_SK: Nadpisy pomáhajú štruktúrovať obsah a poskytujú dôležité navigačné body pre používateľov čítačiek obrazovky. Prázdny nadpis neoznamuje žiadne užitočné informácie a môže spôsobiť zmätok alebo dezorientáciu pri navigácii podľa nadpisov.

en: Headings provide structure and make content easier for users of all abilities to scan. They also help screen reader users and keyboard-only users navigate the page. Without headings, users must read through content linearly without an easy way to jump between sections.
sk_SK: Nadpisy poskytujú štruktúru a uľahčujú používateľom všetkých schopností prehľadávanie obsahu. Taktiež pomáhajú používateľom čítačiek obrazovky a používateľom ovládajúcim stránku len klávesnicou pri navigácii. Bez nadpisov musia používatelia čítať obsah lineárne bez možnosti jednoducho prechádzať medzi sekciami.

en: Hello! Thank you for using Accessibility Checker as part of your accessibility toolkit. Since you've been using it for a while, would you please write a 5-star review of Accessibility Checker in the WordPress plugin directory? This will help increase our visibility so more people can learn about the importance of web accessibility. Thanks so much!
sk_SK: Ahojte! Ďakujeme, že používate Accessibility Checker ako súčasť vášho súboru nástrojov pre prístupnosť. Keďže ho už nejaký čas používate, napísali by ste, prosím, 5-hviezdičkovú recenziu Accessibility Checker v adresári pluginov WordPress? Pomôže to zvýšiť našu viditeľnosť, aby sa viac ľudí mohlo dozvedieť o dôležitosti webovej prístupnosti. Veľmi pekne ďakujeme!

en: Help
sk_SK: Pomoc

en: Help and documentation are available and are easy to find, so users can get assistance when needed.
sk_SK: Pomoc a dokumentácia sú k dispozícii a ľahko sa dajú nájsť, takže používatelia môžu získať pomoc, keď ju potrebujú.

en: Hide banner
sk_SK: Skryť banner

en: High
sk_SK: Vysoké

en: How to Add Custom CSS in WordPress
sk_SK: Ako pridať vlastné CSS vo WordPresse

en: How to Fix
sk_SK: Ako opraviť

en: How to Fix Broken Skip Links in Elementor
sk_SK: Ako opraviť nefunkčné odkazy na preskočenie v Elementore

en: How to Make Your WordPress Site More Accessible With Skip Links
sk_SK: Ako urobiť tvoju WordPress stránku prístupnejšou pomocou odkazov na preskočenie

en: How to Manually Check Your Website for Accessibility
sk_SK: Ako manuálne skontrolovať prístupnosť vašej webovej stránky

en: Identify Input Purpose
sk_SK: Identifikácia účelu vstupu

en: Identify Purpose
sk_SK: Identifikácia účelu

en: If a keyboard shortcut uses only letters, numbers, or punctuation, users can turn it off, change it, or it only works when the element has focus.
sk_SK: Ak klávesová skratka používa len písmená, čísla alebo interpunkciu, používatelia ju môžu vypnúť, zmeniť, alebo funguje len vtedy, keď má prvok fokus.

en: If a time limit is set, users can turn it off, adjust it, or extend it unless the time limit is essential.
sk_SK: Ak je nastavený časový limit, používatelia ho môžu vypnúť, upraviť alebo predĺžiť, pokiaľ časový limit nie je nevyhnutný.

en: If an element requires a response in a specific time, users can turn off the timer, adjust the time limit, or the timing is not essential.
sk_SK: Ak prvok vyžaduje odpoveď v konkrétnom čase, používatelia môžu vypnúť časovač, upraviť časový limit, alebo časovanie nie je nevyhnutné.

en: If an input error is detected and suggestions for correction are known, then the suggestions are provided to the user.
sk_SK: Ak je zistená chyba vstupu a sú známe návrhy na opravu, tieto návrhy sú poskytnuté používateľovi.

en: If an input mechanism requires a specific posture or movement, an alternative input mechanism is available that does not have the same requirement.
sk_SK: Ak vstupný mechanizmus vyžaduje špecifickú polohu alebo pohyb, je k dispozícii alternatívny vstupný mechanizmus, ktorý nemá rovnakú požiadavku.

en: If an issue is a false positive and the element is accessible, you can remove issues from reports with the "Ignore" feature.
sk_SK: Ak je problém falošne pozitívny a prvok je prístupný, môžete odstrániť problémy zo správ pomocou funkcie „Ignorovať“.

en: If audio plays automatically for more than 3 seconds, users must be able to pause, stop, or control the volume independently from the system volume.
sk_SK: Ak sa zvuk prehráva automaticky dlhšie ako 3 sekundy, používatelia musia mať možnosť pozastaviť, zastaviť alebo ovládať hlasitosť nezávisle od systémovej hlasitosti.

en: If errors or warnings are present on your post, open the details tab in Accessibility Checker for more information.
sk_SK: Ak sú na vašom príspevku prítomné chyby alebo upozornenia, otvorte kartu detailov v Accessibility Checker pre viac informácií.

en: If extra content appears on hover or focus, users can dismiss it, move their pointer over it, and it remains visible until dismissed or focus is moved.
sk_SK: Ak sa pri prejdení myšou alebo zameraní objaví ďalší obsah, používatelia ho môžu odmietnuť, presunúť nad neho kurzor a zostane viditeľný, kým ho neodmietnu alebo nepresunú zameranie.

en: If not, %s to generate a license key and connect this site.
sk_SK: Ak nie, %s, aby ste vygenerovali licenčný kľúč a prepojili tento web.

en: If the alt text duplicates a nearby caption, heading, or visible text, remove the redundancy by shortening or omitting the alt text—especially if the surrounding text already provides the same information. If multiple images have the same alt text, revise each one to be unique and describe the purpose of that specific image in its context.
sk_SK: Ak alt text duplikuje blízky popis, nadpis alebo viditeľný text, odstráň redundanciu skrátením alebo vynechaním alt textu - najmä ak okolité texty už poskytujú rovnaké informácie. Ak má viacero obrázkov rovnaký alt text, uprav každý z nich tak, aby bol jedinečný a opisoval účel konkrétneho obrázka v jeho kontexte.

en: If the element is used to trigger an action, replace the anchor tag with a %1$s. If you cannot replace it, ensure that %2$s is added to the link, along with JavaScript that adds support for triggering it with the space bar key, and that appropriate ARIA attributes are used for toggle states or other functionality.
sk_SK: Ak sa prvok používa na spustenie akcie, nahraď kotevnú značku %1$s. Ak ju nemôžeš nahradiť, zabezpeč, aby sa k odkazu pridalo %2$s, spolu s JavaScriptom, ktorý pridá podporu pre jeho spustenie medzerníkom, a aby sa použili vhodné atribúty ARIA pre stavy prepínania alebo inú funkcionalitu.

en: If the same visual presentation can be made using text alone, do not use images of text except for decorative or essential purposes.
sk_SK: Ak je možné dosiahnuť rovnakú vizuálnu prezentáciu len pomocou textu, nepoužívaj obrázky textu, okrem dekoratívnych alebo nevyhnutných účelov.

en: If users are logged out due to inactivity, they are notified before the session expires and can continue the session without losing data.
sk_SK: Ak sú používatelia odhlásení z dôvodu nečinnosti, sú upozornení pred vypršaním relácie a môžu pokračovať v relácii bez straty údajov.

en: If you don't know what an error or warning means, click the "i" icon to read the documentation and how to fix it.
sk_SK: Ak neviete, čo chyba alebo upozornenie znamená, kliknite na ikonu „i“, aby ste si prečítali dokumentáciu a spôsob opravy.

en: If you downloaded the free plugin from Equalize Digital, you already have a free license key in your %s dashboard.
sk_SK: Ak ste si stiahli bezplatný plugin od Equalize Digital, už máte bezplatný licenčný kľúč vo svojom ovládacom paneli %s.

en: If your theme is not already adding a skip link that allows keyboard users to bypass the navigation and quickly jump to the main content, enable skip links here. %1$sLearn more about skip links.%2$s
sk_SK: Ak vaša téma už nepridáva odkaz na preskočenie, ktorý umožňuje používateľom klávesnice obísť navigáciu a rýchlo prejsť na hlavný obsah, povoľte tu odkazy na preskočenie. %1$sDozvedieť sa viac o odkazoch na preskočenie.%2$s

en: Ignore log
sk_SK: Záznam ignorovaných problémov

en: Image
sk_SK: Obrázok

en: Image Animated GIF
sk_SK: Obrázok animovaný GIF

en: Image Empty Alternative Text
sk_SK: Obrázok s prázdnym alternatívnym textom

en: Image Long Alternative Text
sk_SK: Dlhý alternatívny text obrázka

en: Image Map Missing Alternative Text
sk_SK: Obrázkové mapy chýba alternatívny text

en: Image Missing Alternative Text
sk_SK: Obrázku chýba alternatívny text

en: Image maps use area elements to define interactive regions. Without alternative text, screen reader users won't know what each clickable area does, making it impossible to understand or interact with the map.
sk_SK: Obrazové mapy používajú prvky area na definovanie interaktívnych oblastí. Bez alternatívneho textu používatelia čítačiek obrazovky nebudú vedieť, čo každá klikateľná oblasť robí, čo znemožňuje pochopenie alebo interakciu s mapou.

en: Images of Text
sk_SK: Obrázky textu

en: Images of Text (No Exception)
sk_SK: Obrázky textu (bez výnimky)

en: Images of text are only used for pure decoration or where a particular presentation of text is essential, with no exceptions.
sk_SK: Obrázky textu sa používajú len na čistú dekoráciu alebo tam, kde je konkrétna prezentácia textu nevyhnutná, bez výnimiek.

en: Improper Use of Link
sk_SK: Nesprávne použitie odkazu

en: In our efforts to bring our website up to standard, we are targeting the following areas:
sk_SK: V našom úsilí priviesť našu webovú stránku na štandard sa zameriavame na nasledujúce oblasti:

en: InDesign & PDF Accessibility Mistakes and How to Fix Them (Webinar)
sk_SK: Chyby v prístupnosti InDesign a PDF a ako ich opraviť (Webinár)

en: Include Link to Accessibility Policy
sk_SK: Zahrnúť odkaz na pravidlá prístupnosti

en: Include Statement Link
sk_SK: Zahrnúť odkaz na vyhlásenie

en: Included in Small Business and Agency plans
sk_SK: Zahrnuté v plánoch pre malé podniky a agentúry

en: Incorrect Heading Order
sk_SK: Nesprávne poradie nadpisov

en: Info and Relationships
sk_SK: Informácie a vzťahy

en: Information, structure, and relationships in content are programmatically determined or available in text, so assistive technologies can present them to users.
sk_SK: Informácie, štruktúra a vzťahy v obsahu sú programovo určené alebo dostupné v texte, takže asistenčné technológie ich môžu prezentovať používateľom.

en: Insert manually
sk_SK: Vložiť manuálne

en: Inspect the ARIA attributes (such as aria-labelledby or aria-describedby) on the flagged elements and ensure that each one points to a valid, correctly labeled ID that exists in the document.
sk_SK: Skontroluj ARIA atribúty (ako aria-labelledby alebo aria-describedby) na označených prvkoch a uisti sa, že každý z nich odkazuje na platné, správne označené ID, ktoré existuje v dokumente.

en: Installed from WordPress.org? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Create a free account</a> to get one.
sk_SK: Nainštalovali ste z WordPress.org? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Vytvorte si bezplatný účet</a>, aby ste ho získali.

en: Instructions do not rely only on sensory characteristics such as shape, color, size, or sound, so everyone can understand them.
sk_SK: Pokyny sa nespoliehajú len na zmyslové charakteristiky, ako sú tvar, farba, veľkosť alebo zvuk, aby im každý mohol porozumieť.

en: Insufficient Color Contrast
sk_SK: Nedostatočný farebný kontrast

en: Insufficient color contrast makes text and interactive elements difficult or impossible to read for users with low vision or color blindness. Ensuring adequate contrast helps all users access your content clearly.
sk_SK: Nedostatočný farebný kontrast sťažuje alebo znemožňuje čítanie textu a interaktívnych prvkov pre používateľov so slabým zrakom alebo farbosleposťou. Zabezpečenie dostatočného kontrastu pomáha všetkým používateľom jasne pristupovať k tvojmu obsahu.

en: Interruptions
sk_SK: Prerušenia

en: Invalid table name
sk_SK: Neplatný názov tabuľky

en: Issue
sk_SK: Problém

en: Issue #%s
sk_SK: Problém č. %s

en: Issue %1$d of %2$d: %3$s
sk_SK: Problém %1$d z %2$d: %3$s

en: Issue Details
sk_SK: Podrobnosti problému

en: Issue Dismissed
sk_SK: Problém zrušený

en: Issue Dismissed — %s
sk_SK: Problém zrušený — %s

en: Issue ID %d
sk_SK: ID problému %d

en: Issue actions
sk_SK: Akcie problému

en: Issue actions for %s
sk_SK: Akcie problému pre %s

en: Issue dismissed successfully.
sk_SK: Problém úspešne zrušený.

en: Issue not found.
sk_SK: Problém nebol nájdený.

en: Issue query returned no results
sk_SK: Dopyt na problém nevrátil žiadne výsledky

en: Issue related image
sk_SK: Obrázok súvisiaci s problémom

en: Issue reopened successfully.
sk_SK: Problém úspešne znova otvorený.

en: Issues By Post Type
sk_SK: Problémy podľa typu príspevku

en: Issues cleared successfully.
sk_SK: Problémy boli úspešne vymazané.

en: It is visible when an element has keyboard focus, so users navigating with a keyboard can see which element is active.
sk_SK: Je viditeľné, keď má prvok zameranie klávesnice, takže používatelia navigujúci pomocou klávesnice vidia, ktorý prvok je aktívny.

en: Justified text can create uneven spacing between words, forming distracting "rivers" of white space that make reading difficult—especially for people with dyslexia, low vision, or cognitive disabilities. Left-aligned text is more predictable and easier to read.
sk_SK: Zarovnaný text môže vytvárať nerovnomerné medzery medzi slovami, čo vedie k rušivým „riekam“ bieleho priestoru, ktoré sťažujú čítanie - najmä pre ľudí s dyslexiou, slabým zrakom alebo kognitívnymi poruchami. Text zarovnaný doľava je predvídateľnejší a ľahšie sa číta.

en: Keyboard
sk_SK: Klávesnica

en: Keyboard (No Exception)
sk_SK: Klávesnica (bez výnimky)

en: Keyboard users can move to and away from all parts of the content without getting stuck.
sk_SK: Používatelia klávesnice sa môžu pohybovať ku všetkým častiam obsahu a od nich bez toho, aby uviazli.

en: Keys to show in the results. Defaults to all keys.
sk_SK: Kľúče, ktoré sa majú zobraziť vo výsledkoch. Predvolene všetky kľúče.

en: Label Comment Form
sk_SK: Označiť formulár pre komentáre

en: Label Comment/Search Fields
sk_SK: Označiť polia pre komentáre/vyhľadávanie

en: Label Form Fields
sk_SK: Označiť polia formulára

en: Label Search Form
sk_SK: Označiť formulár pre vyhľadávanie

en: Label in Name
sk_SK: Označenie v názve

en: Labels or Instructions
sk_SK: Štítky alebo inštrukcie

en: Labels or instructions are provided when an input field requires user input, so users know what information is needed.
sk_SK: Štítky alebo inštrukcie sú poskytnuté, keď vstupné pole vyžaduje vstup od používateľa, takže používatelia vedia, aké informácie sú potrebné.

en: Landmark
sk_SK: Orientácia

en: Landmark: %s
sk_SK: Orientácia: %s

en: Language learners
sk_SK: Študenti jazykov

en: Language of Page
sk_SK: Jazyk stránky

en: Language of Parts
sk_SK: Jazyk častí

en: Learn Accessibility
sk_SK: Naučte sa o prístupnosti

en: Learn more about improving readability and simplified summary requirements
sk_SK: Zistite viac o zlepšovaní čitateľnosti a požiadavkách na zjednodušené zhrnutie

en: Learn more about readability requirements.
sk_SK: Zistite viac o požiadavkách na čitateľnosť.

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements (opens in a new window)
sk_SK: Dozvedieť sa viac o zjednodušených súhrnoch a požiadavkách na čitateľnosť (otvorí sa v novom okne)

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements.
sk_SK: Dozvedieť sa viac o zjednodušených súhrnoch a požiadavkách na čitateľnosť.

en: License Expired
sk_SK: Licencia vypršala

en: License Status
sk_SK: Stav licencie

en: Limited Coverage
sk_SK: Obmedzené pokrytie

en: Limited-time offer • Ends May 22nd
sk_SK: Časovo obmedzená ponuka • Končí 22. mája

en: Link Opens New Window or Tab
sk_SK: Odkaz otvára nové okno alebo kartu

en: Link Purpose (In Context)
sk_SK: Účel odkazu (v kontexte)

en: Link Purpose (Link Only)
sk_SK: Účel odkazu (len odkaz)

en: Link Text is URL
sk_SK: Text odkazu je URL adresa

en: Link text should be descriptive and not simply the URL.
sk_SK: Text odkazu by mal byť popisný a nie len URL adresa.

en: Link text that is just a URL may not provide meaningful context about the link destination. Additionally, long URLs can be difficult to understand when read by a screen reader which may announce every letter, number, and character individually. Users rely on descriptive link text to understand where a link will take them; using URLs for your link text reduces usability, increases cognitive load, and can be confusing or misleading.
sk_SK: Text odkazu, ktorý je len URL adresou, nemusí poskytovať zmysluplný kontext o cieli odkazu. Okrem toho, dlhé URL adresy môžu byť ťažko zrozumiteľné, ak ich čítačka obrazovky oznamuje každé písmeno, číslo a znak individuálne. Používatelia sa spoliehajú na popisný text odkazu, aby pochopili, kam ich odkaz zavedie; používanie URL adries pre text odkazu znižuje použiteľnosť, zvyšuje kognitívnu záťaž a môže byť mätúce alebo zavádzajúce.

en: Link to Equalize Digital Website
sk_SK: Odkaz na webovú stránku Equalize Digital

en: Link to MS Office File
sk_SK: Odkaz na súbor MS Office

en: Link to Non-HTML File
sk_SK: Odkaz na súbor iný ako HTML

en: Link to PDF
sk_SK: Odkaz na PDF

en: Linked Image Empty Alternative Text
sk_SK: Prázdny alternatívny text pre odkazovaný obrázok

en: Linked Image Missing Alternative Text
sk_SK: Chýbajúci alternatívny text pre odkazovaný obrázok

en: Loading accessibility data...
sk_SK: Načítavam údaje o prístupnosti...

en: Loading accessibility results...
sk_SK: Načítavam výsledky prístupnosti...

en: Loading fix information...
sk_SK: Načítavam informácie o oprave...

en: Loading preference...
sk_SK: Načítava sa predvoľba...

en: Loading...
sk_SK: Načítava sa...

en: Location
sk_SK: Umiestnenie

en: Long Description Invalid
sk_SK: Neplatný dlhý popis

en: Low
sk_SK: Nízke

en: Low or No Background Audio
sk_SK: Nízke alebo žiadne zvuky na pozadí

en: Low-quality Alternative Text
sk_SK: Nízka kvalita alternatívneho textu

en: Low-vision
sk_SK: Slabozrakí

en: MDN Web Docs: <table> - Headers and accessibility
sk_SK: MDN Web Docs: <table> - Hlavičky a prístupnosť

en: MDN Web Docs: ARIA button role
sk_SK: MDN Web Docs: ARIA rola tlačidla

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-describedby attribute
sk_SK: MDN Web Docs: ARIA: atribút aria-describedby

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-label attribute
sk_SK: MDN Web Docs: ARIA: atribút aria-label

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-labelledby attribute
sk_SK: MDN Web Docs: ARIA: atribút aria-labelledby

en: MDN Web Docs: The Paragraph Element - Accessibility
sk_SK: MDN Web Docs: Element odseku - Prístupnosť

en: MDN Web Docs: a element – Accessible names
sk_SK: MDN Web Docs: element a – Prístupné názvy

en: MDN Web Docs: aria-hidden - Accessibility Attribute
sk_SK: MDN Web Docs: aria-hidden - Atribút prístupnosti

en: MDN Web Docs: longdesc – HTML attribute
sk_SK: MDN Web Docs: longdesc – HTML atribút

en: MDN: <label> – The HTML Label element
sk_SK: MDN: <label> – HTML element Label

en: MDN: <marquee> element (obsolete)
sk_SK: MDN: Prvok <marquee> (zastaraný)

en: MDN: <title> element
sk_SK: MDN: Prvok <title>

en: MDN: HTML heading elements
sk_SK: MDN: HTML elementy nadpisov

en: MDN: The HTML lang attribute
sk_SK: MDN: HTML atribút lang

en: MDN: font-size CSS property
sk_SK: MDN: CSS vlastnosť font-size

en: MDN: label element
sk_SK: MDN: prvok label

en: Main
sk_SK: Hlavná

en: Main Content Target (required)
sk_SK: Cieľ hlavného obsahu (povinné)

en: Make Meta Viewport Tag Scalable
sk_SK: Povoliť škálovanie v meta tagu pre viewport

en: Make Viewport Scalable
sk_SK: Povoliť škálovanie viewportu

en: Manage Globally Dismissed
sk_SK: Spravovať globálne zrušené

en: Manual Testing Needed (Multiple Success Criteria)
sk_SK: Potrebné manuálne testovanie (viacero kritérií úspešnosti)

en: Meaningful Sequence
sk_SK: Zmysluplné poradie

en: Media Alternative (Prerecorded)
sk_SK: Alternatíva médií (vopred nahratá)

en: Medium
sk_SK: Stredné

en: Microsoft: Accessibility best practices with Excel spreadsheets
sk_SK: Microsoft: Osvedčené postupy prístupnosti s tabuľkami Excel

en: Microsoft: Make your PowerPoint presentations accessible to people with disabilities
sk_SK: Microsoft: Sprístupnite svoje prezentácie PowerPoint ľuďom so zdravotným postihnutím

en: Microsoft: Make your Word documents accessible to people with disabilities
sk_SK: Microsoft: Sprístupnite svoje dokumenty Word ľuďom so zdravotným postihnutím

en: Missing Form Label
sk_SK: Chýbajúci popis formulára

en: Missing Language Declaration
sk_SK: Chýbajúce deklarovanie jazyka

en: Missing Subheadings
sk_SK: Chýbajúce podnadpisy

en: Missing Table Header
sk_SK: Chýbajúca hlavička tabuľky

en: Missing Title
sk_SK: Chýbajúci nadpis

en: Missing Transcript
sk_SK: Chýbajúci prepis

en: Missing postId or nonce.
sk_SK: Chýba postId alebo nonce.

en: Missing required parameters for unregistration.
sk_SK: Chýbajú požadované parametre pre zrušenie registrácie.

en: Mobility
sk_SK: Mobilita

en: More Detailed Documentation
sk_SK: Podrobnejšia dokumentácia

en: More dismiss options
sk_SK: Ďalšie možnosti zrušenia

en: More features and email support is available with %1$s.
sk_SK: Viac funkcií a e-mailová podpora sú dostupné s %1$s.

en: More options
sk_SK: Viac možností

en: More than one way is available to locate a web page within a set of web pages, except where the web page is the result of a query.
sk_SK: K dispozícii je viac ako jeden spôsob, ako nájsť webovú stránku v rámci súboru webových stránok, okrem prípadov, keď je webová stránka výsledkom vyhľadávania.

en: Most Recent Test Summary
sk_SK: Súhrn posledného testu

en: Motion Actuation
sk_SK: Aktivácia pohybom

en: Move to Left
sk_SK: Posunúť doľava

en: Move to Right
sk_SK: Posunúť doprava

en: Multiple Ways
sk_SK: Viacero spôsobov

en: Name
sk_SK: Meno

en: Name, Role, Value
sk_SK: Názov, rola, hodnota

en: Navigation
sk_SK: Navigácia

en: Navigation Target
sk_SK: Cieľ navigácie

en: Navigation mechanisms are consistent across the website, so users can predictably move through the site.
sk_SK: Navigačné mechanizmy sú konzistentné v rámci celého webu, takže používatelia sa môžu predvídateľne pohybovať po stránke.

en: Needs Review | Needs Review
sk_SK[0]: Vyžaduje kontrolu
sk_SK[1]: Vyžaduje kontrolu
sk_SK[2]: Vyžaduje kontrolu

en: Needs Review:
sk_SK: Vyžaduje kontrolu:

en: Needs improvement, summary is above the 9th-grade reading level.
sk_SK: Potrebuje zlepšenie, súhrn je nad úrovňou čítania 9. ročníka.

en: Never
sk_SK: Nikdy

en: Never Ask Again
sk_SK: Už sa nikdy nepýtať

en: New
sk_SK: Nové

en: Next
sk_SK: Ďalšie

en: Next report: %s
sk_SK: Ďalší report: %s

en: No Keyboard Trap
sk_SK: Žiadna pasca klávesnice

en: No Post ID provided.
sk_SK: Nebolo poskytnuté ID príspevku.

en: No Timing
sk_SK: Žiadny časový limit

en: No accessibility issues detected
sk_SK: Neboli zistené žiadne problémy s prístupnosťou

en: No details to return
sk_SK: Žiadne podrobnosti na vrátenie

en: No dismissal data to return
sk_SK: Žiadne údaje o zamietnutí na zobrazenie

en: No dismissed issues.
sk_SK: Žiadne zrušené problémy.

en: No issues detected.
sk_SK: Neboli zistené žiadne problémy.

en: No issues found on this page.
sk_SK: Na tejto stránke sa nenašli žiadne problémy.

en: No issues found.
sk_SK: Nenašli sa žiadne problémy.

en: No license key found. Please activate a license before registering your site.
sk_SK: Nenašiel sa žiadny licenčný kľúč. Pred registráciou vášho webu aktivujte licenciu.

en: No license key provided.
sk_SK: Licenčný kľúč nebol poskytnutý.

en: No part of the content flashes more than three times per second, with no exceptions.
sk_SK: Žiadna časť obsahu nebliká viac ako trikrát za sekundu, bez výnimiek.

en: No post types selected for accessibility checking
sk_SK: Nie sú vybrané žiadne typy príspevkov na kontrolu prístupnosti

en: No posts have been scanned yet. Run a full site scan to begin checking your content for accessibility issues.
sk_SK: Zatiaľ neboli naskenované žiadne príspevky. Spustite skenovanie celého webu, aby ste začali kontrolovať svoj obsah na problémy s prístupnosťou.

en: No readability data to return
sk_SK: Žiadne údaje o čitateľnosti na vrátenie

en: No summary to return
sk_SK: Žiadny súhrn na vrátenie

en: No violations found, skipping save.
sk_SK: Neboli nájdené žiadne porušenia, preskakujem uloženie.

en: Non-HTML document formats may not be fully accessible to assistive technologies unless tested and remediated. Users should be warned when a link opens a downloadable file rather than a standard web page.
sk_SK: Formáty dokumentov, ktoré nie sú HTML, nemusia byť plne prístupné pre asistenčné technológie, pokiaľ nie sú testované a upravené. Používatelia by mali byť upozornení, keď odkaz otvára stiahnuteľný súbor namiesto štandardnej webovej stránky.

en: Non-WCAG Accessibility Issue
sk_SK: Problém s prístupnosťou mimo WCAG

en: Non-text Content
sk_SK: Netextový obsah

en: Non-text Contrast
sk_SK: Kontrast netextových prvkov

en: None
sk_SK: Žiadne

en: Normal
sk_SK: Normálne

en: Not available
sk_SK: Nie je k dispozícii

en: Not enough content to determine an accurate reading level.
sk_SK: Nedostatok obsahu na určenie presnej úrovne čítania.

en: Not sure? Just <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">create a free account</a>. It only takes a minute.
sk_SK: Nie ste si istý? Jednoducho si <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">vytvorte bezplatný účet</a>. Trvá to len minútu.

en: Note: This setting is not recommended for themes that are already accessibility-ready.
sk_SK: Poznámka: Toto nastavenie sa neodporúča pre témy, ktoré sú už prístupné.

en: Number of orphaned posts to process in one batch.
sk_SK: Počet osirotených príspevkov na spracovanie v jednej dávke.

en: Object query returned no results
sk_SK: Dopyt na objekt nevrátil žiadne výsledky

en: Office Hours
sk_SK: Konzultačné hodiny

en: On Focus
sk_SK: Pri zameraní

en: On Input
sk_SK: Pri vstupe

en: On the <a href="%s">Settings Page</a>, choose which post types you want to scan.
sk_SK: Na <a href="%s">stránke Nastavenia</a> vyberte typy príspevkov, ktoré chcete skenovať.

en: On:
sk_SK: Dňa:

en: One or more %1$s elements in an image map are missing alternative text.
sk_SK: Jeden alebo viac prvkov %1$s v obrazovej mape nemá alternatívny text.

en: One or more %1$s elements in image maps are missing alternative text.
sk_SK: Jeden alebo viac prvkov %1$s v obrazových mapách nemá alternatívny text.

en: Ongoing Efforts to Ensure Accessibility
sk_SK: Priebežné úsilie o zabezpečenie prístupnosti

en: Open Accessibility Panel
sk_SK: Otvoriť panel prístupnosti

en: Open Q&A on Zoom every other week to help you remediate your website.
sk_SK: Otvorená otázka a odpoveď na Zoome každý druhý týždeň, aby vám pomohla napraviť vašu webovú stránku.

en: Open Support Ticket
sk_SK: Otvoriť ticket podpory

en: Open details for %1$s, %2$s of %3$s
sk_SK: Otvoriť podrobnosti pre %1$s, %2$s z %3$s

en: Opens in a new window.
sk_SK: Otvára sa v novom okne.

en: Operable
sk_SK: Ovládateľné

en: Or activate your license key here.
sk_SK: Alebo tu aktivujte váš licenčný kľúč.

en: Orientation
sk_SK: Orientácia

en: Our Commitment to Web Accessibility
sk_SK: Náš záväzok k webovej prístupnosti

en: PDF Accessibility on the Web: Tricks and Traps (Webinar)
sk_SK: Prístupnosť PDF na webe: Triky a pasce (Webinár)

en: PDFs may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or fail to meet WCAG requirements. Accessibility laws require that documents posted on websites meet the same accessibility standards as HTML content. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a web page.
sk_SK: PDF nemusia byť prístupné pre všetkých používateľov, najmä ak nie sú správne označené alebo nespĺňajú požiadavky WCAG. Zákony o prístupnosti vyžadujú, aby dokumenty zverejnené na webových stránkach spĺňali rovnaké štandardy prístupnosti ako HTML obsah. Okrem toho by používatelia mali byť upozornení, keď odkaz otvára sťahovateľný súbor namiesto webovej stránky.

en: Page Titled
sk_SK: Názov stránky

en: Page styles disabled.
sk_SK: Štýly stránky zakázané.

en: Page styles re-enabled.
sk_SK: Štýly stránky znova povolené.

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
sk_SK: Stránky môže byť potrebné znovu uložiť alebo spustiť úplnú kontrolu webu, aby sa opravy prejavili v reportoch.

en: Panel docked.
sk_SK: Panel pripojený.

en: Panel moved to the left.
sk_SK: Panel presunutý doľava.

en: Panel moved to the right.
sk_SK: Panel presunutý doprava.

en: Panel position reset.
sk_SK: Pozícia panela resetovaná.

en: Panel undocked.
sk_SK: Panel odpojený.

en: Parsing
sk_SK: Parsovanie

en: Passed Checks
sk_SK: Prešlo kontrolami

en: Passed Tests
sk_SK: Úspešné testy

en: Pause Animated GIFs Plugin
sk_SK: Plugin na pozastavenie animovaných GIFov

en: Pause, Stop, Hide
sk_SK: Pozastaviť, zastaviť, skryť

en: People on mobile devices
sk_SK: Ľudia na mobilných zariadeniach

en: People on mobile devices in a sunny environment
sk_SK: Ľudia na mobilných zariadeniach v slnečnom prostredí

en: People using a mobile device in environments where they are exposed to shaking (such as public transportation)
sk_SK: Ľudia používajúci mobilné zariadenie v prostredí, kde sú vystavení otrasom (napríklad vo verejnej doprave)

en: People who need more time to react
sk_SK: Ľudia, ktorí potrebujú viac času na reakciu

en: People who rely on keyboard control
sk_SK: Ľudia, ktorí sa spoliehajú na ovládanie klávesnicou

en: People with ADD or difficulty focusing on content without distraction
sk_SK: Ľudia s ADD alebo ťažkosťami sústrediť sa na obsah bez rozptýlenia

en: People with cognitive differences who view interfaces using an adapted layout
sk_SK: Ľudia s kognitívnymi rozdielmi, ktorí prezerajú rozhrania pomocou prispôsobeného rozloženia

en: People with cognitive disabilities
sk_SK: Ľudia s kognitívnymi poruchami

en: People with cognitive disabilities and reading disabilities
sk_SK: Ľudia s kognitívnymi poruchami a poruchami čítania

en: People with cognitive disabilities or limited short-term memory or reading disabilities
sk_SK: Ľudia s kognitívnymi poruchami alebo obmedzenou krátkodobou pamäťou alebo poruchami čítania

en: People with dexterity and mobility impairments
sk_SK: Ľudia s poruchami zručnosti a mobility

en: People with dexterity and mobility impairments including hand tremors
sk_SK: Ľudia s poruchami zručnosti a mobility vrátane trasenia rúk

en: People with dexterity impairments
sk_SK: Ľudia s poruchami zručnosti

en: People with dexterity impairments using voice control
sk_SK: Ľudia s poruchami zručnosti používajúci hlasové ovládanie

en: People with low vision
sk_SK: Ľudia so zrakovým postihnutím

en: People with low vision using screen magnifiers
sk_SK: Ľudia so slabým zrakom používajúci lupy obrazovky

en: People with photosensitive epilepsy and other photosensitive seizure disorders
sk_SK: Ľudia s fotosenzitívnou epilepsiou a inými fotosenzitívnymi záchvatovými poruchami

en: People with severe mobility impairments relying on audio to navigate the web
sk_SK: Ľudia s ťažkým telesným postihnutím, ktorí sa pri navigácii na webe spoliehajú na zvuk

en: People with vestibular (inner ear) disorders where movement can cause dizziness/headaches and nausea
sk_SK: Ľudia s vestibulárnym (vnútorné ucho) ochorením, kde pohyb môže spôsobiť závrate/bolesti hlavy a nevoľnosť

en: People with with large fingers or who are operating the device with only a part of their finger or knuckle
sk_SK: Ľudia s veľkými prstami alebo tí, ktorí ovládajú zariadenie len časťou prsta alebo kĺbom

en: Perceivable
sk_SK: Vnímateľné

en: Permission Denied
sk_SK: Prístup zamietnutý

en: Permissions
sk_SK: Oprávnenia

en: Please leave us a five star rating (opens in new window)
sk_SK: Prosím, zanechajte nám päťhviezdičkové hodnotenie (otvorí sa v novom okne)

en: Please renew your license
sk_SK: Prosím, obnovte si licenciu

en: Plugin Support
sk_SK: Podpora pluginu

en: Pointer Cancellation
sk_SK: Zrušenie ukazovateľa

en: Pointer Gestures
sk_SK: Gestá ukazovateľa

en: Policy Page
sk_SK: Stránka zásad

en: Possible Heading
sk_SK: Možná nadpis

en: Post Count
sk_SK: Počet príspevkov

en: Post ID %1$d does not exist.
sk_SK: ID príspevku %1$d neexistuje.

en: Post ID %1$s does not exist.
sk_SK: ID príspevku %1$s neexistuje.

en: Post Reading Grade Level: %s
sk_SK: Úroveň čítania príspevku: %s

en: Post Type
sk_SK: Typ príspevku

en: Post Types
sk_SK: Typy príspevkov

en: Post Types Checked
sk_SK: Skontrolované typy príspevkov

en: Post Types To Be Checked
sk_SK: Typy príspevkov na kontrolu

en: Post not found
sk_SK: Príspevok sa nenašiel

en: Post types are configured for accessibility checking
sk_SK: Typy príspevkov sú nakonfigurované na kontrolu prístupnosti

en: Post types configured for accessibility checks
sk_SK: Typy príspevkov nakonfigurované pre kontroly prístupnosti

en: Practical Advice for Meeting Caption, Transcript, and Sign Language Requirements (Webinar)
sk_SK: Praktické rady pre splnenie požiadaviek na titulky, prepisy a posunkovú reč (webinár)

en: Prefer Accessible Label Attribute
sk_SK: Uprednostniť prístupný atribút label

en: Prerecorded Audio-only and Video-only
sk_SK: Vopred nahraný len zvuk a len video

en: Prevent Links Opening New Windows
sk_SK: Zabrániť odkazom otvárať nové okná

en: Prevent links from opening in a new window or tab by removing %1$s.
sk_SK: Zabrániť odkazom otvárať sa v novom okne alebo karte odstránením %1$s.

en: Previous
sk_SK: Predchádzajúce

en: Privacy Policy (opens in a new window)
sk_SK: Zásady ochrany osobných údajov (otvorí sa v novom okne)

en: Pro license management is active. Please manage your license from Accessibility Checker Pro.
sk_SK: Správa Pro licencie je aktívna. Svoju licenciu spravujte z Accessibility Checker Pro.

en: Problem | Problems
sk_SK[0]: Problém
sk_SK[1]: Problémy
sk_SK[2]: Problémy

en: Problems
sk_SK: Problémy

en: Problems:
sk_SK: Problémy:

en: Prompt for Simplified Summary
sk_SK: Výzva na zjednodušený súhrn

en: Pronunciation
sk_SK: Výslovnosť

en: Quick Start Guide
sk_SK: Príručka pre rýchly štart

en: Rate Accessibility Checker plugin (opens in new window)
sk_SK: Ohodnotiť plugin Accessibility Checker (otvorí sa v novom okne)

en: Rate plugin
sk_SK: Ohodnotiť plugin

en: Re-authenticating
sk_SK: Opätovné overenie

en: Read Full Documentation
sk_SK: Prečítať úplnú dokumentáciu

en: Read documentation for %1$s. %2$s
sk_SK: Prečítajte si dokumentáciu pre %1$s. %2$s

en: Read documentation for %s. Opens in a new window.
sk_SK: Prečítajte si dokumentáciu pre %s. Otvára sa v novom okne.

en: Read our %s
sk_SK: Prečítajte si naše %s

en: Readability Analysis
sk_SK: Analýza čitateľnosti

en: Reading Level
sk_SK: Úroveň čítania

en: Reason for dismissal:
sk_SK: Dôvod zrušenia:

en: Receive more detailed reports
sk_SK: Dostávať detailnejšie reporty

en: Redundant Entry
sk_SK: Redundantné zadávanie

en: Reflow
sk_SK: Prispôsobenie toku

en: Refresh
sk_SK: Obnoviť

en: Region
sk_SK: Oblasť

en: Register for Office Hours
sk_SK: Zaregistrovať sa na konzultačné hodiny

en: Remediated
sk_SK: Opravené

en: Remind Me In Two Weeks
sk_SK: Pripomenúť o dva týždne

en: Remove %1$s attributes from elements that already have a preferred accessible name.
sk_SK: Odstrániť atribúty %1$s z prvkov, ktoré už majú preferovaný prístupný názov.

en: Remove Global Dismissal
sk_SK: Odstrániť globálne zamietnutie

en: Remove Tab Index
sk_SK: Odstrániť tab index

en: Remove Tabindex from Focusable Elements
sk_SK: Odstrániť tabindex z interaktívnych prvkov

en: Remove Title Attributes
sk_SK: Odstrániť atribúty title

en: Remove Unnecessary Title Attributes
sk_SK: Odstrániť nepotrebné atribúty title

en: Remove any HTML or CSS that causes blinking or scrolling effects, such as %1$s, %2$s, or %3$s.
sk_SK: Odstráň akýkoľvek HTML alebo CSS kód, ktorý spôsobuje blikajúce alebo posúvajúce sa efekty, ako napríklad %1$s, %2$s alebo %3$s.

en: Remove positive %s values (greater than 0) from elements unless there is a very specific, user-tested reason to change the focus order. If needed, use tabindex="0" to include custom elements in the natural tab flow without disrupting order. To fix this and other elements site-wide, enable the 'Remove Tab Index' fix in Accessibility Checker settings.
sk_SK: Odstráň kladné hodnoty %s (väčšie ako 0) z prvkov, pokiaľ neexistuje veľmi špecifický, používateľmi otestovaný dôvod na zmenu poradia zamerania. V prípade potreby použi tabindex=„0“ na zahrnutie vlastných prvkov do prirodzeného toku tabulátorov bez narušenia poradia. Ak chceš opraviť tento a ďalšie prvky na celom webe, zapni opravu „Odstrániť Tab Index“ v nastaveniach Accessibility Checker.

en: Remove the %1$s attribute from focusable elements.
sk_SK: Odstrániť atribút %1$s z interaktívnych prvkov.

en: Remove the %s CSS rule from long blocks of text, especially paragraphs longer than 200 characters. Use left-aligned text instead for better readability and accessibility.
sk_SK: Odstráň pravidlo CSS %s z dlhých blokov textu, najmä z odsekov dlhších ako 200 znakov. Namiesto toho použi text zarovnaný doľava pre lepšiu čitateľnosť a prístupnosť.

en: Remove the %s attribute from the image element. If a long description is needed, include it in nearby visible text like a caption, use a link to a separate description page, or use ARIA techniques such as aria-describedby.
sk_SK: Odstráň atribút %s z prvku obrázka. Ak je potrebný dlhý popis, zahrň ho do viditeľného textu v blízkosti, napríklad do popisu, použi odkaz na samostatnú stránku s popisom alebo použi techniky ARIA, ako napríklad aria-describedby.

en: Remove the empty <p> tags from your content. If spacing is needed between sections, use margin, padding, or a visual spacer block instead of inserting blank paragraphs.
sk_SK: Odstráň prázdne tagy <p> z tvojho obsahu. Ak je potrebné medzery medzi sekciami, použi margin, padding alebo vizuálny blok medzery namiesto vkladania prázdnych odsekov.

en: Remove the underline tag or CSS underline style from the text. If you want to emphasize text, consider using bold, italic, or color styling instead. If this text is part of a functional element like a link or button, keep the underline styling and dismiss this warning in Accessibility Checker.
sk_SK: Odstráňte značku podčiarknutia alebo štýl podčiarknutia CSS z textu. Ak chcete zvýrazniť text, zvážte namiesto toho použitie tučného písma, kurzívy alebo farby. Ak je tento text súčasťou funkčného prvku, ako je odkaz alebo tlačidlo, ponechajte štýl podčiarknutia a zamietnite toto upozornenie v Accessibility Checker.

en: Removing...
sk_SK: Odstraňuje sa...

en: Rename simplified summary
sk_SK: Premenovať zjednodušené zhrnutie

en: Renew your license
sk_SK: Obnoviť licenciu

en: Reopen Issue
sk_SK: Znova otvoriť problém

en: Reopen issue
sk_SK: Znova otvoriť problém

en: Reopening...
sk_SK: Znova otváram...

en: Replace the URL in the link text with a concise, descriptive word or phrase that explains the destination or purpose of the link (for example, "Read the accessibility guide" instead of "https://example.com/guide"). If the URL is necessary for context and is very short, you can dismiss this warning by using the "Dismiss" feature in Accessibility Checker.
sk_SK: Nahraďte URL adresu v texte odkazu stručným, popisným slovom alebo frázou, ktorá vysvetľuje cieľ alebo účel odkazu (napríklad „Prečítajte si sprievodcu prístupnosťou“ namiesto „https://example.com/guide“). Ak je URL adresa pre kontext nevyhnutná a je veľmi krátka, môžete toto upozornenie zamietnuť pomocou funkcie „Zamietnuť“ v Accessibility Checker.

en: Replace the animated image with a static image or a video that includes controls. If you must use an animated image, ensure it does not flash more than three times per second and provide pause or stop controls if it plays for more than 5 seconds. If you have confirmed the image is accessible and pauseable, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
sk_SK: Nahraďte animovaný obrázok statickým obrázkom alebo videom, ktoré obsahuje ovládacie prvky. Ak musíte použiť animovaný obrázok, uistite sa, že nebliká viac ako trikrát za sekundu a poskytnite ovládacie prvky pre pozastavenie alebo zastavenie, ak sa prehráva dlhšie ako 5 sekúnd. Ak ste potvrdili, že obrázok je prístupný a je možné ho pozastaviť, môžete toto upozornenie zamietnuť v Accessibility Checker.

en: Replace the empty alt attribute with meaningful alternative text that clearly describes the link’s destination or purpose.
sk_SK: Nahraďte prázdny atribút alt zmysluplným alternatívnym textom, ktorý jasne popisuje cieľ alebo účel odkazu.

en: Report Last Updated:
sk_SK: Report naposledy aktualizovaný:

en: Reports Enabled
sk_SK: Reporty povolené

en: Rescan This Page
sk_SK: Preskenovať túto stránku

en: Rescan already in progress.
sk_SK: Opätovná kontrola už prebieha.

en: Rescan complete.
sk_SK: Opätovná kontrola dokončená.

en: Rescan complete. No violations found.
sk_SK: Opätovná kontrola dokončená. Žiadne porušenia neboli nájdené.

en: Rescanning this page.
sk_SK: Opätovné skenovanie tejto stránky.

en: Reset Position
sk_SK: Resetovať pozíciu

en: Resize text
sk_SK: Zmeniť veľkosť textu

en: Restrict PDF uploads for users without the %1$s capability (allowed for admins by default).
sk_SK: Obmedziť nahrávania PDF pre používateľov bez oprávnenia %1$s (predvolene povolené pre administrátorov).

en: Restricting a user's ability to zoom creates barriers for individuals with low vision or other visual impairments. These users may rely on browser zoom features, pinch-zooming on mobile, or magnifiers to access content comfortably.
sk_SK: Obmedzovanie schopnosti používateľa zväčšovať vytvára prekážky pre jednotlivcov so slabým zrakom alebo inými zrakovými poruchami. Títo používatelia sa môžu spoliehať na funkcie zväčšovania v prehliadači, zväčšovanie štipnutím na mobilných zariadeniach alebo lupy na pohodlný prístup k obsahu.

en: Review the flagged text and determine if it should be a heading. If it is, change the element to the appropriate %1$s–%2$s tag. If it is not intended as a heading, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
sk_SK: Skontrolujte označený text a určte, či by mal byť nadpisom. Ak áno, zmeňte prvok na príslušnú značku %1$s–%2$s. Ak nie je zamýšľaný ako nadpis, môžete toto upozornenie zamietnuť v Accessibility Checker.

en: Review the image to determine if it is decorative. If it is decorative, it is correct to use an empty %1$s attribute and you can dismiss this warning in Accessibility Checker or by adding %2$s or %3$s to the image and rescanning the page. If the image conveys information, add descriptive alt text that communicates the image's purpose or meaning.
sk_SK: Skontrolujte obrázok, či je dekoratívny. Ak je dekoratívny, je správne použiť prázdny atribút %1$s a toto upozornenie môžete zamietnuť v Accessibility Checker alebo pridaním %2$s alebo %3$s k obrázku a opätovným skenovaním stránky. Ak obrázok sprostredkúva informácie, pridajte popisný alt text, ktorý oznamuje účel alebo význam obrázku.

en: Review the slider on the front end of your website. Ensure it is keyboard accessible, pauseable, has proper ARIA roles and labels, and works well with screen readers. After confirming the slider is accessible or remediating issues, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
sk_SK: Skontrolujte posuvník na prednej strane vašej webovej stránky. Uistite sa, že je prístupný pomocou klávesnice, je ho možné pozastaviť, má správne ARIA role a popisky a dobre funguje s čítačkami obrazovky. Po potvrdení prístupnosti posuvníka alebo odstránení problémov môžete toto upozornenie zamietnuť v Accessibility Checker.

en: Review the video on the front end of your website. Ensure that it includes accurate (not auto-generated) synchronized captions, a transcript, and an audio description if needed. After verifying accessibility or making necessary updates, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
sk_SK: Skontrolujte video na prednej strane vašej webovej stránky. Uistite sa, že obsahuje presné (nie automaticky generované) synchronizované titulky, prepis a v prípade potreby aj zvukový popis. Po overení prístupnosti alebo vykonaní potrebných aktualizácií môžete toto upozornenie zamietnuť v Accessibility Checker.

en: Reviewed and verified to meet accessibility requirements.
sk_SK: Skontrolované a overené, že spĺňa požiadavky na prístupnosť.

en: Revise the anchor text to clearly describe the destination or purpose of the link. For example, instead of "click here," use "download the annual report" or "learn more about us." Additional context can be added to links with an %1$s attribute or a screen-reader-text class.
sk_SK: Upravte text kotvy tak, aby jasne popisoval cieľ alebo účel odkazu. Napríklad namiesto „klikni tu,“ použite „stiahni výročnú správu“ alebo „zisti viac o nás.“ Ďalší kontext môže byť pridaný k odkazom pomocou atribútu %1$s alebo triedy screen-reader-text.

en: Revise your headings to follow a logical order without skipping levels. For example, if a %1$s is followed by a %2$s, change the %2$s to a %3$s or add an intervening %3$s section to preserve proper structure. If needed, use CSS or block/page builder settings to style headings rather than setting the incorrect level.
sk_SK: Upravte svoje nadpisy tak, aby nasledovali logické poradie bez preskakovania úrovní. Napríklad, ak po %1$s nasleduje %2$s, zmeňte %2$s na %3$s alebo pridajte medzitým sekciu %3$s, aby ste zachovali správnu štruktúru. V prípade potreby použite CSS alebo nastavenia blokového/stránkového editora na štylizovanie nadpisov namiesto nastavenia nesprávnej úrovne.

en: Rewrite the alternative text to accurately and concisely describe the purpose of the image in context. Avoid including words like “image,” “graphic,” file names or extensions (e.g., .jpg, .png), or placeholder terms like “spacer” or “arrow.” If the image is decorative, leave the alt attribute empty.
sk_SK: Prepíš alternatívny text tak, aby presne a stručne opisoval účel obrázka v kontexte. Vyhni sa používaniu slov ako „obrázok,“ „grafika,“ názvov súborov alebo prípon (napr. .jpg, .png), či zástupných výrazov ako „medzera“ alebo „šípka.“ Ak je obrázok dekoratívny, nechaj atribút alt prázdny.

en: Robust
sk_SK: Robustné

en: Save
sk_SK: Uložiť

en: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
sk_SK: Ušetrite 15 % na kurzoch prístupnosti a ArchiveWP s kupónom

en: Save Summary
sk_SK: Uložiť súhrn

en: Save fix for: %s
sk_SK: Uložiť opravu pre: %s

en: Saving failed.
sk_SK: Uloženie zlyhalo.

en: Saving failed: Missing REST API URL.
sk_SK: Uloženie zlyhalo: Chýba URL adresa REST API.

en: Saving...
sk_SK: Ukladá sa...

en: Scan
sk_SK: Skenovať

en: Scan ID
sk_SK: ID kontroly

en: Scan Settings
sk_SK: Nastavenia skenovania

en: Scan Speed
sk_SK: Rýchlosť skenovania

en: Scan Total
sk_SK: Celkový počet kontrol

en: Scan all content types
sk_SK: Skenovať všetky typy obsahu

en: Scan all post types
sk_SK: Skenovať všetky typy príspevkov

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
sk_SK: Skenovať všetky taxonomické termíny namiesto len vzorky

en: Scanner function not found.
sk_SK: Skenovacia funkcia nebola nájdená.

en: Scanning...
sk_SK: Prebieha skenovanie...

en: Scope:
sk_SK: Rozsah:

en: Screen Reader Only
sk_SK: Len pre čítačku obrazovky

en: Screen Reader Text Format
sk_SK: Formát textu pre čítačku obrazovky

en: Screen Reader Text Format Plugin (for the block editor)
sk_SK: Plugin Screen Reader Text Format (pre blokový editor)

en: Screen reader users (blind/low vision and neurodivergent people)
sk_SK: Používatelia čítačiek obrazovky (nevidiaci/slabozrakí a neurodivergentní ľudia)

en: Screen reader users and other assistive technologies rely on heading tags to understand page structure and navigate efficiently. Text that looks like a heading but is not coded as one can make it difficult for screen reader users to navigate the page.
sk_SK: Používatelia čítačiek obrazovky a iných asistenčných technológií sa spoliehajú na značky nadpisov, aby pochopili štruktúru stránky a efektívne sa v nej orientovali. Text, ktorý vyzerá ako nadpis, ale nie je ako nadpis zakódovaný, môže používateľom čítačiek obrazovky sťažiť navigáciu na stránke.

en: Screen reader users often browse a list of links out of context. If links use ambiguous phrases like "click here" or "learn more," users will not understand where the link goes or what it does. This can lead to confusion and reduce the usability of your website.
sk_SK: Používatelia čítačky obrazovky často prehliadajú zoznam odkazov bez kontextu. Ak odkazy používajú nejednoznačné frázy ako „klikni tu“ alebo „zisti viac,“ používatelia nebudú rozumieť, kam odkaz vedie alebo čo robí. To môže viesť k zmätku a znížiť použiteľnosť vašej webstránky.

en: Screen reader users rely on alternative text to understand the purpose of linked images. Without it, they cannot determine where the link leads, making navigation difficult or impossible.
sk_SK: Používatelia čítačky obrazovky sa spoliehajú na alternatívny text, aby pochopili účel odkazovaných obrázkov. Bez neho nemôžu určiť, kam odkaz vedie, čo robí navigáciu ťažkou alebo nemožnou.

en: Screen reader users rely on link text to understand the purpose or destination of a link. An empty link provides no information, making it difficult or impossible for users to decide whether or not to follow it.
sk_SK: Používatelia čítačiek obrazovky sa spoliehajú na text odkazu, aby pochopili účel alebo cieľ odkazu. Prázdny odkaz neposkytuje žiadne informácie, čo sťažuje alebo znemožňuje používateľom rozhodnúť sa, či ho majú nasledovať.

en: Screen readers and other assistive technologies use the language attribute to determine how to pronounce and interpret the content. Without it, the content may be read incorrectly, which can be confusing or misleading for users.
sk_SK: Čítačky obrazovky a iné asistenčné technológie používajú atribút jazyka na určenie, ako vysloviť a interpretovať obsah. Bez neho môže byť obsah prečítaný nesprávne, čo môže byť mätúce alebo zavádzajúce pre používateľov.

en: Screen readers rely on alternative text to describe images to users who cannot see them. If the alt attribute is empty, it signals that the image is decorative and should be skipped. However, if a meaningful image has an empty alt attribute, users with visual impairments will miss important information. Proper use of alternative text improves accessibility and ensures all users can understand the content.
sk_SK: Čítačky obrazovky sa spoliehajú na alternatívny text na popis obrázkov používateľom, ktorí ich nemôžu vidieť. Ak je atribút alt prázdny, signalizuje to, že obrázok je dekoratívny a mal by byť preskočený. Ak však zmysluplný obrázok má prázdny atribút alt, používatelia so zrakovým postihnutím prídu o dôležité informácie. Správne použitie alternatívneho textu zlepšuje prístupnosť a zabezpečuje, že všetci používatelia môžu porozumieť obsahu.

en: Screen readers rely on the title attribute of an iframe to describe its purpose or content. Without a title, users may not understand what the embedded content is, making the page harder to navigate and use.
sk_SK: Čítačky obrazovky sa spoliehajú na atribút title prvku iframe na popis jeho účelu alebo obsahu. Bez titulku používatelia nemusia rozumieť, čo je vložený obsah, čo sťažuje navigáciu a používanie stránky.

en: Search
sk_SK: Hľadať

en: Search for:
sk_SK: Hľadať:

en: Search …
sk_SK: Hľadať …

en: Seconds to sleep between deletions (default: 0).
sk_SK: Sekundy na spánok medzi odstráneniami (predvolené: 0).

en: Section
sk_SK: Sekcia

en: Section 508.gov: Create Accessible Documents (Webinar)
sk_SK: Section 508.gov: vytvorte prístupné dokumenty (webinár)

en: Section Headings
sk_SK: Nadpisy sekcií

en: Section headings are used to organize content, making it easier to understand and navigate.
sk_SK: Na organizáciu obsahu sa používajú nadpisy sekcií, čo uľahčuje jeho pochopenie a navigáciu.

en: See History
sk_SK: Zobraziť históriu

en: See More Reports
sk_SK: Zobraziť viac reportov

en: Seizure disorders
sk_SK: Záchvatové poruchy

en: Sensory Characteristics
sk_SK: Zmyslové charakteristiky

en: Set Page HTML Titles
sk_SK: Nastaviť HTML titulky stránok

en: Set Page Language
sk_SK: Nastaviť jazyk stránky

en: Set the ID attribute of the navigation element. This is useful if your main navigation contains actions that most site visitors would want to take such as login or search features.
sk_SK: Nastavte atribút ID pre navigačný prvok. Je to užitočné, ak vaša hlavná navigácia obsahuje akcie, ktoré väčšina návštevníkov stránky chce vykonať, ako napríklad prihlásenie alebo vyhľadávanie.

en: Set where the Simplified Summary is inserted into the content on the %s.
sk_SK: Nastavte, kam sa zjednodušené zhrnutie vloží do obsahu na %s.

en: Set where you would like simplified summaries to appear in relation to your content if filled in.
sk_SK: Nastavte, kde by sa mali zobraziť zjednodušené súhrny vo vzťahu k vášmu obsahu, ak sú vyplnené.

en: Set where you would like the frontend accessibility checker to appear on the page.
sk_SK: Nastavte, kde by sa mala na stránke zobraziť kontrola prístupnosti na frontende.

en: Settings
sk_SK: Nastavenia

en: Settings Saved. To confirm and reflect these updates in your site's statistics, please rescan your site. If you are using a caching plugin, make sure to clear the cache to ensure the updated fixes are applied correctly.
sk_SK: Nastavenia boli uložené. Na potvrdenie a zohľadnenie týchto aktualizácií v štatistikách vašej stránky znovu naskenujte svoju stránku. Ak používate plugin pre cachovanie, nezabudnite vymazať cache, aby sa správne aplikovali aktualizované opravy.

en: Settings related to enhancing focus outlines for better keyboard accessibility.
sk_SK: Nastavenia súvisiace so zlepšením zvýraznenia fokusu pre lepšiu prístupnosť pomocou klávesnice.

en: Settings saved successfully.
sk_SK: Nastavenia boli úspešne uložené.

en: Settings saved successfully. You must %svisit the editor%s and save the post to rescan and remove fixed issues from Accessibility Checker reports.
sk_SK: Nastavenia boli úspešne uložené. Musíte %snavštíviť editor%s a uložiť príspevok, aby sa opätovne skontrolovali a odstránili opravené problémy zo správ Accessibility Checker.

en: Settings to add missing labels to WordPress comment and search forms.
sk_SK: Nastavenia pre pridanie chýbajúcich popisov k formulárom pre komentáre a vyhľadávanie vo WordPresse.

en: Severity
sk_SK: Závažnosť

en: Severity:
sk_SK: Závažnosť:

en: Shorten the alt text to fewer than %s characters while still describing the image's function or purpose. Keep descriptions simple and avoid repeating surrounding content. If the image's alt text does not need to be changed, dismiss this warning in Accessibility Checker.
sk_SK: Skráťte alternatívny text na menej ako %s znakov, pričom stále popisujte funkciu alebo účel obrázka. Zachovajte jednoduché popisy a vyhnite sa opakovaniu okolitého obsahu. Ak alternatívny text obrázka nie je potrebné meniť, zamietnite toto upozornenie v Accessibility Checker.

en: Should Accessibility Checker only ask for a simplified summary when the reading level of your post or page is above 9th grade, always ask for it regardless of reading level, or never ask for it regardless of reading level?
sk_SK: Mal by Accessibility Checker žiadať o zjednodušené zhrnutie iba vtedy, keď je úroveň čitateľnosti vášho príspevku alebo stránky nad 9. ročníkom, vždy o to žiadať bez ohľadu na úroveň čitateľnosti, alebo o to nikdy nežiadať bez ohľadu na úroveň čitateľnosti?

en: Should you use animated GIFs?
sk_SK: Mali by ste používať animované GIFy?

en: Show Accessibility Checker metabox in the Block Editor
sk_SK: Zobraziť metabox Accessibility Checker v editore blokov

en: Show Affected Code
sk_SK: Zobraziť ovplyvnený kód

en: Show code
sk_SK: Zobraziť kód

en: Show explanation
sk_SK: Zobraziť vysvetlenie

en: Sign Language (Prerecorded)
sk_SK: Posunková reč (vopred nahratá)

en: Simplified Sum Heading
sk_SK: Nadpis zjednodušeného súhrnu

en: Simplified Sum Position
sk_SK: Pozícia zjednodušeného súhrnu

en: Simplified Sum Prompt
sk_SK: Výzva pre zjednodušený súhrn

en: Simplified Summary
sk_SK: Zjednodušené zhrnutie

en: Simplified Summary Heading
sk_SK: Zjednodušený nadpis súhrnu

en: Simplified Summary Position
sk_SK: Pozícia zjednodušeného súhrnu

en: Simplified Summary Reading Grade Level: %s
sk_SK: Zjednodušená úroveň čítania súhrnu: %s

en: Simplified Summary Reading Level
sk_SK: Zjednodušená úroveň čítania súhrnu

en: Simplified Summary Settings
sk_SK: Nastavenia zjednodušeného súhrnu

en: Simplified summary is being automatically inserted %s.
sk_SK: Zjednodušené zhrnutie sa automaticky vkladá %s.

en: Simplified summary is not being automatically inserted into the content.
sk_SK: Zjednodušené zhrnutie sa automaticky nevkladá do obsahu.

en: Simplified summary saved successfully.
sk_SK: Zjednodušený súhrn úspešne uložený.

en: Site registered successfully. Your site is now configured to use additional accessibility services.
sk_SK: Web úspešne zaregistrovaný. Váš web je teraz nakonfigurovaný na používanie ďalších služieb prístupnosti.

en: Site registration completed, but the response data was not in the expected format. Some features may not work correctly.
sk_SK: Registrácia webu bola dokončená, ale údaje odpovede neboli v očakávanom formáte. Niektoré funkcie nemusia fungovať správne.

en: Site unregistered successfully. Your site will no longer receive email reports.
sk_SK: Registrácia webu bola úspešne zrušená. Váš web už nebude dostávať e-mailové reporty.

en: Site-Wide Accessibility Reports
sk_SK: Celoplošné reporty o prístupnosti

en: Skip Link
sk_SK: Preskočiť odkaz

en: Skip and anchor links are important for efficient keyboard and screen reader navigation. When these links are broken, users may be confused or lose their place on the page, leading to a frustrating experience—especially for people who rely on keyboard shortcuts or assistive technology.
sk_SK: Preskočiť odkazy a kotvy sú dôležité pre efektívnu navigáciu pomocou klávesnice a čítačky obrazovky. Keď sú tieto odkazy nefunkčné, používatelia môžu byť zmätení alebo stratiť sa na stránke, čo vedie k frustrujúcemu zážitku - najmä pre ľudí, ktorí sa spoliehajú na klávesové skratky alebo asistenčné technológie.

en: Skip to content
sk_SK: Preskočiť na obsah

en: Skip to navigation
sk_SK: Preskočiť na navigáciu

en: Sliders are often difficult to use with screen readers and keyboards. Inaccessible sliders can interfere with navigation, trap focus, or move too quickly for users to engage with the content.
sk_SK: Posuvníky sú často ťažko použiteľné s čítačkami obrazovky a klávesnicami. Neprístupné posuvníky môžu narušiť navigáciu, zachytiť zameranie alebo sa pohybovať príliš rýchlo na to, aby používatelia mohli pracovať s obsahom.

en: Slow
sk_SK: Pomalé

en: Slowest
sk_SK: Najpomalšie

en: Sorry, you are not allowed to dismiss one or more issues in this batch.
sk_SK: Je nám ľúto, ale nemáte povolené zamietnuť jeden alebo viac problémov v tejto dávke.

en: Sorry, your submission failed. Please shorten your responses and try again.
sk_SK: Prepáčte, vaše odoslanie zlyhalo. Skráťte prosím vaše odpovede a skúste to znova.

en: Sorry, your submission failed. Please try again.
sk_SK: Prepáčte, vaše odoslanie zlyhalo. Skúste to znova, prosím.

en: Start New Scan
sk_SK: Začať novú kontrolu

en: Start full site scan
sk_SK: Spustiť skenovanie celého webu

en: Start scanning your entire website for accessibility issues, get full-site reports, and become compliant with accessibility guidelines faster.
sk_SK: Začnite kontrolovať celý svoj web na problémy s prístupnosťou, získajte reporty pre celý web a rýchlejšie dosiahnite súlad so smernicami o prístupnosti.

en: Starting May 20th: Save 15% on Accessibility Checker Pro with coupon code
sk_SK: Od 20. mája: Ušetrite 15 % na Accessibility Checker Pro s kupónom

en: Starting May 20th: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
sk_SK: Od 20. mája: Ušetrite 15 % na kurzoch prístupnosti a ArchiveWP s kupónom

en: Stat key: %1$s not found in stats.
sk_SK: Štatistický kľúč: %1$s nebol nájdený v štatistikách.

en: Stats of %1$s deleted.
sk_SK: Štatistiky pre %1$s boli odstránené.

en: Status Messages
sk_SK: Stavové správy

en: Status messages are programmatically determined so that assistive technologies can notify users of important changes, such as form errors or updates.
sk_SK: Stavové správy sú programovo určené tak, aby asistenčné technológie mohli informovať používateľov o dôležitých zmenách, ako sú chyby vo formulároch alebo aktualizácie.

en: Subscribe to Equalize Digital's email list to get access to free accessibility webinars and training resources.
sk_SK: Prihláste sa na odber e-mailového zoznamu Equalize Digital, aby ste získali prístup k bezplatným webinárom o prístupnosti a školiacim materiálom.

en: Summary not required
sk_SK: Súhrn nevyžadovaný

en: Summary provided
sk_SK: Súhrn poskytnutý

en: Summary required
sk_SK: Súhrn vyžadovaný

en: Support
sk_SK: Podpora

en: Support Information
sk_SK: Informácie o podpore

en: System Settings
sk_SK: Systémové nastavenia

en: TPGI Colour Contrast Analyser
sk_SK: TPGI Analyzátor farebného kontrastu

en: Tab Order Modified
sk_SK: Poradie tabulátora upravené

en: Table headers are used by assistive technologies to help users understand the relationships between cells and navigate the data. Without table headers, screen reader users may not be able to determine what the data represents.
sk_SK: Hlavičky tabuliek používajú asistenčné technológie na to, aby pomohli používateľom pochopiť vzťahy medzi bunkami a navigovať v dátach. Bez hlavičiek tabuliek nemusia používatelia čítačiek obrazovky určiť, čo dáta predstavujú.

en: Table headers provide context for the data in rows and columns. When a table header is empty, screen readers and other assistive technologies cannot convey the meaning of the associated data, making the table difficult or impossible to interpret.
sk_SK: Hlavičky tabuliek poskytujú kontext pre údaje v riadkoch a stĺpcoch. Keď je hlavička tabuľky prázdna, čítačky obrazovky a iné asistenčné technológie nemôžu sprostredkovať význam súvisiacich údajov, čo robí tabuľku ťažko alebo nemožno interpretovateľnou.

en: Target Size
sk_SK: Veľkosť cieľa

en: Target Size (Minimum)
sk_SK: Veľkosť cieľa (minimum)

en: Taxonomy Scanning
sk_SK: Skenovanie taxonómie

en: Text Justified
sk_SK: Zarovnaný text

en: Text Spacing
sk_SK: Rozostupy textu

en: Text Too Small
sk_SK: Príliš malý text

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 4.5:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
sk_SK: Text a obrázky textu musia mať kontrastný pomer aspoň 4,5:1, s výnimkou veľkého textu, náhodného textu alebo logotypov.

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 7:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
sk_SK: Text a obrázky textu musia mať kontrastný pomer aspoň 7:1, s výnimkou veľkého textu, náhodného textu alebo logotypov.

en: Text can be resized up to 200% without loss of content or functionality, so people with low vision can read it more easily.
sk_SK: Text je možné zväčšiť až o 200 % bez straty obsahu alebo funkčnosti, takže ľudia so slabým zrakom ho môžu ľahšie čítať.

en: Text that is too small can be hard to read, especially for people with low vision. Ensuring a minimum readable size improves overall accessibility and usability, reducing the need for users to zoom.
sk_SK: Text, ktorý je príliš malý, môže byť ťažko čitateľný, najmä pre ľudí so slabým zrakom. Zabezpečenie minimálnej čitateľnej veľkosti zlepšuje celkovú prístupnosť a použiteľnosť, čím sa znižuje potreba používateľov zväčšovať obsah.

en: The Accessibility New Window Warnings plugin is installed. The fix for links opening in a new window included here will override its functionality. You can safely remove the plugin and use these fixes instead.
sk_SK: Plugin Accessibility New Window Warnings je nainštalovaný. Oprava pre odkazy otvárajúce sa v novom okne, ktorá je tu zahrnutá, prepíše jeho funkčnosť. Môžete bezpečne odstrániť tento plugin a namiesto neho použiť tieto opravy.

en: The ID of the post to delete stats for.
sk_SK: ID príspevku, pre ktorý sa majú odstrániť štatistiky.

en: The ID of the post to get stats for.
sk_SK: ID príspevku, pre ktorý sa majú získať štatistiky.

en: The aria-hidden attribute is used to hide content from assistive technologies. While this is useful for decorative or redundant elements, it can cause accessibility issues if applied to important content that screen reader users need to access.
sk_SK: Atribút aria-hidden sa používa na skrytie obsahu pred asistenčnými technológiami. Hoci je to užitočné pre dekoratívne alebo redundantné prvky, môže to spôsobiť problémy s prístupnosťou, ak sa aplikuje na dôležitý obsah, ku ktorému potrebujú mať prístup používatelia čítačiek obrazovky.

en: The default language of each web page is programmatically determined, so assistive technologies can use the correct language settings.
sk_SK: Predvolený jazyk každej webovej stránky je programovo určený, takže asistenčné technológie môžu používať správne jazykové nastavenia.

en: The element is not focusable. Try disabling styles.
sk_SK: Prvok nie je zaostriteľný. Skúste zakázať štýly.

en: The element is not visible. Try disabling styles.
sk_SK: Prvok nie je viditeľný. Skúste zakázať štýly.

en: The element was not found on the page.
sk_SK: Prvok sa na stránke nenašiel.

en: The following is a list of items we have included in our website to improve its accessibility:
sk_SK: Nasleduje zoznam položiek, ktoré sme zahrnuli do našej webovej stránky na zlepšenie jej prístupnosti:

en: The function optionally accepts the post ID as a parameter.
sk_SK: Funkcia voliteľne prijíma ID príspevku ako parameter.

en: The id value was not set
sk_SK: Hodnota id nebola nastavená

en: The issue has been fixed, but the page has not been rescanned yet.
sk_SK: Problém bol opravený, ale stránka ešte nebola znova skenovaná.

en: The language of each part of the content can be programmatically determined, so assistive technologies can provide appropriate language support.
sk_SK: Jazyk každej časti obsahu je možné programovo určiť, takže asistenčné technológie môžu poskytnúť vhodnú jazykovú podporu.

en: The license key for %1$s appears to be invalid. Please <a href="%2$s">check your license key</a> to access additional accessibility features and services for %3$s.
sk_SK: Licenčný kľúč pre %1$s sa zdá byť neplatný. Prosím, <a href="%2$s">skontrolujte si licenčný kľúč</a>, aby ste získali prístup k ďalším funkciám a službám prístupnosti pre %3$s.

en: The longdesc attribute is intended to provide a URL to a long description of an image for screen reader users. However, it is no longer supported in HTML5 and is not reliably recognized by browsers or assistive technologies. Invalid values or blank longdesc attributes may confuse users or fail to convey important information.
sk_SK: Atribút longdesc je určený na poskytnutie URL adresy dlhého popisu obrázka pre používateľov čítačiek obrazovky. V HTML5 však už nie je podporovaný a prehliadače alebo asistenčné technológie ho spoľahlivo nerozpoznávajú. Neplatné hodnoty alebo prázdne atribúty longdesc môžu používateľov zmiasť alebo neposkytnúť dôležité informácie.

en: The name of user interface components includes text labels that describe their purpose, so assistive technologies can convey this information to users.
sk_SK: Názov komponentov používateľského rozhrania obsahuje textové označenia, ktoré popisujú ich účel, takže asistenčné technológie môžu tieto informácie sprostredkovať používateľom.

en: The natural tab order of a page follows the structure of the HTML. Changing this order using positive tabindex values can cause confusion for keyboard-only users and screen reader users, especially if the focus moves in an unexpected way or skips important content.
sk_SK: Prirodzené poradie tabulátorov na stránke sleduje štruktúru HTML. Zmena tohto poradia pomocou kladných hodnôt tabindex môže spôsobiť zmätok pre používateľov, ktorí používajú len klávesnicu, a používateľov čítačiek obrazovky, najmä ak sa zameranie pohybuje neočakávaným spôsobom alebo preskakuje dôležitý obsah.

en: The post ID was not set
sk_SK: ID príspevku nebolo nastavené

en: The purpose of each link can be determined by the link text alone, without needing additional context.
sk_SK: Účel každého odkazu je možné určiť len z textu odkazu bez potreby ďalšieho kontextu.

en: The purpose of each link is clear from the link text and the context in which it appears, so users know where the link will take them.
sk_SK: Účel každého odkazu je jasný z textu odkazu a kontextu, v ktorom sa nachádza, takže používatelia vedia, kam ich odkaz zavedie.

en: The purpose of input fields that collect information about the user can be programmatically determined, so browsers and assistive technologies can help users fill them in.
sk_SK: Účel vstupných polí, ktoré zhromažďujú informácie o používateľovi, môže byť programovo určený, takže prehliadače a asistenčné technológie môžu pomôcť používateľom pri ich vypĺňaní.

en: The purpose of user interface components, icons, and regions can be programmatically determined, so assistive technologies can adapt the experience for users.
sk_SK: Účel komponentov používateľského rozhrania, ikon a oblastí môže byť programovo určený, takže asistenčné technológie môžu prispôsobiť zážitok pre používateľov.

en: The reading level of the simplified summary is too high.
sk_SK: Úroveň čítania zjednodušeného súhrnu je príliš vysoká.

en: The review action value was not set
sk_SK: Hodnota akcie pre recenziu nebola nastavená

en: The scanner flagged this, but it does not apply to this content.
sk_SK: Skener to označil, ale netýka sa to tohto obsahu.

en: The size of the target for pointer gestures is large enough to be easily activated, even by users with limited dexterity.
sk_SK: Veľkosť cieľa pre gestá ukazovateľa je dostatočne veľká na to, aby sa dala ľahko aktivovať, a to aj používateľmi s obmedzenou zručnosťou.

en: The target size for any interactive element is at least 44x44 pixels, so it can be easily activated by users with various abilities.
sk_SK: Veľkosť cieľa pre akýkoľvek interaktívny prvok je aspoň 44x44 pixelov, takže ho môžu ľahko aktivovať používatelia s rôznymi schopnosťami.

en: The title element is used by screen readers, search engines, and browser tabs to identify the page. Without a title, users may have difficulty determining the purpose of the page.
sk_SK: Prvok titulku používajú čítačky obrazovky, vyhľadávače a karty prehliadača na identifikáciu stránky. Bez titulku môžu mať používatelia ťažkosti s určením účelu stránky.

en: The visible focus indicator for interactive elements is clearly visible and meets minimum size and contrast requirements.
sk_SK: Viditeľný indikátor fokusu pre interaktívne prvky je jasne viditeľný a spĺňa minimálne požiadavky na veľkosť a kontrast.

en: There are no settings to display.
sk_SK: Nie sú k dispozícii žiadne nastavenia na zobrazenie.

en: There was a problem. Please try again.
sk_SK: Vyskytol sa problém. Skúste to prosím znova.

en: There was an issue validating your %s license key. Please try again or contact our support team if the problem persists.
sk_SK: Vyskytol sa problém pri overovaní vášho licenčného kľúča %s. Skúste to znova alebo kontaktujte náš tím podpory, ak problém pretrváva.

en: These %1$s do not have descriptive title attributes.
sk_SK: Tieto %1$s nemajú popisné atribúty title.

en: These are empty %s headings that don't contain any content.
sk_SK: Toto sú prázdne nadpisy %s, ktoré neobsahujú žiadny obsah.

en: These are empty links that do not contain any meaningful content for assistive technologies.
sk_SK: Toto sú prázdne odkazy, ktoré neobsahujú žiadny zmysluplný obsah pre asistenčné technológie.

en: These are links to Microsoft Office files, such as Word, Excel, or PowerPoint documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
sk_SK: Toto sú odkazy na súbory Microsoft Office, ako napríklad dokumenty Word, Excel alebo PowerPoint. Všetky prepojené dokumenty musia byť manuálne testované na prístupnosť.

en: These are links to PDF documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
sk_SK: Toto sú odkazy na PDF dokumenty. Všetky prepojené dokumenty musia byť manuálne testované na prístupnosť.

en: These elements are %1$s or %2$s with no accessible label or text.
sk_SK: Tieto elementy sú %1$s alebo %2$s bez prístupného označenia alebo textu.

en: These elements are %1$s, %2$s, or %3$s form fields without associated labels.
sk_SK: Tieto prvky sú polia formulára typu %1$s, %2$s alebo %3$s bez priradených označení.

en: These elements are anchor tags missing valid %1$s attributes or are linked to %2$s without having %3$s.
sk_SK: Tieto prvky sú kotevné značky, ktorým chýbajú platné atribúty %1$s alebo sú prepojené s %2$s bez toho, aby mali %3$s.

en: These elements are animated image files (e.g., GIFs or animated WebPs).
sk_SK: Tieto prvky sú animované obrazové súbory (napr. GIFy alebo animované WebPy).

en: These elements are links to non-HTML document formats with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
sk_SK: Tieto prvky sú odkazy na dokumenty v inom formáte ako HTML s jednou z nasledujúcich prípon súborov: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages alebo .key

en: These elements are missing title tags (%1$s or %2$s). This may happen if post or page title fields are empty or if the theme fails to output title tags in the document head.
sk_SK: Týmto prvkom chýbajú tagy titulku (%1$s alebo %2$s). Toto sa môže stať, ak sú polia titulku príspevkov alebo stránok prázdne, alebo ak téma nezobrazuje tagy titulku v hlavičke dokumentu.

en: These elements are sliders or carousels. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time one or more sliders are detected on a post or page.
sk_SK: Tieto prvky sú posuvníky alebo karusely. Keďže mnohé problémy s prístupnosťou posuvníkov vyžadujú manuálnu kontrolu, toto upozornenie sa zobrazí vždy, keď je na príspevku alebo stránke zistený jeden alebo viac posuvníkov.

en: These elements are table header cells (%s) with no text content.
sk_SK: Tieto elementy sú bunky hlavičky tabuľky (%s) bez textového obsahu.

en: These elements are top-level %1$s tags that are missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or have an empty language attribute.
sk_SK: Tieto prvky sú nadradené %1$s tagy, ktorým chýba atribút jazyka ako %2$s alebo %3$s, alebo majú prázdny atribút jazyka.

en: These elements are videos. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time one or more videos are detected on a post or page.
sk_SK: Tieto prvky sú videá. Keďže mnohé problémy s prístupnosťou video obsahu vyžadujú manuálnu kontrolu, toto upozornenie sa zobrazí vždy, keď je na príspevku alebo stránke zistené jedno alebo viac videí.

en: These elements contain or link to audio or video content that do not have properly labeled or positioned transcripts, or may not have a transcript at all.
sk_SK: Tieto prvky obsahujú alebo odkazujú na audio alebo video obsah, ktorý nemá správne označené alebo umiestnené prepisy, alebo nemusí mať prepisy vôbec.

en: These elements contain underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and do not appear to be links.
sk_SK: Tieto prvky obsahujú podčiarknutý text pomocou značky %1$s alebo CSS štýlov %2$s a nevyzerajú ako odkazy.

en: These elements have foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
sk_SK: Tieto prvky majú farby popredia a pozadia, ktoré nespĺňajú minimálny pomer kontrastu pre zhodu s úrovňou AA.

en: These elements use %s, which hides them from screen readers.
sk_SK: Tieto prvky používajú %s, čo ich skrýva pred čítačkami obrazovky.

en: These elements use ARIA attributes that reference other elements which do not exist or are not properly labeled.
sk_SK: Tieto prvky používajú ARIA atribúty, ktoré odkazujú na iné prvky, ktoré neexistujú alebo nie sú správne označené.

en: These elements use blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
sk_SK: Tieto prvky používajú blikajúce alebo posúvajúce sa efekty, ktoré môžu byť pre používateľov rušivé alebo spôsobiť záchvaty.

en: These elements use the %s attribute with invalid or unsupported values.
sk_SK: Tieto prvky používajú atribút %s s neplatnými alebo nepodporovanými hodnotami.

en: These fixes help improve accessibility by modifying HTML elements and behaviors on your site.
sk_SK: Tieto opravy pomáhajú zlepšiť prístupnosť úpravou HTML prvkov a správania na vašej stránke.

en: These form fields have more than one label associated with them.
sk_SK: Tieto polia formulára majú priradený viac ako jeden popis.

en: These images are inside links and have empty alt attributes and there is no other text within the links.
sk_SK: Tieto obrázky sú vo vnútri odkazov a majú prázdne atribúty alt a v odkazoch nie je žiadny iný text.

en: These images are inside links but do not have alt attributes and there is no other text within the links.
sk_SK: Tieto obrázky sú vo vnútri odkazov, ale nemajú atribúty alt a v odkazoch nie je žiadny iný text.

en: These images do not have an alt attribute (%1$s) contained in their image tags (%2$s).
sk_SK: Tieto obrázky nemajú atribút alt (%1$s) obsiahnutý v ich značkách obrázkov (%2$s).

en: These images have alternative text longer than %s characters.
sk_SK: Tieto obrázky majú alternatívny text dlhší ako %s znakov.

en: These images have alternative text that is identical to nearby content or to other images on the page.
sk_SK: Tieto obrázky majú alternatívny text, ktorý je identický s blízkym obsahom alebo s inými obrázkami na stránke.

en: These images have alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
sk_SK: Tieto obrázky majú alternatívny text, ktorý môže byť nejasný, redundantný alebo obsahuje zbytočné slová či názvy súborov.

en: These images have empty alt attributes (%s).
sk_SK: Tieto obrázky majú prázdne atribúty alt (%s).

en: These links are set to open in new browser tabs or windows.
sk_SK: Tieto odkazy sú nastavené tak, aby sa otvorili v nových kartách alebo oknách prehliadača.

en: These links point to anchor targets on the same page, but no elements with the referenced IDs exist.
sk_SK: Tieto odkazy smerujú na kotvy na tej istej stránke, ale žiadne prvky s odkazovanými ID neexistujú.

en: These links use URLs for their anchor text rather than meaningful words or phrases.
sk_SK: Tieto odkazy používajú URL adresy ako text kotvy namiesto zmysluplných slov alebo fráz.

en: These links use generic or vague anchor text that does not describe their purpose.
sk_SK: Tieto odkazy používajú všeobecný alebo nejasný text kotvy, ktorý nepopisuje ich účel.

en: These pages contain <p> tags with no content inside.
sk_SK: Tieto stránky obsahujú tagy <p> bez obsahu vnútri.

en: These pages contain elements with %1$s or other positive %2$s, which modify the natural tab order.
sk_SK: Tieto stránky obsahujú prvky s %1$s alebo inými kladnými %2$s, ktoré menia prirodzené poradie tabulátorov.

en: These pages contain long blocks of text that are styled with %s.
sk_SK: Tieto stránky obsahujú dlhé bloky textu, ktoré sú štylizované pomocou %s.

en: These pages disable zooming by using viewport meta tags with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
sk_SK: Tieto stránky zakazujú zväčšovanie pomocou meta tagov viewport s hodnotou %1$s alebo hodnotou %2$s menšou ako 2. To bráni používateľom zväčšiť obsah pre lepšiu čitateľnosť.

en: These pages do not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and have more than %3$s words.
sk_SK: Tieto stránky neobsahujú žiadne prvky nadpisov medzi %1$s a %2$s v hlavnej oblasti obsahu a majú viac ako %3$s slov.

en: These pages use headings out of order, skipping one or more heading levels, such as going from %1$s to %2$s without an %3$s between.
sk_SK: Tieto stránky používajú nadpisy v nesprávnom poradí, preskakujúc jednu alebo viac úrovní nadpisov, napríklad prechod z %1$s na %2$s bez %3$s medzi nimi.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
sk_SK: Tieto nastavenia umožňujú globálne opravy na celom vašom webe.

en: These settings enable global fixes across your entire site. Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
sk_SK: Tieto nastavenia umožňujú globálne opravy na celom vašom webe. Môže byť potrebné znovu uložiť stránky alebo spustiť úplné skenovanie webu, aby sa opravy prejavili v správach.

en: These tables contain data cells but do not have the required table header cells.
sk_SK: Tieto tabuľky obsahujú dátové bunky, ale nemajú požadované bunky hlavičky tabuľky.

en: These text elements appear visually styled like headings but are not marked up with heading tags.
sk_SK: Tieto textové prvky vyzerajú vizuálne ako nadpisy, ale nie sú označené značkami nadpisov.

en: These text elements are smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
sk_SK: Tieto textové prvky sú menšie ako 10 pixelov a môžu byť ťažko čitateľné.

en: This %1$s does not have a descriptive title attribute.
sk_SK: Tento %1$s nemá popisný atribút title.

en: This element contains or links to audio or video content that does not have a properly labeled or positioned transcript, or may not have a transcript at all.
sk_SK: Tento prvok obsahuje alebo odkazuje na audio alebo video obsah, ktorý nemá správne označený alebo umiestnený prepis, alebo nemusí mať prepis vôbec.

en: This element contains underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and does not appear to be a link.
sk_SK: Tento prvok obsahuje podčiarknutý text pomocou značky %1$s alebo CSS štýlov %2$s a nevyzerá ako odkaz.

en: This element has foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
sk_SK: Tento prvok má farby popredia a pozadia, ktoré nespĺňajú minimálny pomer kontrastu pre zhodu s úrovňou AA.

en: This element is a %1$s or %2$s with no accessible label or text.
sk_SK: Tento element je %1$s alebo %2$s bez prístupného označenia alebo textu.

en: This element is a link to a non-HTML document format with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
sk_SK: Tento prvok je odkaz na dokument v inom formáte ako HTML s jednou z nasledujúcich prípon súborov: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages alebo .key

en: This element is a slider or carousel. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time a slider is detected on a post or page.
sk_SK: Tento prvok je posuvník alebo karusel. Keďže mnohé problémy s prístupnosťou posuvníkov vyžadujú manuálnu kontrolu, toto upozornenie sa zobrazí vždy, keď je na príspevku alebo stránke zistený posuvník.

en: This element is a table header cell (%s) with no text content.
sk_SK: Tento element je bunka hlavičky tabuľky (%s) bez textového obsahu.

en: This element is a top-level %1$s tag that is missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or has an empty language attribute.
sk_SK: Tento prvok je nadradený %1$s tag, ktorému chýba atribút jazyka ako %2$s alebo %3$s, alebo má prázdny atribút jazyka.

en: This element is a video. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time a video is detected on a post or page.
sk_SK: Tento prvok je video. Keďže mnohé problémy s prístupnosťou video obsahu vyžadujú manuálnu kontrolu, toto upozornenie sa zobrazí vždy, keď je na príspevku alebo stránke zistené video.

en: This element is an %1$s, %2$s, or %3$s form field without an associated label.
sk_SK: Tento prvok je pole formulára typu %1$s, %2$s alebo %3$s bez priradeného označenia.

en: This element is an anchor tag missing a valid %1$s attribute or is linked to %2$s without having %3$s.
sk_SK: Tento element je kotva chýbajúca platný atribút %1$s alebo je odkazovaný na %2$s bez %3$s.

en: This element is an animated image file (e.g., GIF or animated WebP).
sk_SK: Tento prvok je animovaný obrazový súbor (napr. GIF alebo animovaný WebP).

en: This element is missing a title tag (%1$s or %2$s). This may happen if the post or page title field is empty or if the theme fails to output a title tag in the document head.
sk_SK: Tomuto prvku chýba tag titulku (%1$s alebo %2$s). Toto sa môže stať, ak je pole titulku príspevku alebo stránky prázdne, alebo ak téma nezobrazuje tag titulku v hlavičke dokumentu.

en: This element uses %s, which hides it from screen readers.
sk_SK: Tento prvok používa %s, čo ho skrýva pred čítačkami obrazovky.

en: This element uses an ARIA attribute that references another element which does not exist or is not properly labeled.
sk_SK: Tento prvok používa ARIA atribút, ktorý odkazuje na iný prvok, ktorý neexistuje alebo nie je správne označený.

en: This element uses blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
sk_SK: Tento prvok používa blikajúce alebo posúvajúce sa efekty, ktoré môžu byť pre používateľov rušivé alebo spôsobiť záchvaty.

en: This element uses the %s attribute with an invalid or unsupported value.
sk_SK: Tento prvok používa atribút %s s neplatnou alebo nepodporovanou hodnotou.

en: This form field has more than one label associated with it.
sk_SK: Toto pole formulára má priradený viac ako jeden popis.

en: This image does not have an alt attribute (%1$s) contained in the image tag (%2$s).
sk_SK: Tento obrázok nemá atribút alt (%1$s) obsiahnutý v značke obrázka (%2$s).

en: This image has alternative text longer than %s characters.
sk_SK: Tento obrázok má alternatívny text dlhší ako %s znakov.

en: This image has alternative text that is identical to nearby content or to another image on the page.
sk_SK: Tento obrázok má alternatívny text, ktorý je identický s blízkym obsahom alebo s iným obrázkom na stránke.

en: This image has alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
sk_SK: Tento obrázok má alternatívny text, ktorý môže byť nejasný, redundantný alebo obsahuje zbytočné slová či názvy súborov.

en: This image has an empty alt attribute (%s).
sk_SK: Tento obrázok má prázdny atribút alt (%s).

en: This image is inside a link and has an empty alt attribute and there is no other text within the link.
sk_SK: Tento obrázok je vo vnútri odkazu a má prázdny atribút alt a v odkaze nie je žiadny iný text.

en: This image is inside a link but does not have an alt attribute and there is no other text within the link.
sk_SK: Tento obrázok je vo vnútri odkazu, ale nemá atribút alt a v odkaze nie je žiadny iný text.

en: This is a link to a Microsoft Office file, such as a Word, Excel, or PowerPoint document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
sk_SK: Toto je odkaz na súbor Microsoft Office, ako napríklad dokument Word, Excel alebo PowerPoint. Všetky prepojené dokumenty musia byť manuálne testované na prístupnosť.

en: This is a link to a PDF document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
sk_SK: Toto je odkaz na dokument PDF. Všetky prepojené dokumenty musia byť manuálne testované na prístupnosť.

en: This is an empty %s heading that doesn't contain any content.
sk_SK: Toto je prázdny nadpis %s, ktorý neobsahuje žiadny obsah.

en: This is an empty link that does not contain any meaningful content for assistive technologies.
sk_SK: Toto je prázdny odkaz, ktorý neobsahuje žiadny zmysluplný obsah pre asistenčné technológie.

en: This is part of our broader effort to make everyone's experience at [COMPANY NAME] a welcoming and enjoyable one. Please note that while we make every effort to provide information accessible for all users, we cannot guarantee the accessibility of third party websites to which we may link.
sk_SK: Toto je súčasťou nášho širšieho úsilia urobiť skúsenosť každého v [NÁZOV SPOLOČNOSTI] príjemnou a prívetivou. Upozorňujeme, že hoci sa snažíme poskytovať informácie prístupné pre všetkých používateľov, nemôžeme zaručiť prístupnosť webových stránok tretích strán, na ktoré môžeme odkazovať.

en: This license key does not appear to be valid for %s. Please verify you've entered the correct license key.
sk_SK: Tento licenčný kľúč sa nezdá byť platný pre %s. Overte, či ste zadali správny licenčný kľúč.

en: This license key for %s is not active for this site. Please activate it to access additional features on this website.
sk_SK: Tento licenčný kľúč pre %s nie je aktívny pre tento web. Aktivujte ho, aby ste získali prístup k ďalším funkciám na tomto webe.

en: This link is set to open in a new browser tab or window.
sk_SK: Tento odkaz je nastavený tak, aby sa otvoril v novej karte alebo okne prehliadača.

en: This link points to an anchor target on the same page, but no element with the referenced ID exists.
sk_SK: Tento odkaz smeruje na kotvu na tej istej stránke, ale žiadny prvok s odkazovaným ID neexistuje.

en: This link uses a URL for its anchor text rather than a meaningful word or phrase.
sk_SK: Tento odkaz používa URL adresu ako text kotvy namiesto zmysluplného slova alebo frázy.

en: This link uses generic or vague anchor text that does not describe its purpose.
sk_SK: Tento odkaz používa všeobecný alebo nejasný text kotvy, ktorý nepopisuje jeho účel.

en: This page contains a <p> tag with no content inside.
sk_SK: Táto stránka obsahuje tag <p> bez obsahu vnútri.

en: This page contains an element with %1$s or another positive %2$s, which modifies the natural tab order.
sk_SK: Táto stránka obsahuje prvok s %1$s alebo iným kladným %2$s, ktorý mení prirodzené poradie tabulátorov.

en: This page contains long blocks of text that are styled with %s.
sk_SK: Táto stránka obsahuje dlhé bloky textu, ktoré sú štylizované pomocou %s.

en: This page disables zooming by using a viewport meta tag with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
sk_SK: Táto stránka zakazuje zväčšovanie pomocou meta tagu viewport s hodnotou %1$s alebo hodnotou %2$s menšou ako 2. To bráni používateľom zväčšiť obsah pre lepšiu čitateľnosť.

en: This page does not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and has more than %3$s words.
sk_SK: Táto stránka neobsahuje žiadne prvky nadpisov medzi %1$s a %2$s v hlavnej oblasti obsahu a má viac ako %3$s slov.

en: This page uses headings out of order, skipping one or more heading levels.
sk_SK: Táto stránka používa nadpisy v nesprávnom poradí a vynecháva jednu alebo viac úrovní nadpisov.

en: This post does not contain enough content to calculate a reading level.
sk_SK: Tento príspevok neobsahuje dostatok obsahu na výpočet úrovne čítania.

en: This summary is automatically updated every 24 hours, or any time a full site scan is completed. You can also manually update these results by clicking the Update Counts button.
sk_SK: Tento súhrn sa automaticky aktualizuje každých 24 hodín alebo vždy, keď sa dokončí úplná kontrola webu. Tieto výsledky môžete tiež manuálne aktualizovať kliknutím na tlačidlo Aktualizovať počty.

en: This summary reflects the latest scan data available for your site.
sk_SK: Tento súhrn odráža najnovšie dostupné údaje skenovania pre váš web.

en: This table contains data cells but does not have the required table header cells.
sk_SK: Táto tabuľka obsahuje dátové bunky, ale nemá požadované bunky hlavičky tabuľky.

en: This text appears visually styled like a heading but is not marked up with a heading tag.
sk_SK: Tento text sa vizuálne javí ako nadpis, ale nie je označený tagom nadpisu.

en: This text is smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
sk_SK: Tento text je menší ako 10 pixelov a môže byť ťažko čitateľný.

en: This will clear all issues for this post. A save will be required to trigger a fresh scan of the post content. Do you want to continue?
sk_SK: Týmto sa vymažú všetky problémy pre tento príspevok. Bude potrebné uloženie na spustenie nového skenovania obsahu príspevku. Chcete pokračovať?

en: Three Flashes
sk_SK: Tri záblesky

en: Three Flashes or Below Threshold
sk_SK: Tri záblesky alebo pod prahovou hodnotou

en: Timeouts
sk_SK: Časové limity

en: Timing Adjustable
sk_SK: Nastaviteľný časový limit

en: To check content other than posts and pages, please
sk_SK: Na kontrolu iného obsahu ako príspevkov a stránok, prosím

en: Total Issues Found
sk_SK: Celkový počet nájdených problémov

en: Transcripts provide access to audio and video content for individuals who are deaf, hard of hearing, or prefer to read rather than listen. Without a transcript, important information may be missed.
sk_SK: Prepisy poskytujú prístup k audio a video obsahu pre jednotlivcov, ktorí sú nepočujúci, nedoslýchaví alebo uprednostňujú čítanie pred počúvaním. Bez prepisu môžu byť dôležité informácie prehliadnuté.

en: Type
sk_SK: Typ

en: Type your email
sk_SK: Zadajte svoj e-mail

en: Type your first name
sk_SK: Zadajte svoje meno

en: URLs Scanned
sk_SK: Skontrolované URL adresy

en: URLs with 100% score
sk_SK: URL adresy so skóre 100%

en: Unable to load this preference.
sk_SK: Nepodarilo sa načítať túto predvoľbu.

en: Unable to redirect to upgrade page.
sk_SK: Nie je možné presmerovať na stránku vylepšenia.

en: Unable to save this preference.
sk_SK: Nepodarilo sa uložiť túto predvoľbu.

en: Unable to unregister site. Required registration data is missing.
sk_SK: Nie je možné zrušiť registráciu webu. Chýbajú požadované registračné údaje.

en: Underline Links
sk_SK: Podčiarknuť odkazy

en: Underlined Text
sk_SK: Podčiarknutý text

en: Underlined text is commonly associated with links. When non-link text is underlined, it can be confusing for users, especially those with cognitive disabilities or those relying on visual cues to identify links.
sk_SK: Podčiarknutý text sa bežne spája s odkazmi. Keď je nepodlinkový text podčiarknutý, môže to byť mätúce pre používateľov, najmä pre tých s kognitívnymi poruchami alebo tých, ktorí sa spoliehajú na vizuálne indikátory na identifikáciu odkazov.

en: Understandable
sk_SK: Zrozumiteľné

en: Undock Panel
sk_SK: Odpojiť panel

en: Unique Contrast Problem | Unique Contrast Problems
sk_SK[0]: Jedinečný problém s kontrastom
sk_SK[1]: Jedinečné problémy s kontrastom
sk_SK[2]: Jedinečné problémy s kontrastom

en: Unique Item Needing Review | Unique Items Needing Review
sk_SK[0]: Jedinečná položka vyžadujúca kontrolu
sk_SK[1]: Jedinečné položky vyžadujúce kontrolu
sk_SK[2]: Jedinečné položky vyžadujúce kontrolu

en: Unique Problem | Unique Problems
sk_SK[0]: Jedinečný problém
sk_SK[1]: Jedinečné problémy
sk_SK[2]: Jedinečné problémy

en: Unknown
sk_SK: Neznáme

en: Unknown error occurred while registering the site.
sk_SK: Pri registrácii webu sa vyskytla neznáma chyba.

en: Unknown error occurred while unregistering the site.
sk_SK: Pri rušení registrácie webu sa vyskytla neznáma chyba.

en: Unlock Detailed Accessibility Reports
sk_SK: Odomknite podrobné reporty o prístupnosti

en: Unlock Pro Features (opens in new window)
sk_SK: Odomknite Pro funkcie (otvorí sa v novom okne)

en: Unset
sk_SK: Nenastavené

en: Untitled issue
sk_SK: Problém bez názvu

en: Unusual Words
sk_SK: Neobvyklé slová

en: Unusual or rare words are defined or explained, so users with cognitive disabilities or who are not familiar with the language can understand them.
sk_SK: Neobvyklé alebo zriedkavé slová sú definované alebo vysvetlené, takže používatelia s kognitívnymi poruchami alebo tí, ktorí neovládajú jazyk, im môžu porozumieť.

en: Update Counts
sk_SK: Aktualizovať počty

en: Update option wasn't successful
sk_SK: Aktualizácia možnosti nebola úspešná

en: Update your styles so that all text is at least %s in size. Use relative units like em or rem when possible to support user preferences and browser scaling.
sk_SK: Aktualizuj svoje štýly tak, aby všetok text mal veľkosť aspoň %s. Ak je to možné, používaj relatívne jednotky ako em alebo rem na podporu používateľských preferencií a škálovania prehliadača.

en: Updated
sk_SK: Aktualizované

en: Updating accessibility data...
sk_SK: Aktualizujem údaje o prístupnosti...

en: Upgrade Accessibility Checker
sk_SK: Aktualizovať Accessibility Checker

en: Upgrade Now
sk_SK: Inovovať teraz

en: Upgrade Sale Now
sk_SK: Akcia na vylepšenie práve teraz

en: Upgrade to Accessibility Checker Pro
sk_SK: Aktualizujte na Accessibility Checker Pro

en: Upgrade to Pro
sk_SK: Prejsť na pro verziu

en: Upgrade to Pro to:
sk_SK: Prejdite na Pro, ak chcete:

en: Upgrade to Scan
sk_SK: Prejdite na vyššiu verziu pre kontrolu

en: Upgrade to Scan (opens in a new window)
sk_SK: Inovovať na skenovanie (otvorí sa v novom okne)

en: Upgrade to a paid version of Accessibility Checker from November 24th to December 3rd and get 30% off! Full site scanning, site-wide open issues report, dismissal logs, and more.
sk_SK: Inovujte na platenú verziu Accessibility Checker od 24. novembra do 3. decembra a získajte zľavu 30 %! Kompletné skenovanie stránky, celostránkový prehľad otvorených problémov, protokoly zamietnutí a ďalšie.

en: Use of Color
sk_SK: Použitie farieb

en: Use the settings below to configure the frontend accessibility checker.
sk_SK: Použite nasledujúce nastavenia na konfiguráciu kontroly prístupnosti na frontende.

en: Use this function to manually add the simplified summary to your theme within the loop.
sk_SK: Použite túto funkciu na manuálne pridanie zjednodušeného súhrnu do vašej témy v rámci slučky.

en: Used for documents, media, and other non-scannable content that require manual testing and are likely to fail multiple WCAG success criteria.
sk_SK: Používa sa pre dokumenty, médiá a iný neskenovaný obsah, ktorý vyžaduje manuálne testovanie a pravdepodobne nesplní viaceré kritériá úspešnosti WCAG.

en: User interface components have names, roles, and values that can be programmatically determined, so assistive technologies can communicate them to users.
sk_SK: Komponenty používateľského rozhrania majú názvy, roly a hodnoty, ktoré možno programovo určiť, takže asistenčné technológie ich môžu komunikovať používateľom.

en: User restrictions on ignoring issues
sk_SK: Obmedzenia používateľov pri ignorovaní problémov

en: Username:
sk_SK: Používateľské meno:

en: Users are informed about their location within a set of web pages, such as through breadcrumb navigation or a clear page title.
sk_SK: Používatelia sú informovaní o svojom umiestnení v rámci súboru webových stránok, napríklad prostredníctvom navigácie pomocou drobčekovej navigácie alebo jasného názvu stránky.

en: Users are not interrupted by unexpected changes in content, and can control interruptions such as auto-updating content.
sk_SK: Používatelia nie sú rušení neočakávanými zmenami obsahu a môžu ovládať prerušenia, ako napríklad automaticky sa aktualizujúci obsah.

en: Users are not required to enter the same information multiple times, reducing the risk of errors and saving time.
sk_SK: Od používateľov sa nevyžaduje zadávať rovnaké informácie viackrát, čím sa znižuje riziko chýb a šetrí sa čas.

en: Users are warned of impending timeouts and can request more time or save their work before timing out.
sk_SK: Používatelia sú upozornení na blížiace sa časové limity a môžu požiadať o viac času alebo uložiť svoju prácu pred vypršaním času.

en: Users can choose how blocks of text are presented, such as foreground and background colors, width, and line spacing, to make reading easier.
sk_SK: Používatelia si môžu vybrať, ako sa zobrazujú bloky textu, napríklad farby popredia a pozadia, šírku a riadkovanie, aby bolo čítanie jednoduchšie.

en: Users can override text spacing to improve readability without losing content or functionality.
sk_SK: Používatelia môžu prepísať rozostupy textu na zlepšenie čitateľnosti bez straty obsahu alebo funkčnosti.

en: Users can pause, stop, or hide moving, blinking, scrolling, or auto-updating information that starts automatically and lasts more than five seconds.
sk_SK: Používatelia môžu pozastaviť, zastaviť alebo skryť pohybujúce sa, blikajúce, posúvajúce sa alebo automaticky sa aktualizujúce informácie, ktoré sa spustia automaticky a trvajú dlhšie ako päť sekúnd.

en: Users can turn off non-essential animations triggered by interactions, helping those who are sensitive to motion.
sk_SK: Používatelia môžu vypnúť nepodstatné animácie spustené interakciami, čo pomáha tým, ktorí sú citliví na pohyb.

en: Version
sk_SK: Verzia

en: Vestibular disorders
sk_SK: Vestibulárne poruchy

en: Videos must include accurate captions, transcripts, and audio descriptions (or enhanced transcripts) to be fully accessible to users who are deaf, hard of hearing, blind, or have cognitive disabilities.
sk_SK: Videá musia obsahovať presné titulky, prepisy a zvukové popisy (alebo rozšírené prepisy), aby boli plne prístupné pre používateľov, ktorí sú nepočujúci, nedoslýchaví, nevidiaci alebo majú kognitívne poruchy.

en: View %d items needing review in Accessibility Analysis
sk_SK: Zobraziť %d položiek vyžadujúcich kontrolu v analýze prístupnosti

en: View %d problems in Accessibility Analysis
sk_SK: Zobraziť %d problémov v analýze prístupnosti

en: View %s landmark on website, opens a new window
sk_SK: Zobraziť %s orientačný bod na webstránke, otvorí sa nové okno

en: View Accessibility Checker
sk_SK: Zobraziť Accessibility Checker

en: View Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
sk_SK: Zobraziť dokumentáciu Accessibility Checker (otvorí sa v novom okne)

en: View All Open Issues
sk_SK: Zobraziť všetky otvorené problémy

en: View ArchiveWP Pricing
sk_SK: Zobraziť cenník ArchiveWP

en: View Course Pricing
sk_SK: Zobraziť cenník kurzov

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
sk_SK: Zobraziť problém s ID %d na webovej stránke, otvorí sa nové okno

en: View Issues
sk_SK: Zobraziť problémy

en: View Pricing
sk_SK: Zobraziť cenník

en: View on page
sk_SK: Zobraziť na stránke

en: View reading level details: %1$s, %2$s
sk_SK: Zobraziť podrobnosti o úrovni čitateľnosti: %1$s, %2$s

en: View reading level details: %s
sk_SK: Zobraziť podrobnosti úrovne čítania: %s

en: Visual Presentation
sk_SK: Vizuálna prezentácia

en: Visual information needed to identify user interface components and graphical objects has a contrast ratio of at least 3:1 against adjacent colors.
sk_SK: Vizuálne informácie potrebné na identifikáciu komponentov používateľského rozhrania a grafických objektov majú kontrastný pomer aspoň 3:1 voči susedným farbám.

en: W3 Schools: Accessibility Buttons & Links
sk_SK: W3 schools: prístupnosť tlačidiel a odkazov

en: W3C ARIA Authoring Practices Guide: Carousel (Slide Show or Image Rotator) Pattern
sk_SK: W3C ARIA Príručka pre autorov: Vzor karuselu (prezentácia alebo rotátor obrázkov)

en: W3C Page Structure Tutorial: Headings
sk_SK: W3C Tutoriál o štruktúre stránky: Nadpisy

en: W3C Technique H30: Providing link text that describes the purpose of a link
sk_SK: W3C Technika H30: Poskytovanie textu odkazu, ktorý popisuje účel odkazu

en: W3C Technique H44: Using the button element
sk_SK: W3C Technika H44: Používanie elementu button

en: W3C Technique H83: Using the target attribute to open a new window on user request and indicating this in link text
sk_SK: W3C Technika H83: Použitie atribútu target na otvorenie nového okna na žiadosť používateľa a označenie tohto v texte odkazu

en: W3C Tutorial on Images: Decorative Images
sk_SK: W3C Tutoriál o obrázkoch: Dekoratívne obrázky

en: W3C Tutorial on Images: Functional Images
sk_SK: W3C Tutoriál o obrázkoch: Funkčné obrázky

en: W3C Tutorial on Images: Informative Images
sk_SK: W3C Tutoriál o obrázkoch: Informatívne obrázky

en: W3C Tutorial: Headings
sk_SK: W3C Tutoriál: Nadpisy

en: W3C Tutorial: Informative Images
sk_SK: W3C Tutoriál: Informatívne obrázky

en: W3C: Carousels Tutorial
sk_SK: W3C: Tutoriál o karuseloch

en: W3C: Focus Order and Keyboard Navigation
sk_SK: W3C: Poradie zamerania a navigácia klávesnicou

en: W3C: G152: Setting animated gif images to stop blinking after n cycles (within 5 seconds)
sk_SK: W3C: G152: Nastavenie animovaných gif obrázkov na zastavenie blikania po n cykloch (do 5 sekúnd)

en: W3C: H44 – Using label elements to associate text labels with form controls
sk_SK: W3C: H44 – Používanie elementov label na prepojenie textových označení s ovládacími prvkami formulára

en: W3C: H51 - Using table markup to present tabular information
sk_SK: W3C: H51 - Používanie značiek tabuľky na prezentáciu tabulárnych informácií

en: W3C: HTML Image Maps
sk_SK: W3C: HTML obrazové mapy

en: W3C: Labeling Controls
sk_SK: W3C: Označovanie ovládacích prvkov

en: W3C: Language of Page
sk_SK: W3C: Jazyk stránky

en: W3C: Making Content Usable for People with Cognitive and Learning Disabilities
sk_SK: W3C: Ako urobiť obsah použiteľným pre ľudí s kognitívnymi a vzdelávacími poruchami

en: W3C: Media Alternatives
sk_SK: W3C: Alternatívy médií

en: W3C: Tables Tutorial
sk_SK: W3C: Tutoriál o tabuľkách

en: W3C: Technique G91: Providing link text that describes the purpose of a link
sk_SK: W3C: Technika G91: Poskytnutie textu odkazu, ktorý popisuje účel odkazu

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - Avoiding the use of the blink element
sk_SK: W3C: Techniky pre WCAG 2.1 - Vyhýbanie sa používaniu prvku blink

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - H64: Using the title attribute of the iframe element
sk_SK: W3C: Techniky pre WCAG 2.1 - H64: Používanie atribútu title prvku iframe

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H42: Using h1–h6 to identify headings
sk_SK: W3C: Techniky pre WCAG 2.1 – H42: Používanie h1–h6 na identifikáciu nadpisov

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H45: Using longdesc
sk_SK: W3C: Techniky pre WCAG 2.1 – H45: Používanie longdesc

en: W3C: Transcripts Documentation
sk_SK: W3C: Dokumentácia k prepisom

en: W3C: Understanding Guideline 1.2
sk_SK: W3C: Pochopenie smernice 1.2

en: W3C: Using HTML headings to identify headings
sk_SK: W3C: Používanie HTML nadpisov na identifikáciu nadpisov

en: Want to do more with Accessibility Checker? %1$sUnlock Pro Features%2$s
sk_SK: Chcete využiť Accessibility Checker ešte viac? %1$sOdomknite Pro funkcie%2$s

en: Warning
sk_SK: Upozornenie

en: Warning Count
sk_SK: Počet upozornení

en: Watch a video of Accessibility Checker in use.
sk_SK: Pozrite si video o používaní Accessibility Checker.

en: Way to go! Accessibility Checker cannot find any accessibility problems in the content it tested. Some problems cannot be found by automated tools so don't forget to
sk_SK: Výborne! Accessibility Checker nenašiel žiadne problémy s prístupnosťou v testovanom obsahu. Niektoré problémy nemožno nájsť automatizovanými nástrojmi, preto nezabudnite

en: We follow the <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) version 2.1</a> as our guiding principle for determining accessibility. These are internationally agreed-upon standards that cover a wide range of recommendations and best practices for making content useable. As we add new pages and functionality to our website, all designs, code, and content entry practices are checked against these standards.
sk_SK: Riadime sa <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Smernicami pre prístupnosť webového obsahu (WCAG) verzia 2.1</a> ako našim hlavným princípom pri určovaní prístupnosti. Ide o medzinárodne dohodnuté štandardy, ktoré pokrývajú širokú škálu odporúčaní a osvedčených postupov pre tvorbu použiteľného obsahu. Pri pridávaní nových stránok a funkcionality na našu webovú stránku sa všetky návrhy, kódy a postupy vkladania obsahu kontrolujú podľa týchto štandardov.

en: We welcome comments, questions, and feedback on our website. If you are using assistive technologies and are having difficulty using our website, please email [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] or give us a call at [YOUR PHONE NUMBER]. We will do our best to assist you and resolve issues.
sk_SK: Vítame komentáre, otázky a spätnú väzbu k našej webovej stránke. Ak používate asistenčné technológie a máte ťažkosti s používaním našej webovej stránky, pošlite nám e-mail na adresu [VAŠA E-MAILOVÁ ADRESA PRE PRÍSTUPNOSŤ] alebo nám zavolajte na číslo [VAŠE TELEFÓNNE ČÍSLO]. Urobíme všetko pre to, aby sme vám pomohli a vyriešili problémy.

en: Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require any content with a reading level above 9th grade to have an alternative that is easier to read. Simplified summary text is added on the readability tab in the Accessibility Checker meta box on each post's or page's edit screen.
sk_SK: Smernice pre prístupnosť webového obsahu (WCAG) na úrovni AAA vyžadujú, aby akýkoľvek obsah s úrovňou čitateľnosti nad 9. Ročník mal alternatívu, ktorú je ľahšie čítať. Zjednodušený súhrnný text sa pridáva na karte čitateľnosti v meta boxe Accessibility Checker na obrazovke úprav každého príspevku alebo stránky.

en: Web pages have descriptive titles that help users understand the topic or purpose of the page.
sk_SK: Webové stránky majú popisné názvy, ktoré pomáhajú používateľom pochopiť tému alebo účel stránky.

en: WebAIM Contrast Checker
sk_SK: WebAIM Kontrola kontrastu

en: WebAIM: Creating Accessible Excel Spreadsheets
sk_SK: WebAIM: Vytváranie prístupných tabuliek Excel

en: WebAIM: Creating Accessible PowerPoint Presentations
sk_SK: WebAIM: Vytváranie prístupných prezentácií PowerPoint

en: WebAIM: Creating Accessible Word Documents
sk_SK: WebAIM: Vytváranie prístupných dokumentov Word

en: WebAIM: Links and Hypertext
sk_SK: WebAIM: Odkazy a hypertext

en: WebAIM: PDF Accessibility
sk_SK: WebAIM: Prístupnosť PDF

en: Website
sk_SK: Webová stránka

en: Website accessibility is an ongoing process. We continually test content and features for WCAG 2.1 Level AA compliance and remediate any issues to ensure we meet or exceed the standards. Testing of our website is performed by our team members using industry-standard tools such as the %1$sAccessibility Checker WordPress Plugin%2$s, color contrast analyzers, keyboard-only navigation techniques, and Flesch-Kincaid readability tests.
sk_SK: Prístupnosť webových stránok je nepretržitý proces. Neustále testujeme obsah a funkcie na súlad s normou WCAG 2.1 úrovne AA a odstraňujeme všetky problémy, aby sme zabezpečili splnenie alebo prekročenie noriem. Testovanie našich webových stránok vykonávajú členovia nášho tímu pomocou štandardných nástrojov, ako je napríklad %1$splugin WordPress Accessibility Checker%2$s, analyzátory farebného kontrastu, techniky navigácie len pomocou klávesnice a testy čitateľnosti Flesch-Kincaid.

en: Weekly accessibility reports for this site are being emailed to the account owner of the license key.
sk_SK: Týždenné správy o prístupnosti pre túto stránku sa posielajú e-mailom majiteľovi účtu licenčného kľúča.

en: Weekly email includes total issues found and changes since the last report, coverage information, counts of problems, needs review, passed test percentage, and information about the most problematic pages and the most severe issues.
sk_SK: Týždenný e-mail obsahuje celkový počet nájdených problémov a zmien od poslednej správy, informácie o pokrytí, počet problémov, potrebu kontroly, percento úspešných testov a informácie o najproblematickejších stránkach a najzávažnejších problémoch.

en: Welcome to Accessibility Checker
sk_SK: Vitajte v Accessibility Checker

en: What to do if a Plugin You’re Using has Accessibility Errors
sk_SK: Čo robiť, ak plugin, ktorý používate, má chyby prístupnosti

en: What to do if there are Accessibility Errors in Your Theme
sk_SK: Čo robiť, ak sú chyby prístupnosti vo vašej téme

en: When Required
sk_SK: Keď je to potrebné

en: When a link opens in a new tab or window without warning, it can be disorienting, especially for users with cognitive disabilities, screen reader users, or anyone relying on keyboard navigation. They may not realize a new context has opened or understand how to return.
sk_SK: Keď sa odkaz otvorí v novej karte alebo okne bez upozornenia, môže to byť dezorientujúce, najmä pre používateľov s kognitívnymi poruchami, používateľov čítačky obrazovky alebo kohokoľvek, kto sa spolieha na klávesovú navigáciu. Nemusia si uvedomiť, že sa otvoril nový kontext alebo pochopiť, ako sa vrátiť.

en: When a search is submitted with an empty query, force WordPress to display the search results template so users see a meaningful response. This assumes the active theme has a search.php template.
sk_SK: Keď je vyhľadávanie odoslané s prázdnym dopytom, prinúťte WordPress zobraziť šablónu výsledkov vyhľadávania, aby používatelia videli zmysluplnú odpoveď. Predpokladá sa, že aktívna téma má šablónu search.php.

en: When alternative text repeats nearby text or appears identically across multiple images, it creates confusion for screen reader users. Repetition provides no additional context and makes it difficult to distinguish between different elements or understand their purpose.
sk_SK: Keď sa alternatívny text opakuje v blízkom texte alebo sa objavuje identicky pri viacerých obrázkoch, vytvára to zmätok pre používateľov čítačiek obrazovky. Opakovanie neposkytuje žiadny dodatočný kontext a sťažuje rozlišovanie medzi rôznymi prvkami alebo pochopenie ich účelu.

en: When an element receives focus, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how to interact with the element.
sk_SK: Keď prvok získa zameranie, nespôsobí to neočakávané zmeny, ktoré by mohli používateľa zmiasť, a je jasné, ako s prvkom interagovať.

en: When an element receives keyboard focus, it is at least partially visible and not hidden by other content.
sk_SK: Keď prvok získa fokus klávesnice, je aspoň čiastočne viditeľný a nie je skrytý iným obsahom.

en: When an element receives keyboard focus, it is fully visible and not hidden by other content.
sk_SK: Keď prvok získa fokus klávesnice, je úplne viditeľný a nie je skrytý iným obsahom.

en: When an input field receives data, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how the data will be used.
sk_SK: Keď vstupné pole prijme údaje, nespôsobí to neočakávané zmeny, ktoré by mohli zmiasť používateľa, a je jasné, ako budú údaje použité.

en: When navigating with a keyboard, focus moves in a logical order that preserves meaning and operability.
sk_SK: Pri navigácii pomocou klávesnice sa zameranie presúva v logickom poradí, ktoré zachováva význam a ovládateľnosť.

en: When to Ignore Accessibility Errors
sk_SK: Kedy ignorovať chyby prístupnosti

en: Where We're Improving
sk_SK: Kde sa zlepšujeme

en: Why It Matters
sk_SK: Prečo je to dôležité

en: Why do we say 100% Passed Tests, Not 100% Accessible?
sk_SK: Prečo hovoríme o 100% úspešných testoch, nie o 100% prístupnosti?

en: WordPress Spacer Block
sk_SK: WordPress blok medzery

en: WordPress: Table block documentation
sk_SK: WordPress: Dokumentácia bloku tabuľky

en: WordPress: The CSS class screen-reader-text
sk_SK: WordPress: CSS trieda screen-reader-text

en: Write A Review
sk_SK: Napísať recenziu

en: You can manage recipients and review connection details in your %s dashboard.
sk_SK: Príjemcov môžete spravovať a detaily prepojenia si prezrieť vo svojom ovládacom paneli %s.

en: You do not have permission to manage this license.
sk_SK: Nemáte oprávnenie spravovať túto licenciu.

en: You do not have permission to register this site.
sk_SK: Nemáte oprávnenie registrovať tento web.

en: You do not have permission to unregister this site.
sk_SK: Nemáte oprávnenie zrušiť registráciu tohto webu.

en: You do not have permission to view this information for this post.
sk_SK: Nemáte povolenie na zobrazenie týchto informácií pre tento príspevok.

en: You have %1$d %2$s and %3$d %4$s.
sk_SK: Máte %1$d %2$s a %3$d %4$s.

en: You have %1$d %2$s.
sk_SK: Máte %1$d %2$s.

en: Your %1$s license has expired. %3$s to continue accessing additional features and services for %2$s.
sk_SK: Vaša licencia %1$s vypršala. %3$s, ak chcete pokračovať v prístupe k ďalším funkciám a službám pre %2$s.

en: Your %s license key has been disabled. Please contact our support team if you believe this is an error or would like to continue accessing additional features.
sk_SK: Váš licenčný kľúč %s bol deaktivovaný. Ak si myslíte, že ide o chybu alebo by ste chceli naďalej pristupovať k ďalším funkciám, kontaktujte náš tím podpory.

en: Your %s license key has reached its site activation limit. You can upgrade your license or deactivate it on another site to use the additional features here.
sk_SK: Váš licenčný kľúč %s dosiahol limit aktivácie webov. Môžete si vylepšiť licenciu alebo ju deaktivovať na inom webe, aby ste tu mohli používať ďalšie funkcie.

en: Your Pro license is no longer valid, but this site remains connected for Free email reports.
sk_SK: Vaša licencia Pro už nie je platná, ale tento web zostáva prepojený pre bezplatné e-mailové reporty.

en: Your Pro license is no longer valid. Email reports remain connected as Free email reports. Renew your Pro license to restore Pro-only features.
sk_SK: Vaša Pro licencia už nie je platná. E-mailové správy zostávajú pripojené ako Bezplatné e-mailové správy. Obnovte si svoju Pro licenciu, aby ste obnovili funkcie len pre Pro verziu.

en: Your Pro license is no longer valid. This site is using a valid Free license, but email reports are not currently connected. Connect this site from the Free License section to resume Free email reports.
sk_SK: Vaša licencia Pro už nie je platná. Tento web používa platnú bezplatnú licenciu, ale e-mailové reporty momentálne nie sú prepojené. Prepojte tento web v sekcii „Bezplatná licencia“, aby ste obnovili bezplatné e-mailové reporty.

en: Your Prompt for Simplified Summary is set to &ldquo;never.&rdquo; If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
sk_SK: Vaša výzva na zjednodušené zhrnutie je nastavená na „nikdy.“ Ak chcete, aby sa zjednodušené zhrnutie zobrazovalo automaticky, môžete to zmeniť na %s.

en: Your Simplified Summary location is set to &ldquo;manually&rdquo; which requires a function be added to your page template. If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
sk_SK: Vaše umiestnenie zjednodušeného zhrnutia je nastavené na „manuálne“, čo vyžaduje pridanie funkcie do šablóny stránky. Ak chcete, aby sa zjednodušené zhrnutie zobrazovalo automaticky, môžete to zmeniť na %s.

en: Your content has a reading level at or below 9th grade and does not require a simplified summary.
sk_SK: Váš obsah má úroveň čítania na úrovni 9. ročníka alebo nižšej a nevyžaduje zjednodušený súhrn.

en: Your license has expired and this site is still connected. %s to restore full access, or disconnect the site above.
sk_SK: Vaša licencia vypršala a táto stránka je stále pripojená. %s na obnovenie plného prístupu, alebo odpojte stránku vyššie.

en: Your license has expired. This site is still connected but reports may stop until your license is renewed.
sk_SK: Vaša licencia vypršala. Táto stránka je stále pripojená, ale správy sa môžu zastaviť, kým sa vaša licencia neobnoví.

en: Your post does not contain enough content to calculate its reading level.
sk_SK: Váš príspevok neobsahuje dostatok obsahu na výpočet jeho úrovne čítania.

en: Your post has a reading level higher than 9th grade. Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require a simplified summary of your post that is 9th grade or below.
sk_SK: Váš príspevok má úroveň čítania vyššiu ako 9. ročník. Pokyny pre prístupnosť webového obsahu (WCAG) na úrovni AAA vyžadujú zjednodušené zhrnutie vášho príspevku, ktoré je na úrovni 9. ročníka alebo nižšie.

en: Your reports include all post types and taxonomies.
sk_SK: Vaše reporty zahŕňajú všetky typy príspevkov a taxonómií.

en: Your reports only include part of your site.
sk_SK: Vaše reporty zahŕňajú len časť vášho webu.

en: Your simplified summary has a reading level above 9th grade.
sk_SK: Váš zjednodušený súhrn má úroveň čítania nad 9. ročník.

en: Your simplified summary has a reading level at or below 9th grade.
sk_SK: Váš zjednodušený súhrn má úroveň čítania na alebo pod 9. ročníkom.

en: Your site has a large number of issues. For performance reasons, not all issues have been included in this summary.
sk_SK: Váš web má veľké množstvo problémov. Z dôvodov výkonu neboli do tohto súhrnu zahrnuté všetky problémy.

en: Your site has accessibility issues that should be addressed as soon as possible to ensure compliance with accessibility guidelines.
sk_SK: Váš web má problémy s prístupnosťou, ktoré by mali byť čo najskôr riešené, aby bol zabezpečený súlad so smernicami o prístupnosti.

en: Your user account doesn't have permission to dismiss this issue.
sk_SK: Váš používateľský účet nemá povolenie na zrušenie tohto problému.

en: Zooming and Scaling Disabled
sk_SK: Priblíženie a zmena mierky sú zakázané

en: [IT MAY HELP TO REVIEW THE OPEN ISSUES TAB TO SEE THE MOST COMMON PROBLEMS]
sk_SK: [MÔŽE POMÔCŤ PREHLIADNUŤ SI KARTU OTVORENÝCH PROBLÉMOV, ABY STE VIDELI NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY]

en: [LIST ACCESSIBILITY FEATURES HERE]
sk_SK: [TU UVEĎTE ZOZNAM FUNKCIÍ PRÍSTUPNOSTI]

en: [LIST ITEMS YOU'RE WORKING TO FIX HERE]
sk_SK: [TU UVEĎTE ZOZNAM POLOŽIEK, NA KTORÝCH PRACUJETE]

en: [YOUR COMPANY NAME] is committed to providing a fully accessible website experience for all users of all abilities, including those who rely on assistive technologies like screen readers, screen enlargement software, and alternative keyboard input devices to navigate the web.
sk_SK: [YOUR COMPANY NAME] sa zaväzuje poskytovať plne prístupnú webovú skúsenosť pre všetkých používateľov všetkých schopností, vrátane tých, ktorí sa spoliehajú na asistenčné technológie ako čítačky obrazovky, softvér na zväčšenie obrazovky a alternatívne zariadenia na vstup z klávesnice pri navigácii na webe.

en: active
sk_SK: aktívne

en: button
sk_SK: tlačidlo

en: click
sk_SK: kliknite

en: click here
sk_SK: kliknite sem

en: close ad
sk_SK: zavrieť reklamu

en: continue
sk_SK: pokračovať

en: continue reading
sk_SK: pokračovať v čítaní

en: create a free account
sk_SK: vytvoriť bezplatný účet

en: details
sk_SK: podrobnosti

en: download
sk_SK: stiahnuť

en: expired
sk_SK: vypršané

en: go here
sk_SK: prejdite sem

en: here
sk_SK: tu

en: iframe Missing Title
sk_SK: Chýbajúci názov iframe

en: image for issue %d
sk_SK: obrázok pre problém %d

en: issue that needs review | issues that need review
sk_SK[0]: problém, ktorý si vyžaduje kontrolu
sk_SK[1]: problémy, ktoré si vyžadujú kontrolu
sk_SK[2]: problémy, ktoré si vyžadujú kontrolu

en: keep reading
sk_SK: pokračovať v čítaní

en: learn more
sk_SK: dozvedieť sa viac

en: link
sk_SK: odkaz

en: manually test your site
sk_SK: manuálne otestovať váš web

en: more
sk_SK: viac

en: more details
sk_SK: viac podrobností

en: more...
sk_SK: viac...

en: more…
sk_SK: viac…

en: new document
sk_SK: nový dokument

en: new tab
sk_SK: nová karta

en: new window
sk_SK: nové okno

en: open
sk_SK: otvoriť

en: opens a new window
sk_SK: otvorí sa v novom okne

en: permalink of
sk_SK: trvalý odkaz na

en: permalink to
sk_SK: trvalý odkaz na

en: problem to address | problems to address
sk_SK[0]: problém na riešenie
sk_SK[1]: problémy na riešenie
sk_SK[2]: problémy na riešenie

en: read more
sk_SK: čítať ďalej

en: settings page
sk_SK: stránka nastavení

en: the content
sk_SK: obsah

en: this page
sk_SK: táto stránka

en: upgrade to pro
sk_SK: prejdite na Pro verziu

en: version
sk_SK: verzia

en: ⚡️ Global Accessibility Awareness Day Flash Sale
sk_SK: ⚡️ Bleskový výpredaj ku Dňu povedomia o globálnej prístupnosti

en: 🎉 Black Friday special! 🎉
sk_SK: 🎉 Špeciálna ponuka na Čierny piatok! 🎉
