Go Exercise - en to ja_JP translation catalogue (88 entries)

en: Category
ja_JP: カテゴリー

en: Date
ja_JP: 日付

en: remove image
ja_JP: 画像を削除

en: select image
ja_JP: 画像を選択

en: Action
ja_JP: アクション

en: Return
ja_JP: 戻る

en: Comments
ja_JP: コメント

en: Tip
ja_JP: ヒント

en: Type
ja_JP: タイプ

en: Strength
ja_JP: 強度

en: Fitness
ja_JP: フィットネス

en: Duration
ja_JP: 期間

en: Frequency
ja_JP: 頻度

en: Settings
ja_JP: 設定

en: Image
ja_JP: 画像

en: Add Image
ja_JP: 画像を追加

en: Remove Image
ja_JP: 画像を削除

en: Description
ja_JP: 説明

en: All
ja_JP: すべて

en: Published
ja_JP: 公開済み

en: Private
ja_JP: プライベート

en: Pending Review
ja_JP: 保留中のレビュー

en: Scheduled
ja_JP: 予定済み

en: Draft
ja_JP: 下書き

en: Trash
ja_JP: ゴミ箱

en: Show All Users
ja_JP: すべてのユーザーを表示

en: Name
ja_JP: 名前

en: Slug
ja_JP: スラッグ

en: Author
ja_JP: 投稿者

en: Owner
ja_JP: 所有者

en: User ID
ja_JP: ユーザーID

en: numeric
ja_JP: 数値

en: Target
ja_JP: ターゲット

en: Sets
ja_JP: セット

en: Weight
ja_JP: 重量

en: Sorry. No data so far.
ja_JP: none

en: %s ago
ja_JP: %s前

en: One comment | %s comments
ja_JP[0]: 1件のコメント

en: by %s
ja_JP: %s

en: posted on %s
ja_JP: %s

en: Title
ja_JP: タイトル

en: Show up to
ja_JP: 表示件数

en: posts
ja_JP: 投稿

en: Sort posts by
ja_JP: 投稿の並び順

en: Total views
ja_JP: トータルの閲覧数

en: Avg. daily views
ja_JP: 毎日の平均閲覧数

en: Filters
ja_JP: フィルター

en: Time Range
ja_JP: 時間の幅

en: Last 24 hours
ja_JP: 過去24時間

en: Last 7 days
ja_JP: 過去1週間

en: Last 30 days
ja_JP: 過去30日

en: All-time
ja_JP: すべての時間

en: Custom
ja_JP: カスタム

en: Minute(s)
ja_JP: 分

en: Hour(s)
ja_JP: 時間

en: Day(s)
ja_JP: 日

en: Post type(s)
ja_JP: ポストタイプ

en: Taxonomy
ja_JP: 分類

en: Posts settings
ja_JP: 投稿の設定

en: Display post rating
ja_JP: 投稿のレーティングを表示

en: Shorten title
ja_JP: 短縮タイトル

en: characters
ja_JP: 字数

en: words
ja_JP: ワード

en: Display post excerpt
ja_JP: 投稿の抜粋を表示

en: Excerpt length
ja_JP: 抜粋の長さ

en: Display post thumbnail
ja_JP: 投稿記事のサムネイルを表示

en: Set size manually
ja_JP: サイズをマニュアルで設定

en: Width
ja_JP: 幅

en: Height
ja_JP: 高さ

en: Stats Tag settings
ja_JP: 解析タグ設定

en: Display comment count
ja_JP: コメント数を表示

en: Display views
ja_JP: 閲覧数を表示

en: Display author
ja_JP: 投稿者を表示

en: Display date
ja_JP: 日付を表示

en: Date Format
ja_JP: 日付形式

en: Relative
ja_JP: 相対的な

en: WordPress Date Format
ja_JP: WordPress の日付書式

en: Insert
ja_JP: 挿入

en: Post Title
ja_JP: 投稿タイトル

en: Heading
ja_JP: 見出し

en: Home
ja_JP: ホーム

en: Program
ja_JP: プログラム

en: New
ja_JP: 新規

en: Submit
ja_JP: 送信

en: Previous
ja_JP: 前へ

en: Next
ja_JP: 次へ

en: Delete
ja_JP: 削除

en: Rest
ja_JP: お休み
