Flexy Consent 1.5.0 - en to el translation catalogue (481 entries)

en: 100,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail &amp; Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
el: 100.000 προβολές σελίδων/μήνα<br>Γεωγραφική στόχευση<br>43 γλώσσες που υποστηρίζονται<br>Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο &amp; Υποστήριξη συνομιλίας<br>Υποστήριξη TCF 2.3<br>Σαρωτής cookie<br>Αυτόματος αποκλεισμός<br>Λειτουργία συναίνεσης Google V2<br>Υποστήριξη API

en: 5,000 Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>Single Language<br>E-mail Support<br>TCF 2.3 Support<br><del>Cookie Scanner</del><br><del>Auto Blocker</del><br><del>Google Consent Mode V2</del><br><del>API support</del>
el: 5.000 προβολές σελίδων/μήνα<br>Γεωγραφική στόχευση<br>Μία γλώσσα<br>Υποστήριξη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου<br>Υποστήριξη TCF 2.3<br><del>Σαρωτής cookie</del><br><del>Αυτόματος αποκλεισμός</ del><br><del>Λειτουργία συναίνεσης Google V2</del><br><del>Υποστήριξη API</del>

en: <strong>Please fix the following errors:</strong><ul>
el: <strong>Διορθώστε τα ακόλουθα σφάλματα:</strong><ul>

en: A record of the consent choices visitors made on your website. Click a column heading to sort.
el: Αρχείο των επιλογών συγκατάθεσης που έκαναν οι επισκέπτες στον ιστότοπό σας. Κάντε κλικ σε μια κεφαλίδα στήλης για ταξινόμηση.

en: API Key
el: Κλειδί API

en: Accepted
el: Δεκτός

en: Account Type
el: Τύπος λογαριασμού

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Ad personalization signals allow Google to use collected data to personalize ads. Disable this to stop personalized ads.
el: Τα σήματα εξατομίκευσης διαφημίσεων επιτρέπουν στην Google να χρησιμοποιεί δεδομένα που συλλέγει για την εξατομίκευση διαφημίσεων. Απενεργοποιήστε το για να σταματήσετε τις εξατομικευμένες διαφημίσεις.

en: Add Cookie
el: Προσθήκη cookie

en: Add a link to your cookie declaration page from your privacy policy, cookie policy, or website footer:
el: Προσθέστε έναν σύνδεσμο στη σελίδα δήλωσης cookie από την πολιτική απορρήτου, την πολιτική cookie ή το υποσέλιδο του ιστότοπού σας:

en: Add website
el: Προσθήκη ιστότοπου

en: Additional Settings
el: Πρόσθετες ρυθμίσεις

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Address Line 1
el: Διεύθυνση 1

en: Address Line 2
el: Γραμμή διεύθυνσης 2

en: Ads Data Redaction redacts sensitive information related to ads, enhancing user privacy.
el: Η Ads Data Redaction αφαιρεί ευαίσθητες πληροφορίες που σχετίζονται με διαφημίσεις, ενισχύοντας το απόρρητο των χρηστών.

en: Africa, Middle East & Türkiye
el: Αφρική, Μέση Ανατολή και Τουρκία

en: All Types
el: Όλοι οι τύποι

en: All user and website information will be lost and cannot be recovered.
el: Όλες οι πληροφορίες χρήστη και ιστότοπου θα χαθούν και δεν μπορούν να ανακτηθούν.

en: Allow Ad Personalization Signals
el: Να επιτρέπονται τα σήματα εξατομίκευσης διαφημίσεων

en: Allow Google Signals
el: Να επιτρέπεται το Google Signals

en: Allow page interaction
el: Να επιτρέπεται η αλληλεπίδραση με τη σελίδα

en: Also you can add code similar to the one below to your page (Optional)
el: Επίσης, μπορείτε να προσθέσετε κώδικα παρόμοιο με αυτόν παρακάτω στη σελίδα σας (Προαιρετικό)

en: Americas
el: Αμερική

en: Analytics and performance tracking
el: Αναλύσεις και παρακολούθηση απόδοσης

en: Annual
el: Ετήσιος

en: Apply US National settings to all states
el: Εφαρμογή των εθνικών ρυθμίσεων ΗΠΑ σε όλες τις πολιτείες

en: Are you sure you want to cancel your subscription?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να ακυρώσετε τη συνδρομή σας;

en: Are you sure you want to delete this cookie?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το cookie;

en: Asia-Pacific
el: Ασία-Ειρηνικός

en: Ask visitors from the selected regions for consent before storing cookies or other data in their browser. Google Consent Mode is enabled automatically whenever at least one region is selected.
el: Ζητήστε συγκατάθεση από τους επισκέπτες των επιλεγμένων περιοχών πριν από την αποθήκευση cookie ή άλλων δεδομένων στο πρόγραμμα περιήγησής τους. Η Λειτουργία συγκατάθεσης Google ενεργοποιείται αυτόματα μόλις επιλεγεί τουλάχιστον μία περιοχή.

en: Associated Script
el: Σχετικό σενάριο

en: Australia (Privacy Act)
el: Αυστραλία (Privacy Act)

en: Authentication failed!
el: Ο έλεγχος ταυτότητας απέτυχε!

en: Auto (use browser default)
el: Αυτόματα (χρήση προεπιλογής προγράμματος περιήγησης)

en: Auto-updates when you modify cookies
el: Ενημερώνεται αυτόματα όταν τροποποιείτε cookie

en: Auto-updates with changes
el: Αυτόματες ενημερώσεις με αλλαγές

en: Automatic Cookie Detection
el: Αυτόματη ανίχνευση cookie

en: Automatically organized cookie tables by category
el: Πίνακες cookie οργανωμένοι αυτόματα ανά κατηγορία

en: Autumn
el: Φθινόπωρο

en: Available languages
el: Διαθέσιμες γλώσσες

en: Avoid using your own website's URL as the Script URL, as it may disrupt your website's functionality.
el: Αποφύγετε τη χρήση της διεύθυνσης URL του ιστότοπού σας ως URL σεναρίου, καθώς μπορεί να διαταράξει τη λειτουργία του ιστότοπού σας.

en: Banner position
el: Θέση banner

en: Banner theme
el: Θέμα banner

en: Basic Information
el: Βασικές Πληροφορίες

en: Blocking TCF modal plus GPP opt-outs.
el: Παράθυρο TCF αποκλεισμού και εξαιρέσεις GPP.

en: Blocking modal, explicit consent required.
el: Παράθυρο αποκλεισμού, απαιτείται ρητή συγκατάθεση.

en: Blocking modal.
el: Παράθυρο αποκλεισμού.

en: Bottom
el: Κάτω

en: Bottom left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom right
el: Κάτω δεξιά

en: Brazil (LGPD)
el: Βραζιλία (LGPD)

en: Browser storage consents
el: Συγκαταθέσεις αποθήκευσης στο πρόγραμμα περιήγησης

en: Business Account
el: Επαγγελματικός λογαριασμός

en: Buy
el: Αγορά

en: Buy a new plan
el: Αγοράστε ένα νέο σχέδιο

en: CCPA transparency requirements
el: Απαιτήσεις διαφάνειας CCPA

en: California
el: Καλιφόρνια

en: Can be linked from your privacy policy or cookie policy
el: Μπορεί να συνδεθεί από την πολιτική απορρήτου ή την πολιτική cookie

en: Canada
el: Καναδάς

en: Canada (Quebec Law 25)
el: Καναδάς (Νόμος 25 του Κεμπέκ)

en: Canada — TCF + GPP TCF-CA
el: Καναδάς — TCF + GPP TCF-CA

en: Cancel
el: Ματαίωση

en: Cancel Subscription
el: Ακύρωση συνδρομής

en: Cancel current plan and subscribe to [PlanName] plan
el: Ακυρώστε το τρέχον πρόγραμμα και εγγραφείτε στο πρόγραμμα [PlanName]

en: Cancelling...
el: Ακύρωση...

en: Center
el: Κέντρο

en: Change display language using client location and browser language
el: Αλλάξτε τη γλώσσα εμφάνισης χρησιμοποιώντας την τοποθεσία του πελάτη και τη γλώσσα του προγράμματος περιήγησης

en: Change email address
el: Αλλαγή διεύθυνσης email

en: Change your email address
el: Αλλάξτε τη διεύθυνση email σας

en: Check your email box
el: Ελέγξτε το email σας

en: Choose a payment method
el: Επιλέξτε τρόπο πληρωμής

en: Christmas
el: Χριστούγεννα

en: City
el: Πόλη

en: Click "Add Cookie" to create your first cookie entry
el: Κάντε κλικ στο "Προσθήκη cookie" για να δημιουργήσετε την πρώτη καταχώριση cookie

en: Client ID
el: Αναγνωριστικό πελάτη

en: Close
el: Κλείσε

en: Close Preview
el: Κλείσιμο προεπισκόπησης

en: Close my account
el: Κλείσιμο του λογαριασμού μου

en: Colorado
el: Κολοράντο

en: Company
el: Εταιρία

en: Company Name
el: Όνομα εταιρείας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε το

en: Configure Scan
el: Διαμόρφωση σάρωσης

en: Connecticut
el: Κονέκτικατ

en: Consent &amp; Privacy
el: Συγκατάθεση &amp; απόρρητο

en: Consent Logs
el: Αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης

en: Consent State
el: Κατάσταση συγκατάθεσης

en: Consent banner buttons
el: Κουμπιά banner συγκατάθεσης

en: Consent not required
el: Δεν απαιτείται συναίνεση

en: Consent requested
el: Ζητήθηκε συναίνεση

en: Contact Us
el: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Continue
el: Συνεχίζω

en: Control whether Google Analytics automatically sends page view events or visitor will select them.
el: Ελέγξτε εάν το Google Analytics στέλνει αυτόματα συμβάντα προβολής σελίδας ή εάν ο επισκέπτης θα τα επιλέξει.

en: Cookie Declaration Script
el: Σενάριο δήλωσης cookie

en: Cookie Details:
el: Λεπτομέρειες cookie:

en: Cookie List
el: Λίστα cookie

en: Cookie Manager
el: Διαχειριστής cookie

en: Cookie Name
el: Όνομα cookie

en: Cookie Names
el: Ονόματα cookie

en: Cookie Policy URL
el: Διεύθυνση URL πολιτικής cookie

en: Cookie Scanner
el: Σαρωτής cookie

en: Cookie Scanner IP Addresses
el: Διευθύνσεις IP του σαρωτή cookie

en: Cookie added successfully!
el: Το cookie προστέθηκε με επιτυχία!

en: Cookie categories only, no IAB TCF/GPP.
el: Μόνο κατηγορίες cookie, χωρίς IAB TCF/GPP.

en: Cookie deleted successfully!
el: Το cookie διαγράφηκε με επιτυχία!

en: Cookie law disclosure obligations
el: Υποχρεώσεις αποκάλυψης νόμου περί cookies

en: Cookie name is required
el: Απαιτείται όνομα cookie

en: Cookie updated successfully!
el: Το cookie ενημερώθηκε με επιτυχία!

en: Cookies Found
el: Βρέθηκαν cookies

en: Copied!
el: Αντιγράφηκε!

en: Copy Script
el: Αντιγραφή σεναρίου

en: Copy Script Tag
el: Αντιγραφή ετικέτας σεναρίου

en: Copy and paste new API key here from [email]
el: Αντιγράψτε και επικολλήστε το νέο κλειδί API εδώ από το [email]

en: Copy the script tag from the "Script Code" tab. This is a simple one-line HTML tag that you'll add to your website.
el: Αντιγράψτε την ετικέτα σεναρίου από την καρτέλα "Script Code". Αυτή είναι μια απλή ετικέτα HTML μιας γραμμής που θα προσθέσετε στον ιστότοπό σας.

en: Copy to Clipboard
el: Αντιγραφή στο Πρόχειρο

en: Could not extract script URL
el: Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή διεύθυνσης URL σεναρίου

en: Could not load consent logs. Please try again.
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση των αρχείων καταγραφής συγκατάθεσης. Δοκιμάστε ξανά.

en: Could not reach FlexyConsent. Please try again.
el: Δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία με το FlexyConsent. Δοκιμάστε ξανά.

en: Country
el: Χώρα

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Current Plan
el: Τρέχον Σχέδιο

en: Custom
el: Εθιμο

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS

en: Custom icon
el: Προσαρμοσμένο εικονίδιο

en: Custom logo
el: Προσαρμοσμένο λογότυπο

en: Dark
el: Σκούρο

en: Dashboard
el: Ταμπλό

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Debit or Credit Card
el: Χρεωστική ή Πιστωτική Κάρτα

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default consent management language for website visitors
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα διαχείρισης συναίνεσης για τους επισκέπτες του ιστότοπου

en: Delete Account
el: Διαγραφή λογαριασμού

en: Delete account
el: Διαγραφή λογαριασμού

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description and Purpose
el: Περιγραφή και Σκοπός

en: Description will be saved for the selected language
el: Η περιγραφή θα αποθηκευτεί για την επιλεγμένη γλώσσα

en: Detailed
el: Αναλυτικό

en: Detailed (with sub-purposes)
el: Αναλυτικό (με επιμέρους σκοπούς)

en: Disabled (Consent window will not be displayed on your website)
el: Απενεργοποιημένο (Το παράθυρο συναίνεσης δεν θα εμφανίζεται στον ιστότοπό σας)

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Display privacy button
el: Εμφάνιση κουμπιού απορρήτου

en: Displaying the sale, sharing or use of personal data
el: Εμφάνιση της πώλησης, κοινοποίησης ή χρήσης προσωπικών δεδομένων

en: Do not display
el: Να μην εμφανίζεται

en: Domain
el: Τομέας

en: Don't let consent management intimidate you. Protect your users' privacy with the most affordable CMP without compromising security. Continue now to become compliant or view pricing to pick a plan suitable for you.
el: Μην αφήσετε τη διαχείριση συναίνεσης να σας εκφοβίσει. Προστατέψτε το απόρρητο των χρηστών σας με την πιο προσιτή CMP χωρίς συμβιβασμούς στην ασφάλεια. Συνεχίστε τώρα να συμμορφώνεστε ή δείτε τις τιμές για να επιλέξετε ένα πρόγραμμα κατάλληλο για εσάς.

en: Downgrade to free package
el: Υποβάθμιση σε δωρεάν πακέτο

en: Download Page URL
el: Λήψη διεύθυνσης URL σελίδας

en: Edit Cookie
el: Επεξεργασία cookie

en: Elegant
el: Κομψό

en: Email
el: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: Enable Ads Data Redaction
el: Ενεργοποιήστε τη διόρθωση δεδομένων διαφημίσεων

en: Enable Consent Management
el: Ενεργοποιήστε τη Διαχείριση συναίνεσης

en: Enable Restricted Data Processing
el: Ενεργοποίηση περιορισμένης επεξεργασίας δεδομένων

en: Enable URL Passthrough
el: Ενεργοποίηση διέλευσης URL

en: Enable URL passthrough to allow Google Analytics to track URL parameters across pages during navigation.
el: Ενεργοποιήστε τη διέλευση διεύθυνσης URL για να επιτρέψετε στο Google Analytics να παρακολουθεί παραμέτρους URL σε όλες τις σελίδες κατά την πλοήγηση.

en: Enable United States regulations (GPP)
el: Ενεργοποίηση των κανονισμών των Ηνωμένων Πολιτειών (GPP)

en: Enable auto blocker
el: Ενεργοποίηση αυτόματου αποκλεισμού

en: Enable customization
el: Ενεργοποίηση προσαρμογής

en: Enabled
el: Ενεργοποιήθηκε

en: Enter CSS code
el: Εισαγάγετε τον κωδικό CSS

en: Enter a URL
el: Εισαγάγετε μια διεύθυνση URL

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL της σελίδας που θέλετε να σαρώσετε για cookie

en: Enter the URL of the page you want to scan for cookies. Our scanner will analyze the page and detect all cookies being used.
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL της σελίδας που θέλετε να σαρώσετε για cookie. Ο σαρωτής μας θα αναλύσει τη σελίδα και θα εντοπίσει όλα τα cookies που χρησιμοποιούνται.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Essential
el: Ουσιώδης

en: Essential and functional cookies
el: Απαραίτητα και λειτουργικά cookies

en: Europe / EEA & Switzerland
el: Ευρώπη / ΕΟΧ και Ελβετία

en: European Union / European Economic Area / United Kingdom
el: Ευρωπαϊκή Ένωση / Ευρωπαϊκός Οικονομικός Χώρος / Ηνωμένο Βασίλειο

en: Examples: Session, 30 days, 1 year, 2 years, etc.
el: Παραδείγματα: Συνεδρία, 30 ημέρες, 1 έτος, 2 χρόνια, κ.λπ.

en: Expected a JSON array of cookies, or an object with a "resources" array.
el: Αναμενόταν πίνακας JSON με cookie ή αντικείμενο με πίνακα "resources".

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export CSV
el: Εξαγωγή CSV

en: Failed to load script
el: Η φόρτωση του σεναρίου απέτυχε

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Firewall Setup Required:
el: Απαιτείται εγκατάσταση τείχους προστασίας:

en: FlexyConsent only works on the domains listed here. Enter root domains without "www" or "https://". The cookie and privacy policy links are set per domain and are shown to visitors of that domain.
el: Το FlexyConsent λειτουργεί μόνο στους τομείς που αναφέρονται εδώ. Εισαγάγετε τους βασικούς τομείς χωρίς "www" ή "https://". Οι σύνδεσμοι για την πολιτική cookie και την πολιτική απορρήτου ορίζονται ανά τομέα και εμφανίζονται στους επισκέπτες του συγκεκριμένου τομέα.

en: FlexyConsent returned an error.
el: Το FlexyConsent επέστρεψε σφάλμα.

en: FlexyConsent returned an unreadable response.
el: Το FlexyConsent επέστρεψε μη αναγνώσιμη απάντηση.

en: FlexyConsent statistics for [start] to [end]
el: Στατιστικά FlexyConsent για [start] έως [end]

en: Font family
el: Οικογένεια γραμματοσειρών

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: For best results, scan your homepage or a page that loads all your tracking scripts and cookies.
el: Για καλύτερα αποτελέσματα, σαρώστε την αρχική σας σελίδα ή μια σελίδα που φορτώνει όλα τα σενάρια παρακολούθησης και τα cookie.

en: For example, if the third-party script that sets this cookie is:
el: Για παράδειγμα, εάν το σενάριο τρίτου μέρους που ορίζει αυτό το cookie είναι:

en: Full Name
el: Πλήρες όνομα

en: GDPR Article 13 compliance
el: Συμμόρφωση με το άρθρο 13 του GDPR

en: GDPR and CCPA compliant formatting
el: Μορφοποίηση σύμφωνη με GDPR και CCPA

en: GPP US state opt-outs
el: Εξαιρέσεις GPP ανά πολιτεία των ΗΠΑ

en: General
el: Γενικά

en: Generate Script for Your Website
el: Δημιουργία σεναρίου για τον ιστότοπό σας

en: Generate a script tag that displays your cookie declaration tables on your website. This helps you comply with GDPR, CCPA, and other privacy regulations by providing transparent information about all cookies used on your site.
el: Δημιουργήστε μια ετικέτα σεναρίου που εμφανίζει τους πίνακες δήλωσης cookie στον ιστότοπό σας. Αυτό σας βοηθά να συμμορφώνεστε με τον GDPR, τον CCPA και άλλους κανονισμούς απορρήτου, παρέχοντας διαφανείς πληροφορίες για όλα τα cookie που χρησιμοποιούνται στον ιστότοπό σας.

en: Geo Preview
el: Προεπισκόπηση ανά περιοχή

en: Google Signals includes cross-device reporting, remarketing, and other data collection for signed-in users.
el: Το Google Signals περιλαμβάνει αναφορές μεταξύ συσκευών, επαναληπτικό μάρκετινγκ και άλλες συλλογές δεδομένων για συνδεδεμένους χρήστες.

en: Group
el: Ομάδα

en: HTML Script Tag
el: Ετικέτα σεναρίου HTML

en: HTTP Cookie
el: Cookie HTTP

en: Helps you comply with transparency requirements
el: Σας βοηθά να συμμορφωθείτε με τις απαιτήσεις διαφάνειας

en: Hide empty cookie categories
el: Απόκρυψη κενών κατηγοριών cookie

en: High Contrast
el: Υψηλή αντίθεση

en: How to Add Cookie Declaration to Your Website
el: Πώς να προσθέσετε δήλωση cookie στον ιστότοπό σας

en: How to Add to Your Website
el: Πώς να προσθέσετε στον ιστότοπό σας

en: IAB TCF (Advertising)
el: IAB TCF (Διαφήμιση)

en: ID
el: Αναγνωριστικό

en: IP Addresses
el: Διευθύνσεις IP

en: ISO 27001 documentation standards
el: Πρότυπα τεκμηρίωσης ISO 27001

en: If empty, will default to the cookie name
el: Εάν είναι κενό, θα είναι προεπιλεγμένο το όνομα του cookie

en: If no script url provided, the cookie shouldn't be marked as essential.
el: Εάν δεν παρέχεται url σεναρίου, το cookie δεν θα πρέπει να επισημανθεί ως απαραίτητο.

en: If you cancel your subscription, the subscription will continue until the end of the term but will not be renewed.
el: Εάν ακυρώσετε τη συνδρομή σας, η συνδρομή θα συνεχιστεί μέχρι το τέλος της περιόδου αλλά δεν θα ανανεωθεί.

en: If your website does not show ads, you do not need advertising (IAB TCF) consent — unselect all regions below to disable this section.
el: Αν ο ιστότοπός σας δεν προβάλλει διαφημίσεις, δεν χρειάζεστε συγκατάθεση για διαφήμιση (IAB TCF) — καταργήστε την επιλογή όλων των παρακάτω περιοχών για να απενεργοποιήσετε αυτήν την ενότητα.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import complete: [added] added, [replaced] replaced.
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε: [added] προστέθηκαν, [replaced] αντικαταστάθηκαν.

en: Important
el: Σπουδαίος

en: Important:
el: Σπουδαίος:

en: India (DPDP Act)
el: Ινδία (DPDP Act)

en: Invoice Info
el: Πληροφορίες τιμολογίου

en: Japan (APPI)
el: Ιαπωνία (APPI)

en: Just copy this single script tag and paste it into your website's HTML head section. This will automatically generate the cookie declaration tables on your page.
el: Απλώς αντιγράψτε αυτήν την ετικέτα σεναρίου και επικολλήστε την στην ενότητα κεφαλίδας HTML του ιστότοπού σας. Αυτό θα δημιουργήσει αυτόματα τους πίνακες δήλωσης cookie στη σελίδα σας.

en: LGPD + publisher-enabled global TCF
el: LGPD + καθολικό TCF ενεργοποιημένο από τον εκδότη

en: Language
el: Γλώσσα

en: Lavender
el: Λεβάντα

en: Layout Properties
el: Ιδιότητες διάταξης

en: Left
el: Αριστερά

en: Legal Compliance Benefits
el: Οφέλη νομικής συμμόρφωσης

en: Legal compliance regulations like GDPR, CCPA, and other privacy laws require websites to provide transparent information about all cookies they use. This script generates a professional cookie declaration tables that:
el: Οι κανονισμοί νομικής συμμόρφωσης όπως ο GDPR, ο CCPA και άλλοι νόμοι περί απορρήτου απαιτούν από τους ιστότοπους να παρέχουν διαφανείς πληροφορίες σχετικά με όλα τα cookies που χρησιμοποιούν. Αυτό το σενάριο δημιουργεί επαγγελματικούς πίνακες δήλωσης cookie που:

en: Lists all cookies used on your website in organized tables
el: Παραθέτει όλα τα cookies που χρησιμοποιούνται στον ιστότοπό σας σε οργανωμένους πίνακες

en: Live Preview - Exactly How It Will Look on Your Website
el: Ζωντανή προεπισκόπηση - Πώς ακριβώς θα φαίνεται στον ιστότοπό σας

en: Loading cookie declaration preview...
el: Φόρτωση προεπισκόπησης δήλωσης cookie...

en: Loading domains...
el: Φόρτωση τομέων...

en: Loading languages...
el: Φόρτωση γλωσσών...

en: Loading preview...
el: Φόρτωση προεπισκόπησης...

en: Loading scan status...
el: Φόρτωση κατάστασης σάρωσης...

en: Loading script...
el: Φόρτωση σεναρίου...

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Local Storage
el: Τοπικός χώρος αποθήκευσης

en: Make sure our scanner IP addresses are whitelisted in your firewall
el: Βεβαιωθείτε ότι οι διευθύνσεις IP του σαρωτή μας βρίσκονται στη λίστα επιτρεπόμενων στο τείχος προστασίας σας

en: Manage Privacy Settings
el: Διαχείριση ρυθμίσεων απορρήτου

en: Marketing
el: Εμπορία

en: Marketing and advertising cookies
el: Cookies μάρκετινγκ και διαφήμισης

en: Metric
el: Μετρική

en: Minimal
el: Μινιμαλιστικό

en: Mobile responsive design
el: Σχεδίαση που ανταποκρίνεται σε κινητά

en: Mobile-responsive design
el: Σχεδίαση προσαρμοσμένη σε κινητά

en: Modern
el: Μοντέρνο

en: Monthly
el: Μηνιαίος

en: Name
el: Ονομα

en: Name On Invoice
el: Όνομα στο τιμολόγιο

en: Neon
el: Νέον

en: New email address
el: Νέα διεύθυνση email

en: New visitors
el: Νέος Επισκέπτης

en: Next
el: Επόμενη

en: No consent logs yet for this website.
el: Δεν υπάρχουν ακόμη αρχεία καταγραφής συγκατάθεσης για αυτόν τον ιστότοπο.

en: No consent popup —
el: Χωρίς παράθυρο συγκατάθεσης —

en: No consent required
el: Δεν απαιτείται συγκατάθεση

en: No cookies found
el: Δεν βρέθηκαν cookies

en: No domain selected
el: Δεν έχει επιλεγεί τομέας

en: No popup shown; only the privacy button, if enabled.
el: Δεν εμφανίζεται παράθυρο· μόνο το κουμπί απορρήτου, εφόσον είναι ενεργοποιημένο.

en: No projects available
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα έργα

en: No scans found for this domain
el: Δεν βρέθηκαν σαρώσεις για αυτόν τον τομέα

en: No script to copy
el: Δεν υπάρχει σενάριο για αντιγραφή

en: No settings to update.
el: Δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για ενημέρωση.

en: No usable cookies found in that file.
el: Δεν βρέθηκαν αξιοποιήσιμα cookie σε αυτό το αρχείο.

en: No websites yet. Add one to start collecting consent.
el: Δεν υπάρχουν ακόμη ιστότοποι. Προσθέστε έναν για να αρχίσετε να συλλέγετε συγκαταθέσεις.

en: Non-blocking, opt-out model.
el: Μη αποκλειστικό μοντέλο με εξαίρεση.

en: Ocean
el: Ωκεανός

en: One-time setup, automatic updates.
el: Εφάπαξ ρύθμιση, αυτόματες ενημερώσεις.

en: Open in New Tab
el: Άνοιγμα σε Νέα καρτέλα

en: Option 1 - Add to HTML Head
el: Επιλογή 1 - Προσθήκη στο HTML Head

en: Option 2 - Add to Specific Page
el: Επιλογή 2 - Προσθήκη σε συγκεκριμένη σελίδα

en: Organized by categories
el: Οργάνωση ανά κατηγορίες

en: Other countries
el: Άλλες χώρες

en: Others
el: Άλλοι

en: POPIA / KVKK + publisher-enabled global TCF
el: POPIA / KVKK + καθολικό TCF ενεργοποιημένο από τον εκδότη

en: Page Preview
el: Προεπισκόπηση σελίδας

en: Page Views
el: Προβολές σελίδας

en: Page [page] of [total]
el: Σελίδα [page] από [total]

en: Pageviews with consent
el: Προβολές σελίδας με συναίνεση

en: Pageviews with no preference
el: Προβολές σελίδας χωρίς προτίμηση

en: Pageviews without consent
el: Προβολές σελίδας χωρίς συναίνεση

en: Partially accepted
el: Εν μέρει αποδεκτό

en: Paste the script tag into your Cookie Declaration HTML where you want the tables to appear:
el: Επικολλήστε την ετικέτα σεναρίου στο HTML της δήλωσης cookie όπου θέλετε να εμφανίζονται οι πίνακες:

en: Payment
el: Πληρωμή

en: Period
el: Περίοδος

en: Personal Account
el: ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ

en: Personalization
el: Εξατομίκευση

en: Personalization and preference cookies
el: Cookies εξατομίκευσης και προτίμησης

en: Plan Features
el: Χαρακτηριστικά σχεδίου

en: Please add our cookie scanner IP addresses to the whitelist on your firewall to allow scanning.
el: Προσθέστε τις διευθύνσεις IP του σαρωτή cookie στη λίστα επιτρεπόμενων στο τείχος προστασίας σας για να επιτρέπεται η σάρωση.

en: Please add these IP addresses to your firewall whitelist to allow our cookie scanner to access your website:
el: Προσθέστε αυτές τις διευθύνσεις IP στη λίστα επιτρεπόμενων του τείχους προστασίας για να επιτρέψετε στον σαρωτή cookie μας να έχει πρόσβαση στον ιστότοπό σας:

en: Please enter required information before subscribing.
el: Εισαγάγετε τις απαιτούμενες πληροφορίες πριν εγγραφείτε.

en: Please write your email address to confirm.
el: Γράψτε τη διεύθυνση email σας για επιβεβαίωση.

en: Post Code
el: ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ

en: Preview
el: Πρεμιέρα

en: Preview Declaration
el: Προεπισκόπηση δήλωσης

en: Preview Limitations
el: Περιορισμοί προεπισκόπησης

en: Preview Note
el: Σημείωση για την προεπισκόπηση

en: Preview Unavailable
el: Μη διαθέσιμη προεπισκόπηση

en: Previous
el: Προηγούμενη

en: Privacy Policy URL
el: Διεύθυνση URL πολιτικής απορρήτου

en: Privacy Trigger
el: Ενεργοποίηση απορρήτου

en: Privacy Trigger Customization (Optional)
el: Προσαρμογή ενεργοποίησης απορρήτου (προαιρετικό)

en: Privacy URL
el: URL απορρήτου

en: Privacy policy links
el: Σύνδεσμοι πολιτικής απορρήτου

en: Professional styling
el: Επαγγελματικό στυλ

en: Project not found for selected domain
el: Το έργο δεν βρέθηκε για τον επιλεγμένο τομέα

en: Properties
el: Σκηνικά θέατρου

en: Publisher-enabled global TCF
el: Καθολικό TCF ενεργοποιημένο από τον εκδότη

en: Ready to Use
el: Έτοιμο για χρήση

en: Ready to link from your privacy policy
el: Έτοιμο για σύνδεση από την πολιτική απορρήτου σας

en: Refresh
el: Φρεσκάρω

en: Region
el: Περιοχή

en: Rejected
el: Απορρίφθηκε

en: Remaining time: [dayCount] day
el: Χρόνος που απομένει: [dayCount] ημέρα

en: Remaining time: [dayCount] days
el: Χρόνος που απομένει: [dayCount] ημέρες

en: Remaining time: [monthCount] month
el: Χρόνος που απομένει: [monthCount] μήνας

en: Remaining time: [monthCount] months
el: Χρόνος που απομένει: [monthCount] μήνες

en: Remove website
el: Κατάργηση ιστότοπου

en: Replace existing cookies that have the same name
el: Αντικατάσταση υπαρχόντων cookie με το ίδιο όνομα

en: Required
el: Απαιτείται

en: Rest of World
el: Υπόλοιπος κόσμος

en: Restricted Data Processing limits the use of personal data for advertising and analytics to comply with privacy regulations, such as CCPA. When enabled, personalized ads will be restricted, and only certain data will be used for measurement and analytics.
el: Η Περιορισμένη Επεξεργασία Δεδομένων περιορίζει τη χρήση προσωπικών δεδομένων για διαφημίσεις και αναλυτικά στοιχεία για συμμόρφωση με τους κανονισμούς απορρήτου, όπως το CCPA. Όταν είναι ενεργοποιημένη, οι εξατομικευμένες διαφημίσεις θα περιορίζονται και μόνο ορισμένα δεδομένα θα χρησιμοποιούνται για μετρήσεις και αναλυτικά στοιχεία.

en: Retention Period
el: Περίοδος Διατήρησης

en: Returning visitors
el: Επισκέπτες που επιστρέφουν

en: Right
el: Δεξιά

en: Save
el: Αποθηκεύσετε

en: Scan History
el: Σάρωση ιστορικού

en: Scan Status
el: Κατάσταση σάρωσης

en: Scan your website to automatically detect cookies and update your cookie list. Our advanced scanner analyzes your web pages and identifies all cookies being used, including tracking pixels, analytics cookies, and third-party integrations.
el: Σαρώστε τον ιστότοπό σας για να ανιχνεύσει αυτόματα τα cookies και να ενημερώσετε τη λίστα cookie σας. Ο προηγμένος σαρωτής μας αναλύει τις ιστοσελίδες σας και προσδιορίζει όλα τα cookie που χρησιμοποιούνται, συμπεριλαμβανομένων των pixel παρακολούθησης, των cookie αναλυτικών στοιχείων και των ενσωματώσεων τρίτων.

en: Scanned URL
el: Σαρωμένη διεύθυνση URL

en: Scanner Actions
el: Ενέργειες σαρωτή

en: Script Actions
el: Ενέργειες σεναρίου

en: Script Features:
el: Λειτουργίες σεναρίου:

en: Script Tag for Your Website
el: Ετικέτα σεναρίου για τον ιστότοπό σας

en: Script URL
el: URL σεναρίου

en: Script copied to clipboard!
el: Το σενάριο αντιγράφηκε στο πρόχειρο!

en: Security
el: Ασφάλεια

en: See how the consent message appears to a visitor from a specific region, based on the settings in the other tabs. This is a preview only and changes nothing.
el: Δείτε πώς εμφανίζεται το μήνυμα συγκατάθεσης σε έναν επισκέπτη από συγκεκριμένη περιοχή, με βάση τις ρυθμίσεις των άλλων καρτελών. Πρόκειται μόνο για προεπισκόπηση και δεν αλλάζει τίποτα.

en: Select
el: Επιλέγω

en: Select Domain
el: Επιλέξτε Τομέας

en: Select Language
el: Επιλέξτε Γλώσσα

en: Select Type
el: Επιλέξτε Τύπος

en: Select a JSON file previously exported from FlexyConsent. Each cookie needs at least a name; entries without one are skipped.
el: Επιλέξτε ένα αρχείο JSON που έχει εξαχθεί προηγουμένως από το FlexyConsent. Κάθε cookie χρειάζεται τουλάχιστον ένα όνομα· οι καταχωρίσεις χωρίς όνομα παραλείπονται.

en: Select a domain above to manage cookies
el: Επιλέξτε έναν τομέα παραπάνω για να διαχειριστείτε τα cookie

en: Select a region...
el: Επιλέξτε περιοχή…

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Select how this cookie or tracker stores data.
el: Επιλέξτε πώς αποθηκεύει δεδομένα αυτό το cookie ή ιχνηλάτης.

en: Send
el: Στείλετε

en: Send Page View
el: Αποστολή Προβολής σελίδας

en: Sensitive data processing
el: Επεξεργασία ευαίσθητων δεδομένων

en: Session Storage
el: Χώρος αποθήκευσης συνεδρίας

en: Show "Reject all" on the first layer
el: Εμφάνιση «Απόρριψη όλων» στο πρώτο επίπεδο

en: Shows cookie purposes, retention periods, and providers
el: Εμφανίζει τους σκοπούς των cookie, τις περιόδους διατήρησης και τους παρόχους

en: Simple Integration
el: Απλή ενσωμάτωση

en: Simplified
el: Απλοποιημένο

en: Simplified (combine the three purposes)
el: Απλοποιημένο (συνδυασμός των τριών σκοπών)

en: Site data consent
el: Συγκατάθεση για δεδομένα ιστότοπου

en: Site data consent only —
el: Μόνο συγκατάθεση για δεδομένα ιστότοπου —

en: Soft Pastel
el: Απαλό παστέλ

en: South Africa (POPIA)
el: Νότια Αφρική (POPIA)

en: South Korea (PIPA)
el: Νότια Κορέα (PIPA)

en: Start New Scan
el: Έναρξη νέας σάρωσης

en: Start Scan
el: Ξεκινήστε τη σάρωση

en: Start your first scan by entering a URL above
el: Ξεκινήστε την πρώτη σας σάρωση εισάγοντας μια διεύθυνση URL παραπάνω

en: State
el: Πολιτεία

en: Status
el: Κατάσταση

en: Step 1: Copy the Script Tag
el: Βήμα 1: Αντιγράψτε την ετικέτα δέσμης ενεργειών

en: Step 2: Add to Your Website's HTML
el: Βήμα 2: Προσθήκη στο HTML του ιστότοπού σας

en: Step 3: Link from Your Privacy Policy
el: Βήμα 3: Σύνδεσμος από την Πολιτική Απορρήτου σας

en: Step 4: Automatic Updates
el: Βήμα 4: Αυτόματες ενημερώσεις

en: Storage Type
el: Τύπος αποθήκευσης

en: Subscribe
el: Συνεισφέρω

en: Subscribed
el: Εγγεγραμμένος

en: Subscription
el: Συνδρομή

en: Subscription period
el: Περίοδος συνδρομής

en: Subscriptions
el: Συνδρομές

en: Sunset
el: Ηλιοβασίλεμα

en: Switzerland (FADP)
el: Ελβετία (FADP)

en: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (Section 5)
el: TCF EU v2 + GPP TCF-CA (ενότητα 5)

en: TCF EU v2 + GPP US sections
el: TCF EU v2 + ενότητες GPP για ΗΠΑ

en: Targeted advertising
el: Στοχευμένη διαφήμιση

en: Technical Details
el: Τεχνικές λεπτομέρειες

en: Thailand (PDPA)
el: Ταϊλάνδη (PDPA)

en: That endpoint is not available.
el: Αυτό το τελικό σημείο δεν είναι διαθέσιμο.

en: That file is not valid JSON.
el: Αυτό το αρχείο δεν είναι έγκυρο JSON.

en: The consent message asking to store data in the browser will be shown to visitors from the selected regions.
el: Το μήνυμα συγκατάθεσης που ζητά την αποθήκευση δεδομένων στο πρόγραμμα περιήγησης θα εμφανίζεται στους επισκέπτες από τις επιλεγμένες περιοχές.

en: The consent message containing IAB TCF vendors and purposes will be shown to visitors from the selected regions.<br>Recommended if your website displays ads.
el: Το μήνυμα συναίνεσης που περιέχει προμηθευτές και σκοπούς IAB TCF θα εμφανίζεται σε επισκέπτες από τις επιλεγμένες περιοχές.<br>Συνιστάται εάν ο ιστότοπός σας εμφανίζει διαφημίσεις.

en: The preview cannot be displayed due to browser security restrictions, but your script is ready and will work perfectly on your website.
el: Η προεπισκόπηση δεν μπορεί να εμφανιστεί λόγω περιορισμών ασφαλείας του προγράμματος περιήγησης, αλλά το σενάριό σας είναι έτοιμο και θα λειτουργήσει άψογα στον ιστότοπό σας.

en: The script automatically updates when you modify your cookie configuration in this manager. No need to manually update your website - it stays current automatically!
el: Το σενάριο ενημερώνεται αυτόματα όταν τροποποιείτε τη διαμόρφωση των cookie σε αυτόν τον διαχειριστή. Δεν χρειάζεται να ενημερώσετε μη αυτόματα τον ιστότοπό σας - παραμένει ενημερωμένος αυτόματα!

en: The script will work perfectly when implemented on your website. This preview limitation doesn't affect the actual functionality.
el: Το σενάριο θα λειτουργεί τέλεια όταν εφαρμοστεί στον ιστότοπό σας. Αυτός ο περιορισμός προεπισκόπησης δεν επηρεάζει την πραγματική λειτουργικότητα.

en: The wait for update setting defines how long Google Consent Mode should wait (in milliseconds) before updating the consent state. It helps ensure that consent choices are processed before tracking begins.
el: Η ρύθμιση αναμονής για ενημέρωση ορίζει πόσο χρόνο θα πρέπει να περιμένει η Λειτουργία συναίνεσης Google (σε χιλιοστά του δευτερολέπτου) πριν από την ενημέρωση της κατάστασης συναίνεσης. Βοηθά να διασφαλιστεί ότι οι επιλογές συναίνεσης υποβάλλονται σε επεξεργασία πριν από την έναρξη της παρακολούθησης.

en: There are no cookies to export.
el: Δεν υπάρχουν cookie για εξαγωγή.

en: Third-party integrations and plugins
el: Ενσωματώσεις και προσθήκες τρίτων

en: This action cannot be reversed.
el: Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αντιστραφεί.

en: This is a browser security feature and doesn't affect the actual functionality.
el: Πρόκειται για λειτουργία ασφαλείας του προγράμματος περιήγησης και δεν επηρεάζει την πραγματική λειτουργία.

en: This is exactly what your website visitors will see when they visit your cookie declaration page. The script automatically organizes your cookies by category (Essential, Analytics, Marketing, etc.) and displays all the required information for legal compliance.
el: Αυτό ακριβώς θα βλέπουν οι επισκέπτες του ιστότοπού σας όταν επισκέπτονται τη σελίδα δήλωσης cookie. Το σενάριο οργανώνει αυτόματα τα cookie σας ανά κατηγορία (Essential, Analytics, Marketing κ.λπ.) και εμφανίζει όλες τις απαιτούμενες πληροφορίες για τη νομική συμμόρφωση.

en: This preview shows exactly how the cookie declaration will appear on your website when visitors access it. The tables below contain your current cookie configuration and will update automatically when you modify your cookies in this manager.
el: Αυτή η προεπισκόπηση δείχνει ακριβώς πώς θα εμφανίζεται η δήλωση cookie στον ιστότοπό σας όταν οι επισκέπτες έχουν πρόσβαση σε αυτήν. Οι παρακάτω πίνακες περιέχουν την τρέχουσα διαμόρφωση cookie και θα ενημερώνονται αυτόματα όταν τροποποιείτε τα cookie σε αυτόν τον διαχειριστή.

en: This script generates tables based on your current cookie configuration.
el: Αυτό το σενάριο δημιουργεί πίνακες με βάση την τρέχουσα διαμόρφωση cookie σας.

en: This script is hosted securely and will automatically display your current cookie configuration. It updates automatically when you modify cookies in this manager.
el: Αυτό το σενάριο φιλοξενείται με ασφάλεια και θα εμφανίσει αυτόματα την τρέχουσα διαμόρφωση cookie σας. Ενημερώνεται αυτόματα όταν τροποποιείτε τα cookie σε αυτόν τον διαχειριστή.

en: This setting allows you to show the IAB Transparency and Consent Framework message beyond GDPR-regulated countries, helping you maintain compliance and maximize ad revenue in other key markets.
el: Αυτή η ρύθμιση σάς επιτρέπει να εμφανίζετε το μήνυμα του πλαισίου διαφάνειας και συναίνεσης του IAB πέρα ​​από χώρες που ρυθμίζονται από τον GDPR, βοηθώντας σας να διατηρήσετε τη συμμόρφωση και να μεγιστοποιήσετε τα έσοδα από διαφημίσεις σε άλλες βασικές αγορές.

en: This site is not connected to FlexyConsent yet.
el: Αυτός ο ιστότοπος δεν έχει συνδεθεί ακόμη με το FlexyConsent.

en: Tip:
el: Ακρο:

en: Top
el: Επάνω

en: Total pageviews
el: Συνολικές προβολές σελίδας

en: Total visitors
el: Σύνολο επισκεπτών

en: Tracking Pixel
el: Εικονοστοιχείο παρακολούθησης

en: Type
el: Τύπος

en: Type is required
el: Απαιτείται τύπος

en: Typical scan time: 1-3 hours.
el: Τυπικός χρόνος σάρωσης: 1-3 ώρες.

en: Türkiye (KVKK)
el: Τουρκία (KVKK)

en: Unable to load the script in preview mode due to CORS restrictions.
el: Δεν είναι δυνατή η φόρτωση του σεναρίου σε λειτουργία προεπισκόπησης λόγω περιορισμών CORS.

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες

en: United States (CCPA / US National)
el: Ηνωμένες Πολιτείες (CCPA / εθνικό επίπεδο)

en: United States (GPP opt-outs)
el: Ηνωμένες Πολιτείες (εξαιρέσεις GPP)

en: United States (National)
el: Ηνωμένες Πολιτείες (εθνικό επίπεδο)

en: United States (TCF + GPP)
el: Ηνωμένες Πολιτείες (TCF + GPP)

en: United States Section Preferences
el: Προτιμήσεις ενοτήτων για τις Ηνωμένες Πολιτείες

en: Unlimited Pageviews/Month<br>Geo-Targeting<br>43 Languages Supported<br>E-mail & Chat Support<br>TCF 2.3 Support<br>Cookie Scanner<br>Auto Blocker<br>Google Consent Mode V2<br>API support
el: Απεριόριστες προβολές σελίδων/μήνα<br>Γεωγραφική στόχευση<br>43 γλώσσες που υποστηρίζονται<br>Υποστήριξη ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και συνομιλίας<br>Υποστήριξη TCF 2.3<br>Σαρωτής cookie<br>Αυτόματος αποκλεισμός<br>Λειτουργία συναίνεσης Google V2<br> >Υποστήριξη API

en: Update Email
el: Ενημέρωση email

en: Update Email Validate Key
el: Ενημέρωση κλειδιού επικύρωσης email

en: Update User Settings
el: Ενημέρωση ρυθμίσεων χρήστη

en: Update user info
el: Ενημερώστε τα στοιχεία χρήστη

en: Updates automatically as you modify your cookie configuration
el: Ενημερώνεται αυτόματα καθώς τροποποιείτε τη διαμόρφωση των cookie σας

en: Use system font family
el: Χρήση οικογένειας γραμματοσειρών συστήματος

en: User Info
el: Πληροφορίες χρήστη

en: User Information
el: Πληροφορίες χρήστη

en: User Settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: User-Friendly
el: Φιλικό προς το χρήστη

en: Utah
el: Γιούτα

en: VAT Number
el: ΑΦΜ

en: Value
el: Τιμή

en: Vendor
el: Πωλητής

en: Vendor Information
el: Πληροφορίες Προμηθευτή

en: View IP Addresses
el: Προβολή διευθύνσεων IP

en: View Information
el: Προβολή πληροφοριών

en: View Policy
el: Προβολή Πολιτικής

en: View Status
el: Προβολή κατάστασης

en: Virginia
el: Βιρτζίνια

en: Visitor selection
el: Επιλογή επισκεπτών

en: Visits with consent
el: Επισκέψεις με συναίνεση

en: Visits with no preference
el: Επισκέψεις χωρίς προτίμηση

en: Visits without consent
el: Επισκέψεις χωρίς συναίνεση

en: Wait for update
el: Περιμένετε για ενημέρωση

en: Warm Beige
el: Ζεστό μπεζ

en: Warning: This is an advanced feature designed for users familiar with CSS. If you are not experienced with CSS, please leave this field empty.
el: Προειδοποίηση: Αυτή είναι μια προηγμένη δυνατότητα που έχει σχεδιαστεί για χρήστες που είναι εξοικειωμένοι με το CSS. Εάν δεν έχετε εμπειρία με το CSS, αφήστε αυτό το πεδίο κενό.

en: Website
el: Ιστότοπος

en: Website Settings
el: Ρυθμίσεις ιστότοπου

en: Websites
el: Ιστότοποι

en: Welcome to Flexy Consent
el: Καλώς ήρθατε στο Flexy Consent

en: What Our Scanner Detects:
el: Τι εντοπίζει ο σαρωτής μας:

en: When enabled, cookie categories that have no declared vendors or cookies are hidden from the preferences modal.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι κατηγορίες cookie χωρίς δηλωμένους προμηθευτές ή cookie αποκρύπτονται από το παράθυρο προτιμήσεων.

en: When enabled, users can continue interacting with the page even while the consent message is displayed, instead of blocking the background until a choice is made. For full IAB compliance, this option should remain disabled.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι χρήστες μπορούν να συνεχίσουν να αλληλεπιδρούν με τη σελίδα ενώ εμφανίζεται το μήνυμα συγκατάθεσης, αντί να αποκλείεται το φόντο μέχρι να γίνει επιλογή. Για πλήρη συμμόρφωση με το IAB, αυτή η επιλογή θα πρέπει να παραμείνει απενεργοποιημένη.

en: When implemented on your website, this script will automatically display your cookie declaration tables.
el: Όταν εφαρμοστεί στον ιστότοπό σας, αυτό το σενάριο θα εμφανίζει αυτόματα τους πίνακες δήλωσης cookie.

en: When off, visitors only see "Accept all" and "Preferences" on the initial consent banner. They can still reject everything from the preferences screen.
el: Όταν είναι απενεργοποιημένο, οι επισκέπτες βλέπουν μόνο «Αποδοχή όλων» και «Προτιμήσεις» στο αρχικό banner συγκατάθεσης. Μπορούν ωστόσο να απορρίψουν τα πάντα από την οθόνη προτιμήσεων.

en: Why Do You Need This?
el: Γιατί το χρειάζεστε αυτό;

en: You are not allowed to do that.
el: Δεν έχετε δικαίωμα να το κάνετε αυτό.

en: You can copy the code below and use it in the footer of your page (Optional)
el: Μπορείτε να αντιγράψετε τον παρακάτω κώδικα και να τον χρησιμοποιήσετε στο υποσέλιδο της σελίδας σας (Προαιρετικό)

en: You can only assign one website to one subscription!
el: Μπορείτε να εκχωρήσετε μόνο έναν ιστότοπο σε μία συνδρομή!

en: You cannot close your account because you have a paid subscription and its current period will end on [endDate].<br>You can edit from [URL]
el: Δεν μπορείτε να κλείσετε τον λογαριασμό σας επειδή έχετε συνδρομή επί πληρωμή και η τρέχουσα περίοδος της θα λήξει στις [endDate].<br>Μπορείτε να επεξεργαστείτε από [URL]

en: You cannot close your account because you have a project belonging to another service: [serviceNames].<br> You can edit from [URL]
el: Δεν μπορείτε να κλείσετε τον λογαριασμό σας επειδή έχετε ένα έργο που ανήκει σε άλλη υπηρεσία: [serviceNames].<br> Μπορείτε να επεξεργαστείτε από [URL]

en: You cannot close your account because you have another project: [projectNames].<br>You can edit from [URL]
el: Δεν μπορείτε να κλείσετε τον λογαριασμό σας επειδή έχετε άλλο έργο: [projectNames].<br>Μπορείτε να επεξεργαστείτε από [URL]

en: You have a free subscription.
el: Έχετε δωρεάν συνδρομή.

en: You have a paid subscription and plan for next period.
el: Έχετε συνδρομή επί πληρωμή και σχέδιο για την επόμενη περίοδο.

en: You must use valid CSS units (px, rem, em, %, smaller, larger).
el: Πρέπει να χρησιμοποιήσετε έγκυρες μονάδες CSS (px, rem, em, %, smaller, larger).

en: You should enter the Script URL pattern as:
el: Θα πρέπει να εισαγάγετε το μοτίβο διεύθυνσης URL σεναρίου ως:

en: Your Generated Script
el: Το σενάριο που δημιουργήθηκε

en: Your Script
el: Το σενάριο σας

en: Your Script Code:
el: Ο κώδικας του σεναρίου σας:

en: Your cookie declaration script is ready to use.
el: Το σενάριο δήλωσης cookie είναι έτοιμο για χρήση.

en: Your email address is wrong.
el: Η διεύθυνση email σας είναι λάθος.

en: Your subscription will be cancelled at the end of the period.
el: Η συνδρομή σας θα ακυρωθεί στο τέλος της περιόδου.

en: Your subscription will be renewed at the end of the period.
el: Η συνδρομή σας θα ανανεωθεί στο τέλος της περιόδου.

en: Your website [domain] has reached the monthly page view limit on the [planName] plan. To ensure uninterrupted service and accurate consent tracking, we recommend upgrading your plan.
el: Ο ιστότοπός σας [domain] έχει φτάσει το μηνιαίο όριο προβολής σελίδας στο πρόγραμμα [planName]. Για να διασφαλίσετε την αδιάλειπτη εξυπηρέτηση και την ακριβή παρακολούθηση συναίνεσης, συνιστούμε να αναβαθμίσετε το σχέδιό σας.

en: Your website visitors will see a clean, organized tables showing exactly what cookies your site uses and why - building trust and meeting legal requirements.
el: Οι επισκέπτες του ιστότοπού σας θα δουν καθαρούς, οργανωμένους πίνακες που δείχνουν ακριβώς ποια cookies χρησιμοποιεί ο ιστότοπός σας και γιατί - οικοδόμηση εμπιστοσύνης και συμμόρφωση με τις νομικές απαιτήσεις.

en: [Number]% off
el: Έκπτωση [Number]%

en: [count] cookie(s) ready to import. [skipped] entr(y/ies) skipped.
el: [count] cookie έτοιμα για εισαγωγή. Παραλείφθηκαν [skipped] καταχωρίσεις.

en: [count] log entr(y/ies)
el: [count] καταχώριση(εις) αρχείου καταγραφής

en: cookie
el: κουλουράκι

en: e.g. 16px, 1rem, 1em
el: π.χ. 16px, 1rem, 1em

en: e.g., Analytics Cookie (optional - defaults to name)
el: π.χ. cookie Analytics (προαιρετικό - προεπιλογή για όνομα)

en: legally required
el: απαιτείται από τον νόμο
