LogWatch 1.0.0 - en to fi_FI translation catalogue (205 entries)

en: %d hidden log
fi_FI: %d piilotettu loki

en: %s ago
fi_FI: %s sitten

en: %s items
fi_FI: %s kohteita

en: 1. Configure Log Source
fi_FI: 1. Lokilähteen määrittäminen

en: 2. View Logs
fi_FI: 2. Näytä lokit

en: 3. Manage Hidden Logs
fi_FI: 3. Hallitse piilotettuja lokeja

en: <strong>Apache Error Log</strong> - Apache/Nginx error logs with embedded PHP errors
fi_FI: <strong> Apache-virheloki </strong> - Apache/Nginx-virhelokit upotetuilla PHP-virheillä

en: <strong>Check File Permissions</strong> - Ensure log files are readable by the web server
fi_FI: <strong> Tarkista tiedoston käyttöoikeudet </strong> - Varmista, että verkkopalvelin voi lukea lokitiedostot

en: <strong>Count</strong> - Number of times this error has occurred
fi_FI: <strong> Count </strong> - Kuinka monta kertaa tämä virhe on tapahtunut

en: <strong>Enable WordPress Debug Mode</strong> - Add these lines to wp-config.php for better error logging:
fi_FI: <strong> Ota WordPress-virheenkorjaustila käyttöön </strong> - Lisää nämä rivit tiedostoon wp-config.php virheiden kirjaamiseksi paremmin:

en: <strong>Error Message</strong> - Brief description (truncated to 100 characters)
fi_FI: <strong> Virhesanoma </strong> - Lyhyt kuvaus (lyhennetty 100 merkkiin)

en: <strong>Export for Analysis</strong> - Use CSV export to analyze trends or share with your team
fi_FI: <strong> Vie analyysiin </strong> - Käytä CSV-vientiä trendien analysointiin tai jakamiseen tiimisi kanssa

en: <strong>File</strong> - File path where the error occurred
fi_FI: <strong> Tiedosto </strong> - Tiedoston polku, jossa virhe tapahtui

en: <strong>Last Seen</strong> - When the error last appeared
fi_FI: <strong> Viimeksi nähty </strong> - Kun virhe ilmestyi viimeksi

en: <strong>Mark as Fixed</strong> - After resolving an error, mark it as fixed to keep your logs clean
fi_FI: <strong> Merkitse kiinteäksi </strong> - Kun olet ratkaissut virheen, merkitse se korjattuna, jotta lokit pysyvät puhtaina

en: <strong>PHP Error Log</strong> - Standard PHP error_log format
fi_FI: <strong> PHP-virheloki </strong> - Normaali PHP error_log -muoto

en: <strong>Regular Monitoring</strong> - Check LogWatch regularly to catch issues early
fi_FI: <strong> Säännöllinen seuranta </strong> - Tarkista LogWatch säännöllisesti ongelmien havaitsemiseksi varhaisessa vaiheessa

en: <strong>Type</strong> - Error severity level with color-coded badge:
fi_FI: <strong> Tyyppi </strong> - Virheen vakavuusaste värikoodatulla merkillä:

en: <strong>WordPress Debug Log</strong> - wp-content/debug.log
fi_FI: <strong> WordPress-virheenkorjausloki </strong> - wp-content/debug.log

en: Actions
fi_FI: Toimet

en: Advanced Analytics
fi_FI: Edistynyt analytiikka

en: All
fi_FI: Kaikki

en: Alternatively, enable the <strong>Custom Error Handler</strong> to create a dedicated log file in wp-content/uploads/logwatch/
fi_FI: Vaihtoehtoisesti voit ottaa käyttöön <strong> mukautetun virhekäsittelijän </strong> luodaksesi erillisen lokitiedoston osoitteessa wp-content/uploads/logwatch/

en: Automated daily/weekly error summaries
fi_FI: Automaattiset päivittäiset/viikoittaiset virheyhteenvedot

en: Automatically captures all error types
fi_FI: Tallentaa automaattisesti kaikki virhetyypit

en: Benefits:
fi_FI: Hyödyt:

en: Blue
fi_FI: Sininen

en: CSV Export
fi_FI: CSV-vienti

en: Check file permissions (should be at least 644)
fi_FI: Tarkista tiedoston käyttöoikeudet (pitäisi olla vähintään 644)

en: Check the <strong>Enable Custom Error Handler</strong> option
fi_FI: Valitse <strong> Ota käyttöön mukautettu virheenkäsittelijä </strong> -vaihtoehto

en: Choose which <strong>Error Types</strong> to display
fi_FI: Valitse näytettävät <strong> virhetyypit </strong>

en: Click <strong>Export CSV</strong> to download logs for external analysis
fi_FI: Napsauta <strong> Vie CSV </strong> ladataksesi lokeja ulkoista analyysia varten

en: Click <strong>Mark as Fixed</strong> to hide errors you've resolved
fi_FI: Napsauta <strong> Merkitse kiinteäksi </strong> piilottaaksesi ratkaisemasi virheet

en: Click <strong>Save Settings</strong>
fi_FI: Napsauta <strong> Tallenna asetukset </strong>

en: Click <strong>Unhide</strong> to restore an error back to the logs view
fi_FI: Napsauta <strong> Näytä </strong> palauttaaksesi virheen takaisin lokinäkymään

en: Click <strong>View Details</strong> to see the full error message and stack trace
fi_FI: Napsauta <strong> Näytä tiedot </strong> nähdäksesi koko virheilmoituksen ja pinon jäljityksen

en: Click the <strong>Refresh</strong> button to reload logs
fi_FI: Napsauta <strong> Refresh </strong> -painiketta ladataksesi lokit uudelleen

en: Columns
fi_FI: Sarakkeet

en: Conditional alerts based on error patterns
fi_FI: Virhemalleihin perustuvat ehdolliset hälytykset

en: Consider rotating log files regularly
fi_FI: Harkitse lokitiedostojen säännöllistä kiertämistä

en: Count
fi_FI: Kreivi

en: Creates a custom log file in wp-content/uploads/logwatch/. Useful when system logs aren't accessible.
fi_FI: Luo mukautetun lokitiedoston osoitteessa wp-content/uploads/logwatch/. Hyödyllinen, kun järjestelmälokit eivät ole käytettävissä.

en: Credits
fi_FI: Krediitit

en: Current log:
fi_FI: Nykyinen loki:

en: Custom Alert Rules
fi_FI: Mukautetut hälytyssäännöt

en: Custom Error Handler
fi_FI: Mukautettu virheenkäsittelijä

en: Custom error handler is recommended for your hosting environment.
fi_FI: Mukautettua virhekäsittelijää suositellaan isännöintiympäristöllesi.

en: Custom log active:
fi_FI: Mukautettu loki aktiivinen:

en: Dashboard Widget
fi_FI: Hallintapaneelin widget

en: Deprecated
fi_FI: Vanhentunut

en: Deprecated error generated!
fi_FI: Vanhentunut virhe syntyi!

en: Deprecated functions
fi_FI: Vanhentuneet toiminnot

en: Developed by <a href="%s" target="_blank">Pixel Solutions</a>
fi_FI: Kehittäjä: <a href="%s" target="_blank"> Pixel Solutions </a>

en: Direct email support from developers
fi_FI: Suora sähköpostituki kehittäjiltä

en: Discord Notifications
fi_FI: Discord-ilmoitukset

en: Display errors in a structured and readable format
fi_FI: Näytä virheet jäsennellyssä ja luettavassa muodossa

en: Email Notifications
fi_FI: Sähköposti-ilmoitukset

en: Enable custom error logging
fi_FI: Ota mukautettu virheiden kirjaaminen käyttöön

en: Enhance your error monitoring with professional features and integrations.
fi_FI: Paranna virheiden valvontaa ammattimaisilla ominaisuuksilla ja integraatioilla.

en: Ensure error logging is enabled in PHP (check php.ini)
fi_FI: Varmista, että virheiden kirjaaminen on käytössä PHP: ssä (tarkista php.ini)

en: Ensure your application is actually generating errors
fi_FI: Varmista, että sovelluksesi todella tuottaa virheitä

en: Entries Per Page
fi_FI: Merkinnät sivua kohden

en: Error Filtering
fi_FI: Virhesuodatus

en: Error Grouping
fi_FI: Virheiden ryhmittely

en: Error Grouping
fi_FI: Virheiden ryhmittely

en: Error Log Viewing
fi_FI: Virhelokin katselu

en: Error Message
fi_FI: Virheilmoitus

en: Error Type
fi_FI: Virhetyyppi

en: Error Types to Display
fi_FI: Näytettävät virhetyypit

en: Error hidden successfully
fi_FI: Virhe piilotettu onnistuneesti

en: Error loading logs
fi_FI: Virhe lokien lataamisessa

en: Error message
fi_FI: Virheilmoitus

en: Error trends, graphs, and insights
fi_FI: Virhetrendit, kaaviot ja oivallukset

en: Error unhidden successfully
fi_FI: Virhe piilotettu onnistuneesti

en: Errors are displayed grouped by type, sorted by frequency
fi_FI: Virheet näytetään ryhmiteltyinä tyypin mukaan, lajiteltuna taajuuden mukaan

en: Errors that have been marked as fixed and hidden from the logs view.
fi_FI: Virheet, jotka on merkitty korjauksiksi ja piilotettu lokinäkymästä.

en: Export CSV
fi_FI: Vie CSV

en: Export logs for external analysis
fi_FI: Vie lokeja ulkoista analyysia varten

en: Export logs to CSV for external analysis
fi_FI: Vie lokeja CSV-tiedostoon ulkoista analyysia varten

en: Failed to hide error
fi_FI: Virheen piilottaminen epäonnistui

en: Failed to unhide error
fi_FI: Virheen paljastaminen epäonnistui

en: Fatal
fi_FI: Kohtalokas

en: Fatal Errors
fi_FI: Kohtalokkaat virheet

en: Fatal errors and parse errors
fi_FI: Kohtalokkaat virheet ja jäsentämisvirheet

en: Features
fi_FI: Ominaisuudet

en: Features Comparison
fi_FI: Ominaisuuksien vertailu

en: File
fi_FI: Tiedostot

en: File path
fi_FI: Tiedoston polku

en: Filter by error type (Fatal, Warning, Notice)
fi_FI: Suodata virhetyypin mukaan (kohtalokas, varoitus, ilmoitus)

en: Filter by error types (Fatal, Warning, Notice, Deprecated)
fi_FI: Suodata virhetyyppien mukaan (kohtalokas, varoitus, ilmoitus, vanhentunut)

en: For bug reports, feature requests, or questions, please visit our <a href="%s" target="_blank">contact page</a>.
fi_FI: Jos sinulla on virheraportteja, ominaisuuspyyntöjä tai kysymyksiä, käy <a href="%s" target="_blank"> yhteystietosivullamme </a>.

en: Found %d log file(s). Select the error log file to monitor.
fi_FI: Löytyi %d lokitiedostoa. Valitse valvottava virhelokitiedosto.

en: Generate Error
fi_FI: Luo virhe

en: Generate Test Errors
fi_FI: Luo testivirheitä

en: Generate test errors to see them in the LogWatch logs page.
fi_FI: Luo testivirheitä nähdäksesi ne LogWatch lokisivulla.

en: Get Pro
fi_FI: Hanki Pro

en: Get error alerts via email
fi_FI: Saat virheilmoituksia sähköpostitse

en: Get it here
fi_FI: Hanki se täältä

en: Get real-time Slack/Discord notifications, advanced analytics, performance monitoring, and more.
fi_FI: Hanki reaaliaikaisia Slack/Discord-ilmoituksia, edistynyttä analytiikkaa, suorituskyvyn seurantaa ja paljon muuta.

en: Getting Started
fi_FI: Aloittaminen

en: Go to <strong>LogWatch → Hidden Logs</strong>
fi_FI: Siirry kohtaan <strong> LogWatch → Piilotetut lokit </strong>

en: Go to <strong>LogWatch → Settings</strong>
fi_FI: Siirry kohtaan <strong> LogWatch → Asetukset </strong>

en: Gray
fi_FI: Harmaa

en: Group identical errors together
fi_FI: Ryhmittele identtiset virheet yhteen

en: Group identical errors with occurrence count
fi_FI: Ryhmittele identtiset virheet esiintymismäärällä

en: Help
fi_FI: Apua

en: Hidden By
fi_FI: Piilotettu

en: Hidden Date
fi_FI: Piilotettu päivämäärä

en: Hidden Logs
fi_FI: Piilotetut lokit

en: Hide this error from the list. It will remain hidden even if it occurs again.
fi_FI: Piilota tämä virhe luettelosta. Se pysyy piilossa, vaikka se tapahtuisi uudelleen.

en: Highlight key information such as date, error type, message, file, and line number
fi_FI: Korosta tärkeimmät tiedot, kuten päivämäärä, virhetyyppi, viesti, tiedosto ja rivinumero

en: If you're on shared hosting or don't have access to system error logs, LogWatch can create its own error log file:
fi_FI: Jos käytät jaettua isännöintipalvelua tai sinulla ei ole pääsyä järjestelmän virhelokeihin, LogWatch voi luoda oman virhelokitiedoston:

en: Installed
fi_FI: Asennettu

en: Introduction
fi_FI: Johdanto

en: Large log files (>10MB) may take longer to parse
fi_FI: Suurten lokitiedostojen (>10 Mt) jäsentäminen voi kestää kauemmin

en: Last Seen
fi_FI: Viimeksi nähty

en: Learn More
fi_FI: Lue lisää

en: Line number
fi_FI: Rivin numero

en: Line: %s
fi_FI: Rivi: %s

en: Loading error logs...
fi_FI: Ladataan virhelokeja...

en: Log Source
fi_FI: Lokilähde

en: Log file:
fi_FI: Lokitiedosto:

en: LogWatch Pro Available:
fi_FI: LogWatch Pro Saatavilla:

en: LogWatch adds a widget to your WordPress dashboard showing the 3 most recent errors at a glance. The widget loads asynchronously so it won't slow down your dashboard. Click the error type links in the widget footer to jump directly to filtered log views.
fi_FI: LogWatch lisää WordPress-hallintapaneeliin widgetin, joka näyttää kolme viimeisintä virhettä yhdellä silmäyksellä. Widget latautuu asynkronisesti, joten se ei hidasta kojelautaa. Siirry suoraan suodatettuihin lokinäkymiin napsauttamalla widgetin alatunnisteessa olevia virhetyyppilinkkejä.

en: LogWatch automatically groups identical errors together. Errors are considered identical if they have the same:
fi_FI: LogWatch ryhmittelee automaattisesti identtiset virheet yhteen. Virheitä pidetään identtisinä, jos niillä on sama:

en: LogWatch for WordPress is based on the LogWatch module for CMS Made Simple.
fi_FI: LogWatch WordPressille perustuu LogWatch moduuliin CMS Made Simple.

en: LogWatch is designed to assist developers in troubleshooting PHP errors through a simple and user-friendly admin interface. This plugin allows you to capture and display PHP errors directly within the WordPress admin panel, presenting them in a more human-readable form.
fi_FI: LogWatch on suunniteltu auttamaan kehittäjiä PHP-virheiden vianmäärityksessä yksinkertaisen ja käyttäjäystävällisen järjestelmänvalvojan käyttöliittymän kautta. Tämän laajennuksen avulla voit kaapata ja näyttää PHP-virheitä suoraan WordPress-hallintapaneelissa esittämällä ne ihmisluettavammassa muodossa.

en: Logs
fi_FI: Lokit

en: Logs not updating
fi_FI: Lokit eivät päivity

en: Make sure error logging is enabled and log files are readable.
fi_FI: Varmista, että virheiden kirjaaminen on käytössä ja lokitiedostot ovat luettavissa.

en: Manual Test
fi_FI: Manuaalinen testi

en: Mark as Fixed
fi_FI: Merkitse kiinteäksi

en: Mark errors as fixed to hide them from view
fi_FI: Merkitse virheet korjattuiksi piilottaaksesi ne näkymästä

en: Modified:
fi_FI: Muokattu:

en: Monitor and analyze PHP error logs from your WordPress installation.
fi_FI: Seuraa ja analysoi PHP-virhelokeja WordPress-asennuksestasi.

en: Monitoring:
fi_FI: Seuranta:

en: Navigate to <strong>LogWatch → Logs</strong>
fi_FI: Siirry kohtaan <strong> LogWatch → Lokit </strong>

en: Need real-time notifications, advanced analytics, or performance monitoring? <a href="%s" target="_blank">Learn about LogWatch Pro</a>
fi_FI: Tarvitsetko reaaliaikaisia ilmoituksia, edistynyttä analytiikkaa tai suorituskyvyn seurantaa? <a href="%s" target="_blank"> Lisätietoja LogWatch Pro </a>

en: No hidden logs. Errors marked as "Fixed" will appear here.
fi_FI: Ei piilotettuja lokeja. Virheet, jotka on merkitty nimellä\ "Korjattu\”, näkyvät tässä.

en: No log entries found matching your filters.
fi_FI: Suodattimiasi vastaavia lokimerkintöjä ei löytynyt.

en: No log files detected
fi_FI: Lokitiedostoja ei havaittu

en: No log source configured.
fi_FI: Lokilähdettä ei ole määritetty.

en: No log source configured. <a href="%s">Configure LogWatch</a>
fi_FI: Lokilähdettä ei ole määritetty. <a href="%s"> Määritä LogWatch </a>

en: No log source configured. Go to Settings first.
fi_FI: Lokilähdettä ei ole määritetty. Siirry ensin Asetuksiin.

en: No need to configure php.ini
fi_FI: Ei tarvitse määrittää php.ini

en: No readable log files detected.
fi_FI: Luettavissa olevia lokitiedostoja ei havaittu.

en: No recent errors found.
fi_FI: Viimeaikaisia virheitä ei löytynyt.

en: No system logs detected.
fi_FI: Järjestelmälokeja ei havaittu.

en: Notice
fi_FI: Huomautus

en: Notice generated!
fi_FI: Ilmoitus luotu!

en: Notices
fi_FI: Ilmoitukset

en: Number of log entries to display per page.
fi_FI: Näytettävien lokimerkintöjen määrä sivua kohden.

en: Paginate log entries for easier navigation (25 per page)
fi_FI: Sivujen lokimerkinnät helpottavat navigointia (25 sivua kohden)

en: Performance Monitoring
fi_FI: Suorituskyvyn seuranta

en: Performance issues
fi_FI: Suorituskykyongelmat

en: Please go to <a href="%s">Settings</a> to select a log file.
fi_FI: Valitse lokitiedosto siirtymällä kohtaan <a href="%s"> Asetukset </a>.

en: Premium / Pro Support
fi_FI: Premium/Pro Tuki

en: Priority Support
fi_FI: Ensisijainen tuki

en: Protected from public access
fi_FI: Pro tekotettu julkiselta

en: Read and parse error log entries (PHP and Apache formats)
fi_FI: Lue ja jäsentä virhelokimerkintöjä (PHP- ja Apache-muodot)

en: Real-time error alerts via Discord webhook
fi_FI: Reaaliaikaiset virheilmoitukset Discord-webhookin kautta

en: Real-time error alerts via Slack webhook
fi_FI: Reaaliaikaiset virheilmoitukset Slack-webhookin kautta

en: Red
fi_FI: Punainen

en: Refresh
fi_FI: Päivitä

en: Sample entry format:
fi_FI: Näytteen syöttömuoto:

en: Save Settings
fi_FI: Tallenna asetukset

en: Scheduled Reports
fi_FI: Ajoitetut raportit

en: Select a log file
fi_FI: Valitse lokitiedosto

en: Select your preferred <strong>Log Source</strong> from the dropdown (the plugin auto-detects available log files)
fi_FI: Valitse haluamasi <strong> Lokilähde </strong> pudotusvalikosta (laajennus tunnistaa automaattisesti käytettävissä olevat lokitiedostot)

en: Selected log file is not accessible or doesn't exist.
fi_FI: Valittu lokitiedosto ei ole käytettävissä tai sitä ei ole.

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Settings saved successfully.
fi_FI: Asetukset tallennettiin onnistuneesti.

en: Size:
fi_FI: Koko:

en: Slack Notifications
fi_FI: Slack-ilmoitukset

en: Stack Trace:
fi_FI: Pinon jäljitys:

en: Support
fi_FI: Tuki

en: Supported Log Formats
fi_FI: Tuetut lokimuodot

en: Test Error Generator
fi_FI: Testivirhegeneraattori

en: Test Errors
fi_FI: Testivirheet

en: This creates a protected log file at <code>wp-content/uploads/logwatch/php-errors.log</code> that captures all PHP errors. The directory is protected with .htaccess to prevent direct access.
fi_FI: Tämä luo suojatun lokitiedoston osoitteeseen <code> wp-content/uploads/logwatch/php-errors.log </code>, joka tallentaa kaikki PHP-virheet. Hakemisto on suojattu .htaccessilla suoran pääsyn estämiseksi.

en: This helps you focus on unique issues rather than seeing the same error repeated hundreds of times.
fi_FI: Tämä auttaa sinua keskittymään ainutlaatuisiin ongelmiin sen sijaan, että näet saman virheen toistettavan satoja kertoja.

en: Tips & Best Practices
fi_FI: Vinkkejä ja parhaita käytäntöjä

en: Track response times and memory usage
fi_FI: Seuraa vasteaikoja ja muistin käyttöä

en: Troubleshooting
fi_FI: Vianmääritys

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: Understanding the Logs Table
fi_FI: Lokitaulukon ymmärtäminen

en: Unhide
fi_FI: Näytä piilottaminen

en: Unknown
fi_FI: Tuntematon

en: Upgrade to LogWatch Pro
fi_FI: Päivitä versioon LogWatch Pro

en: Use error type filters to reduce the number of displayed entries
fi_FI: Vähennä näytettyjen merkintöjen määrää virhetyyppisuodattimien avulla

en: Use the type filter links (e.g. ?type=fatal) to view specific error types
fi_FI: Käytä tyyppisuodatinlinkkejä (esim.? type=fatal) tiettyjen virhetyyppien tarkastelemiseksi

en: Verify log files exist and are readable by the web server
fi_FI: Varmista, että lokitiedostot ovat olemassa ja että verkkopalvelin voi lukea niitä

en: Verify the log file is being written to (check file modification time in Settings)
fi_FI: Varmista, että lokitiedosto kirjoitetaan (tarkista tiedoston muokkausaika Asetukset-kohdasta)

en: View All Logs
fi_FI: Näytä kaikki lokit

en: View Details
fi_FI: Näytä tiedot

en: View all errors you've marked as fixed
fi_FI: Näytä kaikki virheet, jotka olet merkinnyt korjauksiksi

en: View and parse PHP error logs
fi_FI: Tarkastele ja jäsentä PHP-virhelokeja

en: View full stack traces in modal dialogs
fi_FI: Näytä täydet pinon jäljet modaalisissa valintaikkunoissa

en: Warning
fi_FI: Varoitus

en: Warning generated!
fi_FI: Varoitus luotu!

en: Warning:
fi_FI: Varoitus:

en: Warnings
fi_FI: Varoitukset

en: Works on shared hosting environments
fi_FI: Toimii jaetuissa isännöintiympäristöissä

en: Yellow
fi_FI: Keltainen

en: You can also manually add test entries to your error log file:
fi_FI: Voit myös lisätä testimerkintöjä manuaalisesti virhelokitiedostoon:
