Go Exercise - en to it_IT translation catalogue (81 entries)

en: Category
it_IT: Categoria

en: Date
it_IT: Data

en: remove image
it_IT: rimuovere Foto di presentazione

en: select image
it_IT: seleziona immagine

en: Preparation
it_IT: Allestimento

en: Action
it_IT: Azione

en: Return
it_IT: Ritorno

en: Comments
it_IT: Commenti

en: Tip
it_IT: Suggerimento

en: Type
it_IT: Tipo

en: Strength
it_IT: Resistenza

en: Duration
it_IT: Durata

en: Frequency
it_IT: Frequenza

en: Settings
it_IT: Impostazioni

en: Image
it_IT: Immagine

en: Add Image
it_IT: Aggiungi immagine

en: Remove Image
it_IT: Rimuovi Immagine

en: Description
it_IT: Descrizione

en: All
it_IT: Tutti

en: Published
it_IT: Pubblicato

en: Private
it_IT: Privato

en: Pending Review
it_IT: Recensione in attesa

en: Scheduled
it_IT: Programmato

en: Draft
it_IT: Bozza

en: Trash
it_IT: Cestino

en: Show All Users
it_IT: Mostra tutti gli Utenti

[ctx: post type general name]
en: Workouts
it_IT: Allenamenti

[ctx: post type singular name]
en: Workouts
it_IT: Allenamenti

en: Workouts
it_IT: Allenamenti

en: Name
it_IT: Nome

en: Author
it_IT: Autore

en: Owner
it_IT: Proprietario

en: User ID
it_IT: ID Utente

en: Sets
it_IT: Set completi

en: Weight
it_IT: Peso

en: Sorry. No data so far.
it_IT: Nessun dato disponibile.

en: %s ago
it_IT: %s fa

en: One comment | %s comments
it_IT[0]: Un commento
it_IT[1]: %s commenti

en: One view | %s views
it_IT[0]: Una vista
it_IT[1]: %s visualizzazioni

en: by %s
it_IT: da %s

en: posted on %s
it_IT: pubblicato da %s

en: under %s
it_IT: sotto %s

en: Image resize failed
it_IT: Ridimensionamento immagine non riuscito

en: Image Editor Save Failed
it_IT: La registrazione dell'immagine è fallita

en: Title
it_IT: Titolo

en: posts
it_IT: articoli

en: Total views
it_IT: Visualizzazioni totali

en: Filters
it_IT: Filtri

en: Time Range
it_IT: Intervallo Data/Ora

en: Last 24 hours
it_IT: Ultime 24 ore

en: Last 7 days
it_IT: Ultimi 7 giorni

en: Last 30 days
it_IT: Ultimi 30 giorni

en: All-time
it_IT: Tutto il tempo

en: Custom
it_IT: Personalizzato

en: Minute(s)
it_IT: Minuto(i)

en: Hour(s)
it_IT: Ora(e)

en: Day(s)
it_IT: Giorno(i)

en: Taxonomy
it_IT: Tassonomia

en: characters
it_IT: caratteri

en: words
it_IT: parole

en: Excerpt length
it_IT: Lunghezza dell’estratto

en: Display post thumbnail
it_IT: Visualizza Thumbnail del post

en: Width
it_IT: Larghezza

en: Height
it_IT: Altezza

en: Display views
it_IT: Mostra visualizzazioni

en: Display author
it_IT: Mostra autore

en: Display date
it_IT: Mostra data

en: Date Format
it_IT: Formato data

en: Relative
it_IT: Parente

en: WordPress Date Format
it_IT: WordPress Formato Date

en: embed
it_IT: integrato

en: Insert
it_IT: Inserisci

en: Post Title
it_IT: Titolo Post

en: Heading
it_IT: Intestazione

en: Program
it_IT: Programma

en: New
it_IT: Nuovo

en: Submit
it_IT: Invia

en:  is already in
it_IT:   è già in

en: Previous
it_IT: Precedente

en: Next
it_IT: Successivo

en: Delete
it_IT: Elimina
