Ecommerce WD - en to tr_TR translation catalogue (609 entries)

en: %s is up to date.
tr_TR: %s güncel olduğunu.

en: - Select -
tr_TR: - Seç -

en: <br>Products details:<br>%s<br>
tr_TR: <br> Ürünler ayrıntıları: <br>%s <br>

en: API options
tr_TR: API seçenekleri

en: Active
tr_TR: Aktif

en: Add New Category
tr_TR: Yeni Kategori Ekle

en: Add New Country
tr_TR: Yeni Ülke Ekle

en: Add New Discount
tr_TR: Yeni İndirim Ekle

en: Add New Ecommerce Page
tr_TR: Yeni E-ticaret Sayfası Ekle

en: Add New Label
tr_TR: Yeni Etiket Ekle

en: Add New Manufacturer
tr_TR: Yeni Üretici ekle

en: Add New Parameter
tr_TR: Yeni Parametre Ekle

en: Add New Product
tr_TR: Yeni Ürün Ekle

en: Add New Shipping method
tr_TR: Yeni Nakliye yöntemi ekleyin

en: Add New Tag
tr_TR: Yeni Etiket Ekle

en: Add New Tax
tr_TR: Yeni Vergi Ekle

en: Add category parameters
tr_TR: kategori parametrelerini ekleyin

en: Add currency
tr_TR: Para Birimi ekle

en: Add files
tr_TR: Dosya Ekle

en: Add images
tr_TR: Görseller ekle

en: Add or remove Taxes
tr_TR: Ekleme veya Vergi kaldırma

en: Add or remove categories
tr_TR: Ekle veya kategorileri kaldırmak

en: Add or remove countries
tr_TR: Ekleme veya ülkeleri kaldırma

en: Add or remove discounts
tr_TR: Ekleme veya indirimler kaldırma

en: Add or remove labels
tr_TR: Ekleme veya etiketleri kaldırma

en: Add or remove parameters
tr_TR: Ekleme veya parametrelerini kaldırın

en: Add or remove shipping methods
tr_TR: Ekle veya nakliye yöntemlerini kaldırmak

en: Add or remove tags
tr_TR: Etiket ekleme veya kaldırma

en: Add order status
tr_TR: Sipariş durumunu ekle

en: Add page
tr_TR: Sayfa ekle

en: Add parameter
tr_TR: parametresini ekleyin

en: Add product
tr_TR: Ürün ekle

en: Add tag
tr_TR: Etiketi Ekle

en: Add tags
tr_TR: Etiket ekle

en: Add theme
tr_TR: tema ekleme

en: Add to cart
tr_TR: karta ekle

en: Add to cart button
tr_TR: Sepete ekle düğmesini

en: Add videos
tr_TR: video ekle

en: Add/Edit
tr_TR: Ekle / Düzenle

en: Additional charges and discounts
tr_TR: Ek ücretler ve indirimler

en: Address
tr_TR: adres

en: All Ecommerce Pages
tr_TR: Tüm E-ticaret Sayfalar

en: All Products
tr_TR: Tüm ürünler

en: All categories
tr_TR: Tüm kategoriler

en: All products page
tr_TR: Tüm ürünler sayfası

en: Amount in stock
tr_TR: Stoktaki miktarı

en: Any date
tr_TR: herhangi bir tarih

en: Any product
tr_TR: herhangi bir ürün

en: Apply
tr_TR: Uygula

en: Are you sure you want to continue? Unsaved changes will be lost.
tr_TR: Devam etmek istediğine emin misin? Kaydedilmemiş değişiklikler kaybolacak.

en: Are you sure you want to delete selected items?
tr_TR: Seçilen bölümleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Argentine Peso
tr_TR: Arjantin Pezosu

en: Asc
tr_TR: Aşağıdan Yukarıya

en: Australian Dollars
tr_TR: Avustralya Doları

en: Average daily sales
tr_TR: Ortalama günlük satış

en: Average monthly sales
tr_TR: Ortalama aylık satış

en: Bangladeshi Taka
tr_TR: Bangladeşli Taka

en: Billing data
tr_TR: fatura veri

en: Blog style
tr_TR: Blog Stili

en: Blog style view
tr_TR: Blog tarzı görünümü

en: Bold
tr_TR: Cesur

en: Bolder
tr_TR: Cesur

en: Brazilian Real
tr_TR: Brezilya Gerçek

en: Bulgarian Lev
tr_TR: Bulgar Levası

en: Buy now button
tr_TR: Şimdi düğmeye satın al

en: Canadian Dollars
tr_TR: Kanada Doları

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Canceled
tr_TR: İptal edildi

en: Categories page
tr_TR: Kategoriler sayfası

en: Category
tr_TR: Kategori

en: Category slug
tr_TR: Kategori sümüklüböcek

en: Category template
tr_TR: Kategori şablonu

en: Changes saved.
tr_TR: Değişiklikler kaydedildi

en: Checkout
tr_TR: Kontrol et

en: Checkout all products page
tr_TR: tüm ürünler sayfasını çıkış

en: Checkout canceled
tr_TR: Ödeme iptal edildi

en: Checkout date
tr_TR: Tarihi kontrol et

en: Checkout failed
tr_TR: Ödeme başarısız oldu

en: Checkout finished failure page
tr_TR: Ödeme bitmiş başarısızlık sayfası

en: Checkout finished success page
tr_TR: Ödeme bitmiş başarı sayfası

en: Checkout page
tr_TR: Ödeme sayfası

en: Checkout product page
tr_TR: Ödeme ürün sayfası

en: Cheese view
tr_TR: peynir görünümü

en: Chess
tr_TR: Satranç

en: Chilean Peso
tr_TR: Şili Pezosu

en: Chinese Yuan
tr_TR: Çin Yuanı

en: Choose from most used
tr_TR: en çok kullanılan seçim

en: Choose from most used Taxes
tr_TR: en çok kullanılan Vergi seçin

en: Choose from most used countries
tr_TR: en çok kullanılan ülke arasından seçin

en: Choose from most used discounts
tr_TR: en çok kullanılan indirimler seçin

en: Choose from most used labels
tr_TR: en çok kullanılan etiketler arasından seçim

en: Choose from most used shipping methods
tr_TR: en çok kullanılan nakliye yöntemleri arasından seçim

en: Choose from the most used categories
tr_TR: En çok kullanılan kategorilerden birini seçin

en: Choose from the most used parameters
tr_TR: En çok kullanılan parametrelerden birini seçin

en: Choose one item.
tr_TR: Bir öğe seçin.

en: City
tr_TR: Şehir

en: Colombian Peso
tr_TR: Kolombiya Pesosu

en: Company
tr_TR: Şirket

en: Compare button
tr_TR: düğmesine karşılaştırın

en: Completed
tr_TR: Tamamlandı

en: Components
tr_TR: bileşenler.

en: Confirm order
tr_TR: Sipariş onaylamak

en: Confirm order page
tr_TR: Sipariş sayfasını onayla

en: Country
tr_TR: Ülke

en: Country code
tr_TR: Ülke kodu

en: Country slug
tr_TR: Ülke sümüklüböcek

en: Credit card fields
tr_TR: Kredi kartı alanlar

en: Croatia kuna
tr_TR: Hırvatistan kuna

en: Currencies
tr_TR: Para Birimleri

en: Currency code
tr_TR: Para birimi kodu

en: Custom
tr_TR: Alışver

en: Custom template
tr_TR: özel bir şablon

en: Customer details
tr_TR: Müşteri detayları

en: Customer invoice
tr_TR: Müşteri faturası

en: Customer name
tr_TR: Müşteri Adı

en: Customer note
tr_TR: Müşteri notu

en: Czech Koruna
tr_TR: Çek Korunası

en: Danish Krone
tr_TR: Danimarka Kronu

en: Dark
tr_TR: Koyu

en: Data
tr_TR: Veri

en: Date Added
tr_TR: Eklendiği Tarih

en: Date from
tr_TR: Başlangıç Tarihi

en: Date modified
tr_TR: Değiştirilme tarihi

en: Date to
tr_TR: bugüne kadar

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: Default item is set successfully.
tr_TR: Varsayılan öğe başarıyla ayarlanır.

en: Default values
tr_TR: Varsayılan değerler

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Desc
tr_TR: Yukarıdan Aşağıya

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Discount
tr_TR: İndirim

en: Discount slug
tr_TR: İndirim sümüklüböcek

en: Discounts
tr_TR: indirimler

en: Display order page
tr_TR: Ekran sipariş sayfası

en: Dominican Peso
tr_TR: Dominik Pesosu

en: Don't send
tr_TR: göndermek etmeyin

en: Duplicate
tr_TR: Kopya

en: Duplicate this item
tr_TR: Bu öğeyi çoğaltmak

en: Ecommerce WD
tr_TR: E-ticaret WD

en: Ecommerce slug
tr_TR: E-ticaret sümüklüböcek

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Edit Category
tr_TR: Kategoriyi Düzenle

en: Edit Country
tr_TR: Düzenleme Ülke

en: Edit Discount
tr_TR: Düzenleme İndirim

en: Edit Ecommerce Page
tr_TR: Düzenleme E-ticaret Sayfası

en: Edit Label
tr_TR: Etiketi Düzenle

en: Edit Manufacturer
tr_TR: Düzenleme Üreticisi

en: Edit Parameter
tr_TR: Düzenleme Parametre

en: Edit Product
tr_TR: Ürünü Düzenle

en: Edit Shipping method
tr_TR: Düzenleme Nakliye yöntemi

en: Edit Tag
tr_TR: Düzenleme Etiketi

en: Edit Tax
tr_TR: Vergiyi Düzenle

en: Edit currency
tr_TR: Para birimini Düzenle

en: Edit order
tr_TR: Siparişi Düzenle

en: Edit order status
tr_TR: Düzenleme sipariş durumu

en: Edit page
tr_TR: Sayfayı düzenle

en: Edit payment system
tr_TR: Düzenleme ödeme sistemi

en: Edit products
tr_TR: Düzenleme ürünleri

en: Edit tag
tr_TR: Düzenleme etiketi

en: Edit theme
tr_TR: Düzenleme teması

en: Edit user account page
tr_TR: Düzen kullanıcı hesabı sayfası

en: Egyptian Pound
tr_TR: Mısır Lirası

en: Elements
tr_TR: Elemanları

en: Email
tr_TR: E-posta

en: Email options
tr_TR: E-posta seçenekleri

en: Email to Administrator
tr_TR: Yönetici e-posta

en: Email to Customer
tr_TR: Müşteriye e-posta

en: Error
tr_TR: Hata

en: Euros
tr_TR: Euro

en: Failed
tr_TR: Başarısız

en: Failed to add product(s) to your cart
tr_TR: sepetinize ürün (ler) eklenemedi

en: Failed to add to cart
tr_TR: Sepete eklenemedi

en: Failed to add your products to the cart
tr_TR: Sepete ürün eklemek için Başarısız

en: Failed to delete items.
tr_TR: öğeleri silinemedi.

en: Failed to rate
tr_TR: Oranı Başarısız

en: Failed to remove items.
tr_TR: öğeleri kaldırmak için başarısız oldu.

en: Failed to save changes.
tr_TR: Değişiklikleri kaydetmek için başarısız oldu.

en: Failed to send out the mail with checkout details.
tr_TR: ödeme detayları ile posta göndermek için başarısız oldu.

en: Failed to update default item.
tr_TR: Varsayılan öğesini güncellenemedi.

en: Failed to update item
tr_TR: öğeyi güncellenemedi

en: Failed to update order status.
tr_TR: sipariş durumunu güncellenemedi.

en: Failed to update user data
tr_TR: kullanıcı verilerini güncellenemedi

en: Failed.
tr_TR: BAŞARISIZ

en: Fax
tr_TR: Faks

en: Feedback
tr_TR: Geribildirim

en: File doesn't exist.
tr_TR: Dosya yok.

en: Finish
tr_TR: Bitiş

en: First name
tr_TR: İsim

en: Free shipping
tr_TR: free shipping

en: General
tr_TR: Genel

en: Generate template
tr_TR: şablon oluşturmak

en: Get Some Help
tr_TR: Bazı Yardım Alın

en: Global
tr_TR: Genel

en: Go
tr_TR: Git

en: Guest products added
tr_TR: Misafir ürünler eklendi

en: Hello %s,<br>Here are details for your order on %s at %s %s.
tr_TR: Merhaba%s,%s%s sipariş bilgilerini İşte <br>.

en: Hello %s,<br>Here are details for your order on %s at %s %s.<br>
tr_TR: Merhaba%s, İşte %s%s sipariş bilgilerini vardır. <br>

en: Hello %s,<br>The order status of your order on %s at %s %s is updated from <em>%s</em> to <em>%s</em>.
tr_TR: Merhaba%s,%s%s sipariş sipariş durumunu <br> <em>%s </ em> <em>%s </ em> güncellenmektedir.

en: Hello administrator, <br>Here are details for order of user %s on %s at %s %s.
tr_TR: Merhaba yönetici, kullanıcı sırasına için ayrıntıları İşte <br> olan %s üzerinde %s de %s %s .

en: Hey! How's It Going?
tr_TR: Hey! Nasıl gidiyor?

en: Hide
tr_TR: Gizle

en: Hong Kong Dollar
tr_TR: Hong Kong Doları

en: Hungarian Forint
tr_TR: Macar Forinti

en: I've already left a review
tr_TR: Zaten bir inceleme bıraktım

en: ID
tr_TR: UID

en: Icelandic krona
tr_TR: İzlanda kronu

en: Image
tr_TR: Resim

en: Import from theme template
tr_TR: tema şablonundan İthalat

en: In stock
tr_TR: Stokta var

en: Include discount in price
tr_TR: fiyat indirimi dahil et

en: Include tax in price
tr_TR: fiyat vergi dahil

en: Indian Rupee
tr_TR: Hindistan Rupisi

en: Indonesia Rupiah
tr_TR: Endonezya Rupiah

en: Inherit
tr_TR: devral(miras al)

en: Insert
tr_TR: Ekle

en: Insert the code to display category in custom area:
tr_TR: Özel alanda kategorisini görüntülemek için kod ekleyin:

en: Insert the code to display manufacturer in custom area:
tr_TR: Özel alanda üretici görüntülemek için kod ekleyin:

en: Insert the code to display product in custom area:
tr_TR: Özel alanda ürünü görüntülemek için kod ekleyin:

en: Invalid token
tr_TR: geçersiz simge

en: Invoice
tr_TR: Fatura

en: Invoice for Your order
tr_TR: Sizin sipariş için fatura

en: Invoice number
tr_TR: Fatura numarası

en: Invoice view
tr_TR: fatura görünüm

en: Is email sent to user
tr_TR: E-posta kullanıcıya gönderilen

en: Israeli Shekel
tr_TR: İsrail Şekeli

en: Item removed.
tr_TR: Öğe kaldırıldı.

en: Item saved.
tr_TR: Öğe kaydedildi.

en: Japanese Yen
tr_TR: Japon Yeni

en: Kenyan shilling
tr_TR: Kenyalı şilin

en: Label
tr_TR: Etiket

en: Label slug
tr_TR: etiket sümüklüböcek

en: Last month
tr_TR: Last Month

en: Last name
tr_TR: Soyad

en: Last two weeks
tr_TR: Son iki hafta

en: Last week
tr_TR: Geçen hafta

en: Leave A Review?
tr_TR: Bir Yorum bırakın?

en: Left
tr_TR: Sol

en: License pages
tr_TR: Lisans sayfaları

en: Licensing
tr_TR: ruhsat verme

en: Light
tr_TR: Hafif

en: Lighter
tr_TR: Çakmak

en: Links
tr_TR: bağlantılar

en: List
tr_TR: Liste

en: List view
tr_TR: Liste görünümü

en: Load default values
tr_TR: Yük varsayılan değerler

en: Login
tr_TR: Giriş Yap

en: Login to rate
tr_TR: Oy vermek için giriş

en: Mail successfully sent to user: %s
tr_TR: Başarıyla kullanıcıya gönderilen mail: %s

en: Main
tr_TR: Ana

en: Malaysian Ringgits
tr_TR: Malezyalı Ringgits

en: Manage
tr_TR: Yönet

en: Manage templates
tr_TR: şablonları yönet

en: Manufacturer
tr_TR: Üretici

en: Manufacturer data
tr_TR: üretici veri

en: Manufacturer slug
tr_TR: üretici sümüklüböcek

en: Manufacturer template
tr_TR: üretici şablonu

en: Manufacturer:
tr_TR: Üretici

en: Manufacturers
tr_TR: Üreticiler

en: Manufacturers page
tr_TR: Üreticiler sayfası

en: Market price
tr_TR: Market fiyatı

en: Masonry view
tr_TR: Yığma görünümü

en: Maybe Later
tr_TR: Belki sonra

en: Media
tr_TR: Medya

en: Meta tags
tr_TR: Meta etiketleri

en: Mexican Peso
tr_TR: Meksika Pezosu

en: Middle name
tr_TR: Göbek adı

en: Mobile
tr_TR: Mobil

en: Multiple Ecommerce-WD shortcodes are not supported.
tr_TR: Birden fazla E-ticaret WD kısa kod desteklenmez.

en: Multiple Items
tr_TR: Çoklu Öğeler

en: Name
tr_TR: Ad-Soyad

en: Nepali Rupee
tr_TR: nepali Rupisi

en: Never show again
tr_TR: Bir daha asla gösterme

en: New
tr_TR: yeni

en: New Category Name
tr_TR: Yeni Kategori Adı

en: New Country Name
tr_TR: Yeni Ülke Adı

en: New Discount Name
tr_TR: Yeni İndirim Ad

en: New Ecommerce Page
tr_TR: Yeni E-ticaret Sayfası

en: New Label Name
tr_TR: Yeni Etiket Adı

en: New Manufacturer
tr_TR: yeni Üretici

en: New Parameter Name
tr_TR: Yeni Parametre Adı

en: New Product
tr_TR: Yeni ürün

en: New Shipping method Name
tr_TR: Yeni Nakliye yöntemi Adı

en: New Tag Name
tr_TR: Yeni Etiket Adı

en: New Tax Name
tr_TR: Yeni Vergi Adı

en: New Zealand Dollar
tr_TR: Yeni Zelanda Doları

en: New status
tr_TR: yeni durum

en: Next
tr_TR: Sonraki

en: Nigerian Naira
tr_TR: Nijerya Naira

en: No
tr_TR: hayır

en: No %s found.
tr_TR: %s bulunmuş.

en: No Ecommerce Pages found in Trash.
tr_TR: Hiçbir E-ticaret Sayfalar Çöp Kutusunda bulundu.

en: No Ecommerce Pages found.
tr_TR: Hiçbir E-ticaret sayfalar bulunamadı.

en: No Image
tr_TR: Resim yok

en: No Taxes found.
tr_TR: Hiçbir Vergiler bulunamadı.

en: No categories found.
tr_TR: Hiçbir kategori bulunamadı.

en: No countries found.
tr_TR: Hiçbir ülke bulunamadı.

en: No discounts found.
tr_TR: Hiçbir indirim bulunamadı.

en: No image
tr_TR: Resim yok

en: No label
tr_TR: Etiket yok

en: No labels found.
tr_TR: Hiçbir etiketi bulundu.

en: No manufacturer selected
tr_TR: seçilmedi üretici

en: No manufacturers found in Trash.
tr_TR: Hiçbir üretici Çöp Kutusu bulundu.

en: No manufacturers found.
tr_TR: Hiçbir üretici bulunamadı.

en: No parameters found.
tr_TR: Hiçbir parametre bulunamadı.

en: No products found in Trash.
tr_TR: Ürün yok Çöp Kutusu bulundu.

en: No products found.
tr_TR: Hiçbir ürün bulundu.

en: No products to checkout
tr_TR: Ürün yok çıkış için

en: No shipping methods found.
tr_TR: Hiçbir gönderim yöntemleri bulunamadı.

en: No tags found.
tr_TR: Etiket Bulunamadı

en: Norwegian Krone
tr_TR: Norveç Kronu

en: Not yet rated
tr_TR: Henüz derecelendirilmemiş

en: Number of reviews
tr_TR: Yorum Sayısı

en: Old status
tr_TR: eski durum

en: Options
tr_TR: Seçenekler

en: Order
tr_TR: Sipariş ver

en: Order ID
tr_TR: Sipariş Kimliği

en: Order Id
tr_TR: Sipariş Kimliği

en: Order details
tr_TR: Sipariş detayları

en: Order id
tr_TR: Sipariş Kimliği

en: Order id: %s<br>%s<br>Product details:<br>%s<br>%s%s
tr_TR: Sipariş kimliği:%s <br>%s: Ürün ayrıntıları: <br>%s <br>%s%s

en: Order id: %s<br>%s<br>Products details:<br>%s<br>%s<br>%s
tr_TR: Sipariş kimliği:%s <br>%s <br> Ürünler ayrıntıları: <br>%s <br>%s <br>%s

en: Order id: %s<br>Products details:<br>%s<br>Customer details:<br>%s<br>%s%s
tr_TR: Sipariş kimliği:%s <br> Ürünler ayrıntıları: <br>%s <br> Müşteri ayrıntıları: <br>%s <br>%s%s

en: Order is confirmed
tr_TR: Sipariş onaylandıktan

en: Order is submitted
tr_TR: Sipariş teslim edilir

en: Order status
tr_TR: SİPARİŞ DURUMU :

en: Order statuses
tr_TR: Sipariş durumları

en: Orders
tr_TR: заказы

en: Orders page
tr_TR: Siparişler sayfası

en: Out of stock
tr_TR: Stoklar tükendi

en: Pakistani Rupee
tr_TR: Pakistan Rupisi

en: Paraguayan Guarani
tr_TR: Paraguay Guarani

en: Parameter slug
tr_TR: parametre sümüklüböcek

en: Parameters
tr_TR: Parametreler

en: Parent Category
tr_TR: Üst Kategori

en: Parent Category:
tr_TR: Üst kategori:

en: Parent Country
tr_TR: Veli Ülke

en: Parent Country:
tr_TR: Ebeveyn Ülke:

en: Parent Discount
tr_TR: Veli İndirim

en: Parent Discount:
tr_TR: Ebeveyn İndirim:

en: Parent Ecommerce Pages:
tr_TR: Ebeveyn E-ticaret Sayfalar:

en: Parent Label
tr_TR: Ana Etiket

en: Parent Label:
tr_TR: Ebeveyn Etiket:

en: Parent Manufacturers:
tr_TR: Veli Üreticiler:

en: Parent Parameter
tr_TR: Veli Parametre

en: Parent Parameter:
tr_TR: Ebeveyn Parametre:

en: Parent Shipping method
tr_TR: Ana Kargo yöntemi

en: Parent Shipping method:
tr_TR: Ana Nakliye yöntemi:

en: Parent Tag
tr_TR: Veli Etiketi

en: Parent Tag:
tr_TR: Ebeveyn Etiket:

en: Parent Tax
tr_TR: Ana Vergisi

en: Parent Tax:
tr_TR: Ebeveyn Vergi:

en: Pay with authorizenet AIM
tr_TR: AuthorizeNet AIM ile öde

en: Pay with authorizenet DPM
tr_TR: AuthorizeNet DPM ile ödeme

en: Pay with authorizenet SIM
tr_TR: AuthorizeNet SIM ile ödeme

en: Pay with paypal
tr_TR: PayPal ile öde

en: Pay with paypal express
tr_TR: paypal express ile ödeme

en: Pay with stripe
tr_TR: şeritli ödeme

en: Payment Method
tr_TR: Ödeme Şekli

en: Payment data
tr_TR: Ödeme verileri

en: Payment for order #%s from %s has failed.
tr_TR: %s sipariş #%s Ödeme başarısız oldu.

en: Payment status is completed
tr_TR: Ödeme durumu tamamlandıktan

en: Payment systems
tr_TR: Ödeme sistemleri

en: Payments
tr_TR: Ödemeler

en: Paypal Express Checkout
tr_TR: Paypal Ekspres Ödeme

en: Paypal Standard
tr_TR: Paypal Standart

en: Pending
tr_TR: Bekliyor

en: Per bundle
tr_TR: paket başına

en: Per item
tr_TR: Madde başına

en: Per order
tr_TR: sipariş başına

en: Per unit
tr_TR:  birim başına

en: Permalink settings
tr_TR: Kalıcı ayarları

en: Philippine Pesos
tr_TR: Filipin Pezosu

en: Phone
tr_TR: Telefon

en: Please enter a valid email address.
tr_TR: Geçerli bir e.

en: Please login
tr_TR: Lütfen giriş yapın

en: Please sort by order to enable reordering
tr_TR: yeniden sıralama etkinleştirmek için göre sıralamak Lütfen

en: Please wait
tr_TR: Lütfen bekleyin

en: Please, check your email for checkout details.
tr_TR: , Ödeme ayrıntılar için e-postanızı kontrol edin.

en: Polish Zloty
tr_TR: Polonya Zlotisi

en: Popular Categories
tr_TR: Popüler Kategoriler

en: Popular Countries
tr_TR: Popüler Ülkeler

en: Popular Discounts
tr_TR: Popüler İndirimler

en: Popular Labels
tr_TR: Popüler Etiketler

en: Popular Parameters
tr_TR: Popüler Parametreler

en: Popular Shipping methods
tr_TR: Popüler Kargo yöntemleri

en: Popular Tags
tr_TR: Popüler etiketler

en: Popular Taxes
tr_TR: Popüler Vergiler

en: Pounds Sterling
tr_TR: İngiliz Sterlini

en: Previous
tr_TR: Önceki

en: Price
tr_TR: Ücret

en: Print order page
tr_TR: Baskı sırası sayfası

en: Processed
tr_TR: İşlenmiş

en: Product
tr_TR: Ürün

en: Product ID
tr_TR: ürün kimliği

en: Product already added to cart
tr_TR: Ürün zaten sepetinize eklendi

en: Product creation failed, could not find original product.
tr_TR: Ürün oluşturma orijinal ürünü bulamadı, başarısız oldu.

en: Product data
tr_TR: Ürün bilgileri

en: Product details
tr_TR: Ürün Detayları

en: Product slug
tr_TR: Ürün sümüklüböcek

en: Product template
tr_TR: Ürün şablonu

en: Product view
tr_TR: Ürün görünümü

en: Products
tr_TR: Ürünler

en: Products compare page
tr_TR: Ürünler sayfasına karşılaştırmak

en: Products data
tr_TR: Ürünler verileri

en: Products data page
tr_TR: Ürünler veri sayfası

en: Products no longer available
tr_TR: Ürünler artık mevcut

en: Products will not ship to your country
tr_TR: Ürünler ülkenize gemi olmaz

en: Publish
tr_TR: Yayınla

en: Published
tr_TR: Yayınlandı

en: Quantity
tr_TR: Kalite

en: Quantity at least must be one
tr_TR: Birim en az bir olması gereken

en: Quick view
tr_TR: Hızlı Görünüm

en: Quick view button
tr_TR: Hızlı görünüm düğmesi

en: Rate
tr_TR: Puanla

en: Rating
tr_TR: Toplam Puan

en: Rating Date
tr_TR: Değerlendirme tarihi

en: Rating hasn't changed.
tr_TR: Puanlama değişmedi.

en: Rating is changed successfully.
tr_TR: Değerlendirme başarıyla değiştirilir.

en: Ratings
tr_TR: Puanlar

en: Read
tr_TR: Okunmuş

en: Read More in User Manual
tr_TR: Kullanım Kılavuzunda Devamı

en: Refunded
tr_TR: Iade:

en: Related products
tr_TR: İlgili ürünler

en: Relevance
tr_TR: İlgi

en: Remove all
tr_TR: Hepsini sil

en: Reports
tr_TR: Raporlar

en: Required
tr_TR: Gerekli

en: Required parameters
tr_TR: gerekli parametreler

en: Reset
tr_TR: Sıfırla

en: Reviews
tr_TR: Yorumlar

en: Right
tr_TR: Sağ

en: Romanian Leu
tr_TR: Romen Leyi

en: Russian Ruble
tr_TR: Rus rublesi

en: Sandbox
tr_TR: kum havuzu

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save and copy
tr_TR: Kaydet ve kopyalama

en: Save and new
tr_TR: Kaydet ve yeni

en: Search Categories
tr_TR: Kategori ara

en: Search Countries
tr_TR: Arama Ülkeler

en: Search Discounts
tr_TR: ara Indirim

en: Search Ecommerce Pages
tr_TR: Arama E-ticaret Sayfalar

en: Search Labels
tr_TR: Arama Etiketleri

en: Search Manufacturers
tr_TR: Arama Tedarikçiler

en: Search Parameters
tr_TR: Arama Parametreleri

en: Search Products
tr_TR: Arama Ürünler

en: Search Shipping methods
tr_TR: Arama Kargo yöntemleri

en: Search Tags
tr_TR: Arama Etiketleri

en: Search Taxes
tr_TR: Arama Vergiler

en: Search and Sort
tr_TR: Arama ve Sıralama

en: Select
tr_TR: Seç

en: Select country
tr_TR: Ülke seçin

en: Select discount
tr_TR: seç indirim

en: Select manufacturer
tr_TR: seç üretici

en: Select product
tr_TR: seç ürün

en: Send Email
tr_TR: Eposta gönder

en: Send Email to Administrator
tr_TR: Administrator E-posta gönder

en: Separate
tr_TR: Ayrı

en: Separate Countries with commas
tr_TR: virgülle ayırın Ülkeler

en: Separate Discounts with commas
tr_TR: virgülle ayırın İndirimler

en: Separate Labels with commas
tr_TR: virgülle ayırın Etiketler

en: Separate Shipping methods with commas
tr_TR: virgülle ayırın Kargo yöntemleri

en: Separate Tags with commas
tr_TR: Etiketleri virgül ile ayırın

en: Separate Taxes with commas
tr_TR: virgülle ayırın Vergiler

en: Separate categories with commas
tr_TR: virgülle ayırın kategoriler

en: Separate parameters with commas
tr_TR: virgülle ayırın parametreler

en: Ship To
tr_TR: Alıcı

en: Shipping
tr_TR: İade ve değişim adresi

en: Shipping data
tr_TR: Kargo verileri

en: Shipping data page
tr_TR: Kargo veri sayfası

en: Shipping info
tr_TR: Kargo bilgileri

en: Shipping method slug
tr_TR: Nakliye yöntemi sümüklüböcek

en: Shipping methods
tr_TR: Gönderim Tipleri

en: Shopping cart
tr_TR: Alışveriş kartı

en: Short description
tr_TR: Kısa Açıklama

en: Show
tr_TR: Göster

en: Show all categories
tr_TR: Tüm kategoriler göster

en: Show all manufacturers
tr_TR: Tüm üreticileri göster

en: Show and require
tr_TR: Göster ve ihtiyaç

en: Singapore Dollar
tr_TR: Singapur Doları

en: Single Item
tr_TR: tek Parça

en: Site name
tr_TR: Site adı

en: Site url
tr_TR: Site URL'si

en: Size
tr_TR: Boyut

en: Social buttons
tr_TR: sosyal düğmeleri

en: Social media integration
tr_TR: Sosyal medya entegrasyonu

en: South African rand
tr_TR: Güney Afrika randı

en: South Korean Won
tr_TR: Güney Kore Wonu

en: Standard pages
tr_TR: standart sayfalar

en: State
tr_TR: Devlet

en: Style
tr_TR: Stil

en: Sub-Total:
tr_TR: Ara toplam

en: Successfully added to cart
tr_TR: Başarıyla sepetinize eklendi

en: Successfully rated
tr_TR: başarıyla puan

en: Sure! I'd love to!
tr_TR: Elbette! Ben isterdim!

en: Swedish Krona
tr_TR: İsveç Kronu

en: Swiss Franc
tr_TR: İsviçre Frangı

en: System page
tr_TR: sistem sayfası

en: System pages
tr_TR: sistem sayfaları

en: Tag slug
tr_TR: Etiket sümüklüböcek

en: Tags
tr_TR: Etiketler

en: Taiwan New Dollars
tr_TR: Tayvan Yeni Doları

en: Tax
tr_TR: Vergi

en: Tax slug
tr_TR: vergi sümüklüböcek

en: Taxes
tr_TR: Vergiler

en: Template couldn't be created.
tr_TR: Şablon oluşturulamadı.

en: Template couldn't be empty.
tr_TR: Şablon boş olamazdı.

en: Template successfully created.
tr_TR: Şablon başarıyla oluşturuldu.

en: Templates
tr_TR: Şablonlar

en: Templates successfully created.
tr_TR: Şablonlar başarıyla oluşturuldu.

en: Text
tr_TR: Metin

en: Thai Baht
tr_TR: Tayland Bahtı

en: Thank you for using WordPress %s! We hope that you've found everything you need, but if you have any questions:
tr_TR: WordPress%s kullandığınız için teşekkür ederiz! Herhangi bir sorunuz varsa biz size gereken her şeyi buldum umuyoruz, ancak:

en: The changes are saved.
tr_TR: değişiklikler kaydedilir.

en: The invoice is not sent.
tr_TR: Fatura gönderilmez.

en: The invoice is sent successfully.
tr_TR: Fatura başarıyla gönderilir.

en: The item is successfully published.
tr_TR: öğe başarıyla yayınlandı.

en: The item is successfully set as default.
tr_TR: öğe başarıyla varsayılan olarak ayarlanır.

en: The item is successfully set to read.
tr_TR: öğe başarıyla okumak için ayarlanır.

en: The item is successfully set to unread.
tr_TR: öğe başarıyla okunmamış olarak ayarlanır.

en: The item is successfully unpublished.
tr_TR: öğe başarıyla yayınlanmamış olduğunu.

en: The items are saved.
tr_TR: öğeler kaydedilir.

en: The items are successfully deleted.
tr_TR: öğeler başarıyla silinir.

en: The items are successfully published.
tr_TR: öğeler başarıyla yayınlanmaktadır.

en: The items are successfully unpublished.
tr_TR: öğeler başarıyla yayınlanmamış bulunmaktadır.

en: The order #%s from %s has been canceled.
tr_TR: %s sipariş #%s iptal edildi.

en: The order status hasn't changed.
tr_TR: sipariş durumu değişmedi.

en: The order status is updated. Email sent successfully.
tr_TR: sipariş durumu güncellenir. E-posta başarıyla gönderildi.

en: The order status is updated. Failed to sent email.
tr_TR: sipariş durumu güncellenir. gönderilen e-postaya başarısız oldu.

en: The order status of your order is updated
tr_TR: Siparişinizin sipariş durumu güncellenir

en: The ordering is successfully saved.
tr_TR: sipariş başarıyla kaydedildi.

en: Themes
tr_TR: Temalar

en: There is a new %s version
tr_TR: Yeni%s sürümü var

en: This field is required
tr_TR: Bu alan gereklidir

en: This month
tr_TR: This Month

en: This option is disabled in free version.
tr_TR: Bu seçenek, ücretsiz sürümü devre dışı bırakılır.

en: This section allows you to %s.
tr_TR: Bu bölüm%s yapmanızı sağlar.

en: Thumbnail
tr_TR: Küçük resim

en: Thumbnail view
tr_TR: Küçük resim görünümü

en: Thumbnails
tr_TR: Minyatür

en: Title
tr_TR: Unvan

en: To
tr_TR: 'e kadar (geçerli)

en: Today
tr_TR: Bugün

en: Total
tr_TR: Toplam

en: Total price
tr_TR: Toplam fiyat

en: Turkish Lira
tr_TR: Türk Lirası

en: Type
tr_TR: tip

en: US Dollars
tr_TR: Amerikan doları

en: Ukrainian Hryvnia
tr_TR: Ukrayna Grivnası

en: Uninstall
tr_TR: Kaldır

en: Unit Price
tr_TR: Birim fiyat

en: Unlimited
tr_TR: Sınırsız

en: Unpublish
tr_TR: Yayından Kaldır

en: Update
tr_TR: Güncelleştirme

en: Update Category
tr_TR: Kategori Güncelle

en: Update Country
tr_TR: güncelleme Ülke

en: Update Discount
tr_TR: güncelleme İndirim

en: Update Label
tr_TR: güncelleme Etiket

en: Update Parameter
tr_TR: güncelleme Parametre

en: Update Shipping method
tr_TR: Güncelleme Nakliye yöntemi

en: Update Tag
tr_TR: güncelleme Etiketi

en: Update Tax
tr_TR: güncelleme Vergisi

en: Upgrade to paid version
tr_TR: ücretli sürümüne yükseltme

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en: User IP
tr_TR: kullanıcı IP

en: User data updated
tr_TR:  Kullanıcı verisi güncellendi

en: User management
tr_TR: Kullanıcı yönetimi

en: User management page
tr_TR: Kullanıcı yönetimi sayfası

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Vietnamese Dong
tr_TR: Vietnam Dong

en: View Category
tr_TR: Görünüm Kategorisi

en: View Country
tr_TR: Görünüm Ülke

en: View Discount
tr_TR: Görünüm İndirim

en: View Ecommerce Page
tr_TR: Görünüm E-ticaret Sayfası

en: View Label
tr_TR: Görünümü Etiket

en: View Manufacturer
tr_TR: Görünüm Üreticisi

en: View Parameter
tr_TR: Görünüm Parametre

en: View Product
tr_TR: Görünüm Ürün

en: View Shipping method
tr_TR: Görünüm Nakliye yöntemi

en: View Tag
tr_TR: Etiket

en: View Tax
tr_TR: Görünüm Vergi

en: View order
tr_TR: Siparişe Bak

en: Warning:
tr_TR: Uyarı:

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
tr_TR: Biz WordPress%s kullanılarak keyif aldığınızı umuyoruz! Bize WordPress.org üzerinde bir inceleme bırakarak düşünür müsünüz?

en: Website
tr_TR: Web Sitesi

en: Weight
tr_TR: Ağırlık

en: Welcome to %s!
tr_TR: %s hoş geldiniz!

en: Without Online Payment
tr_TR: Online Ödeme olmadan

en: Without online payment
tr_TR: online ödeme yapmadan

en: Write review button
tr_TR: Yaz Yorumla düğmesi

en: Wrong request
tr_TR: yanlış istek

en: Year
tr_TR: Yıl

en: Yes
tr_TR: Evet

en: You are about to uninstall ecommerce from wordpress. This action is not reversible.
tr_TR: Sen wordpress gelen e-ticaret kaldırmak üzeresiniz. Bu eylem geri alınamaz.

en: You can't delete basic item.
tr_TR: Temel öğe silemezsiniz.

en: You can't delete default item.
tr_TR: Varsayılan öğeyi silemezsiniz.

en: You have already rated this product
tr_TR: Zaten bu ürün puan var

en: You must manually insert the code to display the item.
tr_TR: El öğeyi görüntülemek için kod eklemek gerekir.

en: You must select at least one item.
tr_TR: En az bir öğe seçmelisiniz.

en: Your order #%s from %s has been completed.
tr_TR: %s sipariş #%s tamamlanmıştır.

en: Your order #%s from %s has been refunded.
tr_TR: Siparişiniz #%s ile%s iade edilmiştir.

en: Your order #%s from %s is now being processed.
tr_TR: %s sipariş #%s işleniyor.

en: Your order has been canceled
tr_TR: Siparişiniz iptal edildi

en: Your order has been completed
tr_TR: Siparişiniz tamamlandı

en: Your order has been refunded
tr_TR: Siparişiniz iade edildi

en: Your order has failed
tr_TR: Siparişiniz başarısız oldu

en: Your order is now being processed
tr_TR: Siparişiniz şimdi işleniyor

en: Zip code
tr_TR: Posta kodu :

en: false
tr_TR: Yanlış

en: true
tr_TR: doğru
