Redux Framework - en to ro_RO translation catalogue (213 entries)

en: <a href="%s">%s &rarr; Add New</a>
ro_RO: <a href="%s">%s &rarr; Adăugați Nou</a>

en: Activate Demo Mode
ro_RO: Activare mod Demo

en: Activate Development Plugins
ro_RO: Activare module de dezvoltare

en: Active
ro_RO: Activ

en: Add %s
ro_RO: Adaugă %s

en: Add More
ro_RO: Adaugă mai mult

en: Add-on plugins are available that greatly extend the default functionality of Easy Digital Downloads. There are extensions for payment processors, such as Stripe and PayPal, extensions for newsletter integrations, and many, many more.
ro_RO: Modulele de suplimente sunt disponibile și extind foarte mult funcționalitatea implicită a Descărcărilor Digitale Facile. Există extensii pentru procesări de plăți, precum Stripe și PayPal, extensii pentru integrări de buletine informative, și mult mai multe.

en: Add/Edit Gallery
ro_RO: Adaugă/Editează galerie

en: Additional Display Options
ro_RO: Opțiuni Adiționale Afișaj

en: Additional Updates
ro_RO: Actualizări Adiționale

en: All
ro_RO: Toate

en: All Defaults Restored!
ro_RO: Toate predefinitele au fost restaurate!

en: Allow tracking
ro_RO: Permite colectarea de informații

en: Are you sure?  Resetting will lose all custom values.
ro_RO: Sunțeti sigur? Resetând se vor pierde toate valorile personalizate.

en: Are you sure? Resetting will lose all custom values in this section.
ro_RO: Sunțeti sigur? Resetând se vor pierde toate valorile personalizate din această secțiune.

en: Are you sure? Resetting will lose all custom values.
ro_RO: Sunțeti sigur? Resetând se vor pierde toate valorile personalizate.

en: Automatic action performed: "%s"
ro_RO: Acțiune efectuată automat: "%s"

en: Background Attachment
ro_RO: Atașament pentru fundal

en: Background Clip
ro_RO: Fundal Clip

en: Background Origin
ro_RO: Origine fundal

en: Background Position
ro_RO: Poziție fundal

en: Background Repeat
ro_RO: Repetiție fundal

en: Background Size
ro_RO: Mărime fundal

en: Backup Font Family
ro_RO: Famile font rezerva

en: Border style
ro_RO: Stil bordură

en: Bottom
ro_RO: Jos

en: Buy Now Buttons
ro_RO: Butoane Cumpără Acum

en: Change the Number of Columns
ro_RO: Modificați Numărul de Coloane

en: Changelog
ro_RO: Istoric

en: Clear Gallery
ro_RO: Golește galerie

en: Click here to activate the sample config file.
ro_RO: Apasați aici pentru a activa fișierul de configurare model.

en: Close
ro_RO: Închide

en: Cool thing
ro_RO: Chestie nemaipomenită

en: Copy
ro_RO: Copiere

en: Copy Link
ro_RO: Copiere link

en: Creating Your First Panel
ro_RO: Crearea Primului Dvs. Panou

en: Credits
ro_RO: Echipă

en: Deactivate Demo Mode
ro_RO: Dezactivare mod Demo

en: Deactivate Development Plugins
ro_RO: Dezactivare module de dezvoltare

en: Default
ro_RO: Predefinit

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Developer Mode Enabled
ro_RO: Modul dezvoltator activat

en: Did you know we have extensions, which greatly enhance the features of Redux?  Visit our %1$s to learn more!
ro_RO: Ştiaţi că avem extensii, ce sporesc considerabil caracteristicile Redux? Vizitaţi %1$s nostru pentru a afla mai multe!

en: Disable
ro_RO: Dezactivează

en: Dismiss
ro_RO: Închide

en: Display a Product Grid
ro_RO: Afișarea Grilei unui Produs

en: Do not allow tracking
ro_RO: Nu permite colectarea de informații

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Download
ro_RO: Descărcare

en: Download Files
ro_RO: Descărcare Fișiere

en: Email address
ro_RO: Adresă Email

en: Enable
ro_RO: Activează

en: Expand
ro_RO: Extinde

en: Export Options
ro_RO: Exportă opțiuni

en: Extensions for Everything
ro_RO: Extensii pentru Orice

en: Feature
ro_RO: Caracteristică

en: Flexible Product Grids
ro_RO: Grile Flexibile Produs

en: Font Color
ro_RO: Culoare font

en: Font Family
ro_RO: Familie font

en: Font Size
ro_RO: Dimensiune font

en: Font Subsets
ro_RO: Subset font

en: Font Variant
ro_RO: Variantă font

en: Font Weight &amp; Style
ro_RO: Grosime și stil font

en: Font color
ro_RO: Culoare font

en: Font family
ro_RO: Familie font

en: Font script
ro_RO: Script font

en: Font style
ro_RO: Stil font

en: Font subsets
ro_RO: Subset font

en: From
ro_RO: De la

en: Full Changelog
ro_RO: Jurnal Complet de Modificări

en: Get Alerted About New Tutorials
ro_RO: Obțineți Alerte Despre Noi Tutoriale

en: Get Notified of Extension Releases
ro_RO: Obțineți Notificări despre Lansări de Extensii

en: Getting Started
ro_RO: Noțiuni de bază

en: Getting started with Redux Framework
ro_RO: Noțiunile de bază pentru Redux Framework

en: Go to Redux Framework
ro_RO: Mergeți la Redux Framework

en: Google Webfonts
ro_RO: Font-uri web Google

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: Help improve Our Panel
ro_RO: Ajută la îmbunătățirea Panolui de Control

en: Here you can copy/download your current option settings. Keep this safe as you can use it as a backup should anything go wrong, or you can use it to restore your settings on this site (or any other site).
ro_RO: De aici puteți copia/descarca opțiunile curente. Vă rugăm să le salvați într-un loc sigur, în caz de probleme sau folosiți-le pentru a restaura setările acestui site (sau oricarui altul).

en: Hints
ro_RO: Indicii

en: Hints are tooltips that popup when %d the hint icon, offering addition information about the field in which they appear.  They can be %d d by using the link below.
ro_RO: Sugestiile sunt mesaje ajutătoare ce se afişează când %d peste iconiţa pentru sugestie, oferind informaţii adiţionale despre câmpul în care apar. Acestea pot fi %d d folosind link-ul de mai jos.

en: If so, please %1$s and consider making a %2$s to keep development of Redux moving forward.
ro_RO: Dacă da, vă rugăm %1$s să luați in calcul posibilitatea de a ne face o %2$s pentru a putea sigura dezvoltarea pe viitor a Redux.

en: If you'd like to keep up to with all things Redux, please subscribe to our newsletter
ro_RO: Dacă doriţi să rămâneţi la curent cu toate noutăţile Redux, vă rugăm să vă abonaţi la buletinul nostru informativ.

en: Import
ro_RO: Importă

en: Import / Export
ro_RO: Importă / Exportă

en: Import / Export Options
ro_RO: Importă / Exportă opțiuni

en: Import Options
ro_RO: Importă opțiuni

en: Import from URL
ro_RO: Importă de la adresa URL

en: Import from file
ro_RO: Importă din fișier

en: Input the URL to another sites options set and hit Import to load the options from that site.
ro_RO: Inserează adresa opțiunilor din alt site și apasă Importă pentru a încărca opțiunile din acel site.

en: Input your backup file below and hit Import to restore your sites options from a backup.
ro_RO: Alege fișierul de rezervă mai jos și apasă Importă pentru a restaura setările dintr-o copie de rezervă.

en: Issues
ro_RO: Probleme

en: Left
ro_RO: Stanga

en: Letter Spacing
ro_RO: Spațiere litere

en: Like Redux?
ro_RO: Vă place Redux?

en: Line Height
ro_RO: Înălțime linie

en: More Features
ro_RO: Mai multe Caracteristici

en: Must call in of after the "plugins_loaded" action.
ro_RO: Necesită apelare în sau după acțiunea "plugins_loaded".

en: Need Even Faster Support?
ro_RO: Aveți Nevoie de Asistență și Mai Rapidă?

en: Need Help?
ro_RO: Aveți nevoie de Ajutor?

en: New %s
ro_RO: Nou %s

en: Newsletter
ro_RO: Buletin informativ

en: No items of this type were found.
ro_RO: Nu s-a găsit niciun articol de acest tip.

en: No media selected
ro_RO: Nici un fișier media selectat

en: No valid changlog was found.
ro_RO: Nici un jurnal de modificări, valid găsit.

en: Off
ro_RO: Oprit

en: On
ro_RO: Pornit

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Options Object
ro_RO: Obiect opțiuni

en: Options panel created using %1$s
ro_RO: Panoul de optiuni creat folosind %1$s

en: Over 250 Extensions
ro_RO: Peste 250 de Extensii

en: Password
ro_RO: Parolă

en: Phenomenal Support
ro_RO: Asistență Fenomenală

en: Please Wait
ro_RO: Vă rugăm aşteptaţi

en: Please helps us improve our panel by allowing us to gather anonymous usage stats so we know which configurations, plugins and themes to test to ensure compatibility.
ro_RO: Vă rugăm să ne ajutați la îmbunătățirea panoului nostru, permițându-ne să colectăm în anonimat statistici de utilizare, pentru a ști ce configurări, module sau teme să testăm pentru a asigura compatibilitatea.

en: Product Price
ro_RO: Preț Produs

en: Products can have simple prices or variable prices if you wish to have more than one price point for a product. For a single price, simply enter the price. For multiple price points, click <em>Enable variable pricing</em> and enter the options.
ro_RO: Produsele pot avea prețuri simple sau prețuri variabile dacă doriți să aveți mai mult decât un punct tarifar pentru un produs. Pentru un singur preț, trebuie doar să introduceți prețul. Pentru mai multe puncte tarifare, apăsați pe <em>Activare preț variabil</em> și introduceți opțiunile.

en: Purchase Buttons Anywhere
ro_RO: Buton de Cumpărare Oriunde

en: Purchase buttons can behave as either Add to Cart or Buy Now buttons. With Buy Now buttons customers are taken straight to PayPal, giving them the most frictionless purchasing experience possible.
ro_RO: Butoanele de achiziție se pot comporta, fie ca și Adaugă în Coș fie ca și butoane Cumpără Acum. Prin butoanele Cumpără Acum, clienții sunt trimiși direct către PayPal, oferindu-le cea mai facilă experiență posibilă de achiziție.

en: Redux Extensions
ro_RO: Extensii Redux

en: Redux Framework Changelog
ro_RO: Jurnal modificări Redux Framework

en: Redux Framework has an embedded demo.
ro_RO: Redux Framework are mod Demo încorporat.

en: Redux Framework is created by a worldwide team of developers who <something witty here>
ro_RO: Redux Framework este creat de o echipă internațională de dezvoltatori care <something witty here>

en: Redux Generator
ro_RO: Generator Redux

en: Redux is a simple, truly extensible options framework for WordPress themes and plugins.
ro_RO: Redux este un framework de opţiuni simplu şi cu adevărat extensibil pentru teme şi plugin-uri WordPress.

en: Regular
ro_RO: Normal

en: Remove
ro_RO: Șterge

en: Repo
ro_RO: Contract de răscumpărare

en: Reset All
ro_RO: Resetare totală

en: Reset Section
ro_RO: Resetare secțiune

en: Right
ro_RO: Dreapta

en: Save Changes
ro_RO: Salvează modificări

en: Section Defaults Restored!
ro_RO: Predefinitele secțiunii au fost restaurate!

en: Select an item
ro_RO: Selectează un articol

en: Settings Imported!
ro_RO: Setări importate!

en: Settings Saved!
ro_RO: Setări salvate!

en: Settings have changed, you should save them!
ro_RO: Setările au fost modificate, ar trebui să le salvați!

en: Show Object in Javascript Console Object
ro_RO: Afișează obiect în Consola Javascript

en: Size
ro_RO: Dimensiune

en: Slide
ro_RO: Alunecare

en: Some Feature
ro_RO: Câteva Caracteristici

en: Some feature
ro_RO: Câteva caracteristici

en: Standard Fonts
ro_RO: Font-uri standard

en: Stay Up to Date
ro_RO: Rămâneți la Curent

en: Style
ro_RO: Stil

en: Subscribe
ro_RO: Abonare

en: Subsets
ro_RO: Subset

en: System Info
ro_RO: Informații sistem

en: Text Align
ro_RO: Aliniere Text

en: Text Decoration
ro_RO: Decorațiune text

en: Text Transform
ro_RO: Transformare Text

en: Thank you for updating to the latest version! Redux Framework %s is ready to <add description>
ro_RO: Vă mulțumim pentru actualizarea la ultima versiune! Redux Framework %s este pregătit pentru <add description>

en: Thank you for updating to the latest version! Redux Framework %s is ready to make your <description>
ro_RO: Vă mulțumim pentru actualizarea la ultima versiune! Redux Framework %s este pregătit pentru a vă face <description>

en: The %s menu is your access point for all aspects of your Easy Digital Downloads product creation and setup. To create your first product, simply click Add New and then fill out the product details.
ro_RO: Meniul %s este punctul dvs. de acces pentru toate aspectele crearea și configurarea produsului dvs. de Descărcări Digitale Facile. Pentru a vă crea primul produs, trebuie doar să apăsați pe Adăugați Nou iar apoi să completați detaliile produsului.

en: The <em>[purchase_link]</em> Shortcode
ro_RO: Codul scurt pentru <em>[legătură_cumpără]</em>

en: The [downloads] shortcode will display a product grid that works with any theme, no matter the size. It is even responsive!
ro_RO: Codul scurt pentru [descărcări] va afișa grila unui produs, ce funcționează cu orice temă, indiferent de dimensiune. Este chiar și responziv!

en: The following directories & files are still located in your <strong>Redux</strong>  directory. They may cause errors in Theme-Check.
ro_RO: Următoarele directoare şi fişiere se găsesc în continuare în directorul dumneavoastră  <strong>Redux</strong>. Acestea pot crea erori în Theme-Check.

en: The people that develop Redux Framework
ro_RO: Persoanele ce dezvoltă Redux Framework

en: The product grids can be customized in any way you wish and there is <a href="%s">extensive documentation</a> to assist you.
ro_RO: Grilele produsului pot fi personalizate în orice mod doriți, și există și o <a href="%s">documentație extensivă</a> ce vă va asista.

en: The theme you are testing has %s embedded. We invite you to read the %sTheme-Check Documentation%s to understand some warnings you will see because of Redux.
ro_RO: Template-ul pe care îl testaţi are %s încorporate. Vă invităm să citiţi %S documentaţia Theme-Check %s pentru a înţelege anumite avertizări pe care le veţi vedea datorită Redux.

en: The unknown action has been replaced with "%s"
ro_RO: Acțiunea necunoscută a fost inlocuită cu "%s"

en: This field cannot be empty. Please provide a value.
ro_RO: Acest câmp nu poate fi lăsat liber. Vă rugăm să-l completaţi.

en: This field must be a valid color value.
ro_RO: Acest câmp trebuie să conțină o valoare de culoare validă.

en: This field must be a valid date.
ro_RO: Câmpul trebuie să conțină o dată validă.

en: This panel demonstrates the many features of Redux.  Before digging in, we suggest you get up to speed by reviewing %1$s.
ro_RO: Acest panou prezintă multitudinea de caracteristici ale Redux. Înainte de a intra în detalii, vă sugerăm să avansaţi examinând %1$s.

en: Title
ro_RO: Titlu

en: To
ro_RO: La

en: Top
ro_RO: Sus

en: Units
ro_RO: Unitate

en: Unknown action "%1$s" specified for %2$s
ro_RO: Acțiune necunoscută "%1$s" specificată pentru %2$s

en: Uploading the downloadable files is simple. Click <em>Upload File</em> in the Download Files section and choose your download file. To add more than one file, simply click the <em>Add New</em> button.
ro_RO: Încărcarea de fișiere descărcabile este facilă. Apăsați pe <em>Încărcare Fișier</em> din secțiunea de Descărcare Fișiere, și alegeți fișierul de descărcat. Pentru a adăuga mai mult de un fișier, trebuie doar să apăsați butonul <em>Adăugare Nou</em>.

en: Use the tips below to get started using Redux Framework. You'll be up and running in no time!
ro_RO: Folosiți indiciile de mai jos pentru vă iniția în utilizarea Redux Framework. Veți fi gata de pornire în cel mai scurt timp!

en: Username
ro_RO: Nume utilizator

en: Version %s
ro_RO: Versiunea %s

en: View %s
ro_RO: Vizualizare %s

en: View the Full Changelog
ro_RO: Vizualizați Jurnalul Complet de Modificări

en: Visit the Extension Store
ro_RO: Vizitați Magazinul de Extensii

en: Visited
ro_RO: Vizitat

en: WARNING! This will overwrite all existing option values, please proceed with caution!
ro_RO: ATENTIE! Se vor suprascrie toate opțiunile, vă rugăm avansați cu precauție!

en: Want to get a head start? Use the %1$s. It will create a customized boilerplate theme or a standalone admin folder complete with all things Redux (with the help of Underscores and TGM). Save yourself a headache and try it today.
ro_RO: Vreţi să porniţi de la capăt? Folosiţi %1$s. Se va crea o temă şablon personalizată sau un dosar de administrare independent cu toate elementele Redux (cu ajutorul Liniuţelor-de-subliniere şi TGM). Scăpaţi de durerile de cap, încercând chiar azi.

en: Warning- This options panel will not work properly without javascript!
ro_RO: Atenție - Acest panou de control nu va funcționa corect fără javascript!

en: Welcome to Redux Framework
ro_RO: Bun venit la Redux Framework

en: Welcome to Redux Framework %s
ro_RO: Bune venit la Redux Framework %s

en: Welcome to the Redux Demo Panel
ro_RO: Bun venit în Panoul Demo Redux

en: What's New
ro_RO: Ce este Nou

en: Width
ro_RO: Lungime

en: With easily accessible shortcodes to display purchase buttons, you can add a Buy Now or Add to Cart button for any product anywhere on your site in seconds.
ro_RO: Prin codurile scurte, ușor accesibile, pentru afișarea butoanelor de cumpărare, puteți adăuga un buton Cumpără Acum sau Adaugă în Coș, pentru orice produs, oriunde în site, în doar câteva secunde.

en: Word Spacing
ro_RO: Spațiere cuvinte

en: Working...
ro_RO: Procesare...

en: You can easily change the number of columns by adding the columns="x" parameter:
ro_RO: Puteți cu ușurință modifica numărul de coloane, adăugând parametrul coloane="X":

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ro_RO: Nu aveti suficiente drepturi pentru a putea accesa această pagină.

en: You have changes that are not saved.  Would you like to save them now?
ro_RO: Există modificări nesalvate. Doriţi să le salvaţi acum?

en: You have changes that are not saved. Would you like to save them now?
ro_RO: Există modificări nesalvate. Doriţi să le salvaţi acum?

en: You must not enter any HTML in this field, all HTML tags have been removed.
ro_RO: Nu trebuie să introduceți cod HTML în acest câmp, toate tagurile HTML au fost șterse.

en: You must not enter any special characters in this field, all special characters have been removed.
ro_RO: Nu trebuie să introduceți caractere speciale în acest câmp, toate caracterele speciale au fost șterse.

en: You must provide a comma separated list of numerical values for this option.
ro_RO: Trebuie să furnizați o listă numerică separată prin virgulă pentru acest câmp.

en: You must provide a numerical value for this option.
ro_RO: Trebuie să furnizați o valoare numerică pentru această opțiune.

en: You must provide a valid URL for this option.
ro_RO: Trebuie să furnizați o adresă URL validă pentru această opțiune.

en: You must provide a valid email for this option.
ro_RO: Trebuie să furnizați o adresă de email validă pentru această opțiune.

en: Your current options will be replaced with the values of this preset.  Would you like to proceed?
ro_RO: Opţiunile dvs, curente vor fi înlocuite cu valorile acestei presetări. Doriţi să continuaţi?

en: Your current options will be replaced with the values of this preset. Would you like to proceed?
ro_RO: Opțiunile curente vor fi înlocuite de valorile acestui câmp. Doriți să continuați ?

en: clicking
ro_RO: dând clic

en: cool thing description.
ro_RO: descrierea chestiei nemaipomenite.

en: description
ro_RO: descriere

en: donation
ro_RO: donaţie

en: error(s) were found!
ro_RO: eroare(i) găsită(e)!

en: extensions directory
ro_RO: directorul de extensii

en: has the proper read/write permissions or enter your FTP information below.
ro_RO: are permisiunile corecte de citire/scriere sau introduceți informațiile FTP mai jos.

en: leave us a favorable review on WordPress.org
ro_RO: să ne lăsaţi o recenzie favorabilă pe WordPress.org

en: moving the mouse over
ro_RO: deplasând mous-ul deasupra

en: our documentation
ro_RO: documentaţia noastră

en: warning(s) were found!
ro_RO: atenționare(i) găsită(e)!
