DW Question Answer - en to ca translation catalogue (339 entries)

en:  or
ca: o

en:  to submit question.
ca: per fer una pregunta

en: %1$s ago
ca: fa %1$s

en: %s day | %s days
ca[0]: %s dia
ca[1]: %s dies

en: %s second | %s seconds
ca[0]: %s segon
ca[1]: %s segons

en: A Question will be marked as overdue if passes this period of time, starting from the date the question was submitted
ca: Una pregunta serà marcada com a endarrerida si es passa d'aquest període, començant des de la data en que la pregunta va ser enviada

en: A new answer for "{question_title}" was posted on {site_name}
ca: Una nova resposta de la pregunta "{question_title}" ha sigut publicada a {site_name}

en: A new question was posted on {site_name}
ca: Unanova pregunta ha sigut publicada a {site_name}

en: A page where displays all questions
ca: Una pàgina on es veuem totes les respostes

en: A page where users can submit questions.
ca: Una pàgina on els usuaris poden enviar preguntes

en: A period of time in which new questions are highlighted and marked as New
ca: Un període en el qual les noves preguntes són marcades com a Noves

en: Add New Category
ca: Afegir Nova Categoria

en: Add New Question
ca: Afegir Nova Pregunta

en: Add New Tag
ca: Afegir Nova Etiqueta

en: Add answer
ca: Afegir resposta

en: Add new answer
ca: Afegir nova resposta

en: Add or remove tags
ca: Afegir o treure etiquetes

en: All
ca: Tot

en: All Answers
ca: Totes les Respostes

en: All Categories
ca: Totes les Categories

en: All Questions
ca: Totes les Preguntes

en: All Tags
ca: Totes les Etiquetes

en: All questions from
ca: Totes les preguntes de

en: Allow members to post private question
ca: Permetre als usuaris enviar preguntes privades

en: Already a member?
ca: ¿Ja ets membre?

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Answer
ca: Resposta

en: Answer at
ca: Contestar a

en: Answer for
ca: Resposta per

en: Answer this Question
ca: Respondre aquesta Pregunta

en: Answered
ca: Contestada

en: Answered on
ca: Contestada en

en: Answers
ca: Respostes

en: Archive page show at most
ca: la pàgina d'Arxiu mostra màxim

en: Are you cheating huh?
ca: ¿De debò?

en: Are you cheating, huh?
ca: ¿De debò?

en: Ask Question
ca: Fer Pregunta

en: Ask Question Page
ca: Pàgina per Fer Preguntes

en: Ask a question
ca: Fer una pregunta

en: Author
ca: Autor

en: By default,The container is not have gutter. You can set padding width to make a gutter. You make it by update setting here.
ca: Per defecte, el contenidor no té cuneta (gutter). Podeu establir l'ample del farciment (padding) per fer una cuneta. Ho pots fer actualitzant l'ajust aquí.

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cancel reply
ca: Cancel·lar resposta

en: Captcha in Single Question Page
ca: Captcha a la pàgina d'Enviament d'una Pregunta Única

en: Captcha in Submit Question Page
ca: Captcha a la Pàgina d'Enviament de Preguntes

en: Captcha is not correct
ca: Captcha no és correcte

en: Captcha settings
ca: Configuració del Captcha

en: Category
ca: Categoria

en: Change comment setting, and create submit question page.
ca: Canviar configuració de comentari i crear pàgina d'enviament de pregunta.

en: Choose as best answer
ca: Seleccionar com a millor resposta

en: Choose from the most used tags
ca: Escollir entre les etiquetes més utilitzades

en: Choose your username
ca: Escull el teu nom d'usuari

en: Closed
ca: Tancada

en: Comment
ca: Comentar

en: Comment ID must be show.
ca: El ID del comentari s'ha de veure.

en: Comment content must not be empty.
ca: El contingut del comentari no pot ser buit.

en: Comment must have more than 2 characters
ca: El comentari ha de tenir més de 2 caràcters

en: Community
ca: Comunitat

en: Config your support channel
ca: Configurar el teu canal de suport

en: Container Padding
ca: Contenidor Farciment

en: Container padding size
ca: Mida del contenidor de farciment (padding)

en: DW Q&A
ca: DW P&R

en: DW Question Answer Guide
ca: Guia de DW Question Answer

en: DW Question Answer Plugin
ca: DW Plugin Pregunta y Resposta

en: DW Question Answer is a WordPress Plugin which helps you build a Question & Answer system on your WordPress sites. The plugin is easy to install and set up. Let start building up your community with this WordPress question & answer system.
ca: DW Question Answer és un Plugin de Wordpress que t'ajuda a crear un sistema de Preguntes i respostes al teu lloc Wordpress.  El Plugin és fàcil d'instal·lar i configurar.  Comença a crear la teva comunitat amb aquest sistema de preguntes i respostes en Wordpress.

en: DWQA Ask Question
ca: DWQA Preguntar

en: DWQA Popular Questions
ca: Preguntes Populars DWQA

en: DWQA Questions
ca: DWQA Preguntes

en: DWQA Related Questions
ca: Preguntes relacionades amb DWQA

en: DWQA Settings
ca: Configuració DWQA

en: Delete
ca: Esborrar

en: Delete Action was failed
ca: No s'ha pogut Esborrar

en: Delete draft
ca: Esborrar esborrany

en: DesignWall Wordpress Plugins
ca: Plugins DesignWall Wordpress

en: DesignWall Wordpress Themes
ca: Temes DesignWall Wordpress

en: Detail
ca: Detall

en: Do you want to delete this answer?
ca: ¿Vols esborrar aquesta resposta?

en: Do you want to delete this comment?
ca: ¿Vols esborrar aquest comentari?

en: Do you want to delete this question?
ca: ¿Vols esborrar aquesta pregunta?

en: Do you want to report this answer
ca: ¿Vols reportar aquesta resposta?

en: Do you want to update this answer
ca: ¿Vols actualitzar aquesta resposta?

en: Documents, Support From DesignWall (help)
ca: Documents, Suport de DesignWall (ajuda)

en: Draft
ca: Esborrany

en: Edit
ca: Editar

en: Edit Category
ca: Editar Categoria

en: Edit Question
ca: Editar Pregunta

en: Edit Tag
ca: Editar Etiqueta

en: Edit answer
ca: Editar resposta

en: Email Content
ca: Contingut del correu

en: Email Logo
ca: Logotip pel correu electrònic

en: Email setup
ca: Configuració del correu electrònic

en: Email subject
ca: Assumpte del correu

en: Empty
ca: Buidar

en: Enable notification for new answer
ca: Activar notificació per nova resposta

en: Enable notification for new answer (to Followers)
ca: Enviar notificació de nova resposta (a Seguidors)

en: Enable notification for new comment of answer
ca: Activar notificació per un nou comentari d'una resposta

en: Enable notification for new comment of question
ca: Activar notificació per un nou comentari d'una pregunta

en: Enable notification for new question
ca: Activar notificació per nova pregunta

en: Enable/Disable captcha on single question page
ca: Habilitar/Deshabilitar captcha en la pàgina d'enviament d'unasola pregunta

en: Enable/Disable captcha on submit question page
ca: Habilitar/Deshabilitar captcha en la pàgina d'enviament de preguntes

en: Enter a question title
ca: Escriu un títol per la pregunta

en: Enter a valid email address
ca: Escriu una adreça de correu vàlida

en: Everyone can see
ca: Tothom ho pot veure

en: Feed for all posts filed under %s
ca: Carregar totes les publicacions fetes sota %s

en: Flag
ca: Marcar

en: Follow This Question
ca: Seguir Aquesta Pregunta

en: For more information:
ca: Per més informació:

en: From Email
ca: Del correu electrònic

en: Google Captcha Private Key
ca: Google Captcha Clau Privada

en: Google Captcha Public Key
ca: Google Captcha Clau Pública

en: Group Permission
ca: Premisos de Grup

en: Hello, Are you cheating huh?
ca: Hola ¿de debò?

en: How to use DW Question Answer
ca: Com fer servir DW Question Answer

en: How to...
ca: Com...

en: In Response To
ca: En resposta A

en: Invalid Post
ca: Publicació Invàlida

en: Invalid post status
ca: Estatus de publicació no vàlid

en: Latest Answers
ca: Últimes Respostes

en: Leave a Reply
ca: Deixar una resposta

en: Leave a Reply to %s
ca: Deixar una resposta a %s

en: Link to
ca: Enllaçar a

en: Link to answer
ca: Enllaç a resposta

en: Link to comment
ca: Enllaç al comentari

en: Log In
ca: Ingressar

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
ca: Registrat como <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">¿Sortir?</a>

en: Login
ca: Ingressa

en: Login required. No anonymous allowed
ca: Es requereix ingressar a la pàgina. No es permeten anònims

en: Login to submit your question
ca: Ingressa per enviar la teva pregunta

en: Missing answer ID
ca: Falta ID de resposta

en: Missing email infomation
ca: Falta informació del correu electrònic

en: Missing id of answer
ca: Falta ID de resposta

en: Missing name infomation
ca: Falta informació del nom

en: Missing post ID
ca: Falta ID de publicació

en: Name
ca: Nom

en: Need Answer
ca: Necessita Resposta

en: New
ca: Nou

en: New Answer
ca: Nova Resposta

en: New Answer (to Followers)
ca: Nova Resposta (a Seguidors)

en: New Answer Notification
ca: Notificacion a nova Resposta

en: New Answer Notification (to Followers)
ca: Notificació a Nova Resposta (a Seguidors)

en: New Category Name
ca: Nou Nom de Categoria

en: New Comment to Answer
ca: Nou comentari a la Resposta

en: New Comment to Answer (to Followers)
ca: Nou Comentari a Resposta (a Seguidors)

en: New Comment to Answer Notification
ca: Notificació a Nou Comentari a Respostes

en: New Comment to Answer Notification (to Followers)
ca: Notificació a Nou Comentari a Respoestes (a Seguidors)

en: New Comment to Question
ca: Nou comentari a la Pregunta

en: New Comment to Question (to Followers)
ca: Nou Comentari a Pregunta (a Seguidors)

en: New Comment to Question Notification
ca: Notificació a Nou Comentari a Preguntes

en: New Comment to Question Notification (to Followers)
ca: Notificacioó a Nou Comentari a Preguntes (a Seguidors)

en: New Question
ca: Nova Pregunta

en: New Question Notification
ca: Notificació de Nova Pregunta

en: New Question Time Frame
ca: Període de Nova Pregunta

en: New Tag Name
ca: Nou Nom d'Etiqueta

en: Next
ca: Següent

en: No Answers found
ca: No s'han trobat Respostes

en: No Answers found in Trash
ca: No s'han trobat Respostes a la Paperera

en: No questions found
ca: No s'han trobat preguntes

en: No questions found in Trash
ca: No s'han trobat preguntes a la Paperera

en: Not found! Try another keyword.
ca: ¡No trobat! Prova amb una paraula diferent

en: Not yet a member?
ca: ¿Encara no ets membre?

en: Notification
ca: Notificació

en: Number of posts
ca: Nombre de publicacions

en: Only Author and Administrator can see
ca: Només l'Autor i l'Administrador ho pot veure

en: Only you as Author and Admin can see the question
ca: Només tu com a Autor i l'Administrador poden veure la pregunta

en: Open
ca: Oberta

en: Or press <strong>ENTER</strong> to get more questions
ca: O pressiona <strong>INTRO</strong> per obtenir més preguntes

en: Overdue
ca: Endarrerida

en: Overview
ca: Visió General

en: Parent Category
ca: Categoria Principal

en: Parent Category:
ca: Categoria Principal:

en: Pending
ca: Pendent

en: Permalink Settings
ca: Configuració Permalink

en: Permalink to %s
ca: Permalink a %s

en: Permission
ca: Permís

en: Please
ca: Si us plau

en: Please <a href="
ca: Si us plau <a href="

en: Please add your name
ca: Si us plau afegeix el teu nom

en: Please enter your answer
ca: Si us plau escriu la teva resposta

en: Please enter your comment content
ca: Si us plau escriu el contingut del comentari

en: Please enter your question
ca: Si us plau escriu la teva pregunta

en: Please login or
ca: Si ja ets usuari ingressa o sino fes clic a

en: Plugin Settings
ca: Configuració del Plugin

en: Popular Questions
ca: Preguntas mas populares

en: Popular Tags
ca: Etiquetes Populars

en: Post
ca: Publicar

en: Post Comment
ca: Publicar comentari

en: Post by
ca: Publicat per

en: Post does not exist
ca: Publicació no existeix

en: Post this Question as Private.
ca: Publicar aquesta pregunta com a Privada.

en: Posts by
ca: Publicacions de

en: Posts by %s
ca: Publicacions de %s

en: Prev
ca: Previ

en: Private
ca: Privat

en: Private Question
ca: Pregunta Privada

en: Private: %s
ca: Privat: %s

en: Public
ca: Públic

en: Publish
ca: Publicar

en: Question
ca: Pregunta

en: Question Categories
ca: Categories de Preguntes

en: Question Category
ca: Categoria de Pregunta

en: Question List Page
ca: Pàgina de Llistat de Preguntes

en: Question Meta Data
ca: Meta Data per Pregunta

en: Question Overdue - Time Frame
ca: Pregunta Endarrerida - Període

en: Question Tags
ca: Etiquetes de Preguntes

en: Question details
ca: Detalls de la pregunta

en: Question is not valid
ca: La Pregunta no és vàlida

en: Queue
ca: Cúa

en: Re-Open
ca: Re-oberta

en: Read
ca: Llegir

en: Read more
ca: Saber més

en: Register
ca: Registrar-se

en: Report
ca: Reportar

en: Required fields are marked %s
ca: Els camps necessaris estan marcats %s

en: Reset Default
ca: Reiniciar a valors per defecte

en: Reset all changed to default
ca: Reinicialitzar tots els valors per defecte

en: Resolved
ca: Resolta

en: Save all changes
ca: Desar tots els canvis

en: Save draft
ca: Desar esborrany

en: Search
ca: Buscar

en: Search Answer
ca: Buscar Resposta

en: Search Categories
ca: Buscar Categories

en: Search Question
ca: Buscar Pregunta

en: Search Tags
ca: Buscar Etiqueta

en: Search query are empty
ca: Resultat de búsqueda és buit

en: Select Archive Question Page
ca: Seleccionar pàgina de Respostes Arxivades

en: Select Submit Question Page
ca: Seleccionar Pàgina d'Enviar Pregunta

en: Select a category
ca: Selecciona una categoria

en: Select question category
ca: Selecciona la categoria de la pregunta

en: Send A Copy Of Every Email To Admin
ca: Enviar una còpia de TOT correu a l'Administrador

en: Send to
ca: Enviar a

en: Separate tags with commas
ca: Separar etiquetes per comes

en: Settings
ca: Configuració

en: Setup Ask Question Page
ca: Configurar Pàgina per Fer una Pregunta

en: Setup Question List Page
ca: Configurar Pàgina de Llistat de Preguntes

en: Show a list of questions that related to a question. Just show in single question page
ca: veure un llistat de preguntes que es relacionen amb una pregunta. Només veure en la pàgina de pregunta única.

en: Show a list of questions that was ordered by views.
ca: Mostrar llista de preguntes que s'han ordenat per vistes.

en: Single Category
ca: Categoria Única

en: Single Question
ca: Pregunta Única

en: Single Tag
ca: Etiqueta Única

en: Sorry, but nothing matched your filter.
ca: Ho sento, no trobo res amb aquest criteri.

en: Sorry, but nothing matched your filter.
ca: Ho sento, res no coincideix amb el teu filtre.

en: Staff
ca: Administrador

en: Status
ca: Estat

en: Status:
ca: Estat:

en: Stick This Question on Frontpage
ca: Fixar aquesta pregunta a la pàgina principal

en: Stick this Question to the front page
ca: Fixar pregunta a la pàgina principal

en: Sticky
ca: Fixe

en: Sticky Question
ca: Pregunta Fixe

en: Sticky Questions
ca: Preguntes fixes

en: Sticky question on top of archive page.
ca: Pregunta fixe al capdamunt de la pàgina d'arxiu

en: Style integration
ca: Integració d'estil

en: Submitted
ca: Enviada

en: The answer link
ca: L'enllaç a la resposta

en: This address will be used as the sender of the outgoing emails.
ca: Aquesta adreça es farà servir per el correu de sortida

en: This answer was flagged as spam
ca: Aquesta resposta va ser marcada com a correu brossa

en: This answer was flagged as spam.
ca: Aquesta respota ha estat marcada com a spam

en: This answer was flagged as spam. Do you want to show it
ca: Aquesta resposta va ser marcada com a correu brossa. ¿Vols que torni a ser visible?

en: This answer will be hide when flag it. Are you sure?
ca: Aquesta resposta serà amagada al marcar-la ¿n'estàs segur?

en: This answer will be marked as spam and hidden. Do you want to flag it?
ca: Aquesta resposta serà marcada com a correu brossa i amagada. ¿Vols posar-li una senyal?

en: This email is already registered, please choose another one.
ca: Aquest correu ja existeix, si us plau escriu-ne un altre.

en: This is the best answer
ca: Aquesta és la millor resposta

en: This question has been closed
ca: Pregunta tancada

en: This username is already registered. Please choose another one.
ca: Aquest nom d'usuari ja existeix, si us plau escriu-ne un altre.

en: Time settings
ca: Valors horaris

en: Type your email
ca: Escriu el teu correu electrònic

en: Type your password
ca: Escriu la teva paraula de pas

en: Type your username
ca: Escriu el teu nom d'usuari

en: Undo
ca: Desfer

en: Unflag
ca: Desmarcar

en: Unfollow This Question
ca: Deixar de Seguir Aquesta Pregunta

en: Unstick this Question to the front page
ca: Treure pregunta de la pàgina principal

en: Untick This Question on Frontpage
ca: Desenganxar aquesta pregunta de la pàgina principal

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update Category
ca: Actualitzar Categoria

en: Update Tag
ca: Actualitzar Etiqueta

en: Upload
ca: Pujar

en: Upload or choose a logo to be displayed at the top of the email
ca: Pujar o escollir un logo per la capçalera del correu electrònic

en: User Registration was disabled.
ca: Registre d'Usuaris va ser deshabilitat.

en: View
ca: Veure

en: View Answer
ca: Veure Resposta

en: View Question
ca: Veure Pregunta

en: View all posts filed under %s
ca: Veure totes les publicacions fetes per %s

en: View previous comments
ca: Veure comentaris previs

en: Vote
ca: Votar

en: Vote Down
ca: Vot Negatiu

en: Vote Up
ca: Vot Positiu

en: Website
ca: Lloc Web

en: What
ca: Què

en: Widget title
ca: Títol del Widget

en: Write a reply...
ca: Escriure resposta...

en: You can ask question
ca: Pots fer la teva pregunta

en: You can ask question <a href="
ca: Pots fer preguntes <a href="

en: You can't post comment
ca: No pots publicar el comentari

en: You do not have permission to delete this question
ca: No tens permís per esborrar aquesta pregunta

en: You do not have permission to submit answer.
ca: No tens permís per enviar una resposta.

en: You do not have permission to submit question.
ca: No tens permís per enviar preguntes.

en: You do not have permission to view answers
ca: No tens permís per veure les respostes

en: You do not have permission to view questions
ca: No tens permís per veure preguntes

en: You got new answer for your followed question
ca: Tens una resposta nova per la pregunta que segueixes

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
ca: Pots fer servir aquestes <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> etiquetes i atributs: %s

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ca: Has d'haver <a href="%s">ingressat a la pàgina</a> per publicar un comentari.

en: You need an account to submit question and get answers. Create one:
ca: Necessites registrar-te per poder fer preguntes i respondre.  Registrar-se:

en: You voted for this
ca: Vas votar per això

en: Your email address will not be published.
ca: La teva adreça de correu no serà publicada.

en: Your question
ca: La teva pregunta

en: Your question must be at least 2 characters in length
ca: La pregunta ha de tenir al menys 2 caràcters

en: [{site_name}] You have a new comment for answer
ca: [{site_name}] Tens un nou comentari per la resposta

en: [{site_name}] You have a new comment for question {question_title}
ca: [{site_name}] Tens un nou comentari per la pregunta {question_title}

en: about %s hour | %s hours
ca[0]: prop de %s hora
ca[1]: %s hores

en: about %s min | %s mins
ca[0]: prop de %s min
ca[1]: %s mins

en: answer | answers
ca[0]: resposta
ca[1]: respostes

en: answered
ca: contestada

en: asked
ca: preguntat

en: asked by
ca: preguntat per

en: by
ca: per

en: days
ca: dies

en: here
ca: aquí

en: hide
ca: amagar

en: hours
ca: hores

[ctx: noun]
en: Comment
ca: Comentari

en: of
ca: de

en: on
ca: en

en: people are following this question.
ca: persones segueixen aquesta pregunta.

[ctx: post type general name]
en: Answer
ca: Resposta

[ctx: post type general name]
en: Question
ca: Pregunta

[ctx: post type singular name]
en: Answer
ca: Resposta

[ctx: post type singular name]
en: Question
ca: Pregunta

en: questions
ca: preguntes

en: show
ca: mostrar

en: tag 1, tag 2,...
ca: etiqueta 1, etiqueta 2,...

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ca: Categoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
ca: Etiqueta

[ctx: theme]
en: Add New
ca: Afegir nou

en: to Submit Answer
ca: per Enviar Resposta

en: view | views
ca[0]: cop vist
ca[1]: cops vist

en: views
ca: cops vist

en: vote | votes
ca[0]: vot
ca[1]: vots

en: voted
ca: votada
