HeadSpace2 3.3.1 - en to bg translation catalogue (180 entries)

en: %d items were imported from %s
bg: %d неща бяха импортирани от %s

en: %s ago
bg: преди %s

en: (not available in UTW and Simple Tagging)
bg: (не е възможно при UTW и Simple Tagging)

en: (page %d of %d)
bg: (страница %d от %d)

en: 404 Page
bg: 404 Страница

en: <p style="color: red">That function is not defined</p>
bg: <p style="color: red">Тази функция не е дефинирана</p>

en: <p style="color: red">You are not allowed access to this resource</p>
bg: <p style="color: red">Вие нямате достъп до този ресурс</p>

en: <p>Tags:
bg: <p>Тагове:

en: Add Plugin
bg: Добавяне на Плъгин

en: Add tags to dictionary
bg: Добавя таговете в речника

en: Adds CrazyEgg tracking code to all pages
bg: Добавя CrazyEgg проследяващ код към всички страници

en: Adds Google Analytic tracking code to all pages
bg: Добавя Google Analytic проследяващ код към всички страници

en: Adds Mint tracking code to all pages
bg: Добавя Mint проследяващ код към всички страници

en: Adds StatCounter tracking code to all pages
bg: Добавя StatCounter проследяващ код към всички страници

en: Adds additional functions to allow blogging tools such as Ecto to use tagging
bg: Добавя дпълнителна функционалност, позволяваща на блог-инструменти като Ecto да се използват за таговете

en: Advanced
bg: Допълнително

en: After
bg: След

en: All descriptions will be trimmed to this length
bg: Всички опцания ще бъдат отрязани до тази дължина

en: Allow external JavaScript files to be referenced
bg: Позволява посочване на външен JavaScript файл

en: Allow page title to be changed (i.e. the title in the browser window title)
bg: Позволява промяна на заглавието на страница (т.е. заглавието горе в прозореца на браузъра)

en: Allows CSS stylesheets to be added to a page
bg: Позволява CSS stylesheets стил да бъде прилаган към страница

en: Allows a custom page-specific theme to over-ride the default theme
bg: Позволява използване на отделна тема за определена страница

en: Allows a no-index/no-follow option to be set to prevent search engines and robots from indexing or following pages
bg: Позволява опцията no-index/no-follow за да предотврати индексиране на страниците и следване на връзките от търсачките

en: Allows a short description about the page that is used by search engines
bg: Позволява кратко описание на страницата, което се използва от търсачките

en: Allows disabled plugins to be enabled on specific pages
bg: Позволява неактивни плъгини да се активират само за определени страници

en: Allows raw data to be inserted into the page meta section
bg: Позволява вмъкване на код (raw data) в meta-секцията на страницата

en: Allows site RSS description to be changed
bg: Позволява  описанието на RSS да бъде променено

en: Allows site RSS name to be changed
bg: Позволява  заглавието на RSS да бъде променено

en: Allows site description to be changed (i.e. the tagline)
bg: Позволява описанието на сайта да се променя (т.е. tagline)

en: Allows site name to be changed (i.e your blog name)
bg: Позволява името на сайта да бъде променяно (т.е. заглавието на блога)

en: Allows tags/keywords to be added to pages
bg: Позволява да бъдат добавяни тагове и ключови думи към страниците

en: Allows the 'more' text to be changed
bg: Позволява промяната на 'more' текста

en: Allows you to enable or disable various WordPress auto-formatting (including wpautop)
bg: Позволява да се активира или деактивира различни авто-форматиращи WordPress функции (включително wpautop)

en: Alphabetically order tags
bg: Подреди таговете по азбучен ред

en: Always
bg: Винаги

en: Archives
bg: Архиви

en: As with anything else that modifies your database you should <strong>backup your data before running an import</strong>.  No responsibility is accepted for any kittens that may be killed in the process.
bg: Както с всичко останало, което извършва промени по базата данни, трябва да <strong>направите резервно копие преди да извършите ипмпорта</strong>.  Не се поема никаква отговорност за щети нанесени при този процес.

en: Author Pages
bg: Авторски Страници

en: Automatically add new tags to dictionary
bg: Автоматично добавяне на новите тагове към речника

en: Before
bg: Преди

en: Cancel
bg: Отказ

en: Categories
bg: Категории

en: Check for updates
bg: Проверка за обновяване

en: Check for updates from within HeadSpace
bg: Проверка за нова версия през HeadSpace

en: Current theme
bg: Зададена тема

en: Customise the number of posts shown on the archive and search pages, and decide whether to show full content or the excerpt
bg: Определете броя на постовете, показвани на страниците с архиви и с резултати от търсене и определете дали да бъде показвано пълното съдържание на откъсите им.

en: Delete HeadSpace
bg: Изтрий HeadSpace

en: Description
bg: Описание

en: Dictionary
bg: Речник

en: Disabled
bg: Неактивно

en: Edit Category &raquo;
bg: Редакция на Категория &raquo;

en: Enter the URL you want outbound links tracked to, or leave empty for no outbound tracking
bg: Въведете URL за проследяване на изходящите връзки или оставете празно за да не се проследяват

en: Enter the full Google JavaScript tracking code, or just the <code>_uacct</code> number.
bg: Въведете пълния JavaScript проследяващ код на Google, или само <code>_uacct</code> номера.

en: Enter the relative URL to your Mint installation (i.e. <code>/mint/</code>).
bg: Въведете относителния URL до Mint инсталацията (напр. <code>/mint/</code>).

en: Enter your full <a href="http://crazyegg.com/pages/instructions">CrazyEgg ID</a>
bg: Въведете пълното си <a href="http://crazyegg.com/pages/instructions">CrazyEgg ID</a>

en: Everyone
bg: Всички

en: General Options
bg: Основни Настройки

en: Global Settings
bg: Глобални Настройки

en: Head META Description
bg: Head META Описание

en: HeadSpace Settings
bg: HeadSpace Настройки

en: HeadSpace has been removed
bg: HeadSpace е премахнат

en: HeadSpace tags (convert to WordPress 2.3 tags)
bg: HeadSpace тагове (преобразувай в WordPress 2.3 тагове)

en: HeadSpace2 News
bg: HeadSpace2 Новини

en: Home Page
bg: Начална Страница

en: How many widgets would you like?
bg: Колко widgets желаете?

en: Import
bg: Импортирай

en: Import and remove original data
bg: Импортирай и премахни оригиналния запис

en: Inherit from global settings
bg: Онаследи от глобалните настройки

en: Inherit settings
bg: Онаследи настройките

en: Invalid module
bg: Невалиден модул

en: Jerome's Keywords
bg: Jerome Ключови Думи

en: Leave blank to use theme default
bg: Оставете празно за да се използва по подразбиране от темата

en: Makes links clickable in comments
bg: Прави връзките в коментарите активни

en: Mass Edit Meta-data
bg: Обща Редакция на Meta-data

en: Max length
bg: Максимална дължина

en: Mint path
bg: Път до Mint

en: Modules
bg: Модули

en: Modules are disabled and do not appear
bg: Модулите са неактивни и няма да се виждат

en: Modules will always appear on edit screens
bg: Модулите ще се виждат винаги на екрана за редакция

en: Modules will be hidden behind a link
bg: Модулите ще бъдат скрити зад линк

en: More Unique
bg: More Уникален

en: More text
bg: More (още) текст

en: Never
bg: Никога

en: Next
bg: Следваща

en: Options
bg: Настройки

en: Order tags
bg: Подреждане на таговете

en: Page Counts
bg: Брояч на страницата

en: Page Modules
bg: Модули на страницата

en: Page Settings
bg: Настройки на страницата

en: Page Title
bg: Заглавие на страницата

en: Page description
bg: Описание на страницата

en: Page modules apply to individual pages.  Drag-and-drop modules into the appropriate area.  Modules can be re-ordered to change their position on the edit screen.
bg: Модули прилагани върху индивидуални страници. Провлачете модулите до желаната позиция. Модулите могат да бъдат преподредени за да се промени местоположението им на екрана за редактиране.

en: Page slug
bg: Откъс от страницата

en: Page title
bg: Заглавие на страницата

en: Page-specific Plugins
bg: Плъгини специфични за страница

en: Page-specific Themes
bg: Теми специфични за страница

en: Partition ID
bg: ID на дяла

en: Per page
bg: На страница

en: Plugins
bg: Плъгини

en: Post slug
bg: Адрес на поста

en: Post title
bg: Заглавие на поста

en: Posts &amp; Pages
bg: Постове и Страници

en: Posts successfully updated
bg: Поста е успешно обновен

en: Previous
bg: Предна

en: Project ID
bg: Проект ID

en: RPC support for Ecto
bg: RPC поддръжка за Ecto

en: RSS Description
bg: RSS Описание

en: RSS Name
bg: RSS Заглавие

en: Remove HeadSpace
bg: Премахнете HeadSpace

en: Replaced with the category description
bg: Заместено с описанието на категорията

en: Replaced with the current date
bg: Заместено

en: Replaced with the current page number (i.e. page 2 of 4)
bg: Заместено с номера на страницата (i.e. page 2 of 4)

en: Replaced with the current search phrase
bg: Заместено с търсената фраза

en: Replaced with the current time
bg: Заместено с времето в момента

en: Replaced with the date of the post/page
bg: Заместено с датата на поста/страницата

en: Replaced with the post categories (comma seperated)
bg: Заместено с категориите на поста (разделени със запетаи)

en: Replaced with the post/page ID
bg: Заместено с ID-то на поста/страницата

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
bg: Заместено с 'nicename' на автора на поста/страницата

en: Replaced with the post/page author's userid
bg: Заместено с потребителското userid на поста/страницата

en: Replaced with the post/page excerpt
bg: Заместено с откъса на поста/страницата

en: Replaced with the post/page modified time
bg: Заместено с времето за промяна на поста/страницата

en: Replaced with the title of the post/page
bg: Заместено със заглавието на поста/страницата

en: SEO Title Tags
bg: SEO Title тагове

en: Save
bg: Запази

en: Save all data
bg: Запази всичко

en: Save module order
bg: Запази подреждането на модулите

en: Search
bg: Търсене

en: Search Pages
bg: Страници за Търсене

en: Searches
bg: Търсения

en: Separator position
bg: Позиция на разделителя

en: Settings can be applied to specific posts &amp; pages from the <strong>post edit page</strong>, and to specific categories from the <strong>edit category</strong> page.
bg: Настройките могат да бъдат приложени върху определени постове и страници от страницата <strong>post edit page</strong> и към определена категория от страницата <strong>edit category</strong>.

en: Show in admin
bg: Показване в админа

en: Show tags in pages
bg: Показване на таговете в страниците

en: Show tags in posts
bg: Показване на таговете в постовете

en: Shows page-specific plugins in the administration menus
bg: Показва плъгини специфични за страници в админ-менютата

en: Simple
bg: Просто

en: Site Modules
bg: Модули на сайта

en: Site description
bg: Описание на сайта

en: Site modules apply to your site as a whole.  Only checked modules will run (when properly configured).
bg: Модулите се прилагат върху целия сайт. Само отбелязаните модули ще работят (при правилно конфигуриране).

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Special Tags
bg: Специални Тагове

en: Suggest tags based on content
bg: Предложи тагове на база на съдържанието

en: Suggested tags
bg: Предложения за тагове

en: Tag separator
bg: Таг разделител

en: Tags (keywords)
bg: Тагове (ключови думи)

en: Tags/keywords
bg: Тагове/ключови думи

en: Theme
bg: Тема

en: This must match the separator defined in Ecto 'Templates', 'Tags', 'Tag separator'
bg: Това трябва да съвпадне с разделителя дефиниран в Ecto 'Templates', 'Tags', 'Tag separator'

en: This option will remove HeadSpace and delete all settings, tags, and meta-data.
bg: Тази настройка ще премахне HeadSpace и ще изтрие всички настройки, тагове и мета-дата.

en: This page will allow you to import meta-data from other WordPress plugins.  The other plugins do not need to be active for the import to work.
bg: Тази страница Ви позволява да импортирате мета-дата от други WordPress плъгини. Не е необходимо другите плъгини да са активни за  да е успешен импорта.

en: Title separator
bg: Разделител в заглавието

en: Track outbound links
bg: Проследяване на изходящите връзки

en: Tracking code
bg: Проследяващ код

en: Update Options &raquo;
bg: Обнови Настройките &raquo;

en: Use <code>wpautop</code> to format paragraphs
bg: Използвай <code>wpautop</code> за форматиране на параграфите

en: Use <code>wptexturize</code> to turn quotes into fancy quotes
bg: Използвай <code>wptexturize</code> за да преобразуваш кавичките в fancy quotes

en: Users of the specified role or less will be tracked
bg: Потребители със зададената роля или по-ниска ще бъдат следени

en: Who to track
bg: Кой да бъде следен

en: WordPress content formatting
bg: WordPress форматиране на съдържанието

en: Wraps all post and page content inside a Google targeted section
bg: Загражда целия пост или страница в Google targeted section

en: Your module positions have been saved
bg: Позициите на модулите Ви са запазени

en: Your options have been updated
bg: Вашите настройки са обновени

en: add
bg: добави

en: add all
bg: добави всички

en: advanced
bg: за напреднали

en: applied to author pages
bg: прилага се на страниците на автора

en: applied to category pages without specific settings
bg: прилага се на страници на категории без определени настройки

en: applied to everything unless otherwise specified
bg: прилага се на всичко, освен ако не е определено нещо друго

en: applied to posts &amp; pages without specific settings
bg: прилага се на постове и страници без специфични настройки

en: applied to the home page
bg: прилага се при разглеждане на началната страница

en: applied when viewing a 404 error
bg: прилага се при грешка 404

en: applied when viewing search results
bg: прилага се при разглеждане на резултат от търсене

en: applied when viewing the archives
bg: прилага се при разглеждане на архивите

en: content
bg: съдържание

en: default
bg: по подразбиране

en: excerpt
bg: откъс

en: go
bg: давай

en: posts, showing the
bg: постове, показващи

en: set number of posts to 0 for theme default
bg: задайте 0 за да изпозвате настройките на темата по подразбиране

en: suggest
bg: предложи
