Luvre Lite - en to da_DK translation catalogue (256 entries)

en: %1$s Plugin has been deactivated because it requires PHP version %2$s or higher. Please upgrade PHP
da_DK: %1$s plugin er blevet deaktiveret, fordi det kræver PHP-version %2$s eller højere. Opgrader venligst PHP

en: %1$s Plugin has been deactivated because it requires WordPress version %2$s or higher. Please upgrade WordPress
da_DK: %1$s plugin er blevet deaktiveret, fordi det kræver WordPress-version %2$s eller højere. Opgrader venligst WordPress

en: %1$sDocumentation%2$s
da_DK: %1$sDokumentation%2$s

en: %1$sWebsite%2$s
da_DK: %1$sHjemmeside%2$s

en: 1 Site License
da_DK: 1 Webstedslicens

en: 1 Year Premium Support
da_DK: 1 års Premium Support

en: 3 Months Premium Support
da_DK: 3 måneders premium-support

en: 3 Sites License
da_DK: 3 Sites Licens

en: A folder with this name already exists. Please choose another one
da_DK: Der findes allerede en mappe med dette navn. Vælg en anden

en: Absolutely! The Luvres plugin and all your settings will continue to function as usual. However, without renewing your license, you will no longer receive updates, including new features, improvements, and support
da_DK: Absolut! Luvres-plugin'et og alle dine indstillinger vil fortsætte med at fungere som normalt. Men uden at forny din licens vil du ikke længere modtage opdateringer, herunder nye funktioner, forbedringer og support

en: Add Folder
da_DK: Tilføj Mappe

en: Add your first folder
da_DK: Tilføj din første mappe

en: All
da_DK: Alle

en: All %s
da_DK: Alle %s

en: All Files
da_DK: Alle filer

en: All data has been successfully removed
da_DK: Alle data er blevet fjernet

en: Allow built-in SVG upload & sanitization
da_DK: Tillad indbygget SVG-upload og rensning

en: An access token already exists
da_DK: Der findes allerede et adgangstoken

en: Are you sure you want to delete this access token?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette dette adgangstoken?

en: Are you sure you want to delete this folder? Those files will be moved to Uncategorized folder
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette denne mappe? Disse filer vil blive flyttet til mappen Ikke kategoriseret

en: Are you sure you want to remove all data?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fjerne alle data?

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Attachments successfully moved into uncategorized folder
da_DK: Vedhæftede filer er flyttet til en ikke-kategoriseret mappe

en: Authentication failed
da_DK: Godkendelse mislykkedes

en: Auto Height
da_DK: Automatisk højde

en: Auto focus dropped folder
da_DK: Autofokus droppet mappe

en: Autoplay
da_DK: Automatisk afspilning

en: Autoplay Delay
da_DK: Forsinkelse af automatisk afspilning

en: Browse
da_DK: Gennemse

en: Build a fancy carousel using images from your folders
da_DK: Byg en fancy karrusel ved hjælp af billeder fra dine mapper

en: Build a fancy gallery using images from your folders
da_DK: Byg et fancy galleri ved hjælp af billeder fra dine mapper

en: Build a fancy slider using images from your folders
da_DK: Byg en fancy skyder ved hjælp af billeder fra dine mapper

en: Bulk Select
da_DK: Vælg flere gange

en: Bulk Select Folder
da_DK: Vælg mappe på én gang

en: Buy Now
da_DK: Køb Nu

en: By Author
da_DK: Af skribent

en: By AuthorName
da_DK: Af skribent

en: By Date
da_DK: Efter dato

en: By Modified
da_DK: Af ændret

en: By Name
da_DK: Efter navn

en: By Title
da_DK: Titel

en: CSV file is empty or invalid
da_DK: CSV-filen er tom eller ugyldig

en: CSV file upload failed
da_DK: Upload af CSV-fil mislykkedes

en: Can I upgrade my plan later?
da_DK: Kan jeg opgradere mit abonnement senere?

en: Can I use the Luvres plugin on multiple domains?
da_DK: Kan jeg bruge Luvres-plugin'et på flere domæner?

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Caption
da_DK: Billedtekst

en: Carousel Settings
da_DK: Karrusel-indstillinger

en: Change Color
da_DK: Skift farve

en: Change Folder Color
da_DK: Skift mappefarve

en: Choose the right plan for you
da_DK: Vælg den rigtige plan for dig

en: Clear
da_DK: Ryd

en: Clear All Data
da_DK: Ryd alle data

en: Click to set color
da_DK: Klik for at indstille farve

en: Close
da_DK: Luk

en: Collapse Folder
da_DK: Skjul mappe

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Conflicting Plugin Detected
da_DK: Modstridende plugin fundet

en: Could not create ZIP file
da_DK: Kunne ikke oprette ZIP-fil

en: Count files in each folder
da_DK: Tæl filer i hver mappe

en: Create Gallery, Slider or Carousel using a Block
da_DK: Opret galleri, skyder eller karrusel ved hjælp af en blok

en: Create New Folder
da_DK: Opret ny mappe

en: Customize folder styles with custom colors & more
da_DK: Tilpas mappestile med brugerdefinerede farver og meget mere

en: Cut
da_DK: Klip

en: Database table not found
da_DK: Databasetabel ikke fundet

en: Database update failed. Please try again
da_DK: Databaseopdatering mislykkedes. Prøv igen

en: Deactivate
da_DK: Deaktiver

en: Default
da_DK: Standard

en: Delays loading of images. Images outside of viewport wont be loaded before user scrolls to them
da_DK: Forsinker indlæsning af billeder. Billeder uden for visningsporten vil ikke blive indlæst, før brugeren ruller til dem

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete Folder
da_DK: Slet mappe

en: Delete all folders when the plugin is removed. This feature will remove all existing folders created by the plugin upon deletion
da_DK: Slet alle mapper, når plugin'et fjernes. Denne funktion fjerner alle eksisterende mapper, der er oprettet af plugin'et ved sletning

en: Delete plugin data upon deletion
da_DK: Slet plugin-data ved sletning

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Do you offer refunds?
da_DK: Tilbyder du refusion?

en: Does Luvres work with all WordPress themes?
da_DK: Fungerer Luvres med alle WordPress-temaer?

en: Dot Navigation
da_DK: Prik navigation

en: Download folders as ZIP
da_DK: Download mapper som ZIP

en: Each user has his own folders
da_DK: Hver bruger har sine egne mapper

en: Effortlessly organize your vast collection of WordPress media files into neatly arranged folders and categories.
da_DK: Organiser ubesværet din store samling af WordPress-mediefiler i pænt arrangerede mapper og kategorier.

en: Enable image captions to display descriptive text under each image
da_DK: Aktivere billedtekster for at vise beskrivende tekst under hvert billede

en: Enable the lightbox to view larger versions of images in an overlay when clicked
da_DK: Aktivér lysboksen for at se større versioner af billeder i en overlejring, når der klikkes på den

en: Enter folder name
da_DK: Indtast mappenavn

en: Error
da_DK: Fejl

en: Expand Folder
da_DK: Udvid mappe

en: Export
da_DK: Eksporter

en: Export CSV
da_DK: Eksporter CSV

en: Failed to delete the data
da_DK: Dataene kunne ikke slettes

en: Failed to read CSV file
da_DK: CSV-filen kunne ikke læses

en: Failed to save settings. Please try again
da_DK: Indstillinger kunne ikke gemmes. Prøv igen

en: File not Found
da_DK: Filen blev ikke fundet

en: First select the folder, and then upload the files
da_DK: Vælg først mappen, og upload derefter filerne

en: Folder
da_DK: Mappe

en: Folder ID is required
da_DK: Mappe-id er påkrævet

en: Folder not found
da_DK: Mappen blev ikke fundet

en: Folders
da_DK: Mapper

en: For the best experience, Luvre recommends switching to Grid Mode
da_DK: For at få den bedste oplevelse anbefaler Luvre at skifte til gittertilstand

en: Free version allows only one level of nested folders. Want to create deeper folder structures? Upgrade to PRO to unlock unlimited nested folders
da_DK: Gratis version tillader kun ét niveau af indlejrede mapper. Vil du oprette dybere mappestrukturer? Opgrader til PRO for at låse op for ubegrænsede indlejrede mapper

en: Frequently Asked Questions
da_DK: Ofte stillede spørgsmål

en: Gallery Settings
da_DK: Galleri Indstillinger

en: General
da_DK: Generelt

en: Generate
da_DK: Frembringe

en: Hotkeys List
da_DK: Liste over genvejstaster

en: How long does my paid Luvres plugin license remain valid?
da_DK: Hvor længe forbliver min betalte Luvres-plugin-licens gyldig?

en: I found another plugin that suits my needs better
da_DK: Jeg fandt et andet plugin, der passer bedre til mine behov

en: Import CSV
da_DK: Importer CSV

en: Import Successful
da_DK: Import lykkedes

en: Import/Export
da_DK: Import/eksport

en: Invalid folder data provided
da_DK: Ugyldige mappedata leveret

en: Invalid or expired download link
da_DK: Ugyldigt eller udløbet downloadlink

en: Invalid or missing file
da_DK: Ugyldig eller manglende fil

en: Invalid request data
da_DK: Ugyldige anmodningsdata

en: Invalid token
da_DK: Ugyldig token

en: Invalid user credentials
da_DK: Ugyldige brugerlegitimationsoplysninger

en: It lacks the specific features I need
da_DK: Den mangler de specifikke funktioner, jeg har brug for

en: It looks like another active plugin is managing folders, which may cause conflicts with %1$s. To ensure smooth functionality, please deactivate the conflicting plugin below before using %1$s
da_DK: Det ser ud til, at et andet aktivt plugin administrerer mapper, hvilket kan forårsage konflikter med %1$s. For at sikre jævn funktionalitet skal du deaktivere det modstridende plugin nedenfor, før du bruger %1$s

en: It's not compatible with my theme or other plugins
da_DK: Det er ikke kompatibelt med mit tema eller andre plugins

en: Items per Slide
da_DK: Elementer pr. slide

en: Keyboard shortcuts
da_DK: Tastaturgenveje

en: Limited Folder Nesting
da_DK: Begrænset indlejring af mapper

en: Loading
da_DK: Indlæser

en: Loading carousel
da_DK: Indlæser

en: Loading gallery
da_DK: Indlæser

en: Loading slider
da_DK: Indlæser

en: Looking for a better %1$s experience?
da_DK: Leder du efter en bedre %1$s oplevelse?

en: Luvre Carousel
da_DK: Luvre-karrusel

en: Luvre Gallery
da_DK: Luvre Galleri

en: Luvre Lite cannot be activated while Luvre Pro is active. Please deactivate Luvre Pro first
da_DK: Luvre Lite kan ikke aktiveres, mens Luvre Pro er aktiv. Deaktiver Luvre Pro først

en: Luvre Pro cannot be activated while Luvre Lite is active. Please deactivate Luvre Lite first
da_DK: Luvre Pro kan ikke aktiveres, mens Luvre Lite er aktiv. Deaktiver Luvre Lite først

en: Luvre Slider
da_DK: Luvre Skyder

en: Media frame content or collection is undefined
da_DK: Medierammeindhold eller -samling er udefineret

en: Media frame is not initialized
da_DK: Medierammen er ikke initialiseret

en: New Folder
da_DK: Ny mappe

en: New Sub Folder
da_DK: Ny undermappe

en: New folder added
da_DK: Ny mappe tilføjet

en: Next Folder
da_DK: Næste mappe

en: No
da_DK: Nej

en: No data available for export
da_DK: Ingen data tilgængelige til eksport

en: No valid folder updates found
da_DK: Der blev ikke fundet nogen gyldige mappeopdateringer

en: Nonce verification failed!
da_DK: Anmodningen mislykkedes!

en: Once you purchase any paid plan of Luvres, you gain lifetime access to the plugin. Your purchase includes one year of support and updates. To continue receiving updates and support beyond the first year, you can renew your license annually
da_DK: Når du har købt en betalt plan for Luvres, får du livstidsadgang til plugin'et. Dit køb inkluderer et års support og opdateringer. Hvis du vil fortsætte med at modtage opdateringer og support efter det første år, kan du forny din licens årligt

en: Organize media files, pages, posts and custom post types
da_DK: Organiser mediefiler, sider, indlæg og brugerdefinerede indlægstyper

en: Other
da_DK: Andet

en: PHP ZipArchive extension is not installed
da_DK: PHP ZipArchive-udvidelsen er ikke installeret

en: Pagination
da_DK: Sideinddeling

en: Parameters must be sent in the request body, not the URL
da_DK: Parametre skal sendes i anmodningsteksten, ikke URL-adressen

en: Parent folder not found
da_DK: Overordnet mappe blev ikke fundet

en: Paste
da_DK: Indsæt

en: Please click on folder you want to rename
da_DK: Klik på den mappe, du vil omdøbe

en: Please provide additional details
da_DK: Angiv yderligere oplysninger

en: Please select a reason before submitting
da_DK: Vælg en årsag, før du indsender

en: Please select folders to display the carousel
da_DK: Vælg mapper for at vise karrusellen

en: Please select folders to display the gallery
da_DK: Vælg mapper for at få vist galleriet

en: Please select folders to display the slider
da_DK: Vælg først mappen, og upload derefter filerne

en: Please share your thoughts?
da_DK: Del venligst dine tanker?

en: Plugin Activation Error
da_DK: Plugin aktiveringsfejl

en: Plugin Deactivated
da_DK: Plugin deaktiveret

en: Post Types
da_DK: Indholdstyper

en: Previous Folder
da_DK: Forrige mappe

en: Pro
da_DK: Pro-version

en: Quickly insert media from folders to page builders
da_DK: Indsæt hurtigt medier fra mapper til sidebyggere

en: REST API Access Token
da_DK: REST API-adgangstoken

en: Rename
da_DK: Omdøb

en: Rename Folder
da_DK: Omdøb Mappe

en: Required tables do not exist
da_DK: Påkrævede tabeller findes ikke

en: Save
da_DK: Gem

en: Search folder
da_DK: Søgemappe

en: Security check failed
da_DK: Sikkerhedskontrollen mislykkedes

en: Select Folders
da_DK: Vælg mapper

en: Select a User
da_DK: Vælg en bruger

en: Select a budget-friendly plan that offers the perfect balance of affordability and premium features
da_DK: Vælg et budgetvenligt abonnement, der tilbyder den perfekte balance mellem overkommelige priser og premium-funktioner

en: Select a default color for new folder
da_DK: Vælg en standardfarve til ny mappe

en: Select a default startup folder
da_DK: Vælg en standardstartmappe

en: Selected
da_DK: Valgt

en: Set default color for new folder
da_DK: Indstil standardfarve for ny mappe

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings Saved
da_DK: Indstillinger gemt

en: Show bullets pagination in bottom center of slider
da_DK: Vis sideinddeling af punkttegn nederst i midten af skyderen

en: Show folder search
da_DK: Vis mappesøgning

en: Show navigation arrow in left and right side of slider
da_DK: Vis navigationspilen i venstre og højre side af skyderen

en: Show the dot navigation in the bottom of the carousel
da_DK: Vis punktnavigationen i bunden af karrusellen

en: Show thumbs in bottom of slider
da_DK: Vis tommelfingre i bunden af skyderen

en: Skip & Deactivate
da_DK: Spring over og deaktiver

en: Slider Effect
da_DK: Forside Slider Indstillinger

en: Slider Settings
da_DK: Forside Slider Indstillinger

en: Slider Speed
da_DK: Dias hastighed

en: Slider Thumbs
da_DK: Slider tommelfingre

en: Some %1$s already exist in this folder
da_DK: Nogle %1$s findes allerede i denne mappe

en: Some attachments already exist in this folder
da_DK: Nogle vedhæftede filer findes allerede i denne mappe

en: Sort
da_DK: Sorter

en: Sort By
da_DK: Sorter efter

en: Sort Folders
da_DK: Sorter mapper

en: Sort Media Files, Pages, and Posts Easily
da_DK: Sorter mediefiler, sider og indlæg nemt

en: Sort Type
da_DK: Sorteringstype

en: Submit & Deactivate
da_DK: Indsend & Deaktiver

en: Success
da_DK: Succes

en: Successfully deleted
da_DK: Slettet

en: Successfully moved
da_DK: Flyttet med succes

en: Successfully updated
da_DK: Korrekt opdateret

en: Switch to Grid Mode
da_DK: Skift til gittertilstand

en: Thank you for your feedback
da_DK: Mange tak for din feedback

en: The carousel automatically plays when site loaded
da_DK: Karrusellen afspilles automatisk, når webstedet indlæses

en: The export will maintain the current folder structure
da_DK: Eksporten bevarer den aktuelle mappestruktur

en: The media item was successfully inserted into the folder
da_DK: Medieelementet blev indsat i mappen

en: The plugin has been successfully deactivated
da_DK: Plugin'et er blevet deaktiveret

en: The post type %s does not exist, is not publicly accessible, or is not configured to be supported in the plugin settings. Please ensure it is registered and supported and try again
da_DK: Indlægstypen %s findes ikke, er ikke offentligt tilgængelig eller er ikke konfigureret til at blive understøttet i plugin-indstillingerne. Sørg for, at den er registreret og understøttet, og prøv igen

en: The requested folder does not exist
da_DK: Den ønskede mappe findes ikke

en: The token domain does not match the site domain
da_DK: Tokendomænet stemmer ikke overens med webstedsdomænet

en: The token has expired
da_DK: Tokenet er udløbet

en: There are no folders selected to delete
da_DK: Der er ingen mapper, der er markeret til at slette

en: This access token is required to authenticate API requests. Keep it secure and regenerate only if necessary
da_DK: Dette adgangstoken er påkrævet for at godkende API-anmodninger. Hold det sikkert og regenerer kun, hvis det er nødvendigt

en: This action will delete all folder data, settings and bring you back to WordPress default media library
da_DK: Denne handling sletter alle mappedata, indstillinger og bringer dig tilbage til WordPress-standardmediebiblioteket

en: This block is available only in the PRO version. Upgrade to Luvre PRO to unlock this premium feature.
da_DK: Denne blok er kun tilgængelig i PRO-versionen. Opgrader til Luvre PRO for at låse op for denne premium-funktion.

en: This file couldn't be uploaded
da_DK: Denne fil kunne ikke uploades

en: This import will replace all existing folder and attachment data with the uploaded CSV
da_DK: Denne import erstatter alle eksisterende mappe- og vedhæftede filer med den uploadede CSV-fil

en: This is only temporary, I'll be using it again
da_DK: Dette er kun midlertidigt, jeg vil bruge det igen

en: This plugin will automatically set the Carousel container height based on each image height
da_DK: Dette plugin indstiller automatisk karruselbeholderens højde baseret på hver billedhøjde

en: Token copied to clipboard
da_DK: Token kopieret til udklipsholder

en: Tools
da_DK: Værktøjer

en: Transition Speed
da_DK: Overgangs hastighed

en: Unable to access existing restAPI url, please try refreshing your browser
da_DK: Kan ikke få adgang til eksisterende restAPI-url, prøv at opdatere din browser

en: Unable to load your folder data, please try refreshing your browser
da_DK: Kan ikke indlæse dine mappedata, prøv at opdatere din browser

en: Unassigned
da_DK: Ikke-tildelt

en: Uncategorized
da_DK: Ikke kategoriseret

en: Unknown error occurred
da_DK: Der opstod ukendt fejl

en: Upgrade to the PRO version to integrate Luvre folders with your page builder
da_DK: Opgrader til PRO-versionen for at integrere Luvre-mapper med din sidebygger

en: Uploaded file not found
da_DK: Uploadet fil blev ikke fundet

en: Uploading files
da_DK: Uploading af filer

en: Use Lightbox
da_DK: Brug Lightbox

en: Use keyboard shortcuts to navigate faster
da_DK: Brug tastaturgenveje til at navigere hurtigere

en: User ID mismatch
da_DK: Uoverensstemmelse mellem bruger-id

en: User ID:
da_DK: Bruger ID:

en: User Role:
da_DK: Bruger rolle:

en: User does not have the required role(s)
da_DK: Brugeren har ikke den eller de påkrævede roller

en: Username:
da_DK: Brugernavn:

en: Validation failed
da_DK: Valideringsfejl

en: We're sad to see you leave! Please let us know why you're deactivating %1$s. Your feedback helps us make it better
da_DK: Vi er kede af at se dig gå! Fortæl os, hvorfor du deaktiverer %1$s. Din feedback hjælper os med at gøre det bedre

en: Which features please?
da_DK: Hvilke funktioner tak?

en: Which post types do you want to use with %1$s?
da_DK: Hvilke indlægstyper vil du bruge med %1$s?

en: Which theme or plugins are causing the issue?
da_DK: Hvilket eller hvilke plugins er årsag til problemet?

en: Will Luvres continue to work if I don't renew my license?
da_DK: Vil Luvres fortsætte med at fungere, hvis jeg ikke fornyer mit kørekort?

en: WordPress media library is not available
da_DK: WordPress mediebibliotek er ikke tilgængeligt

en: Yes
da_DK: Ja

en: Yes, Luvres is designed to work with most WordPress themes. If you encounter compatibility issues, our support team can help you troubleshoot
da_DK: Ja, Luvres er designet til at fungere med de fleste WordPress-temaer. Hvis du støder på kompatibilitetsproblemer, kan vores supportteam hjælpe dig med fejlfinding

en: Yes, there are two options. First, you can install the free Luvres plugin on any website. Second, you can purchase the Pro plan, which includes licenses for up to 5 domains, or the Agency plan, which covers up to 50 domains. Larger plans are also available if needed
da_DK: Ja, der er to muligheder. Først kan du installere det gratis Luvres-plugin på ethvert websted. For det andet kan du købe Pro-planen, som inkluderer licenser til op til 5 domæner, eller Agency-planen, som dækker op til 50 domæner. Større planer er også tilgængelige, hvis det er nødvendigt

en: Yes, we offer a 30-day money-back guarantee. If you're not satisfied with Luvres for any reason, you can request a refund within 30 days of purchase
da_DK: Ja, vi tilbyder en 30-dages pengene-tilbage-garanti. Hvis du af en eller anden grund ikke er tilfreds med Luvres, kan du anmode om en refusion inden for 30 dage efter købet

en: Yes, you can upgrade from a lower-tier plan to a higher one at any time. The upgrade cost is adjusted based on the remaining period of your current plan
da_DK: Ja, du kan til enhver tid opgradere fra et abonnement på et lavere niveau til et højere. Opgraderingsomkostningerne justeres baseret på den resterende periode af din nuværende plan

en: You can learn more %1$shere%2$s
da_DK: Du kan få mere at vide %1$sher%2$s

en: You cannot move a folder inside one of its own subfolders
da_DK: Du kan ikke flytte en mappe i en af dens egne undermapper

en: You do not have permission to deactivate plugins
da_DK: Du har ikke tilladelse til at deaktivere plugins

en: You do not have permission to perform this action
da_DK: Du har ikke tilladelse til at udføre denne handling

en: You do not own this folder
da_DK: Du ejer ikke denne mappe

en: You don't have any folder. Add folder first
da_DK: Du har ingen mappe. Tilføj mappe først

en: Your user role limits you to viewing only the folders that you have created. Access to folders owned by other users is not authorized
da_DK: Din brugerrolle begrænser dig til kun at få vist de mapper, du har oprettet. Adgang til mapper, der ejes af andre brugere, er ikke tilladt

en: ids parameter cannot be empty
da_DK: IDS-parameteren må ikke være tom

en: year
da_DK: år
