Go Exercise - en to es_ES translation catalogue (98 entries)

en: ATTENTION! Please read the <a href="
es_ES: ¡Atención! Por favor, lea el <a href="

en: Edit Workout
es_ES: Editar entrenamiento

en: Category
es_ES: Categoría

en: Date
es_ES: Fecha

en: remove image
es_ES: eliminar imagen

en: select image
es_ES: seleccionar imagen

en: Preparation
es_ES: Preparación

en: Action
es_ES: Acción

en: Return
es_ES: Volver

en: Comments
es_ES: Comentarios

en: Type
es_ES: Tipo

en: Strength
es_ES: Fuerza

en: Duration
es_ES: Duración

en: Frequency
es_ES: Frecuencia

en: Settings
es_ES: Ajustes

en: Image
es_ES: Imagen

en: Add Image
es_ES: Añadir Imagen

en: Remove Image
es_ES: Eliminar imagen

en: Description
es_ES: Descripción

en: All
es_ES: Todo

en: Published
es_ES: Publicado

en: Private
es_ES: Privado

en: Pending Review
es_ES: Pendiente de revisión

en: Scheduled
es_ES: Programado

en: Draft
es_ES: Borrador

en: Trash
es_ES: Papelera

en: View Exercise
es_ES: Ver ejercicio

[ctx: post type general name]
en: Muscles
es_ES: Músculos

[ctx: post type singular name]
en: Muscles
es_ES: Músculos

en: Muscles
es_ES: Músculos

[ctx: post type general name]
en: Workouts
es_ES: Entrenamientos

[ctx: post type singular name]
en: Workouts
es_ES: Entrenamientos

[ctx: workout]
en: Add New Workout
es_ES: Añadir nuevo entrenamiento

en: Workouts
es_ES: Entrenamientos

en: Add New Workout
es_ES: Añadir nuevo entrenamiento

en: New Workout
es_ES: Nuevo entrenamiento

en: View Workout
es_ES: Ver entrenamientos

en: Name
es_ES: Nombre

en: Author
es_ES: Autor

en: Owner
es_ES: Propietario

en: User ID
es_ES: ID de Usuario

en: numeric
es_ES: numérico

en: Target
es_ES: Objetivo

en: Sets
es_ES: Packs

en: Rest Time
es_ES: Tiempo Descanso

en: Weight
es_ES: Peso

en: Sorry. No data so far.
es_ES: Lo siento. No hay datos hasta ahora.

en: %s ago
es_ES: hace %s

en: One comment | %s comments
es_ES[0]: Un comentario
es_ES[1]: %s comentarios

en: One view | %s views
es_ES[0]: Una vista
es_ES[1]: %s vistas

en: by %s
es_ES: por %s

en: posted %s
es_ES: Publicado %s

en: posted on %s
es_ES: Publicado en %s

en: under %s
es_ES: %s Pendiente

en: Image resize failed
es_ES: Redimensionar la imagen falló

en: Image Editor Save Failed
es_ES: Error al Guardar la Edición de la Imagen

en: Title
es_ES: Título

en: Show up to
es_ES: Mostrar hasta

en: posts
es_ES: publicaciones

en: Total views
es_ES: Vistas totales

en: Filters
es_ES: Filtros

en: Time Range
es_ES: Intervalo de tiempo

en: Last 24 hours
es_ES: Últimas 24 horas

en: Last 7 days
es_ES: Últimos 7 días

en: Last 30 days
es_ES: Últimos 30 días

en: All-time
es_ES: Todos los tiempos

en: Custom
es_ES: Personalizado

en: Minute(s)
es_ES: Minuto(s)

en: Hour(s)
es_ES: Hora(s)

en: Day(s)
es_ES: Día(s)

en: Post type(s)
es_ES: Tipo(s) de publicación

en: Taxonomy
es_ES: Taxonomía

en: characters
es_ES: caracteres

en: words
es_ES: palabras

en: Display post excerpt
es_ES: Mostrar fragmento de publicación

en: Excerpt length
es_ES: Longitud del extracto

en: Width
es_ES: Ancho

en: Height
es_ES: Altura

en: Display comment count
es_ES: Mostrar número de comentarios

en: Display author
es_ES: Mostrar autor

en: Display date
es_ES: Mostrar fecha

en: Date Format
es_ES: Formato de fecha

en: Relative
es_ES: Relativo

en: WordPress Date Format
es_ES: Formato de fecha Wordpress

en: exercise
es_ES: ejercicio

en: embed
es_ES: insertar

en: Insert
es_ES: Insertar

en: Post Title
es_ES: Título de la publicación

en: Heading
es_ES: Encabezado

en: Home
es_ES: Inicio

en: Program
es_ES: Programa

en: New
es_ES: Nuevo

en: Submit
es_ES: Enviar

en:  is already in
es_ES:  ya está en

en: Previous
es_ES: Anterior

en: Next
es_ES: Siguiente

en: Delete
es_ES: Borrar

en: Rest
es_ES: Descansar
