Google Сaptcha - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Google Captcha Settings
hi: गूगल कॅप्चा सेटिंग्स

en: Site key
hi: साइट कुंजी

en: Secret Key
hi: गुप्त कुंजी

en: Login form
hi: प्रवेश फार्म

en: Registration form
hi: पंजीकरण फॉर्म

en: Reset password form
hi: पुन: पासवर्ड फार्म

en: Comments form
hi: टिप्पणियां फार्म

en: Enter site key
hi: दर्ज साइट कुंजी

en: WARNING: The captcha will not display while you don't fill key fields.
hi: चेतावनी: यदि आप कुंजी क्षेत्र नहीं भरेंगें तो कैप्चा प्रदर्शित नहीं करेगा।

en: Enter secret key
hi: दर्ज गुप्त कुंजी

en: Settings saved
hi: सेटिंग्स सुरक्षित

en: Settings
hi: सेटिंग्स

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Enter site key and secret key, that you get after registration.
hi: पंजीकरण के बाद जो साइट कुंजी और गुप्त कुंजी  मिलती है उसे दर्ज करें।

en: Options
hi: विकल्प

en: Plugins
hi: प्लगइन्स

en: FAQ
hi: सामान्यतःपूछे जाने वाले प्रश्न (फ ए क्यू )

en: version
hi: संस्करण

en: Save Changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: To use Google Captcha you must get the keys from
hi: गूगल कॅप्चा का उपयोग करने के लिए,आप कुंजी लें

en: here
hi: यहाँ से

en: and enter them on the
hi: और उन्हें दर्ज करें

en: plugin setting page
hi: प्लगइन सेटिंग पृष्ठ पर

en: Error
hi: त्रुटि

en: Support
hi: सहयोग
