Dynamic Widgets - en to sk translation catalogue (154 entries)

en:  (Default:
sk:  (Predvolené:

en: (and other Gecko based)
sk: (a ostatné Gecko založené)

en: <b>WARNING</b> STRICT sql mode in effect. Dynamic Widgets might not work correctly. Please disable STRICT sql mode.
sk: <b>Upozornenie</b> PRÍSNE sql režime v platnosti. Dynamické widgety nemusia pracovať správne. Vypnite režim prísne sql.

en: A widget is
sk: Widget je

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: All children
sk: Všetky childs

en: All exceptions (Titles and Taxonomies) work in a logical OR condition. That means when one of the exceptions is met, the exception rule is applied.
sk: Všetky výnimky (tituly a taxonómie) pracovať v logickú OR. To znamená, keď je splnená jedna z uvedených výnimiek, pravidlo výnimky.

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Apply exception rule to widgets:
sk: Uplatňovať výnimka pravidlo widgety:

en: Archive Pages
sk: Archívne stránky

en: Attachments
sk: Prílohy

en: Author Pages
sk: Autor stránky

en: Browser
sk: Prehliadač

en: Browser detection is never 100% accurate.
sk: Detekcia prehliadača nie je nikdy 100% presné.

en: BuddyPress Groups
sk: BuddyPress skupín

en: Category Pages
sk: Stránky kategórie

en: Checking the "All children" option, makes the exception rule apply
    					to the parent and all items under it in all levels. Also future items
    					under the parent. It's not possible to apply an exception rule to
    					"All children" without the parent.
sk: Kontrola "All children" variant, robí výnimka pravidlo apply
    "t"t"t"t"tto materskej a všetkých položiek pod ňou na všetkých úrovniach. Aj budúce items
    "t"t"t"t"tunder materskej. Nie je možné uplatňovať výnimka pravidlo to
    "t"t"t"t"t"All children" bez rodiča.

en: Click on the
sk: Kliknite na

en: Click to toggle info
sk: Kliknutím prepnúť info

en: Create WPEC dump
sk: Vytvoriť WPEC výpisu

en: Create dump
sk: Vytvorenie výpisu

en: Currently the number of pages is
sk: V súčasnosti je počet strán

en: Custom Post Type Archives
sk: Vlastné Post typ archívy

en: Date
sk: Dátum

en: Date ranges can be made by entering a From AND a To date<br />
      					When you want the widget to be displayed from a specific date, only fill in the From date<br />
      					When you want the widget to stop displaying on a specific date, only fill in the To date.
sk: Rozsahy dátumov možno podľa zadania z a do dátumu<br>
    "t"t"t"t"tWhen chcete widget zobrazí od určitého dátumu, len vyplniť dátum od<br>
      "t"t"t"t"tWhen chcete widget pre stopnutie zobrazovaného na konkrétny dátum, len vyplňte komu dátum. 
      "t"t"t"t

en: Default
sk: Predvolené

en: Default Template
sk: Predvolená šablóna

en: Dynamic
sk: Dynamické

en: Dynamic Widgets
sk: Dynamické widgety

en: Dynamic Widgets Options saved
sk: Dynamické widgety nastavenia uložené

en: Dynamic does not mean static hiding of a widget.
sk: Dynamické neznamená statické skrytie widget.

en: ERROR
sk: CHYBA

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Dynamic Widgets Options
sk: Upraviť dynamické widgetov možnosti

en: Edit options for the widget
sk: Upraviť možnosti widget

en: Edit this widget options
sk: Tento widget možnosti editovania

en: Enter dates in the YYYY-MM-DD format. You can also use the calendar by clicking on the
sk: Zadať dátumy vo formáte RRRR-MM-DD. Môžete tiež použiť kalendár kliknutím na

en: Error Page
sk: Chyba stránky

en: Except for
sk: S výnimkou

en: Except in the group pages
sk: Okrem skupiny stránok

en: Except in the groups
sk: Okrem skupiny

en: Except on the components pages
sk: Okrem toho na zložky stránkach

en: Except overriding options like Role, Date, etc.
sk: Okrem vyššieho možnosti ako úlohu, dátum, atď.

en: Except the Pods pages
sk: Okrem stránok struky

en: Except the author(s)
sk: Okrem autorov

en: Except the browser(s)
sk: Okrem prehliadač

en: Except the categories
sk: Okrem kategórií

en: Except the languages
sk: Okrem jazykov

en: Except the page(s)
sk: Okrem strany

en: Except the posts by author
sk: S výnimkou príspevkov od autora

en: Except the posts in category
sk: Príspevky v kategórii okrem

en: Except the templates
sk: Okrem šablón

en: For debugging purposes it is possible you're asked to create a dump. Click the 'Create dump' button and save the text file.
sk: Pre úèely ladenia aplikácií je možné ste požiadaní vytvoriť výpis. Kliknite na tlačidlo &quot;Vytvoriť výpisem&quot; a uložte textový súbor.

en: Forum Topics
sk: Fórum Témy

en: From
sk: Od

en: Front Page
sk: Predná strana

en: Front page
sk: Predná strana

en: Hint
sk: Tip

en: Inactive Widgets
sk: Neaktívne widgety

en: Language
sk: Jazyk

en: Language (QT)
sk: Jazyk (QT)

en: Language (WPML)
sk: Jazyk (WPML)

en: Make exception rule available to individual posts and tags.
sk: Aby výnimka pravidlo k dispozícii jednotlivé príspevky a Tagy.

en: Members Index
sk: Členovia Index

en: Method set to
sk: Metóda nastavená na hodnotu

en: Next to the above role option, the date option is also very powerful. You've been warned!
sk: Vedľa možnosti vyššie úlohu data voľba je tiež veľmi silný. Boli ste varovaní!

en: No
sk: nie

en: OLD
sk: STARÉ

en: On
sk: Na

en: Oops! Something went terrible wrong. Please reinstall Dynamic Widgets.
sk: Jejda! Išiel niečo strašné zle. Reinštalujte dynamické widgety.

en: Option set for
sk: Možnosť nastaviť pre

en: Options set for
sk: Možnosti pre

en: Other / Unknown / Not detected
sk: Ostatné / neznáme / nebola zistená

en: Page limit
sk: Limit strany

en: Page limit set to
sk: Stránka limit nastavený

en: Pages
sk: Stránky

en: Posts page
sk: Príspevky stránku

en: Posts:
sk: Príspevky:

en: Quick settings
sk: Rýchle nastavenia

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Reset makes the widget return to
sk: Reset robí widget návrat do

en: Reset widget to Static
sk: Statické obnoviť widget

en: Return
sk: Návrat

en: Role
sk: Úlohu

en: Save
sk: Uložiť

en: Search Page
sk: Vyhľadávaciu stránku

en: Search page
sk: Vyhľadávaciu stránku

en: Set all options to 'No'
sk: Nastaviť všetky možnosti na &quot;Nie&quot;

en: Setting options by role is very powerful. It can override all other options!<br />
    						Users who are not logged in, get the <em>Anonymous</em> role.
sk: Nastavenie možností rolou je veľmi silný. To môže prepísať všetky ďalšie možnosti!<br>
    "t"t"t"t"t"tUsers ktorí nie sú prihlásení, dostane úlohu <em>Anonym</em> .

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Show widget always?
sk: Vždy Ukázať widget?

en: Show widget default on BuddyPress Group pages?
sk: Zobraziť predvolené widget na BuddyPress skupín stránok?

en: Show widget default on BuddyPress pages?
sk: Zobraziť predvolené widget na BuddyPress stránkach?

en: Show widget default on Pods pages?
sk: Zobraziť predvolené widget na struky stránky?

en: Show widget default on WPSC categories?
sk: Zobraziť predvolené widget na WPSC kategórie?

en: Show widget default on all languages?
sk: Zobraziť predvolené widget na všetky jazyky?

en: Show widget default on author pages?
sk: Zobraziť predvolené widget na autorovi stránok?

en: Show widget default on category pages?
sk: Predvolené widget Ukázať na stránky kategórie?

en: Show widget default on single posts?
sk: Zobraziť predvolené widget na jednotlivých miest?

en: Show widget default on static pages?
sk: Zobraziť predvolené widget na statické stránky?

en: Show widget on
sk: Ukázať widget na

en: Show widget on Custom Post Type Archives
sk: Ukázať widget na vlastné Post typ Archív

en: Show widget on archive pages?
sk: Zobraziť widget na archívne stránky?

en: Show widget on attachment pages?
sk: Zobraziť widget na zablokovanie stránok?

en: Show widget on every template?
sk: Widget Ukázať na každú šablónu?

en: Show widget on the error page?
sk: Zobraziť widget na stránke chybu?

en: Show widget on the front page?
sk: Zobraziť widget na prednej strane?

en: Show widget on the search page?
sk: Zobraziť widget na stránke vyhľadávania?

en: Show widget to everybody?
sk: Widget ukázať všetkým?

en: Show widget with all browsers?
sk: Zobraziť widget so všetkými prehliadačmi?

en: Single Posts
sk: Jednotlivých miest

en: Static
sk: Statické

en: Tags:
sk: Tagy:

en: Templates
sk: Šablóny

en: The '<em>Yes</em>' selection
sk: Výber &quot;<em>Áno</em>&quot;

en: The From date can't be later than the To date.
sk: Počiatočný dátum nesmie byť neskorší ako dátum do.

en: The page limit sets the limit of number of pages to prevent a timeout when building the hierarchical tree. When the number of pages is above this limit, a flat list will be displayed which is less time consuming.
sk: Stránka limit nastavuje maximálny počet strán zabrániť timeout pri vytváraní hierarchického stromu. Ak počet strán nad tento limit, zobrazia sa plochý zoznam, ktorý je menej časovo náročné.

en: The static page module failed to load.
sk: Statická stránka modul sa nepodarilo načítať.

en: This is probably because building the hierarchical tree took too long.<br />Decrease the limit of number of pages in the advanced settings.
sk: Je to pravdepodobne preto budovanie hierarchického stromu trvalo príliš dlho.<br>Zníženie limitu počtu stránok v pokročilom nastavenia.

en: This only works correct when you did not add or change anything in the Dynamic Widgets rules.
sk: Len to funguje správne, keď ste nie pridať alebo zmeniť niečo v pravidlách dynamické widgety.

en: This option does not include Author and Category Pages.
sk: Táto možnosť nezahŕňa autora a stránky kategórie.

en: This option only applies when your front page is set to display your latest posts (See Settings &gt; Reading).<br />
    						When a static page is set, you can use the options for the static pages below.
sk: Táto možnosť platí len pri svojej titulnej strane nastavený na zobrazenie vašej najnovšie príspevky (pozri nastavenia &amp;gt; čítanie).<br>
    "t"t"t"t"t"tWhen statické stránky nastaviť, môžete použiť možnosti pre statické stránky nižšie. 
    "t"t"t"t"t

en: This options takes precedence above other options like Pages and/or Single Posts.
sk: To možnosti má prednosť nad iné možnosti, ako stránky a/alebo jednotlivých miest.

en: To
sk: Na

en: Unable to determine if wp_head() is called
sk: Nedá sa určiť, ak wp_head() sa nazýva

en: Unfortunately the "All children" function has been disabled
    					because you have more than the limit of pages.
sk: Bohužiaľ funkciu childs bol disabled
    "t"t"t"t"tbecause máte viac než limit stránky.

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Use 'OLD' method
sk: Použite &quot;Staré&quot; metóda

en: Using this option can override all other options.
sk: Pomocou tejto možnosti môžete prepísať všetky ostatné možnosti.

en: WARNING
sk: UPOZORNENIE

en: WPSC Category
sk: WPSC kategórie

en: When a widget is
sk: Kedy je widget

en: When upgrading to WPEC 3.8 the Dynamic Widgets rules for WPEC are lost. The WPEC dump gives you an overview of the rules before the update.
sk: Pri inovácii na WPEC 3.8 dynamické widgety pravidlá WPEC sa stratia. WPEC výpis poskytuje prehľad pravidiel pred aktualizáciou.

en: When you decide not to use this plugin anymore (sorry to hear that!). You can cleanup all settings and data related to this plugin by clicking on the 'Uninstall' button. This process is irreversible! After the cleanup the plugin is deactivated automaticly.
sk: Keď ste rozhodnúť Nepoužívať tento plugin už (Ospravedlňujem sa počuť, že!). Môžete vyčistenie všetkých nastavení a údajov súvisiace tento plugin kliknutím na tlačidlo &quot;Odinštalovať&quot;. Tento proces je nezvratný! Po cleanup je automaticky deaktivovaný plugin.

en: When you enable this option, you have the ability to apply the exception rule for <em>Single Posts</em> to tags and individual posts.
    						You can set the exception rule for tags in the single Edit Tag Panel (go to <a href="edit-tags.php?taxonomy=post_tag">Post Tags</a>,
    						click a tag), For individual posts in the <a href="post-new.php">New</a> or <a href="edit.php">Edit</a> Posts panel.
    						Exception rules for tags and individual posts in any combination work independently, but will always be counted as one exception.<br />
      					Please note when exception rules are set for Author and/or Category, these will be removed.
sk: Ak zapnete túto možnosť, máte možnosť uplatniť výnimka pravidlo pre <em>Jediného príspevky</em> Tagy a individuálne príspevky. 
    "t"t"t"t"t"tYou možno nastaviť výnimka pravidlo pre Tagy v jeden Upraviť značku Panel (prejsť na <a href=&quot;"edit-tags.php?taxonomy=post_tag"&quot;>Príspevok Tagy</a>, 
    "t"t"t"t"t"tclick značku), pre jednotlivé príspevky v <a href=&quot;"post-new.php"&quot;>New</a> alebo <a href=&quot;"edit.php"&quot;>upravovať</a> príspevky panel. 
    "t"t"t"t"t"tException pravidlá pre Tagy a jednotlivé príspevky v akejkoľvek kombinácii práce samostatne, ale vždy sa bude počítať ako jedna výnimka.<br>
      "t"t"t"t"tPlease Poznámka Ak výnimkou pravidlá sú nastavené pre autora a/alebo kategórie, tieto budú odstránené. 
      "t"t"t"t

en: When you use an author <b>AND</b> a category exception, both rules in the condition must be met. Otherwise the exception rule won't be applied.
      					If you want to use the rules in a logical OR condition. Add the same widget again and apply the other rule to that.
sk: Pri použití autor <b>a</b> kategórie výnimka, musia byť splnené obe pravidlá v stave. Inak nebude uplatňovať výnimka pravidlo. 
      "t"t"t"t"tIf chcete použiť pravidlá v logickú OR. Pridať rovnaký widget znova a použiť iné pravidlo na ktoré. 
      "t"t"t"t"t

en: Widget options have been reset to default.
sk: Widget možnosti boli vynulované na predvolenú hodnotu.

en: Widget options saved.
sk: Widget nastavenia uložené.

en: Widgets are always displayed by default
sk: Widgety sú vždy zobrazené v predvolenom nastavení

en: Yes
sk: áno

en: and
sk: a

en: for
sk: pre

en: is not a valid limit.
sk: nie je platný limit.

en: next to a section means it has options set.
sk: vedľa časti prostriedok má možnosti nastaviť.

en: next to the options for more info
sk: ďalšie možnosti pre viac info

en: only
sk: len

en: only to
sk: iba

en: the widget from the sidebar
sk: widget z bočného panela

en: the widget uses the WordPress default. In other words, it's shown everywhere
sk: widget má prednastavenú WordPress. Inými slovami, že dokázané všade

en: to Dynamic Widgets overview
sk: na dynamické widgety prehľad

en: when there are options set, i.e. not showing on the front page.
sk: keď tam sú nastavené možnosti, t. j. nie ukazovať na prednej strane.

en: wp_head() check:
sk: kontrola wp_head():

en: wp_head() is NOT called (at the most obvious place)
sk: wp_head() nie je len (na najzrejmejšími miesto)

en: wp_head() is called
sk: wp_head() sa nazýva
