DW Question Answer - en to ro_RO translation catalogue (107 entries)

en: DWQA Questions
ro_RO: Întrebări DWQA

en: DWQA Ask Question
ro_RO: Întreabă DWQA

en: Are you cheating huh?
ro_RO: Trișezi?

en: Missing id of answer
ro_RO: Lipsește ID-ul răspunsului

en: Author
ro_RO: Autor

en: Detail
ro_RO: Detalii

en: Anonymous
ro_RO: Anonim

en: Answered on
ro_RO: Răspuns pe

en: Read more
ro_RO: Citește mai mult

en: Delete draft
ro_RO: Șterge ciornă

en: You do not have permission to submit question.
ro_RO: Nu ai permisiuni pentru a adăuga întrebarea.

en: Captcha is not correct
ro_RO: Captcha nu este corect

en: Answer for
ro_RO: Răspuns pentru

en: You can't post comment
ro_RO: Nu poți adăuga comentariu

en: Please enter your comment content
ro_RO: Adaugă comentariul tău

en: Comment content must not be empty.
ro_RO: Comentariul nu poate să lipsească.

en: User Registration was disabled.
ro_RO: Înregistrarea a fost dezactivată.

en: This email is already registered, please choose another one.
ro_RO: Acest e-mail este deja înregistrat, te rugăm să alegi altul.

en: Overview
ro_RO: Vedere de ansamblu

en: For more information:
ro_RO: Pentru mai multe informații:

en: DesignWall Wordpress Themes
ro_RO: DesignWall Teme Wordpress

en: Status
ro_RO: Stare

en: Open
ro_RO: Deschise

en: Pending
ro_RO: În așteptare

en: Resolved
ro_RO: Rezolvate

en: Re-Open
ro_RO: Redeschisă

en: Closed
ro_RO: Închise

en: Sticky
ro_RO: Fixată

en: Answers
ro_RO: Răspunsuri

en: Question Meta Data
ro_RO: Meta date întrebare

en: A new question was posted on {site_name}
ro_RO: A fost adăugată o întrebare nouă pe {site_name}

en: A new answer for "{question_title}" was posted on {site_name}
ro_RO: A fost adăugat un răspuns nou pentru "{question_title}" pe {site_name}

en: [{site_name}] You have a new comment for answer
ro_RO: [{site_name}] Ai primit un comentariu nou la răspuns

en: Config your support channel
ro_RO: Configurează canalul tău de suport

en: Answer
ro_RO: Răspunsuri

en: In Response To
ro_RO: Ca răspuns la

en: Edit
ro_RO: Editare

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: View
ro_RO: Afișări

en: Submitted
ro_RO: Adăugată

en: on
ro_RO: în

en: Are you cheating, huh?
ro_RO: Trișezi?

en: What
ro_RO: Ce

en: You voted for this
ro_RO: Ai votat deja

en: Posts by %s
ro_RO: Adăugate de %s

en: New
ro_RO: Nou

en: asked by
ro_RO: întrebate de

en: Question
ro_RO: Întrebare

en: Question Category
ro_RO: Categoria întrebării:

en: Question Tags
ro_RO: Etichete pentru această întrebare

en: answered
ro_RO: răspunse

en: voted
ro_RO: votate

en: views
ro_RO: afișate

en: Invalid Post
ro_RO: Postare invalidă

en: Sticky Questions
ro_RO: Intrebări fixate

en: Select Archive Question Page
ro_RO: Alege pagina arhivă întrebări

en: hours
ro_RO: ore

en: A period of time in which new questions are highlighted and marked as New
ro_RO: Pagina în care se afișează toate întrebările

en: days
ro_RO: zile

en: Select Submit Question Page
ro_RO: Alege pagina de adăugare a întrebării

en: Upload
ro_RO: Încarcă

en: Email subject
ro_RO: Subiect e-mail

en: Email Content
ro_RO: Conținut e-mail

en: Reset Default
ro_RO: Resetare

en: Plugin Settings
ro_RO: Setări modul

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Question List Page
ro_RO: Pagina cu lista întrebărilor

en: Ask Question Page
ro_RO: Pagina pentru adăugarea întrebării

en: Permalink Settings
ro_RO: Setări legături permanente

en: Group Permission
ro_RO: Permisii grup

en: DWQA Settings
ro_RO: Setări DWQA

en: Email Logo
ro_RO: Logo e-mail

en: Save all changes
ro_RO: Salvează toate modificările

en: Popular Questions
ro_RO: Întrebări populare

en: Latest Answers
ro_RO: Cele mai recente răspunsuri

en: Answer at
ro_RO: Răspunde la

en: Link to
ro_RO: Legătură la

en: Answered
ro_RO: Răspunse

en: Invalid post status
ro_RO: Stare postare invalidă

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Name
ro_RO: Nume

en: Required fields are marked %s
ro_RO: Câmpurile obligatorii sunt marcate %s

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ro_RO: Trebuie să te <a href="%s">autentifici</a> pentru a adăuga un comentariu.

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
ro_RO: Poți folosi aceste etichete și atribute <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>: %s

en: Leave a Reply
ro_RO: Adaugă un răspuns

en: Leave a Reply to %s
ro_RO: Oferă-i un răspuns lui %s

en: Cancel reply
ro_RO: Anulează răspunsul

en: Post Comment
ro_RO: Adaugă comentariu

en: Sticky Question
ro_RO: Întrebare fixată

en: Ask a question
ro_RO: Adaugă întrebare

en: Staff
ro_RO: Echipa

en: View all posts filed under %s
ro_RO: Vezi toate postările din %s

en: Feed for all posts filed under %s
ro_RO: Flux pentru toate postările din %s

en: Widget title
ro_RO: Denumire widget

en: Number of posts
ro_RO: Numărul de postări

en: DWQA Popular Questions
ro_RO: DWQA Întrebări populare

en: Show a list of questions that related to a question. Just show in single question page
ro_RO: Arată o listă de întrebări similare acesteia. Doar afișează într-o singură pagină

en: DWQA Related Questions
ro_RO: DWQA Întrebări similare

en: All
ro_RO: Toate

en: Ask Question
ro_RO: Adaugă întrebarea

en: Select question category
ro_RO: Alege o categorie pentru întrebare

en: You do not have permission to view questions
ro_RO: Nu ai permisiunea să vezi întrebările

en: asked
ro_RO: întrebate

en: Vote Up
ro_RO: Plus

en: Vote Down
ro_RO: Minus

en: Private
ro_RO: Privat
