fluid-checkout - en to ca translation catalogue (519 entries)

en: "Add" link button
ca: Botó d&#39;enllaç &quot;Afegeix&quot;.

en: (Required)
ca: (obligatori)

en: (originally "%s")
ca: (originalment &quot;%s&quot;)

en: * For as long as you have an active subscription.
ca: * Durant el temps que tingueu una subscripció activa.

en: 1 column
ca: 1 columna

en: 2 columns
ca: 2 columnes

en: 226 EUR value (Save 42%)
ca: Valor de 226 EUR (estalvia un 42%)

en: <a href="%s" target="_blank">Purchase a new license key</a> and continue to receive updates and support.
ca: <a href="%s" target="_blank">Compreu una nova clau de llicència</a> i continueu rebent actualitzacions i assistència.

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to get your license key, or <a href="%s" target="_blank">purchase a new license key</a>.
ca: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Inicieu la sessió al vostre compte</a> per obtenir la vostra clau de llicència o <a href="%s" target="_blank">compreu-ne una nova</a> .

en: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Log in to your account</a> to renew your license key and continue to receive updates and support.
ca: <a href="https://fluidcheckout.com/account/" target="_blank">Inicieu sessió al vostre compte</a> per renovar la clau de llicència i continuar rebent actualitzacions i assistència.

en: <a target="_blank" href="%s">Upgrade to PRO</a> to unlock more options.
ca: <a target="_blank" href="%s">Actualitza a PRO</a> per desbloquejar més opcions.

en: <p>Fluid Checkout needs the classic WooCommerce shortcode-based checkout form to work. When using the Divi Builder to customize the look and feel of the checkout page, the classic shortcodes are replaced with custom widgets from the Divi Builder for each part of the checkout page. These custom widgets are not compatible with Fluid Checkout.</p><p>Please edit your checkout page replacing the Divi Builder widgets with the a text widget containing the shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code>.</p>
ca: <p>Fluid Checkout necessita el formulari de pagament clàssic basat en codi curt de WooCommerce per funcionar. Quan utilitzeu el Divi Builder per personalitzar l&#39;aspecte de la pàgina de pagament, els codis curts clàssics es substitueixen per ginys personalitzats del Divi Builder per a cada part de la pàgina de pagament. Aquests ginys personalitzats no són compatibles amb Fluid Checkout.</p><p> Editeu la vostra pàgina de pagament substituint els ginys de Divi Builder per un widget de text que conté el codi curt <code>[woocommerce_checkout]</code> .</p>

en: <p>This widget has been replaced by Fluid Checkout. </p><p>When using Fluid Checkout, the checkout page needs to use the original WooCommerce shortcode <code>[woocommerce_checkout]</code> to work properly.</p><p>For more information, visit the Fluid Checkout documentation.</p>
ca: <p>Aquest giny s&#39;ha substituït per Fluid Checkout.</p><p> Quan utilitzeu Fluid Checkout, la pàgina de pagament ha d&#39;utilitzar el codi curt original de WooCommerce <code>[woocommerce_checkout]</code> per funcionar correctament.</p><p> Per obtenir més informació, visiteu la documentació de Fluid Checkout.</p>

en: <p>We detected that you are using the plugins Delivery & Pickup Date Time for WooCommerce (free and PRO) by CodeRockz. Integration with these plugins have been moved to Fluid Checkout PRO.</p>
ca: <p>Hem detectat que estàs utilitzant els connectors Data de lliurament i hora de recollida per a WooCommerce (gratuïts i PRO) de CodeRockz. La integració amb aquests connectors s&#39;ha mogut a Fluid Checkout PRO.</p>

en: <strong>%1$s</strong> requires <strong>%2$s</strong> to be installed and activated. <a href="%4$s">%3$s</a>
ca: <strong>%1$s</strong> requereix que <strong>%2$s</strong> estigui instal·lat i activat. <a href="%4$s">%3$s</a>

en: Account matching
ca: Concordança del compte

en: Account matching / user matching
ca: Concordança de comptes/concordança d&#39;usuaris

en: Account password
ca: Contrasenya del compte

en: Action link on the order summary at checkout.
ca: Enllaç d&#39;acció al resum de la comanda a la compra.

en: Activate %s
ca: Activa %s

en: Activated
ca: Activat

en: Add %s
ca: Afegeix %s

en: Add billing phone field to the checkout form.
ca: Afegiu el camp del telèfon de facturació al formulari de pagament.

en: Add extra fields to the checkout form
ca: Afegiu camps addicionals al formulari de pagament

en: Add shipping phone field to the checkout form.
ca: Afegiu el camp del telèfon d&#39;enviament al formulari de pagament.

en: Add widget areas to the cart page
ca: Afegiu àrees de widget a la pàgina del carretó

en: Add widget areas to the checkout page
ca: Afegiu àrees de widget a la pàgina de pagament

en: Add widget areas to the order pay page
ca: Afegiu àrees de widget a la pàgina de pagament de la comanda

en: Add widget areas to the thank you page
ca: Afegiu àrees de widget a la pàgina d&#39;agraïment

en: Add-ons
ca: Complements

en: Additional header sections
ca: Seccions de capçalera addicionals

en: Additional notes
ca: Notes addicionals

en: Address Book
ca: Llibreta d&#39;adreces

en: Address book
ca: Llibreta d&#39;adreces

en: Adds an extra shipping email and shipping phone field to the shipping address section.
ca: Afegeix un correu electrònic d&#39;enviament addicional i un camp de telèfon d&#39;enviament a la secció d&#39;adreça d&#39;enviament.

en: After Shipping Address
ca: Després de l&#39;adreça d&#39;enviament

en: After order sections
ca: Després de les seccions de comanda

en: After shipping address
ca: Després de l&#39;adreça d&#39;enviament

en: After the cart actions
ca: Després de les accions del carro

en: After the cart items section
ca: Després de la secció d&#39;articles del carretó

en: After the order items section
ca: Després de la secció d&#39;articles de comanda

en: After the order overview
ca: Després de la visió general de la comanda

en: After the order overview and payment instructions
ca: Després de la visió general de la comanda i les instruccions de pagament

en: After the order summary
ca: Després del resum de la comanda

en: After the order totals
ca: Després dels totals de la comanda

en: After the progress bar
ca: Després de la barra de progrés

en: After the shipping section
ca: Després de la secció d&#39;enviament

en: All PRO features + All add-ons for a special price.
ca: Totes les funcions PRO + Tots els complements a un preu especial.

en: All add-ons are sold separately and require the <strong>Fluid Checkout Lite</strong> plugin to be installed and activated, except when noted.
ca: Tots els complements es venen per separat i requereixen que el connector <strong>Fluid Checkout Lite</strong> estigui instal·lat i activat, excepte quan s&#39;indiqui.

en: All future add-ons *
ca: Tots els complements futurs *

en: All prices shown in EUR. If there are any divergencies with the prices on our website, the offers shown on the website superseed these and will be applied.
ca: Tots els preus es mostren en EUR. Si hi ha alguna divergència amb els preus del nostre lloc web, les ofertes que es mostren al lloc web les substituiran i s&#39;aplicaran.

en: Allow customers to add a gift message and other gift related options to the order.
ca: Permet als clients afegir un missatge de regal i altres opcions relacionades amb el regal a la comanda.

en: Allow customers to change product quantities or removing items directly at the checkout page.
ca: Permet als clients canviar les quantitats de productes o eliminar articles directament a la pàgina de pagament.

en: Allows customers to make payments for orders that are either created manually by the store admin or not completed during checkout.
ca: Permet als clients fer pagaments per comandes que l&#39;administrador de la botiga ha creat manualment o que no s&#39;han completat durant el procés de compra.

en: Already have an account?
ca: Ja tens un compte?

en: Always show
ca: Mostra sempre

en: An account will be created with the information provided at checkout when completing the order.
ca: Es crearà un compte amb la informació proporcionada al moment de la compra en completar la comanda.

en: Apartment, unit, building, floor, etc.
ca: Pis, unitat, edifici, pis, etc.

en: Apply styles to the Stripe payment form fields
ca: Aplicar estils als camps del formulari de pagament de Stripe

en: As a step after shipping
ca: Com a pas després de l&#39;enviament

en: As a step before shipping
ca: Com a pas abans de l&#39;enviament

en: As a sub-step after the shipping address section
ca: Com a subpas després de la secció d&#39;adreça d&#39;enviament

en: As a sub-step before the payment section
ca: Com a subpas abans de la secció de pagament

en: As a sub-step before the shipping address section
ca: Com a subpas abans de la secció d&#39;adreça d&#39;enviament

en: As a substep after payment methods
ca: Com a subpas després dels mètodes de pagament

en: As a substep before payment methods
ca: Com a subpas abans dels mètodes de pagament

en: Associate the guest customer's orders with their existing account when an account already exists with the customer's contact details.
ca: Associa les comandes del client convidat amb el seu compte existent quan ja existeix un compte amb les dades de contacte del client.

en: Avoid delivery delays and unsatisfied customers. Collect the <strong>correct address information</strong> from the first time they buy with you.
ca: Eviteu retards de lliurament i clients insatisfets. Recolliu la <strong>informació de l&#39;adreça correcta</strong> des de la primera vegada que compren amb vosaltres.

en: Before Shipping Address
ca: Abans de l&#39;adreça d&#39;enviament

en: Before checkout steps
ca: Passos previs al pagament

en: Before coupon codes section
ca: Abans de la secció de codis de cupó

en: Before shipping address
ca: Abans de l&#39;adreça d&#39;enviament

en: Before the cart actions
ca: Abans de les accions del carro

en: Before the cart items section
ca: Abans de la secció d&#39;articles del carretó

en: Before the checkout steps
ca: Abans dels passos de la compra

en: Before the order items section
ca: Abans de la secció d&#39;articles de comanda

en: Before the order summary
ca: Abans del resum de la comanda

en: Before the order totals
ca: Abans del total de la comanda

en: Before the progress bar
ca: Abans de la barra de progrés

en: Before the shipping section
ca: Abans de la secció d&#39;enviament

en: Below the order summary
ca: A sota del resum de la comanda

en: Below the payment section
ca: A sota de la secció de pagament

en: Billing address
ca: Adreça de facturació

en: Billing phone
ca: Telèfon de facturació

en: Both below the payment section and the order summary
ca: Tant a sota de la secció de pagament com al resum de la comanda

en: Boxed
ca: En caixa

en: Breadcrumbs
ca: Pa ratllat

[ctx: Button label for applying coupon codes]
en: Apply
ca: Aplicar

en: Captcha Pro by BestWebSoft
ca: Captcha Pro de BestWebSoft

en: Captcha position
ca: Posició captcha

[ctx: Captcha position]
en: Before place order button
ca: Botó abans de fer la comanda

[ctx: Captcha position]
en: Before place order section
ca: Abans de fer la secció de comanda

en: Carrier:
ca: Transportista:

en: Cart elements
ca: Elements del carro

en: Cart items
ca: Articles del carretó

en: Cart items count
ca: Els articles del carretó compten

en: Cart layout
ca: Distribució del carro

en: Cart optimizations
ca: Optimitzacions del carretó

en: Cart total:
ca: Total del carretó:

en: Change email address to: {suggestion-value}
ca: Canvia l&#39;adreça electrònica per: {suggestion-value}

en: Change visibility for the company name field for the billing address section on the checkout form.
ca: Canvia la visibilitat del camp del nom de l&#39;empresa per a la secció d&#39;adreça de facturació del formulari de pagament.

en: Change visibility for the company name field for the shipping address section on the checkout form.
ca: Canvieu la visibilitat del camp del nom de l&#39;empresa per a la secció d&#39;adreça d&#39;enviament del formulari de pagament.

en: Change: %s
ca: Canvi: %s

en: Changes the layout of order details on the thank you page and account pages.
ca: Canvia la disposició dels detalls de la comanda a la pàgina d&#39;agraïment i a les pàgines del compte.

en: Changes the layout of order pay page for existing orders pending payment from the customer.
ca: Canvia el disseny de la pàgina de pagament de la comanda per a les comandes existents pendents de pagament del client.

en: Check if there are any <a href="%s">integration options</a> available for other plugins you have installed.
ca: Comproveu si hi ha <a href="%s">opcions d&#39;integració</a> disponibles per a altres connectors que hàgiu instal·lat.

en: Checkbox for "Same as shipping/billing address" checked by default
ca: La casella de selecció &quot;Igual que l&#39;adreça d&#39;enviament/facturació&quot; està marcada de manera predeterminada

en: Checkout
ca: Pagament

en: Checkout Below Place Order
ca: Fes la compra a sota Fes la comanda

en: Checkout Footer
ca: Peu de pàgina de compra

en: Checkout Header - Desktop
ca: Capçalera de pagament - Escriptori

en: Checkout Header - Mobile
ca: Capçalera de pagament: mòbil

en: Checkout Order Summary
ca: Resum de la comanda de pagament

en: Checkout Sidebar
ca: Barra lateral de compra

en: Checkout elements
ca: Elements de pagament

en: Checkout fields
ca: Camps de pagament

en: Checkout layout
ca: Disseny de la caixa

en: Checkout options
ca: Opcions de pagament

en: Checkout progress
ca: Progrés de la compra

[ctx: Checkout step title]
en: Billing
ca: Facturació

[ctx: Checkout step title]
en: Contact
ca: Contacte

[ctx: Checkout step title]
en: Payment
ca: Pagament

[ctx: Checkout step title]
en: Shipping
ca: Enviament

[ctx: Checkout substep change link label]
en: Change
ca: Canviar

[ctx: Checkout substep save link label]
en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Choose a background color for the checkout page footer. Only applies when using the distraction free header and footer.
ca: Trieu un color de fons per al peu de pàgina de pagament. Només s&#39;aplica quan s&#39;utilitza la capçalera i el peu de pàgina sense distraccions.

en: Choose a background color for the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
ca: Trieu un color de fons per a la capçalera de la pàgina de pagament. Només s&#39;aplica quan s&#39;utilitza la capçalera i el peu de pàgina sense distraccions.

en: Choose a background color for the checkout page. Color is applied to the <em>body</em> element.
ca: Trieu un color de fons per a la pàgina de pagament. El color s&#39;aplica a l&#39;element <em>del cos</em> .

en: Choose a background color for the order summary section.
ca: Trieu un color de fons per a la secció de resum de la comanda.

en: Choose an image to be displayed on the checkout page header. Only applies when using the distraction free header and footer.
ca: Trieu una imatge que es mostrarà a la capçalera de la pàgina de pagament. Només s&#39;aplica quan s&#39;utilitza la capçalera i el peu de pàgina sense distraccions.

en: Choose in which position to display the order actions.
ca: Trieu en quina posició voleu mostrar les accions de comanda.

en: Choose in which position to display the section.
ca: Trieu en quina posició voleu mostrar la secció.

en: Choose in which position to display the shipping methods section.
ca: Trieu en quina posició voleu mostrar la secció de mètodes d&#39;enviament.

en: Choose in which step to display the billing phone field.
ca: Trieu en quin pas voleu mostrar el camp del telèfon de facturació.

en: Choose in which step to display the shipping phone field.
ca: Trieu en quin pas voleu mostrar el camp del telèfon d&#39;enviament.

en: Choose the style of the progress bar.
ca: Trieu l&#39;estil de la barra de progrés.

en: Choose where to display the available coupons section on the checkout page.
ca: Trieu on voleu que es mostri la secció de cupons disponibles a la pàgina de pagament.

en: Choose which address to save as the shipping address for local pickup orders.
ca: Trieu quina adreça voleu desar com a adreça d&#39;enviament per a les comandes de recollida local.

en: Classic
ca: Clàssic

[ctx: Clear image selection on admin pages.]
en: Remove image
ca: Elimina la imatge

en: Click to go to the order summary
ca: Feu clic per anar al resum de la comanda

en: Close and continue with checkout
ca: Tanqueu i continueu amb la compra

[ctx: Close button aria-label]
en: Close
ca: Tancar

en: Collapsed
ca: Col·lapsat

en: Collect and <strong>validate EU VAT numbers at the checkout page</strong>, removes tax charges on reverse charge basis and confirms customer location when needed.
ca: Recolliu i <strong>valideu els números d&#39;IVA de la UE a la pàgina de pagament</strong> , elimina els càrrecs d&#39;impostos sobre la base del càrrec invers i confirma la ubicació del client quan sigui necessari.

en: Company name field for billing address
ca: Camp de nom de l&#39;empresa per a l&#39;adreça de facturació

en: Company name field for shipping address
ca: Camp de nom de l&#39;empresa per a l&#39;adreça d&#39;enviament

en: Confirm
ca: Confirmeu

en: Contact
ca: Contacte

en: Contact step
ca: Pas de contacte

en: Continue
ca: Continua

en: Controls whether to use the distraction free page header and footer or keep the currently active theme's header and footer.
ca: Controla si s&#39;utilitza la capçalera i el peu de pàgina sense distraccions o si es manté la capçalera i el peu de pàgina del tema actualment actiu.

en: Coupon codes
ca: Codis de cupó

en: Create an account
ca: Creeu un compte

en: Cross-sells
ca: Vendes creuades

en: Custom fields
ca: Camps personalitzats

en: Dark mode
ca: Mode fosc

en: Dashboard
ca: Tauler de control

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Debug options
ca: Opcions de depuració

en: Default button style
ca: Estil de botó predeterminat

en: Define the position to display "Place order" and terms checkbox section.
ca: Definiu la posició per mostrar la secció &quot;Fes la comanda&quot; i la casella de selecció de termes.

en: Define the position to display the captcha section. Some positions might not work depending on the captcha type chosen.
ca: Definiu la posició per mostrar la secció captcha. És possible que algunes posicions no funcionin segons el tipus de captcha escollit.

en: Define the visibility of the additional order notes field.
ca: Definiu la visibilitat del camp de notes de comanda addicionals.

en: Design template
ca: Plantilla de disseny

en: Design templates, optimized cart and order received pages, account matching, and much more.
ca: Plantilles de disseny, carretó optimitzat i pàgines rebudes de comandes, concordança de comptes i molt més.

en: Did you mean %s?
ca: Volíeu dir %s?

en: Disable the theme checkout options
ca: Desactiveu les opcions de compra del tema

en: Dismiss
ca: Descartar

en: Display as a cart section
ca: Mostra com a secció de carro

en: Display checkout sidebar widgets only when viewing the last checkout step on mobile devices when using multi-step checkout layout
ca: Mostra els widgets de la barra lateral de pagament només quan es visualitza l&#39;últim pas de pagament en dispositius mòbils quan s&#39;utilitza el disseny de pagament de diversos passos

en: Display express checkout buttons in one line for larger screens
ca: Mostra els botons de pagament ràpid en una línia per a pantalles més grans

en: Display gift message and other gift options at the checkout page
ca: Mostra el missatge de regal i altres opcions de regal a la pàgina de pagament

en: Display message when an account exists with the email address provided
ca: Mostra el missatge quan existeix un compte amb l&#39;adreça de correu electrònic proporcionada

en: Display new sections and change order of sections on email notifications. Styles of order details on email notifications remain unchanged.
ca: Mostra les seccions noves i canvia l&#39;ordre de les seccions a les notificacions per correu electrònic. Els estils dels detalls de la comanda a les notificacions per correu electrònic es mantenen sense canvis.

en: Display order progress from the theme
ca: Mostra el progrés de la comanda des del tema

en: Display the "Add" link buttons in lowercase
ca: Mostra els botons d&#39;enllaç &quot;Afegeix&quot; en minúscules

en: Display the cart page with a layout similar to the checkout page.
ca: Mostra la pàgina del carretó amb un disseny similar a la pàgina de pagament.

en: Display the checkout progress bar when using multi-step checkout layout
ca: Mostra la barra de progrés de la compra quan utilitzeu el disseny de pagament de diversos passos

en: Display the coupon codes section title
ca: Mostra el títol de la secció de codis de cupó

en: Display the form field labels visible on the page
ca: Mostra les etiquetes dels camps del formulari visibles a la pàgina

en: Display the gift message as part of the order details table instead of a separate section
ca: Mostra el missatge del regal com a part de la taula de detalls de la comanda en lloc d&#39;una secció separada

en: Display the gift message fields always expanded
ca: Mostra els camps del missatge de regal sempre ampliats

en: Display the order details with wide layout on the thank you page
ca: Mostra els detalls de la comanda amb un disseny ampli a la pàgina d&#39;agraïment

en: Display the order status progress bar
ca: Mostra la barra de progrés d&#39;estat de la comanda

en: Display widgets below the checkout header for mobile devices. Only displayed if using the plugin's checkout header.
ca: Mostra els widgets a sota de la capçalera de pagament per a dispositius mòbils. Només es mostra si s&#39;utilitza la capçalera de pagament del connector.

en: Display widgets below the place order button at the checkout page.
ca: Mostra els widgets a sota del botó de fer la comanda a la pàgina de pagament.

en: Display widgets inside the order summary at the checkout page.
ca: Mostra els widgets dins del resum de la comanda a la pàgina de pagament.

en: Display widgets on the checkout footer. Only displayed if using the plugin's checkout footer.
ca: Mostra els ginys al peu de la compra. Només es mostra si s&#39;utilitza el peu de pàgina de pagament del connector.

en: Display widgets on the checkout header for large screens. Only displayed if using the plugin's checkout header.
ca: Mostra ginys a la capçalera de pagament per a pantalles grans. Només es mostra si s&#39;utilitza la capçalera de pagament del connector.

en: Display widgets on the checkout sidebar after the order summary.
ca: Mostra els widgets a la barra lateral de pagament després del resum de la comanda.

en: Displays the express checkout section at checkout when supported payment gateways have this feature enabled.
ca: Mostra la secció de pagament exprés a l&#39;hora de pagar quan les passarel·les de pagament admeses tenen aquesta funció activada.

en: Distraction free header and footer
ca: Capçalera i peu de pàgina sense distraccions

en: Do not change placeholders
ca: No canvieu els marcadors de posició

en: Do not display the cart items errors message at the top of the checkout page. When submitting the checkout form to complete the purchase, these error messages will always be displayed.
ca: No mostri el missatge d&#39;error d&#39;articles del carretó a la part superior de la pàgina de pagament. Quan envieu el formulari de pagament per completar la compra, aquests missatges d&#39;error sempre es mostraran.

en: Do not hide "Address line 2" fields behind a link button
ca: No amagueu els camps &quot;Línia d&#39;adreça 2&quot; darrere d&#39;un botó d&#39;enllaç

en: Do not save any shipping address
ca: No deseu cap adreça d&#39;enviament

en: Do not show
ca: No mostrar

en: Don't show this again
ca: No tornis a mostrar això

en: EU-VAT Assistant
ca: Assistent UE-IVA

en: Edit cart
ca: Edita el carretó

en: Edit cart contents at checkout page
ca: Editeu el contingut del carretó a la pàgina de pagament

en: Edit cart link
ca: Edita l&#39;enllaç del carretó

en: Edit the checkout page
ca: Editeu la pàgina de pagament

en: Enable Mail Check: (disabled feature)
ca: Activa la comprovació de correu: (funció desactivada)

en: Enable cart page optimizations
ca: Activa les optimitzacions de la pàgina del carretó

en: Enable custom shipping email field
ca: Activa el camp de correu electrònic d&#39;enviament personalitzat

en: Enable dark mode
ca: Activa el mode fosc

en: Enable integrated coupon code section
ca: Activa la secció de codi de cupó integrada

en: Enable international phone number fields
ca: Habilita els camps de números de telèfon internacionals

en: Enable options to edit cart items on the checkout page
ca: Activa les opcions per editar els articles del carretó a la pàgina de pagament

en: Enable order details customizations on email notifications
ca: Activa les personalitzacions dels detalls de la comanda a les notificacions per correu electrònic

en: Enable order pay page optimizations
ca: Activa les optimitzacions de la pàgina de pagament de la comanda

en: Enable phone number validation based on country rules
ca: Activa la validació del número de telèfon segons les regles del país

en: Enable thank you page and order details optimizations
ca: Activa les optimitzacions de la pàgina d&#39;agraïment i dels detalls de la comanda

en: Enable the account matching feature
ca: Activa la funció de concordança de comptes

en: Enable the express checkout section
ca: Activa la secció de pagament exprés

en: Enable wide layout on "My account" page.
ca: Activa el disseny ampli a la pàgina &quot;El meu compte&quot;.

en: Enhance your checkout experience with these add-ons.
ca: Milloreu la vostra experiència de pagament amb aquests complements.

en: Enhanced select fields
ca: Camps de selecció millorats

en: Enter your code here
ca: Introduïu el vostre codi aquí

en: Expanded
ca: Expandit

en: Expired on %s.
ca: Va caducar el %s.

en: Express Checkout buttons from supported payment methods
ca: Botons de pagament exprés dels mètodes de pagament admesos

en: Express checkout
ca: Pagament exprés

en: Extend all the goodness of Fluid Checkout to your cart page and thank you pages.
ca: Esteneu totes les bondats de Fluid Checkout a la pàgina del vostre carretó i a les pàgines d&#39;agraïment.

en: Fix automatic zoom-in on form fields
ca: Corregiu l&#39;ampliació automàtica dels camps del formulari

en: Fixed line
ca: Línia fixa

en: Fluid Checkout
ca: Checkout de fluids

en: Fluid Checkout PRO – Bundle
ca: Fluid Checkout PRO - Paquet

en: Fluid Checkout and Delivery Date plugins by CodeRockz
ca: Complements Fluid Checkout i Data de lliurament de CodeRockz

en: Fluid Checkout database update
ca: Actualització de la base de dades de Fluid Checkout

en: Fluid Checkout database updated successfully
ca: La base de dades de Fluid Checkout s&#39;ha actualitzat correctament

en: Fluid Checkout is not compatible with the Divi Builder checkout layout
ca: Fluid Checkout no és compatible amb el disseny de pagament de Divi Builder

en: Footer background color
ca: Color de fons del peu de pàgina

en: Force billing and shipping addresses to the same (single section)
ca: Força les adreces de facturació i enviament al mateix (secció única)

en: Force wide layout on WooCommerce pages
ca: Forçar el disseny ample a les pàgines de WooCommerce

en: Format phone numbers according to the rules for each country.
ca: Formata els números de telèfon segons les normes de cada país.

en: General styles for the checkout steps, order summary and other sections. <br>Might also apply to other pages such as the Cart, Order Received and View Order pages.
ca: Estils generals per als passos de finalització de la compra, el resum de la comanda i altres seccions.<br> També es pot aplicar a altres pàgines com ara les pàgines Cistella de la compra, Comanda rebuda i Veure comanda.

en: Germanized PRO multistep checkout feature needs to be disabled when using Fluid Checkout
ca: Cal desactivar la funció de pagament de diversos passos Germanized PRO quan utilitzeu Fluid Checkout

en: Get the Bundle – Only 129 EUR
ca: Aconsegueix el paquet: només 129 EUR

en: Get this add-on &mdash; 29 EUR
ca: Obteniu aquest complement: 29 EUR

en: Get this add-on &mdash; 39 EUR
ca: Obteniu aquest complement: 39 EUR

en: Get this add-on &mdash; 59 EUR
ca: Obteniu aquest complement: 59 EUR

en: Gift message
ca: Missatge de regal

en: Gift messages and packing slips
ca: Missatges de regal i albarans

en: Gift options
ca: Opcions de regal

en: Go to Germanized settings
ca: Aneu a la configuració germanitzada

en: Go to Plugin Search
ca: Aneu a Cerca de connectors

en: Go to the home page
ca: Aneu a la pàgina d&#39;inici

en: Google Address Autocomplete
ca: Compleció automàtica d&#39;adreces de Google

en: Great! Your checkout page is now running on Fluid Checkout.
ca: Genial! La vostra pàgina de pagament ara s&#39;està executant a Fluid Checkout.

en: HTML color value. ie: #f3f3f3
ca: Valor de color HTML. és a dir: #f3f3f3

en: Header
ca: Capçalera

en: Header and footer
ca: Capçalera i peu de pàgina

en: Header and footer template
ca: Plantilla de capçalera i peu de pàgina

en: Header and footer templates
ca: Plantilles de capçalera i peu de pàgina

en: Header background color
ca: Color de fons de la capçalera

en: Here are a few resources for you to get started:
ca: Aquí teniu alguns recursos per començar:

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hidden (remove field)
ca: Ocult (elimina el camp)

en: Hide cart items errors at the checkout page
ca: Amaga els errors dels articles del carretó a la pàgina de pagament

en: Hide optional fields behind a link button
ca: Amaga els camps opcionals darrere d&#39;un botó d&#39;enllaç

en: Highlight the billing address section in the checkout form
ca: Ressalteu la secció d&#39;adreça de facturació al formulari de pagament

en: Highlight the order totals row in the order summary table
ca: Ressalteu la fila de totals de la comanda a la taula de resum de la comanda

en: Highlight the shipping address section in the checkout form
ca: Ressalteu la secció d&#39;adreça d&#39;enviament al formulari de pagament

en: I already have it – Hide this offer
ca: Ja ho tinc: amaga aquesta oferta

en: I need help!
ca: Necessito ajuda!

en: If checked informs typos in email to users. (This feature has been disabled because Fluid Checkout offers the feature. Changes to this option will not take effect)
ca: Si està marcat, s&#39;informarà d&#39;errors ortogràfics al correu electrònic als usuaris. (Aquesta funció s&#39;ha desactivat perquè Fluid Checkout ofereix la funció. Els canvis a aquesta opció no tindran efecte)

en: If field is set as "optional", which is the default visibility state, no changes will be applied to let other plugins apply any changes they need.
ca: Si el camp s&#39;estableix com a &quot;opcional&quot;, que és l&#39;estat de visibilitat predeterminat, no s&#39;aplicaran canvis per permetre que altres connectors apliquen els canvis que necessiten.

en: If you ever need help, <a href="%s" target="_blank">open a support ticket</a> on our official support channel.
ca: Si mai necessiteu ajuda, <a href="%s" target="_blank">obriu un bitllet d&#39;assistència</a> al nostre canal d&#39;assistència oficial.

en: Ignore additional checkout required fields when paying with a compatible express checkout payment gateway
ca: Ignoreu els camps obligatoris de pagament addicionals quan pagueu amb una passarel·la de pagament de pagament ràpid compatible

[ctx: Image uploader.]
en: No image selected.
ca: No s&#39;ha seleccionat cap imatge.

en: Initial state for the expansible order summary section on mobile.
ca: Estat inicial de la secció de resum de comandes expandible al mòbil.

en: Inside the cart items section
ca: Dins de la secció d&#39;articles del carretó

en: Inside the order items section
ca: Dins de la secció d&#39;articles de comanda

en: Inside the order overview
ca: Dins de la visió general de la comanda

en: Inside the order summary
ca: Dins del resum de la comanda

en: Installed &mdash; Activate
ca: Instal·lat — Activar

en: Integrated coupon code field on the cart page
ca: Camp de codi de cupó integrat a la pàgina del carretó

en: Integrations
ca: Integracions

en: International phone numbers
ca: Números de telèfon internacionals

en: It is recommended to keep this option checked to reduce the number of open input fields, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">read the research</a>.
ca: Es recomana mantenir aquesta opció marcada per reduir el nombre de camps d&#39;entrada oberts, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#1-address-line-2--company-name-can-safely-be-collapsed-behind-a-link" target="_blank">llegiu la recerca</a> .

en: It is recommended to keep this option enabled for a better user experience.
ca: Es recomana mantenir aquesta opció activada per a una millor experiència d&#39;usuari.

en: Layout &amp; design
ca: Maquetació i disseny

en: Layout of cross-sell items on the cart page.
ca: Disseny dels articles de venda creuada a la pàgina del carretó.

en: Let customers <strong>save multiple shipping and billing addresses</strong> on their account and choose which ones to use at checkout and cart pages.
ca: Permet als clients <strong>guardar diverses adreces d&#39;enviament i facturació</strong> al seu compte i triar quines utilitzar a les pàgines de pagament i carretó.

en: License key cancelled.
ca: Clau de llicència cancel·lada.

en: License keys
ca: Claus de llicència

en: Link to shop page
ca: Enllaç a la pàgina de la botiga

en: Load unminified assets
ca: Carregueu actius no minificats

en: Local pickup
ca: Recollida local

en: Local pickup and in-store collection
ca: Recollida local i recollida a la botiga

[ctx: Log in link label at checkout contact step]
en: Log in
ca: Inicieu sessió

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue as a guest
ca: O continuar com a convidat

[ctx: Log in separator label at for when guest checkout is disabled]
en: Or continue below
ca: O continuar a continuació

en: Log in to your account
ca: Inicieu sessió al vostre compte

en: Logged in as %1$s. <a href="%2$s">Log out</a>
ca: S&#39;ha iniciat sessió com a %1$s. <a href="%2$s">Tanca la sessió</a>

en: Logo image
ca: Imatge del logotip

en: Mailchimp for WooCommerce
ca: Mailchimp per a WooCommerce

en: Make the checkout progress bar stay visible while scrolling
ca: Feu que la barra de progrés de la compra sigui visible mentre us desplaceu

en: Make the labels of optional field "Add" link button as <code>lowercase</code> (ie. "Add phone number" instead of "Add Phone Number"). This option also affects the link buttons for coupon code fields.
ca: Feu que les etiquetes del botó d&#39;enllaç &quot;Afegeix&quot; del camp opcional siguin en <code>lowercase</code> (és a dir, &quot;Afegeix un número de telèfon&quot; en lloc de &quot;Afegeix un número de telèfon&quot;). Aquesta opció també afecta els botons d&#39;enllaç dels camps del codi de cupó.

en: Make the order summary stay visible on the cart page while scrolling
ca: Feu que el resum de la comanda es mantingui visible a la pàgina del carretó mentre us desplaceu

en: Make the order summary stay visible while scrolling
ca: Feu que el resum de la comanda es mantingui visible mentre us desplaceu

en: Minimalist
ca: Minimalista

en: Mobile
ca: Mòbil

en: More design templates
ca: Més plantilles de disseny

en: More information
ca: Més informació

en: More positions for the coupon code on the checkout page
ca: Més posicions per al codi de cupó a la pàgina de pagament

en: Most useful when the order summary section does not have a highlighted background color. Might also apply to the Cart, Order Received and View Order pages when using Fluid Checkout PRO.
ca: Més útil quan la secció de resum de la comanda no té un color de fons ressaltat. També es pot aplicar a les pàgines Cistell, Comanda rebuda i Veure comanda quan utilitzeu Fluid Checkout PRO.

en: Move the sign up checkbox to the contact step
ca: Mou la casella de selecció de registre al pas de contacte

en: Multi step
ca: Diversos passos

en: Multiple saved addresses for shipping and billing.
ca: Diverses adreces desades per a l&#39;enviament i la facturació.

en: My account layout
ca: Disseny del meu compte

en: No integrations available at the moment on this section. The options related to each plugin will only appear here if that plugin is activated.
ca: No hi ha integracions disponibles en aquest moment en aquesta secció. Les opcions relacionades amb cada connector només apareixeran aquí si aquest connector està activat.

en: No license keys options available at the moment on this section. The options related to each plugin or add-on will appear here when that plugin is activated.
ca: No hi ha opcions de claus de llicència disponibles en aquest moment en aquesta secció. Les opcions relacionades amb cada connector o complement apareixeran aquí quan aquest connector estigui activat.

en: Not selected yet.
ca: Encara no seleccionat.

en: Number of cross-sell items to display on the cart page
ca: Nombre d&#39;articles de venda creuada per mostrar a la pàgina del carretó

en: Ok
ca: D&#39;acord

en: On the sidebar
ca: A la barra lateral

en: On the site header (requires distraction-free header)
ca: A la capçalera del lloc web (requereix una capçalera sense distraccions)

en: Only applicable if use of coupon codes are enabled in the WooCommerce settings.
ca: Només aplicable si l&#39;ús de codis de cupó està habilitat a la configuració de WooCommerce.

en: Only applicable when coupon code is displayed as a separate section on the checkout or cart pages.
ca: Només s&#39;aplica quan el codi del cupó es mostra com una secció independent a les pàgines de pagament o del carretó.

en: Only applicable when using the Impreza theme header at the checkout page.
ca: Només s&#39;aplica quan s&#39;utilitza la capçalera del tema Impreza a la pàgina de pagament.

en: Only applies when using a block-based theme.
ca: Només s&#39;aplica quan s&#39;utilitza un tema basat en blocs.

en: Only show allowed countries for shipping or billing
ca: Mostra només els països permesos per a l&#39;enviament o la facturació

en: Only used for shipping-related questions.
ca: Només s&#39;utilitza per a preguntes relacionades amb l&#39;enviament.

en: Optimized cart page
ca: Pàgina optimitzada del carretó

en: Optimized horizontal cross-sells layout
ca: Disseny de venda creuada horitzontal optimitzat

en: Optimized order received / thank you page
ca: Comanda optimitzada rebuda / pàgina d&#39;agraïment

en: Optional
ca: Opcional

en: Optional fields
ca: Camps opcionals

en: Or
ca: O

en: Order actions
ca: Ordenar accions

en: Order details layout
ca: Disseny de detalls de la comanda

en: Order details optimizations
ca: Optimitzacions de detalls de comanda

en: Order downloads
ca: Encarregueu descàrregues

en: Order notes
ca: Notes de comanda

en: Order number and receipt will be sent to this email address.
ca: El número de comanda i el rebut s&#39;enviaran a aquesta adreça de correu electrònic.

en: Order pay
ca: Ordre de pagament

en: Order pay page
ca: Pàgina de pagament de la comanda

en: Order progress
ca: Progrés de la comanda

en: Order status
ca: Estat de la comanda

en: Order summary
ca: Resum de la comanda

en: Output additional header sections if enabled in the theme settings.
ca: Emet seccions de capçalera addicionals si està activat a la configuració del tema.

en: Output the breadcrumbs section from the Fennik theme when using Fluid Checkout header and footer.
ca: Emet la secció de mitges de pa del tema Fennik quan utilitzeu la capçalera i el peu de pàgina de Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from Betheme on the checkout, cart and order received pages.
ca: Envieu la secció de passos de compra de Betheme a les pàgines de compra, carretó i comandes rebudes.

en: Output the checkout steps section from The Gem theme when using Fluid Checkout header and footer.
ca: Escriviu la secció de passos de compra del tema The Gem quan feu servir la capçalera i el peu de pàgina de Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Bookshelf theme when using Fluid Checkout.
ca: Mostra la secció dels passos de compra del tema Bookshelf quan utilitzeu Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Kapee theme on the checkout, cart and order received pages.
ca: Escriviu la secció de passos de compra del tema Kapee a les pàgines de compra, carretó i comandes rebudes.

en: Output the checkout steps section from the Nyture theme when using Fluid Checkout.
ca: Mostra la secció dels passos de pagament del tema Nyture quan utilitzeu Fluid Checkout.

en: Output the checkout steps section from the Porto theme on the checkout, cart and order received pages.
ca: Escriviu la secció de passos de compra del tema Porto a les pàgines de compra, carretó i comandes rebudes.

en: Output the checkout steps section from the Pressmart theme on the checkout, cart and order received pages.
ca: Escriviu la secció de passos de pagament del tema Pressmart a les pàgines de pagament, carretó i comandes rebudes.

en: Output the checkout steps section from the Woodmart theme when using Fluid Checkout header and footer.
ca: Escriviu la secció de passos de pagament del tema Woodmart quan feu servir la capçalera i el peu de pàgina de Fluid Checkout.

en: Override the position for the subscribe checkbox on the checkout page and always display it on the contact step
ca: Anul·leu la posició de la casella de selecció de subscripció a la pàgina de pagament i visualitzeu-la sempre al pas de contacte

en: Page background color
ca: Color de fons de la pàgina

en: Page template
ca: Plantilla de pàgina

en: Parcel terminal
ca: Terminal de paquets

en: Payment form
ca: Formulari de pagament

en: Payment method
ca: Forma de pagament

en: Phone number validation types used when precise validation is enabled.
ca: Tipus de validació de números de telèfon que s&#39;utilitzen quan la validació precisa està habilitada.

en: Pick a Locker
ca: Tria un armari

en: Pickup point
ca: Punt de recollida

en: Pickup point not selected yet.
ca: El punt de recollida encara no s&#39;ha seleccionat.

en: Pickup point:
ca: Punt de recollida:

en: Place order
ca: Fes la comanda

en: Please verify your phone number.
ca: Verifiqueu el vostre número de telèfon.

en: Position for the extra order summary section on mobile.
ca: Posició per a la secció addicional de resum de la comanda al mòbil.

en: Position on checkout page
ca: Posició a la pàgina de pagament

en: Prevent automatic selection of the first shipping method
ca: Impedeix la selecció automàtica del primer mètode d&#39;enviament

en: Proceed to %s
ca: Passeu a %s

en: Proceed to billing
ca: Passeu a la facturació

en: Proceed to contact
ca: Passeu al contacte

en: Proceed to payment
ca: Procedir al pagament

en: Proceed to shipping
ca: Procedir a l&#39;enviament

en: Progress bar
ca: Barra de progrés

en: Rate the plugin
ca: Valoreu el connector

en: Read documentation
ca: Llegeix la documentació

en: Read the documentation.
ca: Llegeix la documentació.

en: Read the installation guide <a href="%s" target="_blank">Getting stated with Fluid Checkout</a>.
ca: Llegiu la guia d&#39;instal·lació <a href="%s" target="_blank">Getting stated with Fluid Checkout</a> .

en: Recommended only when most customers actually need the "Address line 2" field, or when getting the right shipping address is crucial (ie. if delivering food and other perishable products).
ca: Només es recomana quan la majoria dels clients realment necessiten el camp &quot;Línia d&#39;adreça 2&quot; o quan és crucial obtenir l&#39;adreça d&#39;enviament correcta (és a dir, si es lliura menjar i altres productes peribles).

en: Remove
ca: Eliminar

en: Removes shipping address section when a local pickup shipping method is selected.
ca: Elimina la secció d&#39;adreça d&#39;enviament quan es selecciona un mètode d&#39;enviament de recollida local.

en: Replace <code>select2</code> dropdown components with <code>TomSelect</code>
ca: Substituïu els components del menú desplegable <code>select2</code> per <code>TomSelect</code>

en: Replaces the account creation fields with a notification and option to log in. In some contexts, it might be recommended to leave this option disabled to protect the privacy of customers.
ca: Substitueix els camps de creació del compte per una notificació i una opció per iniciar sessió. En alguns contextos, es recomana deixar aquesta opció desactivada per protegir la privadesa dels clients.

en: Replaces the shipping address with the pickup point location when a local pickup shipping method is selected.
ca: Substitueix l&#39;adreça d&#39;enviament per la ubicació del punt de recollida quan es selecciona un mètode d&#39;enviament de recollida local.

en: Required
ca: Obligatori

en: Same as billing address
ca: Igual que l&#39;adreça de facturació

en: Same as shipping address
ca: Igual que l&#39;adreça d&#39;enviament

en: Save same as the billing address
ca: Desa el mateix que l&#39;adreça de facturació

en: Save the selected pickup location
ca: Desa el lloc de recollida seleccionat

en: Select an image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Select position where to display the billing address section on the checkout page.
ca: Seleccioneu la posició on voleu mostrar la secció d&#39;adreça de facturació a la pàgina de pagament.

en: Select position where to display the coupon codes section on the cart page. Only applicable when AJAX cart and the integrated coupon codes in the checkout page are enabled.
ca: Seleccioneu la posició on mostrar la secció de codis de cupó a la pàgina del carretó. Només s&#39;aplica quan el carretó AJAX i els codis de cupó integrats a la pàgina de pagament estan activats.

en: Select position where to display the coupon codes section on the checkout page.
ca: Seleccioneu la posició on voleu mostrar la secció de codis de cupó a la pàgina de pagament.

en: Select position where to display the cross-sells section on the cart page.
ca: Seleccioneu la posició on voleu mostrar la secció de vendes creuades a la pàgina del carretó.

en: Select position where to display the shipping costs and calculator on the cart page.
ca: Seleccioneu la posició on mostrar els costos d&#39;enviament i la calculadora a la pàgina del carretó.

en: Select style of the "apply coupon" button. Only applicable when the coupon code section is displayed "Before the checkout steps" on the checkout page, or "Before the cart items section" on the cart page.
ca: Seleccioneu l&#39;estil del botó &quot;aplica el cupó&quot;. Només s&#39;aplica quan la secció del codi del cupó es mostra &quot;Abans dels passos de pagament&quot; a la pàgina de pagament o &quot;Abans de la secció d&#39;articles del carretó&quot; a la pàgina del carretó.

en: Selecting a collection point is required when shipping with FermoPoint.
ca: Cal seleccionar un punt de recollida quan s&#39;envia amb FermoPoint.

en: Selecting a pickup point is required before proceeding.
ca: Cal seleccionar un punt de recollida abans de continuar.

en: Sendinblue - WooCommerce Email Marketing
ca: Sendinblue - Màrqueting per correu electrònic de WooCommerce

en: Set <code>font-size</code> inside form fields to 16px
ca: Estableix <code>font-size</code> dins dels camps del formulari a 16 píxels

en: Settings
ca: Configuració

[ctx: Settings section]
en: Cart
ca: Carro

[ctx: Settings section]
en: Order pay
ca: Ordre de pagament

[ctx: Settings section]
en: Thank you
ca: Gràcies

[ctx: Settings section title]
en: Integrations
ca: Integracions

[ctx: Settings section title]
en: License keys
ca: Claus de llicència

en: Setup & Documentation
ca: Configuració i documentació

en: Setup layout and design on the <a href="%s">checkout options</a>.
ca: Configura el disseny i el disseny a les <a href="%s">opcions de pagament</a> .

en: Shipping
ca: Enviament

en: Shipping address
ca: Adreça d&#39;enviament

en: Shipping method
ca: Mètode d&#39;enviament

en: Shipping methods
ca: Mètodes d&#39;enviament

en: Shipping phone
ca: Telèfon d&#39;enviament

en: Show a link button on the pickup location substep to clear the chosen shipping methods. This can be used to allow showing the shipping address section again if a local pickup method was previously selected.
ca: Mostra un botó d&#39;enllaç al subpas de la ubicació de recollida per esborrar els mètodes d&#39;enviament escollits. Això es pot utilitzar per permetre tornar a mostrar la secció d&#39;adreça d&#39;enviament si prèviament s&#39;ha seleccionat un mètode de recollida local.

en: Show an example of a valid phone number inside phone fields
ca: Mostra un exemple de número de telèfon vàlid dins dels camps de telèfon

en: Show country code beside the flag
ca: Mostra el codi del país al costat de la bandera

en: Show if not defined
ca: Mostra si no està definit

en: Show option to clear shipping methods in the pickup location substep
ca: Mostra l&#39;opció per esborrar els mètodes d&#39;enviament al subpas de la ubicació de recollida

en: Sign up checkbox position
ca: Posició de la casella de selecció de registre

en: Simplified EU-VAT validation for your store.
ca: Validació simplificada de l&#39;IVA UE per a la vostra botiga.

en: Single step
ca: Un sol pas

en: Skip to content
ca: Saltar al contingut

en: Some changes to the database are required. As with any update, we recommend you to <strong>take a full backup of your website before proceeding</strong>.
ca: Calen alguns canvis a la base de dades. Com amb qualsevol actualització, us recomanem que <strong>feu una còpia de seguretat completa del vostre lloc web abans de continuar</strong> .

en: Some features of WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers might not work as expected when using it with Fluid Checkout. Read <a href="%s">our documentation</a> for more information and alternative solutions.
ca: És possible que algunes funcions de WooCommerce Checkout Manager de Quadlayers no funcionin com s&#39;esperava quan l&#39;utilitzeu amb Fluid Checkout. Llegiu <a href="%s">la nostra documentació</a> per obtenir més informació i solucions alternatives.

en: Some options might not be compatible with some plugins and themes.
ca: És possible que algunes opcions no siguin compatibles amb alguns complements i temes.

en: Spacing for site header at the checkout page (in pixels)
ca: Espaiat per a la capçalera del lloc a la pàgina de pagament (en píxels)

en: Special offers
ca: Ofertes especials

en: Split
ca: Dividir

en: Step %1$s of %2$s
ca: Pas %1$s de %2$s

en: Subscribe checkbox
ca: casella de selecció Subscriu-te

[ctx: Substep review checkbox value]
en: Yes
ca: Sí

[ctx: Substep review text]
en: None.
ca: Cap.

en: Support
ca: Suport

en: Thank you page
ca: Gràcies pàgina

en: Thank you page & order details layout
ca: Gràcies pàgina i disseny de detalls de la comanda

en: Thanks for choosing Fluid Checkout!
ca: Gràcies per triar Fluid Checkout!

en: The Bluehost Plugin
ca: El connector Bluehost

en: The CNPJ number "{cnpj_number}" is invalid.
ca: El número CNPJ &quot;{cnpj_number}&quot; no és vàlid.

en: The CPF number "{cpf_number}" is invalid.
ca: El número CPF &quot;{cpf_number}&quot; no és vàlid.

en: The best tools to further <strong>improve your WooCommerce checkout conversion rate</strong> and make the purchase experience consistent on the entire journey.
ca: Les millors eines per <strong>millorar encara més la vostra taxa de conversió de pagament de WooCommerce</strong> i fer que l&#39;experiència de compra sigui coherent durant tot el viatge.

en: The billing phone field may be forced as "required" if the billing address section is displayed before the shipping address section, and the shipping phone field is set as "required". This is needed to ensure the shipping address can be copied to the billing address when that option is checked, otherwise the customer might not be able to complete the checkout form.
ca: El camp del telèfon de facturació es pot forçar com a &quot;obligatori&quot; si la secció d&#39;adreça de facturació es mostra abans de la secció d&#39;adreça d&#39;enviament i el camp del telèfon d&#39;enviament està definit com a &quot;obligatori&quot;. Això és necessari per garantir que l&#39;adreça d&#39;enviament es pugui copiar a l&#39;adreça de facturació quan aquesta opció estigui marcada; en cas contrari, és possible que el client no pugui completar el formulari de pagament.

en: The bundle includes all add-ons we currently offer and Fluid Checkout add-ons we launch in the future.
ca: El paquet inclou tots els complements que oferim actualment i els complements de Fluid Checkout que llançarem en el futur.

en: The checkbox "Same as shiping address" will start as checked by default when the shipping address section is displayed first. <br>The checkbox "Same as billing address" will start as checked by default when the billing address section is displayed first. <br> It is recommended to leave this option checked as to significantly reduce the number of open input fields at checkout, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">read the research</a>.
ca: La casella de selecció &quot;Igual que l&#39;adreça d&#39;enviament&quot; començarà com a marcada per defecte quan es mostri primer la secció d&#39;adreça d&#39;enviament.<br> La casella de selecció &quot;Igual que l&#39;adreça de facturació&quot; començarà tal com està marcada per defecte quan es mostri primer la secció d&#39;adreça de facturació.<br> Es recomana deixar aquesta opció marcada per reduir significativament el nombre de camps d&#39;entrada oberts a la compra, <a href="https://baymard.com/blog/checkout-flow-average-form-fields#3-default-billing--shipping-and-hide-the-fields-entirely" target="_blank">llegiu la investigació</a> .

en: The database changes where applied successfully.
ca: La base de dades canvia quan s&#39;aplica correctament.

en: The design template <em>"Split"</em> is not available when using <em>"1 column"</em> layout and will fall back to <em>"Minimalist"</em> if chosen.
ca: La plantilla de disseny <em>&quot;Dividir&quot;</em> no està disponible quan s&#39;utilitza el disseny <em>&quot;1 columna&quot;</em> i tornarà a <em>&quot;Minimalista&quot;</em> si es tria.

en: The option <em>"On the site header"</em> only applies when using the distraction-free header.
ca: L&#39;opció <em>&quot;A la capçalera del lloc&quot;</em> només s&#39;aplica quan s&#39;utilitza la capçalera sense distraccions.

en: The options display product image, quantity field, remove button and link to product page added by the theme are disabled by default.
ca: Les opcions mostren la imatge del producte, el camp de quantitat, el botó d&#39;eliminació i l&#39;enllaç a la pàgina del producte afegit pel tema estan desactivats de manera predeterminada.

en: The plugin WooCommerce Checkout Manager by Quadlayers is not compatible with Fluid Checkout
ca: El plugin WooCommerce Checkout Manager de Quadlayers no és compatible amb Fluid Checkout.

en: The shipping destination is always set to "Default to customer shipping address" when Fluid Checkout is activated. Customers can still provide different shipping and billing addresses during checkout, an option for setting the default billing address to be the same as the shipping address is available at WooCommerce > Settings > Fluid Checkout.
ca: La destinació d&#39;enviament sempre s&#39;estableix a &quot;Adreça d&#39;enviament per defecte del client&quot; quan s&#39;activa Fluid Checkout. Els clients encara poden proporcionar diferents adreces d&#39;enviament i facturació durant la compra, una opció per configurar l&#39;adreça de facturació predeterminada perquè sigui la mateixa que l&#39;adreça d&#39;enviament està disponible a WooCommerce &gt; Configuració &gt; Pagament fluid.

en: The shipping phone field may be forced as "required" if the billing address section is displayed after the shipping address section, and the billing phone field is set as "required". This is needed to ensure the shipping address can be copied to the billing address when that option is checked, otherwise the customer might not be able to complete the checkout form.
ca: El camp del telèfon d&#39;enviament es pot forçar com a &quot;obligatori&quot; si la secció d&#39;adreça de facturació es mostra després de la secció d&#39;adreça d&#39;enviament i el camp del telèfon de facturació està definit com a &quot;obligatori&quot;. Això és necessari per garantir que l&#39;adreça d&#39;enviament es pugui copiar a l&#39;adreça de facturació quan aquesta opció estigui marcada; en cas contrari, és possible que el client no pugui completar el formulari de pagament.

en: Theme Atomion
ca: Tema Atomion

en: Theme Betheme
ca: Tema Betheme

en: Theme Bookshelf
ca: Prestatgeria temàtica

en: Theme Fennik
ca: Tema Fennik

en: Theme Go
ca: Tema Go

en: Theme Impreza
ca: Tema Impreza

en: Theme Ireca
ca: Tema Ireca

en: Theme Kapee
ca: Tema Kapee

en: Theme Nyture
ca: Tema Nyture

en: Theme Porto
ca: Tema Porto

en: Theme Pressmart
ca: Tema Pressmart

en: Theme The Gem
ca: Tema La joia

en: Theme The7
ca: Tema The7

en: Theme Woodmart
ca: Tema Woodmart

en: Theme ZK Nito
ca: Tema ZK Nito

en: Theme's cross-sells layout
ca: Disseny de vendes creuades del tema

en: Theme's header and footer
ca: Capçalera i peu de pàgina del tema

en: These options affect the thank you page , view order details on account pages and on email notifications.
ca: Aquestes opcions afecten la pàgina d&#39;agraïment, visualitzeu els detalls de la comanda a les pàgines del compte i a les notificacions per correu electrònic.

en: These options affect the thank you page, also known as order received or order confirmation pages.
ca: Aquestes opcions afecten la pàgina d&#39;agraïment, també coneguda com a pàgina de comanda rebuda o de confirmació de comanda.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the cart page.
ca: Aquestes àrees de widget s&#39;utilitzen per afegir símbols de confiança i insígnies de confiança a la pàgina del carretó.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the checkout page.
ca: Aquestes àrees de widget s&#39;utilitzen per afegir símbols de confiança i insígnies de confiança a la pàgina de pagament.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the order pay page.
ca: Aquestes àrees de giny s&#39;utilitzen per afegir símbols de confiança i insígnies de confiança a la pàgina de pagament de la comanda.

en: These widget areas are used to add trust symbols and trust badges on the thank you page.
ca: Aquestes àrees de widget s&#39;utilitzen per afegir símbols de confiança i insígnies de confiança a la pàgina d&#39;agraïment.

en: This ensures the content section is not too narrow on WooCommerce pages including checkout, cart, order received, order pay and account pages.
ca: Això garanteix que la secció de contingut no sigui massa estreta a les pàgines de WooCommerce, incloses les pàgines de pagament, cistella de la compra, comanda rebuda, pagament de la comanda i compte.

en: This field does not match the related field value.
ca: Aquest camp no coincideix amb el valor del camp relacionat.

en: This is a required field.
ca: Aquest és un camp obligatori.

en: This is an experimental feature and may not work as expected in all setups. Use it with caution.
ca: Aquesta és una funció experimental i és possible que no funcioni com s&#39;espera en totes les configuracions. Feu-la servir amb precaució.

en: This is not a valid email address.
ca: Aquesta adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: This option affects the order confirmation page (thank you page) and order details on account pages, emails and packing slips.
ca: Aquesta opció afecta la pàgina de confirmació de la comanda (pàgina d&#39;agraïment) i els detalls de la comanda a les pàgines del compte, correus electrònics i albarans.

en: Toll free
ca: Trucada gratuïta

en: TomSelect is a simpler dropdown selection component which is less prone to errors than Select2, while offering the same features that are actually used on WooCommerce checkout pages.
ca: TomSelect és un component de selecció desplegable més senzill que és menys propens a errors que Select2, alhora que ofereix les mateixes funcions que s&#39;utilitzen realment a les pàgines de pagament de WooCommerce.

en: Tools
ca: Eines

en: Troubleshooting
ca: Resolució de problemes

en: Trust symbols &amp; badges
ca: Símbols i insígnies de confiança

en: Trust symbols on the cart and thank you pages
ca: Símbols de confiança al carretó i pàgines d&#39;agraïment

en: Try to ensure the phone number is a valid mobile or landline number based on the rules for the selected country code. This option uses the <code>intl-tel-input</code> precise validation feature, which may give false positives for some phone numbers.
ca: Intenta assegurar-te que el número de telèfon sigui un número de mòbil o fix vàlid segons les regles del codi de país seleccionat. Aquesta opció utilitza la funció de validació precisa <code>intl-tel-input</code> , que pot donar falsos positius per a alguns números de telèfon.

en: Up to 40% less checkout fields to fill in.
ca: Fins a un 40% menys de camps de pagament per omplir.

en: Update database
ca: Actualitzar la base de dades

en: Upgrade to PRO
ca: Actualitza a PRO

en: Upgrade to PRO &mdash; 99 EUR
ca: Actualitza a PRO — 99 EUR

en: Use `Order confirmation` page template for block-based themes
ca: Utilitzeu la plantilla de pàgina `Confirmació de comanda` per a temes basats en blocs

en: Use precise phone number validation
ca: Utilitza una validació precisa del número de telèfon

[ctx: Used as fallback for "Proceed to next step" button label]
en: next step
ca: següent pas

en: Using debug mode affects the website performance. Only use this option while troubleshooting.
ca: L&#39;ús del mode de depuració afecta el rendiment del lloc web. Utilitzeu aquesta opció només durant la resolució de problemes.

en: Valid until %s.
ca: Vàlid fins a %s.

en: Verify Phone Number
ca: Verifica el número de telèfon

en: Visit <a href="%s" target="_blank">our documentation</a> for more information about Fluid Checkout features.
ca: Visiteu <a href="%s" target="_blank">la nostra documentació</a> per obtenir més informació sobre les funcions de Fluid Checkout.

en: Visit our website for more information about our plugins and add-ons.
ca: Visiteu el nostre lloc web per obtenir més informació sobre els nostres complements i complements.

en: We recommend setting it as <em>expanded</em> for the following countries due to regulatory requirements: <strong>Germany</strong>, <strong>Austria</strong>, <strong>Switzerland</strong>, <strong>Netherlands</strong>, <strong>Poland</strong>, <strong>Belgium</strong> and <strong>France</strong>.
ca: Recomanem configurar-ho com a <em>ampliat</em> per als següents països a causa dels requisits normatius: <strong>Alemanya</strong> , <strong>Àustria</strong> , <strong>Suïssa</strong> , <strong>Països Baixos</strong> , <strong>Polònia</strong> , <strong>Bèlgica</strong> i <strong>França</strong> .

en: We recommend using the distraction free header and footer to avoid distractions at the checkout page. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Read the research about cart abandonment</a>.
ca: Us recomanem que utilitzeu la capçalera i el peu de pàgina sense distraccions per evitar distraccions a la pàgina de pagament. <a href="https://baymard.com/blog/cart-abandonment" target="_blank">Llegiu la investigació sobre l&#39;abandonament del carro</a> .

en: When disabled, the phone field validation will not check if country or area codes are valid for the country.
ca: Quan està desactivada, la validació del camp del telèfon no comprovarà si els codis de país o d&#39;àrea són vàlids per al país.

en: When enabled, Fluid Checkout will apply styles optimized for compatibility with the plugin. You may want to disable this if you are using custom styles for the Stripe payment form fields.
ca: Quan està activat, Fluid Checkout aplicarà estils optimitzats per a la compatibilitat amb el connector. És recomanable desactivar-ho si utilitzeu estils personalitzats per als camps del formulari de pagament de Stripe.

en: When enabled, only the countries allowed for shipping will be available in the shipping phone field, and only countries allowed for billing will be available for the billing phone field.
ca: Quan estigui activat, només els països permesos per a l&#39;enviament estaran disponibles al camp del telèfon d&#39;enviament i només els països permesos per a la facturació estaran disponibles per al camp del telèfon de facturació.

en: When enabled, the checkbox will be moved to the contact step independently of the display location defined in the Sendinblue plugin settings.
ca: Quan estigui activat, la casella de selecció es mourà al pas de contacte independentment de la ubicació de visualització definida a la configuració del connector Sendinblue.

en: When enabled, the first shipping method available will not be automatically selected when no other shipping method was previously selected for each shipping package. <br>This option will be automatically enabled if the option for clearing the selected shipping method is enabled for the Local Pickup feature.
ca: Quan està activat, el primer mètode d&#39;enviament disponible no es seleccionarà automàticament quan no s&#39;ha seleccionat prèviament cap altre mètode d&#39;enviament per a cada paquet d&#39;enviament.<br> Aquesta opció s&#39;habilitarà automàticament si l&#39;opció per esborrar el mètode d&#39;enviament seleccionat està activada per a la funció Recollida local.

en: When enabled, the shipping email field from the Bluehost plugin will be added to the checkout form.
ca: Quan estigui activat, el camp de correu electrònic d&#39;enviament del connector Bluehost s&#39;afegirà al formulari de pagament.

en: When the font size inside form fields is smaller than 16px, Safari and other browsers might automatically zoom in on mobile devices to make the text easier to read. When this option is enabled, it will set the font size for inside the form fields to 16px on pages optimized by Fluid Checkout to avoid it zooming in.
ca: Quan la mida de la lletra dins dels camps del formulari és inferior a 16 píxels, Safari i altres navegadors poden fer zoom automàticament als dispositius mòbils per facilitar la lectura del text. Quan aquesta opció està habilitada, establirà la mida de la lletra per a l&#39;interior dels camps del formulari a 16 píxels a les pàgines optimitzades per Fluid Checkout per evitar que s&#39;ampliï.

en: When using Fluid Checkout, the multistep feature from the Germanized PRO plugin becomes unnecessary and can cause <strong>critical errors while processing new orders</strong>. Please disable the Germanized PRO multistep checkout feature in the plugin settings.
ca: Quan s&#39;utilitza Fluid Checkout, la funció de diversos passos del connector Germanized PRO es fa innecessària i pot provocar <strong>errors crítics durant el processament de noves comandes</strong> . Si us plau, desactiveu la funció de pagament de diversos passos Germanized PRO a la configuració del connector.

en: When using the <em>"1 column"</em> checkout layout this option is always set to <em>"Before checkout steps"</em> and also applies to desktop view.
ca: Quan s&#39;utilitza el disseny de pagament <em>&quot;1 columna&quot;,</em> aquesta opció sempre està definida com a <em>&quot;Passos previs al pagament&quot;</em> i també s&#39;aplica a la vista d&#39;escriptori.

en: WooCommerce Smart Coupons
ca: Cupons intel·ligents de WooCommerce

en: WooCommerce Stripe Gateway
ca: Porta d&#39;enllaç de WooCommerce Stripe

en: WooCommerce page layout
ca: Disseny de pàgina de WooCommerce

en: You have been using the plugin for a while now. How do you like it so far? <br>Please give us a quick rating, we appreciate every bit of feedback and it encourages us to keep improving the plugin :)
ca: Fa temps que feu servir el connector. Com t&#39;agrada fins ara?<br> Si us plau, doneu-nos una puntuació ràpida, agraïm tots els comentaris i ens anima a seguir millorant el connector :)

en: Your order has a total amount due of %s. No further payment is needed.
ca: La vostra comanda té un import total pendent de %s. No cal més pagament.

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
ca: Enviament

[ctx: shipping packages]
en: Shipping %d
ca: Enviament %d

en: yes
ca: sí
