Stable (latest release) - en to be_BY translation catalogue (409 entries)

en: %s duplicate record skipped | %s duplicate records skipped
be_BY[0]: Прапушчаны запісы, якія паўтараюцца %s
be_BY[1]: %s паўтаральных запісаў прапушчана
be_BY[2]: Прапушчаны запісы, якія паўтараюцца %s

en: %s matching record updated | %s matching records updated
be_BY[0]: Абноўлены супадаючыя запісы %s
be_BY[1]: %s  запісаў абноўлена
be_BY[2]: Абноўлены супадаючыя запісы  %s

en: %s record added | %s records added
be_BY[0]: Дададзены запіс %s
be_BY[1]:  %s запісаў загружана
be_BY[2]: Дададзеная запіс %s

en: %s record found, sorted by: %s. | %s records found, sorted by: %s.
be_BY[0]: запіс%s знойдзены, Сартаваць па:%s.
be_BY[1]: запісы %s знойдзены, Сартаваць па:%s.
be_BY[2]: запіс %s знойдзены, Сартаваць па:%s.

en: %sCreate New%s adds all imported records as new records without checking for a match.
be_BY: %s Стварыць новую%s дадае ўсе імпартаваныя запісы як новыя без праверкі адпаведнікаў

en: %sDon&#39;t Import%s does not import the new record if it matches the %s of an existing one.
be_BY: %s Ня імпартаваць%s значыць не імпартаваць новую запіс, калі яна адпавядае%s існуючай

en: %sOverwrite%s an existing record with a matching %s will be updated with the data from the imported record. Blank or missing fields will not overwrite existing data.
be_BY: %sПереписать%s існуючы запіс з дапамогай адпаведнага%s, які будзе абнаўляцца з дадзенымі з імпартуемага запісу. Пустыя або адсутныя полі не будуць перазапісваць існуючыя дадзеныя.

en: <p>A lost private link has been requested by:</p><ul><li>Name: [first_name] [last_name]</li><li>Email: [email]</li></ul>
be_BY: <p> Страчаная асабістая спасылка была запытана: </ p> <ul> <li> Імя: [імя] [прозвішча] </li><li> Электронная пошта: [электронная пошта] </li></ul>

en: <p>A new signup has been submitted</p><ul><li>Name: [first_name] [last_name]</li><li>Email: [email]</li></ul><p>Edit this new record here: <a href="[admin_record_link]">[admin_record_link]</a></p>
be_BY: <p> Паступіла новая рэгістрацыя </p><ul><li> Імя: [first_name] [last_name] </ li> <li> Электронная пошта: [электронная пошта] </li></ul><p> Рэдагаваць дадзеную новы запіс тут: <a href="[admin_record_link]"> [admin_record_link] </a> </ p>

en: <p>Thank you, [first_name] for signing up!</p><p>You will receive an email acknowledgement shortly. You may complete your registration with additional information or update your information by visiting the link provided in the email.</p>
be_BY: <p> Дзякуй, [first_name] за рэгістрацыю!</p><p> Вы атрымаеце па электроннай пошце пацвярджэнне ў бліжэйшы час. Вы можаце завяршыць рэгістрацыю, дадаўшы дадатковую інфармацыю або абнавіць інфармацыю, па спасылцы, паказанай у лісце. </p>

en: <p>Thank you, [first_name], for signing up with %s.</p><p>You may complete your registration with additional information or update your information by visiting this private link at any time: <a href="[record_link]">[record_link]</a>.</p>
be_BY: <p>Дзякуй, [first_name], за рэгістрацыю з % s. </p><p> Вы можаце завяршыць рэгістрацыю, дадаўшы дадатковую інфармацыю або абнавіць інфармацыю, наведаўшы гэтую асабістую спасылку ў любы час: <ahref = "[record_link]" > [record_link] </a>. </ p>

en: <p>The following record was updated on [date]:</p><ul><li>Name: [first_name] [last_name]</li><li>Address: [address]</li><li>[city], [state], [country]</li><li>Phone: [phone]</li><li>Email: [email]</li></ul><p>Edit this record <a href="[admin_record_link]">here.</a></p>
be_BY: <p> Наступная запіс была абноўлена [дата]: </p><ul><li>Імя: [імя]  [прозвішча] </ li> <li> Адрас: [адрас] </ li> <li> [горад], [штат], [краіна] </ li> <li> тэлефон: [тэлефон] </ li> <li> электронная пошта: [электронная пошта] </li></ul><p> змяніць гэты запіс <ahref = "[admin_record_link]"> тут. </a> </ p>

en: <strong>Important:</strong> Some of the changes you can make here will affect existing records in the database. It is best to set up your database before you begin adding records, but it is possible to add fields to the database at any time. Any records that were entered before the new field was added will have no value for the field. This can be filled in by then editing the record.
be_BY: <Strong> Важна: </ strong> Некаторыя змены, якія вы можаце зрабіць тут, паўплываюць на існуючыя запісу ў базе дадзеных. Лепш за ўсё стварыць базу дадзеных перад даданнем запісаў, але існуе магчымасць дадаваць палі ў базу дадзеных у любы час. Любыя запісы, якія былі ўведзеныя перад даданнем новага поля, не будуць мець ніякага значэння для поля. Гэта можа быць запоўнена потым, шляхам рэдагавання запісу.

en: <strong>Note:</strong> Depending on the "Duplicate Record Preference" setting, imported records are checked against existing records by the field set in the "Duplicate Record Check Field" setting. If a record matching an existing record is imported, one of three things can happen, based on the "Duplicate Record Preference" setting:
be_BY: <Strong> Заўвага: </ strong> У залежнасці ад налад "Перавагі дублюючага запісу", імпартаваныя запісы правяраюцца ў параўнанні з існуючымі запісамі згодна поля, усталяванага ў наладах "Палі праверкі дублюючага запісу". Калі запіс, які адпавядае існуючаму запісу імпартуецца, то можа адбыцца адно з трох дзеянняў, на аснове настроек "Перавагі дублюючага запісу":

en: A Lost Private Link has been requested on %s
be_BY: Запытана страчаная асабістая спасылка ад% s

en: A record has just been updated on %s
be_BY: Запіс была толькі што абноўлена на %s

en: A record matching that %s cannot be found.
be_BY: Запіс, якая адпавядае%s, якое не можа быць знойдзена.

en: A record with that %s already exists. Please choose another.
be_BY: Запіс з%s, якое ўжо існуе. Трэба выбраць іншае.

en: Add Field
be_BY: дадаць поле

en: Add Group
be_BY: дадаць групу

en: Add New Participant Record
be_BY: Дадаць новы запіс ўдзельніка

en: Add Participant
be_BY: Дадаць ўдзельніка

en: Add to Signup
be_BY: дадаць Зарэгістравацца

en: Admin
be_BY: адміністратар

en: Admin List Column Setup
be_BY: Адміністратар

en: Admin List Default Sort
be_BY: Сартаваць спіс па змаўчанні ў ўліковым запісу адміністратара

en: Admin List Default Sort Order
be_BY: Парадак сартавання спісу па змаўчанні ў ўліковага запісу адміністратара

en: Admin Settings
be_BY: Налады адміністратара

en: Administrative Info
be_BY: Адміністрацыйная інфармацыя

en: Advanced Settings
be_BY: Пашыраныя налады

en: Allow Empty Search
be_BY: Дазволіць Пусты Пошук

en: Allow File Delete
be_BY: Дазволіць выдаленне файла

en: Allowed File Types
be_BY: Дазволеныя тыпы файлаў

en: Apply
be_BY: Прямяніць

en: Ascending
be_BY: па ўзрастанні

en: Assign Group
be_BY: прысвоіць Group

en: Author
be_BY: аўтар

en: Auto
be_BY: Аўто

en: Body of the email a visitor gets when they sign up. It includes a link ([record_link]) back to their record so they can fill it out. Can include HTML, placeholders:[first_name],[last_name],[email],[record_link]. You can only use placeholders for fields that are present in the signup form, including hidden fields.
be_BY: Тэкст пісьма, які атрымлівае наведвальнік пры рэгістрацыі. Яно ўключае ў сябе спасылку ([record_link]) назад на свае запісы, каб яны маглі запоўніць іх. Можа ўтрымліваць HTML, запаўняльнікі: [імя], [прозвішча], [электронная пошта], [record_link]. Вы можаце выкарыстоўваць запаўняльнікі толькі для тых палёў, якія прысутнічаюць у форме рэгістрацыі, у тым ліку схаваныя поля.

en: Body of the email sent when a lost private link is requested.
be_BY: Цела ліста, які адпраўляецца пры запыце страчанай асабістай спасылкі

en: Body of the the email sent when a user updates their record. Any field from the form can be included by using a replacement code of the form: [field_name]. For instance: [last_name],[address],[email] etc. (The field name is under the "name" column on the "Manage Database Fields" page.)  Also available is [date] which will show the date and time of the update and [admin_record_link] tag for a link to edit the record in the admin.
be_BY: Цела паведамлення, якое адпраўляецца, калі карыстальнік абнаўляе свае запісы. Любое поле з формы могуць быць уключаны з дапамогай замены кода формы: [имя_поля]. Напрыклад: [прозвішча], [адрас], [электронная пошта] і г.д. (Імя поля знаходзіцца пад калонкай "імя" на старонцы "Упраўленне палямі базы дадзеных") ". Таксама будзе даступная [дата], якая будзе адлюстроўваць дату і час абнаўлення і тэг [admin_record_link] для спасылкі на рэдагаванне ўліковага запісу адміністратара.

en: CAPTCHA
be_BY: Капча

en: Cannot add a field with that name
be_BY: Не атрымалася дадаць поле з такім імем

en: Checkbox
be_BY: Чекбокс

en: Choose .csv file to import:
be_BY: Выберы файл .csv для імпарту:

en: Clear
be_BY: ачысціць

en: Contributor
be_BY: спонсар

en: Create a new record with the submission
be_BY: Стварыце новую запіс з заявай

en: Current Setting
be_BY: Бягучыя налады

en: Custom CSS
be_BY: Карыстацкая CSS

en: Custom Plugin Stylesheet
be_BY: Табліца стыляў карыстацкіх убудоў

en: Database Error: %2$s on query: %1$s
be_BY: Памылка базы дадзеных:%2$s па запыце: %1$s

en: Date Field
be_BY: Поле даты

en: Default Image
be_BY: Малюнак па змаўчанні

en: Defining Database Fields
be_BY: Вызначэнне палёў базы дадзеных

en: Delete the {name} {thing}?
be_BY: Выдаліць "{name}" {thing}?

en: Delete this field
be_BY: выдаліць абранае

en: Delimiter character
be_BY: Абмежаваны характар

en: Descending
be_BY: па змяншэнні

en: Destination
be_BY: Абазначэнне

en: Developed by
be_BY: Распрацавана

en: Do you really want to delete the selected record?
be_BY: Вы сапраўды жадаеце выдаліць выбраны запіс?

en: Do you really want to delete the selected records?
be_BY: Вы сапраўды жадаеце выдаліць абраныя запісы?

en: Download CSV for this list
be_BY: Спампаваць CSV для гэтага ліста

en: Dropdown List
be_BY: Выпадальны спіс

en: Dropdown/Other
be_BY: Выпадальны спіс / Іншая

en: Duplicate Record Check Field
be_BY: Поле праверкі дублюючага запісу

en: Duplicate Record Error Message
be_BY: Паведамленні пра памылку: дублюючы запіс

en: Duplicate Record Preference
be_BY: Перавагу дублюючага запісу

en: Edit
be_BY: Змяніць

en: Edit / Add / Remove Field Groups
be_BY: Рэдагаваць / Дадаць / Выдаліць групы палёў

en: Edit Existing Participant Record
be_BY: Рэдагаваць існуючы запіс ўдзельніка

en: Editor
be_BY: рэдактар

en: Editor can Export CSV Files
be_BY: Рэдактар можа імпартаваць CSV-файлы

en: Email
be_BY: пошта

en: Enable AJAX Search Functionality
be_BY: Уключыць функцыю пошуку AJAX

en: Enable Lost Private Link
be_BY: Уключыць страчаную асабістую спасылку

en: Enclosure character
be_BY: Даданне сімвалаў

en: Error occured while trying to add the data to the database
be_BY: Адбылася памылка падчас спробы дадаць дадзеныя ў базу дадзеных

en: Export CSV
be_BY: экспарт CSV

en: Export the .csv file
be_BY: Экспартаваць .csv файл

en: Exported CSV files should be comma-delimited and enclosed with double-quotes ("). Encoding should be "UTF-8."
be_BY: Экспартаваныя CSV-файлы павінны быць падзеленымі коскамі і складзеныя ў двукоссі ( "). Кадаванне павінна быць" UTF-8. "

en: Failed CAPTCHA Message
be_BY: Паведамленне: Памылка ахоўнага кода

en: Field Error Style
be_BY: Памылка: Стылю поля

en: Field Groups
be_BY: групы палёў

en: File Name
be_BY: Імя файла

en: File Upload Field
be_BY: Поле загрузкі файла

en: File Upload Limit
be_BY: Мяжа загрузкі файлаў

en: File Upload Location
be_BY: Размяшчэнне загружанага файла

en: First
be_BY: першы

en: For "%s", you may only upload image files like JPEGs, GIFs or PNGs.
be_BY: Для "%s", паказанай ніжэй, можна толькі такія файлы малюнкаў, як JPEG, GIF ці PNG.

en: Forget your private link? Click here to have it emailed to you.
be_BY: Забыліся асабістую спасылку? Націсніце тут, каб атрымаць яе па электроннай пошце.

en: General Settings
be_BY: Агульныя налады

en: Get Blank CSV File
be_BY: Атрымаць чысты CSV файл

en: Help
be_BY: Дапамога

en: Helping organizations manage their volunteers, members and participants.
be_BY: Дапамагаючы арганізацыям кіраваць валанцёрамі і ўдзельнікамі

en: Here is the private link you requested from %s:
be_BY: Ніжэй асабістая спасылка, якую вы запытвалі ў  %s:

en: Here is your private link on %s
be_BY: Ніжэй ваша асабістая спасылка на %s

en: Hidden Field
be_BY: Скрытое поле

en: ID Field Help Text
be_BY: ID поле Тэкст даведкі

en: If "Show a validation error message" is selected above, this message will be shown if a signup is made with a "check field" that matches an existing record.
be_BY: Калі "Адлюстраванне паведамлення пра памылку праверкі" выбрана вышэй, гэта паведамленне будзе адлюстроўвацца пры рэгістрацыі, выкананай з "кантрольным полем", якое адпавядае існуючаму запісу.

en: If checked, use the record template to show the "Record Not Found" message. If unchecked, the message is shown without using the template.
be_BY: Калі гэты сцяжок усталяваны, выкарыстоўвайце шаблон запісаў, каб паказаць паведамленне "Запіс ня знойдзены". Калі сцяжок не ўсталяваны, то паведамленне адлюстроўваецца без выкарыстання шаблону.

en: If checked, users with the plugin editor role can export a CSV.
be_BY: Калі гэты сцяжок усталяваны, карыстальнікі ў ролі рэдактара убудовы могуць экспартаваць CSV.

en: Image Upload Field
be_BY: Поле загрузкі малюнка

en: Import CSV File
be_BY: Імпартаваць CSV файл

en: Include field titles
be_BY: Уключыць палі загалоўкаў

en: Input Date Format
be_BY: Фармат уводу даты

en: Input file does not exist or path is incorrect.<br />Attempted to load: %s
be_BY: Уводны файл не існуе або шлях да яго паказаны няправільна. <br /> Спроба загрузіць:% s

en: Invalid Field Error Message
be_BY: Паведамленне пра памылку: Няправільнае поле

en: Last
be_BY: апошні

en: Link Field
be_BY: поле спасылкі

en: Link Image to Fullsize
be_BY: Спасылка на поўнапамернае малюнак

en: List Columns
be_BY: Слупок для адлюстравання

en: List Count Template
be_BY: Шаблон спісу падліку

en: List Default Sort
be_BY: Сартаваць спіс па змаўчанні

en: List Default Sort Order
be_BY: Парадак сартавання спісу па змаўчанні

en: List Display Settings
be_BY: Налады адлюстравання спісу

en: List Participants
be_BY: спіс удзельнікаў

en: Lost Private Link Email
be_BY: Электронная пошта па страчанай асабістай спасылцы

en: Lost Private Link Email Subject
be_BY: Тэма электроннай пошты пра страчаную асабістай спасылцы

en: Lost Private Link ID Field
be_BY: Ідэнтыфікацыйных поле страчанай асабістай спасылкі

en: Lost Private Link Notification Email
be_BY: Паведамлення па электроннай пошце аб страчанай асабістай спасылцы

en: Lost Private Link Notification Email Subject
be_BY: Тэма паведамлення па электроннай пошце аб страчанай асабістай спасылцы

en: Lost Private Link Page
be_BY: Тэкст страчанай асабістай спасылкі

en: Lost Private Link Text
be_BY: Старонка страчанай асабістай спасылкі

en: Make Links Clickable
be_BY: Стварэнне спасылак, актывуецца пстрычкай мышы

en: Manage Database Fields
be_BY: Поля кіравання базай дадзеных

en: Manage Fields Help
be_BY: Дапамога палёў кіравання

en: Mark Required Fields
be_BY: Адзначыць абавязковыя палі

en: Message shown when no records are found.
be_BY: Паведамленне адлюстроўваецца, калі запісы не знойдзеныя.

en: Missing Field Error Message
be_BY: Паведамленне пра памылку: Адсутнічае поле

en: Multiselect Checkbox
be_BY: Множны выбар

en: Multiselect Dropdown
be_BY: Множны выбар

en: Multiselect/Other
be_BY: Множны выбар / іншае

en: New signup on %s
be_BY: Новая рэгістрацыя на%s

en: Next
be_BY: наступны

en: No Records Found
be_BY: Запісаў не знойдзена

en: No Records Message
be_BY: Паведамленне: Няма запісаў

en: No fields in this group
be_BY: Няма палёў у гэтай групе

en: No record was added on query: %s
be_BY: Ні адна запіс не быў дададзена па запыце: %s

en: No record was found.
be_BY: Не знойдзена ні аднаго запісу.

en: No records found
be_BY: Запісы не знойдзены

en: Non-Matching Field Error Message
be_BY: Паведамленне пра памылку: несупадаючымі поле

en: None
be_BY: нет

en: Not Required
be_BY: Не абавязкова

en: Note to display on the web page after someone has submitted a signup form. Can include HTML and placeholders (see above)
be_BY: Заўвага на вэб-старонцы пасля таго як хто-то прадставіў форму рэгістрацыі. Могуць утрымліваць HTML і запаўняльнікаў (глядзіце вышэй)

en: Number of filters to use:
be_BY: Колькасць фільтраў для выкарыстання:

en: Number of values does not match number of columns
be_BY: Колькасць значэнняў не супадае з колькасцю слупкоў

en: Only numeric values can be used for the "%s" setting.
be_BY: Толькі лікавыя значэння могуць быць выкарыстаны для “%s” налады.

en: Overwrite matching record with new data
be_BY: Перазапішыце супадальны запіс новымі дадзенымі

en: Participant Info
be_BY: Інфа запаўняльніка

en: Participant Record Page
be_BY: Старонка запісаў ўдзельніка

en: Participants Database
be_BY: База ўдзельнікаў

en: Participants Database requires PHP version %s to function properly, you have PHP version %s. Please upgrade PHP. The Plugin has been auto-deactivated.
be_BY: Удзельнікі базы дадзеных патрабуе PHP версіі %s, каб нармальна функцыянаваць. Калі ласка, абнавіце PHP %s. Убудова будзе аўтаматычна дэактывіравана.

en: Password Field
be_BY: поле пароля

en: Path (relative to the %s) of an image file to show if no image has been defined for an image field. Leave blank for no default image.
be_BY: Шлях (адносна каранёвага каталога %s) файла малюнка для адлюстравання, што ні адзін малюнак не быў вызначаны для поля малюнка. Пакіньце пустым, калі няма малюнка па змаўчанні.

en: Personal Info
be_BY: Асабістая інфармацыя

en: Please choose another.
be_BY: Калі ласка, выберыце іншы.

en: Please consider contributing to the continued support and development of this software by visiting %1$sthis plugin&#39;s page,%3$s giving the plugin a %2$srating%3$s or review, or dropping something in the %1$stip jar.%3$s Thanks!
be_BY: Калі ласка, разгледзіце магчымасць унясення узносаў на далейшую падтрымку і развіццё дадзенага праграмнага забеспячэння, наведаўшы%1$s дадзеную старонку убудоў,%3$s падаўшы плягіну%2$s адзнаку%3$s ці водгук, або пакінуўшы што-то ў %1$sкоробке для чаявых. %3$s Дзякуй!

en: Please select a column to search in.
be_BY: Калі ласка пакажыце слупок пошуку

en: Please type in something to search for.
be_BY: Калі ласка набярыце пошукавы тэкст

en: Please visit the %sParticipants Database help pages%s for up-to-date information on using this plugin.
be_BY: Калі ласка, наведайце %s дапамагчы удзельнікам базы дадзеных %s  каб атрымаць актуальную інфармацыі аб выкарыстанні гэтага плагіна.

en: Plugin Admin Access Level
be_BY: Узровень доступу плагіна адміністратара

en: Plugin Admin Horizontal Scrolling
be_BY: Убудова адміністратара Гарызантальная пракруткі

en: Plugin Print Stylesheet
be_BY: Табліца стыляў плагіна для друку

en: Plugin for managing a database of participants, members or volunteers
be_BY: Убудова для кіравання базамі дадзеных удзельнікаў

en: Prepare a spreadsheet file with the correct format:
be_BY: Падрыхтуйце файл электроннай табліцы ў правільным фармаце:

en: Previous
be_BY: папярэдні

en: Primary Email Address Field
be_BY: Першаснае поле адраса электроннай пошты

en: Protect Email Addresses
be_BY: Абарона адрасоў электроннай пошты

en: Radio Buttons
be_BY: Радыё-кнопка

en: Radio Buttons/Other
be_BY: Радыё кнопка / Іншае

en: Record Edit Access Level
be_BY: Узровень доступу рэдагавання запісу

en: Record Form Settings
be_BY: Налады формы рэгістрацыі

en: Record Info
be_BY: Запіс інфармацыі

en: Record Not Found Error Message
be_BY: Паведамленне пра памылку: Запіс не знойдзена

en: Record Update Email Subject
be_BY: Тэма электроннай пошты пра абнаўленне запісу

en: Record Update Notification Email
be_BY: Электронная пошта з паведамленнем пра абнаўленне запісу

en: Record Updated Message
be_BY: Запіс абноўленага паведамлення

en: Record delete successful.
be_BY: Выдаленне прайшло паспяхова

en: Records per Page
be_BY: Запісаў на старонку

en: Refresh
be_BY: Абнавіць

en: Remove Line Breaks
be_BY: Выдаліць разрывы радкоў

en: Remove line breaks from all plugin shortcode ouput.
be_BY: Выдаліць разрывы радкоў з усёй прадукцыі шорткодаў убудовы.

en: Request your Private Link
be_BY: Запыт вашай асабістай спасылкі

en: Required
be_BY: абавязкова

en: Required Field Marker
be_BY: Маркер абавязковага поля

en: Resend Link Settings
be_BY: Паўторная адпраўка налад спасылкі

en: Retrieve Private Link Error Message
be_BY: Атрыманне паведамленні пра памылку асабістай спасылкі

en: Rich Text
be_BY: Тэкст фармату Rich text

en: Roland Barker, xnau webdesign
be_BY: Roland Barker, xnau вэб-дызайн

en: Same Page
be_BY: Тая ж старонка

en: Save Button Text
be_BY: Тэкставая кнопка «Захаваць»

en: Save Changes Label
be_BY: Ярлык «захаваць змены»

en: Save Plugin Settings
be_BY: Захаваць налады плагіна

en: Save Your Changes
be_BY: Захаваць занесеныя змены

en: Save the Record
be_BY: захаваць запіс

en: Search
be_BY: пошук

en: Send HTML Email
be_BY: Адправіць HTML электроннай пошты

en: Send Lost Private Link Notification Email
be_BY: Адпраўка паведамлення па электроннай пошце аб страчанай асабістай спасылцы

en: Send Record Form Update Notification Email
be_BY: Адправіць апавяшчэнне па электроннай пошце аб абнаўленні рэгістрацыйнай формы

en: Send Signup Notification Email
be_BY: Адправіць апавяшчэнне аб рэгістрацыі па электроннай пошце

en: Send Signup Response Email
be_BY: Адправіць адказ па электроннай пошце з заявай аб рэгістрацыі

en: Send a receipt email to people who sign up
be_BY: Адпраўце пацвярджэнне па электроннай пошце людзям, якія рэгіструюцца

en: Send an email notification that a lost private link has been requested. This email will go to the "Signup Notification Recipients."
be_BY: Адпраўляе апавяшчэнне па электроннай пошце аб тым, што была запытана страчаная асабістая спасылка. Гэты ліст будзе адпраўлены "Зарэгістраваным атрымальнікам апавяшчэнняў".

en: Send an email notification that a record has been updated. These will be sent to the email addresses listed in the "Signup Notification Recipients" setting.
be_BY: Адправіць апавяшчэнне па электроннай пошце аб тым, што запіс была абноўлена. Яны будуць накіраваны па тых адрасах электроннай пошты, якія пералічаны ў наладах "Зарэгістраваныя атрымальнікі апавяшчэнняў».

en: Send an email notification that a signup has occurred.
be_BY: Адправіць па электроннай пошце апавяшчэнне, што рэгістрацыя прайшла паспяхова.

en: Sets the default order of the record list in the admin.
be_BY: Усталёўвае па змаўчанні парадак спісу запісаў у ўліковым запісу адміністратара.

en: Sets the default order of the records shown by the list shortcode.
be_BY: Усталёўвае па змаўчанні парадак запісаў, паказаных спісам кароткіх кодаў.

en: Settings
be_BY: Налады

en: Settings for special configurations.
be_BY: Настройкі для спецыяльных канфігурацый.

en: Settings for the [pdb_list] shortcode, which is used to show a list of records from the database.
be_BY: Настройкі для кароткага кода [pdb list], які выкарыстоўваецца для адлюстравання спісу запісаў з базы дадзеных.

en: Settings for the [pdb_record] shortcode, which is used to show a user-editable form on the website.
be_BY: Настройкі для кароткага кода [pdb_record], які выкарыстоўваецца, каб паказаць форму на сайце, рэдагуемы карыстальнікам.

en: Settings for the [pdb_signup] shortcode, which is used to show a signup or registration form on the website.
be_BY: Настройкі для кароткага кода [pdb_signup], які выкарыстоўваецца, каб паказаць падпісаную або рэгістрацыйную форму на сайце.

en: Settings for the lost private link resend function.
be_BY: Настройкі для функцыі паўторнай адпраўкі страчанай асабістай спасылкі

en: Settings for the plugin backend.
be_BY: Налады ўбудовы бэкэнд.

en: Setup Guide
be_BY: Інструкцыя па ўстаноўцы

en: Show %s items per page.
be_BY: Паказаць% s элементаў на старонцы

en: Show Count
be_BY: Паказваць падлік

en: Show Field Groups
be_BY: Паказаць групы палёў

en: Show Groups
be_BY: Паказаць групы палёў

en: Show Image Thumbnails in Admin List
be_BY: Паказаць карцінкі ў спісе адміністратара

en: Show Timestamp Time
be_BY: Паказваць змяняць час

en: Show a link on the signup form allowing users to have their private link emailed to them.
be_BY: Паказаць спасылку на рэгістрацыйную форму, якая дазваляе карыстальнікам мець свае асабістыя спасылкі, высланыя ім па электроннай пошце.

en: Show a validation error message
be_BY: Паказаць паведамленне пра памылку праверкі

en: Show groups and group descriptions in the signup form.
be_BY: Адлюстраванне груп і апісанняў груп у форме рэгістрацыі.

en: Show only records with
be_BY: Паказаць толькі запісы з

en: Show the group and description (if defined) under each group title in the record form.
be_BY: Паказаць апісанне групы пад назвай кожнай групы ў выглядзе запісу.

en: Show the list count on list displays. Can also be set in the shortcode.
be_BY: Паказвае спіс падліку на старонцы са спісам. Можна таксама ўсталяваць у кароткім кодзе.

en: Show time with timestamp dates
be_BY: Паказваць час з пазнакай часу даты

en: Signup Button Text
be_BY: Тэкставая кнопка рэгістрацыя

en: Signup Email From Address
be_BY: Адказ па электроннай пошце аб рэгістрацыі

en: Signup Email From Name
be_BY: Тэма адказу па электроннай пошце аб рэгістрацыі

en: Signup Form Settings
be_BY: Налады рэгістрацыйнай формы

en: Signup Notification Email
be_BY: Апавяшчэнне аб рэгістрацыі па электроннай пошце

en: Signup Notification Email Subject
be_BY: Электронная пошта, якая выкарыстоўваецца пры рэгістрацыі карыстальніка

en: Signup Notification Recipients
be_BY: Апавяшчэнне атрымальнікаў аб рэгістрацыі

en: Signup Response Email
be_BY: Адказ па электроннай пошце аб рэгістрацыі

en: Signup Response Email Subject
be_BY: Тэма адказу па электроннай пошце аб рэгістрацыі

en: Signup Thanks Message
be_BY: Паведамленне падзякі пры рэгістрацыі

en: Signup Thanks Page
be_BY: Старонка «Дзякуй» пры рэгістрацыі

en: Single Record Link Field
be_BY: Поле спасылкі на адзін запіс

en: Single Record Page
be_BY: Старонка аднаго запісу

en: Sort by
be_BY: Сартаванне па

en: Strict Date Format
be_BY: Строгі фармат даты

en: Strict User Searching
be_BY: Строгі карыстацкі пошук

en: Submit
be_BY: Пацвердзіць

en: Success: your private link has been emailed to you.
be_BY: Поспех: асабістая спасылка была адпраўлена вам па электроннай пошце.

en: Suggestions or criticisms of this plugin? I&#39;d love to hear them: email
be_BY: Прапановы і крытыка гэтага плагіна? Я хацеў бы іх пачуць: электронная пошта

en: Target directory does not exist and could not be created. Try creating it manually.
be_BY: Мэтавая тэчка не існуе ці не можа быць створана. Калі ласка паспрабуйце стварыць яе ўручную

en: Text Area
be_BY: Вобласць тэксту

en: Text-line
be_BY: Радок тэксту

en: The %1$s was not added. There is already a %1$s with that name, please choose another.
be_BY: Шаблон%1$s ня быў дададзены. Ужо існуе шаблон%1$s з такім імем, калі ласка, абярыце іншае.

en: The %s field appears to be incorrect.
be_BY: Поле%s аказваецца няправільным.

en: The %s field is required.
be_BY: Патрабуецца поле%s.

en: The %s field must match the %s field.
be_BY: Поле %s павінна адпавядаць полю %s.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
be_BY: Унесеныя змяненні будуць страчаныя, калі вы пойдзеце з гэтай старонкі.

en: The database stores information about people. On this page, you can determine what pieces of information are stored and how they are presented and interacted with. Take a look at the "Add Participant" page to see how the form is presented. You will be able to see your changes to how the fields are set up by checking this page.
be_BY: База дадзеных захоўвае інфармацыю аб людзях. На гэтай старонцы вы можаце вызначыць, якія часткі інфармацыі захоўваюцца, як яны будуць прадстаўлены і ўзаемадзейнічаць. Звярніце ўвагу на старонку "Дадаць ўдзельніка", каб убачыць, як прадстаўлена форма. Вы зможаце ўбачыць змены, а таксама як поля ствараюцца шляхам праверкі гэтай старонкі.

en: The field used to identify the user&#39;s account. This must be a unique identifier for the record
be_BY: Поле выкарыстоўваецца для ідэнтыфікацыі ўліковага запісу карыстальніка. Гэта павінен быць унікальны ідэнтыфікатар для запісу.

en: The file %s has been uploaded.
be_BY: Быў загружаны файл %s

en: The file could not be saved.
be_BY: Файл не можа быць захаваны.

en: The file selected for "%s" must be one of these types: %s.
be_BY: Файл, абраны для "%s" павінен быць адным з гэтых тыпаў:%s.

en: The file you tried to upload is too large. The file must be smaller than %sK.
be_BY: Файл, які вы паспрабавалі загрузіць не з'яўляецца дазволенага тыпу %sK.

en: The name cannot begin with a number
be_BY: Імя не можа пачынацца з лічбы

en: The new record has been added.
be_BY: Запіс дададзены

en: The number of items in line %s is incorrect.<br />There are %s and there should be %s.
be_BY: Колькасці элементаў у радку% s некарэктна. <br /> У ёй %s радкоў, а павінна быць % s.

en: The page where your participant record ([pdb_record] shortcode) is displayed. You can use a Post ID for posts and custom post types.
be_BY: Старонка, дзе адлюстровываюцца запісы ўдзельніка (кароткі код [pdb_record]). Вы можаце выкарыстоўваць ідэнтыфікацыйнае паведамленне і карыстальніцкія тыпы паведамлення.

en: The record has been updated.
be_BY: Запіс абноўлены

en: The record list shown by the list shortcode will be sorted by this field by default. (Field must be checked "sortable.")
be_BY: Спіс запісаў, які адлюстроўваецца спісам кароткіх кодаў, будзе адсартаваны па гэтым полі па змаўчанні. (Поле павінна быць праверана "сартуецца").

en: The record list shown in the admin section will be sorted by this field by default. (Field must be checked "sortable.")
be_BY: Спіс запісаў, які адлюстроўваецца спісам кароткіх кодаў, будзе адсартаваны па гэтым полі па змаўчанні. (Поле павінна быць праверана "сартуецца").

en: The uploads directory (%s) could not be created.
be_BY: Няма каталога для загрузкі файлаў (%s) не можа быць створана.

en: There is something wrong with the file you tried to upload. Try another.
be_BY: Пры загрузцы файла адбыліся праблемы. Паспрабуйце загрузіць іншы

en: There was an error; the settings were not saved.
be_BY: Была памылка; налады не былі захаваны.

en: This allows frontend searches to find records with missing or blank data.
be_BY: Гэта дазваляецца ў вонкавым інтэрфейсе пошука, каб знайсці запісы з адсутнымі ці пустыя дадзенымі.

en: This enables list search results that are updated without reloading the page. It requires Javascript, but search will still work if Javascript is disabled in the user's browser.
be_BY: Гэта забяспечвае спіс вынікаў пошуку, якія абнаўляюцца без перазагрузкі старонкі. Гэта патрабуе Javascript, але пошук будзе па-ранейшаму працаваць, калі Javascript адключаны ў браўзэры карыстальніка.

en: This forces date inputs to be interpreted strictly according to the "Input Date Format" setting. You should tell your users what format you are expecting them to use. This also applies to date values used in [pdb_list] shortcode filters. The date with your current setting looks like this: <strong>%s</strong> %s
be_BY: Гэтыя прымусовыя ўводы даты варта тлумачыць строга ў адпаведнасці з наладамі "Уводу фармату даты". Вы павінны сказаць вашым карыстальнікам, у якім фармаце вы збіраецеся іх выкарыстоўваць. Гэта таксама ставіцца да значэнняў даты, якія выкарыстоўваюцца ў фільтрах кароткіх кодаў [pdb_list]. Дата з вашымі бягучымі наладамі выглядае наступным чынам: <strong>%s</strong> %s

en: This means your spreadsheet needs to have %s columns, and the heading in each of those columns needs to match exactly the names above. If there is no data for a particular column, you can include it and leave it blank, or leave it out entirely. The order of the columns doesn&#39;t matter.
be_BY: Гэта азначае, што ваша электронная табліца павінна мець калонкі% s, а загаловак у кожнай з гэтых калонак павінен дакладна адпавядаць, паказаным вышэй. Калі няма дадзеных для пэўнай калонкі, вы можаце ўключыць яе і пакінуць пустой, або проста прапусціць яе. Парадак слупкоў не мае значэння.

en: This name is reserved; please choose another. Reserved names are
be_BY: Гэтае імя зарэзервавана, калі ласка, абярыце іншае. Зарэзерваваныя імёны:

en: This will download the whole list of participants that match your search terms, and in the order specified by the sort. The export will include records on all list pages. The fields included in the export are defined in the "CSV" column on the Manage Database Fields page.
be_BY: Гэта дазволіць загрузіць увесь спіс удзельнікаў, якія адпавядаюць крытэрам пошуку, і ў парадку, устаноўленым дадзенай сартыроўкай. Экспарт будзе ўключаць у сябе запіс аб усіх старонках спісу. Паля, уключаныя ў экспарт, вызначаны ў калонцы "CSV" на старонцы кіравання палямі базы дадзеных.

[ctx: Title of the field group]
en: %s Fields
be_BY: %s палі

en: To properly import your membership data, the columns in your spreadsheet must match exactly the columns in the database. Currently, the CSV export columns are as follows:
be_BY: Каб правільна імпартаваць дадзеныя аб членстве, слупкі ў табліцы павінны дакладна адпавядаць слупкі ў базе дадзеных. У цяперашні час экспартныя слупкі CSV наступным чынам:

en: Total Records Found: %1$s, showing %2$s per page
be_BY: Усяго знойдзена запісаў: %1$s,  паказваць %2$s на адной старонцы

en: Type in your %s, your private link will be emailed to you.
be_BY: Увядзіце ў ваш% s, што асабістая спасылка будзе адпраўлена да вас па электроннай пошце.

en: Update Fields
be_BY: абнавіць палі

en: Update Groups
be_BY: абнавіць групы

en: Update matching record with new data
be_BY: Перазапішыце супадальны запіс новымі дадзенымі

en: Upload File
be_BY: Загрузіць файл

en: Upload the .csv file
be_BY: Загрузіць .csv файл

en: Use Rich Text Editor
be_BY: Выкарыстоўваць рэдактар фармату Rich Text

en: Use Template for No Record Message
be_BY: Выкарыстоўвайце шаблон для запісу  няма паведамленняў

en: Use WordPress Auto Formatting
be_BY: Выкарыстоўваць аўтаматычнае фарматаванне WordPress

en: Use the Plugin CSS
be_BY: Выкарыстоўваць убудову CSS

en: When checked, the frontend list search must match the whole field exactly. If unchecked, the search will match if the search term is found in part of the field. Searches are not case-sensitive either way.
be_BY: Пры праверцы, пошук спісу вонкавага інтэрфейсу павінен дакладна адпавядаць ўсім полі. Калі не абрана, то пошук будзе адпавядаць, калі шуканы тэрмін будзе знаходзіцца ў частцы поля. У любым выпадку пошук выконваецца без уліку рэгістра.

en: When you have your spreadsheet properly set up and filled with data, export it as any of the following: "comma-delimited csv", or just "csv". Save it to your computer then upload it here.
be_BY: Калі ў вас ёсць электронная табліца, з правільна усталяванымі і запоўненымі дадзенымі, экспартуйце яе ў любым з наступных фарматаў: "CSV, падзелены коскамі", ці проста "CSV". Захавайце яго на працоўным кампутары, а затым загрузіць яго тут.

en: WordPress Plugin
be_BY: Убудова Вордпресс

en: WordPress auto paragraphs
be_BY: Выкарыстоўваць аўтаматычнае фарматаванне WordPress

en: You can download this file, then open it in Open Office, Excel or Google Docs.
be_BY: Вы можаце спампаваць гэты файл і адкрыць яго ў Open Office, Excel або Google Docs.

en: You must remove all fields from the {name} group before deleting it.
be_BY: Вы павінны выдаліць усе палі з групы {name} перад тым як выдаліць яе

en: You've just signed up on %s
be_BY: Вы толькі што падпісаліся на %s

en: Your current PHP installation does not support this setting.
be_BY: Вашыя налады PHP не падтрымліваюць гэтую наладу.

en: Your groups have been updated
be_BY: Ваша інфармацыя абноўлена

en: Your information has been updated
be_BY: Ваша інфармацыя абноўлена

[ctx: a label for a button to save a form]
en: Save
be_BY: Захаваць

en: after they register, send them to this page for a thank you message. This page is where you put the [pdb_signup_thanks] shortcode, but you don&#39;t have to do that if you have them go back to the same page. You can also use a Post ID for posts and custom post types.
be_BY: Пасля іх рэгістрацыі, адпраўце іх на старонку з паведамленнем "Дзякуй". Гэта старонка, дзе вы змясцілі кароткі код [pdb_signup_thanks], але вам не трэба гэтага рабіць, калі вам неабходна, каб яны вярнуліся на тую ж старонку. Вы таксама можаце выкарыстоўваць ідэнтыфікатар паведамлення для паведамленняў і карыстацкіх тыпаў паведамленні.

en: and
be_BY: і

en: approve
be_BY: Пазвердзіць

en: back
be_BY: назад

[ctx: button label]
en: Apply
be_BY: Прямяніць

en: clickable text shown in the signup form
be_BY: Інтэрактыўны тэкст, які адлюстроўваецца ў рэгістрацыйнай форме

[ctx: column name]
en: Admin
be_BY: адміністратар

[ctx: column name]
en: Admin Column
be_BY: Адміністратар

[ctx: column name]
en: Attributes
be_BY: Атрыбуты

[ctx: column name]
en: Delete
be_BY: Выдаліць

[ctx: column name]
en: Description
be_BY: Апісанне

[ctx: column name]
en: Display
be_BY: Паказаць

[ctx: column name]
en: Display Column
be_BY: адлюстраваць слупок

[ctx: column name]
en: Fields
be_BY: палі

[ctx: column name]
en: Form Element
be_BY: Элемент формы

[ctx: column name]
en: Group
be_BY: Група

[ctx: column name]
en: Help Text
be_BY: дапамога

[ctx: column name]
en: Name
be_BY: імя

[ctx: column name]
en: Order
be_BY: Парадак

[ctx: column name]
en: Persistent
be_BY: пастаянны

[ctx: column name]
en: Read Only
be_BY: толькі для чытання

[ctx: column name]
en: Signup
be_BY: зарэгістравацца

[ctx: column name]
en: Sortable
be_BY: Сартуецца

[ctx: column name]
en: Title
be_BY: Назва

[ctx: column name]
en: Validation
be_BY: Праверка

[ctx: column name]
en: Validation Message
be_BY: праверка паведамленняў

[ctx: column name]
en: Values
be_BY: Значэння

en: comma-separated list of email addresses to send signup notifications to
be_BY: Спіс адрасоў электроннай пошты, падзелены коскамі, для адпраўкі апавяшчэнняў аб рэгістрацыі

en: contains
be_BY: змяшчае

en: date formatting string for all plugin date inputs when "Strict Date Format" is enabled. You should use this for all localized (non-American English) date formats.
be_BY: радок фарматавання даты для ўсіх убудоў ўводу даты, калі уключаны "Строгі фармат даты". Вы павінны выкарыстоўваць гэта для ўсіх лакалізаваных (не амерыканскі варыянт ангельскай мовы) фарматаў даты.

en: delete
be_BY: Выдаліць

[ctx: displays the name and version of the plugin]
en: %s version %s
be_BY: %s версіі %s

[ctx: displays the plugin author name]
en: Authored by %s
be_BY: Аўтарам якога %s

en: doesn&#39;t contain
be_BY: не ўтрымлівае

en: enable the rich text editor on "rich-text" fields for front-end users. If deselected, "rich-text" fields will appear as text-area fields. This does not affect admin users, who always have the use of the rich-text editor.
be_BY: Уключыць поўнафункцыянальны тэкставы рэдактар у "форматыруемых" палях для інтэрфейсных карыстальнікаў. Калі зняць вылучэнне, "формаціруемое" поле з'явіцца ў выглядзе палёў тэкставай вобласці. Гэта не ўплывае на адміністрацыйных карыстальнікаў, якія заўсёды выкарыстоўваюць поўнафункцыянальны тэкставы рэдактар.

en: field
be_BY: Поле

en: field count
be_BY: Поле

en: group
be_BY: Група

en: help text for the record identification field
be_BY: Тэкст даведкі для поля ідэнтыфікацыі запісу

en: html added to field title for required fields if selected above (the %s is replaced by the title of the field)
be_BY: HTML дадаецца ў назву поля для патрэбных палёў, калі абрана вышэй (% s замяняецца назвай поля)

en: https://xnau.com/wordpress-plugins/participants-database
be_BY: http://xnau.com/wordpress-plugins/participants-database

en: if a "text-line" field looks like a link (begins with "http" or is an email address) make it clickable
be_BY: "Калі поле" тэкставага радка "выглядае як спасылка (пачынаецца з" http "або адраса электроннай пошты) актывіруйце яго пстрычкай мышкі".

en: if checked, allows uploaded files and images to be deleted from storage when deleted from a record by a user
be_BY: Калі адзначана, гэта дазваляе карыстальніку выдаляць са сховішча загружаныя файлы і малюнкі, пры выдаленні з запісаў

[ctx: indicates a write-in choice]
en: other
be_BY: іншы

[ctx: indicates the text to be clicked to go to another web page]
en: Link Text
be_BY: Тэкст спасылкі [паказвае на тэкст, які неабходна націснуць, каб перайсці да іншай вэб-старонцы]

en: is
be_BY: роўны

en: is greater than
be_BY: больш чым

en: is less than
be_BY: менш чым

en: is not
be_BY: ня роўны

[ctx: joins two search terms, such as in "Show only records with last name that is Smith"]
en: that
be_BY: што

en: label for the save changes button on the record form
be_BY: Ярлык для кнопкі захаваць змены ў рэгістрацыйнай форме.

en: list of allowed file types by file extension. Please be aware that there are security risks in allowing file uploads.
be_BY: спіс дазволеных тыпаў файлаў па пашырэнні файла. Калі ласка, ведайце, што існуюць рызыкі для інфармацыйнай бяспекі пры дазволе загрузкі файлаў.

en: mark the title of required fields?
be_BY: адзначыць назву палёў абавязковых для запаўнення?

[ctx: message to show if the plugin cannot find the template]
en: <%1$s>The template %2$s was not found.</%1$s> Please make sure the name is correct and the template file is in the correct location.
be_BY: <%1$s> Шаблон %2$s не быў знойдзены. </%1$s> Калі ласка, пераканайцеся, што імя з'яўляецца правільным, а файл шаблону знаходзіцца ў правільным месцы.

en: message to show if the record page was accessed without a valid identifier. Leave this empty if you want nothing at all to show.
be_BY: Паведамленне, якое адлюстроўваецца, калі на старонку запісаў заходзілі без сапраўднага ідэнтыфікатара. Пакіньце гэта поле пустым, калі вы хочаце, каб наогул нічога не адлюстроўвалася.

en: new field title
be_BY: загаловак новага поля

en: new group title
be_BY: загаловак новай групы

en: next
be_BY: наступны

en: notification email body
be_BY: Цела паведамлення па электроннай пошце

en: notification email body. The [admin_record_link] tag will supply the URL for editing the record in the admin.
be_BY: Цела паведамлення па электроннай пошце. Тэг [Admin_record_link] будзе забяспечваць уніфікаваны паказальнік рэсурсу для рэдагавання ўліковага запісу адміністратара.

en: or
be_BY: або

[ctx: phrase used just before naming the action to perform on the selected items]
en: With selected
be_BY: выбраць

en: place a link to the full-size image on images. This link will work with most "lightbox" plugins.
be_BY: размясціце спасылку на поўнапамерны малюнак карцінкі. Гэтая спасылка будзе працаваць з большасцю ўбудоў "лайтбокс"

en: protect email addresses in text-line fields with Javascript
be_BY: Абараніце адрас электроннай пошты ў поле тэкставага радка з дапамогай Javascript

en: read only
be_BY: толькі чытанне

[ctx: search button label]
en: Search
be_BY: пошук

en: select
be_BY: выбраць

en: select the field on which to put a link to the [pdb_single] shortcode. Leave blank or set to "none" for no link.
be_BY: Выберыце поле, на якім паставіць спасылку на кароткі код [pdb_single]. Пакіньце пустым або ўсталюеце на "не" пры адсутнасці спасылкі.

en: send people to this page to request their private link.
be_BY: Адпраўляе людзей на гэтую старонку, каб запытаць іх асабістую спасылку.

en: send signup email
be_BY: Адправіць адказ па электроннай пошце з заявай аб рэгістрацыі

en: sets the user access level for adding, editing and listing records.
be_BY: Усталёўвае ўзровень доступу карыстальнікаў для дадання, рэдагавання і пераліку запісаў.

en: sets the user access level for fields management, plugin settings, deleting records and CSV operations.
be_BY: Усталёўвае ўзровень доступу карыстальнікаў для палёў кіравання, налады ўбудовы, выдалення запісаў і CSV-аперацый.

[ctx: short form of "administrator"]
en: Admin
be_BY: адміністратар

en: subject line for the lost private link email
be_BY: Радок тэмы электроннай пошты для страчанай асабістай спасылкі

en: subject line for the record update notification email; placeholders can be used.
be_BY: Радок тэмы для паведамлення па электроннай пошце аб абнаўленні запісу; таксама могуць быць выкарыстаны запаўняльнікі.

en: subject line for the signup response email; placeholder tags can be used (see below)
be_BY: Радок тэмы для адказу па электроннай пошце аб рэгістрацыі; могуць быць выкарыстаны тэгі для запаўнення (глядзіце ніжэй)

en: subject of the notification email; placeholder tags can be used (see above)
be_BY: Тэма паведамлення па электроннай пошце; могуць быць выкарыстаны тэгі-запаўняльнікі (глядзіце вышэй);

[ctx: submit button label]
en: Change
be_BY: Змяніць

[ctx: submit button label]
en: Clear
be_BY: ачысціць

[ctx: submit button label]
en: Delete Checked
be_BY: выдаліць абранае

[ctx: submit button label]
en: Filter
be_BY: фільтр

[ctx: submit button label]
en: Sort
be_BY: сартаваць

en: tab
be_BY: таб

en: template for displaying the list count. %1$s - total number of records found, %2$s - number of records shown per page, %3$s - starting record number, %4$s - ending record number, %5$s - the current page number
be_BY: Шаблон для адлюстравання спісу падліку. %1$s  - Агульная Вынікаў,%2$s - колькасць запісаў, адлюстраваных на АДНОЙ старонцы,%3$s  - пачатак нумары запісы,%4$s - Заканчэнне нумары ЗАПІСУ,%5$s - нумар бягучай старонкі

en: text on the "save" button
be_BY: Ярлык для кнопкі, каб захаваць форму "Захаваць"

en: text shown on the button to sign up
be_BY: Тэкст, які адлюстроўваецца на кнопцы, каб зарэгістравацца

en: the "From" address on signup receipt emails. If the recipient hits "reply", their reply will go to this address. It is a good idea to use an email address from the same domain as this website.
be_BY: "З" адраса электроннай пошты аб рэгістрацыі. Калі атрымальнік націскае "адказаць", іх адказ будзе накіроўвацца па гэтаму адрасу. Гэта добрая ідэя выкарыстоўваць адрас электроннай пошты з такім жа даменам, што і дадзены вэб-сайт.

en: the "From" name on signup receipt emails.
be_BY: поле "Ад каго"

en: the CSS style applied to an input or text field that is missing or has not passed validation. This must be a valid CSS rule
be_BY: Стыль каскадных табліц стыляў ўжываецца на ўваходзе або ў тэкставым полі, якое адсутнічае ці не прайшло праверку. Гэта павінна быць сапраўдным правілам каскадных табліц стыляў.

en: the maximum allowed file size (in kilobytes) for an uploaded file
be_BY: максімальна дапушчальны памер файла (у кілабайтах) для загружаных файлаў

en: the message shown when a field is required, but left empty (the %s is replaced by the name of the field)
be_BY: Паведамленне адлюстроўваецца, калі патрабуецца поле, але застаецца пустым (% s замяняецца імем поля)

en: the message shown when a field's value does match the value of another field. The first %s will show the name of the field, the second will show the name of the field it must match.
be_BY: паведамленне адлюстроўваецца, калі значэнне ў поле сапраўды адпавядае значэнню іншага поля. Першы% s будзе паказваць імя поля, другі будзе паказваць адпаведнае імя поля.

en: the message shown when a field's value does not pass the validation test
be_BY: паведамленне адлюстроўваецца, калі значэнне поля не праходзіць праверку

en: the message shown when a record form has been successfully submitted
be_BY: Паведамленне, адлюстроўваецца, калі рэгістрацыйная форма была паспяхова адпраўлена

en: the message shown when the CAPTCHA (verify human) test failed
be_BY: паведамленне адлюстроўваецца, калі цалкам аўтаматызаваны публічны тэст Цьюрынга для адрознівання кампутараў і людзей не пройдзены

en: the number of records to show on each page
be_BY: Колькасць запісаў, якое будзе паказвацца на 1 старонку

[ctx: the text on a button to submit a signup form]
en: Sign Up
be_BY: Зарэгістравацца

en: this field is the primary email address for the record
be_BY: гэта поле з'яўляецца асноўным адрасам электроннай пошты для запісу

en: this is the page where the [pdb_single] shortcode is located. If you want to assign a post or custom post type, select "Post ID" and enter the post ID in the "other" box.
be_BY: Гэта старонка, на якой знаходзіцца кароткі код [pdb_single]. Калі вы хочаце прызначыць паведамленне або карыстацкі тып паведамленні, абярыце "ідэнтыфікацыйнае Паведамленне" і ўвядзіце ідэнтыфікацыйнае паведамленне ў "іншае" поле.

en: use horizontal scrolling on list and fields management screens
be_BY: выкарыстоўваць гарызантальную пракрутку ў спісе і ў палях экрана кіравання

en: use rich text in plugin emails? If you turn this off, be sure to remove all HTML tags from the email body settings for the plugin.
be_BY: выкарыстоўваць фарматаваны тэкст у ўбудове паведамленняў электроннай пошты? Калі адключыць гэты рэжым, не забудзьцеся выдаліць усе HTML тэгі з параметраў цела электроннай пошты для ўбудовы.

en: use the plugin's CSS to style the output of shortcodes
be_BY: выкарыстоўваць CSS плагіна для вывадзімых шорткодаў

en: use this to add your own styles or override styles applied to the output of all plugin shortcodes
be_BY: Выкарыстоўвайце гэта, каб дадаць свае ўласныя стылі або перавызначыць стылі, ужытыя да высновы ўсіх кароткіх кодаў убудоў

en: use this to format the printed output of all plugin shortcodes
be_BY: выкарыстоўвайце гэта для фарматавання вываду на друк усіх кароткіх кодаў убудоў.

en: when a signup is submitted or CSV record is imported, this field is checked for a duplicate
be_BY: Пры афармленні падпіскі або імпарце CSV-запісаў, у гэтым полі правяраюцца дублюючыя запісы

en: when the submission matches the Duplicate Record Check Field of an existing record. This also applies to importing records from a CSV file.
be_BY: калi заява адпавядае дублюючаму запісу, праверце поле існуючага запісу. Гэта так жа ставіцца да імпарту запісаў з CSV-файла.
