Email Users - en to fi translation catalogue (181 entries)

en: 1 (use Bcc: field)
fi: 1 (käytä Piilokopio: kenttää)

en: 1 (use To: field)
fi: 1 (käytä Vastaanottaja: kenttää)

en: A post of interest:
fi: Kiinnostava viesti:

en: Accept to receive post or page notification emails
fi: Hyväksy viestien vastaanottaminen sähköpostitse

en: Access this options page.
fi: Asetukset sivulle.

en: Actual:
fi: Varsinainen:

en: Administrators and editors.
fi: Hallinnoijat ja muokkaajat.

en: Administrators only.
fi: Vain pääkäyttäjille.

en: Administrators, editors and authors.
fi: Vain pääkäyttäjille, muokkaajille ja kirjoittajille.

en: Administrators, editors, authors and contributors.
fi: Vain pääkäyttäjille, muokkaajille ja yleishyödyllisille.

en: Allow Users to control their own Email Users settings.
fi: Anna käyttäjien hallita omia Meilaa-Käyttäjiä asetuksiaan.

en: Allow Users to control their own Email Users settings:
fi: Anna käyttäjien hallita omia Meilaa-Käyttäjiä asetuksiaan.

en: Apply Default Settings
fi: Ota käyttöön oletusasetukset

en: BCC Limit
fi: Piilokopioraja

en: By default the table will display 20 rows.
fi: Oletuksena taulukossa näytetään 20 riviä

en: Capability
fi: Oikeudet

en: Copy Sender
fi: Kopioi lähettäjä

en: Current Version:
fi: Nykyinen versio:

en: Default Roles
fi: Oletusroolit

en: Default User Settings
fi: Oletus käyttäjäasetukset

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Default<br/>Notification Body
fi: Oletus<br />Ilmoitusviestin runko

en: Default<br/>Notification Subject
fi: Oletus<br />Ilmoituksen otsikko

en: Default<br/>User Settings
fi: Oletus<br />Käyttäjäasetukset

en: Description
fi: Seloste

en: Discover other Plugins by MarvinLabs
fi: Löydä muut lisäosat jotka MarvinLabs on tehnyt

en: Display Name
fi: Näytettävä nimi

en: Display Name (User Login)
fi: Näytettävä nimi (käyttäjätunnus)

en: Display Names
fi: Näytettävät nimet

en: E-Mail Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Footer
fi: Viestin loppuosa

en: Email Preferences
fi: Viestiasetukset

en: Email Users
fi: Meilaa Käyttäjiä

en: Email Users Settings
fi: Meilaa Käyttäjiä asetukset

en: Email sent to %s user(s).
fi: Viesti lähetetty %s käyttäjälle.

en: Email-Users Capabilities
fi: Meilaa-Käyttäjiä oikeudet

en: Email-Users Defaults
fi: Meilaa-Käyttäjiä oletukset

en: Email-Users Information
fi: Meilaa Käyttäjiä -tietoja

en: Email-Users Integration
fi: Meilaa Käyttäjiä -integraatio

en: Email-Users Plugin Settings
fi: Meilaa-Käyttäjiä lisäkkeen asetukset

en: Email-Users Test Notification Mail
fi: Meilaa-Käyttäjiä testi-ilmoitusviesti

en: Email-Users Variables
fi: Meilaa-Käyttäjiä muuttujat

en: Email-Users has default values for all settings.  When reset, the following values are used.
fi: Meilaa-Käyttäjiä omaa oletusasetukset kaikille asetuksille. Kun ne otetaan käyttöön, ovat ne seuraavat.

en: Email-Users wp_mail() Check
fi: Meilaa-Käyttäjiä wp_mail() tarkistus

en: Exclude sender from email recipient list.
fi: Poista lähettäjä vastaanottajien listalta.

en: Expected:
fi: Odotettu:

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filters
fi: Suodattimet

en: First Name Last Name
fi: Etunimi Sukunimi

en: First Name Last Name (User Login)
fi: Etunimi Sukunimi (käyttäjätunnus)

en: From Sender Email<br/>Address Override
fi: Lähettäjän sähköposti<br />Osoitteen ohitus

en: From Sender<br/>Exclude
fi: Lähettäjä<br />Ei sisällytystä

en: From Sender<br/>Name Override
fi: Lähettäjä<br />Nimen ohitus

en: Groups
fi: Ryhmät

en: If you lose time copy/pasting the same post structure every time, try:
fi: Mikäli joka kerta tuhlaat aikaasi saman asian kopiointiin, kokeile:

en: If you use Google Forms and want to integrate them with your WordPress site, try:
fi: Jos käytät Google Forms-palvelua ja haluat yhdistää sen WordPress:iin, kokeile:

en: Installed Version:
fi: Asennettu versio:

en: Invalid email address ("%s") found.
fi: Virheellisiä sähköpostiosoitteita ("%s") löytynyt.

en: It looks like you have an old version of the plugin activated. Please deactivate the plugin and activate it again to complete the installation of the new version.
fi: Näyttää siltä että sinulla on vanha versio tästä lisäkkeestä käytössä. Ole hyvä ja poista vanha versio käytöstä jonka jälkeen päivitä uusimpaan versioon.

en: Last Name, First Name
fi: Sukunimi, Etunimi

en: Last Name, First Name (User Login)
fi: Sukunimi, Etunimi (käyttäjätunnus)

en: Mail Format
fi: Viestin muoto

en: Mail format
fi: Viestin muoto

en: Mail sending aborted.
fi: Viestin lähetys keskeytetty.

en: Mail will be sent as:
fi: Viesti lähetetään muodossa:

en: Make a Donation
fi: Tee lahjoitus

en: Mass Email
fi: Massaviestit

en: Mass Email Off
fi: Massaviestit pois käytöstä

en: Mass Email On
fi: Massaviestit toiminnassa

en: Message
fi: Viesti

en: More Plugins from Mike Walsh
fi: Lisää lisäosia Mike Walshilta

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: No
fi: Ei

en: No email has been sent to other users. This may be because no valid email addresses were found.
fi: Yhtäkään viestiä ei lähetetty koska yhtäkään oikean muotoista sähköpostiosoitetta.

en: No recipients were found.
fi: Vastaanottajia ei löytynyt.

en: No users selected
fi: Ei käyttäjiä valittuina

en: None
fi: Ei mitään

en: Note:  Invalid email addresses are not saved.
fi: Huomaa että viallisia sähköpostiosotteita ei tallenneta.

en: Notification sent to %s user(s).
fi: Ilmoitus lähetetty %s käyttäjälle.

en: Notifications
fi: Muistutukset

en: Notifications Off
fi: Muistutukset poissa käytöstä

en: Notifications Off & Mass Email Off
fi: Muistutukset poissa käytöstä & Massaviestit pois käytöstä

en: Notifications Off & Mass Email On
fi: Muistutukset poissa käytöstä & Massaviestit toiminnassa

en: Notifications On
fi: Muistukset toiminnassa

en: Notifications On & Mass Email Off
fi: Muistukset toiminnassa & Massaviestit pois käytöstä

en: Notifications On & Mass Email On
fi: Muistukset toiminnassa & Massaviestit toiminnassa

en: Notify Users
fi: Ilmoita käyttäjille

en: Notify Users About this Page
fi: Ilmoita käyttäjille tästä sivusta

en: Notify Users About this Post
fi: Ilmoita käyttäjille tästä julkaisusta

en: Notify Users of a %s
fi: Ilmoita käyttäjille %s

en: Notify users of new posts.
fi: Ilmoita käyttäjille uusista blogijulkaisuista.

en: Number of Users who accept emails sent to multiple recipients:
fi: Käyttäjien lukumäärä jotka ovat hyväksyneet usealle vastaanottajalle lähetetyt viestit:

en: Number of Users who accept post or page notification emails:
fi: Käyttäjien lukumäärä jotka ovat hyväksyneet ilmoitusten vastaanottamisen:

en: Number of Users who accept<br/>emails sent to multiple recipients:
fi: Käyttäjien lukumäärä jotka ovat hyväksyneet usealle vastaanottajalle lähetettyjen viestien vastaanoton:

en: Number of Users who accept<br/>post or page notification emails:
fi: Käyttäjien lukumäärä jotka ovat hyväksyneet ilmoitusten vastaanoton:

en: Off
fi: Pois päältä

en: On
fi: Toiminnassa

en: Plain text
fi: Pelkkä teksti

en: Please correct the errors displayed above and try again.
fi: Ole hyvä ja korjaa yllä ilmoitetut virheet jonka jälkeen voit yrittää uudelleen.

en: Please select the %s that you wish to notify users about.
fi: Valitse %s josta aiot käyttäjiä tiedottaa.

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Plugin settings have been restored to the defaults.
fi: Lisäkkeen asetukset on palautettu oletuksiin

en: Plugin's Home Page
fi: Lisäosan kotivisvu

en: Receive emails sent to multiple recipients.
fi: Vastaanota viestit jotka on lähetetty usealle vastaanottajalle.

en: Receive emails sent to multiple recipients:
fi: Vastaanota viestit jotka on lähetetty usealle vastaanottajalle:

en: Receive post or page notification emails.
fi: Vastaanota viestit tai ilmoitukset.

en: Receive post or page notification emails:
fi: Vastaanota viestit tai ilmoitukset:

en: Recipients
fi: Vastaanottajat

en: Role
fi: Rooli

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Search
fi: Haku

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Send Bounces To Email<br/>Address Override
fi: Palautuvat viestit osoitteeseen<br />Osoitteen ohitus

en: Send Email
fi: Lähetä viesti

en: Send Group Message
fi: Lähetä ryhmäviesti

en: Send Individual Message
fi: Lähetä yksittäinen viesti

en: Send Test Notification to Yourself
fi: Lähetä testi-ilmoitus itsellesi

en: Send a Group Message
fi: Lähetä ryhmäviesti

en: Send an Email to Individual Users
fi: Lähetä viesti yksittäisille käyttäjille

en: Send an Email to a Custom Filtered list of Users
fi: Lähetä viesti valikoidulle listalle käyttäjiä

en: Send an Email to a Group of Users
fi: Lähetä viesti ryhmälle käyttäjiä

en: Send an email to a single user.
fi: Lähetä viesti yhdelle käyttäjälle.

en: Send an email to one or more individual users
fi: Lähetä viesti yhdelle tai useammalle käyttäjälle

en: Send an email to one or more user groups
fi: Lähetä viesti yhdelle tai useammalle käyttäjäryhmälle.

en: Send an email to user groups.
fi: Lähetä viesti käyttäjäryhmälle.

en: Send an email to various users at the same time.
fi: Lähetä viesti eri käyttäjille samanaikaisesti.

en: Send mail as plain text or HTML by default?
fi: Lähetä viestit oletuksena pelkkänä tekstinä vai HTML-muodossa?

en: Send to %s
fi: Lähetä %s

en: Send to Group(s)
fi: Lähetä ryhmille

en: Send to User(s)
fi: Lähetä käyttäjille

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Short Code<br/>Processing
fi: Lyhytkoodi<br />....

en: Sort Users By
fi: Järjestä käyttäjät

en: Status
fi: Tila

en: Subject
fi: Aihe

en: Test email sent to %s.
fi: Testiviesti lähetetty %s käyttäjälle.

en: The email address (%s) of the user you are trying to send mail to is not a valid email address format.
fi: Osoite (%s) jota yrität käyttää ei ole oikeassa muodossa oleva sähköpostiosoite.

en: The users that did not agree to receive notifications do not appear here.
fi: Käyttäjät jotka eivät hyväksyneet vastaanottavansa ilmoituksia eivät ole listattuna tässä.

en: There was a problem trying to send email to users.
fi: Jokin ongelma tuli vastaan lähettäessä viestiä käyttäjille.

en: Try 30 if you have problems sending emails to many users (some providers forbid too many recipients in BCC field).
fi: Kokeile arvolla 30 jos usealle vastaanottajalle lähettäminen on ongelmallista (jotkin palveluntarjoajat estävät käyttämästä kovin montaa piilokopion vastaanottajaa).

en: Trying to notify users of a %s without passing the %s id!
fi: Yritetään ilmoittaa käyttäjille %s mutta ilman %s kuuluvaa tunnusta!

en: Use CTRL key to select/deselect multiple items
fi: Paina CTRL-painiketta näppäimistössäni valitaksesi useampia vaihtoehtoja

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Group
fi: Käyttäjäryhmä

en: User Login
fi: Käyttäjätunnus

en: User Login (Display Name)
fi: Käyttäjätunnus (Näytettävä nimi)

en: User Login (First Name Last Name)
fi: Käyttäjätunnus (Etunimi Sukunimi)

en: User Login (Last Name, First Name)
fi: Käyttäjätunnus (Sukunimi, Etunimi)

en: User Settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: User Settings<br/>Table Rows
fi: Käyttäjäasetukset<br />Taulukon rivit

en: User Statistics
fi: Käyttäjästatistiikkaa

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Variables you can include in the subject or body templates
fi: Muuttujat joita voit käyttää viestissä

en: WARNING: More email has been sent than the number of recipients found.
fi: VAROITUS: Enemmän viestejä lähti kuin vastaanottajia löytyi.

en: Warning:  wp_mail() appears to be overloaded.
fi: Varoitus: wp_mail() näyttää olevan ylikuormitettu.

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are not allowed to change the options of this plugin.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muuttaa tämän lisäosan asetuksia.

en: You are not allowed to notify users about posts and pages.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia ilmoittaa käyttäjille postauksista ja sivuista.

en: You are not allowed to send emails to user groups.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lähettää viestejä käyttäjäryhmille.

en: You are not allowed to send emails to users.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lähettää viestejä käyttäjille.

en: You are not allowed to send emails.
fi: Sinulla ei ole lupaa lähettää viestejä.

en: You are not allowed to view the user settings.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia katsella käyttäjäasetuksia.

en: You are only allowed to select one user at a time.
fi: Voit valita vain yhden käyttäjän kerrallaan.

en: You can select multiple groups by pressing the CTRL key.
fi: Voit pinaa CTRL-painiketta näppäimistössäni valitaksesi useampia ryhmiä.

en: You must enter a subject.
fi: Lisää otsikko

en: You must enter at least a recipient.
fi: Sinun tulee lisätä ainakin yksi vastaanottaja.

en: You must enter some content.
fi: Jotakin sisältöä viestillä tulisi olla.

en: You must select at least a recipient.
fi: Sinun on valittava vähintään yksi vastaanottaja

en: You must select at least a role.
fi: Valitse ainakin yksi rooli.

en: You must specify the mail format.
fi: Sinun tulee valita viestin muoto.

en: the WordPress user name of the person sending the mail
fi: WordPress käyttäjä jolle viestiä ollaan lähettämässä

en: the author of the post you want to highlight
fi: postauksen tekijä jota haluat korostaa

en: the blog's name
fi: blogin nimi

en: the content of the post you want to highlight
fi: postauksen sisältö jota haluat korostaa

en: the excerpt of the post you want to highlight
fi: osa postauksesta jota haluat korostaa

en: the link to the blog
fi: linkki blogiin

en: the link to the post you want to highlight
fi: linkki postaukseen jota haluat korostaa

en: the title of the post you want to highlight
fi: postauksen otsikko jota haluat korostaa

en: wp_mail() Debug
fi: wp_mail() debuggaus
