WP Ghost - en to ro_RO translation catalogue (1434 entries)

en: %1$d days
ro_RO: %1$d zile

en: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212;
ro_RO: %1$s &lsaquo; %2$s &#8212; WordPress

en: %1$s Good News! %2$s You can now update the plugin name from %3$s Hide My WP Ghost %4$s to %5$s WP Ghost %6$s on your website! %7$s
ro_RO: %1$s Știri bune! %2$s Acum poți actualiza numele pluginului de la %3$s Hide My WP Ghost %4$s la %5$s WP Ghost %6$s pe site-ul tău! %7$s

en: %1$s Important! %2$s Enable this option only if it is already activated in the %3$s Google reCAPTCHA Key %4$s settings.
ro_RO: %1$s Important! %2$s Activează această opțiune numai dacă este deja activată în setările %3$s Google reCAPTCHA Key %4$s.

en: %1$s days since last update
ro_RO: %1$s zile de la ultima actualizare

en: %1$s directory is browsable
ro_RO: Dosarul %1$s este navigabil

en: %1$s does not work without mode_rewrite. Please activate the rewrite module in Apache. %2$sMore details%3$s
ro_RO: %1$s nu funcționează fără mode_rewrite. Activează modul de rescriere în Apache. %2$sMai multe detalii%3$s

en: %1$s is visible in source code
ro_RO: %1$s este vizibil în codul sursă

en: %1$s path is accessible
ro_RO: %1$s calea este accesibilă

en: %1$s plugin(s) are outdated: %2$s
ro_RO: %1$s plugin(uri) sunt învechite: %2$s

en: %1$s plugin(s) have NOT been updated by their developers in the past 12 months: %2$s
ro_RO: %1$s plugin(uri) NU au fost actualizate de dezvoltatorii lor în ultimele 12 luni: %2$s

en: %1$s protects your website from most SQL injections, but using a custom database prefix adds an extra layer of defense. %2$sLearn how to change it%3$s
ro_RO: %1$s protejează site-ul tău de majoritatea injecțiilor SQL, dar folosirea unui prefix personalizat pentru baza de date adaugă un strat suplimentar de apărare. %2$sAflă cum să-l schimbi%3$s

en: %1$s rules are not saved in the config file and this may affect the website loading speed.
ro_RO: Regulile %1$s nu sunt salvate în fișierul de configurare și acest lucru poate afecta viteza de încărcare a site-ului web.

en: %1$s theme(s) are outdated: %2$s
ro_RO: %1$s teme sunt învechite: %2$s

en: %1$sClick here%2$s to create or view keys for Google reCAPTCHA v2.
ro_RO: %1$sApasă aici%2$s pentru a crea sau vizualiza cheile pentru Google reCAPTCHA v2.

en: %1$sClick here%2$s to create or view keys for Google reCAPTCHA v3.
ro_RO: %1$sApasă aici%2$s pentru a crea sau vizualiza cheile pentru Google reCAPTCHA v3.

en: %1$sClick here%2$s to create or view keys for Google reCAPTCHA.
ro_RO: %1$sApasă aici%2$s pentru a crea sau vizualiza cheile pentru Google reCAPTCHA.

en: %1$sIncorrect ReCaptcha%2$s. Please try again.
ro_RO: %1$sReCaptcha incorectă%2$s. Te rugăm încearcă din nou.

en: %1$sRemove the login path%2$s from any theme menus, widgets, or page content that expose it in the frontend.
ro_RO: %1$sElimină calea de autentificare%2$s din oricare meniuri de temă, widget-uri sau conținut de pagină care o expun în frontend.

en: %1$sUnlock advanced protection with Premium >%2$s
ro_RO: %1$sDeblochează protecția avansată cu Premium >%2$s

en: %1$sYou failed to correctly answer the math problem.%2$s Please try again.
ro_RO: %1$sNu ați răspuns corect la problemă matematică.%2$s Te rugăm să încercați din nou.

en: %d day ago | %d days ago
ro_RO[0]: acum %d zi
ro_RO[1]: acum %d zile
ro_RO[2]: acum %d de zile

en: %d day remaining | %d days remaining
ro_RO[0]: %d zi rămasă
ro_RO[1]: %d zile rămase
ro_RO[2]: %d de zile rămase

en: %d hour ago | %d hours ago
ro_RO[0]: acum %d oră
ro_RO[1]: acum %d ore
ro_RO[2]: acum %d de ore

en: %d hour remaining | %d hours remaining
ro_RO[0]: %d oră rămasă
ro_RO[1]: %d ore rămase
ro_RO[2]: %d de ore rămase

en: %d minute ago | %d minutes ago
ro_RO[0]: acum %d minut
ro_RO[1]: acum %d minute
ro_RO[2]: acum %d de minute

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
ro_RO[0]: %d minut rămas
ro_RO[1]: %d minute rămase
ro_RO[2]: %d de minute rămase

en: %d month ago | %d months ago
ro_RO[0]: acum %d lună
ro_RO[1]: acum %d luni
ro_RO[2]: acum %d de luni

en: %d second ago | %d seconds ago
ro_RO[0]: acum %d secundă
ro_RO[1]: acum %d secunde
ro_RO[2]: acum %d de secunde

en: %d second remaining | %d seconds remaining
ro_RO[0]: %d secundă rămasă
ro_RO[1]: %d secunde rămase
ro_RO[2]: %d de secunde rămase

en: %d year ago | %d years ago
ro_RO[0]: acum %d an
ro_RO[1]: acum %d ani
ro_RO[2]: acum %d de ani

en: %s don't have the correct permission.
ro_RO: %s nu are permisiunea corectă.

en: %s item | %s items
ro_RO[0]: %s element
ro_RO[1]: %s elemente
ro_RO[2]: %s de elemente

en: (* the plugin has no extra cost, gets installed / activated automatically inside WP when you click the button, and uses the same account)
ro_RO: (* pluginul nu are costuri suplimentare, se instalează / activează automat în WP când apeși butonul și folosește același cont)

en: (multiple options are available)
ro_RO: (sunt disponibile mai multe opțiuni)

en: (useful when the theme is adding wrong admin redirects or infinite redirects)
ro_RO: (util atunci când tema adaugă redirecționări administrative greșite sau redirecționări infinite)

en: (works only with the custom admin-ajax path to avoid infinite loops)
ro_RO: Funcționează numai cu calea personalizată admin-ajax pentru a evita bucle infinite

en: 1 day
ro_RO: 1 zi

en: 1 hour
ro_RO: 1 oră

en: 1 minute
ro_RO: 1 minut

en: 1 month
ro_RO: 1 lună

en: 1 week
ro_RO: 1 săptămână

en: 1. Layout Presets
ro_RO: 1. Preconfigurări de Aspect

en: 10 Million+ Monthly Brute-Force Attempts Blocked
ro_RO: 10 Milioane+ Încercări Lunare de Forțare Brute Blocate

en: 100 Million+ Monthly Security Threats Prevented
ro_RO: 100 Milioane+ Amenințări de Securitate Prevenite Lunar

en: 15 minutes
ro_RO: 15 minute

en: 2. Color Presets
ro_RO: 2. Preconfigurări de Culoare

en: 2FA Backup Codes for %1$s
ro_RO: Coduri de rezervă 2FA pentru %1$s

en: 2FA Code
ro_RO: Cod 2FA

en: 2FA Code (Authenticator App)
ro_RO: Cod 2FA (Aplicație de Autentificare)

en: 2FA Codes: You are out of backup codes and need <a href="%1$s">new codes!</a>
ro_RO: Coduri 2FA: Nu mai ai coduri de rezervă și ai nevoie de <a href="%1$s">coduri noi!</a>

en: 2FA Login
ro_RO: Autentificare 2FA

en: 2FA Logins
ro_RO: Log Autentificare 2FA

en: 2FA Settings
ro_RO: Setări 2FA

en: 2FA Setup
ro_RO: Setează 2FA

en: 30 minutes
ro_RO: 30 de minute

en: 404 page
ro_RO: Pagina 404

en: 7G/8G Firewall Not Loaded
ro_RO: Firewall 7G/8G Nu Este Încărcat

en: 8G Firewall
ro_RO: Firewall 8G

en: A newer version of WordPress is available. Each release includes security patches and bug fixes that protect your site against newly discovered threats. <br /><br />Always update to the %1$slatest stable version%2$s as soon as it becomes available. You will see an update notice in your WordPress dashboard when a new version is ready.
ro_RO: Este disponibilă o versiune mai nouă a WordPress. Fiecare lansare include actualizări de securitate și remedieri pentru erori care protejează site-ul tău împotriva amenințărilor recent descoperite. <br /><br />Actualizează întotdeauna la %1$snoua versiune stabilă%2$s de îndată ce devine disponibilă. Vei vedea o notificare de actualizare în panoul tău de control WordPress atunci când o versiune nouă este gata.

en: A user already exists with that username.
ro_RO: Există deja un utilizator cu acest nume de utilizator.

en: A verification code has been sent to the email address associated with your account.
ro_RO: Un cod de verificare a fost trimis la adresa de e-mail asociată contului tău.

en: API Security
ro_RO: Securitate API

en: API Settings
ro_RO: Setări API

en: Abandoned Plugins Detected
ro_RO: Pluginuri Abandonate Detectate

en: According to %1$sGoogle latest stats%2$s, over %3$s 30k websites are hacked every day %4$s and %5$s over 30&#37; of them are made in WordPress %6$s. %7$s It's better to prevent an attack than to spend a lot of money and time to recover your data after an attack not to mention the situation when your clients' data are stolen.
ro_RO: Conform %1$sultimelor statistici Google%2$s, peste %3$s 30.000 de site-uri web sunt piratate în fiecare zi %4$s și %5$s peste 30&#37; dintre acestea sunt create în WordPress %6$s. %7$s Este mai bine să previi un atac decât să cheltui mult timp și bani pentru a-ți recupera datele după un atac, fără a mai menționa situația în care datele clienților tăi sunt furate.

en: Action
ro_RO: Actiune

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Activate "Log Security Threats" to see suspicious requests detected on your website.
ro_RO: Activează "Jurnalul de Amenințări de Securitate" pentru a vedea cererile suspecte detectate pe site-ul tău.

en: Activate "Must Use Plugin Loading" from "Plugin Loading Hook" to be able to connect to your dashboard directly from managewp.com. %1$s click here %2$s
ro_RO: Activează "Must Use Plugin Loading" din "Plugin Loading Hook" pentru a te putea conecta la panoul de control direct de pe managewp.com. %1$s dă clic aici %2$s

en: Activate 7G or 8G Firewall to block these threats
ro_RO: Activează Firewall 7G sau 8G pentru a bloca aceste amenințări

en: Activate Brute Force Protection
ro_RO: Activează Protecția Brute Force

en: Activate Free Protection
ro_RO: Activează Protecția Gratuită

en: Activate Free WordPress Protection
ro_RO: Activează Protecția Gratuită WordPress

en: Activate Log Security Threats
ro_RO: Activează Jurnalul de Amenințări de Securitate

en: Activate Log Users Events
ro_RO: Activează opțiunea Jurnal Evenimente

en: Activate Magic Link Login on WooCommerce login forms.
ro_RO: Activează conectarea prin Magic Link pe formularele de conectare WooCommerce.

en: Activate Now
ro_RO: Activează

en: Activate Protection
ro_RO: Activează Protecția

en: Activate Temporary Logins
ro_RO: Activează Autentificare Temporară

en: Activate TwoFactor Authentication
ro_RO: Activează Autentificare 2FA

en: Activate the "Brute Force" option to see the user IP blocked report
ro_RO: Activează opțiunea "Brute Force" pentru a vedea raportul cu adresele IP blocate ale utilizatorilor

en: Activate the "Log Users Events" option to see the user activity log for this website
ro_RO: Activează opțiunea "Jurnal Evenimente" pentru a vizualiza jurnalul de activitate al utilizatorilor pentru acest site.

en: Activate the Brute Force protection on WooCommerce login forms.
ro_RO: Activează protecția împotriva atacurilor de tip Brute Force pe formularele de autentificare WooCommerce.

en: Activate the Brute Force protection on WooCommerce sign up forms.
ro_RO: Activează protecția împotriva atacurilor de tip Brute Force pe formularele de înscriere WooCommerce.

en: Activate the Brute Force protection on lost password form.
ro_RO: Activează protecția Brute Force pe formularul de parolă pierdută.

en: Activate the Brute Force protection on sign up form.
ro_RO: Activează protecția Brute Force pe formularul de înscriere.

en: Activate the Brute Force protection on website comment form.
ro_RO: Activează protecția Brute Force pe formularul de comentarii al site-ului.

en: Activation Help
ro_RO: Activează

en: Active
ro_RO: Activ

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add Content-Security-Policy header
ro_RO: Adaugă Strict-Transport-Security header

en: Add IP addresses that should always be blocked from accessing your website.
ro_RO: Adaugă adrese IP care ar trebui să fie întotdeauna blocate de pe site-ul tău web.

en: Add New CDN URL
ro_RO: Adaugă URL CDN Nou

en: Add New Temporary Login
ro_RO: Adaugă o Nouă Autentificare Temporară

en: Add New Temporary Login User
ro_RO: Adaugă Utilizator cu Autentificare Temporară

en: Add New Text
ro_RO: Adaugă Text Nou

en: Add New URL
ro_RO: Adaugă URL Nou

en: Add Passkey
ro_RO: Adaugă Cheie de Acces

en: Add Rewrites in WordPress Rules Section
ro_RO: Adaugă Rescrieri în Secțiunea Regulilor WordPress

en: Add Security Header
ro_RO: Adaugă Securitate Header

en: Add Security Headers against XSS and Injection Attacks
ro_RO: Adaugă Antete de Securitate împotriva Atacurilor XSS și de Injectare

en: Add Strict-Transport-Security header
ro_RO: Adaugă Strict-Transport-Security header

en: Add Two Factor Authentication
ro_RO: Adaugă Autentificarea 2FA

en: Add URL paths that should never be blocked by the firewall.
ro_RO: Adaugă căi URL care nu ar trebui niciodată blocate de firewall.

en: Add X-Content-Type-Options header
ro_RO: Adaugă X-Content-Type-Options header

en: Add X-XSS-Protection header
ro_RO: Adaugă X-XSS-Protection header

en: Add a hard-to-guess parameter (max 32 characters).
ro_RO: Adaugă un parametru greu de ghicit (maxim 32 de caractere).

en: Add a list of URLs you want to replace with new ones.
ro_RO: Adaugă o listă de URL-uri pe care dorești să le înlocuiești cu altele noi.

en: Add a random static number to prevent frontend caching while the user is logged in.
ro_RO: Adaugă un număr static aleatoriu pentru a preveni cache-ul frontend-ului în timp ce utilizatorul este autentificat.

en: Add a second verification step via authenticator app, email code, or passkey (Face ID, Touch ID), so a stolen password alone can't unlock your site.
ro_RO: Adaugă un al doilea pas de verificare prin aplicație de autentificare, cod prin e-mail sau passkey (Face ID, Touch ID), astfel încât o parolă furată singură nu poate debloca site-ul tău.

en: Add an extra layer of security to your online accounts by requiring both a password and a second verification method, such as a text message or app-generated code, to log in.
ro_RO: Adaugă un strat suplimentar de securitate conturilor online cerând atât o parolă, cât și un al doilea mod de verificare, cum ar fi un mesaj text sau un cod generat de aplicație, pentru a te conecta.

en: Add common WordPress classes in text mapping
ro_RO: Adaugă clasele comune WordPress în maparea textului

en: Add firewall rules codes that can pass plugin security.
ro_RO: Adaugă coduri de reguli firewall care pot trece de securitatea pluginului.

en: Add paths that will be blocked for the selected countries.
ro_RO: Adaugă căile care vor fi blocate pentru țările selectate.

en: Add redirects for the logged users based on user roles.
ro_RO: Adaugă redirecționări pentru utilizatorii conectați în funcție de rolurile utilizatorilor.

en: Add security headers to protect against XSS, clickjacking, and code injection attacks.
ro_RO: Adaugă antete de securitate pentru a proteja împotriva atacurilor XSS, clickjacking și injectare de cod.

en: Add the CDN URLs you're using in the cache plugin.
ro_RO: Adaugă URL-urile CDN pe care le folosești în pluginul de cache.

en: Add the following to wp-config.php to disable the file editor: <code>define('DISALLOW_FILE_EDIT', true);</code>
ro_RO: Adaugă următoarele în wp-config.php pentru a dezactiva editorul de fișiere: <code>define('DISALLOW_FILE_EDIT', true);</code>

en: Add the following to wp-config.php: <code>ini_set('display_errors', 0);</code>
ro_RO: Adaugă următoarele în wp-config.php: <code>ini_set('display_errors', 0);</code>

en: Admin Path
ro_RO: Calea Admin

en: Admin Security
ro_RO: Securitate Admin

en: Admin Username
ro_RO: Nume de utilizator al administratorului

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: Advanced Pack
ro_RO: Pachet Avansat

en: Advanced Settings
ro_RO: Setări avansate

en: Afghanistan
ro_RO: Afganistan

en: After adding the classes, verify the frontend to ensure that your theme is not affected.
ro_RO: După ce ai adăugat clasele, verifică interfața pentru a te asigura că tema ta nu este afectată.

en: After, click %1$sSave%2$s to apply the changes.
ro_RO: Apoi, faci clic pe %1$sSalvează%2$s pentru a aplica modificările.

en: Ajax Security
ro_RO: Securitate Ajax

en: Ajax URL
ro_RO: URL Ajax

en: Aland Islands
ro_RO: Insulele Åland

en: Alert Emails Sent (7d)
ro_RO: Emailuri de alertă trimise (7 zile)

en: All files have the correct permissions.
ro_RO: Toate fișierele au permisiunile corecte.

en: All plugins are compatible
ro_RO: Toate pluginurile sunt compatibile

en: All plugins are up to date
ro_RO: Toate pluginurile sunt la zi

en: All plugins have been updated by their developers in the past 12 months
ro_RO: Toate pluginurile au fost actualizate de dezvoltatori în ultimele 12 luni

en: Allow access to hidden paths only
ro_RO: Permite accesul doar la căile ascunse

en: Allow passwordless login using a secure link sent by email, reducing the risk of stolen credentials.
ro_RO: Permite login fără parolă folosind un link sigur trimis prin e-mail, reducând riscul de furt al acreditărilor.

en: Almost there...
ro_RO: Aproape gata...

en: American Samoa
ro_RO: Samoa Americană

en: An administrator account is using the default username 'admin' or 'administrator'. These are the first usernames attackers try during brute force attacks. Since the username is half of the login credentials, using a predictable one significantly reduces the effort needed to compromise your site.
ro_RO: Un cont de administrator folosește numele de utilizator implicit 'admin' sau 'administrator'. Acestea sunt primele nume de utilizator pe care atacatorii le încearcă în timpul atacurilor brute force. Având în vedere că numele de utilizator reprezintă jumătate din acreditările de autentificare, folosirea unuia previzibil reduce semnificativ efortul necesar pentru a compromite site-ul tău.

en: Analyzing recent threats and building the map...
ro_RO: Analizarea amenințărilor recente și construirea hărții...

en: Antigua and Barbuda
ro_RO: Antigua și Barbuda

en: Anyone can register
ro_RO: Oricine se poate înregistra

en: Api Key
ro_RO: Cheie API

en: Api key from %1$s Google API Console %2$s.
ro_RO: Cheia Api de la %1$s Google API Console %2$s.

en: Apply blur on the login background.
ro_RO: Aplică estompare pe fundalul de autentificare.

en: Arabic
ro_RO: Arab

en: Are you sure you want to ignore this task in the future?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ignori această sarcină în viitor?

en: Are you sure you want to reset the settings to their initial values?
ro_RO: Ești sigur că vrei să resetezi setările la valorile inițiale?

en: Ask your host to check outbound blocks and whitelist IP %1$s 116.203.193.175 %2$s for remote access! %3$s Read More %4$s
ro_RO: Cere-i firmei de găzduire să verifice blocările de ieșire și să includă în lista albă IP %1$s 116.203.193.175 %2$s pentru acces la distanță! %3$s Citește mai mult %4$s

en: Attention! Some URLs passed through the config file rules and were loaded through WordPress rewrite which may slow down your website. %1$s Please follow this tutorial to fix the issue: %2$s
ro_RO: Atenție! Unele URL-uri au trecut prin regulile fișierului de configurație și au fost încărcate prin rescrierea WordPress, ceea ce poate încetini site-ul web. %1$s Urmează acest tutorial pentru a remedia problema: %2$s

en: Authenticate
ro_RO: Autentificare

en: Authentication Code:
ro_RO: Cod de autentificare:

en: Authentication events (logins, failed logins, password-related actions).
ro_RO: Evenimente de autentificare (autentificări, autentificări eșuate, acțiuni legate de parolă).

en: Author Path
ro_RO: Calea autorului

en: Author URL Enumeration via ID
ro_RO: Enumerare autori prin URL cu ID

en: Auto Detect
ro_RO: Detectare Automată

en: Autodetect
ro_RO: Detectare Automată

en: Automate IP Blocking
ro_RO: Blocarea Automată a IP-urilor

en: Automated IP Blocking Not Active
ro_RO: Blocare Automată IP Inactivă

en: Automated IP Blocking is not currently active. Without this protection, repeated suspicious requests from the same IP — such as brute force probes, scanner sweeps, and exploit attempts — are not blocked automatically. This increases server load and leaves your site exposed to sustained attacks that cannot be addressed fast enough manually.
ro_RO: Blocarea automată a IP-urilor nu este în prezent activă. Fără această protecție, solicitările suspecte repetate de la același IP - cum ar fi sondele brute force, scanările și încercările de exploatare - nu sunt blocate automat. Acest lucru crește încărcarea serverului și lasă site-ul tău expus atacurilor constante care nu pot fi abordate suficient de rapid manual.

en: Automatically block IP addresses that trigger repeated security threats.
ro_RO: Blochează automat adresele IP care declanșează amenințări de securitate repetate.

en: Automatically block IPs that trigger repeated attacks, stopping threats without manual intervention.
ro_RO: Blochează automat adresele IP care declanșează atacuri repetate, oprind amenințările fără intervenție manuală.

en: Automatically redirect the logged in users to the admin dashboard.
ro_RO: Redirecționează automat utilizatorii autentificați către panoul de control al administratorului.

en: Azerbaijan
ro_RO: Azerbaidjan

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Backend under SSL
ro_RO: Backend sub SSL

en: Background Blur
ro_RO: Estompare Fundal

en: Background Image
ro_RO: Imagine de fundal

en: Background Overlay
ro_RO: Suprapunere Fundal

en: Background color of the login form box.
ro_RO: Culoarea de fundal a cutiei formularului de autentificare.

en: Background color of the login page.
ro_RO: Culoarea de fundal a paginii de autentificare.

en: Background color of the submit button.
ro_RO: Culoarea de fundal a butonului de trimitere.

en: Background preview
ro_RO: Previzualizare fundal

en: Backup Codes
ro_RO: Coduri de Rezervă

en: Backup Settings
ro_RO: Setări salvare

en: Backup/Restore
ro_RO: Backup / Restore

en: Backup/Restore Settings
ro_RO: Setări de Backup/Restore

en: Be sure to include only internal URLs, and use relative paths whenever possible.
ro_RO: Asigură-te că incluzi doar URL-urile interne și folosește căi relative ori de câte ori este posibil.

en: Belgium
ro_RO: Belgia

en: Bitnami detected. %1$sPlease read how to make the plugin compatible with AWS hosting%2$s
ro_RO: Detectat Bitnami. %1$sCitește cum să faci pluginul compatibil cu găzduirea AWS%2$s

en: Blacklist
ro_RO: Listă neagră

en: Blacklist IP
ro_RO: IP în Lista Neagră

en: Blacklist IPs
ro_RO: Lista Neagră IP

en: Blank Screen On Debugging
ro_RO: Ecran alb în timpul depanării (debugging)

en: Block AI Crawler Bots
ro_RO: Blochează Roboții de Căutare AI

en: Block AI training and scraping bots at the firewall level and add them to robots.txt automatically.
ro_RO: Blochează roboții de antrenament și extragere AI la nivelul firewall-ului și adaugă-i automat în robots.txt.

en: Block Countries
ro_RO: Blocare țări

en: Block Countries &rsaquo;
ro_RO: Blocare Țări

en: Block Hostnames
ro_RO: Blochează Hostname

en: Block Referrer
ro_RO: Blocare Referență

en: Block Specific Paths
ro_RO: Blochează Căile Specifice

en: Block Theme Detectors Crawlers
ro_RO: Blochează Detectoarele de Teme

en: Block User-Agents
ro_RO: Blochează User-Agents

en: Block access to sensitive files (wp-config.php, readme, install files) that attackers use to gather information about your site.
ro_RO: Blochează accesul la fișiere sensibile (wp-config.php, readme, fișiere de instalare) pe care atacatorii le folosesc pentru a colecta informații despre site-ul tău.

en: Block copy, paste, and drag actions to make it harder for visitors to scrape your content.
ro_RO: Blochează acțiunile de copiere, lipire și tragere pentru a îngreuna scraping-ul conținutului de către vizitatorii tăi.

en: Block known Users-Agents from popular Theme Detectors.
ro_RO: Blochează agenții de utilizatori cunoscuți de la detectoarele populare de teme.

en: Block malicious requests, SQL injections, and exploit attempts before they reach your website.
ro_RO: Blochează solicitările malițioase, injecțiile SQL, și încercările de a exploata vulnerabilități înainte de a ajunge la site-ul tău.

en: Block traffic from high-risk countries to reduce hacking attempts, spam, and unwanted access.
ro_RO: Blochează traficul provenind din țări cu risc ridicat pentru a reduce încercările de hacking, spam și accesul nedorit.

en: Blocked
ro_RO: Blocat

en: Blocked IPs
ro_RO: IP-uri blocate

en: Blocked IPs Report
ro_RO: Raport IP-uri blocate

en: Blocked by
ro_RO: Blocat de

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
ro_RO: Bonaire, Sfântul Eustatius și Saba

en: Bosnia and Herzegovina
ro_RO: Bosnia și Herțegovina

en: Bouvet Island
ro_RO: Insula Bouvet

en: Brazil
ro_RO: Brazilia

en: British English
ro_RO: Engleza britanică

en: British Indian Ocean Territory
ro_RO: Teritoriul Britanic din Oceanul Indian

en: Brute Force IPs Blocked (7d)
ro_RO: IP-uri Blocate prin Brute Force (7 zile)

en: Brute Force Login Protection
ro_RO: Protecția Brute Force pe Login

en: Brute Force Protection
ro_RO: Protecție Brute Force

en: Built-in Plugin Translations
ro_RO: Traduceri Încorporate de Pluginuri

en: Bulgarian
ro_RO: Bulgară

en: BulletProof plugin! Make sure you save the settings in %1$s after activating Root Folder BulletProof Mode in BulletProof plugin.
ro_RO: Pluginul BulletProof! Asigură-te că salvezi setările în %1$s după activarea Root Folder BulletProof Mode în pluginul BulletProof.

en: Button Color
ro_RO: Culoarea Butonului

en: By activating, you agree to our %1$s Terms of Use %2$s and %3$sPrivacy Policy%4$s
ro_RO: Prin activare %1$s, ești de acord cu %2$s Termenii de utilizare %2$s și %3$sPolitica de confidențialitate%4$s

en: CDN Enabled detected. Please include %1$s and %2$s paths in CDN Enabler Settings
ro_RO: Detectat CDN Activat. Include căile %1$s și %2$s în Setările CDN Enabler

en: CDN Enabler detected! Learn how to configure it with %1$s %2$sClick here%3$s
ro_RO: CDN Enabler detectat! Află cum să îl configurezi cu %1$s %2$sClick aici%3$s

en: CDN Mapping
ro_RO: Mapare CDN

en: CDN URL Mapping
ro_RO: Mapare URL CDN

en: CONNECTION ERROR! Make sure your website can access: %s
ro_RO: EROARE DE CONEXIUNE! Asigură-te că site-ul tău web poate avea acces: %s

en: Cache CSS, JS and Images to increase the frontend loading speed.
ro_RO: Cache CSS, JS și Imagini pentru a crește viteza de încărcare frontend.

en: Cambodia
ro_RO: Cambodgia

en: Cameroon
ro_RO: Camerun

en: Can't download the plugin.
ro_RO: Nu pot descărca pluginul.

en: Canadian French
ro_RO: Franceză canadiană

en: Cancel
ro_RO: Anulare

en: Cancel the login hooks from other plugins and themes to prevent unwanted login redirects.
ro_RO: Anulează cârligele de conectare de la alte pluginuri și teme pentru a preveni redirecționările de conectare nedorite.

en: Cape Verde
ro_RO: Capul Verde

en: Catalan Valencian
ro_RO: Catalană

en: Cayman Islands
ro_RO: Insulele Cayman

en: Central African Republic
ro_RO: Republica Centrafricană

en: Change
ro_RO: Schimbare

en: Change Options
ro_RO: Modifică opțiuni

en: Change Paths
ro_RO: Schimbă Căile

en: Change Paths Now
ro_RO: Schimbă Căile

en: Change Paths for Logged Users
ro_RO: Schimbă Căile pentru Utilizatorii Conectați

en: Change Paths in Ajax Calls
ro_RO: Schimbă Căile în Apelurile Ajax

en: Change Paths in Cached Files
ro_RO: Schimbă Căile în Fișierele Cache

en: Change Paths in RSS feed
ro_RO: Modifică Căile în RSS

en: Change Paths in Sitemaps XML
ro_RO: Schimbă Căile în Sitemaps XML

en: Change Relative URLs to Absolute URLs
ro_RO: Schimbă URL relative in URL absolute

en: Change WordPress paths while you're logged in.
ro_RO: Schimbă căile WordPress în timp ce ești autentificat.

en: Change default paths from %1$s%2$s > Change Paths > WP Core Security%3$s
ro_RO: Schimbă căile implicite din %1$s%2$s > Schimbă Căile > Securitate WP Core%3$s

en: Change the WordPress common paths in the cached files.
ro_RO: Schimbă căile comune WordPress în fișierele din cache.

en: Change the default ajax path and switch on %1$s%2$s > Change Paths > Hide wp-admin from ajax URL%3$s. %4$sAlso verify that no installed plugins reference the admin path in frontend output.%5$s
ro_RO: Schimbă calea ajax implicită și activează %1$s%2$s > Schimbă Căile > Ascunde wp-admin din URL Ajax%3$s. %4$sDe asemenea, verifică dacă niciun plugin instalat nu face referire la calea de administrare în rezultatul de frontend.%5$s

en: Change the default path and switch on %1$s%2$s > Change Paths > Hide WordPress Common Paths%3$s
ro_RO: Schimbă calea implicită și activează %1$s%2$s > Schimbă Căile > Ascunde Căile Comune WordPress%3$s

en: Change the signup path from %1$s%2$s > Change Paths > Custom Register URL %3$s then activate Brute Force on Sign up from %4$s%5$s > Brute Force > Settings %6$s or uncheck the option %7$s > %8$s > %9$s
ro_RO: Modifică calea de înscriere de la %1$s%2$s > Schimbă Căile > URL personalizat Înregistrare %3$s, apoi activează Brute Force la Înregistrare de la %4$s%5$s > Brute Force > Setări %6$s sau debifează opțiunea %7$s > %8$s > %9$s

en: Change the text in all CSS and JS files, including those in cached files generated by cache plugins.
ro_RO: Schimbă textul din toate fișierele CSS și JS, inclusiv cele din fișierele cache generate de pluginuri de cache.

en: Change the user 'admin' or 'administrator' with another name to improve security.
ro_RO: Schimbă utilizatorul "admin" sau "administrator" cu un alt nume pentru a îmbunătăți securitatea.

en: Change the wp-config.php file permission to Read-Only using File Manager.
ro_RO: Modifică permisiunea fișierului wp-config.php în Read-Only folosind File Manager.

en: Changing the predefined security headers may affect the website functionality. Make sure you know what you are doing when modifying these values.
ro_RO: Modificarea antetelor de securitate predefinite poate afecta funcționalitatea site-ului web. Asigură-te că știi ce faci atunci când modifici aceste valori.

en: Check Frontend Paths
ro_RO: Verifică Căile Frontend

en: Check Website Security Online
ro_RO: Verifică securitatea online a site-ului

en: Check Your Website
ro_RO: Verifică site-ul

en: Check if the website paths are working correctly.
ro_RO: Verifică dacă noile căi ale site-ului funcționează corect.

en: Check if your website is secured with the current settings.
ro_RO: Verifică dacă site-ul tău web este securizat cu setările actuale.

en: Check the %1$s RSS feed %2$s and make sure the image paths are changed.
ro_RO: Verifică %1$s fluxul RSS %2$s și asigură-te că calea imaginilor este schimbată.

en: Check the %1$s Sitemap XML %2$s and make sure the image paths are changed.
ro_RO: Verifică %1$s Sitemap XML %2$s și asigură-te că calea imaginilor este schimbată.

en: Check the website loading speed with %1$sPingdom Tool%2$s
ro_RO: Verifică viteza de încărcare a site-ului cu %1$sInstrumentul Pingdom%2$s

en: Choose a layout first, then choose the colors.
ro_RO: Alege o structură mai întâi, apoi alege culorile.

en: Choose how the plugin should behave for whitelisted IP addresses and paths.
ro_RO: Alege cum ar trebui să se comporte pluginul pentru adresele IP și căile din lista albă.

en: Choose the countries where access to the website should be restricted.
ro_RO: Alege țările în care accesul la site-ul web ar trebui restricționat.

en: Choose the login page structure.
ro_RO: Alege structura paginii de autentificare.

en: Choose the type of server you are using to get the most suitable configuration for your server.
ro_RO: Alege tipul de server pe care îl folosești pentru a obține cea mai potrivită configurație pentru serverul tău.

en: Christmas Island
ro_RO: Insula Crăciunului

en: Clean Login Page
ro_RO: Curăță Pagina de Conectare

en: Clean up robots.txt so it doesn't accidentally reveal WordPress paths like /wp-admin or /wp-content to scanners.
ro_RO: Curăță robots.txt astfel încât să nu dezvăluie accidental căile WordPress cum ar fi /wp-admin sau /wp-content scanerelor.

en: Clear
ro_RO: Sterge

en: Click %1$sContinue%2$s to set the predefined paths.
ro_RO: Apasă %1$sContinuă%2$s pentru a seta căile predefinite.

en: Click Backup and the download will start automatically. You can use the Backup for all your websites.
ro_RO: Dă clic pe Backup și descărcarea va începe automat. Poți folosi Backup pentru toate site-urile web.

en: Click on the icon of the app that you are using for a detailed guide on how to set it up.
ro_RO: Dă clic pe pictograma aplicației pe care o folosești pentru un ghid detaliat despre cum să o configurezi.

en: Click to retry the download
ro_RO: Dă clic pentru a reîncerca descărcarea

en: Click to run the process to change the paths in the cache files.
ro_RO: Apasă pentru a porni procesul de schimbare a căilor în fișierele cache.

en: Close
ro_RO: Închide

en: Close Error
ro_RO: Închide Eroarea

en: Cloud Panel detected. %1$sPlease read how to make the plugin compatible with Cloud Panel hosting%2$s
ro_RO: Detectat Cloud Panel. %1$sCitește cum să faci pluginul compatibil cu găzduirea Cloud Panel%2$s

en: Cocos (Keeling) Islands
ro_RO: Insulele Cocos (Keeling)

en: Code Setup
ro_RO: Configurare Cod

en: Colombia
ro_RO: Columbia

en: Color of labels and text on the login page.
ro_RO: Culoarea etichetelor și a textului de pe pagina de autentificare.

en: Color of link text on the login page.
ro_RO: Culoarea textului link-ului de pe pagina de autentificare.

en: Comment Form Protection
ro_RO: Protecția Formularului de Comentarii

en: Comments Path
ro_RO: Calea pentru comentarii

en: Comoros
ro_RO: Comore

en: Compatibility
ro_RO: Compatibilitate

en: Compatibility Settings
ro_RO: Setări de compatibilitate

en: Compatibility with Manage WP plugin
ro_RO: Compatibilitate cu pluginul Manage WP

en: Compatibility with Token Based Login plugins
ro_RO: Compatibilitate cu pluginurile de autentificare bazate pe token

en: Compatible with All In One WP Security plugin. Use them together for Virus Scan, Firewall, Brute Force protection.
ro_RO: Compatibil cu pluginul de securitate All In One WP Security. Folosește-le împreună pentru scanarea virusurilor, protecție firewall și protecție împotriva atacurilor de tip brute force.

en: Compatible with JCH Optimize Cache plugin. Works with all the options to optimize for CSS and JS.
ro_RO: Compatibil cu pluginul de cache JCH Optimize. Funcționează cu toate opțiunile de optimizare pentru CSS și JS.

en: Compatible with Solid Security plugin. Use them together for Site Scanner, File Change Detection, Brute Force Protection.
ro_RO: Compatibil cu pluginul Solid Security. Folosește-le împreună pentru Scanarea Site-ului, Detectarea Schimbărilor de Fișiere, Protecție împotriva Atacurilor Brute Force.

en: Compatible with Sucuri Security plugin. Use them together for Virus Scan, Firewall, File Integrity Monitoring.
ro_RO: Compatibil cu pluginul de securitate Sucuri Security. Folosește-le împreună pentru scanarea virusurilor, protecție firewall și monitorizarea integrității fișierelor.

en: Compatible with Wordfence Security plugin. Use them together for Malware Scan, Firewall, Brute Force protection.
ro_RO: Compatibil cu pluginul de securitate Wordfence Security. Folosește-le împreună pentru scanarea malware-ului, protecție firewall și protecție împotriva atacurilor de tip brute force.

en: Complete Fix
ro_RO: Rezolvare completă

en: Config file is not writable. Create the file if not exists or copy to %1$s file the following lines: %2$s
ro_RO: Fișierul de configurare nu este inscriptibil. Creează fișierul dacă nu există sau copiază în fișierul %1$s următoarele linii: %2$s

en: Config file is not writable. Create the file if not exists or copy to %1$s file with the following lines: %2$s
ro_RO: Fișierul de configurare nu este inscriptibil. Creează fișierul dacă nu există sau copiază în %1$s fișierul cu următoarele linii: %2$s

en: Config file is not writable. You have to added it manually at the beginning of the %1$s file: %2$s
ro_RO: Fișierul de configurare nu este inscriptibil. Trebuie să îl adaugi manual la începutul fișierului %1$s: %2$s

en: Congo, The Democratic Republic of the
ro_RO: Republica Democrată Congo

en: Congratulations! You completed all the security tasks.
ro_RO: Felicitări! Ai finalizat toate sarcinile de securitate.

en: Contact your hosting provider and request an upgrade to a supported MySQL version, or migrate to a host that offers current database releases.
ro_RO: Contactează furnizorul tău de hosting și solicită o actualizare la o versiune suportată de MySQL, sau migrează la un host care oferă versiuni actuale de baze de date.

en: Contact your hosting provider and request an upgrade to a supported PHP version, or migrate to a host that offers current PHP releases.
ro_RO: Contactează furnizorul tău de hosting și solicită o actualizare la o versiune suportată de PHP, sau migrează la un host care oferă versiuni actuale de PHP.

en: Continue
ro_RO: Continuă

en: Convert links like /wp-content/* into %1$s/wp-content/*.
ro_RO: Convertește link-urile de genul /wp-content/* în %1$s/wp-content/*.

en: Cook Islands
ro_RO: Insulele Cook

en: Copy Bulk Rules
ro_RO: Copiază regulile în masă

en: Copy Link
ro_RO: Copiază linkul

en: Copy the %1$sSAFE URL%2$s and use it to deactivate all custom paths if you can't log in.
ro_RO: Copiază %1$sURL-ul SAFE%2$s și folosește-l pentru a dezactiva toate căile personalizate dacă nu te poți autentifica.

en: Copy/Paste is disabled!
ro_RO: Copierea/Lipirea este dezactivată!

en: Core Contents Path
ro_RO: Calea wp-content

en: Core Includes Path
ro_RO: Calea wp-include

en: Cote dIvoire
ro_RO: Cote d'Ivoire

en: Could not detect the user
ro_RO: Nu s-a putut detecta utilizatorul

en: Could not fix it. You need to change it manually.
ro_RO: Nu s-a putut rezolva. Trebuie să-l schimbi singur.

en: Could not found anything based on your search.
ro_RO: Nu am putut găsi nimic pe baza căutării tale.

en: Could not load the map SVG.
ro_RO: Nu am putut să mă conectez cu acest utilizator.

en: Could not load threat map.
ro_RO: Nu am putut să mă conectez cu acest utilizator.

en: Could not login with this user.
ro_RO: Nu am putut să mă conectez cu acest utilizator.

en: Could not rename table %1$s. You may have to rename the table manually.
ro_RO: Nu s-a putut redenumi tabela %1$s. Este posibil să trebuiască să redenumești tabela manual.

en: Could not update prefix references in options table.
ro_RO: Nu s-au putut actualiza referințele prefixului în tabela de opțiuni.

en: Could not update prefix references in usermeta table.
ro_RO: Nu am putut actualiza referințele prefixului în tabela usermeta.

en: Country
ro_RO: Țară

en: Country Blocking
ro_RO: Blocare Țară

en: Covers GPTBot, ClaudeBot, PerplexityBot, CCBot, Bytespider, and 30+ other known AI crawlers.
ro_RO: Include GPTBot, ClaudeBot, PerplexityBot, CCBot, Bytespider și 30+ alți roboți de căutare AI cunoscuți.

en: Create
ro_RO: Creare

en: Create New Temporary Login
ro_RO: Creează o nouă autentificare temporară

en: Create a new administrator account with a unique username, transfer ownership of existing content, then delete the 'admin' or 'administrator' account.
ro_RO: Creează un nou cont de administrator cu un nume de utilizator unic, transferă proprietatea conținutului existent, apoi șterge contul 'admin' sau 'administrator'.

en: Create a temporary login URL with any user role to access the website dashboard without a username and password for a limited period of time.%sThis is useful when you need to give admin access to a developer for support or routine tasks.
ro_RO: Creează un URL de autentificare temporar cu orice rol de utilizator pentru a accesa panoul de control al site-ului fără un nume de utilizator și o parolă pentru o perioadă limitată de timp.%sAcest lucru este util atunci când trebuie să acorzi acces de admin unui dezvoltator pentru suport sau sarcini de rutină.

en: Create secure, time-limited access links without sharing usernames or passwords for a limited period of time.
ro_RO: Creează link-uri de acces sigure și limitate ca durată, fără a partaja numele de utilizator sau parolele.

en: Croatia
ro_RO: Croația

en: Croatian
ro_RO: Croată

en: Current Page
ro_RO: Pagina curentă

en: Custom Activation Path
ro_RO: Personalizează Calea de Activare

en: Custom Admin Path
ro_RO: Personalizează Calea Admin

en: Custom Cache Directory
ro_RO: Director Personalizat Pentru Cache

en: Custom Login Path
ro_RO: Personalizează Calea Login

en: Custom Logo
ro_RO: Personalizează Logo

en: Custom Logout Path
ro_RO: Personalizează Calea de Deconectare

en: Custom Lost Password Path
ro_RO: Personalizează Calea Lost Password

en: Custom Register Path
ro_RO: Personalizează Calea de Înregistrare

en: Custom Safe URL Param
ro_RO: Personalizează Parametrul de Siguranță

en: Custom Theme Style Name
ro_RO: Personalizează Nume Stil Temă

en: Custom admin-ajax Path
ro_RO: Personalizează Calea admin-ajax

en: Custom author Path
ro_RO: Personalizează Calea author

en: Custom comment Path
ro_RO: Personalizează Calea comment

en: Custom message to show to blocked users.
ro_RO: Mesaj personalizat pentru a fi afișat utilizatorilor blocați.

en: Custom plugins Path
ro_RO: Personalizează Calea plugins

en: Custom themes Path
ro_RO: Personalizează Calea theme

en: Custom uploads Path
ro_RO: Personalizează Calea uploads

en: Custom wp-content Path
ro_RO: Personalizează Calea wp-content

en: Custom wp-includes Path
ro_RO: Personalizează Calea wp-include

en: Custom wp-json Path
ro_RO: Personalizează Calea wp-json

en: Customize & Secure all WordPress paths (login, core, plugins, themes) so hacker bots can’t find your entry points or exploit known vulnerabilities.
ro_RO: Personalizează & Securizează toate căile WordPress (login, core, pluginuri, teme) astfel încât roboții hackeri să nu poată găsi punctele de intrare sau să exploateze vulnerabilități cunoscute.

en: Customize your login page design while keeping it aligned with your secured login path and branding.
ro_RO: Personalizează designul paginii de autentificare, menținându-l aliniat cu calea de autentificare securizată și marca ta.

en: Cyprus
ro_RO: Cipru

en: Czech
ro_RO: Cehă

en: Czech Republic
ro_RO: Republica Cehă

en: DB Debug Mode
ro_RO: Modul de Debug DB

en: Danish
ro_RO: Daneză

en: Dark
ro_RO: Întunecat

en: Dashboard
ro_RO: Panou de control

en: Database debug mode is currently enabled. On a live site, this can expose database error messages containing table names, query structures, and other sensitive information to visitors and potential attackers.
ro_RO: Modul de depanare a bazei de date este curent activat. Pe un site live, acesta poate expune mesajele de eroare ale bazei de date care conțin numele tabelelor, structurile interogărilor și alte informații sensibile vizitatorilor și potențialilor atacatori.

en: Date
ro_RO: Data

en: Deactivated
ro_RO: Dezactivat

en: Deceive theme detectors and hacker bots, making them believe your website is built on Drupal or Joomla instead of WordPress.
ro_RO: Înșală detectoarele de teme și roboții hackeri, făcându-i să creadă că site-ul web este construit pe Drupal sau Joomla, în loc de WordPress.

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Default Database Prefix
ro_RO: Prefixul Bazei de Date

en: Default Redirect After Login
ro_RO: Redirecționare Implicită după Autentificare

en: Default Temporary Expire Time
ro_RO: Timpul Implicit de expirare pentru Autentificarea Temporară

en: Default User Role
ro_RO: Rol Utilizator Implicit

en: Default WordPress Tagline
ro_RO: Etichetă WordPress implicită

en: Default WordPress paths like wp-content and wp-includes are visible in your source code. These paths confirm to bots and attackers that your site runs WordPress, making it a target for automated exploit scanners.
ro_RO: Căile implicit WordPress precum wp-content și wp-includes sunt vizibile în codul sursă. Aceste căi confirmă roboților și atacatorilor că site-ul tău rulează WordPress, făcându-l o țintă pentru scanare automate de exploatări.

en: Default user role for which the temporary login will be created.
ro_RO: Rolul de utilizator implicit pentru care va fi creată autentificarea temporară.

en: Define all eight security constants in wp-config.php with unique, random values: <code>AUTH_KEY, SECURE_AUTH_KEY, LOGGED_IN_KEY, NONCE_KEY, AUTH_SALT, SECURE_AUTH_SALT, LOGGED_IN_SALT, NONCE_SALT</code>
ro_RO: Cheile de securitate sunt definite în wp-config.php ca constante pe linii. Acestea ar trebui să fie cât mai unice și cât mai lungi. <code>AUTH_KEY,SECURE_AUTH_KEY,LOGGED_IN_KEY,NONCE_KEY,AUTH_SALT,SECURE_AUTH_SALT,LOGGED_IN_SALT,NONCE_SALT</code>

en: Delete 2FA Data on Plugin Uninstall
ro_RO: Șterge Datele 2FA la Dezinstalarea Pluginului

en: Delete Temporary Users on Plugin Uninstall
ro_RO: Șterge Utilizatorii Temporari la Dezinstalarea Pluginului

en: Delete user
ro_RO: Șterge utilizatorul

en: Denmark
ro_RO: Danemarca

en: Design Presets
ro_RO: Preconfigurări de design

en: Designed to stop attacks without impacting SEO or AI indexing.
ro_RO: Conceput pentru a opri atacurile fără a afecta SEO sau indexarea AI.

en: Details
ro_RO: Detalii

en: Detection details
ro_RO: Detalii Detectare

en: Directories
ro_RO: Directoare

en: Directory browsing is enabled on your uploads folder. Anyone can view and download all uploaded files by navigating to the directory URL — this is both a security risk and a copyright concern.
ro_RO: Răsfoirea directorului este activată pe folderul tău de încărcări. Oricine poate vizualiza și descărca toate fișierele încărcate accesând URL-ul directorului - aceasta este atât o problemă de securitate, cât și una de drepturi de autor.

en: Disable "rest_route" Param Access
ro_RO: Dezactivează Accesul la Parametrul "rest_route"

en: Disable Click Message
ro_RO: Dezactivează Mesajul la Clic

en: Disable Copy
ro_RO: Dezactivează Copy

en: Disable Copy/Paste
ro_RO: Dezactivează Copy/Paste

en: Disable Copy/Paste Message
ro_RO: Dezactivează mesajul Copy/Paste

en: Disable Copy/Paste for Logged Users
ro_RO: Dezactivează Copy/Paste pentru utilizatorii conectați

en: Disable Directory Browsing
ro_RO: Dezactivează Navigarea în Directoare

en: Disable Drag/Drop Images
ro_RO: Dezactivează Drag/Drop la Imagini

en: Disable Drag/Drop Message
ro_RO: Dezactivează mesajul Drag/Drop

en: Disable Drag/Drop for Logged Users
ro_RO: Dezactivează Drag/Drop pentru Utilizatori Logați

en: Disable Inspect Element
ro_RO: Dezactivează Inspect Element

en: Disable Inspect Element Message
ro_RO: Dezactivează mesajul de Inspectare Element

en: Disable Inspect Element for Logged Users
ro_RO: Dezactivează Inspect Element pentru Utilizatori Logați

en: Disable Options
ro_RO: Dezactivează Opțiuni

en: Disable Paste
ro_RO: Dezactivează Paste

en: Disable REST API Access
ro_RO: Dezactivează Accesul la REST API

en: Disable REST API access for not logged in users.
ro_RO: Dezactivează accesul REST API pentru utilizatorii care nu s-au conectat.

en: Disable REST API access using the parameter 'rest_route'.
ro_RO: Dezactivează accesul REST API folosind parametrul 'rest_route'.

en: Disable RSD Endpoint from XML-RPC
ro_RO: Dezactivează Referința RSD din XML-RPC

en: Disable Right-Click
ro_RO: Dezactivare Clic-Dreapta

en: Disable Right-Click for Logged Users
ro_RO: Dezactivare clic-dreapta pentru Utilizatori Logați

en: Disable View Source
ro_RO: Dezactivează View Source

en: Disable View Source Message
ro_RO: Dezactivează mesajul View Source

en: Disable View Source for Logged Users
ro_RO: Dezactivează View Source pentru Utilizatori Logați

en: Disable XML-RPC Access
ro_RO: Dezactivează Accesul XML-RPC

en: Disable XML-RPC from %1$s%2$s > Change Paths > Disable XML-RPC access%3$s
ro_RO: Dezactivează XML-RPC din %1$s%2$s > Schimbă Căile > Dezactivează Accesul XML-RPC%3$s

en: Disable copy function on your website.
ro_RO: Dezactivează funcțiile de copiere de pe site-ul tău.

en: Disable database debugging on live sites. You can suppress database errors by adding <code>global $wpdb; $wpdb->hide_errors();</code> in wp-config.php.
ro_RO: Dezactivează depanarea bazei de date pe site-urile live. Poți suprima erorile bazei de date adăugând <code>global $wpdb; $wpdb->hide_errors();</code> în wp-config.php.

en: Disable image drag & drop on your website.
ro_RO: Dezactivează funcția drag & drop pe site-ul tău.

en: Disable paste function on your website.
ro_RO: Dezactivează funcțiile de lipire de pe site-ul tău.

en: Disable right-click context menus to discourage casual content theft and source code inspection.
ro_RO: Dezactivează meniurile contextuale cu clic dreapta pentru a descuraja furtul conținutului în mod casual și inspecția codului sursă.

en: Disable the RSD (Really Simple Discovery) support for XML-RPC & remove RSD tag from header.
ro_RO: Dezactivează suportul RSD (Really Simple Discovery) pentru XML-RPC și eliminarea etichetei RSD din antet.

en: Disable the access to /xmlrpc.php to prevent Brute force attacks via XML-RPC
ro_RO: Dezactivează accesul la /xmlrpc.php pentru a preveni atacurile de tip Brute Force prin XML-RPC

en: Disable the inspect element view on your website.
ro_RO: Dezactivează inspect element pe site-ul tău web.

en: Disable the right-click functionality on your website.
ro_RO: Dezactivează funcționalitatea clic-dreapta pe site-ul tău web.

en: Disable the source-code view on your website.
ro_RO: Dezactivează vizualizarea codului sursă pe site-ul tău web.

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Display lockout message instead of the login form
ro_RO: Afișează mesajul de blocare în locul formularului de conectare

en: Display lockout message instead of the login form.
ro_RO: Afișează mesajul de blocare în locul formularului de conectare.

en: Do Login & Logout Redirects
ro_RO: Gestionează Redirecționările Login și Logout

en: Do not log out from this browser until you are confident that the Log in page is working and you will be able to login again.
ro_RO: Nu te deconecta din acest browser până când ești sigur că pagina de conectare funcționează și vei putea să te conectezi din nou.

en: Do not logout from your account until you are confident that reCAPTCHA is working and you will be able to login again.
ro_RO: Nu te deconecta din contul tău până nu ești sigur că reCAPTCHA funcționează și te vei putea autentifica din nou.

en: Do you want to delete temporary user?
ro_RO: Vrei să ștergi utilizatorul temporar?

en: Do you want to restore the last saved settings?
ro_RO: Vrei să restaurezi ultimele setări salvate?

en: Dominican Republic
ro_RO: Republica Dominicană

en: Don&#8217;t let hackers see any directory content. See %1$sUploads Directory%2$s.
ro_RO: Nu lăsa hackerii să vadă conținutul oricărui director. Vezi %1$sDirectorul uploadurilor%2$s.

en: Don't forget to reload the Nginx service.
ro_RO: Nu uita să reîncarci serviciul Nginx.

en: Don't let URLs like domain.com?author=1 show the user login name.
ro_RO: Nu lăsa adresele URL precum domain.com?author=1 să arate numele de conectare al utilizatorului.

en: Don't load Emoji Icons if you don't use them.
ro_RO: Nu încărca pictogramele Emoji dacă nu le folosești.

en: Don't load WLW if you didn't configure Windows Live Writer for your site.
ro_RO: Nu încărca WLW dacă nu ai configurat Windows Live Writer pentru site-ul tău.

en: Don't load oEmbed service if you don't use oEmbed videos.
ro_RO: Nu încărca serviciul oEmbed dacă nu folosești videoclipuri oEmbed.

en: Don't select any role if you want to log all user roles.
ro_RO: Nu selecta niciun rol dacă dorești să înregistrezi toate rolurile utilizatorului.

en: Done!
ro_RO: Gata!

en: Download Codes
ro_RO: Descarcă Coduri

en: Download GeoIP Database
ro_RO: Descarcă baza de date GeoIP

en: Download Recovery Codes
ro_RO: Descarcă Codurile de Recuperare

en: Download and start the application of your choice.
ro_RO: Descarcă și începe aplicația aleasă.

en: Download the latest Geo Country Database to enable the Geo Security feature.
ro_RO: Descarcă cea mai recentă bază de date a țărilor Geo pentru a activa funcția de securitate Geo.

en: Drag-n-Drop is disabled!
ro_RO: Tragere și plasare este dezactivată!

en: Duration of the IP block after failed login attempts.
ro_RO: Durata blocării IP după încercările de conectare eșuate.

en: Dutch
ro_RO: Olandeză

en: ERROR! Please make sure you use the right email to activate the plugin.
ro_RO: EROARE! Asigură-te că folosești adresa de email corectă pentru a activa plugin-ul.

en: ERROR: Invalid verification code.
ro_RO: EROARE: Cod de verificare invalid.

en: ERROR: Too many invalid verification codes, you can try again in {time}.
ro_RO: EROARE: Prea multe coduri de verificare invalide, poți încerca din nou în {time}.

en: Edit Media
ro_RO: Editare media

en: Edit Menu
ro_RO: Editare meniu

en: Edit User
ro_RO: Editare Utilizator

en: Edit user
ro_RO: Editează utilizatorul

en: Egypt
ro_RO: Egipt

en: Email Address
ro_RO: Adresa email

en: Email Code
ro_RO: Cod Email

en: Email Setup
ro_RO: Configurare Email

en: Email address already exists
ro_RO: Adresa de email există deja

en: Empty
ro_RO: Gol

en: Empty ReCaptcha. Please complete reCaptcha.
ro_RO: ReCaptcha gol. Completează reCaptcha.

en: Empty email address
ro_RO: Adresă de email goală

en: Empty email address.
ro_RO: Adresa de e-mail este goală.

en: Enable Cloud Storage for Events Log
ro_RO: Activează Stocarea în Cloud pentru Jurnalul Evenimentelor

en: Enable Cloud storage to keep logs for 30 days and generate incident reports. Turn this off if you do not consent to sending log data to the Cloud.
ro_RO: Activează stocarea în Cloud pentru a păstra jurnalele timp de 30 de zile și pentru a genera rapoarte de incidente. Oprește această opțiune dacă nu ești de acord cu trimiterea datelor jurnalului către Cloud.

en: Enable Security Threats Log
ro_RO: Activează Jurnalul de Amenințări de Securitate

en: Enable User Events Log
ro_RO: Activează Jurnalul de Evenimente Utilizator

en: Enable only if you consent to sending log data to the Cloud.
ro_RO: Activează numai dacă ești de acord cu trimiterea datelor jurnalului către Cloud.

en: Enabling this option may slow down the website, as CSS and JS files will load dynamically instead of through rewrites. Only use it if you need to replace text inside static asset files.
ro_RO: Activarea acestei opțiuni ar putea încetini site-ul, deoarece fișierele CSS și JS se vor încărca dinamic în loc să fie încărcate prin rescrieri. Folosește-o doar dacă ai nevoie să înlocuiești textul din fișierele statice.

en: English
ro_RO: Engleză

en: Enter your email to activate
ro_RO: Utilizatorul nu a putut fi activat.

en: Equatorial Guinea
ro_RO: Guineea Ecuatorială

en: Eritrea
ro_RO: Eritreea

en: Error! No backup to restore.
ro_RO: Eroare! Nu există nicio copie de rezervă de restaurat.

en: Error! The backup is not valid.
ro_RO: Eroare! Copia de rezervă nu este validă.

en: Error! The new paths are not loading correctly. Clear all cache and try again.
ro_RO: Eroare! Noile căi nu se încarcă corect. Golește toate cache-urile și încearcă din nou.

en: Error: You entered the same URL twice in the URL Mapping. We removed the duplicates to prevent any redirect errors.
ro_RO: Eroare: ai introdus același URL de două ori în Mapare URL. Am eliminat duplicatele pentru a preveni eventualele erori de redirecționare.

en: Error: You entered the same text twice in the Text Mapping. We removed the duplicates to prevent any redirect errors.
ro_RO: Eroare: ai introdus același text de două ori în Mapare Text. Am eliminat duplicatele pentru a preveni eventualele erori de redirecționare.

en: Ethiopia
ro_RO: Etiopia

en: Europe
ro_RO: Europa

en: Even if the default paths are protected by %1$s after customization, we recommend setting the correct permissions for all directories and files on your website, use File Manager or FTP to check and change the permissions. %2$sRead more%3$s
ro_RO: Chiar dacă căile implicite sunt protejate de %1$s după personalizare, recomandăm setarea permisiunilor corecte pentru toate directoarele și fișierele de pe site-ul tău. Folosește File Manager sau FTP pentru a verifica și a schimba permisiunile. %2$sCitește mai mult%3$s

en: Even though %1$s protects default paths after customization, we recommend verifying correct permissions for all files and directories. Use File Manager or FTP to review and adjust. %2$sRead the guide%3$s
ro_RO: Chiar dacă %1$s protejează căile implicite după personalizare, recomandăm verificarea permisiunilor corecte pentru toate fișierele și directoarele. Folosește File Manager sau FTP pentru a revizui și ajusta. %2$sCitește ghidul%3$s

en: Event
ro_RO: Eveniment

en: Events & Security Threats Logs
ro_RO: Jurnale de evenimente și amenințări de securitate

en: Events Log
ro_RO: Jurnal Evenimente

en: Events are saved locally on this website for quick review.
ro_RO: Evenimentele sunt salvate local pe acest site pentru revizuire rapidă.

en: Example:
ro_RO: Exemplu:

en: Example: /cart/ will exempt all requests beginning with /cart/ from firewall rules.
ro_RO: Exemplu: /cart/ va scuti toate solicitările care încep cu /cart/ de regulile firewall.

en: Examples:
ro_RO: Exemple:

en: Expire Time
ro_RO: Timp Expirare

en: Expired
ro_RO: Expirat

en: Expires
ro_RO: Expiră

en: Export CSV
ro_RO: Exportă CSV

en: Fail Attempts
ro_RO: Încercări cu eșec

en: Failed
ro_RO: Eșuată

en: Failed Attempts Message
ro_RO: Mesaj pentru Încercări Eșuate

en: Failed to create a login nonce.
ro_RO: Crearea unui cod nonce de autentificare a eșuat.

en: Falkland Islands (Malvinas)
ro_RO: Insulele Falkland (Malvine)

en: Faroe Islands
ro_RO: Insulele Feroe

en: Features
ro_RO: Caracteristici

en: Feed & Sitemap
ro_RO: Feed & Sitemaps XML

en: Feed Security
ro_RO: Securitatea Feed

en: File Permissions
ro_RO: Permisiuni de Fșier

en: Files
ro_RO: Fișiere

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Finalize
ro_RO: Finalizează

en: Finland
ro_RO: Finlanda

en: Firewall Against Script Injection
ro_RO: Firewall Împotriva Injectării Scriptului

en: Firewall Location
ro_RO: Locația Firewall-ului

en: Firewall Strength
ro_RO: Putere Firewall

en: Firewall, login & path security in seconds
ro_RO: Firewall împotriva injectării scriptului

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: First page
ro_RO: Prima pagină

en: First, you need to activate the %1$sLite Mode%2$s or %3$sGhost Mode%4$s
ro_RO: Întâi, trebuie să activezi %1$sLite Mode%2$s sau %3$sGhost Mode%4$s

en: First, you need to activate the %1$sLite Mode%2$s or %3$sGhost Mode%4$s in %5$s
ro_RO: În primul rând, trebuie să activezi %1$sLite Mode%2$s sau %3$sGhost Mode%4$s în %5$s

en: First, you need to activate the %1$sLite Mode%2$s or %3$sGhost Mode%4$s.
ro_RO: Mai întâi, trebuie să activezi %1$sLite Mode%2$s sau %3$sGhost Mode%4$s.

en: Fix Permissions
ro_RO: Rezolvare permisiuni

en: Fix it
ro_RO: Repară

en: Fix permission for all directories and files (~ 1 min).
ro_RO: Repară permisiunile pentru toate directoarele și fișierele (~ 1 min).

en: Fix permission for the main directories and files (~ 5 sec).
ro_RO: Rezolvă permisiunile pentru directoarele principale și fișierele (~ 5 sec).

en: Flywheel detected. Add the redirects in the Flywheel Redirect rules panel %1$s.
ro_RO: Flywheel detectat. Adaugă redirecționările în panoul de reguli de redirecționare Flywheel %1$s.

en: Form Background Color
ro_RO: Culoare de Fundal a Formularului

en: France
ro_RO: Franța

en: Free version allows only 3 temporary accounts.
ro_RO: Versiunea gratuită permite doar 3 conturi temporare.

en: French
ro_RO: Franceză

en: French Guiana
ro_RO: Guyana Franceză

en: French Polynesia
ro_RO: Polinezia Franceză

en: French Southern Territories
ro_RO: Teritoriile Franceze de Sud

en: Front page
ro_RO: Pagina principală

en: Frontend Login Test
ro_RO: Test de conectare frontend

en: Frontend Test
ro_RO: Test Frontend

en: Fully compatible with Autoptimizer cache plugin. Works best with the the option Optimize/Aggregate CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de cache Autoptimize. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de optimizare/agregare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with Beaver Builder plugin. Works best together with a cache plugin.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de construire a site-urilor Beaver Builder. Funcționează cel mai bine împreună cu un plugin de cache.

en: Fully compatible with Cache Enabler plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de cache Cache Enabler. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with Elementor Website Builder plugin. Works best together with a cache plugin
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de construire a site-urilor Elementor. Funcționează cel mai bine împreună cu un plugin de cache

en: Fully compatible with Fusion Builder plugin by Avada. Works best together with a cache plugin.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de construire a site-urilor Fusion Builder by Avada. Funcționează cel mai bine împreună cu un plugin de cache.

en: Fully compatible with Hummingbird cache plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de cache Hummingbird. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with LiteSpeed Cache plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de cache LiteSpeed Cache. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with Oxygen Builder plugin. Works best together with a cache plugin.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de construire a site-urilor Oxygen Builder. Funcționează cel mai bine împreună cu un plugin de cache.

en: Fully compatible with W3 Total Cache plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de cache W3 Total Cache. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with WP Fastest Cache plugin. Works best with the the option Minify CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de cache WP Fastest Cache. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with WP Super Cache cache plugin.
ro_RO: Compatibil cu pluginul de cache WP Super Cache.

en: Fully compatible with WP-Rocket cache plugin. Works best with the the option Minify/Combine CSS and JS files.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul de cache WP-Rocket. Funcționează cel mai bine cu opțiunea de minificare/combinare a fișierelor CSS și JS.

en: Fully compatible with WooCommerce plugin.
ro_RO: Complet compatibil cu pluginul WooCommerce.

en: GEO Threat Map
ro_RO: Harta Amenințărilor GEO

en: Generate %1$snew security keys%2$s and replace the existing values in wp-config.php: <code>AUTH_KEY, SECURE_AUTH_KEY, LOGGED_IN_KEY, NONCE_KEY, AUTH_SALT, SECURE_AUTH_SALT, LOGGED_IN_SALT, NONCE_SALT</code>
ro_RO: Generează %1$snoi chei de securitate%2$s și înlocuiește valorile existente în wp-config.php: <code>AUTH_KEY, SECURE_AUTH_KEY, LOGGED_IN_KEY, NONCE_KEY, AUTH_SALT, SECURE_AUTH_SALT, LOGGED_IN_SALT, NONCE_SALT</code>

en: Generate Backup Codes
ro_RO: Generează Coduri de Rezervă

en: Geo Security
ro_RO: Geo Securitate

en: German
ro_RO: Germană

en: Germany
ro_RO: Germania

en: Ghost Mode will set these predefined paths
ro_RO: Ghost Mode va seta aceste căi predefinite

en: Give random names to each plugin.
ro_RO: Dă nume aleatorii fiecărui plugin.

en: Give random names to each theme (works in WP multisite).
ro_RO: Dă nume aleatorii fiecărei teme (funcționează în WP multisite).

en: Global Stats
ro_RO: Toate stările

en: Global class name detected: %1$s. Read this article first: %2$sHiding plugins like WooCommerce and Elementor%3$s
ro_RO: Nume de clasă globală detectat: %1$s. Citește acest articol mai întâi: %2$sAscunderea pluginurilor precum WooCommerce și Elementor%3$s

en: Go PRO
ro_RO: Devino PRO

en: Go back
ro_RO: Mergi înapoi

en: Go to %1$s > %2$s and make sure <strong>WordPress Address</strong> starts with <strong>https://</strong>. %3$sRead the guide%4$s
ro_RO: Mergi la %1$s > %2$s și asigură-te că <strong>Adresa WordPress</strong> începe cu <strong>https://</strong>. %3$sCitește ghidul%4$s

en: Go to Dashboard > Appearance and update all themes to their latest versions. Remove any unused themes.
ro_RO: Accesează Panou de control > Aspect și actualizează toate temele la cele mai recente versiuni. Elimină temele neutilizate.

en: Go to Dashboard > Plugins and update all plugins to their latest versions.
ro_RO: Accesează Panou de control > Pluginuri și actualizează toate pluginurile la cele mai recente versiuni.

en: Go to User Events Cloud Log
ro_RO: User Events Log

en: Go to homepage
ro_RO: Mergi la pagina principală

en: Godaddy detected! To avoid CSS errors, make sure you switch off the CDN from %1$sGodaddy > Managed WordPress > Overview%2$s
ro_RO: Detectat Godaddy! Pentru a evita erorile CSS, asigură-te că dezactivezi CDN de la %1$sGodaddy > Managed WordPress > Overview%2$s

en: Good
ro_RO: Bun

en: Google reCaptcha V3 is not working with the current login form of %1$s.
ro_RO: Google reCaptcha V3 nu funcționează cu formularul de autentificare actual al %1$s.

en: Great! The backup is restored.
ro_RO: Grozav! Copia de rezervă este restabilită.

en: Great! The initial values are restored.
ro_RO: Grozav! Valorile inițiale au fost restabilite.

en: Great! The new paths are loading correctly.
ro_RO: Foarte bine! Noile căi se încarcă corect.

en: Greece
ro_RO: Grecia

en: Greek
ro_RO: Greacă

en: Greenland
ro_RO: Groenlanda

en: Guadeloupe
ro_RO: Guadelupa

en: Guarantee email delivery using the complimentary email plugin like %1$sEasy WP SMTP%2$s
ro_RO: Garantează livrarea email-ului utilizând un plugin de email complementar precum %1$sEasy WP SMTP%2$s

en: Guest
ro_RO: Vizitator

en: Guinea
ro_RO: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro_RO: Guineea-Bissau

en: HTTP status
ro_RO: Stare HTTP

en: Header Security
ro_RO: Securitate Header

en: Headers & Firewall
ro_RO: Antete și Firewall

en: Heard Island and McDonald Islands
ro_RO: Insulele Heard și Insulele McDonald

en: Hebrew
ro_RO: Limba ebraică

en: Help & FAQs
ro_RO: Ajutor & Intrebări

en: Helps prevent bots from discovering author usernames/IDs via REST API, sitemaps, oEmbed, and more.
ro_RO: Ajută la prevenirea botilor de a descoperi numele de utilizator/ID-urile prin intermediul REST API, sitemaps, oEmbed și altele.

en: Here is the list of select counties where your website will be restricted..
ro_RO: Iată lista țărilor selectate în care site-ul tău va fi restricționat.

en: Hide "login" Path
ro_RO: Ascunde Calea "login"

en: Hide "wp-admin"
ro_RO: Ascunde "wp-admin"

en: Hide "wp-admin" From Non-Admin Users
ro_RO: Ascunde "wp-admin" Pentru Utilizatorii Care Nu Sunt Administratori

en: Hide "wp-login.php"
ro_RO: Ascunde "wp-login.php"

en: Hide /login path from visitors.
ro_RO: Ascunde calea /login de vizitatori.

en: Hide /wp-admin path from non-administrator users.
ro_RO: Ascunde calea /wp-admin de la utilizatorii care nu sunt administratori.

en: Hide /wp-admin path from visitors.
ro_RO: Ascunde calea /wp-admin de vizitatori.

en: Hide /wp-login.php path from visitors.
ro_RO: Ascunde calea /wp-login.php de vizitatori.

en: Hide Admin Toolbar
ro_RO: Ascunde Bara de Instrumente de Administrare

en: Hide All The Plugins
ro_RO: Ascunde Numele Tuturor Pluginurilor

en: Hide All The Themes
ro_RO: Ascunde Toate Temele

en: Hide Author Enumeration
ro_RO: Ascunde Enumerarea Autorului

en: Hide Author ID URL
ro_RO: Ascunde ID-ul Autorului din Adresa URL

en: Hide Common Files
ro_RO: Ascunde Fișierele Comune

en: Hide Embed Scripts
ro_RO: Ascunde Scripturile Embed

en: Hide Embed scripts
ro_RO: Ascunde Scripturile Embed

en: Hide Emojicons
ro_RO: Ascunde Emojicons

en: Hide Feed & Sitemap Link Tags
ro_RO: Ascunde Feed & Sitemap Link Tags

en: Hide File Extensions
ro_RO: Ascunde Extensiile de Fișiere

en: Hide HTML Comments
ro_RO: Ascunde Comentariile HTML

en: Hide IDs from META Tags
ro_RO: Ascunde ID-urile din Etichetele META

en: Hide Language Switcher
ro_RO: Ascunde Comutatorul de Limbă

en: Hide Options
ro_RO: Ascunde Opțiuni

en: Hide Paths in Robots.txt
ro_RO: Ascunde căile în Robots.txt

en: Hide Plugin Names
ro_RO: Ascunde Numele Pluginurilor

en: Hide REST API URL link
ro_RO: Ascunde Linkul URL REST API

en: Hide Source Map References
ro_RO: Ascunde Referințele de la Surse

en: Hide Theme Names
ro_RO: Ascunde Numele Temelor

en: Hide User Enumeration
ro_RO: Ascunde Enumerarea Utilizatorilor

en: Hide Version from Images, CSS and JS
ro_RO: Ascunde Versiunile Din Imagini, CSS și JS

en: Hide Version from Images, CSS and JS in WordPress
ro_RO: Ascunde Versiunile Din Imagini, CSS și JS în WordPress

en: Hide Versions from Images, CSS and JS
ro_RO: Ascunde Versiunile Din Imagini, CSS și JS

en: Hide WLW Manifest Scripts
ro_RO: Ascunde scripturile WLW Manifest

en: Hide WLW Manifest scripts
ro_RO: Ascunde Scripturile WLW Manifest

en: Hide WP Common Files
ro_RO: Ascunde Fișierele Comune WP

en: Hide WP Common Paths
ro_RO: Ascunde Căile Comune WP

en: Hide WordPress Common Files
ro_RO: Ascunde Fișierele Comune WordPress

en: Hide WordPress Common Paths
ro_RO: Ascunde Căile Comune WordPress

en: Hide WordPress DNS Prefetch META Tags
ro_RO: Ascunde WordPress DNS Prefetch META Tags

en: Hide WordPress Generator META Tags
ro_RO: Ascunde WordPress Generator META Tags

en: Hide WordPress Old Plugins Path
ro_RO: Ascunde Calea Veche a Pluginurilor WordPress

en: Hide WordPress Old Themes Path
ro_RO: Ascunde Calea Veche a Temelor WordPress

en: Hide WordPress common paths from %1$s Robots.txt %2$s file.
ro_RO: Ascunde Căile Comune WordPress din fișierul %1$s Robots.txt %2$s.

en: Hide all versions from the end of any Image, CSS and JavaScript files.
ro_RO: Ascunde toate versiunile de la sfârșitul oricăror fișiere de imagine, CSS și JavaScript.

en: Hide both active and inactive plugins.
ro_RO: Ascunde atât pluginurile active cât și pe cele inactive.

en: Hide both active and inactive themes.
ro_RO: Ascunde atât temele active cât și pe cele inactive.

en: Hide completed tasks
ro_RO: Ascunde sarcinile finalizate

en: Hide default WordPress paths like /wp-content and /wp-includes so automated hacker bots can’t detect your site structure.
ro_RO: Ascunde căile WordPress implicite, cum ar fi /wp-content și /wp-includes, astfel încât roboții hackeri automatizați nu pot detecta structura site-ului tău.

en: Hide the /feed and /sitemap.xml link Tags.
ro_RO: Ascunde tag-urile de legătură /feed și /sitemap.xml.

en: Hide the DNS Prefetch that points to WordPress.
ro_RO: Ascunde DNS Prefetch care indică WordPress.

en: Hide the HTML Comments left by the themes and plugins.
ro_RO: Ascunde Comentariile HTML lăsate de teme și pluginuri.

en: Hide the IDs from all &lt;links&gt;, &lt;style&gt;, &lt;scripts&gt; META Tags.
ro_RO: Ascunde ID-urile din toate &lt;linkuri&gt;, &lt;stiluri&gt;, &lt;scripturi&gt; și etichetele META.

en: Hide the New Admin Path
ro_RO: Ascunde Noua Cale de Admin

en: Hide the New Login Path
ro_RO: Ascunde Calea de Autentificare Nouă

en: Hide the WordPress Generator META tags.
ro_RO: Ascunde Etichetele META ale Generatorului WordPress.

en: Hide the WordPress admin toolbar for specific user roles to keep the backend less visible to non-admins.
ro_RO: Ascunde bara de administrare WordPress pentru anumite roluri de utilizatori pentru a menține partea de backend mai puțin vizibilă pentru non-administratori.

en: Hide the admin toolbar for logged users while in frontend.
ro_RO: Ascunde bara de instrumente de administrare pentru utilizatorii autentificați în frontend.

en: Hide the language switcher option on the login page.
ro_RO: Ascunde opțiunea de comutare a limbii pe pagina de autentificare.

en: Hide the new admin path from visitors. Show the new admin path only for logged users.
ro_RO: Ascunde calea de administrare nouă de la vizitatori. Afișează calea de administrare nouă doar pentru utilizatorii autentificați.

en: Hide the new login path from visitors. Show the new login path only for direct access.
ro_RO: Ascunde calea de autentificare nouă de vizitatori. Afișează calea de autentificare nouă doar pentru acces direct.

en: Hide the old /wp-content, /wp-include paths once they are changed with the new ones.
ro_RO: Ascunde vechile căi /wp-content, /wp-include odată ce sunt schimbate cu cele noi.

en: Hide the old /wp-content/plugins path once it's changed with the new one.
ro_RO: Ascunde vechea cale /wp-content/plugins odată ce a fost schimbată cu cea nouă.

en: Hide the old /wp-content/themes path once it's changed with the new one.
ro_RO: Ascunde vechea cale /wp-content/themes odată ce a fost schimbată cu cea nouă.

en: Hide wp-admin from Ajax URL
ro_RO: Ascunde wp-admin din URL Ajax

en: Hide wp-config.php , wp-config-sample.php, readme.html, license.txt, upgrade.php and install.php files.
ro_RO: Ascunde fișierele wp-config.php , wp-config-sample.php, readme.html, license.txt, upgrade.php și install.php.

en: Hide wp-json & ?rest_route link tag from website header.
ro_RO: Ascunde tag-ul wp-json & ?rest_route link din antetul site-ului web.

en: Hiding IDs from META tags can break caching plugins and themes that use these IDs to identify and load specific styles or scripts. Only enable this if you have tested that your site works correctly without them.
ro_RO: Ascunderea ID-urilor din tag-urile META poate întrerupe pluginurile de cache și temele care folosesc aceste ID-uri pentru a identifica și încărca stiluri sau scripturi specifice. Activează aceasta doar dacă ai testat că site-ul tău funcționează corect fără ele.

en: Holy See (Vatican City State)
ro_RO: Sfântul Scaun (Statul Cetății Vaticanului)

en: How long the temporary login will be available after the user first access.
ro_RO: Cât timp va fi disponibilă autentificarea temporară după prima accesare a utilizatorului.

en: How long to keep threat logs in the database.
ro_RO: Cât timp să păstrezi jurnalele de amenințări în baza de date.

en: How many failed login attempts are allowed before the IP address is blocked.
ro_RO: Câte încercări de conectare eșuate sunt permise înainte ca adresa IP să fie blocată.

en: Hungarian
ro_RO: Maghiară

en: Hungary
ro_RO: Ungaria

en: IIS detected. You need to update your %1$s file by adding the following lines after &lt;rules&gt; tag: %2$s
ro_RO: IIS detectat. Trebuie să actualizezi fișierul tău %1$s adăugând liniile următoare după eticheta &lt;rules&gt;: %2$s

en: IP Lockout Duration
ro_RO: Durata Blocării IP

en: IP detected
ro_RO: IP detectat

en: Iceland
ro_RO: Islanda

en: Identical attacks
ro_RO: Atacuri identice

en: If the reCAPTCHA displays any error, please make sure you fix them before moving forward.
ro_RO: Dacă reCAPTCHA afișează vreo eroare, asigură-te că o remediezi înainte de a continua.

en: If the rewrite rules are not loading correctly in the config file, do not load the plugin and do not change the paths.
ro_RO: Dacă regulile de rescriere nu se încarcă corect în fișierul de configurare, nu încărca pluginul și nu modifica căile.

en: If you are connected with the admin user, you will have to re-login after the change.
ro_RO: Dacă ești conectat cu utilizatorul de admin, va trebui să te reconectezi după modificare.

en: If you believe this was a mistake, please contact the website owner and include the Request ID shown above.
ro_RO: Dacă crezi că aceasta a fost o greșeală, contactează proprietarul site-ului și include ID-ul solicitării prezentat mai sus.

en: If you bought %1$s please remove this plugin and install the one from %2$sYour Account%3$s
ro_RO: Dacă ai cumpărat %1$s, te rugăm să elimini acest plugin și să instalezi cel de la %2$sContul tău%3$s

en: If you can't configure %1$s, switch to Deactivated Mode and %2$scontact us%3$s.
ro_RO: Dacă nu poți configura %1$s, treci la Modul Dezactivat și %2$scontactează-ne%3$s.

en: If you can't configure reCAPTCHA, switch to Math reCaptcha protection.
ro_RO: Dacă nu poți configura reCAPTCHA, treci la protecția Math reCAPTCHA.

en: If you notice any functionality issue please select the %1$sLite Mode%2$s.
ro_RO: Dacă observi vreo problemă de funcționalitate, selectează %1$sLite Mode%2$s.

en: If you're able to log in, you've set the new paths correctly.
ro_RO: Dacă te poți autentifica, ai setat corect noile căi.

en: If you're able to login, you've set reCAPTCHA correctly.
ro_RO: Dacă te poți autentifica, ai configurat corect reCAPTCHA.

en: Ignore security task
ro_RO: Ignoră task de securitate

en: Image could not be loaded. Please check the URL.
ro_RO: Imaginea nu a putut fi încărcată. Verifică URL-ul.

en: Immediately block incorrect usernames on login form.
ro_RO: Blochează imediat numele de utilizator incorecte pe formularul de autentificare.

en: Improve text visibility over background images.
ro_RO: Îmbunătățește vizibilitatea textului peste imagini de fundal.

en: In .htaccess file
ro_RO: În fișierul .htaccess

en: Indeed Ultimate Membership Pro detected. The plugin doesn't support custom %1$s paths as it doesn't use WordPress functions to call the Ajax URL
ro_RO: Detectat Indeed Ultimate Membership Pro. Pluginul nu acceptă căile personalizate %1$s deoarece nu folosește funcțiile WordPress pentru a apela URL-ul Ajax

en: Indonesia
ro_RO: Indonezia

en: Indonesian
ro_RO: Indoneziană

en: Inmotion detected. %1$sPlease read how to make the plugin compatible with Inmotion Nginx Cache%2$s
ro_RO: Detectat Inmotion. %1$sCitește cum să faci pluginul compatibil cu Cache Inmotion Nginx%2$s

en: Install/Activate
ro_RO: Instalare/Activare

en: Intelligent rules that block exploit attempts and malicious bots while keeping search engines and AI crawlers accessible.
ro_RO: Reguli inteligente care blochează încercările de exploatare și boții rău intenționați, menținându-se accesibile motoarele de căutare și crawlere AI.

en: Invalid 2FA Authentication Secret Key.
ro_RO: Cheie Secretă de Autentificare 2FA invalidă.

en: Invalid 2FA Authentication code.
ro_RO: Cod de Autentificare 2FA invalid.

en: Invalid ReCaptcha. Please complete reCaptcha.
ro_RO: ReCaptcha invalid. Completează reCaptcha.

en: Invalid email address
ro_RO: Adresă de email invalidă

en: Invalid email address.
ro_RO: Adresă de e-mail invalidă.

en: Invalid name detected: %1$s. Add only the final path name to avoid WordPress errors.
ro_RO: Denumire invalidă detectată: %1$s. Adaugă doar numele căii finale pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid name detected: %1$s. The name can't end with / to avoid WordPress errors.
ro_RO: Denumire invalidă detectată: %1$s. Numele nu poate să se termine cu / pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid name detected: %1$s. The name can't start with / to avoid WordPress errors.
ro_RO: Denumire invalidă detectată: %1$s. Numele nu poate începe cu / pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid name detected: %1$s. The paths can't end with . to avoid WordPress errors.
ro_RO: Denumire invalidă detectată: %1$s. Căile nu se pot termina cu . pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid name detected: %1$s. You need to use another name to avoid WordPress errors.
ro_RO: Denumire invalidă detectată: %1$s. Trebuie să folosești un alt nume pentru a evita erorile WordPress.

en: Invalid request.
ro_RO: Cerere invalidă.

en: Invalid username.
ro_RO: Nume de utilizator invalid.

en: Iran, Islamic Republic of
ro_RO: Iran, Republica Islamică a

en: Ireland
ro_RO: Irlanda

en: Isle of Man
ro_RO: Insula Man

en: It is not possible to view it again for security reasons.
ro_RO: Din motive de securitate, nu este posibil să o vizualizezi din nou.

en: It's important to %1$s save your settings every time you change them %2$s. You can use the backup to configure other websites you own.
ro_RO: Este important să %1$s salvezi setările de fiecare dată când le schimbi %2$s. Poți folosi copia de rezervă pentru a configura alte site-uri pe care le deții.

en: Italian
ro_RO: Italiană

en: Italy
ro_RO: Italia

en: Japan
ro_RO: Japonia

en: Javascript is disabled on your browser! You need to activate the javascript in order to use %1$s plugin.
ro_RO: Javascript este dezactivat în browserul tău! Trebuie să activezi javascript pentru a utiliza pluginul %1$s.

en: Just another WordPress site
ro_RO: Doar un alt WordPress site

en: Kazakhstan
ro_RO: Kazahstan

en: Keeps events in the Cloud for 30 days for audits and incident reports.
ro_RO: Păstrează evenimentele în Cloud timp de 30 de zile pentru audituri și rapoarte de incidente.

en: Korean
ro_RO: Coreeană

en: Kuwait
ro_RO: Kuweit

en: Kyrgyzstan
ro_RO: Kirghizstan

en: Language
ro_RO: Limba

en: Lao Peoples Democratic Republic
ro_RO: Republica Democrată Populară Lao

en: Last Access
ro_RO: Ultimul acces

en: Last Login
ro_RO: Ultima Autentificare

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Last check:
ro_RO: Ultima verificare:

en: Last page
ro_RO: Ultima pagină

en: Late Loading
ro_RO: Încărcare Întârziată

en: Latvia
ro_RO: Letonia

en: Latvian
ro_RO: Letonă

en: Learn How
ro_RO: Află cum

en: Learn How To Add the Code
ro_RO: Află cum să adaugi codul

en: Learn How To Add the Rules
ro_RO: Află cum să adaugi regulile

en: Learn how to %1$sdisable directory browsing%2$s, or switch on %3$s%4$s > Change Paths > Disable Directory Browsing%5$s
ro_RO: Află cum să dezactivezi %1$sNavigarea în Directoare%2$s sau activează %3$s%4$s > Schimbă Căile > Dezactivează Navigarea în Directoare%5$s

en: Learn how to setup on Local & Nginx
ro_RO: Învață cum să configurezi pe Local & Nginx

en: Learn how to setup on Nginx server
ro_RO: Află cum să configurezi pe serverul Nginx

en: Learn how to use the shortcode
ro_RO: Învață cum să folosești codul scurt.

en: Learn more about
ro_RO: Află mai multe despre

en: Learn more about %1$s7G firewall%2$s.
ro_RO: Află mai multe despre %1$sfirewall-ul 7G%2$s.

en: Learn more about the %1$s8G firewall%2$s.
ro_RO: Află mai multe despre %1$sfirewall-ul 8G%2$s.

en: Leave it blank if you don't want to display any message.
ro_RO: Lasă-l gol dacă nu dorești să afișezi niciun mesaj.

en: Leave it blank to block all paths for the selected countries.
ro_RO: Lasă-l gol pentru a bloca toate căile de acces pentru țările selectate.

en: Lebanon
ro_RO: Liban

en: Let the user choose their preferred 2FA method in their account settings.
ro_RO: Lasă utilizatorul să-și aleagă metoda preferată de 2FA în setările contului său.

en: Let's take your security to the next level!
ro_RO: Să ducem securitatea ta la un nivel superior!

en: Level of Security
ro_RO: Nivel Securitate

en: Levels of security
ro_RO: Niveluri de securitate

en: Libyan Arab Jamahiriya
ro_RO: Libia Jamahiria Arabă

en: Light
ro_RO: deschis

en: Limit the number of allowed login attempts using normal login form.
ro_RO: Limitează numărul de încercări de autentificare permise folosind formularul de autentificare normal.

en: Link Color
ro_RO: Culoarea Link-ului

en: Lite Mode + 8G Firewall + Brute Force + Events Log + Threats Log + Two factor
ro_RO: Lite Mode + Firewall 8G + Brute Force + Log Evenimente + Log Amenințări + Autentificare 2FA

en: Lite Mode + Firewall + Compatibility Settings
ro_RO: Lite Mode + Firewall + Setări de Compatibilitate

en: Lite Mode will set these predefined paths
ro_RO: Lite Mode va seta aceste căi predefinite

en: Lithuania
ro_RO: Lituania

en: Lithuanian
ro_RO: Lituaniană

en: Load CSS, JS, and images from a CDN or custom domain while keeping your real server paths invisible.
ro_RO: Încarcă CSS, JS și imaginile dintr-un CDN sau domeniu personalizat păstrându-ți căile reale de server invizibile.

en: Load Preset
ro_RO: Încarcă presetarea

en: Load after all plugins are loaded. On "template_redirects" hook.
ro_RO: Încarcă după ce sunt încărcate toate pluginurile. Pe acțiunea "template_redirects".

en: Load before all plugins are loaded. On "plugins_loaded" hook.
ro_RO: Încarcă înainte ca toate pluginurile să fie încărcate. Pe acțiunea "plugins_loaded".

en: Load custom language is WordPress local language is installed.
ro_RO: Încarcă limba personalizată dacă este instalată limba locală în WordPress.

en: Load the plugin as a Must Use plugin.
ro_RO: Încarcă pluginul în modul Must Use.

en: Load translations from the plugin’s languages folder before checking the global wp-content/languages directory.
ro_RO: Încarcă traducerile din dosarul de limbi al pluginului înainte de a verifica directorul global wp-content/languages.

en: Load when the plugins are initialized. On "init" hook.
ro_RO: Încărcare la inițializarea pluginurilor. Pe acțiunea "init".

en: Loaded
ro_RO: Încărcat

en: Loading
ro_RO: Se încarcă...

en: Loading...
ro_RO: Se încarcă...

en: Local & NGINX detected. In case you didn't add the code in the NGINX config already, please add the following line. %1$s
ro_RO: Detectat Local & NGINX. În caz că nu ai adăugat deja codul în configurația NGINX, adaugă linia următoare. %1$s

en: Local by Flywheel
ro_RO: Local de Flywheel

en: Location
ro_RO: Locație

en: Lock user
ro_RO: Blocare utilizator

en: Lockout Message
ro_RO: Mesaj de Blocare

en: Log In
ro_RO: Autentificare

en: Log Security Threats
ro_RO: Jurnalul de Amenințări de Securitate

en: Log User Roles
ro_RO: Ce Roluri să Urmăriți

en: Log Users Events
ro_RO: Jurnal Evenimente

en: Log in with Magic Link
ro_RO: Conectare cu Magic Link

en: Log only suspicious frontend requests that match known attack patterns.
ro_RO: Înregistrează numai solicitările suspecte de pe frontend care se potrivesc cu modele de atac cunoscute.

en: Log user logins, content edits, plugin changes, and role updates so you can spot suspicious behavior and audit site activity.
ro_RO: Înregistrează logările utilizatorilor, editările de conținut, schimbările de pluginuri și actualizările de roluri pentru a putea identifica comportamentul suspect și activitatea site-ului.

en: Login & Logout Redirects
ro_RO: Redirecționări Login și Logout

en: Login Page Design
ro_RO: Design Pagina de Autentificare

en: Login Path
ro_RO: Calea Login

en: Login Redirect URL
ro_RO: URL de Redirecționare la Login

en: Login Security
ro_RO: Securitate Login

en: Login Test
ro_RO: Test de Autentificare

en: Login Type
ro_RO: Tip Conectare

en: Login URL
ro_RO: URL Login

en: Login with passkey
ro_RO: Autentificare cu cheie de acces

en: Logo Link URL
ro_RO: URL Link Logo

en: Logo preview
ro_RO: Previzualizare logo

en: Logout Redirect URL
ro_RO: URL de redirecționare la Logout

en: Logs
ro_RO: Jurnale

en: Logs Settings
ro_RO: Setări Jurnale

en: Lost Password Form Protection
ro_RO: Brute Force Protection pentru Recuperare Parolă

en: Luxembourg
ro_RO: Luxemburg

en: Magic Link Login
ro_RO: Conectare prin Link Magic

en: Magic Link Login Button
ro_RO: Butonul de Conectare Magic Link

en: Magic Login Link Expiration
ro_RO: Expirarea Link-ului de Conectare Magic

en: Magic login link sent!
ro_RO: Linkul de autentificare magică a fost trimis!

en: Make sure the redirect URLs exist on your website. %1$sThe User Role redirect URL has higher priority than the Default redirect URL.
ro_RO: Asigură-te că URL-urile de redirecționare există pe site-ul tău %1$sURL-ul de redirecționare al Rolului de Utilizator are prioritate mai mare decât URL-ul de redirecționare implicit.

en: Make sure you save the settings and empty the cache before checking your website with our tool.
ro_RO: Asigură-te că salvezi setările și golești memoria cache înainte de a verifica site-ul tău cu instrumentul nostru.

en: Maldives
ro_RO: Maldive

en: Manage Brute Force Protection
ro_RO: Gestionează Protecția Împotriva Atacurilor Brute Force

en: Manage Login Page Design
ro_RO: Editează Design Pagina de Autentificare

en: Manage Login and Logout Redirects
ro_RO: Gestionează redirecționările de conectare și deconectare

en: Manage whitelist & blacklist IP addresses
ro_RO: Gestionează adresele IP din lista albă și lista neagră

en: Manually block/unblock IP addresses.
ro_RO: Blochează / Deblochează manual adresele IP.

en: Manually customize each plugin name and overwrite the random name.
ro_RO: Personalizează manual fiecare nume de plugin și suprascrie numele aleatoriu.

en: Manually customize each theme name and overwrite the random name.
ro_RO: Personalizează manual fiecare nume de temă și suprascrie numele aleatoriu.

en: Manually whitelist trusted IP addresses.
ro_RO: Lista de adrese IP de încredere.

en: Map SVG file not found.
ro_RO: Fișierul SVG al hărții nu a fost găsit.

en: Mapping
ro_RO: Mapare

en: Marshall Islands
ro_RO: Insulele Marshall

en: Martinique
ro_RO: Martinica

en: Math & Google reCaptcha verification while logging in.
ro_RO: Verificarea Math & Google reCaptcha în timpul logării.

en: Max Failed Login Attempts
ro_RO: Număr Maxim de Încercări de Conectare Eșuate

en: Medium
ro_RO: Mediu

en: Method
ro_RO: Metodă

en: Mexico
ro_RO: Mexic

en: Micronesia, Federated States of
ro_RO: Micronezia, Statele Federate ale Microneziei

en: Minimal
ro_RO: Minim

en: Minimal (No Config Rewrites)
ro_RO: Minim (Fără Rescrieri de Configurare)

en: Moldova, Republic of
ro_RO: Republica Moldova

en: Monitor suspicious requests and identify attack patterns hitting your website.
ro_RO: Monitorizează solicitările suspecte și identifică modelele de atac care lovesc site-ul tău.

en: Montenegro
ro_RO: Muntenegru

en: Morocco
ro_RO: Maroc

en: Mozambique
ro_RO: Mozambic

en: Must Use Plugin Loading
ro_RO: Încărcare Must Use Plugin

en: My Account
ro_RO: Contul meu

en: MySQL Version
ro_RO: Versiunea Mysql

en: NGINX detected. In case you didn't add the code in the NGINX config already, please add the following line. %1$s
ro_RO: NGINX detectat. În caz că nu ai adăugat deja codul în configurația NGINX, adaugă linia următoare. %1$s

en: Name
ro_RO: Nume

en: Netherlands
ro_RO: Țările de Jos

en: New Caledonia
ro_RO: Noua Caledonie

en: New Plugin/Theme detected! Update %1$s settings to hide it. %2$sClick here%3$s
ro_RO: Plugin/Temă nouă detectată! Actualizează setările %1$s pentru a o ascunde. %2$sClick aici%3$s

en: New Username
ro_RO: Nume de utilizator nou

en: New Zealand
ro_RO: Noua Zeelandă

en: Next Steps
ro_RO: Pasul urmator

en: Next page
ro_RO: Pagina următoare

en: No
ro_RO: Nu

en: No CMS Simulation
ro_RO: Fără Simulare CMS

en: No blocked IPs found
ro_RO: Nu s-au găsit IP-uri blocate

en: No events found.
ro_RO: Nu s-au găsit evenimente.

en: No logins with 2FA.
ro_RO: Nicio conectare cu 2FA.

en: No passkeys registered for this account.
ro_RO: Niciun chei de acces înregistrat pentru acest cont.

en: No passkeys registered yet.
ro_RO: Nu s-a înregistrat încă nicio cheie de acces.

en: No spam. Instant activation.
ro_RO: Fără spam. Activare instantă.

en: No temporary logins.
ro_RO: Nu există autentificări temporare.

en: No threat data recorded yet. Attacks will appear here once the Security Threats Log captures activity.
ro_RO: Nu s-au înregistrat încă date despre amenințări. Atacurile vor apărea aici odată ce Jurnalul de Amenințări de Securitate captează activitatea.

en: No threats found.
ro_RO: Nicio amenințare găsită.

en: No, abort
ro_RO: Nu, anulează

en: None
ro_RO: Niciunul

en: Norfolk Island
ro_RO: Insula Norfolk

en: Normal Loading
ro_RO: Încărcare Normală

en: North Korea
ro_RO: Coreea de Nord

en: North Macedonia, Republic of
ro_RO: Macedonia de Nord, Republica Macedonia

en: Northern Mariana Islands
ro_RO: Insulele Mariane de Nord

en: Norway
ro_RO: Norvegia

en: Norwegian
ro_RO: Norvegiană

en: Not authenticated.
ro_RO: Neautentificat.

en: Not yet logged in
ro_RO: Încă nu s-a autentificat

en: Note that this option won't activate the CDN for your website, but it will update the custom paths if you've already set a CDN URL with another plugin.
ro_RO: Reține că această opțiune nu va activa CDN-ul pentru site-ul tău, dar va actualiza căile personalizate dacă ai setat deja un URL CDN cu un alt plugin.

en: Note! %1$sPaths are NOT physically changed%2$s on your server.
ro_RO: Notă! %1$sCăile NU sunt schimbate fizic%2$s pe serverul tău

en: Note! The plugin will use WP cron to change the paths in background once the cache files are created.
ro_RO: Notă! Pluginul va utiliza WP cron pentru a schimba căile în fundal odată ce fișierele cache sunt create.

en: Note: %1$sPaths are NOT physically changed%2$s on your server.
ro_RO: Notă: %1$sCăile NU sunt schimbate fizic%2$s pe serverul tău

en: Note: This database includes the most up-to-date records of IP addresses and their corresponding country origins.
ro_RO: Notă: Această bază de date include cele mai actualizate înregistrări ale adreselor IP și al originilor lor de țară.

en: Okay, I set it up
ro_RO: Bine, am setat-o

en: On website initialization
ro_RO: La inițializarea site-ului

en: One Day
ro_RO: O zi

en: One Hour
ro_RO: O oră

en: One Month
ro_RO: O lună

en: One Week
ro_RO: O săptămână

en: One Year
ro_RO: Un an

en: One or more files or directories have overly permissive settings. Incorrect file permissions can allow unauthorized users to read, modify, or execute sensitive files — potentially leading to full site compromise. <br /><br />Directories should typically be set to 755 and files to 644.
ro_RO: Unul sau mai multe fișiere sau directoare au setări de permisiuni excesiv de permisive. Permisiunile de fișiere incorecte pot permite utilizatorilor neautorizați să citească, să modifice sau să execute fișiere sensibile - ceea ce poate duce la compromiterea site-ului. <br /><br />În mod tipic, directoarele ar trebui setate la 755 și fișierele la 644.

en: One or more installed plugins have not been updated by their developers in over 12 months. Abandoned plugins no longer receive security patches and may contain unpatched vulnerabilities that attackers can exploit.
ro_RO: Unul sau mai multe pluginuri instalate nu au fost actualizate de dezvoltatorii lor de peste 12 luni. Pluginurile abandonate nu mai primesc patch-uri de securitate și pot conține vulnerabilități nepătate pe care atacatorii le pot exploata.

en: One or more plugins have updates available. Plugin updates frequently include patches for known security vulnerabilities. Attackers actively scan for sites running outdated plugin versions with known exploits. <br /><br />Keeping all plugins up to date is one of the most effective and simplest ways to protect your site.
ro_RO: Unul sau mai multe pluginuri au actualizări disponibile. Actualizările pluginurilor includ adesea patch-uri pentru vulnerabilități de securitate cunoscute. Atacatorii scanează activ site-urile care rulează versiuni vechi de pluginuri cu exploit-uri cunoscute. <br /><br />Menținerea tuturor pluginurilor actualizate este una dintre cele mai eficiente și mai simple modalități de a îți proteja site-ul.

en: One or more themes have updates available. Theme updates include security patches and bug fixes for known vulnerabilities. <br /><br />Even inactive themes can be exploited if they contain vulnerable code, since their files are still accessible on the server. Keep all installed themes up to date.
ro_RO: Unul sau mai multe teme au actualizări disponibile. Actualizările de teme includ patch-uri de securitate și remedieri pentru vulnerabilități cunoscute. <br /><br />Chiar și temele inactive pot fi exploatate dacă conțin cod vulnerabil, deoarece fișierele acestora sunt încă accesibile pe server. Menține toate temele instalate actualizate.

en: Only block AI bots if your content is sensitive or you want to protect it from being used for AI training without permission. If you rely on AI search visibility (ChatGPT, Perplexity, etc.), blocking these bots will remove your content from those ecosystems. AI crawlers are how your content gets cited in AI-generated answers.
ro_RO: Blochează roboții AI doar dacă conținutul tău este sensibil sau dorești să-l protejezi de a fi folosit pentru antrenamentul AI fără permisiune. Dacă te bazezi pe vizibilitatea căutărilor AI (ChatGPT, Perplexity, etc.), blocarea acestor roboți va elimina conținutul tău din acele ecosisteme. Roboții de căutare AI sunt modul în care conținutul tău este citat în răspunsurile generate de AI.

en: Only change this option if the plugin fails to identify the server type correctly.
ro_RO: Modifică această opțiune doar dacă pluginul nu reușește să identifice corect tipul de server.

en: Only threats are logged to reduce database load on high-traffic websites.
ro_RO: Numai amenințările sunt înregistrate pentru a reduce încărcarea bazei de date pe site-urile cu trafic intens.

en: Optimize CSS and JS files
ro_RO: Optimizează Fișierele CSS și JS

en: Option to inform user about remaining attempts on login page.
ro_RO: Opțiune de a informa utilizatorul despre încercările rămase pe pagina de conectare.

en: Optional
ro_RO: Opțional

en: Optional security alerts to help you respond quickly to suspicious activity.
ro_RO: Alerte de securitate opționale pentru a te ajuta să răspunzi rapid la activități suspecte.

en: Optional:
ro_RO: Opțional:

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Outdated Plugins
ro_RO: Pluginuri Învechite

en: Outdated Themes
ro_RO: Teme Învechite

en: Overview
ro_RO: Sumar

en: PHP Version
ro_RO: Versiune PHP

en: PHP Version Exposed
ro_RO: Versiune PHP expusă

en: PHP allow_url_include is on
ro_RO: PHP allow_url_include este activat

en: PHP register_globals is on
ro_RO: PHP register_globals este activat

en: PHP safe_mode is enabled on your server. This deprecated directive was an attempt to solve shared hosting security at the PHP level but was architecturally flawed and officially removed in PHP 5.4. <br /><br />When enabled, it can break legitimate PHP functions while providing no real protection — attackers can easily bypass its restrictions.
ro_RO: PHP safe_mode este activat pe serverul tău. Această directivă învechită a fost o încercare de a rezolva problemele de securitate ale hostingului partajat la nivelul PHP, dar a fost arhitectural defectuoasă și a fost eliminată oficial în PHP 5.4. <br /><br />Când este activat, poate bloca funcții PHP legitime fără a oferi nicio protecție reală - atacatorii pot ușor să ocolească aceste restricții.

en: PHP safe_mode is on
ro_RO: PHP safe_mode este activ

en: Page Background Color
ro_RO: Culoare de Fundal a Paginii

en: Palestinian Territory
ro_RO: Teritoriul Palestinian

en: Papua New Guinea
ro_RO: Papua Noua Guinee

en: Param
ro_RO: Parametru

en: Passed
ro_RO: Aprobat

en: Passkey
ro_RO: Cod de acces

en: Passkey (Face ID / Touch ID / Windows Hello)
ro_RO: Cod de Acces (Face ID / Touch ID / Windows Hello)

en: Passkey Setup
ro_RO: Configurare Cheie de Acces

en: Passkey deleted failed.
ro_RO: Ștergerea codului de acces a eșuat.

en: Passkey deleted successfully.
ro_RO: Cheie de acces ștearsă cu succes.

en: Passkey registered failed.
ro_RO: Înregistrarea codului de acces a eșuat.

en: Passkey registered successfully.
ro_RO: Cheie de acces înregistrată cu succes.

en: Path
ro_RO: Cale

en: Path not allowed. Avoid paths like plugins and themes.
ro_RO: Calea nu este permisă. Evită căile precum "plugins" și "themes".

en: Paths & Options
ro_RO: Căi și Opțiuni

en: Paths changed in the existing cache files
ro_RO: Schimbă căile în fișierele cache

en: Pause for 5 minutes
ro_RO: Pauză pentru 5 minute

en: Permanently blacklist IP
ro_RO: Adaugă în lista neagră permanent IP

en: Permission denied.
ro_RO: Permisiune refuzată.

en: Persian
ro_RO: Persană

en: Philippines
ro_RO: Filipine

en: Please enter the code generated by your authenticator app.
ro_RO: Introdu codul generat de aplicația ta de autentificare.

en: Please verify your email and click on the magic login URL provided in the email.
ro_RO: Verifică-ți e-mailul și dă clic pe URL-ul de autentificare magică furnizat în e-mail.

en: Plugin Loading Hook
ro_RO: Acțiunea de Încărcare a Pluginului

en: Plugin/Theme Editor Enabled
ro_RO: Editorul de pluginuri / teme este activat

en: Plugins Path
ro_RO: Calea spre Plugin

en: Plugins Security
ro_RO: Securitate Pluginuri

en: Plugins Settings
ro_RO: Setări Plugin

en: Poland
ro_RO: Polonia

en: Polish
ro_RO: Poloneză

en: Portugal
ro_RO: Portugalia

en: Portuguese
ro_RO: Portugheză

en: Preset Security
ro_RO: Securitate predefinită

en: Prevent Broken Website Layout
ro_RO: Prevenire deteriorarea aspectului site-ului

en: Prevented
ro_RO: Prevenit

en: Preview example. The selected layout preset may show the background differently.
ro_RO: Exemplu de previzualizare. Preconfigurarea de aspect selectată poate arăta fundalul diferit.

en: Previous page
ro_RO: Pagina precedentă

en: Priority Loading
ro_RO: Încărcare cu Prioritate

en: Proactive WordPress Hack Prevention: Secure WP paths & login, firewall protection, brute force defense, 2FA, GEO security & bot blocking.
ro_RO: Prevenirea proactivă a atacurilor pe WordPress: Securizare cale și autentificare WP, protecție firewall, apărare împotriva Brute Force, 2FA, securitate GEO și blocare bot.

en: Project ID
ro_RO: ID proiect

en: Project ID for %1$s Google Enterprise %2$s.
ro_RO: ID-ul proiectului pentru %1$s Google Enterprise %2$s.

en: Protect customer accounts from brute force attacks and credential stuffing.
ro_RO: Protejează conturile clienților împotriva atacurilor brute force și a încercărilor de introducere a datelor de autentificare.

en: Protects your website against Brute Force login attacks using %s A common threat web developers face is a password-guessing attack known as a Brute Force attack. A Brute Force attack is an attempt to discover a password by systematically trying every possible combination of letters, numbers, and symbols until you discover the one correct combination that works.
ro_RO: Protejează site-ul tău web împotriva atacurilor de autentificare Brute Force folosind %s O amenințare comună cu care se confruntă dezvoltatorii web este un atac de ghicire a parolei cunoscut sub numele de atac Brute Force. Un atac Brute Force este o încercare de a descoperi o parolă prin încercarea sistematică a fiecărei combinații posibile de litere, numere și simboluri până când se descoperă singura combinație corectă care funcționează.

en: Prove your humanity:
ro_RO: Dovedește-ți umanitatea:

en: Public user registration is enabled. Unless your site requires it (e-commerce, memberships, or guest posting), open registration invites spam accounts, fake content, and potential exploitation of authenticated-user vulnerabilities. <br /><br />If registration is needed, protect the form with Brute Force protection.
ro_RO: Înregistrarea publică a utilizatorilor este activată. Doar dacă site-ul tău o necesită (e-commerce, abonamente sau publicare de către vizitatori), înregistrarea deschisă invită conturi de spam, conținut fals și potențialul de exploatare a vulnerabilităților utilizatorilor autentificați. <br /><br />Dacă înregistrarea este necesară, protejează formularul cu protecția Brute Force.

en: Quick Fix
ro_RO: Reparare rapidă

en: RSD Endpoint Exposed
ro_RO: Punct de Acces RSD Expus

en: Random Static Number
ro_RO: Număr Static Aleatoriu

en: Reactivate user for 1 day
ro_RO: Reactivează utilizatorul pentru 1 zi

en: Reading %1$s byte(s) from file failed
ro_RO: Citirea a %1$s byte(și) din fișier a eșuat

en: Recovery Mode &#8212; %s
ro_RO: Mod de recuperare &#8212; %s

en: Redirect After Login
ro_RO: Redirecționare După Autentificare

en: Redirect Hidden Paths
ro_RO: Redirecționează Căile Ascunse

en: Redirect Logged Users To Dashboard
ro_RO: Redirecționează Utilizatorii Conectați Către Panoul de Control

en: Redirect temporary users to a custom page after login.
ro_RO: Redirecționează utilizatorii temporari către o pagină personalizată după autentificare.

en: Redirect the protected paths /wp-admin, /wp-login to a Page or trigger an HTML Error.
ro_RO: Redirecționează căile protejate /wp-admin, /wp-login către o pagină sau declanșează o eroare HTML.

en: Redirect user to a custom page after login.
ro_RO: Redirecționează utilizatorul către o pagină personalizată după autentificare.

en: Redirect users to custom pages after login or logout based on their role. e.g., send editors to the dashboard and customers to their account.
ro_RO: Redirecționează utilizatorii către paginile personalizate după autentificare sau deconectare în funcție de rolul acestora. De exemplu, trimite editorii la panoul de control și clienții la contul lor.

en: Redirects
ro_RO: Redirecționează

en: Refresh
ro_RO: Reîmprospătare

en: Remove
ro_RO: Elimină

en: Remove PHP version, Server info, Server Signature from header.
ro_RO: Șterge versiunea PHP, informații despre server, semnătura serverului din antet.

en: Remove Plugins Authors & Style in Sitemap XML
ro_RO: Elimină autorii pluginurilor și stilul din fișierul Sitemap XML

en: Remove Unsafe Headers
ro_RO: Îndepărtează Anteturile Nesigure

en: Remove pingback link tag from the website header.
ro_RO: Șterge tag-ul de link pingback din antetul site-ului.

en: Removes sourceMappingURL/sourceURL hints from CSS/JS output.
ro_RO: Șterge indiciile sourceMappingURL/sourceURL din rezultatele CSS/JS.

en: Replace WordPress paths in your XML sitemap so attackers scanning it can't identify your plugins, themes, or directory structure.
ro_RO: Înlocuiește căile WordPress din sitemap-ul tău XML astfel încât atacatorii care îl scanează nu pot identifica pluginurile, temele sau structura directorului tău.

en: Replace WordPress-specific class names and IDs in your page source so scanners can't fingerprint your site as WordPress.
ro_RO: Înlocuiește numele de clasă și ID-urile specifice WordPress din codul paginii tale astfel încât scanerele nu vor putea detecta site-ul tău ca fiind WordPress.

en: Replace default WordPress paths inside RSS feeds so bots crawling your feed can't map your site structure.
ro_RO: Înlocuiește căile WordPress implicite în cadrul RSS feed-urilor astfel încât roboții care analizează feed-ul tău nu pot să mapeze structura site-ului tău.

en: Request ID
ro_RO: ID Solicitare

en: Request fields
ro_RO: Câmpuri solicitare

en: Request path, method, and response status code.
ro_RO: Calea solicitării, metoda și codul de stare a răspunsului.

en: Requested path
ro_RO: Calea solicitată

en: Resend Code
ro_RO: Retrimite codul

en: Reset Email
ro_RO: Resetare Email

en: Reset Key
ro_RO: Resetare Cheie

en: Reset Settings
ro_RO: Resetare setări

en: Resolving hostnames may affect the website loading speed.
ro_RO: Rezolvarea numelor de gazdă poate afecta viteza de încărcare a site-ului web.

en: Restore Backup
ro_RO: Restaurează backup

en: Restore Settings
ro_RO: Restaurează setările

en: Resume Security
ro_RO: Reia Securitatea

en: Retention
ro_RO: Păstrare

en: Retrieving current position in file failed
ro_RO: Extragerea poziției curente în fișier a eșuat

en: Reunion
ro_RO: Réunion

en: Review the plugins that have not been updated recently and replace them with actively maintained alternatives from the WordPress directory.
ro_RO: Revizuiește pluginurile care nu au fost actualizate recent și înlocuiește-le cu alternative activ menținute din directorul WordPress.

en: Rewrite CSS and JS file URLs to custom paths, removing default WordPress signatures that bots use to identify your setup.
ro_RO: Rescrie URL-urile fișierelor CSS și JS în căi personalizate, înlăturând semnăturile implicite WordPress pe care roboții le folosesc pentru a identifica configurația ta.

en: Right click is disabled!
ro_RO: Click dreapta este dezactivat!

en: Robots Security
ro_RO: Securitate Robots

en: Role
ro_RO: Rol

en: Rollback Settings
ro_RO: Restaurează setările

en: Rollback all the plugin settings to initial values.
ro_RO: Revino la valorile inițiale pentru toate setările pluginului.

en: Romania
ro_RO: România

en: Romanian
ro_RO: Română

en: Run %1$sFrontend Test%2$s to check if the new paths are working.
ro_RO: Rulează %1$sTestul Frontend%2$s pentru a verifica dacă noile căi funcționează.

en: Run %1$sLogin Test%2$s and log in inside the popup.
ro_RO: Rulează %1$sTestul de Autentificare%2$s și autentifică-te în fereastra popup.

en: Run %1$sreCAPTCHA Test%2$s and login inside the popup.
ro_RO: Rulează %1$sTestul reCAPTCHA%2$s și autentifică-te în interiorul pop-up-ului.

en: Run Full Security Check
ro_RO: Rulează o verificarea completă

en: Russian
ro_RO: Rusă

en: Russian Federation
ro_RO: Federația Rusă

en: SCRIPT_DEBUG is currently enabled. This forces WordPress to load unminified CSS and JS files, which can reveal internal paths and debug information in the frontend — giving attackers insight into your site structure.
ro_RO: SCRIPT_DEBUG este în prezent activat. Acesta forțează WordPress să încarce fișiere CSS și JS neminificate, care pot dezvălui căi interne și informații de depanare în front-end, oferind atacatorilor insight în structura site-ului tău.

en: Safe URL:
ro_RO: URL de siguranță:

en: Saint Bartelemey
ro_RO: Sfântul Bartolomeu

en: Saint Helena
ro_RO: Sfânta Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ro_RO: Sfântul Kitts și Nevis

en: Saint Lucia
ro_RO: Sfânta Lucia

en: Saint Martin
ro_RO: Sfântul Martin

en: Saint Pierre and Miquelon
ro_RO: Sfântul Pierre și Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro_RO: Sfântul Vincent și Grenadine

en: Sao Tome and Principe
ro_RO: Sao Tome si Principe

en: Saudi Arabia
ro_RO: Arabia Saudită

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Save User
ro_RO: Salvează Utilizator

en: Saved
ro_RO: Salvat

en: Saved! Reload the page.
ro_RO: Salvat! Reîncarcă pagina.

en: Saved! This task will be ignored on future tests.
ro_RO: Salvat! Această sarcină va fi ignorată la testele viitoare.

en: Saved! You can run the test again.
ro_RO: Salvat! Poți rula testul din nou.

en: Scan the provided code using your authenticator app to link this account.
ro_RO: Scanează codul furnizat cu aplicația ta de autentificare pentru a asocia acest cont.

en: Script Debug Mode
ro_RO: Modul Debug Script

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Search in user events log and manage the email alerts
ro_RO: Caută în jurnalul de evenimente ale utilizatorului și gestionează alertele prin e-mail

en: Secret Key
ro_RO: Cheie secretă

en: Secret key is configured and registered.
ro_RO: Cheia secretă este configurată și înregistrată.

en: Secret keys for %1$sGoogle reCAPTCHA%2$s.
ro_RO: Cheile secrete pentru %1$sGoogle reCAPTCHA%2$s.

en: Secure WP Paths
ro_RO: Securizează Căile WP

en: Security Check
ro_RO: Verificare de securitate

en: Security Keys Need Rotation
ro_RO: Cheile de Securitate Necesită Rotire

en: Security Keys and Salts
ro_RO: Chei și Săruri de Securitate

en: Security Status
ro_RO: Status Securitate

en: Security Threats
ro_RO: Amenințări de Securitate

en: Security Threats Log
ro_RO: Jurnalul de amenințări de securitate

en: Security score: %d out of 100
ro_RO: Scor de securitate: %d din 100

en: See real attacks blocked on your site, including brute force attempts, injections, and bot scans.
ro_RO: Vezi atacurile reale blocate pe site-ul tău, inclusiv încercările de Brute Force, injecțiile și scanările de roboți.

en: Seeking file to offset %1$s failed
ro_RO: Căutarea fișierului pentru offset %1$s a eșuat

en: Select Background Image
ro_RO: Selectează imaginea de fundal

en: Select Image
ro_RO: Selectează Imaginea

en: Select Logo Image
ro_RO: Selectează Imaginea Logo-ului

en: Select Preset
ro_RO: Selectează presetarea

en: Select User Roles
ro_RO: Rol Utilizator

en: Select a preset security settings we've tested on most websites.
ro_RO: Selectează o configurație predefinită de securitate pe care am testat-o pe majoritatea site-urilor web.

en: Select all
ro_RO: Selectează tot

en: Select how long the login link remains valid.
ro_RO: Selectează cât timp rămâne valid link-ul de conectare.

en: Select how long the temporary login will be available after the first user access.
ro_RO: Selectează cât timp va fi disponibilă autentificarea temporară după prima accesare a utilizatorului.

en: Select the file extensions you want to hide on old paths.
ro_RO: Selectează extensiile de fișiere pe care dorești să le ascunzi pe vechile căi.

en: Select the files you want to hide on old paths.
ro_RO: Selectează fișierele pe care dorești să le ascunzi pe vechile căi.

en: Selected
ro_RO: Selectat

en: Selected Countries
ro_RO: Țări selectate

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Send magic login link
ro_RO: Trimite linkul de autentificare magică

en: Send magic login url to %1$s
ro_RO: Trimite URL-ul de autentificare magică la %1$s

en: Serbian
ro_RO: Sârbă

en: Server Type
ro_RO: Tip Server

en: Server-level blocks (Nginx/htaccess) may not reach WordPress, so they cannot be logged here.
ro_RO: Blocajele la nivel de server (Nginx/htaccess) poate că nu ajung la WordPress, așa că nu pot fi înregistrate aici.

en: Set <code>allow_url_include = off</code> in php.ini, or contact your hosting provider to disable it. There is no legitimate use case for this directive on production sites.
ro_RO: Setează <code>allow_url_include = off</code> în php.ini, sau contactează furnizorul tău de hosting pentru a o dezactiva. Nu există niciun caz de utilizare legitimă pentru această directivă pe site-urile de producție.

en: Set <code>expose_php = off</code> in php.ini, or contact your hosting provider to disable it.
ro_RO: Setează <code>expose_php = off</code> în php.ini, sau contactează furnizorul tău de găzduire pentru a-l dezactiva.

en: Set <code>register_globals = off</code> in php.ini, or contact your hosting provider to disable it immediately. Consider switching hosts if they enable this by default.
ro_RO: Setează <code>register_globals = off</code> în php.ini, sau contactează furnizorul tău de hosting pentru a-l dezactiva imediat. Ia în considerare schimbarea furnizorului de hosting dacă acesta este activat în mod implicit.

en: Set <code>safe_mode = off</code> in php.ini, or contact your hosting provider to disable it. If your host requires safe_mode, consider migrating to a modern hosting environment.
ro_RO: Setează <code>safe_mode = off</code> în php.ini, sau contactează furnizorul tău de hosting pentru a-l dezactiva. Dacă gazda ta necesită safe_mode, ia în considerare migrarea într-un mediu de găzduire modern.

en: Set Custom Cache Directory
ro_RO: Setează directorul personalizat pentru cache

en: Set SCRIPT_DEBUG to false in wp-config.php: <code>define('SCRIPT_DEBUG', false);</code>
ro_RO: Setează SCRIPT_DEBUG pe false în wp-config.php: <code>define('SCRIPT_DEBUG', false);</code>

en: Set WP_DEBUG to false in wp-config.php: <code>define('WP_DEBUG', false);</code>
ro_RO: Setează WP_DEBUG pe false în wp-config.php: <code>define('WP_DEBUG', false);</code>

en: Set a custom login URL from %1$s%2$s > Change Paths > Custom login URL%3$s and switch on %4$s%5$s > Brute Force Protection%6$s
ro_RO: Setează un URL de autentificare personalizat de la %1$s%2$s > Schimbă Căile > Personalizează Calea Login%3$s și activează %4$s%5$s > Protecție Brute Force%6$s

en: Set a strong database password — at least 12 characters with a mix of uppercase, lowercase, numbers, and special characters. Update the password in wp-config.php: <code>define('DB_PASSWORD', 'NEW_DB_PASSWORD_GOES_HERE');</code>
ro_RO: Setează o parolă puternică pentru baza de date — cel puțin 12 caractere cu o combinație de majuscule, minuscule, cifre și caractere speciale. După ce o schimbi, actualizează parola în wp-config.php: <code>define('DB_PASSWORD', 'NEW_DB_PASSWORD_GOES_HERE');</code>

en: Set the current user role.
ro_RO: Rol utilizator current.

en: Set the website you want this user to be created for.
ro_RO: Setează site-ul pentru care dorești ca acest utilizator să fie creat.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Settings > Permalinks
ro_RO: Setări > Legături permanente

en: Short name detected: %1$s. You need to use unique paths with more than 4 chars to avoid WordPress errors.
ro_RO: Nume scurt detectat: %1$s. Ai nevoie să folosești căi unice cu mai mult de 4 caractere pentru a evita erorile WordPress.

en: Show /%1$s instead of /%2$s
ro_RO: Afișează /%1$s în loc de /%2$s

en: Show Advanced Options
ro_RO: Afișează Opțiunile Avansate

en: Show alert message for a specific user when there were fail attempts on his account.
ro_RO: Afișează un mesaj de alertă pentru un anumit utilizator atunci când au fost încercări eșuate pe contul lui.

en: Show blank screen when Inspect Element is active on browser.
ro_RO: Afișează ecranul gol când Inspect Element este activ în browser.

en: Show completed tasks
ro_RO: Afișează sarcinile finalizate

en: Show default WordPress paths and allow hidden paths
ro_RO: Afișează căile WordPress implicite și permite căile ascunse

en: Show default WordPress paths and disable all hiding
ro_RO: Afișează căile implicite WordPress și dezactivează toate opțiunile de ascundere

en: Show ignored tasks
ro_RO: Afișează sarcinile ignorate

en: Showing %1$s of %2$s events from <strong>%3$s</strong>
ro_RO: Afișând %1$s din %2$s evenimente de la <strong>%3$s</strong>

en: Showing %1$s of %2$s threats from <strong>%3$s</strong>
ro_RO: Afișând %1$s din %2$s amenințări de la <strong>%3$s</strong>

en: Showing last %1$s of %2$s events
ro_RO: Se afișează ultimele %1$s din %2$s evenimente

en: Showing last %1$s of %2$s threats
ro_RO: Se afișează ultimele %1$s din %2$s amenințări

en: Sign Up Form Protection
ro_RO: Brute Force Protection pentru Înregistrare Utilizator

en: Similar attacks
ro_RO: Atacuri similare

en: Simplified Chinese
ro_RO: Chineză Simplificată

en: Simulate CMS
ro_RO: Simulează CMS

en: Simulate popular content management systems like Drupal or Joomla.
ro_RO: Simulează sisteme populare de gestionare a conținutului, cum ar fi Drupal sau Joomla.

en: Site Key
ro_RO: Cheie de site

en: Site keys for %1$s Google reCaptcha %2$s.
ro_RO: Cheile site-ului pentru %1$s Google reCaptcha %2$s.

en: Site keys for %1$sGoogle reCaptcha%2$s.
ro_RO: Cheile site-ului pentru %1$sGoogle reCaptcha%2$s.

en: Sitemap Security
ro_RO: Securitatea Sitemap

en: Six Months
ro_RO: Șase luni

en: Skip for now
ro_RO: Omiteți pentru acum

en: Slovak
ro_RO: Slovacă

en: Slovakia
ro_RO: Slovacia

en: Slovene
ro_RO: Slovenă

en: Solomon Islands
ro_RO: Insulele Solomon

en: Some authenticator apps permit you to manually input the text version.
ro_RO: Unele aplicații de autentificare permit introducerea manuală a versiunii text.

en: Some plugins may remove custom rewrite rules from the .htaccess file, especially if it's writable, which can affect the functionality of custom paths.
ro_RO: Unele pluginuri pot elimina regulile de rescriere personalizate din fișierul .htaccess, mai ales dacă acesta poate fi scris, ceea ce poate afecta funcționalitatea căilor personalizate.

en: Some themes don't work with custom Admin and Ajax paths. In case of ajax errors, switch back to wp-admin and admin-ajax.php.
ro_RO: Unele teme nu funcționează cu căi de administrare personalizate și Ajax. În cazul erorilor de ajax, treci înapoi la wp-admin și admin-ajax.php.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
ro_RO: Regret, nu ai permisiunea de a accesa această pagină.

en: South Africa
ro_RO: Africa de Sud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ro_RO: Insulele Georgia de Sud și Insulele Sandwich de Sud

en: South Korea
ro_RO: Coreea de Sud

en: Spain
ro_RO: Spania

en: Spammers can easily signup
ro_RO: Spammerii se pot înscrie cu ușurință

en: Spanish
ro_RO: Spaniolă

en: Specify the email address to receive the authentication code during the login process for 2FA.
ro_RO: Specifică adresa de e-mail pentru a primi codul de autentificare în timpul procesului de autentificare pentru 2FA.

en: Start Scan
ro_RO: Incepe Scanarea

en: Start monitoring suspicious requests and attack patterns
ro_RO: Începe monitorizarea solicitărilor suspecte și a modelelor de atac

en: Status
ro_RO: Stare

en: Stop repeated login attempts and block bots trying to guess usernames and passwords.
ro_RO: Oprește încercările repetate de autentificare și blochează roboții care încearcă să ghicească numele de utilizator și parolele.

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Success
ro_RO: Succes

en: Suriname
ro_RO: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ro_RO: Svalbard și Jan Mayen

en: Sweden
ro_RO: Suedia

en: Swedish
ro_RO: Suedeză

en: Switch between Google reCaptcha Classic and Google reCaptcha Enterprise based on your Google Console setup.
ro_RO: Comută între Google reCaptcha Classic și Google reCaptcha Enterprise în funcție de configurarea ta din Google Console.

en: Switch on %1$s > Change Paths > Hide WordPress Common Files from %2$sHide WordPress Common Paths%3$s
ro_RO: Activează %1$s > Schimbă Căile > Ascunde Fișierele Comune WordPress din %2$sAscunde Căile Comune WordPress%3$s

en: Switch on %1$s > Change Paths > Hide WordPress Common Files from %2$sHide WordPress Common Paths%3$s and select also install.php & upgrade.php
ro_RO: Activează %1$s > Schimbă Căile > Ascunde Fișierele Comune WordPress și selectează install.php & upgrade.php din %2$sAscunde Căile Comune WordPress%3$s

en: Switch on %1$s%2$s > Change Paths > Hide Author ID URL%3$s
ro_RO: Activează %1$s%2$s > Schimbă Căile > Ascunde URL-ul de ID Autor%3$s

en: Switch on %1$s%2$s > Change Paths > Hide RSD Endpoint%3$s
ro_RO: Activează %1$s%2$s > Schimbă Căile > Ascunde RSD Endpoint%3$s

en: Switch on %1$s%2$s > Change Paths > Hide User Enumeration%3$s
ro_RO: Activează %1$s%2$s > Schimbă Căile > Ascunde Enumerarea Utilizatorilor%3$s

en: Switch on %1$s%2$s > Change Paths > Hide WordPress Common Files%3$s
ro_RO: Activează %1$s%2$s > Schimbă Căile > Ascunde Fișierele Comune WordPress%3$s

en: Switch on %1$s%2$s > Tweaks > %3$s%4$s
ro_RO: Activează %1$s%2$s > Ajustări > %3$s%4$s

en: Switch on %1$s%2$s > Tweaks > Hide WLW Manifest scripts%3$s
ro_RO: Activează %1$s%2$s > Ajustări > Ascunde scripturile WLW Manifest%3$s

en: Switch on the 7G or 8G Firewall from %1$s%2$s > Firewall & Headers%3$s
ro_RO: Activează Firewall-ul 7G sau 8G de la %1$s%2$s > Firewall & Headers%3$s

en: Switch on the Automated IP Blocking option from %1$s%2$s > Firewall & Headers%3$s
ro_RO: Activează opțiunea Blocare Automată IP din %1$s%2$s > Firewall & Headers%3$s

en: Switzerland
ro_RO: Elveția

en: Syrian Arab Republic
ro_RO: Republica Arabă Siriană

en: Tagline
ro_RO: Slogan

en: Tajikistan
ro_RO: Tadjikistan

en: Tanzania, United Republic of
ro_RO: Tanzania, Republica Unită a Tanzaniei

en: Temporarily block for 1 day
ro_RO: Blochează temporar pentru 1 zi

en: Temporarily block for 1 hour
ro_RO: Blochează temporar pentru 1 oră

en: Temporarily block for 1 month
ro_RO: Blochează temporar pentru 1 lună

en: Temporarily block for 1 week
ro_RO: Blochează temporar pentru 1 săptămână

en: Temporary Login
ro_RO: Autentificare Temporară

en: Temporary Login Settings
ro_RO: Autentificare Temporară

en: Temporary Logins
ro_RO: Autentificări Temporare

en: Test your website headers with
ro_RO: Testează-ți Header-ul site-ului

en: Text & URL Mapping
ro_RO: Mapare Text și URL

en: Text Color
ro_RO: Culoarea Textului

en: Text Mapping
ro_RO: Mapare Text

en: Text Mapping in CSS and JS files including cached files
ro_RO: Mapare text în fișiere CSS și JS, inclusiv fișierele cache-uite.

en: Text Mapping only Classes, IDs, JS variables
ro_RO: Modifică text-ul doar în clase, ID-uri, variabile JS

en: Text displayed on the magic login button and form.
ro_RO: Textul afișat pe butonul de conectare magică și formular.

en: Thailand
ro_RO: Thailanda

en: The 7G/8G Firewall is not currently active. Without these rulesets, malicious requests — including SQL injection attempts, script injections, and exploit probes — are not filtered at the server level before they reach your site.
ro_RO: Firewall-ul 7G/8G nu este în prezent activ. Fără aceste seturi de reguli, cererile malițioase - inclusiv încercări de injectare SQL, scripturi de injectare și sonde de exploatare - nu sunt filtrate la nivel de server înainte de a ajunge pe site-ul tău.

en: The AI crawler list is automatically updated with each plugin release as new bots appear.
ro_RO: Lista de crawlere AI este actualizată automat cu fiecare lansare de plugin pe măsură ce apar noi roboți.

en: The Country database has not been downloaded, preventing the User Events Log and Security Threats Log features from working properly.
ro_RO: Baza de date Country nu a fost descărcată, împiedicând funcționarea corectă a funcțiilor de securitate GEO și Jurnale.

en: The Ghost Mode will add the rewrites rules in the config file to hide the old paths from hackers.
ro_RO: Ghost Mode va adăuga reguli de rescriere în fișierul .htaccess pentru a ascunde vechile căi de hackeri.

en: The Lite Mode will add the rewrites rules in the config file to hide the old paths from hackers.
ro_RO: Lite Mode va adăuga reguli de rescriere în fișierul .htaccess pentru a ascunde vechile căi de hackeri.

en: The REST API is used by many plugins and themes to interact with WordPress. Disabling it for non-logged-in users may break page builders, forms, e-commerce integrations, and other features that rely on it for frontend requests.
ro_RO: REST API este utilizat de multe pluginuri și teme pentru a interacționa cu WordPress. Dezactivarea acestuia pentru utilizatorii neautentificați poate întrerupe constructorii de pagini, formularele, integrările de e-commerce și alte caracteristici care se bazează pe el pentru solicitări frontend.

en: The Really Simple Discovery (RSD) endpoint link is visible in your page header. Unless you use pingbacks or external blog clients that rely on RSD, this link serves no purpose and acts as a WordPress fingerprint that confirms your CMS to scanners.
ro_RO: Link-ul punctului de acces Really Simple Discovery (RSD) este vizibil în antetul paginii. Cu excepția cazului unde folosești pingbacks sau clienți de blog externi care se bazează pe RSD, acest link nu are niciun scop și acționează ca un indiciu WordPress care confirmă CMS-ul către scanere.

en: The Safe URL will deactivate all the custom paths. Use it only if you can't login.
ro_RO: Adresa URL sigură va dezactiva toate căile personalizate. Folosește-o doar dacă nu te poți autentifica.

en: The Windows Live Writer manifest link is present in your page header. This is a WordPress-specific fingerprint that confirms your CMS to automated scanners. Since Windows Live Writer is discontinued, there is no reason to keep this enabled.
ro_RO: Link-ul manifestului Windows Live Writer este prezent în antetul paginii tale. Acesta este un indiciu specific WordPress care confirmă CMS-ul pentru scanere automate. Deoarece Windows Live Writer a fost întrerupt, nu există niciun motiv să îl menții activ.

en: The WordPress Media Library is not available on this page.
ro_RO: Biblioteca Media WordPress nu este disponibilă pe această pagină.

en: The allow_url_include PHP directive is enabled. This allows PHP to include remote files via URLs in include/require statements, exposing your site to Remote File Inclusion (RFI) attacks where attackers can execute arbitrary code on your server.
ro_RO: Directiva PHP allow_url_include este activată. Aceasta permite PHP să includă fișiere remote prin intermediul URL-urilor în instrucțiuni de include/require, expunând site-ul tău la atacuri de tip Remote File Inclusion (RFI) în care atacatorii pot executa coduri arbitrare pe serverul tău.

en: The built-in plugin and theme file editor is active. If an attacker gains admin access, they can use this editor to inject malicious PHP code directly into your site files — instantly compromising the entire installation without needing FTP or server access.
ro_RO: Editorul de fișiere pentru plugin și teme încorporate este activ. Dacă un atacator obține acces de administrare, îl poate folosi pe acest editor pentru a injecta direct cod PHP malițios în fișierele site-ului tău - compromițând instantaneu întreaga instalare fără a avea nevoie de acces FTP sau de server.

en: The constant ADMIN_COOKIE_PATH is defined in wp-config.php by another plugin. You can't change %s unless you remove the line define('ADMIN_COOKIE_PATH', ...);.
ro_RO: Constanta ADMIN_COOKIE_PATH este definită în wp-config.php de un alt plugin. %s nu va funcționa decât dacă elimini definiția liniei define('ADMIN_COOKIE_PATH', ...);.

en: The default wp-login.php path is still accessible. Even with a custom login URL configured, bots can still find and attack the original login page. Blocking access to the default path forces all login traffic through your custom URL, where Brute Force Protection can be applied.
ro_RO: Calea implicită wp-login.php este încă accesibilă. Chiar cu un URL personalizat de autentificare configurat, roboții încă pot găsi și ataca pagina de autentificare originală. Blocând accesul la calea implicită, tot traficul de autentificare este forțat prin URL-ul tău personalizat, unde se poate aplica protecția împotriva Brute Force.

en: The display_errors PHP directive is enabled. PHP errors displayed on the frontend can reveal file paths, function names, and database details — all of which help attackers map your site. Errors should be logged server-side, never shown to visitors.
ro_RO: Directiva PHP display_errors este activată. Erorile PHP afișate pe frontend pot dezvălui căi de fișiere, nume de funcții și detalii ale bazei de date - toate acestea ajută atacatorii să mapeze site-ul tău. Erorile ar trebui să fie înregistrate la nivelul serverului, niciodată afișate vizitatorilor.

en: The email address to which the authentication code will be sent is
ro_RO: Adresa de e-mail la care va fi trimis codul de autentificare este

en: The hack was prevented by the firewall
ro_RO: Atacul a fost prevenit de către firewall

en: The list of plugins and themes was updated with success!
ro_RO: Lista de pluginuri și teme a fost actualizată cu succes!

en: The original WordPress paths are still accessible even though custom paths are set. Bots can still reach plugins and themes at their default locations, bypassing the path changes. <br /><br />Hiding old paths ensures that only the custom paths work, fully removing the original entry points.
ro_RO: Căile originale WordPress sunt încă accesibile chiar dacă sunt setate căi personalizate. Roboții încă pot ajunge la pluginuri și teme la locațiile lor implicite, ocolind schimbările de cale. <br /><br />Ascunderea vechilor căi asigură că doar căile personalizate funcționează, eliminând în totalitate punctele de intrare originale.

en: The readme.html file is publicly accessible and reveals your WordPress version number. Attackers use this to identify sites running versions with known vulnerabilities.
ro_RO: Fișierul readme.html este accesibil publicului și relevă numărul versiunii tale WordPress. Atacatorii folosesc aceste informații pentru a identifica site-urile care rulează versiuni cu vulnerabilități cunoscute.

en: The register_globals PHP directive is enabled. This is a critical security risk — it allows external input to overwrite internal PHP variables, enabling attackers to manipulate your application logic. This directive has been removed in modern PHP versions due to its severity.
ro_RO: Directiva PHP register_globals este activată. Aceasta este o problemă critică de securitate - permite suprascrierea datelor de intrare externe pentru variabilele interne PHP, permițând astfel atacatorilor să manipuleze logica ta de aplicație. Această directivă a fost eliminată în versiunile moderne PHP din cauza gravității sale.

en: The requested URL %1$s was not found on this server.
ro_RO: URL-ul solicitat %1$s nu a fost găsit pe acest server.

en: The response parameter is invalid or malformed.
ro_RO: Parametrul de răspuns este incorect.

en: The secret parameter is invalid or malformed.
ro_RO: Codul secret este invalid sau expirat.

en: The secret parameter is missing.
ro_RO: Parametrul secret lipsește.

en: The server was unable to send the email.
ro_RO: Serverul nu a reușit să trimită e-mailul.

en: The wp-admin/install.php and wp-admin/upgrade.php files are publicly accessible. These files have been associated with security vulnerabilities in the past and should not be reachable on a live site.
ro_RO: Fișierele wp-admin/install.php și wp-admin/upgrade.php sunt accesibile publicului. Aceste fișiere au fost asociate în trecut cu vulnerabilități de securitate și nu ar trebui să fie accesibile pe un site live.

en: Themes Path
ro_RO: Calea pentru Teme

en: Themes Security
ro_RO: Securitate Teme

en: Themes are up to date
ro_RO: Temele sunt la zi

en: Then
ro_RO: Apoi

en: There has been a critical error on your website.
ro_RO: A apărut o eroare critică pe site-ul tău

en: There has been a critical error on your website. Please check your site admin email inbox for instructions.
ro_RO: A apărut o eroare critică pe site-ul tău. Verifică căsuța de email a administratorului site-ului pentru instrucțiuni.

en: There is a configuration error in the plugin. Please Save the settings again and follow the instruction.
ro_RO: Există o eroare de configurare în plugin. Salvează din nou setările și urmează instrucțiunile.

en: There is a newer version of WordPress available ({version}).
ro_RO: Există o versiune mai nouă a WordPress ({version}).

en: This IP was blocked for security reasons
ro_RO: Acest IP a fost blocat din motive de securitate

en: This amazing feature isn't included in the basic plugin. Want to unlock it? Simply install or activate the Advanced Pack and enjoy the new security features.
ro_RO: Această caracteristică uimitoare nu este inclusă în pluginul de bază. Dorești să o deblochezi? Pur și simplu instalează sau activează Pachetul Avansat și bucură-te de noile caracteristici de securitate.

en: This may not work with all new mobile devices.
ro_RO: Aceasta poate să nu funcționeze pe toate dispozitivele mobile noi.

en: This option is often already enabled by your hosting provider. Activating it twice in the config file may cause errors. First check if the %1$sUploads Directory%2$s is publicly visible before enabling this.
ro_RO: De obicei, opțiunea de a bloca vizitatorii de a naviga în directoarele serverului este activată de gazdă prin configurația serverului, iar activarea acesteia de două ori în fișierul de configurație poate cauza erori, așa că este mai bine să verifici mai întâi dacă %1$sDirectorul De Încărcări%2$s este vizibil.

en: This option will add rewrite rules to the .htaccess file in the WordPress rewrite rules area between the comments # BEGIN WordPress and # END WordPress.
ro_RO: Această opțiune va adăuga reguli de rescriere în fișierul .htaccess în zona regulilor de rescriere WordPress între comentariile # BEGIN WordPress și # END WordPress.

en: This request was blocked for security reasons
ro_RO: Această solicitare a fost blocată din motive de securitate

en: This user is a temporary user.
ro_RO: Acest utilizator este un utilizator temporar.

en: This will prevent from showing the old paths when an image or font is called through ajax.
ro_RO: Acest lucru va împiedica afișarea căilor vechi atunci când o imagine sau font este apelat prin ajax.

en: Threat Details
ro_RO: Detalii Amenințare

en: Threat Type
ro_RO: Tipul Amenințării

en: Threat detected
ro_RO: Amenințare detectată

en: Threat map is loading
ro_RO: Se încarcă harta amenințărilor

en: Threat type and reason (SQLi, XSS, probing, traversal, and more).
ro_RO: Tipul de amenințare și motivul (SQLi, XSS, sondaj, traversare și altele).

en: Threats
ro_RO: amenințări

en: Threats Passed
ro_RO: Amenințări Trecute

en: Threats Passed (7d)
ro_RO: Amenințări Trecute

en: Threats Prevented
ro_RO: Amenințări Prevenite

en: Threats Prevented (7d)
ro_RO: Amenințări Prevenite

en: Three Days
ro_RO: Trei zile

en: Three Hours
ro_RO: Trei ore

en: To customize the REST API path, ou need to set the permalink structure to friendly URL (without index.php).
ro_RO: Pentru a personaliza calea REST API, trebuie să setezi structura de legături permanente în URL prietenos (fără index.php).

en: To hide the Avada library, please add the Avada FUSION_LIBRARY_URL in wp-config.php file after $table_prefix line: %1$s
ro_RO: Pentru a ascunde biblioteca Avada, adaugă Avada FUSION_LIBRARY_URL în fișierul wp-config.php după linia $table_prefix: %1$s

en: To improve your website's security, consider removing authors and styles that point to WordPress in your sitemap XML.
ro_RO: Pentru a îmbunătăți securitatea site-ului tău, ia în considerare eliminarea autorilor și stilurilor care fac referire la WordPress din fișierul Sitemap XML.

en: To whitelist your website IP address, add: %s
ro_RO: Pentru a adăuga adresa IP a site-ului tău pe lista albă, adaugă: %s

en: Top Threat Countries (7d)
ro_RO: Principalele țări de origine a amenințărilor (7 zile)

en: Track and log events that happen on your WordPress site.
ro_RO: Urmărește și memorează evenimentele care se întâmplă pe site-ul tău WordPress.

en: Track key admin actions and sign-in events on your WordPress site.
ro_RO: Urmărește acțiunile administrative cheie și evenimentele de autentificare de pe site-ul tău WordPress.

en: Track key users actions and sign-in events on your site
ro_RO: Urmărește acțiunile cheie ale utilizatorilor și evenimentele de autentificare pe site-ul tău

en: Traditional Chinese
ro_RO: Chineză Tradițională

en: Translate button text using WPML or Polylang String Translation.
ro_RO: Tradu textul butonului folosind Traducerea String-ului WPML sau Polylang.

en: Translate notification messages using WPML or Polylang String Translation.
ro_RO: Tradu mesajele de notificare folosind Traducerea String-ului WPML sau Polylang.

en: Trinidad and Tobago
ro_RO: Trinidad și Tobago

en: Troubleshooting
ro_RO: Depanare

en: Trust this browser
ro_RO: Încredere în acest browser

en: Trusted by 100,000+ websites
ro_RO: Încredere de peste 100.000+ de site-uri web

en: Turkey
ro_RO: Turcia

en: Turkish
ro_RO: Turcă

en: Turks and Caicos Islands
ro_RO: Insulele Turks și Caicos

en: Tweaks
ro_RO: Ajustări

en: Two-Factor Method
ro_RO: Metodă Autentificare 2FA

en: Two-factor Authentication
ro_RO: Autentificare 2FA

en: Two-factor Authentication Settings
ro_RO: Setări Autentificare 2FA

en: Two-factor authentication
ro_RO: Autentificare 2FA

en: Type in the one-time code from your chosen authentication app to finalize the setup.
ro_RO: Introdu codul unic oferit de aplicația de autentificare aleasă pentru a finaliza configurarea.

en: URL Mapping
ro_RO: Mapare URL

en: URL of the background image shown on the login page.
ro_RO: URL-ul imaginii de fundal afișate pe pagina de autentificare.

en: URL of the logo image shown on the login page. Leave empty to use the WordPress default.
ro_RO: URL-ul imaginii logo-ului afișat pe pagina de autentificare. Lasă gol pentru a utiliza cel implicit WordPress.

en: URL the logo links to. Leave empty to use the site URL.
ro_RO: URL-ul la care face legătura logo-ul. Lasă gol pentru a utiliza URL-ul site-ului.

en: Ukraine
ro_RO: Ucraina

en: Ukrainian
ro_RO: Ucraineană

en: Ultimate Affiliate Pro detected. The plugin doesn't support custom %1$s paths as it doesn't use WordPress functions to call the Ajax URL
ro_RO: Ultimate Affiliate Pro detectat. Pluginul nu acceptă căile personalizate %1$s deoarece nu folosește funcțiile WordPress pentru a apela URL-ul Ajax

en: Unable to open MMDB file at %1$s
ro_RO: Nu se poate deschide fișierul MMDB la %1$s

en: Unable to save 2FA Authentication code. Please re-scan the QR code and enter the code provided by your application.
ro_RO: Nu s-a putut salva codul de Autentificare 2FA. Rescanează codul QR și introdu codul oferit de aplicația ta.

en: Unable to update the <code>wp-config.php</code> file in order to update the Database Prefix.
ro_RO: Nu pot actualiza fișierul <code>wp-config.php</code> pentru a actualiza Prefixul Bazei de Date.

en: United Arab Emirates
ro_RO: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro_RO: Regatul Unit

en: United States
ro_RO: Statele Unite

en: United States Minor Outlying Islands
ro_RO: Insulele Minore Îndepărtate ale Statelor Unite

en: Unknown
ro_RO: Necunoscut

en: Unlock
ro_RO: Deblocare

en: Unlock all
ro_RO: Descuie tot

en: Unlock full log with filters, search, and export
ro_RO: Deblochează jurnalul complet cu filtre, căutare și export

en: Unnamed device
ro_RO: Dispozitiv nedenumit

en: Update Database
ro_RO: Actualizează baza de date

en: Update Now
ro_RO: Actualizează acum

en: Update the settings on %s to refresh the paths after changing the REST API path.
ro_RO: Actualizează setările pe %s pentru a reîmprospăta calea după modificarea căii REST API.

en: Update your tagline in %1$s > %2$s > %3$s
ro_RO: Schimbă sloganul în %1$s > %2$s > %3$s

en: Updated
ro_RO: Actualizat

en: Upload the file with the saved plugin settings
ro_RO: Încarcă fișierul cu setările pluginului salvate

en: Uploaded Media
ro_RO: Media încărcată

en: Uploads Path
ro_RO: Calea Uploads

en: Urgent Security Actions Required
ro_RO: Acțiuni de securitate urgente necesare

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
ro_RO: Utilizarea atributului de titlu pe logo-ul de conectare nu este recomandată din motive de accesibilitate. Folosește textul link-ului în schimb.

en: Use 2FA Authentication
ro_RO: Folosește Autentificarea 2FA

en: Use Brute Force Protection
ro_RO: Folosește Brute Force Protection

en: Use Checkbox Challenge
ro_RO: Folosește provocarea cu casetă de selectare

en: Use Login Page Design
ro_RO: Activează Design Pagina de Autentificare

en: Use Temporary Logins
ro_RO: Folosește Autentificare Temporară

en: Use This Background
ro_RO: Folosește Acest Fundal

en: Use This Logo
ro_RO: Folosește Acest Logo

en: Use a passkey (Touch ID / Face ID / Windows Hello).
ro_RO: Folosește o cheie de acces (Touch ID / Face ID / Windows Hello).

en: Use the %s shortcode to integrate it with other login forms.
ro_RO: Folosește scurtătura %s pentru a o integra cu alte formulare de conectare.

en: Useful context: referrer and user-agent when available.
ro_RO: Context util: referitorul și agentul de utilizator când sunt disponibile.

en: User
ro_RO: Utilizator

en: User 'admin' or 'administrator' as Administrator
ro_RO: Utilizator 'admin' sau 'administrator' ca Administrator

en: User Action
ro_RO: Acțiune Utilizator

en: User Choice for 2FA
ro_RO: Alegerea Utilizatorului pentru 2FA

en: User Enumeration via REST API
ro_RO: Enumerare utilizatori prin REST API

en: User Events
ro_RO: Evenimente Utilizatori

en: User Events Log
ro_RO: Jurnal de evenimente utilizatori

en: User Role
ro_RO: Rol Utilizator

en: User Security
ro_RO: Securitate Autor

en: User actions in the dashboard (updates, changes, key settings actions).
ro_RO: Acțiuni ale utilizatorului în panoul de control (actualizări, modificări, acțiuni cheie ale setărilor).

en: User could not be activated.
ro_RO: Utilizatorul nu a putut fi activat.

en: User could not be added
ro_RO: Utilizatorul nu a putut fi adăugat

en: User could not be deleted.
ro_RO: Utilizatorul nu a putut fi șters.

en: User could not be disabled.
ro_RO: Utilizatorul nu a putut fi dezactivat.

en: User does not exist.
ro_RO: Utilizatorul nu există.

en: User does not exists.
ro_RO: Utilizatorul nu există.

en: User roles for who to disable the Right-Click.
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează.

en: User roles for who to disable the copy/paste.
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează.

en: User roles for who to disable the drag/drop.
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează.

en: User roles for who to disable the inspect element.
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează.

en: User roles for who to disable the view source.
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se dezactivează.

en: User roles for who to hide the admin toolbar.
ro_RO: Roluri de utilizator pentru care se poate ascunde bara de instrumente de administrare.

en: User successfully activated.
ro_RO: Utilizatorul a fost activat cu succes.

en: User successfully created.
ro_RO: Utilizatorul a fost creat cu succes.

en: User successfully deleted.
ro_RO: Utilizatorul a fost șters cu succes.

en: User successfully disabled.
ro_RO: Utilizatorul a fost dezactivat cu succes.

en: User successfully updated.
ro_RO: Utilizatorul a fost actualizat cu succes.

en: Usernames are discoverable through the WordPress REST API (e.g., /wp-json/wp/v2/users). This endpoint can expose author IDs, display names, and author slugs — which often match or closely resemble the actual login username. <br /><br />Attackers use this information for targeted brute force attacks and phishing campaigns.
ro_RO: Numele de utilizator sunt detectabile prin intermediul WordPress REST API (de ex., /wp-json/wp/v2/users). Acest punct de acces poate expune ID-uri de autor, nume de afișare și pseudonime de autor - care de multe ori se potrivesc sau se aseamănă strâns cu numele real de utilizator. <br /><br />Atacatorii folosesc aceste informații pentru atacuri brute force direcționate și campanii de phishing.

en: Usernames can be discovered by iterating through author IDs (e.g., /?author=1, /?author=2). WordPress redirects valid IDs to the author archive URL, revealing the username. <br /><br />While usernames alone don't grant access, they provide attackers with half the credentials needed and enable targeted brute force or phishing attacks.
ro_RO: Numele de utilizator pot fi descoperite prin iterarea prin ID-uri de autor (de ex., /?author=1, /?author=2). WordPress redirecționează ID-urile valide către URL-ul arhivei autorului, dezvăluind numele utilizatorului. <br /><br />Deși numele de utilizator în sine nu oferă acces, acestea oferă atacatorilor jumătate din acreditările necesare și permit atacuri brute force sau phishing direcționate.

en: Utilize this %s code for login in case you lose access to your website dashboard. Each code can be employed only once. | Utilize one of these unique %s codes for login in case you lose access to your website dashboard. Each code can be employed only once.
ro_RO[0]: Folosește acest %s cod pentru a te autentifica în caz că pierzi accesul la panoul de control. Fiecare cod poate fi utilizat o singură dată.
ro_RO[1]: Folosește unul dintre aceste %s coduri unice pentru a te autentifica în caz că pierzi accesul la panoul de control. Fiecare cod poate fi utilizat o singură dată.
ro_RO[2]: Folosește unul dintre aceste %s de coduri unice pentru a te autentifica în caz că pierzi accesul la panoul de control. Fiecare cod poate fi utilizat o singură dată.

en: Valid
ro_RO: Valabil

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Variables: {count} - no. of tries, {time} - time since last fail.
ro_RO: Variabile: {count} - nr. de încercări, {time} - timpul de la ultimul eșec.

en: Variables: {time} - time since available again.
ro_RO: Variabile: {time} - timpul până când este disponibil din nou.

en: Verification Code:
ro_RO: Cod de verificare:

en: Verifies users by requiring them to check %1$s I'm not a robot %2$s checkbox.
ro_RO: Verifică utilizatorii cerându-le să selecteze caseta %1$s Nu sunt un robot %2$s.

en: Version Numbers Exposed
ro_RO: Numerele de Versiune Expuse

en: Vietnamese
ro_RO: Vietnameză

en: View Source is disabled!
ro_RO: Vizualizarea codului sursă este dezactivată!

en: Virgin Islands, British
ro_RO: Insulele Virgine Britanice

en: Virgin Islands, U.S.
ro_RO: Insulele Virgine, SUA.

en: WARNING: Your account has attempted to login {count} times without providing a valid code. The last failed login occurred {time} ago. If this wasn't you, please reset your password.
ro_RO: AVERTISMENT: Contul tău a încercat să se autentifice de {count} ori fără a furniza un cod valid. Ultima încercare de conectare eșuată a avut loc acum {time}. Dacă nu ai fost tu, resetează-ți parola.

en: WP Core Security
ro_RO: Securitate WP Core

en: WP Debug Mode
ro_RO: Modul Depanare WP

en: WP Ghost Lite
ro_RO: WP Ghost

en: WP Super Cache CDN detected. Please include %1$s and %2$s paths in WP Super Cache > CDN > Include directories
ro_RO: Detectat WP Super Cache CDN. Include %1$s și %2$s căi în WP Super Cache > CDN > Include directories

en: WPEngine detected. Add the redirects in the Web Rules Engine %1$s
ro_RO: WPEngine detectat. Adaugă redirecționările în Motorul de Reguli Web %1$s

en: WP_DEBUG is currently enabled. While useful during development, leaving debug mode active on a live site exposes error messages, file paths, and internal details to visitors — information that attackers can use to identify vulnerabilities.
ro_RO: WP_DEBUG este în prezent activat. Deși este util în timpul dezvoltării, lăsarea modului de debug activ pe un site în producție expune mesaje de eroare, căi de fișiere și detalii interne vizitatorilor - informații pe care atacatorii le pot folosi pentru a identifica vulnerabilități.

en: Wallis and Futuna
ro_RO: Wallis și Futuna

en: Weak Database Password
ro_RO: Parolă Slabă pentru Baza de Date

en: Weak name detected: %1$s. You need to use another name to increase your website security.
ro_RO: Nume slab detectat: %1$s. Trebuie să folosești un alt nume pentru a crește securitatea site-ului tău.

en: Western Sahara
ro_RO: Sahara de Vest

en: What you see
ro_RO: Ce vezi

en: When
ro_RO: Când

en: Where to add the firewall rules.
ro_RO: Unde să adăugăm regulile de firewall.

en: Whether the request was blocked by the firewall.
ro_RO: Dacă solicitarea a fost blocată de firewall.

en: Whitelist
ro_RO: Listă albă

en: Whitelist IP addresses are never blocked.
ro_RO: Adresele de IP din lista albă nu sunt niciodată blocate.

en: Whitelist IPs
ro_RO: Lista Albă IP

en: Whitelist Options
ro_RO: Opțiuni de Whitelist

en: Whitelist Path
ro_RO: Calea de pe lista albă

en: Whitelist Paths
ro_RO: Lista Albă Căi

en: Whitelist Rule
ro_RO: Regulă în Lista Albă

en: Whitelist Rules
ro_RO: Reguli Pentru Lista Albă

en: Whitelist trusted IP addresses that should bypass firewall and security checks.
ro_RO: Include în lista albă adresele IP de încredere care ar trebui să ocolească protecția firewall și verificările de securitate.

en: Windows Live Writer Link Exposed
ro_RO: Link Windows Live Writer expus

en: WooCommerce Support
ro_RO: Suport pentru WooCommerce

en: WordPress Default Permissions
ro_RO: Permisiunile implicite ale WordPress

en: WordPress Security Check
ro_RO: Verificare Securitate WordPress

en: WordPress Version
ro_RO: Versiune WordPress

en: WordPress security keys and salts strengthen the encryption of data stored in user cookies and hashed passwords. Without properly configured keys, session tokens and passwords are easier to crack. <br /><br />Each key should be unique, random, and at least 64 characters long.
ro_RO: Cheile și sărurile de securitate WordPress întăresc criptarea datelor stocate în cookie-urile utilizatorului și parolele hash-ate. Fără chei configurate corespunzător, tokenurile de sesiune și parolele sunt mai ușor de spart. <br /><br />Fiecare cheie ar trebui să fie unică, aleatoare și de cel puțin 64 de caractere lungime.

en: WordPress, plugin, and theme version numbers are visible in your source code. Attackers use version information to identify sites running software with known vulnerabilities and target them with automated exploits.
ro_RO: Versiunile WordPress, plugin și temă sunt vizibile în codul sursă. Atacatorii folosesc informațiile de versiune pentru a identifica site-urile care rulează software cu vulnerabilități cunoscute și le vizează cu exploituri automate.

en: Works alongside your theme and plugins without requiring special configuration.
ro_RO: Funcționează alături de tema și pluginurile fără a necesita o configurație specială.

en: Wrong Username Protection
ro_RO: Protecție Nume de Utilizator Greșit

en: XML-RPC Access Enabled
ro_RO: Acces XML-RPC Activat

en: XML-RPC is currently accessible. This protocol sends credentials in plain text with every request and supports system.multicall, which allows attackers to test thousands of passwords in a single HTTP request. Unless you specifically need XML-RPC for remote publishing or the Jetpack plugin, it should be disabled.
ro_RO: XML-RPC este în prezent accesibil. Acest protocol trimite datele de identificare în text simplu cu fiecare cerere și suportă system.multicall, care permite atacatorilor să testeze mii de parole într-o singură cerere HTTP. Cu excepția cazului în care ai nevoie de XML-RPC pentru publicarea la distanță sau pentru pluginul Jetpack, acesta ar trebui să fie dezactivat.

en: Yes
ro_RO: Da

en: Yes, it's working
ro_RO: Da, funcționează

en: You already defined a different wp-content/uploads directory in wp-config.php %s
ro_RO: Ai definit deja un alt director wp-content/uploads în wp-config.php %s

en: You can ban a single IP address like 192.168.0.1 or a range of 245 IPs like 192.168.0.*. These IPs will not be able to access the login page.
ro_RO: Poți interzice o singură adresă IP, cum ar fi 192.168.0.1, sau un interval de 245 de adrese IP, cum ar fi 192.168.0.*. Aceste adrese IP nu vor putea accesa pagina de autentificare.

en: You can create a new page and come back to choose to redirect to that page.
ro_RO: Poți crea o pagină nouă și reveni pentru a alege să redirecționezi către pagina respectivă.

en: You can now turn off "%1$s" option.
ro_RO: Acum poți dezactiva opțiunea "%1$s".

en: You can now turn on "%1$s" option.
ro_RO: Acum poți activa opțiunea "%1$s".

en: You can white-list a single IP address like 192.168.0.1 or a range of 245 IPs like 192.168.0.*. Find your IP with %s
ro_RO: Poți adăuga pe listă un singur IP, cum ar fi 192.168.0.1 sau un interval de 245 de IP-uri, cum ar fi 192.168.0.*. Găsește-ți IP-ul cu %s

en: You can't set both ADMIN and LOGIN with the same name. Please use different names
ro_RO: Nu poți seta atât ADMIN, cât și LOGIN cu același nume. Folosește nume diferite.

en: You don't have the permission to access %1$s on this server.
ro_RO: Nu ai permisiunea să accesezi %1$s pe acest server.

en: You got %1$d attempts left before lockout.
ro_RO: Mai ai %1$d încercări înainte de blocare.

en: You have logged in successfully.
ro_RO: Te-ai autentificat cu succes.

en: You need to activate the URL Rewrite for IIS to be able to change the permalink structure to friendly URL (without index.php). %1$sMore details%2$s
ro_RO: Trebuie să activezi URL Rewrite pentru IIS pentru a putea schimba structura permalink-ului în URL prietenos (fără index.php). %1$sMai multe detalii%2$s

en: You need to set a positive number of attempts.
ro_RO: Trebuie să setezi un număr pozitiv de încercări.

en: You need to set a positive waiting time.
ro_RO: Trebuie să setezi un timp de așteptare pozitiv.

en: You need to set the permalink structure to friendly URL (without index.php).
ro_RO: Trebuie să setezi structura de permalink-uri la URL prietenos (fără index.php).

en: You requested a one-time secure login URL to access your account without a password.
    
    Click the secure link below:
    
    %s
    This link can be used only once and will expire shortly.
    
    If you did not request this email, you can safely ignore it.
ro_RO: Ai solicitat un URL de autentificare sigură, valabilă o singură dată, pentru a accesa contul tău fără parolă.
    
    Click pe linkul de securitate de mai jos:
    
    %s
    Acest link poate fi folosit doar o dată și va expira în curând.
    
    Dacă nu ai solicitat acest e-mail, îl poți ignora în siguranță.

en: You should check your website every week to see if there are any security changes.
ro_RO: Ar trebui să verifici site-ul tău în fiecare săptămână pentru a vedea dacă există modificări de securitate.

en: You will have to re-scan the QR code on all devices as the previous codes will stop working.
ro_RO: Va trebui să rescanezi codul QR pe toate dispozitivele, deoarece codurile anterioare vor înceta să funcționeze.

en: You've completed all free security tasks.
ro_RO: Ai finalizat toate sarcinile gratuite de securitate.

en: Your %1$s %2$s license expired on %3$s %4$s. To keep your website security up to date please make sure you have a valid subscription on %5$s%6$s
ro_RO: Licența ta %1$s %2$s a expirat la %3$s %4$s. Pentru a menține securitatea site-ului tău la zi, asigură-te că ai o abonare valabilă la %5$s%6$s

en: Your IP has been flagged for potential security violations. Please try again in a little while.
ro_RO: Adresa ta IP a fost semnalată pentru posibile încălcări de securitate. Încearcă din nou în curând.

en: Your Login Confirmation Code
ro_RO: Codul tău de confirmare a autentificării

en: Your Unique Login URL
ro_RO: URL-ul tău unic de Autentificare

en: Your admin URL can't be changed on %1$s hosting because of the %2$s security terms.
ro_RO: URL-ul de autentificare nu poate fi modificat pe găzduire %1$s din cauza %2$s termenilor de securitate.

en: Your admin URL is changed by another plugin or theme to %s. To activate this option, disable the custom admin feature in the other plugin or deactivate it.
ro_RO: URL-ul de administrare este modificat de un alt plugin sau temă la %s. Pentru a activa această opțiune, dezactivează funcția de administrare personalizată în celălalt plugin sau dezactiveaz-o.

en: Your admin dashboard is not served over HTTPS. Without SSL/TLS encryption, login credentials and session data are transmitted in plain text, making them vulnerable to interception. <br /><br />An SSL certificate is essential for securing all admin communications.
ro_RO: Panoul tău de administrare nu este servit prin HTTPS. Fără criptare SSL/TLS, datele de autentificare și datele de sesiune sunt transmise în text simplu, fiind vulnerabile la interceptare. <br /><br />Un certificat SSL este esențial pentru securizarea tuturor comunicațiilor administrative.

en: Your custom admin path is exposed in the page source code (typically through the AJAX URL). This allows attackers to discover your admin path and launch targeted brute force attacks. <br /><br />%1$sLearn how to hide the admin path from source code%2$s.
ro_RO: Calea ta personalizată de administrare este expusă în codul sursă al paginii (de obicei prin intermediul URL-ului AJAX). Aceasta permite atacatorilor să descopere calea ta de administrare și să lanseze atacuri brute force țintite. <br /><br />%1$sAflă cum să ascunzi calea de administrare din codul sursă%2$s.

en: Your custom login path is exposed in the page source code. This defeats the purpose of changing the login URL, as attackers can still discover it and target it with brute force attacks. <br /><br />The custom login path must be kept secret, and Brute Force Protection should be active. %1$sLearn how to hide the login path from source code%2$s.
ro_RO: Calea ta personalizată de autentificare este expusă în codul sursă. Acest lucru anulează scopul modificării URL-ului de autentificare, deoarece atacatorii o pot descoperi și o pot viza cu atacuri Brute Force. <br /><br />Calea personalizată de autentificare trebuie ținută secretă, iar protecția Brute Force ar trebui să fie activă. %1$sAflă cum să ascunzi calea de autentificare din codul sursă%2$s.

en: Your custom login path is not backed up yet. If you forget it, you may lose access to your dashboard.
ro_RO: Calea de conectare personalizată nu a fost încă salvată. Dacă o uitați, s-ar putea să pierdeți accesul la panoul de control.

en: Your database is using the default <strong>wp_</strong> table prefix. Automated SQL injection attacks commonly target this default prefix. Using a custom prefix adds an additional barrier against mass-targeted attacks that assume standard WordPress table names.
ro_RO: Baza ta de date folosește prefixul de tabelă implicit <strong>wp_</strong>. Atacurile automate de injecție SQL vizează adesea acest prefix implicit. Utilizarea unui prefix personalizat adaugă un barieră suplimentară împotriva atacurilor de tip masă care presupun numele standard ale tabelelor WordPress.

en: Your database password is empty or too simple. Even though most servers restrict database access to localhost, a weak password provides no defense if that restriction is ever bypassed or misconfigured.
ro_RO: Parola ta de baze de date este goală sau prea simplă. Chiar dacă majoritatea serverelor restricționează accesul la baza de date către localhost, o parolă slabă nu oferă nicio apărare dacă această restricție este ocolită sau configurată greșit.

en: Your login URL is changed by another plugin or theme in %s. To activate this option, disable the custom login in the other plugin or deactivate it.
ro_RO: URL-ul de autentificare este modificat de un alt plugin sau temă în %s. Pentru a activa această opțiune, dezactivează autentificarea personalizată în celălalt plugin sau dezactiveaz-o.

en: Your login URL is: %s
ro_RO: URL-ul de autentificare este: %s

en: Your login URL will be: %1$s In case you can't log in, use the safe URL: %2$s
ro_RO: URL-ul de autentificare va fi: %1$s În cazul în care nu vă puteţi autentifica, utilizaţi URL-ul sigur: %2$s

en: Your login confirmation code is: %s
    
    This code is valid for a limited time and can be used only once.
    
    If you did not attempt to log in, please ignore this email.
ro_RO: Codul tău de confirmare a autentificării este: %s
    
    Acest cod este valabil pentru un timp limitat și poate fi folosit numai o dată.
    
    Dacă nu ai încercat să te autentifici, ignoră acest e-mail.

en: Your security keys have not been regenerated in a long time. Regularly rotating security keys invalidates all existing sessions and forces re-authentication, limiting the window of exposure if credentials are compromised.
ro_RO: Cheile tale de securitate nu au fost regenarate de mult timp. Rotirea periodică a cheilor de securitate invalidează toate sesiunile existente și forțează reautentificarea, limitând fereastra de expunere dacă acreditările sunt compromise.

en: Your server is broadcasting its PHP version in HTTP response headers. This information helps attackers identify which PHP vulnerabilities may apply to your server.
ro_RO: Serverul transmite versiunea sa PHP în anteturile răspunsurilor HTTP. Această informație ajută atacatorii să identifice vulnerabilitățile PHP care pot fi aplicate serverului tău.

en: Your server is running an outdated version of MySQL. Unsupported MySQL versions contain known security vulnerabilities and may cause performance issues. <br /><br />Your website requires minimum <strong>MySQL %1$s or MariaDB %2$s</strong>.
ro_RO: Serverul tău rulează o versiune învechită a MySQL. Versiunile MySQL nesuportate conțin vulnerabilități de securitate cunoscute și pot cauza probleme de performanță. <br /><br />Website-ul tău necesită minim <strong>MySQL %1$s or MariaDB %2$s</strong>.

en: Your server is running an outdated version of PHP. Older PHP versions no longer receive security patches, leaving your site exposed to known vulnerabilities and reducing overall performance. <br /><br />Your website requires <strong>PHP %1$s</strong> or higher.
ro_RO: Serverul tău rulează o versiune învechită a PHP. Versiunile mai vechi de PHP nu mai primesc patch-uri de securitate, lăsând site-ul tău expus vulnerabilităților cunoscute și reducând performanța generală. <br /><br />Site-ul tău necesită <strong>PHP %1$s</strong> sau mai mare.

en: Your site is currently logging security threats, but advanced firewall filtering is not fully enabled. %1$s Activate 7G or 8G Firewall %2$s to automatically block malicious patterns before they reach WordPress.
ro_RO: Site-ul înregistrează în prezent amenințările de securitate, dar filtrarea avansată a firewall-ului nu este complet activată. %1$s Activează Firewall 7G sau 8G %2$s pentru a bloca automat modelele periculoase înainte de a ajunge la WordPress.

en: Your site is still using the default WordPress tagline "Just another WordPress site". This is a well-known WordPress fingerprint that makes it easy for bots and scanners to confirm your CMS. It also appears unprofessional to visitors.
ro_RO: Site-ul folosește încă sloganul WordPress implicit "Just another WordPress site". Acesta este un indiciu WordPress cunoscut care facilitează botilor și scanerelor confirmarea CMS-ului. De asemenea, pare neprofesionist pentru vizitatori.

en: Your website security %1$sis extremely weak%2$s.
ro_RO: Securitatea site-ului tău %1$seste extrem de slabă%2$s.

en: Your website security %1$sis getting better%2$s.
ro_RO: Securitatea site-ului tău %1$seste extrem de slabă%2$s.

en: Your website security %1$sis still weak%2$s.
ro_RO: Securitatea site-ului tău %1$seste extrem de slabă%2$s.

en: Your website security %1$sis very weak%2$s.
ro_RO: Securitatea site-ului tău %1$seste foarte slabă%2$s.

en: Your wp-config.php file is publicly accessible. This file contains your database credentials, security keys, and other critical configuration details. If an attacker can read this file, they can gain full control of your database and website.
ro_RO: Fișierul tău wp-config.php este accesibil publicului. Acest fișier conține datele de identificare ale bazei de date, cheile de securitate și alte detalii critice de configurare. Dacă un atacator poate citi acest fișier, acesta poate prelua controlul total asupra bazei tale de date și a site-ului web.

en: activate feature
ro_RO: activează funcția

en: after first access
ro_RO: după primul acces

en: already active
ro_RO: deja activ

en: dark
ro_RO: întunecat

en: default
ro_RO: implicit

en: display_errors PHP directive
ro_RO: display_errors Directiva PHP

en: e.g.
ro_RO: de ex.

en: e.g. %s
ro_RO: de ex. %s

en: e.g. /logout or
ro_RO: de ex. /logout sau

en: e.g. /post-type/ will block all path starting with /post-type/
ro_RO: De exemplu, /post-type/ va bloca toate căile care încep cu /post-type/

en: e.g. adm, back
ro_RO: de ex. adm, back

en: e.g. ajax, json
ro_RO: de ex. ajax, json

en: e.g. aspect, templates, styles
ro_RO: de ex. aspect, templates, styles

en: e.g. comments, discussion
ro_RO: de ex. comments, discussion

en: e.g. core, inc, include
ro_RO: de ex. core, inc, include

en: e.g. images, files
ro_RO: de ex. images, files

en: e.g. json, api, call
ro_RO: de ex. json, api, call

en: e.g. lib, library
ro_RO: de ex. lib, library

en: e.g. login or signin
ro_RO: de ex. login sau signin

en: e.g. logout or disconnect
ro_RO: de ex. logout sau disconnect

en: e.g. lostpass or forgotpass
ro_RO: de ex. lostpass sau forgotpass

en: e.g. main.css,  theme.css, design.css
ro_RO: de ex. main.css, theme.css, design.css

en: e.g. modules
ro_RO: de ex. modules

en: e.g. multisite activation link
ro_RO: de ex. multisite activation link

en: e.g. newuser or register
ro_RO: de ex.. newuser sau register

en: e.g. profile, usr, writer
ro_RO: de ex. profile, usr, writer

en: event
ro_RO: eveniment

en: events
ro_RO: evenimente

en: firewall stopped this request to protect the website from suspicious behavior.
ro_RO: firewall-ul a oprit această solicitare pentru a proteja site-ul de comportament suspect.

en: from
ro_RO: de la

en: help
ro_RO: ajutor

en: ignore alert
ro_RO: ignoră alerta

en: install.php & upgrade.php are accessible
ro_RO: Fișierele install.php și upgrade.php sunt accesibile

en: light
ro_RO: deschis

en: more details
ro_RO: detalii

en: not recommended
ro_RO: nu se recomandă

en: only %1$d chars
ro_RO: doar %1$d caractere

en: or
ro_RO: sau

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ro_RO: %1$s din %2$s

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
ro_RO: Neconcordanță

[ctx: password strength]
en: Medium
ro_RO: Medie

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
ro_RO: Puterea parolei este necunoscută

[ctx: password strength]
en: Strong
ro_RO: Puternică

[ctx: password strength]
en: Very weak
ro_RO: Foarte slabă

[ctx: password strength]
en: Weak
ro_RO: Slabă

en: reCAPTCHA Test
ro_RO: Testare reCAPTCHA

en: reCAPTCHA V2 Test
ro_RO: Testare reCAPTCHA V2

en: reCAPTCHA V3 Test
ro_RO: Testare reCAPTCHA V3

en: reCaptcha Language
ro_RO: Limbă reCaptcha

en: reCaptcha Theme
ro_RO: Temă reCaptcha

en: readme.html file is accessible
ro_RO: Fișierul readme.html este accesibil

en: recommended
ro_RO: recomandat

en: redirects
ro_RO: redirecționare

en: see feature
ro_RO: vezi funcția

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
ro_RO: &larr; Mergi la %s

en: start feature setup
ro_RO: configurează funcția

en: threat
ro_RO: amenințare

en: threats
ro_RO: amenințări

en: to
ro_RO: către

en: too simple
ro_RO: prea simplu

en: within
ro_RO: într-o durată de

en: wp-config.php & wp-config-sample.php are accessible
ro_RO: Fișierele wp-config.php și wp-config-sample.php sunt accesibile
