DW Question Answer - en to he_IL translation catalogue (157 entries)

en: DWQA Questions
he_IL: DWQA שאלות

en: DWQA Ask Question
he_IL: DWQA שאל שאלה

en: Are you cheating huh?
he_IL: אתה מרמה?

en: Comment ID must be showed.
he_IL: ה ID של תגובה חייב להיות מוצג

en: Missing id of answer
he_IL: ה ID חסר

en: You do not have permission to edit question status
he_IL: איך לך הרשאות לערוך

en: Author
he_IL: מחבר

en: Detail
he_IL: פרטים

en: Anonymous
he_IL: אנונימי

en: Answered on
he_IL: ענה על

en: Read more
he_IL: קרא עוד

en: Delete draft
he_IL: מחק טיוטא

en: You do not have permission to submit question.
he_IL: אין לך הרשאות לשאול.

en: Missing email information
he_IL: חסר אימייל

en: Missing name information
he_IL: חסר שם

en: Captcha is not correct
he_IL: הזיהוי נכשל

en: Answer for
he_IL: תשובה ל

en: Hello, Are you cheating huh?
he_IL: היי, אתה מרמה?

en: You can't post comment
he_IL: אתה לא יכול להגיב

en: Please enter your comment content
he_IL: הזן את תוכן הערתך

en: Comment is missing
he_IL: חסרה תגובה

en: Comment content must not be empty.
he_IL: חייב להזין תוכן תגובה

en: User Registration was disabled.
he_IL: הרשמת משתמשים חדשים בוטלה

en: This email is already registered, please choose another one.
he_IL: הדוא"ל כבר רשום, נסה אחר

en: This username is already registered. Please use another one.
he_IL: שם משתמש תפוס, נסה אחר

en: You do not have permission to edit question
he_IL: אין לך הרשאות לערוך את השאלה

en: Overview
he_IL: סקירה

en: DW Question Answer Plugin
he_IL: תוסף DW שאלות ותשובות

en: DW Question Answer is a WordPress Plugin which helps you build a Question & Answer system on your WordPress sites. The plugin is easy to install and set up. Let start building up your community with this WordPress question & answer system.
he_IL: תוסף DW שאלות ותשובות לוורדפרס שעוזר לך לבנות מערכת שאלות ותשובות באתרי הוורדפרס שלך.התוסף הוא קל להתקנה ולהגדרה. בואו להתחיל לבנות את הקהילה שלך עם מערכת שאלות ותשובות בוורדפרס.

en: Setup Question List Page
he_IL: התקנת דף רשימת שאלות

en: Setup Ask Question Page
he_IL: התקנת דף שאל שאלה

en: Shortcode
he_IL: קיצורי קוד

en: Style integration
he_IL: אינטגרצית עיצוב

en: For more information:
he_IL: למידע נוסף:

en: DW Question Answer Guide
he_IL: מדריך DW Question Answer

en: Community
he_IL: קהילה

en: DesignWall Wordpress Themes
he_IL: DesignWall Wordpress ערכות נושא

en: DesignWall Wordpress Plugins
he_IL: DesignWall Wordpress תוספים

en: Status
he_IL: מצב

en: Open
he_IL: פתוח

en: Pending
he_IL: ממתין

en: Resolved
he_IL: פתור

en: Re-Open
he_IL: נפתח מחדש

en: Closed
he_IL: נסגר

en: Sticky
he_IL: דביק

en: Pin question to top of archive page.
he_IL: הדבק שאלה לראש עמוד ארכיון.

en: Answers
he_IL: תשובות

en: Question Meta Data
he_IL: פרטי שאלה

en: A new question was posted on {site_name}
he_IL: שאלה חדשה נשאלה ב {site_name}

en: You have a new answer for your followed question
he_IL: יש תשובה חדשה לשאלה

en: A new answer for "{question_title}" was posted on {site_name}
he_IL: תשובה חדשה "{question_title}" נענתה ב {site_name}

en: [{site_name}] You have a new comment for question {question_title}
he_IL: [{site_name}] יש תגובה חדשה על השאלה {question_title}

en: [{site_name}] You have a new comment for answer
he_IL: [{site_name}] יש תגובה חדשה לשאלה

en: How to use DW Question Answer
he_IL: איך להשתמש DW Question Answer

en: Documents, Support From DesignWall (help)
he_IL: תיעוד תמיכה מ DesignWall (עזרה)

en: Config your support channel
he_IL: הגדרת ערוץ תמיכה

en: Change comment settings, and create the Submit question page.
he_IL: שנה הגדרת תגובות וצור עמוד "יצירת השאלה"

en: Answer
he_IL: תשובה

en: In Response To
he_IL: בתגובה ל

en: Edit
he_IL: ערוך

en: Delete
he_IL: מחק

en: View
he_IL: הצג

en: Submitted
he_IL: נשלח

en: on
he_IL: על

en: Are you cheating, huh?
he_IL: אתה מרמה? הא?

en: What
he_IL: מה

en: You voted for this
he_IL: הצבעת על זה

en: Posts by %s
he_IL: פוסטים מ %s

en: Add New
he_IL: הוסף

en: New
he_IL: חדש

en: asked by
he_IL: נשאל ע"י

en: Question
he_IL: שאלה

en: Question Category
he_IL: קטגורית השאלה

en: Question Tags
he_IL: תגיות השאלה

en: Info
he_IL: מידע

en: answered
he_IL: נענה

en: voted
he_IL: הוצבע

en: views
he_IL: צפיות

en: Invalid Post
he_IL: פוסט לא חוקי

en: Sticky Questions
he_IL: שאלות דביקות

en: Question is not valid
he_IL: שאלה לא תקינה

en: Delete Action was failed
he_IL: פעולת מחיקה נכשלה

en: You do not have permission to delete this question
he_IL: אין לך הרשאות למחוק שאלה זאת

en: Login required. No anonymous post allowed
he_IL: התחברות נדרשת. שליחה אנונימית אסורה

en: Select Archive Question Page
he_IL: בחר דף ארכיון שאלות

en: hours
he_IL: שעות

en: A period of time in which new questions are highlighted and marked as New
he_IL: טווח זמן שהשאלות יסומנו כחדשות

en: days
he_IL: ימים

en: A Question will be marked as overdue if it passes this period of time, starting from the time the question was submitted
he_IL: שאלה תסומן כ"איחור" אם תעבור את טווח הזמנים החל מזמן שהשאלה נשלחה

en: Select Submit Question Page
he_IL: בחר דף שליחת שאלה

en: Select 404 DWQA Page
he_IL: בחר דף 404

en: This page will be redirected when users without authority click on a private question. You can customize the message of this page in.If not, a default 404 page will be used.
he_IL: דף זה ינותב כאשר משתמשים ללא הרשאות לחצו על שאלה פרטית. ניתן להתאים אישית את ההודעה בדף זה. אם לא, דף ברירת מחדל יהיה 404.

en: Upload
he_IL: העלאה

en: Email subject
he_IL: נושא הדוא"ל

en: Email Content
he_IL: תוכן הדוא"ל

en: Read
he_IL: קרא

en: Post
he_IL: שלח

en: Reset Default
he_IL: אפס לברירת מחדל

en: Select template for Single Quesiton page
he_IL: בחר תבנית לדף שאלה

en: By default, your single.php template file will be used if you do not choose any template
he_IL: כברירת מחדל, קובץ תבנית single.php ישמש אם לא בחרת תבנית אחרת

en: Plugin Settings
he_IL: הגדרות תוסף

en: Settings
he_IL: הגדרות

en: Question List Page
he_IL: דף רשימת שאלות

en: Ask Question Page
he_IL: דף שאל שאלה

en: Permalink Settings
he_IL: הגדרות קישור קבוע

en: From Email
he_IL: דוא"ל מאת

en: Group Permission
he_IL: הרשאות קבוצה

en: DWQA Settings
he_IL: הגדרות DWQA

en: General
he_IL: כללי

en: Email Logo
he_IL: לוגו דוא"ל

en: Save all changes
he_IL: שמור כל השינויים

en: Cc
he_IL: העתק

en: Bcc
he_IL: העתק מוסתר

en: This address will be used as the sender of the outgoing emails.
he_IL: כתובת זו תשמש כשולח של הודעות הדוא"ל היוצאות.

en: Popular Questions
he_IL: שאלות פופולריות

en: Latest Answers
he_IL: תשובות אחרונות

en: Answer at
he_IL: תשובה ב

en: Link to
he_IL: קישור ל

en: Answered
he_IL: נענה

en: Missing post ID
he_IL: חסר ID של הפוסט

en: Post does not exist
he_IL: הפוסט לא קיים

en: Invalid post status
he_IL: סטוטס פוסט לא תקין

en: Category
he_IL: קטגוריה

en: Email
he_IL: דוא"ל

en: Required fields are marked %s
he_IL: השדות שמסומנים הם נדרשים %s

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
he_IL: חייב להיות <a href="%s">מחובר</a> בכדי לשלוח תגובה.

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
he_IL: אפשר להשתמש בתגיות <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>: %s

en: Leave a Reply
he_IL: השאר תגובה

en: Leave a Reply to %s
he_IL: השאר תגובה ל %s

en: Cancel reply
he_IL: בטל תגובה

en: Post Comment
he_IL: שלח תגובה

en: Sticky Question
he_IL: שאלה דביקה

en: Ask a question
he_IL: שאל שאלה

en: Login to ask a question
he_IL: כנס בכדי לשלוח שאלה

en: Choose as the best answer
he_IL: בחר את התשובה הטובה ביותר

en: Staff
he_IL: צוות

en: View all posts filed under %s
he_IL: ראה כל הפוסטים תחת %s

en: Feed for all posts filed under %s
he_IL: הזן כל הפוסטים תחת %s

en: DWQA Closed Questions
he_IL: DWQA שאלות סגורות

en: Closed Questions
he_IL: שאלות סגורות

en: Widget title
he_IL: כותרת הוידג'ט

en: Number of posts
he_IL: מספר הפוסטים

en: DWQA Latest Questions
he_IL: DWQA שאלות אחרונות

en: Latest Questions
he_IL: שאלות אחרונות

en: DWQA Popular Questions
he_IL: DWQA שאלות פופולריות

en: Show a list of questions that related to a question. Just show in single question page
he_IL: הצג רשימה של שאלות שקשורות לשאלה. רק להציג בדף 'שאלה בודדה'

en: DWQA Related Questions
he_IL: DWQA שאלות קשורות

en: Public
he_IL: ציבורי

en: All
he_IL: הכל

en: Ask Question
he_IL: שאל שאלה

en: Select question category
he_IL: בחר קטגורית תשובה

en: You do not have permission to view questions
he_IL: אין לך הרשאות לצפיה בשאלות

en: asked
he_IL: נשאל

en: Vote Up
he_IL: תן קול

en: Vote Down
he_IL: הסר קול

en: Private
he_IL: פרטי

en: You do not have permission to submit a question
he_IL: אין לך הרשאות לשלוח שאלה
