Pricing Table - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Duplicate
ru: Duplicada

en: Duplicate Post
ru: Postagem duplicada

en: Featured Plugins
ru: Plugins apresentados

en: Support or Any Ideas?
ru: Suporte ou alguma ideia?

en: Security error.
ru: Erro de segurança.

en: Duplicate Page or Post
ru: Página ou postagem duplicada

en: Duplicate Page or Post Settings
ru: Configurações de página ou postagem duplicadas

en: Title prefix (prefix is the custom text before the title)
ru: Prefixo do título (prefixo é o texto personalizado antes do título)

en: Copy title from the duplicated page/post?
ru: Copiar título da página/postagem duplicada?

en: Yes
ru: Sim

en: No
ru: Não

en: Title sufix (sufix is the custom text after the title)
ru: Sufixo do título (sufixo é o texto personalizado após o título)

en: Copy Content from the duplicated page/post?
ru: Copiar conteúdo da página/postagem duplicada?

en: Copy Excerpt from the duplicated page/post?
ru: Copiar trecho da página/postagem duplicada?

en: Copy Date from the duplicated page/post?
ru: Copiar data da página/postagem duplicada?

en: Copy Status from the duplicated page/post?
ru: Copiar status da página/postagem duplicada?

en: Copy and set as draft
ru: Copiar e definir como rascunho

en: Copy Featured Image from the duplicated page/post?
ru: Copiar a imagem em destaque da página/postagem duplicada?

en: Copy Template from the duplicated page/post?
ru: Copiar modelo da página/postagem duplicada?

en: Copy Format from the duplicated page/post?
ru: Copiar formato da página/postagem duplicada?

en: Copy Author(page/post author) from the duplicated page/post?
ru: Copiar autor (página/autor da postagem) da página / postagem duplicada?

en: Copy Password(page/post password) from the duplicated page/post?
ru: Copiar senha (senha da página/postagem) da página/postagem duplicada?

en: Copy Comments from the duplicated page/post?
ru: Copiar comentários da página/postagem duplicada?

en: Copy Categories from the duplicated page/post?
ru: Copiar categorias da página/postagem duplicada?

en: Copy Tags from the duplicated page/post?
ru: Copiar tags da página/postagem duplicada?

en: Save Settings
ru: Salvar configurações

en: not detected post
ru: postagem não detectada

en: Error copy post
ru: Erro ao copiar postagem

en: Untitled
ru: Sem título
