Flexy Consent 1.5.0 - en to nb_NO translation catalogue (459 entries)

en: 100,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail &amp; Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
nb_NO: 100 000 sidevisninger/måned<br>Geo-målretting<br>43 språk som støttes<br>E-post &amp; Chat-støtte<br>TCF 2.3-støtte<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API-støtte

en: 5,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>Single Language<br>E-mail Support<br>TCF 2.3 Support<br><del>Cookie Scanner</del><br><del>Auto Blocker</del><br><del>Google Consent Mode V2</del><br><del>API support</del>
nb_NO: 5 000 sidevisninger/måned<br>Geo-målretting<br>Enkeltspråk<br>E-poststøtte<br>TCF 2.3-støtte<br><del>Cookie Scanner</del><br><del>Auto Blocker</ del><br><del>Google Consent Mode V2</del><br><del>API-støtte</del>

en: <strong>Please fix the following errors:</strong><ul>
nb_NO: <strong>Reparer følgende feil:</strong><ul>

en: A record of the consent choices visitors made on your website. Click a column heading to sort.
nb_NO: En oversikt over samtykkevalgene besøkende har gjort på nettstedet ditt. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.

en: API Key
nb_NO: API-nøkkel

en: Accepted
nb_NO: Godtatt

en: Account Type
nb_NO: Kontotype

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Ad personalization signals allow Google to use collected data to personalize ads. Disable this to stop personalized ads.
nb_NO: Med signaler for personlig tilpasning av annonser kan Google bruke innsamlede data for å tilpasse annonser. Deaktiver dette for å stoppe personlig tilpassede annonser.

en: Add Cookie
nb_NO: Legg til informasjonskapsel

en: Add a link to your cookie declaration page from your privacy policy, cookie policy, or website footer:
nb_NO: Legg til en lenke til informasjonskapselerklæringssiden din fra personvernreglene, informasjonskapselspolicyen eller bunnteksten på nettstedet:

en: Add website
nb_NO: Legg til nettsted

en: Additional Settings
nb_NO: Ytterligere innstillinger

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Address Line 1
nb_NO: Adresselinje 1

en: Address Line 2
nb_NO: Adresselinje 2

en: Ads Data Redaction redacts sensitive information related to ads, enhancing user privacy.
nb_NO: Annonsedataredigering fjerner sensitiv informasjon relatert til annonser, og forbedrer brukernes personvern.

en: Africa, Middle East & Türkiye
nb_NO: Afrika, Midtøsten og Tyrkia

en: All Types
nb_NO: Alle typer

en: All user and website information will be lost and cannot be recovered.
nb_NO: All bruker- og nettsideinformasjon vil gå tapt og kan ikke gjenopprettes.

en: Allow Ad Personalization Signals
nb_NO: Tillat annonsetilpasningssignaler

en: Allow Google Signals
nb_NO: Tillat Google-signaler

en: Allow page interaction
nb_NO: Tillat interaksjon med siden

en: Also you can add code similar to the one below to your page (Optional)
nb_NO: Du kan også legge til kode som ligner på den nedenfor på siden din (valgfritt)

en: Americas
nb_NO: Amerika

en: Analytics and performance tracking
nb_NO: Analytics og resultatsporing

en: Annual
nb_NO: Årlig

en: Apply US National settings to all states
nb_NO: Bruk nasjonale USA-innstillinger på alle delstater

en: Are you sure you want to cancel your subscription?
nb_NO: Er du sikker på at du vil si opp abonnementet ditt?

en: Are you sure you want to delete this cookie?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne informasjonskapselen?

en: Asia-Pacific
nb_NO: Asia-Stillehavsregionen

en: Ask visitors from the selected regions for consent before storing cookies or other data in their browser. Google Consent Mode is enabled automatically whenever at least one region is selected.
nb_NO: Be besøkende fra de valgte regionene om samtykke før informasjonskapsler eller andre data lagres i nettleseren deres. Googles samtykkemodus aktiveres automatisk så snart minst én region er valgt.

en: Associated Script
nb_NO: Tilknyttet skript

en: Authentication failed!
nb_NO: Autentisering mislyktes!

en: Auto (use browser default)
nb_NO: Automatisk (bruk nettleserens standard)

en: Auto-updates when you modify cookies
nb_NO: Oppdateres automatisk når du endrer informasjonskapsler

en: Auto-updates with changes
nb_NO: Automatiske oppdateringer med endringer

en: Automatic Cookie Detection
nb_NO: Automatisk gjenkjenning av informasjonskapsler

en: Automatically organized cookie tables by category
nb_NO: Tabeller over informasjonskapsler ordnet automatisk etter kategori

en: Autumn
nb_NO: Høst

en: Available languages
nb_NO: Tilgjengelige språk

en: Avoid using your own website's URL as the Script URL, as it may disrupt your website's functionality.
nb_NO: Unngå å bruke webadressen til ditt eget nettsted som skript-URL, da det kan forstyrre nettstedets funksjonalitet.

en: Banner position
nb_NO: Bannerplassering

en: Banner theme
nb_NO: Bannertema

en: Basic Information
nb_NO: Grunnleggende informasjon

en: Blocking TCF modal plus GPP opt-outs.
nb_NO: Blokkerende TCF-vindu pluss GPP-reservasjoner.

en: Blocking modal, explicit consent required.
nb_NO: Blokkerende vindu, uttrykkelig samtykke kreves.

en: Blocking modal.
nb_NO: Blokkerende vindu.

en: Bottom
nb_NO: Nederst

en: Bottom left
nb_NO: Nederst til venstre

en: Bottom right
nb_NO: Nederst til høyre

en: Brazil (LGPD)
nb_NO: Brasil (LGPD)

en: Browser storage consents
nb_NO: Samtykker til nettleserlagring

en: Business Account
nb_NO: Bedriftskonto

en: Buy
nb_NO: Kjøpe

en: Buy a new plan
nb_NO: Kjøp en ny plan

en: CCPA transparency requirements
nb_NO: CCPA-gjennomsiktighetskrav

en: Can be linked from your privacy policy or cookie policy
nb_NO: Kan lenkes fra personvernerklæringen eller informasjonskapselpolitikken

en: Canada (Quebec Law 25)
nb_NO: Canada (Quebec lov 25)

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cancel Subscription
nb_NO: Avbestille abonnementet

en: Cancel current plan and subscribe to [PlanName] plan
nb_NO: Avbryt gjeldende plan og abonner på planen [PlanName]

en: Cancelling...
nb_NO: Avbryter …

en: Center
nb_NO: Midten

en: Change display language using client location and browser language
nb_NO: Endre visningsspråk ved å bruke klientplassering og nettleserspråk

en: Change email address
nb_NO: Endre e-postadresse

en: Change your email address
nb_NO: Endre e-postadressen din

en: Check your email box
nb_NO: Sjekk e-postboksen din

en: Choose a payment method
nb_NO: Velg en betalingsmetode

en: Christmas
nb_NO: Jul

en: City
nb_NO: By

en: Click "Add Cookie" to create your first cookie entry
nb_NO: Klikk "Legg til informasjonskapsel" for å opprette din første informasjonskapseloppføring

en: Client ID
nb_NO: Klient-ID

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Close Preview
nb_NO: Lukk forhåndsvisning

en: Close my account
nb_NO: Lukk kontoen min

en: Company
nb_NO: Selskap

en: Company Name
nb_NO: Firmanavn

en: Completed
nb_NO: Fullført

en: Configure Scan
nb_NO: Konfigurer skanning

en: Consent &amp; Privacy
nb_NO: Samtykke &amp; personvern

en: Consent Logs
nb_NO: Samtykkelogger

en: Consent State
nb_NO: Samtykkestatus

en: Consent banner buttons
nb_NO: Knapper i samtykkebanneret

en: Consent not required
nb_NO: Samtykke er ikke nødvendig

en: Consent requested
nb_NO: Samtykke forespurt

en: Contact Us
nb_NO: Kontakt oss

en: Continue
nb_NO: Fortsette

en: Control whether Google Analytics automatically sends page view events or visitor will select them.
nb_NO: Kontroller om Google Analytics automatisk sender sidevisningshendelser eller besøkende skal velge dem.

en: Cookie Details:
nb_NO: Informasjonskapseldetaljer:

en: Cookie List
nb_NO: Liste over informasjonskapsler

en: Cookie Name
nb_NO: Informasjonskapselnavn

en: Cookie Names
nb_NO: Navn på informasjonskapsler

en: Cookie Policy URL
nb_NO: URL til retningslinjer for informasjonskapsler

en: Cookie Scanner IP Addresses
nb_NO: Cookie Scanner IP-adresser

en: Cookie added successfully!
nb_NO: Informasjonskapsel ble lagt til!

en: Cookie categories only, no IAB TCF/GPP.
nb_NO: Kun kategorier for informasjonskapsler, ingen IAB TCF/GPP.

en: Cookie deleted successfully!
nb_NO: Informasjonskapsel slettet!

en: Cookie law disclosure obligations
nb_NO: Informasjonsplikt for informasjonskapsler

en: Cookie name is required
nb_NO: Navn på informasjonskapsel er påkrevd

en: Cookie updated successfully!
nb_NO: Informasjonskapselen ble oppdatert!

en: Cookies Found
nb_NO: Informasjonskapsler funnet

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Copy Script
nb_NO: Kopier skript

en: Copy Script Tag
nb_NO: Kopier skripttag

en: Copy and paste new API key here from [email]
nb_NO: Kopier og lim inn ny API-nøkkel her fra [email]

en: Copy the script tag from the "Script Code" tab. This is a simple one-line HTML tag that you'll add to your website.
nb_NO: Kopier skriptkoden fra "Skriptkode"-fanen. Dette er en enkel én-linjes HTML-tag som du vil legge til på nettstedet ditt.

en: Copy to Clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavlen

en: Could not extract script URL
nb_NO: Kunne ikke trekke ut skript-URL

en: Could not load consent logs. Please try again.
nb_NO: Kunne ikke laste samtykkeloggene. Prøv igjen.

en: Could not reach FlexyConsent. Please try again.
nb_NO: Kunne ikke nå FlexyConsent. Prøv igjen.

en: Country
nb_NO: Land

en: Created
nb_NO: Opprettet

en: Current Plan
nb_NO: Gjeldende plan

en: Custom
nb_NO: Skikk

en: Custom CSS
nb_NO: Tilpasset CSS

en: Custom icon
nb_NO: Egendefinert ikon

en: Custom logo
nb_NO: Egendefinert logo

en: Dark
nb_NO: Mørkt

en: Date
nb_NO: Dato

en: Debit or Credit Card
nb_NO: Debet- eller kredittkort

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default consent management language for website visitors
nb_NO: Standard administrasjonsspråk for samtykke for besøkende på nettstedet

en: Delete Account
nb_NO: Slett konto

en: Delete account
nb_NO: Slett konto

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Description and Purpose
nb_NO: Beskrivelse og formål

en: Description will be saved for the selected language
nb_NO: Beskrivelse vil bli lagret for det valgte språket

en: Detailed
nb_NO: Detaljert

en: Detailed (with sub-purposes)
nb_NO: Detaljert (med delformål)

en: Disabled (Consent window will not be displayed on your website)
nb_NO: Deaktivert (samtykkevinduet vil ikke vises på nettstedet ditt)

en: Display
nb_NO: Vis

en: Display Name
nb_NO: Vist navn

en: Display privacy button
nb_NO: Vis personvernknapp

en: Displaying the sale, sharing or use of personal data
nb_NO: Visning av salg, deling eller bruk av personopplysninger

en: Do not display
nb_NO: Ikke vis

en: Domain
nb_NO: Domene

en: Don't let consent management intimidate you. Protect your users' privacy with the most affordable CMP without compromising security. Continue now to become compliant or view pricing to pick a plan suitable for you.
nb_NO: Ikke la samtykkebehandling skremme deg. Beskytt brukernes personvern med den rimeligste CMP uten at det går på bekostning av sikkerheten. Fortsett nå for å bli kompatibel eller se priser for å velge en plan som passer for deg.

en: Downgrade to free package
nb_NO: Nedgrader til gratis pakke

en: Download Page URL
nb_NO: Last ned URL-adressen til siden

en: Edit Cookie
nb_NO: Rediger informasjonskapsel

en: Email
nb_NO: E-post

en: Enable Ads Data Redaction
nb_NO: Aktiver annonsedataredigering

en: Enable Consent Management
nb_NO: Aktiver samtykkebehandling

en: Enable Restricted Data Processing
nb_NO: Aktiver begrenset databehandling

en: Enable URL Passthrough
nb_NO: Aktiver URL-passthrough

en: Enable URL passthrough to allow Google Analytics to track URL parameters across pages during navigation.
nb_NO: Aktiver URL-overføring for å la Google Analytics spore URL-parametere på tvers av sider under navigering.

en: Enable United States regulations (GPP)
nb_NO: Aktiver amerikanske regelverk (GPP)

en: Enable auto blocker
nb_NO: Aktiver automatisk blokkering

en: Enable customization
nb_NO: Aktiver tilpasning

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Enter CSS code
nb_NO: Skriv inn CSS-kode

en: Enter a URL
nb_NO: Skriv inn en URL

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies
nb_NO: Skriv inn nettadressen til siden du vil skanne etter informasjonskapsler

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies. Our scanner will analyze the page and detect all cookies being used.
nb_NO: Skriv inn nettadressen til siden du vil skanne etter informasjonskapsler. Skanneren vår vil analysere siden og oppdage alle informasjonskapsler som brukes.

en: Error
nb_NO: Feil

en: Essential
nb_NO: Viktig

en: Essential and functional cookies
nb_NO: Viktige og funksjonelle informasjonskapsler

en: Europe / EEA & Switzerland
nb_NO: Europa / EØS og Sveits

en: European Union / European Economic Area / United Kingdom
nb_NO: Den europeiske union / Det europeiske økonomiske samarbeidsområdet / Storbritannia

en: Examples: Session, 30 days, 1 year, 2 years, etc.
nb_NO: Eksempler: økt, 30 dager, 1 år, 2 år osv.

en: Expected a JSON array of cookies, or an object with a "resources" array.
nb_NO: Forventet en JSON-liste med informasjonskapsler, eller et objekt med en "resources"-liste.

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Export CSV
nb_NO: Eksporter CSV

en: Failed to load script
nb_NO: Kunne ikke laste skriptet

en: Features
nb_NO: Funksjoner

en: Firewall Setup Required:
nb_NO: Brannmuroppsett kreves:

en: FlexyConsent only works on the domains listed here. Enter root domains without "www" or "https://". The cookie and privacy policy links are set per domain and are shown to visitors of that domain.
nb_NO: FlexyConsent fungerer bare på domenene som er oppført her. Skriv inn rotdomener uten "www" eller "https://". Lenkene til retningslinjer for informasjonskapsler og personvern angis per domene og vises til besøkende på det domenet.

en: FlexyConsent returned an error.
nb_NO: FlexyConsent returnerte en feil.

en: FlexyConsent returned an unreadable response.
nb_NO: FlexyConsent returnerte et uleselig svar.

en: FlexyConsent statistics for [start] to [end]
nb_NO: FlexyConsent-statistikk for [start] til [end]

en: Font family
nb_NO: Fontfamilie

en: Font size
nb_NO: Skriftstørrelse

en: For best results, scan your homepage or a page that loads all your tracking scripts and cookies.
nb_NO: For best resultat, skann startsiden din eller en side som laster inn alle sporingsskriptene og informasjonskapslene dine.

en: For example, if the third-party script that sets this cookie is:
nb_NO: Hvis for eksempel tredjepartsskriptet som setter denne informasjonskapselen er:

en: Full Name
nb_NO: Fullt navn

en: GDPR Article 13 compliance
nb_NO: Overholdelse av GDPR artikkel 13

en: GDPR and CCPA compliant formatting
nb_NO: Formatering i samsvar med GDPR og CCPA

en: GPP US state opt-outs
nb_NO: GPP-reservasjoner per amerikansk delstat

en: General
nb_NO: Generelt

en: Generate Script for Your Website
nb_NO: Generer skript for nettstedet ditt

en: Generate a script tag that displays your cookie declaration tables on your website. This helps you comply with GDPR, CCPA, and other privacy regulations by providing transparent information about all cookies used on your site.
nb_NO: Generer en skripttagg som viser tabellene med erklæringer om informasjonskapsler på nettstedet ditt. Det hjelper deg å følge GDPR, CCPA og andre personvernregler ved å gi åpen informasjon om alle informasjonskapsler som brukes på nettstedet.

en: Geo Preview
nb_NO: Regionsforhåndsvisning

en: Google Signals includes cross-device reporting, remarketing, and other data collection for signed-in users.
nb_NO: Google Signals inkluderer rapportering på tvers av enheter, remarketing og annen datainnsamling for påloggede brukere.

en: Group
nb_NO: Gruppe

en: HTML Script Tag
nb_NO: HTML-skripttag

en: HTTP Cookie
nb_NO: HTTP-informasjonskapsel

en: Helps you comply with transparency requirements
nb_NO: Hjelper deg med å overholde kravene til åpenhet

en: Hide empty cookie categories
nb_NO: Skjul tomme kategorier for informasjonskapsler

en: High Contrast
nb_NO: Høy kontrast

en: How to Add Cookie Declaration to Your Website
nb_NO: Hvordan legge til informasjonskapselerklæring på nettstedet ditt

en: How to Add to Your Website
nb_NO: Slik legger du til nettstedet ditt

en: IAB TCF (Advertising)
nb_NO: IAB TCF (annonsering)

en: IP Addresses
nb_NO: IP-adresser

en: ISO 27001 documentation standards
nb_NO: ISO 27001 dokumentasjonsstandarder

en: If empty, will default to the cookie name
nb_NO: Hvis tom, vil navnet på informasjonskapselen som standard brukes

en: If no script url provided, the cookie shouldn't be marked as essential.
nb_NO: Hvis det ikke er oppgitt noen skript-url, bør informasjonskapselen ikke merkes som viktig.

en: If you cancel your subscription, the subscription will continue until the end of the term but will not be renewed.
nb_NO: Hvis du sier opp abonnementet ditt, vil abonnementet fortsette til slutten av terminen, men det vil ikke bli fornyet.

en: If your website does not show ads, you do not need advertising (IAB TCF) consent — unselect all regions below to disable this section.
nb_NO: Hvis nettstedet ditt ikke viser annonser, trenger du ikke annonsesamtykke (IAB TCF) — fjern merket for alle regionene nedenfor for å slå av denne delen.

en: Import
nb_NO: Importer

en: Import complete: [added] added, [replaced] replaced.
nb_NO: Import fullført: [added] lagt til, [replaced] erstattet.

en: Important
nb_NO: Viktig

en: Important:
nb_NO: Viktig:

en: Invoice Info
nb_NO: Fakturainfo

en: Just copy this single script tag and paste it into your website's HTML head section. This will automatically generate the cookie declaration tables on your page.
nb_NO: Bare kopier denne enkle skripttaggen og lim den inn i HTML-hoveddelen på nettstedet ditt. Dette vil automatisk generere informasjonskapselerklæringstabellene på siden din.

en: LGPD + publisher-enabled global TCF
nb_NO: LGPD + global TCF aktivert av utgiveren

en: Language
nb_NO: Språk

en: Lavender
nb_NO: Lavendel

en: Layout Properties
nb_NO: Layoutegenskaper

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Legal Compliance Benefits
nb_NO: Juridiske overholdelsesfordeler

en: Legal compliance regulations like GDPR, CCPA, and other privacy laws require websites to provide transparent information about all cookies they use. This script generates a professional cookie declaration tables that:
nb_NO: Lovlige overholdelsesbestemmelser som GDPR, CCPA og andre personvernlover krever at nettsteder gir gjennomsiktig informasjon om alle informasjonskapsler de bruker. Dette skriptet genererer en profesjonell informasjonskapselerklæringstabell som:

en: Lists all cookies used on your website in organized tables
nb_NO: Viser alle informasjonskapsler som brukes på nettstedet ditt i organiserte tabeller

en: Live Preview - Exactly How It Will Look on Your Website
nb_NO: Live forhåndsvisning - Nøyaktig hvordan det vil se ut på nettstedet ditt

en: Loading cookie declaration preview...
nb_NO: Laster forhåndsvisning av informasjonskapselerklæring...

en: Loading domains...
nb_NO: Laster inn domener ...

en: Loading languages...
nb_NO: Laster inn språk ...

en: Loading preview...
nb_NO: Laster inn forhåndsvisning...

en: Loading scan status...
nb_NO: Laster inn skannestatus ...

en: Loading script...
nb_NO: Laster skript ...

en: Loading...
nb_NO: Laster inn...

en: Local Storage
nb_NO: Lokal lagring

en: Make sure our scanner IP addresses are whitelisted in your firewall
nb_NO: Sørg for at skannerens IP-adresser er hvitelistet i brannmuren din

en: Manage Privacy Settings
nb_NO: Administrer personverninnstillinger

en: Marketing
nb_NO: Markedsføring

en: Marketing and advertising cookies
nb_NO: Informasjonskapsler for markedsføring og annonsering

en: Metric
nb_NO: Måltall

en: Minimal
nb_NO: Minimalt

en: Mobile responsive design
nb_NO: Mobil responsiv design

en: Mobile-responsive design
nb_NO: Mobiltilpasset design

en: Modern
nb_NO: Moderne

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name On Invoice
nb_NO: Navn på faktura

en: New email address
nb_NO: Ny e-postadresse

en: New visitors
nb_NO: Ny besøkende

en: Next
nb_NO: Neste

en: No consent logs yet for this website.
nb_NO: Ingen samtykkelogger for dette nettstedet ennå.

en: No consent popup —
nb_NO: Ingen samtykkedialog —

en: No consent required
nb_NO: Ingen samtykke kreves

en: No cookies found
nb_NO: Ingen informasjonskapsler funnet

en: No domain selected
nb_NO: Ingen domene er valgt

en: No popup shown; only the privacy button, if enabled.
nb_NO: Ingen dialog vises; bare personvernknappen, hvis den er aktivert.

en: No projects available
nb_NO: Ingen tilgjengelige prosjekter

en: No scans found for this domain
nb_NO: Ingen skanninger funnet for dette domenet

en: No script to copy
nb_NO: Ingen skript å kopiere

en: No settings to update.
nb_NO: Ingen innstillinger å oppdatere.

en: No usable cookies found in that file.
nb_NO: Fant ingen brukbare informasjonskapsler i den filen.

en: No websites yet. Add one to start collecting consent.
nb_NO: Ingen nettsteder ennå. Legg til ett for å begynne å samle inn samtykker.

en: Non-blocking, opt-out model.
nb_NO: Ikke-blokkerende modell med reservasjon.

en: One-time setup, automatic updates.
nb_NO: Engangsoppsett, automatiske oppdateringer.

en: Open in New Tab
nb_NO: Åpne i Ny fane

en: Option 1 - Add to HTML Head
nb_NO: Alternativ 1 - Legg til i HTML Head

en: Option 2 - Add to Specific Page
nb_NO: Alternativ 2 - Legg til på spesifikk side

en: Organized by categories
nb_NO: Organisert etter kategorier

en: Other countries
nb_NO: Andre land

en: Others
nb_NO: Andre

en: POPIA / KVKK + publisher-enabled global TCF
nb_NO: POPIA / KVKK + global TCF aktivert av utgiveren

en: Page Preview
nb_NO: Forhåndsvisning av side

en: Page Views
nb_NO: Sidevisninger

en: Page [page] of [total]
nb_NO: Side [page] av [total]

en: Pageviews with consent
nb_NO: Sidevisninger med samtykke

en: Pageviews with no preference
nb_NO: Sidevisninger uten preferanse

en: Pageviews without consent
nb_NO: Sidevisninger uten samtykke

en: Partially accepted
nb_NO: Delvis akseptert

en: Paste the script tag into your Cookie Declaration HTML where you want the tables to appear:
nb_NO: Lim inn skriptkoden i HTML-koden for informasjonskapselerklæringen der du vil at tabellene skal vises:

en: Payment
nb_NO: innbetaling

en: Period
nb_NO: Periode

en: Personal Account
nb_NO: Personlig konto

en: Personalization
nb_NO: Personalisering

en: Personalization and preference cookies
nb_NO: Personlig tilpasning og preferanseinformasjonskapsler

en: Plan Features
nb_NO: Planfunksjoner

en: Please add our cookie scanner IP addresses to the whitelist on your firewall to allow scanning.
nb_NO: Vennligst legg til våre informasjonskapselskanner IP-adresser til hvitelisten på brannmuren din for å tillate skanning.

en: Please add these IP addresses to your firewall whitelist to allow our cookie scanner to access your website:
nb_NO: Vennligst legg til disse IP-adressene til brannmurens hviteliste for å la vår cookie-skanner få tilgang til nettstedet ditt:

en: Please enter required information before subscribing.
nb_NO: Vennligst skriv inn nødvendig informasjon før du abonnerer.

en: Please write your email address to confirm.
nb_NO: Skriv inn e-postadressen din for å bekrefte.

en: Post Code
nb_NO: postnummer

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Preview Declaration
nb_NO: Forhåndsvis erklæringen

en: Preview Limitations
nb_NO: Begrensninger i forhåndsvisningen

en: Preview Note
nb_NO: Merknad om forhåndsvisningen

en: Preview Unavailable
nb_NO: Forhåndsvisning utilgjengelig

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Privacy Policy URL
nb_NO: URL til personvernerklæring

en: Privacy Trigger
nb_NO: Personvernutløser

en: Privacy Trigger Customization (Optional)
nb_NO: Personvernutløsertilpasning (valgfritt)

en: Privacy URL
nb_NO: Nettadresse for personvern

en: Privacy policy links
nb_NO: Linker for personvernregler

en: Professional styling
nb_NO: Profesjonell styling

en: Project not found for selected domain
nb_NO: Finner ikke prosjektet for det valgte domenet

en: Properties
nb_NO: Egenskaper

en: Publisher-enabled global TCF
nb_NO: Global TCF aktivert av utgiveren

en: Ready to Use
nb_NO: Klar til bruk

en: Ready to link from your privacy policy
nb_NO: Klar til å lenkes fra personvernerklæringen din

en: Refresh
nb_NO: Forfriske

en: Rejected
nb_NO: Avvist

en: Remaining time: [dayCount] day
nb_NO: Gjenværende tid: [dayCount] dag

en: Remaining time: [dayCount] days
nb_NO: Gjenværende tid: [dayCount] dager

en: Remaining time: [monthCount] month
nb_NO: Gjenstående tid: [monthCount] måned

en: Remaining time: [monthCount] months
nb_NO: Gjenværende tid: [monthCount] måneder

en: Remove website
nb_NO: Fjern nettsted

en: Replace existing cookies that have the same name
nb_NO: Erstatt eksisterende informasjonskapsler med samme navn

en: Required
nb_NO: Obligatorisk

en: Rest of World
nb_NO: Resten av verden

en: Restricted Data Processing limits the use of personal data for advertising and analytics to comply with privacy regulations, such as CCPA. When enabled, personalized ads will be restricted, and only certain data will be used for measurement and analytics.
nb_NO: Begrenset databehandling begrenser bruken av personopplysninger til annonsering og analyser for å overholde personvernforskrifter, for eksempel CCPA. Når aktivert, vil personlig tilpassede annonser være begrenset, og bare visse data vil bli brukt til måling og analyser.

en: Retention Period
nb_NO: Oppbevaringsperiode

en: Returning visitors
nb_NO: Tilbakevendende besøkende

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Scan History
nb_NO: Skannehistorikk

en: Scan Status
nb_NO: Skannestatus

en: Scan your website to automatically detect cookies and update your cookie list. Our advanced scanner analyzes your web pages and identifies all cookies being used, including tracking pixels, analytics cookies, and third-party integrations.
nb_NO: Skann nettstedet ditt for automatisk å oppdage informasjonskapsler og oppdatere listen over informasjonskapsler. Vår avanserte skanner analyserer nettsidene dine og identifiserer alle informasjonskapsler som brukes, inkludert sporingspiksler, analyseinformasjonskapsler og tredjepartsintegrasjoner.

en: Scanned URL
nb_NO: Skannet URL

en: Scanner Actions
nb_NO: Skannerhandlinger

en: Script Actions
nb_NO: Skripthandlinger

en: Script Features:
nb_NO: Skriptets funksjoner:

en: Script Tag for Your Website
nb_NO: Skript-tag for nettstedet ditt

en: Script URL
nb_NO: Skript-URL

en: Script copied to clipboard!
nb_NO: Skriptet ble kopiert til utklippstavlen!

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: See how the consent message appears to a visitor from a specific region, based on the settings in the other tabs. This is a preview only and changes nothing.
nb_NO: Se hvordan samtykkemeldingen ser ut for en besøkende fra en bestemt region, basert på innstillingene i de andre fanene. Dette er kun en forhåndsvisning og endrer ingenting.

en: Select
nb_NO: Plukke ut

en: Select Domain
nb_NO: Velg Domene

en: Select Language
nb_NO: Velg Språk

en: Select Type
nb_NO: Velg Type

en: Select a JSON file previously exported from FlexyConsent. Each cookie needs at least a name; entries without one are skipped.
nb_NO: Velg en JSON-fil som tidligere er eksportert fra FlexyConsent. Hver informasjonskapsel må ha minst et navn; oppføringer uten navn hoppes over.

en: Select a domain above to manage cookies
nb_NO: Velg et domene ovenfor for å administrere informasjonskapsler

en: Select a region...
nb_NO: Velg en region…

en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Select how this cookie or tracker stores data.
nb_NO: Velg hvordan denne informasjonskapselen eller sporeren lagrer data.

en: Send
nb_NO: Sende

en: Send Page View
nb_NO: Send sidevisning

en: Sensitive data processing
nb_NO: Behandling av sensitive opplysninger

en: Session Storage
nb_NO: Øktlagring

en: Show "Reject all" on the first layer
nb_NO: Vis «Avvis alle» på første nivå

en: Shows cookie purposes, retention periods, and providers
nb_NO: Viser informasjonskapselformål, oppbevaringsperioder og leverandører

en: Simple Integration
nb_NO: Enkel integrasjon

en: Simplified
nb_NO: Forenklet

en: Simplified (combine the three purposes)
nb_NO: Forenklet (slå sammen de tre formålene)

en: Site data consent
nb_NO: Samtykke til nettstedsdata

en: Site data consent only —
nb_NO: Kun samtykke til nettstedsdata —

en: Soft Pastel
nb_NO: Myk pastell

en: South Africa (POPIA)
nb_NO: Sør-Afrika (POPIA)

en: South Korea (PIPA)
nb_NO: Sør-Korea (PIPA)

en: Start New Scan
nb_NO: Start ny skanning

en: Start Scan
nb_NO: Start skanning

en: Start your first scan by entering a URL above
nb_NO: Start din første skanning ved å skrive inn en URL ovenfor

en: State
nb_NO: Delstat

en: Step 1: Copy the Script Tag
nb_NO: Trinn 1: Kopier skriptkoden

en: Step 2: Add to Your Website's HTML
nb_NO: Trinn 2: Legg til i HTML-en til nettstedet ditt

en: Step 3: Link from Your Privacy Policy
nb_NO: Trinn 3: Link fra personvernreglene dine

en: Step 4: Automatic Updates
nb_NO: Trinn 4: Automatiske oppdateringer

en: Storage Type
nb_NO: Lagringstype

en: Subscribe
nb_NO: Abonner

en: Subscribed
nb_NO: Abonner

en: Subscription
nb_NO: Abonnement

en: Subscription period
nb_NO: Abonnementsperiode

en: Subscriptions
nb_NO: Abonnementer

en: Sunset
nb_NO: Solnedgang

en: Switzerland (FADP)
nb_NO: Sveits (FADP)

en: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (Section 5)
nb_NO: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (del 5)

en: TCF EU v2 + GPP US sections
nb_NO: TCF EU v2 + amerikanske GPP-deler

en: Targeted advertising
nb_NO: Målrettet annonsering

en: Technical Details
nb_NO: Tekniske detaljer

en: That endpoint is not available.
nb_NO: Det endepunktet er ikke tilgjengelig.

en: That file is not valid JSON.
nb_NO: Den filen er ikke gyldig JSON.

en: The consent message asking to store data in the browser will be shown to visitors from the selected regions.
nb_NO: Samtykkemeldingen som ber om å lagre data i nettleseren, vises til besøkende fra de valgte regionene.

en: The consent message containing IAB TCF vendors and purposes will be shown to visitors from the selected regions.<br>Recommended if your website displays ads.
nb_NO: Samtykkemeldingen som inneholder IAB TCF-leverandører og formål vil bli vist til besøkende fra de valgte regionene.<br>Anbefales hvis nettstedet ditt viser annonser.

en: The preview cannot be displayed due to browser security restrictions, but your script is ready and will work perfectly on your website.
nb_NO: Forhåndsvisningen kan ikke vises på grunn av sikkerhetsbegrensninger i nettleseren, men skriptet ditt er klart og vil fungere helt fint på nettstedet ditt.

en: The script automatically updates when you modify your cookie configuration in this manager. No need to manually update your website - it stays current automatically!
nb_NO: Skriptet oppdateres automatisk når du endrer informasjonskapselkonfigurasjonen i denne administratoren. Du trenger ikke å oppdatere nettstedet ditt manuelt - det forblir oppdatert automatisk!

en: The script will work perfectly when implemented on your website. This preview limitation doesn't affect the actual functionality.
nb_NO: Skriptet vil fungere perfekt når det implementeres på nettstedet ditt. Denne forhåndsvisningsbegrensningen påvirker ikke den faktiske funksjonaliteten.

en: The wait for update setting defines how long Google Consent Mode should wait (in milliseconds) before updating the consent state. It helps ensure that consent choices are processed before tracking begins.
nb_NO: Vente på oppdatering-innstillingen definerer hvor lenge Google Consent Mode skal vente (i millisekunder) før samtykketilstanden oppdateres. Det bidrar til å sikre at samtykkevalg behandles før sporingen starter.

en: There are no cookies to export.
nb_NO: Det er ingen informasjonskapsler å eksportere.

en: Third-party integrations and plugins
nb_NO: Tredjepartsintegrasjoner og plugins

en: This action cannot be reversed.
nb_NO: Denne handlingen kan ikke reverseres.

en: This is a browser security feature and doesn't affect the actual functionality.
nb_NO: Dette er en sikkerhetsfunksjon i nettleseren og påvirker ikke den faktiske funksjonaliteten.

en: This is exactly what your website visitors will see when they visit your cookie declaration page. The script automatically organizes your cookies by category (Essential, Analytics, Marketing, etc.) and displays all the required information for legal compliance.
nb_NO: Dette er nøyaktig hva besøkende på nettstedet ditt vil se når de besøker siden for informasjonskapselerklæring. Skriptet organiserer automatisk informasjonskapslene dine etter kategori (Essential, Analytics, Marketing, etc.) og viser all nødvendig informasjon for lovlig overholdelse.

en: This preview shows exactly how the cookie declaration will appear on your website when visitors access it. The tables below contain your current cookie configuration and will update automatically when you modify your cookies in this manager.
nb_NO: Denne forhåndsvisningen viser nøyaktig hvordan informasjonskapselerklæringen vil vises på nettstedet ditt når besøkende får tilgang til det. Tabellene nedenfor inneholder din nåværende informasjonskapselkonfigurasjon og oppdateres automatisk når du endrer informasjonskapslene dine i denne administratoren.

en: This script generates tables based on your current cookie configuration.
nb_NO: Dette skriptet genererer tabeller basert på din nåværende informasjonskapselkonfigurasjon.

en: This script is hosted securely and will automatically display your current cookie configuration. It updates automatically when you modify cookies in this manager.
nb_NO: Dette skriptet er sikkert vert og vil automatisk vise din nåværende informasjonskapselkonfigurasjon. Den oppdateres automatisk når du endrer informasjonskapsler i denne administratoren.

en: This setting allows you to show the IAB Transparency and Consent Framework message beyond GDPR-regulated countries, helping you maintain compliance and maximize ad revenue in other key markets.
nb_NO: Denne innstillingen lar deg vise IAB Transparency and Consent Framework-meldingen utenfor GDPR-regulerte land, og hjelper deg å opprettholde samsvar og maksimere annonseinntekter i andre nøkkelmarkeder.

en: This site is not connected to FlexyConsent yet.
nb_NO: Dette nettstedet er ikke koblet til FlexyConsent ennå.

en: Tip:
nb_NO: Tupp:

en: Top
nb_NO: Øverst

en: Total pageviews
nb_NO: Totalt antall sidevisninger

en: Total visitors
nb_NO: Totalt antall besøkende

en: Tracking Pixel
nb_NO: Sporingspiksel

en: Type is required
nb_NO: Type er påkrevd

en: Typical scan time: 1-3 hours.
nb_NO: Typisk skannetid: 1-3 timer.

en: Türkiye (KVKK)
nb_NO: Tyrkia (KVKK)

en: Unable to load the script in preview mode due to CORS restrictions.
nb_NO: Kan ikke laste skriptet i forhåndsvisningsmodus på grunn av CORS-begrensninger.

en: United States
nb_NO: USA

en: United States (CCPA / US National)
nb_NO: USA (CCPA / nasjonalt)

en: United States (GPP opt-outs)
nb_NO: USA (GPP-reservasjoner)

en: United States (National)
nb_NO: USA (nasjonalt)

en: United States (TCF + GPP)
nb_NO: USA (TCF + GPP)

en: United States Section Preferences
nb_NO: Delinnstillinger for USA

en: Unlimited Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail & Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
nb_NO: Ubegrensede sidevisninger/måned<br>Geo-målretting<br>43 språk som støttes<br>Støtte for e-post og chat<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br > API-støtte

en: Update Email
nb_NO: Oppdater e-post

en: Update Email Validate Key
nb_NO: Oppdater e-postvalideringsnøkkel

en: Update User Settings
nb_NO: Oppdater brukerinnstillinger

en: Update user info
nb_NO: Oppdater brukerinformasjon

en: Updates automatically as you modify your cookie configuration
nb_NO: Oppdateres automatisk når du endrer informasjonskapselkonfigurasjonen

en: Use system font family
nb_NO: Bruk systemfontfamilie

en: User Info
nb_NO: Brukerinfo

en: User Information
nb_NO: Brukerinformasjon

en: User Settings
nb_NO: Brukerinstillinger

en: User-Friendly
nb_NO: Brukervennlig

en: VAT Number
nb_NO: MVA-nummer

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Vendor
nb_NO: Selger

en: Vendor Information
nb_NO: Leverandørinformasjon

en: View IP Addresses
nb_NO: Se IP-adresser

en: View Information
nb_NO: Vis informasjon

en: View Policy
nb_NO: Se retningslinjer

en: View Status
nb_NO: Vis status

en: Visitor selection
nb_NO: Besøkendes utvalg

en: Visits with consent
nb_NO: Besøk med samtykke

en: Visits with no preference
nb_NO: Besøk uten preferanse

en: Visits without consent
nb_NO: Besøk uten samtykke

en: Wait for update
nb_NO: Vent på oppdatering

en: Warm Beige
nb_NO: Varm beige

en: Warning: This is an advanced feature designed for users familiar with CSS. If you are not experienced with CSS, please leave this field empty.
nb_NO: Advarsel: Dette er en avansert funksjon designet for brukere som er kjent med CSS. Hvis du ikke har erfaring med CSS, vennligst la dette feltet stå tomt.

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: Website Settings
nb_NO: Nettstedinnstillinger

en: Websites
nb_NO: Nettsteder

en: Welcome to Flexy Consent
nb_NO: Velkommen til Flexy Consent

en: What Our Scanner Detects:
nb_NO: Hva skanneren vår oppdager:

en: When enabled, cookie categories that have no declared vendors or cookies are hidden from the preferences modal.
nb_NO: Når dette er aktivert, skjules kategorier for informasjonskapsler uten oppgitte leverandører eller informasjonskapsler i innstillingsvinduet.

en: When enabled, users can continue interacting with the page even while the consent message is displayed, instead of blocking the background until a choice is made. For full IAB compliance, this option should remain disabled.
nb_NO: Når dette er aktivert, kan brukerne fortsette å bruke siden mens samtykkemeldingen vises, i stedet for at bakgrunnen blokkeres til de har valgt. For full IAB-etterlevelse bør dette valget forbli avslått.

en: When implemented on your website, this script will automatically display your cookie declaration tables.
nb_NO: Når det implementeres på nettstedet ditt, vil dette skriptet automatisk vise informasjonskapselerklæringstabellene dine.

en: When off, visitors only see "Accept all" and "Preferences" on the initial consent banner. They can still reject everything from the preferences screen.
nb_NO: Når dette er avslått, ser besøkende bare «Godta alle» og «Innstillinger» på det første samtykkebanneret. De kan fortsatt avvise alt fra innstillingsskjermen.

en: Why Do You Need This?
nb_NO: Hvorfor trenger du dette?

en: You are not allowed to do that.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å gjøre det.

en: You can copy the code below and use it in the footer of your page (Optional)
nb_NO: Du kan kopiere koden nedenfor og bruke den i bunnteksten på siden din (valgfritt)

en: You can only assign one website to one subscription!
nb_NO: Du kan bare tilordne ett nettsted til ett abonnement!

en: You cannot close your account because you have a paid subscription and its current period will end on [endDate].<br>You can edit from [URL]
nb_NO: Du kan ikke stenge kontoen din fordi du har et betalt abonnement og den nåværende perioden slutter på [endDate].<br>Du kan redigere fra [URL]

en: You cannot close your account because you have a project belonging to another service: [serviceNames].<br> You can edit from [URL]
nb_NO: Du kan ikke stenge kontoen din fordi du har et prosjekt som tilhører en annen tjeneste: [serviceNames].<br> Du kan redigere fra [URL]

en: You cannot close your account because you have another project: [projectNames].<br>You can edit from [URL]
nb_NO: Du kan ikke stenge kontoen din fordi du har et annet prosjekt: [projectNames].<br>Du kan redigere fra [URL]

en: You have a free subscription.
nb_NO: Du har et gratis abonnement.

en: You have a paid subscription and plan for next period.
nb_NO: Du har et betalt abonnement og plan for neste periode.

en: You must use valid CSS units (px, rem, em, %, smaller, larger).
nb_NO: Du må bruke gyldige CSS-enheter (px, rem, em, %, smaller, larger).

en: You should enter the Script URL pattern as:
nb_NO: Du bør angi skriptets URL-mønster som:

en: Your Generated Script
nb_NO: Ditt genererte skript

en: Your Script
nb_NO: Skriptet ditt

en: Your Script Code:
nb_NO: Skriptkoden din:

en: Your cookie declaration script is ready to use.
nb_NO: Skriptet for informasjonskapselerklæring er klart til bruk.

en: Your email address is wrong.
nb_NO: E-postadressen din er feil.

en: Your subscription will be cancelled at the end of the period.
nb_NO: Abonnementet ditt vil bli kansellert ved slutten av perioden.

en: Your subscription will be renewed at the end of the period.
nb_NO: Abonnementet ditt vil bli fornyet ved slutten av perioden.

en: Your website [domain] has reached the monthly page view limit on the [planName] plan. To ensure uninterrupted service and accurate consent tracking, we recommend upgrading your plan.
nb_NO: Nettstedet ditt [domain] har nådd grensen for månedlige sidevisninger på [planName]-planen. For å sikre uavbrutt tjeneste og nøyaktig samtykkesporing, anbefaler vi at du oppgraderer planen din.

en: Your website visitors will see a clean, organized tables showing exactly what cookies your site uses and why - building trust and meeting legal requirements.
nb_NO: Besøkende på nettstedet ditt vil se en ren, organisert tabell som viser nøyaktig hvilke informasjonskapsler nettstedet ditt bruker og hvorfor – bygge tillit og oppfylle juridiske krav.

en: [Number]% off
nb_NO: [Number] % rabatt

en: [count] cookie(s) ready to import. [skipped] entr(y/ies) skipped.
nb_NO: [count] informasjonskapsler klare til import. [skipped] oppføring(er) hoppet over.

en: [count] log entr(y/ies)
nb_NO: [count] loggoppføring(er)

en: cookie
nb_NO: informasjonskapsel

en: e.g. 16px, 1rem, 1em
nb_NO: f.eks. 16px, 1rem, 1em

en: e.g., Analytics Cookie (optional - defaults to name)
nb_NO: f.eks. Analytics-informasjonskapsel (valgfritt – standardnavn)

en: legally required
nb_NO: lovpålagt
