Flexy Consent 1.5.0 - en to tl translation catalogue (448 entries)

en: 100,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail &amp; Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
tl: 100 000 pages vues/mois<br>Ciblage géographique<br>43 langues prises en charge<br>E-mail &amp; Tulong sa chat<br>Suportahan ang TCF 2.3<br>Scanner ng cookies<br>Awtomatikong Bloqueur<br>Google Consent Mode V2<br>Suporta API

en: 5,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>Single Language<br>E-mail Support<br>TCF 2.3 Support<br><del>Cookie Scanner</del><br><del>Auto Blocker</del><br><del>Google Consent Mode V2</del><br><del>API support</del>
tl: 5 000 pages vues/mois<br>Ciblage géographique<br>Une seule langue<br>Suporta sa e-mail<br>Suportahan ang TCF 2.3<br><del>Scanner de cookies</del><br><del> Bloqueur automatique</ del><br><del>Mode Consentement Google V2</del><br><del>Prise en charge des API</del>

en: <strong>Please fix the following errors:</strong><ul>
tl: <strong>Veuillez corriger les erreurs suivantes :</strong><ul>

en: A record of the consent choices visitors made on your website. Click a column heading to sort.
tl: Talaan ng mga piniling pahintulot ng mga bisita sa iyong website. I-click ang pamuhatan ng kolum upang isunod-sunod.

en: API Key
tl: Clé API

en: Accepted
tl: Accepté

en: Account Type
tl: Uri ng account

en: Actions
tl: Mga aksyon

en: Ad personalization signals allow Google to use collected data to personalize ads. Disable this to stop personalized ads.
tl: Les signaux de personnalization des annonces permettent à Google d'utiliser les données collectées pour personnaliser les annonces. Désactivez cette option pour arrêter les publicités personnalisées.

en: Add Cookie
tl: Ajouter un cookie

en: Add a link to your cookie declaration page from your privacy policy, cookie policy, or website footer:
tl: Ajoutez un lien vers votre page de déclaration de cookies à partir de votre politique de confidentialité, de votre politique de cookies ou du pied de page de votre site Web :

en: Add website
tl: Magdagdag ng website

en: Additional Settings
tl: Mga suplemento ng Paramètres

en: Address Line 1
tl: Linya ng Address 1

en: Address Line 2
tl: Linya ng Address 2

en: Ads Data Redaction redacts sensitive information related to ads, enhancing user privacy.
tl: La suppression des données publicitaires supprime les informations sensibles liées aux publicités, améliorant ainsi la confidentialité des utilisateurs.

en: Africa, Middle East & Türkiye
tl: Africa, Middle East at Turkey

en: All Types
tl: Mga uri ng Tous

en: All user and website information will be lost and cannot be recovered.
tl: Toutes les informations sur les utilisateurs et le site Web seront perdues et ne pourront pas être récupérées.

en: Allow Ad Personalization Signals
tl: Autoriser les signaux de personnalization des annonces

en: Allow Google Signals
tl: Autoriser les signaux Google

en: Allow page interaction
tl: Payagan ang pakikipag-ugnayan sa pahina

en: Also you can add code similar to the one below to your page (Optional)
tl: Vous pouvez également ajouter un code similaire à celui ci-dessous à votre page (facultatif)

en: Americas
tl: Amerika

en: Analytics
tl: Analytique

en: Analytics and performance tracking
tl: Suriin at suivi des performances

en: Annual
tl: Annuel

en: Apply US National settings to all states
tl: Ilapat ang pambansang setting ng US sa lahat ng estado

en: Are you sure you want to cancel your subscription?
tl: Etes-vous sûr de vouloir annuler votre abonnement ?

en: Are you sure you want to delete this cookie?
tl: Êtes-vous sûr de vouloir supprimer ce cookie ?

en: Asia-Pacific
tl: Asya-Pasipiko

en: Ask visitors from the selected regions for consent before storing cookies or other data in their browser. Google Consent Mode is enabled automatically whenever at least one region is selected.
tl: Humingi ng pahintulot sa mga bisita mula sa mga napiling rehiyon bago mag-imbak ng cookie o iba pang datos sa kanilang browser. Awtomatikong nabubuksan ang Google Consent Mode kapag may kahit isang rehiyong napili.

en: Associated Script
tl: Script associé

en: Authentication failed!
tl: L'authentication a échoué !

en: Auto (use browser default)
tl: Awtomatiko (gamitin ang default ng browser)

en: Auto-updates when you modify cookies
tl: Awtomatikong nag-a-update kapag binabago mo ang mga cookie

en: Auto-updates with changes
tl: Mises à jour automatiques avec les modifications

en: Automatic Cookie Detection
tl: Awtomatikong detection ng cookies

en: Automatically organized cookie tables by category
tl: Mga talahanayan ng cookie na awtomatikong isinaayos ayon sa kategorya

en: Autumn
tl: Taglagas

en: Available languages
tl: Mga wikang disponible

en: Avoid using your own website's URL as the Script URL, as it may disrupt your website's functionality.
tl: Gumamit ng URL ng URL para sa naaangkop na site Web comme URL ng script, ang kotse ay nag-aambag sa fonctionnalité ng site na Web.

en: Banner position
tl: Posisyon ng banner

en: Banner theme
tl: Tema ng banner

en: Basic Information
tl: Mga impormasyon sa base

en: Blocking TCF modal plus GPP opt-outs.
tl: Humaharang na TCF window kasama ang mga GPP opt-out.

en: Blocking modal, explicit consent required.
tl: Humaharang na window, kailangan ang tahasang pahintulot.

en: Blocking modal.
tl: Humaharang na window.

en: Bottom
tl: Ibaba

en: Bottom left
tl: Kaliwang ibaba

en: Bottom right
tl: Kanang ibaba

en: Browser storage consents
tl: Mga pahintulot sa imbakan ng browser

en: Business Account
tl: Account ng Negosyo

en: Buy
tl: Bumili

en: Buy a new plan
tl: Acheter un nouveau forfait

en: CCPA transparency requirements
tl: Exigences de transparence du CCPA

en: Can be linked from your privacy policy or cookie policy
tl: Peut être lié à votre politique de confidentialité ou à votre politique de cookies

en: Canada (Quebec Law 25)
tl: Canada (Batas 25 ng Quebec)

en: Cancel
tl: Kanselahin

en: Cancel Subscription
tl: Kanselahin ang Subscription

en: Cancel current plan and subscribe to [PlanName] plan
tl: Annuler le forfait actuel et souscrire au forfait [PlanName]

en: Cancelling...
tl: Annulation...

en: Center
tl: Gitna

en: Change display language using client location and browser language
tl: Baguhin ang ipinapakitang wika gamit ang lokasyon ng kliyente at wika ng browser

en: Change email address
tl: Changer l'addresse e-mail

en: Change your email address
tl: Changez votre addresse e-mail

en: Check your email box
tl: I-verify ang e-mail

en: Choose a payment method
tl: Pumili ng paraan ng pagbabayad

en: Christmas
tl: Pasko

en: City
tl: lungsod

en: Click "Add Cookie" to create your first cookie entry
tl: Cliquez sur « Ajouter un cookie » pour créer votre premier entrée de cookie

en: Close
tl: Isara

en: Close Preview
tl: Isara ang preview

en: Close my account
tl: Fermer mon compte

en: Company
tl: kumpanya

en: Company Name
tl: Nom de l'entreprise

en: Completed
tl: Complété

en: Configure Scan
tl: Configurer l'analyse

en: Consent &amp; Privacy
tl: Pahintulot &amp; Privacy

en: Consent Logs
tl: Mga Log ng Pahintulot

en: Consent State
tl: Katayuan ng pahintulot

en: Consent banner buttons
tl: Mga button ng banner ng pahintulot

en: Consent not required
tl: Pagsang-ayon non requis

en: Consent requested
tl: Hinihiling ang pagsang-ayon

en: Contact Us
tl: Makipag-ugnayan sa Amin

en: Continue
tl: Continuer

en: Control whether Google Analytics automatically sends page view events or visitor will select them.
tl: Kontrolin ang Google Analytics envoie automatiquement les événements de visualization ng page o ang visiteur ng seleksyon.

en: Cookie Declaration Script
tl: Script ng deklarasyon ng cookie

en: Cookie Details:
tl: Mga Detalye ng cookie :

en: Cookie List
tl: Listahan ng cookies

en: Cookie Manager
tl: Gestionnaire ng cookies

en: Cookie Name
tl: Nom du cookie

en: Cookie Names
tl: Noms des cookies

en: Cookie Policy URL
tl: URL ng Cookie Policy

en: Cookie Scanner
tl: Scanner ng cookies

en: Cookie Scanner IP Addresses
tl: Mga address ng IP sa scanner ng cookies

en: Cookie added successfully!
tl: Cookie ajouté avec succès !

en: Cookie categories only, no IAB TCF/GPP.
tl: Mga kategorya ng cookie lamang, walang IAB TCF/GPP.

en: Cookie deleted successfully!
tl: Cookie supprimé avec succès !

en: Cookie law disclosure obligations
tl: Obligations de divulgation de la loi sur les cookies

en: Cookie name is required
tl: Le nom du cookie est obligatoire

en: Cookie updated successfully!
tl: Cookie mis à jour avec succès !

en: Cookies Found
tl: Mga cookie trouvés

en: Copied!
tl: Copié!

en: Copy Script
tl: Kopyahin ang script

en: Copy Script Tag
tl: Copier la balise de script

en: Copy and paste new API key here from [email]
tl: Copiez et collez ici la nouvelle clé API à partir de [email]

en: Copy the script tag from the "Script Code" tab. This is a simple one-line HTML tag that you'll add to your website.
tl: Copiez la balise de script depuis l'onglet « Code de script ». Il s'agit d'une simple balise HTML d'une seule ligne que vous ajouterez à votre site web.

en: Copy to Clipboard
tl: Copier at presse-papiers

en: Could not extract script URL
tl: Impossible d'extraire l'URL du script

en: Could not load consent logs. Please try again.
tl: Hindi ma-load ang mga log ng pahintulot. Subukan muli.

en: Could not reach FlexyConsent. Please try again.
tl: Hindi maabot ang FlexyConsent. Subukan muli.

en: Country
tl: Bansa

en: Created
tl: Créé

en: Current Plan
tl: Forfait talaga

en: Custom
tl: Coutume

en: Custom CSS
tl: Personal na CSS

en: Custom icon
tl: Pasadyang icon

en: Custom logo
tl: Logo na personal

en: Dark
tl: Madilim

en: Date
tl: Petsa

en: Debit or Credit Card
tl: Debit o Credit Card

en: Default consent management language for website visitors
tl: Default na wika sa pamamahala ng pahintulot para sa mga bisita sa website

en: Delete Account
tl: Tanggalin ang Account

en: Delete account
tl: Tanggalin ang account

en: Description
tl: Paglalarawan

en: Description and Purpose
tl: Paglalarawan at layuninif

en: Description will be saved for the selected language
tl: La description sera enregistrée pour la langue sélectionnée

en: Detailed
tl: Detalyado

en: Detailed (with sub-purposes)
tl: Detalyado (may mga sub-layunin)

en: Disabled (Consent window will not be displayed on your website)
tl: Désactivé (la fenêtre de consentement ne sera pas affichée sur votre site Web)

en: Display
tl: Ipakita

en: Display Name
tl: Nom d'affichage

en: Display privacy button
tl: Afficher le bouton de confidentialité

en: Displaying the sale, sharing or use of personal data
tl: Pagpapakita ng pagbebenta, pagbabahagi o paggamit ng personal na datos

en: Do not display
tl: Huwag ipakita

en: Don't let consent management intimidate you. Protect your users' privacy with the most affordable CMP without compromising security. Continue now to become compliant or view pricing to pick a plan suitable for you.
tl: Ne vous laissez pas intimider par la gestion du consentement. Protégez la confidentialité de vos utilisateurs avec la CMP la plus abordable sans compromettre la sécurité. Continuez maintenant pour vous conformer ou consultez les tarifs pour choisir un forfait qui vous convient.

en: Downgrade to free package
tl: Passer au forfait gratuit

en: Download Page URL
tl: URL ng pahina ng téléchargement

en: Edit Cookie
tl: Modifier at cookie

en: Elegant
tl: Eleganteng

en: Enable Ads Data Redaction
tl: Activer la rédaction des données publicitaires

en: Enable Consent Management
tl: Activer la gestion du consentement

en: Enable Restricted Data Processing
tl: Activer le traitement des données restreint

en: Enable URL Passthrough
tl: Activer le relais d'URL

en: Enable URL passthrough to allow Google Analytics to track URL parameters across pages during navigation.
tl: Activez le relais d'URL pour permettre à Google Analytics de suivre les paramètres d'URL sur les page pendant sa navigation.

en: Enable United States regulations (GPP)
tl: I-enable ang mga regulasyon ng Estados Unidos (GPP)

en: Enable auto blocker
tl: Activer le bloqueur automatique

en: Enable customization
tl: Aktibo ang personalisasyon

en: Enabled
tl: Pinagana

en: Enter CSS code
tl: Ipasok ang code ng CSS

en: Enter a URL
tl: Ipasok ang URL

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies
tl: Saisissez l'URL de la page que vous souhaitez analyzer pour les cookies

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies. Our scanner will analyze the page and detect all cookies being used.
tl: Saisissez l'URL de la page que vous souhaitez analyser. Notre scanner analysera la page at détectera to les cookies utilises.

en: Error
tl: Erreur

en: Essential
tl: Essentiel

en: Essential and functional cookies
tl: Cookies essentiels at fonctionnels

en: Europe / EEA & Switzerland
tl: Europa / EEA at Switzerland

en: European Union / European Economic Area / United Kingdom
tl: Union européenne / Espace économique européen / Royaume-Uni

en: Examples: Session, 30 days, 1 year, 2 years, etc.
tl: Mga Halimbawa : Session, 30 jours, 1 an, 2 ans, atbp.

en: Expected a JSON array of cookies, or an object with a "resources" array.
tl: Inaasahan ang JSON array ng mga cookie, o object na may "resources" array.

en: Export
tl: I-export

en: Export CSV
tl: I-export ang CSV

en: Failed to load script
tl: Échec du chargement du script

en: Features
tl: Mga Katangian

en: Firewall Setup Required:
tl: Configuration du pare-feu requise :

en: FlexyConsent only works on the domains listed here. Enter root domains without "www" or "https://". The cookie and privacy policy links are set per domain and are shown to visitors of that domain.
tl: Gumagana lamang ang FlexyConsent sa mga domain na nakalista dito. Ilagay ang mga root domain nang walang "www" o "https://". Ang mga link sa cookie at privacy policy ay itinatakda kada domain at ipinapakita sa mga bisita ng domain na iyon.

en: FlexyConsent returned an error.
tl: Nagbalik ang FlexyConsent ng error.

en: FlexyConsent returned an unreadable response.
tl: Nagbalik ang FlexyConsent ng tugong hindi mabasa.

en: FlexyConsent statistics for [start] to [end]
tl: Estadistika ng FlexyConsent mula [start] hanggang [end]

en: Font family
tl: Pamilya ng pulisya

en: Font size
tl: Taille de la police

en: For best results, scan your homepage or a page that loads all your tracking scripts and cookies.
tl: Ibuhos ang mga resulta, pag-aralan ang pagboto ng pahina ng pag-accue sa iyong pahina kung saan singilin ang mga script ng suivi at cookies.

en: For example, if the third-party script that sets this cookie is:
tl: Halimbawa, ang mga tier ng script ay ang cookie est :

en: Full Name
tl: Buong Pangalan

en: GDPR Article 13 compliance
tl: Conformité à l'article 13 du RGPD

en: GDPR and CCPA compliant formatting
tl: Pormat na sumusunod sa GDPR at CCPA

en: GPP US state opt-outs
tl: Mga GPP opt-out kada estado ng US

en: General
tl: Pangkalahatan

en: Generate Script for Your Website
tl: Bumuo ng script para sa iyong website

en: Generate a script tag that displays your cookie declaration tables on your website. This helps you comply with GDPR, CCPA, and other privacy regulations by providing transparent information about all cookies used on your site.
tl: Bumuo ng script tag na nagpapakita ng mga talahanayan ng cookie declaration sa iyong website. Tumutulong ito sa pagsunod sa GDPR, CCPA at iba pang regulasyon sa privacy sa pamamagitan ng malinaw na impormasyon tungkol sa lahat ng cookie na ginagamit sa iyong site.

en: Geo Preview
tl: Preview ng Rehiyon

en: Google Signals includes cross-device reporting, remarketing, and other data collection for signed-in users.
tl: Kasama sa Google Signals ang mga ugnayan ng maraming damit, ang remarketing at ang mga nagkokolekta ng mga données para sa mga utilisateurs connectés.

en: Group
tl: Grupo

en: HTML Script Tag
tl: Basahin ang script HTML

en: Helps you comply with transparency requirements
tl: Vous aide à vous conformer aux exigences de transparence

en: Hide empty cookie categories
tl: Itago ang mga walang lamang kategorya ng cookie

en: High Contrast
tl: Mataas na Kontrast

en: How to Add Cookie Declaration to Your Website
tl: Comment ajouter une déclaration de cookie à votre site Web

en: How to Add to Your Website
tl: Comment ajouter à votre site Web

en: IAB TCF (Advertising)
tl: IAB TCF (Publicité)

en: IP Addresses
tl: Mga Address IP

en: ISO 27001 documentation standards
tl: Normes de documentation ISO 27001

en: If empty, will default to the cookie name
tl: Si vide, le nom du cookie sera utilisé par défaut

en: If no script url provided, the cookie shouldn't be marked as essential.
tl: Kung ang URL ng script ay nasa apat na taon, ang cookie ay hindi maaaring gawin nang higit sa marqué comme essentiel.

en: If you cancel your subscription, the subscription will continue until the end of the term but will not be renewed.
tl: Si vous annulez votre abonnement, l'abonnement continuera jusqu'à la fin de la durée mais ne sera pas renouvelé.

en: If your website does not show ads, you do not need advertising (IAB TCF) consent — unselect all regions below to disable this section.
tl: Kung hindi nagpapakita ng ad ang iyong website, hindi kailangan ang pahintulot sa advertising (IAB TCF) — alisin sa pagkakapili ang lahat ng rehiyon sa ibaba upang i-off ang seksyong ito.

en: Import
tl: I-import

en: Import complete: [added] added, [replaced] replaced.
tl: Tapos na ang import: [added] ang naidagdag, [replaced] ang napalitan.

en: Important
tl: Mahalaga

en: Important:
tl: Mahalaga:

en: Invoice Info
tl: Mga impormasyon sa katotohanan

en: Just copy this single script tag and paste it into your website's HTML head section. This will automatically generate the cookie declaration tables on your page.
tl: Copiez simplement cette balise de script at collez-la ats l'en-tête HTML sa votre site web. Les tables de déclaration des cookies seront alors automatiquement générées sur votre page.

en: LGPD + publisher-enabled global TCF
tl: LGPD + global TCF na pinagana ng publisher

en: Language
tl: Wika

en: Layout Properties
tl: Propriétés de mise sa pahina

en: Left
tl: Kaliwa

en: Legal Compliance Benefits
tl: Avantages de la conformité juridique

en: Legal compliance regulations like GDPR, CCPA, and other privacy laws require websites to provide transparent information about all cookies they use. This script generates a professional cookie declaration tables that:
tl: Ang mga regulasyong legal ay nagsasabi na ang RGPD, ang CCPA at ang mga awtorisadong kumpidensyal na kinakailangan kung saan ang mga site sa web ay nagbibigay ng apat na impormasyon sa mga transparent na impormasyon sa paligid ng cookies na magagamit. Ce script génère des tables de declaration de cookies professionnelles qui :

en: Lists all cookies used on your website in organized tables
tl: Répertorie tous les cookies utilisés sur votre site Web dans des tableaux organisés

en: Live Preview - Exactly How It Will Look on Your Website
tl: Aperçu en direct : à quoi cela ressemblera exactement sur votre site Web

en: Loading cookie declaration preview...
tl: Chargement de l'aperçu de la déclaration de cookie...

en: Loading domains...
tl: Pagsingil ng mga domain...

en: Loading languages...
tl: Chargement des langues...

en: Loading preview...
tl: Chargement de l'aperçu...

en: Loading scan status...
tl: Chargement de l'état de l'analyse...

en: Loading script...
tl: Pagsingil ng script...

en: Loading...
tl: Pagsingil...

en: Make sure our scanner IP addresses are whitelisted in your firewall
tl: Assurez-vous que les adresses IP de nos scanner sont sur la liste blanche de votre pare-feu

en: Manage Privacy Settings
tl: Gérer les paramètres de confidentialité

en: Marketing
tl: Komersyalisasyon

en: Marketing and advertising cookies
tl: Cookies de marketing at publicité

en: Metric
tl: Metrik

en: Mobile responsive design
tl: Conception adaptative mobile

en: Mobile-responsive design
tl: Disenyong tumutugon sa mobile

en: Modern
tl: Moderno

en: Monthly
tl: Mensuel

en: Name
tl: Nom

en: Name On Invoice
tl: Pangalan sa Invoice

en: New email address
tl: Nouvelle addresse e-mail

en: New visitors
tl: Bagong Bisita

en: Next
tl: Susunod

en: No consent logs yet for this website.
tl: Wala pang log ng pahintulot para sa website na ito.

en: No consent popup —
tl: Walang consent popup —

en: No consent required
tl: Walang kailangang pahintulot

en: No cookies found
tl: Aucun cookie trouvé

en: No domain selected
tl: Aucun domaine seleksyonné

en: No popup shown; only the privacy button, if enabled.
tl: Walang ipinapakitang popup; ang privacy button lamang, kung nakabukas.

en: No projects available
tl: Aucun project disponible

en: No scans found for this domain
tl: Aucune analysis trouvée pour ce domaine

en: No script to copy
tl: Walang script na makokopya

en: No settings to update.
tl: Walang setting na maaaring i-update.

en: No usable cookies found in that file.
tl: Walang nakitang magagamit na cookie sa file na iyon.

en: No websites yet. Add one to start collecting consent.
tl: Wala pang website. Magdagdag ng isa upang magsimulang mangolekta ng pahintulot.

en: Non-blocking, opt-out model.
tl: Hindi humaharang, modelong opt-out.

en: One-time setup, automatic updates.
tl: Isang beses na setup, awtomatikong mga update.

en: Open in New Tab
tl: Ouvrir dans un nouvel onglet

en: Option 1 - Add to HTML Head
tl: Pagpipilian 1 - Ajouter à l'en-tête HTML

en: Option 2 - Add to Specific Page
tl: Pagpipilian 2 - Ajouter à une page spécifique

en: Organized by categories
tl: Organisé par categories

en: Other countries
tl: Iba pang bansa

en: Others
tl: Mga awtor

en: POPIA / KVKK + publisher-enabled global TCF
tl: POPIA / KVKK + global TCF na pinagana ng publisher

en: Page Preview
tl: Aperçu de la page

en: Page Views
tl: Mga Page View

en: Page [page] of [total]
tl: Pahina [page] ng [total]

en: Pageviews with consent
tl: Mga Pagtingin sa Pahina Nang May Pahintulot

en: Pageviews with no preference
tl: Mga Page View na Walang Kagustuhan

en: Pageviews without consent
tl: Mga Pagtingin sa Pahina Nang Walang Pahintulot

en: Partially accepted
tl: Partiellement accepté

en: Paste the script tag into your Cookie Declaration HTML where you want the tables to appear:
tl: Collez la balise de script at votre déclaration de cookie HTML à l'endroit où vous souhaitez que les tableaux apparaissent :

en: Payment
tl: Pagbabayad

en: Period
tl: Période

en: Personal Account
tl: Personal na Account

en: Personalization
tl: Personalisasyon

en: Personalization and preference cookies
tl: Cookies de personnalization at de préférence

en: Plan Features
tl: Caractéristiques du forfait

en: Please add our cookie scanner IP addresses to the whitelist on your firewall to allow scanning.
tl: Veuillez ajouter les adresses IP de notre scanner de cookies à la liste blanche de votre pare-feu pour autoriser l'analyse.

en: Please add these IP addresses to your firewall whitelist to allow our cookie scanner to access your website:
tl: Veuillez ajouter ces adresses IP à la liste blanche de votre pare-feu pour permettre à notre scanner de cookies d'accéder à votre site Web :

en: Please enter required information before subscribing.
tl: Veuillez saisir les informations requises avant de vous abonner.

en: Please write your email address to confirm.
tl: Veuillez écrire votre adresse e-mail pour confirmer.

en: Preview
tl: Aperçu

en: Preview Declaration
tl: I-preview ang deklarasyon

en: Preview Limitations
tl: Mga limitasyon ng preview

en: Preview Note
tl: Paalala tungkol sa preview

en: Preview Unavailable
tl: Ang Aperçu ay hindi mapagkakatiwalaan

en: Previous
tl: Nakaraan

en: Privacy Policy URL
tl: URL ng Privacy Policy

en: Privacy Trigger
tl: Déclencheur de confidentialité

en: Privacy Trigger Customization (Optional)
tl: Personnalization du déclencheur de confidentialité (facultatif)

en: Privacy URL
tl: URL de confidentiality

en: Privacy policy links
tl: Liens vers la politique de confidentialité

en: Professional styling
tl: Estilo ng propesyon

en: Project not found for selected domain
tl: Projet non trouvé pour le domaine sélectionné

en: Properties
tl: Propriétés

en: Publisher-enabled global TCF
tl: Global TCF na pinagana ng publisher

en: Ready to Use
tl: Prêt à l'emploi

en: Ready to link from your privacy policy
tl: Handa nang i-link mula sa iyong privacy policy

en: Refresh
tl: Rafraîchir

en: Region
tl: Rehiyon

en: Rejected
tl: Rejeté

en: Remaining time: [dayCount] day
tl: Temps restant : [dayCount] jour

en: Remaining time: [dayCount] days
tl: Temps restant : [dayCount] na mga lakad

en: Remaining time: [monthCount] month
tl: Temps restant : [monthCount] mois

en: Remaining time: [monthCount] months
tl: Temps restant : [monthCount] mois

en: Remove website
tl: Alisin ang website

en: Replace existing cookies that have the same name
tl: Palitan ang mga umiiral na cookie na may parehong pangalan

en: Required
tl: Kinakailangan

en: Rest of World
tl: Iba pang bahagi ng mundo

en: Restricted Data Processing limits the use of personal data for advertising and analytics to comply with privacy regulations, such as CCPA. When enabled, personalized ads will be restricted, and only certain data will be used for measurement and analytics.
tl: Le traitement restreint des données limite l'utilisation des données personnelles à des fins publicitaires at analytiques afin de se conformer aux réglementations en matière de confidentialité, telles que la CCPA. Lorsqu'elles sont activées, les publicités personnalisées seront restreintes et seules certaines données seront utilisées à des fins de mesure et d'analyse.

en: Retention Period
tl: Période de conservation

en: Returning visitors
tl: Visiteurs récurrents

en: Right
tl: Kanan

en: Save
tl: I-save

en: Scan History
tl: Historique des analysis

en: Scan Status
tl: État de l'analyse

en: Scan your website to automatically detect cookies and update your cookie list. Our advanced scanner analyzes your web pages and identifies all cookies being used, including tracking pixels, analytics cookies, and third-party integrations.
tl: Analysez votre site web pour détecter automatiquement les cookies et mettre à jour votre liste de cookies. Notre scanner avancé pag-aralan ang iyong mga pahina sa web at tukuyin ang mga gamit ng cookies, na binubuo ng mga pixel espion, mga cookies sa pagsusuri at mga tierces ng mga pagsasama.

en: Scanned URL
tl: Pag-scan ng URL

en: Scanner Actions
tl: Mga pagkilos gamit ang scanner

en: Script Actions
tl: Mga aksyon sa script

en: Script Features:
tl: Mga tampok ng script:

en: Script Tag for Your Website
tl: Balise de script pour votre site Web

en: Script URL
tl: URL du script

en: Script copied to clipboard!
tl: Nakopya ang script sa clipboard!

en: Security
tl: Sécurité

en: See how the consent message appears to a visitor from a specific region, based on the settings in the other tabs. This is a preview only and changes nothing.
tl: Tingnan kung paano lumilitaw ang mensahe ng pahintulot sa isang bisita mula sa partikular na rehiyon, batay sa mga setting sa iba pang tab. Preview lamang ito at wala itong binabago.

en: Select
tl: Pumili

en: Select Domain
tl: Piliin ang domaine

en: Select Language
tl: Selectionner la langue

en: Select Type
tl: Selectionnez le type

en: Select a JSON file previously exported from FlexyConsent. Each cookie needs at least a name; entries without one are skipped.
tl: Pumili ng JSON file na dati nang na-export mula sa FlexyConsent. Kailangan ng kahit pangalan ang bawat cookie; nilalaktawan ang mga entry na walang pangalan.

en: Select a domain above to manage cookies
tl: Piliin ang domaine ci-dessus pour gérer les cookies

en: Select a region...
tl: Pumili ng rehiyon…

en: Select all
tl: Piliin lahat

en: Select how this cookie or tracker stores data.
tl: Piliin kung paano nag-iimbak ng datos ang cookie o tracker na ito.

en: Send
tl: Ipadala

en: Send Page View
tl: Envoyer la vue de la page

en: Sensitive data processing
tl: Pagproseso ng sensitibong datos

en: Show "Reject all" on the first layer
tl: Ipakita ang "Tanggihan lahat" sa unang layer

en: Shows cookie purposes, retention periods, and providers
tl: Affiche les objectifs des cookies, les périodes de conservation at les fournisseurs

en: Simple Integration
tl: Simpleng pagsasama

en: Simplified
tl: Pinasimple

en: Simplified (combine the three purposes)
tl: Pinasimple (pagsamahin ang tatlong layunin)

en: Site data consent
tl: Pahintulot sa datos ng site

en: Site data consent only —
tl: Pahintulot sa datos ng site lamang —

en: Soft Pastel
tl: Malambot na Pastel

en: Start New Scan
tl: Demarrer une nouvelle analysis

en: Start Scan
tl: Demarrer l'analyse

en: Start your first scan by entering a URL above
tl: Demarrez votre premier analysis at saisissant une URL ci-dessus

en: State
tl: Estado

en: Status
tl: Statut

en: Step 1: Copy the Script Tag
tl: Bahagi 1 : Copiez la balise de script

en: Step 2: Add to Your Website's HTML
tl: Hakbang 2 : Ajouter au code HTML ng votre site Web

en: Step 3: Link from Your Privacy Policy
tl: Ika-3 : Lien depuis votre politique de confidentialité

en: Step 4: Automatic Updates
tl: Hakbang 4 : Mises à jour automatiques

en: Storage Type
tl: Uri ng Imbakan

en: Subscribe
tl: S'abonner

en: Subscribed
tl: Abonné

en: Subscription period
tl: Panahon ng subscription

en: Subscriptions
tl: Mga subscription

en: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (Section 5)
tl: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (Seksyon 5)

en: TCF EU v2 + GPP US sections
tl: TCF EU v2 + mga seksyon ng GPP sa US

en: Targeted advertising
tl: Naka-target na advertising

en: Technical Details
tl: Mga diskarte sa detalye

en: That endpoint is not available.
tl: Hindi available ang endpoint na iyon.

en: That file is not valid JSON.
tl: Hindi balidong JSON ang file na iyon.

en: The consent message asking to store data in the browser will be shown to visitors from the selected regions.
tl: Ipapakita sa mga bisita mula sa mga napiling rehiyon ang mensahe ng pahintulot na humihiling na mag-imbak ng datos sa browser.

en: The consent message containing IAB TCF vendors and purposes will be shown to visitors from the selected regions.<br>Recommended if your website displays ads.
tl: Le message de consentement contenant les fournisseurs et les objectifs du TCF de l'IAB sera présenté aux visiteurs des régions sélectionnées.<br>Recommandé si votre site Web affiche des annonces.

en: The preview cannot be displayed due to browser security restrictions, but your script is ready and will work perfectly on your website.
tl: Hindi maipakita ang preview dahil sa mga paghihigpit sa seguridad ng browser, ngunit handa na ang iyong script at gagana itong maayos sa iyong website.

en: The script automatically updates when you modify your cookie configuration in this manager. No need to manually update your website - it stays current automatically!
tl: Ang script ay may automatiquement à jour lorsque vous modifiez la configuration des cookies ats ce gestionnaire. Inutile de mettre à jour votre site web manuellement : il reste à jour automatiquement !

en: The script will work perfectly when implemented on your website. This preview limitation doesn't affect the actual functionality.
tl: Ang script fonctionnera parfaitement une fois implémenté sur votre site web. Cette limitation de l'aperçu n'affecte pas les fonctionnalités réelles.

en: The wait for update setting defines how long Google Consent Mode should wait (in milliseconds) before updating the consent state. It helps ensure that consent choices are processed before tracking begins.
tl: Le paramètre d'attente de mise à jour définit la durée pendant laquelle le mode de consentement de Google doit attendre (en millisecondes) avant de mettre à jour l'état de consentement. Cela permet de garantir que les choix de consentement sont traités avant le début du suivi.

en: There are no cookies to export.
tl: Walang cookie na maaaring i-export.

en: Third-party integrations and plugins
tl: Mga tier ng Intégration at plugin

en: This action cannot be reversed.
tl: Cette action ne peut pas être annulée.

en: This is a browser security feature and doesn't affect the actual functionality.
tl: Tampok ito sa seguridad ng browser at hindi nakaaapekto sa tunay na paggana.

en: This is exactly what your website visitors will see when they visit your cookie declaration page. The script automatically organizes your cookies by category (Essential, Analytics, Marketing, etc.) and displays all the required information for legal compliance.
tl: Voici exactement ce que verront les visiteurs de votre site web lorsqu'ils visiteront votre page declaration de cookies. Ang script classe automatiquement vos cookies par categorie (Essentiels, Analytiques, Marketing, atbp.) at affiche toutes les informations nécessaires à la conformité legale.

en: This preview shows exactly how the cookie declaration will appear on your website when visitors access it. The tables below contain your current cookie configuration and will update automatically when you modify your cookies in this manager.
tl: Cet aperçu montre précisément comment la déclaration de cookies apparaîtra sur votre site web lorsque les visiteurs y accéderont. Les tableaux ci-dessous contiennent votre configuration actuelle de cookies et seront mis à jour automatiquement lorsque vous modifierez vos cookies dans ce gestionnaire.

en: This script generates tables based on your current cookie configuration.
tl: Ce script génère des tables en fonction de votre configuration de cookie actuelle.

en: This script is hosted securely and will automatically display your current cookie configuration. It updates automatically when you modify cookies in this manager.
tl: Ang script ay hébergé de manière sécurisée at affichera automatiquement votre configuration actuelle de cookies. Il se mettra à jour automatiquement lorsque vous modifierez les cookies dans ce gestionnaire.

en: This setting allows you to show the IAB Transparency and Consent Framework message beyond GDPR-regulated countries, helping you maintain compliance and maximize ad revenue in other key markets.
tl: Ce paramètre vous permet d'afficher le message du cadre de transparence et de consentement de l'IAB au-delà des pays réglementés par le RGPD, vous aidant ainsi à maintenir la conformité et à maximiser les revenus publicitaires sur d'autres marchés clés.

en: This site is not connected to FlexyConsent yet.
tl: Hindi pa nakakonekta sa FlexyConsent ang site na ito.

en: Tip:
tl: Conseil:

en: Top
tl: Itaas

en: Total pageviews
tl: Kabuuang Mga Pagtingin sa Pahina

en: Total visitors
tl: Bilang ng kabuuang mga bisita

en: Type
tl: Taper

en: Type is required
tl: Ang uri ay obligatoire

en: Typical scan time: 1-3 hours.
tl: Durée d'analyse typique : 1 hanggang 3 heures.

en: Türkiye (KVKK)
tl: Turkey (KVKK)

en: Unable to load the script in preview mode due to CORS restrictions.
tl: Imposible ang charger at script sa mode na aperçu at raison des restrictions CORS.

en: United States
tl: Estados Unidos

en: United States (CCPA / US National)
tl: Estados Unidos (CCPA / pambansa)

en: United States (GPP opt-outs)
tl: Estados Unidos (mga GPP opt-out)

en: United States (National)
tl: Estados Unidos (pambansa)

en: United States (TCF + GPP)
tl: Estados Unidos (TCF + GPP)

en: United States Section Preferences
tl: Mga Kagustuhan sa Seksyon ng Estados Unidos

en: Unlimited Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail & Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
tl: Pages vues illimitées/mois<br>Ciblage géographique<br>43 langues prises en charge<br>Tulong sa e-mail at chat<br>Suportahan ang TCF 2.3<br>Scanner ng cookies<br>Bloqueur automatique<br>Mode de pagsang-ayon Google V2<br > Prize en charge des API

en: Update Email
tl: Mettre à jour l'e-mail

en: Update Email Validate Key
tl: Mettre à jour la clé de validation de l'e-mail

en: Update User Settings
tl: Mettre à jour les paramètres utilisateur

en: Update user info
tl: Mettre à jour les informations utilisateur

en: Updates automatically as you modify your cookie configuration
tl: Se met à jour automatiquement lorsque vous modifiez votre configuration de cookies

en: Use system font family
tl: Gamitin ang sistema ng pamilya ng pulisya

en: User Info
tl: Gumagamit ng impormasyon

en: User Information
tl: Gumagamit ng impormasyon

en: User Settings
tl: Mga Setting ng User

en: User-Friendly
tl: Convivial

en: VAT Number
tl: Numero ng VAT

en: Value
tl: Halaga

en: Vendor
tl: Fournisseur

en: Vendor Information
tl: Impormasyon sa fournisseur

en: View IP Addresses
tl: Afficher les adresses IP

en: View Information
tl: Tingnan ang Impormasyon

en: View Policy
tl: Voir la politique

en: View Status
tl: Afficher le statut

en: Visitor selection
tl: Pagpili ng mga bisita

en: Visits with consent
tl: Mga Pagbisita na May Pahintulot

en: Visits with no preference
tl: Visites sans préférence

en: Visits without consent
tl: Mga Pagbisita nang Walang Pahintulot

en: Wait for update
tl: Attendre la mise à jour

en: Warm Beige
tl: Mainit na Beige

en: Warning: This is an advanced feature designed for users familiar with CSS. If you are not experienced with CSS, please leave this field empty.
tl: Babala: Isa itong advanced na feature na idinisenyo para sa mga user na pamilyar sa CSS. Kung hindi ka nakaranas ng CSS, mangyaring iwanang walang laman ang field na ito.

en: Website Settings
tl: Paramètres du site Web

en: Websites
tl: Mga website

en: Welcome to Flexy Consent
tl: Bienvenue sa Flexy Consentement

en: What Our Scanner Detects:
tl: Ce que notre scanner détecte :

en: When enabled, cookie categories that have no declared vendors or cookies are hidden from the preferences modal.
tl: Kapag nakabukas, itinatago sa window ng mga kagustuhan ang mga kategorya ng cookie na walang nakadeklarang vendor o cookie.

en: When enabled, users can continue interacting with the page even while the consent message is displayed, instead of blocking the background until a choice is made. For full IAB compliance, this option should remain disabled.
tl: Kapag nakabukas, maaaring magpatuloy ang mga user sa paggamit ng pahina habang ipinapakita ang mensahe ng pahintulot, sa halip na maharang ang background hanggang makapili. Para sa ganap na pagsunod sa IAB, dapat manatiling nakasara ang opsyong ito.

en: When implemented on your website, this script will automatically display your cookie declaration tables.
tl: Sa pamamagitan ng pag-implementa ng site na Web, ang script ay naglalagay ng awtomatiko sa mga talahanayan ng deklarasyon ng cookies.

en: When off, visitors only see "Accept all" and "Preferences" on the initial consent banner. They can still reject everything from the preferences screen.
tl: Kapag nakasara, "Tanggapin lahat" at "Mga Kagustuhan" lamang ang nakikita ng mga bisita sa unang banner ng pahintulot. Maaari pa rin nilang tanggihan ang lahat mula sa screen ng mga kagustuhan.

en: Why Do You Need This?
tl: Pourquoi en avez-vous besoin ?

en: You are not allowed to do that.
tl: Wala kang pahintulot na gawin iyon.

en: You can copy the code below and use it in the footer of your page (Optional)
tl: Vous pouvez copier le code ci-dessous et l'utiliser ats le pied de page de vote page (Facultatif)

en: You can only assign one website to one subscription!
tl: Vous ne pouvez attribuer qu’un seul site Web à un seul abonnement !

en: You cannot close your account because you have a paid subscription and its current period will end on [endDate].<br>You can edit from [URL]
tl: Vous ne pouvez pas fermer votre compte car vous disposez d'un abonnement payant et sa période en cours se terminera le [endDate].<br>Vous pouvez modifier à partir de [URL]

en: You cannot close your account because you have a project belonging to another service: [serviceNames].<br> You can edit from [URL]
tl: Vous ne pouvez pas fermer votre compte car vous avez un projet appartenant à un autre service : [serviceNames].<br> Vous pouvez le modifier à partir de [URL]

en: You cannot close your account because you have another project: [projectNames].<br>You can edit from [URL]
tl: Vous ne pouvez pas fermer votre compte, car vous avez un autre projet : [projectNames].<br>Vous pouvez le modifier à partir de [URL]

en: You have a free subscription.
tl: Vous disposez d'un abonnement gratuit.

en: You have a paid subscription and plan for next period.
tl: Vous disposez d'un abonnement payant et d'un forfait pour la prochaine période.

en: You must use valid CSS units (px, rem, em, %, smaller, larger).
tl: Kailangan mong gumamit ng balidong CSS unit (px, rem, em, %, smaller, larger).

en: You should enter the Script URL pattern as:
tl: Vous devez saisir le modèle d'URL du script comme suit :

en: Your Generated Script
tl: Ang Nabuong Script Mo

en: Your Script
tl: Votre script

en: Your Script Code:
tl: Ang Code ng Script Mo:

en: Your cookie declaration script is ready to use.
tl: Votre script de declaration de cookie est prêt à être utilisé.

en: Your email address is wrong.
tl: Votre adresse e-mail est erronée.

en: Your subscription will be cancelled at the end of the period.
tl: Kakanselahin ang iyong subscription sa pagtatapos ng panahon.

en: Your subscription will be renewed at the end of the period.
tl: Ire-renew ang iyong subscription sa pagtatapos ng panahon.

en: Your website [domain] has reached the monthly page view limit on the [planName] plan. To ensure uninterrupted service and accurate consent tracking, we recommend upgrading your plan.
tl: Votre site web [domain] a atteint la limite mensuelle de pages vues de l'abonnement [planName]. Pour garantir un service ininterrompu et un suivi précis des consentements, nous vous recommandons de mettre à niveau votre abonnement.

en: Your website visitors will see a clean, organized tables showing exactly what cookies your site uses and why - building trust and meeting legal requirements.
tl: Les visiteurs de votre site Web verront des tableaux clairs at organisés indiquant exactement quels cookies votre site utilize et pourquoi, renforçant ainsi la confiance et répondant aux exigences legales.

en: [Number]% off
tl: [Number] % de réduction

en: [count] cookie(s) ready to import. [skipped] entr(y/ies) skipped.
tl: [count] cookie ang handa nang i-import. [skipped] entry ang nilaktawan.

en: [count] log entr(y/ies)
tl: [count] entry sa log

en: cookie
tl: biskwit

en: e.g. 16px, 1rem, 1em
tl: hal. 16px, 1rem, 1em

en: e.g., Analytics Cookie (optional - defaults to name)
tl: par exemple, Cookie d'analyse (facultatif - nom par défaut)

en: legally required
tl: kinakailangan ng batas
