DW Question Answer - en to sv_SE translation catalogue (148 entries)

en: DWQA Questions
sv_SE: DWQA Frågor

en: DWQA Ask Question
sv_SE: DWQA Ställ en Fråga

en: Are you cheating huh?
sv_SE: Gått vilse?

en: Comment ID must be showed.
sv_SE: Kommentar ID måste visade.

en: Missing id of answer
sv_SE: ID för svar saknas

en: You do not have permission to edit question status
sv_SE: Du saknar rättigheter för att redigera frågans status

en: Author
sv_SE: Författare:

en: Detail
sv_SE: Detalj

en: Anonymous
sv_SE: Anonym

en: Answered on
sv_SE: Svarade den

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Delete draft
sv_SE: Radera Utkast

en: You do not have permission to submit question.
sv_SE: Du saknar rättigheter för att göra det.

en: Missing email information
sv_SE: e-post information saknas

en: Missing name information
sv_SE: Namn information saknas

en: Captcha is not correct
sv_SE: Captcha är inte korrekt

en: Answer for
sv_SE: Svar till

en: Hello, Are you cheating huh?
sv_SE: Gått vilse?

en: You can't post comment
sv_SE: Du kan inte posta kommentarer

en: Please enter your comment content
sv_SE: Ange ditt kommentars innehåll

en: Comment is missing
sv_SE: Kommentera saknas

en: Comment content must not be empty.
sv_SE: Kommentarsinnehållet får inte vara tomma.

en: User Registration was disabled.
sv_SE: Registrering av nya användare ha inaktiverats.

en: This email is already registered, please choose another one.
sv_SE: Denna e-post är redan registrerad, välj en annan.

en: This username is already registered. Please use another one.
sv_SE: Detta användarnamn är redan registrerad. Var vänlig använd ett annat.

en: You do not have permission to edit question
sv_SE: Du saknar rättigheter för att redigera frågan.

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: DW Question Answer is a WordPress Plugin which helps you build a Question & Answer system on your WordPress sites. The plugin is easy to install and set up. Let start building up your community with this WordPress question & answer system.
sv_SE: DW Question Answer är en Wordpress Plugin som hjälper dig att bygga ett fråga & svar-system på dina Wordpress webbplatser. Insticksprogrammet är lätt att installera och konfigurera. Låt oss börja bygga upp ditt samhälle med denna Wordpress fråge & svar-system.

en: Setup Question List Page
sv_SE: Ställ in sida för Frågelista

en: Setup Ask Question Page
sv_SE: Ställ in sida för Ställ fråga

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod:

en: Style integration
sv_SE: Stil integration

en: For more information:
sv_SE: För mer information

en: Open
sv_SE: Öppna

en: Pending
sv_SE: Väntar

en: Resolved
sv_SE: Lösta

en: Re-Open
sv_SE: Öppnad igen

en: Closed
sv_SE: Stängda

en: Sticky
sv_SE: Klistrad

en: Pin question to top of archive page.
sv_SE: Nåla frågan till toppen

en: Answers
sv_SE: Svar

en: Question Meta Data
sv_SE: Fråga Meta Data

en: A new question was posted on {site_name}
sv_SE: En ny fråga postades på {site_name}

en: You have a new answer for your followed question
sv_SE: Du har ett nytt svar för frågan du följer

en: A new answer for "{question_title}" was posted on {site_name}
sv_SE: Ett nytt svar till "{question_title}" postades op {site_name}

en: [{site_name}] You have a new comment for question {question_title}
sv_SE: [{site_name}] Du har en ny kommentar till fråga {question_title}

en: [{site_name}] You have a new comment for answer
sv_SE: [{site_name}] Du har en ny kommentar till svar

en: How to use DW Question Answer
sv_SE: Så här använder du DW Question Answer

en: Documents, Support From DesignWall (help)
sv_SE: Dokument, Support Från DesignWall (help)

en: Config your support channel
sv_SE: Konfigurera din supportkanal

en: Change comment settings, and create the Submit question page.
sv_SE: Ändra kommentarinställningar och skapa Ställ en fråga sidan.

en: Answer
sv_SE: Svar

en: In Response To
sv_SE: Som svar till

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Delete
sv_SE: Radera

en: View
sv_SE: Visa

en: Submitted
sv_SE: Skickat den

en: on
sv_SE: den

en: Are you cheating, huh?
sv_SE: Gått vilse?

en: What
sv_SE: Vad

en: You voted for this
sv_SE: Du röstade för detta

en: Posts by %s
sv_SE: Inlägg av %s

en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

en: New
sv_SE: Ny

en: asked by
sv_SE: frågad av

en: Question
sv_SE: Fråga

en: Question Category
sv_SE: I kategori

en: Question Tags
sv_SE: Frågeetiketter

en: answered
sv_SE: besvarade

en: voted
sv_SE: röstade

en: views
sv_SE: visningar

en: Invalid Post
sv_SE: Ogiltigt inlägg

en: Sticky Questions
sv_SE: Klistrade Frågor

en: Question is not valid
sv_SE: Frågan är ogiltig

en: Delete Action was failed
sv_SE: Kunde inte radera sidan.

en: You do not have permission to delete this question
sv_SE: Du har inte behörighet att radera den här frågan

en: Login required. No anonymous post allowed
sv_SE: Inloggning krävs. Ingen anonyma inlägg tillåts

en: Select Archive Question Page
sv_SE: Välj Arkiv för Fråge sidan

en: hours
sv_SE: timmar

en: A period of time in which new questions are highlighted and marked as New
sv_SE: En period där nya frågor lyfts fram och markeras som nya

en: days
sv_SE: dagar

en: A Question will be marked as overdue if it passes this period of time, starting from the time the question was submitted
sv_SE: En fråga kommer att markeras som förfallen om den passerar denna tid, med början från den tidpunkt då frågan skickades in

en: Select Submit Question Page
sv_SE: Välj Sida för ställ en fråga

en: Select 404 DWQA Page
sv_SE: Välj 404 DWQA Sida

en: This page will be redirected when users without authority click on a private question. You can customize the message of this page in.If not, a default 404 page will be used.
sv_SE: Denna sida kommer att omdirigeras när användare utan auktoritet klicka på en privat fråga. Du kan anpassa budskapet på denna sida. Om inte, kommer en standard 404 sida användas.

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Email subject
sv_SE: E-post ämne

en: Email Content
sv_SE: E-post Innehåll

en: Read
sv_SE: Läs

en: Post
sv_SE: Inlägg

en: Reset Default
sv_SE: Återställ till standard

en: Select template for Single Quesiton page
sv_SE: Välj mall för Enkel fråge sida

en: By default, your single.php template file will be used if you do not choose any template
sv_SE: Som standard kommer din single.php mallfil användas om du inte väljer någon mall

en: Plugin Settings
sv_SE: Inställningar för plugin

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Question List Page
sv_SE: Sida för lista över frågor

en: Ask Question Page
sv_SE: Ställ Fråga sida

en: Permalink Settings
sv_SE: Permalänksinställningar

en: From Email
sv_SE: Från e-post

en: Group Permission
sv_SE: Grupp Behörighet

en: DWQA Settings
sv_SE: DWQA Inställningar

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Email Logo
sv_SE: E-post Logo

en: Save all changes
sv_SE: Spara alla ändringar

en: This address will be used as the sender of the outgoing emails.
sv_SE: Denna adress kommer att användas som avsändare för utgående e-post.

en: Popular Questions
sv_SE: Populära Frågor

en: Latest Answers
sv_SE: Senaste svar

en: Answer at
sv_SE: Svarade

en: Link to
sv_SE: Länk till

en: Answered
sv_SE: Besvarade

en: Missing post ID
sv_SE: inläggs-ID saknas

en: Post does not exist
sv_SE: Inlägget existerar inte

en: Invalid post status
sv_SE: inläggets status är ogiltigt

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Email
sv_SE: E-post:

en: Required fields are marked %s
sv_SE: Obligatoriska fält är märkta %s

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
sv_SE: Du måste vara <a href="%s">inloggad</a> för att skriva en kommentar.

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
sv_SE: Följande <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>-taggar och attribut är tillåtna: %s

en: Leave a Reply
sv_SE: Skriv ett svar

en: Leave a Reply to %s
sv_SE: Skriv ett svar till %s

en: Cancel reply
sv_SE: Avbryt svar

en: Post Comment
sv_SE: Skicka kommentar

en: Sticky Question
sv_SE: Klistrad Fråga

en: Ask a question
sv_SE: Ställ en Fråga

en: Login to ask a question
sv_SE: Logga in för att still en fråga

en: Choose as the best answer
sv_SE: Välj som det bästa svaret

en: Staff
sv_SE: Personal

en: View all posts filed under %s
sv_SE: Se alla inlägg sparade under %s

en: Feed for all posts filed under %s
sv_SE: Flöde för alla inlägg i kategorin %s

en: DWQA Closed Questions
sv_SE: DWQA Stängda Frågor

en: Closed Questions
sv_SE: Stängda frågor

en: Widget title
sv_SE: Widget-titel:

en: Number of posts
sv_SE: Antal inlägg att visa:

en: DWQA Latest Questions
sv_SE: DWQA Senaste Frågor

en: Latest Questions
sv_SE: Senaste Frågor

en: DWQA Popular Questions
sv_SE: DWQA Populära Frågor

en: Show a list of questions that related to a question. Just show in single question page
sv_SE: Visa en lista med frågor som rör en fråga. Visa på enstaka sida

en: DWQA Related Questions
sv_SE: DWQA Frågor

en: Public
sv_SE: Publikt

en: All
sv_SE: Alla

en: Ask Question
sv_SE: Ställ Fråga

en: Select question category
sv_SE: Välj kategori:

en: You do not have permission to view questions
sv_SE: Du saknar rättigheter för att visa frågor

en: asked
sv_SE: frågade

en: Vote Up
sv_SE: Rösta upp

en: Vote Down
sv_SE: Rösta ner

en: Private
sv_SE: Privat

en: You do not have permission to submit a question
sv_SE: Du har inte behörighet att skicka en fråga
