DW Question Answer v1.2.6 - en to cs_CZ translation catalogue (255 entries)

en: %d person who is following this question | %d people who are following this question
cs_CZ[0]: %d člověk sledujících tento dotaz
cs_CZ[1]: %d lidé sledující tento dotaz
cs_CZ[2]: %d lidí sledujících tento dotaz

[ctx: %s = human-readable time difference]
en: replied %s ago
cs_CZ: odpovězeno před %s

en: %s Answers
cs_CZ: %s Odpovědi

en: %s answered <span class="dwqa-date">%s</span> ago
cs_CZ: %s odpověděl(a) <span class="dwqa-date">%s</span>

en: %s asked <span class="dwqa-date">%s</span> ago
cs_CZ: %s se zeptal(a) na <span class="dwqa-date">%s</span>

en: &quot;Helllo&quot;, Are you cheating huh?.
cs_CZ: Dobrý den, nepodvádíte náhodou?

en: <span><a href="%s">%s%s</a> %s %s ago</span>
cs_CZ: <span><a href="%s">%s%s</a> %s před %s</span>

en: <span><a href="%s">%s%s</a> %s answered %s ago</span>
cs_CZ: <span><a href="%s">%s%s</a> %s odpověděl před %s</span>

en: <span><a href="%s">%s%s</a> %s asked %s ago</span>
cs_CZ: <span><a href="%s">%s%s</a> %s zeptal se před %s</span>

en: <strong>%1$s</strong> answers
cs_CZ: <strong>%1$s</strong> odpovědí

en: <strong>%1$s</strong> views
cs_CZ: <strong>%1$s</strong> shlédnutí

en: <strong>%1$s</strong> votes
cs_CZ: <strong>%1$s</strong> hlasování

en: A Question will be marked as overdue if it passes this period of time, starting from the time the question was submitted
cs_CZ: Dotaz bude označen jako zastaralý, pokud od zadáni uplyne nastavené časové období-

en: A new answer for "{question_title}" was posted on {site_name}
cs_CZ: Nová odpověď pro "{question_title}" byl zaslána na {site_name}

en: A new question was posted on {site_name}
cs_CZ: Nový dotaz byl zaslán na {site_name}

en: A period of time in which new questions are highlighted and marked as New
cs_CZ: Časové období, po které bude dotaz zvýrazněn a označen jako Nový

en: Activate
cs_CZ: Aktivuj

en: Add New
cs_CZ: Přidat nový

en: Add New Question Category
cs_CZ: Přidej novou kategorii dotazů

en: Add New Question Tag
cs_CZ: Přidat nový štítek dotazu

en: Add or remove question tags
cs_CZ: Přidat nebo odebrat štítky

en: All
cs_CZ: Všechny

en: All Question Categories
cs_CZ: Všechny kategorie dotazů

en: All Question Tags
cs_CZ: Všechny štítky dotazů

en: Anonymous
cs_CZ: Anonymní

en: Answer
cs_CZ: Odpověď

en: Answer at
cs_CZ: Odpověď na

en: Answer content is empty
cs_CZ: Obsah odpovědi je prázdný

en: Answer for
cs_CZ: Odpověď pro

en: Answer is missing.
cs_CZ: Odpověď chybí

en: Answered
cs_CZ: Odpovězen

en: Answered on
cs_CZ: Odpovězeno

en: Answers
cs_CZ: Odpovědi

en: Are you cheating huh?
cs_CZ: Nepodvádíte?

en: Are you cheating, huh?
cs_CZ: Nepodvádíte?

en: Ask Question
cs_CZ: Položit dotaz

en: Ask Question Page
cs_CZ: Stránka s formulářem dotazu

en: Ask a question
cs_CZ: Položit dotaz

en: Author
cs_CZ: Autor

en: Bcc
cs_CZ: Skrytá kopie

en: By default, your single.php template file will be used if you do not choose any template
cs_CZ: Jako výchozí se použije šablona single.php, pokud nezvolíte jinak

en: Cancel reply
cs_CZ: Zrušit odpověď

en: Captcha is not correct
cs_CZ: Captcha není správně

en: Category
cs_CZ: Kategorie dotazu

en: Cc
cs_CZ: Kopie

en: Change comment settings, and create the Submit question page.
cs_CZ: Upravit nastavení komentářů a vytvořit stránku pro zaslání dotazu.

en: Choose as the best answer
cs_CZ: Vyberte nejlepší odpověď

en: Choose from the most used question tags
cs_CZ: Vyberte z nejpoužívanějších štítků

en: Closed
cs_CZ: Uzavřené

en: Closed Questions
cs_CZ: Uzavřené dotazy

en: Comment ID must be showed.
cs_CZ: ID komentáře musí být zobrazeno.

en: Comment content must not be empty.
cs_CZ: Obsah komentáře nesmí být prázdný.

en: Comment is missing
cs_CZ: Poznámka chybí

en: Community
cs_CZ: Komunita

en: Config your support channel
cs_CZ: Nastavit kanál s podporou

en: DW Question & Answer Changelog
cs_CZ: Plugin DW Otázky & Odpovědi Změny

en: DW Question & Answer Credits
cs_CZ: Zásluhy - DW Otázky & Odpovědi

en: DW Question Answer Guide
cs_CZ: Průvodce po DW Otázky & Odpovědi

en: DW Question Answer Plugin
cs_CZ: Plugin DW Otázky & Odpovědi

en: DW Question Answer is a WordPress Plugin which helps you build a Question & Answer system on your WordPress sites. The plugin is easy to install and set up. Let start building up your community with this WordPress question & answer system.
cs_CZ: DW Otázky & Odpovědi je WordPressový plugin, který vám umožní vytvořit systém otázek a odpovědí na vaší prezentaci. Plugin je snadné nainstalovat a nastavit. Začněte budovat svou komunitu s tímto systémem pro otázky a odpovědi.

en: DWQA Ask Question
cs_CZ: Položit dotaz

en: DWQA Closed Questions
cs_CZ: Uzavřené dotazy

en: DWQA Embed Question
cs_CZ: Uzavřené dotazy

en: DWQA Latest Questions
cs_CZ: Poslední dotazy

en: DWQA Popular Questions
cs_CZ: Oblíbené dotazy

en: DWQA Post
cs_CZ: Příspěvek

en: DWQA Posts
cs_CZ: Příspěvky

en: DWQA Questions
cs_CZ: Dotazy

en: DWQA Related Questions
cs_CZ: Podobné dotazy

en: DWQA Settings
cs_CZ: Nastavení DWQA

en: Default
cs_CZ: Obnovit výchozí

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Delete Action was failed
cs_CZ: Odstranění se nezdařilo

en: Delete draft
cs_CZ: Smazat koncept

en: DesignWall Wordpress Plugins
cs_CZ: DesignWall Wordpress pluginy

en: DesignWall Wordpress Themes
cs_CZ: DesignWall Wordpress témata

en: Detail
cs_CZ: Podrobnosti

en: Documents, Support From DesignWall (help)
cs_CZ: Dokumenty a podpora od DesignWall (nápověda)

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit Question Category
cs_CZ: Uprav kategorii dotazů

en: Edit Question Tag
cs_CZ: Upravit štítek dotazu

en: Email Content
cs_CZ: Obsah emailu

en: Email Logo
cs_CZ: Logo emailu

en: Email subject
cs_CZ: Předmět emailu

en: Enter the result
cs_CZ: Vlož výsledek

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: Extensions
cs_CZ: Rozšíření

en: Feed for all posts filed under %s
cs_CZ: Feed pro všechny zařazené pod %s

en: Filter:
cs_CZ: Filtr:

en: For more information:
cs_CZ: Pro více informací:

en: From Email
cs_CZ: Od (email)

en: General
cs_CZ: Obecné

en: Get It Now!
cs_CZ: Dostaň to nyní !

en: Group Permission
cs_CZ: Oprávnění skupiny

en: Hello, Are you cheating huh?
cs_CZ: Dobrý den, nepodvádíte náhodou?

en: How to use DW Question Answer
cs_CZ: Jak používat DW Otázky & Odpovědi

en: In Response To
cs_CZ: V reakci na

en: Invalid Post
cs_CZ: Neplatný příspěvek

en: Invalid post status
cs_CZ: Neplatný stav příspěvku

en: Just do it..
cs_CZ: Právě to udělej

en: Latest Answers
cs_CZ: Poslední odpovědi

en: Latest Questions
cs_CZ: Poslední dotazy

en: Leave a Reply
cs_CZ: Přidejte odpověď

en: Leave a Reply to %s
cs_CZ: Přidejte odpověď k %s

en: License Key
cs_CZ: Licenční klíč

en: Licenses
cs_CZ: Licence

en: Link to
cs_CZ: Link k

en: Login required. No anonymous post allowed
cs_CZ: Vyžadováno přihlášení

en: Login to ask a question
cs_CZ: Přihlašte se k položení vašeho dotazu

en: Missing email information
cs_CZ: Chybí email

en: Missing id of answer
cs_CZ: Chybí ID odpovědi

en: Missing name information
cs_CZ: Chybí jméno

en: Missing post ID
cs_CZ: Chybí ID příspěvku

en: Missing post id.
cs_CZ: Chybí ID příspěvku

en: Move to next step %d
cs_CZ: Jdi na další krok %d

en: My questions
cs_CZ: Mé otázky

en: My subscribes
cs_CZ: Mé odběry

en: New
cs_CZ: Nový

en: New Question Category Name
cs_CZ: Nový název kategorie dotazů

en: New Question Tag Name
cs_CZ: Nový název štítku dotazu

en: No question tags found.
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné štítky

en: Number of posts
cs_CZ: Počet příspěvků

en: Only Me &amp; Admin
cs_CZ: Pouze já &amp; Admin

en: Open
cs_CZ: Otevřené

en: Overview
cs_CZ: Přehled

en: Parent Question Category
cs_CZ: Nadřazená kategorie dotazů

en: Parent Question Category:
cs_CZ: Nadřazená kategorie dotazů:

en: Parent:
cs_CZ: Nadřazená kategorie:

en: Pending
cs_CZ: Neodpovězené

en: Permalink Settings
cs_CZ: Nastavení permalinků

en: Pin question to top of archive page.
cs_CZ: Připíchnout dotaz nahoru..

en: Please enter your comment content
cs_CZ: Zadejte obsah komentáře

en: Plugin Settings
cs_CZ: Nastavení pluginu

en: Plugin was activated
cs_CZ: Plugin byl aktivován

en: Popular Question Tags
cs_CZ: Populární štítky dotazů

en: Popular Questions
cs_CZ: Populární dotazy

en: Post
cs_CZ: Napsat

en: Post Comment
cs_CZ: Odeslat komentář

en: Post does not exist
cs_CZ: Příspěvek neexistuje

en: Posts by %s
cs_CZ: Příspěvky od %s

en: Private
cs_CZ: Soukromé

en: Public
cs_CZ: Veřejné

en: Question
cs_CZ: Dotaz

en: Question Category
cs_CZ: Kategorie dotazu

en: Question List Page
cs_CZ: Stránka se seznamem dotazů

en: Question Meta Data
cs_CZ: Metadata dotazu

en: Question Tags
cs_CZ: Štítky dotazu

en: Question Tags:
cs_CZ: Štítky dotazu:

en: Question is empty
cs_CZ: Otázka chybí

en: Question is missing.
cs_CZ: Dotaz chybí

en: Question is not valid
cs_CZ: Neplatná otázka

en: Questions
cs_CZ: Dotaz

en: Re-Open
cs_CZ: Znovuotevřené

en: Read
cs_CZ: Číst

en: Read more
cs_CZ: Zobrazit celé

en: Required fields are marked %s
cs_CZ: Povinné položky jsou označeny %s

en: Reset Default
cs_CZ: Obnovit výchozí

en: Resolved
cs_CZ: Vyřešeno

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Save all changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: Search Question Categories
cs_CZ: Hledej kategorii dotazů

en: Search Question Tags
cs_CZ: Vyhledat štítek dotazů

en: Select 404 DWQA Page
cs_CZ: Vybrat 404 stránku

en: Select Archive Question Page
cs_CZ: Vybrat stránku s archivem dotazů

en: Select Submit Question Page
cs_CZ: Vybrat stránku pro odslání dotazu

en: Select question category
cs_CZ: Vyberte kategorii

en: Select template for Single Quesiton page
cs_CZ: Vyberte šablonu pro stránku s jedním dotazem

en: Separate question tags with commas
cs_CZ: Oddělte štítky čárkami

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Setup Ask Question Page
cs_CZ: Nastavit stránku pro položení dotazu

en: Setup Question List Page
cs_CZ: Nastavit stránku se seznamem dotazů

en: Show a list of latest questions.
cs_CZ: Zobrazit seznam posledních dotazů

en: Show a list of popular questions.
cs_CZ: Zobrazit seznam dotazů seřazený podle počtu zobrazení.

en: Show a list of questions marked as closed.
cs_CZ: Zobrazit seznam uzavřených dotazů

en: Show a list of questions that related to a question. Just show in single question page
cs_CZ: Zobrazit seznam dotazů podobných tomuto.

en: Showing search results for
cs_CZ: Výsledek hledání pro:

en: Sorry, but nothing matched your filter
cs_CZ: Nic k zobrazení.

en: Sort by
cs_CZ: Třídit dle

en: Staff
cs_CZ: Personál

en: Status
cs_CZ: Stav

en: Sticky
cs_CZ: Zvýrazněný

en: Sticky Question
cs_CZ: Zvýrazněný dotaz

en: Sticky Questions
cs_CZ: Zvýrazněný dotaz

en: Style integration
cs_CZ: Integrace stylu

en: Submit
cs_CZ: Odeslat

en: Submitted
cs_CZ: Odesláno

en: Subscribe
cs_CZ: Odběr

en: Subscribes
cs_CZ: Odběry

en: Tag
cs_CZ: Štítek

en: This address will be used as the sender of the outgoing emails.
cs_CZ: Tato adresa bude použita jako odesílatel odchozích emailů

en: This email is already registered, please choose another one.
cs_CZ: Tento email již byl zaregistrován, zadejte prosím jiný.

en: This function should not be called before init.
cs_CZ: Tato funkce nemůže být volána před

en: This page will be redirected when users without authority click on a private question. You can customize the message of this page in.If not, a default 404 page will be used.
cs_CZ: Na tuto stránku budou přesměrováni uživatelé bez dostatečných práv pro zobrazení soukromých dotazů. Na této stránce můžete upravit zobrazenou zprávu. Pokud tak neučiníte, použije se výchozí 404 stránka.

en: This post is not answer.
cs_CZ: Tento příspěvek není odpověď

en: This post is not question.
cs_CZ: Tento příspěvek není dotaz

en: This question is:
cs_CZ: Tento dotaz je:

en: This username is already registered. Please use another one.
cs_CZ: Toto uživatelské jméno již bylo registrováno. Prosíme, zvolte si jiné.

en: Title
cs_CZ: Titulek

en: Unanswered
cs_CZ: Neodpovězeno

en: Update Question Category
cs_CZ: Aktualizuj kategorii dotazů

en: Update Question Tag
cs_CZ: Aktualizuj štítek dotazu

en: Upload
cs_CZ: Nahrát

en: User Registration was disabled.
cs_CZ: Registrace uživatelů byla zakázána.

en: View
cs_CZ: Zobrazit

en: View all posts filed under %s
cs_CZ: Zobrazit všechny příspěvky zařazené pod %s

en: Views
cs_CZ: Zobrazit

en: Vote Down
cs_CZ: Palec dolů

en: Vote Up
cs_CZ: Palec nahoru

en: Votes
cs_CZ: Hlasy

en: Welcome to DW Question & Answer
cs_CZ: Vítejte v systému DW Otázky & Odpovědi

en: Welcome to DW Question & Answer %s
cs_CZ: Vítejte v systému DW Otázky & Odpovědi %s

en: What
cs_CZ: Co

en: What do you want to know?
cs_CZ: Začněte psát hledaný výraz. Hledání začne ihned ...

en: What&#8217;s New
cs_CZ: Co je nového

en: Who can see this?
cs_CZ: Kdo to může vidět ?

en: Widget title
cs_CZ: Nadpis widgetu

en: You can't post comment
cs_CZ: Nemůžete vkládat komentáře

en: You do not have permission to delete this post.
cs_CZ: Nemáte oprávnění k smazání tohoto příspěvku

en: You do not have permission to delete this question
cs_CZ: Nemáte práva ke smazání tohoto dotazu

en: You do not have permission to do this task
cs_CZ: Nemáte oprávnění k této akci

en: You do not have permission to edit answer.
cs_CZ: Nemáte práva k odpovědi.

en: You do not have permission to edit comment.
cs_CZ: Nemáte práva pro úpravu komentáře

en: You do not have permission to edit question
cs_CZ: Nemáte práva pro úpravu dotazu.

en: You do not have permission to edit question status
cs_CZ: Nemáte dostatečná práva k úpravě stavu dotazu

en: You do not have permission to install plugin updates
cs_CZ: Nemáte dostatečná práva k instalaci update pluginu

en: You do not have permission to submit a question
cs_CZ: Nemáte oprávnění k položení dotazu.

en: You do not have permission to submit question.
cs_CZ: Nemáte práva pro položení dotazu.

en: You do not have permission to view questions
cs_CZ: Nemáte práva k zobrazení dotazů

en: You have a new answer for your followed question
cs_CZ: Máte novou odpověd na sledovanou otázku

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
cs_CZ: Můžete použít tyto <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tagy a atributy: %s

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
cs_CZ: Musíte být <a href="%s">přihlášen</a> k napsání komentáře.

en: You must enter a valid answer content.
cs_CZ: Musíte vložit validní obsah odpovědi

en: You must enter a valid question title.
cs_CZ: Zadejte nadpis dotazu

en: You voted for this
cs_CZ: Hlasovali jste pro tuto

en: Your Answer
cs_CZ: Vaše odpověď

en: Your Email
cs_CZ: Váš email *

en: Your question is waiting moderator.
cs_CZ: Váš dotaz čeká na schválení moderátorem

en: [{site_name}] You have a new comment for answer
cs_CZ: [{site_name}] Máte nový komentář pro odpověď

en: [{site_name}] You have a new comment for question {question_title}
cs_CZ: [{site_name}] Máte nový komentář k otázce {question_title}

en: answered
cs_CZ: odpovězeno

en: asked
cs_CZ: dotaz

en: asked by
cs_CZ: dotaz od

en: days
cs_CZ: dny

[ctx: dwqa]
en: Add New
cs_CZ: Přidat nový

en: hours
cs_CZ: hodin

en: not found
cs_CZ: nenalezeno

en: not found in Trash
cs_CZ: V koši nebyly nalezené žádné dotazy

en: on
cs_CZ: na

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Categories
cs_CZ: Kategorie dotazů

[ctx: taxonomy general name]
en: Question Tags
cs_CZ: Štítky dotazů

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Category
cs_CZ: Kategorie dotazu

[ctx: taxonomy singular name]
en: Question Tag
cs_CZ: Štítky dotazu

en: views
cs_CZ: zobrazení

en: voted
cs_CZ: hlasováno
