Easy Post Types and Fields 1.1.1 - en to nb-NO translation catalogue (191 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Easy Post Types and Fields
nb-NO: Enkel posttype og felt

note: Description of the plugin
en: Create custom post types, fields and taxonomies.
nb-NO: Opprett egendefinerte posttyper, felt og taksonomier.

en: %s setup wizard
nb-NO: %s oppsettveiviser

en: Setup wizard
nb-NO: Oppsettveiviser

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
nb-NO: Hvis du trenger å få tilgang til oppsettveiviseren igjen, vennligst klikk på knappen nedenfor.

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
nb-NO: Advarsel: Dette vil overskrive dine eksisterende innstillinger for %s. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: More
nb-NO: Mer

en: Extra features
nb-NO: Ekstra funksjoner

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
nb-NO: Forbedre nettstedet ditt med disse fantastiske pluginene fra Barn2.

en: Something went wrong while retrieving the list of products. Please try again later.
nb-NO: Noe gikk galt mens listen over produkter ble hentet. Vennligst prøv igjen senere.

en: Ready
nb-NO: Klar

en: Setup Complete
nb-NO: Oppsett fullført

en: Welcome
nb-NO: Velkommen

en: License key
nb-NO: Lisensnøkkel

en: Enter your license key to start using the plugin.
nb-NO: Skriv inn din lisensnøkkel for å begynne å bruke pluginen.

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
nb-NO: Lisensnøkkelen finnes i bekreftelses-e-posten for bestillingen din.

en: You are not allowed to retrieve license details.
nb-NO: Du har ikke lov til å hente lisensdetaljer.

en: You are not allowed to validate your license.
nb-NO: Du har ikke lov til å validere lisensen din.

en: Please enter a license key.
nb-NO: Vennligst skriv inn en lisensnøkkel.

en: Size
nb-NO: Størrelse

en: Documentation
nb-NO: Dokumentasjon

en: Support
nb-NO: Støtte

en: Read more
nb-NO: Les mer

en: Settings
nb-NO: Innstillinger

en: Post types
nb-NO: Innleggstyper

en: Post type
nb-NO: Innleggstype

en: Add new
nb-NO: Legg til ny

en: Add new post type
nb-NO: Legg til ny innleggstype

en: Edit post type
nb-NO: Rediger innleggstype

en: New post type
nb-NO: Ny innleggstype

en: View post type
nb-NO: Vis innleggstype

en: View post types
nb-NO: Vis innleggstyper

en: Search custom post types
nb-NO: Søk etter egendefinerte innleggstyper

en: No custom post types have been created yet.
nb-NO: Ingen egendefinerte innleggstyper har blitt opprettet ennå.

en: All post types
nb-NO: Alle innleggstyper

en: Post Type Attributes
nb-NO: Egenskaper for innleggstype

en: Filter post types list
nb-NO: Filtrer liste over innleggstyper

en: Filter by date
nb-NO: Filtrer etter dato

en: Post types list navigation
nb-NO: Navigering i innleggstyper

en: Post types list
nb-NO: Liste over innleggstyper

en: Post type published.
nb-NO: Innleggstype publisert.

en: Post type published privately.
nb-NO: Innleggstype publisert privat.

en: Post type reverted to draft.
nb-NO: Innleggstype tilbakeført til utkast.

en: Post scheduled.
nb-NO: Innlegg planlagt.

en: Post updated.
nb-NO: Innlegg oppdatert.

en: A link to a post type.
nb-NO: En lenke til en innleggstype.

en: Define a custom post type
nb-NO: Definer en egendefinert innleggstype

en: Custom fields
nb-NO: Egendefinerte felter

en: Custom field
nb-NO: Egendefinert felt

note: translators: 1: the plural name of the post type, 2: the opening tab of an anchor element, 3: the closing tag of an anchor element, 4: the singular name of the post type, 5: the plural name of the post type,
en: Use custom fields to store extra data about your %1$s, such as a reference number or link. Custom fields are for data that is unique to each %4$s. If you want to use the data to organize or group your %5$s then you should create a %2$staxonomy%3$s instead.
nb-NO: Bruk egendefinerte felter for å lagre ekstra data om din %1$s, som et referansenummer eller lenke. Egendefinerte felter er for data som er unike for hver %4$s. Hvis du ønsker å bruke dataene til å organisere eller gruppere dine %5$s, bør du opprette en %2$staxonomi%3$s i stedet.

en: Taxonomies
nb-NO: Taksonomier

en: Taxonomy
nb-NO: Taksonomi

note: translators: the plural name of the post type
en: Taxonomies let you organize and group your %1$s. For example, you might want to organize them by category, tag, year, author, or industry. If you need to add data that is unique to each %4$s then you should create a %2$scustom field%3$s instead.
nb-NO: Taksonomier lar deg organisere og gruppere dine %1$s. For eksempel, du kan ønske å organisere dem etter kategori, tagg, år, forfatter eller bransje. Hvis du trenger å legge til data som er unike for hver %4$s, bør du opprette et %2$segendefinert felt%3$s i stedet.

en: Post Types
nb-NO: Innleggstyper

en: Use this page to manage your custom post types. You can add and edit post types, custom fields and taxonomies.
nb-NO: Bruk denne siden til å administrere dine egendefinerte innleggstyper. Du kan legge til og redigere innleggstyper, egendefinerte felter og taksonomier.

en: Manage Taxonomies
nb-NO: Administrer taksonomier

en: Manage Custom Fields
nb-NO: Administrer egendefinerte felter

en: Add
nb-NO: Legg til

en: Edit
nb-NO: Rediger

note: translators: either 'Add' or 'Edit'
en: %s Taxonomy
nb-NO: %s Taksonomi

note: translators: either 'Add' or 'Edit'
en: %s Custom Field
nb-NO: %s Egendefinert felt

en: Display your post types and fields with Posts Table Pro
nb-NO: Vis posttypene og feltene dine med Posts Table Pro

en: Restrict access to parts of your website with Password Protected Categories
nb-NO: Begrens tilgang til deler av nettstedet ditt med passordbeskyttede kategorier

en: The post type is missing or an error occurred when completing this operation.
nb-NO: Posttypen mangler eller det oppstod en feil under fullføring av denne operasjonen.

en: The slug of a post type is required.
nb-NO: Slug for en posttype er påkrevd.

en: The slug of a post type must be 17 characters or less.
nb-NO: Slug for en posttype må være 17 tegn eller færre.

en: The singular name of a post type is required.
nb-NO: Entallsnavn for en posttype er påkrevd.

en: The plural name of a post type is required.
nb-NO: Flertallsnavn for en posttype er påkrevd.

en: A post type with the same slug is already registered. Please choose a different slug.
nb-NO: En posttype med samme slug er allerede registrert. Vennligst velg en annen slug.

en: The slug of a taxonomy is required.
nb-NO: Slug for en taksonomi er påkrevd.

note: translators: the maximum number of characters of the slug
en: The slug of a taxonomy for this post type must be %d characters or less.
nb-NO: Slug for en taksonomi for denne posttypen må være %d tegn eller færre.

en: The singular name of a taxonomy is required.
nb-NO: Entallsnavn for en taksonomi er påkrevd.

en: The plural name of a taxonomy is required.
nb-NO: Flertallsnavn for en taksonomi er påkrevd.

en: A taxonomy with the same slug is already registered to this post type. Please choose a different slug.
nb-NO: En taksonomi med samme slug er allerede registrert for denne posttypen. Vennligst velg en annen slug.

en: The slug of a custom field is required.
nb-NO: Slug for et egendefinert felt er påkrevd.

en: The name of a custom field is required.
nb-NO: Navn på et egendefinert felt er påkrevd.

en: A field with the same slug is already registered to this post type. Please choose a different slug.
nb-NO: Et felt med samme slug er allerede registrert for denne posttypen. Vennligst velg en annen slug.

en: No custom fields for this post type yet
nb-NO: Ingen tilpassede felt for denne innleggstypen ennå

note: translators: a post type name followed by underscore
en: The slug is a unique code that you can use to identify the custom taxonomy. For example, you can use it to display the data with the Posts Table Pro plugin. If you are using the slug in other ways &ndash; for example for development purposes &ndash; then you should add the prefix '%1$s' before the slug, for example '%1$scategory' instead of just 'category'.
nb-NO: Sluggen er en unik kode som du kan bruke for å identifisere den tilpassede taksonomien. For eksempel kan du bruke den for å vise dataene med Posts Table Pro-pluginen. Hvis du bruker sluggen på andre måter &ndash; for eksempel til utviklingsformål &ndash; bør du legge til prefikset '%1$s' før sluggen, for eksempel '%1$scategory' i stedet for bare 'category'.

note: translators: a custom field name translators: a post type name translators: the name of the taxonomy
en: %s (Edit)
nb-NO: %s (Rediger)

en: Delete
nb-NO: Slett

en: No custom post types found
nb-NO: Ingen tilpassede innleggstyper funnet

note: translators: %s: Number of posts.
en: Easy Post Types <span class="count">(%s)</span>
nb-NO: Enkle innleggstyper <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: Number of posts.
en: Other Post Types <span class="count">(%s)</span>
nb-NO: Andre innleggstyper <span class="count">(%s)</span>

en: The slug is a unique code that you can use to identify the custom post type. For example, you can use it to display the data with the Posts Table Pro plugin. If you are using the slug in other ways &ndash; for example for development purposes &ndash; then you should add the prefix 'ept_' before the slug, for example 'ept_article' instead of just 'article'.
nb-NO: Sluggen er en unik kode som du kan bruke for å identifisere den tilpassede innleggstypen. For eksempel kan du bruke den for å vise dataene med Posts Table Pro-pluginen. Hvis du bruker sluggen på andre måter &ndash; for eksempel til utviklingsformål &ndash; bør du legge til prefikset 'ept_' før sluggen, for eksempel 'ept_article' i stedet for bare 'article'.

en: Use custom fields for storing unique data about your custom posts, and use taxonomies for organizing and grouping the custom posts.
nb-NO: Bruk tilpassede felt for å lagre unik data om dine tilpassede innlegg, og bruk taksonomier for å organisere og gruppere de tilpassede innleggene.

en: The current number of posts for the custom post type.
nb-NO: Det nåværende antallet innlegg for den tilpassede innleggstypen.

en: Custom Fields
nb-NO: Tilpassede felt

note: translators: %s: Post type plural name. translators: the plural post type name translators: the plural name of a taxonomy
en: All %s
nb-NO: Alle %s

en: No taxonomies for this post type yet
nb-NO: Ingen taksonomier for denne innleggstypen ennå

en: Hierarchical taxonomies have a nested parent/child structure like WordPress post categories, whereas non-hierarchical taxonomies are flat like tags.
nb-NO: Hierarkiske taksonomier har en nestet forelder/barn-struktur som WordPress innleggskategorier, mens ikke-hierarkiske taksonomier er flate som tagger.

en: Yes
nb-NO: Ja

en: No
nb-NO: Nei

en: Manage terms
nb-NO: Administrer termer

en: Are you enjoying Easy Post Types and Fields?
nb-NO: Liker du Enkle Innleggstyper og Felt?

en: Congratulations, you've just published your first custom post type! If you have time, it would be great if you could leave us a review and let us know what you think of the plugin.
nb-NO: Gratulerer, du har nettopp publisert din første tilpassede innleggstype! Hvis du har tid, ville det vært flott om du kunne gi oss en vurdering og la oss vite hva du synes om pluginen.

en: Add Review
nb-NO: Legg til vurdering

en: Dismiss
nb-NO: Avvis

en: Name
nb-NO: Navn

en: Add New
nb-NO: Legg til ny

note: translators: either `Taxonomy` or `Custom field`
en: %s editor
nb-NO: %s redigerer

en: Update
nb-NO: Oppdater

en: taxonomy
nb-NO: taksonomi

en: custom field
nb-NO: tilpasset felt

en: Cancel
nb-NO: Avbryt

note: translators: either `Taxonomy` or `Custom field` translators: the plural post type name translators: the plural name of a taxonomy
en: %s list
nb-NO: %s liste

en: Singular name
nb-NO: Entallsnavn

en: Plural name
nb-NO: Flertallsnavn

en: Features
nb-NO: Funksjoner

en: Update post type
nb-NO: Oppdater innleggstype

en: e.g. Category
nb-NO: f.eks. Kategori

en: e.g. Categories
nb-NO: f.eks. Kategorier

en: Hierarchical
nb-NO: Hierarkisk

note: translators: 1: the opening tag of an anchor element, 2: the closing tag of an anchor element
en: Once you have created your post types, custom fields and taxonomies, you can use %1$sPosts Table Pro%2$s to display them in a user-friendly table.
nb-NO: Når du har opprettet posttypene dine, tilpassede felt og taksonomier, kan du bruke %1$sPosts Table Pro%2$s for å vise dem i en brukervennlig tabell.

en: Posts Table Pro is a dynamic WordPress table plugin which lists any type of WordPress content in a searchable table. As well as displaying any custom post type, you can choose which columns of information to show in the table - including your custom fields and taxonomies.
nb-NO: Posts Table Pro er et dynamisk WordPress-tabellplugin som lister opp enhver type WordPress-innhold i en søkbar tabell. I tillegg til å vise enhver tilpasset posttype, kan du velge hvilke informasjonskolonner som skal vises i tabellen - inkludert dine tilpassede felt og taksonomier.

en: Your website visitors can use the search box, sortable columns and filter dropdowns to find exactly what they are looking for.
nb-NO: Dine nettsidebesøkende kan bruke søkeboksen, sorterte kolonner og filternedtrekkslister for å finne akkurat det de leter etter.

note: translators: 1: the opening tag of an anchor element, 2: the closing tag of an anchor element
en: Do you need to control who can access your custom post types? You can easily do this with the %1$sPassword Protected Categories%2$s plugin.
nb-NO: Trenger du å kontrollere hvem som kan få tilgang til posttypene dine? Du kan enkelt gjøre dette med %1$sPassword Protected Categories%2$s-pluginet.

en: Password Protected Categories lets you restrict access to any or all of your categories or taxonomies.
nb-NO: Password Protected Categories lar deg begrense tilgangen til alle eller enkelte av kategoriene eller taksonomiene dine.

note: translators: the plural name of a post type
en: Now, you can either add extra fields to your post type, or start adding new %s straight away.
nb-NO: Nå kan du enten legge til ekstra felt til posttypen din, eller begynne å legge til nye %s med en gang.

note: translators: the singular name of a post type
en: The %s post type is ready!
nb-NO: %s posttype er klar!

note: translators: the plural name of a post type
en: Choose which of the standard features you will use. Later, you can create custom fields and taxonomies for storing additional information.
nb-NO: Velg hvilke av de standardfunksjonene du vil bruke. Senere kan du lage tilpassede felt og taksonomier for å lagre ekstra informasjon.

note: translators: the plural name of a post type
en: What type of information do you need for your %s?
nb-NO: Hvilken type informasjon trenger du for din %s?

en: It is not possible to create the post type with the current configuration.
nb-NO: Det er ikke mulig å opprette posttypen med den nåværende konfigurasjonen.

en: First, let's choose the name for your post type. This will appear as a link on the left hand side of the WordPress admin.
nb-NO: Først, la oss velge navnet for posttypen din. Dette vil vises som en lenke på venstre side av WordPress-administrasjonen.

en: What sort of content do you want to create?
nb-NO: Hvilken type innhold ønsker du å opprette?

en: e.g. Article
nb-NO: f.eks. Artikkel

en: e.g. Articles
nb-NO: f.eks. Artikler

en: Both fields must not be empty.
nb-NO: Begge feltene må ikke være tomme.

en: The name of the post type cannot be longer than 17 characters.
nb-NO: Navnet på posttypen kan ikke være lengre enn 17 tegn.

en: A post type with this name is already present. Please input a different name.
nb-NO: En posttype med dette navnet er allerede til stede. Vennligst skriv inn et annet navn.

note: translators: %1$s: URL to All Access Pass page %2$s: URL to the KB about the upgrading process
en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2, or get them all with an <a href="%1$s" target="_blank">All Access Pass<a/>! (<a href="%2$s" target="_blank">learn how here</a>)
nb-NO: Forbedre butikken din med disse fantastiske pluginene fra Barn2, eller få dem alle med et <a href="%1$s" target="_blank">All Access Pass<a/>! (<a href="%2$s" target="_blank">lær hvordan her</a>)

en: Welcome to Easy Post Types and Fields
nb-NO: Velkommen til Enkle Posttyper og Felt

en: Use this setup wizard to quickly create a post type (e.g. Events, Members, Articles, or something else). Your post type will have its own section in the WordPress admin. If you want to add fields to existing post types, then skip the setup wizard and go to the Other Post Types section.
nb-NO: Bruk denne oppsettsveiviseren for raskt å opprette en posttype (f.eks. Hendelser, Medlemmer, Artikler eller noe annet). Posttypen din vil ha sin egen seksjon i WordPress-administrasjonen. Hvis du vil legge til felt til eksisterende posttyper, kan du hoppe over oppsettsveiviseren og gå til seksjonen Andre Posttyper.

en: You are not authorized.
nb-NO: Du er ikke autorisert.

note: translators: the singular post type name translators: the singular name of a taxonomy
en: Add New %s
nb-NO: Legg til ny %s

note: translators: the singular post type name translators: the singular name of a taxonomy
en: Edit %s
nb-NO: Rediger %s

note: translators: the singular post type name
en: New %s
nb-NO: Ny %s

note: translators: the plural post type name translators: the plural name of a taxonomy
en: Search %s
nb-NO: Søk %s

note: translators: the plural post type name translators: the plural name of a taxonomy
en: No %s found.
nb-NO: Ingen %s funnet.

note: translators: the plural post type name
en: No %s found in Trash.
nb-NO: Ingen %s funnet i papirkurven.

note: translators: the singular post type name translators: the singular name of a taxonomy
en: Parent %s:
nb-NO: Overordnet %s:

note: translators: the singular post type name
en: %s Archives
nb-NO: %s Arkiver

note: translators: the singular post type name
en: %s Attributes
nb-NO: %s Egenskaper

note: translators: the singular post type name
en: Insert into %s
nb-NO: Sett inn i %s

note: translators: the singular post type name
en: Uploaded to this %s
nb-NO: Lastet opp til denne %s

note: translators: the plural post type name
en: Filter %s list
nb-NO: Filtrer %s liste

note: translators: the plural post type name translators: the plural name of a taxonomy
en: %s list navigation
nb-NO: %s liste navigasjon

note: translators: the singular post type name
en: %s published.
nb-NO: %s publisert.

note: translators: the singular post type name
en: %s published privately.
nb-NO: %s publisert privat.

note: translators: the singular post type name
en: %s reverted to draft.
nb-NO: %s tilbakeført til kladd.

note: translators: the singular post type name
en: %s scheduled.
nb-NO: %s planlagt.

note: translators: the singular post type name
en: %s updated.
nb-NO: %s oppdatert.

note: translators: the singular post type name translators: the singular name of a taxonomy
en: %s Link
nb-NO: %s Lenke

note: translators: the singular post type name translators: the singular name of a taxonomy
en: A link to a %s.
nb-NO: En lenke til en %s.

en: The name is how it appears on your site.
nb-NO: Navnet er hvordan det vises på nettstedet ditt.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
nb-NO: “Slug” er URL-vennlig versjon av navnet. Den er vanligvis i små bokstaver og inneholder kun bokstaver, tall og bindestreker.

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
nb-NO: Tildel et overordnet begrep for å lage en hierarki. Begrepet Jazz, for eksempel, ville være foreldre til Bebop og Big Band.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
nb-NO: Beskrivelsen er ikke fremtredende som standard; imidlertid kan noen temaer vise den.

note: translators: the plural name of a taxonomy
en: Popular %s
nb-NO: Populære %s

note: translators: the singular name of a taxonomy
en: Parent %s
nb-NO: Forelder %s

note: translators: the singular name of a taxonomy
en: View %s
nb-NO: Vis %s

note: translators: the singular name of a taxonomy
en: Update %s
nb-NO: Oppdater %s

note: translators: the singular name of a taxonomy
en: New %s Name
nb-NO: Nytt %s Navn

note: translators: the plural name of a taxonomy
en: Separate %s with commas
nb-NO: Separat %s med komma

note: translators: the plural name of a taxonomy
en: Add or remove %s
nb-NO: Legg til eller fjern %s

note: translators: the plural name of a taxonomy
en: Choose from the most used %s
nb-NO: Velg blant de mest brukte %s

note: translators: the plural name of a taxonomy
en: No %s
nb-NO: Ingen %s

note: translators: the plural name of a taxonomy
en: Filter by %s
nb-NO: Filtrer etter %s

note: translators: the plural name of a taxonomy
en: Most Used
nb-NO: Mest Brukt

note: translators: the plural name of a taxonomy
en: &larr; Go to %s
nb-NO: &larr; Gå til %s

en: Title
nb-NO: Tittel

en: Content
nb-NO: Innhold

en: Excerpt
nb-NO: Utdrag

en: Author
nb-NO: Forfatter

en: Featured image
nb-NO: Utvalgt bilde

en: Comments
nb-NO: Kommentarer

en: Page attributes
nb-NO: Sideattributter

en: Revisions
nb-NO: Revisjoner

en: Text
nb-NO: Tekst

en: Visual Editor
nb-NO: Visuell redigerer

en: Are you sure you want to delete the %1$s post type?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette %1$s innholdstype?

en: The database contains at least one post of this post type. By deleting this post type, WordPress will not be able to access those posts any longer. Are you sure you want to continue?
nb-NO: Databasen inneholder minst ett innlegg av denne innholdstypen. Ved å slette denne innholdstypen vil WordPress ikke lenger kunne få tilgang til disse innleggene. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Are you sure you want to delete the “%1$s” %2$s?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette “%1$s” %2$s?

[ctx: column name]
en: Name
nb-NO: Navn

[ctx: column name]
en: Custom Fields
nb-NO: Egendefinerte felt

[ctx: column name]
en: Taxonomies
nb-NO: Taksonomier

[ctx: column name]
en: Actions
nb-NO: Handlinger

[ctx: column name]
en: Count
nb-NO: Antall

[ctx: column name]
en: Hierarchical
nb-NO: Hierarkisk

[ctx: singular]
note: translators: the singular post type name
en: View %s
nb-NO: Vis %s

[ctx: plural]
note: translators: the plural post type name
en: View %s
nb-NO: Vis %s
