Hostinger Reach 1.0.0 - en to pl_PL translation catalogue (191 entries)

en: (no title)
pl_PL: (bez tytułu)

en: Abandoned Carts
pl_PL: Porzucone wózki

en: Abandoned carts
pl_PL: Porzucone wózki

en: Active
pl_PL: Aktywny

en: Add New Tag
pl_PL: Dodaj nowy tag

en: Add Tag
pl_PL: Dodaj tag

en: Add form
pl_PL: Dodaj formularz

en: Add form or plugin
pl_PL: Dodaj formularz lub wtyczkę

en: Add form to start sending campaigns with Hostinger Reach
pl_PL: Dodaj formularz, aby rozpocząć wysyłanie kampanii z Hostinger Reach

en: Add new form
pl_PL: Dodaj nowy formularz

en: Add or connect a form to start sending campaigns
pl_PL: Dodaj lub połącz formularz, aby rozpocząć wysyłanie kampanii

en: Adds a marketing consent checkbox at checkout and syncs contacts to Reach.
pl_PL: Dodaje pole wyboru zgody marketingowej przy kasie i synchronizuje kontakty z Reach.

en: Any ideas or feedback to help us improve Hostinger Reach?
pl_PL: Jakieś pomysły lub opinie, które pomogą nam ulepszyć Hostinger Reach?

en: Attention:
pl_PL: Uwaga:

en: Auto-sync off
pl_PL: Automatyczna synchronizacja wyłączona

en: Automation
pl_PL: Automatyzacja

en: Average CTOR
pl_PL: Średni CTOR

en: Back
pl_PL: Powrót

en: Background image for
pl_PL: Obraz tła dla

en: Banner background image for
pl_PL: Obraz tła banera dla

en: Campaigns
pl_PL: Kampanie

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Checkout
pl_PL: Kasa

en: Click-to-open rate tells you what percent of opens resulted in a click too. A good CTOR is 6-17%, depending on your industry.
pl_PL: Współczynnik kliknięć pokazuje, jaki procent otwarć wiadomości zakończył się również kliknięciem. Dobry wynik CTOR to 6–17%, w zależności od branży.

en: Collapse {pluginName} details
pl_PL: Zwiń szczegóły {pluginName}

en: Collect contacts at checkout, send automated emails after purchases, and recover abandoned carts to drive more sales with Reach
pl_PL: Zbieraj kontakty przy kasie, wysyłaj zautomatyzowane wiadomości e-mail po zakupach i odzyskuj porzucone koszyki, aby zwiększyć sprzedaż dzięki Reach

en: Coming soon
pl_PL: Już wkrótce

en: Connect
pl_PL: Połącz

en: Connect Hostinger Reach to start Email Marketing
pl_PL: Połącz Hostinger Reach, aby rozpocząć marketing e-mail

en: Connect Now
pl_PL: Połącz teraz

en: Connect WooCommerce
pl_PL: Podłącz WooCommerce

en: Connect WooCommerce to boost sales with email automations
pl_PL: Podłącz WooCommerce, aby zwiększyć sprzedaż dzięki automatyzacji e-maili

en: Connect domain
pl_PL: Podłącz domenę

en: Connect plugin
pl_PL: Wtyczka Connect

en: Connect site
pl_PL: Połącz stronę

en: Contact Form 7
pl_PL: Formularz kontaktowy 7

en: Contacts
pl_PL: Kontakty

en: Contacts to Import
pl_PL: Kontakty do zaimportowania

en: Could not generate auth URL
pl_PL: Nie można wygenerować adresu URL uwierzytelniania

en: Create a new form or connect a plugin to grow your contact list and start sending campaigns with Reach.
pl_PL: Utwórz nowy formularz lub podłącz wtyczkę, aby rozwinąć listę kontaktów i rozpocząć wysyłanie kampanii za pomocą Reach.

en: Create campaign
pl_PL: Utwórz kampanię

en: Create fully custom forms in Reach and easily embed them on your WordPress site using this plugin. Stay tuned!
pl_PL: Twórz w pełni niestandardowe formularze w Reach i łatwo osadzaj je na swojej stronie WordPress za pomocą tej wtyczki. Bądź na bieżąco!

en: Create template
pl_PL: Utwórz szablon

en: Default
pl_PL: Domyślny

en: Disconnect
pl_PL: Rozłącz

en: Disconnect it to link this site instead.
pl_PL: Rozłącz, aby połączyć się z tą stroną.

en: Disconnect plugin
pl_PL: Rozłącz wtyczkę

en: Disconnect plugin?
pl_PL: Rozłączyć wtyczkę?

en: Disconnecting will stop new contacts from being collected. You can reconnect or use a different form anytime.
pl_PL: Rozłączenie spowoduje zatrzymanie zbierania nowych kontaktów. Możesz połączyć się ponownie lub użyć innego formularza w dowolnym momencie.

en: Don't see your plugin?
pl_PL: Nie widzisz swojej wtyczki?

en: E-Commerce
pl_PL: Handel elektroniczny

en: Easily add or connect existing forms, automate WooCommerce, and sync contacts to start building campaigns and grow your business.
pl_PL: Łatwo dodawaj lub łącz istniejące formularze, automatyzuj WooCommerce i synchronizuj kontakty, aby rozpocząć tworzenie kampanii i rozwijać swoją firmę.

en: Edit form
pl_PL: Edytuj formularz

en: Email
pl_PL: E-mail

en: Email marketing background with gradient design
pl_PL: Doświadczenie w marketingu e-mail z gradientowym designem

en: Email marketing illustration featuring envelopes and communication icons
pl_PL: Ilustracja marketingu e-mail z kopertami i ikonami komunikacji

en: Email marketing that doesn't need an expert: Let AI write, design, and send your campaigns - your brand, your colors, applied automatically. No coding, no complexity.
pl_PL: Marketing e-mailowy, który nie wymaga eksperta: pozwól sztucznej inteligencji pisać, projektować i wysyłać kampanie - Twoja marka, Twoje kolory, stosowane automatycznie. Bez kodowania, bez złożoności.

en: Emails
pl_PL: E-maile

en: Enter tag name and press Enter or click Add Tag
pl_PL: Wprowadź nazwę tagu i naciśnij Enter lub kliknij Dodaj tag

en: Expand {pluginName} details
pl_PL: Rozwiń szczegóły {pluginName}

en: Form
pl_PL: Formularz

en: Form Builder
pl_PL: Konstruktor formularzy

en: Form ID
pl_PL: Identyfikator formularza

en: Forms
pl_PL: Formularze

en: Forms syncing with Reach
pl_PL: Synchronizacja formularzy z aplikacją Reach

en: Go to Reach
pl_PL: Przejdź do Reach

en: Go to plugin
pl_PL: Przejdź do wtyczki

en: Hostinger Reach Logo
pl_PL: Logo Hostinger Reach

en: Hostinger Reach is a Hostinger service that helps you create and send branded email campaigns in minutes with smart AI tools. Hostinger Reach WordPress Plugin allows you to connect and sync contacts from your favorite WordPress plugins into Reach.
pl_PL: Hostinger Reach to usługa Hostinger, która pomaga tworzyć i wysyłać markowe kampanie e-mail w ciągu kilku minut za pomocą inteligentnych narzędzi AI. Wtyczka Hostinger Reach WordPress pozwala łączyć i synchronizować kontakty z ulubionych wtyczek WordPress do Reach.

en: Hostinger Reach is an AI-powered email marketing tool for small businesses and creators. It supports your entire email marketing journey—from building contact lists to sending campaigns and tracking results.
pl_PL: Hostinger Reach to oparte na sztucznej inteligencji narzędzie do marketingu e-mail dla małych firm i twórców. Obsługuje całą podróż marketingu e-mail - od tworzenia list kontaktów po wysyłanie kampanii i śledzenie wyników.

en: Hostinger Reach is built for simplicity, speed, and results – no design or marketing experience needed. Unlike most email tools, at the core of Reach is its AI-powered template creator. Whether it is a product launch, special offer, or newsletter update, it instantly crafts a professional, mobile-friendly email. It not only writes the content for you; it also suggests the best layout for your message and saves your style settings so you're never starting from scratch.<br><br>Every template is customizable, so your emails reflect your brand's look, feel, and voice. And because the templates are built using proven best practices, they're optimized for readability, accessibility, and reader engagement.
pl_PL: Hostinger Reach został stworzony z myślą o prostocie, szybkości i skuteczności – bez potrzeby posiadania doświadczenia w projektowaniu czy marketingu. W przeciwieństwie do większości narzędzi e-mailowych, sercem Reach jest kreator szablonów oparty na sztucznej inteligencji. Niezależnie od tego, czy chodzi o premierę produktu, specjalną ofertę czy aktualność w newsletterze – narzędzie błyskawicznie przygotuje profesjonalny, responsywny e-mail. Nie tylko napisze treść za Ciebie, ale też zasugeruje najlepszy układ wiadomości i zapamięta ustawienia stylu, abyś nigdy nie zaczynał od zera.<br><br>Każdy szablon można w pełni dostosować, aby wiadomości odzwierciedlały wygląd, charakter i ton Twojej marki. A ponieważ szablony tworzone są zgodnie ze sprawdzonymi praktykami, są zoptymalizowane pod kątem czytelności, dostępności oraz zaangażowania odbiorców.

en: Hostinger Reach requires minimum PHP version of <b>%s</b>.
pl_PL: Hostinger Reach wymaga minimalnej wersji PHP <b>%s</b>.

en: How are segments and tags created?
pl_PL: Jak tworzone są segmenty i tagi?

en: How does contact syncing work?
pl_PL: Jak działa synchronizacja kontaktów?

en: How is Hostinger Reach different from other email marketing apps?
pl_PL: Czym Hostinger Reach różni się od innych aplikacji do marketingu e-mail?

en: How much does it cost to use Hostinger Reach?
pl_PL: Ile kosztuje korzystanie z Hostinger Reach?

en: How would you rate your experience with Hostinger Reach so far?
pl_PL: Jak oceniasz swoje dotychczasowe doświadczenia z Hostinger Reach?

en: If the integration is interrupted, syncing pauses automatically. Once the connection is restored, syncing resumes, so you can continue collecting contacts without losing data.
pl_PL: Jeśli integracja zostanie przerwana, synchronizacja zostanie automatycznie wstrzymana. Po przywróceniu połączenia synchronizacja zostaje wznowiona, dzięki czemu można kontynuować gromadzenie kontaktów bez utraty danych.

en: If your store isn’t ready yet, complete the setup to start selling and collecting contacts
pl_PL: Jeśli Twój sklep nie jest jeszcze gotowy, zakończ konfigurację, aby rozpocząć sprzedaż i zbieranie kontaktów

en: Import Contacts
pl_PL: Importuj kontakty

en: Import contacts
pl_PL: Importuj kontakty

en: Import your existing contacts to Reach
pl_PL: Importowanie istniejących kontaktów do aplikacji Reach

en: Imported
pl_PL: Importowane

en: Importing is not available for this integration
pl_PL: Importowanie nie jest dostępne dla tej integracji

en: Importing...
pl_PL: Importowanie...

en: Inactive
pl_PL: Nieaktywny

en: Install
pl_PL: Instalacja

en: Install and connect
pl_PL: Zainstaluj i podłącz

en: Installed plugins
pl_PL: Zainstalowane wtyczki

en: Integrate your WordPress site with Hostinger Reach.
pl_PL: Zintegruj swoją stronę WordPress z Hostinger Reach.

en: Integrations
pl_PL: Integracje

en: It may not be supported yet. You can upload contacts as a CSV or use another plugin
pl_PL: Może to nie być jeszcze obsługiwane. Możesz przesłać kontakty jako CSV lub użyć innej wtyczki

en: It was an error importing your contacts to Reach.
pl_PL: Wystąpił błąd synchronizacji kontaktów z aplikacją Reach.

en: Layout
pl_PL: Układ

en: Layout Settings
pl_PL: Ustawienia układu

en: Learn more
pl_PL: Dowiedz się więcej

en: Make sure the people you contact expect your emails and are okay with receiving them.
pl_PL: Upewnij się, że osoby, z którymi się kontaktujesz, oczekują wiadomości e-mail i nie mają nic przeciwko ich otrzymywaniu.

en: Manage
pl_PL: Zarządzaj

en: Manage automations
pl_PL: Zarządzanie automatyzacją

en: Manage plugin
pl_PL: Zarządzaj wtyczką

en: More plugins
pl_PL: Więcej wtyczek

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: New Tag Name
pl_PL: Nowa nazwa znacznika

en: New contact form
pl_PL: Nowy formularz kontaktowy

en: New page
pl_PL: Nowa strona

en: New subscribers
pl_PL: Nowi subskrybenci

en: No
pl_PL: Nie

en: No forms found for this integration.
pl_PL: Nie znaleziono formularzy dla tej integracji.

en: No pages available. Create a new page to get started.
pl_PL: Brak dostępnych stron. Utwórz nową stronę, aby rozpocząć.

en: Not imported
pl_PL: Nie importowane

en: Not needed
pl_PL: Niepotrzebne

en: Once you connect a form plugin you use on WordPress (such as Elementor or Contact Form 7), the plugin automatically forwards all the new form submissions and subscriber data to your Reach account, so your contacts are collected and updated without manual exports on each form submission
pl_PL: Po podłączeniu wtyczki formularza używanej w WordPress (takiej jak Elementor lub Contact Form 7), wtyczka automatycznie przekazuje wszystkie nowe zgłoszenia formularzy i dane subskrybentów do konta Reach, dzięki czemu kontakty są gromadzone i aktualizowane bez ręcznego eksportu przy każdym zgłoszeniu formularza

en: Partially imported
pl_PL: Częściowo importowane

en: Plan & Limits
pl_PL: Plan i limity

en: Plugin
pl_PL: Wtyczka

en: Plugin connected successfully
pl_PL: Wtyczka połączyła się pomyślnie

en: Plugin disconnected successfully
pl_PL: Wtyczka została pomyślnie rozłączona

en: Purchases
pl_PL: Zakupy

en: Reach Subscription Form
pl_PL: Formularz subskrypcji zasięgu

en: Reach automatically tags synced contacts using the form name and also creates a segment for easier targeting. If the form doesn’t have a title, it uses the form location title. As a final fallback, the tag title will be the plugin name.If you create a form using Hostinger Reach option, you can also assign multiple existing or new tags to subscribers. Each form will automatically generate its own segment in Reach dashboard, making it easy to send campaigns to specific audiences — and you can fully manage or create additional segments anytime in Reach.
pl_PL: Reach automatycznie taguje zsynchronizowane kontakty przy użyciu nazwy formularza, a także tworzy segment w celu łatwiejszego kierowania. Jeśli formularz nie ma tytułu, używany jest tytuł lokalizacji formularza. Jeśli utworzysz formularz za pomocą opcji Hostinger Reach, możesz również przypisać subskrybentom wiele istniejących lub nowych tagów. Każdy formularz automatycznie wygeneruje swój własny segment w panelu Reach, ułatwiając wysyłanie kampanii do określonych odbiorców - a Ty możesz w pełni zarządzać lub tworzyć dodatkowe segmenty w dowolnym momencie w Reach.

en: Reach is already connected to another site.
pl_PL: Reach jest już połączony z inną stroną.

en: Reach offers a <b>free plan</b> for one year– perfect for getting started. Paid plans are based on how many unique contacts you aim to reach and how many emails you send monthly. As your audience grows, you can upgrade to a plan that fits your needs. Reach does not limit your contact list, so you don't need to worry about lost data and can consistently grow your audience.
pl_PL: Reach oferuje darmowy plan na okres jednego roku - idealny na początek. Płatne plany są oparte na liczbie unikalnych kontaktów, do których chcesz dotrzeć i liczbie wysyłanych miesięcznie wiadomości e-mail. Wraz ze wzrostem liczby odbiorców możesz przejść na plan, który odpowiada Twoim potrzebom. Reach nie ogranicza listy kontaktów, więc nie musisz martwić się o utratę danych i możesz konsekwentnie powiększać grono odbiorców.

en: Remaining
pl_PL: Pozostałe

en: Review domain
pl_PL: Przegląd domeny

en: Segments
pl_PL: Segmenty

en: Select page
pl_PL: Wybierz stronę

en: Send newsletters with professionally designed templates, automate campaigns, and build AI-powered segments. With Hostinger Reach, growing your audience is easy.
pl_PL: Wysyłaj newslettery za pomocą profesjonalnie zaprojektowanych szablonów, automatyzuj kampanie i twórz segmenty oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki Hostinger Reach zwiększanie liczby odbiorców jest łatwe.

en: Sent
pl_PL: Wysłano

en: Set up WooCommerce
pl_PL: Konfiguracja WooCommerce

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Show Name
pl_PL: Pokaż nazwę

en: Show Name Field?
pl_PL: Pokazać pole nazwy?

en: Show Surname
pl_PL: Pokaż nazwisko

en: Show Surname Field?
pl_PL: Pokazać pole nazwiska?

en: Something went wrong
pl_PL: Coś poszło nie tak

en: Something went wrong. Please try again.
pl_PL: Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.

en: Store Events
pl_PL: Wydarzenia w sklepie

en: Subscribe
pl_PL: Subskrybuj

en: Subscribe to our Newsletter
pl_PL: Subskrybuj nasz biuletyn

en: Subscribe to our newsletter
pl_PL: Zapisz się do naszego newslettera

en: Subscribers
pl_PL: Subskrybenci

en: Subscription form is not available at the moment
pl_PL: Formularz subskrypcji nie jest obecnie dostępny

en: Supported plugins
pl_PL: Wyświetl obsługiwane wtyczki

en: Surname
pl_PL: Nazwisko

en: Sync
pl_PL: Synchronizacja

en: Tags
pl_PL: Tagi

en: Thanks for subscribing.
pl_PL: Dziękujemy za subskrypcję.

en: The selected contacts are being imported to Reach.
pl_PL: Wybrane kontakty są synchronizowane z aplikacją Reach.

en: This form has not an email field. Create an email field in the form to allow it to be synced with Reach
pl_PL: Ten formularz nie ma pola e-mail. Utwórz pole e-mail w formularzu, aby umożliwić jego synchronizację z Reach

en: This form is a Reach native form inserted directly in your page. For disabling it remove the Form directly from the page using the editor.
pl_PL: Ten formularz jest natywnym formularzem Reach wstawionym bezpośrednio na stronę. Aby go wyłączyć, usuń formularz bezpośrednio ze strony za pomocą edytora.

en: This is a temporary domain. In order to connect WordPress to Reach you need to connect your domain.
pl_PL: Jest to domena tymczasowa. Aby połączyć WordPress z Reach, musisz podłączyć swoją domenę.

en: This month
pl_PL: W tym miesiącu

en: Total subscribers
pl_PL: Całkowita liczba subskrybentów

en: Tracks abandoned carts so you can trigger email automations in Reach when enabled.
pl_PL: Śledzi porzucone koszyki, dzięki czemu można uruchamiać automatyzacje e-mail w Reach, gdy są włączone.

en: Tracks purchases so you can trigger email automations in Reach when enabled.
pl_PL: Śledzi zakupy, dzięki czemu można uruchamiać automatyzacje e-mail w Reach, gdy są włączone.

en: Unique identifier for this form
pl_PL: Unikalny identyfikator dla tego formularza

en: Unsubscribes
pl_PL: Rezygnacja z subskrypcji

en: Upgrade
pl_PL: Rozszerz plan

en: Upload as CSV
pl_PL: Prześlij jako CSV

en: View form
pl_PL: Wyświetl formularz

en: View more supported plugins
pl_PL: Zobacz więcej obsługiwanych wtyczek

en: WS Form
pl_PL: Formularz WS

en: Welcome to Reach
pl_PL: Witamy w Reach

en: What happens if the connection breaks?
pl_PL: Co się stanie, jeśli połączenie zostanie przerwane?

en: What is Hostinger Reach email marketing service?
pl_PL: Czym jest usługa marketingu e-mail Hostinger Reach?

en: What's the difference between Hostinger Reach and Hostinger Reach WordPress Plugin?
pl_PL: Jaka jest różnica między Hostinger Reach a Hostinger Reach WordPress Plugin?

en: When syncing is off, collected Contacts will not be sent to Reach.
pl_PL: Gdy synchronizacja jest wyłączona, zebrane Kontakty nie będą wysyłane do aplikacji Reach.

en: Will contacts be added to my email list automatically?
pl_PL: Czy kontakty będą automatycznie dodawane do mojej listy e-mail?

en: WooCommerce Customers
pl_PL: Klienci WooCommerce

en: WooCommerce Plugin Connected
pl_PL: Podłączona wtyczka WooCommerce

en: Would you like to import contacts collected while sync was disabled?
pl_PL: Czy chcesz zsynchronizować kontakty zebrane, gdy synchronizacja była wyłączona?

en: Yes
pl_PL: Tak

en: Yes — new subscribers are added automatically based on your setup. Some integrations may also support importing previously collected contacts (historical data), depending on the plugin and connection flow. You’ll be able to review the available options during setup. You can manage subscriber settings like double opt-in, and adjust or organize segments directly in your Reach dashboard.
pl_PL: Tak - nowi subskrybenci są dodawani automatycznie na podstawie konfiguracji. Niektóre integracje mogą również obsługiwać importowanie wcześniej zebranych kontaktów (danych historycznych), w zależności od wtyczki i przepływu połączenia. Będziesz mógł przejrzeć dostępne opcje podczas konfiguracji. Możesz zarządzać ustawieniami subskrybentów, takimi jak podwójna zgoda, a także dostosowywać lub organizować segmenty bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym Reach.

en: You are not connected to Hostinger Reach
pl_PL: Nie jesteś połączony z Hostinger Reach

en: You are not connected to Hostinger Reach. To gain full access to this block, you need to connect your Hostinger Reach account.
pl_PL: Nie jesteś połączony z Hostinger Reach. Aby uzyskać pełny dostęp do tego bloku, musisz połączyć swoje konto Hostinger Reach.

en: You are running <b>%s</b> PHP version.
pl_PL: Używana jest <b>%s</b> wersja PHP.

en: You can import existing contacts into Reach now to use them for your email campaigns. New contacts will be synced automatically to Reach.
pl_PL: Możesz zaimportować istniejące kontakty do Reach teraz, aby wykorzystać je w swoich kampaniach e-mailowych. Nowe kontakty zostaną automatycznie zsynchronizowane z aplikacją Reach.

en: You have not selected any forms to import. Select which forms you want to import and then click on the Import button below.
pl_PL: Nie wybrano żadnych formularzy do synchronizacji. Wybierz formularze, które chcesz zsynchronizować, a następnie kliknij przycisk Synchronizuj poniżej.

en: Your domain is not active. In order to connect WordPress to Reach you need to have an active domain.
pl_PL: Twoja domena nie jest aktywna. Aby połączyć WordPress z Reach, musisz mieć aktywną domenę.

en: Your form is ready. Go to Reach to complete setup and create templates.
pl_PL: Twój formularz jest gotowy. Przejdź do Reach, aby dokończyć konfigurację i utworzyć szablony.

en: Your site is not connected to Reach. Connect to Reach and try again.
pl_PL: Twoja witryna nie jest połączona z aplikacją Reach. Połącz się z Reach i spróbuj ponownie.

en: are ready to import to Reach. Any new contacts you’ll collect with these forms will sync automatically.
pl_PL: są gotowe do synchronizacji z aplikacją Reach. Wszelkie nowe kontakty zebrane za pomocą tych formularzy zostaną zsynchronizowane automatycznie.

[ctx: block description]
en: Subscription form for Hostinger Reach
pl_PL: Formularz subskrypcji dla Hostinger Reach

[ctx: block title]
en: Reach Subscription Form
pl_PL: Formularz subskrypcji Reach

en: contacts
pl_PL: kontakty

en: https://hostinger.com
pl_PL: https://hostinger.pl

en: https://www.hostinger.com/email-marketing
pl_PL: https://www.hostinger.com/marketing-email

en: of
pl_PL: z

en: opens in new tab
pl_PL: otwiera się w nowej karcie

en: or connect a form plugin
pl_PL: lub podłączyć wtyczkę formularza

en: usage statistics
pl_PL: statystyki użytkowania
