Flexy Consent 1.5.0 - en to fi translation catalogue (471 entries)

en: 100,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail &amp; Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
fi: 100 000 sivun katselua kuukaudessa<br>maantieteellinen kohdistaminen<br>43 tuettua kieltä<br>Sähköposti &amp; Chat-tuki<br>TCF 2.3 -tuki<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API-tuki

en: 5,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>Single Language<br>E-mail Support<br>TCF 2.3 Support<br><del>Cookie Scanner</del><br><del>Auto Blocker</del><br><del>Google Consent Mode V2</del><br><del>API support</del>
fi: 5 000 sivun katselua kuukaudessa<br>Maantieteellinen kohdistaminen<br>Yksi ​​kieli<br>Sähköpostituki<br>TCF 2.3 -tuki<br><del>Evästeenlukija</del><br><del>Automaattinen esto</del> del><br><del>Google Consent Mode V2</del><br><del>API-tuki</del>

en: <strong>Please fix the following errors:</strong><ul>
fi: <strong>Korjaa seuraavat virheet:</strong><ul>

en: A record of the consent choices visitors made on your website. Click a column heading to sort.
fi: Kirjaus suostumusvalinnoista, joita kävijät ovat tehneet sivustollasi. Järjestä napsauttamalla sarakeotsikkoa.

en: API Key
fi: API-avain

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Account Type
fi: Tilin tyyppi

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Ad personalization signals allow Google to use collected data to personalize ads. Disable this to stop personalized ads.
fi: Mainosten personointisignaalit antavat Googlelle mahdollisuuden käyttää kerättyjä tietoja mainosten personointiin. Poista tämä käytöstä, jos haluat lopettaa personoidut mainokset.

en: Add Cookie
fi: Lisää eväste

en: Add a link to your cookie declaration page from your privacy policy, cookie policy, or website footer:
fi: Lisää linkki evästeilmoitussivullesi tietosuojakäytännöstäsi, evästekäytännöstäsi tai verkkosivuston alatunnisteesta:

en: Add website
fi: Lisää sivusto

en: Additional Settings
fi: Lisäasetukset

en: Address
fi: Osoite

en: Address Line 1
fi: Osoiterivi 1

en: Address Line 2
fi: Osoiterivi 2

en: Ads Data Redaction redacts sensitive information related to ads, enhancing user privacy.
fi: Ads Data Redaction poistaa mainoksiin liittyvät arkaluontoiset tiedot, mikä parantaa käyttäjien yksityisyyttä.

en: Africa, Middle East & Türkiye
fi: Afrikka, Lähi-itä ja Turkki

en: All Types
fi: Kaikki tyypit

en: All user and website information will be lost and cannot be recovered.
fi: Kaikki käyttäjä- ja verkkosivustotiedot menetetään, eikä niitä voi palauttaa.

en: Allow Ad Personalization Signals
fi: Salli mainosten personointisignaalit

en: Allow Google Signals
fi: Salli Google-signaalit

en: Allow page interaction
fi: Salli vuorovaikutus sivun kanssa

en: Also you can add code similar to the one below to your page (Optional)
fi: Voit myös lisätä sivullesi alla olevan koodin kaltaisen koodin (valinnainen)

en: Americas
fi: Amerikat

en: Analytics and performance tracking
fi: Analyysi ja suorituskyvyn seuranta

en: Annual
fi: Vuosittainen

en: Apply US National settings to all states
fi: Käytä Yhdysvaltain liittovaltiotason asetuksia kaikissa osavaltioissa

en: Are you sure you want to cancel your subscription?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tilauksesi?

en: Are you sure you want to delete this cookie?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän evästeen?

en: Asia-Pacific
fi: Aasia ja Tyynenmeren alue

en: Ask visitors from the selected regions for consent before storing cookies or other data in their browser. Google Consent Mode is enabled automatically whenever at least one region is selected.
fi: Pyydä valittujen alueiden kävijöiltä suostumus ennen evästeiden tai muiden tietojen tallentamista heidän selaimeensa. Googlen suostumustila otetaan automaattisesti käyttöön heti, kun vähintään yksi alue on valittu.

en: Authentication failed!
fi: Todennus epäonnistui!

en: Auto (use browser default)
fi: Automaattinen (käytä selaimen oletusta)

en: Auto-updates when you modify cookies
fi: Päivittyy automaattisesti, kun muokkaat evästeitä

en: Auto-updates with changes
fi: Automaattiset päivitykset muutoksilla

en: Automatic Cookie Detection
fi: Automaattinen evästeiden tunnistus

en: Automatically organized cookie tables by category
fi: Evästetaulukot järjestetään automaattisesti luokittain

en: Autumn
fi: Syksy

en: Available languages
fi: Saatavilla olevat kielet

en: Avoid using your own website's URL as the Script URL, as it may disrupt your website's functionality.
fi: Vältä käyttämästä oman verkkosivustosi URL-osoitetta komentosarjan URL-osoitteena, koska se voi häiritä verkkosivustosi toimintaa.

en: Banner position
fi: Bannerin sijainti

en: Banner theme
fi: Bannerin teema

en: Basic Information
fi: Perustiedot

en: Blocking TCF modal plus GPP opt-outs.
fi: Estävä TCF-ikkuna sekä GPP-kiellot.

en: Blocking modal, explicit consent required.
fi: Estävä ikkuna, nimenomainen suostumus vaaditaan.

en: Blocking modal.
fi: Estävä ikkuna.

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalla

en: Bottom right
fi: Alhaalla oikealla

en: Brazil (LGPD)
fi: Brasilia (LGPD)

en: Browser storage consents
fi: Selaintallennuksen suostumukset

en: Business Account
fi: Yritystili

en: Buy
fi: Ostaa

en: Buy a new plan
fi: Osta uusi suunnitelma

en: CCPA transparency requirements
fi: CCPA:n avoimuusvaatimukset

en: California
fi: Kalifornia

en: Can be linked from your privacy policy or cookie policy
fi: Voidaan linkittää tietosuojakäytännöstäsi tai evästekäytännöstäsi

en: Canada
fi: Kanada

en: Canada (Quebec Law 25)
fi: Kanada (Quebecin laki 25)

en: Canada — TCF + GPP TCF-CA
fi: Kanada — TCF + GPP TCF-CA

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Cancel Subscription
fi: Peruuta tilaus

en: Cancel current plan and subscribe to [PlanName] plan
fi: Peruuta nykyinen tilaus ja tilaa [PlanName] -sopimus

en: Cancelling...
fi: Peruutetaan...

en: Center
fi: Keskellä

en: Change display language using client location and browser language
fi: Vaihda näytön kieli käyttämällä asiakkaan sijaintia ja selaimen kieltä

en: Change email address
fi: Vaihda sähköpostiosoite

en: Change your email address
fi: Vaihda sähköpostiosoitteesi

en: Check your email box
fi: Tarkista sähköpostilaatikkosi

en: Choose a payment method
fi: Valitse maksutapa

en: Christmas
fi: Joulu

en: City
fi: Kaupunki

en: Click "Add Cookie" to create your first cookie entry
fi: Napsauta "Lisää eväste" luodaksesi ensimmäisen evästeen

en: Client ID
fi: Asiakastunnus

en: Close
fi: kiinni

en: Close Preview
fi: Sulje esikatselu

en: Close my account
fi: Sulje tilini

en: Company
fi: Yhtiö

en: Company Name
fi: Yrityksen nimi

en: Completed
fi: Valmis

en: Configure Scan
fi: Määritä skannaus

en: Consent &amp; Privacy
fi: Suostumus &amp; tietosuoja

en: Consent Logs
fi: Suostumuslokit

en: Consent State
fi: Suostumuksen tila

en: Consent banner buttons
fi: Suostumusbannerin painikkeet

en: Consent not required
fi: Suostumista ei vaadita

en: Consent requested
fi: Suostumus pyydetty

en: Contact Us
fi: Ota meihin yhteyttä

en: Continue
fi: Jatkaa

en: Control whether Google Analytics automatically sends page view events or visitor will select them.
fi: Hallitse, lähettääkö Google Analytics automaattisesti sivun katselutapahtumat vai valitseeko vierailija ne.

en: Cookie Details:
fi: Evästeen tiedot:

en: Cookie List
fi: Evästeluettelo

en: Cookie Name
fi: Evästeen nimi

en: Cookie Names
fi: Evästeiden nimet

en: Cookie Policy URL
fi: Evästekäytännön URL-osoite

en: Cookie Scanner
fi: Evästeen skanneri

en: Cookie Scanner IP Addresses
fi: Evästeskannerin IP-osoitteet

en: Cookie added successfully!
fi: Eväste lisätty onnistuneesti!

en: Cookie categories only, no IAB TCF/GPP.
fi: Vain evästeluokat, ei IAB TCF:ää tai GPP:tä.

en: Cookie deleted successfully!
fi: Evästeen poistaminen onnistui!

en: Cookie law disclosure obligations
fi: Evästelain ilmoitusvelvollisuudet

en: Cookie name is required
fi: Evästeen nimi vaaditaan

en: Cookie updated successfully!
fi: Eväste päivitetty onnistuneesti!

en: Cookies Found
fi: Evästeitä löydetty

en: Copied!
fi: Kopioitu!

en: Copy Script
fi: Kopioi skripti

en: Copy Script Tag
fi: Kopioi Script Tag

en: Copy and paste new API key here from [email]
fi: Kopioi ja liitä uusi API-avain tähän osoitteesta [email]

en: Copy the script tag from the "Script Code" tab. This is a simple one-line HTML tag that you'll add to your website.
fi: Kopioi komentosarjakoodi "Skriptikoodi"-välilehdeltä. Tämä on yksinkertainen yksirivinen HTML-tunniste, jonka lisäät verkkosivustollesi.

en: Copy to Clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Could not extract script URL
fi: Ohjelman URL-osoitetta ei voitu purkaa

en: Could not load consent logs. Please try again.
fi: Suostumuslokien lataaminen epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Could not reach FlexyConsent. Please try again.
fi: FlexyConsentiin ei saatu yhteyttä. Yritä uudelleen.

en: Country
fi: Maa

en: Created
fi: Luotu

en: Current Plan
fi: Nykyinen suunnitelma

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom icon
fi: Mukautettu kuvake

en: Custom logo
fi: Mukautettu logo

en: Dark
fi: Tumma

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Debit or Credit Card
fi: Pankki- tai luottokortti

en: Default
fi: Oletus

en: Default consent management language for website visitors
fi: Suostumuksen hallinnan oletuskieli verkkosivuston vierailijoille

en: Delete Account
fi: Poista tili

en: Delete account
fi: Poista tili

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description and Purpose
fi: Kuvaus ja tarkoitus

en: Description will be saved for the selected language
fi: Kuvaus tallennetaan valitulle kielelle

en: Detailed
fi: Yksityiskohtainen

en: Detailed (with sub-purposes)
fi: Yksityiskohtainen (alatarkoituksineen)

en: Disabled (Consent window will not be displayed on your website)
fi: Pois käytöstä (suostumusikkunaa ei näytetä verkkosivustollasi)

en: Display
fi: Näytä

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Display privacy button
fi: Näytä yksityisyyspainike

en: Displaying the sale, sharing or use of personal data
fi: Henkilötietojen myynnin, jakamisen tai käytön näyttäminen

en: Do not display
fi: Älä näytä

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Don't let consent management intimidate you. Protect your users' privacy with the most affordable CMP without compromising security. Continue now to become compliant or view pricing to pick a plan suitable for you.
fi: Älä anna suostumuksen hallinnan pelotella sinua. Suojaa käyttäjiesi yksityisyys edullisimmalla CMP:llä turvallisuudesta tinkimättä. Jatka nyt vaatimustenmukaiseksi tulemista tai katso hinnoittelua ja valitse sinulle sopiva suunnitelma.

en: Downgrade to free package
fi: Päivitä ilmaiseen pakettiin

en: Download Page URL
fi: Lataa sivun URL-osoite

en: Edit Cookie
fi: Muokkaa evästettä

en: Elegant
fi: Tyylikäs

en: Email
fi: Sähköposti

en: Enable Ads Data Redaction
fi: Ota mainosten tietojen muokkaus käyttöön

en: Enable Consent Management
fi: Ota suostumuksen hallinta käyttöön

en: Enable Restricted Data Processing
fi: Ota rajoitettu tietojenkäsittely käyttöön

en: Enable URL Passthrough
fi: Ota URL-osoitteen läpivienti käyttöön

en: Enable URL passthrough to allow Google Analytics to track URL parameters across pages during navigation.
fi: Ota URL-osoitteen läpikulku käyttöön, jotta Google Analytics voi seurata URL-parametreja eri sivuilla navigoinnin aikana.

en: Enable United States regulations (GPP)
fi: Ota Yhdysvaltain säännökset käyttöön (GPP)

en: Enable auto blocker
fi: Ota automaattinen esto käyttöön

en: Enable customization
fi: Ota mukauttaminen käyttöön

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enter CSS code
fi: Syötä CSS-koodi

en: Enter a URL
fi: Anna URL-osoite

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies
fi: Anna sen sivun URL-osoite, jolta haluat etsiä evästeitä

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies. Our scanner will analyze the page and detect all cookies being used.
fi: Anna sen sivun URL-osoite, jolta haluat etsiä evästeitä. Skannerimme analysoi sivun ja havaitsee kaikki käytetyt evästeet.

en: Error
fi: Virhe

en: Essential
fi: Olennaista

en: Essential and functional cookies
fi: Välttämättömät ja toiminnalliset evästeet

en: Europe / EEA & Switzerland
fi: Eurooppa / ETA ja Sveitsi

en: European Union / European Economic Area / United Kingdom
fi: Euroopan unioni / Euroopan talousalue / Yhdistynyt kuningaskunta

en: Examples: Session, 30 days, 1 year, 2 years, etc.
fi: Esimerkkejä: Istunto, 30 päivää, 1 vuosi, 2 vuotta jne.

en: Expected a JSON array of cookies, or an object with a "resources" array.
fi: Odotettiin evästeiden JSON-taulukkoa tai objektia, jossa on "resources"-taulukko.

en: Export
fi: Vie

en: Export CSV
fi: Vie CSV

en: Failed to load script
fi: Skriptin lataaminen epäonnistui

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Firewall Setup Required:
fi: Palomuurin asennus vaaditaan:

en: FlexyConsent only works on the domains listed here. Enter root domains without "www" or "https://". The cookie and privacy policy links are set per domain and are shown to visitors of that domain.
fi: FlexyConsent toimii vain tässä luetelluissa verkkotunnuksissa. Anna juuriverkkotunnukset ilman "www"- tai "https://"-etuliitettä. Evästekäytännön ja tietosuojakäytännön linkit määritetään verkkotunnuskohtaisesti ja näytetään kyseisen verkkotunnuksen kävijöille.

en: FlexyConsent returned an error.
fi: FlexyConsent palautti virheen.

en: FlexyConsent returned an unreadable response.
fi: FlexyConsent palautti vastauksen, jota ei voitu lukea.

en: FlexyConsent statistics for [start] to [end]
fi: FlexyConsent-tilastot ajalta [start] – [end]

en: Font family
fi: Fonttiperhe

en: Font size
fi: Fontin koko

en: For best results, scan your homepage or a page that loads all your tracking scripts and cookies.
fi: Saat parhaat tulokset skannaamalla etusivusi tai sivun, joka lataa kaikki seurantakoodisi ja evästeesi.

en: For example, if the third-party script that sets this cookie is:
fi: Esimerkiksi, jos kolmannen osapuolen komentosarja, joka asettaa tämän evästeen, on:

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: GDPR Article 13 compliance
fi: GDPR artiklan 13 mukainen

en: GDPR and CCPA compliant formatting
fi: GDPR- ja CCPA-yhteensopiva muotoilu

en: GPP US state opt-outs
fi: GPP-kiellot Yhdysvaltain osavaltioittain

en: General
fi: Yleiset

en: Generate Script for Your Website
fi: Luo skripti sivustollesi

en: Generate a script tag that displays your cookie declaration tables on your website. This helps you comply with GDPR, CCPA, and other privacy regulations by providing transparent information about all cookies used on your site.
fi: Luo skriptitunniste, joka näyttää evästeselvitystaulukot sivustollasi. Se auttaa noudattamaan GDPR:ää, CCPA:ta ja muita tietosuojasäännöksiä tarjoamalla avointa tietoa kaikista sivustolla käytettävistä evästeistä.

en: Geo Preview
fi: Alue-esikatselu

en: Google Signals includes cross-device reporting, remarketing, and other data collection for signed-in users.
fi: Google Signals sisältää laitteidenvälisen raportoinnin, uudelleenmarkkinoinnin ja muun tiedonkeruun kirjautuneille käyttäjille.

en: Group
fi: Ryhmä

en: HTTP Cookie
fi: HTTP-eväste

en: Helps you comply with transparency requirements
fi: Auttaa sinua noudattamaan läpinäkyvyysvaatimuksia

en: Hide empty cookie categories
fi: Piilota tyhjät evästeluokat

en: High Contrast
fi: Suuri kontrasti

en: How to Add Cookie Declaration to Your Website
fi: Kuinka lisätä evästeilmoitus verkkosivustollesi

en: How to Add to Your Website
fi: Kuinka lisätä sivustollesi

en: IAB TCF (Advertising)
fi: IAB TCF (mainonta)

en: ID
fi: Tunnus

en: IP Addresses
fi: IP-osoitteet

en: ISO 27001 documentation standards
fi: ISO 27001 dokumentaatiostandardit

en: If empty, will default to the cookie name
fi: Jos tyhjä, oletuksena on evästeen nimi

en: If no script url provided, the cookie shouldn't be marked as essential.
fi: Jos komentosarjan URL-osoitetta ei ole annettu, evästettä ei tule merkitä välttämättömäksi.

en: If you cancel your subscription, the subscription will continue until the end of the term but will not be renewed.
fi: Jos peruutat tilauksesi, tilaus jatkuu kauden loppuun, mutta sitä ei uusita.

en: If your website does not show ads, you do not need advertising (IAB TCF) consent — unselect all regions below to disable this section.
fi: Jos sivustollasi ei näytetä mainoksia, et tarvitse mainontasuostumusta (IAB TCF) — poista valinta kaikista alla olevista alueista, jos haluat poistaa tämän osion käytöstä.

en: Import
fi: Tuo

en: Import complete: [added] added, [replaced] replaced.
fi: Tuonti valmis: [added] lisätty, [replaced] korvattu.

en: Important
fi: Tärkeää

en: Important:
fi: Tärkeää:

en: India (DPDP Act)
fi: Intia (DPDP Act)

en: Invoice Info
fi: Laskun tiedot

en: Japan (APPI)
fi: Japani (APPI)

en: Just copy this single script tag and paste it into your website's HTML head section. This will automatically generate the cookie declaration tables on your page.
fi: Kopioi tämä yksittäinen komentosarjatunniste ja liitä se verkkosivustosi HTML-pääosioon. Tämä luo automaattisesti evästeilmoitustaulukot sivullesi.

en: LGPD + publisher-enabled global TCF
fi: LGPD + julkaisijan käyttöön ottama globaali TCF

en: Language
fi: Kieli

en: Lavender
fi: Laventeli

en: Layout Properties
fi: Asettelun ominaisuudet

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Legal Compliance Benefits
fi: Lakisääntöjen noudattamisen edut

en: Legal compliance regulations like GDPR, CCPA, and other privacy laws require websites to provide transparent information about all cookies they use. This script generates a professional cookie declaration tables that:
fi: Lakisääteiset säännökset, kuten GDPR, CCPA ja muut tietosuojalait, edellyttävät verkkosivustojen tarjoavan läpinäkyvää tietoa kaikista käyttämistään evästeistä. Tämä komentosarja luo ammattimaisia evästeilmoitustaulukoita, jotka:

en: Lists all cookies used on your website in organized tables
fi: Luetteloi kaikki verkkosivustollasi käytetyt evästeet järjestetyissä taulukoissa

en: Live Preview - Exactly How It Will Look on Your Website
fi: Live-esikatselu – miltä se näyttää verkkosivustollasi

en: Loading cookie declaration preview...
fi: Ladataan evästeilmoituksen esikatselua...

en: Loading domains...
fi: Ladataan verkkotunnuksia...

en: Loading languages...
fi: Ladataan kieliä...

en: Loading preview...
fi: Ladataan esikatselua...

en: Loading scan status...
fi: Ladataan skannauksen tilaa...

en: Loading script...
fi: Ladataan skriptiä...

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Local Storage
fi: Paikallinen tallennustila

en: Make sure our scanner IP addresses are whitelisted in your firewall
fi: Varmista, että skannerimme IP-osoitteet ovat sallittujen luettelossa palomuurissasi

en: Manage Privacy Settings
fi: Hallinnoi tietosuoja-asetuksia

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Marketing and advertising cookies
fi: Markkinointi- ja mainontaevästeet

en: Metric
fi: Mittari

en: Minimal
fi: Minimaalinen

en: Mobile responsive design
fi: Mobiiliresponsiivinen muotoilu

en: Mobile-responsive design
fi: Mobiiliystävällinen ulkoasu

en: Modern
fi: Moderni

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Name
fi: Nimi

en: Name On Invoice
fi: Nimi laskulla

en: New email address
fi: Uusi sähköpostiosoite

en: New visitors
fi: Uusi Vierailija

en: Next
fi: Seuraava

en: No consent logs yet for this website.
fi: Tälle sivustolle ei ole vielä suostumuslokeja.

en: No consent popup —
fi: Ei suostumusikkunaa —

en: No consent required
fi: Suostumusta ei vaadita

en: No cookies found
fi: Evästeitä ei löytynyt

en: No domain selected
fi: Verkkotunnusta ei ole valittu

en: No popup shown; only the privacy button, if enabled.
fi: Ikkunaa ei näytetä; vain tietosuojapainike, jos se on käytössä.

en: No projects available
fi: Projekteja ei ole saatavilla

en: No scans found for this domain
fi: Tälle verkkotunnukselle ei löytynyt skannauksia

en: No script to copy
fi: Ei kopioitavaa skriptiä

en: No settings to update.
fi: Ei päivitettäviä asetuksia.

en: No usable cookies found in that file.
fi: Tiedostosta ei löytynyt käyttökelpoisia evästeitä.

en: No websites yet. Add one to start collecting consent.
fi: Ei vielä sivustoja. Lisää sivusto aloittaaksesi suostumusten keräämisen.

en: Non-blocking, opt-out model.
fi: Estämätön, kieltoon perustuva malli.

en: Ocean
fi: Valtameri

en: One-time setup, automatic updates.
fi: Kertaluonteinen käyttöönotto, automaattiset päivitykset.

en: Open in New Tab
fi: Avaa uudessa välilehdessä

en: Option 1 - Add to HTML Head
fi: Vaihtoehto 1 - Lisää HTML-päähän

en: Option 2 - Add to Specific Page
fi: Vaihtoehto 2 - Lisää tietylle sivulle

en: Organized by categories
fi: Järjestetty luokkien mukaan

en: Other countries
fi: Muut maat

en: Others
fi: muut

en: POPIA / KVKK + publisher-enabled global TCF
fi: POPIA / KVKK + julkaisijan käyttöön ottama globaali TCF

en: Page Preview
fi: Sivun esikatselu

en: Page Views
fi: Sivunäytöt

en: Page [page] of [total]
fi: Sivu [page] / [total]

en: Pageviews with consent
fi: Sivun katselut suostumuksella

en: Pageviews with no preference
fi: Sivun katselut ilman etusijaa

en: Pageviews without consent
fi: Sivun näyttökerrat ilman suostumusta

en: Partially accepted
fi: Osittain hyväksytty

en: Paste the script tag into your Cookie Declaration HTML where you want the tables to appear:
fi: Liitä komentosarjatunniste evästeilmoituksen HTML-koodiin, johon haluat taulukoiden näkyvän:

en: Payment
fi: Maksu

en: Period
fi: Kausi

en: Personal Account
fi: Henkilökohtainen tili

en: Personalization
fi: Personointi

en: Personalization and preference cookies
fi: Personointi- ja asetusevästeet

en: Plan Features
fi: Suunnitelman ominaisuudet

en: Please add our cookie scanner IP addresses to the whitelist on your firewall to allow scanning.
fi: Lisää evästeskannerimme IP-osoitteet palomuurin sallittujen luetteloon salliaksesi tarkistuksen.

en: Please add these IP addresses to your firewall whitelist to allow our cookie scanner to access your website:
fi: Lisää nämä IP-osoitteet palomuurin sallittujen luetteloon, jotta evästeskannerimme pääsee verkkosivustollesi:

en: Please enter required information before subscribing.
fi: Syötä vaaditut tiedot ennen tilaamista.

en: Please write your email address to confirm.
fi: Kirjoita sähköpostiosoitteesi vahvistaaksesi.

en: Post Code
fi: Postinumero

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview Declaration
fi: Esikatsele selvitystä

en: Preview Limitations
fi: Esikatselun rajoitukset

en: Preview Note
fi: Huomautus esikatselusta

en: Preview Unavailable
fi: Esikatselu ei saatavilla

en: Previous
fi: Edellinen

en: Privacy Policy URL
fi: Tietosuojakäytännön URL-osoite

en: Privacy Trigger
fi: Yksityisyyden laukaisu

en: Privacy Trigger Customization (Optional)
fi: Tietosuojatriggerin mukauttaminen (valinnainen)

en: Privacy URL
fi: Yksityisyyden URL-osoite

en: Privacy policy links
fi: Tietosuojakäytäntölinkit

en: Professional styling
fi: Ammattimainen muotoilu

en: Project not found for selected domain
fi: Projektia ei löydy valitulle verkkotunnukselle

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Publisher-enabled global TCF
fi: Julkaisijan käyttöön ottama globaali TCF

en: Ready to Use
fi: Käyttövalmis

en: Ready to link from your privacy policy
fi: Valmis linkitettäväksi tietosuojakäytännöstäsi

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Region
fi: Alue

en: Rejected
fi: Hylätty

en: Remaining time: [dayCount] day
fi: Jäljellä oleva aika: [dayCount] päivä

en: Remaining time: [dayCount] days
fi: Jäljellä oleva aika: [dayCount] päivää

en: Remaining time: [monthCount] month
fi: Jäljellä oleva aika: [monthCount] kuukausi

en: Remaining time: [monthCount] months
fi: Jäljellä oleva aika: [monthCount] kuukautta

en: Remove website
fi: Poista sivusto

en: Replace existing cookies that have the same name
fi: Korvaa samannimiset olemassa olevat evästeet

en: Required
fi: Edellytetään

en: Rest of World
fi: Muu maailma

en: Restricted Data Processing limits the use of personal data for advertising and analytics to comply with privacy regulations, such as CCPA. When enabled, personalized ads will be restricted, and only certain data will be used for measurement and analytics.
fi: Rajoitettu tietojenkäsittely rajoittaa henkilötietojen käyttöä mainontaan ja analytiikkaan tietosuojamääräysten, kuten CCPA:n, mukaisesti. Kun tämä on käytössä, personoidut mainokset ovat rajoitettuja, ja vain tiettyjä tietoja käytetään mittauksiin ja analytiikkaan.

en: Retention Period
fi: Säilytysaika

en: Returning visitors
fi: Palaavat vierailijat

en: Right
fi: Oikealla

en: Save
fi: Tallentaa

en: Scan History
fi: Skannaa historia

en: Scan Status
fi: Skannauksen tila

en: Scan your website to automatically detect cookies and update your cookie list. Our advanced scanner analyzes your web pages and identifies all cookies being used, including tracking pixels, analytics cookies, and third-party integrations.
fi: Tarkista verkkosivustosi tunnistaaksesi evästeet automaattisesti ja päivittääksesi evästeluettelosi. Kehittynyt skannerimme analysoi verkkosivusi ja tunnistaa kaikki käytetyt evästeet, mukaan lukien seurantapikselit, analytiikkaevästeet ja kolmannen osapuolen integraatiot.

en: Scanned URL
fi: Skannattu URL-osoite

en: Scanner Actions
fi: Skannerin toiminnot

en: Script Actions
fi: Skriptin toiminnot

en: Script Features:
fi: Skriptin ominaisuudet:

en: Script Tag for Your Website
fi: Script Tag Web-sivustollesi

en: Script URL
fi: Skriptin URL-osoite

en: Script copied to clipboard!
fi: Skripti kopioitiin leikepöydälle!

en: Security
fi: Turvallisuus

en: See how the consent message appears to a visitor from a specific region, based on the settings in the other tabs. This is a preview only and changes nothing.
fi: Katso, miltä suostumusviesti näyttää tietyn alueen kävijälle muiden välilehtien asetusten perusteella. Tämä on vain esikatselu eikä muuta mitään.

en: Select
fi: Valitse

en: Select Domain
fi: Valitse Domain

en: Select Language
fi: Valitse Kieli

en: Select Type
fi: Valitse Tyyppi

en: Select a JSON file previously exported from FlexyConsent. Each cookie needs at least a name; entries without one are skipped.
fi: Valitse aiemmin FlexyConsentista viety JSON-tiedosto. Jokaisella evästeellä on oltava vähintään nimi; nimettömät merkinnät ohitetaan.

en: Select a domain above to manage cookies
fi: Valitse yllä oleva verkkotunnus, jos haluat hallita evästeitä

en: Select a region...
fi: Valitse alue…

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select how this cookie or tracker stores data.
fi: Valitse, miten tämä eväste tai seurain tallentaa tietoja.

en: Send
fi: Lähettää

en: Send Page View
fi: Lähetä sivunäkymä

en: Sensitive data processing
fi: Arkaluonteisten tietojen käsittely

en: Session Storage
fi: Istuntotallennustila

en: Show "Reject all" on the first layer
fi: Näytä ”Hylkää kaikki” ensimmäisellä tasolla

en: Shows cookie purposes, retention periods, and providers
fi: Näyttää evästeiden tarkoitukset, säilytysajat ja palveluntarjoajat

en: Simple Integration
fi: Yksinkertainen integrointi

en: Simplified
fi: Yksinkertaistettu

en: Simplified (combine the three purposes)
fi: Yksinkertaistettu (yhdistä kolme tarkoitusta)

en: Site data consent
fi: Sivustotietojen suostumus

en: Site data consent only —
fi: Vain sivustotietojen suostumus —

en: Soft Pastel
fi: Pehmeä pastelli

en: South Africa (POPIA)
fi: Etelä-Afrikka (POPIA)

en: South Korea (PIPA)
fi: Etelä-Korea (PIPA)

en: Start New Scan
fi: Aloita uusi skannaus

en: Start Scan
fi: Aloita skannaus

en: Start your first scan by entering a URL above
fi: Aloita ensimmäinen skannaus kirjoittamalla URL-osoite yllä

en: State
fi: Osavaltio

en: Step 1: Copy the Script Tag
fi: Vaihe 1: Kopioi komentosarjatunniste

en: Step 2: Add to Your Website's HTML
fi: Vaihe 2: Lisää sivustosi HTML-koodiin

en: Step 3: Link from Your Privacy Policy
fi: Vaihe 3: Linkki tietosuojakäytännöstäsi

en: Step 4: Automatic Updates
fi: Vaihe 4: Automaattiset päivitykset

en: Storage Type
fi: Tallennustyyppi

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Subscribed
fi: Tilattu

en: Subscription
fi: Tilaus

en: Subscription period
fi: Tilausaika

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Sunset
fi: Auringonlasku

en: Switzerland (FADP)
fi: Sveitsi (FADP)

en: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (Section 5)
fi: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (osa 5)

en: TCF EU v2 + GPP US sections
fi: TCF EU v2 + Yhdysvaltain GPP-osiot

en: Targeted advertising
fi: Kohdennettu mainonta

en: Technical Details
fi: Tekniset tiedot

en: Thailand (PDPA)
fi: Thaimaa (PDPA)

en: That endpoint is not available.
fi: Kyseinen päätepiste ei ole käytettävissä.

en: That file is not valid JSON.
fi: Kyseinen tiedosto ei ole kelvollista JSONia.

en: The consent message asking to store data in the browser will be shown to visitors from the selected regions.
fi: Suostumusviesti, jossa pyydetään lupaa tallentaa tietoja selaimeen, näytetään valittujen alueiden kävijöille.

en: The consent message containing IAB TCF vendors and purposes will be shown to visitors from the selected regions.<br>Recommended if your website displays ads.
fi: Suostumusviesti, joka sisältää IAB TCF -toimittajat ja tarkoitukset, näytetään vierailijoille valituilta alueilta.<br>Suositellaan, jos verkkosivustollasi näytetään mainoksia.

en: The preview cannot be displayed due to browser security restrictions, but your script is ready and will work perfectly on your website.
fi: Esikatselua ei voi näyttää selaimen tietoturvarajoitusten vuoksi, mutta skriptisi on valmis ja toimii sivustollasi moitteettomasti.

en: The script automatically updates when you modify your cookie configuration in this manager. No need to manually update your website - it stays current automatically!
fi: Skripti päivittyy automaattisesti, kun muutat evästeasetuksiasi tässä hallinnassa. Sinun ei tarvitse päivittää verkkosivustoasi manuaalisesti - se pysyy ajan tasalla automaattisesti!

en: The script will work perfectly when implemented on your website. This preview limitation doesn't affect the actual functionality.
fi: Käsikirjoitus toimii täydellisesti, kun se toteutetaan verkkosivustollasi. Tämä esikatselun rajoitus ei vaikuta varsinaiseen toimintaan.

en: The wait for update setting defines how long Google Consent Mode should wait (in milliseconds) before updating the consent state. It helps ensure that consent choices are processed before tracking begins.
fi: Odota päivitystä -asetus määrittää, kuinka kauan Googlen suostumustilan tulee odottaa (millisekunteina) ennen suostumustilan päivittämistä. Se auttaa varmistamaan, että suostumusvalinnat käsitellään ennen seurannan aloittamista.

en: There are no cookies to export.
fi: Vietäviä evästeitä ei ole.

en: Third-party integrations and plugins
fi: Kolmannen osapuolen integraatiot ja laajennukset

en: This action cannot be reversed.
fi: Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: This is a browser security feature and doesn't affect the actual functionality.
fi: Tämä on selaimen tietoturvaominaisuus, eikä se vaikuta varsinaiseen toimintaan.

en: This is exactly what your website visitors will see when they visit your cookie declaration page. The script automatically organizes your cookies by category (Essential, Analytics, Marketing, etc.) and displays all the required information for legal compliance.
fi: Juuri tämän verkkosivustosi vierailijat näkevät vieraillessaan evästeilmoitussivullasi. Skripti järjestää evästeesi automaattisesti luokkien mukaan (essential, Analytics, Marketing jne.) ja näyttää kaikki tarvittavat tiedot lainmukaisuuden varmistamiseksi.

en: This preview shows exactly how the cookie declaration will appear on your website when visitors access it. The tables below contain your current cookie configuration and will update automatically when you modify your cookies in this manager.
fi: Tämä esikatselu näyttää tarkalleen, kuinka evästeilmoitus näkyy verkkosivustollasi, kun vierailijat käyttävät sitä. Alla olevat taulukot sisältävät nykyisen evästeasetuksesi ja päivittyvät automaattisesti, kun muokkaat evästeitäsi tässä hallinnassa.

en: This script generates tables based on your current cookie configuration.
fi: Tämä komentosarja luo taulukoita nykyisten evästeasetustesi perusteella.

en: This script is hosted securely and will automatically display your current cookie configuration. It updates automatically when you modify cookies in this manager.
fi: Tätä komentosarjaa isännöidään turvallisesti ja se näyttää automaattisesti nykyiset evästeasetukset. Se päivittyy automaattisesti, kun muokkaat evästeitä tässä hallinnassa.

en: This setting allows you to show the IAB Transparency and Consent Framework message beyond GDPR-regulated countries, helping you maintain compliance and maximize ad revenue in other key markets.
fi: Tämän asetuksen avulla voit näyttää IAB:n läpinäkyvyys- ja suostumuskehyksen viestin GDPR-säänneltyjen maiden ulkopuolella, mikä auttaa sinua ylläpitämään vaatimustenmukaisuutta ja maksimoimaan mainostulot muilla avainmarkkinoilla.

en: This site is not connected to FlexyConsent yet.
fi: Tätä sivustoa ei ole vielä yhdistetty FlexyConsentiin.

en: Tip:
fi: Kärki:

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Total pageviews
fi: Sivun katselut yhteensä

en: Total visitors
fi: Vierailijat yhteensä

en: Tracking Pixel
fi: Seurantapikseli

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type is required
fi: Tyyppi vaaditaan

en: Typical scan time: 1-3 hours.
fi: Tyypillinen skannausaika: 1-3 tuntia.

en: Türkiye (KVKK)
fi: Turkki (KVKK)

en: URL
fi: URL-osoite

en: Unable to load the script in preview mode due to CORS restrictions.
fi: Skriptiä ei voi ladata esikatselutilassa CORS-rajoitusten vuoksi.

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: United States (CCPA / US National)
fi: Yhdysvallat (CCPA / liittovaltiotaso)

en: United States (GPP opt-outs)
fi: Yhdysvallat (GPP-kiellot)

en: United States (National)
fi: Yhdysvallat (liittovaltiotaso)

en: United States (TCF + GPP)
fi: Yhdysvallat (TCF + GPP)

en: United States Section Preferences
fi: Yhdysvaltain osioasetukset

en: Unlimited Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail & Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
fi: Rajoittamattomat sivun katselut kuukaudessa<br>maantieteellinen kohdistaminen<br>43 tuettua kieltä<br>Sähköposti- ja chat-tuki<br>TCF 2.3 -tuki<br>Evästelukija<br>Automaattinen esto<br>Googlen suostumustila V2<br> > API-tuki

en: Update Email
fi: Päivitä sähköposti

en: Update Email Validate Key
fi: Päivitä sähköpostin vahvistusavain

en: Update User Settings
fi: Päivitä käyttäjäasetukset

en: Update user info
fi: Päivitä käyttäjätiedot

en: Updates automatically as you modify your cookie configuration
fi: Päivittyy automaattisesti, kun muokkaat evästeasetuksiasi

en: Use system font family
fi: Käytä järjestelmän kirjasinperhettä

en: User Info
fi: Käyttäjätiedot

en: User Information
fi: Käyttäjätiedot

en: User Settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: User-Friendly
fi: Käyttäjäystävällinen

en: VAT Number
fi: ALV-numero

en: Value
fi: Arvo

en: Vendor
fi: Myyjä

en: Vendor Information
fi: Myyjän tiedot

en: View IP Addresses
fi: Näytä IP-osoitteet

en: View Information
fi: Näytä tiedot

en: View Policy
fi: Näytä käytäntö

en: View Status
fi: Näytä tila

en: Visitor selection
fi: Vierailijavalinta

en: Visits with consent
fi: Vierailut suostumuksella

en: Visits with no preference
fi: Vierailuja ilman etusijaa

en: Visits without consent
fi: Vierailut ilman suostumusta

en: Wait for update
fi: Odota päivitystä

en: Warm Beige
fi: Lämmin beige

en: Warning: This is an advanced feature designed for users familiar with CSS. If you are not experienced with CSS, please leave this field empty.
fi: Varoitus: Tämä on edistynyt ominaisuus, joka on suunniteltu CSS:n tunteville käyttäjille. Jos sinulla ei ole kokemusta CSS:stä, jätä tämä kenttä tyhjäksi.

en: Website
fi: Sivusto

en: Website Settings
fi: Verkkosivuston asetukset

en: Websites
fi: Sivustot

en: Welcome to Flexy Consent
fi: Tervetuloa Flexy Consentiin

en: What Our Scanner Detects:
fi: Mitä skannerimme havaitsee:

en: When enabled, cookie categories that have no declared vendors or cookies are hidden from the preferences modal.
fi: Kun tämä on käytössä, evästeluokat, joilla ei ole ilmoitettuja toimittajia tai evästeitä, piilotetaan asetusikkunasta.

en: When enabled, users can continue interacting with the page even while the consent message is displayed, instead of blocking the background until a choice is made. For full IAB compliance, this option should remain disabled.
fi: Kun tämä on käytössä, käyttäjät voivat jatkaa sivun käyttöä suostumusviestin näkyessä sen sijaan, että tausta estettäisiin valintaan asti. Täyden IAB-yhteensopivuuden vuoksi tämä asetus kannattaa pitää pois käytöstä.

en: When implemented on your website, this script will automatically display your cookie declaration tables.
fi: Kun tämä komentosarja on otettu käyttöön verkkosivustollasi, se näyttää automaattisesti evästeilmoitustaulukot.

en: When off, visitors only see "Accept all" and "Preferences" on the initial consent banner. They can still reject everything from the preferences screen.
fi: Kun tämä ei ole käytössä, kävijät näkevät ensimmäisessä suostumusbannerissa vain ”Hyväksy kaikki” ja ”Asetukset”. He voivat silti hylätä kaiken asetusnäkymästä.

en: Why Do You Need This?
fi: Miksi tarvitset tätä?

en: You are not allowed to do that.
fi: Sinulla ei ole oikeutta tehdä tätä.

en: You can copy the code below and use it in the footer of your page (Optional)
fi: Voit kopioida alla olevan koodin ja käyttää sitä sivusi alatunnisteessa (valinnainen)

en: You can only assign one website to one subscription!
fi: Voit määrittää vain yhden verkkosivuston yhdelle tilaukselle!

en: You cannot close your account because you have a paid subscription and its current period will end on [endDate].<br>You can edit from [URL]
fi: Et voi sulkea tiliäsi, koska sinulla on maksullinen tilaus ja sen nykyinen kausi päättyy [endDate].<br>Voit muokata osoitteesta [URL]

en: You cannot close your account because you have a project belonging to another service: [serviceNames].<br> You can edit from [URL]
fi: Et voi sulkea tiliäsi, koska sinulla on projekti, joka kuuluu toiseen palveluun: [serviceNames].<br> Voit muokata osoitteesta [URL]

en: You cannot close your account because you have another project: [projectNames].<br>You can edit from [URL]
fi: Et voi sulkea tiliäsi, koska sinulla on toinen projekti: [projectNames].<br>Voit muokata osoitteesta [URL]

en: You have a free subscription.
fi: Sinulla on ilmainen tilaus.

en: You have a paid subscription and plan for next period.
fi: Sinulla on maksullinen tilaus ja suunnitelma seuraavalle kaudelle.

en: You must use valid CSS units (px, rem, em, %, smaller, larger).
fi: Sinun on käytettävä kelvollisia CSS-yksiköitä (px, rem, em, %, smaller, larger).

en: You should enter the Script URL pattern as:
fi: Kirjoita komentosarjan URL-malli seuraavasti:

en: Your Generated Script
fi: Luotu skriptisi

en: Your Script
fi: Sinun käsikirjoitus

en: Your Script Code:
fi: Skriptikoodisi:

en: Your cookie declaration script is ready to use.
fi: Evästeilmoitusskriptisi on valmis käytettäväksi.

en: Your email address is wrong.
fi: Sähköpostiosoitteesi on väärä.

en: Your subscription will be cancelled at the end of the period.
fi: Tilauksesi peruutetaan jakson lopussa.

en: Your subscription will be renewed at the end of the period.
fi: Tilauksesi uusitaan jakson lopussa.

en: Your website [domain] has reached the monthly page view limit on the [planName] plan. To ensure uninterrupted service and accurate consent tracking, we recommend upgrading your plan.
fi: Verkkosivustosi [domain] on saavuttanut suunnitelman [planName] kuukausittaisen sivun katselurajan. Suosittelemme suunnitelmasi päivittämistä varmistaaksesi keskeytymättömän palvelun ja tarkan suostumuksen seurannan.

en: Your website visitors will see a clean, organized tables showing exactly what cookies your site uses and why - building trust and meeting legal requirements.
fi: Verkkosivustosi vierailijat näkevät puhtaat, järjestetyt taulukot, jotka osoittavat tarkalleen, mitä evästeitä sivustosi käyttää ja miksi – luottamuksen rakentamiseen ja lakivaatimusten noudattamiseen.

en: [Number]% off
fi: [Number] % alennus

en: [count] cookie(s) ready to import. [skipped] entr(y/ies) skipped.
fi: [count] eväste(että) valmiina tuotavaksi. [skipped] merkintä(ä) ohitettu.

en: [count] log entr(y/ies)
fi: [count] lokimerkintä(ä)

en: cookie
fi: evästeen

en: e.g. 16px, 1rem, 1em
fi: esim. 16px, 1rem, 1em

en: e.g., Analytics Cookie (optional - defaults to name)
fi: esim. Analytics-eväste (valinnainen – oletusarvoisesti nimi)

en: legally required
fi: lakisääteinen
