NextGEN Gallery - en to pl_PL translation catalogue (690 entries)

en:  MByte
pl_PL: Mbajtów

en:  is not writeable
pl_PL:  jest niezapisywalny

en:  sec
pl_PL: sek

en: # of columns
pl_PL: # kolumn

en: # of seconds
pl_PL: # sekund

en: %1s tag(s) deleted.
pl_PL: %1s tag(i) usunięty(-e).

en: %s images were uploaded successfully
pl_PL: %s zdjęć zostało poprawnie załadowanych.

en: %s slug(s) edited.
pl_PL: %s identyfikator(-ów) zedytowano.

en: &lt; Prev
pl_PL: &lt; Poprzednie

en: (Error : Couldn't not find image)
pl_PL: (Błąd: nie udało się znaleźć zdjęcia)

en: (Error : Couldn't not update data base)
pl_PL: (Błąd: Nie udało się zaktualizować bazy danych)

en: (Error : Couldn't not update meta data)
pl_PL: (Błąd: Nie udało się zaktualizować metadanych)

en: (Hide Customization Options)
pl_PL: (Ukryj opcje dostosowania)

en: (Hide Customization Settings)
pl_PL: (Ukryj opcje dostosowywania)

en: (Show Customization Options)
pl_PL: (Pokaż opcje dostosowania)

en: (Show Customization Settings)
pl_PL: (Pokaż opcje dostosowywania)

en: (optional)
pl_PL: (opcjonalnie)

en: 0 images were uploaded
pl_PL: Nie załadowano żadnego zdjęcia.

en: 0 will display all images at once
pl_PL: '0' pokaże wszystkie zdjęcia na raz

en: 1 image was uploaded successfully
pl_PL: Poprawnie załadowano 1 zdjęcie.

en: 1 item | %s items
pl_PL[0]: 1 element
pl_PL[1]: %s elementy
pl_PL[2]: %s elmentów

en: 90&deg; clockwise
pl_PL: 90&deg; zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara

en: 90&deg; counter-clockwise
pl_PL: 90&deg; przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

en: <a href="%1$s" title="Manage Uploads" class="musublink">%2$sMB (%3$s%%)</a>
pl_PL: <a href="%1$s" title="Zarządzaj wgrywaniem" class="musublink">%2$sMB (%3$s%%)</a>

en: <a href="%1$s" title="Manage Uploads" class="musublink">%2$sMB</a>
pl_PL: <a href="%1$s" title="Zarządzaj wgrywaniem" class="musublink">%2$sMB</a>

en: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10" target="_blank">Support Forums</a>
pl_PL: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery?forum_id=10" target="_blank">Forum wsparcia</a>

en: <a href="http://www.nextgen-gallery.com" target="_blank">Introduction</a>
pl_PL: <a href="http://www.nextgen-gallery.com" target="_blank">Wprowadzenie</a>

en: <a href="http://www.nextgen-gallery.com/languages" target="_blank">Languages</a>
pl_PL: <a href="http://www.nextgen-gallery.com/languages" target="_blank">Języki</a>

en: <strong>EXTENDING NEXTGEN?</strong> There are many third party plugins that add displays and functionality for NextGEN Gallery. See our <a href='http://www.nextgen-gallery.com/nextgen-gallery-extension-plugins/'>Complete List of NextGEN Extension  Plugins</a>.
pl_PL: <strong>Rozszerzanie NEXTGEN?</strong> Istnieje wiele zewnętrznych wtyczek, które dodają style wyświetlania i funkcjonalności do Galerii NextGEN. Przejrzyj <a href='http://www.nextgen-gallery.com/nextgen-gallery-extension-plugins/'>kompletną listę rozszerzeń do wtyczki Galeria NextGEN</a>.

en: <strong>NEED  HELP?</strong> If you need help or assistance please visit the <a href='http://wordpress.org/support/plugin/nextgen-gallery'>NextGEN Gallery forums on WordPress.org</a>. Please note that we actively monitor and  participate in the forums, but given that NextGEN Gallery is a free product, we don't guarantee replies to support queries.
pl_PL: <strong>POTRZEBUJESZ POMOCY?</strong>Jeśli potrzebujesz pomocy lub wsparcia odwiedź <a href='http://wordpress.org/support/plugin/nextgen-gallery'>forum Galerii NextGEN na Wordpress.org</a>. Zwróć uwagę, że regularnie i aktywnie udzielamy się na forum, ale jako że jest to produkt darmowy, nie gwarantujemy odpowiedzi na Twoje pytania.

en: <strong>Translation by : </strong><a target="_blank" href="http://www.nextgen-gallery.com/languages/">See here</a>
pl_PL: <strong>Tłumaczenie : </strong><a target="_blank" href="http://www.nextgen-gallery.com/languages/">Zobacz tutaj</a>

en: A failure occurred
pl_PL: Pojawił się błąd

en: About
pl_PL: O nas

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Add Gallery / Images
pl_PL: Dodaj galerię/ Zdjęcia

en: Add Hidden Images
pl_PL: Dodaj ukryte zdjęcia

en: Add MediaRSS link?
pl_PL: Czy dodać link MediaRSS?

en: Add gallery / Upload images
pl_PL: Dodaj galerię / Wgraj zdjęcia

en: Add new album
pl_PL: Dodaj nowy album

en: Add new gallery
pl_PL: Dodaj nową galerię

en: Add new tags
pl_PL: Dodaj nowe tagi

en: Add page
pl_PL: Dodaj stronę

en: Add recent or random images from the galleries
pl_PL: Dodaj najnowsze lub losowe zdjęcia z galerii

en: Add tags
pl_PL: Dodaj tagi

en: Adjust Thumbnail Quality?
pl_PL: Dostosować jakość miniatur?

en: After images are uploaded, they will be resized to the above dimensions and quality
pl_PL: Po załadowaniu zdjęć zostaną one przeskalowane do powyższych rozmiarów i jakości.

en: After you create and select a album, you can drag and drop a gallery or another album into your new album below
pl_PL: Po utworzeniu i wybraniu albumu, możesz przeciągać i upuszczać galerie lub inne albumy do nowego albumu poniżej.

en: Album | Albums
pl_PL[0]: Album
pl_PL[1]: Albumy
pl_PL[2]: Albumów

en: Album ID
pl_PL: ID albumu

en: Album deleted
pl_PL: Album usunięty

en: Album description:
pl_PL: Opis albumu:

en: Album name:
pl_PL: Nazwa albumu:

en: Album overview
pl_PL: Przegląd albumu

en: Albums
pl_PL: Albumy

en: Albums will link this gallery to the selected page
pl_PL: Albumy podlinkują tę galerię do wybranej strony

en: Alignment
pl_PL: Wyrównanie

en: All galleries
pl_PL: Wszystkie galerie

en: All images
pl_PL: Wszystkie zdjęcia

en: All stylesheets must contain a <a href='#' onclick='%s'>file header</a>
pl_PL: Wszystkie arkusze stylów muszą zawierać <a href='#' onclick='%s'>nagłówek pliku</a>

en: Allow users to change the roles for other blog authors.
pl_PL: Pozwól użytkownikom zmieniać role innych autorów blogu.

en: Allow users to choose a style for the gallery.
pl_PL: Pozwól użytkownikom wybierać styl galerii.

en: Allow users to import images folders from the server.
pl_PL: Pozwól użytkownikom importować foldery zdjęć z serwera.

en: Allow users to upload zip folders.
pl_PL: Pozwól użytkownikom wgrywać pliki ZIP.

en: Allowed characters for file and folder names are
pl_PL: Dopuszczalne znaki dla nazw pliku i folderu to

en: Alphabetical
pl_PL: Alfabetycznie

en: Alt & Title Text / Description
pl_PL: Tekst / Opis Alt i Title

en: Alt &amp; Title Text
pl_PL: Tekst Alt i Title

en: Alt/Title Text
pl_PL: Tekst Alt/Title

en: Alt/Title text
pl_PL: Tekst Alt/Title

en: An absolute or relative (to the site document root) file system path
pl_PL: Absolutna lub względna (w stosunku do katalogu dokumentu) ścieżka do pliku

en: An absolute or relative (to the site document root) file system path or an HTTP url
pl_PL: Absolutna lub względna (w stosunku do katalogu dokumentu) ścieżka do pliku lub url HTTP

en: An empty or 0 setting will make the gallery full width
pl_PL: Puste pole lub ustawienie '0' spowoduje utworzenie galerii o pełnej szerokości.

en: An unexpected error occured.
pl_PL: Pojawił się niespodziewany błąd.

en: An unexpected error occured. This is most likely due to a server misconfiguration. Check your PHP error log or ask your hosting provider for assistance.
pl_PL: Pojawił się nieprzewidziany błąd. Najprawdopodobniej stało się tak przez złą konfigurację serwera. Sprawdź na swoim serwerze log błędów PHP lub poproś swojego dostawcę hostingu o pomoc.

en: Aperture
pl_PL: Przesłona

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Ascending
pl_PL: Rosnąco

en: At a Glance
pl_PL: Natychmiast

en: Attach NextGEN Gallery to Post
pl_PL: Dołącz Galerię NextGEN do postu

en: Author
pl_PL: Autor

en: Author Position
pl_PL: Pozycja autora

en: Automatically resize images after upload
pl_PL: Automatycznie przeskaluj zdjęcia po załadowaniu

en: Average
pl_PL: Średnia

en: Back
pl_PL: Wstecz

en: Back to gallery
pl_PL: Powrót do galerii

en: Backup file does not exist
pl_PL: Plik kopii zapasowej nie istnieje.

en: Backup the original images?
pl_PL: Zrobić kopię zapasową oryginalnych zdjęć?

en: Blank
pl_PL: Pusta

en: Browse images without reloading the page.
pl_PL: Przeglądaj zdjęcia nie przeładowując strony.

en: Bulk actions
pl_PL: Działania masowe

en: Camera
pl_PL: Aparat

en: Camera / Type
pl_PL: Aparat / Typ

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Caption
pl_PL: Opis

en: Categories
pl_PL: Kategorie

en: Category
pl_PL: Kategoria

en: Caution: If you keep images in the original folder and later delete the gallery, the images in that folder might be deleted depending on your settings.
pl_PL: Uwaga: Jeśli zachowasz zdjęcia w oryginalnym folderze, a potem usuniesz galerię, zdjęcia w tym folderze mogą zostać usunięte, w zależności od Twoich ustawień.

en: Center
pl_PL: Do środka

en: Certain themes may allow images to flow over their container if this setting is too large
pl_PL: Niektóre szablony pozwalają, aby zdjęcia pływały nad kontenerem, jeśli to ustawienie jest zbyt duże

en: Change options
pl_PL: Zmień opcje

en: Change style
pl_PL: Zmień styl

en: Changes you make to the contents will be saved to
pl_PL: Zmiany, których dokonałeś w plikach zostaną zapisane do

en: Cheatin&#8217; uh?
pl_PL: Oszukujesz&#8217; co?

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
pl_PL: Sprawdź ten link, jeśli nie wiesz jak ustawić uprawnienia:

en: Choose the default style for the galleries.
pl_PL: Wybierz domyślny styl dla galerii.

en: City
pl_PL: Miasto

en: Clear
pl_PL: Wyczyść

en: Clear image cache
pl_PL: Wyczyść pamięć podręczną zdjęć

en: Click here for more settings
pl_PL: Kliknij tutaj, aby mieć więcej ustawień

en: Click to Close
pl_PL: Kliknij, by zamknąć

en: Click to bring to front
pl_PL: Kliknij, aby przenieść do przodu

en: Click to cancel
pl_PL: Kliknij, aby anulować

en: Click to close image, click and drag to move. Use arrow keys for next and previous.
pl_PL: Kliknij, aby zamknąć zdjęcie; kliknij i przeciągnij, aby przesunąć. Użyj klawiszy strzałek, aby przejść do następnego i poprzedniego.

en: Click to toggle
pl_PL: Kliknij, by przełączyć

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Close (esc)
pl_PL: Zamknij (Klawisz Esc)

en: Code
pl_PL: Kod

en: Completely clear the NextGEN cache of all image modifications?
    
    Choose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.
pl_PL: Całkowicie wyczyścić pamięć podręczną NextGEN modyfikacji wszystkich zdjęć?
    
    Wybierz [Anuluj], aby zatrzymać; [OK], aby kontynuować.

en: Contact
pl_PL: Kontakt

en: Contribute
pl_PL: Wnieś swój wkład

en: Contribute development
pl_PL: Wesprzyj rozwijanie wtyczki

en: Copied %1$s picture(s) to gallery %2$s .
pl_PL: Skopiowano %1$s zdjęć do galerii %2$s.

en: Copy image to...
pl_PL: Skopiuj zdjęcie do...

en: Copy to...
pl_PL: Skopiuj do...

en: Copyright
pl_PL: Prawa autorskie

en: Copyright Notice
pl_PL: Notka o prawach autorskich

en: Could create image with %s x %s pixel
pl_PL: Nie udało się utworzyć zdjęcia o rozmiarze %s x %s pikseli

en: Could not calculate resized image dimensions
pl_PL: Nie udało się skalkulować wymiarów przeskalowanego zdjęcia

en: Could not find image
pl_PL: Nie udało się znaleźć zdjęcia.

en: Could not restore original image
pl_PL: Nie udało się przywrócić oryginalnego zdjęcia.

en: Couldn't restore original image
pl_PL: Nie udało się odtworzyć oryginalnego zdjęcia

en: Country
pl_PL: Kraj

en: Country code
pl_PL: Kod kraju

en: Create a new , empty gallery below the folder
pl_PL: Utwórz nową, pustą galerię poniżej folderu

en: Create a new gallery
pl_PL: Utwórz nową galerię

en: Create new page:
pl_PL: Utwórz nową stronę:

en: Create new thumbnails
pl_PL: Utwórz nowe miniaturki

en: Credit
pl_PL: Kredyt

en: Crop thumbnail
pl_PL: Przytnij miniaturkę

en: Current Color
pl_PL: Bieżący kolor

en: Current page
pl_PL: Bieżąca strona

en: Custom
pl_PL: Własny

en: Customize the display settings
pl_PL: Dostosuj ustawienia wyświetlania

en: Customize thumbnail
pl_PL: Dostosuj miniaturę

en: Database error. Could not add gallery!
pl_PL: Błąd bazy danych. Nie udało się dodać galerii!

en: Date / Time
pl_PL: Data / Czas

en: Date Created
pl_PL: Data utworzenia

en: Date/Time
pl_PL: Data/czas

en: Default
pl_PL: Domyślny

en: Default style
pl_PL: Domyślny styl

en: Default thumbnail dimensions:
pl_PL: Domyślne wymiary miniaturek:

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Delete Image Files?
pl_PL: Usunąć pliki zdjęć?

en: Delete Tag
pl_PL: Usuń tag

en: Delete image
pl_PL: Usuń zdjęcie

en: Delete images
pl_PL: Usuń zdjęcia

en: Delete tags
pl_PL: Usuń tagi

en: Descending
pl_PL: Malejąco

en: Description
pl_PL: Opis

en: Description:
pl_PL: Opis:

en: Directory
pl_PL: Katalog

en: Directory <strong>%s</strong> contains no pictures
pl_PL: Katalog <strong>%s</strong> nie zawiera zdjęć

en: Directory <strong>%s</strong> doesn&#96;t exist!
pl_PL: Katalog <strong>%s</strong> nie istnieje!

en: Directory does not exist.
pl_PL: Katalog nie istnieje.

en: Display Galleries
pl_PL: Pokaż galerie

en: Display galleries as
pl_PL: Pokaż galerie jako

en: Display galleries in feeds
pl_PL: Pokaż galerie w kanałach

en: Display reflection
pl_PL: Pokaż odbicie

en: Display type
pl_PL: Rodzaj wyświetlania

en: Display watermark
pl_PL: Pokaż znak wodny

en: Displayed gallery does not exist
pl_PL: Wyświetlona galeria nie istnieje

en: Do you like this Plugin?
pl_PL: Czy podoba Ci się ta wtyczka?

en: Done! Successfully imported %s images
pl_PL: Gotowe! Z powodzeniem zaimportowano %s zdjęć.

en: Download latest version
pl_PL: Pobierz najnowszą wersję

en: Draft
pl_PL: Szkic

en: Drag image and ZIP files here or click <strong>Add Files</strong>
pl_PL: Przeciągnij zdjęcie lub folder ZIP tutaj lub kliknij <strong>Dodaj pliki</strong>

en: EXIF Data
pl_PL: Dane EXIF

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Edit Album
pl_PL: Edytuj album

en: Edit Status
pl_PL: Edytuj status

en: Edit Tag Slug
pl_PL: Edytuj identyfikator tagu

en: Edit album
pl_PL: Edytuj album

en: Edit gallery
pl_PL: Edytuj galerię

en: Edit thumb
pl_PL: Edytuj miniaturę

en: Enable AJAX pagination
pl_PL: Włącz paginację AJAX-ową

en: Enable IE8 Web Slices
pl_PL: Włącz plasterki dla IE8

en: Enable custom CSS
pl_PL: Włącz własny CSS

en: Enable import function
pl_PL: Włącz funkcję wgrywania

en: Enable roles/capabilities
pl_PL: Włącz role/uprawnienia

en: Enable style selection
pl_PL: Włącz wybór stylu

en: Enable upload quota check
pl_PL: Włącz sprawdzanie dopuszczalnej wielkości wgrywania

en: Enable zip upload option
pl_PL: Włącz funkcję wgrywania folderów ZIP

en: Enter the name of the tag to delete.  This tag will be removed from all posts.
pl_PL: Wpisz nazwę tagu do usunięcia. Tag ten zostanie usunięty z wszystkich postów.

en: Enter the post title
pl_PL: Wpisz tytuł postu

en: Enter the tag name to edit and its new slug. This will be used in tagcloud links. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug" target="_blank">Slug definition</a>
pl_PL: Wpisz nazwę tagu do edycji i jego nowy identyfikator (przyjazny skrót). Będzie on użyty w linkach do tagów. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug" target="_blank">Definicja Identyfikatora (Slug)</a>

en: Enter the tag to rename and its new value.  You can use this feature to merge tags too. Click "Rename" and all posts which use this tag will be updated.
pl_PL: Wpisz tag do przemianowania i jego nową wartość.  Możesz użyć tej funkcji także do łączenia tagów. Kliknij "Przemianuj", a wszystkie posty, które używają tego tagu zostaną przemianowane.

en: Enter the tags
pl_PL: Wpisz tagi

en: Error rotating thumbnail
pl_PL: Błąd obrotu zdjęcia

en: Error updating thumbnail
pl_PL: Błąd podczas aktualizacji miniaturki

en: Error while applying watermark to image.
pl_PL: Błąd podczas umieszczania znaku wodnego na zdjęciu.

en: Error while creating thumbnail.
pl_PL: Błąd podczas tworzenia miniaturek.

en: Error while resizing image.
pl_PL: Błąd podczas zmiany rozmiaru zdjęcia.

en: Error while rotating image.
pl_PL: Błąd podczas obracania zdjęcia.

en: Error. Not enough tags provided to rename or merge.
pl_PL: Błąd. Nie określono wystarczającej liczby tagów do przemianowania lub połączenia.

en: Every %d seconds
pl_PL: Co każde %d sekund

en: Exclude ?
pl_PL: Wykluczyć?

en: Existing Tags
pl_PL: Istniejące tagi

en: Expand to actual size (f)
pl_PL: Rozszerz do rzeczywistego wymiaru (klawisz f)

en: FAQ
pl_PL: Najczęściej zadawane pytania

en: Failed to copy database row for picture %s
pl_PL: Nie udało się zapisać wiersza w bazie danych dla zdjęcia %s.

en: Failed to copy image %1$s to %2$s
pl_PL: Nie udało się skopiować zdjęcia %1$s do %2$s.

en: Failed to extract images from ZIP
pl_PL: Nie udało się ekstraktować zdjęć z pliku ZIP

en: Failed to get image path for %s
pl_PL: Nie udało się pobrać ścieżki dostępu dla %s.

en: Feature request
pl_PL: Żądanie funkcjonalności

en: File Content:
pl_PL: Zawartość pliku:

en: File do not exists
pl_PL: Plik nie istnieje

en: Filename
pl_PL: Nazwa pliku

en: Fired
pl_PL: Zrobione

en: First Image
pl_PL: Pierwsze zdjęcie

en: Fit to Screen
pl_PL: Dopasuj do ekranu

en: Flash
pl_PL: Flash/ Błysk

en: Flash slideshow support has been removed from NextGEN Gallery. Please see <a href='%s'>this blog post</a> for more information.
pl_PL: Z galerii NextGEN usunięto wsparcie dla pokazu zdjęć we Flashu. Zobacz, proszę, <a href='%s'> ten wpis na blogu</a>, aby uzyskać więcej informacji.

en: Flip horizontally
pl_PL: Odbij poziomo

en: Flip vertically
pl_PL: Odbij pionowo

en: Float
pl_PL: Opływanie

en: Focal Length
pl_PL: Długość ogniskowej

en: Focal length
pl_PL: Odległość ogniskowa

en: Font Color:
pl_PL: Kolor czcionki:

en: Font Family:
pl_PL: Rodzina czcionki:

en: Font Size:
pl_PL: Rozmiar czcionki:

en: For a more flexible user management you can use the
pl_PL: Aby uzyskać dostęp do bardziej elastycznego zarządzania możesz użyć

en: Full Size
pl_PL: Pełny ekran

en: Full size
pl_PL: Cały ekran

en: Galleries
pl_PL: Galerie

en: Galleries per page
pl_PL: Galerii na stronę

en: Gallery | Galleries
pl_PL[0]: Galeria
pl_PL[1]: Galerie
pl_PL[2]: Galerii

en: Gallery <strong>%s</strong> successfully created! | Galleries <strong>%s</strong> successfully created!
pl_PL[0]: <strong>%s</strong> galeria utworzona z powodzeniem!
pl_PL[1]: <strong>%s</strong> galerie utworzone z powodzeniem!
pl_PL[2]: <strong>%s</strong> galerii utworzone z powodzeniem!

en: Gallery ID
pl_PL: ID galerii

en: Gallery ID %1$s successfully created. You can show this gallery in your post or page with the shortcode %2$s.<br/>
pl_PL: Galeria o ID %1$s utworzona z powodzeniem. Możesz umieścić tę galerię w poście lub na stronie używając skrótu %2$s.<br/>

en: Gallery IDs, separated by commas.
pl_PL: ID galerii, oddzielone przecinkami.

en: Gallery Settings
pl_PL: Ustawienia galerii

en: Gallery deleted successfully
pl_PL: Galerię usunięto z powodzeniem

en: Gallery not found.
pl_PL: Nie znaleziono galerii.

en: Gallery path
pl_PL: Ścieżka galerii

en: Gallery path does not exist and could not be created
pl_PL: Ścieżka do galerii i nie istnieje i nie udało się jej utworzyć.

en: Gallery path:
pl_PL: Ścieżka galerii:

en: Gallery settings
pl_PL: Ustawienia galerii

en: Gallery width
pl_PL: Szerokość galerii

en: Gallery: %s
pl_PL: Galeria: %s

en: Get help
pl_PL: Uzyskaj pomoc

en: Get help with NextGEN Gallery
pl_PL: Uzyskaj pomoc dotyczącą Galerii NextGEN

en: Get your language pack
pl_PL: Ściągnij swoją paczkę językową

en: Give it a good rating on WordPress.org
pl_PL: Dobrze nas oceń na Wordpress.org

en: Go
pl_PL: Przejdź

en: Go to the Highslide JS homepage
pl_PL: Przejdź do głównej strony Highslide JS

en: Go to the first page
pl_PL: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to the last page
pl_PL: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to the next page
pl_PL: Przejdź do kolejnej strony

en: Go to the previous page
pl_PL: Przejdź do poprzedniej strony

en: Graphic Library
pl_PL: Biblioteka grafik

en: Heading for related images
pl_PL: Nagłówek do zdjęć powiązanych

en: Headline
pl_PL: Nagłówek

en: Height
pl_PL: Wysokość

en: Height:
pl_PL: Wysokość:

en: Help translating it
pl_PL: Pomóż w tłumaczeniu

en: Hide
pl_PL: Ukryj

en: How should related images be match?
pl_PL: Jak powiązane zdjęcia mają być łączone?

en: How will you generate a watermark?
pl_PL: Jak będziesz generował znak wodny?

en: How would you like galleries to be displayed?
pl_PL: Jak chciałbyś, aby galerie były wyświetlane?

en: IPTC Data
pl_PL: Dane IPTC

en: If pagination is used this option will show all images in the modal window (Thickbox, Lightbox etc.) This increases page load.
pl_PL: Jeśli używasz paginacji, ta opcja wyświetli zdjęcia w modalnym okienku (Thickbox, Lightbox etc.). To spowoduje dłuższe ładowanie strony.

en: If you have problems, please create directory
pl_PL: Jeśli pojawił się problem, utwórz katalog

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
pl_PL: Zignoruj proporcje, brak miniaturek pionowych

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails?
pl_PL: Zignorować proporcje, brak miniatur pionowych?

en: Image
pl_PL: Zdjęcie

en: Image %1 of %2
pl_PL: Zdjęcie %1 z %2

en: Image Height
pl_PL: Wysokość zdjęcia

en: Image ID
pl_PL: ID zdjęcia

en: Image ID:
pl_PL: ID zdjęcia:

en: Image Options
pl_PL: Opcje zdjęcia

en: Image URL:
pl_PL: URL zdjęcia:

en: Image Width
pl_PL: Szerokość zdjęcia

en: Image crop
pl_PL: Przycinanie zdjęcia

en: Image generation failed
pl_PL: Generowanie zdjęć nie powiodło się.

en: Image quality
pl_PL: Jakość zdjęca

en: Image rotated
pl_PL: Zdjęcie obrócone

en: Image watermark
pl_PL: Znak wodny zdjęcia

en: Images per page
pl_PL: Zdjęć na stronę

en: Import Folder
pl_PL: Zaimportuj folder

en: Import metadata
pl_PL: Importuj metadane

en: Importing gallery
pl_PL: Importowanie galerii

en: In Progress...
pl_PL: W trakcie...

en: Insert into Post
pl_PL: Wstaw do postu

en: Interval
pl_PL: Odstęp

en: Invalid Displayed Gallery
pl_PL: Niepoprawna wyświetlona galeria

en: Invalid MediaRSS command
pl_PL: Niepoprawna komenda MediaRSS

en: Invalid image file. Acceptable formats: JPG, GIF, and PNG.
pl_PL: Niepoprawny format pliku. Akceptowane formaty: JPG, GIF i PNG.

en: Invalid request
pl_PL: Niepoprawne żądanie

en: It is developed and supported by Photocrati Media. We'd like to offer a special thanks to Alex Rabe, who first developed the plugin and maintained it through 2011.
pl_PL: Jest ona rozwijana i wspierana przez Photocrati Media. Chcielibyśmy podziękować Aleksowi Rabe, który jako pierwszy stworzył tę wtyczkę i utrzymuje ją od 2011 r.

en: It is recommended that your images be resized to be web friendly
pl_PL: Nakłaniamy, aby zdjęcia zostały przeskalowane do wielkości przyjaznej użyciu w internecie

en: Items per page
pl_PL: Elementów na stronę

en: Javascript URL
pl_PL: URL Javascriptu

en: Keep images in original location.
pl_PL: Zachowaj zdjęcia w oryginalnej lokalizacji.

en: Keywords
pl_PL: Słowa kluczowe

en: L O A D I N G
pl_PL: Ł A D O W A N I E

en: Last modified
pl_PL: Ostatnio zmodyfikowany

en: Least used
pl_PL: Ostatnio używane

en: Left
pl_PL: Lewa

en: Lightbox Effects
pl_PL: Efekt Lightbox

en: Link target
pl_PL: Cel linku

en: Link to page:
pl_PL: Link do strony:

en: Link to the main image feed
pl_PL: Link do głównego kanału zdjęć

en: List of default sizes used for thumbnails and images
pl_PL: Lista domyślnych wymiarów dla miniatur i zdjeć

en: Loading&#8230;
pl_PL: Ładowanie&#8230;

en: Loading...
pl_PL: Ładowanie...

en: Location
pl_PL: Lokalizacja

en: MYSQL Version
pl_PL: Wersja MySQL

en: Main NextGEN Gallery overview
pl_PL: Przegląd głównej galerii NextGEN

en: Main Page (no parent)
pl_PL: Strona główna (bez nadrzędnej)

en: Make
pl_PL: Zrób

en: Manage Albums | Manage Albums
pl_PL[0]: Zarządzaj albumem
pl_PL[1]: Zarządzaj albumami
pl_PL[2]: Zarządzaj albumami

en: Manage Galleries | Manage Galleries
pl_PL[0]: Zarządzaj galerią
pl_PL[1]: Zarządzaj galeriami
pl_PL[2]: Zarządzaj galeriami

en: Manage Tags
pl_PL: Zarządzaj tagami

en: Manage gallery
pl_PL: Zarządzaj galerią

en: Manage image tags
pl_PL: Zarządzaj tagami zdjęć

en: Manage others gallery
pl_PL: Zarządzaj galerią innych

en: Manage tags
pl_PL: Zarządzaj tagami

en: Maximize the widget content
pl_PL: Zmaksymalizuj zawartość widżetu

en: Maximum # of related images to display
pl_PL: Maksymalnie # powiązanych zdjęć do wyświetlenia

en: Maximum dimensions
pl_PL: Maksymalne wymiary

en: Maximum image count
pl_PL: Maksymalna liczba zdjęć

en: Maximum number of galleries or sub-albums to appear on a single page
pl_PL: Maksymalna liczba galerii lub podalbumów, która pokaże sie na stronie

en: Maximum number of tags
pl_PL: Maksymalna liczba tagów

en: Media RSS
pl_PL: MediaRSS

en: Memory usage
pl_PL: Zużycie pamięci

en: Merge tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;. %3$s objects edited.
pl_PL: Połącz tag(i) &laquo;%1$s&raquo; w &laquo;%2$s&raquo;. %3$s obiektów zedytowano.

en: Meta Data
pl_PL: Metadane

en: Meta data
pl_PL: Metadane

en: Minimize the widget content
pl_PL: Zminimalizuj zawartość widżetu

en: Miscellaneous
pl_PL: Różne

en: Missing parameters
pl_PL: Brakujące parametry

en: More Help & Info
pl_PL: Więcej pomocy i informacji

en: Most popular
pl_PL: Najbardziej popularne

en: Move
pl_PL: Przenieś

en: Move image to...
pl_PL: Przenieś zdjęcie do...

en: Move to...
pl_PL: Przenieś do...

en: N/A
pl_PL: Niedostępne

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Network Options
pl_PL: Opcje sieci

en: Network settings
pl_PL: Ustawienia sieciowe

en: New Gallery
pl_PL: Nowa galeria

en: New gallery page ID
pl_PL: ID strony nowej galerii

en: New tag name(s):
pl_PL: Nowa(-e) nazwy tagu(-ów):

en: Newsfeed could not be loaded.  Check the <a href="%s">front page</a> to check for updates.
pl_PL: Nie udało się załadować kanału nowości. Sprawdź <a href="%s">stronę główną</a> pod kątem aktualizacji.

en: Next
pl_PL: Następny

en: Next &gt;
pl_PL: Następne &gt;

en: Next (arrow right)
pl_PL: Następny (strzałka w prawo)

en: Next tags
pl_PL: Następne tagi

en: NextGEN Attach Interface
pl_PL: Dołącz interfejs NextGEN

en: NextGEN Basic Compact Album
pl_PL: Podstawowy kompaktowy album NextGEN

en: NextGEN Basic Extended Album
pl_PL: Podstawowy rozszerzony album NextGEN

en: NextGEN Basic ImageBrowser
pl_PL: Podstawowa przeglądarka zdjęć NextGEN

en: NextGEN Basic SinglePic
pl_PL: Podstawowy SinglePic NextGEN (pojedyncze zdjęcie)

en: NextGEN Basic Slideshow
pl_PL: Podstawowy pokaz zdjęć NextGEN

en: NextGEN Basic TagCloud
pl_PL: Podstawowa chmura tagów NextGEN

en: NextGEN Basic Thumbnails
pl_PL: Podstawowe miniaturki NextGEN

en: NextGEN Gallery
pl_PL: Galeria NextGEN

en: NextGEN Gallery %s is incompatible with this version of NextGEN Pro. Please update NextGEN Pro to version %s or higher to restore NextGEN Gallery functionality.
pl_PL: Galeria NextGEN %s nie jest kompatybilna z tą wersją NextGEN Pro. Zaktualizuj proszę NextGEN Pro do wersji %s lub wyższej, aby przywrócić funkcjonalność Galerii NextGEN.

en: NextGEN Gallery & Album Settings
pl_PL: Ustawienia galerii i albumu NextGEN

en: NextGEN Gallery - Attach To Post
pl_PL: Galeria NextGEN - przyłącz do postu

en: NextGEN Gallery : Tables could not created, please check your database settings
pl_PL: Galeria NextGEN: Nie udało się utworzyć tabeli, sprawdź proszę ustawienia bazy danych

en: NextGEN Gallery Overview
pl_PL: Przegląd Galerii NextGEN

en: NextGEN Gallery by Photocrati
pl_PL: Galeria NextGEN od Photocrati

en: NextGEN Gallery contains some functions which are only available under PHP 5.2. You are using the old PHP 4 version, upgrade now! It's no longer supported by the PHP group. Many shared hosting providers offer both PHP 4 and PHP 5, running simultaneously. Ask your provider if they can do this.
pl_PL: Galeria NextGEN zawiera pewne funkcje, które są dostępne wyłącznie w PHP 5.2. Używasz starej wersji PHP 4, zaktualizuj ją! Nie jest ona już wspierana przez grupę PHP. Wiele dostawców hostingowych oferuje obie wersje PHP 4 i PHP 5 działające jednocześnie. Zapytaj swojego dostawcę, czy może to zrobić.

en: NextGEN Gallery is one of the most popular WordPress plugins of all time with over 12 million downloads.
pl_PL: Galeria NextGEN jest jedną z najbardziej popularnych wtyczek do Wordpressa, pobrano ją już 12 milionów razy.

en: NextGEN Media RSS
pl_PL: NextGEN MediaRSS

en: NextGEN Slideshow
pl_PL: Pokaz zdjęć NextGEN

en: NextGEN Widget
pl_PL: Widżet NextGEN

en: NextGEN hides its gallery displays in feeds other than MediaRSS. This enables image galleries in feeds.
pl_PL: NextGEN ukrywa wyświetlanie swoich galerii w kanałach innych niż MediaRSS. To włącza galerie zdjęć w kanałach.

en: No
pl_PL: Nie

en: No GD support
pl_PL: Brak wsparcia dla GD

en: No album ID has been provided as parameter
pl_PL: Nie podano ID albumu jako parametr.

en: No album selected
pl_PL: Nie wybrano albumu

en: No album selected!
pl_PL: Nie wybrano albumu!

en: No directory specified.
pl_PL: Nie określono katalogu.

en: No display type selected
pl_PL: Nie wybrano rodzaju wyświetlania

en: No entities to display for this source.
pl_PL: Brak elementów do wyświetlenia dla tego źródła.

en: No entries found
pl_PL: Nie znaleziono wpisów

en: No exif data
pl_PL: Brak danych EXIF

en: No folder specified
pl_PL: Nie wybrano folderu

en: No galleries have been yet created.
pl_PL: Nie utworzono jeszcze żadnych galerii.

en: No gallery
pl_PL: Brak galerii

en: No gallery name specified
pl_PL: Nie określono nazwy galerii

en: No images selected
pl_PL: Nie wybrano zdjęć

en: No meta data saved
pl_PL: Nie zapisano metadanych

en: No new slug(s) specified!
pl_PL: Nie określono nowego(-ych) identyfikatora(-ów)!

en: No new tag specified!
pl_PL: Nie określono nowego tagu!

en: No new/old valid tag specified!
pl_PL: Nie określono nowego/starego ważnego tagu!

en: No objects (post/page) found for specified old tags.
pl_PL: Nie znaleziono obiektów (postu/strony) dla wybranych starych tagów.

en: No permissions to browse folders. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
pl_PL: Brak uprawnień do przeglądania folderów. Spróbuj odświeżyć stronę lub upewnij się, że Twoje konto użytkownika posiada odpowiednie uprawnienia/ role.

en: No permissions to import folders. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
pl_PL: Brak uprawnień do importowania folderów. Spróbuj odświeżyć stronę lub upewnij się, że Twoje konto użytkownika posiada odpowiednie uprawnienia/ role.

en: No permissions to upload images. Try refreshing the page or ensuring that your user account has sufficient roles/privileges.
pl_PL: Brak uprawnień do załadowanie zdjęć. Spróbuj odświeżyć stronę lub upewnij się, że Twoje konto użytkownika posiada odpowiednie uprawnienia/ role.

en: No picture
pl_PL: Brak obrazu

en: No slug edited.
pl_PL: Nie edytowano identyfikatora.

en: No tag deleted.
pl_PL: Nie usunięto tagu.

en: No tag merged.
pl_PL: Nie połączono żadnych tagów.

en: No tag renamed.
pl_PL: Nie przemianowano żadnego tagu.

en: No tag specified!
pl_PL: Nie określono tagu!

en: No template selected
pl_PL: Nie wybrano szablonu

en: No valid gallery name!
pl_PL: Brak istniejącej nazwy galerii!

en: No valid new tag.
pl_PL: Brak ważnego nowego tagu.

en: None
pl_PL: Żaden

en: Not a valid notice name
pl_PL: Nieprawidłowa nazwa ogłoszenia

en: Not fired
pl_PL: Nie zrobione

en: Not linked
pl_PL: Nie podlinkowana

en: Not set
pl_PL: Nie ustawiono

en: Note : Based on your server memory limit you should not upload larger images then <strong>%d x %d</strong> pixel
pl_PL: Uwaga: W zależności od limitu pamięci serwera nie powinieneś wgrywać zdjęć większych niż <strong>%d x %d</strong> pikseli.

en: Note: This limit will not apply to slideshow widgets or random galleries if/when those galleries specify their own image limits
pl_PL: Uwaga: ten limit nie będzie obowiązywał dla widżetów pokazów zdjęć i galerii z losowymi zdjeciami, jeśli mają one sprecyzowane własne limity.

en: Number of columns to display
pl_PL: Liczba kolumn do wyświetlenia

en: Object didn't contain correct data
pl_PL: Obiekt nie zawierał poprawnych danych

en: Off
pl_PL: Wyłączone

en: Offset:
pl_PL: Odsunięcie:

en: On
pl_PL: Włączone

en: One picture successfully added | %s pictures successfully added
pl_PL[0]: Jedno zdjęcie dodane z powodzeniem
pl_PL[1]: %s zdjęcia dodane z powodzeniem
pl_PL[2]: %s zdjęć dodane z powodzeniem

en: Only apply to NextGEN and WordPress images
pl_PL: Zastosuj wyłącznie do zdjęć NextGEN i Wordpressa

en: Only apply to NextGEN images
pl_PL: Zastosuj wyłącznie do zdjęć NextGEN

en: Only which are listed
pl_PL: Tylko te, które są wymienione

en: Only which are not listed
pl_PL: Tylko te, które nie są wymienione

en: Opacity:
pl_PL: Przezroczystość:

en: Operating System
pl_PL: System operacyjny

en: Operation successful. Please clear your browser cache.
pl_PL: Operacja powiodła się. Oczyść proszę pamięć podręczną przeglądarki.

en: Original images
pl_PL: Oryginalne zdjęcia

en: Other Options
pl_PL: Pozostałe opcje

en: Override image settings
pl_PL: Nadpisz ustawienia zdjęcia

en: Override thumbnail settings
pl_PL: Nadpisz ustawienia miniaturek

en: Overriding the image settings will create an additional set of images
pl_PL: Nadpisanie ustawień zdjęcia spowoduje utworzenie dodatkowego zestawu zdjęć.

en: Overview
pl_PL: Przegląd

en: Overwrite
pl_PL: Nadpisz

en: Overwrite tags
pl_PL: Nadpisz tagi

en: PCRE Backtracking Limit
pl_PL: Limit Backtrackingu PCRE

en: PHP Allow URL fopen
pl_PL: PHP zezwól na URL fopen

en: PHP Exif support
pl_PL: PHP wsparcie dla Exif

en: PHP IPTC support
pl_PL: PHP wsparcie dla IPTC

en: PHP Max Post Size
pl_PL: PHP maksywalna wielkość postu

en: PHP Max Script Execute Time
pl_PL: PHP maksymalny czas wykonywania skryptu

en: PHP Max Upload Size
pl_PL: PHP maksymalna wielkość wgrywania

en: PHP Memory Limit
pl_PL: PHP limit pamięci

en: PHP Version
pl_PL: Wersja PHP

en: PHP XML support
pl_PL: PHP wsparcie dla XML

en: Page
pl_PL: Strona

en: Page ID
pl_PL: ID strony

en: Page Link to
pl_PL: Podlinkuj do strony

en: Parent
pl_PL: Nadrzędna

en: Pause
pl_PL: Pauza

en: Pause slideshow (spacebar)
pl_PL: Pauza (klawisz spacji)

en: Percent
pl_PL: Procent

en: Permalink slug
pl_PL: Identyfikator (przyjazny skrót) stałego linku

en: Photos
pl_PL: Zdjęć

en: Picture
pl_PL: Obraz

en: Picture tag
pl_PL: Tag obrazka

en: Picture tag: %2$l.
pl_PL: Tag obrazka: %2$l.

en: Pictures deleted successfully
pl_PL: Obrazy usunięto z powodzeniem

en: Pixels
pl_PL: Piksele

en: Place any custom stylesheets in <strong>wp-content/ngg_styles</strong>
pl_PL: Umieść własne style kaskadowe w folderze <strong>wp-content/ngg_styles</strong>

en: Play
pl_PL: Odtwórz

en: Play slideshow (spacebar)
pl_PL: Odtwórz pokaz (klawisz spacji)

en: Please click "Works" on WordPress.org
pl_PL: Kliknij proszę "Works" na Wordpress.org

en: Please note: You can only activate the watermark under Manage Gallery. This action cannot be undone.
pl_PL: Zwróć uwagę: znak wodny można aktywować wyłącznie w Zarządzaj galeriami. Tej akcji nie daj się cofnąć.

en: Position:
pl_PL: Pozycja:

en: Post title
pl_PL: Tytuł postu

en: Powered by Highslide JS
pl_PL: Wspierane przez Highslide JS

en: Presort
pl_PL: Posortuj wstępnie

en: Preview image:
pl_PL: Zdjęcie poglądowe:

en: Preview of saved settings:
pl_PL: Podgląd zapamiętanych ustawień:

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Previous (arrow left)
pl_PL: Poprzedni (strzałka w lewo)

en: Previous tags
pl_PL: Poprzednie tagi

en: Program tool
pl_PL: Narzędzie/program

en: Province/State
pl_PL: Prowincja/stan

en: Publish
pl_PL: Opublikuj

en: Publish this image
pl_PL: Opublikuj to zdjęcie

en: Published a new post
pl_PL: Opublikowano nowy post

en: Quality:
pl_PL: Jakość:

en: Random Images
pl_PL: Losowe zdjęcia

en: Recent Images
pl_PL: Najnowsze zdjęcia

en: Recover
pl_PL: Odzyskaj

en: Recover from backup
pl_PL: Odzyskaj z kopii zapasowej

en: Recover image from backup
pl_PL: Odzyskaj zdjęcie z kopii zapasowej

en: Refresh preview image
pl_PL: Odśwież zdjęcie poglądowe

en: Related Images
pl_PL: Powiązane zdjęcia

en: Remove featured image
pl_PL: Usuń obrazek wyróżniający

en: Rename
pl_PL: Przemianuj

en: Rename Tag
pl_PL: Przemianuj tag

en: Renamed tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;
pl_PL: Przemianuj tag(i) &laquo;%1$s&raquo; na &laquo;%2$s&raquo;

en: Replace all existing options and gallery options with their default settings
pl_PL: Zastąp wszystkie istniejące opcje i opcje galerii ich domyślnymi ustawieniami

en: Reset Options
pl_PL: Zresetuj opcje

en: Reset all options to default settings
pl_PL: Zresetuj wszystkie opcje do ustawień domyślnych

en: Reset all options to default settings?
    
    Choose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.
pl_PL: Czy zresetować ustawienia do domyślnych?
    
    Wybierz [Anuluj], aby zatrzymać; [OK], aby kontynuować.

en: Reset settings
pl_PL: Resetuj ustawienia

en: Resize
pl_PL: Zmień rozmiar

en: Resize Images to
pl_PL: Przeskaluj zdjęcia do

en: Resize images
pl_PL: Przeskaluj zdjęcia

en: Right
pl_PL: Prawa

en: Roles & Capabilities
pl_PL: Role i możliwości

en: Rotate
pl_PL: Obróć

en: Rotate images
pl_PL: Obróć zdjęcia

en: Rotate images clockwise
pl_PL: Obróć zdjęcia zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: Rotate images counter-clockwise
pl_PL: Obróć zdjęcia w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara

en: SQL Mode
pl_PL: Ustawienie SQL

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Save Changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Save all changes
pl_PL: Zapisz wszystkie ustawienia

en: Saved successfully
pl_PL: Zapisano z powodzeniem

en: Scan Folder for new images
pl_PL: Przeszukaj folder w poszukiwaniu nowych zdjęć

en: Search Images
pl_PL: Przeszukaj zdjęcia

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
pl_PL: Wyniki wyszukiwania dla &#8220;%s&#8221;

en: Search tags
pl_PL: Przeszukaj tagi

en: Select
pl_PL: Wybierz

en: Select &#187;
pl_PL: Wybierz &#187;

en: Select Color
pl_PL: Wybierz kolor

en: Select Gallery
pl_PL: Wybierz galerię

en: Select a display type
pl_PL: Wybierz rodzaj wyświetlania

en: Select a folder to import. The folder name will be used as the title of the gallery.
pl_PL: Wybierz folder do importu. Nazwa folderu zostanie użyta jako nazwa galerii.

en: Select a gallery
pl_PL: Wybierz galerię

en: Select a preview image:
pl_PL: Wybierz zdjęcie podglądu:

en: Select album
pl_PL: Wybierz album

en: Select gallery
pl_PL: Wybierz galerię

en: Select the area for the thumbnail from the picture on the left.
pl_PL: Wybierz położenie miniaturki z obrazka po lewej.

en: Select the destination gallery:
pl_PL: Wybierz galerię przeznaczenia:

en: Select the lowest role which should be able to access the following capabilities. NextGEN Gallery supports the standard roles from WordPress.
pl_PL: Wybierz rolę najniższego poziomu, która będzie miała poniższe uprawneinia. Galeria NextGEN wspiera standardowe role Wordpressa.

en: Select with the mouse the area for the new thumbnail
pl_PL: Wybierz myszką miejsce nowej miniaturki

en: Self
pl_PL: Ta sama

en: Separate picture tags with commas.
pl_PL: Oddziel tagi obrazka przecinkami.

en: Server
pl_PL: Serwer

en: Server Settings
pl_PL: Ustawienia serwera

en: Set NextGEN featured image
pl_PL: Ustaw obrazek wyróżniający NextGEN

en: Set featured image
pl_PL: Ustaw obrazek wyróżniający

en: Set fix dimension
pl_PL: Ustaw stały wymiar

en: Set fix dimension?
pl_PL: Ustawić stałe wymiary?

en: Set watermark
pl_PL: Ustaw znak wodny

en: Sets an SEO-friendly name to this gallery for URLs. Currently only in use by the Pro Lightbox.
pl_PL: Ustawia przyjazne SEO nazwy dla tej galerii (URL-e). Obecnie w użyciu wyłącznie w Pro Lightbox.

en: Should work if the gallery is bellow the blog.dir
pl_PL: Powinno działać, jeśli jeśli galeria jest poniżej katalogu blogu

en: Show
pl_PL: Pokaż

en: Show / hide used galleries
pl_PL: Pokaż / ukryj używane galerie

en: Show Media RSS icon
pl_PL: Pokaż ikonę MediaRSS

en: Show Related Images on Posts?
pl_PL: Pokazać powiązane zdjęcia w postach?

en: Show a NextGEN Gallery Slideshow
pl_PL: Pokaż pokaz zdjęć Galerii NextGEN

en: Show meta data
pl_PL: Pokaż metadane

en: Show slideshow link
pl_PL: Pokaż link do pokazu slajdów

en: Show the Media RSS link
pl_PL: Pokaż link MediaRSS

en: Show thumbnail link
pl_PL: Pokaż link do miniatur

en: Shutter
pl_PL: Shutter (migawka)

en: Shutter Reloaded
pl_PL: Shutter (migawka) załadowana

en: Shutter speed
pl_PL: Prędkość migawki

en: Singlepic
pl_PL: Pojedyncze zdjęcie

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: Size List
pl_PL: Lista wymiarów

en: Size of the image
pl_PL: Rozmiar zdjęcia

en: Slideshow
pl_PL: Pokaz zdjęć

en: Slideshow link text
pl_PL: Tekst linku do pokazu slajdów

en: Slug
pl_PL: Identyfikator (przyjazny skrót)

en: Slug(s) to set:
pl_PL: Identyfikatory do ustawienia:

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a Memory Limit of 16 MB or higher
pl_PL: Wybacz, ale Galeria NextGEN działa wyłącznie z limitem pamięci 16 MB lub większym.

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a role called administrator
pl_PL: Wybacz, ale Galeria NextGEN działa wyłącznie z rolą administratora

en: Sorry, you have no access here
pl_PL: Wybacz, nie masz tutaj dostępu.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
pl_PL: Przykro mi, ale zużyłeś całe dostępne miejsce na serwerze. Usuń proszę jakieś pliki, byś mógł dodać nowe.

en: Sorry, you must be able to manage galleries
pl_PL: Wybacz, ale musisz mieć uprawnienia do zarządzania galeriami

en: Sort Gallery
pl_PL: Sortuj galerię

en: Sort Order:
pl_PL: Kolejność sortowania:

en: Sort gallery
pl_PL: Sortuj galerię

en: Sort in what direction?
pl_PL: Sortować w którym kierunku?

en: Sort or Exclude Images
pl_PL: Układaj lub wyklucz zdjęcia

en: Sort order changed
pl_PL: Porządek sortowania zmieniony

en: Source
pl_PL: Źródło

en: Source not compatible with selected display type
pl_PL: Źródło niekompatybilne z wybranym rodzajem wyświetlania.

en: Sources
pl_PL: Źródła

en: Space Allowed
pl_PL: Miejsce dozwolone

en: Space Used
pl_PL: Miejsce zużyte

en: Storage Space
pl_PL: Miejsce na przechowywanie

en: Styles
pl_PL: Style

en: Stylesheet URL
pl_PL: URL arkusza stylów

en: Subject
pl_PL: Temat

en: Tag(s) to delete:
pl_PL: Tag(i) do usunięcia:

en: Tag(s) to match:
pl_PL: Tag(i) do dopasowania:

en: Tag(s) to rename:
pl_PL: Tag(i) do przemianowania:

en: Tags
pl_PL: Tagi

en: Tags (comma separated list)
pl_PL: Tagi (lista oddzielona przecinkami)

en: Tags changed
pl_PL: Tagi zmieniono

en: Tags number and slugs number isn't the same!
pl_PL: Liczba tagów i identyfikatorów nie są równe!

en: Template
pl_PL: Szablon

en: Text for Media RSS link
pl_PL: Tekst linku MediaRSS

en: Thanks to all donators...
pl_PL: Podziekowania dla wszystkich donatorów...

en: The album ID=%s does not exist.
pl_PL: Album o ID=%s nie istnieje.

en: The default setting should be %s
pl_PL: Domyślne ustawienie powinno być %s

en: The display type that the tagcloud will point its results to
pl_PL: Rodzaj wyświetlania, na który chmura tagów będzie wskazywała

en: The gallery ID=%s does not exist.
pl_PL: Galeria o ID=%s nie istnieje.

en: The most popular gallery plugin for WordPress and one of the most popular plugins of all time with over 12 million downloads.
pl_PL: Najpopularniejsza wtyczka galerii do Wordpressa i jedna z najpopularniejszych wtyczek w ogóle, która osiągnęła poziom 12 milionów pobrań.

en: The server setting Safe-Mode is on !
pl_PL: Ustawienie serwera Safe-Mode jest włączone!

en: These are maximum values
pl_PL: To maksymalne wartości

en: This does not affect existing thumbnails; overriding the thumbnail settings will create an additional set of thumbnails. To change the size of existing thumbnails please visit 'Manage Galleries' and choose 'Create new thumbnails' for all images in the gallery.
pl_PL: Nie wpływa to na istniejące miniaturki; nadpisanie ustawień miniaturek spowoduje utworzenie dodatkowego zestawu miniaturek. Aby zmienić rozmiar obecnych minaiturek wejdź w menu do 'Zarządzaj galeriami' i wybierz 'Utwórz nowe miniaturki' dla wszystkich zdjęć w galerii.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
pl_PL: Ta opcja wymaga włączenia ramek w linii. Albo masz ramki wyłączone, albo Twoja przeglądarka ich nie wspiera.

en: This is the default path for all blogs. With the placeholder %BLOG_ID% you can organize the folder structure better.
pl_PL: To domyślna ścieżka dla wszystkich blogów. Ze słowem zamiennikiem %BLOG_ID% lepiej można zorganizować strukturę folderu.

en: This is the maximum limit of images that NextGEN will restrict itself to querying
pl_PL: To jest maksymalna liczba zdjęć, które NextGEN będzie używał.

en: This plugin is primarily developed, maintained, supported and documented by <a href="%s" target="_blank">Photocrati Media</a> with a lot of love & effort. Any kind of contribution would be highly appreciated. Thanks!
pl_PL: Ta wtyczka powstała, jest utrzymywana, wspierana i dokumentowana przez<a href="%s" target="_blank">Photocrati Media</a> z dużą dozą miłości i wysiłku. Jakiekolwiek wsparcie byłoby mile widziane. Dziękujemy!

en: This widget requires JavaScript.
pl_PL: Ta wtyczka wymaga Javascriptu.

en: Thumbnail
pl_PL: Miniatura

en: Thumbnail Options
pl_PL: Opcje miniaturek

en: Thumbnail crop
pl_PL: Przycinanie miniaturki

en: Thumbnail dimensions
pl_PL: Wymiary miniaturki

en: Thumbnail link text
pl_PL: Tekst linku do miniatur

en: Thumbnail updated
pl_PL: Miniaturka zaktualizowana

en: Thumbnails
pl_PL: Miniatury

en: Time Created
pl_PL: Czas utworzenia

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Title:
pl_PL: Tytuł:

en: Tooltip text for Media RSS link
pl_PL: Podpowiedź do linku MediaRSS

en: Top
pl_PL: Górna

en: Try to apply to all images
pl_PL: Spróbuj zastosować do wszystkich zdjęć

en: Try to apply to all images that link to image files
pl_PL: Spróbuj zastosować do wszystkich zdjęć, które są podlinkowane do plików zdjęć

en: Unable to create directory
pl_PL: Nie udało się utworzyć katalogu

en: Unable to create directory %s.
pl_PL: Nie udało się utworzyć katalogu %s.

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
pl_PL: Nie udało się zapisać do katalogu %s. Czy ustawienia serwera dla tego katalogu pozwalają na zapisywanie?

en: Unexpected Error
pl_PL: Niespodziewany błąd

en: Unsorted
pl_PL: Nieposortowany

en: Untitled
pl_PL: Bez nazwy

en: Update
pl_PL: Aktualizuj

en: Update Sort Order
pl_PL: Zaktualizuj porządek sortowania

en: Update Successfully
pl_PL: Zaktualizowane z powodzeniem

en: Update successful
pl_PL: Aktualizacja powiodła się

en: Update successfully
pl_PL: Zaktualizowano z sukcesem

en: Upload Images
pl_PL: Załaduj zdjęcia

en: Upload complete
pl_PL: Załadowywanie skończone.

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
pl_PL: Użyj przycisku TinyMCE / Zakładki wgrywania

en: Use a legacy template when rendering (not recommended).
pl_PL: Użyj szablonu ze wsteczną zgodnością podczas renderowania (nie zalecane).

en: Use as featured image
pl_PL: Użyj jako zdjęcia wyróżniającego

en: Use imagebrowser effect
pl_PL: Użyj efektów zdjęciowych przeglądarki

en: Using Text
pl_PL: Używając tekstu

en: Using an Image
pl_PL: Używając zdjęcia

en: Value
pl_PL: Wartość

en: View
pl_PL: Podejrzyj

en: View all
pl_PL: Zobacz wszystkie

en: Visit the plugin homepage
pl_PL: Odwiedź stronę domową wtyczki

en: Watermarks
pl_PL: Znaki wodne

en: We cannot display this gallery
pl_PL: Nie możemy wyświetlić tej galerii.

en: Welcome to NextGEN Gallery !
pl_PL: Witamy w Galerii NextGEN!

en: What effect would you like to use?
pl_PL: Którego efektu chciałbyś użyć?

en: What must the lightbox be applied to?
pl_PL: Do czego zastosować Lightbox?

en: What should images be resized to?
pl_PL: Do jakiego rozmiaru przeskalować zdjęcia?

en: What stylesheet would you like to use?
pl_PL: Którego pliku stylów chciałbyś użyć?

en: What would you like to display?
pl_PL: Co chciałbyś wyświetlić?

en: What's the default sorting method?
pl_PL: Jaka jest domyślna metoda sortowania?

en: When active each image in the gallery will link to an imagebrowser display and lightbox effects will not be applied.
pl_PL: Jeśli jest aktywowana, każde zdjęcie w galerii będzie podlinkowane do wyświetlania przez przeglądarkę, a efekty Lightbox nie zostaną zastosowane.

en: When enabled, adds a MediaRSS link to your header. Third-party web services can use this to publish your galleries
pl_PL: Jeśli opcja włączona, do nagłówka dodany zostanie link do MediaRSS. Serwisy z zewnątrz mogą tego użyć do publikowania Twoich galerii.

en: When enabled, image files will be removed after a Gallery has been deleted
pl_PL: Jeśli opcja włączona, pliki zdjęć zostaną usunięte po usunięciu galerii.

en: When enabled, related images will be appended to each post by matching the posts tags/categories to image tags
pl_PL: Jeśli opcja włączona, powiązane zdjęcia zostaną dołączone do każdego postu na podstawie zbieżności tagów zdjęcia z tagami/kategoriami postu.

en: When generating thumbnails, what image dimensions do you desire?
pl_PL: Podczas generowania miniaturek, jakich wymiarów zdjęcia sobie życzysz?

en: When generating thumbnails, what image quality do you desire?
pl_PL: Podczas generowania miniaturek, jakiej jakości zdjęcia sobie życzysz?

en: Where galleries and their images are stored
pl_PL: Gdzie przechowuje się galerie i ich zdjęcia

en: Where would you like galleries stored?
pl_PL: Gdzie chciałbyś przechowywać galerie?

en: Widget that displays Media RSS links for NextGEN Gallery.
pl_PL: Widżet, który wyświetla linki MediaRSS dla Galerii NextGEN.

en: Width
pl_PL: Szerokość

en: Width x Height
pl_PL: Szerokość x Wysokość

en: Width x height (in pixel)
pl_PL: szerokość x wysokość (w pikselach)

en: Width x height (in pixel). NextGEN Gallery will keep ratio size
pl_PL: szerokość x wysokość (w pikselach). Galeria NextGEN zachowa proporcje.

en: Width:
pl_PL: Szerokość:

en: XMP Data
pl_PL: Dane XMP

en: Yes
pl_PL: Tak

en: You are about to start the bulk edit for %s galleries 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
pl_PL: Za chwilę rozpoczniesz masową edycję %s galerii 
    
    'Anuluj', aby zatrzymać; 'OK', by kontynuować.

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
pl_PL: Za chwilę rozpoczniesz masową edycję %s zdjęć 
    
    'Anuluj', by zatrzymać; 'OK', by kontynuować.

en: You browser doesn't have Flash, Silverlight, HTML5, or HTML4 support.
pl_PL: Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha, Silverlighta, HTML5 lub HTML4.

en: You can specify multiple tags to delete by separating them with commas
pl_PL: Możesz określić wiele tagów do usunięcia oddzielając je przecinkami.

en: You can specify multiple tags to rename by separating them with commas.
pl_PL: Możesz określić wiele tagów do przemianowania oddzielając je przecinkami.

en: You could edit this file if it were writable
pl_PL: Mógłbyś edytować ten plik, jeśli byłby on zapisywalny

en: You do not have the correct permission
pl_PL: Nie posiadasz odpowiednich uprawnień

en: [Maximize]
pl_PL: [Maksymalizuj]

en: [Minimize]
pl_PL: [Minimalizuj]

en: [Show all]
pl_PL: [Pokaż wszystkie]

en: [Show slideshow]
pl_PL: [Pokaz zdjęć]

en: [Show thumbnails]
pl_PL: [Pokaż miniatury]

en: and the thumbnails directory
pl_PL: i katalog miniaturek

en: created
pl_PL: utworzono

en: deleted successfully
pl_PL: usunięto z powodzeniem

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
pl_PL: nie istnieje. Najpierw utwórz proszę główny folder galerii.

en: is not writeable !
pl_PL: jest niezapisywalny!

en: link text
pl_PL: Tekst linku

en: ltr
pl_PL: lewa do prawej

en: of
pl_PL: z

en: random
pl_PL: losowe

en: recently added
pl_PL: ostatnio dodane

en: with permission 777 manually !
pl_PL: z uprawnieniem 777 ręcznie!
