Advanced Custom Fields Pro - en to nb_NO translation catalogue (613 entries)

en: Field Groups
nb_NO: Feltgrupper

en: Field Group
nb_NO: Feltgruppe

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Field Group
nb_NO: Legg til ny feltgruppe

en: Edit Field Group
nb_NO: Rediger feltgruppe

en: New Field Group
nb_NO: Ny feltgruppe

en: View Field Group
nb_NO: Vis feltgruppe

en: Search Field Groups
nb_NO: Søk i feltgrupper

en: No Field Groups found
nb_NO: Ingen feltgrupper funnet

en: No Field Groups found in Trash
nb_NO: Ingen feltgrupper funnet i papirkurven

en: Fields
nb_NO: Felt

en: Field
nb_NO: Felt

en: Add New Field
nb_NO: Legg til nytt felt

en: Edit Field
nb_NO: Rediger felt

en: New Field
nb_NO: Nytt felt

en: View Field
nb_NO: Vis felt

en: Search Fields
nb_NO: Søkefelt

en: No Fields found
nb_NO: Ingen felter funnet

en: No Fields found in Trash
nb_NO: Ingen felt funnet i papirkurven

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Inaktiv <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Inaktive <span class="count">(%s)</span>

en: Field group updated.
nb_NO: Feltgruppe oppdatert.

en: Field group deleted.
nb_NO: Feltgruppe slettet.

en: Field group published.
nb_NO: Feltgruppe publisert.

en: Field group saved.
nb_NO: Feltgruppe lagret.

en: Field group submitted.
nb_NO: Feltgruppe sendt inn.

en: Field group scheduled for.
nb_NO: Feltgruppe planlagt for

en: Field group draft updated.
nb_NO: Feltgruppekladd oppdatert.

en: Location
nb_NO: Sted

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Move to trash. Are you sure?
nb_NO: Flytt til papirkurven. Er du sikker?

en: checked
nb_NO: avkrysset

en: No toggle fields available
nb_NO: Ingen av/på- felter tilgjengelig

en: Field group title is required
nb_NO: Feltgruppetittel er påkrevd

en: copy
nb_NO: kopier

en: or
nb_NO: eller

en: Parent fields
nb_NO: Foreldrefelter

en: Sibling fields
nb_NO: Søskenfelter

en: Move Custom Field
nb_NO: Flytt egendefinert felt

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
nb_NO: Dette feltet kan ikke flyttes før endringene er lagret

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
nb_NO: Endringene du har gjort vil gå tapt dersom du navigerer vekk fra denne siden

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
nb_NO: Strengen  "field_" kan ikke brukes som starten på et feltnavn

en: Field Keys
nb_NO: Feltnøkler

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Move Complete.
nb_NO: Flytting komplett.

en: The %s field can now be found in the %s field group
nb_NO: %s feltet finnes nå i %s feltgruppen

en: Close Window
nb_NO: Lukk vinduet

en: Please select the destination for this field
nb_NO: Vennligst velg målet for dette feltet

en: Move Field
nb_NO: Flytt felt

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Aktive <span class="count"> (%s)</span>
nb_NO[1]: Aktive <span class="count"> (%s)</span>

en: Field group duplicated. %s
nb_NO: Feltgruppe duplisert. %s

en: %s field group duplicated. | %s field groups duplicated.
nb_NO[0]: %s feltgruppe duplisert.
nb_NO[1]: %s feltgrupper duplisert.

en: Field group synchronised. %s
nb_NO: Feltgruppe synkronisert. %s

en: %s field group synchronised. | %s field groups synchronised.
nb_NO[0]: %s feltgruppe synkronisert.
nb_NO[1]: %s feltgrupper synkronisert.

en: Sync available
nb_NO: Synkronisering tilgjengelig

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

note: Description of the plugin/theme
en: Customise WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
nb_NO: Tilpass WordPress med kraftige, profesjonelle og intuitive felt.

en: Changelog
nb_NO: Endringslogg

en: See what's new in <a href="%s">version %s</a>.
nb_NO: Se hva som er nytt i <a href="%s">%s-utgaven</a>.

en: Resources
nb_NO: Ressurser

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Thank you for creating with <a href="%s">ACF</a>.
nb_NO: Takk for at du bygger med <a href="%s">ACF</a>.

en: Duplicate this item
nb_NO: Dupliser dette elementet

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Search
nb_NO: Søk

en: Select %s
nb_NO: Velg %s

en: Synchronise field group
nb_NO: Synkroniser feltgruppe

en: Sync
nb_NO: Synkroniser

en: Custom Fields
nb_NO: Egendefinerte felt

en: Upgrade Database
nb_NO: Oppgrader database

en: Review sites & upgrade
nb_NO: Gå igjennom nettsteder og oppgrader

en: Error validating request
nb_NO: Kunne ikke validere forespørselen

en: No updates available.
nb_NO: Ingen oppdateringer tilgjengelige.

en: Add-ons
nb_NO: Tillegg

en: <b>Error</b>. Could not load add-ons list
nb_NO: <b>Feil</b>. Kunne ikke laste liste over tillegg

en: Info
nb_NO: Informasjon

en: What's New
nb_NO: Hva er nytt

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: No field groups selected
nb_NO: Ingen feltgrupper valgt

en: No file selected
nb_NO: Ingen fil valgt

en: Error uploading file. Please try again
nb_NO: Feil ved opplasting av fil. Vennligst prøv igjen

en: Incorrect file type
nb_NO: Feil filtype

en: Import file empty
nb_NO: Importfil tom

en: Imported 1 field group | Imported %s field groups
nb_NO[0]: Importerte 1 feltgruppe
nb_NO[1]: Importerte %s feltgrupper

en: Conditional Logic
nb_NO: Betinget logikk

en: Show this field if
nb_NO: Vis dette feltet hvis

en: is equal to
nb_NO: er lik

en: is not equal to
nb_NO: er ikke lik

en: and
nb_NO: og

en: Add rule group
nb_NO: Legg til regelgruppe

en: Drag to reorder
nb_NO: Dra for å endre rekkefølge

en: Edit field
nb_NO: Rediger felt

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Duplicate field
nb_NO: Dupliser felt

en: Move field to another group
nb_NO: Flytt felt til en annen gruppe

en: Move
nb_NO: Flytt

en: Delete field
nb_NO: Slett felt

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Field Label
nb_NO: Feltetikett

en: This is the name which will appear on the EDIT page
nb_NO: Dette navnet vil vises på REDIGERING-siden

en: Field Name
nb_NO: Feltnavn

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
nb_NO: Enkeltord, ingen mellomrom. Understreker og streker tillatt

en: Field Type
nb_NO: Felttype

en: Instructions
nb_NO: Instruksjoner

en: Instructions for authors. Shown when submitting data
nb_NO: Instruksjoner for forfattere. Vises når du sender inn data

en: Required?
nb_NO: Påkrevd?

en: Wrapper Attributes
nb_NO: Omslags-attributter

en: width
nb_NO: bredde

en: class
nb_NO: klasse

en: Close Field
nb_NO: Lukk felt

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Name
nb_NO: Navn

en: No fields. Click the <strong>+ Add Field</strong> button to create your first field.
nb_NO: Ingen felt. Klikk på <strong>+  Legg til felt</strong> knappen for å lage ditt første felt.

en: + Add Field
nb_NO: + Legg til felt

en: Rules
nb_NO: Regler

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
nb_NO: Lag et sett regler for å bestemme hvilke redigeringsvinduer som vil bruke disse feltene.

en: Style
nb_NO: Stil

en: Standard (WP metabox)
nb_NO: Standard (WP Metabox)

en: Seamless (no metabox)
nb_NO: Sømløs (ingen metabox)

en: Position
nb_NO: Posisjon

en: High (after title)
nb_NO: Høy (etter tittel)

en: Normal (after content)
nb_NO: Normal (etter innhold)

en: Label placement
nb_NO: Etikettplassering

en: Top aligned
nb_NO: Toppjustert

en: Left aligned
nb_NO: Venstrejustert

en: Instruction placement
nb_NO: Instruksjonsplassering

en: Below labels
nb_NO: Nedenfor etiketter

en: Below fields
nb_NO: Nedenfor felt

en: Order No.
nb_NO: Rekkefølge

en: Field groups with a lower order will appear first
nb_NO: Feltgrupper med lavere rekkefølge vises først

en: Shown in field group list
nb_NO: Vist i feltgruppeliste

en: Hide on screen
nb_NO: Skjul på skjermen

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
nb_NO: <b>Velg</b> elementer som skal <b>skjules</b> fra redigeringsvinduet.

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
nb_NO: Hvis flere feltgrupper vises i et redigeringsvindu, vil den første feltgruppens alternativer benyttes. (Den med laveste nummer i rekkefølgen)

en: Permalink
nb_NO: Permalenke

en: Content Editor
nb_NO: Innholdsredigerer

en: Excerpt
nb_NO: Utdrag

en: Discussion
nb_NO: Diskusjon

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Revisions
nb_NO: Revisjoner

en: Slug
nb_NO: URL-tamp

en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Page Attributes
nb_NO: Sideattributter

en: Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Tags
nb_NO: Merkelapper

en: Send Trackbacks
nb_NO: Send tilbakesporinger

en: Show this field group if
nb_NO: Vis feltgruppen hvis

en: Upgrade Sites
nb_NO: Oppgrader nettsteder

en: Advanced Custom Fields Database Upgrade
nb_NO: Databaseoppgradering for Advanced Custom Fields

en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
nb_NO: Følgende nettsteder krever en databaseoppgradering. Kryss av for de du vil oppdatere og klikk deretter %s.

en: Site
nb_NO: Nettsted

en: Site requires database upgrade from %s to %s
nb_NO: Siden krever databaseoppgradering fra%s til%s

en: Site is up to date
nb_NO: Nettstedet er oppdatert

en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
nb_NO: Databaseoppgradering er fullført. <a href="%s">Gå tilbake til nettverksdashboard</a>

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
nb_NO: Det anbefales sterkt at du sikkerhetskopierer databasen før du fortsetter. Er du sikker på at du vil kjøre oppdateringen nå?

en: Upgrade complete
nb_NO: Oppgradering komplett

en: Upgrading data to version %s
nb_NO: Oppgradere data til versjon%s

en: Repeater
nb_NO: Gjentaker

en: Flexible Content
nb_NO: Fleksibelt innhold

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: Options Page
nb_NO: Alternativer-side

en: Database Upgrade Required
nb_NO: Databaseoppgradering er påkrevd

en: Thank you for updating to %s v%s!
nb_NO: Takk for at du oppgraderte til %s v%s!

en: Before you start using the new awesome features, please update your database to the newest version.
nb_NO: Før du begynner å bruke de nye funksjonene, må du oppdatere din database til den nyeste versjonen.

en: Reading upgrade tasks...
nb_NO: Leser oppgraderingsoppgaver ...

en: Database Upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
nb_NO: Databaseoppgradering er fullført. <a href="%s">Se hva som er nytt</a>

en: Download & Install
nb_NO: Last ned og installer

en: Installed
nb_NO: Installert

en: Welcome to Advanced Custom Fields
nb_NO: Velkommen til Advanced Custom Fields

en: Thank you for updating! ACF %s is bigger and better than ever before. We hope you like it.
nb_NO: Takk for at du oppdaterte! ACF %s er større og bedre enn noen gang før. Vi håper du liker det.

en: A smoother custom field experience
nb_NO: En velfungerende opplevelse av egendefinerte felter

en: Improved Usability
nb_NO: Forbedret brukervennlighet

en: Including the popular Select2 library has improved both usability and speed across a number of field types including post object, page link, taxonomy and select.
nb_NO: Å inkludere det populære Select2-biblioteket har økt både brukervennlighet og lastetid for flere felttyper, inkludert innleggsobjekter, sidelinker, taksonomi og nedtrekksmenyer.

en: Improved Design
nb_NO: Forbedret design

en: Many fields have undergone a visual refresh to make ACF look better than ever! Noticeable changes are seen on the gallery, relationship and oEmbed (new) fields!
nb_NO: Mange felter har fått en visuell oppfriskning så ACF ser bedre ut enn på lenge! Nevneverdige endringer sees på galleri-, relasjons- og oEmbedfelter!

en: Improved Data
nb_NO: Forbedret data

en: Redesigning the data architecture has allowed sub fields to live independently from their parents. This allows you to drag and drop fields in and out of parent fields!
nb_NO: Omskriving av dataarkitekturen tillater underfelter å leve uavhengig av foreldrene sine. Det betyr at du kan dra og slippe felter til og fra foreldrefeltene sine!

en: Goodbye Add-ons. Hello PRO
nb_NO: Farvel Tillegg. Hei PRO

en: Introducing ACF PRO
nb_NO: Vi presenterer ACF PRO

en: We're changing the way premium functionality is delivered in an exciting way!
nb_NO: Vi endrer måten premium-funksjonalitet leveres på en spennende måte!

en: All 4 premium add-ons have been combined into a new <a href="%s">Pro version of ACF</a>. With both personal and developer licenses available, premium functionality is more affordable and accessible than ever before!
nb_NO: Alle fire premium-tilleggene har blitt kombinert i en ny <a href="%s">Pro-versjon av ACF</a>. Med både personlig- og utviklerlisenser tilgjengelig er premiumfunksjonalitet billigere og mer tilgjengelig enn noensinne!

en: Powerful Features
nb_NO: Kraftige funksjoner

en: ACF PRO contains powerful features such as repeatable data, flexible content layouts, a beautiful gallery field and the ability to create extra admin options pages!
nb_NO: ACF PRO inneholder kraftige funksjoner som repeterende data, fleksible innholdsstrukturer, et vakkert gallerifelt og muligheten til å lage ekstra administrasjonsegenskapssider!

en: Read more about <a href="%s">ACF PRO features</a>.
nb_NO: Les mer om <a href="%s">ACF PRO-funksjonaliteten</a>.

en: Easy Upgrading
nb_NO: Enkel oppgradering

en: To help make upgrading easy, <a href="%s">login to your store account</a> and claim a free copy of ACF PRO!
nb_NO: For å gjøre oppgradering enklere, <a href="%s">Logg inn på din konto</a> og hent en gratis kopi av ACF PRO!

en: We also wrote an <a href="%s">upgrade guide</a> to answer any questions, but if you do have one, please contact our support team via the <a href="%s">help desk</a>
nb_NO: Vi har også skrevet en <a href="%s">oppgraderingsveiledning</a> for å besvare de fleste spørsmål, men skulle du fortsatt ha et spørsmål, ta kontakt med via <a href="%s">helpdesken</a>

en: Under the Hood
nb_NO: Under panseret

en: Smarter field settings
nb_NO: Smartere feltinnstillinger

en: ACF now saves its field settings as individual post objects
nb_NO: ACF lagrer nå feltegenskapene som individuelle innleggsobjekter

en: More AJAX
nb_NO: Mer AJAX

en: More fields use AJAX powered search to speed up page loading
nb_NO: Flere felter bruker AJAX-drevet søk for å kutte ned innlastingstiden

en: Local JSON
nb_NO: Lokal JSON

en: New auto export to JSON feature improves speed
nb_NO: Ny automatisk eksport til JSON sparer tid

en: Better version control
nb_NO: Bedre versjonskontroll

en: New auto export to JSON feature allows field settings to be version controlled
nb_NO: Ny autoeksport til JSON lar feltinnstillinger bli versjonskontrollert

en: Swapped XML for JSON
nb_NO: Byttet XML mot  JSON

en: Import / Export now uses JSON in favour of XML
nb_NO: Import / eksport bruker nå JSON istedenfor XML

en: New Forms
nb_NO: Nye skjemaer

en: Fields can now be mapped to comments, widgets and all user forms!
nb_NO: Feltene kan nå tilordnes til kommentarer, widgets og alle brukerskjemaer!

en: A new field for embedding content has been added
nb_NO: Et nytt felt for å bygge inn innhold er lagt til

en: New Gallery
nb_NO: Nytt galleri

en: The gallery field has undergone a much needed facelift
nb_NO: Gallerietfeltet har gjennomgått en sårt tiltrengt ansiktsløftning

en: New Settings
nb_NO: Nye innstillinger

en: Field group settings have been added for label placement and instruction placement
nb_NO: Feltgruppeinnstillinger er lagt til for etikettplassering og instruksjonsplassering

en: Better Front End Forms
nb_NO: Bedre frontend-skjemaer

en: acf_form() can now create a new post on submission
nb_NO: acf_form() kan nå lage et nytt innlegg ved innsending

en: Better Validation
nb_NO: Bedre validering

en: Form validation is now done via PHP + AJAX in favour of only JS
nb_NO: Skjemavalidering skjer nå via PHP + AJAX framfor kun JavaScript

en: Relationship Field
nb_NO: Relasjonsfelt

en: New Relationship field setting for 'Filters' (Search, Post Type, Taxonomy)
nb_NO: Nye relasjonsfeltinnstillinger for 'Filtre' (søk, innleggstype, taksonomi)

en: Moving Fields
nb_NO: Flytte felt

en: New field group functionality allows you to move a field between groups & parents
nb_NO: Ny feltgruppe-funksonalitet gir deg mulighet til å flytte felt mellom grupper og foreldre

en: Page Link
nb_NO: Sidekobling

en: New archives group in page_link field selection
nb_NO: Ny arkiver gruppe i page_link feltvalg

en: Better Options Pages
nb_NO: Bedre sider for innstillinger

en: New functions for options page allow creation of both parent and child menu pages
nb_NO: Nye funksjoner på Valg-siden tillater oppretting av menysider for både foreldre og barn

en: We think you'll love the changes in %s.
nb_NO: Vi tror du vil elske endringene i %s.

en: Export Field Groups to PHP
nb_NO: Eksporter feltgrupper til PHP

en: The following code can be used to register a local version of the selected field group(s). A local field group can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file.
nb_NO: Følgende kode kan brukes for å registrere en lokal versjon av de(n) valgte feltgruppen(e). En lokal feltgruppe kan gi mange fordeler som raskere lastetid, versjonskontroll og dynamiske felter/innstillinger. Kopier og lim inn den følgende koden i ditt temas functions.php-fil, eller inkluder det med en ekstern fil.

en: Select Field Groups
nb_NO: Velg feltgrupper

en: Export Field Groups
nb_NO: Eksporter feltgrupper

en: Select the field groups you would like to export and then select your export method. Use the download button to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Use the generate button to export to PHP code which you can place in your theme.
nb_NO: Velg feltgruppene du vil eksportere og velg eksporteringsmetode. Bruk nedlastingsknappen for å eksportere til en .json-fil du kan importere i en annen installasjon av ACF. Bruk genererknappen for å eksportere PHP-kode du kan legge inn i ditt tema.

en: Download export file
nb_NO: Last ned eksportfil

en: Generate export code
nb_NO: Generer eksportkode

en: Import Field Groups
nb_NO: Importer feltgrupper

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the field groups.
nb_NO: Velg ACF JSON-filen du vil importere. Når du klikker importerknappen under, vil ACF importere feltgruppene.

en: Select File
nb_NO: Velg fil

en: Import
nb_NO: Importer

en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

en: Large
nb_NO: Stor

en: Full Size
nb_NO: Full størrelse

en: (no title)
nb_NO: (ingen tittel)

en: Parent
nb_NO: Forelder

en: Image width must be at least %dpx.
nb_NO: Bildebredde må være minst %dpx.

en: Image width must not exceed %dpx.
nb_NO: Bildebredden må ikke overstige %dpx.

en: Image height must be at least %dpx.
nb_NO: Bildehøyden må være minst %dpx.

en: Image height must not exceed %dpx.
nb_NO: Bilde høyde må ikke overstige %dpx.

en: File size must be at least %s.
nb_NO: Filstørrelse må være minst %s.

en: File size must must not exceed %s.
nb_NO: Filstørrelsen må ikke overstige %s.

en: File type must be %s.
nb_NO: Filtypen må være %s.

en: Basic
nb_NO: Grunnleggende

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Choice
nb_NO: Valg

en: Relational
nb_NO: Relaterte

en: Layout
nb_NO: Oppsett

en: Field type does not exist
nb_NO: Felttype eksisterer ikke

en: Checkbox
nb_NO: Avkryssingsboks

en: Toggle All
nb_NO: Velg/avvelg alle

en: Add new choice
nb_NO: Legg til nytt valg

en: Choices
nb_NO: Valg

en: Enter each choice on a new line.
nb_NO: Skriv inn hvert valg på en ny linje.

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
nb_NO: For mer kontroll, kan du angi både en verdi og merke som dette:

en: red : Red
nb_NO: svart : Svart

en: Allow Custom
nb_NO: Tillat egendefinert

en: Allow 'custom' values to be added
nb_NO: Tillat at "egendefinerte" verdier legges til

en: Save Custom
nb_NO: Lagre egendefinert

en: Save 'custom' values to the field's choices
nb_NO: Lagre "egendefinerte" verdier som alternativer i feltets valg

en: Default Value
nb_NO: Standardverdi

en: Enter each default value on a new line
nb_NO: Skriv inn hver standardverdi på en ny linje

en: Vertical
nb_NO: Vertikal

en: Horizontal
nb_NO: Horisontal

en: Toggle
nb_NO: Veksle

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
nb_NO: Legg til ekstra avkryssingsboks for å velge alle alternativer

en: Return Value
nb_NO: Returverdi

en: Specify the returned value on front end
nb_NO: Angi verdien returnert på frontend

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Both (Array)
nb_NO: Begge (Array)

en: Color Picker
nb_NO: Fargevelger

en: Clear
nb_NO: Fjern

en: Default
nb_NO: Standardverdi

en: Select Color
nb_NO: Velg farge

en: Current Color
nb_NO: Nåværende farge

en: Date Picker
nb_NO: Datovelger

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
nb_NO: Fullført

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
nb_NO: Idag

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
nb_NO: Neste

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
nb_NO: Forrige

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
nb_NO: uke

en: Display Format
nb_NO: Visningsformat

en: The format displayed when editing a post
nb_NO: Visningsformat når du redigerer et innlegg

en: Save Format
nb_NO: Lagre format

en: The format used when saving a value
nb_NO: Formatet som brukes når du lagrer en verdi

en: Return Format
nb_NO: Format som skal returneres

en: The format returned via template functions
nb_NO: Formatet som returneres via malfunksjoner

en: Week Starts On
nb_NO: Uken starter på

en: Date Time Picker
nb_NO: Dato/tid-velger

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
nb_NO: Velg tid

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
nb_NO: Tid

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
nb_NO: Time

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
nb_NO: Minutt

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
nb_NO: Sekund

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
nb_NO: Millisekund

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
nb_NO: Mikrosekund

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
nb_NO: Tidssone

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
nb_NO: Nå

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
nb_NO: Fullført

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
nb_NO: Velg

en: Email
nb_NO: Epost

en: Appears when creating a new post
nb_NO: Vises når du oppretter et nytt innlegg

en: Placeholder Text
nb_NO: Plassholdertekst

en: Appears within the input
nb_NO: Vises i inndataene

en: Prepend
nb_NO: Sett inn foran

en: Appears before the input
nb_NO: Vises før inndata

en: Append
nb_NO: Tilføy

en: Appears after the input
nb_NO: Vises etter inndata

en: File
nb_NO: Fil

en: Edit File
nb_NO: Rediger fil

en: Update File
nb_NO: Oppdater fil

en: Uploaded to this post
nb_NO: Lastet opp til dette innlegget

en: File name
nb_NO: Filnavn

en: File size
nb_NO: Filstørrelse

en: Add File
nb_NO: Legg til fil

en: File Array
nb_NO: Filtabell

en: File URL
nb_NO: Fil-URL

en: File ID
nb_NO: Fil-ID

en: Library
nb_NO: Bibliotek

en: Limit the media library choice
nb_NO: Begrense valg av mediebibliotek

en: All
nb_NO: Alle

en: Uploaded to post
nb_NO: Lastet opp til innlegg

en: Restrict which files can be uploaded
nb_NO: Begrense hvilke filer som kan lastes opp

en: Maximum
nb_NO: Maksimum

en: Allowed file types
nb_NO: Tillatte filtyper

en: Comma separated list. Leave blank for all types
nb_NO: Kommaseparert liste. Tomt for alle typer

en: Google Map
nb_NO: Google-kart

en: Locating
nb_NO: Lokaliserer

en: Sorry, this browser does not support geolocation
nb_NO: Beklager, støtter denne nettleseren ikke geolokasjon

en: Clear location
nb_NO: Tøm plassering

en: Find current location
nb_NO: Finn nåværende posisjon

en: Search for address...
nb_NO: Søk etter adresse

en: Center
nb_NO: Sentrer

en: Center the initial map
nb_NO: Sentrer det første kartet

en: Set the initial zoom level
nb_NO: Angi initielt zoom-nivå

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Customise the map height
nb_NO: Tilpasse karthøyde

en: Sub Fields
nb_NO: Underfelt

en: Specify the style used to render the selected fields
nb_NO: Angi stilen som brukes til å gjengi de valgte feltene

en: Block
nb_NO: Blokk

en: Table
nb_NO: Tabell

en: Row
nb_NO: Rad

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Select Image
nb_NO: Velg bilde

en: Edit Image
nb_NO: Rediger bilde

en: Update Image
nb_NO: Oppdater bilde

en: All images
nb_NO: Alle bilder

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: No image selected
nb_NO: Ingen bilde valgt

en: Add Image
nb_NO: Legg til bilde

en: Image Array
nb_NO: Filtabell

en: Image URL
nb_NO: Bilde-URL

en: Image ID
nb_NO: Bilde-ID

en: Preview Size
nb_NO: Forhåndsvisningsstørrelse

en: Shown when entering data
nb_NO: Vises når du skriver inn data

en: Restrict which images can be uploaded
nb_NO: Begrense hvilke bilder som kan lastes opp

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Message
nb_NO: Melding

en: New Lines
nb_NO: Linjeskift

en: Controls how new lines are rendered
nb_NO: Kontroller hvordan linjeskift gjengis

en: Automatically add paragraphs
nb_NO: Automatisk legge til avsnitt

en: Automatically add &lt;br&gt;
nb_NO: Legg til &lt;br&gt;

en: No Formatting
nb_NO: Ingen formatering

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
nb_NO: Tillat HTML-kode til å vise oppføringsteksten i stedet for gjengivelse

en: Number
nb_NO: Tall

en: Minimum Value
nb_NO: Minste verdi

en: Maximum Value
nb_NO: Maksimal verdi

en: Step Size
nb_NO: Størrelse trinn

en: Value must be a number
nb_NO: Verdien må være et tall

en: Value must be equal to or higher than %d
nb_NO: Verdien må være lik eller høyere enn %d

en: Value must be equal to or lower than %d
nb_NO: Verdien må være lik eller lavere enn %d

en: Enter URL
nb_NO: Skriv inn URL

en: Error.
nb_NO: Feil.

en: No embed found for the given URL.
nb_NO: Fant ingen innbygging for den gitte URL-en.

en: Embed Size
nb_NO: Embed-størrelse

en: Archives
nb_NO: Arkiv

en: Filter by Post Type
nb_NO: Filtrer etter innleggstype

en: All post types
nb_NO: Alle innleggstyper

en: Filter by Taxonomy
nb_NO: Filtrer etter taksonomi

en: All taxonomies
nb_NO: Alle taksonomier

en: Allow Null?
nb_NO: Tillat Null?

en: Allow Archives URLs
nb_NO: Tillat arkiv-URL-er

en: Select multiple values?
nb_NO: Velg flere verdier?

en: Password
nb_NO: Passord

en: Post Object
nb_NO: Innleggsobjekt

en: Post ID
nb_NO: ID for innlegg

en: Radio Button
nb_NO: Radioknapp

en: Other
nb_NO: Andre

en: Add 'other' choice to allow for custom values
nb_NO: Legg til 'andre'-valg for å tillate egendefinerte verdier

en: Save Other
nb_NO: Lagre annen

en: Save 'other' values to the field's choices
nb_NO: Lagre 'andre'-verdier til feltets valg

en: Relationship
nb_NO: Forhold

en: Minimum values reached ( {min} values )
nb_NO: Minimumsverdier nådd ({min} verdier)

en: Maximum values reached ( {max} values )
nb_NO: Maksimumsverdier nådd ( {max} verdier )

en: Loading
nb_NO: Laster

en: No matches found
nb_NO: Fant ingen treff

en: Search...
nb_NO: Søk …

en: Select post type
nb_NO: Velg innleggstype

en: Select taxonomy
nb_NO: Velg taksonomi

en: Filters
nb_NO: Filtre

en: Post Type
nb_NO: Innleggstype

en: Taxonomy
nb_NO: Taksonomi

en: Elements
nb_NO: Elementer

en: Selected elements will be displayed in each result
nb_NO: Valgte elementer vises i hvert resultat

en: Minimum posts
nb_NO: Minimum antall innlegg

en: Maximum posts
nb_NO: Maksimalt antall innlegg

en: %s requires at least %s selection | %s requires at least %s selections
nb_NO[0]: %s krever minst %s valgt
nb_NO[1]: %s krever minst %s valgte

[ctx: noun]
en: Select
nb_NO: Valg

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
nb_NO: Ett resultat er tilgjengelig, trykk enter for å velge det.

[ctx: Select2 JS matches_n]
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
nb_NO: %d resultater er tilgjengelige, bruk opp- og nedpiltastene for å navigere.

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
nb_NO: Fant ingen treff

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
nb_NO: Vennligst fyll inn ett eller flere tegn

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
en: Please enter %d or more characters
nb_NO: Vennligst fyll inn %d eller flere tegn

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
nb_NO: Vennligst slett ett tegn

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
en: Please delete %d characters
nb_NO: Vennligst slett %d tegn

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
nb_NO: Du kan bare velge ett element

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
en: You can only select %d items
nb_NO: Du kan bare velge %d elementer

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
nb_NO: Laster flere resultater &hellip;

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
nb_NO: Søker&hellip;

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
nb_NO: Lasting mislyktes

[ctx: verb]
en: Select
nb_NO: Velg

en: Stylised UI
nb_NO: Stilisert brukergrensesnitt

en: Use AJAX to lazy load choices?
nb_NO: Bruk AJAX for å laste valg i bakgrunnen ved behov?

en: Specify the value returned
nb_NO: Angi verdien som returneres

en: The tab field will display incorrectly when added to a Table style repeater field or flexible content field layout
nb_NO: Fane-feltet vises ikke korrekt når det plasseres i et repeterende felt med tabell-visning eller i et fleksibelt innholdsfelt

en: Use "Tab Fields" to better organize your edit screen by grouping fields together.
nb_NO: Bruk "Fane-felt" til å gruppere felter

en: All fields following this "tab field" (or until another "tab field" is defined) will be grouped together using this field's label as the tab heading.
nb_NO: Alle felter som kommer etter dette "fane-feltet" (eller til et annet "fane-felt" defineres) blir gruppert under overskriften til dette fane-feltet.

en: Placement
nb_NO: Plassering

en: End-point
nb_NO: Avslutning

en: Use this field as an end-point and start a new group of tabs
nb_NO: Bruk dette feltet som en avslutning eller start en ny fane-gruppe

en: No
nb_NO: Nei

en: None
nb_NO: Ingen

en: Select the taxonomy to be displayed
nb_NO: Velg taksonomien som skal vises

en: Appearance
nb_NO: Utseende

en: Select the appearance of this field
nb_NO: Velg utseendet på dette feltet

en: Multiple Values
nb_NO: Flere verdier

en: Multi Select
nb_NO: Flervalgsboks

en: Single Value
nb_NO: Enkeltverdi

en: Radio Buttons
nb_NO: Radioknapper

en: Create Terms
nb_NO: Opprett termer

en: Allow new terms to be created whilst editing
nb_NO: Tillat at nye termer opprettes under redigering

en: Save Terms
nb_NO: Lagre termer

en: Connect selected terms to the post
nb_NO: Koble valgte termer til innlegget

en: Load Terms
nb_NO: Hent termer

en: Load value from posts terms
nb_NO: Hent verdier fra andre innleggstermer

en: Term Object
nb_NO: Term-objekt

en: Term ID
nb_NO: Term-ID

en: User unable to add new %s
nb_NO: Brukeren kan ikke legge til ny %s

en: %s already exists
nb_NO: %s eksisterer allerede

en: %s added
nb_NO: %s lagt til

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Character Limit
nb_NO: Karakterbegrensning

en: Leave blank for no limit
nb_NO: La stå tomt for ingen grense

en: Text Area
nb_NO: Tekstområde

en: Rows
nb_NO: Rader

en: Sets the textarea height
nb_NO: Setter textarea-høyde

en: Time Picker
nb_NO: Tidsvelger

en: True / False
nb_NO: Sann / Usann

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Displays text alongside the checkbox
nb_NO: Viser tekst ved siden av avkryssingsboksen

en: On Text
nb_NO: På tekst

en: Text shown when active
nb_NO: Teksten som vises når aktiv

en: Off Text
nb_NO: Av tekst

en: Text shown when inactive
nb_NO: Teksten som vises når inaktiv

en: Url
nb_NO: URL

en: Value must be a valid URL
nb_NO: Feltet må inneholde en gyldig URL

en: User
nb_NO: Bruker

en: Filter by role
nb_NO: Filtrer etter rolle

en: All user roles
nb_NO: Alle brukerroller

en: Wysiwyg Editor
nb_NO: WYSIWYG Editor

en: Visual
nb_NO: Visuell

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
nb_NO: Tekst

en: Click to initialize TinyMCE
nb_NO: Klikk for å initialisere TinyMCE

en: Tabs
nb_NO: Faner

en: Visual & Text
nb_NO: Visuell og tekst

en: Visual Only
nb_NO: Bare visuell

en: Text Only
nb_NO: Bare tekst

en: Toolbar
nb_NO: Verktøylinje

en: Show Media Upload Buttons?
nb_NO: Vise knapper for mediaopplasting?

en: Delay initialization?
nb_NO: Utsette initialisering?

en: TinyMCE will not be initalized until field is clicked
nb_NO: TinyMCE blir ikke initialisert før feltet klikkes

en: Edit field group
nb_NO: Rediger feltgruppe

en: Validate Email
nb_NO: Valider epot

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Post updated
nb_NO: Innlegg oppdatert

en: Spam Detected
nb_NO: Søppel avdekket

en: Expand Details
nb_NO: Utvid detaljer

en: Collapse Details
nb_NO: Skjul detaljer

en: Validation successful
nb_NO: Vellykket validering

en: Validation failed
nb_NO: Validering mislyktes

en: 1 field requires attention
nb_NO: 1 felt må ses på

en: %d fields require attention
nb_NO: %d felter må ses på

en: Restricted
nb_NO: Begrenset

en: Post
nb_NO: Innlegg

en: Page
nb_NO: Side

en: Forms
nb_NO: Skjemaer

en: Attachment
nb_NO: Vedlegg

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Current User Role
nb_NO: Rolle nåværende bruker

en: Super Admin
nb_NO: Superadmin

en: Current User
nb_NO: Nåværende bruker

en: Logged in
nb_NO: Logget inn

en: Viewing front end
nb_NO: Ser forside

en: Viewing back end
nb_NO: Ser adminside

en: Page Parent
nb_NO: Sideforelder

en: Page Template
nb_NO: Sidemal

en: Default Template
nb_NO: Standardmal

en: Page Type
nb_NO: Sidetype

en: Front Page
nb_NO: Forside

en: Posts Page
nb_NO: Innleggsside

en: Top Level Page (no parent)
nb_NO: Toppnivåside (ingen forelder)

en: Parent Page (has children)
nb_NO: Foreldreside (har barn)

en: Child Page (has parent)
nb_NO: Barn-side (har foreldre)

en: Post Category
nb_NO: Innleggskategori

en: Post Format
nb_NO: Innleggsformat

en: Post Status
nb_NO: Innleggsstatus

en: Post Taxonomy
nb_NO: Innleggstaksonomi

en: Taxonomy Term
nb_NO: Taksonomi-term

en: User Form
nb_NO: Brukerskjema

en: Add / Edit
nb_NO: Legg til / Rediger

en: Register
nb_NO: Registrer

en: User Role
nb_NO: Brukerrolle

[ctx: verb]
en: Edit
nb_NO: Rediger

[ctx: verb]
en: Update
nb_NO: Oppdater

en: %s value is required
nb_NO: %s verdi som kreves

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Advanced Custom Fields PRO
nb_NO: Advanced Custom Fields Pro

en: Publish
nb_NO: Publiser

en: No Custom Field Groups found for this options page. <a href="%s">Create a Custom Field Group</a>
nb_NO: Ingen egendefinerte feltgrupper funnet for denne valg-siden. <a href="%s">Opprette en egendefinert feltgruppe</a>

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
nb_NO: <b>Feil</b>. Kan ikke koble til oppdateringsserveren

en: Updates
nb_NO: Oppdateringer

en: Deactivate License
nb_NO: Deaktiver lisens

en: Activate License
nb_NO: Aktiver lisens

en: License Information
nb_NO: Lisensinformasjon

en: To unlock updates, please enter your license key below. If you don't have a licence key, please see <a href="%s" target="_blank">details & pricing</a>.
nb_NO: For å låse opp oppdateringer må lisensnøkkelen skrives inn under. Se <a href="%s" target="_blank">detaljer og priser</a> dersom du ikke har lisensnøkkel.

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Update Information
nb_NO: Oppdateringsinformasjon

en: Current Version
nb_NO: Gjeldende versjon

en: Latest Version
nb_NO: Siste versjon

en: Update Available
nb_NO: Oppdatering tilgjengelig

en: Update Plugin
nb_NO: Oppdater plugin

en: Please enter your license key above to unlock updates
nb_NO: Oppgi lisensnøkkelen ovenfor for låse opp oppdateringer

en: Check Again
nb_NO: Sjekk igjen

en: Upgrade Notice
nb_NO: Oppgraderingsvarsel

[ctx: noun]
en: Clone
nb_NO: Klone

en: Select one or more fields you wish to clone
nb_NO: Velg ett eller flere felt du ønsker å klone

en: Display
nb_NO: Vis

en: Specify the style used to render the clone field
nb_NO: Angi stil som brukes til å gjengi klone-feltet

en: Group (displays selected fields in a group within this field)
nb_NO: Gruppe (viser valgt felt i en gruppe innenfor dette feltet)

en: Seamless (replaces this field with selected fields)
nb_NO: Sømløs (erstatter dette feltet med utvalgte felter)

en: Labels will be displayed as %s
nb_NO: Etiketter vises som %s

en: Prefix Field Labels
nb_NO: Prefiks feltetiketter

en: Values will be saved as %s
nb_NO: Verdier vil bli lagret som %s

en: Prefix Field Names
nb_NO: Prefiks feltnavn

en: Unknown field
nb_NO: Ukjent felt

en: Unknown field group
nb_NO: Ukjent feltgruppe

en: All fields from %s field group
nb_NO: Alle felt fra %s feltgruppe

en: Add Row
nb_NO: Legg til rad

en: layout
nb_NO: oppsett

en: layouts
nb_NO: oppsett

en: remove {layout}?
nb_NO: fjern {oppsett}?

en: This field requires at least {min} {identifier}
nb_NO: Dette feltet krever minst {min} {identifier}

en: This field has a limit of {max} {identifier}
nb_NO: Dette feltet har en grense på {max} {identifier}

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
nb_NO: Dette feltet krever minst {min} {label} {identifier}

en: Maximum {label} limit reached ({max} {identifier})
nb_NO: Maksimalt {label} nådd ({max} {identifier})

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
nb_NO: {available} {label} {identifier} tilgjengelig (maks {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
nb_NO: {required} {label} {identifier} kreves (min {min})

en: Flexible Content requires at least 1 layout
nb_NO: Fleksibelt innholdsfelt krever minst en layout

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
nb_NO: Klikk "%s"-knappen nedenfor for å begynne å lage oppsettet

en: Add layout
nb_NO: Legg til oppsett

en: Remove layout
nb_NO: Fjern oppsett

en: Click to toggle
nb_NO: Klikk for å veksle

en: Reorder Layout
nb_NO: Endre rekkefølge på oppsett

en: Reorder
nb_NO: Endre rekkefølge

en: Delete Layout
nb_NO: Slett oppsett

en: Duplicate Layout
nb_NO: Dupliser oppsett

en: Add New Layout
nb_NO: Legg til nytt oppsett

en: Min
nb_NO: Minimum

en: Max
nb_NO: Maksimum

en: Button Label
nb_NO: Knappetikett

en: Minimum Layouts
nb_NO: Minimum oppsett

en: Maximum Layouts
nb_NO: Maksimum oppsett

en: Add Image to Gallery
nb_NO: Legg bildet til galleri

en: Maximum selection reached
nb_NO: Maksimalt utvalg nådd

en: Length
nb_NO: Lengde

en: Caption
nb_NO: Bildetekst

en: Alt Text
nb_NO: Alternativ tekst

en: Add to gallery
nb_NO: Legg til galleri

en: Bulk actions
nb_NO: Massehandlinger

en: Sort by date uploaded
nb_NO: Sorter etter dato lastet opp

en: Sort by date modified
nb_NO: Sorter etter dato endret

en: Sort by title
nb_NO: Sorter etter tittel

en: Reverse current order
nb_NO: Snu gjeldende rekkefølge

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Minimum Selection
nb_NO: Minimum antall valg

en: Maximum Selection
nb_NO: Maksimum antall valg

en: Insert
nb_NO: Sett inn

en: Specify where new attachments are added
nb_NO: Angi hvor nye vedlegg er lagt

en: Append to the end
nb_NO: Tilføy til slutten

en: Prepend to the beginning
nb_NO: Sett inn foran

en: Minimum rows reached ({min} rows)
nb_NO: Minimum antall rader nådd ({min} rader)

en: Maximum rows reached ({max} rows)
nb_NO: Maksimum antall rader nådd ({max} rader)

en: Add row
nb_NO: Legg til rad

en: Remove row
nb_NO: Fjern rad

en: Collapsed
nb_NO: Sammenfoldet

en: Select a sub field to show when row is collapsed
nb_NO: Velg et underfelt å vise når raden er skjult

en: Minimum Rows
nb_NO: Minimum antall rader

en: Maximum Rows
nb_NO: Maksimum antall rader

en: No options pages exist
nb_NO: Ingen side for alternativer eksisterer

en: Options
nb_NO: Valg

en: Options Updated
nb_NO: Alternativer er oppdatert

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%s">details & pricing</a>.
nb_NO: For å låse opp oppdateringer må lisensnøkkelen skrives inn på <a href="%s">oppdateringer</a>-siden. Se <a href="%s" target="_blank">detaljer og priser</a> dersom du ikke har lisensnøkkel.
