NextGEN Gallery 1.3.3 - en to pl translation catalogue (653 entries)

en:  Image(s) successfully added
pl: Obrazy zostały dodane

en:  MByte
pl: Mb

en:  Please note : For safe-mode = ON you need to add the subfolder thumbs manually
pl: Pamiętaj: Jeśli masz włączony tryb safe-mode, musisz ręcznie dodać podkatalog miniatur

en:  is not writeable
pl: nie ma praw zapisu!

en:  is not writeable
pl: nie ma praw zapisu!

en:  picture(s) successfully added
pl:  obraz(ów) dodanych pomyślnie

en:  sec
pl:  sek.

en: %1s tag(s) deleted.
pl: Usunięto %1s tag(ów).

en: %s slug(s) edited.
pl: Zmieniono %s znacznik(-ów).

en: (From the theme folder)
pl: (Z katalogu motywu graficznego)

en: (hex w/o #)
pl: (szesnastkowo bez znaku #)

en: 0 will disable pagination, all images on one page
pl: 0 wyłącza stronicowanie, wszystkie obrazy na jednej stronie

en: 0 will display as much as possible based on the width of your theme. Setting normally only required for captions below the images
pl: Zostanie wyświetlone 0, na podstawie szerokości tematu graficznego z którego korzystasz. Ustawienie jest wymagane tylko w przypadku podpisów pod obrazami.

en: 0 will show all images
pl: 0 aby pokazywać wszystkie obrazy

en: <a href="http://alexrabe.boelinger.com/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/" target="_blank">Translation by alex rabe</a>
pl: <a href="http://alexrabe.boelinger.com/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/" target="_blank">Alex Rabe: Tłumaczenia</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-image-management/" target="_blank">Image management</a>
pl: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-image-management/" target="_blank">Zarządzanie obrazami</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Album management</a>
pl: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Zarządzanie albumem</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Gallery management</a>
pl: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Zarządzanie galerią</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Gallery tags</a>
pl: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Tagi galerii</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Introduction</a>
pl: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Wstęp</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Roles / Capabilities</a>
pl: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Funkcje i możliwe operacje</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Setup</a>
pl: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Ustawienia</a>

en: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Styles</a>
pl: <a href="http://dpotter.net/Technical/2008/03/nextgen-gallery-review-introduction/" target="_blank">Style</a>

en: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery" target="_blank">Support Forums</a>
pl: <a href="http://wordpress.org/tags/nextgen-gallery" target="_blank">Fora pomocy technicznej</a>

en: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Get the Flash Player</a> to see the slideshow.
pl: <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Pobierz odtwarzacz Flash</a>, aby zobaczyć ten pokaz slajdów.

en: A RSS feed will be added to you blog header. Useful for CoolIris/PicLens
pl: Do nagłówka Twojego bloga zostanie dodany link do kanału RSS. Przydatne w przypadku korzystania z CoolIris lub PicLens

en: A failure occurred
pl: Wystąpił błąd

en: A new version of NextGEN Gallery is available !
pl: Dostępna jest nowa wersja Galerii NextGEN!

en: About
pl: O galerii

en: About this Gallery
pl: Informacje o galerii

en: Action
pl: Czynności

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Activate Media RSS feed
pl: Włącz kanał informacyjny Media RSS

en: Activate PicLens/CoolIris support
pl: Włącz obsługę PicLens/CoolIris

en: Activate and use style sheet:
pl: Aktywuj i użyj arkusza stylów:

en: Activate permalinks
pl: Włącz linki stałe

en: Activate related images
pl: Włącz pokrewne obrazy

en: Add
pl: Dodaj

en: Add Gallery / Images
pl: Dodaj galerię / obrazy

en: Add gallery
pl: Dodaj galerię

en: Add gallery / Upload images
pl: Dodawanie galerii / przesyłanie obrazów

en: Add new album
pl: Dodaj nowy album

en: Add new gallery
pl: Dodaj nową galerię

en: Add page
pl: Dodaj stronę

en: Add recent or random images from the galleries
pl: Dodaj ostatnie lub losowe obrazy z galerii

en: Add tags
pl: Dodaj tagi

en: After you create and select a album, you can drag and drop a gallery or another album into your new album below
pl: Kiedy stworzysz lub wybierzesz album, możesz przeciągnąć i upuścić galerię lub inny album na poniższy nowy album.

en: Album | Albums
pl[0]: Album
pl[1]: Albumy
pl[2]: Albumów

en: Album ID
pl: ID albumu

en: Album deleted
pl: Album usunięty

en: Album description:
pl: Opis albumu:

en: Album example
pl: Przykład albumu

en: Album name:
pl: Nazwa albumu:

en: Album overview
pl: Podgląd albumu

en: Album tags
pl: Tagi albumu

en: Alignment
pl: Położenie

en: All galleries
pl: Wszystkie galerie

en: All images
pl: Wszystkie obrazy

en: Allow users to change the roles for other blog authors.
pl: Zezwól użytkownikom na zmianę uprawnień innych autorów bloga.

en: Allow users to choose a style for the gallery.
pl: Zezwól użytkownikom na wybór stylu galerii.

en: Allow users to upload zip folders.
pl: Zezwól użytkownikom na przesyłanie archiwów zip.

en: Allowed characters for file and folder names are
pl: Dozwolone znaki w nazwach katalogów i plików to

en: Alphabetical
pl: Alfabetycznie

en: Alt &amp; Title Text
pl: Treść alternatywna i tytuł

en: Alt / Title text
pl: Treść alternatywna i tytuł

en: Alt/Title text
pl: Treść alternatywna i tytuł

en: Aperture
pl: Przysłona obiektywu

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: At a Glance
pl: Obecnie

en: Author
pl: Autor

en: Author Position
pl: Lokalizacja autora

en: Back
pl: Powrót

en: Back to gallery
pl: Wróć do galerii

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background music (URL)
pl: Muzyka w tle (URL)

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Browsing <strong>%s</strong>
pl: Przeglądasz <strong>%s</strong>

en: CSS file successfully updated
pl: Plik CSS został pomyślnie zaktualizowany

en: Cache cleared
pl: Pamięć podręczna wyczyszczona

en: Cache single pictures
pl: Przechowuj pojedyncze obrazy w pamięci podręcznej

en: Camera
pl: Model aparatu fotograficznego

en: Camera / Type
pl: Aparat / Model

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Caption
pl: Podpis

en: Categories
pl: Kategorie

en: Category
pl: Kategoria

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Change options
pl: Zmiana opcji

en: Change style
pl: Zmiana stylu

en: Cheatin&#8217; uh?
pl: Oszukujemy, co?

en: Check this link, if you didn't know how to set the permission :
pl: Sprawdź tutaj, jeśli nie wiesz jak ustawić prawa zapisu :

en: Choose gallery
pl: Wybierz galerię

en: Choose the default style for the galleries.
pl: Wybierz domyślny styl dla galerii.

en: City
pl: Miasto

en: Clear cache folder
pl: Oczyść folder pamięci podręcznej

en: Click here for more settings
pl: Więcej ustawień

en: Click to Close
pl: Kliknij aby zamknąć

en: Color
pl: Kolor

en: Compact version
pl: Wersja kompaktowa

en: Contact
pl: Kontakt

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Contribute development
pl: Pomóż w rozwoju

en: Contributors / Tribute to
pl: Specjalne podziękowania dla

en: Copied %1$s picture(s) to gallery: %2$s .
pl: Skopiowano %1$s obraz(y) do galerii: %2$s .

en: Copy to...
pl: Kopiuj do...

en: Copyright Notice
pl: Prawa autorskie

en: Copyright notes / Credits
pl: Autorzy i podziękowania

en: Could not get a valid foldername
pl: Nie można odczytać nazwy katalogu

en: Country
pl: Kraj

en: Country code
pl: Kod pocztowy

en: Create a new , empty gallery below the folder
pl: Utworzenie nowej, pustej galerii w katalogu

en: Create new page
pl: Utwórz stronę

en: Create new thumbnails
pl: Utwórz nowe miniatury

en: Create square thumbnails, use only the width setting :
pl: Tworzy kwadratowe miniatury, używa tylko ustawienia szerokości:

en: Creates a file for each singlepic settings. Reduce the CPU load
pl: Tworzy plik z ustawieniami dla każdego pojedynczego obrazu. Redukuje obciążenie procesora.

en: Credit
pl: Podziękowania

en: Crop square thumbnail from image
pl: Wycinaj kwadratową miniaturę z obrazu

en: Custom
pl: Własny

en: Custom fields
pl: Pola niestandardowe

en: Custom order
pl: Niestandardowy układ

en: Customize thumbnail
pl: Dopasuj miniaturę

en: Database error. Could not add gallery!
pl: Błąd bazy danych. Nie można dodać galerii!

en: Date / Time
pl: Data/Czas

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Date/Time
pl: Data/Czas

en: Deactivate gallery page link
pl: Wyłącz link do strony galerii

en: Default size (W x H)
pl: Domyślny rozmiar (szerokość x wysokość)

en: Default style
pl: Domyślny styl

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete "%s"
pl: Usuń "%s"

en: Delete Tag
pl: Usuń tag

en: Delete album ?
pl: Usunąć album?

en: Delete files, when removing a gallery in the database
pl: Kiedy usunięta zostaje galeria, usunięte zostają również obrazy, które były do niej przypisane

en: Delete image files
pl: Usuń obrazy

en: Delete images
pl: Usuń obrazy

en: Delete tags
pl: Usuń tagi

en: Delete this gallery ?
pl: Usunąć tę galerię?

en: Descending
pl: Malejąco

en: Description
pl: Opis

en: Directory
pl: Katalog

en: Disable flash upload
pl: Wyłącz przesyłanie plików za pomocą flash

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
pl: Oglądasz %s&#8211;%s z %s

en: Donate the work via paypal
pl: Wyślij dotację przez PayPal

en: Download here
pl: Pobierz tutaj

en: Download latest version
pl: Pobierz najnowszą wersję

en: Duration time
pl: Czas trwania

en: EXIF Data
pl: Dane EXIF

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit Album
pl: Edycja albumów

en: Edit Status
pl: Edytuj status

en: Edit Tag Slug
pl: Edytuj znacznik tagu

en: Edit album
pl: Edycja albumów

en: Edit gallery
pl: Edytuj galerię

en: Edit thumb
pl: Edytuj miniaturę

en: Editing <strong>%s</strong>
pl: Edytujesz <strong>%s</strong>

en: Effect
pl: Efekt

en: Effects
pl: Efekty

en: Enable IE8 Web Slices
pl: Włącz obiekty Web Slice

en: Enable flash based upload
pl: Włącz przesyłanie plików za pomocą technologii flash

en: Enable roles/capabilities
pl: Włącz nadawanie funkcji i dostępnych operacji

en: Enable style selection
pl: Włącz wybór styli

en: Enable upload quota check
pl: Włącz kontrolę limitu przesyłania

en: Enable zip upload option
pl: Włącz opcję przesyłania archiwów zip

en: Enter the name of the tag to delete.  This tag will be removed from all posts.
pl: Wpisz nazwę tagu, który chcesz usunąć. Wpisany tag zostanie usunięty ze wszystkich wpisów.

en: Enter the tag name to edit and its new slug. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug">Slug definition</a>
pl: Wpisz nazwę tagu do edycji oraz jego nowy znacznik. <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Slug">Definicja znacznika</a>

en: Enter the tag to rename and its new value.  You can use this feature to merge tags too. Click "Rename" and all posts which use this tag will be updated.
pl: Wpisz nazwę i nową wartość tagu, któremu chcesz zmienić nazwę. Możesz użyć tej funkcji do łączenia tagów. Kliknij na przycisku "Zmień nazwę" a wszystkie wpisy używające tego tagu zostaną uaktualnione.

en: Enter the tags
pl: Wstaw tagi

en: Error updating thumbnail.
pl: Nie można zaktualizować miniatury.

en: Error, the file could not moved to :
pl: Błąd, nie można przenieść pliku do:

en: Error, the file permissions could not set
pl: Błąd, nie można nadać plikowi praw dostępu

en: Error. No enough tags for rename. Too for merge. Choose !
pl: Błąd. Za mało tagów, aby wykonać zmianę nazwy lub operację połączenia. Wybieraj!

en: Existing Tags
pl: Istniejące tagi

en: Extended version
pl: Wersja rozszerzona

en: FAQ
pl: Pomoc

en: Failed to copy database row for picture %s
pl: Nie można skopiować rekordu bazy danych dla obrazu %s

en: Failed to copy image %1$s to %2$s
pl: Kopiowanie obrazu %1$s do %2$s nie powiodło się

en: Failed to move image %1$s to %2$s
pl: Przesunięcie obrazu %1$s do %2$s nie powiodło się

en: Failure in database, no gallery path set !
pl: Błąd bazy danych, nie ustawiono ścieżki galerii!

en: Feature request
pl: Podziel się pomysłem

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Float
pl: Opływanie

en: Focal Length
pl: Długość ogniskowej

en: Focal length
pl: Długość ogniskowej

en: Font
pl: Czcionka

en: For a more flexible user management you can use the
pl: Aby móc lepiej kontrolować funkcje i uprawnienia użytkowników możesz użyć

en: Full size
pl: Pełen rozmiar

en: GD Library
pl: Moduł obsługi grafiki GD

en: Gallery | Galleries
pl[0]: Galeria
pl[1]: Galerie
pl[2]: Galerii

en: Gallery %1$s successfully created.<br/>You can show this gallery with the tag %2$s.<br/>
pl: Galeria %1$s utworzona pomyślnie.<br/>Możesz wyświetlić tą galerię, używając tagu %2$s.<br/>

en: Gallery Administrator
pl: administratora galerii

en: Gallery Editor
pl: edytor galerii

en: Gallery ID :
pl: ID Galerii :

en: Gallery IDs, separated by commas.
pl: Numery ID galerii, oddzielone przecinkami.

en: Gallery Overview
pl: Przegląd galerii

en: Gallery example
pl: Przykład galerii

en: Gallery not found.
pl: Nie znaleziono galerii.

en: Gallery path
pl: Ścieżka galerii

en: Gallery settings
pl: Ustawienia galerii

en: Gallery tags
pl: Tagi galerii

en: General Options
pl: Ustawienia główne

en: General WordPress MU Settings
pl: Ustawienia główne WordPress MU

en: Get help with NextGEN Gallery
pl: Pomoc Galerii NextGen

en: Get your language pack
pl: Pobierz pakiet językowy

en: Go
pl: Szukaj

en: Graphic Library
pl: Moduły grafiki

en: Headline
pl: Nagłówek

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Here you can control your images, galleries and albums.
pl: Możesz tutaj zarządzać swoimi obrazami, galeriami oraz albumami.

en: Here you can select the thumbnail effect, NextGEN Gallery will integrate the required HTML code in the images. Please note that only the Thickbox effect will automatic added to your theme.
pl: Tutaj możesz wybrać efekt dla miniatur, Galeria NextGEN połączy odpowiedni kod HTML z obrazami. Pamiętaj, że tylko efekt Thickbox zostanie automatycznie dodany do szablonu.

en: Hide
pl: Ukryj

en: How to support ?
pl: Jak wesprzeć?

en: IPTC Data
pl: Dane IPTC

en: If this file were writable you could edit it.
pl: Pliku nie można edytować, ponieważ nie ma on prawa zapisu.

en: If you didn't find your name on this list and there is some code which I integrate in my plugin, don't hesitate to send me a mail.
pl: Jeśli nie znalazłeś swojego nazwiska na tej liście a Twój kod został wykorzystany we wtyczce Galeria NextGEN, nie wahaj się i napisz do mnie maila.

en: If you have problems, please create directory
pl: Jeśli masz problemy, najpierw utwórz katalog

en: If you study the code of this plugin, you will find out that we mixed a lot of good already existing code and ideas together.
pl: Jeśli przejrzysz kod tej wtyczki, zobaczysz że jest ona połączeniem wielu dobrych, istniejących pomysłów.

en: If you would like to downgrade later, please make first a complete backup of your database and the images.
pl: Jeśli zamierzasz kiedyś powrócić do starszej wersji, wykonaj kopię bazy danych i obrazów.

en: If you would like to use the JW Image Rotatator, please download the player <a href="http://www.longtailvideo.com/players/jw-image-rotator/" target="_blank" >here</a> and upload it to your Upload folder (Default is wp-content/uploads).
pl: Jeśli chcesz korzystać z biblioteki JW Image Rotator, pobierz odtwarzacz <a href="http://www.longtailvideo.com/players/jw-image-rotator/" target="_blank" >stąd</a> i umieść go na serwerze w folderze Upload (domyślna lokalizacja to wp-content/uploads).

en: Ignore the aspect ratio, no portrait thumbnails
pl: Ignoruje proporcje, nie będzie panoramicznych miniatur

en: Image | Images
pl[0]: Obraz
pl[1]: Obrazy
pl[2]: Obrazów

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s)
pl: Obraz %1$s (%2$s) został skopiowany jako obraz %3$s (%4$s)

en: Image %1$s (%2$s) copied as image %3$s (%4$s) &raquo; The file already existed in the destination gallery.
pl: Obraz %1$s (%2$s) został skopiowany jako obraz %3$s (%4$s) &raquo; Plik już istniał w docelowej galerii.

en: Image Files
pl: Pliki obrazów

en: Image ID
pl: ID obrazu

en: Image ID:
pl: ID Obrazu:

en: Image list
pl: Lista obrazów

en: Image quality
pl: Jakość obrazu

en: Image settings
pl: Ustawienia obrazów

en: ImageMagick (Experimental). Path to the library :
pl: ImageMagick (Funkcja eksperymentalna). Ścieżka dostępu do biblioteki :

en: Imagebrowser
pl: Wybierz obrazy

en: Images
pl: Obrazy

en: Import a zip file with images from a url
pl: Importuj archiwum zip z obrazami z adresu

en: Import date and time information...
pl: Importuj informacje o dacie i czasie...

en: Import folder
pl: Importuj folder

en: Import from Server path:
pl: Importuj z katalogu na serwerze:

en: Import image folder
pl: Importuj folder ze zdjęciami

en: Import metadata
pl: Importuj dane meta

en: Import metadata finished
pl: Import danych meta zakończony

en: Import via cURL failed.
pl: Import przy pomocy cURL nie powiódł się.

en: Important : Could causes problem at some browser. Please recheck your page.
pl: Ważne: Może spowodować problemy w niektórych przeglądarkach. Dla pewności sprawdź swoją stronę.

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert into Post
pl: Wstaw do wpisu

en: Integrate slideshow
pl: Zintegrowany pokaz slajdów

en: Invalid MediaRSS command (%s).
pl: Nieprawidłowe polecenie MediaRSS (%s).

en: Invalid upload. Error Code :
pl: Przesyłanie nie powiodło się. Kod błędu:

en: JavaScript Thumbnail effect
pl: Efekt JavaScript dla miniatury

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: L O A D I N G
pl: P R O S Z Ę   C Z E K A Ć

en: Last modified
pl: Data ostatniej modyfikacji

en: Latest News
pl: Ostatnie wiadomości

en: Least used
pl: Najrzadziej używane

en: Left
pl: Lewo

en: Link Code line
pl: Podłącz kod

en: Link to the main image feed
pl: Link do głównego kanału obrazów

en: Location
pl: Lokalizacja

en: MYSQL Version
pl: Wersja MySQL

en: Main NextGEN Gallery overview
pl: Główny panel Galerii NextGEN

en: Main page (No parent)
pl: Strona główna (bez strony nadrzędnej)

en: Make
pl: Marka sprzętu

en: Manage Albums
pl: Zarządzaj albumami

en: Manage Gallery
pl: Zarządzaj Galerią

en: Manage gallery
pl: Zarządzanie galeriami

en: Manage image tags
pl: Zarządzaj tagami obrazów

en: Manage others gallery
pl: Zarządzaj innymi galeriami

en: Manage tags
pl: Zarządzaj tagami

en: Match with
pl: Przypisuj do

en: Max. number of images
pl: Ilość obrazów na stronę

en: Maximize the widget content
pl: Maksymalizuj zawartość widżetu

en: Media RSS icon:
pl: ikona Media RSS:

en: Memory usage
pl: Zużycie pamięci

en: Merge tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;. %3$s objects edited.
pl: Połącz tag(i) &laquo;%1$s&raquo; z &laquo;%2$s&raquo;. Zmieniono %3$s obiekt(ów).

en: Meta data
pl: Dane meta

en: Minimize the widget content
pl: Minimalizuj zawartość widżetu

en: More Help & Info
pl: Więcej informacji

en: Most popular
pl: Najpopularniejsze

en: Move imagerotator to new location...
pl: Przenieś imagerotator do nowej lokalizacji...

en: Move to...
pl: Przenieś do...

en: Moved %1$s picture(s) to gallery : %2$s .
pl: Przesunięto %1$s obraz(y) do galerii: %2$s .

en: N/A
pl: ND

en: Name
pl: Nazwa

en: New Gallery
pl: Nowa galeria

en: New gallery page ID
pl: ID strony nowej galerii

en: New tag name(s):
pl: Nowa nazwa tagu:

en: Newsfeed could not be loaded.  Check the <a href="%s">front page</a> to check for updates.
pl: Nie udało się pobrać aktualności. Sprawdź <a href="%s">stronę główną</a>, czy jest dostępna nowa wersja.

en: Next
pl: Następny

en: Next tags
pl: Następne tagi

en: NextGEN DEV Team
pl: Zespół deweloperów NextGEN

en: NextGEN Gallery
pl: Galeria NextGEN

en: NextGEN Gallery : Tables could not created, please check your database settings
pl: Galeria NextGEN: Nie można utworzyć tabel, sprawdź ustawienia bazy danych

en: NextGEN Gallery Overview
pl: Galeria NextGEN

en: NextGEN Media RSS
pl: Kanał informacyjny NextGen Media

en: NextGEN Slideshow
pl: Pokaz slajdów NextGEN

en: NextGEN Widget
pl: Widżet NextGEN

en: No
pl: Nie

en: No GD support
pl: Brak wsparcia dla biblioteki GD

en: No Picture
pl: Brak obrazu

en: No action
pl: Czynności

en: No album
pl: Nie wybrano albumu

en: No album ID has been provided as parameter
pl: Nie podano parametru określającego ID albumu

en: No album selected
pl: Nie wybrano albumu

en: No album selected!
pl: Nie wybrano albumu!

en: No doubt a very useful and easy motivation :-)
pl: Bez wątpienia bardzo przyjemny sposób motywacji :-)

en: No effect
pl: Nie wybrano efektu

en: No entries found
pl: Brak wyników

en: No exif data
pl: Brak danych EXIF

en: No float
pl: Bez opływania

en: No galleries have been yet created.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnej galerii.

en: No gallery
pl: Nie wybrano galerii

en: No gallery selected !
pl: Nie wybrano galerii!

en: No images selected
pl: Nie wybrano obrazów

en: No new slug(s) specified!
pl: Nie wybrano żadnego(-ych) nowego(-ych) znacznika(-ów)!

en: No new tag specified!
pl: Nie podano nowego tagu!

en: No new/old valid tag specified!
pl: Nie podano żadnego nowego lub istniejącego tagu!

en: No objects (post/page) found for specified old tags.
pl: Nie znaleziono wpisów lub stron zawierających podane tagi.

en: No picture
pl: Nie wybrano obrazu

en: No problem, before you deactivate this plugin press the Uninstall Button, because deactivating NextGEN Gallery does not remove any data that may have been created.
pl: Nie ma sprawy, zanim wyłączysz tę wtyczkę wciśnij przycisk Odinstaluj ponieważ wyłączenie Galerii NextGEN nie usuwa żadnych danych które mogły zostać utworzone.

en: No slug edited.
pl: Żaden znacznik nie został zmieniony.

en: No tag deleted.
pl: Żaden tag nie został usunięty.

en: No tag merged.
pl: Żadne tagi nie zostały połączone.

en: No tag renamed.
pl: Nie zmieniono żadnego tagu.

en: No tag specified!
pl: Nie wybrano tagu!

en: No valid URL path
pl: Nie podano ścieżki dostępu URL

en: No valid gallery name!
pl: Nie podano prawidłowej nazwy galerii!

en: No valid new tag.
pl: Nie znaleziono poprawnego nowego tagu.

en: None
pl: Żaden

en: Not linked
pl: Brak podłączenia

en: Not set
pl: Nie ustawiono

en: Note : Based on your server memory limit you should not upload larger images then <strong>%d x %d</strong> pixel
pl: Uwaga: Ze względu na limit pamięci Twojego serwera nie powinieneś przesyłać obrazów w rozmiarach większych niż <strong>%d x %d</strong> pikseli.

en: Note : The upload limit on your server is
pl: Uwaga : limit wielkości przesyłanego pliku na twoim serwerze wynosi

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Number of images per page
pl: Ilość obrazów na stronę

en: Object didn't contain correct data
pl: Objekt nie zawiera poprawnych danych

en: Off
pl: Wyłączone

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: On
pl: Włączone

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to backup all the tables first. NextGEN gallery is stored in the tables
pl: Deinstalacji nie można cofnąć. Powinieneś najpierw utworzyć kopię zapasową tabel z bazy danych WordPress. Galeria NextGEN jest przechowywana w tabelach

en: Only which are listed
pl: Tylko wypisane

en: Only which are not listed
pl: Tylko nie wypisane

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
pl: Plik nie istnieje! Sprawdź jeszcze raz nazwę pliku i spróbuj ponownie.

en: Opaque
pl: Nieprzezroczystość

en: Operating System
pl: System operacyjny

en: Operation successful. Please clear your browser cache.
pl: Operacja powiodła się. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki.

en: Options
pl: Opcje

en: Original images
pl: Oryginalne obrazy

en: Overview
pl: Przegląd

en: Overwrite tags
pl: Nadpisz tagi

en: PHP Allow URL fopen
pl: Obsługa funkcji URL fopen przez PHP

en: PHP Exif support
pl: Wsparcie dla funkcji PHP EXIF

en: PHP IPTC support
pl: Wsparcie dla funkcji PHP IPTC

en: PHP Max Post Size
pl: Maksymalny rozmiar danych POST w PHP

en: PHP Max Script Execute Time
pl: Maksymalny czas wykonywania skryptu PHP

en: PHP Max Upload Size
pl: Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku w PHP

en: PHP Memory Limit
pl: Limit pamięci PHP

en: PHP Safe Mode
pl: Tryb Safe Mode PHP

en: PHP Version
pl: Wersja PHP

en: PHP XML support
pl: Wsparcie dla funkcji PHP XML

en: Page
pl: Strona

en: Page ID
pl: ID strony

en: Page Link to
pl: Podłącz do strony

en: Path
pl: Ścieżka

en: Path to the Imagerotator (URL)
pl: Ścieżka dostępu do Imagerotatora (URL)

en: Photos
pl: Zdjęcia

en: Picture
pl: Obraz

en: Picture tag
pl: Tag obrazu

en: Picture tag: %2$l.
pl: Tag obrazu: %2$l.

en: Pictures deleted successfully
pl: Obrazy zostały usunięte

en: Place a link to the plugin in your blog/webpage
pl: Umieść link do wtyczki na swoim blogu lub stronie

en: Please note : If you change the settings, you need to recreate the thumbnails under -> Manage Gallery .
pl: Pamiętaj: Jeśli zmienisz te ustawienia, będzie trzeba  ponownie utworzyć miniatury w menu Zarządzania Galerią.

en: Please note : You can only activate the watermark under -> Manage Gallery . This action cannot be undone.
pl: Pamiętaj: Możesz aktywować znak wodny w menu Zarządzania Galerią. Ta operacja nie może zostać cofnięta.

en: Position
pl: Pozycja

en: Presort
pl: Wstępnie posortowane

en: Press the button to search automatic for the imagerotator, if you uploaded it to wp-content/uploads or a subfolder
pl: Aby automatycznie szukać imagerotatora naciśnij przycisk, o ile został umieszczony w katalogu wp-content/uploads lub dowolnym podkatalogu

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview image
pl: Obraz podglądu

en: Previous tags
pl: Poprzednie tagi

en: Proceed now
pl: Wykonaj

en: Program tool
pl: Program

en: Province/State
pl: Region

en: Quantity
pl: Ilość

en: Recent donators
pl: Ostatnio wsparli projekt

en: Related images
pl: Obrazy powiązane

en: Related images for
pl: Obrazy powiązane z

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename Tag
pl: Zmień nazwę tagu

en: Rename failed
pl: Zmiana nazwy nie powiodła się

en: Renamed tag(s) &laquo;%1$s&raquo; to &laquo;%2$s&raquo;
pl: Zmieniono nazwę(y) tagu(ów) &laquo;%1$s&raquo; na &laquo;%2$s&raquo;

en: Reset all options to default settings ?\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to proceed.\n
pl: Przywrócić ustawienia domyślne ?\n\nWybierz [Anuluj] aby przerwać, [OK] aby kontynuować.\n

en: Reset all options/settings to the default installation.
pl: Przywróć domyślne opcje i ustawienia

en: Reset all settings to default parameter
pl: Przywróć wszystkie ustawienia domyślne

en: Reset options
pl: Ustawienia domyślne

en: Reset settings
pl: Przywróć ustawienia

en: Resize Images
pl: Zmień rozmiar obrazów

en: Resize images
pl: Zmień rozmiar obrazów

en: Right
pl: Prawo

en: Roles
pl: Funkcje

en: Roles / capabilities
pl: Funkcje i możliwe operacje

en: Rollover / Active Color
pl: Kolor aktywowanego i wskazywanego myszą elementu

en: SAFE MODE Restriction in effect! You need to create the folder <strong>%s</strong> manually
pl: Funkcja SAFE MODE jest włączona! Musisz stworzyć folder <strong>%s</strong> ręcznie

en: SQL Mode
pl: Tryb SQL

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save all changes
pl: Zapisz zmiany

en: Scan Folder for new images
pl: Szukaj nowych obrazów

en: Screen Color
pl: Kolor ekranu

en: Search Images
pl: Szukaj obrazów

en: Search now
pl: Szukaj

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
pl: Wyniki wyszukiwania dla &#8220;%s&#8221;

en: Search tags
pl: Szukaj tagów

en: See more information for the Flash Player on the web page
pl: Więcej informacji o odtwarzaczu Flash znajduje się na stronie

en: Select &#187;
pl: Wybierz &#187;

en: Select :
pl: Wybierz:

en: Select Gallery:
pl: Wybierz galerię:

en: Select Zip-File
pl: Wybierz archiwum Zip

en: Select a preview image:
pl: Wybierz obraz do podglądu:

en: Select album
pl: Wybierz album

en: Select gallery
pl: Wybierz galerię

en: Select graphic library
pl: Wybierz moduł obsługujący grafikę

en: Select picture
pl: Wybierz obraz

en: Select the area for the thumbnail from the picture on the left.
pl: Zaznacz obszar dla miniatury na obrazie pop lewej stronie.

en: Select the destination gallery:
pl: Wybierz galerię docelową:

en: Select the lowest role which should be able to access the follow capabilities. NextGEN Gallery supports the standard roles from WordPress.
pl: Wybierz najniższą funkcję użytkownika, który ma mieć dostęp do następujących operacji. Galeria NextGEN obsługuje standardowe funkcje użytkowników WordPress.

en: Select with the mouse the area for the new thumbnail.
pl: Zaznacz kursorem myszy obszar, który stanie się miniaturą tego obrazu.

en: Send us bugfixes / code changes
pl: Wyślij poprawki / zmiany kodu

en: Separate picture tags with commas.
pl: Oddzielaj przecinkami kolejne tagi obrazów.

en: Server
pl: Serwer

en: Server Settings
pl: Ustawienia serwera

en: Set fix dimension
pl: Ustaw stałe proporcje

en: Set watermark
pl: Ustaw znak wodny

en: Setup
pl: Ustawienia

en: Setup Gallery
pl: Ustawienia galerii

en: Should work if the gallery is bellow the blog.dir
pl: Powinno działać, jeśli galeria jest w folderze bloga.

en: Show
pl: Pokaż

en: Show / hide used galleries
pl: Pokaż / ukryj używane galerie

en: Show :
pl: Pokaż :

en: Show ImageBrowser
pl: Pokaż przeglądarkę obrazów

en: Show Meta data
pl: Pokaż dane z nagłówka Meta

en: Show a NextGEN Gallery Slideshow
pl: Wyświetl pokaz slajdów NextGEN

en: Show as
pl: Pokaż jako

en: Show first
pl: Pokaż najpierw

en: Show loading icon
pl: Pokaż ikonę ładowania

en: Show navigation bar
pl: Pokaż pasek nawigacyjny

en: Show next image on click
pl: Pokaż następny obraz po kliknięciu

en: Show the global Media RSS link:
pl: Pokaż ogólny link Media RSS:

en: Shuffle mode
pl: Tryb losowy

en: Shutter
pl: Migawka

en: Shutter speed
pl: Szybkość migawki

en: Single picture
pl: Pojedynczy obraz

en: Size
pl: Rozmiar

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Slug(s) to set:
pl: Znacznik(i):

en: So, we would like to thank the following people for their pioneer work (without this work it's impossible to create such a plugin so fast)
pl: Chcielibyśmy podziękować niżej wymienionym osobom za ich pionierską pracę (bez ich pracy niemożliwe byłoby napisanie takiej wtyczki tak szybko)

en: Some folders/files could not renamed, please recheck the permission and rescan the folder in the manage gallery section.
pl: Niektórym katalogom lub plikom nie można zmienić nazwy, sprawdź uprawnienia i przeszukaj katalog w sekcji zarządzania galerią.

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a Memory Limit of 16 MB higher
pl: asd

en: Sorry, NextGEN Gallery works only with a role called administrator
pl: Niestety, ale Galeria NextGEN działa tylko z uprawnieniami administratora

en: Sorry, you have no access here
pl: Niestety, nie masz praw dostępu

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
pl: Niestety, przekroczono dozwoloną pojemność dysku. Usuń zbędne pliki, aby możliwe było umieszczenie nowych.

en: Sort Gallery
pl: Sortuj Galerię

en: Sort Order:
pl: Kolejność sortowania:

en: Sort direction
pl: Sortuj

en: Sort gallery
pl: Sortuj galerię

en: Sort options
pl: Sortowanie

en: Sort order changed
pl: Kolejność sortowania została zmieniona

en: Sort thumbnails
pl: Sortowanie miniatur

en: Source
pl: Źródło

en: Start upgrade now
pl: Rozpocznij aktualizację

en: Start upload
pl: Prześlij

en: Storage Space
pl: Dostępna pojemność dysku

en: Stretch image
pl: Rozciągnij obrazek

en: Style
pl: Styl

en: Style Editor
pl: Edytor styli

en: Subject
pl: Tytuł

en: Tag(s) to delete:
pl: Tag(i) do usunięcia:

en: Tag(s) to match:
pl: Tag(i):

en: Tag(s) to rename:
pl: Zmiana nazwy tagu(-ów):

en: Tags
pl: Tagi

en: Tags (comma separated list)
pl: Tagi (oddzielone przecinkami)

en: Tags / Categories
pl: Tagi / kategorie

en: Tags changed
pl: Tagi zostały zmienione

en: Tags number and slugs number isn't the same!
pl: Liczby tagów i znaczników nie pokrywają się ze sobą!

en: Templates
pl: Szablony

en: Text
pl: Tekst

en: Text for the global Media RSS link:
pl: Nazwa głównego linku Media RSS:

en: Texts / Buttons Color
pl: Kolor tekstu i przycisków

en: Thanks to all donators...
pl: Dzięki wszystkim, którzy wsparli projekt...

en: Thanks!
pl: Dzięki!

en: The <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">Flash Player</a> and <a href="http://www.mozilla.com/firefox/">a browser with Javascript support</a> are needed..
pl: asd

en: The accessing of URL files is disabled at your server (allow_url_fopen)
pl: Dostęp do plików URL jest wyłączony na serwerze (allow_url_fopen)

en: The album ID=%s does not exist.
pl: Nie istnieje album o ID=%s.

en: The album will not link to a gallery subpage. The gallery is shown on the same page.
pl: Album nie będzie linkował do podstrony galerii. Galeria będzie wyświetlona na tej samej stronie.

en: The batch upload requires Adobe Flash 10, disable it if you have problems
pl: Jednoczesne przesyłanie większej ilości plików wymaga Adobe Flash 10, jeśli masz problem wyłącz go

en: The destination gallery does not exist
pl: Docelowa galeria nie istnieje

en: The gallery ID=%s does not exist.
pl: Nie istnieje galeria o ID=%s

en: The gallery will open the ImageBrowser instead the effect.
pl: Galeria otworzy przeglądarkę obrazów zamiast wybranego efektu.

en: The most motivated support for this plugin are your ideas and brain work
pl: Najlepsza pomoc to nowe pomysły i przemyślenia

en: The path to imagerotator.swf is not defined, the slideshow will not work.
pl: Ścieżka dostępu do pliku imgarotator.swf nie została określona, pokaz slajdów nie będzie działał.

en: The script detect that you upgrade from a older version.
pl: Skrypt wykrył, iż dokonujesz aktualizacji ze starszej wersji.

en: The server setting Safe-Mode is on !
pl: Tryb Safe Mode jest włączony na serwerze!

en: The settings are used in the JW Image Rotator Version
pl: Te ustawienia są użyte w bibliotece JW Image Rotator w wersji

en: The upgrade process may take a while, so please be patient.
pl: Aktualizacja może trochę potrwać, prosimy więc o cierpliwość.

en: There are many other folks who have made contributions to this project :
pl: Lista osób, które wniosły do projektu swój udział:

en: There exist several ways to contribute, help or support us in this work. Non of them are mandatory.
pl: Istnieje wiele sposobów aby wesprzeć i pomóc przy rozwoju projektu. Żaden z nich nie jest obowiązkowy.

en: These values are maximum values
pl: Wartości maksymalne

en: This function will not work, cause you need the FreeType library
pl: Ta opcja nie będzie funkcjonować, ponieważ potrzebuje do działania biblioteki FreeType

en: This is the default path for all blogs. With the placeholder %BLOG_ID% you can organize the folder structure better. The path must end with a /.
pl: To jest domyślna ścieżka dostępu dla wszystkich blogów. Dzięki symbolowi %BLOG_ID% możesz lepiej zorganizować strukturę katalogów. Ścieżka musi kończyć się znakiem "/".

en: This is the default path for all galleries
pl: Domyślna ścieżka dla wszystkich galerii

en: This option will append related images to every post
pl: Ta opcja będzie dołączać pokrewne obrazy do każdego wpisu

en: This plugin is primarily developed, maintained, supported, documented by
pl: Niniejsza wtyczka jest rozwijana, wspierana i udokumentowana przez

en: Thumbnail
pl: Miniatura

en: Thumbnail quality
pl: Jakość miniatur

en: Thumbnail settings
pl: Ustawienia miniatur

en: Thumbnail updated
pl: Miniatura zaktualizowana

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Time Created
pl: Godzina utworzenia

en: Tip : Copy your stylesheet (nggallery.css) to your theme folder, so it will be not lost during a upgrade
pl: Podpowiedź: Skopiuj plik styli (nggallery.css) do swojego katalogu zawierającego obecnie używany motyw graficzny, dzięki czemu nie utracisz go po aktualizacji

en: Title
pl: Tytuł

en: Title :
pl: Tytuł :

en: Title:
pl: Tytuł:

en: To help people to work with this plugin, I would like to have it in all available languages
pl: Chciałbym mieć tłumaczenia na wszystkie możliwe języki, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z tej wtyczki.

en: Tooltip text for the global Media RSS link:
pl: Podpis dla głównego linku Media RSS:

en: Transition / Fade effect
pl: Efekt przejścia / zanikania

en: Translate the plugin
pl: Przetłumacz wtyczkę

en: Try XHTML validation (with CDATA)
pl: Spróbuj walidacji XHTML (z CDATA)

en: URL to file
pl: Adres URL obrazu

en: Unable to create directory
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
pl: Nie można utworzyć katalogu %s. Czy katalog nadrzędny do niego, ma prawa zapisu na serwerze?

en: Unable to write to directory %s. Is this directory writable by the server?
pl: Nie można zapisać plików w katalogu %s. Czy ten katalog ma prawa zapisu na serwerze?

en: Unexpected Error
pl: Wystąpił nieznany błąd

en: Uninstall plugin
pl: Odinstaluj wtyczkę

en: Uninstall plugin tables
pl: Odinstaluj tabele danych wtyczki

en: Uninstall sucessful ! Now delete the plugin and enjoy your life ! Good luck !
pl: Deinstalacja zakończona pomyślnie! Wystarczy usunąć wtyczkę z listy wtyczek. Powodzenia!

en: Unsorted
pl: Nie posortowane

en: Update
pl: Zapisz

en: Update File
pl: Aktualizuj plik

en: Update Sort Order
pl: Aktualizuj kolejność sortowania

en: Update Successfully
pl: Zapisano

en: Update capabilities
pl: Zapisz zmiany

en: Update file structure...
pl: Aktualizacja struktury katalogów...

en: Update successful
pl: Zapisano

en: Update successfully
pl: Zmiany zapisano

en: Updated capabilities
pl: Zaktualizowane operacje

en: Upgrade NextGEN Gallery
pl: Aktualizuj Galerię NextGEN

en: Upgrade database structure...
pl: Aktualizacja strkutury bazy danych...

en: Upgrade sucessful
pl: Aktualizacja zakończona pomyślnie

en: Upload Images
pl: Prześlij obrazy

en: Upload Space Remaining:
pl: Wolne miejsce na dysku:

en: Upload Space Used:
pl: Zajęte miejsce na dysku:

en: Upload a Zip-File
pl: Prześlij archiwum Zip

en: Upload a zip file with images
pl: Prześlij archiwum Zip zawierające obrazy

en: Upload failed!
pl: Przesyłanie pliku nie powiodło się!

en: Upload image
pl: Prześlij obraz

en: Upload images
pl: Prześlij obrazy

en: Upload multiple files at once by ctrl/shift-selecting in dialog
pl: Prześlij wiele plików na raz przez zaznaczenie ich przy pomocy przycisków CTRL lub SHIFT

en: Upload pictures
pl: Prześlij obrazy

en: Uploaded file was no or a faulty zip file ! The server recognize :
pl: Wysłany plik był uszkodzony lub nie był archiwum zip! Serwer rozpoznał:

en: Use TinyMCE Button / Upload tab
pl: Użycie zakładki TinyMCE Button / Upload

en: Use image as watermark
pl: Użyj obrazu jako znaku wodnego

en: Use slow zooming effect
pl: Użyj efektu powolnego powiększania

en: Use text as watermark
pl: Użyj tekstu jako znaku wodnego

en: Use watermark logo
pl: Użyj znaku wodnego

en: Value
pl: Wartość

en: Version
pl: Wersja

en: View
pl: Podgląd

en: View "%s"
pl: Podgląd "%s"

en: View all
pl: Pokaż wszystkie

en: View all images tagged with %s
pl: Pokaż wszystkie obrazy oznaczone tagiem %s

en: WARNING:
pl: UWAGA:

en: Watermark
pl: Znak wodny

en: We would like to thank this people which support us in the work :
pl: Chcielibyśmy podziękować następującym osobom za wsparcie projektu:

en: Welcome to NextGEN Gallery !
pl: Witaj w Galerii NextGEN !

en: When safe_mode is on, PHP checks to see if the owner (%s) of the current script matches the owner (%s) of the file to be operated on by a file function or its directory
pl: Kiedy funkcja safe_mode jest aktywna, PHP sprawdza czy właściciel (%s) bieżącego skryptu odpowiada właścicielowi (%s) obecnie przetwarzanego pliku lub folderu

en: When you activate this option, some javascript is added to your site footer. Make sure that wp_footer is called in your theme.
pl: Po włączeniu tej funkcji, kod javascript zostanie dodany do stopki Twojej strony. Upewnij się, czy stopka w szablonie którego używasz, nazywa się wp_footer.

en: When you activate this option, you need to update your permalink structure one time.
pl: Kiedy włączysz tę opcję, musisz zaktualizować strukturę linków stałych.

en: Widget that displays Media RSS links for NextGEN Gallery.
pl: Ten widżet wyświetla linki Media RSS Galerii NextGen.

en: Width x Height
pl: Szerokość x wysokość

en: Width x Height :
pl: Szerokość x wysokość :

en: Width x height (in pixel)
pl: Szerokość x wysokość (w pikselach)

en: Width x height (in pixel). NextGEN Gallery will keep ratio size
pl: Szerokość x wysokość (w pikselach). Galeria NextGEN zachowa proporcje.

en: Width:
pl: Szerokość:

en: With the placeholder
pl: Za pomocą symbolu

en: XMP Data
pl: Dane XMP

en: Yes
pl: Tak

en: Yes, share and trackback is also a good support for this work
pl: Informowanie innych to również dobry sposób wsparcia projektu

en: You are about to Uninstall this plugin from WordPress.\nThis action is not reversible.\n\nChoose [Cancel] to Stop, [OK] to Uninstall.\n
pl: Zamierzasz odinstalować tę wtyczkę z WordPressa.\nTej operacji nie można cofnąć.\n\nWybierz [Anulujl] aby przerwać, [OK] aby odinstalować.\n

en: You are about to start the bulk edit for %s images 
     
     'Cancel' to stop, 'OK' to proceed.
pl: Zamierzasz rozpocząć grupową edycję %s obrazów 
    
    Wybierz 'Anuluj' aby przerwać, 'OK' aby kontynuować.

en: You are not allowed to be here
pl: Nie masz uprawnień, aby przeglądać te strony

en: You can change the logo at the watermark settings
pl: Możesz zmienić logo w ustawieniach znaku wodnego

en: You can specify multiple tags to delete by separating them with commas
pl: Możesz usunąć wiele tagów rozdzielając ich nazwy przecinkami

en: You can specify multiple tags to rename by separating them with commas.
pl: Możesz zmienić nazwę wielu tagom rozdzielając ich nazwy przecinkami

en: You can upload more fonts in the folder <strong>nggallery/fonts</strong>
pl: Możesz dodać więcej czcionek umieszczając je w folderze <strong>/wp-content/plugins/nextgen-gallery/fonts/</strong>

en: You currently have %s rights.
pl: W tej chwili posiadasz uprawnienia %s.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this blog.
pl: Nie masz uprawnień do edycji szablonów

en: You do not have the correct permission
pl: Nie masz odpowiednich uprawnień

en: You don't like NextGEN Gallery ?
pl: Nie podoba Ci się Galeria NextGen?

en: Your database tables for NextGEN Gallery is out-of-date, and must be upgraded before you can continue.
pl: Tabele bazy danych Twojej Galerii NextGEN są nieaktualne i muszą zostać najpierw uaktualnione.

en: Your theme contain a NextGEN Gallery stylesheet (nggallery.css), this file will be used
pl: Twój motyw graficzny zawiera arkusz styli Galerii NextGEN (nggallery.css), ten plik zostanie użyty

en: Zip-File successfully unpacked
pl: Archiwum Zip zostało rozpakowane

en: [Album not found]
pl: [Nie odnaleziono albumu]

en: [Gallery not found]
pl: [Nie odnaleziono galerii]

en: [Maximize]
pl: [Widok pełny]

en: [Minimize]
pl: [Streszczenie]

en: [Pictures not found]
pl: [Nie odnaleziono zdjęć]

en: [Show all]
pl: [Pokaż wszystkie]

en: [Show as slideshow]
pl: [Pokaż jako pokaz slajdów]

en: [Show picture list]
pl: [Pokaż listę obrazów]

en: [SinglePic not found]
pl: [SinglePic nie odnaleziony]

en: [View with PicLens]
pl: [Przeglądaj za pomocą PicLens]

en: a new gallery
pl: nowej galerii

en: already exists
pl: już istnieje

en: and
pl: i

en: and all donators...
pl: oraz wszystkich darczyńców...

en: and the thumbnails directory
pl: i folder miniatur

en: bgfade
pl: zanikanie tła

en: blocks
pl: bloki

en: bubbles
pl: bąbelki

en: circles
pl: koła

en: contains no pictures
pl: nie zawiera obrazów

en: created
pl: utworzony

en: deleted successfully
pl: usunięta

en: didn't exist. Please create first the main gallery folder
pl: nie istniał. Utwórz najpierw główny folder galerii

en: doesn&#96;t exist!
pl: nie istnieje!

en: exclude
pl: Wyklucz

en: fade
pl: zanikanie

en: false
pl: nie

en: finished
pl: zakończono

en: fit
pl: dopasuj

en: flash
pl: błysk

en: fluids
pl: płyn

en: for PclZip , a PHP library that manage ZIP archives
pl: za PclZip, bibliotekę zarządzającą archiwami ZIP

en: for Shutter Reloaded, a real lightweight image effect
pl: za skrypt Shutter Reloaded, sprytnie napisany efekt obrazu

en: for a lot of very useful plugins and ideas
pl: za wiele użytecznych wtyczek i pomysłów

en: for jQuery, which is the best Web2.0 framework
pl: za jQuery, najlepszy framework Web 2.0

en: for the Fugue Iconset
pl: za zestaw ikon Fugue

en: for the Watermark plugin
pl: za wtyczkę tworzącą znaki wodne

en: for the best Media Flash Scripts on earth
pl: za najlepsze skrypty Flash na świecie

en: for the fantastic PHP Thumbnail Class
pl: za fantastyczną klasę PHP do tworzenia miniatur

en: for their great documented code
pl: za świetnie dokumentowany kod

en: in to
pl: Przesłane obrazy umieść w

en: is no valid image file!
pl: nie jest poprawnym plikiem obrazu!

en: is not writeable !
pl: nie ma praw zapisu!

en: lines
pl: linie

en: loading
pl: trwa ładowanie

en: none
pl: żaden

en: of
pl: z

en: or enter a Zip-File URL
pl: lub podaj adres URL do archiwum ZIP

en: random
pl: losowy

en: recent added
pl: ostatnio dodane

en: remove
pl: usuń

en: sec.
pl: sek.

en: slowfade
pl: powolne zanikanie

en: successfully created!
pl: utworzona pomyślnie!

en: true
pl: tak

en: with permission 777 manually !
pl: ręcznie z prawami dostępu 777!

en: you can activate a navigation through the images (depend on the effect). Change the code line only , when you use a different thumbnail effect or you know what you do.
pl: możesz aktywować nawigację pomiędzy obrazami (zależnie od efektu). Zmień kod tylko wtedy, kiedy chcesz użyć innego efektu dla miniatur lub wiesz co robisz.
