Accessibility Checker 1.45.0 - en to hu translation catalogue (1258 entries)

en:  (opens in a new window)
hu:  (új ablakban nyílik meg)

en:  total
hu:  összesen

en: %1$d of %2$d
hu: %1$d a %2$d-ből

en: %1$s of %2$s
hu: %1$s / %2$s

en: %1$s uses %2$s to monitor our website's accessibility.
hu: A %1$s használja a %2$s-t weboldalunk akadálymentességének figyelésére.

en: %d Dismissed | %d Dismissed
hu[0]: %d elvetve
hu[1]: %d elvetve

en: %d Needs Review | %d Need Review
hu[0]: %d felülvizsgálatra szorul
hu[1]: %d felülvizsgálatra szorul

en: %d Problem | %d Problems
hu[0]: %d hiba
hu[1]: %d hiba

en: %d issue found | %d issues found
hu[0]: %d probléma
hu[1]: %d probléma

en: %d total
hu: %d összesen

en: %d total issues
hu: %d összes probléma

en: %d%% Passed Checks
hu: %d%% sikeres ellenőrzés

en: %dth
hu: %d.

en: %dth grade
hu: %d. osztály

en: %s grade
hu: %s osztály

en: (opens in a new window)
hu: (új ablakban nyílik meg)

en: * Screen Reader Text
hu: * Képernyőolvasó szövege

en: * True accessibility requires manual testing in addition to automated scans. %1$sLearn how to manually test for accessibility%2$s
hu: * A valódi akadálymentességhez az automatizált vizsgálatok mellett manuális tesztelésre is szükség van. %1$sTudjon meg többet a manuális akadálymentességi tesztelésről%2$s

en: , opens a new window
hu: , új ablakban nyílik meg

en: ...and more
hu: ...és még több

en: 1.1 Text Alternatives
hu: 1.1 szöveges alternatívák

en: 1.2 Time-based Media
hu: 1.2 időalapú média

en: 1.3 Adaptable
hu: 1.3 adaptálható

en: 1.4 Distinguishable
hu: 1.4 megkülönböztethető

en: 2.1 Keyboard Accessible
hu: 2.1 billentyűzettel hozzáférhető

en: 2.2 Enough Time
hu: 2.2 elegendő idő

en: 2.3 Seizures and Physical Reactions
hu: 2.3 rohamok és fizikai reakciók

en: 2.4 Navigable
hu: 2.4 navigálható

en: 2.5 Input Modalities
hu: 2.5 beviteli módok

en: 3 days only • May 20–22
hu: Csak 3 nap • május 20–22.

en: 3 days only: Save 15% when you upgrade to Accessibility Checker Pro with coupon code
hu: Csak 3 nap: Spóroljon 15%-ot, ha frissít Accessibility Checker Pro-ra a következő kuponkóddal:

en: 3.1 Readable
hu: 3.1 olvasható

en: 3.2 Predictable
hu: 3.2 kiszámítható

en: 3.3 Input Assistance
hu: 3.3 beviteli segítség

en: 4.1 Compatible
hu: 4.1 kompatibilis

en: A Simplified summary has not been included for this content.
hu: Ehhez a tartalomhoz nem tartozik egyszerűsített összefoglaló.

en: A Slider is Present
hu: Slider található

en: A Video is Present
hu: Videó van jelen

en: A problem that affects users with disabilities but doesn't map directly to a current WCAG success criterion.
hu: Olyan probléma, amely érinti a fogyatékossággal élő felhasználókat, de nem kapcsolódik közvetlenül egy jelenlegi WCAG sikerességi kritériumhoz.

en: A pronunciation guide is available for unusual or difficult words, so users can understand how to say them.
hu: Kiejtési útmutató áll rendelkezésre a szokatlan vagy nehéz szavakhoz, így a felhasználók tudják, hogyan kell kiejteni őket.

en: A sign language interpretation must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media, ensuring that users who are deaf and use sign language can fully understand the spoken content.
hu: Minden előre rögzített hanganyaghoz jelnyelvi tolmácsolást kell biztosítani a szinkronizált médiában, biztosítva, hogy a siket és jelnyelvet használó felhasználók teljes mértékben megérthessék a beszélt tartalmat.

en: A simplified summary has been included for this content.
hu: Ehhez a tartalomhoz egyszerűsített összefoglaló tartozik.

en: A simplified summary is not necessary when content reading level is 9th grade or below. Choose when to prompt for a simplified summary on the settings page.
hu: Egyszerűsített összefoglaló nem szükséges, ha a tartalom olvasási szintje 9. osztályos vagy az alatti. Válassza ki a beállítások oldalon, hogy mikor kérjen egyszerűsített összefoglalót.

en: A simplified summary is required for this content.
hu: Ehhez a tartalomhoz egyszerűsített összefoglaló szükséges.

en: A usability improvement or convention that enhances accessibility but is not required for WCAG compliance.
hu: Olyan használhatósági fejlesztés vagy konvenció, amely javítja a hozzáférhetőséget, de nem követelmény a WCAG megfeleléshez.

en: A way is available to skip repeated blocks of content, such as navigation menus, so users can quickly reach the main content.
hu: Elérhető egy mód az ismétlődő tartalomblokkok, például navigációs menük átugrására, hogy a felhasználók gyorsan elérhessék a fő tartalmat.

en: ARIA Authoring Practices Guide: Developing a Keyboard Interface
hu: ARIA Szerzői Gyakorlatok Útmutató: Billentyűzetes felület fejlesztése

en: ARIA Hidden
hu: ARIA Rejtett

en: ARIA attributes like aria-labelledby and aria-describedby are used to improve accessibility by connecting elements to their labels or descriptions. If the reference target does not exist, users of assistive technology will miss important context or instructions.
hu: Az ARIA attribútumokat, mint az aria-labelledby és aria-describedby, a hozzáférhetőség javítására használják azáltal, hogy összekapcsolják az elemeket a címkéikkel vagy leírásaikkal. Ha a hivatkozási cél nem létezik, a kisegítő technológiák felhasználói fontos kontextust vagy utasításokat fognak kihagyni.

en: ARIA for Beginners (Webinar)
hu: ARIA kezdőknek (Webinárium)

en: Abbreviations
hu: Rövidítések

en: Abbreviations and acronyms are defined the first time they are used, so users can understand their meaning.
hu: A rövidítések és betűszavak első használatukkor definiálva vannak, így a felhasználók megérthetik a jelentésüket.

en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

en: Accessibility Analysis
hu: Hozzáférhetőségi elemzés

en: Accessibility Checker &mdash; Audit History
hu: Accessibility Checker &mdash; Ellenőrzési előzmények

en: Accessibility Checker &mdash; Free
hu: Accessibility Checker &mdash; Ingyenes

en: Accessibility Checker (opens in a new window)
hu: Accessibility Checker (új ablakban nyílik meg)

en: Accessibility Checker Pro (opens in a new window)
hu: Accessibility Checker Pro (új ablakban nyílik meg)

en: Accessibility Checker Settings
hu: Accessibility Checker beállítások

en: Accessibility Checker Tools
hu: Accessibility Checker eszközök

en: Accessibility Checker actions
hu: Accessibility Checker műveletek

en: Accessibility Checker cannot scan any content because no post types have been selected. Without configured post types, no accessibility issues will be detected.
hu: Az Accessibility Checker nem tud tartalmat vizsgálni, mert nincs kiválasztva bejegyzéstípus. Beállított bejegyzéstípusok nélkül nem észlelhetők akadálymentesítési problémák.

en: Accessibility Checker has detected %1$s errors and %2$s warnings.
hu: Az Accessibility Checker %1$s hibát és %2$s figyelmeztetést észlelt.

en: Accessibility Checker has not found any issues in scanned content.
hu: Az Accessibility Checker nem talált problémákat az átvizsgált tartalomban.

en: Accessibility Checker has scanned %s post for accessibility issues. | Accessibility Checker has scanned %s posts for accessibility issues.
hu[0]: Az Accessibility Checker %s bejegyzést vizsgált át akadálymentességi problémák szempontjából.
hu[1]: Az Accessibility Checker %s bejegyzést vizsgált át akadálymentességi problémák szempontjából.

en: Accessibility Checker is configured to scan %1$s post type: %2$s. | Accessibility Checker is configured to scan %1$s post types: %2$s.
hu[0]: Az Accessibility Checker %1$s bejegyzéstípust vizsgálja: %2$s.
hu[1]: Az Accessibility Checker %1$s bejegyzéstípust vizsgálja: %2$s.

en: Accessibility Checker issues panels
hu: Accessibility Checker problémapanelek

en: Accessibility Events &amp; News in Your Inbox
hu: Akadálymentességi események és hírek a postaládájában

en: Accessibility Features On Our Website
hu: Akadálymentesítési funkciók a weboldalunkon

en: Accessibility Policy
hu: Akadálymentességi irányelvek

en: Accessibility Policy page
hu: Akadálymentességi irányelvek oldala

en: Accessibility Reports
hu: Akadálymentességi jelentések

en: Accessibility Statement Preview
hu: Akadálymentességi nyilatkozat előnézete

en: Accessibility Status
hu: Hozzáférhetőségi állapot

en: Accessibility Summary
hu: Akadálymentességi összefoglaló

en: Accessibility Support Contact
hu: Akadálymentességi támogatás elérhetősége

en: Accessibility issues
hu: Akadálymentesítési problémák

en: Accessibility issues detected
hu: Akadálymentesítési problémák észlelve

en: Accessibility scan error.
hu: Akadálymentességi vizsgálati hiba.

en: Accessible Authentication (Enhanced)
hu: Hozzáférhető hitelesítés (továbbfejlesztett)

en: Accessible Authentication (Minimum)
hu: Hozzáférhető hitelesítés (minimum)

en: Account Connection
hu: Fiókcsatlakozás

en: Actions
hu: Műveletek

en: Activation Date
hu: Aktiválás dátuma

en: Active license holders of paid Accessibility Checker plans get unlimited email support on plugin usage and troubleshooting.
hu: A fizetős Accessibility Checker csomagok aktív licenctulajdonosai korlátlan e-mailes támogatást kapnak a bővítmény használatával és hibaelhárításával kapcsolatban.

en: Add "lang" & "dir" Attributes
hu: „lang” és „dir” attribútumok hozzáadása

en: Add Context to Linked Files
hu: Kontextus hozzáadása a linkelt fájlokhoz

en: Add File Size & Type To Links
hu: Fájl méretének és típusának hozzáadása a linkekhez

en: Add Focus Outline
hu: Fókuszkeret hozzáadása

en: Add Focus Outlines
hu: Fókuszkeret hozzáadása

en: Add Footer Accessibility Statement
hu: Akadálymentességi nyilatkozat hozzáadása a láblécben

en: Add Label To Links That Open A New Tab/Window
hu: Címke hozzáadása az új fület/ablakot nyitó linkekhez

en: Add Labels to Comment and Search Forms
hu: Címkék hozzáadása a hozzászólás és keresés űrlapokhoz

en: Add Labels to Unlabelled Form Fields
hu: Címkék hozzáadása a címke nélküli űrlapmezőkhöz

en: Add Missing Page Title
hu: Hiányzó oldal cím hozzáadása

en: Add Missing or Empty Page Titles
hu: Hiányzó vagy üres oldal címek hozzáadása

en: Add Size & Type To File Links
hu: Fájl méretének és típusának hozzáadása a linkekhez

en: Add Skip Links
hu: Ugrólinkek hozzáadása

en: Add Underlines to all non-nav Links
hu: Aláhúzás hozzáadása minden nem-navigációs linkhez

en: Add a %1$s tag to the page if it's missing or empty.
hu: Adjon hozzá egy %1$s címkét az oldalhoz, ha az hiányzik vagy üres.

en: Add a descriptive %2$s attribute to each %1$s element in your image map. The text should explain the function or destination of the link, not what the area looks like.
hu: Adj hozzá egy leíró %2$s attribútumot minden %1$s elemhez a képtérképedben. A szövegnek el kell magyaráznia a link funkcióját vagy célját, nem azt, hogy hogyan néz ki a terület.

en: Add a label and icon to links with %1$s informing users they will open a new tab/window. %2$sNote: This setting will have no effect if the "Block Links Opening New Windows" fix is enabled.%3$s
hu: Címke és ikon hozzáadása a %1$s attribútummal rendelkező linkekhez, tájékoztatva a felhasználókat, hogy új fület/ablakot fognak megnyitni. %2$sMegjegyzés: Ez a beállítás nem lesz hatással, ha az „Új ablakot nyitó linkek blokkolása” javítás engedélyezve van.%3$s

en: Add a missing label to the WordPress search form.
hu: Hiányzó címke hozzáadása a WordPress keresés űrlaphoz.

en: Add a note explaining why this issue is being dismissed.
hu: Adjon hozzá egy megjegyzést, amely elmagyarázza, miért utasítják el ezt a problémát.

en: Add a skip link to all site pages, allowing users to skip directly to the main content.
hu: Ugrólink hozzáadása minden oldalhoz, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy közvetlenül a főtartalomhoz ugorjanak.

en: Add a title attribute to the %1$s tag that accurately describes the content or function of the embedded frame. If the iframe is added by a plugin and the title cannot be edited directly, check the plugin settings for an accessibility option, or contact the developer for support. Consider switching to a WordPress core embed instead.
hu: Adj hozzá egy title attribútumot a %1$s címkéhez, amely pontosan leírja a beágyazott keret tartalmát vagy funkcióját. Ha az iframe-et egy bővítmény adta hozzá, és a cím nem szerkeszthető közvetlenül, ellenőrizd a bővítmény beállításait akadálymentesítési opcióért, vagy lépj kapcsolatba a fejlesztővel támogatásért. Fontold meg, hogy WordPress core beágyazásra váltasz helyette.

en: Add a visible %1$s element that describes the field. Connect it to the corresponding form element using the %2$s attribute, or use aria-label or aria-labelledby if needed. To fix all unlabelled fields automatically, enable the 'Label Form Fields' fix in Accessibility Checker settings.
hu: Adj hozzá egy látható %1$s elemet, amely leírja a mezőt. Kösd össze a megfelelő űrlapelemmel a %2$s attribútum segítségével, vagy használj aria-label vagy aria-labelledby attribútumot, ha szükséges. Az összes címke nélküli mező automatikus javításához engedélyezd az „Űrlapmezők címkézése” javítást az Accessibility Checker beállításaiban.

en: Add an alt attribute that describes the purpose of the link. Focus on where the link goes, not what the image looks like. Alternatively, add an %s to the link.
hu: Adj hozzá egy alt attribútumot, amely leírja a link célját. Összpontosíts arra, hogy hova vezet a link, ne arra, hogy hogyan néz ki a kép. Alternatívaként adj hozzá egy %s-t a linkhez.

en: Add an alt attribute to the image with appropriate text describing the purpose of the image in the page. If the image is decorative, the alt attribute can be empty, but the HTML %1$s attribute still needs to be present.
hu: Adj hozzá egy alt attribútumot a képhez, megfelelő szöveggel, amely leírja a kép célját az oldalon. Ha a kép dekoratív, az alt attribútum lehet üres, de a HTML %1$s attribútumnak akkor is jelen kell lennie.

en: Add an outline to elements when they receive keyboard focus.
hu: Keret hozzáadása az elemekhez, amikor billentyűzet-fókuszt kapnak.

en: Add descriptive text inside each %s element that explains the purpose of the row or column. Avoid using empty header cells or placeholder text that lacks meaning. If necessary, you can visually hide text in a table header cell with a screen-reader-text class.
hu: Adj leíró szöveget minden %s elembe, amely elmagyarázza a sor vagy oszlop célját. Kerüld az üres fejléc cellák vagy jelentés nélküli helykitöltő szövegek használatát. Ha szükséges, vizuálisan elrejtheted a szöveget egy táblázat fejléc cellájában egy screen-reader-text osztállyal.

en: Add descriptive text inside the %1$s element. If the link uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %2$s and add a descriptive %3$s to the link or include screen reader-only text to explain where the link goes.
hu: Adj hozzá leíró szöveget a %1$s elemen belül. Ha a link csak ikont használ (pl. SVG vagy webfont), rejtsd el az ikont %2$s használatával, és adj hozzá egy leíró %3$s attribútumot a linkhez, vagy használj csak képernyőolvasók számára látható szöveget, hogy elmagyarázd, hova vezet a link.

en: Add labels to unlabelled form fields if field purpose can be determined.
hu: Címkék hozzáadása a címke nélküli űrlapmezőkhöz, ha a mező célja meghatározható.

en: Add lang & dir Attributes
hu: Lang és dir attribútumok hozzáadása

en: Add meaningful content inside the heading tag to describe the section that follows. If the heading is not needed, remove it entirely to avoid misleading assistive technologies.
hu: Adj hozzá értelmes tartalmat a címke címkén belül, hogy leírd a következő szakaszt. Ha a címsorra nincs szükség, távolítsd el teljesen, hogy elkerüld a segítő technológiák félrevezetését.

en: Add meaningful heading elements throughout your content to organize it into sections. At a minimum, include one %1$s tag as the main page title, and add subheadings where appropriate to break up content into logical parts.
hu: Adj értelmes címsorokat a tartalmadban, hogy szakaszokra tagold. Minimum egy %1$s címkét használj főcímként, és adj hozzá alcímeket, ahol szükséges, hogy logikus részekre bontsd a tartalmat.

en: Add missing labels to WordPress comment and search forms.
hu: Hiányzó címkék hozzáadása a WordPress hozzászólás és keresés űrlapokhoz.

en: Add missing labels to the WordPress comment form.
hu: Hiányzó címkék hozzáadása a WordPress hozzászólás űrlaphoz.

en: Add one or more %1$s elements that describe the columns or rows of data in your table. Each %2$s cell should be associated with a descriptive header to provide proper context for screen reader users.
hu: Adj hozzá egy vagy több %1$s elemet, amelyek leírják a táblázatod oszlopait vagy sorait. Minden %2$s cellát össze kell kapcsolni egy leíró fejléccel, hogy megfelelő kontextust biztosítson a képernyőolvasó felhasználók számára.

en: Add the file size and type to linked files that may trigger a download.
hu: Adja hozzá a fájl méretét és típusát a linkelt fájlokhoz, amelyek letöltést indíthatnak el.

en: Add the site language (%1$s) and text direction (%2$s) attributes to the %3$s element.
hu: Az oldal nyelvének (%1$s) és szövegirányának (%2$s) attribútumok hozzáadása a %3$s elemhez.

en: Add visible text inside the %1$s element, set a %2$s attribute on an input button, or include an %3$s attribute on a button image. If the button uses only an icon (e.g., SVG or webfont), hide the icon with %4$s and add a descriptive %5$s to the button or include screen reader-only text.  Each button must have a label that clearly describes its purpose or action.
hu: Adj hozzá látható szöveget a %1$s elemen belül, állíts be egy %2$s attribútumot egy input gombon, vagy adj hozzá egy %3$s attribútumot egy képgombhoz. Ha a gomb csak ikont használ (pl. SVG vagy webfont), rejtsd el az ikont %4$s használatával, és adj hozzá egy leíró %5$s attribútumot a gombhoz, vagy használj csak képernyőolvasók számára látható szöveget. Minden gombnak olyan címkével kell rendelkeznie, amely egyértelműen leírja annak célját vagy funkcióját.

en: Add warning when link opens new tab/window
hu: Figyelmeztetés hozzáadása, ha a link új fület/ablakot nyit

en: Additional Resources
hu: További források

en: Additional Resources for Learning About Accessibility
hu: További források az akadálymentesség tanulásához

en: Adjust summary prompts in settings.
hu: Összefoglaló promptok beállítása a beállításokban.

en: Adjust the foreground and background colors of the flagged elements to ensure a contrast ratio of at least 4.5:1 for normal text. Use a contrast checker to confirm that your color combinations meet this requirement.
hu: Állítsd be a megjelölt elemek előtér- és háttérszíneit úgy, hogy legalább 4,5:1 kontrasztarányt biztosítsanak a normál szöveghez. Használj kontrasztellenőrzőt annak megerősítésére, hogy a színkombinációid megfelelnek ennek a követelménynek.

en: Admin columns to see accessibility status at a glance
hu: Admin oszlopok az akadálymentességi állapot gyors áttekintéséhez

en: Adobe: Create and verify PDF accessibility (Acrobat Pro)
hu: Adobe: PDF akadálymentesség létrehozása és ellenőrzése (Acrobat Pro)

en: Affected Code
hu: Érintett kód

en: After fixing each issue, update the post to see the accessibility report change. Your goal is to get every page to say 100% Passed Tests.
hu: Minden probléma javítása után frissítse a bejegyzést, hogy lássa az akadálymentességi jelentés változását. A cél, hogy minden oldal elérje a 100% Sikeres Tesztek eredményt.

en: After the content
hu: A tartalom után

en: All functionality is available from a keyboard interface, with no exceptions.
hu: Minden funkció elérhető billentyűzetes felületről, kivétel nélkül.

en: All functionality is available using a keyboard, so users who cannot use a mouse can still operate the content.
hu: Minden funkció elérhető billentyűzet használatával, így azok a felhasználók is kezelhetik a tartalmat, akik nem tudnak egeret használni.

en: All non-text content must have a text alternative that serves the same purpose, unless it falls into specific exceptions like controls, media, tests, sensory content, CAPTCHA, or decorative elements. Each type must follow specific guidance to ensure accessibility without interfering with the user experience.
hu: Minden nem szöveges tartalomnak rendelkeznie kell olyan szöveges alternatívával, amely ugyanazt a célt szolgálja, kivéve, ha specifikus kivételek közé tartozik, mint a vezérlők, média, tesztek, érzékszervi tartalom, CAPTCHA vagy dekoratív elemek. Minden típusnak követnie kell a specifikus útmutatást, hogy biztosítsa a hozzáférhetőséget anélkül, hogy zavarná a felhasználói élményt.

en: All pages
hu: Minden oldal

en: All people including those who do not identify as disabled
hu: Minden ember, beleértve azokat is, akik nem azonosítják magukat fogyatékossággal élőként

en: Alt Decision Tree
hu: Alt döntési fa

en: Alternative text helps people using screen readers understand the purpose of an image. When alt text includes words like “image,” “graphic,” or a file extension, it adds no useful information and can create confusion or distraction. Clear and relevant alt text improves comprehension and user experience.
hu: Az alternatív szöveg segít a képernyőolvasót használó embereknek megérteni egy kép célját. Amikor az alt szöveg olyan szavakat tartalmaz, mint „kép,” „grafika,” vagy egy fájlkiterjesztés, az nem ad hasznos információt és zavart vagy figyelemelvonást okozhat. A világos és releváns alt szöveg javítja a megértést és a felhasználói élményt.

en: Alternative text is used by screen readers to describe images to people who cannot see them. If the alt attribute is missing, the screen reader will only say 'Image' or may read out the file URL. Alternative text is also used by search engines to understand the content of the image. If an image does not have alternative text, it can create a poor user experience for people with visual impairments and can negatively impact your site's SEO.
hu: Az alternatív szöveget a képernyőolvasók használják a képek leírására azoknak az embereknek, akik nem látják őket. Ha az alt attribútum hiányzik, a képernyőolvasó csak annyit mond, hogy „Kép”, vagy felolvashatja a fájl URL-jét. Az alternatív szöveget a keresőmotorok is használják a kép tartalmának megértéséhez. Ha egy képnek nincs alternatív szövege, az rossz felhasználói élményt okozhat a látássérült embereknek, és negatívan befolyásolhatja az oldal SEO-ját.

en: Alternative text should be concise and focused on describing the purpose or meaning of the image. Overly long alt text may overwhelm screen reader users, reduce readability, and distract from other content on the page.
hu: Az alternatív szövegnek tömörnek kell lennie, és a kép céljának vagy jelentésének leírására kell összpontosítania. A túl hosszú alt szöveg zavarhatja a képernyőolvasó felhasználókat, csökkentheti az olvashatóságot, és elvonhatja a figyelmet az oldal többi tartalmáról.

en: Always
hu: Mindig

en: Always show screen reader text
hu: Mindig jelenjen meg a képernyőolvasó szövege

en: Always show screen reader text?
hu: Mindig jelenjen meg a képernyőolvasó szövege?

en: Ambiguous Anchor Text
hu: Kétértelmű horgonyszöveg

en: An empty alt attribute on a linked image causes screen reader users to hear just "link" with no context. This makes navigation confusing and may cause them to skip important content.
hu: Egy üres alt attribútum egy linkelt képen azt eredményezi, hogy a képernyőolvasó felhasználók csak azt hallják, hogy „link”, kontextus nélkül. Ez összezavaró navigációt okoz, és arra késztetheti őket, hogy fontos tartalmakat hagyjanak ki.

en: An error occurred when loading the issues.
hu: Hiba történt a problémák betöltésekor.

en: An error occurred while clearing issues.
hu: Hiba történt a problémák törlése közben.

en: An error occurred while saving the summary.
hu: Hiba történt az összefoglaló mentésekor.

en: An error occurred, please try again.
hu: Hiba történt, próbálja újra.

en: Anchor tags (a.k.a. links) are intended for navigation to a new page or a different place on the same page. When they are used to trigger actions (such as expanding accordions or opening modals) without the correct roles or behavior, they confuse users, particularly those using screen readers or keyboards, who expect links to navigate rather than perform actions. They also are likely not to function with the space bar, which is an expectation of a button.
hu: A horgonyjelölők (más néven linkek) új oldalra vagy ugyanazon oldal más részére való navigálásra szolgálnak. Amikor műveletek kiváltására használják őket (például harmonikák kinyitására vagy modális ablakok megnyitására) a megfelelő szerepkörök vagy viselkedés nélkül, összezavarják a felhasználókat, különösen azokat, akik képernyőolvasót vagy billentyűzetet használnak, és azt várják, hogy a linkek navigáljanak, ne pedig műveleteket hajtsanak végre. Valószínűleg nem működnek a szóköz billentyűvel sem, ami egy gomb esetében elvárás lenne.

en: Animated images can be distracting, induce seizures in some individuals, or create cognitive load. WCAG guidelines require that animations that flash or loop continuously provide a mechanism to pause, stop, or hide them.
hu: Az animált képek zavaróak lehetnek, rohamokat válthatnak ki egyes egyéneknél, vagy kognitív terhelést okozhatnak. A WCAG irányelvek előírják, hogy a villogó vagy folyamatosan ismétlődő animációknak legyen mechanizmusuk a szüneteltetésre, leállításra vagy elrejtésre.

en: Animation from Interactions
hu: Interakciókból származó animáció

en: Apply fix
hu: Javítás alkalmazása

en: Archive Scanning
hu: Archívum szkennelés

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing" and is it helping you make your website more accessible? Share your efforts to make your website more accessible with your customers and let them know you're using Accessibility Checker to ensure all people can use your website. Add a small text-only link and statement in the footer of your website.
hu: Arra gondol, hogy „Hű, ez a bővítmény fantasztikus”, és segít Önnek a weboldala akadálymentesítésében? Ossza meg erőfeszítéseit az ügyfelekkel, és tudassa velük, hogy az Accessibility Checkert használja annak biztosítására, hogy minden ember használhassa a weboldalát. Adjon hozzá egy kis, csak szöveges linket és nyilatkozatot a weboldala láblécében.

en: Article
hu: Cikk

en: Aside
hu: Oldalsáv

en: Ask a Pre-Sale Question
hu: Tegyen fel kérdést vásárlás előtt

en: Assistive technologies rely on a one-to-one relationship between form fields and labels to provide accurate guidance to users. When multiple labels are associated with the same field, it can confuse screen reader users and make form completion difficult as the screen reader may read the incorrect label for a field.
hu: A kisegítő technológiák az űrlapmezők és címkék közötti egy az egyhez kapcsolatra támaszkodnak, hogy pontos útmutatást nyújtsanak a felhasználóknak. Amikor több címke is kapcsolódik ugyanahhoz a mezőhöz, az összezavarhatja a képernyőolvasó felhasználókat, és megnehezítheti az űrlap kitöltését, mivel a képernyőolvasó esetleg a helytelen címkét olvassa fel egy mezőhöz.

en: Attempt to add labels to form fields that are missing them. Note: You may need to add custom styles targeting the %1$s class if adding labels affects your form layouts.
hu: Kísérlet címkék hozzáadására a hiányzó címkéjű űrlapmezőkhöz. Megjegyzés: Szükség lehet egyéni stílusok hozzáadására a %1$s osztályhoz, ha a címkék hozzáadása befolyásolja az űrlap elrendezését.

en: Attend Free
hu: Ingyenes részvétel

en: Audio Control
hu: Hangvezérlés

en: Audio Description (Prerecorded)
hu: Hangos leírás (előre rögzített)

en: Audio Description or Media Alternative (Prerecorded)
hu: Hangos leírás vagy média alternatíva (előre rögzített)

en: Audio-only (Live)
hu: Csak hang (élő)

en: Audit and check your website for accessibility before you hit publish. In-post accessibility scanner and guidance.
hu: Ellenőrizze és vizsgálja meg webhelyének akadálymentességét, mielőtt közzéteszi. Bejegyzésen belüli akadálymentességi vizsgálat és útmutatás.

en: Auditing and Remediation
hu: Auditálás és fejlesztés

en: Authentication processes do not rely on cognitive function tests like remembering a password or solving a puzzle, unless an alternative is provided.
hu: A hitelesítési folyamatok nem támaszkodnak kognitív funkciótesztekre, mint például egy jelszó megjegyzése vagy egy rejtvény megoldása, hacsak nem biztosítanak alternatívát.

en: Average Issue Density
hu: Átlagos problémasűrűség

en: Average Issues Per Page
hu: Átlagos problémák oldalanként

en: Avoid using %1$s unless absolutely necessary. If a link must open in a new tab or window, add a visible icon and screen reader text such as "opens in a new window" or "opens in a new tab" to inform users. To automate this and dismiss the warning sitewide, you can activate the 'Add Label To Links That Open A New Tab/Window' fix in Accessibility Checker settings.
hu: Kerüld a %1$s használatát, hacsak nem feltétlenül szükséges. Ha egy linknek mindenképpen új fülön vagy ablakban kell megnyílnia, adj hozzá egy látható ikont és képernyőolvasó szöveget, például „új ablakban nyílik meg” vagy „új fülön nyílik meg”, hogy tájékoztasd a felhasználókat. Ha automatizálni szeretnéd ezt és el akarod utasítani a figyelmeztetést az egész oldalon, aktiválhatod az „Címke hozzáadása az új fület/ablakot nyitó linkekhez” javítást az Accessibility Checker beállításaiban.

en: Banner
hu: Szalagcím

en: Before the content
hu: A tartalom előtt

en: Below the recommended 9th-grade reading level.
hu: Az ajánlott 9. osztályos olvasási szint alatt.

en: Best Practice
hu: Legjobb gyakorlat

en: Blind
hu: Vak

en: Blind and low vision people
hu: Vak és gyengénlátó emberek

en: Blinking or Scrolling Content
hu: Villogó vagy gördülő tartalom

en: Blinking or scrolling content can be distracting or trigger seizures in some users, especially those with photosensitive epilepsy or cognitive disabilities. These effects are deprecated and can negatively impact readability and focus.
hu: A villogó vagy gördülő tartalom zavaró lehet vagy rohamokat válthat ki egyes felhasználóknál, különösen azoknál, akik fényérzékeny epilepsziában vagy kognitív zavarokban szenvednek. Ezek az effektusok elavultak, és negatívan befolyásolhatják az olvashatóságot és a fókuszt.

en: Block Editor Metabox
hu: Blokkszerkesztő metabox

en: Block Links Opening New Windows
hu: Linkek új ablakban való megnyitásának blokkolása

en: Block PDF Uploads
hu: PDF feltöltések blokkolása

en: Blog (opens in a new window)
hu: Blog (új ablakban nyílik meg)

en: Bottom Left Corner
hu: Bal alsó sarok

en: Bottom Right Corner (default)
hu: Jobb alsó sarok (alapértelmezett)

en: Brand Color Contrast Grid
hu: Márka színkontraszt rács

en: Broken ARIA Reference
hu: Hibás ARIA hivatkozás

en: Broken Skip or Anchor Link
hu: Hibás átugrás vagy horgonylink

en: Buttons must clearly describe the action they perform. An empty button provides no information to screen readers or keyboard users, making it impossible to understand what clicking the button will do. This creates a barrier for people relying on assistive technologies.
hu: A gomboknak egyértelműen le kell írniuk az általuk végrehajtott műveletet. Egy üres gomb nem ad információt a képernyőolvasóknak vagy a billentyűzetet használóknak, így lehetetlen megérteni, hogy mi történik a gombra kattintáskor. Ez akadályt jelent a segítő technológiákat használó emberek számára.

en: By connecting this site, you agree to Equalize Digital's <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">Privacy Policy <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> and <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">Data Processing Agreement <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a>.
hu: Az oldal csatlakoztatásával Ön elfogadja az Equalize Digital <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%3$s">adatvédelmi irányelveit <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a> és az <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer" aria-label="%4$s">adatfeldolgozási megállapodását <span aria-hidden="true">&#8599;</span></a>.

en: By subscribing, you consent to receive emails in accordance with our %1$sPrivacy Policy%2$s.
hu: A feliratkozással Ön hozzájárul ahhoz, hogy e-maileket kapjon az %1$sAdatvédelmi szabályzatunknak%2$s megfelelően.

en: By:
hu: Által:

en: Bypass Blocks
hu: Blokkok átugrása

en: Can I Hire Equalize Digital to Fix Accessibility Issues on My Website?
hu: Felbérelhetem az Equalize Digital-t, hogy kijavítsa a weboldalamon lévő akadálymentesítési problémákat?

en: Captions (Live)
hu: Feliratok (élő)

en: Captions (Prerecorded)
hu: Feliratok (előre rögzített)

en: Captions must be provided for all prerecorded audio content in synchronized media—such as videos where audio and visuals play together—so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information and important sounds.
hu: Feliratokat kell biztosítani minden előre rögzített hangtartalomhoz a szinkronizált médiában - például olyan videókban, ahol a hang és a kép együtt játszódik -, hogy a siket vagy nagyothalló felhasználók hozzáférhessenek a beszélt információkhoz és a fontos hangokhoz.

en: Centralized list of all open issues
hu: Központosított lista az összes nyitott problémáról

en: Change on Request
hu: Változás kérésre

en: Changes in content or context that occur as a result of user input do not occur unexpectedly, and users are notified of any changes.
hu: A felhasználói bevitel eredményeként bekövetkező tartalom- vagy kontextusváltozások nem történnek váratlanul, és a felhasználókat értesítik minden változásról.

en: Character Key Shortcuts
hu: Karakterbillentyű-parancsok

en: Check all taxonomy term archive pages instead of a representative sample. This requires archive page scanning to be enabled and may add a large number of URLs to the scan list.
hu: Ellenőrizd az összes taxonómia kifejezés archívum oldalt egy reprezentatív minta helyett. Ehhez engedélyezni kell az archívum oldal szkennelést, és ez jelentősen megnövelheti a szkennelési listában szereplő URL-ek számát.

en: Check and fix accessibility issues in your content.
hu: Ellenőrizze és javítsa a hozzáférhetőségi problémákat a tartalmában.

en: Check whether the element should truly be hidden from screen reader users. If it contains important content or functionality, remove %s. If it's decorative or redundant, leave the element alone and dismiss this warning in Accessibility Checker.
hu: Ellenőrizze, hogy az elemnek valóban rejtve kell-e lennie a képernyőolvasó felhasználók elől. Ha fontos tartalmat vagy funkciót tartalmaz, távolítsa el a(z) %s beállítást. Ha dekoratív vagy redundáns, hagyja érintetlenül az elemet, és vesse el ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben.

en: Checks if a link's visible text is a URL rather than descriptive anchor text.
hu: Ellenőrzi, hogy egy link látható szövege URL-e, nem pedig leíró horgonyszöveg.

en: Choose whether archive pages should be included in full site scans. By default, a sampling method is used to select taxonomy terms for archive data.
hu: Válaszd ki, hogy az archívum oldalak szerepeljenek-e a teljes webhely szkennelésekben. Alapértelmezés szerint egy mintavételi módszer választja ki a taxonómia kifejezéseket az archívum adatokhoz.

en: Choose which post types should be checked during a scan. Please note, removing a previously selected post type will remove its scanned information and any custom dismissed warnings that have been setup.
hu: Válassza ki, mely bejegyzéstípusokat kell ellenőrizni egy szkennelés során. Felhívjuk figyelmét, hogy egy korábban kiválasztott bejegyzéstípus eltávolítása törli annak szkennelt adatait és a beállított egyedi elvetett figyelmeztetéseket.

en: Choose which user roles have permission to dismiss issues.
hu: Válassza ki, mely felhasználói szerepköröknek van engedélye a problémák elvetésére.

en: Clear Issues
hu: Problémák törlése

en: Clear the cache before retrieving the stats (can be intensive).
hu: A gyorsítótár törlése a statisztikák lekérése előtt (intenzív lehet).

en: Clearing...
hu: Törlés...

en: Close
hu: Bezárás

en: Close fixes modal
hu: Javítások modális bezárása

en: Cognitive
hu: Kognitív

en: Color blind people
hu: Színvak emberek

en: Color is not used as the only way to convey information, indicate an action, prompt a response, or distinguish a visual element.
hu: A szín nem az egyetlen módja az információ közlésének, cselekvés jelzésének, válasz kérésének vagy vizuális elem megkülönböztetésének.

en: Colorblind
hu: Színvak

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment (optional)
hu: Megjegyzés (opcionális)

en: Comment and Search Form Labels
hu: Hozzászólás és keresés űrlap címkék

en: Complementary
hu: Kiegészítő

en: Complete issue breakdowns
hu: Teljes hibarészletezés

en: Components that have the same functionality within a set of web pages are identified consistently, so users can recognize them easily.
hu: Az azonos funkcióval rendelkező komponenseket következetesen azonosítják a weboldalakon, így a felhasználók könnyen felismerhetik őket.

en: Concurrent Input Mechanisms
hu: Egyidejű beviteli mechanizmusok

en: Configure post types
hu: Bejegyzéstípusok beállítása

en: Configure system-level settings for the Accessibility Checker plugin.
hu: Állítsd be az Accessibility Checker bővítmény rendszerszintű beállításait.

en: Configure the types of content that should be checked for accessibility issues.
hu: Állítsd be, hogy milyen típusú tartalmakat kell ellenőrizni akadálymentességi problémák szempontjából.

en: Configure which user roles have access to specific Accessibility Checker features.
hu: Állítsd be, mely felhasználói szerepkörök férhetnek hozzá az Accessibility Checker egyes funkcióihoz.

en: Confirm that the link is pointing to a valid ID on the page. If the target element exists, make sure it has a matching id attribute. To automatically fix broken skip links throughout your site, enable the 'Enable Skip Link' fix in Accessibility Checker settings.
hu: Ellenőrizd, hogy a link érvényes azonosítóra mutat-e az oldalon. Ha a célelemek léteznek, győződj meg róla, hogy megfelelő id attribútummal rendelkeznek. A hibás átugrólinkek automatikus javításához az egész webhelyen, engedélyezd az „Átugrólinkek engedélyezése” javítást az Accessibility Checker beállításaiban.

en: Confirmed accessible
hu: Hozzáférhetőnek megerősítve

en: Connect Site
hu: Webhely csatlakoztatása

en: Connect this site
hu: Webhely csatlakoztatása

en: Connected as Free
hu: Ingyenesként csatlakoztatva

en: Consistent Help
hu: Következetes segítség

en: Consistent Identification
hu: Következetes azonosítás

en: Consistent Navigation
hu: Következetes navigáció

en: Content above a 9th-grade reading level requires a simplified summary to meet WCAG AAA guidance.
hu: A 9. osztályos olvasási szint feletti tartalomhoz egyszerűsített összefoglaló szükséges a WCAG AAA irányelveinek való megfeleléshez.

en: Content at or below a 9th-grade reading level does not require a simplified summary.
hu: A 9. osztályos vagy az alatti olvasási szintű tartalomhoz nem szükséges egyszerűsített összefoglaló.

en: Content can be viewed without scrolling in more than one direction, so users can easily read and interact with it on small screens or when zoomed in.
hu: A tartalom megtekinthető egynél több irányba történő görgetés nélkül, így a felhasználók könnyen olvashatják és interakcióba léphetnek vele kis képernyőkön vagy nagyításkor.

en: Content checked for accessibility
hu: Tartalom ellenőrizve akadálymentesítés szempontjából

en: Content does not flash more than three times in any one second period, reducing the risk of seizures for people with photosensitive epilepsy.
hu: A tartalom nem villog másodpercenként háromnál többször, csökkentve a rohamok kockázatát a fényérzékeny epilepsziában szenvedőknél.

en: Content does not restrict its view and operation to a single display orientation, such as portrait or landscape, unless a specific orientation is essential.
hu: A tartalom nem korlátozza a megtekintését és működését egyetlen megjelenítési tájolásra, például álló vagy fekvő formátumra, kivéve, ha egy adott tájolás elengedhetetlen.

en: Content has not been checked
hu: A tartalom nem lett ellenőrizve

en: Content is being checked for accessibility
hu: A tartalom akadálymentesítés szempontjából ellenőrzés alatt áll

en: Content is coded so that assistive technologies can accurately interpret and present it to users.
hu: A tartalmat úgy kódolják, hogy a segítő technológiák pontosan értelmezhessék és bemutathassák a felhasználóknak.

en: Content is presented in a meaningful order so that reading or navigation order does not confuse users when using assistive technology.
hu: A tartalom értelmes sorrendben jelenik meg, hogy az olvasási vagy navigációs sorrend ne zavarja össze a felhasználókat segítő technológiák használata esetén.

en: Content is written in a clear and simple language, and does not require specialized knowledge to understand.
hu: A tartalom világos és egyszerű nyelven íródott, és nem igényel speciális ismereteket a megértéséhez.

en: Content on Hover or Focus
hu: Tartalom rámutatáskor vagy fókuszáláskor

en: Contentinfo
hu: Tartalominformáció

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Contrast (Enhanced)
hu: Kontraszt (javított)

en: Contrast (Minimum)
hu: Kontraszt (minimum)

en: Contrast Problem | Contrast Problems
hu[0]: Kontrasztprobléma
hu[1]: Kontrasztproblémák

en: Contrast Problems:
hu: Kontrasztproblémák:

en: Control whether screen reader text stays visible while you edit.
hu: Szabályozza, hogy a képernyőolvasó szövege látható maradjon-e szerkesztés közben.

en: Create a transcript for each flagged audio or video clip. Include the transcript on the same page or link to a file that contains it. The word “transcript” should appear in a heading before the transcript or in the link text, and must be within 25 characters of the audio or video element.
hu: Készíts átiratot minden megjelölt audio vagy videó kliphez. Az átiratot helyezd el ugyanazon az oldalon, vagy adj meg egy linket a fájlhoz, amely tartalmazza. Az „átirat” szónak meg kell jelennie egy címsorban az átirat előtt vagy a link szövegében, és az audio vagy videó elemtől legfeljebb 25 karakter távolságra kell lennie.

en: Critical
hu: Kritikus

en: DB Table Count
hu: Adatbázistábla-szám

en: Data Processing Agreement (opens in a new window)
hu: Adatfeldolgozási megállapodás (új ablakban nyílik meg)

en: Database Version
hu: Adatbázis-verzió

en: Date:
hu: Dátum:

en: Deaf
hu: Siket

en: Deaf and hard of hearing people
hu: Siket és nagyothalló emberek

en: Deaf-blind people
hu: Siketvak emberek

en: Deafblind
hu: Siketvak

en: Define the ID(s) of the main content area(s) to be targeted by skip links. Enter multiple IDs separated by commas; the system will cascade through the list to find the appropriate one for each page.
hu: Határozza meg a főtartalom terület(ek) ID-ját/ID-it, amelyre az ugrólinkek irányulnak. Több ID-t vesszővel elválasztva adjon meg; a rendszer végigmegy a listán, hogy megtalálja a megfelelőt minden oldalhoz.

en: Delete Data
hu: Adatok törlése

en: Delete all Accessibility Checker data when the plugin is uninstalled.
hu: Törölje az összes Accessibility Checker adatot a bővítmény eltávolításakor.

en: Delete all currently found issues
hu: Az összes jelenleg talált probléma törlése

en: Detailed reporting
hu: Részletes jelentéskészítés

en: Disable Email Reports
hu: E-mail jelentések letiltása

en: Disable Page Styles
hu: Oldal stílusainak kikapcsolása

en: Disable Styles
hu: Stílusok kikapcsolása

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disconnect Site
hu: Webhely leválasztása

en: Dismiss
hu: Elvetés

en: Dismiss & Close Modal
hu: Elvetés és modális ablak bezárása

en: Dismiss Globally
hu: Globális elvetés

en: Dismiss Issue
hu: Probléma elvetése

en: Dismiss Permissions
hu: Elvetési jogosultságok

en: Dismiss issue
hu: Probléma elvetése

en: Dismiss issue as:
hu: Probléma elvetése mint:

en: Dismissals DB Table Count
hu: Elvetések DB táblázat száma

en: Dismissed
hu: Elvetve

en: Dismissed Issue | Dismissed Issues
hu[0]: Elvetett probléma
hu[1]: Elvetett problémák

en: Dismissed Issues
hu: Elvetett problémák

en: Dismissing globally...
hu: Globális elvetés...

en: Dismissing...
hu: Elvetés...

en: Dock Panel
hu: Panel rögzítése

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Documentation (opens in a new window)
hu: Dokumentáció (új ablakban nyílik meg)

en: Documentation and FAQs
hu: Dokumentáció és GYIK

en: Documents in Word, Excel, or PowerPoint format may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or do not follow accessibility best practices. Accessibility laws require that documents posted on web pages also conform to WCAG. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a webpage.
hu: A Word, Excel vagy PowerPoint formátumú dokumentumok nem biztos, hogy minden felhasználó számára hozzáférhetőek, különösen ha nincsenek megfelelően címkézve vagy nem követik az akadálymentességi legjobb gyakorlatokat. Az akadálymentességi törvények megkövetelik, hogy a weboldalakra feltöltött dokumentumok is megfeleljenek a WCAG-nak. Emellett a felhasználókat figyelmeztetni kell, ha egy link letölthető fájlt nyit meg weboldal helyett.

en: Dragging Movements
hu: Húzó mozdulatok

en: Duplicate Alternative Text
hu: Ismétlődő helyettesítő szöveg

en: Duplicate Form Label
hu: Duplikált űrlapcímke

en: Dyslexia
hu: Diszlexia

en: EDAC: Did not find a matching target ID on the page for the skip link.
hu: EDAC: Nem található megfelelő cél azonosító az oldalon az ugrólinkhez.

en: EDAC: Error updating history for skip link.
hu: EDAC: Hiba történt az ugrólinkhez tartozó előzmények frissítésekor.

en: Edit the viewport meta tag in your theme's %3$s section and remove %1$s and any %2$s value less than 2. To fix this site-wide, enable the 'Make Viewport Scalable' fix in Accessibility Checker Settings.
hu: Szerkeszd a viewport meta taget a témád %3$s részében, és távolítsd el a %1$s-t és minden 2-nél kisebb %2$s értéket. Az egész oldalon történő javításhoz engedélyezd a „Viewport skálázhatóvá tétele” javítást az Accessibility Checker beállításaiban.

en: Edit your theme's header file to ensure the <html> tag includes a valid lang attribute (e.g., %s). If your theme receives updates, make this change in a child theme to prevent it from being overwritten. To fix this automatically site-wide, enable the 'Add "lang" & "dir" Attributes' fix in Accessibility Checker settings.
hu: Szerkeszd a témád fejléc fájlját, hogy biztosítsd, hogy a <html> címke tartalmaz egy érvényes lang attribútumot (pl. %s). Ha a témád frissítéseket kap, végezd el ezt a változtatást egy gyermektémában, hogy megakadályozd annak felülírását. Hogy ezt automatikusan javítsd az egész oldalon, engedélyezd az „«lang» és «dir» attribútumok hozzáadása” javítást az Accessibility Checker beállításaiban.

en: Either the post is not yet scanned or all tests passed for post ID %1$d.
hu: Vagy a bejegyzést még nem ellenőrizték, vagy minden teszt sikeres volt a(z) %1$d azonosítójú bejegyzésnél.

en: Email
hu: E-mail

en: Email support
hu: E-mailes támogatás

en: Email*
hu: E-mail*

en: Empty Button
hu: Üres gomb

en: Empty Heading Tag
hu: Üres címsor címke

en: Empty Link
hu: Üres hivatkozás

en: Empty Paragraph Tag
hu: Üres bekezdés címke

en: Empty Search Handling
hu: Üres keresés kezelése

en: Empty Table Header
hu: Üres táblázatfejléc

en: Empty paragraph tags can be announced by screen readers as blank lines or pauses, which may confuse users or disrupt reading flow. They can also interfere with visual layout or spacing, especially in assistive technology or mobile contexts.
hu: Az üres bekezdés címkéket a képernyőolvasók üres sorokként vagy szünetekként jelenthetik be, ami összezavarhatja a felhasználókat vagy megszakíthatja az olvasás folyamatát. Ezek vizuális elrendezési vagy térközproblémákat is okozhatnak, különösen segítő technológiák vagy mobil környezetben.

en: Enable Email Reports
hu: E-mail jelentések engedélyezése

en: Enable Page Styles
hu: Oldalstílusok engedélyezése

en: Enable Skip Link
hu: Ugrólink engedélyezése

en: Enable Styles
hu: Stílusok engedélyezése

en: Enable scanning of archive pages
hu: Archívum oldalak vizsgálatának engedélyezése

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Enhanced authentication methods are provided that do not rely on cognitive function tests, such as remembering passwords, and do not require a test of cognitive function.
hu: Továbbfejlesztett hitelesítési módszereket biztosítanak, amelyek nem támaszkodnak kognitív funkciótesztekre, mint például jelszavak megjegyzése, és nem igényelnek kognitív funkciótesztet.

en: Enjoying Accessibility Checker? %1$sPlease leave us a ★★★★★ rating.%2$s We really appreciate your support!
hu: Tetszik az Accessibility Checker? %1$sKérjük, adjon nekünk ★★★★★ értékelést.%2$s Nagyra értékeljük a támogatását!

en: Ensure each form field has only one %1$s element associated with it. If multiple labels are present, remove extras or consolidate them into a single %1$s with a clear description. Make sure each %1$s element correctly references its form field using the %2$s attribute and that all elements on the page have unique IDs. This error happens when you have the same form embedded on a page twice and can be resolved by creating unique forms for different parts of a page rather than repeating the same form throughout.
hu: Győződj meg róla, hogy minden űrlapmezőhöz csak egy %1$s elem tartozik. Ha több címke van jelen, távolítsd el a feleslegeseket, vagy egyesítsd őket egyetlen %1$s elembe, amely világos leírást tartalmaz. Ellenőrizd, hogy minden %1$s elem helyesen hivatkozik-e a hozzá tartozó űrlapmezőre a %2$s attribútum használatával, és hogy az oldalon minden elemnek egyedi azonosítója van-e. Ez a hiba akkor fordul elő, amikor ugyanaz az űrlap kétszer van beágyazva egy oldalon, és megoldható úgy, hogy egyedi űrlapokat hozol létre az oldal különböző részeihez, ahelyett, hogy ugyanazt az űrlapot ismételnéd az egész oldalon.

en: Ensure that non-navigation links are underlined.
hu: A nem-navigációs linkek aláhúzásának biztosítása.

en: Ensure that the linked file is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
hu: Győződjön meg arról, hogy a csatolt fájl tesztelve és javítva lett az akadálymentesség szempontjából. Ha tudja, hogy akadálymentes, vesse el ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben. Foglalja bele a fájlkiterjesztést és a méretet a link szövegébe a felhasználók tájékoztatása érdekében (ehhez engedélyezze a „Fájlméret és -típus hozzáadása a hivatkozásokhoz” javítást az Accessibility Checker beállításaiban az egész webhelyre vonatkozóan). Ha a dokumentum beépülő modulon keresztül van beágyazva, adjon meg közvetlen letöltési linket is. Ha nehéz akadálymentessé tenni a dokumentumot, fontolja meg a tartalom weboldalra helyezését.

en: Ensure the linked PDF is tested and remediated for accessibility. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension and size in the link text to inform users (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded using a plugin, also provide a direct link to download it. If making the PDF accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
hu: Győződjön meg arról, hogy a csatolt PDF tesztelve és javítva lett az akadálymentesség szempontjából. Ha tudja, hogy akadálymentes, vesse el ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben. Foglalja bele a fájlkiterjesztést és a méretet a link szövegébe a felhasználók tájékoztatása érdekében (ehhez engedélyezze a „Fájlméret és -típus hozzáadása a hivatkozásokhoz” javítást az Accessibility Checker beállításaiban az egész webhelyre vonatkozóan). Ha a dokumentum beépülő modulon keresztül van beágyazva, adjon meg közvetlen letöltési linket is. Ha nehéz akadálymentessé tenni a PDF-et, fontolja meg a tartalom weboldalra helyezését.

en: Ensure the linked document is accessible. When you know it is accessible, dismiss this warning in Accessibility Checker. Include the file extension in the visible link text (e.g., “Meeting Notes (ODT)”) so users know what to expect (enable the 'Add File Size & Type To Links' fix in Accessibility Checker settings to do this site-wide). If the document is embedded, provide a direct download link as well. If making the document accessible is difficult, consider putting the content on a web page instead.
hu: Győződjön meg arról, hogy a csatolt dokumentum akadálymentes. Ha tudja, hogy akadálymentes, vesse el ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben. Foglalja bele a fájlkiterjesztést a látható link szövegébe (pl. „Jegyzőkönyv (ODT)”), hogy a felhasználók tudják, mire számíthatnak (ehhez engedélyezze a „Fájlméret és -típus hozzáadása a hivatkozásokhoz” javítást az Accessibility Checker beállításaiban az egész webhelyre vonatkozóan). Ha a dokumentum be van ágyazva, adjon meg közvetlen letöltési linket is. Ha nehéz akadálymentessé tenni a dokumentumot, fontolja meg a tartalom weboldalra helyezését.

en: Ensure the post or page title field is filled in on the backend. If the title field is not empty and the error persists, check your theme's code to make sure it outputs a valid <title> tag and/or og:title meta tag in the document head. To fix this issue site-wide, enable the 'Add Missing Page Title' fix in Accessibility Checker settings.
hu: Győződj meg róla, hogy a bejegyzés vagy oldal címmezője ki van töltve a háttérrendszerben. Ha a címmező nem üres és a hiba továbbra is fennáll, ellenőrizd a témád kódját, hogy biztosan megjelenít-e egy érvényes <title> címkét és/vagy og:title meta címkét a dokumentum fejlécében. Hogy ezt a problémát az egész oldalon javítsd, engedélyezd a „Hiányzó oldalcím hozzáadása” javítást az Accessibility Checker beállításaiban.

en: Ensure the viewport tag allows for scaling, enhancing accessibility on mobile devices.
hu: A viewport címke skálázhatóságának biztosítása, javítva a hozzáférhetőséget mobileszközökön.

en: Enter simplified summary...
hu: Egyszerűsített összefoglaló megadása...

en: Enter your license key
hu: Adja meg a licenckulcsát

en: Equalize Digital Logo
hu: Equalize Digital logó

en: Error Count
hu: Hibák száma

en: Error Identification
hu: Hibaazonosítás

en: Error Prevention (All)
hu: Hibamegelőzés (minden)

en: Error Prevention (Legal, Financial, Data)
hu: Hibamegelőzés (jogi, pénzügyi, adatok)

en: Error Suggestion
hu: Hibajavítási javaslat

en: Error loading %s fix information.
hu: Hiba történt a(z) %s javítási információk betöltésekor.

en: Error loading accessibility data
hu: Hiba a hozzáférhetőségi adatok betöltésekor

en: Error saving scan results.
hu: Hiba történt a vizsgálati eredmények mentésekor.

en: Error: Missing required parameters.
hu: Hiba: Hiányzó kötelező paraméterek.

en: Expand each issue to see the code, or click "view on page" if you need help finding the element that needs fixing.
hu: Bontsa ki az egyes problémákat a kód megtekintéséhez, vagy kattintson a „megtekintés az oldalon” gombra, ha segítségre van szüksége a javítandó elem megtalálásához.

en: Expand issues for %s
hu: Bővítse a %s problémáit

en: Extended Audio Description (Prerecorded)
hu: Kibővített hangos leírás (előre rögzített)

en: Failed to clear issues.
hu: Nem sikerült törölni a problémákat.

en: Failed to load %s fix information.
hu: Nem sikerült betölteni a(z) %s javítási információkat.

en: Failed to load accessibility data
hu: Nem sikerült betölteni a hozzáférhetőségi adatokat

en: Failed to load scanner script.
hu: A szkennelő szkript betöltése sikertelen.

en: Failed to register command %1$s because %2$s
hu: Nem sikerült regisztrálni a(z) %1$s parancsot, mert %2$s

en: Failed to save fix settings.
hu: Nem sikerült menteni a javítási beállításokat.

en: Failed to save summary. Please try again.
hu: Nem sikerült menteni az összefoglalót. Kérjük, próbálja újra.

en: Failed to update the issue.
hu: Nem sikerült frissíteni a problémát.

en: False positive
hu: Téves riasztás

en: Fast
hu: Gyors

en: Faster scans are more resource intensive and may place a high load on your website.
hu: A gyorsabb vizsgálatok erőforrás-igényesebbek, és nagy terhelést jelenthetnek a webhelyedre.

en: Find the Accessibility Checker meta box below your content. If using a front-end page builder, you must visit the backend edit screen to view Accessibility Checker results.
hu: Keresse meg az Accessibility Checker metadobozt a tartalom alatt. Ha frontend oldalszerkesztőt használ, látogasson el a backend szerkesztési képernyőre az Accessibility Checker eredményeinek megtekintéséhez.

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Fix
hu: Javítás

en: Fix Issue
hu: Probléma javítása

en: Fix Settings
hu: Javítási beállítások

en: Fix issue: %s
hu: Probléma javítása: %s

en: Fix not found
hu: A javítás nem található

en: Fix not found.
hu: Javítás nem található.

en: Fix settings saved.
hu: Javítási beállítások mentve.

en: Fix:
hu: Javítás:

en: Fixes
hu: Javítások

en: Focus Appearance
hu: Fókusz megjelenése

en: Focus Not Obscured (Enhanced)
hu: Fókusz nem takarásban (javított)

en: Focus Not Obscured (Minimum)
hu: Fókusz nem takarásban (minimum)

en: Focus Order
hu: Fókusz sorrend

en: Focus Outline
hu: Fókuszkeret

en: Focus Visible
hu: Látható fókusz

en: Follow these steps to get started checking your content:
hu: Kövesse ezeket a lépéseket a tartalom ellenőrzésének megkezdéséhez:

en: Footer
hu: Lábléc

en: Footer Accessibility Statement
hu: Láblécben megjelenő akadálymentességi nyilatkozat

en: Footer Statement
hu: Láblécnyilatkozat

en: For actions that require a pointer gesture, the user can cancel the action by moving the pointer away before the action is completed.
hu: A mutató gesztust igénylő műveleteknél a felhasználó megszakíthatja a műveletet a mutató eltávolításával, mielőtt a művelet befejeződne.

en: For all live video content that includes audio, captions must be provided in real time so that users who are deaf or hard of hearing can access the spoken information as it happens.
hu: Minden élő videótartalomhoz, amely hangot tartalmaz, valós időben kell feliratokat biztosítani, hogy a siket vagy nagyothalló felhasználók hozzáférhessenek a beszélt információkhoz, ahogy azok történnek.

en: For all prerecorded multimedia content, extended audio descriptions must be provided when necessary—meaning the video is paused to insert additional descriptions—so that users who are blind or have low vision can understand important visual details that can't be described during the natural pauses in the audio.
hu: Minden előre rögzített multimédiás tartalomhoz szükség esetén kibővített hangos leírást kell biztosítani - ami azt jelenti, hogy a videót megállítják további leírások beillesztéséhez -, hogy a vak vagy gyengénlátó felhasználók megérthessék azokat a fontos vizuális részleteket, amelyeket nem lehet leírni a hang természetes szüneteiben.

en: For functionality that can be operated by a pointer gesture, at least one of the following is true: the gesture can be performed by a simple tap, the gesture can be performed with a single finger, or the gesture can be performed with a voice command.
hu: A mutató gesztussal működtethető funkciók esetében legalább az egyik igaz: a gesztus elvégezhető egyszerű érintéssel, a gesztus elvégezhető egy ujjal, vagy a gesztus elvégezhető hangparanccsal.

en: For functionality that requires dragging movements, the action can also be completed by simpler actions, so users with limited dexterity can still use the functionality.
hu: A húzó mozdulatokat igénylő funkciók esetében a művelet egyszerűbb műveletekkel is elvégezhető, így a korlátozott kézügyességű felhasználók is használhatják a funkciót.

en: For live audio-only content, a text alternative is provided in real time so people who cannot hear the audio can still access the information.
hu: Az élő, csak hangot tartalmazó tartalom esetében valós időben szöveges alternatívát kell biztosítani, hogy azok az emberek is hozzáférhessenek az információhoz, akik nem hallják a hangot.

en: For prerecorded audio-only and video-only content, a text alternative must be provided that presents equivalent information. This ensures users who cannot hear or see the media can still access its content through text.
hu: Az előre rögzített csak hang és csak videó tartalom esetében olyan szöveges alternatívát kell biztosítani, amely egyenértékű információt nyújt. Ez biztosítja, hogy azok a felhasználók, akik nem hallják vagy látják a médiát, továbbra is hozzáférjenek annak tartalmához szöveg formájában.

en: For prerecorded audio-only content, background sounds are either low, can be turned off, or are not present, so speech is easier to understand.
hu: Az előre rögzített, csak hangot tartalmazó tartalomnál a háttérhangok vagy alacsonyak, kikapcsolhatók, vagy nincsenek jelen, így a beszéd könnyebben érthető.

en: For prerecorded synchronized media, a full text alternative (such as a transcript) is provided that gives all the information in both the video and audio tracks, so users who cannot see or hear the content can still access it.
hu: Az előre rögzített szinkronizált médiához teljes szöveges alternatívát (például átiratot) kell biztosítani, amely tartalmazza a videó és a hanganyag összes információját, így azok a felhasználók is hozzáférhetnek a tartalomhoz, akik nem látják vagy hallják azt.

en: For prerecorded video content with audio (synchronized media), an audio description—or a written transcript that includes visual details—must be provided to ensure users who are blind or have low vision can understand important visual information that isn't spoken.
hu: Az előre rögzített videótartalomhoz hanggal (szinkronizált média) hangos leírást - vagy olyan írásos átiratot, amely tartalmazza a vizuális részleteket - kell biztosítani annak érdekében, hogy a vak vagy gyengénlátó felhasználók megérthessék a fontos vizuális információkat, amelyek nincsenek kimondva.

en: For prerecorded video with audio, an audio description of important visual content must be provided, allowing users who are blind or have low vision to understand visual information that is not described in the main audio.
hu: Előre rögzített videók esetén, amelyek hangot is tartalmaznak, biztosítani kell a fontos vizuális tartalom hangos leírását, lehetővé téve a vak vagy gyengénlátó felhasználók számára, hogy megértsék azokat a vizuális információkat, amelyeket a fő hanganyag nem ír le.

en: For web pages that require user input, users are warned of errors and can correct them before finalizing the submission.
hu: Azokon a weboldalakon, amelyek felhasználói bevitelt igényelnek, a felhasználókat figyelmeztetik a hibákra, és kijavíthatják azokat a beküldés véglegesítése előtt.

en: Force Error on Empty Search
hu: Hiba kényszerítése üres keresés esetén

en: Force Link Underline
hu: Kényszerített link aláhúzás

en: Force WordPress to show a search results page when a search is submitted with an empty query.
hu: Kényszerítse a WordPress-t, hogy üres lekérdezéssel történő keresés esetén is megjelenítse a keresési eredmények oldalát.

en: Form
hu: Űrlap

en: Form fields must be clearly labeled so that users of screen readers and voice input technologies can understand their purpose. Without labels, users may not know what information to enter or how the form will behave.
hu: Az űrlapmezőket egyértelműen címkézni kell, hogy a képernyőolvasók és a hangbeviteli technológiák felhasználói megértsék a céljukat. Címkék nélkül a felhasználók nem tudhatják, milyen információt kell beírniuk, vagy hogyan fog viselkedni az űrlap.

en: Free License Key
hu: Ingyenes licenckulcs

en: Free Plugin Support
hu: Ingyenes bővítmény támogatás

en: Free plugin support is available via the WordPress.org forums. You'll need to create an account then you can open a new support thread.
hu: Az ingyenes bővítmény támogatása a WordPress.org fórumokon keresztül érhető el. Létre kell hoznia egy fiókot, majd nyithat egy új támogatási témát.

en: Frontend Accessibility Checker Position
hu: Frontend Accessibility Checker pozíciója

en: Full Coverage
hu: Teljes lefedettség

en: Full Site Accessibility Status
hu: Teljes webhely akadálymentességi állapota

en: Full-site scanning enabled
hu: Teljes webhely szkennelés engedélyezve

en: Functionality that can be operated by a motion gesture can also be operated by a simple touch or click, so users who cannot perform motion gestures can still use the functionality.
hu: A mozgás gesztussal működtethető funkciók egyszerű érintéssel vagy kattintással is működtethetők, így azok a felhasználók is használhatják a funkciót, akik nem tudnak mozgás gesztusokat végrehajtani.

en: General
hu: Általános

en: General Fixes
hu: Általános javítások

en: Get Accessibility Checker Pro
hu: Szerezze be az Accessibility Checker Pro-t

en: Get Accessibility Checker Pro (opens in new window)
hu: Szerezze be az Accessibility Checker Pro-t (új ablakban nyílik meg)

en: Get Accessibility Checker Pro, opens in new window
hu: Szerezze be az Accessibility Checker Pro-t, új ablakban nyílik meg

en: Get Detailed Accessibility Reports
hu: Részletes akadálymentességi jelentések beszerzése

en: Get Pro
hu: Pro verzió beszerzése

en: Get Pro to unlock this feature, opens in a new window.
hu: Váltson Pro verzióra a funkció feloldásához, új ablakban nyílik meg.

en: Get Remediation Help
hu: Fejlesztési segítség kérése

en: Get a Free License Key
hu: Ingyenes licenckulcs igénylése

en: Get full issue breakdowns
hu: Teljes hibarészletezést kapjon

en: Get help making your website accessible. Expert auditing, user testing, and dev support. Conformance letters available.
hu: Kérjen segítséget webhelye akadálymentesítéséhez. Szakértői auditálás, felhasználói tesztelés és fejlesztői támogatás. Megfelelőségi igazolások is elérhetők.

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first.
hu: Kapjon ismétlődő e-mail jelentéseket webhelye akadálymentességének pillanatfelvételével, beleértve az összes hibát, az időbeli trendeket, a legproblémásabb oldalakat és a legsúlyosabb, elsőként javítandó problémákat.

en: Get recurring email reports with a snapshot of your site’s accessibility, including total issues, trends over time, most problematic pages, and the most severe issues to fix first. Some details, like full-site coverage and issue breakdowns, are available in Pro.
hu: Kapjon ismétlődő e-mail jelentéseket webhelye akadálymentességének pillanatfelvételével, beleértve az összes hibát, az időbeli trendeket, a legproblémásabb oldalakat és a legsúlyosabb, elsőként javítandó problémákat. Néhány részlet, például a teljes webhely lefedettsége és a hibák részletezése, elérhető a Pro verzióban.

en: Get support for Accessibility Checker (opens in new window)
hu: Segítség kérése az Accessibility Checkerhez (új ablakban nyílik meg)

en: Go to Support Forum
hu: Ugrás a támogatási fórumra

en: Go to the edit screen for the post you want to check.
hu: Menjen a szerkeszteni kívánt bejegyzés szerkesztési képernyőjére.

en: Google: Make your document, presentation, sheets & videos more accessible
hu: Google: Tegye dokumentumait, prezentációit, táblázatait és videóit akadálymentesebbé

en: Got the plugin from Equalize Digital? Your key is in your <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dashboard</a>.
hu: Az Equalize Digitaltól szerezte be a beépülő modult? Kulcsa megtalálható a <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">műszerfalán</a>.

en: HTML Standard: The img element
hu: HTML Szabvány: Az img elem

en: Hard of hearing
hu: Nagyothalló

en: Header
hu: Fejléc

en: Headings and Labels
hu: Címsorok és címkék

en: Headings and labels describe the topic or purpose of content, and are not ambiguous or misleading.
hu: A címsorok és címkék leírják a tartalom témáját vagy célját, és nem kétértelműek vagy félrevezetőek.

en: Headings help all users—especially those using screen readers or keyboard navigation—understand the structure of the page. Skipping heading levels can create confusion and make it harder to follow the content hierarchy or navigate efficiently.
hu: A címsorok segítenek minden felhasználónak – különösen a képernyőolvasókat vagy billentyűzetes navigációt használóknak – megérteni az oldal szerkezetét. A címsor szintek kihagyása zavart okozhat, és megnehezítheti a tartalmi hierarchia követését vagy a hatékony navigációt.

en: Headings help structure content and provide important navigation points for screen reader users. An empty heading communicates no useful information and may cause confusion or disorientation when navigating by headings.
hu: A címsorok segítenek strukturálni a tartalmat és fontos navigációs pontokat biztosítanak a képernyőolvasó felhasználók számára. Egy üres címsor nem közöl hasznos információt, és zavart vagy dezorientációt okozhat a címsorok szerinti navigálás során.

en: Headings provide structure and make content easier for users of all abilities to scan. They also help screen reader users and keyboard-only users navigate the page. Without headings, users must read through content linearly without an easy way to jump between sections.
hu: A címsorok struktúrát biztosítanak és megkönnyítik a tartalom áttekintését minden képességű felhasználó számára. Segítik a képernyőolvasót használókat és a csak billentyűzettel navigálókat is az oldalon való tájékozódásban. Címsorok nélkül a felhasználóknak lineárisan kell végigolvasniuk a tartalmat anélkül, hogy könnyen ugrálhatnának a szakaszok között.

en: Hello! Thank you for using Accessibility Checker as part of your accessibility toolkit. Since you've been using it for a while, would you please write a 5-star review of Accessibility Checker in the WordPress plugin directory? This will help increase our visibility so more people can learn about the importance of web accessibility. Thanks so much!
hu: Üdvözöljük! Köszönjük, hogy az Accessibility Checkert használja az akadálymentesítési eszköztára részeként. Mivel már egy ideje használja, megírná az Accessibility Checker 5 csillagos értékelését a WordPress bővítmény könyvtárban? Ez segítene növelni a láthatóságunkat, hogy több ember megismerhesse a webes akadálymentesség fontosságát. Nagyon köszönjük!

en: Help
hu: Segítség

en: Help and documentation are available and are easy to find, so users can get assistance when needed.
hu: A súgó és dokumentáció elérhető és könnyen megtalálható, így a felhasználók szükség esetén segítséget kaphatnak.

en: Hide banner
hu: Banner elrejtése

en: High
hu: Magas

en: How to Add Custom CSS in WordPress
hu: Hogyan adj hozzá egyéni CSS-t WordPress-ben

en: How to Fix
hu: Hogyan javítható

en: How to Fix Broken Skip Links in Elementor
hu: Hogyan javítsd a hibás átugrólinkeket az Elementorban

en: How to Make Your WordPress Site More Accessible With Skip Links
hu: Hogyan tedd WordPress oldaladat hozzáférhetőbbé átugrólinkekkel

en: How to Manually Check Your Website for Accessibility
hu: Hogyan ellenőrizze manuálisan webhelyét akadálymentesség szempontjából

en: Identify Input Purpose
hu: Beviteli cél azonosítása

en: Identify Purpose
hu: Cél azonosítása

en: If a keyboard shortcut uses only letters, numbers, or punctuation, users can turn it off, change it, or it only works when the element has focus.
hu: Ha egy billentyűparancs csak betűket, számokat vagy írásjeleket használ, a felhasználók kikapcsolhatják, megváltoztathatják, vagy csak akkor működik, amikor az elem fókuszban van.

en: If a time limit is set, users can turn it off, adjust it, or extend it unless the time limit is essential.
hu: Ha időkorlát van beállítva, a felhasználók kikapcsolhatják, módosíthatják vagy meghosszabbíthatják azt, kivéve, ha az időkorlát elengedhetetlen.

en: If an element requires a response in a specific time, users can turn off the timer, adjust the time limit, or the timing is not essential.
hu: Ha egy elemre adott időn belül kell válaszolni, a felhasználók kikapcsolhatják az időzítőt, módosíthatják az időkorlátot, vagy az időzítés nem elengedhetetlen.

en: If an input error is detected and suggestions for correction are known, then the suggestions are provided to the user.
hu: Ha beviteli hibát észlelnek és ismertek a javítási javaslatok, akkor ezeket a javaslatokat a felhasználó rendelkezésére bocsátják.

en: If an input mechanism requires a specific posture or movement, an alternative input mechanism is available that does not have the same requirement.
hu: Ha egy beviteli mechanizmus speciális testtartást vagy mozgást igényel, rendelkezésre áll egy alternatív beviteli mechanizmus, amely nem rendelkezik ugyanezzel a követelménnyel.

en: If an issue is a false positive and the element is accessible, you can remove issues from reports with the "Ignore" feature.
hu: Ha egy probléma hamis pozitív, és az elem akadálymentes, eltávolíthatja a problémákat a jelentésekből a „Figyelmen kívül hagyás” funkcióval.

en: If audio plays automatically for more than 3 seconds, users must be able to pause, stop, or control the volume independently from the system volume.
hu: Ha a hang automatikusan lejátszódik több mint 3 másodpercig, a felhasználóknak képesnek kell lenniük szüneteltetni, leállítani vagy szabályozni a hangerőt függetlenül a rendszer hangerejétől.

en: If errors or warnings are present on your post, open the details tab in Accessibility Checker for more information.
hu: Ha hibák vagy figyelmeztetések vannak jelen a bejegyzésben, nyissa meg a részletek fület az Accessibility Checkerben további információkért.

en: If extra content appears on hover or focus, users can dismiss it, move their pointer over it, and it remains visible until dismissed or focus is moved.
hu: Ha extra tartalom jelenik meg rámutatáskor vagy fókuszáláskor, a felhasználók elrejthetik azt, mozgathatják a mutatót fölötte, és az látható marad, amíg el nem rejtik vagy a fókusz el nem mozdul.

en: If not, %s to generate a license key and connect this site.
hu: Ha nem, %s, hogy licenckulcsot generáljon és csatlakoztassa ezt a webhelyet.

en: If the alt text duplicates a nearby caption, heading, or visible text, remove the redundancy by shortening or omitting the alt text—especially if the surrounding text already provides the same information. If multiple images have the same alt text, revise each one to be unique and describe the purpose of that specific image in its context.
hu: Ha az alt szöveg megismétli a közeli képaláírást, címsort vagy látható szöveget, távolítsd el a redundanciát az alt szöveg rövidítésével vagy kihagyásával - különösen, ha a környező szöveg már ugyanazt az információt tartalmazza. Ha több képnek ugyanaz az alt szövege, vizsgáld felül mindegyiket, hogy egyedi legyen, és írja le az adott kép célját a kontextusában.

en: If the element is used to trigger an action, replace the anchor tag with a %1$s. If you cannot replace it, ensure that %2$s is added to the link, along with JavaScript that adds support for triggering it with the space bar key, and that appropriate ARIA attributes are used for toggle states or other functionality.
hu: Ha az elemet művelet kiváltására használják, cserélje le a horgonyjelölőt %1$s-re. Ha nem tudja lecserélni, győződjön meg róla, hogy %2$s hozzá van adva a linkhez, valamint olyan JavaScript, amely támogatja a szóköz billentyűvel való aktiválást, és hogy a megfelelő ARIA attribútumokat használja a váltó állapotokhoz vagy egyéb funkciókhoz.

en: If the same visual presentation can be made using text alone, do not use images of text except for decorative or essential purposes.
hu: Ha ugyanaz a vizuális megjelenítés elérhető csak szöveggel, ne használj szöveges képeket, kivéve dekoratív vagy elengedhetetlen célokra.

en: If users are logged out due to inactivity, they are notified before the session expires and can continue the session without losing data.
hu: Ha a felhasználókat inaktivitás miatt kijelentkezteti a rendszer, értesítést kapnak a munkamenet lejárta előtt, és folytathatják a munkamenetet adatvesztés nélkül.

en: If you don't know what an error or warning means, click the "i" icon to read the documentation and how to fix it.
hu: Ha nem tudja, mit jelent egy hiba vagy figyelmeztetés, kattintson az „i” ikonra a dokumentáció és a javítási módszer elolvasásához.

en: If you downloaded the free plugin from Equalize Digital, you already have a free license key in your %s dashboard.
hu: Ha az ingyenes beépülő modult az Equalize Digitaltól töltötte le, már rendelkezik ingyenes licenckulccsal a %s műszerfalán.

en: If your theme is not already adding a skip link that allows keyboard users to bypass the navigation and quickly jump to the main content, enable skip links here. %1$sLearn more about skip links.%2$s
hu: Ha a témája még nem ad hozzá ugrólinkeket, amelyek lehetővé teszik a billentyűzetet használók számára a navigáció kihagyását és a főtartalomhoz való gyors ugrást, engedélyezze itt az ugrólinkeket. %1$sTudjon meg többet az ugrólinkekről.%2$s

en: Ignore log
hu: Figyelmen kívül hagyási napló

en: Image
hu: Kép

en: Image Animated GIF
hu: Animált GIF kép

en: Image Empty Alternative Text
hu: Üres alternatív szöveg a képhez

en: Image Long Alternative Text
hu: Kép hosszú alternatív szövege

en: Image Map Missing Alternative Text
hu: Képtérképből hiányzó helyettesítő szöveg

en: Image Missing Alternative Text
hu: Hiányzó alternatív szöveg a képhez

en: Image maps use area elements to define interactive regions. Without alternative text, screen reader users won't know what each clickable area does, making it impossible to understand or interact with the map.
hu: A képtérképek area elemeket használnak az interaktív régiók meghatározására. Alternatív szöveg nélkül a képernyőolvasó felhasználók nem fogják tudni, hogy mit csinál az egyes kattintható terület, így lehetetlenné válik a térkép megértése vagy a vele való interakció.

en: Images of Text
hu: Szöveges képek

en: Images of Text (No Exception)
hu: Szöveges képek (kivétel nélkül)

en: Images of text are only used for pure decoration or where a particular presentation of text is essential, with no exceptions.
hu: Szöveges képeket csak tisztán dekoratív célokra vagy olyan esetekben használnak, ahol a szöveg egy adott megjelenítése elengedhetetlen, kivétel nélkül.

en: Improper Use of Link
hu: Link helytelen használata

en: In our efforts to bring our website up to standard, we are targeting the following areas:
hu: Erőfeszítéseink során, hogy weboldalunkat a szabványoknak megfelelővé tegyük, a következő területeket célozzuk meg:

en: InDesign & PDF Accessibility Mistakes and How to Fix Them (Webinar)
hu: InDesign és PDF akadálymentességi hibák és javításuk (Webinárium)

en: Include Link to Accessibility Policy
hu: Akadálymentességi irányelvekre mutató link beillesztése

en: Include Statement Link
hu: Nyilatkozat hivatkozásának megjelenítése

en: Included in Small Business and Agency plans
hu: A Kisvállalkozási és Ügynökségi csomagokban benne foglalva

en: Incorrect Heading Order
hu: Helytelen címsorrendezés

en: Info and Relationships
hu: Információk és kapcsolatok

en: Information, structure, and relationships in content are programmatically determined or available in text, so assistive technologies can present them to users.
hu: A tartalomban lévő információk, struktúrák és kapcsolatok programozottan meghatározhatók vagy szövegesen elérhetők, így a segítő technológiák be tudják mutatni azokat a felhasználóknak.

en: Insert manually
hu: Manuális beillesztés

en: Inspect the ARIA attributes (such as aria-labelledby or aria-describedby) on the flagged elements and ensure that each one points to a valid, correctly labeled ID that exists in the document.
hu: Vizsgáld meg az ARIA attribútumokat (például aria-labelledby vagy aria-describedby) a megjelölt elemeken, és győződj meg arról, hogy mindegyik egy érvényes, helyesen címkézett ID-re mutat, amely létezik a dokumentumban.

en: Installed from WordPress.org? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Create a free account</a> to get one.
hu: A WordPress.org-ról telepítette? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Hozzon létre egy ingyenes fiókot</a>, hogy kapjon egyet.

en: Instructions do not rely only on sensory characteristics such as shape, color, size, or sound, so everyone can understand them.
hu: Az utasítások nem támaszkodnak kizárólag érzékszervi jellemzőkre, mint például alak, szín, méret vagy hang, így mindenki megértheti őket.

en: Insufficient Color Contrast
hu: Elégtelen színkontraszt

en: Insufficient color contrast makes text and interactive elements difficult or impossible to read for users with low vision or color blindness. Ensuring adequate contrast helps all users access your content clearly.
hu: A nem megfelelő színkontraszt megnehezíti vagy lehetetlenné teszi a szöveg és az interaktív elemek olvasását a gyengénlátó vagy színvak felhasználók számára. A megfelelő kontraszt biztosítása segít minden felhasználónak tisztán hozzáférni a tartalomhoz.

en: Interruptions
hu: Megszakítások

en: Invalid table name
hu: Érvénytelen táblanév

en: Issue
hu: Probléma

en: Issue #%s
hu: Probléma #%s

en: Issue %1$d of %2$d: %3$s
hu: A %2$d. probléma %1$d. része: %3$s

en: Issue Details
hu: Probléma részletei

en: Issue Dismissed
hu: Probléma elvetve

en: Issue Dismissed — %s
hu: Probléma elvetve — %s

en: Issue ID %d
hu: Probléma azonosítója: %d

en: Issue actions
hu: Probléma műveletek

en: Issue actions for %s
hu: Probléma műveletek ehhez: %s

en: Issue dismissed successfully.
hu: Probléma sikeresen elvetve.

en: Issue not found.
hu: Probléma nem található.

en: Issue query returned no results
hu: A probléma lekérdezése nem adott eredményt

en: Issue related image
hu: Problémához kapcsolódó kép

en: Issue reopened successfully.
hu: Probléma sikeresen újranyitva.

en: Issues By Post Type
hu: Problémák bejegyzéstípusonként

en: Issues cleared successfully.
hu: Problémák sikeresen törölve.

en: It is visible when an element has keyboard focus, so users navigating with a keyboard can see which element is active.
hu: Látható, amikor egy elem billentyűzet-fókuszt kap, így a billentyűzettel navigáló felhasználók láthatják, melyik elem aktív.

en: Justified text can create uneven spacing between words, forming distracting "rivers" of white space that make reading difficult—especially for people with dyslexia, low vision, or cognitive disabilities. Left-aligned text is more predictable and easier to read.
hu: A sorkizárt szöveg egyenetlen térközöket hozhat létre a szavak között, zavaró fehér „folyókat” képezve, amelyek megnehezítik az olvasást - különösen a diszlexiával, gyengénlátással vagy kognitív zavarokkal küzdő emberek számára. A balra igazított szöveg kiszámíthatóbb és könnyebben olvasható.

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Keyboard (No Exception)
hu: Billentyűzet (kivétel nélkül)

en: Keyboard users can move to and away from all parts of the content without getting stuck.
hu: A billentyűzetet használók a tartalom minden részéhez oda tudnak navigálni és onnan el tudnak jönni anélkül, hogy beragadnának.

en: Keys to show in the results. Defaults to all keys.
hu: Az eredményekben megjelenítendő kulcsok. Alapértelmezetten minden kulcs.

en: Label Comment Form
hu: Hozzászólás űrlap címkézése

en: Label Comment/Search Fields
hu: Hozzászólás/keresés mezők címkézése

en: Label Form Fields
hu: Űrlapmezők címkézése

en: Label Search Form
hu: Keresés űrlap címkézése

en: Label in Name
hu: Címke a névben

en: Labels or Instructions
hu: Címkék vagy utasítások

en: Labels or instructions are provided when an input field requires user input, so users know what information is needed.
hu: Címkéket vagy utasításokat biztosítanak, amikor egy beviteli mező felhasználói bevitelt igényel, így a felhasználók tudják, milyen információra van szükség.

en: Landmark: %s
hu: Tájékozódási pont: %s

en: Language learners
hu: Nyelvtanulók

en: Language of Page
hu: Oldal nyelve

en: Language of Parts
hu: Részek nyelve

en: Learn Accessibility
hu: Akadálymentesség tanulása

en: Learn more about improving readability and simplified summary requirements
hu: Tudjon meg többet az olvashatóság javításáról és az egyszerűsített összefoglaló követelményeiről

en: Learn more about readability requirements.
hu: További információ az olvashatósági követelményekről.

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements (opens in a new window)
hu: További információ az egyszerűsített összefoglalókról és az olvashatósági követelményekről (új ablakban nyílik meg)

en: Learn more about simplified summaries and readability requirements.
hu: További információ az egyszerűsített összefoglalókról és az olvashatósági követelményekről.

en: License Expired
hu: A licenc lejárt

en: License Status
hu: Licenc állapota

en: Limited Coverage
hu: Korlátozott lefedettség

en: Limited-time offer • Ends May 22nd
hu: Korlátozott idejű ajánlat • Május 22-én ér véget

en: Link Opens New Window or Tab
hu: A hivatkozás új ablakot vagy lapot nyit

en: Link Purpose (In Context)
hu: Link célja (kontextusban)

en: Link Purpose (Link Only)
hu: Link célja (csak link)

en: Link Text is URL
hu: A link szövege URL

en: Link text should be descriptive and not simply the URL.
hu: A link szövegének leírónak kell lennie, és nem egyszerűen az URL-nek.

en: Link text that is just a URL may not provide meaningful context about the link destination. Additionally, long URLs can be difficult to understand when read by a screen reader which may announce every letter, number, and character individually. Users rely on descriptive link text to understand where a link will take them; using URLs for your link text reduces usability, increases cognitive load, and can be confusing or misleading.
hu: Az URL-ből álló hivatkozásszöveg nem feltétlenül nyújt értelmes kontextust a hivatkozás céljáról. Ezenkívül a hosszú URL-ek nehezen érthetők, ha képernyőolvasó olvassa fel őket, amely minden betűt, számot és karaktert egyenként is bejelenthet. A felhasználók a leíró hivatkozásszövegre támaszkodnak annak megértéséhez, hogy egy hivatkozás hová viszi őket; az URL-ek használata hivatkozásszövegként csökkenti a használhatóságot, növeli a kognitív terhelést, és zavaró vagy félrevezető lehet.

en: Link to Equalize Digital Website
hu: Link az Equalize Digital weboldalára

en: Link to MS Office File
hu: Hivatkozás MS Office fájlra

en: Link to Non-HTML File
hu: Nem HTML fájlra mutató link

en: Link to PDF
hu: Link a PDF-hez

en: Linked Image Empty Alternative Text
hu: Linkelt kép üres helyettesítő szöveggel

en: Linked Image Missing Alternative Text
hu: Linkelt képből hiányzó helyettesítő szöveg

en: Loading accessibility data...
hu: Hozzáférhetőségi adatok betöltése...

en: Loading accessibility results...
hu: Hozzáférhetőségi eredmények betöltése...

en: Loading fix information...
hu: Javítási információk betöltése...

en: Loading preference...
hu: Beállítás betöltése...

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Location
hu: Helyzet

en: Long Description Invalid
hu: Érvénytelen hosszú leírás

en: Low
hu: Alacsony

en: Low or No Background Audio
hu: Alacsony vagy nincs háttérzaj

en: Low-quality Alternative Text
hu: Gyenge minőségű alternatív szöveg

en: Low-vision
hu: Gyengénlátó

en: MDN Web Docs: <table> - Headers and accessibility
hu: MDN Web Docs: <table> - Fejlécek és akadálymentesség

en: MDN Web Docs: ARIA button role
hu: MDN Web Docs: ARIA gomb szerepkör

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-describedby attribute
hu: MDN Web Docs: ARIA: aria-describedby attribútum

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-label attribute
hu: MDN Web Docs: ARIA: aria-label attribútum

en: MDN Web Docs: ARIA: aria-labelledby attribute
hu: MDN Web Docs: ARIA: aria-labelledby attribútum

en: MDN Web Docs: CSS Margin
hu: MDN Web Docs: CSS Margó

en: MDN Web Docs: CSS Padding
hu: MDN Web Docs: CSS Kitöltés

en: MDN Web Docs: The Paragraph Element - Accessibility
hu: MDN Web Docs: A bekezdés elem - Akadálymentesség

en: MDN Web Docs: a element – Accessible names
hu: MDN Web Docs: a elem – Hozzáférhető nevek

en: MDN Web Docs: aria-hidden - Accessibility Attribute
hu: MDN Web Docs: aria-hidden - Hozzáférhetőségi attribútum

en: MDN Web Docs: longdesc – HTML attribute
hu: MDN Web Docs: longdesc – HTML attribútum

en: MDN: <label> – The HTML Label element
hu: MDN: <label> – A HTML címke elem

en: MDN: <marquee> element (obsolete)
hu: MDN: <marquee> elem (elavult)

en: MDN: <title> element
hu: MDN: <title> elem

en: MDN: HTML heading elements
hu: MDN: HTML címsor elemek

en: MDN: The HTML lang attribute
hu: MDN: A HTML lang attribútum

en: MDN: font-size CSS property
hu: MDN: font-size CSS tulajdonság

en: MDN: label element
hu: MDN: label elem

en: Main
hu: Fő

en: Main Content Target (required)
hu: Főtartalom célja (kötelező)

en: Make Meta Viewport Tag Scalable
hu: Meta viewport címke skálázhatóvá tétele

en: Make Viewport Scalable
hu: Viewport skálázhatóvá tétele

en: Manage Globally Dismissed
hu: Globálisan elvetettek kezelése

en: Manual Testing Needed (Multiple Success Criteria)
hu: Manuális tesztelés szükséges (több sikerességi kritérium)

en: Meaningful Sequence
hu: Értelmes sorrend

en: Media Alternative (Prerecorded)
hu: Média alternatíva (előre rögzített)

en: Medium
hu: Közepes

en: Microsoft: Accessibility best practices with Excel spreadsheets
hu: Microsoft: Akadálymentességi legjobb gyakorlatok Excel táblázatokhoz

en: Microsoft: Make your PowerPoint presentations accessible to people with disabilities
hu: Microsoft: Tegye PowerPoint prezentációit hozzáférhetővé fogyatékossággal élő emberek számára

en: Microsoft: Make your Word documents accessible to people with disabilities
hu: Microsoft: Tegye Word dokumentumait hozzáférhetővé fogyatékossággal élő emberek számára

en: Missing Form Label
hu: Hiányzó űrlapcímke

en: Missing Language Declaration
hu: Hiányzó nyelvi deklaráció

en: Missing Subheadings
hu: Hiányzó alcímek

en: Missing Table Header
hu: Hiányzó táblázatfejléc

en: Missing Title
hu: Hiányzó cím

en: Missing Transcript
hu: Hiányzó átirat

en: Missing postId or nonce.
hu: Hiányzó postId vagy nonce.

en: Missing required parameters for unregistration.
hu: Hiányzó szükséges paraméterek a regisztráció visszavonásához.

en: Mobility
hu: Mozgáskorlátozottság

en: More Detailed Documentation
hu: Részletesebb dokumentáció

en: More dismiss options
hu: További elvetési lehetőségek

en: More features and email support is available with %1$s.
hu: További funkciók és e-mail támogatás %1$s esetén érhető el.

en: More options
hu: További opciók

en: More than one way is available to locate a web page within a set of web pages, except where the web page is the result of a query.
hu: Több mint egy mód áll rendelkezésre egy weboldal megtalálására egy weboldalcsoporton belül, kivéve, ha a weboldal egy lekérdezés eredménye.

en: Most Recent Test Summary
hu: Legutóbbi teszt összefoglalója

en: Motion Actuation
hu: Mozgás aktiválás

en: Move to Left
hu: Mozgatás balra

en: Move to Right
hu: Mozgatás jobbra

en: Multiple Ways
hu: Többféle mód

en: Name
hu: Név

en: Name, Role, Value
hu: Név, szerep, érték

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Navigation Target
hu: Navigáció célja

en: Navigation mechanisms are consistent across the website, so users can predictably move through the site.
hu: A navigációs mechanizmusok következetesek az egész weboldalon, így a felhasználók kiszámíthatóan mozoghatnak a webhelyen.

en: Needs Review | Needs Review
hu[0]: Áttekintésre szorul
hu[1]: Áttekintésre szorul

en: Needs Review:
hu: Felülvizsgálatra szorul:

en: Needs improvement, summary is above the 9th-grade reading level.
hu: Fejlesztésre szorul, az összefoglaló a 9. osztályos olvasási szint felett van.

en: Never
hu: Soha

en: Never Ask Again
hu: Ne kérdezzen többé

en: New
hu: Új

en: Next
hu: Következő

en: Next report: %s
hu: Következő jelentés: %s

en: No Keyboard Trap
hu: Nincs billentyűzet-csapda

en: No Post ID provided.
hu: Nincs megadva bejegyzés azonosító.

en: No Timing
hu: Nincs időzítés

en: No accessibility issues detected
hu: Nem észlelhetők akadálymentesítési problémák

en: No details to return
hu: Nincsenek visszaadható részletek

en: No dismissal data to return
hu: Nincs visszaküldhető elvetési adat.

en: No dismissed issues.
hu: Nincsenek elvetett problémák.

en: No issues detected.
hu: Nem észleltünk problémát.

en: No issues found on this page.
hu: Nincsenek problémák ezen az oldalon.

en: No issues found.
hu: Nincsenek problémák.

en: No license key found. Please activate a license before registering your site.
hu: Nem található licenckulcs. Kérjük, aktiváljon egy licencet, mielőtt regisztrálná webhelyét.

en: No license key provided.
hu: Nincs megadva licenckulcs.

en: No part of the content flashes more than three times per second, with no exceptions.
hu: A tartalom egyetlen része sem villog másodpercenként háromnál többször, kivétel nélkül.

en: No post types selected for accessibility checking
hu: Nincs kiválasztva bejegyzéstípus az akadálymentesítési ellenőrzéshez

en: No posts have been scanned yet. Run a full site scan to begin checking your content for accessibility issues.
hu: Még egyetlen bejegyzés sem lett átvizsgálva. Futtass teljes webhely-ellenőrzést, hogy megkezdhesd a tartalmad vizsgálatát akadálymentesítési problémák szempontjából.

en: No readability data to return
hu: Nincsenek visszaadható olvashatósági adatok

en: No summary to return
hu: Nincs visszaadható összefoglaló

en: No violations found, skipping save.
hu: Nem találtunk hibákat, mentés kihagyva.

en: Non-HTML document formats may not be fully accessible to assistive technologies unless tested and remediated. Users should be warned when a link opens a downloadable file rather than a standard web page.
hu: A nem HTML dokumentumformátumok nem feltétlenül teljesen hozzáférhetőek a segítő technológiák számára, hacsak nem tesztelik és javítják őket. A felhasználókat figyelmeztetni kell, ha egy link letölthető fájlt nyit meg egy standard weboldal helyett.

en: Non-WCAG Accessibility Issue
hu: Nem WCAG hozzáférhetőségi probléma

en: Non-text Content
hu: Nem szöveges tartalom

en: Non-text Contrast
hu: Nem szöveges kontraszt

en: None
hu: Nincs

en: Normal
hu: Normál

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Not enough content to determine an accurate reading level.
hu: Nincs elegendő tartalom a pontos olvasási szint meghatározásához.

en: Not sure? Just <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">create a free account</a>. It only takes a minute.
hu: Nem biztos benne? <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Hozzon létre egy ingyenes fiókot</a>! Mindössze egy percet vesz igénybe.

en: Note: This setting is not recommended for themes that are already accessibility-ready.
hu: Megjegyzés: Ez a beállítás nem ajánlott olyan témákhoz, amelyek már akadálymentesítésre készek.

en: Number of orphaned posts to process in one batch.
hu: Feldolozandó árva bejegyzések száma egy kötegben.

en: Object query returned no results
hu: Az objektum lekérdezése nem adott eredményt

en: Office Hours
hu: Fogadóórák

en: On Focus
hu: Fókuszba kerüléskor

en: On Input
hu: Bevitelkor

en: On the <a href="%s">Settings Page</a>, choose which post types you want to scan.
hu: A <a href="%s">Beállítások oldalon</a> válassza ki, mely bejegyzéstípusokat szeretné ellenőrizni.

en: On:
hu: Ekkor:

en: One or more %1$s elements in an image map are missing alternative text.
hu: Egy vagy több %1$s elemnek hiányzik az alternatív szövege egy képtérképben.

en: One or more %1$s elements in image maps are missing alternative text.
hu: Egy vagy több %1$s elemnek hiányzik az alternatív szövege képtérképekben.

en: Ongoing Efforts to Ensure Accessibility
hu: Folyamatos erőfeszítések az akadálymentesség biztosítására

en: Open Accessibility Panel
hu: Hozzáférhetőségi panel megnyitása

en: Open Q&A on Zoom every other week to help you remediate your website.
hu: Nyílt kérdezz-felelek Zoomon kéthetente, hogy segítsen a webhelye fejlesztésében.

en: Open Support Ticket
hu: Támogatási jegy nyitása

en: Open details for %1$s, %2$s of %3$s
hu: Részletek megnyitása: %1$s, %2$s / %3$s

en: Opens in a new window.
hu: Új ablakban nyílik meg.

en: Operable
hu: Működtethető

en: Or activate your license key here.
hu: Vagy aktiválja itt a licenckulcsát.

en: Orientation
hu: Tájolás

en: Our Commitment to Web Accessibility
hu: Elkötelezettségünk a webes akadálymentesség iránt

en: PDF Accessibility on the Web: Tricks and Traps (Webinar)
hu: PDF akadálymentesség a weben: Trükkök és csapdák (Webinárium)

en: PDFs may not be accessible to all users, especially if they are not tagged correctly or fail to meet WCAG requirements. Accessibility laws require that documents posted on websites meet the same accessibility standards as HTML content. Additionally, users should be warned when a link opens a downloadable file instead of a web page.
hu: A PDF-ek nem feltétlenül akadálymentesek minden felhasználó számára, különösen ha nincsenek megfelelően címkézve vagy nem felelnek meg a WCAG követelményeinek. Az akadálymentességi törvények előírják, hogy a weboldalakon közzétett dokumentumoknak ugyanazoknak az akadálymentességi szabványoknak kell megfelelniük, mint a HTML-tartalomnak. Emellett a felhasználókat figyelmeztetni kell, ha egy link letölthető fájlt nyit meg weboldal helyett.

en: Page Titled
hu: Oldal címe

en: Page styles disabled.
hu: Oldalstílusok letiltva.

en: Page styles re-enabled.
hu: Oldalstílusok újra engedélyezve.

en: Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
hu: Előfordulhat, hogy az oldalakat újra kell menteni, vagy teljes webhely-ellenőrzést kell futtatni ahhoz, hogy a javítások megjelenjenek a jelentésekben.

en: Panel docked.
hu: Panel rögzítve.

en: Panel moved to the left.
hu: Panel balra mozgatva.

en: Panel moved to the right.
hu: Panel jobbra mozgatva.

en: Panel position reset.
hu: Panel pozíciója visszaállítva.

en: Panel undocked.
hu: Panel leválasztva.

en: Parsing
hu: Elemzés

en: Passed Checks
hu: Sikeres ellenőrzések

en: Passed Tests
hu: Sikeres tesztek

en: Pause Animated GIFs Plugin
hu: Animált GIF-ek Szüneteltetése Plugin

en: Pause, Stop, Hide
hu: Szüneteltetés, leállítás, elrejtés

en: People on mobile devices
hu: Mobileszközöket használó emberek

en: People on mobile devices in a sunny environment
hu: Emberek mobileszközökkel egy napsütéses környezetben

en: People using a mobile device in environments where they are exposed to shaking (such as public transportation)
hu: Mobileszközt használó emberek olyan környezetben, ahol rázkódásnak vannak kitéve (például tömegközlekedésben)

en: People who need more time to react
hu: Emberek, akiknek több időre van szükségük a reagáláshoz

en: People who rely on keyboard control
hu: Billentyűzetes irányításra támaszkodó emberek

en: People with ADD or difficulty focusing on content without distraction
hu: ADD-vel élő vagy a tartalom figyelem elterelés nélküli koncentrálásában nehézséggel küzdő emberek

en: People with cognitive differences who view interfaces using an adapted layout
hu: Kognitív különbségekkel élő emberek, akik adaptált elrendezésben tekintik meg a felületeket

en: People with cognitive disabilities
hu: Kognitív fogyatékossággal élő emberek

en: People with cognitive disabilities and reading disabilities
hu: Kognitív fogyatékossággal élő és olvasási nehézségekkel küzdő emberek

en: People with cognitive disabilities or limited short-term memory or reading disabilities
hu: Kognitív fogyatékossággal élő vagy korlátozott rövid távú memóriával rendelkező, illetve olvasási nehézségekkel küzdő emberek

en: People with dexterity and mobility impairments
hu: Kézügyességi és mozgásszervi fogyatékossággal élő emberek

en: People with dexterity and mobility impairments including hand tremors
hu: Kézügyességi és mozgásszervi problémákkal küzdő emberek, beleértve a kézremegést

en: People with dexterity impairments
hu: Kézügyességi fogyatékossággal élő emberek

en: People with dexterity impairments using voice control
hu: Kézügyességi nehézségekkel élő emberek, akik hangvezérlést használnak

en: People with low vision
hu: Gyengénlátó emberek

en: People with low vision using screen magnifiers
hu: Gyengénlátó emberek, akik képernyőnagyítót használnak

en: People with photosensitive epilepsy and other photosensitive seizure disorders
hu: Fényérzékeny epilepsziában és egyéb fényérzékeny rohamrendellenességekben szenvedő emberek

en: People with severe mobility impairments relying on audio to navigate the web
hu: Súlyos mozgáskorlátozottsággal élő emberek, akik hangra támaszkodnak a weben való navigáláshoz

en: People with vestibular (inner ear) disorders where movement can cause dizziness/headaches and nausea
hu: Vesztibuláris (belső fül) rendellenességekben szenvedő emberek, akiknél a mozgás szédülést/fejfájást és hányingert okozhat

en: People with with large fingers or who are operating the device with only a part of their finger or knuckle
hu: Nagy ujjú emberek, vagy akik csak az ujjuk egy részével vagy a bütyökkel működtetik az eszközt

en: Perceivable
hu: Érzékelhető

en: Permission Denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Please leave us a five star rating (opens in new window)
hu: Kérjük, adjon nekünk ötcsillagos értékelést (új ablakban nyílik meg)

en: Please renew your license
hu: Kérjük, újítsa meg licencét

en: Plugin Support
hu: Bővítmény támogatás

en: Pointer Cancellation
hu: Mutató megszakítása

en: Pointer Gestures
hu: Mutató gesztusok

en: Policy Page
hu: Szabályzat oldal

en: Possible Heading
hu: Lehetséges címsor

en: Post Count
hu: Bejegyzések száma

en: Post ID %1$d does not exist.
hu: A(z) %1$d azonosítójú bejegyzés nem létezik.

en: Post ID %1$s does not exist.
hu: A(z) %1$s azonosítójú bejegyzés nem létezik.

en: Post Reading Grade Level: %s
hu: Olvasási szint a bejegyzéshez: %s

en: Post Type
hu: Bejegyzéstípus

en: Post Types
hu: Bejegyzéstípusok

en: Post Types Checked
hu: Ellenőrzött bejegyzéstípusok

en: Post Types To Be Checked
hu: Ellenőrizendő bejegyzéstípusok

en: Post not found
hu: A bejegyzés nem található

en: Post types are configured for accessibility checking
hu: A bejegyzéstípusok be vannak állítva az akadálymentesítési ellenőrzéshez

en: Post types configured for accessibility checks
hu: Bejegyzéstípusok beállítva akadálymentesítési ellenőrzésekhez

en: Practical Advice for Meeting Caption, Transcript, and Sign Language Requirements (Webinar)
hu: Gyakorlati tanácsok a feliratozási, átirat- és jelnyelvi követelmények teljesítéséhez (webinárium)

en: Prefer Accessible Label Attribute
hu: Az elérhető címke attribútum előnyben részesítése

en: Prerecorded Audio-only and Video-only
hu: Előre rögzített csak hang és csak videó

en: Prevent Links Opening New Windows
hu: Linkek új ablakban való megnyitásának megakadályozása

en: Prevent links from opening in a new window or tab by removing %1$s.
hu: A linkek új ablakban vagy lapon való megnyitásának megakadályozása a %1$s eltávolításával.

en: Previous
hu: Előző

en: Privacy Policy (opens in a new window)
hu: Adatvédelmi irányelvek (új ablakban nyílik meg)

en: Pro license management is active. Please manage your license from Accessibility Checker Pro.
hu: A Pro licenckezelés aktív. Kérjük, az Accessibility Checker Pro felületén kezelje a licencét.

en: Problem | Problems
hu[0]: Probléma
hu[1]: Problémák

en: Problems
hu: Problémák

en: Problems:
hu: Problémák:

en: Prompt for Simplified Summary
hu: Kérjen egyszerűsített összefoglalót

en: Pronunciation
hu: Kiejtés

en: Quick Start Guide
hu: Gyors kezdési útmutató

en: Rate Accessibility Checker plugin (opens in new window)
hu: Értékelje az Accessibility Checker bővítményt (új ablakban nyílik meg)

en: Rate plugin
hu: Bővítmény értékelése

en: Re-authenticating
hu: Újrahitelesítés

en: Read Full Documentation
hu: Teljes dokumentáció elolvasása

en: Read documentation for %1$s. %2$s
hu: Olvassa el a dokumentációt a %1$s-höz. %2$s

en: Read documentation for %s. Opens in a new window.
hu: Olvassa el a %s dokumentációját. Új ablakban nyílik meg.

en: Read our %s
hu: Olvassa el %s-unkat

en: Readability Analysis
hu: Olvashatósági elemzés

en: Reading Level
hu: Olvasási szint

en: Reason for dismissal:
hu: Elvetés oka:

en: Receive more detailed reports
hu: Részletesebb jelentéseket kapjon

en: Redundant Entry
hu: Redundáns bevitel

en: Reflow
hu: Átrendezés

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Region
hu: Régió

en: Register for Office Hours
hu: Regisztráció a fogadóórákra

en: Remediated
hu: Javítva

en: Remind Me In Two Weeks
hu: Emlékeztessen két hét múlva

en: Remove %1$s attributes from elements that already have a preferred accessible name.
hu: %1$s Attribútumok eltávolítása olyan elemekről, amelyeknek már van preferált elérhető neve.

en: Remove Global Dismissal
hu: Globális elvetés eltávolítása

en: Remove Tab Index
hu: Tabindex eltávolítása

en: Remove Tabindex from Focusable Elements
hu: Tabindex eltávolítása a fókuszálható elemekről

en: Remove Title Attributes
hu: Title attribútumok eltávolítása

en: Remove Unnecessary Title Attributes
hu: Szükségtelen title attribútumok eltávolítása

en: Remove any HTML or CSS that causes blinking or scrolling effects, such as %1$s, %2$s, or %3$s.
hu: Távolíts el minden olyan HTML-t vagy CSS-t, amely villogó vagy gördülő effektusokat okoz, például %1$s, %2$s vagy %3$s.

en: Remove positive %s values (greater than 0) from elements unless there is a very specific, user-tested reason to change the focus order. If needed, use tabindex="0" to include custom elements in the natural tab flow without disrupting order. To fix this and other elements site-wide, enable the 'Remove Tab Index' fix in Accessibility Checker settings.
hu: Távolítsd el a pozitív %s értékeket (0-nál nagyobb) az elemekről, hacsak nincs nagyon specifikus, felhasználók által tesztelt ok a fókusz sorrendjének megváltoztatására. Ha szükséges, használj tabindex=„0” értéket az egyéni elemek természetes tab folyamatba való beillesztéséhez a sorrend megzavarása nélkül. Ennek és más elemek webhelyszintű javításához engedélyezd a „Tab Index eltávolítása” javítást az Accessibility Checker beállításaiban.

en: Remove the %1$s attribute from focusable elements.
hu: A %1$s attribútum eltávolítása a fókuszálható elemekről.

en: Remove the %s CSS rule from long blocks of text, especially paragraphs longer than 200 characters. Use left-aligned text instead for better readability and accessibility.
hu: Távolítsd el a %s CSS szabályt a hosszú szövegblokkokról, különösen a 200 karakternél hosszabb bekezdésekről. Használj helyette balra igazított szöveget a jobb olvashatóság és akadálymentesség érdekében.

en: Remove the %s attribute from the image element. If a long description is needed, include it in nearby visible text like a caption, use a link to a separate description page, or use ARIA techniques such as aria-describedby.
hu: Távolítsd el a %s attribútumot a kép elemből. Ha hosszú leírásra van szükség, írd bele a közeli látható szövegbe, például egy képaláírásba, használj linket egy külön leíró oldalra, vagy használj ARIA technikákat, mint például az aria-describedby.

en: Remove the empty <p> tags from your content. If spacing is needed between sections, use margin, padding, or a visual spacer block instead of inserting blank paragraphs.
hu: Távolítsd el az üres <p> címkéket a tartalomból. Ha térközre van szükség a szakaszok között, használj margót, kitöltést vagy vizuális elválasztó blokkot üres bekezdések beszúrása helyett.

en: Remove the underline tag or CSS underline style from the text. If you want to emphasize text, consider using bold, italic, or color styling instead. If this text is part of a functional element like a link or button, keep the underline styling and dismiss this warning in Accessibility Checker.
hu: Távolítsa el az aláhúzás címkét vagy a CSS aláhúzás stílusát a szövegből. Ha hangsúlyozni szeretné a szöveget, fontolja meg a félkövér, dőlt vagy színes stílus használatát. Ha ez a szöveg egy funkcionális elem, például egy hivatkozás vagy gomb része, tartsa meg az aláhúzás stílusát, és vesse el ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben.

en: Removing...
hu: Eltávolítás...

en: Rename simplified summary
hu: Egyszerűsített összefoglaló átnevezése

en: Renew your license
hu: Újítsa meg a licencét

en: Reopen Issue
hu: Probléma újranyitása

en: Reopen issue
hu: Probléma újranyitása

en: Reopening...
hu: Újranyitás...

en: Replace the URL in the link text with a concise, descriptive word or phrase that explains the destination or purpose of the link (for example, "Read the accessibility guide" instead of "https://example.com/guide"). If the URL is necessary for context and is very short, you can dismiss this warning by using the "Dismiss" feature in Accessibility Checker.
hu: Cserélje le az URL-t a hivatkozás szövegében egy tömör, leíró szóval vagy kifejezéssel, amely elmagyarázza a hivatkozás célját vagy rendeltetését (például „Olvassa el az akadálymentességi útmutatót” a „https://example.com/guide” helyett). Ha az URL szükséges a kontextushoz és nagyon rövid, akkor elvetheti ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checker „Elvetés” funkciójának használatával.

en: Replace the animated image with a static image or a video that includes controls. If you must use an animated image, ensure it does not flash more than three times per second and provide pause or stop controls if it plays for more than 5 seconds. If you have confirmed the image is accessible and pauseable, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
hu: Cserélje le az animált képet statikus képre vagy vezérlőkkel ellátott videóra. Ha animált képet kell használnia, győződjön meg arról, hogy nem villog másodpercenként háromszornál többször, és biztosítson szüneteltető vagy leállító vezérlőket, ha 5 másodpercnél tovább játszik. Ha megerősítette, hogy a kép akadálymentes és szüneteltethető, elvetheti ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben.

en: Replace the empty alt attribute with meaningful alternative text that clearly describes the link’s destination or purpose.
hu: Cseréld le az üres alt attribútumot értelmes alternatív szöveggel, amely világosan leírja a link célját vagy rendeltetését.

en: Report Last Updated:
hu: Jelentés utolsó frissítése:

en: Reports Enabled
hu: Jelentések engedélyezve

en: Rescan This Page
hu: Olvasd be újra ezt az oldalt

en: Rescan already in progress.
hu: Újraszkennelés már folyamatban van.

en: Rescan complete.
hu: Újraszkennelés befejezve.

en: Rescan complete. No violations found.
hu: Újraszkennelés befejezve. Nem található hiba.

en: Rescanning this page.
hu: Az oldal újraszkennelése.

en: Reset Position
hu: Pozíció visszaállítása

en: Resize text
hu: Szöveg átméretezése

en: Restrict PDF uploads for users without the %1$s capability (allowed for admins by default).
hu: PDF feltöltések korlátozása a %1$s jogosultsággal nem rendelkező felhasználók számára (alapértelmezetten engedélyezett az adminisztrátoroknak).

en: Restricting a user's ability to zoom creates barriers for individuals with low vision or other visual impairments. These users may rely on browser zoom features, pinch-zooming on mobile, or magnifiers to access content comfortably.
hu: A felhasználó nagyítási képességének korlátozása akadályokat teremt a gyengénlátók vagy más látássérültek számára. Ezek a felhasználók a böngésző nagyítási funkcióira, a mobilon történő csippentéses nagyításra vagy nagyítókra támaszkodhatnak a tartalom kényelmes eléréséhez.

en: Review the flagged text and determine if it should be a heading. If it is, change the element to the appropriate %1$s–%2$s tag. If it is not intended as a heading, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
hu: Tekintse át a megjelölt szöveget, és határozza meg, hogy címsornak kell-e lennie. Ha igen, módosítsa az elemet a megfelelő %1$s–%2$s címkére. Ha nem címsornak szánták, elvetheti ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben.

en: Review the image to determine if it is decorative. If it is decorative, it is correct to use an empty %1$s attribute and you can dismiss this warning in Accessibility Checker or by adding %2$s or %3$s to the image and rescanning the page. If the image conveys information, add descriptive alt text that communicates the image's purpose or meaning.
hu: Tekintse át a képet, hogy megállapítsa, dekoratív-e. Ha dekoratív, akkor helyes üres %1$s attribútumot használni, és elvetheti ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben, vagy hozzáadhatja a(z) %2$s vagy %3$s attribútumot a képhez, majd újraellenőrizheti az oldalt. Ha a kép információt közvetít, adjon hozzá leíró alternatív szöveget, amely kommunikálja a kép célját vagy jelentését.

en: Review the slider on the front end of your website. Ensure it is keyboard accessible, pauseable, has proper ARIA roles and labels, and works well with screen readers. After confirming the slider is accessible or remediating issues, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
hu: Tekintse át a csúszkát a weboldala előtérfelületén. Győződjön meg arról, hogy billentyűzettel elérhető, szüneteltethető, megfelelő ARIA szerepekkel és címkékkel rendelkezik, és jól működik a képernyőolvasókkal. Miután megerősítette, hogy a csúszka akadálymentes vagy javította a problémákat, elvetheti ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben.

en: Review the video on the front end of your website. Ensure that it includes accurate (not auto-generated) synchronized captions, a transcript, and an audio description if needed. After verifying accessibility or making necessary updates, you can dismiss this warning in Accessibility Checker.
hu: Tekintse át a videót a weboldala előtérfelületén. Győződjön meg arról, hogy tartalmaz pontos (nem automatikusan generált) szinkronizált feliratokat, átiratot és szükség esetén hangos leírást. Miután ellenőrizte az akadálymentességet vagy elvégezte a szükséges frissítéseket, elvetheti ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben.

en: Reviewed and verified to meet accessibility requirements.
hu: Ellenőrizve és igazolva, hogy megfelel a hozzáférhetőségi követelményeknek.

en: Revise the anchor text to clearly describe the destination or purpose of the link. For example, instead of "click here," use "download the annual report" or "learn more about us." Additional context can be added to links with an %1$s attribute or a screen-reader-text class.
hu: Módosítsd a horgonyszöveget, hogy világosan leírja a link célját vagy rendeltetését. Például a „kattints ide” helyett használd azt, hogy „töltsd le az éves jelentést” vagy „tudj meg többet rólunk.” További kontextust adhatsz a linkekhez egy %1$s attribútummal vagy egy screen-reader-text osztállyal.

en: Revise your headings to follow a logical order without skipping levels. For example, if a %1$s is followed by a %2$s, change the %2$s to a %3$s or add an intervening %3$s section to preserve proper structure. If needed, use CSS or block/page builder settings to style headings rather than setting the incorrect level.
hu: Vizsgáld felül a címsoraidat, hogy logikus sorrendet kövessenek a szintek kihagyása nélkül. Például, ha egy %1$s-t egy %2$s követ, változtasd a %2$s-t %3$s-ra, vagy adj hozzá egy köztes %3$s szakaszt a megfelelő struktúra megőrzése érdekében. Ha szükséges, használj CSS-t vagy blokk/oldal építő beállításokat a címsorok stílusozásához, ahelyett, hogy helytelen szintet állítanál be.

en: Rewrite the alternative text to accurately and concisely describe the purpose of the image in context. Avoid including words like “image,” “graphic,” file names or extensions (e.g., .jpg, .png), or placeholder terms like “spacer” or “arrow.” If the image is decorative, leave the alt attribute empty.
hu: Írd át az alternatív szöveget, hogy pontosan és tömören leírja a kép célját a kontextusban. Kerüld az olyan szavak használatát, mint „kép,” „grafika,” fájlnevek vagy kiterjesztések (pl. .jpg, .png), vagy helykitöltő kifejezések, mint „elválasztó” vagy „nyíl.” Ha a kép dekoratív, hagyd üresen az alt attribútumot.

en: Robust
hu: Robusztus

en: Save
hu: Mentés

en: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
hu: Spóroljon 15%-ot az akadálymentességi kurzusokon és az ArchiveWP termékeken a következő kuponkóddal:

en: Save Summary
hu: Összefoglaló mentése

en: Save fix for: %s
hu: Javítás mentése ehhez: %s

en: Saving failed.
hu: Mentés sikertelen.

en: Saving failed: Missing REST API URL.
hu: Mentés sikertelen: Hiányzó REST API URL.

en: Saving...
hu: Mentés...

en: Scan
hu: Szkennelés

en: Scan ID
hu: Ellenőrzés azonosítója

en: Scan Settings
hu: Vizsgálati beállítások

en: Scan Speed
hu: Vizsgálat sebessége

en: Scan Total
hu: Ellenőrzések összesen

en: Scan all content types
hu: Minden tartalomtípust szkenneljen

en: Scan all post types
hu: Minden bejegyzéstípus ellenőrzése

en: Scan all taxonomy terms instead of just a sample
hu: Minden taxonómia kifejezés vizsgálata minta helyett

en: Scanner function not found.
hu: A vizsgálati funkció nem található.

en: Scanning...
hu: Vizsgálat...

en: Scope:
hu: Hatály:

en: Screen Reader Only
hu: Csak képernyőolvasó

en: Screen Reader Text Format
hu: Képernyőolvasó szövegformátum

en: Screen Reader Text Format Plugin (for the block editor)
hu: Képernyőolvasó Szöveg Formázó Bővítmény (a blokk szerkesztőhöz)

en: Screen reader users (blind/low vision and neurodivergent people)
hu: Képernyőolvasó felhasználók (vak/gyengénlátó és neurodivergensek)

en: Screen reader users and other assistive technologies rely on heading tags to understand page structure and navigate efficiently. Text that looks like a heading but is not coded as one can make it difficult for screen reader users to navigate the page.
hu: A képernyőolvasó felhasználók és más segítő technológiák a címsor címkékre támaszkodnak az oldal szerkezetének megértéséhez és a hatékony navigáláshoz. Az olyan szöveg, amely címsornak tűnik, de nincs címsorként kódolva, megnehezítheti a képernyőolvasó felhasználók számára az oldalon való navigálást.

en: Screen reader users often browse a list of links out of context. If links use ambiguous phrases like "click here" or "learn more," users will not understand where the link goes or what it does. This can lead to confusion and reduce the usability of your website.
hu: A képernyőolvasó felhasználók gyakran böngésznek egy linklist kontextus nélkül. Ha a linkek olyan kétértelmű kifejezéseket használnak, mint „kattints ide” vagy „tudj meg többet,” a felhasználók nem fogják érteni, hova vezet a link vagy mit csinál. Ez zavart okozhat és csökkentheti a weboldalad használhatóságát.

en: Screen reader users rely on alternative text to understand the purpose of linked images. Without it, they cannot determine where the link leads, making navigation difficult or impossible.
hu: A képernyőolvasó felhasználók az alternatív szövegre támaszkodnak, hogy megértsék a linkelt képek célját. Enélkül nem tudják meghatározni, hova vezet a link, ami megnehezíti vagy lehetetlenné teszi a navigációt.

en: Screen reader users rely on link text to understand the purpose or destination of a link. An empty link provides no information, making it difficult or impossible for users to decide whether or not to follow it.
hu: A képernyőolvasó felhasználók a link szövegére támaszkodnak, hogy megértsék a link célját vagy célállomását. Egy üres link nem ad információt, megnehezítve vagy lehetetlenné téve a felhasználók számára, hogy eldöntsék, kövessék-e a linket vagy sem.

en: Screen readers and other assistive technologies use the language attribute to determine how to pronounce and interpret the content. Without it, the content may be read incorrectly, which can be confusing or misleading for users.
hu: A képernyőolvasók és más segítő technológiák a nyelvi attribútumot használják annak meghatározására, hogyan ejtsék ki és értelmezzék a tartalmat. Enélkül a tartalom helytelenül olvasható, ami zavaró vagy félrevezető lehet a felhasználók számára.

en: Screen readers rely on alternative text to describe images to users who cannot see them. If the alt attribute is empty, it signals that the image is decorative and should be skipped. However, if a meaningful image has an empty alt attribute, users with visual impairments will miss important information. Proper use of alternative text improves accessibility and ensures all users can understand the content.
hu: A képernyőolvasók az alternatív szövegre támaszkodnak, hogy leírják a képeket azoknak a felhasználóknak, akik nem látják őket. Ha az alt attribútum üres, az azt jelzi, hogy a kép dekoratív és át kell ugrani. Azonban ha egy jelentéssel bíró képnek üres az alt attribútuma, a látássérült felhasználók fontos információt fognak kihagyni. Az alternatív szöveg helyes használata javítja az akadálymentességet és biztosítja, hogy minden felhasználó megértse a tartalmat.

en: Screen readers rely on the title attribute of an iframe to describe its purpose or content. Without a title, users may not understand what the embedded content is, making the page harder to navigate and use.
hu: A képernyőolvasók az iframe title attribútumára támaszkodnak, hogy leírják annak célját vagy tartalmát. Cím nélkül a felhasználók nem érthetik meg, mi a beágyazott tartalom, ami megnehezíti az oldal navigálását és használatát.

en: Search
hu: Keresés

en: Search for:
hu: Keresés:

en: Search …
hu: Keresés …

en: Seconds to sleep between deletions (default: 0).
hu: Másodperc a törlések között (alapértelmezett: 0).

en: Section
hu: Szakasz

en: Section 508.gov: Create Accessible Documents (Webinar)
hu: Section 508.gov: akadálymentes dokumentumok létrehozása (webinárium)

en: Section Headings
hu: Szakaszcímek

en: Section headings are used to organize content, making it easier to understand and navigate.
hu: Szakaszcímeket használnak a tartalom rendszerezésére, megkönnyítve annak megértését és navigálását.

en: See History
hu: Előzmények megtekintése

en: See More Reports
hu: További jelentések megtekintése

en: Seizure disorders
hu: Rohamrendellenességek

en: Sensory Characteristics
hu: Érzékszervi jellemzők

en: Set Page HTML Titles
hu: HTML oldal címek beállítása

en: Set Page Language
hu: Oldal nyelvének beállítása

en: Set the ID attribute of the navigation element. This is useful if your main navigation contains actions that most site visitors would want to take such as login or search features.
hu: Állítsa be a navigációs elem ID attribútumát. Ez hasznos, ha a fő navigáció olyan műveleteket tartalmaz, amelyeket a legtöbb látogató szeretne végrehajtani, például bejelentkezés vagy keresés.

en: Set where the Simplified Summary is inserted into the content on the %s.
hu: Állítsa be, hogy az egyszerűsített összefoglaló hova kerüljön a tartalomba a %s oldalon.

en: Set where you would like simplified summaries to appear in relation to your content if filled in.
hu: Állítsa be, hol szeretné, hogy az egyszerűsített összefoglalók megjelenjenek a tartalmához képest, ha ki vannak töltve.

en: Set where you would like the frontend accessibility checker to appear on the page.
hu: Állítsa be, hol szeretné, hogy a frontend akadálymentesítés-ellenőrző megjelenjen az oldalon.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings Saved. To confirm and reflect these updates in your site's statistics, please rescan your site. If you are using a caching plugin, make sure to clear the cache to ensure the updated fixes are applied correctly.
hu: Beállítások mentve. A frissítések megerősítéséhez és a webhelye statisztikáiban való tükrözéséhez kérjük, végezzen újra ellenőrzést a webhelyén. Ha gyorsítótárazó bővítményt használ, győződjön meg róla, hogy törli a gyorsítótárat, hogy a frissített javítások megfelelően érvényesüljenek.

en: Settings related to enhancing focus outlines for better keyboard accessibility.
hu: A billentyűzetes használat jobb hozzáférhetőségét szolgáló fókuszkeretek javításával kapcsolatos beállítások.

en: Settings saved successfully.
hu: Beállítások sikeresen mentve.

en: Settings saved successfully. You must %svisit the editor%s and save the post to rescan and remove fixed issues from Accessibility Checker reports.
hu: A beállítások sikeresen mentve. Az Accessibility Checker jelentésekben szereplő javított problémák újraellenőrzéséhez és eltávolításához %smeg kell látogatnia a szerkesztőt%s, és mentenie kell a bejegyzést.

en: Settings to add missing labels to WordPress comment and search forms.
hu: Beállítások a hiányzó címkék hozzáadásához a WordPress hozzászólás és keresés űrlapokhoz.

en: Severity
hu: Súlyosság

en: Severity:
hu: Súlyosság:

en: Shorten the alt text to fewer than %s characters while still describing the image's function or purpose. Keep descriptions simple and avoid repeating surrounding content. If the image's alt text does not need to be changed, dismiss this warning in Accessibility Checker.
hu: Rövidítse le az alt szöveget kevesebb, mint %s karakterre, miközben továbbra is leírja a kép funkcióját vagy célját. Tartsa egyszerűnek a leírásokat, és kerülje a környező tartalom ismétlését. Ha a kép alt szövegét nem kell módosítani, vesse el ezt a figyelmeztetést az Accessibility Checkerben.

en: Should Accessibility Checker only ask for a simplified summary when the reading level of your post or page is above 9th grade, always ask for it regardless of reading level, or never ask for it regardless of reading level?
hu: Az Accessibility Checker csak akkor kérjen egyszerűsített összefoglalót, ha a bejegyzés vagy oldal olvasási szintje meghaladja a 9. osztályos szintet, vagy mindig kérje függetlenül az olvasási szinttől, vagy soha ne kérje függetlenül az olvasási szinttől?

en: Should you use animated GIFs?
hu: Érdemes animált GIF-eket használni?

en: Show Accessibility Checker metabox in the Block Editor
hu: Accessibility Checker metabox megjelenítése a blokkszerkesztőben

en: Show Affected Code
hu: Érintett kód megjelenítése

en: Show code
hu: Kód megjelenítése

en: Show explanation
hu: Magyarázat megjelenítése

en: Sign Language (Prerecorded)
hu: Jelnyelv (előre rögzített)

en: Simplified Sum Heading
hu: Egyszerűsített összefoglaló címe

en: Simplified Sum Position
hu: Egyszerűsített összefoglaló pozíciója

en: Simplified Sum Prompt
hu: Egyszerűsített összefoglaló kérése

en: Simplified Summary
hu: Egyszerűsített összefoglaló

en: Simplified Summary Heading
hu: Egyszerűsített összefoglaló fejléc

en: Simplified Summary Position
hu: Egyszerűsített összefoglaló pozíciója

en: Simplified Summary Reading Grade Level: %s
hu: Egyszerűsített összefoglaló olvasási szint: %s

en: Simplified Summary Reading Level
hu: Egyszerűsített összefoglaló olvasási szintje

en: Simplified Summary Settings
hu: Egyszerűsített összefoglaló beállításai

en: Simplified summary is being automatically inserted %s.
hu: Az egyszerűsített összefoglaló automatikusan beillesztésre kerül %s.

en: Simplified summary is not being automatically inserted into the content.
hu: Az egyszerűsített összefoglaló nem kerül automatikusan beillesztésre a tartalomba.

en: Simplified summary saved successfully.
hu: Egyszerűsített összefoglaló sikeresen mentve.

en: Site registered successfully. Your site is now configured to use additional accessibility services.
hu: A webhely sikeresen regisztrálva. Webhelye mostantól további akadálymentességi szolgáltatások használatára van konfigurálva.

en: Site registration completed, but the response data was not in the expected format. Some features may not work correctly.
hu: A webhely regisztrációja befejeződött, de a válaszadatok nem a várt formátumban voltak. Előfordulhat, hogy egyes funkciók nem működnek megfelelően.

en: Site unregistered successfully. Your site will no longer receive email reports.
hu: A webhely regisztrációja sikeresen visszavonva. Webhelye többé nem kap e-mail jelentéseket.

en: Site-Wide Accessibility Reports
hu: Webhelykezelési akadálymentességi jelentések

en: Skip Link
hu: Ugrólink

en: Skip and anchor links are important for efficient keyboard and screen reader navigation. When these links are broken, users may be confused or lose their place on the page, leading to a frustrating experience—especially for people who rely on keyboard shortcuts or assistive technology.
hu: Az átugrás és horgonylink fontos a hatékony billentyűzetes és képernyőolvasós navigációhoz. Ha ezek a linkek nem működnek, a felhasználók összezavarodhatnak vagy elveszíthetik a helyüket az oldalon, ami frusztráló élményt okoz - különösen azoknak, akik billentyűparancsokra vagy kisegítő technológiákra támaszkodnak.

en: Skip to content
hu: Ugrás a tartalomhoz

en: Skip to navigation
hu: Ugrás a navigációhoz

en: Sliders are often difficult to use with screen readers and keyboards. Inaccessible sliders can interfere with navigation, trap focus, or move too quickly for users to engage with the content.
hu: A csúszkákat gyakran nehéz használni képernyőolvasókkal és billentyűzetekkel. A nem akadálymentes csúszkák zavarhatják a navigációt, csapdába ejthetik a fókuszt, vagy túl gyorsan mozoghatnak ahhoz, hogy a felhasználók interakcióba léphessenek a tartalommal.

en: Slow
hu: Lassú

en: Slowest
hu: Leglassabb

en: Sorry, you are not allowed to dismiss one or more issues in this batch.
hu: Sajnáljuk, de nem engedélyezett egy vagy több probléma elvetése ebben a kötegben.

en: Sorry, your submission failed. Please shorten your responses and try again.
hu: Sajnáljuk, a beküldés sikertelen volt. Kérjük, rövidítse le a válaszait, és próbálja újra.

en: Sorry, your submission failed. Please try again.
hu: Sajnáljuk, a beküldés sikertelen volt. Kérjük, próbálja újra.

en: Start New Scan
hu: Új ellenőrzés indítása

en: Start full site scan
hu: Teljes webhely-ellenőrzés indítása

en: Start scanning your entire website for accessibility issues, get full-site reports, and become compliant with accessibility guidelines faster.
hu: Kezdje el ellenőrizni teljes webhelyét akadálymentességi problémák szempontjából, kapjon teljes webhely-jelentéseket, és gyorsabban feleljen meg az akadálymentességi irányelveknek.

en: Starting May 20th: Save 15% on Accessibility Checker Pro with coupon code
hu: Május 20-tól: Spóroljon 15%-ot az Accessibility Checker Pro terméken a következő kuponkóddal:

en: Starting May 20th: Save 15% on accessibility courses and ArchiveWP with coupon code
hu: Május 20-tól: Spóroljon 15%-ot az akadálymentességi kurzusokon és az ArchiveWP termékeken a következő kuponkóddal:

en: Stat key: %1$s not found in stats.
hu: A(z) %1$s statisztikai kulcs nem található a statisztikákban.

en: Stats of %1$s deleted.
hu: A(z) %1$s statisztikái törölve.

en: Status Messages
hu: Állapotüzenetek

en: Status messages are programmatically determined so that assistive technologies can notify users of important changes, such as form errors or updates.
hu: Az állapotüzeneteket programozottan határozzák meg, hogy a segítő technológiák értesíthessék a felhasználókat a fontos változásokról, például űrlaphibákról vagy frissítésekről.

en: Subscribe to Equalize Digital's email list to get access to free accessibility webinars and training resources.
hu: Iratkozzon fel az Equalize Digital e-mail listájára, hogy hozzáférjen ingyenes akadálymentesítési webináriumokhoz és képzési anyagokhoz.

en: Summary not required
hu: Összefoglaló nem szükséges

en: Summary provided
hu: Összefoglaló megadva

en: Summary required
hu: Összefoglaló szükséges

en: Support
hu: Támogatás

en: Support Information
hu: Támogatási információk

en: System Settings
hu: Rendszerbeállítások

en: TPGI Colour Contrast Analyser
hu: TPGI Színkontraszt Elemző

en: Tab Order Modified
hu: Módosított tabulátor sorrend

en: Table headers are used by assistive technologies to help users understand the relationships between cells and navigate the data. Without table headers, screen reader users may not be able to determine what the data represents.
hu: A táblázatfejléceket a segítő technológiák használják, hogy segítsék a felhasználókat megérteni a cellák közötti kapcsolatokat és navigálni az adatok között. Táblázatfejlécek nélkül a képernyőolvasó felhasználók nem tudják meghatározni, mit jelentenek az adatok.

en: Table headers provide context for the data in rows and columns. When a table header is empty, screen readers and other assistive technologies cannot convey the meaning of the associated data, making the table difficult or impossible to interpret.
hu: A táblázat fejlécei kontextust adnak a sorok és oszlopok adataihoz. Ha egy táblázat fejléce üres, a képernyőolvasók és más segítő technológiák nem tudják közvetíteni a kapcsolódó adatok jelentését, így a táblázat nehezen vagy egyáltalán nem értelmezhető.

en: Target Size
hu: Célpont mérete

en: Target Size (Minimum)
hu: Célpont mérete (minimum)

en: Taxonomy Scanning
hu: Taxonómia szkennelés

en: Text Justified
hu: Sorkizárt szöveg

en: Text Spacing
hu: Szöveg térköz

en: Text Too Small
hu: Túl kicsi szöveg

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 4.5:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
hu: A szövegnek és a szöveges képeknek legalább 4,5:1 kontrasztaránnyal kell rendelkezniük, kivéve a nagy méretű szöveget, a járulékos szöveget vagy a logókat.

en: Text and images of text must have a contrast ratio of at least 7:1, except for large text, incidental text, or logotypes.
hu: A szövegnek és a szöveges képeknek legalább 7:1 kontrasztaránnyal kell rendelkezniük, kivéve a nagy méretű szöveget, a járulékos szöveget vagy a logókat.

en: Text can be resized up to 200% without loss of content or functionality, so people with low vision can read it more easily.
hu: A szöveg 200%-ig átméretezhető tartalom- vagy funkcióvesztés nélkül, így a gyengénlátók könnyebben olvashatják.

en: Text that is too small can be hard to read, especially for people with low vision. Ensuring a minimum readable size improves overall accessibility and usability, reducing the need for users to zoom.
hu: A túl kicsi szöveg nehezen olvasható, különösen a gyengénlátók számára. A minimális olvasható méret biztosítása javítja az általános hozzáférhetőséget és használhatóságot, csökkentve a felhasználók nagyítási igényét.

en: The Accessibility New Window Warnings plugin is installed. The fix for links opening in a new window included here will override its functionality. You can safely remove the plugin and use these fixes instead.
hu: Az Accessibility New Window Warnings bővítmény telepítve van. Az itt szereplő javítás az új ablakban megnyíló linkekre felülírja annak funkcionalitását. Biztonságosan eltávolíthatja a bővítményt, és helyette használhatja ezeket a javításokat.

en: The ID of the post to delete stats for.
hu: A bejegyzés azonosítója, amelynek a statisztikáit törölni kell.

en: The ID of the post to get stats for.
hu: A bejegyzés azonosítója, amelynek a statisztikáit le kell kérni.

en: The aria-hidden attribute is used to hide content from assistive technologies. While this is useful for decorative or redundant elements, it can cause accessibility issues if applied to important content that screen reader users need to access.
hu: Az aria-hidden attribútumot arra használják, hogy elrejtsék a tartalmat a kisegítő technológiák elől. Bár ez hasznos lehet díszítő vagy redundáns elemeknél, akadályozhatja a hozzáférhetőséget, ha fontos tartalomra alkalmazzák, amelyhez a képernyőolvasó felhasználóknak hozzá kell férniük.

en: The default language of each web page is programmatically determined, so assistive technologies can use the correct language settings.
hu: Minden weboldal alapértelmezett nyelve programozottan meghatározható, így a segítő technológiák a megfelelő nyelvi beállításokat használhatják.

en: The element is not focusable. Try disabling styles.
hu: Az elem nem fókuszálható. Próbálja meg letiltani a stílusokat.

en: The element is not visible. Try disabling styles.
hu: Az elem nem látható. Próbálja meg letiltani a stílusokat.

en: The element was not found on the page.
hu: Az elem nem található az oldalon.

en: The following is a list of items we have included in our website to improve its accessibility:
hu: Az alábbiakban felsoroljuk azokat az elemeket, amelyeket beépítettünk weboldalunkba az akadálymentesség javítása érdekében:

en: The function optionally accepts the post ID as a parameter.
hu: A függvény opcionálisan elfogadja a bejegyzés azonosítóját paraméterként.

en: The id value was not set
hu: Az azonosító érték nem volt beállítva

en: The issue has been fixed, but the page has not been rescanned yet.
hu: A probléma javítva lett, de az oldal még nem lett újraellenőrizve.

en: The language of each part of the content can be programmatically determined, so assistive technologies can provide appropriate language support.
hu: A tartalom minden részének nyelve programozottan meghatározható, így a segítő technológiák megfelelő nyelvi támogatást nyújthatnak.

en: The license key for %1$s appears to be invalid. Please <a href="%2$s">check your license key</a> to access additional accessibility features and services for %3$s.
hu: Úgy tűnik, hogy a %1$s licenckulcsa érvénytelen. Kérjük, <a href="%2$s">ellenőrizze licenckulcsát</a> a további akadálymentességi funkciók és szolgáltatások eléréséhez a %3$s számára.

en: The longdesc attribute is intended to provide a URL to a long description of an image for screen reader users. However, it is no longer supported in HTML5 and is not reliably recognized by browsers or assistive technologies. Invalid values or blank longdesc attributes may confuse users or fail to convey important information.
hu: A longdesc attribútum célja, hogy URL-t biztosítson egy kép hosszú leírásához a képernyőolvasó felhasználók számára. Azonban a HTML5-ben már nem támogatott, és a böngészők vagy a kisegítő technológiák nem ismerik fel megbízhatóan. Az érvénytelen értékek vagy üres longdesc attribútumok összezavarhatják a felhasználókat vagy nem közvetítik a fontos információkat.

en: The name of user interface components includes text labels that describe their purpose, so assistive technologies can convey this information to users.
hu: A felhasználói felület komponenseinek neve tartalmazza a céljukat leíró szöveges címkéket, így a segítő technológiák közvetíthetik ezt az információt a felhasználóknak.

en: The natural tab order of a page follows the structure of the HTML. Changing this order using positive tabindex values can cause confusion for keyboard-only users and screen reader users, especially if the focus moves in an unexpected way or skips important content.
hu: Egy oldal természetes tab sorrendje követi a HTML szerkezetét. Ennek a sorrendnek a megváltoztatása pozitív tabindex értékekkel zavart okozhat a csak billentyűzetet használó és a képernyőolvasó felhasználók számára, különösen ha a fókusz váratlan módon mozog vagy átugorja a fontos tartalmat.

en: The post ID was not set
hu: A bejegyzés azonosítója nem volt beállítva

en: The purpose of each link can be determined by the link text alone, without needing additional context.
hu: Minden link célja meghatározható magából a link szövegéből, további kontextus nélkül.

en: The purpose of each link is clear from the link text and the context in which it appears, so users know where the link will take them.
hu: Minden link célja egyértelmű a link szövegéből és a megjelenés kontextusából, így a felhasználók tudják, hová viszi őket a link.

en: The purpose of input fields that collect information about the user can be programmatically determined, so browsers and assistive technologies can help users fill them in.
hu: A felhasználóról információt gyűjtő beviteli mezők célja programozottan meghatározható, így a böngészők és a segítő technológiák segíthetnek a felhasználóknak azok kitöltésében.

en: The purpose of user interface components, icons, and regions can be programmatically determined, so assistive technologies can adapt the experience for users.
hu: A felhasználói felület komponenseinek, ikonjainak és régióinak célja programozottan meghatározható, így a segítő technológiák adaptálhatják a felhasználói élményt.

en: The reading level of the simplified summary is too high.
hu: Az egyszerűsített összefoglaló olvasási szintje túl magas.

en: The review action value was not set
hu: Az értékelési művelet értéke nem lett beállítva

en: The scanner flagged this, but it does not apply to this content.
hu: A szkenner megjelölte, de nem vonatkozik erre a tartalomra.

en: The size of the target for pointer gestures is large enough to be easily activated, even by users with limited dexterity.
hu: A mutató gesztusok célpontjának mérete elég nagy ahhoz, hogy könnyen aktiválható legyen, még a korlátozott kézügyességű felhasználók számára is.

en: The target size for any interactive element is at least 44x44 pixels, so it can be easily activated by users with various abilities.
hu: Bármely interaktív elem célpontmérete legalább 44x44 pixel, így a különböző képességű felhasználók könnyen aktiválhatják.

en: The title element is used by screen readers, search engines, and browser tabs to identify the page. Without a title, users may have difficulty determining the purpose of the page.
hu: A címelemet a képernyőolvasók, keresőmotorok és böngészőfülek használják az oldal azonosítására. Cím nélkül a felhasználóknak nehézséget okozhat az oldal céljának meghatározása.

en: The visible focus indicator for interactive elements is clearly visible and meets minimum size and contrast requirements.
hu: Az interaktív elemek látható fókuszjelzője jól látható, és megfelel a minimális méret- és kontrasztkövetelményeknek.

en: There are no settings to display.
hu: Nincsenek megjeleníthető beállítások.

en: There was a problem. Please try again.
hu: Probléma merült fel. Kérjük, próbálja újra.

en: There was an issue validating your %s license key. Please try again or contact our support team if the problem persists.
hu: Probléma adódott a %s licenckulcsának érvényesítése során. Kérjük, próbálja újra, vagy lépjen kapcsolatba ügyfélszolgálatunkkal, ha a probléma továbbra is fennáll.

en: These %1$s do not have descriptive title attributes.
hu: Ezeknek a %1$s-eknek nincsenek leíró title attribútumaik.

en: These are empty %s headings that don't contain any content.
hu: Ezek üres %s címsorok, amelyek nem tartalmaznak semmilyen tartalmat.

en: These are empty links that do not contain any meaningful content for assistive technologies.
hu: Ezek üres linkek, amelyek nem tartalmaznak értelmes tartalmat a segítő technológiák számára.

en: These are links to Microsoft Office files, such as Word, Excel, or PowerPoint documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
hu: Ezek linkek Microsoft Office fájlokhoz, például Word, Excel vagy PowerPoint dokumentumokhoz. Minden linkelt dokumentumot manuálisan kell tesztelni akadálymentesség szempontjából.

en: These are links to PDF documents. All linked documents must be manually tested for accessibility.
hu: Ezek PDF dokumentumokra mutató linkek. Minden linkelt dokumentumot manuálisan kell tesztelni az akadálymentesség szempontjából.

en: These elements are %1$s or %2$s with no accessible label or text.
hu: Ezek az elemek %1$s vagy %2$s, amelyeknek nincs hozzáférhető címkéjük vagy szövegük.

en: These elements are %1$s, %2$s, or %3$s form fields without associated labels.
hu: Ezek az elemek %1$s, %2$s vagy %3$s űrlapmezők címkék nélkül.

en: These elements are anchor tags missing valid %1$s attributes or are linked to %2$s without having %3$s.
hu: Ezek az elemek olyan horgonyjelölők, amelyekből hiányoznak az érvényes %1$s attribútumok, vagy %2$s nélkül vannak összekapcsolva %3$s nélkül.

en: These elements are animated image files (e.g., GIFs or animated WebPs).
hu: Ezek az elemek animált képfájlok (pl. GIF-ek vagy animált WebP-k).

en: These elements are links to non-HTML document formats with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
hu: Ezek az elemek nem HTML dokumentumformátumú fájlokra mutató linkek a következő kiterjesztések egyikével: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages vagy .key

en: These elements are missing title tags (%1$s or %2$s). This may happen if post or page title fields are empty or if the theme fails to output title tags in the document head.
hu: Ezekből az elemekből hiányoznak a címkék (%1$s vagy %2$s). Ez akkor fordulhat elő, ha a bejegyzések vagy oldalak címmezői üresek, vagy ha a téma nem jeleníti meg a címkéket a dokumentum fejlécében.

en: These elements are sliders or carousels. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time one or more sliders are detected on a post or page.
hu: Ezek az elemek csúszkák vagy forgótárak. Mivel a csúszkákkal kapcsolatos számos akadálymentesítési probléma manuális ellenőrzést igényel, ez a figyelmeztetés minden alkalommal megjelenik, amikor egy vagy több csúszkát észlelünk egy bejegyzésen vagy oldalon.

en: These elements are table header cells (%s) with no text content.
hu: Ezek az elemek táblázat fejléc cellák (%s) szöveges tartalom nélkül.

en: These elements are top-level %1$s tags that are missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or have an empty language attribute.
hu: Ezek az elemek felső szintű %1$s címkék, amelyekből hiányzik a nyelvi attribútum, mint például %2$s vagy %3$s, vagy üres nyelvi attribútummal rendelkeznek.

en: These elements are videos. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time one or more videos are detected on a post or page.
hu: Ezek az elemek videók. Mivel a videótartalom sok hozzáférhetőségi problémája manuális ellenőrzést igényel, ez a figyelmeztetés minden alkalommal megjelenik, amikor egy vagy több videót észlelünk egy bejegyzésen vagy oldalon.

en: These elements contain or link to audio or video content that do not have properly labeled or positioned transcripts, or may not have a transcript at all.
hu: Ezek az elemek olyan audio vagy videó tartalmat tartalmaznak vagy hivatkoznak rá, amelyekhez nem tartozik megfelelően címkézett vagy elhelyezett átirat, vagy egyáltalán nincs átiratuk.

en: These elements contain underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and do not appear to be links.
hu: Ezek az elemek aláhúzott szöveget tartalmaznak a %1$s címke vagy %2$s CSS stílusok használatával, és nem tűnnek linkeknek.

en: These elements have foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
hu: Ezeknek az elemeknek az előtér- és háttérszínei nem felelnek meg a minimális kontrasztaránynak az AA szintű megfeleléshez.

en: These elements use %s, which hides them from screen readers.
hu: Ezek az elemek %s-t használnak, ami elrejti őket a képernyőolvasók elől.

en: These elements use ARIA attributes that reference other elements which do not exist or are not properly labeled.
hu: Ezek az elemek olyan ARIA attribútumokat használnak, amelyek nem létező vagy nem megfelelően címkézett más elemekre hivatkoznak.

en: These elements use blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
hu: Ezek az elemek villogó vagy gördülő effektusokat használnak, amelyek zavaróak lehetnek a felhasználók számára vagy rohamokat okozhatnak.

en: These elements use the %s attribute with invalid or unsupported values.
hu: Ezek az elemek a %s attribútumot érvénytelen vagy nem támogatott értékekkel használják.

en: These fixes help improve accessibility by modifying HTML elements and behaviors on your site.
hu: Ezek a javítások segítenek javítani az akadálymentességet a HTML-elemek és viselkedések módosításával a webhelyén.

en: These form fields have more than one label associated with them.
hu: Ezekhez az űrlapmezőkhöz egynél több címke van hozzárendelve.

en: These images are inside links and have empty alt attributes and there is no other text within the links.
hu: Ezek a képek linkeken belül vannak, üres alt attribútumokkal, és nincs más szöveg a linkeken belül.

en: These images are inside links but do not have alt attributes and there is no other text within the links.
hu: Ezek a képek linkeken belül vannak, de nincs alt attribútumuk, és nincs más szöveg a linkeken belül.

en: These images do not have an alt attribute (%1$s) contained in their image tags (%2$s).
hu: Ezeknek a képeknek nincs alt attribútuma (%1$s) a képcímkéikben (%2$s).

en: These images have alternative text longer than %s characters.
hu: Ezeknek a képeknek az alternatív szövege hosszabb, mint %s karakter.

en: These images have alternative text that is identical to nearby content or to other images on the page.
hu: Ezeknek a képeknek az alternatív szövege azonos a közeli tartalommal vagy más képekkel az oldalon.

en: These images have alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
hu: Ezeknek a képeknek olyan alternatív szövegük van, ami homályos, redundáns lehet, vagy szükségtelen szavakat vagy fájlneveket tartalmazhat.

en: These images have empty alt attributes (%s).
hu: Ezeknek a képeknek üresek az alt attribútumaik (%s).

en: These links are set to open in new browser tabs or windows.
hu: Ezek a linkek úgy vannak beállítva, hogy új böngésző füleken vagy ablakokban nyíljanak meg.

en: These links point to anchor targets on the same page, but no elements with the referenced IDs exist.
hu: Ezek a linkek ugyanazon az oldalon lévő horgonycélpontokra mutatnak, de nem léteznek elemek a hivatkozott azonosítókkal.

en: These links use URLs for their anchor text rather than meaningful words or phrases.
hu: Ezek a hivatkozások URL-eket használnak horgonyszövegként jelentőségteljes szavak vagy kifejezések helyett.

en: These links use generic or vague anchor text that does not describe their purpose.
hu: Ezek a linkek általános vagy homályos horgonyszöveget használnak, amely nem írja le a céljukat.

en: These pages contain <p> tags with no content inside.
hu: Ezek az oldalak <p> címkéket tartalmaznak, amelyeknek nincs tartalmuk.

en: These pages contain elements with %1$s or other positive %2$s, which modify the natural tab order.
hu: Ezek az oldalak olyan elemeket tartalmaznak, amelyek %1$s vagy más pozitív %2$s értékekkel rendelkeznek, amik módosítják a természetes tab sorrendet.

en: These pages contain long blocks of text that are styled with %s.
hu: Ezek az oldalak hosszú szövegblokkokat tartalmaznak, amelyek %s stílusúak.

en: These pages disable zooming by using viewport meta tags with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
hu: Ezek az oldalak letiltják a nagyítást viewport meta tagek használatával, amelyek vagy %1$s, vagy 2-nél kisebb %2$s értéket tartalmaznak. Ez megakadályozza, hogy a felhasználók nagyítsák a tartalmat az olvashatóság javítása érdekében.

en: These pages do not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and have more than %3$s words.
hu: Ezek az oldalak nem tartalmaznak címsor elemeket %1$s és %2$s között a fő tartalmi területen, és több mint %3$s szót tartalmaznak.

en: These pages use headings out of order, skipping one or more heading levels, such as going from %1$s to %2$s without an %3$s between.
hu: Ezek az oldalak nem megfelelő sorrendben használják a címsorokat, kihagyva egy vagy több címsor szintet, például %1$s-ről %2$s-re ugranak anélkül, hogy közöttük %3$s lenne.

en: These settings enable global fixes across your entire site.
hu: Ezek a beállítások globális javításokat engedélyeznek az egész webhelyen.

en: These settings enable global fixes across your entire site. Pages may need to be resaved or a full site scan run to see fixes reflected in reports.
hu: Ezek a beállítások globális javításokat tesznek lehetővé az egész webhelyen. Előfordulhat, hogy az oldalakat újra kell menteni, vagy teljes webhely-vizsgálatot kell futtatni ahhoz, hogy a javítások megjelenjenek a jelentésekben.

en: These tables contain data cells but do not have the required table header cells.
hu: Ezek a táblázatok adatcellákat tartalmaznak, de hiányoznak a szükséges táblázatfejléc cellák.

en: These text elements appear visually styled like headings but are not marked up with heading tags.
hu: Ezek a szövegelemek vizuálisan címsornak tűnnek, de nincsenek címsor címkékkel jelölve.

en: These text elements are smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
hu: Ezek a szövegelemek kisebbek, mint 10 pixel, és nehezen olvashatók lehetnek.

en: This %1$s does not have a descriptive title attribute.
hu: Ennek a %1$s-nek nincs leíró title attribútuma.

en: This element contains or links to audio or video content that does not have a properly labeled or positioned transcript, or may not have a transcript at all.
hu: Ez az elem olyan audio vagy videó tartalmat tartalmaz vagy hivatkozik rá, amelyhez nem tartozik megfelelően címkézett vagy elhelyezett átirat, vagy egyáltalán nincs átirata.

en: This element contains underlined text using the %1$s tag or %2$s CSS styles and does not appear to be a link.
hu: Ez az elem aláhúzott szöveget tartalmaz a %1$s címke vagy %2$s CSS stílusok használatával, és nem tűnik linknek.

en: This element has foreground and background colors that do not meet the minimum contrast ratio for Level AA conformance.
hu: Ennek az elemnek az előtér- és háttérszínei nem felelnek meg a minimális kontrasztaránynak az AA szintű megfeleléshez.

en: This element is a %1$s or %2$s with no accessible label or text.
hu: Ez az elem egy %1$s vagy %2$s, amelynek nincs hozzáférhető címkéje vagy szövege.

en: This element is a link to a non-HTML document format with one of the following file extensions: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages, or .key
hu: Ez az elem egy nem HTML dokumentumformátumú fájlra mutató link a következő kiterjesztések egyikével: .rtf, .wpd, .ods, .odt, .odp, .sxw, .sxc, .sxd, .sxi, .pages vagy .key

en: This element is a slider or carousel. Because many accessibility issues with sliders require manual review, this warning appears any time a slider is detected on a post or page.
hu: Ez az elem egy csúszka vagy forgótár. Mivel a csúszkákkal kapcsolatos számos akadálymentesítési probléma manuális ellenőrzést igényel, ez a figyelmeztetés minden alkalommal megjelenik, amikor egy csúszkát észlelünk egy bejegyzésen vagy oldalon.

en: This element is a table header cell (%s) with no text content.
hu: Ez az elem egy táblázat fejléc cella (%s) szöveges tartalom nélkül.

en: This element is a top-level %1$s tag that is missing a language attribute such as %2$s or %3$s, or has an empty language attribute.
hu: Ez az elem egy felső szintű %1$s címke, amelyből hiányzik a nyelvi attribútum, mint például %2$s vagy %3$s, vagy üres nyelvi attribútummal rendelkezik.

en: This element is a video. Because many accessibility issues with video content require manual review, this warning appears any time a video is detected on a post or page.
hu: Ez az elem egy videó. Mivel a videótartalom sok hozzáférhetőségi problémája manuális ellenőrzést igényel, ez a figyelmeztetés minden alkalommal megjelenik, amikor videót észlelünk egy bejegyzésen vagy oldalon.

en: This element is an %1$s, %2$s, or %3$s form field without an associated label.
hu: Ez az elem egy %1$s, %2$s vagy %3$s űrlapmező címke nélkül.

en: This element is an anchor tag missing a valid %1$s attribute or is linked to %2$s without having %3$s.
hu: Ez az elem egy horgony tag érvényes %1$s attribútum nélkül, vagy %2$s-hez van linkelve anélkül, hogy %3$s lenne.

en: This element is an animated image file (e.g., GIF or animated WebP).
hu: Ez az elem egy animált képfájl (pl. GIF vagy animált WebP).

en: This element is missing a title tag (%1$s or %2$s). This may happen if the post or page title field is empty or if the theme fails to output a title tag in the document head.
hu: Ebből az elemből hiányzik a címke (%1$s vagy %2$s). Ez akkor fordulhat elő, ha a bejegyzés vagy oldal címmezője üres, vagy ha a téma nem jeleníti meg a címkét a dokumentum fejlécében.

en: This element uses %s, which hides it from screen readers.
hu: Ez az elem %s-t használ, ami elrejti a képernyőolvasók elől.

en: This element uses an ARIA attribute that references another element which does not exist or is not properly labeled.
hu: Ez az elem olyan ARIA attribútumot használ, amely egy nem létező vagy nem megfelelően címkézett másik elemre hivatkozik.

en: This element uses blinking or scrolling effects that may be disruptive for users or cause seizures.
hu: Ez az elem villogó vagy gördülő effektusokat használ, amelyek zavaróak lehetnek a felhasználók számára vagy rohamokat okozhatnak.

en: This element uses the %s attribute with an invalid or unsupported value.
hu: Ez az elem a %s attribútumot érvénytelen vagy nem támogatott értékkel használja.

en: This form field has more than one label associated with it.
hu: Ehhez az űrlapmezőhöz egynél több címke van hozzárendelve.

en: This image does not have an alt attribute (%1$s) contained in the image tag (%2$s).
hu: Ennek a képnek nincs alt attribútuma (%1$s) a képcímkében (%2$s).

en: This image has alternative text longer than %s characters.
hu: Ennek a képnek az alternatív szövege hosszabb, mint %s karakter.

en: This image has alternative text that is identical to nearby content or to another image on the page.
hu: Ennek a képnek az alternatív szövege azonos a közeli tartalommal vagy egy másik képpel az oldalon.

en: This image has alternative text that may be vague, redundant, or include unnecessary words or file names.
hu: Ennek a képnek olyan alternatív szövege van, ami homályos, redundáns lehet, vagy szükségtelen szavakat vagy fájlneveket tartalmazhat.

en: This image has an empty alt attribute (%s).
hu: Ennek a képnek üres az alt attribútuma (%s).

en: This image is inside a link and has an empty alt attribute and there is no other text within the link.
hu: Ez a kép egy linken belül van, üres alt attribútummal, és nincs más szöveg a linken belül.

en: This image is inside a link but does not have an alt attribute and there is no other text within the link.
hu: Ez a kép egy linken belül van, de nincs alt attribútuma, és nincs más szöveg a linken belül.

en: This is a link to a Microsoft Office file, such as a Word, Excel, or PowerPoint document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
hu: Ez egy link egy Microsoft Office fájlhoz, például Word, Excel vagy PowerPoint dokumentumhoz. Minden linkelt dokumentumot manuálisan kell tesztelni akadálymentesség szempontjából.

en: This is a link to a PDF document. All linked documents must be manually tested for accessibility.
hu: Ez egy link egy PDF dokumentumhoz. Minden linkelt dokumentumot manuálisan kell tesztelni akadálymentesség szempontjából.

en: This is an empty %s heading that doesn't contain any content.
hu: Ez egy üres %s címsor, amely nem tartalmaz semmilyen tartalmat.

en: This is an empty link that does not contain any meaningful content for assistive technologies.
hu: Ez egy üres link, amely nem tartalmaz értelmes tartalmat a segítő technológiák számára.

en: This is part of our broader effort to make everyone's experience at [COMPANY NAME] a welcoming and enjoyable one. Please note that while we make every effort to provide information accessible for all users, we cannot guarantee the accessibility of third party websites to which we may link.
hu: Ez része annak a szélesebb körű törekvésünknek, hogy mindenki számára kellemes és élvezetes élményt nyújtsunk a [COMPANY NAME]-nál. Kérjük, vegye figyelembe, hogy bár minden erőfeszítést megteszünk annak érdekében, hogy minden felhasználó számára hozzáférhető információt nyújtsunk, nem garantálhatjuk a harmadik fél webhelyeinek akadálymentességét, amelyekre esetleg hivatkozunk.

en: This license key does not appear to be valid for %s. Please verify you've entered the correct license key.
hu: Úgy tűnik, hogy ez a licenckulcs nem érvényes a %s számára. Kérjük, ellenőrizze, hogy a helyes licenckulcsot adta-e meg.

en: This license key for %s is not active for this site. Please activate it to access additional features on this website.
hu: Ez a %s licenckulcs nem aktív ezen a webhelyen. Kérjük, aktiválja a további funkciók eléréséhez ezen a webhelyen.

en: This link is set to open in a new browser tab or window.
hu: Ez a link úgy van beállítva, hogy új böngésző fülön vagy ablakban nyíljon meg.

en: This link points to an anchor target on the same page, but no element with the referenced ID exists.
hu: Ez a link ugyanazon az oldalon lévő horgonycélpontra mutat, de nem létezik elem a hivatkozott azonosítóval.

en: This link uses a URL for its anchor text rather than a meaningful word or phrase.
hu: Ez a hivatkozás URL-t használ horgonyszövegként jelentőségteljes szó vagy kifejezés helyett.

en: This link uses generic or vague anchor text that does not describe its purpose.
hu: Ez a link általános vagy homályos horgonyszöveget használ, amely nem írja le a célját.

en: This page contains a <p> tag with no content inside.
hu: Ez az oldal tartalmaz egy <p> címkét, amelynek nincs tartalma.

en: This page contains an element with %1$s or another positive %2$s, which modifies the natural tab order.
hu: Ez az oldal olyan elemet tartalmaz, amely %1$s vagy más pozitív %2$s értékkel rendelkezik, ami módosítja a természetes tab sorrendet.

en: This page contains long blocks of text that are styled with %s.
hu: Ez az oldal hosszú szövegblokkokat tartalmaz, amelyek %s stílusúak.

en: This page disables zooming by using a viewport meta tag with either %1$s or a %2$s value of less than 2. This prevents users from enlarging content to improve readability.
hu: Ez az oldal letiltja a nagyítást egy viewport meta tag használatával, amely vagy %1$s, vagy 2-nél kisebb %2$s értéket tartalmaz. Ez megakadályozza, hogy a felhasználók nagyítsák a tartalmat az olvashatóság javítása érdekében.

en: This page does not contain any heading elements between %1$s and %2$s in the main content area and has more than %3$s words.
hu: Ez az oldal nem tartalmaz címsor elemeket %1$s és %2$s között a fő tartalmi területen, és több mint %3$s szót tartalmaz.

en: This page uses headings out of order, skipping one or more heading levels.
hu: Ez az oldal nem megfelelő sorrendű címsorokat használ, kihagyva egy vagy több címsorszintet.

en: This post does not contain enough content to calculate a reading level.
hu: Ez a bejegyzés nem tartalmaz elegendő tartalmat az olvasási szint kiszámításához.

en: This summary is automatically updated every 24 hours, or any time a full site scan is completed. You can also manually update these results by clicking the Update Counts button.
hu: Ez az összefoglaló automatikusan frissül 24 óránként, vagy amikor teljes webhely-ellenőrzés fejeződik be. Manuálisan is frissítheti ezeket az eredményeket a Számok frissítése gombra kattintva.

en: This summary reflects the latest scan data available for your site.
hu: Ez az összefoglaló a webhelyéhez elérhető legfrissebb szkennelési adatokat tükrözi.

en: This table contains data cells but does not have the required table header cells.
hu: Ez a táblázat adatcellákat tartalmaz, de hiányoznak a szükséges táblázatfejléc cellák.

en: This text appears visually styled like a heading but is not marked up with a heading tag.
hu: Ez a szöveg vizuálisan címsornak tűnik, de nincs címsor címkével jelölve.

en: This text is smaller than 10 pixels and may be difficult to read.
hu: Ez a szöveg kisebb, mint 10 pixel, és nehezen olvasható lehet.

en: This will clear all issues for this post. A save will be required to trigger a fresh scan of the post content. Do you want to continue?
hu: Ez törli az összes problémát ennél a bejegyzésnél. Mentésre lesz szükség egy új ellenőrzés indításához a bejegyzés tartalmára vonatkozóan. Folytatni szeretné?

en: Three Flashes
hu: Három villanás

en: Three Flashes or Below Threshold
hu: Három villanás vagy küszöbérték alatt

en: Timeouts
hu: Időtúllépések

en: Timing Adjustable
hu: Időzítés állítható

en: To check content other than posts and pages, please
hu: Más tartalmak ellenőrzéséhez, mint a bejegyzések és oldalak, kérjük

en: Total Issues Found
hu: Összes talált hiba

en: Transcripts provide access to audio and video content for individuals who are deaf, hard of hearing, or prefer to read rather than listen. Without a transcript, important information may be missed.
hu: Az átiratok hozzáférést biztosítanak az audio és videó tartalmakhoz a siket, nagyothalló vagy olvasást preferáló egyének számára. Átirat nélkül fontos információk maradhatnak ki.

en: Type
hu: Típus

en: Type your email
hu: Írja be az e-mail címét

en: Type your first name
hu: Írja be a keresztnevét

en: URLs Scanned
hu: Ellenőrzött URL-ek

en: URLs with 100% score
hu: 100%-os pontszámú URL-ek

en: Unable to load this preference.
hu: Nem sikerült betölteni ezt a beállítást.

en: Unable to redirect to upgrade page.
hu: Nem sikerült átirányítani a frissítési oldalra.

en: Unable to save this preference.
hu: Nem sikerült menteni ezt a beállítást.

en: Unable to unregister site. Required registration data is missing.
hu: Nem sikerült megszüntetni a webhely regisztrációját. Hiányoznak a szükséges regisztrációs adatok.

en: Underline Links
hu: Linkek aláhúzása

en: Underlined Text
hu: Aláhúzott szöveg

en: Underlined text is commonly associated with links. When non-link text is underlined, it can be confusing for users, especially those with cognitive disabilities or those relying on visual cues to identify links.
hu: Az aláhúzott szöveget általában linkekkel társítják. Amikor nem link szöveg van aláhúzva, az megtévesztő lehet a felhasználók számára, különösen a kognitív nehézségekkel élők vagy a vizuális jelzésekre támaszkodók számára a linkek azonosításakor.

en: Understandable
hu: Érthető

en: Undock Panel
hu: Panel leválasztása

en: Unique Contrast Problem | Unique Contrast Problems
hu[0]: Egyedi kontrasztprobléma
hu[1]: Egyedi kontrasztproblémák

en: Unique Item Needing Review | Unique Items Needing Review
hu[0]: Egyedi felülvizsgálatra szoruló elem
hu[1]: Egyedi felülvizsgálatra szoruló elemek

en: Unique Problem | Unique Problems
hu[0]: Egyedi probléma
hu[1]: Egyedi problémák

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown error occurred while registering the site.
hu: Ismeretlen hiba történt a webhely regisztrálása során.

en: Unknown error occurred while unregistering the site.
hu: Ismeretlen hiba történt a webhely regisztrációjának visszavonása során.

en: Unlock Detailed Accessibility Reports
hu: Részletes akadálymentességi jelentések feloldása

en: Unlock Pro Features (opens in new window)
hu: Pro funkciók feloldása (új ablakban nyílik meg)

en: Unset
hu: Nincs beállítva

en: Untitled issue
hu: Cím nélküli probléma

en: Unusual Words
hu: Szokatlan szavak

en: Unusual or rare words are defined or explained, so users with cognitive disabilities or who are not familiar with the language can understand them.
hu: A szokatlan vagy ritka szavak definiálva vagy elmagyarázva vannak, így a kognitív fogyatékossággal élő vagy a nyelvet nem ismerő felhasználók is megérthetik őket.

en: Update Counts
hu: Számok frissítése

en: Update option wasn't successful
hu: A frissítési opció nem volt sikeres

en: Update your styles so that all text is at least %s in size. Use relative units like em or rem when possible to support user preferences and browser scaling.
hu: Frissítsd a stílusokat úgy, hogy minden szöveg legalább %s méretű legyen. Ha lehetséges, használj relatív egységeket, mint az em vagy rem, hogy támogasd a felhasználói preferenciákat és a böngésző méretezését.

en: Updated
hu: Frissítve

en: Updating accessibility data...
hu: Hozzáférhetőségi adatok frissítése...

en: Upgrade Accessibility Checker
hu: Frissítse az Accessibility Checkert

en: Upgrade Now
hu: Frissítés most

en: Upgrade Sale Now
hu: Akciós frissítés most

en: Upgrade to Accessibility Checker Pro
hu: Frissítés Accessibility Checker Pro-ra

en: Upgrade to Pro
hu: Váltás prémium verzióra

en: Upgrade to Pro to:
hu: Frissítsen Pro verzióra, hogy:

en: Upgrade to Scan
hu: Frissítés az ellenőrzéshez

en: Upgrade to Scan (opens in a new window)
hu: Frissítés szkennelésre (új ablakban nyílik meg)

en: Upgrade to a paid version of Accessibility Checker from November 24th to December 3rd and get 30% off! Full site scanning, site-wide open issues report, dismissal logs, and more.
hu: Frissítsen az Accessibility Checker fizetős verziójára november 24. és december 3. között, és kapjon 30% kedvezményt! Teljes webhely-ellenőrzés, webhelyszintű nyitott hibajelentés, elvetési naplók és még sok más.

en: Use of Color
hu: Színhasználat

en: Use the settings below to configure the frontend accessibility checker.
hu: Az alábbi beállításokkal konfigurálhatja a frontend akadálymentesítés-ellenőrzőt.

en: Use this function to manually add the simplified summary to your theme within the loop.
hu: Ezzel a funkcióval manuálisan adhatja hozzá az egyszerűsített összefoglalót a témájához a cikluson belül.

en: Used for documents, media, and other non-scannable content that require manual testing and are likely to fail multiple WCAG success criteria.
hu: Dokumentumok, média és egyéb nem szkennelhető tartalmak esetében használatos, amelyek manuális tesztelést igényelnek, és valószínűleg több WCAG sikerességi kritériumnak nem felelnek meg.

en: User interface components have names, roles, and values that can be programmatically determined, so assistive technologies can communicate them to users.
hu: A felhasználói felület komponenseinek olyan nevük, szerepük és értékük van, amelyek programozottan meghatározhatók, így a segítő technológiák kommunikálhatják ezeket a felhasználóknak.

en: User restrictions on ignoring issues
hu: Felhasználói korlátozások a problémák figyelmen kívül hagyására

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Users are informed about their location within a set of web pages, such as through breadcrumb navigation or a clear page title.
hu: A felhasználók tájékoztatást kapnak a weboldalak csoportján belüli helyzetükről, például morzsanavigáció vagy egyértelmű oldalcím segítségével.

en: Users are not interrupted by unexpected changes in content, and can control interruptions such as auto-updating content.
hu: A felhasználókat nem szakítják meg váratlan tartalomváltozások, és irányíthatják a megszakításokat, például az automatikusan frissülő tartalmat.

en: Users are not required to enter the same information multiple times, reducing the risk of errors and saving time.
hu: A felhasználóknak nem kell többször megadniuk ugyanazt az információt, csökkentve a hibák kockázatát és időt megtakarítva.

en: Users are warned of impending timeouts and can request more time or save their work before timing out.
hu: A felhasználókat figyelmeztetik a közelgő időtúllépésekre, és kérhetnek több időt vagy menthetik a munkájukat az időtúllépés előtt.

en: Users can choose how blocks of text are presented, such as foreground and background colors, width, and line spacing, to make reading easier.
hu: A felhasználók választhatják, hogyan jelenjenek meg a szövegblokkok, például az előtér és háttér színei, szélesség és sorköz tekintetében, hogy megkönnyítsék az olvasást.

en: Users can override text spacing to improve readability without losing content or functionality.
hu: A felhasználók felülbírálhatják a szöveg térközét az olvashatóság javítása érdekében anélkül, hogy tartalom vagy funkcionalitás elveszne.

en: Users can pause, stop, or hide moving, blinking, scrolling, or auto-updating information that starts automatically and lasts more than five seconds.
hu: A felhasználók szüneteltethetik, leállíthatják vagy elrejthetik az automatikusan induló és öt másodpercnél tovább tartó mozgó, villogó, görgető vagy automatikusan frissülő információkat.

en: Users can turn off non-essential animations triggered by interactions, helping those who are sensitive to motion.
hu: A felhasználók kikapcsolhatják a nem létfontosságú, interakciók által kiváltott animációkat, segítve azokat, akik érzékenyek a mozgásra.

en: Version
hu: Verzió

en: Vestibular disorders
hu: Vesztibuláris rendellenességek

en: Videos must include accurate captions, transcripts, and audio descriptions (or enhanced transcripts) to be fully accessible to users who are deaf, hard of hearing, blind, or have cognitive disabilities.
hu: A videóknak pontos feliratokat, átiratokat és hangos leírásokat (vagy bővített átiratokat) kell tartalmazniuk, hogy teljesen hozzáférhetőek legyenek a siket, nagyothalló, vak vagy kognitív nehézségekkel élő felhasználók számára.

en: View %d items needing review in Accessibility Analysis
hu: Tekintse meg a(z) %d áttekintésre szoruló elemet a hozzáférhetőségi elemzésben

en: View %d problems in Accessibility Analysis
hu: Tekintse meg a(z) %d problémát a hozzáférhetőségi elemzésben

en: View %s landmark on website, opens a new window
hu: %s jelölő megtekintése a weboldalon, új ablakban nyílik meg

en: View Accessibility Checker
hu: Accessibility Checker megtekintése

en: View Accessibility Checker Documentation (opens in new window)
hu: Accessibility Checker dokumentáció megtekintése (új ablakban nyílik meg)

en: View All Open Issues
hu: Összes nyitott probléma megtekintése

en: View ArchiveWP Pricing
hu: ArchiveWP árak megtekintése

en: View Course Pricing
hu: Kurzusárak megtekintése

en: View Issue ID %d on website, opens a new window
hu: %d Azonosítójú probléma megtekintése a weboldalon, új ablakban nyílik meg

en: View Issues
hu: Problémák megtekintése

en: View Pricing
hu: Árak megtekintése

en: View on page
hu: Megtekintés az oldalon

en: View reading level details: %1$s, %2$s
hu: Olvasási szint részleteinek megtekintése: %1$s, %2$s

en: View reading level details: %s
hu: Olvashatósági szint részleteinek megtekintése: %s

en: Visual Presentation
hu: Vizuális megjelenítés

en: Visual information needed to identify user interface components and graphical objects has a contrast ratio of at least 3:1 against adjacent colors.
hu: A felhasználói felület komponenseinek és grafikus objektumok azonosításához szükséges vizuális információnak legalább 3:1 kontrasztaránnyal kell rendelkeznie a szomszédos színekhez képest.

en: W3 Schools: Accessibility Buttons & Links
hu: W3 schools: akadálymentesség gombok és linkek

en: W3C ARIA Authoring Practices Guide: Carousel (Slide Show or Image Rotator) Pattern
hu: W3C ARIA Szerzői Gyakorlatok Útmutató: Forgótár (Diavetítés vagy Képforgató) Minta

en: W3C Page Structure Tutorial: Headings
hu: W3C Oldal Struktúra Oktatóanyag: Címsorok

en: W3C Technique H30: Providing link text that describes the purpose of a link
hu: W3C Technika H30: Olyan linkszöveg biztosítása, amely leírja a link célját

en: W3C Technique H44: Using the button element
hu: W3C Technika H44: A gomb elem használata

en: W3C Technique H83: Using the target attribute to open a new window on user request and indicating this in link text
hu: W3C Technika H83: A target attribútum használata új ablak megnyitásához felhasználói kérésre, és ennek jelzése a link szövegében

en: W3C Tutorial on Images: Decorative Images
hu: W3C oktatóanyag a képekről: Dekoratív képek

en: W3C Tutorial on Images: Functional Images
hu: W3C Oktatóanyag a képekről: Funkcionális képek

en: W3C Tutorial on Images: Informative Images
hu: W3C Útmutató a Képekről: Informatív Képek

en: W3C Tutorial: Headings
hu: W3C Útmutató: Címsorok

en: W3C Tutorial: Informative Images
hu: W3C Útmutató: Informatív Képek

en: W3C: ARIA Authoring Practices - aria-hidden
hu: W3C: ARIA Szerzői Gyakorlatok - aria-hidden

en: W3C: Carousels Tutorial
hu: W3C: Forgótárak oktatóanyag

en: W3C: Focus Order and Keyboard Navigation
hu: W3C: Fókusz sorrend és billentyűzetes navigáció

en: W3C: G152: Setting animated gif images to stop blinking after n cycles (within 5 seconds)
hu: W3C: G152: Animált gif képek beállítása, hogy n ciklus után abbahagyják a villogást (5 másodpercen belül)

en: W3C: H44 – Using label elements to associate text labels with form controls
hu: W3C: H44 – Címke elemek használata szöveges címkék és űrlapvezérlők összekapcsolásához

en: W3C: H51 - Using table markup to present tabular information
hu: W3C: H51 - Táblázat jelölés használata táblázatos információk bemutatására

en: W3C: HTML Image Maps
hu: W3C: HTML képtérképek

en: W3C: Labeling Controls
hu: W3C: Vezérlőelemek címkézése

en: W3C: Language of Page
hu: W3C: Az oldal nyelve

en: W3C: Making Content Usable for People with Cognitive and Learning Disabilities
hu: W3C: A tartalom használhatóvá tétele kognitív és tanulási nehézségekkel élő emberek számára

en: W3C: Media Alternatives
hu: W3C: Média alternatívák

en: W3C: Tables Tutorial
hu: W3C: Táblázatok oktatóanyag

en: W3C: Technique G91: Providing link text that describes the purpose of a link
hu: W3C: G91 technika: Hivatkozás célját leíró hivatkozásszöveg biztosítása

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - Avoiding the use of the blink element
hu: W3C: Technikák a WCAG 2.1-hez - A blink elem használatának elkerülése

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 - H64: Using the title attribute of the iframe element
hu: W3C: Technikák a WCAG 2.1-hez - H64: Az iframe elem title attribútumának használata

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H42: Using h1–h6 to identify headings
hu: W3C: Technikák a WCAG 2.1-hez – H42: A h1–h6 használata címsorok azonosítására

en: W3C: Techniques for WCAG 2.1 – H45: Using longdesc
hu: W3C: Technikák a WCAG 2.1-hez – H45: A longdesc használata

en: W3C: Transcripts Documentation
hu: W3C: Átiratok dokumentációja

en: W3C: Understanding Guideline 1.2
hu: W3C: Az 1.2-es irányelv megértése.

en: W3C: Using HTML headings to identify headings
hu: W3C: HTML címsorok használata címsorok azonosítására

en: Want to do more with Accessibility Checker? %1$sUnlock Pro Features%2$s
hu: Többet szeretne tenni az Accessibility Checkerrel? %1$sPro funkciók feloldása%2$s

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning Count
hu: Figyelmeztetések száma

en: Watch a video of Accessibility Checker in use.
hu: Nézzen meg egy videót az Accessibility Checker használatáról.

en: Way to go! Accessibility Checker cannot find any accessibility problems in the content it tested. Some problems cannot be found by automated tools so don't forget to
hu: Remek munka! Az Accessibility Checker nem talált akadálymentesítési problémákat a tesztelt tartalomban. Néhány probléma nem található meg automatizált eszközökkel, ezért ne felejtsen el

en: We follow the <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) version 2.1</a> as our guiding principle for determining accessibility. These are internationally agreed-upon standards that cover a wide range of recommendations and best practices for making content useable. As we add new pages and functionality to our website, all designs, code, and content entry practices are checked against these standards.
hu: Az akadálymentesség meghatározásánál irányadó elvként követjük a <a href="https://www.w3.org/TR/WCAG21/">Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1-es verzióját</a>. Ezek nemzetközileg elfogadott szabványok, amelyek a tartalom használhatóságára vonatkozó ajánlások és legjobb gyakorlatok széles körét fedik le. Ahogy új oldalakat és funkciókat adunk a weboldalunkhoz, minden tervezést, kódot és tartalombeviteli gyakorlatot ellenőrzünk ezekhez a szabványokhoz képest.

en: We welcome comments, questions, and feedback on our website. If you are using assistive technologies and are having difficulty using our website, please email [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] or give us a call at [YOUR PHONE NUMBER]. We will do our best to assist you and resolve issues.
hu: Szívesen fogadjuk a megjegyzéseket, kérdéseket és visszajelzéseket weboldalunkkal kapcsolatban. Ha támogató technológiákat használ, és nehézségei vannak weboldalunk használatával, kérjük, küldjön e-mailt a [YOUR ACCESSIBILITY EMAIL ADDRESS] címre, vagy hívjon minket a [YOUR PHONE NUMBER] telefonszámon. Mindent megteszünk, hogy segítsünk és megoldjuk a problémákat.

en: Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require any content with a reading level above 9th grade to have an alternative that is easier to read. Simplified summary text is added on the readability tab in the Accessibility Checker meta box on each post's or page's edit screen.
hu: A Web Akadálymentesítési Útmutató (WCAG) AAA szintje megköveteli, hogy minden olyan tartalom, amelynek olvasási szintje meghaladja a 9. Osztályos szintet, rendelkezzen egy könnyebben olvasható alternatívával. Az egyszerűsített összefoglaló szöveg az Accessibility Checker metadoboz olvashatósági fülén adható hozzá minden bejegyzés vagy oldal szerkesztési képernyőjén.

en: Web pages have descriptive titles that help users understand the topic or purpose of the page.
hu: A weboldalaknak leíró címük van, amely segít a felhasználóknak megérteni az oldal témáját vagy célját.

en: WebAIM Contrast Checker
hu: WebAIM Kontraszt Ellenőrző

en: WebAIM: Creating Accessible Excel Spreadsheets
hu: WebAIM: Akadálymentes Excel táblázatok létrehozása

en: WebAIM: Creating Accessible PowerPoint Presentations
hu: WebAIM: Akadálymentes PowerPoint prezentációk létrehozása

en: WebAIM: Creating Accessible Word Documents
hu: WebAIM: Akadálymentes Word dokumentumok létrehozása

en: WebAIM: Links and Hypertext
hu: WebAIM: Linkek és hiperszöveg

en: WebAIM: PDF Accessibility
hu: WebAIM: PDF akadálymentesség

en: Website
hu: Weboldal

en: Website accessibility is an ongoing process. We continually test content and features for WCAG 2.1 Level AA compliance and remediate any issues to ensure we meet or exceed the standards. Testing of our website is performed by our team members using industry-standard tools such as the %1$sAccessibility Checker WordPress Plugin%2$s, color contrast analyzers, keyboard-only navigation techniques, and Flesch-Kincaid readability tests.
hu: A honlapok hozzáférhetősége folyamatos folyamat. Folyamatosan teszteljük a tartalmat és a funkciókat a WCAG 2.1 AA szintnek való megfelelés szempontjából, és orvosoljuk az esetleges problémákat, hogy biztosítsuk a szabványoknak való megfelelést vagy azok meghaladását. Weboldalunk tesztelését csapatunk tagjai olyan iparági szabványos eszközökkel végzik, mint a %1$sAccessibility Checker WordPress Plugin%2$s, színkontraszt-elemzők, csak billentyűzetre korlátozódó navigációs technikák és Flesch-Kincaid olvashatósági tesztek.

en: Weekly accessibility reports for this site are being emailed to the account owner of the license key.
hu: A webhely heti akadálymentességi jelentései elküldésre kerülnek a licenckulcs fióktulajdonosának.

en: Weekly email includes total issues found and changes since the last report, coverage information, counts of problems, needs review, passed test percentage, and information about the most problematic pages and the most severe issues.
hu: A heti e-mail tartalmazza az összes talált problémát és az utolsó jelentés óta történt változásokat, lefedettségi információkat, a problémák számát, a felülvizsgálatra szoruló elemeket, a sikeres tesztek százalékos arányát, valamint információkat a legproblémásabb oldalakról és a legsúlyosabb hibákról.

en: Welcome to Accessibility Checker
hu: Üdvözöljük az Accessibility Checkerben

en: What to do if a Plugin You’re Using has Accessibility Errors
hu: Mit tegyen, ha egy használt bővítményben akadálymentességi hibák vannak

en: What to do if there are Accessibility Errors in Your Theme
hu: Mit tegyen, ha akadálymentességi hibák vannak a témájában

en: When Required
hu: Amikor szükséges

en: When a link opens in a new tab or window without warning, it can be disorienting, especially for users with cognitive disabilities, screen reader users, or anyone relying on keyboard navigation. They may not realize a new context has opened or understand how to return.
hu: Amikor egy link figyelmeztetés nélkül új fülön vagy ablakban nyílik meg, az dezorientáló lehet, különösen a kognitív fogyatékossággal élő felhasználók, a képernyőolvasó felhasználók vagy bárki számára, aki billentyűzetes navigációra támaszkodik. Lehet, hogy nem veszik észre, hogy új kontextus nyílt meg, vagy nem értik, hogyan térhetnek vissza.

en: When a search is submitted with an empty query, force WordPress to display the search results template so users see a meaningful response. This assumes the active theme has a search.php template.
hu: Ha üres lekérdezéssel küld be egy keresést, kényszerítse a WordPress-t a keresési eredmények sablonjának megjelenítésére, hogy a felhasználók értelmes választ lássanak. Ez feltételezi, hogy az aktív téma rendelkezik search.php sablonnal.

en: When alternative text repeats nearby text or appears identically across multiple images, it creates confusion for screen reader users. Repetition provides no additional context and makes it difficult to distinguish between different elements or understand their purpose.
hu: Amikor az alternatív szöveg megismétli a közeli szöveget vagy azonosan jelenik meg több képen, az zavart okoz a képernyőolvasó felhasználók számára. Az ismétlés nem ad további kontextust, és megnehezíti a különböző elemek megkülönböztetését vagy céljuk megértését.

en: When an element receives focus, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how to interact with the element.
hu: Amikor egy elem fókuszba kerül, nem okoz váratlan változásokat, amelyek összezavarhatják a felhasználót, és egyértelmű, hogyan lehet az elemmel interakcióba lépni.

en: When an element receives keyboard focus, it is at least partially visible and not hidden by other content.
hu: Amikor egy elem billentyűzetes fókuszt kap, legalább részben látható és nincs teljesen eltakarva más tartalom által.

en: When an element receives keyboard focus, it is fully visible and not hidden by other content.
hu: Amikor egy elem billentyűzetes fókuszt kap, teljesen látható és nincs eltakarva más tartalom által.

en: When an input field receives data, it does not cause unexpected changes that could confuse the user, and it is clear how the data will be used.
hu: Amikor egy beviteli mező adatot kap, az nem okoz váratlan változásokat, amelyek összezavarhatnák a felhasználót, és világos, hogyan fogják felhasználni az adatokat.

en: When navigating with a keyboard, focus moves in a logical order that preserves meaning and operability.
hu: Billentyűzettel való navigáláskor a fókusz logikus sorrendben mozog, amely megőrzi a jelentést és a működőképességet.

en: When to Ignore Accessibility Errors
hu: Mikor hagyhatók figyelmen kívül az akadálymentességi hibák

en: Where We're Improving
hu: Hol fejlesztünk

en: Why It Matters
hu: Miért fontos

en: Why do we say 100% Passed Tests, Not 100% Accessible?
hu: Miért mondjuk, hogy 100% Sikeres Tesztek, nem pedig 100% Akadálymentes?

en: WordPress Spacer Block
hu: WordPress Elválasztó blokk

en: WordPress: Table block documentation
hu: WordPress: Táblázat blokk dokumentáció

en: WordPress: The CSS class screen-reader-text
hu: WordPress: A CSS osztály screen-reader-text

en: Write A Review
hu: Értékelés írása

en: You can manage recipients and review connection details in your %s dashboard.
hu: A címzetteket kezelheti és a csatlakozási adatokat áttekintheti a %s műszerfalán.

en: You do not have permission to manage this license.
hu: Nincs jogosultsága ennek a licencnek a kezeléséhez.

en: You do not have permission to register this site.
hu: Nincs jogosultsága a webhely regisztrálásához.

en: You do not have permission to unregister this site.
hu: Nincs jogosultsága a webhely regisztrációjának visszavonásához.

en: You do not have permission to view this information for this post.
hu: Nincs jogosultsága megtekinteni ezt az információt ehhez a bejegyzéshez.

en: You have %1$d %2$s and %3$d %4$s.
hu: Van %1$d %2$s és %3$d %4$s.

en: You have %1$d %2$s.
hu: Van %1$d %2$s.

en: Your %1$s license has expired. %3$s to continue accessing additional features and services for %2$s.
hu: Az Ön %1$s licencének érvényessége lejárt. %3$s a további funkciók és szolgáltatások eléréséhez a %2$s számára.

en: Your %s license key has been disabled. Please contact our support team if you believe this is an error or would like to continue accessing additional features.
hu: Az Ön %s licenckulcsa le lett tiltva. Kérjük, vegye fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal, ha úgy gondolja, hogy ez hiba, vagy szeretné továbbra is elérni a további funkciókat.

en: Your %s license key has reached its site activation limit. You can upgrade your license or deactivate it on another site to use the additional features here.
hu: Az Ön %s licenckulcsa elérte a webhelyaktiválási korlátját. Frissítheti a licencét, vagy deaktiválhatja egy másik webhelyen, hogy itt is használhassa a további funkciókat.

en: Your Pro license is no longer valid, but this site remains connected for Free email reports.
hu: A Pro licenc már nem érvényes, de ez a webhely továbbra is csatlakoztatva marad az Ingyenes e-mail jelentésekhez.

en: Your Pro license is no longer valid. Email reports remain connected as Free email reports. Renew your Pro license to restore Pro-only features.
hu: Pro licence már nem érvényes. Az e-mail jelentések továbbra is csatlakoztatva maradnak, mint ingyenes e-mail jelentések. Újítsa meg Pro licencét a csak Pro-felhasználóknak szóló funkciók visszaállításához.

en: Your Pro license is no longer valid. This site is using a valid Free license, but email reports are not currently connected. Connect this site from the Free License section to resume Free email reports.
hu: Pro licencje már nem érvényes. Ez a webhely érvényes ingyenes licencet használ, de az e-mail jelentések jelenleg nincsenek csatlakoztatva. Csatlakoztassa ezt a webhelyet az Ingyenes licenc szakaszból az Ingyenes e-mail jelentések folytatásához.

en: Your Prompt for Simplified Summary is set to &ldquo;never.&rdquo; If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
hu: Az egyszerűsített összefoglaló kérése „soha” értékre van állítva. Ha szeretné, hogy az egyszerűsített összefoglaló automatikusan megjelenjen, ezt a %s oldalon módosíthatja.

en: Your Simplified Summary location is set to &ldquo;manually&rdquo; which requires a function be added to your page template. If you would like the simplified summary to be displayed automatically, you can change this on the %s.
hu: Az egyszerűsített összefoglaló helye „manuális” értékre van állítva, amihez egy funkciót kell hozzáadni az oldal sablonjához. Ha szeretné, hogy az egyszerűsített összefoglaló automatikusan megjelenjen, ezt a %s oldalon módosíthatja.

en: Your content has a reading level at or below 9th grade and does not require a simplified summary.
hu: A tartalom olvasási szintje 9. osztályos vagy az alatti, így nem igényel egyszerűsített összefoglalót.

en: Your license has expired and this site is still connected. %s to restore full access, or disconnect the site above.
hu: A licence lejárt, és ez az oldal továbbra is csatlakozva van. %s a teljes hozzáférés visszaállításához, vagy szakítsa meg a fenti oldal kapcsolatát.

en: Your license has expired. This site is still connected but reports may stop until your license is renewed.
hu: A licence lejárt. Ez az oldal továbbra is csatlakozva van, azonban a jelentések leállhatnak, amíg meg nem újítja a licencét.

en: Your post does not contain enough content to calculate its reading level.
hu: A bejegyzés nem tartalmaz elegendő tartalmat az olvasási szintjének kiszámításához.

en: Your post has a reading level higher than 9th grade. Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) at the AAA level require a simplified summary of your post that is 9th grade or below.
hu: A bejegyzés olvasási szintje magasabb, mint a 9. osztály. A webes tartalom akadálymentességi irányelvei (WCAG) AAA szinten megkövetelik a bejegyzés egyszerűsített összefoglalását, amely 9. osztályos vagy az alatti szintű.

en: Your reports include all post types and taxonomies.
hu: Jelentései minden bejegyzéstípust és taxonómiát tartalmaznak.

en: Your reports only include part of your site.
hu: Jelentései csak a webhelye egy részét tartalmazzák.

en: Your simplified summary has a reading level above 9th grade.
hu: Az egyszerűsített összefoglaló olvasási szintje 9. osztály feletti.

en: Your simplified summary has a reading level at or below 9th grade.
hu: Az egyszerűsített összefoglaló olvasási szintje 9. osztályos vagy az alatti.

en: Your site has a large number of issues. For performance reasons, not all issues have been included in this summary.
hu: A webhelyén sok probléma van. Teljesítményi okokból nem minden probléma szerepel ebben az összefoglalóban.

en: Your site has accessibility issues that should be addressed as soon as possible to ensure compliance with accessibility guidelines.
hu: A webhelyén akadálymentességi problémák vannak, amelyeket a lehető leghamarabb orvosolni kell az akadálymentességi irányelveknek való megfelelés érdekében.

en: Your user account doesn't have permission to dismiss this issue.
hu: Felhasználói fiókja nem rendelkezik engedéllyel a probléma elvetéséhez.

en: Zooming and Scaling Disabled
hu: Nagyítás és méretezés letiltva

en: [IT MAY HELP TO REVIEW THE OPEN ISSUES TAB TO SEE THE MOST COMMON PROBLEMS]
hu: [ÉRDEMES ÁTTEKINTENI A NYITOTT PROBLÉMÁK FÜLET A LEGGYAKORIBB PROBLÉMÁK MEGTEKINTÉSÉHEZ]

en: [LIST ACCESSIBILITY FEATURES HERE]
hu: [AKADÁLYMENTESÍTÉSI FUNKCIÓK LISTÁJA]

en: [LIST ITEMS YOU'RE WORKING TO FIX HERE]
hu: [JAVÍTANDÓ ELEMEK LISTÁJA]

en: [YOUR COMPANY NAME] is committed to providing a fully accessible website experience for all users of all abilities, including those who rely on assistive technologies like screen readers, screen enlargement software, and alternative keyboard input devices to navigate the web.
hu: A [YOUR COMPANY NAME] elkötelezett amellett, hogy minden felhasználó számára, képességeitől függetlenül, teljes mértékben akadálymentes weboldal-élményt nyújtson, beleértve azokat is, akik támogató technológiákat használnak, mint például képernyőolvasók, képernyőnagyító szoftverek és alternatív billentyűzet-beviteli eszközök a weben való navigáláshoz.

en: active
hu: aktív

en: button
hu: gomb

en: click
hu: kattintás

en: click here
hu: kattintson ide

en: close ad
hu: hirdetés bezárása

en: continue
hu: folytatás

en: continue reading
hu: olvasás folytatása

en: create a free account
hu: ingyenes fiók létrehozása

en: details
hu: részletek

en: download
hu: letöltés

en: expired
hu: lejárt

en: go here
hu: ugrás ide

en: here
hu: itt

en: iframe Missing Title
hu: Hiányzó iframe cím

en: image for issue %d
hu: kép a %d problémához

en: issue that needs review | issues that need review
hu[0]: áttekintésre szoruló probléma
hu[1]: áttekintésre szoruló problémák

en: keep reading
hu: olvasás folytatása

en: learn more
hu: további információ

en: manually test your site
hu: manuálisan is tesztelni a webhelyét

en: more
hu: több

en: more details
hu: további részletek

en: more...
hu: további...

en: more…
hu: további…

en: new document
hu: új dokumentum

en: new tab
hu: új fül

en: new window
hu: új ablak

en: open
hu: megnyitás

en: opens a new window
hu: új ablakot nyit

en: permalink of
hu: permalink ehhez:

en: permalink to
hu: permalink ide:

en: problem to address | problems to address
hu[0]: megoldandó probléma
hu[1]: megoldandó problémák

en: read more
hu: tovább olvasás

en: settings page
hu: beállítások oldal

en: the content
hu: a tartalom

en: this page
hu: ez az oldal

en: upgrade to pro
hu: frissítés pro verzióra

en: version
hu: verzió

en: ⚡️ Global Accessibility Awareness Day Flash Sale
hu: ⚡️ A Globális Akadálymentesítési Tudatosság Napja – Villámakció

en: 🎉 Black Friday special! 🎉
hu: 🎉 Black Friday akció! 🎉
