dev - en to az translation catalogue (1556 entries)

en:  (Opens in new window)
az:  (Yeni pəncərədə açılır)

en:  or <a href="%s">Cancel</a> and go back to the settings.
az:  və ya <a href="%s">İmtina</a>ya tıklayıb parametrlərə geri dönün.

en: "Related Posts" shows additional relevant links from your site under your posts. If the feature is enabled, links appear underneath your Sharing Buttons and WordPress.com Likes (if you’ve turned these on).
az: "Oxşar Yazılar", yazılarınızın altında saytınızdan əlavə olaraq əlaqədar bağlantıları göstərir. Xüsusiyyət aktivdirsə, bağlantılar Paylaşma Düymələri və WordPress.com Bəyənmələrinin (bunları açmısınızsa) altında görünür.

en: # of Tweets Shown:
az: Göstərilən Tweet Sayı:

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
az[0]: %1$d Qida Menyusu Maddəsi
az[1]: %1$d Qida Menyusu Maddəsi

en: %1$s %2$s Views
az: %1$s %2$s Baxış

en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
az: %1$s (%2$s), bu yazılara maraq göstərəcəyinizi düşünür:

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
az: Əlbəttə. Yeni bir mətn qutusu, mətn sahəsi, radio düyməsi, təsdiqləmə qutusu və ya açılan sahə əlavə etmək üçün %1$s.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
az: Bəli, istədiyiniz zaman nəzarətçi menyusundakı "%1$s" bağlantısına tıklayaraq geri bildirişinizi oxuya bilərsiniz.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
az: %1$s Yan menyu

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
az[0]: Əsasən saytınızla əlaqə qurula bilmirsə <a href="%1$s" title="%2$s">bu xüsusiyyəti söndürməyi </a> yoxlayın.
az[1]: Əsasən saytınızla əlaqə qurula bilmirsə <a href="%1$s" title="%2$s">bu xüsusiyyətləri söndürməyi </a> yoxlayın.

en: %1$s at %2$s
az: %1$s tarixində, saat %2$s

en: %1$s on %2$s
az: %2$s yazısı üçün %1$s tərəfindən edilən şərh

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: <strong>%l Deactivated!</strong> You can activate it again at any time using the activate link next to each module. | <strong>%l Deactivated!</strong> You can activate them again at any time using the activate links next to each module.
az[0]: <strong>%l Deaktivasiya edildi!</strong> Bunu, istədiyiniz zaman hər bir modulun yanındakı aktivləşdirmə bağlantısından istifadə edərək yenidən aktivləşdirə bilərsiniz.
az[1]: <strong>%l Deaktivasiya edildi!</strong> Bunları, istədiyiniz zaman hər bir modulun yanındakı aktivləşdirmə bağlantısından istifadə edərək yenidən aktivləşdirə bilərsiniz.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
az: Deaktivasiya %l

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
az[0]: Tamamən saytınızın RSS qidalandırıcıları kimi, %l, üçüncü tərəflərin yazılarınıza və digər içəriyə qoşulmalarına imkan yaradar.
az[1]: Tamamən saytınızın RSS qidalandırıcıları kimi, %l, üçüncü tərəflərin yazılarınıza və digər içəriyə qoşulmalarına imkan yaradar.

en: %s (Required)
az: %s (Gərəkli)

[ctx: %s = Subscribe link]
en: Want to receive updates about Jetpack by email? %s
az: Jetpack haqqında yenilənmə e-poçtları almaq istəyirsinizmi? %s

[ctx: %s = Unsubscribe link]
en: You are currently subscribed to email updates. %s
az: Hazırda e-poçt yenilənmələrinə abunə olmuş vəziyyətdəsiniz. %s

en: %s Error
az: %s Xəta

en: %s ago
az: %s öncə

en: %s could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>. Perhaps there is a conflict with another plugin you have installed?
az: %s aktivləşdirilmədi; çünki <strong>önəmli bir xətaya</strong> səbəb oldu. Bəlkə də qurduğunuz başqa bir qoşma ilə uyğunsuzluq vardır.

en: %s could not be disconnected.  Are you sure they're connected currently?
az: %s dövrədən açıla bilməz.  Siz onun həqiqətən də qoşulduğundan əminsinizmi?

en: %s has been activated.
az: %s aktivləşdirildi.

en: %s has been deactivated.
az: %s deaktivasiya edildi.

en: %s has been successfully disconnected.
az: %s müvəffəqiyyətlə dövrədən açıldı.

en: %s is a powerful markup language for writing complex mathematical equations, formulas, etc.
az: %s, qarmaqarışıq riyaziyyat düsturları, formullar vb. yazmaq üçün güclü bir formatlandırma dilidir.

en: %s is not a valid command.
az: %s düzgün əmr deyildir.

en: %s is not a valid module.
az: %s düzgün modul deyildir.

en: %s is required
az: %s tələb olunur

en: %s requires a valid email address
az: %s hazırkı e-poçt ünvanı tələb olunur

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
az: %s, saytınızın məlumatlarına qoşulmaq üçün izin istəyir.  Bu qoşulmaya izin vermək üçün giriş edin.

en: %s was not activated.
az: %s aktivləşdirilmədi.

en: %s was not deactivated.
az: %s deaktivasiya edilmədi.

en: &laquo; Previous
az: &laquo; Öncəki

en: &larr; Older Comments
az: &larr; Əski şərhlər

en: &mdash; Select &mdash;
az: &mdash; Seç &mdash;

en: (Shows %s posts on each load)
az: (Hər yükləmədə %s yazı göstərir)

en: (no title)
az: (başlıqsız)

en: (required)
az: (gərəkli)

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
az: %2$s üzərində %1$s

en: 404 error page
az: 404 xəta səhifəsi

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a>
az: <a class="button-primary" href="%s">Yenidən Aktivləşdir</a>

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a> or <a href="%s" >return to previous page</a>.
az: <a class="button-primary" href="%s">Yenidən Aktivləşdir</a> və ya <a href="%s" >öncəki səhifəyə geri dön</a>.

en: <a href="%s">Click here</a> to refresh this list.
az: Bu siyahını təzələmək üçün<a href="%s">Buraya tıklayın</a>.

en: <a href="%s">Learn more</a> about these options.
az: Bu xüsusiyyətlər haqqında<a href="%s">Daha ətraflı</a> məlumat.

en: <b>%</b> Replies
az: <b>%</b> Rəy

en: <b>1</b> Reply
az: <b>1</b> Rəy

en: <p><a href="%1$s" title="Opt in to WordPress.com Site Management" >Activate Site Management</a> to manage multiple sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Learn more</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activate Now</a>
az: <p><a href="%1$s" title="WordPress.com Sayt Menecerinə Qoşulun" >Sayt Menecerini aktivləşdirin</a> və wordpress.com/sites səhifəsindəki mərkəzi lövhəmizdən bir çox saytı idarə edin. <a href="%2$s" target="_blank">Daha çox məlumat</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Yenidən Aktivləşdir</a>

en: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Back to Gallery</a></span>
az: <span class="entry-gallery">« <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Qalereyaya Geri Dön</a></span>

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
az: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Əski

en: <span>%d</span> bloggers like this:
az: <span>%d</span> bloqqer bunu bəyənir:

en: <strong>%s Activated!</strong> You can deactivate at any time by clicking the Deactivate link next to each module.
az: <strong>%s Aktivləşdirildi!</strong> Hər bir modulun sağ tərəfində yer alan Deaktivasiya bağlantısına tıklayaraq o modulu istədiyiniz zaman deaktivasiya edə bilərsiniz.

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
az: <strong>%s</strong> izin verilən bir daxil edilmiş sayt deyil.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
az: <strong>Jetpack iaktivləşdirildi!</strong> Şəbəkədəki hər bir sayt nəzarətçi tərəfindən ayrı-ayrı qoşulmalıdır.

en: <strong>Module settings were saved.</strong>
az: <strong>Modul parametrləri qeyd edildi.</strong>

en: <strong>The Display WordPress Posts Widget</strong> lets you display up to ten recent posts from another WordPress.com blog, or a self-hosted WordPress site with Jetpack enabled.
az: <strong>WordPress Yazılarını Göstərmə Vidceti</strong> hər hansı bir WordPress.com bloqundakı ya da Jetpack-ın aktiv olduğu digər WordPress bloqlarındakı son on yazıya qədər olan yazıları göstərə bilməyinizə imkan yaradar.

en: <strong>The Facebook Like Box Widget</strong> shows your Facebook Like Box within a sidebar on your theme.
az: <strong>Facebook Bəyənmə Qutusu Vidceti</strong> mövzunuzun yan menyusunda sizin Facebook Bəyənmə Qutunuzu göstərir.

en: <strong>The Gallery Widget</strong> provides you with a simple way to display a photo gallery or slideshow in your blog’s sidebar. Requires the Tiled Gallery module.
az: <strong>Qalereya Vidceti</strong>, bloqunuzun yan menyusundaa bir foto qalereyası ya da slayd təqdimatı göstərə bilməyinizə imkan yaradar. Tiled Gallery (Döşənmiş Qalereya) modulu gərəklidir.

en: <strong>The Gravatar Widget</strong> allows you to pull in your Gravatar image along with some of your Gravatar profile data.
az: <strong>Gravatar Vidceti</strong> Gravatar təsvirinizi və ona bağlı Gravatar profil məlumatlarınızı göstərir.

en: <strong>The Image Widget</strong> lets you easily add images to a sidebar on your theme.
az: <strong>Təsvir Vidceti</strong> mövzunuzun yan menyusunda daxil etdiyiniz təsvirləri göstərir.

en: <strong>The Twitter Widget</strong> shows your latest tweets within a sidebar on your theme.
az: <strong>Twitter Vidceti</strong> mövzunuzun yan menyusunda sizin ən son tweet-lərinizi göstərir.

en: <strong>The Upcoming Events Widget</strong> allows you to use an iCalendar link to display a list of events on your site.
az: <strong>Gələcək Tədbirlər Vidceti</strong> Sizin saytda tədbirlərin siyahısını göstərmək üçün iCalendar bağlantısından istifadə etməyə imkan verir.

en: <strong>You have unlinked your account (%s) from WordPress.com.</strong>
az: <strong>Hesabınızın (%s) WordPress.com ilə olan bağlantısını ləğv etdiniz.</strong>

en: <strong>You&#8217;re fueled up and ready to go.</strong>
az: <strong>Hər şey tamamdır, hərəkətə hazırsınız.</strong>

en: <strong>Your Jetpack has a glitch.</strong>  Something went wrong that&#8217;s never supposed to happen.  Guess you&#8217;re just lucky: %s
az: <strong>Sizin Jetpack-da bir xəta var.</strong>  Əslində heç gözlənilməyən bir problem əmələ gəldi. Deyəsən şanslısınız: %s

en: <strong>Your Jetpack has a glitch.</strong> Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
az: <strong>Jetpack-da bir xəta var.</strong> Bu saytı WordPress.com ilə bağlamaq mümkün deyil. Bu əsasən, saytınızın hər kəsin qoşula bilmək üçün açıq olmadığı mənasına gəlir (localhost).

en: <strong>Your Jetpack is already connected.</strong>
az: <strong>Sizin Jetpack artıq qoşulmuşdur.</strong>

en: A contact form is a great way to offer your readers the ability to get in touch, without giving out your personal email address.
az: Əlaqə formaları, fərdi e-poçt ünvanınızı vermədən oxuyucularınıza əlaqə qurma imkanı təqdim etmək üçün mükəmməl bir üsuldur.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
az: Ağılda qalacaq bir neçə sözlə oxuyucularınızı şərh yazmağa sövq edin

en: A known issue.
az: Məlum problem.

en: A problem with your XMLRPC file.
az: XMLRPC faylınızda problem var.

en: A simple widget that displays social media icons.
az: Sosial media ikonlarını göstərən sadə bir vidcet.

en: A theme conflict.
az: Mövzular arasında münaqişə var.

en: Activate
az: Aktivasiya

en: Activate Akismet
az: Akismet-i Aktivləşdir

en: Activate Jetpack Protect
az: Jetpack Qorumasını Aktivləşdir

en: Activate Site Management and JSON API
az: Sayt Menecerini və JSON API Aktivləşdir

en: Activate now
az: Yenidən aktivləşdir

en: Active
az: Aktiv

en: Add
az: Əlavə et

en: Add Contact Form
az: Əlaqə Forması Əlavə Et

en: Add Many Items
az: Bir çox maddələr əlavə et

en: Add Menu Item
az: Menyu Maddəsi Əlavə Et

en: Add New
az: Yenisini əlavə et

en: Add New Comic
az: Yeni Komiks əlavə et

en: Add New Menu Item Label
az: Yeni menyu maddəsinin etiketini əlavə et

en: Add New Menu Section
az: Yeni Menyu Bölməsi Əlavə et

en: Add New Project
az: Yeni Layihə Əlavə Et

en: Add New Project Tag
az: Yeni Layihə Etiketi Əlavə Et

en: Add New Project Type
az: Yeni Layihə Növünü Əlavə Et

en: Add New Testimonial
az: Yeni xarakteristika əlavə et

en: Add One Item
az: Bir menyu maddəsi əlavə et

en: Add Site Icon
az: Sayt ikonu əlavə et

en: Add These New Menu Items
az: Bu Yeni Menyu maddələrini əlavə et

en: Add a Site Icon
az: Sayta ikon əlavə et

en: Add a new field
az: Yeni sahə əlavə et

en: Add a new post or page to any of your sites from a single interface.
az: Saytlarınızın hər hansı birinə tək bir interfeysdən yeni bir yazı və ya səhifə əlavə edin.

en: Add a new service
az: Yeni servis əlavə et

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
az: İnsanların saytınızı təqib edə bilməsi üçün bir e-poçt forması əlavə edin.

en: Add another option
az: Digər variant əlavə et

en: Add logo
az: Loqo əlavə et

en: Add or remove Labels
az: Etiket əlavə et və sil

en: Add or remove tags
az: Etiket əlavə et ya da sil

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
az: Bloqunuza paylaşma düymələri əlavə edərək ziyarətçilərinizlə və dostlarınızla yazılarınızı paylaşa bilərsiniz.

en: Add this form to my post
az: Bu formanı yazıma əlavə et

en: Add to section:
az: Bölməyə əlavə et:

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
az: Add-on CSS <b>(Məsləhət bilinən)</b>

en: Additionally you can define your own custom services.
az: Ayrıca, şəxsi servislərinizi də təyin edə bilərsiniz.

en: Address:
az: Ünvan:

en: Adjust your Jetpack Comments form with a clever greeting and color-scheme.
az: Jetpack Şərhləri formanızı mükəmməl bir qarşılama və rəng tərtibatı ilə qurun.

en: Admin bar
az: Nəzarətçi çubuğu

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
az: Qabaqcıl.  Bu parametr seçildiyində, paylaşma bağlantılarının işləməsi üçün bu faylları mövzunuza əllə daxil etməyiniz gərəkdir.

en: After the Deadline provides a number of <a href="%s">customization options</a>, which you can edit in your profile.
az: After the Deadline, profilinizdə redaktə edə biləcəyiniz bir yığın <a href="%s">özəlləşdirmə variantı</a> təqdim edər.

en: Album
az: Albom

en: All
az: Tamamı

en: All Comics
az: Bütün Komikslər

en: All Done
az: Hamısı Tamamdır

en: All Menu Item Labels
az: Bütün menyu maddələrinin etiketləri

en: All Menu Sections
az: Bütün Menyu Bölmələri

en: All Project Tags
az: Bütün Layihə Etiketləri

en: All Project Types
az: Bütün Layihə Növləri

en: All Projects
az: Bütün Layihələr

en: All Testimonials
az: Bütün Xarakteristikalar

en: All author pages
az: Bütün müəllif səhifələri

en: All category pages
az: Bütün kateqoriya səhifələri

en: All date archives
az: Bütün tarix arxivləri

en: All posts
az: Bütün yazılar

en: All tag pages
az: Bütün etiket səhifələri

en: All taxonomy pages
az: Bütün taksonomiya səhifələri

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
az: Sayt nəzarətçilərinə öz <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a> bağlantılarını idarə etmə (qoşulma və bağlantını kəsmə) imkanını yaradın

en: Allow users to access and edit my videos
az: İstifadəçilərə mənim videolarıma baxma və redaktə etmə imkanı verilsin

en: Allow users to access my videos
az: İstifadəçilərə mənim videolarıma baxma imkanı verilsin

en: Allow users to access, edit, and delete my videos
az: İstifadəçilərə mənim videolarıma baxma, redaktə etmə və silmə imkanı verilsin

en: Allow users to upload videos
az: İstifadəçilərə videoları yükləmə imkanı verilsin

en: Alphabetical
az: Əlifba sırası

en: Alternate text:
az: Alternativ mətn:

en: An %s Airline
az: Bir %s Hava yolları

en: An <span>Automattic</span> Airline
az: Bir <span>Automattic</span> Hava Yolları

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
az: Aktiv izin markeri yazı miqdarlarını almaq üçün istifadə edilməlidir.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
az: Bu bloqun nəzarətiçisinin Jetpack bağlantısını qurması gərəkir.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
az: Yeni paylaşma servisi yaratmaq baş tutmadı - gərəkli məlumatları doğru daxil etdiyinizdən əmin olun.

en: An error occurred. Please try again later.
az: Bir xəta meydana gəldi. Daha sonra təkrar cəhd edin.

en: An incompatible plugin.
az: Uyğun olmayan qoşma.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
az: Keçərsiz bir istək. Əsasən bu, bir şeyin serverin Jetpack serverinə edilən müraciətin mane olması və ya istəyi pozduğu mənasına gəlir. Təkrar cəhd edərək işləyib-işləmədiyinə baxın.

en: An unknown error has occurred. Please try again later.
az: Naməlum bir xəta baş verdi. Lütfən bir az sonra təkrar yoxlayın.

en: An unknown error occurred during installation
az: Qurulma zamanı gözlənilməz bir xəta meydana gəldi

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
az: Necə bir iş gördüyümüzü və gələcəkdə necə inkişaf etməyimizi öyrənməyimizə yardımçı olmaq üçün qısa bir sorğuya qoşulun.

en: Aperture
az: Diafraqma

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
az: Bağışlayın,istədiyiniz arxiv üçün nəticə əldə edilmədi.Bəlkə axtarış edərək uyğun bir yazı tapa bilərsiniz.

en: Archive page
az: Arxiv səhifəsi

en: Are you sure you want to disconnect from WordPress.com?
az: WordPress.com bağlantısını kəsmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
az: Dəyişiklikləri qeyd etmədən forma redaktorundan çıxmaq istədiyinizdən əminsinizmi? Etdiyiniz hər hansı bir dəyişiklik yox olacaqdır.

en: Are you sure you want to stop Publicizing posts to this connection?
az: Bu bağlantıya Yazı Bəyanı etməyi dayandırmaq istədiyinizdən əminsinizmi?

en: As a mobile icon
az: Mobil ikon olaraq

[ctx: As in Premium. Premium module description]
en: Paid
az: Pullu

en: As your favicon
az: Ən çox istifadə edlən favikonunuz olaraq

en: At this time, your theme, %s, doesn't support Infinite Scroll. Unlike other Jetpack modules, Infinite Scroll needs information from your theme to function properly.
az: Hazırda sizin brauzeriniz %s mövzusu üçün Davamlı Sürüşdürməni dəstəkləmir. Davamlı Sürüşdürmənin normal işləməsi üçün mövzu haqqında məlumat əldə edilməsi gərəkdir.

en: Attachment Page
az: Əlavə səhifəsi

en: Automatically proofread content when:
az: Bu hallarda mühtəviyyat avtomatik korrektə edilsin:

en: Available Modules:
az: Mövcud Modullar:

en: Available Services
az: Mövcud Servislər

en: Available shortcodes are: %l.
az: Uyğun olan qısa kodlar: %l.

en: Back to General Settings
az: Əsas Parametrlərə geri dönün

en: Back to Top &uarr;
az: Əvvələ Qayıt &uarr;

en: Background color
az: Arxa fon rəngi

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
az: Dəyişikliklərin qeyd edilməsi üçün ekranın aşağısındakı " Profili Yenilə" düyməsinə basmağı unutmayın.

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
az: Yayımla düyməsinə tıklamadan əvvəl, yazınızın Bəyanını edə biləcəyimizdən əmin olmaq üçün lütfən aşağıdakı bağlantıları yeniləyin:

en: Bias Language
az: Bias Dili

en: Black
az: Qara

en: Blog Archives
az: Bloq Arxivləri

en: Blog Subscriptions (Jetpack)
az: Bloq Abunəlikləri (Jetpack)

en: Blog URL:
az: Bloq URL:

en: Blog follow email text
az: Bloq izləmə e-poçt mətni

en: Blue
az: Mavi

en: Boost traffic, enhance security, and improve performance.
az: Trafiki artırın, təhlükəsizliyi inkişaf etdirin və performansı yaxşılaşdırın.

en: Border Color (hex):
az: Çərçivə Rəngi (hex):

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
az: WordPress.com-un bulud  gücünü, öz hostunuzda olan WordPress qurulumuna gətirir. Jetpack bloqunuzu bir WordPress.com hesabı ilə bağlamağa izin verir və sadəcə WordPress.com istifadəçilərinin istifadə edə bildiyi xüsusiyətlərdən faydalanmağınıza şərait yaradar.

en: Browse Your VideoPress Library
az: VideoPress Kitabxananıza nəzər salın

en: Browser Chrome
az: Chrome Brauzeri

en: Button style
az: Düymə stili

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
az: Əlaqə forması əlavə etməklə, oxuyucularınız sizinlə birbaşa ünsiyyət qura biləcəklər. Bütün geri izləmələr spam təhlükəsinə qarşı avtomatik olaraq yoxlamadan keçiriləcək və qanuni yollarla sizin ünvanınıza göndəriləcək.

en: By checking the box above, each new set of posts loaded via Infinite Scroll will be recorded as a page view in Google Analytics.
az: Yuxarıdakı qutu işarələndiyində, Davamlı Sürüşdürmə ilə yüklənən hər bir yeni yazı topası, Google Analytics-də bir səhifə görüntülənməsi olaraq qeyd edilir.

en: CSS Revisions
az: CSS Versiyaları

en: CSS Stylesheet Editor
az: CSS Stil Səhifəsi Redaktoru

en: Camera
az: Kamera

en: Can I add more fields?
az: Daha çox sahə əlavə edə bilərəmmi?

en: Can I send a notification to more than one person?
az: Birdən çox insana bildiriş göndərə bilərəmmi?

en: Can I view my feedback within WordPress?
az: WordPress-də geri qidalandırıcılarıma baxa bilərəmmi?

en: Cancel
az: İmtina

en: Cancel reply
az: Cavabı ləğv et

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
az: Başlıqlar (header) artıq göndərildiyi üçün çərəz (cookie) yönləndirmələrindən istifadə etmirik.

en: Caption:
az: Bağlıq:

en: Carousel
az: Karusel

en: Category
az: Kateqoriya

en: Center
az: Mərkəz

en: Change logo
az: Loqonu dəyişdir

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
az: Ziyarətçilərinizin yazılarınıza və ya şərhlərinizə ya da hər ikisinə abunə ola bilmə statsunu dəyişdirin.

en: Chart stats by
az: Statistikaları göstərmə kriteriyası

en: Cheatin&#8217; uh?
az: Hiyləkarlıqmı edirsiniz?

en: Check for Spam
az: Spam şərhləri yoxla

en: Check out other recommended features below, or go to the <a href="%s">settings</a> page to customize your Jetpack experience.
az: Aşağıda məsləhət bilinən digər özəllikləri görə bilərsiniz və ya Jetpack bacarığınızı özəlləşdirmək üzrə <a href="%s">parametrlər</a> səhifəsinə gedə bilərsiniz.

en: Checkbox
az: Təsdiq qutusu

en: Checking email updates status&hellip;
az: E-poçt yenilənmələrinin statusunun yoxlanılması&hellip;

en: Choose Images
az: Təsvirlər seçin

en: Choose from the most used Labels
az: Ən çox istifadə edilən etiketlər arasından seçin

en: Choose from the most used tags
az: Ən çox istifadə edilən etiketlər arasından seç

en: Choose logo
az: Loqo seç

en: Circles
az: Dairələr

en: Clich&eacute;s
az: Klişelər

en: Click here
az: Buraya tıklayın

en: Click to Press This!
az: Press This üçün tıklayın!

en: Click to autoplay the presentation!
az: Təqdimatı avtoifa üçün tıklayın!

en: Click to email this to a friend
az: E-poçt ilə dostunuza göndərmək üçün tıklayın

en: Click to print
az: Çap etmək üçün tıklayın

en: Click to share on %s
az: %s səhifəsində paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Google+
az: Google+ paylaşmaq üçün yıklayın

en: Click to share on LinkedIn
az: LinkedIn-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Pinterest
az: Pinterest-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Pocket
az: Pocket-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Reddit
az: Reddit-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Tumblr
az: Tumblr-da paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Twitter
az: Twitter-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to view slideshow.
az: Slaydşouya baxmaq üçün tıklayın.

en: Close
az: Bağla

en: Close modal window
az: Modal pəncərəni bağlayın.

en: Color Scheme
az: Rəng sxemi

en: Comic
az: Komiks

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
az: Komiks qaralaması yeniləndi. <a target="_blank" href="%s">Komiksin ön izləməsinə bax</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
az: Komiks dərc edildi. <a href="%s">Komiksə bax</a>

en: Comic restored to revision from %s
az: Komiks %s versiyasından geri bərpa edildi

en: Comic saved.
az: Komiks qeyd edildi.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
az: Komiks planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Komiksin ön izləməsinə bax</a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
az: Komiks göndərildi. <a target="_blank" href="%s">Komiksin ön izləməsinə bax</a>

en: Comic updated.
az: Komiks yeniləndi.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
az: Komiks yeniləndi. <a href="%s">Komiksə bax</a>

en: Comics
az: Komikslər

en: Coming soon&#8230;
az: Tezliklə&#8230;

en: Comment
az: Şərh

en: Comment Likes are
az: Şərh Bəyənmələri Var

en: Comment cache problem?
az: Şərh keşləməsində problemmi var?

en: Comment follow email text
az: Şərh izləmə e-poçt mətni

en: Comment navigation
az: Şərh naviqasiyası

en: Commenting as %s
az: %s olaraq şərh edilir

en: Comments
az: Şərhlər

en: Comments on this post are closed.
az: Bu yazıya şərh yazmaq bağlıdır.

en: Complex Phrases
az: Qarışıq İfadələr

en: Config
az: Konfiqurasiya

en: Configure
az: Konfiqurasiya

en: Configure %s
az: Konfiqurasiya %s

en: Connect
az: Qoşul

en: Connect and share your posts on %s
az: Bağlan və %s üzərində yazılarını paylaş

en: Connect now to enable features like Stats, Likes, and Social Sharing.
az: Statistikalar, Bəyənmələr və Sosial Paylaşma kimi xüsusiyyətləri indi qoşun.

en: Connect to
az: Bağlan

en: Connect to WordPress.com
az: WordPress.com-a bağlan

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
az: Bloqunuzu populyar sosial şəbəkələrə qoşun və yeni yazılarınızı dostlarınızla avtomatik olaraq paylaşın.

en: Connected
az: Bağlanıldı

en: Connected WordPress.com Blog
az: Qoşulmuş WordPress.com Bloqu

en: Connected as:
az: Qoşulma:

en: Connected to WordPress.com
az: WordPress.com-a bağlandı

en: Connecting with WordPress.com SSO enables you to log in via your WordPress.com account.
az: WordPress.com Çoxlu Giriş (SSO) ilə qoşulmaq WordPress.com hesabınızla giriş etməyinizə şərait yaradır.

en: Contact Form
az: Əlaqə Forması

en: Contact Form URL:
az: Əlaqə Formasının URL-i:

en: Contact Info
az: Əlaqə məlumatları

en: Contact the Jetpack Happiness Squad.
az: Jetpack Xoşbəxtlik  Komandası ilə əlaqə saxlayın.

en: Continue &rarr;
az: Davam et &rarr;

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
az: Oxumağa davam et <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Control which pages your widgets appear on with Widget Visibility.
az: Vidcet Görünüşü ilə pəncərə maddələrinizin hansı səhifələrdə görünəcəyini yoxlayın.

en: Convert to Comic
az: Komiksə Çevir

en: Convert to Post
az: Yazıya Çevir

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
az: VideoPress yükləmə təyinatçısı alınmadı. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Count the page views of registered users who are logged in.
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərin səhifə baxışlarını hesabla.

en: Create Share Button
az: Paylaşma Düyməsi Yarat

en: Create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos without having to use an external graphic editor.
az: Xarici qrafik redaktorundan istifadə etmədən sizin şəklilləriniz üçün zərif jurnal-stilli mozaik tərtibat yaradın.

en: Crop Image
az: Təsviri Kəs

en: Currently Reading
az: Hazırda Oxunan

en: Custom
az: Özəl

en: Custom CSS
az: Özəl CSS

en: Custom CSS Stylesheet
az: Özəl CSS Şablonu

en: Custom Content Type
az: Xüsusi İçərik Növü

en: Custom Email Address
az: Özəl E-poçt Ünvanı

en: Custom Message:
az: Özəl Mesaj:

en: Custom field deleted.
az: Özəl sahə silindi.

en: Custom field updated.
az: Özəl sahə yeniləndi.

en: Customer Name
az: Müştəri Adı

en: Customer Testimonials
az: Müştəri Məmnuniyyəti

en: Customize
az: Özəlləşdir

en: Customize Testimonials Archive
az: Xarakteristika Arxivini Özəlləşdir

en: DOWN
az: AŞAĞI

en: Daily Archives: %s
az: Günlük Arxivlər: %s

en: Daily archives
az: Günlük arxivlər

en: Dark
az: Qoyu

en: Date
az: Tarix

en: Deactivate
az: Deaktivasiya

en: Debug
az: Sazlama

en: Debug Info
az: Sazlama Məlumatı

en: Debug Jetpack for more information.
az: Daha çox bilgi üçün Jetpack xətalarını sazlayın.

en: Default
az: Mövcud

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
az: Yeni Sahə

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
az: İlk parametr

en: Default quality
az: Mövcud keyfiyyət

en: Delete
az: Sil

en: Delete Permanently
az: Birdəfəlik sil

en: Delete this item permanently
az: Bu elementi birdəfəlik sil

en: Description
az: Açıqlama

en: Developers can use WordPress.com's <a href='http://developer.wordpress.com/docs/oauth2/'>OAuth2</a> authentication system and <a href='http://developer.wordpress.com/docs/api/'>WordPress.com REST API</a> to manage and access your site's content.
az: Proqramçılar, saytınızın içəriyini idarə etmək və bu içəriyə qoşulmaq üçün WordPress.com-un <a href='http://developer.wordpress.com/docs/oauth2/'>OAuth2</a> kimlik təsdiqləmə sistemindən və <a href='http://developer.wordpress.com/docs/api/'>WordPress.com REST API</a>-dən istifadə edə bilər.

en: Diacritical Marks
az: Səs dəyişdirtən İşarətlər

en: Difficulty
az: Əziyyət

en: Disable CSS and JS
az: CSS və JS maddələrini deaktivasiya et

en: Disable Post By Email
az: E-poçt İlə Yazını Passivləşdir

en: Disconnect
az: Bağlantını kəs

en: Disconnect Jetpack
az: Jetpack Bağlantısını Kəs

en: Disconnect from WordPress.com
az: WordPress.com bağlantısı kəsildi

en: Dismiss
az: Gizlət

en: Dismiss this notice and deactivate Jetpack.
az: Bu bildirişi gözardı et və Jetpack əlavəsini deaktivasiya et.

en: Dismiss this notice for now.
az: Bu bildirişi indilik gizlədin.

en: Dismiss this notice.
az: Bu bildirişi gizlət.

en: Display Header Text
az: Üst hissə mətnini göstər

en: Display WordPress Posts
az: WordPress Yazılarını Göstər

en: Display a Facebook Like Box to connect visitors to your Facebook Page
az: Facebook səhifənizə ziyarətçilərinizin qoşulması üçün Facebook Bəyənmə Qutusunu göstər

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
az: Gravatar Profilinizin mini versiyasını göstərin

en: Display a photo gallery or slideshow
az: Fotoqalereya və ya slaydşou göstər

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
az: Bütün qalereya təsvirlərinizi xoş bir mozaika şəklində göstərin.

en: Display an image in your sidebar
az: Yan menyuda təsvirləri göstər

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
az: Daxil edilmiş Rəsmi Twitter Zaman Tuneli vidcetini əlavə edin.

en: Display as:
az: Görüntüləmə şəkli:

en: Display featured images
az: Bütün xüsusi təsvirləri göstər

en: Display higher quality video by default.
az: Yüksək keyfiyyətli videolar mövcud olan olaraq göstərilsin.

en: Display images in full-size carousel slideshow.
az: Təsvirləri tam ölçülü karusel slaydşousu içində göstər.

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
az: Paylaş menyusunu göstər və izləyicilərin bu videonu daxil etməsinə və endirməsinə izin ver.

en: Display tag content in all listings.
az: Bütün siyahılarda etiket içəriyini göstərin.

en: Display upcoming events from an iCalendar feed.
az: Bir iCalendar qidalandırıcısından gələn tədbirləri göstərin.

en: Display your books from Goodreads
az: Goodreads kitablarınızı göstərin

en: Display your location, hours, and contact information.
az: Yaşadığınız yer, saat və əlaqə məlumatlarınızı göstərin.

en: Displayed below your posts will be how many people have liked your posts and the Gravatars of those who have liked them.
az: Yazılarınızın altında, yazılarınızın neçə nəfərin bəyəndiyi və bəyənənlərin Gravatarları göstərilir.

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
az: Başqa bir WordPress.com və ya Jetpack xüsusiyyətli bir bloqdan son yazıların siyahısını göstərir.

en: Do I need to fill this out?
az: Mənə bunu doldurmaq lazımdırmı?

en: Do not allow other users to access my VideoPress library
az: Digər istifadəçilərə mənim VideoPress Kitabxanama daxil olma icazəsini verməyin

en: Do you still have the %s plugin installed?
az: %s qoşması hələ də quruludurmu?

en: Don&#8217;t cross the streams!  You need to stay logged in to your WordPress blog while you authorize Jetpack.
az: Amma unutmamağınız gərəkən bir şey var! Jetpack-ı səlahiyyətləndirərkən WordPress bloqunuza daxil olmağınız gərəkir.

en: Don't show the Reblog button on posts
az: Yazılarda Yenidən bloqlama düyməsini göstərmə

en: Double Negatives
az: Qoşa Neqativlər

en: Download
az: Endir

en: Download: <a href="%s">%s</a><br />
az: Endir: <a href="%s">%s</a><br />

en: Drag and drop available services here.
az: Mövcud servisləri buraya sürüşdür və burax

en: Drag and drop sharing services into the enabled section to have them show up on your site, and drag them into the hidden section to have them hidden behind a button.
az: Paylaşma servislərinin saytınızda görünməsini təmin etmək üçün bu servisləri, aktivləşdirilən bölməyə sürükləyib buraxın. Servislərin bir düymənin arxasında gizlənməsini təmin etmək üçün bunları gizli bölməyə sürükləyin.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
az: Göstərmək istədiyiniz servisləri aşağıdakı qutuya sürükləyib buraxın.

en: Drag up or down
    to re-arrange
az: Yenidən sıralamaq üçün
    aşağı-yuxarı sürüşdürün

en: Drop down
az: Aşağı sürüşdür

en: Drop images to upload
az: Yükləmək üçün təsvirləri buraya buraxın

en: E-mail
az: E-poçt

en: Each contact form can easily be customized to fit your needs. When a user submits your contact form, the feedback will be filtered through <a href="http://akismet.com/">Akismet</a> (if it is active on your site) to make sure it’s not spam. Any legitimate feedback will then be emailed to you, and added to your feedback management area.
az: Əlaqə formalarının hər biri ehtiyaclarınızı qarşılayacaq şəkildə rahatlıqla özəlləşdirilə bilər. Bir istifadəçi, əlaqə formanızı göndərdiyində, bunun spam poçt olmadığından əmin olmaq üçün geri bildiriş <a href="http://akismet.com/">Akismet</a> (saytınızda aktivdirsə) vasitəsi ilə filtrlənir. Düzgün geri bildirişlər sizə e-poçt ilə göndərilir və geri bildiriş idarəetmə sahənizə əlavə edilir.

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
az: Hər bir modulda mövcud olan Aktivasiya ya da Deaktiuvasiya bağlantısı sayəsində, əlaqədar modullar üçün dəyişikliklər edə bilərsiniz.

en: Each of these widgets has a number of customization options.
az: Bu vidcet maddələrinin hər birinin bir neçə özəlləşdirmə variantı vardır.

en: Easily allow any visitor to subscribe to all of your posts via email through a widget in your blog&#8217;s sidebar.  Every time you publish a post, WordPress.com will send a notification to all your subscribers.
az: Hər hansı bir ziyarətçinin bloqunuzun yan menyusundakı bir vidcet maddəsi vasitəsi ilə yazılarınızın tamamına e-poçt ilə abunə olmalarına rahat şərait yaradın.  Bir yazı yayınladığınızda, WordPress.com, abunələrinizin tamamına bir bildiriş göndərir.

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
az: Yazıların tamamını <a href="%1$s">"xüsusi" etiketi</a> ilə və ya istədiyiniz bir etiketlə asan bir şəkildə önə çıxarın. Mövzunuz xüsusi içərik sahəsində %2$s ədədə qədər yazını dəstəkləyər.

en: Edit
az: Redaktə et

en: Edit CSS
az: CSS redaktə et

en: Edit Comic
az: Komiksi redaktə et

en: Edit Details
az: Detalları redaktə et

en: Edit Menu Item
az: Menyu elementini redaktə et

en: Edit Menu Item Label
az: Menyu maddəsinin etiketini redaktə et

en: Edit Menu Section
az: Menyu Bölməsini Redaktə et

en: Edit Project
az: Layihəni redaktə et

en: Edit Project Tag
az: Layihə Etiketini Redaktə Et

en: Edit Project Type
az: Layihə Növünü Redaktə Et

en: Edit Selection...
az: Bölməni redaktə et...

en: Edit Testimonial
az: Xarakteristikanı redaktə et

en: Edit Your Profile
az: Profilini redaktə et

en: Edit this new field
az: Bu yeni sahəni redaktə et

en: Email
az: E-poçt

en: Email Address
az: E-poçt ünvanı

en: Email Address:
az: E-poçt ünvanı:

en: Email check failed, please try again
az: E-poçt təsdiqləməsi müvəffəqiyyətsiz oldu, lütfən təkrar yoxlayın

en: Email me whenever
az: Bu hallarda mənə e-poçt göndərin

en: Email notifications
az: E-poçt bildirişləri

en: Email settings
az: E-poçt parametrləri

en: Emails will be sent to %s (<a href="%s">Edit</a>)
az: E-poçtlar buraya göndəriləcək: %s (<a href="%s">Redaktə et</a>)

en: Empty Spam
az: Spamı boşalt

en: Enable Portfolio Projects for this site.
az: Bu sayt üçün Portfel Layihələrini aktivləşdir.

en: Enable Post By Email
az: E-poçt İlə Yazını Aktivləşdir

en: Enable Testimonials for this site.
az: Bu sayt üçün Tədbirləri atkivləşdirin.

en: Enable carousel
az: karuseli aktivləşdir

en: Enable excerpts on front page and on archive pages
az: Ön səhifədə və arxiv səhifələrində xülasələri aktivləşdir

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
az: Yazıları və səhifələri yazarkən aşağıdakı dil məlumatı və stil qaydaları üçün korrektor oxumasını aktivləşdirin:

en: Enabled Services
az: Aktiv Servislər

en: English Options
az: İngilis dili parametrləri

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
az: Bir WordPress.com və ya Jetpack WordPress sayt URL-nı daxil edin.

en: Enter a shortcode directly into the Post/Page editor to embed media. For specific instructions follow the links below.
az: Media məlumatlarını daxil edilmiş vəziyyətə  gətirmək üçün birbaşa Yazı/Səhifə redaktoruna qısa kod daxil edin. Əlaqədar məsləhətlər üçün aşağıdakı bağlantıları izləyin.

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
az: Bu xidmət üçün istifadə etmək istədiyiniz bir 16x16px ikon URL daxil edin.

en: Enter the customer's name here
az: Müştəri adınızı buraya daxil edin

en: Enter the menu item's name here
az: Yeni menyu maddələrinin adını buraya daxi et

en: Enter your email address
az: E-poçt ünvanınızı daxil edin

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
az: Bu bloqa abunə olmaq və e-poçt ilə bildirişlər almaq üçün e-poçt ünvanınızı daxil edin.

en: Enter your meta key "content" value to verify your blog with %s
az: %s ilə bloqunuzu təsdiqləmək üçün meta açarı "mühtəviyyat" dəyərinizi daxil edin

en: Error Details: %s
az: Xəta Detalları: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
az: Xəta Detalları: Jetpack ID rəqəmli bir dəyərlə başlayar.  Bu xəta mesajını hər kəsin görəcəyi şəkildə yayınlama! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
az: Xəta Detalları: Jetpack ID boşdur. Bu xəta mesajını hər kəsin görəcəyi şəkildə yayınlama! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
az: Xəta Detalları: Jetpack ID ölçüləndirici deyil. Bu xəta mesajını hər kəsin görəcəyi şəkildə yayınlama! %s

en: Error code: %s
az: Xəta kodu: %s

en: Error in moving to Trash.
az: Zibil qutusuna göndərilərkən xəta baş verdi.

en: Error in restoring from Trash.
az: Zibil qutusundakı maddəni bərpa edərkən xəta baş verdi.

en: Error loading profile
az: Profil yükləmə xətası

en: Error!
az: Xəta!

en: Error, bad module.
az: Xəta, yararsız modul.

en: Error, invalid response data.
az: Xəta, keçərsiz cavab məlumatı.

en: Error: Couldn't create suitable username.
az: Xəta: Uyğun istifadəçi adı yaradıla bilmədi.

en: Error: This site's Jetpack connection is currently experiencing problems.
az: Xəta: Bu saytın Jetpack bağlantısında hazırda problem var.

en: Error: please enter a valid email address.
az: Xəta: zəhmət olmasa keçərli elektron poçt ünvanı daxil edin.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
az: Xəta: zəhmət olmasa tələb olunan sahələri doldurun(ad, e-poçt).

en: Example:
az: Nümunə:

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
az: Səhifə

en: Excerpts
az: Xülasələr

en: Explain...
az: Açıqla ...

en: Export feedback as CSV
az: Geri bildirişi CSV olaraq ixrac et

en: Facebook Like Box
az: Facebook Bəyənmə Qutusu

en: Facebook Page
az: Facebook Səhifəsi

en: Facebook Page URL
az: Facebook Səhifəsinin URL-i

en: Facebook Wall
az: Facebook Divarı

en: Facebook username:
az: Facebook istifadəçi adı:

en: Featured
az: Xüsusi

en: Featured Content
az: Xüsusi İçərik

en: Featured Images
az: Xüsusi Təsvirlər

en: Feed(s) to Display:
az: Göstəriləcək Qidalandırıcı(lar):

en: Feedback
az: Geri bildiriş

en: Feedback discarded.
az: Geri bildiriş atıldı.

en: Feedback(s) marked as spam
az: Geri izləmə(lər) spam olaraq işarələndi

en: Field type
az: Sahə növü

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
az: Jetpack xaricindəki qoşmaların tamamını deaktivasiya edərək qoşma problemi olub-olmadığına baxın. Problem davam edərsə qoşmalarla əlaqəli bir şey yoxdur. Problem həll edilərsə, problem yenidən ortaya çıxana qədər qoşmalarınızı tək-tək aktivləşdirin; günahkarı bu şəkildə tapa bilərsiniz.

en: First option
az: İlk variant

en: Focal Length
az: Fokus Məsafəsi

en: Follow Blog
az: Bloqu İzlə

en: Follow Comments
az: Şərhləri İzlə

en: Follow me on Twitter
az: Twitter-də məni izləyin

en: Follower Settings
az: İzləyici Parametrləri

en: Food Menus
az: Qida Menyuları

en: For example, if you wanted the Archives widget to only appear on category archives and error pages, choose "Show" from the first dropdown and then add two rules: "Page is 404 Error Page" and "Category is All Category Pages."
az: Məsələn, Arxivlər vidcetinin yalnız kateqoriya arxivlərində və xəta səhifələrində görünməsini istəyirsinizsə ilk açılan menyudan "Göstər"i seçin və iki qayda əlavə edin: "Səhifə, 404 Xəta Səhifəsi" və "Kateqoriya, Bütün Kateqoriya Səhifələri."

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
az: Nümunə üçün, ədviyyatlar, favoritlər və s. <br /> Etiketləri vergüllə ayırın

en: For more information:
az: Daha çox məlumat:

en: Form builder
az: Forma yaradıcısı

en: Free
az: Pulsuz

en: Free formats
az: Pulsuz formatlar

en: From
az: Göndərən

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
az: Ön Səhifə, Arxiv Səhifələri və Axtarışın Nəticələri

en: Front page
az: Ön səhifə

en: Full details can be found on the <a href="%s">Sharing support page</a>. This video also gives a swish run-down of how to use the Sharing feature. Watch it in HD for extra snazz!
az: Bütün detallar <a href="%s">paylaşma dəstək səhifəsi</a>ndə mövcuddur. Ayrıca bu video Paylaşma özəlliyinin necə istifadə ediləcəyinə dair sizi sürətlə məlumatlandıra bilər. Daha çox məlumat üçün HD olaraq seyr edin!

en: Full management mode is off for this site.
az: Bu sayt üçün tam idarəetmə rejimi söndürülmüşdür.

en: Gallery
az: Qalereya

en: Gallery Carousel Screenshot
az: Qalereya Karusel Ekran Görüntüsü

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
az: Jetpack qurulumundan istifadə edərək Multisite ünvanlarınızı idarə edin.

en: Get started with Jetpack Multisite
az: Jetpack Multisite ilə başlayın

en: Get the most out of Jetpack with...
az: Jetpack-dan ən yaxşı şəkildə faydalanmaq üçün...

en: GitHub username:
az: GitHub istifadəçi adı:

en: Give Us Feedback
az: Bizə Geri Bildiriş Ver

en: Give your site a boost by loading images in posts from the WordPress.com content delivery network. We cache your images and serve them from our super-fast network, reducing the burden on your Web host with the click of a button.
az: WordPress.com içərik paylaşma şəbəkəsindən yazılarınız üçün təsvirlər yükləməyi sürətləndirdik. Bəsit bir düyməyə tıkladığınızda, sizin üçün şəbəkənin keşlənməsini daha sürətli etmək üçün var gücümüzlə çalışırıq.

en: Global
az: Qlobal

en: Gravatar Hovercard
az: Gravatar Kimlik kartı

en: Gravatar Hovercards
az: Gravatar Kimlik Kartı

en: Gravatar Profile
az: Gravatar Profili

en: Green
az: Yaşıl

en: Greeting Text
az: Təbrik Mətni

en: Have feedback on Jetpack?
az: Jetpack haqqında geri bildiriş varmı?

en: Height
az: Yüksəklik

en: Height (px):
az: Hündürlük (px):

en: Height:
az: Yüksəklik:

en: Here&#8217;s what your form will look like
az: Sizin formanız bu cür görünəcək

en: Hidden Verbs
az: Gizli Fellər

en: Hide
az: Gizlət

en: Hide all featured images
az: Bütün xüsusi təsvirləri gizlət

en: Hide related content after posts
az: Yazılardan sonra oxşar içəriyi gizlət

en: Hide tag from displaying in post meta and tag clouds.
az: Etiketi yazı meta və etiket buludunda gizlət.

en: Hide the stats smiley face image.
az: Statistika üz ifadəsi təsvirini gizlət.

en: Home
az: Əsas səhifə

en: Hours & Info
az: Saatlar və Bilgi

en: Hours:
az: Saat:

en: Hovercards enhance plain Gravatar images with information about a person: name, bio, pictures, their contact info, and other services they use on the web like Twitter, Facebook, or LinkedIn.
az: Kimki Kartları, düz Gravatar təsvirlərini fərd haqqındakı məlumatlarla zənginləşdirir: ad, bioqrafiya, rəsmlər, əlaqə məlumatları və Twitter, Facebook və ya LinkedIn kimi internetdə istifadə etdikləri digər xidmətlər.

en: Hovercards enhance plain Gravatar images with information about a person: name, bio, pictures, their contact info, and other services.
az: Kimki Kartları, düz Gravatar təsvirlərini fərd haqqındakı məlumatlarla zənginləşdirir: ad, bioqrafiya, rəsmlər, əlaqə məlumatları və digər xidmətlər.

en: Hovercards offer a great way to show your internet presence and help people find your own blog.
az: Kimki Kartları internetdəki mövcudiyyətinizi göstərmə və insanların bloqunuzu tapmalarına yardımçı olmaq baxımından mükəmməl bir üsuldur.

en: How does this work?
az: Bu necə işləyir?

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
az: Salam.
    
    Siz son zamanlarda mənim yazılarımdan birini izlədiniz. Bu o deməkdir ki, Siz hər şərh yazıldığında e-poçt ilə bildiriş alacaqsınız.
    
    Aktivləşdirmək üçün, aşağıdakı düyməyə tıklayın. Əgər bunun bir xəta olduğunu düşünürsünüzsə, Sizi bir daha narahat etmərik.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
az: Salam.
    
    Siz son zamanlarda mənim bloqumdakı yazılarımdan birini izlədiniz. Bu o deməkdir ki, Siz hər yazı yazıldığında e-poçt ilə bildiriş alacaqsınız.
    
    Aktivləşdirmək üçün, aşağıdakı düyməyə tıklayın. Əgər bunun bir xəta olduğunu düşünürsünüzsə, Sizi bir daha narahat etmərik.

en: IP Address:
az: IP Ünvanı:

en: Icon
az: İkon

en: Icon + text
az: İkon + mətn

en: Icon URL
az: Ikon URL

en: Icon only
az: Yalnız ikon

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
az: Yazılarınızda və səhifələrinizdə korrektor oxuması edilərkən gözardı ediləcək sözləri və ifadələri təyin edin:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
az: Əgər boşdursa, biz təsvirin ölçüsünü təyin etməyə çalışacağıq.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
az: Əks təqdirdə, bir mövzu və ya qoşma ekstra xarakterlər göstərmiş ola bilər. 2-ci və 3-cü addımları yoxlayın.

en: If none of these help you find a solution, <a href="%s">click here to contact Jetpack support</a>. Tell us as much as you can about the issue and what steps you've tried to resolve it, and one of our Happiness Engineers will be in touch to help.
az: Bunlardan heç biri əlac tapa bilməyinizə yardımçı olmazsa <a href="%s">Jetpack dəstək xidmətinə müraciət etmək üçün buraya tıklayın</a>. Bizə, problem haqqında mümkün qədər ətraflı məlumat verin və problemi həll etmək üçün hansı addımları atdığınızı bildirin. Bunu etdiyinizdə, Xoşbəxtlik Mühəndisləri komandamız yardım etmək üçün sizinlə əlaqə quracaqdır.

en: If you are a theme author, you can learn about adding support for Infinite Scroll at <a href="%1$s">%1$s</a>.
az: Mövzu müəllifisinizsə, Davamlı Sürüşdürmə dəstəyi əlavə etmə haqqındakı məlumatları buradan əldə edə bilərsiniz: <a href="%1$s">%1$s</a>.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
az: WordPress.com hesabınız yodursa bir neçə saniyə ərzində pulsuz olaraq qeydiyyatdan keçə bilərsiniz.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
az: 404 mesajı alırsınızsa, veb serverinizə müraciət edin. Onların təhlükəsizliyi XMLRPC-yə mane ola bilər.

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating Twenty Twelve (the default WordPress theme). If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
az: Probleminiz bilinmirsə və ya probleminizin səbəbi bir qoşmadırsa İyirmi On İkini (mövcud WordPress mövzusu) aktivləşdirməyi yoxlayın. Bu problemi həll edərsə yəqin ki, mövzunuzdakı bir şey pozulmuşdur; mövzunun müəllifinin bu vəziyyətdən xəbərdar olmasını təmin edin.

en: Ignore all
az: Tamamını göz ardı et

en: Ignore always
az: Hər zaman gözardı et

en: Ignore suggestion
az: Məsləhəti gözardı et

en: Ignore the difference. This is just a staging site for the real site referenced above.
az: Fərqi gözardı edin. Bu sadəcə, yuxarıda bəhs edilən gərçək sayt üçün bir demo saytıdır.

en: Ignored Phrases
az: Hesaba Alınmayan İfadələr

en: Image
az: Təsvir

en: Image Alignment:
az: Təsvir Tarazlığı:

en: Image Color:
az: Təsvir Rəngi:

en: Image Gallery Carousel
az: Təsvir Qalerya Karuseli

en: Image Gallery Slideshow
az: Təsvir Qalereya Slaydşousu

en: Image Grid
az: Təsvir Toru

en: Image Link
az: Təsvir Bağlantısı

en: Image List
az: Təsvir Siyahısı

en: Image Settings:
az: Təsvir parametrləri:

en: Image Size:
az: Təsvir Ölçüsü:

en: Image URL:
az: Təsvir URL:

en: Image title:
az: Təsvirin adı:

en: Image to be cropped
az: Kəsiləcək təsvir

en: Images:
az: Təsvirlər:

en: Inactive
az: Passiv

en: Include this CSS in the Mobile Theme
az: Bu CSS-i Mobil Mövzuya daxil edin

en: Indexing posts
az: Yazılar indekslənir

en: Indexing request queued and waiting&hellip;
az: İndeksləmə İstəyiniz növbəyə alınmış və gözləmədədir&hellip;

en: Insert Video
az: Video əlavə et

en: Instagram username:
az: Instagram istifadəçi adı:

en: Instead of typing or copy-pasting long URLs, you can now get a short and simple link to your posts and pages. This uses the super compact wp.me domain name, and gives you a unique URL you can use that will be safe and reliable.
az: Uzun URL-ları yazmaq və köçürüb yapışdırmaq yerinə artıq yazılarınız və səhifələriniz üçün qısa və bəsit bir bağlantı əldə edə bilərsiniz. Bu, super kompakt wp.me domen adından istifadə edir və sizə etibarlı bir şəkildə istifadə edə biləcəyiniz bənzərsiz bir URL verir.

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
az: Birisi bloqunuzda bir yazını izlədiyində giriş mətni göndərdi. (Saytı və təsdiqləmə detalları sizin üçün avtomatik olaraq əlavə ediləcəkdir.)

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
az: Birisi bloqunuzu izlədiyində giriş mətni göndərdi. (Saytı və təsdiqləmə detalları sizin üçün avtomatik olaraq əlavə ediləcəkdir.)

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
az: Xətalı İstifadəçi ID, lütfən təsdiqləyin və təkrar Goodreads rəqəmsal istifadəçi ID-nizi daxil edin.

en: Invalid id
az: Keçərsiz id

en: Invalid or expired nonce.
az: Xətalı və ya hazırda müddəti dolmuş.

en: Invalid request
az: Xətalı istək

en: Invalid security token.
az: Keçərsiz təhlükəsizlik təyinatçısı.

en: Invalid username
az: Keçərsiz istifadəçi adı

en: Is this site private?
az: Bu sayt özəldirmi?

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
az: Facebook URL səhv konfiqurasiya edilmiş kimi görünür. Lütfən <a href="%s">vidcet parametrlərinizdən</a> yoxlayın.

en: It looks like your site can not communicate properly with Jetpack.
az: Deyəsən saytınız Jetpack ilə düzgün bir şəkildə əlaqə qura bilmir.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
az: Bunun səbəbi, öz başınıza təyin edə biləcəyiniz bu problemlərdən biri ola bilər:

en: It&#8217;s perfect for use on Twitter, Facebook, and cell phone text messages where every character counts.
az: Hər bir simvolun önəmli olduğu Twitter, Facebook və cib telefonu qısa mesajlarında istifadə etmək üçün idealdır.

en: It's ready to bring awesome, WordPress.com cloud-powered features to your site.
az: Saytınıza, WordPress.com bulud dəstəkli müdhiş xüsusiyyətlər qatmağa hazırdır.

en: Items on your restaurant's menu
az: Restoran menyusunun maddələri

en: Items to show:
az: Göstərmək üçün maddələr:

en: Jargon
az: Jarqon

en: Jetpack Comments
az: Jetpack Şərhləri

en: Jetpack Comments Screenshot
az: Jetpack Şərhləri Ekran Görüntüsü

en: Jetpack Comments enables your visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on your site.
az: Jetpack Şərhləri, ziyarətçilərinizin saytınızda şərh yazarkən WordPress.com, Twitter və ya Facebook hesablarından istifadə etmələrinə şərait yaradır.

en: Jetpack Debugging Center
az: Jetpack Sazlama Mərkəzi

en: Jetpack FAQ
az: Jetpack SSS

en: Jetpack Network Settings Updated!
az: Jetpack Şəbəkə Parametrləri Yenilənib!

en: Jetpack Plugin Version
az: Jetpack Qoşma Versiyası

en: Jetpack Settings
az: Jetpack Parametrləri

en: Jetpack Single Sign On
az: Jetpack Çoxlu Giriş

en: Jetpack Sites
az: Jetpack Saytları

en: Jetpack Subscriptions Settings
az: Jetpack Abunəlik Parametrləri

en: Jetpack Support
az: Jetpack Dəstəyi

en: Jetpack by WordPress.com
az: WordPress.com tərəfindən Jetpack

en: Jetpack combines the power of %s and the simplicity of WordPress to give you the ultimate in math blogging platforms.
az: Jetpack, sizə riyaziyyat bloqu yazma platformalarında ən yaxşı imkanları təqdim etmək üçün %s gücü ilə WordPress sadəliyini bir araya gətirir.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
az[0]: Jetpack, əski %l qoşmasının ən son versiyasına sahibdir.
az[1]: Jetpack, əski %l qoşmalarının ən son versiyasına sahibdir.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
az: Jetpack, əski “%1$s” qoşmasının ən son versiyasına sahibdir.

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
az: Jetpack, WordPress.com ilə əlaqə qura bilmədi: %s. Bu əsasən, veb serverinizdə bəzi şeylərin düzgün qurulmadığına dəlalət edir.

en: Jetpack has been successfully disconnected.
az: Jetpack müvəffəqiyyətlə dövrədən açıldı.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
az: Jetpack hazırda WordPress.com-a qoşulmuşdur

en: Jetpack is in local development mode.
az: Jetpack yerli inkişaf rejimindədir.

en: Jetpack is installed!
az: Jetpack quruldu!

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
az: Jetpack şəbəkəsi aktivləşdirilmişdir və bildirişlər rədd edilə bilməz.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
az: Jetpack hazırda WordPress.com-a qoşulmamışdır

en: Jetpack now includes Jetpack Comments, which enables your visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on your site. To activate Jetpack Comments, <a href="%s">%s</a>.
az: Jetpack artıq, ziyarətçilərinizin saytınızda şərh yazarkən WordPress.com, Twitter və ya Facebook hesablarından istifadə etmələrinə imkan yaradan Jetpack Şərhlərinə sahibdir. Jetpack Şərhlərini aktivləşdirmək üçün, <a href="%s">%s</a>.

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
az: Jetpack üçün WordPress-in %s versiyası və ya daha yeni bir versiyası gerekdir.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
az: Jetpack, özünüz hazırladığınız WordPress saytınızı WordPress.com-un fövqəladə bulud gücü ilə dəstəkləyər.

en: Jetpack tries to match your site's color scheme automatically, but you can make manual adjustments at the bottom of the <a href='%s'>Discussion Settings</a> page.
az: Jetpack, saytınızın rəng sxemini avtomatik olaraq uyğunlaşdırmağa çalışır; ancaq <a href='%s'>Müzakirə Parametrləri</a> səhifəsinin alt hissəsində əllə qurulumlar edə bilərsiniz.

en: Jetpack will allow you to authorize applications and services to securely connect to your blog and allow them to use your content in new ways and offer you new functionality.
az: Jetpack, proqramların və xidmətlərin bloqunuza təhlükəsiz bir şəkildə bağlanmasına izin verməsinə imkan yaradır və bunların içəriyinizi yeni şəkillərdə istifadə edilməsinə və sizə yeni funksionallıq təqdim etmələrinə imkan yaradır.

en: Jetpack will automatically take the great published content from your blog or website and share it instantly with third party services like search engines, increasing your reach and traffic.
az: Jetpack avtomatik olaraq saytınızda yayınlanmış içərikləri axtarış sistemləri vb. üçüncü tərəf servislərə göndərir və saytınıza gələn trafiki artırır.

en: Jetpack's mobile theme is optimized for small screens. It uses the header image, background, and widgets from your current theme for a great custom look. Post format support is included, so your photos and galleries will look fantastic on a smartphone.
az: Jetpack-ın mobil mövzusu kiçik ekranlar üçün optimallaşdırılmışdır. Möhtəşəm bir özəl görünüş təqdim etmək üçün mövcud mövzunuzdakı başlıq təsvirindən, arxa fondan və vidcetlərdən istifadə edir. Yazı formatı dəstəyi daxil edilmişdir; dolayısı ilə fotolarınız və qalereyalarınız ağıllı telefonlarda möhtəşəm görünür.

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
az[0]: Digər %s abunəçiyə qoşulun
az[1]: Digər %s abunəçiyə qoşulun

en: Jump Start
az: Sürətli Başlat

en: Jump to:
az: Get:

[ctx: Jumpstart Description]
en: Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
az: Hər yazının altındakı Twitter, Facebook və Google+ düymələri sayəsində ziyarətçilər içəriyinizi asanlıqla paylaşa bilər.

[ctx: Jumpstart Description]
en: adds a button to your post and page editors, allowing you to build simple forms to help visitors stay in touch.
az: yazı və səhifə redaktorlarınıza əlavə edilən düymə ilə bəsit formalar yaratmağınıza imkan tanıyır, beləcə ziyarətçilərin sizinlə əlaqə qurmasına yardımçı olur.

[ctx: Jumpstart Description]
en: brings your photos and images to life as full-size, easily navigable galleries.
az: foto və təsvirlərinizi asanlıqla baxıla bilən tam ölçülü qalereyalar olaraq həyata keçirir.

[ctx: Jumpstart Description]
en: give visitors two easy subscription options — while commenting, or via a separate email subscription widget you can display.
az: ziyarətçilərə iki asan abunəlik seçimi təqdim edər: şərh yazarkən və ya ayrı bir e-poçt abunəliyi pəncərəsi üzərindən.

[ctx: Jumpstart Description]
en: helps you remotely manage plugins, turn on automated updates, and more from <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.
az: <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a> üzərindən qoşmaları uzaqdan idarə etməyinizə, avtomatik yenilənmələri açıb digər işləri etməyinizə yardımçı olur.

[ctx: Jumpstart Description]
en: keep visitors engaged on your blog by highlighting relevant and new content at the bottom of each published post.
az: yayımlanan hər yazının altında mövzu ilə əlaqəli yeni içərikləri qeyd edərək ziyarətçilərin bloqunuzu daha çox incələməsini təmin edər.

[ctx: Jumpstart Description]
en: let commenters link their profiles to their Gravatar accounts, making it easy for your visitors to learn more about your community.
az: şərhçilərin profillərinizi Gravatar hesablarına bağlamalarına imkan tanıyır, beləcə ziyarətçilər cəmiyyətiniz haqqında daha asan bilgi sahibi olur.

[ctx: Jumpstart Description]
en: lets you login to all your Jetpack-enabled sites with one click using your WordPress.com account.
az: WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək bütün Jetpack xüsusiyyətli saytlarınızda tək  bir tıklama ilə giriş etməyinizi təmin edər.

[ctx: Jumpstart Description]
en: mirrors and serves your images from our free and fast image CDN, improving your site’s performance with no additional load on your servers.
az: təsvirlərinizi pulsuz və sürətli vizual CDN-mizdən əks etdirib təqdim edərək serverlərinizə əlavə yük vermədən saytınızın performansını artırır.

en: Keep up with the latest happenings on all your WordPress sites and interact with other WordPress.com users.
az: WordPress saytlarının tamamındakı ən son olayları təqib edin və digər WordPress.com istifadəçilərinizlə ünsiyyətdə olun.

en: Label
az: Etiket

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
az: E-poçt

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
az: Ad

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
az: Veb sayt

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
az: Parametr

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
az: Parametrlər

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
az: daşı

en: Labels
az: Etiketlər

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
az: Etiketlər: <small>ədviyyatlar, favoritlər və s. <em>Etiketləri vergüllə ayırın</em></small>

en: Language
az: Dil

en: Large
az: Böyük

en: Large Blog Image
az: Böyük Bloq Təsviri

en: Last Modified
az: Son Dəyişiklik

en: Layout Options:
az: Tərtibat Parametrləri:

en: Learn More
az: Daha çox məlumat

en: Learn more
az: Daha ətraflı

en: Learn more about Markdown.
az: Aşağı dəyər haqqında daha ətraflı məlumat.

en: Leave a Reply
az: Bir cavab yazın

en: Leave a Reply to %s
az: %s üçün bir cavab yazın

en: Leave a reply
az: Bir cavab yazın

en: Left
az: Sol

en: Let us know your name.
az: Bizə adınızı söyləyin.

en: Light
az: Açıq

en: Like
az: Bəyən

en: Like this:
az: Bunu bəyən:

en: Likes
az: Bəyənmələr

en: Likes Notifications
az: Bəyənmə Bildirişləri

en: Likes allow your readers to show their appreciation for your posts and other published content using their WordPress.com accounts. Your readers will then be able to review their liked posts from WordPress.com.
az: Bəyənmələr, oxuyucularınızın, yazılarınızda və yayınlanan digər içəriyə yönəlik təqdirlərini WordPress.com hesablarından istifadə edərək göstərmələrinə şərait yaradar. Bunun ardından, oxuyucularınız, WordPress.com-dan bəyəndikləri yazılarla əlaqədar dəyərləndirmə edə bilərlər.

en: Likes and Shares
az: Bəyənmələr və Paylaşmalar

en: Limit must be greater than or equal to 0.
az: Limit böyük və ya 0-a bərabər olmalıdır.

en: Limit width to %1$s pixels for videos, full size images, and other shortcodes. (<a href="%2$s">More info</a>.)
az: Videolar, tam ölçülü təsvirlər və digər qısa kodlar üçün genişliyi %1$s piksellə məhdudlaşdırın. (<a href="%2$s">Daha ətraflı məlumat</a>.)

en: Link Color (hex):
az: Bağlantı Rəngi (hex):

en: Link To:
az: Bağlantı:

en: Link URL (when the image is clicked):
az: Bağlantı URL (təsvirə tıklandığında):

en: Link account with WordPress.com
az: Hesabı WordPress.com ilə bağla

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
az: redaktə et

en: Link your account to WordPress.com
az: Hesabınızı WordPress.com-a bağlayın

en: LinkedIn username:
az: LinkedIn istifadəçi adı:

en: Links to services that you use across the web.
az: İnternetdə istifadə etdiyiniz xidmətlərə bağlantılar.

en: Links to your blog's RSS feeds
az: Bloqunuzun RSS qidalandırıpcılarının bağlantıları

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
az: Sizin kim olduğunuzu anlatmağa yardımçı olan veb saytı, bloq vs. bağlantıları.

en: Live Preview
az: Canlı Önizləmə

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
az: <a href="%s">XMLRPC faylnızı</a> yükləyin. Sadəcə “XML-RPC server accepts POST requests only.” ifadəsi görünməlidir.

en: Loading &hellip;
az: Yüklənir &hellip;

en: Loading Comments...
az: Şərhlər Yüklənir...

en: Loading video...
az: Video yüklənir...

en: Loading&hellip;
az: Yüklənir&hellip;

en: Loading...
az: Yüklənir...

en: Location of the Ogg video file.
az: Ogg video faylının mövqeyi.

en: Log in with WordPress.com
az: WordPress.com ilə Daxil ol

en: Logged In
az: Giriş

en: Logged Out
az: Çıxış

en: Login Blocked by Jetpack
az: Giriş Jetpack tərəfindən blok edildi

en: Login method not allowed
az: Giriş üsuluna icazə verilmir

en: Logo
az: Loqo

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
az: Nahar: 11.00 - 14.00 
    Axşam Yeməyi: Btesi-Çş 17.00 – 23.00, Cümə-Şb: 17.00 – 01.00

en: M j, Y @ G:i
az: d F Y @ H:i

en: Main Sidebar
az: Əsas yan sütun

en: Make this connection available to all users of this blog?
az: Bu bloqun bütün istifadəçiləri üçün bu bağlantı istifadə edilə bilinən olsunmu?

en: Manage your <a href="%s">Publicize settings</a>.
az: <a href="%s">Bəyan parametrlərinizi</a> idarə edin.

en: Manage your Post By Email address from your <a href="%s">profile settings</a>.
az: <a href="%s">profil parametrləriniz</a> vasitəsi ilə E-poçt ilə Yazı ünvanınızı idarə edin.

en: Mark as Spam
az: Spam olaraq işarələ

en: Mark this message as NOT spam
az: Bu mesajı spam Deyil olaraq işarələ

en: Mark this message as spam
az: Bu mesajı spam olaraq işarələ

en: Markdown
az: Aşağı dəyər

en: Markdown content
az: Aşağı dəyərli mühtəviyyat

en: Markdown lets you compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and punctuation marks. Markdown is used by writers and bloggers who want a quick and easy way to write rich text, without having to take their hands off the keyboard, and without learning a lot of complicated codes and shortcuts.
az: Aşağı Dəyər, normal simvolları və nöqtə işarələrini istifadə edərək bağlantılar, siyahılar və digər stillərlə yazılar və şərhlər yaratmağınıza imkan yaradır. Aşağı Dəyər, əllərini klaviaturadan qaldırmadan və bir yığın qarmaqarışıq kodu və qısayolu öyrənmək məcburiyyətində qalmadan zəngin mətn yazmaq üçün sürətli və asan bir üsul istəyən müəlliflər və bloq müəllifləri tərəfindən istifadə edilir.

en: Match by Email
az: E-poçt ilə Tutuşdur

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
az: Göstəriləcək yazıların maksimal miqdarı (ən çox 10):

en: Media File
az: Media faylı

en: Media Width:
az: Media Genişliyi:

en: Medium
az: Orta

en: Menu
az: Menyu

en: Menu Item
az: Menyu elementi

en: Menu Item Label
az: Menyu maddəsinin etiketi

en: Menu Item Labels
az: Menyu maddəsinin etiketləri

en: Menu Items
az: Menyu maddələri

en: Menu Items re-ordered.
az: Menyu maddələri yenidən sıralandı.

en: Menu Section
az: Menyu Bölməsi

en: Menu Sections
az: Menyu Bölmələri

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
az: Menyu maddəsi qaralaması yeniləndi. <a target="_blank" href="%s">Önizləmə</a>

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
az: Menyu maddəsi dərc edildi. <a href="%s">Menyu maddəsinə bax</a>

en: Menu item restored to revision from %s
az: Menyu maddəsi %s versiyasından geri gətirildi.

en: Menu item saved.
az: Menyu maddəsi qeyd edildi.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
az: Menyu maddəsi planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Önizləmə</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
az: Menyu maddəsi göndərildi. <a target="_blank" href="%s">Maddənin ön izləməsi</a>

en: Menu item updated.
az: Menyu maddəsi yeniləndi.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
az: Menyu maddəsi yeniləndi. <a href="%s">Menyu maddəsinə bax</a>

en: Message
az: Mesaj

en: Message Sent
az: Mesaj göndərildi.

en: Messages
az: Mesajlar

en: Missed schedule
az: Ertələnmə qaçırıldı

en: Missing attachment ID.
az: Yarımçıq əlavə ID.

en: Missing target blog ID.
az: Yaımçıq hədəf bloq ID.

en: Missing target post ID.
az: Yarımçıq hədəf yazı ID.

en: Mobile App Promos
az: Mobil Proqram Təqdimatları

en: Mobile Apps
az: Mobil Proqramlar

en: Mobile Theme
az: Mobil Mövzu

en: Mobile-compatible:
az: Mobil-uyumlu:

en: Modal window. Press escape to close.
az: Modal pəncərə. Bağlamaq üçün çıxış düyməsinə basın.

en: Mode:
az: Rejim:

[ctx: Module Description]
en: Accelerate your site by loading images from the WordPress.com CDN.
az: WordPress.com CDN-dən rəsm yükləyərək saytınızı sürətləndirin.

[ctx: Module Description]
en: Add a site icon to your site.
az: Saytınıza sayt ikonu əlavə edin.

[ctx: Module Description]
en: Add images, Twitter streams, your site’s RSS links, and more to your sidebar.
az: Yan menyunuza təsvirlər, Twitter axışları, saytınızın RSS bağlantılarını və daha çoxunu əlavə edin.

[ctx: Module Description]
en: Add support for infinite scroll to your theme.
az: Mövzunuza davamlı sürüşdürmə dəstəyi əlavə edin.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content through the cloud.
az: Proqramların bulud vasitəsi ilə içəriklərinizə təhlükəsiz bir şəkildə qoşulmasına imkan yaradın.

[ctx: Module Description]
en: Allow users to subscribe to your posts and comments and receive notifications via email.
az: İstifadəçilərin yazılarınıza və şərhlərinizə abunə olmalarına və e-poçt yolu ilə almalarına imkan yaradın.

[ctx: Module Description]
en: Allow visitors to share your content on Facebook, Twitter, and more with a click.
az: Ziyarətçilərin, içəriyinizi tək bir tıklama ilə Facebook, Twitter və daha çoxunda paylaşmalarına şərait yaradın.

[ctx: Module Description]
en: Allow your users to log in using their WordPress.com accounts.
az: İstifadəçilərinizin WordPress.com hesablarından istifadə edərək daxil olmalarına imkan yaradın.

[ctx: Module Description]
en: Check your spelling, style, and grammar with the After the Deadline proofreading service.
az: After the Deadline korrektor xidməti ilə imlanızı, stilinizi və dil bilginizi yoxlayın.

[ctx: Module Description]
en: Customize your site’s CSS without modifying your theme.
az: Temanızı değiştirmeden sitenizin CSS'sini özelleştirin. Mövzunuzu dəyişdirmədən saytınızın CSS-ini özəlləşdirin.

[ctx: Module Description]
en: Display links to your related content under posts and pages.
az: Yazılar və səhifələrin altında əlaqədar içəriyinizin bağlantılarını görüntüləyin.

[ctx: Module Description]
en: Display your image galleries in a variety of sleek, graphic arrangements.
az: Təsvir qalereyalarınızı çeşidli şux qrafik tərtibatlar şəklində göstərin.

[ctx: Module Description]
en: Embed content from YouTube, Vimeo, SlideShare, and more, no coding necessary.
az: YouTube, Vimeo, SlideShare və daha çoxundan içərik əlavə edin - kodlamya ehtiyac olmadan.

[ctx: Module Description]
en: Enable WP.me-powered shortlinks for all posts and pages.
az: Bütün yazılar və səhifələr üçün WP.me tərəfindən dəstəklənən qısa bağlantıları aktivləşdirin.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
az: Şərhçilərin Gravatarları üzərində açılan vizit kartlarını aktivləşdirin.

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show their appreciation for your content.
az: Ziyarətçilərin içəriyinizi nə qədər bəyəndiklərini asan bir şəkildə göstərə bilmələrinə imkan yaradın.

[ctx: Module Description]
en: Insert a contact form anywhere on your site.
az: Saytınızın hər hansı bir yerinə əlaqə forması əlavə edin.

[ctx: Module Description]
en: Let readers comment with WordPress.com, Twitter, Facebook, or Google+ accounts.
az: Oxuyucuların WordPress.com, Twitter, Facebook və ya Google+ hesablarından şərh yazmaqlarına imkan yaradın.

[ctx: Module Description]
en: Manage all your sites from a centralized place, https://wordpress.com/sites.
az: Bütün saytlarınızı mərkəzi bir yerdən idarə edin: https://wordpress.com/sites.

[ctx: Module Description]
en: Monitor your stats with clear, concise reports and no additional load on your server.
az: Statistikalarınızı tam və qısa raportlarla, serverinizə əlavə yük olmadan izləyin.

[ctx: Module Description]
en: Optimize your site with a mobile-friendly theme for smartphones.
az: Saytınızı tablet və telefonlar üçün hazırlanmış mobil dəstəkli bir mövzu ilə hər platformaya uyğun hala gətirin.

[ctx: Module Description]
en: Organize and display different types of content on your site, separate from posts and pages.
az: Yazılardan və səhifələrdən ayrı olaraq saytınızda fərqli növlərdən olan içərikləri redaktə edin görüntüləyin.

[ctx: Module Description]
en: Protect your site with automatic backups and security scans. (Subscription required.)
az: Saytınızı avtomatik geri yükləmələrlə və təhlükəsizlik axtarışları ilə qoruyun. (Abunəlik gərəklidir.)

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by email, using any device and email client.
az: Hər hansı bir cihazdan və ya e-poçt müştərisindən istifadə edərək yazıları e-poçt ilə yayımlayın.

[ctx: Module Description]
en: Receive notification of site activity via the admin toolbar and your Mobile devices.
az: Nəzarətçi alət çubuğu və Mobil cihazlarınız vasitəsi ilə sayt aktivliyi haqqında bildiriş alın.

[ctx: Module Description]
en: Receive notifications from Jetpack if your site goes offline — and when it it returns.
az: Saytınız offlayn olduğunda və ya təkrar onlayn olduğunda Jetpack-dan bildiriş alın.

[ctx: Module Description]
en: Search your entire database from a single field in your Dashboard.
az: Verilənlər bazanızın tamamını İdarəetmə lövhəsindəki tək bir sahədən axtarın.

[ctx: Module Description]
en: Share new posts on social media networks automatically.
az: Yeni yazıları sosial media şəbəkələrində avtomatik olaraq paylaşın.

[ctx: Module Description]
en: Share your public posts and comments to search engines and other services.
az: Hər kəsə açıq olan yazılarınızı və şərhlərinizi axtarış sistemləri və digər xidmətlərlə paylaşın.

[ctx: Module Description]
en: Specify which widgets appear on which pages of your site.
az: Hansı pəncərə maddələrinin saytınızın hansı səhifələrində görünəcəyini təyin edin.

[ctx: Module Description]
en: Transform standard image galleries into full-screen slideshows.
az: Standart təsvir qalereyalarını tam ekran slaydşoularına dönüşdürün.

[ctx: Module Description]
en: Upload and embed videos right on your site. (Subscription required.)
az: Birbaşa saytınıza video yükləyib saxlayın. (Abunəlik gərəklidir.)

[ctx: Module Description]
en: Use LaTeX markup language in posts and pages for complex equations and other geekery.
az: Qarışıq düsturlar vb. üçün yazılarda və səhifələrdə LaTeX formatlama dilindən istifadə edin.

[ctx: Module Description]
en: Verify your site or domain with Google Webmaster Tools, Pinterest, and others.
az: Saytınızı və ya domeninizi Google Vebusta Alətləti, Pinterest və digərləri ilə təsdiqləyin.

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax.
az: Yazıları və ya səhifələri düz mətn Markdown söz sintaksisində yazın.

en: Module Info
az: Modul haqqında məlumat

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
az: Riyaziyyatın Gözəlliyi

[ctx: Module Name]
en: Carousel
az: Karusel

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
az: Əlaqə Forması

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
az: Özəl CSS

[ctx: Module Name]
en: Custom Content Types
az: Xüsusi İçərik Növləri

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
az: Təkmilləşdirilmiş Vesiya

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
az: Əlavə Yanmenyu Vidceti

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
az: Gravatar Kimlik Kartı

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
az: Davamlı Sürüşdürmə

[ctx: Module Name]
en: Jetpack Comments
az: Jetpack Şərhləri

[ctx: Module Name]
en: Jetpack Single Sign On
az: Jetpack Çoxlu Giriş

[ctx: Module Name]
en: Likes
az: Bəyənmələr

[ctx: Module Name]
en: Manage
az: İdarə et

[ctx: Module Name]
en: Markdown
az: Aşağı dəyər

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
az: Mobil Mövzu

[ctx: Module Name]
en: Notifications
az: Bildirişlər

[ctx: Module Name]
en: Omnisearch
az: Əsas Axtarış

[ctx: Module Name]
en: Photon
az: Foton

[ctx: Module Name]
en: Post by Email
az: E-poçt ilə Yazı

[ctx: Module Name]
en: Protect
az: Qoruma

[ctx: Module Name]
en: Publicize
az: Bəyan

[ctx: Module Name]
en: Related Posts
az: Oxşar Yazılar

[ctx: Module Name]
en: Sharing
az: Paylaşma

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
az: Qısakod Daxiletmələri

[ctx: Module Name]
en: Site Icon
az: Sayt İkonu

[ctx: Module Name]
en: Site Verification
az: Sayt Təsdiqləməsi

[ctx: Module Name]
en: Spelling and Grammar
az: İmla və Qrammatika

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
az: Abunəliklər

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
az: Döşənmiş Qalereyalar

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
az: WP.me Qısa bağlantıları

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
az: Vidcet Görünüşü

[ctx: Module Name]
en: WordPress.com Stats
az: WordPress.com Statistikaları

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
az: Görünüş

[ctx: Module Tag]
en: Centralized Management
az: Mərkəzləşdirilmiş İdarəetmə

[ctx: Module Tag]
en: Developers
az: Əmək sərf edənlər

[ctx: Module Tag]
en: Jumpstart
az: Sürətli Başlat

[ctx: Module Tag]
en: Mobile
az: Mobil

[ctx: Module Tag]
en: Other
az: Digər

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
az: Fotolar  və Videolar

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
az: Məsləhət bilinən

[ctx: Module Tag]
en: Social
az: Sosial

[ctx: Module Tag]
en: WordPress.com Stats
az: WordPress.com Statistikaları

[ctx: Module Tag]
en: Writing
az: Yazma

en: Module could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>. Perhaps there is a conflict with another plugin you have installed?
az: Modul aktivləşdirilmədi; çünki <strong>önəmli bir xətaya</strong> səbəb oldu. Bəlkə də qurduğunuz başqa bir qoşma ilə uyğunsuzluq vardır.

en: Module not found: `%s`.
az: Modul tapılmadı: `%s`.

en: Monthly Archives: %s
az: Aylıq Arxivlər: %s

en: Monthly archives
az: Aylıq arxivlər

en: More
az: Daha çox

en: More information
az: Daha çox məlumat

en: More information on sending emails, attachments, and customizing your posts.
az: E-poçtlar, əlavələr göndərmək və mesajları özəlləşdirmə haqqında daha ətraflı məlumat.

en: More information on using Likes.
az: Bəyənmələrin istifadəsi haqqında daha ətraflı məlumat.

en: More information on using Publicize.
az: Bəyan istifadəsi haqqında daha çox məlumat.

en: More information on using Related Posts.
az: Oxşar Yazılar parametrindən istifadə haqqında daha çox məlumat.

en: Move menu section down
az: Menyu bölməsini aşağı daşı

en: Move menu section up
az: Menyu bölməsini yuxarı daşı

en: My Tweets
az: Mənim Tweet-lərim

en: Name
az: Ad

en: Network Settings
az: Şəbəkə Parametrləri

en: New
az: Yeni

en: New Comic
az: Yeni Komiks

en: New Menu Item
az: Yeni menyu maddəsi

en: New Menu Item Label Name
az: Yeni menyu maddəsinin etiketinin adı

en: New Menu Sections Name
az: Yeni Menyu Bölməsinin Adı

en: New Project
az: Yeni Layihə

en: New Project Tag Name
az: Yeni Layihə Etiketinin Adı

en: New Project Type Name
az: Yeni Layihə Növünün Adı

en: New Row
az: Yeni Sətr

en: New Testimonial
az: Yeni Xarakteristika

en: New field
az: Yeni sahə

en: New in Jetpack: Centralized Site Management
az: Jetpack-da yeni xüsusiyyət: Mərkəzləşdirilmiş Sayt Meneceri

en: Newer <span class="meta-nav">&raquo;</span>
az: Yeni <span class="meta-nav">&raquo;</span>

en: Newer Comments &rarr;
az: Yeni şərhlər &rarr;

en: Newest
az: Ən yeni

en: Next &raquo;
az: Sonrakı &raquo;

en: Next &raquo;
az: Sonrakı &raquo;

en: No Borders
az: Çərçivəsiz

en: No Comics found
az: Heç bir Komiks tapılmadı

en: No Comics found in Trash
az: Zibil qutusunda Komiks tapılmadı

en: No Footer
az: Zirzəmisiz

en: No Header
az: Başlıqsız

en: No Labels
az: Etiket yoxdur

en: No Labels found
az: Etiket tapılmadı

en: No Menu Items found
az: Menyu maddəsi tapılmadı

en: No Menu Items found in Trash
az: Zibil qutusunda menyu maddəsi tapılmadı

en: No Modules Found
az: Heç bir modul tapılmadı

en: No Projects found
az: Heç bir layihə tapılmadı

en: No Projects found in Trash
az: Zibil qutusunda heç bir layihə yoxdur

en: No Scrollbar
az: Sürüşdürmə çubuğu yoxdur

en: No Testimonials found
az: Heç Bir Xarakteristika Tapılmadı

en: No Testimonials found in Trash
az: Zibil qutusunda heç bir xarakteristika yoxdur

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
az: İstəyinizdə blog_id yoxdu. Lütfən Jetpack ilə WordPress.com arasındakı bağlantını kəsib bağlantını yenidən qurmağı yolayın. Bunu etdikdən sonra, Bəyan bağlantısını qurmağı təkrar yoxlayın.

en: No comment text was submitted.
az: Şərh yoxdur mətni göndərildi.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
az: VideoPress identifikatoru üçün məlumat tapılmadı: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
az: Geri bildirş tapılmadı

en: No logo set
az: Loqo qurulmamışdır

en: No plugins found.
az: Heç bir qoşma tapılmadı.

en: No suggestions
az: Məsləhət yoxdur

en: No tags found.
az: Heç bir etiket tapılmadı.

en: No themes found.
az: Mövzu tapılmadı.

en: No upcoming events
az: Gələcək tədbir yoxdur

en: No update needed
az: Heç bir yenilənməyə ehtiyac yoxdur

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
az: İstəyinizə hər hansı bir istifadəçi məlumatı əlavə edilmədi. Lütfən istifadəçi hesabınızın Jetpack-a bağlandığından əmin olun. wp-admin içindəki <a href="%s">Jetpack səhifəsinə</a> gedərək istifadəçi hesabınızı bağlayın.

en: No writing errors were found.
az: Heç bir yazma xətası tapılmadı.

en: Nobody likes downtime, and that's why Jetpack Monitor is on the job, keeping tabs on your site by checking it every five minutes. As soon as any downtime is detected, you will receive an email notification alerting you to the issue. That way you can act quickly, to get your site back online again!
az: Kimsə işləməyən saytları sevməz, bu üzdən Jetpack Monitoru işinin başındadır və saytınızı hər beş dəqiqədə bir yoxlayır. Saytınıza qoşul bilmədiyi an problem haqqında sizi xəbərdar edən bir e-poçt alacaqsınız. Bu sayədə həmən gərəkli redaktələri edib saytınızı işlək vəziyyətə gətirə bilərsiniz!

en: Nonce verification failed.
az: Nonsens təsdiqləmə baş tutmadı.

en: None
az: Heç biri

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
az: Xeyr. Bununla birlikdə, geri bildirişinizin göndərildiyi yeri və ya mövzu sətrini dəyişdirmək istəsəniz, bunu da edə bilərsiniz. Burada hər hansı bir dəyişiklik etməsəniz, geri bildiriş səhifən/yazının müəllifinə göndərilir və mövzu, bu səhifən/yazının adı olur.

en: Not Connected
az: Bağlantı Yoxdur

en: Not connected
az: Bağlantı Yoxdur

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
az: Qeyd: Mövzular dəyişdirildiyində Özəl CSS sıfırlanır.

en: Note: Images in tiled galleries require extra-special processing, so they will be served from WordPress.com's CDN even if the Photon module is disabled.
az: Qeyd: Mozaika qalereyasındakl təsvirlər əlavə xüsusi işləmə gərəkdirir; dolayısı ilə Photon modulu söndürülmüş olsa belə bunlar WordPress.com-un CDN-dən təmin edilir.

en: Nothing Found
az: Tapılmadı

en: Notifications
az: Bildirişlər

en: Notify me of follow-up comments by email.
az: E-poçt ilə izlənən şərhləri mənə bildir.

en: Notify me of new posts by email.
az: Yeni yazıları mənə e-poçt ilə bildir.

[ctx: Noun]
en: User
az: İstifadəçi

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
az: Müəllif

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
az: Rol

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
az: Tarix

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
az: Etiket

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
az: Taksonomiya

en: Number of Posts to Display:
az: Göstəriləcək Yazıların Miqdarı:

en: OK
az: Ok

en: Official buttons
az: Rəsmi düymələr

en: Offset must be greater than or equal to 0.
az: Əvəzləmə böyük və ya 0-a bərabər olmalıdır.

en: Ogg File URL
az: Ogg Fayl URL

en: Ogg file container with Theora video and Vorbis audio. Note that some browsers are unable to play free software video formats, including Internet Explorer and Safari.
az: Theora video və Vorbis audio ilə Ogg fayl konteyneri. Internet Explorer və Safari kimi bəzi brauzerlərin, pulsuz proqramlara aid video formatlarını ifa etdirmədiklərini yadınızda saxlayın.

en: Older %s
az: Əski %s

en: Older posts
az: Ən əski yazılar

en: Omnisearch
az: Əsas Axtarış

en: Omnisearch plays nice with other plugins by letting other providers offer results as well.
az: Əsas Axtarış, digər provayderlərin də nəticə təqdim etməsinə şərait yaradacaq digər qoşmalarla qarşılıqlı bir şəkildə işləyir.

en: On for all comments
az: Bütün şərhlər üçün

en: On for all posts
az: Bütün yazılar üçün

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
az: Bu səhifədə, Jetpack içindəki modulları göstərə bilər, daha çox məlumat əldə edə bilər və modulları istədiyiniz kimi aktıvasiya və ya deaktivasiya edə bilərsiniz.

en: Once enabled, a "Log in with WordPress.com" option will be added to your existing log in form.
az: Aktivləşdirdikdən sonra, mövcud olan hesab açma formanıza bir "WordPress.com-da hesab aç" variantı əlavə edilir.

en: One New Jetpack Module | %s New Jetpack Modules
az[0]: Bir Yeni Jetpack Modulu
az[1]: %s Yeni Jetpack Modulu

en: Only display videos in free software formats
az: Sadəcə pulsuz proqram formatındakı videoları göstər

en: Only images can be uploaded here.
az: Buraya sadəcə təsvir faylları yükləyə bilərsiniz.

en: Only the user who initiated the Jetpack connection on this site can toggle %s, but that user no longer exists. This should not happen.
az: Sadəcə, bu saytdakı Jetpack bağlantısını başladan istifadəçi %s dəyişikliyini edə bilər; ancaq o istifadəçi artıq yoxdur. Bu olmamalıdır.

en: Only videos from the selected blog will be available in your media library.
az: Sadəcə seçilən bloqdakı videolar media kitabxananızda mövcuddur.

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
az: altset yoxdur

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
az: açıq

en: Open link in a new window/tab
az: Bağlantını yeni pəncərədə/səkmədə aç

en: Opens in new window
az: Yeni pəncərədə açılır

en: Optional text to display to your readers:
az: Oxuyucularınıza göstəriləcək istəyə bağlı yazı:

en: Options
az: Parametrlər

en: Orange
az: Narıncı

en: Order
az: Sıralama

en: Organize and display different types of content on your site, separate from posts and pages.
az: Saytınıza, yazılar və səhifələrdən müstəqil olaraq fərqli içərik növlərini təşkil edin və görüntüləyin.

en: Page %s
az: Səhifə %s

en: Pages:
az: Səhifələr:

en: Parent Menu Section
az: Valideyin Menyu Bölməsi

en: Parent Menu Section:
az: Valideyin Menyu Bölməsi:

en: Parent Project Type
az: Valideyin Layihə Növü

en: Parent Project Type:
az: Valideyin Layihə Növü:

en: Passive Voice
az: Passiv Səs

en: Path
az: Yol

en: Permalink to %s
az: %s üçün daimi bağlantı

en: Personal Links
az: Fərdi Bağlantılar

en: Phone:
az: Telefon:

en: Phrases to Avoid
az: Uzaq durulacaq İfadələr

en: Pingback:
az: Geri izləmə:

en: Pink
az: Çəhrayı

en: Pinterest username:
az: Pinterest istifadəçi adı:

en: Plans & Pricing
az: Planlar və Qiymətlər

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
az: %s ifa etdirmək üçün JavaScript gərəkdir .

en: Please be sure to submit some text with your comment.
az: Lütfən şərhiniz ilə birlikdə bir mətn göndərdiyinizdən əmin olun.

en: Please describe the problem you are having.
az: Lütfən qarşılaşdığınız problem barəsində məlumat verin.

en: Please enable JavaScript support in your browser to use VideoPress.
az: VideoPress istifadə etmək üçün, veb brauzerinizin JavaScript dəstəyini aktivləşdirin.

en: Please note that the VideoPress module requires a WordPress.com account with an active <a href="http://store.wordpress.com/premium-upgrades/videopress/" target="_blank">VideoPress subscription</a>.
az: Lütfən, VideoPress modulunun aktiv bir <a href="http://store.wordpress.com/premium-upgrades/videopress/" target="_blank">VideoPress abunəliyi</a> olan bir WordPress.com hesabı gərəkdirdiyini unutmayın.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
az: Saytınız özəl olduğu üçün servislərinizin imkanları məhduddur.

en: Please provide a valid email address.
az: Etibarlı bir e-poçt ünvanı təqdim edin.

en: Please provide an email address to comment.
az: Şərh etmək üçün e-poçt ünvanınızı təqdim edin.

en: Please provide an email address.
az: Bir e-poçt ünvanı daxil edin.

en: Please provide your name to comment.
az: Şərh etmək üçün adnızı təqdim edin.

en: Please provide your name.
az: Adınızı təmin edin.

en: Please select a video file to upload.
az: Lütfən, yükləmək üçün bir video fayl seçin.

en: Please specify a valid module.
az: Etibarlı bir modul təyin edin.

en: Please specify a valid user.
az: Etibarlı istifadəçi daxil edin.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
az: Əgər bir istifadəçini və ya bloqu dövrədən açmaq istəyirsinizsə, birini təyin edin.

en: Please upload a file.
az: Lütfən fayl yükləyin.

en: Please verify your birthday.
az: Ad gününüzü təsdiqləyin.

en: Plugin activated.
az: Qoşma aktivləşdirildi.

en: Plugin can only be Network Activated
az: Qoşma ancaq şəbəkə üzərindən aktivləşdirilə bilər

en: Plugin deactivated.
az: Qoşma deaktivasiya edidi.

en: Plugins
az: Qoşmalar

en: Popular
az: Populyar

en: Popular Labels
az: Populyar Etiketlər

en: Popular Project Tags
az: Populyar Layihə Etiketləri

en: Portfolio
az: Portfel

en: Portfolio Items
az: Portfel Maddələri

en: Portfolio Projects
az: Portfel Parametrləri

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
az: Ən çox %1$s portfel layihə səhifəsini göstər

en: Post Comment
az: Şərh göndər

en: Post by %s.
az: %s yayınları:

en: Post by Email
az: E-poçt ilə Yazı

en: Post by Email is a way of publishing posts on your blog by email. Any email client can be used to send the email, allowing you to publish quickly and easily from devices such as cell phones.
az: E-poçt ilə Yazı göndərmək, e-poçt vasitəsi ilə bloqda yazı dərc etməyin müxtəlif üsullarından biridir. İstənilən e-poçt müştərisi mobil telefon vasitəsi ilə asanlıqla və tez bir şəkildə e-poç vasitəsi ilə yazılarını dərc edə bilər.

en: Post converted. | %s posts converted
az[0]: Yazı çevrildi.
az[1]: %s yazı çevrildi

en: Post navigation
az: Yazı naviqasiyası

en: Post type:
az: Yazı növü:

en: Post was not sent - check your email addresses!
az: Yazı göndərilmədi - e-poçt ünvanlarınızı yoxlayın!

en: Posted by
az: Yazan

en: Posted by %s
az: %s tərəfindən dərc edildi

en: Posted in %s
az: Kateqoriya:%s

en: Posts
az: Yazılar

en: Posts & Comments
az: Yazılar və Şərhlər

en: Posts and Pages
az: Yazılar və Səhifələr

en: Posts indexed.
az: Yazılar indeksləndi.

en: Posts page
az: Yazı səhifəsi

en: Preprocessor:
az: Preprosessor:

en: Preview
az: Ön izləmə

en: Preview Favicon
az: Favikon Önizləməsi

en: Preview Home Icon
az: Əsas Səhifə İkonunun Önizləməsi

en: Preview:
az: Ön izləmə:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
az: Ön izləmə: Dəyişikliklər qeyd edilmədiyi təqdirdə qeyb olacaqlar.

en: Price
az: Qiymət

en: Primary Menu
az: Əsas menyu

en: Print
az: Çap et

en: Privacy
az: Gizlilik

en: Privacy Policy
az: Gizlilik Siyasəti

en: Processing...
az: İşlənir...

en: Project
az: Layihə

en: Project Tag
az: Layihə Etiketi

en: Project Tags
az: Layihə Etiketləri

en: Project Type
az: Layihə Növü

en: Project Types
az: Layihə Növləri

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
az: Layihə qaralaması yeniləndi. <a target="_blank" href="%s">Layihənin önizləməsi</a>

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
az: Layihə dərc edildi. <a href="%s">Layihəyə bax</a>

en: Project restored to revision from %s
az: Layihə %s versiyasından geri bərpa edildi

en: Project saved.
az: Layihə qeyd edildi.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
az: Layihə planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Önizləmə</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
az: Layihə göndərildi. <a target="_blank" href="%s">Layihənin önizləməsi</a>

en: Project updated.
az: Layihə yeniləndi.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
az: Layihə yeniləndi. <a href="%s">Layihəyə bax</a>

en: Projects
az: Layihələr

en: Proofread Writing
az: Korrektor Yazma

en: Proofreading
az: Korrektə

en: Proudly powered by %s
az: %s qürurla təqdim edər

en: Publicize
az: Bəyan

en: Publicize allows you to connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.	 You can make a connection for just yourself or for all users on your blog.
az: Bəyan, bloqunuzu populyar sosial şəbəkə saytlarına bağlamağınıza və yeni yazıları dostlarınızla avtomatik olaraq paylaşmağınıza imkan yaradar.	 Sadəcə özünüz üçün və ya bloqunuzdakı istifadəçilərin tamamı üçün bir bağlantı yarada bilərsiniz.

en: Publicize allows you to share your posts on Facebook, Twitter, Tumblr, Yahoo!, and Linkedin.
az: Bəyan, yazılarınızı Facebook, Twitter, Tumblr, Yahoo! və Linkedin-də paylaşmağınıza şərait yaradar.

en: Publicize to my %s:
az: %s hesabımda bəyan et:

en: Publicize:
az: Bəyan:

en: Publish
az: Dərc et

en: Published
az: Dərc edilmiş

en: Publisher limits playback of video embeds.
az: Yayımcı, daxil edilmiş videoların ifa etdirilməsinə məhdudiyyət qoyur.

en: Purchase
az: Satın al

en: Purple
az: Tünd qırmızı

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
az: İdarəetmə çubuğunda 48 saat ərzindəki baxışları göstərən bir qrafik yerləşdirin.

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
az: Profilinizi yoxlamaq üçün mausunuzu Gravatar təsvirinin üzərinə gətirin.

en: RESET EVERYTHING (during testing only) - will reset modules to default as well
az: HƏR ŞEYİ SIFIRLA (sadəcə test əsnasında) – modulları mövcud parametrinə sıfırlayar

en: RSS Links (Jetpack)
az: RSS Bağlantılar (Jetpack)

en: Random Order:
az: Qarışıq Sıra:

en: Rating
az: Reytinq

en: Receive Monitor Email Notifications.
az: E-poçt İzləmə Bildirişlərini Al.

en: Recent Posts
az: Ən son yazılar

en: Red
az: Qırmızı

en: Redundant Phrases
az: Yardımçı İfadələr

en: Refresh Status
az: Statusu Təzələ

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
az: %s ilə bağlantını yenilə

en: Regenerate Address
az: Ünvanı Yenidən Yarat

en: Registered users
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər

en: Reindex Posts
az: Yazılar yenidən indekslənir

en: Related
az: Oxşar

en: Related Posts
az: Oxşar Yazılar

en: Related posts
az: Oxşar yazılar

en: Remove Icon
az: İkonu Sil

en: Remove Service
az: Servisi Sil

en: Remove logo
az: Loqonu sil

en: Repeated Word
az: Təkrarlanan Kəlmə

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
az: <a href="%s">Mövzunun CSS</a> ilə yerini dəyişdir <b>(Qabaqcıl)</b>

en: Replace selection with:
az: Bölməni bununla dəyişdirin:

en: Replacement
az: Yer dəyişdirmə

en: Reply
az: Cavabla

en: Report visibility
az: Raport görünüşü

en: Require Two-Step Authentication
az: İki Mərhələli Təsdiqləmə İstə

en: Required?
az: Gərəklidirmi?

en: Restore
az: Bərpa et

en: Restore this item from the Trash
az: Bu elementi zibil qutusundan geri yüklə

en: Results:
az: Nəticələr:

en: Return to sender.  Whoops! It looks like you got the wrong Jetpack in the mail; deactivate then reactivate the Jetpack plugin to get a new one.
az: Göndərənə geri qaytar. Xəta! Deyəsən poçtdakı Jetpack yanlışdır; yenisini almaq üçün Jetpack qoşmasını söndürüb yenidən aktivləşdirin.

en: Right
az: Sağ

en: Save
az: Qeyd et

en: Save &amp; Buy Upgrade
az: Qeyd et &amp; Yüksəltməni Satın al

en: Save Changes
az: Dəyişiklikləri qeyd et

en: Save New Order
az: Yeni sıranı qeyd et

en: Save Stylesheet
az: Stil Səhifəsini qeyd et

en: Save and go back to form builder
az: Qeyd et və forma yaradıcısına geri dön

en: Save configuration
az: Konfiqurasiyanı qeyd et

en: Save this field
az: Bu sahəni qeyd et

en: Saved successfully
az: Müvəffəqiyyətlə qeyd edildi

en: Scheduled
az: Planlanmış

en: Scroll Infinitely
az: Davamlı sürüşdürmə rejimi

en: Scroll back to top
az: Əvvələ qayıt

en: Search
az: Axtar

en: Search Comics
az: Komiksləri axtar

en: Search Comments
az: Şərhləri axtar

en: Search Everything
az: Hər Şeyi Axtarın

en: Search Feedback
az: Geri bildirişləri axtar

en: Search Media
az: Media Axtar

en: Search Menu Item Labels
az: Menyu maddəsinin etiketlərini axtar

en: Search Menu Items
az: Axtarış menyusu maddələri

en: Search Menu Sections
az: Axtarış Menyu Bölmələri

en: Search Modules…
az: Modulları Axtar…

en: Search Plugins
az: Qoşmaları axtar

en: Search Project Tags
az: Layihə Etiketlərini Axtar

en: Search Project Types
az: Layihə Növlərini Axtar

en: Search Projects
az: Layihələri Axtar

en: Search Results for: %s
az:  %s üçün Axtarışın Nəticələri:

en: Search Testimonials
az: Xarakteristikaları Axtar

en: Search once, get results from everything! Currently supports searching posts, pages, comments, media, and plugins.
az: Bir dəfə axtarış edin, hər şeydən nəticə əldə edin! Hazırda yazıları, səhifələri, şərhləri, medianı və qoşmaları axtarmağı dəstəkləyir.

en: Search results
az: Axtarışın nəticələri

en: See the other %s Jetpack features
az: Digər %s Jetpack özəlliyinə baxın

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
az: Bir istifadəçi seçin və ya "özəl"i seçib özəl bir e-poçt ünvanı daxil edin.

en: Select feedback to download
az: Endirmək üçün bir geri bildiriş seçin

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
az: Statistika raportlarına baxa bilmək üçün mümkün ola biləcək rolları seçin.

en: Semantic Personal Publishing Platform
az: Müasir Fərdi Yayın Platforması

en: Send Email
az: E-poçt göndər

en: Send to Email Address
az: E-poçt ünvanına göndər

en: Sent by a verified %s user.
az: Təsdiqlənmiş bir %s istifadəçisi tərəfindən göndərildi.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
az: Şəxsiyyəti təyin edilməmiş birisi tərəfindən saytınıza göndərilmişdir.

en: Separate tags with commas
az: Etiketləri vergül ilə ayırın

en: Service name
az: Servis adı

en: Services dragged here will appear individually.
az: Buraya sürüşdürülmüş servislər fərdi qaydada görünür.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
az: Burada göstərilən servislər Paylaş düyməsinin arxasında gizlədiləcəkdir.

en: Servings
az: Servis

en: Set as logo
az: Loqo olaraq qur

en: Settings
az: Parametrlər

en: Settings have been saved
az: Parametrlər qeyd edildi

en: Share
az: Paylaş

en: Share on Facebook
az: Facebook-da paylaş

en: Share on Tumblr
az: Tumblr-da paylaş

en: Share this:
az: Bunu paylaş:

en: Share your posts with Twitter, Facebook, and a host of other services. You can configure services to appear as icons, text, or both. Some services have additional options to display smart buttons, such as Twitter, which will update the number of times the post has been shared.
az: Yazılarınızı Twitter, Facebook və digər bir çox servislə paylaşın. Servisləri ikon, mətn və ya hər iki formatda görünəcək şəkildə tərtibatlandıra bilərsiniz. Bəzi servislərdə, yazının paylaşılma miqdarını yeniləyən ağıllı düymələri görüntüləmək üçün əlavə seçimlər mövcuddur (məsələn, Twitter).

en: Shared
az: Paylaşıldı

en: Shared Post
az: Paylaşılmış Yazı

en: Sharing
az: Paylaşma

en: Sharing Buttons
az: Paylaşma Düymələri

en: Sharing Settings
az: Paylaşma Parametrləri

en: Sharing URL
az: Paylaşma URL

en: Sharing is off. Add services above to enable.
az: Paylaşma bağlıdır. Aktivləşdirmək üçün yuxarıdakı servisləri əlavə edin.

en: Sharing label
az: Paylaşma etiketi

en: Shelf:
az: Rəf:

en: Shortcode
az: Qısa kod

en: Shortcode Embeds
az: Qısakod Əlavəetmələri

en: Shortcodes allow you to easily and safely embed media from other places in your site. With just one simple code, you can tell WordPress to embed YouTube, Flickr, and other media.
az: Qısa kodlar, saytınıza digər yerlərdən asan və etibarlı bir şəkildə media köçürüb daxil etməyinizə imkan yaradır. Sadəcə tək bir bəsit kodla, WordPress-ə YouTube, Flickr və digər medianı daxil etdirə bilərsiniz.

en: Show
az: Göstər

en: Show Account Links
az: Hesab Bağlantılarını Göstər

en: Show Cover Photo
az: Örtük Fotosunu Göstər

en: Show Excerpts:
az: Xülasələri Göstər:

en: Show Faces
az: Üzləri Göstər

en: Show Featured Image:
az: Xüsusi Təsviri Göstər:

en: Show Page Posts.
az: Səhifə Yazılarını Göstər.

en: Show Personal Links
az: Fərdi Bağlantıları Göstər

en: Show Stream
az: Axışı Göstər

en: Show a "Related" header to more clearly separate the related section from posts
az: Oxşar yazıları əsl yazıdan daha açıq şəkildə ayırmaq üçün bir "Oxşar" başlığı göstər

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
az: Şərh formasında <em>'bloqu izlə'</em> parametrini göstər

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
az: Şərh formasında <em>'şərhi izlə'</em> parametrini göstər

en: Show a promo for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme.
az: Mobil mövzunun zirzəmi bölməsində WordPress mobil proqramları üçün bir təqdimat göstərin.

en: Show buttons on
az: Düymələri burada göstər:

en: Show falling snow on my blog until January 4<sup>th</sup>.
az: Yanvar ayının <sup>4</sup>-nə qədər bloqumda yağan qar göstər.

en: Show full posts on front page and on archive pages
az: Ön səhifədə və arxiv səhifələrində yazının tamamını göstər

en: Show likes.
az: Bəyənilənləri göstər.

en: Show map
az: Xəritəni göstər

en: Show map of photo location in carousel, when available.
az: İstifadəyə hazır olduğunda karusel içində fotonun yer xəritəsini göstər.

en: Show more
az: Daha çoxunu göstər

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
az: Mövcud olduğunda, karusel içində foto meta məlumatını (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) göstər.

en: Show profile photos in the plugin.
az: Qoşmada profil rəsmini göstər.

en: Show related content after posts
az: Yazılardan sonra oxşar içəriyi göstər

en: Show sharing buttons.
az: Paylaşma düymələrini göstər.

en: Show the Reblog button on posts
az: Yazılarda Yenidən bloqlama düyməsini göstər

en: Show top posts over
az: Ən çox oxunanları göstərmə kriteriyası:

en: Show top search terms over
az: Əsas axtarış  kriteriyalarını göstər

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
az[0]: Cəmi abunəçi sayı göstərilsinmi? (%s abunəçi)
az[1]: Cəmi abunəçi sayı göstərilsinmi? (%s abunəçi)

en: Show:
az: Göstər:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
az: və ya

en: Shows your most viewed posts and pages.
az: Ən çox baxılan yazı və səhifələrinizi göstərin.

en: Shutter Speed
az: Gecikmə Sürəti

en: Silver
az: Gümüşü

en: Similar post
az: Oxşar yazı

en: Site Icon
az: Sayt İkonu

en: Site Icon Upload
az: Sayt ikonu yükləndi

en: Site Icon creates a favicon for your site and more.
az: Sayt ikonu, saytınız və daha çoxu üçün çox istifadə edilən sayt ikonu yaradır.

en: Site Icon lets you create an icon for your site. This icon will be used as favicon, mobile icon, and Tile on Windows 8 computers.
az: Sayt İkonu saytınızda ikon yaratmaq üçündür. Bu ikon, mobil cihazlarda və Windows 8 ƏS olan bilgisayarlarda istifadə edilə bilər.

en: Site Logo
az: Sayt Loqosu

en: Site Name
az: Sayt Adı

en: Site Stats
az: Sayt Statistikası

en: Site Title, Tagline, and Logo
az: Sayt başlığı, Şüar və Loqo

en: Sites
az: Saytlar

en: Skip to primary content
az: Əsas mühtəviyyata keç

en: Slideshow
az: Slaydşou

en: Small
az: Kiçik

en: Smiley
az: Üz İfadəsi

en: Smiley face
az: Gülən üz

en: Snippet
az: Parçacıq

en: Snow
az: Qar

en: Social
az: Sosial

en: Social Media Icons
az: Sosial Media İkonları

en: Some features of Jetpack uses the WordPress.com infrastructure and requires that your public content be mirrored there. If you see intermittent issues only affecting certain posts, please try requesting a reindex of your posts.
az: Jetpack-ın bəzi xüsusiyyətləri, WordPress.com infrastrukturundan istifadə edir və hər kəsə açıq içəriyinizin orada əks olunmasını gərəkdirir. Aralıqlarla meydana gələn problemlərin yalnızca müəyyən yazılara təsir etdiyini görsəniz, lütfən yazılarınızın indeksinin yenidən yaradılmasını istəyin.

en: Some themes and plugins have <a href="%1$s">known conflicts</a> with Jetpack – check the <a href="%2$s">list</a>. (You can also browse the <a href="%3$s">Jetpack support pages</a> or <a href="%4$s">Jetpack support forum</a> to see if others have experienced and solved the problem.)
az: Bəzi mövzu və qoşmaların Jetpack ilə yola getmədiyi <a href="%1$s">məlumdur</a> - <a href="%2$s">siyahıya</a> baxın. (Ayrıca <a href="%3$s">Jetpack dəstək səhifələrini</a> ya da <a href="%4$s">Jetpack dəstək forumunu</a> ziyarət edərək digərlərinin oxşar problemlərlə qarşılaşıb-qarşılaşmadığını və onları həll edib-edə  bilmədiyini görə bilərsiniz.

en: Someone likes one of my posts
az: Birisi mənim yazılarımı bəyənir

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
az: Biriləri sizi, onlara saytınıza daxil ola bilmə imkanı verməyiniz üçün tovlamağa çalışa bilər. Ya da sadəcə bir xətayla qarşılaşmış ola bilərsiniz :). Hər ehtimala qarşı, lütfən bu pəncərəni bağlayın.

en: Something has gotten mixed up in your Jetpack Connection!
az: Jetpack Bağlantınızda bir qarışıqlıq oldu!

en: Something has gotten mixed up!
az: Bir qarışıqlıq oldu!

en: Something is being cranky!
az: Bir tərslik var!

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. If you copy and paste it from the %sWufoo Code Manager%s, you should be golden.
az: Wufoo qısa kodunuz xətalıdır. %sWufoo Code Manager%s-dan köçürüb yapışdırsanız əla olar.

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
az: Əsla olmaması gərəkən bir şey oldu. Üzr istəyirik. Təkrar yoxlasanız bəlkə çalışar.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
az: Bağışlayın, ancaq şərhiniz göndərilərkən bir xəta baş verdi. Bir az sonra təkrar yoxlayın.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
az: Bağışlayın, ancaq istəyinizi təsdiqləyə bilmədik.

en: Sorry, no modules were found for the search term "%s"
az: Bağışlayın, "%s" üçün heç bir axtarış modulu tapılmadı

en: Sorry, nothing to report.
az: Raport ediləcək heç bir məlumat yoxdur.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
az: Bağışlayın, sizin bloq e-poçt yolu ilə yazıları paylaşmaq üçün münasib deyil.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
az: Bağışlayın, sizin brauzer dəstəklənmir.browsehappy.com-da yüksəldin.

en: Sorry. We can not plot this address. A map will not be displayed. Is the address formatted correctly?
az: Bağışlayın. Bu ünvanın xəritəsini çıxarda bilmərik. Bir xəritə göstərilməyəcək. Ünvan doğru formatlanmışdırmı?

en: Sort by:
az: Sırala:

en: Spelling
az: İmla

en: Spelling and Grammar
az: İmla və Qrammatika

en: Square Tiles
az: Kvadrat Mozaikalar

en: Static page:
az: Statik səhifə:

en: Stats
az: Statistikalar

en: Status unknown.
az: Bilinməyən status.

en: Style:
az: Stil:

en: Stylesheet saved.
az: Stil səhifəsi qeyd edildi.

en: Sub-site override
az: Alt saytı etibarsız etmək

en: Subject
az: Mövzu

en: Submit
az: Göndər

en: Submit &#187;
az: Göndər &#187;

en: Submitting Comment%s
az: Şərh%s Göndərmə

en: Subscribe
az: Abunə

en: Subscribe Button:
az: Abunə Düyməsi:

en: Subscribe Placeholder:
az: Tutucuya abunə olun:

en: Subscribe to %s
az: %s üçün abunə ol

en: Subscribe to Blog via Email
az: E-poçt ilə Bloqa abunə ol

en: Subsriptions Screenshot
az: Abunəlik Ekran Görüntüsü

en: Support
az: Dəstək

en: Tag name
az: Etiket adı

en: Tagged with %s
az: %s ilə etiketləndi

en: Tags
az: Etiketlər

en: Take Survey
az: İncələyin

en: Take WordPress with you.
az: WordPress-i özünüzlə götürün.

en: Take a survey.  Tell us how we&#8217;re doing.
az: Bir araşdırma edin. Biz bunu necə edirik - bizə bildirin.

en: Temporary Large Image for Blog Image
az: Bloq Təsviri Üçün Müvəqqəti Böyük Təsvir

en: Temporary Resized Image for Blog Image
az: Bloq Təsviri Üçün Müvəqqəti Yenidən Ölçüləndirilmiş Böyük Təsvir

en: Terms
az: Şərtlər

en: Terms of Service
az: Xidmət Şərtləri

en: Test your site&#8217;s compatibility with Jetpack.
az: Jetpack ilə Saytınızın uyğunluğunu test edin.

en: Testimonial
az: Xarakteristika

en: Testimonial Page Content
az: Xarakteristika Səhifə Mühtəviyyatı

en: Testimonial Page Featured Image
az: Xarakteristika Səhifəsinin Xüsusi Təsviri

en: Testimonial Page Title
az: Xarakteristika Səhifə Başlığı

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
az: Xarakteristika qaralaması yeniləndi. <a target="_blank" href="%s">Xarakteristikanın ön izləməsinə bax</a>

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
az: Tədbirlər səhifəsində ən çox %1$s tədbir göstərilir

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
az: Xarakteristika dərc edildi. <a href="%s">Xarakteristikaya bax</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
az: Xarakteristika %s versiyasından geri bərpa edildi

en: Testimonial saved.
az: Xarakteristika qeyd edildi.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
az: Xarakteristika planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Xarakteristikanın ön izləməsinə bax</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
az: Xarakteristika göndərildi. <a target="_blank" href="%s">Xarakteristikanın ön izləməsinə bax</a>

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
az: Xarakteristika yeniləndi. <a href="%s">Xarakteristikaya bax</a>

en: Testimonials
az: Xarakteristikalar

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
az: Saytınızın Jetpack ilə uyğunluğu test edilir...

en: Text
az: Mətn

en: Text & Image Links
az: Mətn və Təsvir Bağlantıları

en: Text Link
az: Mətn Bağlantısı

en: Text List
az: Mətn Siyahısı

en: Text only
az: Yalnız mətn

en: Textarea
az: Mətn sahəsi

en: That connection has been removed.
az: Bu bağlantı ləğv edildi.

en: That used to be my URL for this site before I changed it. Update the WordPress.com Cloud's data to match my current settings.
az: Bu, dəyişdirmədən öncə bu sayta aid URL-dır. WordPress.com Bulud məlumatlarını keçərli parametrlərimə uyğun olaraq yenilə.

en: The <a href='%s'>After&nbsp;the&nbsp;Deadline</a> Proofreading service improves your writing by using artificial intelligence to find your errors and offer smart suggestions.
az: <a href='%s'>After&nbsp;the&nbsp;Deadline</a> Korrektor xidməti, süni zəkadan faydalanaraq, xətalarınızı tapıb ağıllı məsləhətlər təklif edər və daha yaxşı yazma zövqü təqdim edər.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
az: Bu saytın Client ID/WP.com Blog ID-si

en: The Custom CSS editor gives you the ability to add to or replace your theme's CSS, all while supplying syntax coloring, auto-indentation, and immediate feedback on the validity of the CSS you're writing.
az: Özəl CSS redaktoru, mövzunuzun CSS-sinə əlavələr etməyinizə və ya mövzunuzun CSS-sini dəyişdirməyinizə imkan yaradar.

en: The Facebook Like Box Widget
az: Facebook Bəyənmə Qutusu Vidceti

en: The Image Widget
az: Təsvir Vidceti

en: The Jetpack Module is already activated.
az: Jetpack Modulu artıq aktivləşdirilmişdir.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
az: Jetpack Modulu artıq deaktivasiya edilmişdir.

en: The Jetpack Version is %s
az: Jetpack Versiyası %s

en: The Plugin is already active.
az: Bu qoşma artıq aktivdir.

en: The Plugin is already deactivated.
az: Bu qoşma artıq deaktivasiya edilmişdir.

en: The RSS Links Widget
az: RSS Bağlantıları Vidceti

en: The Twitter Widget
az: Twitter Vidceti

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
az: Bu saytın domen adı sahibinin Twitter istifadəçi adı.

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
az: VideoPress qoşması VideoPress serverləri ilə əlaqə qura bilmədi. Böyük bir ehtimalla, yanlış tərtib edilmiş bir qoşma bu xətaya səbəb olur. Lütfən yenidən qurun və ya yüksəldin.

en: The WordPress.com blog_id is %d
az: WordPress.com bloq_id: %d

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
az: Hesaba daxilolma müddəti bitdi. Lütfən geri qayıdıb təkrar yoxlayın.

en: The data listed above is not for my current site. Please disconnect, and then form a new connection to WordPress.com for this site using my current settings.
az: Yuxarıda sıralanan məlumatlar hazırkı saytıma aid deyil. Lütfən bağlantını kəsin və keçərli parametrlərimdən istifadə edərək bu sayt üçün WordPress.com ilə yeni bir bağlantı qurun.

en: The default content width for the %s theme is %d pixels.
az: %s mövzusu üçün mövcud içərik genişliyi %d pikseldir.

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
az: Daxil etdiyiniz e-poçt yanlışdır. Lütfən təkrar cəhd edin.

en: The file that you uploaded is not an accepted file type. Please try again.
az: Yüklədiyiniz fayl növü qəbul edilən fayl növü deyil. Lütfən təkrar cəhd edin.

en: The following modules have been updated: %l.
az: Aşağıdakı modullar yeniləndi: %l.

en: The following new modules have been activated: %l.
az: Aşağıdakı yeni modullar aktiv edilmişdir: %l.

en: The following services are included: Twitter, Facebook, Reddit, StumbleUpon, Digg, LinkedIn, Google +1, Print, and Email.
az: Aşağıdakı xidmətlər daxildir: Twitter, Facebook, Reddit, StumbleUpon, Digg, LinkedIn, Google +1, Çap və E-poçt.

en: The following services are included: Twitter, Facebook, Reddit, StumbleUpon, PressThis, Digg, LinkedIn, Google +1, Print, and Email.
az: Aşağıdakı xidmətlər daxildir: Twitter, Facebook, Reddit, StumbleUpon, PressThis, Digg, LinkedIn, Google +1, Çap və E-poçt.

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
az: Bu təsvir, statistikaların toplanmasına yardımçı olur və <strong>dünyanı daha yaxşı bir yer halına gətirir</strong>; ancaq gizlədilmiş olsa belə işləməsi gərəkdir

en: The image needs to be at least
az: Təsvirin genişliyi və yüksəkliyi ən az

en: The image that you uploaded is smaller than %upx in height.
az: Yüklədiyiniz təsvirin hündürlüyü %upx -dən daha kiçikdir.

en: The image that you uploaded is smaller than %upx in width.
az: Yüklədiyiniz təsvirin eni %upx -dən daha kiçikdir.

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
az[0]: Əski versiya deaktivasiya edildi və saytınızdan silinə bilər.
az[1]: Əski versiyalar deaktivasiya edildi və saytınızdan silinə bilər.

en: The plugin is already installed
az: Qoşma artıq qurulmuşdur

en: The preview is unavailable while this video is being processed.
az: Bu video işlənərkən ön izləmə etmək olmaz.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
az: Birinci dərəcəli bağlantı <strong>%s</strong> -ın WordPress.com hesabına aiddir.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
az: Korrektorun bu yazı üçün təklifləri var. Bunu dərc etmək istədiyinizdən əminsinizmi? 
     
    dərc etmək üçün OK düyməsinə basın, ya da təkliflərə baxmaq və yazını redaktə etmək üçün İmtina düyməsinə basın.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
az: Korrektorun bu yazı üçün təklifləri var. Bunu yeniləmək istədiyinizdən əminsinizmi? 
     
    
     
    yazını yeniləmək üçün OK düyməsinə basın, ya da təkliflərə baxmaq və yazını redaktə etmək üçün İmtina düyməsinə basın.

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese, and Spanish. Your user interface language (see above) is the default proofreading language.
az: Korrektor, İngilis, Fransız, Alman, Portuqal və İspan dillərini dəstəkləməkdədir. İstifadəçi interfeys diliniz (yuxarıda göstərilir) sizin mövcud korrektor dilinizdir.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
az: Xüsusi İçərik parametrləri <a href="%s">buraya daşındı: Görünüş → Özəlləşdir</a>.

en: The specified theme was not found.
az: Göstərilən mövzu tapılmadı.

en: The test results and some other useful debug information will be sent to the support team. Please feel free to <a href="#">review/modify</a> this information.
az: Test nəticələri və digər faydalı xəta sazlama məlumatları dəstək komandasına göndərilir. Bu məlumatları heç çəkinmədən <a href="#">dəyərləndirə bilər/dəyişdirə bilərsiniz</a>.

en: The theme is already installed
az: Mövzu artıq qurulmuşdur

en: Theme is empty.
az: Mövzu boşdur.

en: Theme: %1$s.
az: Mövzu: %1$s.

en: There are many plugins and services that provide statistics, but data can be overwhelming. WordPress.com Stats makes the most popular metrics easy to understand through a clear and attractive interface.
az: Statistika xidməti təklif edən bir çox qoşma və xidmət vardır; ancaq məlumatlar çox baş qarışdırıcı ola bilir. WordPress.com Statistikaları, ən populyar metrajların sadə və cəzbedici bir interfeyslə asaanca anlaşıla bilməsini təmin edər.

en: There are no posts to display. <a href="%s">Want more traffic?</a>
az: Göstəriləcək yazı yoxdur. <a href="%s">Daha çox trafikmi istəyirsiniz?</a>

en: There is an update available for your theme. You may wish to check if this update adds Infinite Scroll support by visiting the <a href="%s">WordPress Updates</a> page.
az: Sizin mövzu üçün istifadəyə yararlı yenilənmə var. Bu yenilənmə <a href="%s">WordPress Yenilənmələri</a> səhifəsini ziyarət edərək Davamlı Sürüşdürməni dəstəklədiyi barədə əlavə məlumata sahib olduğunu öyrənə bilərsiniz.

en: There seems to be a problem with your site’s ability to communicate with Jetpack!
az: Saytınızın Jetpack ilə əlaqə qurma bacarığında problem var kimi görünür!

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
az: Korrektor xidməti ilə əlaqə yaratmaq mümkün olmadı. Lütfən bir neçə dəqiqədən sonra təkrar yoxlayın.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
az: Səlahiyyətli bir bağlantı qurmaq üçün %s ilə bağlantı qurularkən problem meydana gəldi. Lütfən birazdan təkrar yoxlayın.

en: There was a problem connecting to %s. Please disconnect and try again.
az: %s ilə əlaqə qurularkən bir problem ortaya çıxdı. Lütfən əlaqəni kəsib yenidən yoxlayın.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
az: Bəyan ilə bağlantı qurularkən problem meydana gəldi. Lütfən birazdan təkrar yoxlayın.

en: There was a problem getting the data to display this address on a map.  Please refresh your browser and try again.
az: Bu ünvanı bir xəritə üzərində göstərmək üçün məlumatları qəbul edərkən bir xəta baş verdi. Lütfən brauzerinizi yeniləyin və təkrar yoxlayın.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
az: Korrektor servisi ilə əlaqə qurularkən xəta baş verdi.

en: There was an error deactivating your plugin
az: Qoşmanızı deaktivasiya edərkən bir xəta baş verdi

en: There was an error installing your plugin
az: Qoşma quruıması sırasında bir xəta meydana gəldi

en: There was an error installing your theme
az: Mövzunuz qurularkən bir xəta baş verdi

en: There was an error updating your plugin
az: Qoşmanızı yeniləyərkən bir xəta baş verdi

en: There was an error updating your theme
az: Mövzunuzu yeniləyərkən bir xəta baş verdi

en: There was an error when subscribing. Please try again.
az: Abunə olarkən bir xəta baş verdi. Lütfən təkrar cəhd edin.

en: There was an error while activating the module.
az: Modulu aktivləşdirərkən bir xəta meydana gəldi.

en: There was an error while deactivating the module.
az: Bu modulu deaktivasiya edərkən bir xəta baş verdi.

en: There was an error while getting the update data for this site.
az: Bu sayt üçün yeniləmə məlumatı əldə edərkən bir xəta baş verdi.

en: There's a good chance that visitors to your site will be using a smartphone, and it's important to provide them with a great reading experience while on the small screen.
az: Saytınızın ziyarətçilərinin ağıllı telefondan istifadə etmə ehtimalı yüksəkdir; dolayısı ilə kiçik ekran istifadə edənlər üçün çox yaxşı oxuma bacarığı təmin etmək önəmlidir.

en: These settings affect all sites on the network.
az: Bu parametrlər şəbəkədəki bütün saytlara təsir edəcək.

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
az: Bloqunuza göndərilən izləyici e-poçt dəyişikliklərini bu parametrlə dəyişin.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
az: (gərəkli)

en: This connection is working correctly.
az: Bu qöşulma düzgün işləyir.

en: This feature uses the WordPress.com infrastructure and requires that your public content be mirrored there. If you see intermittent issues only affecting certain posts, request a reindex of your posts.
az: Bu xüsusiyyət, WordPress.com infrastrukturundan istifadə edir və hər kəsə açıq olan içəriyinizin orada əks etdirilməsini gərəkdirir. Fasilələrlə meydana gələn problemlərin sadəcə müəyyən yazılara təsir etdiyini görsəniz yazılarınızın direktoriyasının yenidən təşkil edilməsini istəyin.

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
az[0]: Bu qalereya <a %1$s>% 2$s foto </a> ehtiva edir.
az[1]: Bu qalereya <a %1$s>% 2$s foto </a> ehtiva edir.

en: This module can only be altered by %s, the user who initiated the Jetpack connection on this site.
az: Bu modul sadəcə, bu saytdakı Jetpack bağlantısını aktivləşdirən istifadəçi olan %s ttərəfindən dəyişdirilə bilər.

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
az: Bu qoşma o olmadan işləyir; ancaq, <a href="%s">varsa</a>, multibyte dəstəyi istifadə edilir . Tweet-lər və digər paylaşma servisləri ilə əlaqədar kiçik problemlərlə qarşılaşa bilərsiniz.

en: This post has been shared!
az: Bu yazı paylaşıldı!

en: This post is password protected.
az: Bu yazı parolla qorunur.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
az: Bu yazı parolla qorunur. Şərhləri görmək üçün parolunuzu daxil edin.

en: This profile is not currently linked to a WordPress.com Profile.
az: Bu profil hazıda WordPress.com Profilinə bağlı deyil.

en: This setting may be overridden for individual videos.
az: Bu parametr fərdi videolar üçün təkrar redaktə edilə bilər.

en: This site is too large, please contact Jetpack support to sync.
az: Bu sayt çox böyükdür, sinxronizasiya etmək üçün lütfən Jetpack dəstək komandasına müraciət edin.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
az: Bu slaydşou işə salına bilməz. Səhifəni yeniləyin və ya başqa bir brauzerdə yoxlamağa çalışın.

en: This slideshow requires JavaScript.
az: Bu slaydşou üçün JavaScript lazımdır.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
az: Bu  istifadəçi  %s bloqunda qeydiyyatdan keçməmişdir.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
az: Bu istifadəçi şəbəkədəki qoşmaları idarə etməyə səlahiyyətli deyil.

en: This video is intended for mature audiences.
az: Bu video yetkinlik yaşına çatmış auditoriya üçün nəzərdə tutulmuşdur.

en: This video requires <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a> for playback.
az: Bu videonun ifası üçün <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a> lazımdır.

en: This will deactivate Jetpack.
    Are you sure you want to deactivate Jetpack?
az: Bu hərəkət Jetpack-ı söndürəcəkdir.Jetpack-ı söndürmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: This will deactivate all Jetpack modules.
    Are you sure you want to disconnect?
az: Bu, Jetpack modullarının tamamını deaktivasiya edər. Bağlantını kəsmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: This will prevent user-specific modules such as Publicize, Notifications and Post By Email from working.
    Are you sure you want to unlink?
az: Bu; Bəyan, Bildirişlər və E-poçt ilə Yazı kimi istifadəçiyə xas modulların işləməsinə mane olar. Bağlantını silmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Thumbnail Grid
az: Miniatür Toru

en: Tiled Columns
az: Döşənmiş Sütunlar

en: Tiled Galleries
az: Döşənmiş Qalereyalar

en: Tiled Mosaic
az: Mozaik Döşəmə

en: Tiles
az: Mozaikalar

en: Time
az: Vaxt

en: Time:
az: Tarix:

en: Timeline Theme:
az: Zaman tuneli mövzusu:

en: Title
az: Başlıq

en: Title:
az: Başlıq:

en: To add a new icon to your site, head over to <a href="%s">Settings &rarr; General &rarr; Site Icon</a>, and upload an icon.
az: Saytınıza yeni ikon əlavə etmək üçün, <a href="%s">Parametrlər &rarr; Əsas &rarr; Sayt İkonu</a>, ardıcıllığını izləyin və yeni ikonunuzu yükləyin.

en: To configure your sharing settings, go to the Settings &rarr; <a href="%s">Sharing</a> menu.
az: Paylaşma parametrlərinizi konfiqurasiya etmək üçün, Parametrlər &rarr; <a href="%s">Paylaşma</a> menyusu bölməsinə gedin.

en: To control visibility, expand the widget and click the Visibility button next to the Save button, and then, choose a set of visibility options.
az: Görünüşü yoxlamaq üçün, vidceti genişlədin və Qeyd et düyməsinin yanındakı Görünüş düyməsinə tıklayıb görünüş parametrlərinizi qurun.

en: To customize the emails sent from your blog to your followers, check the settings at the bottom of the <a href="%s">Reading Settings</a> page.
az: Bloqunuzdan izləyicilərinizə göndərilən e-poçtları özəlləşdirmək üçün <a href="%s">Oxuma Parametrləri</a> səhifəsinin alt hissəsindəki parametrlərdən istifadə edin.

en: To enable all of the Jetpack features you&#8217;ll need to link your account here to your WordPress.com account.
az: Jetpack xüsusiyyətlərinin tamamını aktivləşdirmək üçün sağdakı düymədən istifadə edərək hesabınızı burada WordPress.com hesabınıza qoşmağınız gərəkdir.

en: To infinity and beyond
az: Sonsuzluğa doğru

en: To see hovercards, look at any blog post on your blog that has comments. If the commenter has a hovercard associated with their gravatar, mouse over their image and the hovercard will appear. To turn hovercards off, click the Deactivate button above.
az: Kimlik Kartlarını görmək üçün, şərhə sahib olan bloqunuzdakı hər hansı bir bloq yazısına  baxın. Şərhçinin gravatarı ilə əlaqələndirilmiş bir kimlik kartı varsa onun təsvirinin üzərinə gəldiyinizdə kimlik kartı görünür. Kimlik Kartlarını bağlamaq üçün yuxarıdakı Ləğv Et düyməsinə tıklayın.

en: To use Jetpack please contact your WordPress administrator to connect it for you.
az: Jetpack-dan istifadə etmək üçün, bunu sizin yerinizə bağlaması üçün lütfən WordPress nəzarətçinizə müraciət edin.

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
az: E-poçt İlə Yazıdan istifadə edə bilmək üçün, %s hesabınzı WordPress.com hesabınız ilə bağlamağınız gərəkdir.

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
az: Bəyandan istifadə etmək üçün, aşağıdakı bağlantıdan istifadə edərək %s hesabınızı WordPress.com hesabınıza bağlamağınız gərəkdir.

en: To use shortlinks, go to any already published post (or publish something new!). A &#8220;Get Shortlink&#8221; button will be visible under the Post title. When you click it, a dialog box will appear with the shortlink and you can copy and paste to Twitter, Facebook or wherever your heart desires.
az: Qısa bağlantılardan istifadə etmək üçün hal-hazırda dərc edilmiş olan yazılaran birinə gedin (və ya yeni bir şey dərc edin!). Yazı başlığının altında “Qısa Bağlantı Al” düyməsi görünür. Buna tıkladığınızda, qısa bağlantıya sahib olan bir əlaqə qutusu ekrana gəlir və bağlantını köçürüb Twitter-ə, Facebook-a ya da istədiyiniz bir yerə yapışdıra bilərsiniz.

en: To use the CSS editor, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Edit CSS</a>.
az: CSS redaktorundan istifadə etmək üçün, Görünüş &#8594; <a href="%s">CSS Redaktə et </a> bölməsinə gedin.

en: To use the Subscriptions widget, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Drag the widget labeled &#8220;Blog Subscriptions (Jetpack)&#8221; into one of your sidebars and configure away.
az: Abunəliklər vidcetindən istifadə etmək üçün Görünüş &#8594; <a href="%s">Vidcetlər</a> bölməsinə gedin. “Bloq Abunəlikləri (Jetpack)” etiketli vidcetini yan menyularınızdan birinə sürükləyin və qurun.

en: To use the widgets, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Drag them into one of your sidebars and configure away.
az: Vidcetlərdən istifadə etmək üçün Görünüş &#8594; <a href="%s">Vidcetlər</a> bölməsinə gedin. Vidcetləri yan menyunuza sürükləyin və qurun.

en: Top Posts
az: Ən çox oxunan yazılar

en: Top Posts &amp; Pages
az: Ən Populyar Yazılar &amp; Səhifələr

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
az: Son 24-48 içində baxış statistikalarına görə hesablanan Ən Yaxşı Yazılar &amp; Səhifələr. Dəyişmələri bir az zaman ala bilər.

en: Top Searches
az: Ən populyar axtarışlar

en: Track each Infinite Scroll post load as a page view in Google Analytics
az: Hər bir Davamlı Sürüşdürmə yazısı yükləməsini Google Analytics-də səhifə görüntüləməsi olaraq izləyin

en: Transparent
az: Şəffaf

en: Transparent Background
az: Şəffaf Arxa fon

en: Trash
az: Zibil qutusu

en: Trouble with Jetpack?
az: Jetpack ilə əlaqədar bir probleminiz varmı?

en: Try connecting again.
az: Əlaqə qurmağa təkrar cəhd et.

en: Tumblr blog
az: Tumblr bloqu

en: Turned on per post
az: Hər bir yazı üçün ayrı-ayrı açılır

en: Tweets by @%s
az: @%s tweetləri

en: Twitter Site Tag
az: Twitter Sayt Etiketi

en: Twitter Timeline
az: Twitter Xronologiyası

en: Twitter username:
az: Twitter istifadəçi adı:

en: Type
az: Növ

en: Types
az: Növlər

en: UP
az: YUXARI

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
az: E-poçt İlə Yazı ünvanınız yaradıla bilmir. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
az: E-poçt İlə Yazı ləğv edilə bilmir. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
az: E-poçt İlə Yazı ünvanınız yenidən yaradıla bilmir. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Unknown post type requested.
az: Bilinməyən yazı növü tələb edildi.

en: Unlink This Account
az: Bu Hesabın Bağlantısını Ləğv Et

en: Unlink user from WordPress.com
az: İstifadəçinin WordPress.com bağlantısını ləğv et

en: Unpublished
az: Dərc edilməmiş

en: Unsubscribe
az: Abunəlikdən imtina et

en: Until your theme supports Infinite Scroll, you won't be able to activate this module.
az: Sizin mövzu Davamlı Sürüşdürməni dəstəkləmədiyi müddətcə, bu modulu aktivləşdirmək mümkün olmayacaq.

en: Untitled Post
az: Başlıqsız Yazı

en: Upcoming Events
az: Gələcək Tədbirlər

en: Update Menu Item Label
az: Menyu maddəsinin etiketini yenilə

en: Update Menu Section
az: Menyu Bölməsini Yenilə

en: Update Project Tag
az: Layihə Etiketini Yenilə

en: Update Project Type
az: Layihə Növünü Yenilə

en: Update Site Icon
az: Sayt ikonunu yenilə

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Upload Image
az: Təsvir Yüklə

en: Upload Video
az: Video Yüklə

en: Upload a Video
az: Video Yüklə

en: Upload a image that you want to use as your site icon. You will be asked to crop it in the next step.
az: Sayt ikonunuz olaraq istifadə etmək istədiyiniz bir təsvir yükləyin. Bir sonrakı mərhələdə bunu kəsmək lazım gələcək.

en: Uploading...
az: Yüklənir...

en: Use <code>$latex your latex code here$</code> or <code>[latex]your latex code here[/latex]</code> to include %s in your posts and comments. There are <a href="%s" target="_blank">all sorts of options</a> available.
az: <code>$latex your latex code here$</code> və ya <code>[latex]your latex code here[/latex]</code> istifadə edərək yazılarınıza və şərhlərinizə %s əlavə edin. <a href="%s" target="_blank">Hər cür variant</a> mövcuddur.

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
az: Google Analytics-i Davamlı Sürüşdürmədə istifadə edin

en: Use Markdown for comments.
az: Aşağı dəyəri şərhlər üçün istifadə et.

en: Use Markdown for posts and pages.
az: Aşağı dəyəri yazılar və səhifələr üçün istifadə et.

en: Use a large and visually striking layout
az: Böyük və parlaq vizual tərtibatdan istifadə edin

en: Use a valid email address.
az: Düzgün e-poçt istifadə edin.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
az: Yazzılarda və səhifələrdə korrektor oxuması etmək üçün avtomatik olaraq təyin edilən dildən istifadə et

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
az: Sütunlar arasında hərəkət etmək üçün klaviaturanızdakı <kbd>TAB</kbd> klavişini və hər sətri qeyd edərək bir sonrakına keçmək üçün <kbd>ENTER</kbd> və ya <kbd>RETURN</kbd> istifadə edin.

en: Use the button below to browse your VideoPress Library. Note that you can also browse your VideoPress Library while editing a post or page by using the <strong>Add Media</strong> button in the post editor.
az: VideoPress Kitabxananıza baxmaq üçün aşağıdakı düymədən istifadə edin. Ayrıca, bir yazını və ya səhifəni redaktə edərkən yazı redaktorundakı <strong>Media Əlavə Et</strong> düyməsindən istifadə edərək VideoPress Kitabxananıza baxa bilərsiniz.

en: Use the form below to upload a video to your VideoPress Library. The following video formats are supported: %s. Maximum upload file size is %d%s.
az: VideoPress Kitabxananıza video yükləmək üçün aşağıdakı formadan istifadə edin. Aşağıdakı video formatları dəstəklənir: %s. Maksimum yükləmə faylının ölçüsü budur: %d%s.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
az: Saytınızdakı fərqli mühtəviyyat növlərini göstərmək üçün bu parametrlərdən istifadə edin.

en: Use these tools to verify that you own/control your website with other external services like Google, Bing and Pinterest.
az: Veb saytınızın sahibi olduğunuzu və saytınıza Google, Bing və Pinterest kimi xarici servislərlə nəzarət etdiyinizi təsdiqləmək üçün bu alətlərdən istifadə edin.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
az: -- Seç --

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
az: Gizlət

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
az: Göstər

en: User linked to WordPress.com
az: İstifadəçi WordPress.com-a bağlandı

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
az: Hər bir modulun yanında olan təsdiqləmə qutularından istifadə edərək, birdən çox modul seçə bilər və siyahının üzərindəki Kütləvi Hərəkətlər menyusundakı hərəkətləri həyata keçirə bilərsiniz.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
az: Sağ tərəfdəki alətlərdən istifadə edərək, istədiyiniz modulları tərtibləyə bilər, modul kateqoriyasına görə filtrləmə edə bilər, aktiv olan modulları sıralaya bilər ya da sıralamalarını dəyişdirə bilərsiniz.

en: Value
az: Dəyər

en: VaultPress dashboard
az: VaultPress idarəetmə lövhəsi

en: Verified Services
az: Təsdiqlənmiş Servislər

en: Verifying your site allows you to access advanced features on these other services (e.g. Webmaster tools, or getting a verified badge). We'll just add an invisible %s tag to the source code of your homepage.
az: Saytınızı təsdiqləmək, digər servislərdəki qabaqcıl özəlliklərə nail olmağınıza imkan yaradar (məsələn Webmaster alətləri kimi). Biz sadəcə əsas səhifənizin mənbə koduna görünməyən %s etiketini əlavə edəcəyik.

en: Video Library Access
az: Video Kitabxanası İcazələri

en: Video Preview:
az: Video Önizləmə:

en: Video on %s
az: %s üzərində video

en: Video post by %s.
az: %s tərəfindən video yazısı.

en: Video post.
az: Video yazısı.

en: VideoPress Library
az: VideoPress Kitabxanası

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
az: %1$s&#8217;s profilinə %2$s üzərində bax

en: View All
az: Tamamına Bax

en: View Comic
az: Komiksə Bax

en: View Full Profile &rarr;
az: Tam Profilə Bax &rarr;

en: View Full Site
az: Bütöv sayta bax

en: View Menu Item
az: Menyu maddəsinə bax

en: View Menu Item Label
az: Menyu maddəsinin etiketinə bax

en: View Menu Section
az: Menyu Bölməsinə Bax

en: View Mobile Site
az: Mobil Sayta Bax

en: View Project
az: Layihəyə Bax

en: View Project Tag
az: Layihə Etiketinə Bax

en: View Project Type
az: Layihə Növünə Bax

en: View Site Stats without Javascript
az: Javascript olmadan Sayt Statistikalarına Bax

en: View Testimonial
az: Xarakteristikaya Bax

[ctx: View _Plans_&_Pricing_. (VaultPress)]
en: View %s.
az: Bax %s.

en: View all Jetpack features
az: Bütün Jetpack xüsusiyyətlərinə bax

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
az: Tam ölçüdə bax <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View on Instagram
az: Instagram-da bax

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
az: Mausunuzu insanların Gravatarlarının üzərinə gətirdiyinizdə onların profillərini görün

en: View stats on WordPress.com right now
az: Elə indi WordPress.com-da statistikalara bax

en: View:
az: Bax:

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
az: 48 saat ərzindəki baxışlar. Daha çox sayt statistikası üçün tıklayın.

en: Vimeo username:
az: Vimeo istifadəçi adı:

en: Visibility
az: Görünüş

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
az: Statistikalara baxmaq üçün <a href="%s">Sayt Statistikalarını</a> ziyarət edin.

en: Visit the post for more.
az: Daha ətraflı məlumat üçün bu yazını ziyarət edin.

[ctx: Visit your _VaultPress_dashboard_.]
en: To check your backups, see any security alerts, or check your VaultPress Vitality, visit your %s.
az: Geri yükləmələrinizi yoxlamaq, təhlükəsizlilik xəbərdarlıqlarını yoxlamaq və ya VaultPress Vitality-nizi yoxlamaq üçün %s-i ziyarət edin.

en: Visitors on iPhone, Android, Windows Phone, and other mobile devices will automatically see the mobile theme, with the option to view the full site. You can enable or disable the mobile theme by clicking the "Activate" or "Deactive" button above.
az: iPhone, Android, Windows Phone və digər mobil cihazlar istifadə edən ziyarətçilər, tam sayta baxma parametri ilə birlikdə avtomatik olaraq mobil mövzusunu görürlər. Yuxarıdakı "Aktivləşdir" və ya "Ləğv Et" düyməsinə tıklayaraq mobil mövzunu aktivləşdirə bilər və ya ləğv edə bilərsiniz.

en: WP.me Shortlinks
az: WP.me Qısa bağlantılar

en: Warning! Multibyte support missing!
az: Xəbərdarlıq! Multibyte dəstəyi əksikdir!

en: We cannot display posts for this blog.
az: Bu bloqun yazılarını göstərə bilmərik.

en: We cannot load blog data at this time.
az: Hal-hazırda bloq məlumatlarını yükləyə bilmərik.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
az: Serverinizin səlahiyyətli bir istək tələb etdiyini təsdiqləyə bilmədik. Lütfən təkrar yoxlayın və serverinizdən Jetpack serverinə edilən istəklərə mane olan hər hansı bir şey olmadığından əmin olun.

en: We couldn't find an account with the email <strong><code>%1$s</code></strong> to log you in with.  If you already have an account on <strong>%2$s</strong>, please make sure that <strong><code>%1$s</code></strong> is configured as the email address, or that you have connected to WordPress.com on your profile page.
az: Hesab açmaq üçün <strong><code>%1$s</code></strong> e-poçtuna sahib bir hesab tapa bilmədik. <strong>%2$s</strong> üzərində artıq bir hesabınız varsa lütfən <strong><code>%1$s</code></strong> maddəsinin e-poçt ünvanı olaraq tərtibləndiyindən və ya profil səhifənizdə WordPress.com-a bağlandığınızdan əmin olun.

en: We couldn't find any account on <strong>%2$s</strong> that is linked to your WordPress.com account to log you in with.  If you already have an account on <strong>%2$s</strong>, please make sure that you have connected to WordPress.com on your profile page.
az: <strong>%2$s</strong> üzərində, hesab açmağınıza yardımçı olması üçün istifadə ediləcək, WordPress.com hesabınıza bağlı hər hansı bir hesab tapa bilmədik. <strong>%2$s</strong> üzərində artıq bir hesabınız varsa lütfən profil səhifənizdə WordPress.com-a bağlandığınızdan əmin olun.

en: We have apps for <a href="%s">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch)</a>, <a href="%s">Android</a>, <a href="%s">BlackBerry</a>, and <a href="%s">more</a>!
az: <a href="%s">iOS (iPhone, iPad, iPod Touch)</a>, <a href="%s">Android</a>, <a href="%s">BlackBerry</a> və <a href="%s">daha çoxu</a> üçün proqramlarımız var!

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
az: Sİzin statistikalarınızı elə indi əldə edə bilmədik. Təkrar cəd etmək üçün bu səhifəni yenidən yükləyin.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s">contact support</a>. In your report please include the information below.
az: Hazırda statistikalarınızı ala bilmirik. Lütfən təkrar yoxlamaq üçün bu səhifəni yenidən yükləyin. Bu xəta davam edərsə lütfən <a href="%1$s">dəstək ximətinə müraciət edin</a>. Lütfən raportunuza aşağıdakı məlumatları daxil edin.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
az: Bu parametri sizin üçün sürüşdürmək-üçün-tıkla versiyası ilə dəyişdirdik, çünki ya Görünüş &rarr; Vidcetlər bölməsində alt hissə vidcetindən istifadə edirsiniz, ya da mövzunuz mövcud olaraq sürüşdürmək-üçün-tıkla xüsusiyyətindən istifadə edir.

en: Website
az: Veb sayt

en: Website Verification Services
az: Vebsayt Təsdiqləmə Servisləri

en: Welcome to <strong>Jetpack %s</strong>!
az: <strong>Jetpack %s</strong> Xoş Gəlmisiniz!

en: Welcome to Custom CSS!
    
    CSS (Cascading Style Sheets) is a kind of code that tells the browser how to render a web page. You may delete these comments and get started with your customizations.
    
    By default, your stylesheet will be loaded after the theme stylesheets, which means that your rules can take precedence and override the theme CSS rules. Just write here what you want to change, you don't need to copy all your theme's stylesheet content.
az: Özəl CSS üçün Xoş gəldiniz!
    
    CSS (Cascading Style Sheets) brauzerə veb səhifəsinə necə işləyəcyini söyələyən bir kod növüdür. Bu şərhləri silə bilər və özəlləşdirmələrinizə başlaya bilərsiniz.
    
    Standart olaraq, sizin stil lövhəniz mövzu stil lövhəsindən sonra yüklənəcəkdir, bu, sizin şərtlərinizin öncəlikli olduğu və mövzu CSS şərtlərini etibarsız etdiyi mənasına gəlir. Sadəcə hansı dəyişiklikləri etmək istəyirsinizsə buraya yazın, mövzunuzun bütün stil lövhəsinin mühtəviyyatını köçürməyə lüzum yoxdur.

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see http://wp.me/PEmnE-Bt
az: Özəl CSS-ə Xoş Gəldiniz!
    
    Bunun necə işlədiyini öyrənmək üçün baxın. http://wp.me/PEmnE-Bt

en: We’ll also let you know as soon as your site is up and running, so you can keep an eye on total downtime.
az: Saytınız hazır olduğunda bu vəziyyəti sizə bildirəcəyik; dolayısı ilə cəmi dövrə xaricində qalma müddətini də təqib edə bilərsiniz.

en: What should the subject line be?
az: Obyekt xəttində nə olmalıdır?

en: What&#8217;s a Hovercard?
az: Kimlik Kartı nədir?

en: What's a Gravatar?
az: Gravatar nədir?

en: When adding a gallery to your post, you now have the option to select a layout style for your images. We've added support for Rectangular, Square, and Circular galleries. By default, galleries will continue to display using the standard thumbnail grid layout. To make the rectangular layout the default for all of your site's galleries, head over to <a href="%s">Settings &rarr; Media</a> and check the box next to "Display all your gallery pictures in a cool mosaic."
az: Yazılarınıza qalereya əlavə edərkən artıq təsvirləriniz üçün bir tərtibat stili seçə bilərsiniz. Dördbucaq, Çərçivə və Dairə Şəklində qalereyalar üçün dəstək əlavə etdik. Mövcud olaraq, qalereyalar, standart miniatür rəsm tor tərtibatı istifadə edilərək göstərilməyə davam edəcək. Saytınızdakı qalereyaların tamamı üçün dördbucaq şəklindəki tərtibatı mövcud halına gətirmək üçün, <a href="%s">Parametrlər &rarr; Media</a>-ya gedib "Qalereya rəsmlərinizin tamamını gözəl bir mozaika halında göstərin" ifadəsinin yanındakı qutunu işarələyin.

en: When leaving comments, your visitors can also subscribe to a post&#8217;s comments to keep up with the conversation.
az: Ziyarətçiləriniz, şərh yazarkən, söhbəti izləmək üçün yazının şərhlərinə də abunə ola bilər.

en: When you write great content, all you really want is people to find it, right?
az: Çox gözəl bir içərik hazırladığınızda, əslində tək istəyiniz insanların bu içəriyi tapmasıdır, belə deyilmi?

en: White
az: Ağ

en: Widget ID:
az: Vidcet ID:

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
az: edir

en: Widget title:
az: Vidcet başlığı:

en: Widgets Screenshot
az: Vidcet Ekran Görüntüsü

en: Width (px):
az: En (px):

en: Width:
az: En:

en: With 1 comment | With %s comments
az[0]: 1 şərh ilə
az[1]: %s şərh ilə

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries you have embedded in posts or pages will launch a gorgeous full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
az: Karusel aktiv olduğunda, yazılara və səhifələrə daxil etdiyiniz standart WordPress qalereyaları, şərhlər və EXIF meta məlumatları ilə möhtəşəm bir tam ekran foto axtarma bacarığı başladar.

en: With WordPress.com Single Sign On, your users will be able to log in to or register for your WordPress site with the same credentials they use on WordPress.com.  It's safe and secure.
az: WordPress.com Çoxlu Giriş ilə, istifadəçiləriniz , WordPress.com-da istifadə etdikləri kimlik məlumatları ilə WordPress saytınızda hesab aça bilər və ya WordPress saytınızda qeydiyyatdan keçə bilərlər.  Təhlükəsizdir.

en: With a monthly subscription, the VaultPress plugin will backup your site&#8217;s content, themes, and plugins in real-time, as well as perform regular security scans for common threats and attacks.
az: Aylıq abunəlik olduğunda, VaultPress qoşması saytınızın içəriyini, mövzularını və qoşmalarını gərçək zamanlı olaraq yedəkləyər və yayğın olaraq bilinən hədələr və hücumlar üçün davamlı olaraq təhlükəsizlik yoxlamaları edər.

en: With the Infinite Scroll module and a supported theme, that's exactly what happens. Instead of the old way of navigating down a page by scrolling and then clicking a link to get to the next page, waiting for a page refresh&mdash;the document model of the web&mdash;infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches the bottom of the page, more like an application.
az: Davamlı Sürüşdürmə modulu və dəstəklənən bir mövzu ilə tam olaraq bunlar təmin edilir. Davamlı sürüşdürmədə, əskidən istifadə edilən sürüşdürərək bir səhifənin ən aşağısına getmə və ardından bir sonrakı səhifəyə keçmək üçün bir bağlantıya tıklayıb səhifənin yenilənməsini gözləmək yerinə, oxuyucu səhifənin alt hissəsinə yaxınlaşdığında bir sonrakı yazı topası avtomatik olaraq ekrana çəkilir.

en: WordPress.com Likes are
az: WordPress.com Bəyənilənlər

en: WordPress.com Reblog Button
az: WordPress.com Yenidən Bloqlama Düyməsi

en: WordPress.com Single Sign On
az: WordPress.com Çoxlu Giriş

en: WordPress.com Stats
az: WordPress.com Statistikaları

en: WordPress.com Username
az: WordPress.com İstifadəçi adı

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
az: WordPress.com-da hazırda bir problem var və Jetpack-ı dəstəkləyə bilmir. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Wow, that sounds nerdy.
az: Vay, bu nə qədər əcaib səslənir.

en: Write a Comment...
az: Şərh Yaz...

en: Wrong size.  Hm&#8230; it seems your Jetpack doesn&#8217;t quite fit.  Have you lost weight? Click &#8220;Connect to WordPress.com&#8221; again to get your Jetpack adjusted.
az: Yanlış ölçü. Hmm… Deyəsən Jetpack-nız o qədər də formasında deyil. Arıqladınızmı? Jetpack-ın qurulmasını təmin etmək üçün “WordPress.com-a bağlan” düyməsinə yenidən tıklayın.

en: Yearly Archives: %s
az: İllik Arxivlər: %s

en: Yearly archives
az: İllik arxivlər

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
az: Bəli. E-poçt ünvanı sahəsinə birdən çox e-poçt ünvanı daxil edə bilərsiniz, ancaq onları vergüllə ayırmalısınız. Bu bildiriş e-poçtu hər e-poçt ünvanına göndəriləcəkdir.

en: Yes
az: Bəli

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
az: Hər şey hazırdır! Saytınız artıq <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a> səhifəsindən idarə edilə bilər.

en: You are not allowed to make this change.
az: Bu dəyişikliyi etmə səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to manage this item.
az: Bu maddəni idarə etməyə izin verilmir.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
az: Bu maddəni zibil qutusundan geri almaq üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
az: Bu maddəni zibil qutusuna göndərmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to switch to this theme
az: Sizə bu mövzuya keçmək üçün icazə verilmir

en: You are not suppoed to be here!
az: Burada olmamağınız gərəkirdi!

en: You are required to specify a capability to check.
az: Sizdən yoxlamaq üçün bir qabiliyyəti müəyyən etmək tələb olunur.

en: You are required to specify a module.
az: Bir modul təyin etmək gərəkdir.

en: You are required to specify a plugin to activate.
az: Sizdən aktivləşdirmək üçün bir qoşma müəyyən etmək tələb olunur.

en: You are required to specify a plugin.
az: Bir qoşma təyin etməyiniz gərəkdir.

en: You are required to specify a theme to switch to.
az: Sizdən keçid etməyiniz üçün bir mövzu daxil etmək tələb olunur.

en: You are required to specify a theme to update.
az: Yeniləmək üçün bir mövzu təyin etməyiniz gərəkdir.

en: You can <a href="%s">view your stats dashboard here</a>.
az: <a href="%s">Statistika lövhəsini buradan görə bilərsiniz</a>.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
az: Jetpack modullarının hər birini ehtiyaclarınıza görə aktivləşdirə, ya da deaktivasiya edə bilərsiniz.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
az: Aşağıdakı variantları xidmət paylaşma URL-na əlavə edə bilərsiniz:

en: You can also hide widgets based on the current page. For example, if you don't want the Archives widget to appear on search results pages, choose "Hide" and "Page is Search results."
az: Ayrıca, keçərli səhifəyə bağlı olaraq pəncərə maddələrini də gizlədə bilərsiniz. Məsələn, Arxivlər pəncərə maddəsinin axtarış nəticələri səhifəsində görünməsini istəmirsinizsə "Gizlət" və "Səhifə, Axtarış nəticələri səhifəsi"ni seçin.

en: You can also make changes to your Subscription settings at the bottom of the <a href="%s">Discussion Settings</a> page.
az: Ayrıca, <a href="%s">Müzakirə Parametrləri</a> səhifəsinin alt hissəsində Abunəlik parametrlərinizdə də dəyişiklik edə bilərsiniz.

en: You can make a connection for just yourself or for all users on your blog. Shared connections are marked with the (Shared) text.
az: Sadəcə özünüz üçün və ya bloqunuzdakı bütün istifadəçilər üçün bir bağlantı hazırlaya bilərsiniz. Paylaşılan bağlantılar (Paylaşılan) mətni ilə işarələnir.

en: You can view your notifications in the Toolbar and <a href="%s">on WordPress.com</a>.
az: Bildirişlərinizi Alət Çubuğunda və <a href="%s">WordPress.com</a>-da görüntüləyə bilərsiniz.

en: You cannot disconnect, without having first connected.
az: Bağlantı qurmadan bağlantını kəsə bilməzsiniz.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow" href="%s">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
az: Bu videonu görüntüləmək üçün yetərli <a rel="nofollow" href="%s">sərbəstlik səviyyəsinə</a> sahib deyilsiniz. Pulsuz proqramları dəstəkləyin və yüksəldin.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
az: Bu səhifəyə varmaq üçün yetərli izniniz yoxdur.

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox.
az: Bu sayta daha əvvəl abunə oldunuz. Lütfən daxil olan e-poçt qutunuzu yoxlayın.

en: You have been subscribed to receive email updates.
az: E-poçt yeniləmələrinə abunə oldunuz.

en: You have chosen not to connect your blog. Please click 'accept' when prompted if you wish to connect your accounts.
az: Bloqunuzu bağlamamağı seçdiniz. Hesablarınızı bağlamaq istəyirsinizsə, lütfən 'qəbul et'-ə tıklayın.

en: You have shared this post with %s
az: %s ilə bu yazı paylaşıldı

en: You have successfully connected your %1$s account with %2$s.
az: %1$s hesabınızı %2$s ilə uğurla bağladınız.

en: You have successfully disconnected Jetpack.
az: Jetpack bağlantısını müvəffəqiyyətlə kəsdiniz.

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
az: Şərh yazmaq üçün <a href="%s">giriş</a> etməlisiniz.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
az: Şərh yaza bilmək üçün <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">giriş etməlisiniz</a>.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
az: Bu xüsusiyyətdən istifadə etmək üçün WordPress.com üçün Jetpack qoşması bağlanmalıdır.

en: You must specify a valid action
az: Keçərli bir hərəkət təyin etməyiniz lazımdır.

en: You need to <a href="%1$s" target="_blank">create a widget at Twitter.com</a>, and then enter your widget id (the long number found in the URL of your widget's config page) in the field below. <a href="%2$s" target="_blank">Read more</a>.
az: <a href="%1$s" target="_blank">Twitter.com-da vidcet yaratmalısınız </a> və vidcet kodunu (vidcetinizin tərtibləndirmə səhifəsinin URL-da yer alan uzun nömrəni) aşağıdakı sahəyə daxi etməyiniz lazımdır. <a href="%2$s" target="_blank">Daha çoxunu öyrənin</a>.

en: You need to authorize the Jetpack connection between your site and WordPress.com to enable the awesome features.
az: Möhtəşəm xüsusiyyətləri aktivləşdirmək üçün sayt və WordPress.com arasındakı Jetpack bağlantısını aktivləşdirmək lazımdır.

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s">Full instructions</a>.
az: <a href="%1$s">Goodreads Vidceti</a>-nin doğru işləməsi üçün rəqəmsal istifadəçi ID-nizi daxil etməyiniz gərəkir. <a href="%2$s">Bütün təlimatlar</a>.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
az: Jetpack-ı qoşmadan öncə, qeydiyyatdan keçməlisiniz.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
az: <a href="%s">Gravatar Profil vidceti</a> içində nə göstərmək istədiyinizi seçməlisiniz.

en: You will no longer receive email updates about Jetpack.
az: Siz Jetpack haqqında e-poçt yenilənmələri almayacaqsınız.

en: YouTube channel ID:
az: YouTube kanal ID:

en: Your <code>%1$s</code> option is set up as <strong>%2$s</strong>, but your WordPress.com connection lists it as <strong>%3$s</strong>!
az: <code>%1$s</code> parametriniz <strong>%2$s</strong> olaraq quruldu; ancaq WordPress.com bağlantınız bunu <strong>%3$s</strong> olaraq sıralandırır!

en: Your API key is invalid
az: Sizin API açarınız yararsızdır

en: Your Custom Content Types
az: Özəl İçərik Növləriniz

en: Your Email Address
az: Sizin e-poçt ünvanınız

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.  <a href="%2$s">Find out more...</a>
az: IP ünvanınız (%1$s) mümkün təhlükəsizlik pozuntularına qarşı işarələndi.  <a href="%2$s">Daha çox məlumat...</a>

en: Your Jetpack is almost ready!
az: Sizin Jetpack artıq hazırdır!

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
az: Sizin Jetpack qurulumunuz yaxşı görünür!

en: Your Name
az: Adınız

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
az: Portfel Arxivinizdə hələlik heç bir içərik mövcud deyil. İdarəetmə lövhəsi üzərindən yeni bir içərik yaratmağa başlaya bilərsiniz.

en: Your Site Stats work better with Javascript enabled.
az: Sizin Sayt Statistikanız qoşulmuş Javascript ilə daha yaxşı işləyir.

en: Your WordPress installation is currently being protected with the world&#8217;s best security, backup, and support.
az: Sizin WordPress qurulumunuz hazırda dünyanın ən yaxşı təhlükəsizlik, bərpa və ən çevik dəstəyi ilə mühafizə olunur.

en: Your `%1$s` option is set up as `%2$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%3$s`!
az: `%1$s`parametriniz `%2$s` olaraq quruldu; ancaq WordPress.com bağlantınız bunu `%3$s` olaraq sıralandırır!

en: Your answer was incorrect, please try again.
az: Cavabınız düzgün deyil, lütfən təkrar yoxlayın.

en: Your blog does not currently have any published posts.
az: Sizin bloqda hazırda dərc edilmiş hər hansı bir yazı yoxdur.

en: Your comment is awaiting moderation.
az: Şərhiniz yoxlama gözləyir.

en: Your comment is in moderation.
az: Şərhiniz yoxlanmaq üçün gözləməkdədir.

en: Your comment was approved.
az: Şərhiniz təsdiqləndi.

en: Your current IP: %s
az: Sizin düzgün IP: %s

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
az: Əsas bloqunuz WordPress.com-a qoşulmamışdır. Bir API açarı almaq üçün lütfən qoşulun.

en: Your new field was saved successfully
az: Yeni sahəniz müvəffəqiyyətlə qeyd edildi

en: Your site icon has been uploaded!
az: Sayt ikonunuz yükləndi!

en: Your site is configured to only permit SSL connections to Jetpack, but SSL connections don't seem to be functional!
az: Saytınız sadəcə Jetpack ilə SSL bağlantıları qurulmasına izin veriləcək şəkildə tərtib edildi; ancaq SSL bağlantıları işləyən vəziyyətdə deyil!

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
az: Sizin sayt Jetpack serverləri üçün əlçatan deyil.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
az: Saytınız, Jetpack serverlərinə təhlükəsiz bir şəkildə qoşula bilmir.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
az: Sizin mövzunuz <strong>%s</strong> dəstəkləyir

en: Your theme supports Testimonials
az: Sizin mövzunuz Tədbirləri dəstəkləyir

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
az: Sizin yükləməniz tamamlanmadı; elə indi və ya daha sonra təkrar yoxlaya bilərsiniz.

en: Your video has successfully been uploaded. It will appear in your VideoPress Library shortly.
az: Sizin video müvəffəqiyyətlə yükləndi. O, Sizin VideoPress Kitabxananızda bir az sonra görünəcəkdir.

en: Your video is uploading... Please do not close this window.
az: Sizin video yüklənir... Lütfən, bu pəncərəni bağlamayın.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %s
az: Sizin veb Jetpack istifadəsi üçün açıq və ictimaiyyətə əlçatan olmalıdır: %s

en: a post or page is first published
az: yazı və ya səhifə ilk dəfə dərc edildiyində

en: a post or page is updated
az: yazı və ya səhifə yeniləndiyində

en: allows you to add links to your blog&#8217;s post and comment RSS feeds in your sidebar. This makes it easy for your readers to stay updated when you post new content or receive new comments.
az: yan menyuda bloqunuzun yazı və şərh RSS qidalandırıcılarına bağlantı əlavə edə bilməyinizə şərait yaradar. Bu, yeni içərik yayımladığınızda və ya yeni şərhlər aldığınızda oxuyucularınızın aktuall qalmasını asanlaşdırır.

en: allows you to easily add images to widget areas in your theme. It&#8217;s an easy way to add more visual interest to your site.
az: mövzunuzdakı pəncərə maddəsi sahəsində asan bir şəkildə təsvir əlavə edə bilməyinizə şərait yaradar. Bu, saytınıza daha çox təsvir əlavə etməyin ən asan yoludur.

en: and
az: və

[ctx: as sharing source]
en: Email
az: E-poçt

en: cancel
az: İmtina

en: click here
az: Buraya tıklayın

en: crop the image
az: təsviri kəs

en: day
az: gün

en: edit
az: redaktə et

en: edit text
az: mətni redaktə et

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
az: Bağışlayın, forma yaradıcısında bir problem meydana gəldi.  Siz böyük ehtimalla təkrar cəhd etməli olacaqsınız.

en: go back
az: əvvələ qayıt

en: iCalendar Feed URL:
az: iCalendar Qidalandırıcı URL:

en: in both width and height.
az: olmalıdır.

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
az: "%s" kateqoriyasında

en: loading&hellip;
az: Yüklənir&hellip;

en: month
az: ay

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
az: Ətraflı oxu

[ctx: next-saturday]
en: Image navigation
az: Təsvir naviqasiyası

[ctx: noun]
en: Comment
az: Şərh

en: or, deactivate Jetpack
az: və ya Jetpack-ı deaktivasiya et

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
az: Oxu

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
az: Bu durumda %s:

en: proofread
az: korrektor

en: search everything
az: hər şeyi axtarın

[ctx: search terms]
en: security, secure, protection, botnet, brute force
az: təhlükəsizlik, təhlükəsiz, qoruma, botnet, kobudluq

[ctx: search terms]
en: statistics, tracking, analytics, views, traffic
az: statistiklar, izləmə, analizlər, baxışlar, trafik

en: select a file
az: fayl seç

[ctx: share to]
en: Email
az: E-poçt

[ctx: share to]
en: Print
az: Çap et

en: shows your Facebook Like Box within a sidebar on your theme. It&#8217;s a great way to let your readers show their support.
az: mövzunuzun yan menyusunda Facebook Bəyənmə Qutusunu göstərir. Bu, oxuyucularınızın dəstəklərini göstərmələrinə şərait yaradan çox yaxşı bir üsuldur.

en: shows your latest tweets within a sidebar on your theme. It&#8217;s an easy way to add more activity to your site. There are also a number of customization options.
az: mövzunuzun yan menyusunda ən son tweet-lərinizi  göstərir. Bu, saytınıza daha çox aktivlik qatmaq üçün yaxşı bir üsuldur. Ayrıca, bir neçə özəlləşdirmə variantı da mövcuddur.

en: the past day
az: Ötən gün

en: the past month
az: ötən ay

en: the past quarter
az: ötən rüb

en: the past week
az: Ötən həftə

en: the past year
az: Ötən il

en: this video
az: bu video

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
az: İzlə: %s

en: week
az: həftə

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
az: kəlmə

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
az: Blok edilən pis niyyətli giriş etmə cəhdinin miqdarı

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Spam comments blocked by Akismet.
az: Spam şərh Akismet tərəfindən blok edildi.
