Easy Post Types and Fields 1.1.1 - en to fi translation catalogue (193 entries)

en: %s (Edit)
fi: %s (Muokkaa)

en: %s Archives
fi: %s Arkistot

en: %s Attributes
fi: %s Ominaisuudet

en: %s Custom Field
fi: %s Mukautettu kenttä

en: %s Link
fi: %s Linkki

en: %s Taxonomy
fi: %s Taksonomia

en: %s editor
fi: %s muokkaaja

en: %s list
fi: %s lista

en: %s list navigation
fi: %s-listan navigointi

en: %s published privately.
fi: %s julkaistu yksityisesti.

en: %s published.
fi: %s julkaistu.

en: %s reverted to draft.
fi: %s palautettu luonnokseksi.

en: %s scheduled.
fi: %s aikataulutettu.

en: %s setup wizard
fi: %s asennusvelho

en: %s updated.
fi: %s päivitetty.

en: &larr; Go to %s
fi: &larr; Siirry %s:ään

en: A field with the same slug is already registered to this post type. Please choose a different slug.
fi: Saman slugin omaava kenttä on jo rekisteröity tälle viestityypille. Valitse erilainen slug.

en: A link to a %s.
fi: Linkki %s:ään.

en: A link to a post type.
fi: Linkki julkaisutyypiin.

en: A post type with the same slug is already registered. Please choose a different slug.
fi: Saman slugin omaava viestityyppi on jo rekisteröity. Valitse erilainen slug.

en: A post type with this name is already present. Please input a different name.
fi: Tällä nimellä oleva postityyppi on jo olemassa. Syötä eri nimi.

en: A taxonomy with the same slug is already registered to this post type. Please choose a different slug.
fi: Saman slugin omaava taksonomia on jo rekisteröity tälle viestityypille. Valitse erilainen slug.

en: Add
fi: Lisää

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add Review
fi: Lisää arvostelu

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: Add new post type
fi: Lisää uusi postityyppi

en: Add or remove %s
fi: Lisää tai poista %s

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All post types
fi: Kaikki postityypit

en: Are you enjoying Easy Post Types and Fields?
fi: Nautitko Easy Post Types ja Fields -laajennuksesta?

en: Are you sure you want to delete the %1$s post type?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa %1$s sisällön tyypin?

en: Are you sure you want to delete the “%1$s” %2$s?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa “%1$s” %2$s?

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
fi: Määritä vanhempi termi luodaksesi hierarkian. Esimerkiksi termi Jazz olisi vanhempi termi Bebopille ja Big Bandille.

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Both fields must not be empty.
fi: Molempien kenttien ei tule olla tyhjät.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Choose from the most used %s
fi: Valitse eniten käytetyt %s

en: Choose which of the standard features you will use. Later, you can create custom fields and taxonomies for storing additional information.
fi: Valitse, mitkä standardiominaisuudet käytät. Myöhemmin voit luoda mukautettuja kenttiä ja taksonomioita lisätietojen tallentamiseksi.

en: Comments
fi: Kommentit

en: Congratulations, you've just published your first custom post type! If you have time, it would be great if you could leave us a review and let us know what you think of the plugin.
fi: Onnittelut, olet juuri julkaissut ensimmäisen mukautetun viestityyppisi! Jos sinulla on aikaa, olisi hienoa, jos voisit jättää meille arvostelun ja kertoa, mitä mieltä olet laajennuksesta.

en: Content
fi: Sisältö

en: Create custom post types, fields and taxonomies.
fi: Luo mukautettuja postityyppejä, kenttiä ja taksonomioita.

en: Custom Fields
fi: Mukautetut kentät

en: Custom field
fi: Mukautettu kenttä

en: Custom fields
fi: Mukautetut kentät

en: Define a custom post type
fi: Määritä mukautettu julkaisutyyppi

en: Delete
fi: Poista

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Display your post types and fields with Posts Table Pro
fi: Näytä viestityypit ja kentät Posts Table Pro:lla

en: Do you need to control who can access your custom post types? You can easily do this with the %1$sPassword Protected Categories%2$s plugin.
fi: Tarvitsetko hallita, kuka voi käyttää mukautettuja postityyppejäsi? Voit tehdä tämän helposti %1$sSalasanalla suojatut kategoriat%2$s -lisäosalla.

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Easy Post Types <span class="count">(%s)</span>
fi: Helppo viestityypit <span class="count">(%s)</span>

en: Easy Post Types and Fields
fi: Helppo Postityypit ja Kentät

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit post type
fi: Muokkaa postityyppiä

en: Enhance your site with these fantastic plugins from Barn2.
fi: Paranna sivustoasi näillä upeilla laajennuksilla Barn2:lta.

en: Enhance your store with these fantastic plugins from Barn2, or get them all with an <a href="%1$s" target="_blank">All Access Pass<a/>! (<a href="%2$s" target="_blank">learn how here</a>)
fi: Paranna kauppaasi näillä upeilla lisäosilla Barn2:sta tai hanki ne kaikki <a href="%1$s" target="_blank">All Access Pass<a/>! (<a href="%2$s" target="_blank">katso miten täällä</a>)

en: Enter your license key to start using the plugin.
fi: Syötä lisenssiavain aloittaaksesi laajennuksen käytön.

en: Excerpt
fi: Poiminta

en: Extra features
fi: Lisäominaisuudet

en: Featured image
fi: Esittelykuva

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Filter %s list
fi: Suodata %s-lista

en: Filter by %s
fi: Suodata %s:n mukaan

en: Filter by date
fi: Suodata päivämäärän mukaan

en: Filter post types list
fi: Suodata postityyppilista

en: First, let's choose the name for your post type. This will appear as a link on the left hand side of the WordPress admin.
fi: Ensinnäkin, valitaan nimi postityypillesi. Tämä näkyy linkkinä WordPressin hallinnan vasemmalla puolella.

en: Hierarchical
fi: Hierarkkinen

en: Hierarchical taxonomies have a nested parent/child structure like WordPress post categories, whereas non-hierarchical taxonomies are flat like tags.
fi: Hierarkkisilla taksonomioilla on sisäkkäinen vanhempi/lapsi-rakenne, kuten WordPressin viestikategoriat, kun taas ei-hierarkkiset taksonomiat ovat tasaisia, kuten tagit.

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
fi: Jos tarvitset pääsyn asennusvelhoon uudelleen, napsauta alla olevaa painiketta.

en: Insert into %s
fi: Lisää %s:ään

en: It is not possible to create the post type with the current configuration.
fi: Postityyppiä ei voi luoda nykyisellä kokoonpanolla.

en: License key
fi: Lisenssiavain

en: Manage Custom Fields
fi: Hallinnoi mukautettuja kenttiä

en: Manage Taxonomies
fi: Hallinnoi taksonomioita

en: Manage terms
fi: Hallinnoi termejä

en: More
fi: Lisää

en: Most Used
fi: Eniten käytetty

en: Name
fi: Nimi

en: New %s
fi: Uusi %s

en: New %s Name
fi: Uuden %s Nimi

en: New post type
fi: Uusi postityyppi

en: No
fi: Ei

en: No %s
fi: Ei %s

en: No %s found in Trash.
fi: Ei %s löytynyt roskakorista.

en: No %s found.
fi: Ei %s löytynyt.

en: No custom fields for this post type yet
fi: Tälle viestityypille ei ole vielä mukautettuja kenttiä

en: No custom post types found
fi: Mukautettuja viestityyppejä ei löytynyt

en: No custom post types have been created yet.
fi: Mukautettuja postityyppejä ei ole vielä luotu.

en: No taxonomies for this post type yet
fi: Tälle viestityypille ei ole vielä taksonomioita

en: Now, you can either add extra fields to your post type, or start adding new %s straight away.
fi: Voit joko lisätä ylimääräisiä kenttiä postityyppiisi tai aloittaa uusien %s lisäämisen heti.

en: Once you have created your post types, custom fields and taxonomies, you can use %1$sPosts Table Pro%2$s to display them in a user-friendly table.
fi: Kun olet luonut postityypit, mukautetut kentät ja taksonomiat, voit käyttää %1$sPosts Table Pro%2$s -lisäosaa näyttääksesi ne käyttäjäystävällisessä taulukossa.

en: Other Post Types <span class="count">(%s)</span>
fi: Muut viestityypit <span class="count">(%s)</span>

en: Page attributes
fi: Sivun asetukset

en: Parent %s
fi: Vanhempi %s

en: Parent %s:
fi: Vanhempi %s:

en: Password Protected Categories lets you restrict access to any or all of your categories or taxonomies.
fi: Salasanalla suojatut kategoriat antavat sinun rajoittaa pääsyä mihin tahansa tai kaikkiin kategorioihisi tai taksonomioihisi.

en: Please enter a license key.
fi: Ole hyvä ja syötä lisenssiavain.

en: Plural name
fi: Monikkonimi

en: Popular %s
fi: Suositut %s

en: Post Type Attributes
fi: Postityypin attribuutit

en: Post Types
fi: Julkaisutyypit

en: Post scheduled.
fi: Julkaisu ajoitettu.

en: Post type
fi: Postityyppi

en: Post type published privately.
fi: Julkaisutyyppi julkaistu yksityisesti.

en: Post type published.
fi: Julkaisutyyppi julkaistu.

en: Post type reverted to draft.
fi: Julkaisutyyppi palautettu luonnokseksi.

en: Post types
fi: Postityypit

en: Post types list
fi: Julkaisutyypit lista

en: Post types list navigation
fi: Julkaisutyypit listan navigointi

en: Post updated.
fi: Julkaisu päivitetty.

en: Posts Table Pro is a dynamic WordPress table plugin which lists any type of WordPress content in a searchable table. As well as displaying any custom post type, you can choose which columns of information to show in the table - including your custom fields and taxonomies.
fi: Posts Table Pro on dynaaminen WordPress-taulukkolisäosa, joka luettelee minkä tahansa tyyppisen WordPress-sisällön haettavassa taulukossa. Voit näyttää minkä tahansa mukautetun postityypin ja valita, mitkä tietosarakkeet näytetään taulukossa - mukaan lukien mukautetut kenttäsi ja taksonomiat.

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Ready
fi: Valmis

en: Restrict access to parts of your website with Password Protected Categories
fi: Rajoita pääsyä verkkosivustosi osiin Salasanalla suojatuilla kategorioilla

en: Revisions
fi: Muokkaukset

en: Search %s
fi: Etsi %s

en: Search custom post types
fi: Hae mukautettuja postityyppejä

en: Separate %s with commas
fi: Erottele %s pilkuilla

en: Settings
fi: Asetukset

en: Setup Complete
fi: Asennus valmis

en: Setup wizard
fi: Asennusvelho

en: Singular name
fi: Yksikkönimi

en: Size
fi: Koko

en: Something went wrong while retrieving the list of products. Please try again later.
fi: Jotain meni pieleen tuotteiden luettelon hakemisessa. Yritä uudelleen myöhemmin.

en: Support
fi: Tuki

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: Taxonomies let you organize and group your %1$s. For example, you might want to organize them by category, tag, year, author, or industry. If you need to add data that is unique to each %4$s then you should create a %2$scustom field%3$s instead.
fi: Taksonomiat antavat sinun järjestää ja ryhmitellä %1$s:si. Esimerkiksi, saatat haluta järjestää ne kategorian, tunnisteen, vuoden, kirjoittajan tai alan mukaan. Jos sinun tarvitsee lisätä tietoa, joka on ainutlaatuista jokaiselle %4$s:lle, niin sinun tulisi luoda %2$mukautettu kenttä%3$s sen sijaan.

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Text
fi: Teksti

en: The %s post type is ready!
fi: Postityyppi %s on valmis!

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
fi: &#8220;slug&#8221; on nimen URL-ystävällinen versio. Se on yleensä kokonaan pienillä kirjaimilla ja sisältää vain kirjaimia, numeroita ja viivoja.

en: The current number of posts for the custom post type.
fi: Mukautetun viestityypin nykyinen viestimäärä.

en: The database contains at least one post of this post type. By deleting this post type, WordPress will not be able to access those posts any longer. Are you sure you want to continue?
fi: Tietokannassa on ainakin yksi tämän sisällön tyypin julkaisu. Poistamalla tämän sisällön tyypin WordPress ei voi enää käyttää näitä julkaisuja. Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
fi: Kuvaus ei ole oletuksena näkyvä; kuitenkin jotkut teemat saattavat näyttää sen.

en: The licence key is contained in your order confirmation email.
fi: Lisenssiavain löytyy tilausvahvistus-sähköpostistasi.

en: The name is how it appears on your site.
fi: Nimi on se, miten se näkyy sivustollasi.

en: The name of a custom field is required.
fi: Mukautetun kentän nimi on pakollinen.

en: The name of the post type cannot be longer than 17 characters.
fi: Postityypin nimen on oltava enintään 17 merkkiä pitkä.

en: The plural name of a post type is required.
fi: Viestityypin monikkonimi on pakollinen.

en: The plural name of a taxonomy is required.
fi: Taksonomian monikkonimi on pakollinen.

en: The post type is missing or an error occurred when completing this operation.
fi: Viestityyppi puuttuu tai virhe tapahtui tämän toiminnon suorittamisen aikana.

en: The singular name of a post type is required.
fi: Viestityypin yksikkönimi on pakollinen.

en: The singular name of a taxonomy is required.
fi: Taksonomian yksikkönimi on pakollinen.

en: The slug is a unique code that you can use to identify the custom post type. For example, you can use it to display the data with the Posts Table Pro plugin. If you are using the slug in other ways &ndash; for example for development purposes &ndash; then you should add the prefix 'ept_' before the slug, for example 'ept_article' instead of just 'article'.
fi: Slug on ainutlaatuinen koodi, jota voit käyttää mukautetun viestityypin tunnistamiseen. Esimerkiksi voit käyttää sitä tietojen näyttämiseen Posts Table Pro -laajennuksella. Jos käytät slugia muilla tavoilla &ndash; esimerkiksi kehitystarkoituksiin &ndash; sinun tulisi lisätä etuliite 'ept_' slugin eteen, esimerkiksi 'ept_article' sen sijaan, että käyttäisit vain 'article'.

en: The slug is a unique code that you can use to identify the custom taxonomy. For example, you can use it to display the data with the Posts Table Pro plugin. If you are using the slug in other ways &ndash; for example for development purposes &ndash; then you should add the prefix '%1$s' before the slug, for example '%1$scategory' instead of just 'category'.
fi: Slug on ainutlaatuinen koodi, jota voit käyttää mukautetun taksonomian tunnistamiseen. Esimerkiksi voit käyttää sitä tietojen näyttämiseen Posts Table Pro -laajennuksella. Jos käytät slugia muilla tavoilla &ndash; esimerkiksi kehitystarkoituksiin &ndash; sinun tulisi lisätä etuliite '%1$s' slugin eteen, esimerkiksi '%1$scategory' sen sijaan, että käyttäisit vain 'category'.

en: The slug of a custom field is required.
fi: Mukautetun kentän slug on pakollinen.

en: The slug of a post type is required.
fi: Viestityypin slug on pakollinen.

en: The slug of a post type must be 17 characters or less.
fi: Viestityypin slugin on oltava 17 merkkiä tai vähemmän.

en: The slug of a taxonomy for this post type must be %d characters or less.
fi: Tämän viestityypin taksonomian slugin on oltava %d merkkiä tai vähemmän.

en: The slug of a taxonomy is required.
fi: Taksonomian slug on pakollinen.

en: Title
fi: Otsikko

en: Type
fi: Tyyppi

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update post type
fi: Päivitä viestityyppi

en: Uploaded to this %s
fi: Ladattu tähän %s

en: Use custom fields for storing unique data about your custom posts, and use taxonomies for organizing and grouping the custom posts.
fi: Käytä mukautettuja kenttiä ainutlaatuisten tietojen tallentamiseen mukautetuista viesteistäsi, ja käytä taksonomioita mukautettujen viestien järjestämiseen ja ryhmittelyyn.

en: Use custom fields to store extra data about your %1$s, such as a reference number or link. Custom fields are for data that is unique to each %4$s. If you want to use the data to organize or group your %5$s then you should create a %2$staxonomy%3$s instead.
fi: Käytä mukautettuja kenttiä tallentaaksesi ylimääräistä tietoa %1$s:stä, kuten viitenumero tai linkki. Mukautetut kentät ovat tietoa, joka on ainutlaatuista jokaiselle %4$s:lle. Jos haluat käyttää tietoa järjestääksesi tai ryhmitelläksesi %5$s:si, niin sinun tulisi luoda %2$staksonomia%3$s sen sijaan.

en: Use this page to manage your custom post types. You can add and edit post types, custom fields and taxonomies.
fi: Käytä tätä sivua hallitaksesi mukautettuja julkaisutyyppejäsi. Voit lisätä ja muokata julkaisutyyppejä, mukautettuja kenttiä ja taksonomioita.

en: Use this setup wizard to quickly create a post type (e.g. Events, Members, Articles, or something else). Your post type will have its own section in the WordPress admin. If you want to add fields to existing post types, then skip the setup wizard and go to the Other Post Types section.
fi: Käytä tätä asennusvelhoa luodaksesi nopeasti postityypin (esim. Tapahtumat, Jäsenet, Artikkelit tai jotain muuta). Postityypilläsi on oma osionsa WordPressin hallinnassa. Jos haluat lisätä kenttiä olemassa oleviin postityyppeihin, ohita asennusvelho ja siirry muihin postityyppeihin.

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View post type
fi: Näytä postityyppi

en: View post types
fi: Näytä postityypit

en: Visual Editor
fi: Visuaalinen muokkaaja

en: Warning: This will overwrite your existing settings for %s. Are you sure you want to continue?
fi: Varoitus: Tämä ylittää nykyiset asetuksesi %s. Oletko varma, että haluat jatkaa?

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome to Easy Post Types and Fields
fi: Tervetuloa Easy Post Types and Fields -palveluun

en: What sort of content do you want to create?
fi: Minkälaista sisältöä haluat luoda?

en: What type of information do you need for your %s?
fi: Minkälaista tietoa tarvitset %s:lle?

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are not allowed to retrieve license details.
fi: Sinulla ei ole oikeutta hakea lisenssitietoja.

en: You are not allowed to validate your license.
fi: Sinulla ei ole oikeutta vahvistaa lisenssiäsi.

en: You are not authorized.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia.

en: Your website visitors can use the search box, sortable columns and filter dropdowns to find exactly what they are looking for.
fi: Verkkosivustosi kävijät voivat käyttää hakukenttää, lajiteltavia sarakkeita ja suodatinpudotusvalikoita löytääkseen tarkalleen etsimänsä.

[ctx: column name]
en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: column name]
en: Count
fi: Lukumäärä

[ctx: column name]
en: Custom Fields
fi: Mukautetut kentät

[ctx: column name]
en: Hierarchical
fi: Hierarkkinen

[ctx: column name]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: column name]
en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

[ctx: column name]
en: Type
fi: Tyyppi

en: custom field
fi: räätälöity kenttä

en: e.g. Article
fi: esim. Artikkeli

en: e.g. Articles
fi: esim. Artikkelit

en: e.g. Categories
fi: esim. Kategoriat

en: e.g. Category
fi: esim. Kategoria

[ctx: plural]
en: View %s
fi: Näytä %s

[ctx: singular]
en: View %s
fi: Näytä %s

en: taxonomy
fi: taksonomia
