GigPress - en to ca translation catalogue (258 entries)

en: <strong>Welcome to GigPress!</strong> Get started by adding your first show below. To display your shows, simply add the
ca: <strong>Benvingut a GigPress!</strong> Comença afegint el teu primer concert aquí mateix. Per mostrar els seus concerts només ha d’afegir el

en: A pipe-separated list of available age restrictions.
ca: Una llista separada de restriccions per edat disponibles.

en: A tour is simply a named collection of shows that you want to group together.
ca: Una gira és simplement una col·lecció de concerts que vols agrupar.

en: Actions
ca: Accions

en: Active
ca: Actiu

en: Add a new artist
ca: Afegir un nou artista

en: Add a new post
ca: Afegir una nova entrada

en: Add a new tour
ca: Afegir una nova gira

en: Add a new venue
ca: Afegir un nou lloc

en: Add a show
ca: Afegir un concert

en: Add a similar show
ca: Afegir un concert similar

en: Add a tour
ca: Afegir una gira

en: Add an artist
ca: Afegir un artista

en: Add an venue
ca: Afegir un lloc

en: Add artist
ca: Afegir artista

en: Add show
ca: Afegir concert

en: Add to Google Calendar
ca: Afegir a Google Calendar

en: Add tour
ca: Afegir gira

en: Add venue
ca: Afegir lloc

en: Address
ca: Adreça

en: Administrator
ca: Administrador

en: Admission
ca: Preu

en: Admittance
ca: Admissió

en: Advanced
ca: Avançades

en: Age restrictions
ca: Restricció d’edat

en: All
ca: Tots

en: All artists
ca: Tots els artistes

en: All shows and tours in the trash have been permanently deleted.
ca: Tots els concerts i gires de la papelera s’han esborrat definitivament.

en: All tours
ca: Totes les gires

en: All tours have been migrated into artists.
ca: Totes les gires ha estat migrades dins els artistes.

en: All venues
ca: Tots els llocs

en: Artist
ca: Artista

en: Artist URL
ca: URL de l’artista

en: Artist URLs
ca: URL de l’artista

en: Artist label
ca: Etiqueta de l’artista

en: Artist name
ca: Nom de l’artista

en: Artist order updated.
ca: Ordre de l’artista actualitzat.

en: Artist successfully deleted.
ca: Artista eliminat correctament.

en: Artists
ca: Artistes

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Author
ca: Autor

en: Automatically create a related post for every new show I enter.
ca: Crear automàticament una entrada corresponent a cada nou concert que introdueixis.

en: Available placeholders:
ca: Marcadors de posició disponibles:

en: Box office
ca: Taquilles

en: Buy tickets label
ca: Etiqueta de compra d’entrades

en: Cancelled
ca: Cancelat

en: City
ca: Ciutat

en: Contributor
ca: Col·laborador

en: Copy
ca: Copiar

en: Country
ca: País

en: Country display
ca: Mostrar país

en: Date
ca: Data

en: Delete
ca: Esborrar

en: Descending
ca: Descendent

en: Disable the default GigPress CSS.
ca: Desactivar el CSS per defecte de GigPress.

en: Disable the default GigPress JavaScript.
ca: Desactivar el Javascript per defecte de GigPress.

en: Display country column.
ca: Mostrar la columna país.

en: Display gig info in related posts
ca: Mostrar informació del concert en entrades relacionades

en: Display past shows
ca: Mostrar concerts passats

en: Display today's shows
ca: Mostrar els concerts d’avui

en: Display upcoming shows
ca: Mostrar próxims concerts

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ca: Mostrant %s&#8211;%s de %s

en: Don't show this again
ca: No tornar a mostrar

en: Download CSV
ca: Descarregar CSV

en: Download iCal
ca: Descarregar iCal

en: Download your complete show database as a CSV (comma-separated values) file, compatible with programs such as Microsoft Excel. This file is also suitable to import into another GigPress installation.
ca: Descarregar la base de dades complerta de concerts com un arxiu CSV (valors separats per comes), compatible amb programes com Microsoft Excel. Aquest fitxer també serà vàlid per a la importació en una altra instal·lació de GigPress.

en: Edit
ca: Editar

en: Edit the related post
ca: Edita l’entrada relacionada

en: Edit this artist
ca: Editar aquest artista

en: Edit this show
ca: Editar aquest concert

en: Edit this tour
ca: Editar aquesta gira

en: Edit this venue
ca: Editar aquest lloc

en: End date
ca: Data de finalització

en: Exclude this category from my normal post listings.
ca: Excloure aquesta categoria dels meus llistats d’entrades normals.

en: Export all artists
ca: Exportar tots els artistes

en: Export all dates
ca: Exportar totes les dades

en: Export all tours
ca: Exportar totes les gires

en: Export past dates
ca: Exportar dates passades

en: Export upcoming dates
ca: Exportar properes dates

en: External URL
ca: URL externa

en: External link label
ca: Etiqueta de l’enllaç extern

en: Full URL to your 'Upcoming Shows' page
ca: URL complerta de la teva pàgina de 'Propers concerts'

en: Group by artist
ca: Agrupar per artista

en: Group by tour
ca: Agrupar per gira

en: Here's some documentation on date and time formatting
ca: Més informació sobre el format de data i hora

en: I use a 24 hour clock
ca: Utilitzo un rellotge de 24 hores

en: If a gig has a related post, that gig's details will appear at the specified position in that post.
ca: Si un concert té una entrada relacionada, la seva informació apareixerà en la posició especificada en l’entrada.

en: Ignored when filtering by artist, tour, or venue.
ca: Ignorat quan es filtra per artista, gira o lloc.

en: Ignored when not grouping by artist.
ca: Ignorat quan no s’ordenen per artista

en: Import/Export
ca: Importar / Exportar

en: Include Related Post associations?
ca: Incloure relacions amb entrades relacionades?

en: Include Schema.org/Event structured data as JSON-LD
ca: Incloure les dades estructurades de Schema.org/Even com JSON-LD

en: Like it?
ca: T’agrada?

en: Link artist names to their URLs.
ca: Vincular els artistes amb les seves URLs

en: Link behaviour
ca: Comportament dels enllaços

en: Link text
ca: Text de l’enllaç

en: List upcoming GigPress shows
ca: Llistar próxims concerts

en: Load jQuery into my theme.
ca: Carregar jQuery al meu tema.

en: Long date format
ca: Format de data llarg

en: Make a donation
ca: Fer un donació

en: Make the GigPress RSS feed auto-discoverable.
ca: Fer que el canal RSS de GigPress sigui detectable.

en: Name
ca: Nom

en: No artists in the database
ca: No hi ha artistes a la base de dades

en: No past shows message
ca: Missatge per quan no hi ha concerts anteriors

en: No tours in the database
ca: No hi ha gires a la base de dades

en: No upcoming shows message
ca: Missatge per quan no hi ha próxims concerts

en: No venues in the database
ca: No hi ha llocs a la base de dades

en: None
ca: No

en: Not sure
ca: No ho sabem

en: Note that deleting a tour will <strong>NOT</strong> delete the shows associated with that tour.
ca: Tingues en compte que esborrar una gira <strong>NO</strong> elimina els concerts relacionats amb aquesta gira.

en: Note that the FeedBurner FeedSmith plugin will kill your GigPress RSS and iCal feeds, but the FD FeedBurner plugin will not.
ca: Tingues en compte que el plugin de FeedBurner FeedSmith farà malbé l’RSS de GigPress i els feeds d’iCal, però el plugin de FeedBurner FD no.

en: Note that you cannot delete a venue while it has shows in the database.
ca: Tingues en compte que no es pot eliminar un lloc mentre tingui concerts a la base de dades.

en: Note that you cannot delete an artist while they have shows in the database.
ca: No es pot eliminar un artista mentre tingui concerts a la base de dades.

en: Nothing to export.
ca: Res a exportar.

en: Number of shows
ca: Número de concerts

en: Number of shows to list
ca: Número de concerts a mostrar

en: Only display shows from this artist
ca: Mostrar només concerts d’aquest artista

en: Only display shows from this tour
ca: Mostrar només concerts d’aquesta gira

en: Only display shows from this venue
ca: Mostrar només concerts d’aquest lloc

en: Open external links in new windows.
ca: Obrir enllaços en finestres noves.

en: Order artists alphabetically
ca: Ordenar artistes alfabèticament

en: Order artists by custom order
ca: Ordenar artistes manualment

en: Output
ca: Mostra

en: Part of a tour?
ca: És part d’una gira?

en: Past
ca: Anteriors

en: Phone
ca: Telèfon

en: Place a link to each show's related post in the following fields
ca: Posa un enllaç a l’entrada relacionada amb un concert en els següents camps

en: Please review the formatting specifications to save yourself headaches!
ca: Si us plau, revisa les especificacions de format per estalviar-te maldecaps!

en: Price
ca: Preu

en: Publish now
ca: Publicar ara

en: Publish on show date
ca: Publicar en la data del concert

en: Questions?  Please check out the
ca: Dubtes? Si us plau revisa la

en: RSS/iCal
ca: RSS / iCal

en: RSS/iCal feed limit
ca: Límit del feed de RSS/iCal

en: RSS/iCal feed title
ca: Títol del Canal RSS/iCal

en: Related post
ca: Entrada relacionada

en: Related post phrase
ca: Frase de les entrades relacionades

en: Related post title
ca: Títol de l’entrada relacionada

en: Related posts
ca: Entrades relacionades

en: Related posts category
ca: Categoria d’entrades relacionades

en: Related posts linking
ca: Enllaçs d’entrades relacionades

en: Related show heading
ca: Encapçalament de concert relacionat

en: Save Changes
ca: Guardar canvis

en: Select Month
ca: Selecciona Mes

en: Select Year
ca: Selecciona Any

en: Select a venue
ca: Seleccionar un lloc

en: Settings
ca: Opcions

en: Short date format
ca: Format de data curt

en: Show RSS and iCal feeds
ca: Mostrar enllaços a canals RSS i iCal

en: Show RSS and iCal subscription links.
ca: Mostrar els enllaços de subscripció RSS i iCal.

en: Show(s) successfully deleted.
ca: Concert(s) esborrats correctament.

en: Show(s) successfully restored.
ca: Concert(s) recuperats correctament.

en: Shows
ca: Concerts

en: Sold Out
ca: Entrades exhaurides

en: Something ain't right - try again?
ca: Algo cosa no va bé. Provem de nou?

en: Sorry, but there was an error parsing your file. Maybe double-check your formatting and file type?
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes analitzant l’arxiu. Comprovi el format i tipus d’arxiu.

en: Sorry, but there was an error uploading
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes al carregar

en: Sorry, but we had trouble loading that artist for editing.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes per carregar aquest artista per editar-lo.

en: Sorry, but we had trouble loading that show for editing.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes per carregar aquest concert per editar-lo.

en: Sorry, but we had trouble loading that tour for editing.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes carregant aquesta gira per editar-la.

en: Sorry, but we had trouble loading that venue for editing.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes carregant aquest lloc per editar-lo.

en: Sorry, no shows to display based on your criteria.
ca: Ho sentim, però no hi ha concerts que coincideixin amb aquests criteris.

en: Status
ca: Estat

en: Subscribe
ca: Subscripció

en: Take out the trash now
ca: Buidar la papelera ara

en: That's not a valid date.
ca: No és una data vàlida.

en: That's not a valid end date.
ca: No és una data de finalització vàlida.

en: There was an error migrating tours to artists. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes de migració amb les gires.

en: There were no tours to migrate.
ca: No hi havia gires per migrar.

en: This appears before the gig details in your related post.
ca: Això surt abans de la informació del concert en la teva entrada relacionada.

en: This appears in your shows listing.
ca: Això apareix al teu llistat de concerts.

en: This is a multi-day event
ca: Aquest és un esdeveniment de diversos dies

en: This phrase is used to link to the page specified in your GigPress settings. (Leave blank to disable this link.)
ca: Aquesta frase es fa servir per enllaçar a la pàgina específica de la configuració de GigPress. (Deixa-ho en blanc per desactivar aquest enllaç).

en: Ticket URL
ca: URL de venta d’entrades

en: Ticket phone
ca: Telèfon de venta d’entrades

en: Time
ca: Hora

en: Time format
ca: Format d’hora

en: Title
ca: Títol

en: Tour
ca: Gira

en: Tour label
ca: Etiqueta de la gira

en: Tour name
ca: Nom de la gira

en: Tour name successfully changed to
ca: Nom de la gira canviat a

en: Tour successfully deleted.
ca: Gira esborrada correctament.

en: Tour successfully restored from the database.
ca: Gira restablerta des de la base de dades.

en: Tours
ca: Gires

en: Trash selected shows
ca: Enviar els concerts seleccionats a la papelera

en: Uncheck this if you have a hard-coded link to the jQuery library in your theme.
ca: Desmarca aquesta opció si ja tens escrit un vincle a la llibreria de jQuery al teu tema.

en: Undo
ca: Desfer

en: Upcoming
ca: Próxims

en: Update artist
ca: Actualitzar artista

en: Update show
ca: Actualitzar concert

en: Update tour
ca: Actualitzar gira

en: Update venue
ca: Actualizar lloc

en: Upload CSV
ca: Carregar CSV

en: Upload a CSV (comma-separated values) file to import into your GigPress database.
ca: Carregar un fitxer CSV (valors separats per comes) per importar-lo a la base de dades de GigPress.

en: Use full country names.
ca: Fer servir els noms de país complerts.

en: Use this space to list other bands, 'presented by' info, etc
ca: Utilitza aquest espai per llistar altres bandes, informació de “persentat per…”, etc

en: User level required to use GigPress
ca: Nivell d’usuari necessari per administrar GigPress

en: Venue
ca: Lloc

en: Venue address
ca: Adreça

en: Venue city
ca: Ciutat

en: Venue country
ca: País

en: Venue name
ca: Nom del lloc

en: Venue phone
ca: Telèfon

en: Venue postal code
ca: Codi postal del lloc

en: Venue state/province
ca: Província del lloc

en: Venue successfully deleted.
ca: Lloc eliminat correctament.

en: Venue website
ca: Pàgina Web

en: Venues
ca: Llocs

en: View all artists
ca: Veure tots els artistes

en: View all tours
ca: Veure totes les gires

en: View all venues
ca: Veure tots els llocs

en: We had trouble creating your Related Post. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut un problema creant l’entrada relacionada al blog.

en: We had trouble creating your new artist. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes al crear el nou artista.

en: We had trouble creating your new tour. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes al crear la nova gira.

en: We had trouble creating your new venue. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes al crear el nou lloc.

en: We ran into some trouble deleting the artist. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes en eliminar l’artista.

en: We ran into some trouble deleting the show(s). Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes esborrant el concert(s).

en: We ran into some trouble deleting the tour. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes esborrant la gira.

en: We ran into some trouble deleting the venue. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes a l’esborrar el lloc.

en: We ran into some trouble emptying the trash. Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes buidant la papelera.

en: We ran into some trouble restoring the tour. Sorry.
ca: Ho sentim, hem tingut problemes al restaurar la gira.

en: We ran into some trouble restoring your show(s). Sorry.
ca: Ho sentim, però hem tingut problemes recuperant el(s) teu(s) concert(s).

en: When creating related posts, put them in this category
ca: Al crear entrades relacionades, posar-les automàticament en aquesta categoria

en: Yes
ca: Sí

en: You are not authorized to do that. Try logging-in first.
ca: No pots fer això. Intenta iniciar sessió primer.

en: You have
ca: Tens

en: You must enter a city.
ca: Has d’afegir una ciutat.

en: You must enter a tour name.
ca: Has d’introduïr el nom de la gira.

en: You must enter a venue name.
ca: Has d’introduïr el nom del lloc.

en: You must enter an artist name.
ca: Has d’introduïr el nom de l’artista.

en: You must select a venue.
ca: Has de seleccionar un lloc.

en: You must select an artist.
ca: Has de seleccionar un artista

en: You're using
ca: Estàs fent servir

en: Your show  on
ca: El teu concert a

en: after the post content
ca: després del contingut

en: and
ca: i

en: at
ca: -

en: before the post content
ca: abans del contingut

en: cancel
ca: cancelar

en: documentation
ca: documentació

en: in
ca: a

en: in your trash
ca: a la papelera

en: include currency symbol
ca: incloure símbol de moneda

en: on
ca: el

en: on the GigPress website. Enjoy!
ca: al web de GigPress. ¡A disfrutar!

en: or
ca: o

en: shortcode to any page or post.
ca: codi curt a qualsevol pàgina o entrada.

en: shows
ca: concerts

en: shows were skipped as they were deemed duplicates
ca: concerts omesos perquè es consideren duplicats

en: shows were skipped due to errors
ca: concerts omesos a causa d’errors

en: shows were successfully imported
ca: els concerts s’han importat correctament

en: successfully updated.
ca: actualitzat correctament.

en: tours
ca: gires

en: using <code>[gigpress_related_shows]</code>
ca: fent servir <code>[gigpress_related_shows]</code>

en: was successfully added to the database.
ca: ha estat afegit correctament a la base de dades.

en: was successfully added.
ca: s’ha afegit correctament.

en: was successfully updated.
ca: s’ha actualitzat correctament.
